#401 2013-03-07 18:44

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Loren!Ne halogasd a vastagbél tükrözést!Ha más kép nem megy privát alapon.
Engem tavaly mûtöttek.
Elõzmények :évekkel ezelõtt nyombél fekély gyanú.Abból kigyógyultam.
Tavaly februártól augusztusig :székrekedés.Heti egy széklet  s elég vékony formájú./Háromszög kocka alakú mikor  hogy esett/
Ha késõbb megyek tükrözésre teljes bél elzáródás s akkor vagy befelé vagy kifelé robbanás
kaja után felpukkadtam állandóan még a folyadéktól is.S visszatérõ székelési ingerek félóránként.
Napi alvás egy óra melóba így jártam nap mint nap
Diagnózis végbél daganat:Ideiglenes sztómám lett most meg már végleges.
Holnap megyek vissza a kórházba s kiveszik a daganatot.
Neked nem ez a probléma remélem ne is legyen de vizsgálatra mindenképp menj.
Sok sikert s kitartást!

Nincs jelen

 

#402 2013-03-17 10:46

doboscsiga
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Teljesen új vagyok ezen a fórumon, ezért a segítségeteket szeretném kérni.

Február közepén diagnosztizálták nálam a crohn-t. Kb. 12cm szakasz ott ahol a nagy könyvben meg van írva. Elõtte egy év alatt lefogytam 20kilót és most borzalmasan nézek ki. Kaptam Salofalk-ot meg Budenofalk-ot, amit szedek is az elõírásoknak megfelelõen.

Kb. két hete belázasodtam és nagyon erõs vizenyõs hasmenésem lett és még 4kilótól sikerül mostanra megszabadulnom, ugyanis nem kívánom az ételt.

Tudom, hogy van ilyen szakasza is a betegségnek, de ez meddig tart kb? :/ Vagy mit lehet csinálni?

Amúgy 23éves fiú vagyok.

Elõre is köszönöm a válaszokat! :)

Nincs jelen

 

#403 2013-03-17 12:01

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

doboscsiga írta:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok ezen a fórumon, ezért a segítségeteket szeretném kérni.

Február közepén diagnosztizálták nálam a crohn-t. Kb. 12cm szakasz ott ahol a nagy könyvben meg van írva. Elõtte egy év alatt lefogytam 20kilót és most borzalmasan nézek ki. Kaptam Salofalk-ot meg Budenofalk-ot, amit szedek is az elõírásoknak megfelelõen.

Kb. két hete belázasodtam és nagyon erõs vizenyõs hasmenésem lett és még 4kilótól sikerül mostanra megszabadulnom, ugyanis nem kívánom az ételt.

Tudom, hogy van ilyen szakasza is a betegségnek, de ez meddig tart kb? :/ Vagy mit lehet csinálni?

Amúgy 23éves fiú vagyok.

Elõre is köszönöm a válaszokat! :)

Kedves Dcsiga :) Fogsz kapni válaszokat is, de elõbb próbáld magad átrágni, a Téged elsõsorban érintõ topicokon, mert ott ezek részletesen ki lettek tárgyalva.  Ilyen például a "Biztosan Crohn-om van?"....Vizsgálatok A-Z

Nincs jelen

 

#404 2013-03-17 14:05

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Doboscsiga! A "Kísérõjelenségek" címû topicban válaszolok Neked!

Nincs jelen

 

#405 2013-03-28 15:27

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

SEGÍTSÉG!!!!
Tisztelt társak!Ma kellett volna mennem az utolsó szövettanomért,de a doki nincs így jövõ héten kell kedden visszamenni.Egy kórházi ismerõs belenézett a szövettanomba:colitis és ileitis. Eddig csak indeterminate colitis voltam,valami apró pöttyökkel a sigmabélen. A tükrözésnél az ileum is tiszta volt,erre most ezt hozta a szövettan.A dokival persze pont most nem tudtam beszélni.....Ezek szerint most crohn beteggé léptem elõ?????????Valaki okítson ki légyszi,mert idegbaj vagyok teljesen...!!!!

Nincs jelen

 

#406 2013-06-10 15:40

Anna73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok ! Új vagyok itt, és szeretnék a betegség indulásával kapcsolatban érdeklõdni Tõletek. Szóval én Crohn-nal gyanúsítom magamat, de még pár vizsgálat hátra van. Ami megvolt gyomortükrözés refluxon kívûl rendben, arra szedek ppi gátlót. Vastagbéltükrözés kis fránya polipon kívûl (5 mm) amit le is csípett, teljesen rendben. Teljes vérkép, CRP, széklettenyésztés negatív, minden eltérés nélkül. Vékonybél CT-re várok, ami szerintem most már csak rámutat a dolgokra. Lassan fél éve hogy küszködök, minden egy jó kis bélfertõzéssel (legalábbis házidoki szerint) kezdõdött. Nagyon erõs, világos, véres hasmenés, magas láz. Normix kúra 1 hétig. Enyhült kicsit, de hasmenés folyton visszajön. Most kb. 2 hónapja csatlakozott hozzá, egy iszonyat erõs puffadás köldök alatti, ami egész nap fenn áll, nem csak evésre. Már reggel éhgyomorra akkorra a hasam mint egy lufi. Annyira feszül, h. néha már potyognak a könnyeim, fõleg ha ülök, ami sajnos egész nap megvan, mert irodában dolgozom. Mindenhova szurkál, fõleg jobb oldalt, vakbél tájt, néha jobb bordaív alá, de sokszor bal oldalt is feszít. Már sebészetre is elballagtam, nem-e vakbél, de nem. Sokszor jobb térdem is nyilalgat. Ettõl az iszonyat feszüléstõl sajnos már semmilyen kaját nem tudok magamba tuszkolni. Így most már szép anorexiás kinézetem van. Sápadt vagyok, minta meszelt fal, szóval elég ijesztõ lett a külsõm. Az lenne kérdésem, hogy a Ct-n látni fogják -e ha esetleg tényleg Crohn? Van olyan, hogy kezdeti szakaszba csak a vékonybelet érinti a betegség? Volt nálatok ennyire erõs puffadás- éhgyomorra is- , hogy az ülés is fájdalmas, vagy csak inkább étkezések után? Bocsánat hogy hosszúra sikeredtem. Megköszönöm a válaszokat ! :)

Nincs jelen

 

#407 2013-06-10 18:38

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

szia,

ahogy én saccolom, hogy mi is lehet a baj.

Puffadás: elégtelen emésztés.
Oka lehet: elégtelen zsírmennyiség: mennyi zsírt eszel naponta, illetve étkezésenként?
http://drhummel.hu/2013/06/06/miert-egy … -zsirosat/


Világos széklet (nekem is volt): nem jut elég epe, emésztõ- és más enzim a bélbe.
Oka lehet: eldugult epevezetékek. Ehhez ajánlanám elolvasásra az Andreas Moritz: A csodálatos máj- és epehólyagtisztítás c. könyvét.

Ezt a tisztítást már 12-szer csináltam, az elsõ 11-et 3 hetenként, azátn azt hittem, hogy készen vagyok, de nem.
Addig kell csinálni, míg 2 egymás utáni tisztításkor már semmi nem távozik. Aztán eltelt 3 hónap és megint emésztetlennek tûnt a produktum. Megcsináltam megint és a dolgok rendezõdtek.. aztán eltelt megint vagy 5 hét és hát nem puffadtam, csak "békegalambokat" eregettem, illetve még most is folyamatban van.. és ez zavaró nagyon. Ezt sem lehet visszatartani. Tehát ma este megint megcsinálom a tisztítást.
Ilyenkor aznap és másnap könnyeben étkezem, de amúgy figyelek, hogy meglegyen a zsírmennyiség és ezen kívül még arra, hogy se cukor se tej, tejszín ne csússzon le. Akkor ezzel így rendben van a "belügyminisztérium" gyógyszerek nélkül is a hirhedt Colitis ellenére.
Azért én is kiváncsi vagyok, hogy mikor tisztul már meg végre a májam teljesen...

Salvya

Nincs jelen

 

#408 2013-06-11 07:36

Anna73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia! köszi a választ. A hummel-lel már én is régóta szemezek, sokan dícsérik. Ki fogom próbálni.

Nincs jelen

 

#409 2013-07-17 09:13

eglarion
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok, hát, hogy kezdõdött... egy kicsit másképp...

Tavaly december elején a háziorvosom felkerestem, hogy nagyon rosszul érzem magam, nyelni is alig tudok, lázam is  van. Azt mondta, ez csak egy kis torokfájás, férfi embernek ki kell bírni. Igaz lázasan várakoztam a váróba vagy 2-3 órát... de õ a doki.
Aztán estére a gyógyszerek hatására jobban lettem. Tudtam enni egy jó tányér milánói makarónit. Hú tényleg, milyen finom is volt.
Aztán estére romlott az állapotom, a gyógyerek sem segítettek. Másnap szintén semmi javulás. Sõt inni alig tudtam. Lázam folyamatosan volt.
Felhívtam a háziorvosom, mondta mennyek a gégészetre. Így is tettem. Onnan egyenesen be a megyei kórházba.
Bent is fogtak, Dalacin infúziósan, vagy 3-4 napig.
Az elsõ pár nap és este is, inkább a csapba köptem a nyálam, minthogy le keljen nyelnem. Annyira fájt...
Kenet vétele is megtörtént, ami kimutatta a Streptococcus pyogenes-t. Jó mi? Aztán tovább a Dalacin kúra, de már tabival. Egész jól tudtam nyelni. A kórházban már jelentkezett a széklet után egy kis vér. Említettem a fõorvosnak, õ azt mondta valószínû aranyér miatt. Majd hoznak kúpot. hát azt nem kaptam aztán meg... akkor még nem volt hasmenésem. Ott még kérdeztem, hogy szedjek-e probiotikumot. Azt mondták nem kell. Hazaérve már szedtem, de nem segített. Jött a véres hasmenés.
Akkor megint próbálkoztam a háziorvosnál. Írt fel nekem Imodiumot. Én hülye meg pont akkor nem olvastam a betegtájékoztatót. Rá van írva hogy véres székletnél TILOS alkalmazni. Ezt nem tudta a doki?
Aztán inkább mentem a sebészetre. Ott helyi vizsgálat volt. Majd kaptam vagy 2 hétre kúpot. Ami persze nem segített. Ünnepek miatt nem tudtam elõbb menni mint január elején gastróra. Kaptam beutalót, és mentem is.
Ez volt jan. 3-4. már nem emlékszem. január 7.-én meg meg is volt a colonoskopia. Ahol a doki elmondta, hogy Colitisem van, de a szövettan után tudja csak 100% biztosan megmondani. Kaptam Pentasa 2g granulátumot.
Ami aztán a diéta segítségével el is mulasztotta a véres hasmenést. Mire megjött a szövettan, ami persze igazolta a CU-t, már jól voltam.
Ami érdekes hogy több dokinál is jártam utána is, közben is, de a vélemény megoszlik.
Egyik része azt mondja a két betegség között nincs összefüggés, pusztán véletlen, hogy szinte egyszerre jelentkezett (mondjuk inkább egymás után)
A másik fele pedig azt mondja, hogy az antibiotikumos kezelés váltotta ki, segített a Colitis kialakulásában.
Hogy mi az igazság, azt nem tudom...
Csak azt, hogy én is Colitis ulcerosa-ban szenvedek.
Ennyi az én történetem.

Szerkesztette: eglarion (2013-07-17 09:18)

Nincs jelen

 

#410 2013-07-17 18:13

Beus82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok !

Ami kiderült, hogy 3 hónapja laktóz intolleranciám, azóta ilyen jellegûen diétázom.
1 hónappal ezelõtt hétfõn kezdõdött, hogy megettem egy fél vízes zsömlét áfonya lekvárral ittam szénsavmentes ásványvizet, eszem, amit szeretek megenni, naponta van nagyon erõs hasfájásom, amit napi 3-5x folyós hasmenésem, hidegrázásom és köldökömbõl indul és megy végig a vékonybelem aljáig.
Ezalatt az idõ alatt 2 kg ot fogytam, kétszer voltam ügyeleten, kaptam görcsoldót és fájdalomcsillapítót, de nem használtak.
Egyik orvos azt mondja, hogy hasnyálmirigy gyulladás (állítólag az magas lázzal jár, de nekem 37 fok a testhõmérsékletem), a másik azt mondta, hogy lisztérzékenység és colitis ulcerosa nagyon valószínû.

Elmentem vérbõl csináltatni egy táplálékalleria (36 féle ételbõl), lisztérzékeny vizsgálatot és helicobacter plyorit, várom az eredményt.

Szerintetek melyik a legbiztosabb módszer,amivel ki lehetne mutatni a bajomat? (laproscopya, colonoscopya, vékonybél CT, hasi és vékonybél CT)

Szerintetek mi lehet a bajom?

Nekem ez a történetem.

Várom Válaszokat! Nagyon nem vagyok jól, nehéz így naponta dolgoznom, s nagyon szomorú vagyok! :((

Köszönöm elõre is, aki válaszol nekem!

Nincs jelen

 

#411 2013-07-18 00:58

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Beus82!

Egy colonoscopia nem ártana az biztos... Lehet, hogy Colitis, nincs kizárva, ezt a tükrözés tudná pontosan megmondani neked.
Ne legyél elkeseredve, fel a fejjel, csak találják meg, hogy mi ez, és onnantól lehet is kezelgetni. Többen átestünk hozzád hasonló dolgokon, minden rendbe lesz, hidd el. Kitartást! :)

Nincs jelen

 

#412 2013-07-30 20:10

Lillus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Beus82!

Szerintem a te esetedben indokolt lenne egy végbéltükrözés. Ha nem találnak semmit, akkor gyomortükrözést fognak javasolni. Kitartás!!!

Nincs jelen

 

#413 2013-07-30 20:34

Lillus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!


Az én történetem...

Május 14-én diagnosztizálták, hogy colitis ulcerosam van. Kaptam Salazopyrin, napi 3x2 kellett szednem a gyógyszerbõl. Folsavat írtak még fel vérszegénység ellen, napi 2x1.  A kezelõorvosom azt javasolta, hogy kerüljem a fûszeres, zsíros, olajos ételeket. 9 nap múlva a sürgõsségire kerültem. Piros foltok jelentek meg a testemen, elkezdtem bedagadni és rettenetesen fájtak az ízületeim. Az elsõ tüneteknél ügyeletre mentem. Ott kaptam Calcium injekciót nagy dózisban. Másnapra a foltok eltûntek, de ahogy teltek az órák, egyre jobban dagadt kezem,térdem, lábam,fejem. Munkahelyemrõl kikérezkedtem a körzeti orvoshoz,aki azt mondta, hogy azonnal hagyjam abba a Salazopyrint, mert kis mértékben ugyan,de tartalmaz olyan összetevõket,amikre 3-4 évvel ezelõtt allergiás voltam. Kihangsúlyoznám,ezt jeleztem a kezelõorvosnak. Mire letelt a munkaidõm, már nem tudtam lábra állni. Hazaérés után, gyorsan bementem a sürgõsségire. Kaptam szteroidot, még több calciumot. Órákkal késõbb sem javult a helyzet, így átkerültem a belgyógyászatra. Ismerve a magyar egészségügyet, nem meglepõ, hogy furcsábbnál furcsább ötletekkel álltak elõ. Pl. fogamzásgátló, megcsípett a munkahelyen egy bogár (recepción dolgozom). 5 napig annyit foglalkoztak velem, hogy beállították az új gyógyszert, Pentasa-t és maradt a Folsav. Arról nem is beszélve, hogy folyamatosan olyan ételeket kaptam, amit tudtommal nem ehetek. Miután kijöttem a kórházból, konzultációra mentem a kezelõorvosomhoz. Addig bújtam az interneten, hogy több információm legyen a betegségrõl. A kezelõorvosom továbbra sem keresett másik megoldást. " Ha kórházban ezt írták fel, akkor maradjon." Elfogyott a türelmem,felkerestem egy dietetikust és alternatív gyógymódok után néztem. Most körömvirág teát iszok naponta, egy paleolit boltban készítek nekem ülõfürdõt, illetve diétázok. A dietetikus tanácsára, mellõzöm a cukrot, tej- és tejtermékeket, fûszereket, élesztõt,színezék /tartósítószereket, a gyümölcsöket, a legtöbb zöldséget.
Most mi a helyzet?  2 hete éreztem javulást, de újra egyre többet kell WC-re járnom.

Egy kicsit hosszúra sikeredett.:)

Kitartás kívánok mindenkinek a cél eléréséhez: Legyen végre nyugalmi idõszak!:))))

Nincs jelen

 

#414 2013-07-31 06:45

Szabcsi33
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia!

Nálam is diagnosztizálták 4 éve, hogy colitis ulcerosam van. Kaptam Salazopyrin, napi 3x2 kellett szednem a gyógyszerbõl de sajnos nem volt elég hatásos. Most Pentasa granulátumot szedek ami már a legerõsebb a gyógyszerek közül. Kétszer volt szteroid kúrán, azt nem kívánom senkinek.Az orvosom tanácsára, mellõzöm a cukrot, tej- és tejtermékeket, fûszereket, élesztõt,színezék /tartósítószereket, a gyümölcsöket, a legtöbb zöldséget. A gyümölcsök közül pl ananász, banán kifejezetten jót tesz a bélnek. A zöldségek is szükségesek a puffasztó zöldségek kerülése a fontos: káposzta, bab, borsó pl. A legtöbb zöldség fogyasztható csak párolva. Meg húst hússal ami ajánlatos. Amint jelentkeznek újra a tünetek ORVOS mert nem szabad húzni csak rosszabb lesz. Amit ajánlani tudok diófalevél tea kifejezetten erre a betegségre hatásos. :) Kitartás :)

Nincs jelen

 

#415 2013-08-01 21:27

Lillus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszi a tippet Szabcsi33!

Ma vettem diófalevél teát. Annyira nem rossz az íze, annak ellenére, hogy nem szeretem a teákat.

Remélem segít.:)

Nincs jelen

 

#416 2013-08-02 10:02

Yosemite
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok, kivancsi volnek a velemenyetekre, ti mar tapasztaltabbak vagytok, ahogy itt olvasgattam. Nekem meg nem derult ki, pontosan mi a bajom, kb fel eve kezdodott hogy idonkent, kb havonta, minden ok nelkul 3-4 napos hasmeneses idoszakaim voltak. Hasmenes alatt azt ertem hogy normalis allagu, de napi 5-6 szeklet, ami utan (1 szeklet utan is) ugy ereztem mindig hogy total legyengulok. Neha elmentem vele a gasztroorvosomhoz, egy ideig nem nagyon foglalkozott vele, irt fel Klion-t, meg Bolust szedtem ilyenkor, meg mondta hogy dietazzak, rizs, krumpli stb. Most azonban mar egy honapja szunet nelkul tart ez az allapot, illetve a legutobbi 2 ota mar hozzajott a belfajdalom (neha szuro, neha olyan gyulladt erzes, es tok kulonbozo helyeken, van hogy alul, van hogy egeszen felul) neha felfuvodas, surgeto szeklet-erzes. A szeklet sargas szinu es buzos volt, mondjuk most mar allandoan szedem a Bolust, ugyhogy igy persze nem. Egy-ket hete a derekamban, hatul es ketoldalt is elkezdett fajni, ami egyre rosszabb. Neha ego, meleg erzes, neha szurkal, neha csak egyszeruen majd leszakad a hatam-derekam, ilyenkor allni nem birok sokaig. Ugyhogy elkezdodott a vizsgalodas-mivel liszt-es laktozerzekeny vagyok, ezen az uton akart elindulni a doki, csinaltunk gyomortukrozest, hogy a vekonybelbol tudjon biopsziat venni, hatha dietahiba miatt lepusztult. Ennek meg nincs meg az eredmenye de tukrozes kozben mondta hogy szepen nez ki a vekonybel, ugyh nem valoszinu hogy ez okozna. Aztan csinaltunk fruktoz-intolerancia vizsgalatot, szerencsere negativ lett. Voltam gerincRTG-n, ahol minimalis elterest talaltak csak az egyik also porcnal ,nem valoszinu hogy ez okozna ekkora fajdalmat. Most a fruktozos vizsgalat utan felhivtam telefonon hogy akkor hogyan tovabb, elmondtam hogy semmi valtozas, ugyanugy erzem magam. Sokat gondolkodott, hogy most akkor mit lehetne meg csinalni es vegul azt mondta hogy akkor csinaljunk egy CT-t, meg verkepet is. Nem ertem, miert nem akar vastagbeltukrozest vagy szeklettenyesztest, korabban volt errol szo. Szerintetek nem az lenne a logikus? Mindig megkerdezi, ha errol van szo, hogy mikor is csinaltunk tukrozest?Mire mondom hogy 2 eve, es akkor mondja, hogy jo, akkor nem kell.  Dehat ket ev alatt ugyanugy kialakulhatott problema, nem? Most egyelore rairta a papiromra hogy IBS, de en ugy tudom, azt akkor szoktak diagnosztizalni ha minden masra (Crohn-ra, Colitisre) szurtek, es ott minden rendben. Ne ertsetek felre, nem azt szeretnem ha minel sulyosabb dolog derulne ki, csak mar egyszeruen szeretnem tudni biztosra, hogy mi van, es hogy akkor hogy alljak hozza, hogy egyek satobbi. Mar mindent kiolvastam ezzel kapcsolatban a neten, a lelki vetuleteit is ezeknek a betegsegeknek, es probalok ilyen modon is segiteni magamon, nem csak orvosi segitsegre varok. De annak ellenere, hogy most mar egyre pozitivabban allok hozza a dolgokhoz, es probalom a fajdalmak ellenere csakazertis jol erezni magam, azert csak nyugtalanito hogy egy honapja egy gyulladassal maszkalok a testemben, es szeretnem ha siman el tudnek indulni valahova, anelkul hogy azt ereznem barmelyik pillanatban WCre kell mennem. Es nem hiszem, hogy lehet Bolus-on elni. Szoval, erdekelne mi a velemenyetek, lehet hogy megsem annyira hozzaerto a dokim, es mashol is probalkoznom kene? En eddig megbiztam benne, nala vagyok 2-3 eve, miota a liszterzekenyseegt kideritette, es sokszor bevisz ingyen a korhazba, hogy ne kelljen fizetnem a vizsgalatert (mert amugy maganban jarok hozza), szoval en eddig meg voltam elegedve vele. De most elbizonytalanodtam. Koszi ha valaszoltok!:)

Nincs jelen

 

#417 2013-08-02 12:02

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Yosemite! Neked egy jó orvos és megfelelõ kezelés kell! Rengeteg jó orvost tudok ajánlani.Üdv:Martin

Nincs jelen

 

#418 2013-08-02 12:18

Yosemite
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Martin, varom a javaslataidat...:)

Nincs jelen

 

#419 2013-08-02 13:03

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Gasztroenterológusok közül .Dr Kovács Ágota akinek számtalan helyen vannak rendelései,Miheller Pál a SOTE II.számú belklinikájáról valamint Dr Lakatos Péter és Dr.Abonyi Margit a SOTE I-es belklinikáról.

Szerkesztette: martin1 (2013-08-02 13:12)

Nincs jelen

 

#420 2013-08-02 13:57

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Yosemite:

Szerintem, ha ilyen tüneteid vannak, és tartósan fennállnak, valóban indokolt lehet egy ismételt vastagbéltükrözés, de legalább egy székletenyésztés (parazitológia is) + labor (gyulladásos paraméterekkel). Az utóbbi kettõt a háziorvos is elintézheti.

Üdv.
nem robot

Nincs jelen

 

#421 2013-08-04 00:19

Yosemite
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Martin, es nem robot, koszonom a tippeket. Mivel a fruktozvizsgalat negativ lett, most kovetkezo lepeskent CT-t akar csinalni a dokim, szerdan megyek.Meg megvarom, mi derul ki ott, illetve a gyomortukrozes eredmenye sincs meg meg. Ja meg labor is lesz. Aztan megprobalok eroszakos lenni, es felteszem neki a kerdest, miert nem akarja a tukrozest/tenyesztest. Aztan akkor lehet megyek tovabb Dr Kovacs Agotahoz, szimpatikusnak es hozzaertonek tunik. Koszi a tippet, Martin!

Nincs jelen

 

#422 2013-09-07 11:43

cilicica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok smile
Új vagyok még itt... leírnám a "sztorimat" smile
2006 novemberében hármasiker babákat szültem.
kb 5éve minden reggel a székletem laza. Ráfogták,fogtuk a sok idegeskedésre,aggódásra. (egyik kisfiam epilepsziás ,már egy éve tünetmentes smile )
Aztán idén nyáron összeszedtem egy hasmenéses vírust. Alig éltem túl... Rá egy hónapjára még mindíg azt vettem észre ,hogy valami még mindíg nem stimmel. Vékony sugárba jött a reggeli széklet,ami nem volt túl laza,de nem is volt normális. Fulladásos tüneteim voltak,gombócérzés a torokban...sav. Elmentem gasztróhoz. Megcsinálta elõször a gyomortükrözést ,aminek a szövettani vizsgálata arra utalt ,hogy glutén allergiás vagyok. Vettek vért kb. egy hét mire megjön az eredmény. Két nap múlva tökröztek,itt Cólitis ulcerósa diagnózist állapítottak meg. Gyógyszert nem kaptam rá,várjuk a vérvétel eredményét. Doki elmondása szerint nem fekélyes a dolog még..
Elkezdtem a diétát. Székletem már másnap sokkal jobb volt . És azóta is kb 1 hete sokkal nyugodtabb, és kiegyensúlyozottabb lettem. A bal oldali folyamatos ,tompa hasi fájdalmam megszûnt.
Egy bibi van ,és az nagyon aggaszt ,hogy két napja véres a vc . papír...
Lehet hogy eddig  a gyulladt bélszakaszon könnyebben átjött a hasmenéses széklet?
Most meg ezzel a majdnem normállal nem tud mit kezdeni a vastagbél? Felsérti ,és vérzik?
Egyszerûen tanácstalan vagyok...
Most elkezdtem körömvirág teát inni. Azt mondják gyulladás csökkentõ hatása van.
Jaaa....és nekem a vérképem nem is jelez gyulladást,sem vitaminhiányt.
Mondhatnám azt is hogy majdnem jó....négy helyen van egy csillagos jelzés.

Jobbulást mindenkinek smile
Szép napot nektek !

Nincs jelen

 

#423 2013-09-08 19:12

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Cilicicus! 

Amit leírtál, az ékesen bizonyítja, milyen nehéz még ma is az IBD diagnózisát felállítani. Bár néhány kérdést jó lenne tudnom ahhoz, hogy korrekt választ tudjak adni, de azért leírom, én mire gondolok:

Azt írod, a szövettani  kép negatív (nem ábrázolódik a fekély, ami a colitis ulcerózára  jellemzõ. Mégpedig összefüggõ fekélyek jelennek meg a beteg bélszakaszon, szemben a Crohn-betegséggel, ahol ép és beteg bélszakaszok váltják egymást, ennek ellenére a doki colitisz ulcerózát állapított meg. Vajon mibõl, mert még nem volt meg a vérképed - ami sokszor, mint pl. nálam is, nem mutat lényeges eltérést- Nekem szinte csak a magas fehérvérsejt szám és aktivitás esetén a  süllyedés/CRP volt a "csillagos" érték a vérképemben.
A vékony, folyékony széklet szûkület esetén fordul elõ, ami szintén a crohnra jellemzõ inkább.
A vér megjelenése a WC papíron több esetben is elõfordulhat pl. aranyér, fissura (végbélrepedés), de megjelenhet Colitis ulcerózában, ritkábban Crohn-ban, de még más is okozhatja.

Azt írod, a diéta használt. Melyik? A gluténmentes? A colitiszes? Ha lisztérzékeny vagy - amit speciális vérvizsgálattal szoktak kideríteni - az is okozhat vérzést, bár az inkább a vékonybél-bolyhok megbetegedését jelenti, de könnyen összetéveszthetõ a vékonybél-Crohnnal, a colitisszel semmi képpen, mert az csak a vastagbelet betegíti meg, sosem terjed a vékonybélre.

A körömvirág-tea valóban gyulladáscsökkentõ, de én 30 év alatt egyetlen beteggel sem találkoztam, aki ettõl meggyógyult volna, vagy nyugalmi helyzetbe került volna a betegsége.

Csak remélni merem, hogy olyan gasztrósod van, aki meg fogja állapítani, mi is a bajod. Ehhez nagy tapasztalat kell, mert az anamnézis, a fizikális vizsgálat, a labor, az UH, a röntgen, CT MR, tükrözés eredményét együttesen kell értékelni a helyes diagnózishoz.

Csak semmi pánik,  nyugi, még nem dõlt el semmi,  pl. hogy  a súlyos  vírusfertõzés okozza mindezt.  Annak ellenére, hogy a tenyésztés negatív lett.

A hármas ikrekhez gratulálok, nekem  két öcsém van, akik ikrek.
Remélem, tudtam segíteni:

Clió



Azt írod, a diéta használt. Melyik? A gluténmentes, vagy esetleg  a colitiszes?

Nincs jelen

 

#424 2013-09-08 20:11

cilicica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Clió :)

A gluténmentes diétát kezdtem el,de most már paleózom ...
Kb . csütörtökön lesz meg a vérképem ( a transzglutamines) ,majd megírom mi lett az eredmény.
A vizsgálat leírása ( colonoscopia) : a coecumig akadálytalanul felvezethetõ eszköz. A coecum,a colon ascendens,transversum,descendens haustratioja megtartott, nyh. borítása intakt. A sigma igen kanyargós a haustratio megvastagodott a nyálkahártya hyperameias oedmeas erosiokkal tarkított Lépcsõzetes biopsiat vettünk. A rectum szabályos.
vélemény : Colitis mucosae
Gyomortükrözés : Akadálytalanul levezethetõ eszköz. A nyelõcsõ ép, varicositas nem látható. A cardia ép. A gyomor levegõbefúlyásra jól tágul. A fornix és a corpus redõzete megtartott,nyh. borítása ép. Az angalusív szabad, az antrum területén kóros macroscopos eltérés nem látható. A pylorus körkörös. A bulbus és az áttekinthetõ duodendum szakasz intakt.
Szövettan :Duodenum biopsia : A gombostûfejnyi szövetminta duodenalis nyálkahártyának felel meg. A felszínén elhejezkedõ bolyhok kiszélesedtek,és lelapultak. A boholy magassága A szokásosnak kb. 40-50% a . A kiszélesedett boholy strómában kifejezett lymphocitás és plazmasejtes infiltrario mutatkozik. A felszíni hámban az enterocyták között is azonosíthatók lymphociták. A krypták hámja gócosan hyperplásias. Szövettanilag értékelhetõ submucosát nem tartalmaz.
Gyomor 2. csõ A gombostûfelynyi szöv. minta az antrum területérõl származik. Kissé vizenyõs,enyhe mértékben lobos. Helicobactert nem észleltem.
Sigma biopsia: A gombostûfelynyi szövetminta vastagbél nyálkahártyának felel meg. Területében enyhe mértékû jellegtelen lobos infiltratio van.
Na erre varjatok gombot :)
Vérképem:
Karbamid:2,7 mmmol/l                       2,8-7,2 
Neutro ABS: 1,71 10 E9/1                   2,04-7,5
Neutro %34,3                                    51-75
Lym %: 34,3                                     51,00-75,00
PDW:18,1                                         15,0-18,0
Neutro
Egy csillagos lett mindegyik a többi jó lett.

Remélem nem Chronos vagyok :(
Jézusom Én annyira félek tõle....... :(

Most elmegyek egy másik dokihoz,mert ebben nem tudok megbízni. Csak a drága vitaminjait akarja rámerõltetni folyton. Szerintem fingja nincs mi bajom van. Széklet tenyésztést nem kért ,vérképre is Én mentem el,beutaltattam magam a háziorvosommal. Most még egy teljes hasi ultrahangra befizetek,és egy nyakira is a pajzsmirigy miatt :)

Jók legyetek ,Pussz

Nincs jelen

 

#425 2013-09-08 20:59

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Cilicica!  (nem tudok szmájlit írni, képzelj ide egy szivecskét, egy vigyorgót és egy nagyon dühöset!!)

Köszi, hogy ilyen gyorsan reagáltál. A lényeg: biztosan nem vagy Crohnos - a vérképed alapján, bár az egycsillagosok közül nem mindegyikrõl tudom, hogy mit jelent, az azonban biztos - ? _ szerintem, hogy nincs Crohn-aktivitásra utaló. (süllyedés, CRP, összfehérje, fehérvérsejt-szám, vashiány, vérszegénység, elektrolit-háztartás zavara, stb- most hirtelen ennyi jut eszembe).
A tükrözésben egy "gyanús" a bélbolyhokról írtak. De hogy milyen okból látták amit láttak, az meghaladja az én tudásomat, lévén közgazdász vagy mi a szösz lennék, nem orvos, bár az ELTEN egészség-gazdaságtant tanultam, de ez inkább az egészségügy gazdasági vonatkozásaira helyezte a hangsúlyt, de közben ragadt rám valami az orvoslásból is, bár inkább gyógyszereken volt a hangsúly  Amit tudok: 30 éve vagyok Crohnos, 15 mûtét, rövid bél szindróma ellenére jól vagyok gyógyszer nélkül - és erre varjál gombot - pillanatnyilag tombol egy Crohn-szövõdmény (a cukorbetegségem mellett, amit vszleg az immurán és a steroid okozott, na meg az én életmódom)- az un. erythema nodosum, és nincs vérkép eltérésem szinte semmi!!! Na hogy is van ez?

Én is elkezdtem a paleot komolyabban, kb. két hete és láss csodát a cuki a 9,6-os induló értékról 6,9-nél tart....!!!!

A bélbolyhoknál leírt eltérés tippem szerint glutén-érzékenység okozza - vagy valami más.... Ne lepõdj meg, ha a gluténvizsgálat negatív lesz, (nekem is az, bár nálam soha nem okoztak gondot a gabonák, igaz, hogy csak a BL-55-ös fehér (BIO) lisztból készült kajákat eszem, mert nem tudok rostokat nagy mennyiségben fogyasztani.
Szendi könyvében olvastam, hogy nem glutén a baj igazán, hanem az, hogy a paleolit kor embere utáni ember  aki már ismerte a földmûvelést, még más genetikai állományú búzát fogyasztott, azóta nemesítések olyan irányba mentek, hogy nagymértékben felszaporodtak a gabonákban az ember által nehezen, vagy egyáltalán nem emészthetõ összetevõk.

A hasi UH-t én kihagynám, mert az a bél belsejérõl csak kevés infót szolgáltat, inkább a tályogok, stb- kimutatására alkalmas.
A lényeg: keress egy jó gasztróst és folytasd paleót, én hiszek benne!
Sok sikert, és drukkolok.

Pusszantás:

Clió

Nincs jelen

 

#426 2013-09-09 06:38

cilicica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Clió :)
30 év..... atya ég :( Óriási kitartás van benned :) Más már rég feladta volna !!!
Meg kellett nézzem ezt a kialakulóban lévõ új betegséget nálad, mert így nem tudtam mi az.
Ez egy bõrbetegség ,ha jól tájékozódtam. Ez is autoimmun gondolom...
Olvasom a Szendi könyvét, innen internetrõl is olvastam már olyan írásokat,hogy több évig tartó Chrón betegségbõl gyógyultak meg a diéta hatására.
Szerintem nagyon sokat számít az étrend :) Te is meggyógyulsz tõle :)
Ha belegondolok ,hogy mennyi tartósítót ,keményítõt ,szinezõanyagot.....és még sorolhatnám mi minden szemetet etetnek velünk, hát nem is csodálkozom a betegségeken :(
Az õsi búza két összetevõbõl állt, és lassan felszívódó szénhidrátot tudtak készíteni belõle. A mai búza már négy összetevõs,és gyorsan felszívódó szénhidrát lesz belõle. Én is olvastam :) Teljesen egészségtelen! És Én ha doki lennék,minden bélbetegnek allergia vizsgálattal kezdeném !!!!
Nagyon sok az allergiás, persze ez is egy autoimmun betegségnek számít, ami ha nincs kezelve akkor hozza magával a többi autoimmun betegséget is :(
Nagyon sokat olvasok ezekrõl mostanában....komolyan foglalkoztat a téma.
Az hogy a diétával két hét alatt ilyen szép ereményt értél el,ez is azt bizonyítja hogy megéri csinálni ....kitartóan :)
Több ilyen " sztorit" kéne leírni ide ,és akkor több erõt ,és gyógyulni akarást tudna mindenki magába szívni !
Én is hiszek a paleoba ,és kemény vagyok :) Betartom a diétát :) A családommal való lenni akarás nekem sokkal többet ér ,mint bármilyen kaja :)
Csütörtökön meglesz a transzglutamines vérképem. Megírom majd nektek mi lett az eredmény .... és a többi vizsgálatot is megfogom csináltatni!
19.-én megyek egy másik orvoshoz . Kiváncsian várom ,mi lesz a hozzá szólása....
Nem akarok szteroidokat szedni, ha kiderül is bármelyik betegség.
Lehet azok nélkül gyógyulni ?
( bár Én mióta diétázom sokkal jobban vagyok ,úgyhogy remélem igen )

Jelentkezem majd :)

És köszönöm a bíztatást, mindenkinek szüksége van rá :))) <3

Nincs jelen

 

#427 2013-09-09 19:50

Like50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

2005-ben egyik napról a másikra jött a hasmenés,ami nem akart sehogysem megállni. Majd a szokásos vérzés, és csak kb.3 hét után mentem dr.hoz, aki még kisérletezett a hasmenés szüntetésével 1-2 hétig.Majd ezt követõen küldött tükrözésre, ahol colitist állapitottak meg.Jött a salofalk gyszer, klizma, de igazán egyik sem volt hatásos.Telt múlt az idõ, és keresgéltem. Az aloéról olvastam, hogy milyen hatásos ebben a betegségben.Mentem,és gyorsan vettem 1 üveggel, ami áfonyás volt. Naponta többször ittam belõle, és egész jól lettem tõle,akkor így múlt el, de a gyszert tovább szedtem. Majd, ha jött a hasmenés, akkor rizst ettem mindig, és akkor az segített.Persze ez akkor volt.2010-ben újból fellángolt egész erõsen. Akkor is sokat keresgéltem,olvastam, elõadásokat hallgattam.Egyik elõadás témája a mellékvesekéreghormon mûködése volt. Akkor mondta az elõadó, hogy a B-5 vitamin segíti a termelését. Valóban igy volt, mert segített, de már csak akkor, ha nem volt hasmenés, mert különben hasmenést okoz 500mg adagban.Akkor szedtem, és igaz, hogy néhány hónap kellett, de elmúlt.Az idén sajnos nem ezt tettem.Mert hogy most is jött a colitis, és kórházba kerültem a hasmenések miatti legyengült állapot végett.Elmúlt 2 hónap, és közben volt sipoly, és tályog is a coliltis mellett.És !Egy szintén colitises ismerõs ajánlotta, hogy szedjem a medrolt, mert az gyorsan leviszi a gyulladást. Ki is írta a dr. a 16 mg-ost. Napi egyet bevettem, de semmi hatás.Az ismerõsöm mondta, hogy szedjem jól megemelt adaggal,mert úgy leviszi gyorsan a gyulladást.Vasárnap volt egy hete, hogy 48mg-ot szedek naponta. Ezt jól megcsináltam, mert most már vannak igen komoly mellékhatások is, ami már-már elviselhetetlen. Tehát a medrolt csökkentenem kell. Na ilyent még nem csináltam! Ehhez kérnék segítséget!Ma sajnos hasmenés volt egésznap, holnaptól iszom a lósókamagteát egésznap, remélem újból segíteni fog.De az étkezéssel mi lesz ? Pedig 14 kg-ot fogytam 2 hónap alatt, és ilyen még nem volt.Tanácstalan vagyok a probiotikumot illetõen is, nem tudom melyik lenne a jó a Lepicol mellé, amit reggel iszom.Örömmel veszek bármilyen jó tanácsot különösen a medrol elhagyással.

Nincs jelen

 

#428 2013-09-09 20:15

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Like 50!

Legokosabb tanácsom:Rögtön fordulj orvoshoz!Valószínûleg nem tudod ezt otthon megoldani.A medrol nem játék elhagyása fõleg nem.Csodálkozom hogy orvosod nem írta le vagy nem mondta el hogyan csökkentsd?A 48 mg egyébként nem egy nagy adag.Egy hét után pedig tuti nem okoz mellékhatásokat.Más áll a háttérben.Reggel irány a gasztroenterológia!

Nincs jelen

 

#429 2013-09-09 21:12

Anemona
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Így van!

Nincs jelen

 

#430 2013-09-09 22:30

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Cilicica!

Szívembõl szóltál, csak így tovább, szerintem is lehetséges Paleóval meggyógyulni, vagy hosszú hosszú évekig tünetmentesnek lenni.

Most csak röviden tudok írni, mert szörnyû napom volt, a részleteket - ha érdekel  priviben -szívesen a megírom.
Várom a beszámolódat a továbbiakról, jó írányba mész, úgy érzem.

Igen, jó lenne, ha azok akik már több éve (2009-ben jelent meg Gábor elõ könyve) paleoznak és jól vannak, beszámolnának sikereikrõl, de jó lenne tudni az esetleges kudarcokról is (remélem, nincs ilyen) .

A bõrbetegségemet a Crohn okozza, bélen kívüli ritka szövõdmény, a betegeknek kevesebb mint öt százalékát érinti csak, szerencsére.

Jó éjszakát:

Clió

Nincs jelen

 

#431 2013-09-10 12:30

eglarion
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

hát rég jártam erre.
Mint írtam fentebb valamikor kb 2 hónapja nekem is fellángolt.
Nahát, hol is kezdjem, amikor jött a véres széklet, igaz nem egybõl de (mert volt hogy egy héten csak 1x volt) elmentem a gasztro-ra. Kaptam beöntést két hétig, ami nem segített, autána Budenofalkolt, mér nemtom, alighanem 3 tabi, 1 vagy 2 hétig. Az sem segített. Aztán vissza a gasztróra. Doki modnta hogy ezt akarta elkerülni, de muszálya a Medrol. 64 mg-mal kezdtem, majd heti 8-cal csökkenteni. Kb 2.-3. hét tájékán kiütések jelentkeztek szinte az egész testemen. Elõször csak kicsit, azért nem is foglalkoztam vele, majd egyre több és több. Na akkor vissza a dokihoz. Azt mondta cseréljem le a gyógyszert, (uhh.. nem tudom mi a neve hírtelen. Otthonról majd megírom. Azt tudom, hogy Richter gyártja). Ja meg Calciumot is írt fel, a kiütésekre.
Az új gyógyszer 5 mg-os kiszerelésû, és 40 mg-mal kellett kezdenem, mivel a Medrollal ott tartottam.
Aztán már 15 mg-nál járok (napi 5 mg-mal csökkentve), holnap megyek kontrollra.
Ennyit a gyógyszerekrõl.
A medrol elõtt pár nappal kezdtem el a Gyógytea+glutamin+fegyencedzést.
Igazából kb a medrol alkalmazásától számított 2 hét után már tünetmentes vagyok. Hogy mi segített, valószínû a gyógyszer is, de én hiszek a glutaminban is.
Ja és a Mindezek mellett a Pentasa 2g granulátum minden reggel egy tasak. Az állandó. Ezt még kihagytam.
Na most már lassan elhagyhatom a szteroid gyógyszer is. Majd utána meglátjuk a glutamin mennyire segít.
Ami a szteroidokat illeti, szerencsére nálam a kiütésen kívül nem jelentkezett más. Ez a "felpuffadás" is csak szerintem látszik meg rajtam egy kicsit (ezt jól megfogalmaztam! ;) ), a család azt mondja nem észrevehetõ.
Lehet csak beképzelem már. Testsúlyom stagnál, vagyis a az elmúlt 2 hónap alatt fogytam 3-4 kg. Ennyi.
Én gasztróra Kisbérre járok a Dr. Székely Andráshoz. Én meg vagyok vele elégedve. Ja és vérvételre most fogok menni a 7en valamelyik nap. Kiváncsi vagyok mit mutat.
Bármiben segíthetek írjatok. Ha tudok segítek. Igaz még viszonylag tapasztalatlan vagyok a betegségen, hisz még nincs 1 éve hogy elkezdõdött.
Még 1 valami: a paleo-ról.
Én dietetikushoz Tatabányára járok, egy nagyon kedves és aranyos hölgyhöz. Õ most tanult róla nemrég. Amiben igazat ad, hogy a glutén nem jó, de azt mondja, hogy inkább a középutat kell választani. én így étkezem. és nincs semmi panaszom.

Nincs jelen

 

#432 2013-09-10 19:15

Like50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia ! Érdeklõdnék, hogy melyik fajta glutamint fogyasztod, megírnád, mert én is fogyasztottam korábban. Kösziszépen !

Nincs jelen

 

#433 2013-09-10 20:24

Like50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Érdeklõdöm, hogy kinél milyen probiotikum vált be, megosztanátok ? Köszönöm !

Nincs jelen

 

#434 2013-09-10 21:04

Anemona
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Jutavit Probiotikum Plusz naponta 2X, nekem nagyon sokat segített.

Nincs jelen

 

#435 2013-09-12 10:19

eglarion
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Elkésve, de azért nem felejtettem el. A Medrol helyett Prednisolon-Richter tabikat kaptam. Tegnap a dokinál is voltam, legközelebb 4 hét múlva kell mennem (2 hétig 10 mg-ot, utána 2 hétig 7,5-et kell szednem még, aztán meglátom mit mondanak).

Like50: email-en is megírtam, Scitec L-glutamine-t használom.

A probiotikumot nekem is ajánlották, egy ideig szedtem is, de nem sokáig. így véleményt nem tudok mondani róla.

Nincs jelen

 

#436 2013-09-20 09:17

cilicica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok smile
Megjött a transzglutamines vérképem, és 0-14,9 a normál tartomány...nekem pedig 101,7 lett. Így már egyértelmû a gluténintolerancia ,a patkóbélen észlelt " boholy atrópiával" együtt 100 % ,hogy az .
A teljes hasi ultrahagom jó lett, semmi eltérést nem mutat. A pajzsmirigy is tökéletes uh-val,és vérképpel smile
Az pedig egy  "véletlen szerencse" ,hogy a gyomortükrözést is megcsinálta a doki, mivel savra panaszkodtam.
Ha megállunk a vastagbél tükinél , akkor most Colitis Ulcerosával kezelnének... sad
A korábban Colitis Ulcerosanak diagnosztizált betegségem ,pedig kiderült hogy mégsem az.
A diéta hatására a gyulladás a vastagbélen  meg fog szûnni ,a kiváltó ok a glutén érzékenység volt,ami a vastagbél irritációt is kiváltotta. Gyógyszert sem kaptam rá, nem volt fekélyes , " csak " gyulladt.
Kicsit korábban is elmehettem volna orvoshoz, mert ez a folyamat már kb. 5 éve zajlik nálam.... majdnem minden reggel laza széklet. Bár Én csak egyszer látogatom a mellékhelyiséget naponta , nem bánom hogy rászántam magam a vizsgálatokra...

Hát nagyon nagyon remélem ,és bízom benne hogy így is lesz !

Két hónap múlva megyek vérképe transzglutamin ellenõrzésre, majd megírom ,hogy alakul a dolog smile
A doki szerint ha két hónap alatt vissza tudom diétával csökkenteni a 101,7 brutált , 50-re akkor nagyon örvendhetünk smile

Hosszú ,tünetmentes idõszakot kívánok nektek !!!

Nincs jelen

 

#437 2013-09-23 13:45

Yosemite
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok, a CT-vel szerintetek kimutathato Crohn es hasonlo? A heten megyek (masfel honapja kaptam az idopontot), de felek, hogy ettol sem leszunk sokkal okosabak. A gasztrodokim nagyon nem akarja megcsinalni a vastagbeltukrozest megint (2 eve volt). Nektek volt CT?Mire kell szamitani?

Nincs jelen

 

#438 2013-09-23 14:56

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

szervusz!

nekem kontrasztanyagos CT vizsgálatot csináltak, gondolom neked is ez van soron.
Azt lehet vele megnézni amit endoszkópiával nem(Azokat a bélszakaszokat ugye, ahova az endoszkóp nem jut el..). Szûkület sipoly tályog vaskos fal stb. ezeket lehet vizsgálni, hogy van-e.

Nekem speciel 2 db 8cm-es szûkületet mutatott ki a jejunumban (éhbélben) amirõl eddig a 10éves pályafutásom alatt nem is tudtam.

Maga a vizsgalat nem veszes csak idoigenyes. Meg kell inni kb 1-1,5 óra alatt 2 liter löttyött és mész a CTbe ahol vénásan a második kontrasztanyagot belédfecskendezik. (Érdemes rögtön elõtte elmenni kisWC-re a folyadék mennyisége miatt illetve amiatt hogy a vénás dolog az vizelethajtó és ott a gépben szüléspózban esetleg kellemetlen lehet az inger miatt... :D)

Nincs jelen

 

#439 2013-09-23 15:04

Yosemite
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves tee!

Ez vekonybel/vastagbel CT volt? Nekem elvileg hasi, kismedencei CT van felirva...
Akkor az gondolom nem uigy zajlik,nem? Bar azt tudom hogy kontrasztanyagot kell inni. Meg azt olvastam, hogy ez az anyag hasmenest okoz, nalad volt ilyen problema?

Nincs jelen

 

#440 2013-09-23 15:13

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Teljes has és medence CT vizsgálata natív és iv. kontrasztanyag adását követõen.
Nekem ez volt.

Ja igen és még nyirokcsomó duzzanatokat is ki lehet mutatni vele.

igen utána hasmenést okoz ezt tanusíthatom.

Nincs jelen

 

#441 2013-10-08 12:33

Yosemite
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia tee!

Megvolt a hasi CT-m, sajna ahogy sejtettem kb olyan eredmennyel, gyulladasos folyamatok jelei vannak, tovabbi-vekonybel CT javasolt, raadasul meg vmi gerinccel kapcsolatos problema is felmerult. A heten viszem majd a leletet a dokimhoz.
Nalam aznap semmi baj nem volt a kontrasztanyagtol, viszont masnap delelott megint elkezdodott a hasmenes, belfajdalmak...azota is tart. Most nem tudom ez valtotta-e ki, vagy amugy is jott volna...:(Amugy is ez a panaszom, es teljesen kiszamithatatlanul jon. Sajnos felek h ebbol Crohn lesz. Cseppet elegem van.

Udv

Nincs jelen

 

#442 2013-10-08 13:01

Yosemite
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Egy kerdes meg-kinek vannak olyan tunetei hogy szurkalnak a belei,sajognak, kulonbozo helyeken, illetve oldalt mintha szoritana ossze neha? Ez melyik gyulladasos betegsegre lehet jellemzo? Probaltam neten rakeresni, de szurkalasrol sehol sem beszelnek.

Nincs jelen

 

#443 2013-10-09 13:23

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

igen másnap jön a hasmenés nem aznap nekemis kb az volt hogy pénteken volt a vizsgálat és hétvégén votl kisebb hasmenés. kell egy kis idõ mire kiürül a cucc mert kicsit irritálja a bélfalat.

az a baj hogy szerintem nagyon sok embernek leírni is nehéz azt hogy milyen fájdalmat érez egyátalán nem az hogy konkrétan abból következtetni tudjon bármire is. (a szélsõséges eseteket leszámítva amikor nagy baj van pl)

Nincs jelen

 

#444 2014-01-31 14:51

csinszka88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

sziasztok!azt szeretném kérdezni ,(Crohn) hogy amikor eszem pukli jön ki a száj padlásomon ez max egy hete kezdõdött ,de egy -két óra múlva el is múlik de azért eléggé fáj és nem mindig ugyanoda nõ ki.Lehet ez a betegség miatt?és mit tudok tenni ellene?köszi elõre is

Nincs jelen

 

#445 2014-02-02 05:29

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

csinszka88
van ,hogy 1 hétig is ! esetleg cserszömörcés szájvízzel öblögesd! orvos ajálotta.

Nincs jelen

 

#446 2014-02-03 17:14

csinszka88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

köszönöm a választ:)

Nincs jelen

 

#447 2015-01-20 04:49

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Doboscsiga!
Én a helyedben megpróbálkoznék letolni egy egész grapefruit-ot magostul, mindenestül (héj nélkül persze). Azt is elmondom, hogy miért. A jelenlegi tudományos cikkek Crohn és IBS témában azt állítják, hogy megnõ a bél áteresztõ képessége, és emiatt a baktériumok, kaja be tud jutni a vérkeringésbe, amire az immunrendszer gyulladással válaszol, ami viszont tovább súlyosbítja a bél állapotát, mert a gyulladásnál hidrogén peroxid, és egyéb vegyületek keletkeznek, amik a saját sejteket is kinyírják. A pontos kiváltó ok egyelõre ismeretlen.
Nemrég lvastam olyan cikket, hogy a Candidát is összefüggésbe hozzák Crohn betegséggel.
Olvastam olyan cikket is, ami szerint a gomba beleeszi magát a bélbe, és lyukacsosság teszi azt, illetve megakadályozza, hogy az olyan tápanyagok, mint a B6 vitamin, cink, magnézium felszívódjanak (mert õ fogyasztja el ezek nagy részét). A cink és B vitamin viszont immunrendszer szempontjából baromi fontos, ezért immungyengeséghez, és a gomba további terjedéséhez vezetnek. A gombáknak általában van toxinjuk, ami szintén nem barátja az immunrendszernek, és általában a minimum az, hogy gyulladást produkál.
Ezek alapján nekem van egy olyan elméletem, hogy ezeket a betegségeket gombás fertõzés okozza az esetek 100%-ában, és ennek eltüntetésével visszaáll a régi állapot. A grapefruit, és általában a citrusfélék jók az ilyesmi kezelésében, ezen kívül még fahéj, babérlevél, fokhagyma, kurkuma, stb... amik tudományos cikkek szerint gombaölõk.
Érdemes lenne szétnézni a lakásban, hogy nincs e penész valamelyik felületen, mert nálam személy szerint az ablakon volt, ha összeadom talán 200 cm2-en, viszont komoly egészségügyi problémákat okozott. Ezt úgy vettem észre, hogy miután beszereltem egy csobogót a szerintem száraz levegõ miatt, azután napról napra súlyosbodtak az egészségügyi problémáim, epe tájéki nyomás, majd késõbb már fájdalom, ízületi gyulladás, allergia, látás romlás, fogíny gyulladás, fül csengés, stb... Igazából mindet direkt vagy áttételesen a penész, a levegõben szálló spórák és az általuk termelt toxin okozzák. A tünetek nagy része pár nap alatt elmúlt. A látásom pl olyan volt, hogy már gondolkoztam rajta, hogy veszek új szemüveget, mert már olyan volt a rövidlátásom, hogy már az olvasás is alig ment. Pár nap alatt megjavult annyira, hogy szemüveg nélkül is tudok olvasni, és szép lassan egyre jobban látok messzire is. Amivel még küzdök az a fülcsengés (fülkürt hurut okozza, narancs illóolaj úgy néz ki valamennyire beválik rá, illetve a fülorrgégészem írt fel rá orrsprayt, ami szintén segít). A másik problémám, ami már gyerekkorom óta kísér az az epe tájéki nyomás, néha fájdalom, illetve az állandó puffadás, amit Streptocuccos thermophilus tartalmú probiotikummal most már többé-kevésbé sikeresen kezelek. A gombaölõs diéta valamit hozott ezen, napról napra jobb volt, de sajnos nálunk nem csak egy szobában van penész, és úgy látszik, hogy elég pár órát eltöltenem máshol, és hiába a diéta, újra elkezd fájni megint. Fõleg az esõ számít, mert párás idõben indulnak el a gombák igazán. Most pl 4 napja napról napra jobb volt a diéta miatt, a végén már azt hittem, hogy el is múlik, aztán tv-zés közben elaludtam az egyik enyhén penészes szobában, és úgy ébredtem, hogy újra fáj a hasam meg az ízületeim. Nem tudom, hogy pontosan mi az összefüggés, szóval hogy a gomba toxin okozza ezeket a fájdalmakat, és a tüdömön keresztül jut be, vagy van még egy Candidás fertõzésem, esetleg valamilyen vastagbél gyulladásom, amit provokálnak ezek a toxinok. Valószínûleg vegyes a dolog, és mindkettõrõl szó van. Mindenesetre ha ki vagy téve gombáknak, akkor annak ilyen következményei lehetnek, szóval érdemes kipróbálni, hátha segít valamennyit a gombaölõ típusú ételek fogyasztása nálad is. Ismerek Crohn-ost, úgy rémlik, hogy kevés cukros, keményítõs, illetve sok zöldséges diétán van, ami szintén alátámasztja a gombás elméletet, mert a cukor elég jó táptalaj neki, hacsak arra gondolsz, hogy a sörélesztõ is cukorból csinál alkoholt.
Hát sok sikert, és mielõbbi gyógyulást neked és a többieknek is!

ui: Még annyit hozzátennék, hogy sok gyógyszerrel keresztreakciója van a grapefruitban található anyagoknak, úgyhogy ha gyógyszert szedsz, mindenképp érdemes utánanézni, hogy kompatibilis e a kettõ. Illetve pár nap szünetet tartani kell két gyümölcs között. Nálam a javulás apránként megy ezzel a gombaölõs diétával, de érezhetõ, hogy minden nappal kicsit jobb, ha éppen nem esek vissza... :S

Szerkesztette: inf3rno (2015-01-20 05:04)

Nincs jelen

 

#448 2015-01-20 14:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

A grapefruit-al csak óvatosan, több gyógyszer szedése mellett is tilos a fogyasztása!!! (A legmeglepõbb példa: budenofalk végbélhab mellett sem szabad).

Nincs jelen

 

#449 2015-01-20 14:25

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Ja írtam én is. De egyébként ilyen szempontból egyik citrusféle sem árthat, mert mindegyikben gombaölõ illóolajok vannak. Vannak bevizsgált grapefruit mag kivonatok is, amelyeket direkt néznek a keresztreagáló vegyületekre.

Nincs jelen

 

#450 2015-01-21 18:30

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Persze hogy el tudják adni. Akkor se hazardíroznék vele. Ha olyan jó lenne, akkor a top gasztrósok (pl.: Banai Prof.) felírná. De nem. Mindenképpen érdemes konzultálni az orvossal. Elég sok alternatív marhasággal hülyítettek már az évek során hogy azt mondjam: Mindegyik csak a lehúzás, átverés, ha szerencséd van nem leszel rosszabbul tõle. De javulni nem.

A "jaj persze pont utána jobban lettem" típusú hibás ok okozati csapdák sem javítanak a helyzeten. Egyébként én meg egyszer egy elkeseredésemben elfogyasztott big mac menü után lettem szinte varázsütésre jobban és egy darabig inaktív. Szóval az alternatív gyógymódok kb. annyit érnek hogy akár a mekit is besorolhatjuk- bár mondjuk azok a kaják kalóriadúsak, és rendkívül szigorú a minõségellenõrzés - extra ételmérgezést legalább nem szedünk tõlük össze ( szarkazmus).

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB