#1101 2009-02-25 14:25

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ági !

Én pont most vagyok ilyen cipõben, írtam is az elõzõekben, ez EVÉSTÕL vagyok eltiltva !!! :) mondta anno a sebészem !

Viccet félretéve, nekem a napi 5x-i (2-3 óránként, lehetõleg azonos idõpontban) kevés evés segített, így a sztómazáróra 3 hó alatt 18-at fogytam le....
A gasztrós/sebészem és a klinikai dietetikus szerint így pörög az anyagcsere... :) és persze sosem vagyok éhes.

Most is ezt csinálom, sok folyadékkal, ami általában édesítetlen zöld, fehér vagy gyümitea, esetleg topjoy fitness dobozos üdítõ vagy áfonyaszörp, kevés szörp+sok víz, most persze mozgás is... írtam is az 1106-os hsz-ban....
Úgy néz ki, megint mûxik !!!! :):):)

Mivel korán kelek, ezek az idõpontok:
reggeli kb. 6.
8-kor actimel, fél10-10 milupa gyümipüré vagy aktivia, fél12-12 ebéd, fél3 (most!!!!) gyümi vagy gyümipüré megint, kb. 5-fél6 vacsi... lezárva egy aktiviával...
kalóriákat nem számoltam akkor sem és most sem, emellett nem vagyok éhes, így ebédre és vacsira sem eszem sokat, épp csak valamit...

Kiváncsi vagyok én is, ki-mit ír majd !!!!!

:):):)

Nincs jelen

 

#1102 2009-02-25 15:50

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Drága Lisa!

Az élet napos oldalát akkor élvezzük, ha voltunk már árnyékban!!
Tehát, ha nincs :( , akkor nincs :D
Annak mutatjuk meg a bánatunkat, akit befogadunk, elfogadunk, mert különben megy a mosoly, gépiesen, amerikaiasan.
Tapasztalatom szerint. Persze az anyukánk pocakjában még más volt és utána is egy csöppet, de azóta??
Aki dudás akar lenni, pokolra kell annak menni, meg ilyenek....

Azért nem a poklot emlegettem!!

Nincs jelen

 

#1103 2009-02-25 17:30

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok, nem igazán értelek most Kedves Ánya, hogy ez mire is vonatkozik, vagy lehet ne gondoljak egybõl rosszra?
Ágicáról Roor-nál.
Puszi Nektek

Nincs jelen

 

#1104 2009-02-26 06:44

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ma szorítsunk Ágicának nagyon-nagyon!Sok erõt,kitartást,sikeres mûtétet  Neki!

Nincs jelen

 

#1105 2009-03-05 21:27

Saci68
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Sürgõs segítség kellene Édesanyámnak Sopronban ileosztomás zsák feltételéhez.
Ha valaki otthon van a felmaródott stoma kezelésében az kérem segítsen.
Részleteket majd késõbb írok most nem vagyok olyan lelkiállapotba, hogy leírjam történetünket.

Nincs jelen

 

#1106 2009-03-06 07:39

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Saci68 !

Én ugyan bp-i és volt sztómás vagyok, de ajánlom a stomic krémet, ami még a szinte véres sebeket is másnapra begyógyította....
keress ebben a topicban ezekre rá, itt már sok tanácsod adtunk és kaptunk....
Sajnos fizikai segítséget nem tudok nyújtani, de a kórházi sztómás nõvér, sebész vagy a mindenhol jelenlévõ szakápolók ezt is tudnak, kérdezd a háziorvost is !!!!!

Jobbulást Édesanyádnak, ha van idõd olvasd át ezt a topicot, sok még fel nem tett kérdésedre is választ kapsz majd....

Várjuk hogy jelentkezz, olvass, kérdezz !!!

puszi :):):)

Nincs jelen

 

#1107 2009-03-06 07:51

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Saci!
Mint volt ileosztómás tudom neked mondani, hogy hihetetlen gyorsan gyógyul a felmaródás a ragasztás alatt!! Nekem a kórházi rözsaszín folyadékos kenés és maga a ragasztó segített!! kívánom, hogy mire ezt olvasod, már nyugodtabban tudjad megtenni!! :) :)
Olvass és persze kérdezz!!

Puszi és ölelés!

Nincs jelen

 

#1108 2009-03-06 08:25

Saci68
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ánya!

GYorskérdésem van: Milyen zsákot használtál? Anyukámat 01.27.én mûtötték és mélyen elhelyezkedõ ileostomát "kapott". Mindezek után a stomás nõvérke DANSACK-os zsákot egyrészest adott neki. Ennek az lett a következménye, hogy azóta nincs rendben a zsák alatti bõrrész. NAgyon szenved és azt gondolom az egész családunk. Én itt Budán élek már régóta és kisbabám van nagyon nehezen tudok segíteni bármiben is nekik. A nõvérem szegény már eléggé ki van. 2 napja voltunk a konkurenciánál Convatec-nél. Õk nagyon készségesek voltak. Mindent kaptunk zsákot, alaplapot- mert, hogy ugye 2részest kellet volna kapnia a mélyen levõ stoma miatt- stomahesive pudert, pasztát. Mindent renre leküldtem nekik, de a nõvérem- lehet , hogy béna, bár nem hagyom, hogy bárki is ezt mondja rá- szerintem inkább csak nagyon kimerült- nem merte rátenni a "nyers húsra". Sajnos vidéken egészen más a helyzet mint Pesten. Otthon csak 1 -legalább is egyrõl tudunk- stomás nõvérke van aki "széttárta a kezét"....Most próbálok felkutatni sorstársakat akik talán megszánják szegény nõvéremet és segítenek neki vhogy... Egyébként azt tanácsoltam neki, hogy ma mindenképp menjenek be a kórházba az új cuccal és igen is kérje meg a stomás nõvért, hogy rakják fel közösen és persze kezelje le a puderrel.....
Sajnos nem látom a végét az igazán jó megoldást...
MAjd még írok, de most csak ennyi fért bele a napinditásba......
Egyébként addig is köszönöm a hozzászólásokat, segítséget. Minden nagyon jól jön és nagyon köszi....
Pusz. Saci

Nincs jelen

 

#1109 2009-03-06 08:43

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Saci68 !

Nekem Convatec 2 részes eszközöm volt, és minden kiegészítõ convatec !

Írtam is itt mindent róla, de kérdezz nyugodtan, majd ahogy tudok visszanézek én is és válaszolok ! az un. pasta is gyógyít (ahogy Ánya is írta) rá lehet a sebre "ragasztani" vele az alaplapot ! A folyamatot, ragasztás technológiai sorrendjét is leírtuk itt már sokan) de szívesen ismét leírom ha szükség lesz rá !!!! A convatec cég egyébként tényleg nagyon profi, sokat segítettek, tanácsokkal, hírlevelekkel is !

Aztán Anyukád is majd meg fogja tanulni az egyedül kezelést, ragasztást, én is nagyon tartottam tõle, de nagyon ment már rövid idõ alatt !!!!

Pussszz, szép napokat ! :)

Nincs jelen

 

#1110 2009-03-07 18:58

maszat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Megkérdezhetem, hogy mit jelent az, hogy mélyen levõ sztóma?

Maszat

Nincs jelen

 

#1111 2009-03-07 19:10

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Maszat !
nekem sajnos ilyenem volt, ekkor a sztóma mélyebben van mint a hasfal szintje.
A kialakításánál szoktak beletenni un. kiemelõt, de ez nekem sajnos az elsõ sebészi szemrevételezésnél kiesett.
Nem tettek bele másikat, így maradt. Nem vészes, csak nõ a sztóma körül a felmaródás lehetõsége, mert a bélvéget így nem lehet a zacskóba ügyeskedni...

pusssz

Nincs jelen

 

#1112 2009-03-07 19:17

maszat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Saci68!

Én is ileostomával élek lassan 4 éve. Az elején nekem is mindig problémát jelentett a zsák felrakása, nagyon sokszor elõfordult, hogy felmaródott a bõröm. Nekem az jött be, hogy bekenem pasztával a stoma közvetlen környékét (ami már elõre szólok nagyon fog csípni) majd ráhelyezem a megfelelõ méretûre kivágott alaplapot. Csatlakoznék az elõttem szólókhoz:a felmaródást a legjobban az alaplap gyógyítja.
Gondolom Sopronban is van un. házi segítségnyújtás, amikor szakképzett ápolók járnak ki házakhoz. Esetleg ott is lehetne érdeklõdni, hogy nincs-e valaki aki ebben tudna segíteni. Ugyanis az a tapasztalatom, hogy az ilyen nõvérek sokkal több kis praktikát ismernek arra, hogyan lehet az ilyen felmaródást kezelni.

Minden jót kívánok az anyukádnak, és remélek legközelebb már jó híreket hallunk felõletek!

Maszat

Nincs jelen

 

#1113 2009-03-08 09:20

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Saci!

Már mindent leírtak, amit írhattam volna (hála nektek maszat és Sanvito)!! Tegnap nem nyitottam ki a gépem, bocs. Azért leírom a saját tapasztalatomat:
nekem is dansac volt, az elején nálunk is nagy volt a bizonytalanság!! Az a legjobb, ha sztómás nõvér tudományát sajátítjátok el, úgy hogy a hozzátartozó is benn van felragasztásnál. Nálam a férjem segített. Sokat nevettünk azon, ahogy emlékeztünk ketten, kétféleképpen a ragasztásra. A lényeg azonban megtörtént, megtanulta  a férjem, hogy kell ezt megcsinálni. Nekem is volt véres a sztóma környéke, de az alaplap alatt meggyógyult. Az egyrészes, kétrészes vita nálunk is lezajlott. A sztómás nõvér egyrészest akart, de én betegtársaktól informálódva a kétrészest kértem. Nem tudom, hogy melyik a jobb. Van állandó sztómával élõ, aki esküszik az egyrészesre, de van aki a kétrészesre. Nálam a kétrészes mûködött, csak a kórházban volt egyrészesem.
Mégegyszer:
A kezdetek kezdetén nálunk is nagy volt a bizonytalanság, de a fórumnak köszönhetõen lassan megnyugdtunk és  ment minden. Menni fog nektek is. A seb gyógyul a tapasz alatt, ez a leglényegesebb, amit nehéz elképzelni, de így van!!!

Nincs jelen

 

#1114 2009-03-08 12:20

Saci68
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget( Sanvito, Maszat, Ánya)! NAgyon kedves volt a fogadtatás is és a segítségnyújtásotok is. Igazán köszönöm. Most még azt hiszen a kisérletezõ stádiumban vagyunk-mármint a nõvéremék Sopronban-. Ahogyan Ánya Te is írtad az elején a a bizonytalanság nagyon nagy, aztán a minden megy a maga útján..... Remélem minél hamarabb így lesz az Anyukánnál is.
Ha már tudok vmi konkrétumot fogok jelentkezni. Mindent megírok.
Mégegyszer köszi és pusz mindenkinek!
Saci

Nincs jelen

 

#1115 2009-03-09 09:03

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Drága Saci!

Ez a beszéd!! Minden menni fog, mint a karikacsapás!! Neked van talán a legnehezebb dolgod, mert távol vagy és mindig csak pillanatfelvételt kapsz, amikor beszéltek. Tényleg ki lehet bírni, sõt....!!!!! Nálam is nagyon nagy volt a szorongás, de most már ( ismét hála a Fórumos csapatnak) nem tartok attól ha végleges sztómára kerül a sor. Olyan jó fejekkel ismerkedtem meg a Fórumon, akik végleges sztómával élnek teljes és innen nézve boldog életet, hogy nem is hittem volna. A saját sztómás idõszakom meggyõzõtt arról, hogy menni fog, ha kell.
Anyukádnak és nõvérednek sok erõt és humort az elkövetkezõkhöz!!

Puszi és ölelés: Ánya

Nincs jelen

 

#1116 2009-03-09 09:19

mamo.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Ánya!
Kicsit késõbb válaszoltam Neked mammamia voltam, és most mamo néven szerepelek.A ki kicsodában írtam le a betegségem.

Nincs jelen

 

#1117 2009-03-09 09:42

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Mindenki, most beszéltem a gasztróssal, 24.-én megyek megbeszélésre, április elsõ napjaiban meglesz a tüki, aztán beindul a gépezet!!!!

Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#1118 2009-03-09 10:10

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!
Ági!!

Ez szuper!! Mindjárt itt van április. Itt lesz a Margitban? Szívesen meglátogatlak, ha itt leszel. A szomszédban dolgozom és közel is lakásunk. Annyira jó!!!! :) :D

Nincs jelen

 

#1119 2009-03-09 10:12

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Mamo! :D

Köszönöm,  olvastam az "átváltozásodat" és a bemutatkozásodat is. Nagyon figyelmes vagy!! :) .D

Nincs jelen

 

#1120 2009-03-09 10:14

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ági! Klassz! Minden rendben lesz! Csak pozitívan! Én is meglátogatnálak......... De nekem a gasztrósod van közel. Gondolom ott nem akarsz látogatót. :o:D:o:D No ez csak vicc volt!
Na puszillak és ezerrel megy a drukk!

Nincs jelen

 

#1121 2009-03-09 10:31

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ez FANTASZTIKUS HÍR ÁGI!!
Szívbõl örülök neki és erõt kívánok!
Sok puszi Lisa

Nincs jelen

 

#1122 2009-03-09 16:11

Tom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Engem egy éve mûtöttek, azóta végleges sztómával élek, nagyon nehezen fogadom el. Sajnos már voltam nagyon kellemetlen helyzetben,leeset a zsákom, az szörnyû volt, azt hittem belehalok.Nagyon örülök ennek az oldalnak.Én minden tanácsot szívesen fogadok.
Tisztelettel köszönöm,további szép napot mindenkinek!
Tom

Nincs jelen

 

#1123 2009-03-09 16:59

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Tom: olvastam, hogy a bõröd az jól viseli a megpróbáltatásokat és ezért kérdem, hogy egyrészes vagy kétrészes zsákot használsz?
Illetve, hogy valamiféle pasztát (ragasztó pasztát ) használsz-e rá? Hátha akkor nem válna el...

Nincs jelen

 

#1124 2009-03-09 20:49

Tom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lisa köszönöm kérdésed.Én egyrészest használok paszta nélkül. Én nem is kaptam ragasztót, nem is tudtam, hogy van ilyen köszönöm, hogy szóltál.Gondolom te is kipróbáltál  többet,neked melyik vált be?
üdv:Tom

Nincs jelen

 

#1125 2009-03-09 21:16

maszat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Tom!

Az elején nekem is sokszor lejött a zsák - én is egyrészest használok -, de amióta a Convateces ragasztót és bõrvédõt használom sokkal tovább fenn marad, nem kell félnem, hogy leesik. Balesetek meg szerintem néha elõfordulnak.

maszat

Nincs jelen

 

#1126 2009-03-09 21:23

maszat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Sanvito!

Írtad, hogy neked is mélyen levõ sztómád volt. Sikerült kitalálni valami praktikát, hogyan lehet úgy felrakni, hogy ne legyen felmaródás a vége. Azért kérdem, mert nálam is ez van, de csak egy picit. Nálam inkább az a baj, hogy felrakom, de minden nap újra kell cserélnem, minden napom ezzel kezdõdik.

Elõre is köszönöm!

maszat

Nincs jelen

 

#1127 2009-03-09 21:30

maszat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ági!

Ez nagyon jó hír! Az elõtted álló dolgokhoz sok erõt és kitartást kívánok!

Maszat

Nincs jelen

 

#1128 2009-03-10 08:22

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Hát nem tudom tudtok-e válaszolni vagy volt-e valaki már ilyen helyzetben! Sípolyom lett a végbélen és ezért nem tudják bezárni a sztómát. Most lehet megmûtik a sípolyt, akkor mindjárt be is tudják zárni a stómát vagy mennyi idõre rá lehet akkor bezárni végre?

Nincs jelen

 

#1129 2009-03-10 10:46

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok
Tom: Nem én nem próbáltam semmilyen pasztát semmit, de a DANSAC mindig küld automatikusan, csak nem használom mert nincsen rá szükségem.
Tomi : igen nekem volt sipolyom rajta de nem lehetett nála mit kezdeni vele, csak úgy hogy a végbeletkivették, de úgy tudom, hogy elõször ha meg is mûtik a sipolyt hagyják egy fél évet vagy legalább pár hónapot gyógyulni.
Arpapa: köszike remélem már elkezd gyógyulni, mert a WC falon lassan köröm kaparások látszanak :(

Nincs jelen

 

#1130 2009-03-10 12:21

Juc80 párja (Lacus)
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ági! Örülök a jóhirnek, csak igy tovább! Én 16-án megyek tükrözésre, aztán ha minden ok akkor vissza a sebészhez... Szorítok Neked!!!

Nincs jelen

 

#1131 2009-03-10 12:38

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm szépen mindenkinek a biztatást, nagyon sokat jelent nekem. Ánya kedves, a Margitban lesz a mûtét, sikerült beszélnem Mihók doktorral, ha meglesznek a tüki leletei, tárt karokkal várnak :).  Igazából a tükrözéstõl most jobban tartok, mint a mûtét elõtt, egyrészt az alsó szakasz rövidsége miatt, másrészt pedig nagyon nem szeretem ha hozzáérek-nek a sztómához, azt is utáltam,mikor tágították, úgyhogy azt hiszem, kérni fogok némi kábítást. Azért az ilyen tükrözéssel kapcsolatos tapasztalataitokat szívesen fogadnám :D.
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#1132 2009-03-10 12:39

Tom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa!
Szeretném megkérdezni tõled, az a krém lenne a ragasztó egyben krémmel, amit mindig küldenek a csomaggal vagy külön kell kérni.
Üdv.Tom

Nincs jelen

 

#1133 2009-03-10 12:39

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Lacus, részemrõl is megy Neked a drukk ezerrel :D !!!!

Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#1134 2009-03-10 17:45

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ági!
A tüki a te esetedben nem az én esetem. Azért leírom. Nekem nincs már vastagbelem, az ileósztómámat nem is nézték meg. A kis pouchomat nézték. Proctoszkóppal (BRRRR) és kis kontrasztanyagos beöntéssel. Elõbbi azért nem volt gáz, mert Dobó fõorvos úr humora átlendített a pozicíó szörnyûségén, a kis beöntõs, röntgenes meg semmi volt, tényleg.
Nagyon örülök neked és veled. Mihók doktor úr is nagyon szimpatikus nekem:D :D

Nincs jelen

 

#1135 2009-03-10 18:13

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi Lisa!

Nincs jelen

 

#1136 2009-03-10 18:56

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok !

sajna nem voltam ma gépközelben.. :(

Maszat !
Nálam az alaplappal nem volt gond, csak a sztóma körüli bõr maródott fel párszor. Így amikor zsákcsere volt, a sztóma körül szabadon maradt bõrfelületet kezeltem a convacare zöld kendõcskékkel, és jó vastagon bekentem egy fültisztító pálcika segítségével a stomic bõrtápláló krémmel.... persze vigyázva hogy az alaplap külsõ felét ne kenjem össze, mert akkor majd nem tapad a zsák. Az alaplap volt hogy maradt 5 napig is, a zsákot pedig naponta cseréltem, leginkább reggel...mielõtt elmentem dolgozni. A stomahesive paszta is jól gyógyított, amivel az alaplapot ragasztottam fel.
Remélem egyre inkább szûnik nálad is a felmaródás.... :)

Ági !
Nagyon drukkolok és megy a boszipraktika is !!!!! :)

Lacus !
Oh, a 16-a már mindjárt itt van !!!! Hú, hamarosan sokan leszünk már az "élet a sztóma után"-osok !

Drukkolok minden záróra várónak (oh, 1 éve én is így készültem a májusi záróra.... már olyan régen volt?????) és nem várónak, fájdalom és probléma/stresszmentes napokat M-I-N-D-E-N-K-I-N-E-K !!!!!!! :):):):):):):):):):)

Nincs jelen

 

#1137 2009-03-11 10:29

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,
Lacus: HAJRÁ!!!!!!
Igen sanvito, lehetne egy saját topicot, de akkor annyira egyedül lennék itt :(, úgy hogy itten lenni, és maradni mint "volt-ak" :D
Tom: nekem a Dancasnál küldik automatikusan nem kell kérni, és ott igen az az, paszta is meg ápoló is meg védõ krém is egyben...bár mint mondom én egyáltalán nem használom, de boltban is érdemes próbálkozni, hátha tudtan vlmit ajánlani, ragasztót kifejezetten.

Nincs jelen

 

#1138 2009-03-11 18:10

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Drága Lisa !!!!!!

Dehogy megyünk máshová....... nem szabadulsz tõlünk !!!!!!! (még ha akarnál se.....) :):):)
Itt a helyünk, és KÉSZ !!!!!! (ugye?????? :()

pussszzz

Nincs jelen

 

#1139 2009-03-11 19:51

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! 15 éve vagyok crohnos, és már 10 éve élek stomával. 1994-ben mikor diagnosztizálták a betegséget nem tudtam, hogy ez mi mindennel jár. Nagyon sok operációm volt(11), végeredményben eltávolították a teljes vastagbelemet, és a vékonybelem jelentõs részét. Az évek folyamán szteroid függõ lettem, oly annyira,hogy tavaly májustól 9 hónapon keresztül naponta kaptam a solu-medrolt. Most 16 mg Medrolt szedek tablettában. Az a gond hogy az utolsó CT ( 2008 nov.) eredménye szerint újabb mûtét lenne indokolt, de én ezt már nem vállalom. Már nincs mit kivenni! Eddig voltak a negatív dolgok, most a pozitívumok: nekem is áldás volt a stóma. Elõtte ha menni akartam valahová megtervezett útvonalam volt. Szórakozni nem jártam, azok az évek az otthonlét és a wc jegyében teltek. A stómával ismét kinyílt a világ! Eltudtam  menni mindenhová.:) Nem gátol semmiben, még strandra is járok, ami elképzelhetetlen volt nekem. Igaz, hogy nem született gyermekem, de a páromnak van 2 gyermeke, és nemrég született unokánk!!! A párommal nagyon jól megvagyunk, õ egészséges, engem már stómásként ismert meg. Nem zavarja egyáltalán, számára teljesen természetes, hogy én ilyen vagyok. Bemutatkozásként ennyi elég lesz!

Nincs jelen

 

#1140 2009-03-11 20:19

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Üdv. Juni !

A legjobb helyre kerültél !!!!!

:):)

Nincs jelen

 

#1141 2009-03-12 05:52

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm! :D  :D  :D  Este jelentkezem, most megyek a dokihoz!

Nincs jelen

 

#1142 2009-03-12 10:12

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Üdv Juni! :D :D :D

Remélem az orvosnál ma jó híreket kapsz!! :) :D :) :D
Jó, hogy megtaláltál bennünket. Pont az ilyen hozzászólásokat jó olvasni!! Köszi!!!

Szerkesztette: Ánya (2009-03-12 10:13)

Nincs jelen

 

#1143 2009-03-12 17:36

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Üdv mindenkinek! :) A belgy.-om szerint most nagyjából minden rendben. A pofázmányomon kiütések jöttek ki, a bõrgy. írt fel valami"kencét". Olvasgattam az oldalakat: valóban jó helyre "estem be" :lol  Én is szigorú rost mentes diétán vagyok, csak én a szükületek miatt. Vannak ételek amik néha nagyon hiányoznak, de megtanultam nélkülük élni. késõbb még írok!

Nincs jelen

 

#1144 2009-03-12 19:28

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok na úgynéz ki 1-2hónap múlva bezárják a sztómám :) azért kell még annyit várnom mert, mésfél hét múlva lesz egy mûtétem ahol megmûtik a végbélsípolyt aztán várnom kell még helyre jön. A doki azt mondta a sípoly mútét az egy kismûtét 2napig kell kb. korházban lennem. Viszont azt nem kérdeztem meg, hogy altatnak-e vagy nem? Volt már valakinek ilyen mûtétje? Utána megszûnik a váladékozás vagy még továbbra is folyni fog?
Más jelegû kérés: Sztómával próbáltatok már fürödni? Mert most már 9hónapja zuhanyzok és beleülnék egy kád vizbe nagyon.

Szerkesztette: Tomi83 (2009-03-12 19:39)

Nincs jelen

 

#1145 2009-03-12 19:50

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Tomi83 !

A sipolymûtéthez nem tudok hozzászólni, de a fürdéshez igen.

Én szaunáztam, fürödtem, úsztam a sztómával és még hidromasszázsban is voltam.
Nem volt semmi gond, de azért arra az idõpontra idõzítettem, amikor már esedékes volt az alaplap csere, hogy ha lejön, hát üsse kavics.....

De nem volt baj !!!!

Szerintem próbáld ki nyugodtan, otthon pedig még inkább nem lehet semmi kínos !!!!

Pussszz :):):)

Nincs jelen

 

#1146 2009-03-12 20:01

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi sanvito :) hát ez elég jó hír, kipróbálom óvatosan! Mondjuk nekem nem alaplapos van hanem ilyen egyberészes üríthetõs az szerintem könnyebben leázik, de majd meglátom! Köszi!

Szerkesztette: Tomi83 (2009-03-12 20:02)

Nincs jelen

 

#1147 2009-03-13 06:17

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Tomi83! sanvito helyettem is válaszolt, nyugodtan fürödjél vele. Igaz én is kétrészes terméket használok, de volt idõszak mikor egyrészest is. Mivel mindennap cseréltem, én reggel beleültem egy kád vízbe! Sípoly mütéttel kapcsolatban: nekem már volt és utána jobb lett. Megszûnt a váladékozás, engem nem altattak, gerinc érzéstelenítéssel csinálták. De végül is ezt te döntöd el, hogy melyik módszert választod! Ne aggódj, valóban nem nagy mûtét!!!  :D :D :D

Nincs jelen

 

#1148 2009-03-13 14:13

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi Juni :) Kipróbáltam tegnap megfürödtem és nem volt vele semmi gond :) Sípoly mûtét jó lesz pláne ha tul leszek rajt, mert már idegsít ez a váladékozás! Hát ha én döntök akkor inkább átalszom a mûtétett :D

Nincs jelen

 

#1149 2009-03-13 15:14

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Tomi83! Örülök,hogy segíthettem! Hasznos tanács még ha a mütét elõtt veszel egy ülõpárnát, hidd el szükséged lesz rá. A gyógyászati segédeszköz boltban tudsz ilyet venni.  :) sok sikert!

Nincs jelen

 

#1150 2009-03-21 17:27

Juc80 párja (Lacus)
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Nincsenek jó híreim... Ugyanis túlvagyok a tükrözéseken, sztómán keresztül is megnéztek... A vastagbél "gatya" tehát gyulladt,fekélyes,vékonybél rendben... Április 2-ára jön meg a szövettan, meg mennem kell egy infúziós kezelésre amitõl sokat várnak,elég fura dolog, mert a minisztériumnak kell jóváhagynia....
Ja és a legfonosabb megállapításra került, h K0509-es azaz Crohn-os vagyok...
Majd még irok, legyetek jók

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB