#1151 2009-03-22 17:13

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Óóóóóóóóóóó :(...akkor nem lesz egyelõre záród sem...de legalább már túlvagy rajta. Az infúzió majd meggyógyítja a fekélyeket, és meglesz az a mûtét, csak kicsit eltolódik....FEL A FEJJEL!!!
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#1152 2009-03-22 17:22

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ági! Te hogy állsz a dolgokkal? Remélem, hogy jó úton haladsz!

Nincs jelen

 

#1153 2009-03-23 11:02

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ede drága, holnap megtudom és jelzem :)!
Lacus, altatásban tükröztek? Ha nem, akkor milyen volt? Fájt, vagy csak kellemetlen? Én nagyon tartok a sztómán keresztüli tükitõl...
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#1154 2009-03-23 12:28

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,
Lacus, nagyon sajnálom, de biztosan rendben lesz, a gyogyi rendbe hozza a bajt, és tudod, nem éri meg záró, hogy utána még nagyobb baj legyen. Inkább a türelem!!!!
Ági, megy a szurkolás, kiváncsi vagyok rá!!! (ki az az Ede?, no mindegy is)
Ügyesek legyetek és kitartást.
Én a magam részérõl nagyon régen küzdök a felmaródással és a helyzet lehet egyre rosszabb, nem nagyon segít semmi. No ezt csak így magamról is néha sztómahelyzet ügyileg...vagy mi :)
Mindenkinek üdv.

Nincs jelen

 

#1155 2009-03-23 12:59

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Jajjjjjj, drága Lisa, látod, milyen kuka vagyok :D? Nem Ede, hanem Én a címzett...nem tudom, mi van ma velem, szerintem ez a bolond szél teszi....Jobbulást Neked Lisa sztómaügyileg. Nem tudok valahogyan segíteni?
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#1156 2009-03-23 13:17

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

HÁÁÁÁÁttt ez az, nem tudom. Tudod végig van olvasva itt már mindegy szinte oszt nem használ...no majd csak türelemmel vagyok :D
Biztike a szél összefújta a neveket Neked :D

Nincs jelen

 

#1157 2009-03-23 18:31

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Noémi vagyok 9 éve Crohn beteg, 4 hónapja sztómás. Most várok a zárómra, de a legutóbbi vizsgálat gyulladást állapított meg, ezért halasztódik a mûtét. Azt szeretném megtudni mik azok a gyógyszerek, kúpok amelyekkel a hámsejt gyulladáson segíteni lehet. Köszönöm a segítségeteket. Noncsi

Nincs jelen

 

#1158 2009-03-23 19:06

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia noncsi,
Nekem fél évig próbálták gyógyítgatni a bennmaradt részt, akkor streoiddal is, de legfõképpen a Salofalk klizmát "toltam" magamnak be hátulról. Amúgy a Salofalk, nem csak klizmába hanem kúpba is van, bár lehet azt már kipróbáltad.
Volt még valami az is beöntés volt, de sajnos annak már nem tudom a nevét. Neked mit adtak?

Nincs jelen

 

#1159 2009-03-24 13:35

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!  Az utóbbi idõben én is sokat szenvedek a felmaródásokkal. Már "kipróba" minden, de még semmi nem vált be.  A sztómám ráadásul elég érdekes, ugyanis van rajta még egy plusz lyuk is. Nem könnyû idõnként a segédeszköz használat sem. Annyi fajtát kipróbáltam már, igazából egyik sem vált be. Most még kisérletezek, remélem valamelyik csak jó lesz! :)

Nincs jelen

 

#1160 2009-03-24 20:29

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

sziasztok
Igen megnézem a gyógyszer szekrényt,de orvost nem / 10 kolosz és számolatlan prokti után/ ez volt a negativ csucs
mondhatom mindent vitt.Az a baj hogy kicsit remény vesztett lettem,de hamar felejtek ez lehetne az élet filozofiám is
Mindig becsültem lelkí erötõket,sokat segített köszönöm noncsi

Nincs jelen

 

#1161 2009-04-01 18:38

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Az lenne a kérésem volt-e már valaki sztómával strandon és milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban. Elsõsorban az lenne a kérdésem, hogy lehet eltakarni a sztómát, hogy ne bámuljon mindenki? Másrészt a vizben a zsák nem szívja meg magát, vagy nem akadályoz a mozgásban?
Más: hallottam egy olyan lehetõségrõl mikor a sztómánnal a zsák helyet egy tartály van a szervezeten belül és egy csõvel kell üriteni. van valakinek ilyen? Mi a vélemény róla? Mennyi látszik a sztómból így?

Nincs jelen

 

#1162 2009-04-01 19:38

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Tomi83! Az én tapasztalatom,hogy lehet fürdeni, úszni a segédeszközzel, persze attól is függ hogy milyen fajtát használsz illetve milyen sztómád van. Én kétrészes terméket használok, és így nem vold gondom a fürdéssel sem. Nem akadályoz egyáltalán a mozgásban. Hogy hogyan lehet eltakarni a zsákot a te esetedben nem tudom, én a fürdõruhában megtudtam oldani, hogy ne látszódjon. A másik kérdésedre a válasz: igen hallottam ilyenrõl, ezt mûtéttel alakítják ki a vékonybélbõl, de ez csak egy esetben lehetséges ha nem vagy crohnos. Ezt a mûtétet colitises betegeknél használják. Ez is egy végleges sztómát jelent.

Nincs jelen

 

#1163 2009-04-01 19:51

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Tomi83 !

Igen, lehet úszni és strandolni...hiszen vízhatlan, mindkét irányban ! :):):)

Én is úsztam, szaunáztam stb. vele, semmi gond nem volt.
Szerintem vegyél fel egy magasabb derekú boxerszerû fürdõgatyát...., ha szabad ég alatt vagy,  esetleg egy pólót is... nem leszel feltûnõ, mert a nap miatt ez megszokott.

Ha uszi, akkor a magasabb derekú úszót tudnám ajánlani mindenképpen.

Amit Juni mond a tartályról az teljesen igaz, de létezik egy un. sztómasapka is, ami gyakorlatilag bedugaszolja a sztómát, pár órát biztosan el lehet vele lenni. Akik sztómával irrigálnak, egész nap használják a zsák helyett.

Itt van róla info:

http://209.85.129.132/search?q=cache:2O … lr=lang_hu

pusssz

:):):)

Nincs jelen

 

#1164 2009-04-01 20:05

Tomi83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm Juni és sanvito a gyors válaszotokat. Colitises vagyok és átmenetileg került ki a vékonybelem, de most már felmerült egy sípoly miatt, hogy így maradok örökre. Úgyhogy akkor én ezt a tartályos megoldást akarom majd választani, hogy ne legyen zsák!
A polo illetve trikos megoldásra gondoltam én is mert a nadrágot ha meg annyira felhuzom elég hülyén nézek ki :) Köszönöm mégegyszer nektek, minden jót!

Nincs jelen

 

#1165 2009-04-01 20:20

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Tomi83 !

Ne add fel, még sor kerülhet a záróra - sipoly ide, vagy oda - vannak ilyen sorstársak a fórumon..
A tartályról majd Ánya ír biztosan neked elõzményeket, tapasztalatokat...

A sztómasapkával, dugóval én is szemeztem, de nekem sigma sztómám volt, kétnyílású, így szóba sem jöhetett.
Jelzem, a sztómahegemnél még a zárás után is van egy púp a hasamon, ami bizony a fürdõruhámon át is látszik, de annyi mindent kibírtam, átéltem (mint Te és a Többiek is....) így úgy vagyok vele, ki a fenét érdekel?????? Ezért a találgatást hogy mi lehet ez? - meghagyom a szemlélõdõknek, és ugrás a vízbe !!!!! :):):)

Nincs jelen

 

#1166 2009-04-02 14:46

viliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Tomi83!
Arra gondolj,hogy te mikor nézed meg egy másik ember hasát vagy annak környékét?Különben nyugodtan mehetsz strandra én még csúszdaparkba is elmentem.Ja ,és csúsztam is!!!!Mondjuk arra vigyáztam,hogy elötte nem ettem tele magam .

Nincs jelen

 

#1167 2009-04-04 09:59

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

SOS!
Azt szeretném kérdezni, hogy akinek colostomaja van, annak fordult-e már elõ, hogy néha a fenekén is ürült valami, nem széklet, hanem nyákos akármi. És fõleg véres valami??
Ma reggel ilyen volt, és nagyon beparáztam!! Aki tud kérlek válaszoljon! köszi.

Nincs jelen

 

#1168 2009-04-04 17:19

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ágica01!

nekem volt ilyenem, a nyák normális (dolgoznak a belek, mondta a sebész), sõt 2-3 naponta rendes székletem is volt....
A véres valami ennyivel a mûtét után nem biztos h normális, szerintem mihamarabb hívd fel a sebészt, reméljük csak vaklárma, de inkább 10 felesleges telefon....

Nincs jelen

 

#1169 2009-04-04 20:15

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi szépen, így gondolom én is. Mindenképp felkeresem,inkább küldjenek el hogy túllihegem mint legyen valami.

Nincs jelen

 

#1170 2009-04-05 11:03

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia, Ágica, nekem így 6 hónappal a mûtét után is ürül széklet, hiszen a nyálkahártyán keresztül folyamatos felszívódás van. Azt hiszem, amit vérnek gondolsz, az nem az, hanem az egész széklet sötét vörösbarna színû, az természetes. Persze ha friss piros vért látsz benne, az gond. Viszont azt ne felejtsd el, hogy rövid idõvel a mûtét után természetes, ha alulról is véres nyákos széklet ürül, hiszen ott is alaposan meg lettél bolygatva. Természetesen az orvos tud teljesen megnyugtató választ adni Neked.
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#1171 2009-04-10 10:07

Juc80 párja (Lacus)
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Benéztem kicsit, bár lenne dolgom éppen elég... A jóhirek, hogy május 19-én visszarakják a sztómát, ha isten is úgy akarja, kaptam gyógyszereket, bár nem örülök neki, de a medrol-ból napi 20 mg-ot kell hogy szedjek :(

Sanvito nekem is 2 nyilás van a sztómámon, de ezt csak akkor tudtam meg mikor mind a 2-ön megtükröztek...

További szép napot mindenkinek üdv: L

Nincs jelen

 

#1172 2009-04-10 10:10

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Jó hír Lacus, a medrolt, meg majd el FOGOD TUDNI HAGYNI!
Ne izgulj, az a lényeg hogy a zárót megcsinálják!
Örülök neki, puszi Lisa

Nincs jelen

 

#1173 2009-04-10 10:54

Juc80 párja (Lacus)
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ja de majdnem másfél évig szedtem, és nem estett jól....

Nincs jelen

 

#1174 2009-04-10 19:50

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Tudom, nekem is sok bajom volt belõle, de azt kell, hogy mondjam, hogy az a legjobb gyulladásgátló és a TE célodnak megfelel.
Csak HAJRÁ!!!

Nincs jelen

 

#1175 2009-04-11 09:43

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Lacus, ez tényleg jó hír!!! Én jövõ pénteken megyek tükire, a többit majd utána...
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#1176 2009-04-11 10:42

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ági, akkor nagyon várjuk a JÓ HÍREKET Nálad is!

Nincs jelen

 

#1177 2009-04-16 18:35

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Drága Boszik, és aki még tud, szorítson nekem holnap reggel 9-kor!!!! Este jövök, elmondom a tükit!
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#1178 2009-04-16 22:29

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Kedves Ági, "boszi1" itt van és nagyon, de nagyon szurkol NEKED!!!!
Minden jót, persze fõleg EREDMÉNYT!!!!
Sok puszit, sok kitartást Lisa :)

Nincs jelen

 

#1179 2009-04-17 13:22

Juc80 párja (Lacus)
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ági Ági várjuk ám a fejleményeket!!!

Nincs jelen

 

#1180 2009-04-17 21:11

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Hahó Ági !!!!!!

Attól hogy "láthatatlan" vagyok, (mint a Nr2 számú boszi :) ) azért itt vagyok ám..... és szurkolok....
MI VOLT?????? Híreket ! Híreket !!!!

pussszz

Nincs jelen

 

#1181 2009-04-18 10:40

Vanetta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia mindenkinek!
Szeretnék valakinek akinek szüksége van felajánlani 2 doboz Alterna (coloplast) 1 részes maxi, nyitott, bõrszínû sztómazacskót. Szerencsére nekem már nincs szükségem rá (és tudom nem is lesz. Pozitív gondolkodás!) És maradt még ki 1 tubus superfiller "ragasztó". is
Ha valakit érdekel jelentkezzen és megbeszéljük hogyan tudom eljuttatni.
Szed valaki Salofalk 500-as tablettát? Tudom, hogy nem szabályos, de másik gyógyszert kell szednem, és maradt ki 3 dobozzal, és ezt is nagyon szívesen átadnám valakinek. 2010.05. hóban jár le. Nincs és nem is lesz szívem kidobni.
Hátha valakinek pont jól jönne.
Jelentkezzen akit érdekel akár priviben is.
Anetta

Nincs jelen

 

#1182 2009-04-18 10:48

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia mindenki. Most nincsenek jóóóóóóóóóó híreim :(..a végbélcsonk nem gyógyul, tele van fekélyekkel, úgyhogy egyelõre marad a sztóma. Elkezdem a Immurant, meg Pentasa végbélkúpot, de a doki szerint legalább fél év, mire kiderül, rendbejött- e az alfelem..ráadásul a sztómán keresztül nem is tudott megnézni, mert nem ment be a mûszer a nyíláson. És bár megkaptam a kábító szurimat, mindent éreztem , rettentõen fájt. Azóta is vérzek, estére 38,4 volt a lázam. Most már jobban vagyok, és mivel készültem az esetleges rossz hírekre, ezért nem is küldött annyira padlóra...ha az Imuran nem üt ki nagyon, júniusban kicsit visszamehetek dolgozni. Egyelõre ezek a fejlemények vannak, de jól vagyok...
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#1183 2009-04-18 12:20

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Kedves Ági!
Nagyon sajnálom ezeket a rossz híreket..nem jók az biztos! DE annak örülök,hogy még adtak esélyt a végbél gyógyulására! Ez viszont tényleg jó, mert lehet reménykedni és az hal meg utoljára, hisz ezt tudjuk (mármint a remény)
Én nagyon de nagyon sok kitartást kívánok Neked az elkövetkezõ hónapokra, és azt hogy az Immuran használjon, no meg a Pentasa!!!
Megy ám a szurkolás, ne izgulj MINDEN RENDBEN LESZ!
Fél év vagy max. egy év, és jöhet a záró!!!
Cska Te is bízz benne!
Puszillak: Lisa

Nincs jelen

 

#1184 2009-04-26 20:58

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Sorstársak!
 
  Régóta olvasgatom irásaitokat, nagy öröm számomra, hogy segítséget, lelki erõt adtok egymásnak.
  Férjemen, 25 évi Colitis Ulcerosa betegség után, most április 17-én mûtétet hajtottak végre, nem lehetett
  tovább várni a vastagbél eltávolítással. Számomra természetes, hogy mindenben mellette állok. Holnap
  ha nem jön közbe semmi, már haza engedik a kórházból. Még nagyon gyenge, de most mégis a legnagyobb
  gondunk, hogy már 3 napja, mindíg leesik a zsák. Még egyedül nem tette fel, csak a nõvérek. Mi lehet a baj?
  Otthonra Convatec zsákot kapott, ami egyszer használatos, a kórházba, nem tudom milyen márkát, az ürithetõ.
  Meg vagyunk ijedve, mi lesz ha mindíg leesik? Kérlek Benneteket, adjatok tanácsot.
  Biztos mi is megtanuljuk kezelni ezt a dolgot, de most még ismeretlen. KÖSZÖNÖM:Reménykedõk

Nincs jelen

 

#1185 2009-04-27 10:33

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Reménykedõk !

Valószínûleg zsírtalanítani kell a bõrt mielõtt ráragasztanátok.....egyéb kisebb-nagyobb praktikákat is írtunk itt sokan....
nekem convatec-em volt, de nagyon bevált...
Olvassátok el ezt a topicot, sok kérdésre itt van a válasz és sok jótanács is.....
Azért kérdezz nyugodtan !!!!

Szia

Nincs jelen

 

#1186 2009-04-27 11:40

lehedi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Nekem 3 éve vették ki a vastagbelemet. Eleinte nekem is sokszor leesett a zacsesz. Ne keseredjetek el. Próbálkozzatok, amíg megtaláljátok az igazit. Nem szabad  kétségbeesni, ha megtörténik. Én gyorsan cserélni szoktam. Mindíg hordok magamnál plusz zacskót, meg ami a cseréhez kell, még plusz bugyit is. Én is Convatecet használok. Testszínû, egyrészes leereszthetõt. Szerintem a nyitott zsák nektek is jobb lenne, mert ha az egész vastagbelet kiveszik, gyorsabban végig halad az étel és sokkal hígabb. Egy nap többször is üríteni kell, hogy ne dagadjon a zsák. Az egyszer használatost sokszor kellene cserélni és az lehet, hogy megviselné a bõrt. Én most ki akarok próbálni egy új fajtát, mert nyáron mindíg beizzadok a nylon alatt és ezért szerintem könnyebben is leválik. Most egy Dansakos testszínû van rajtam puha botítással. 10 próba darabot kaptam. A harmadikat használom, még nem esett le és tetszik a záródása is. Talán leereszteni is kényelmesebb. Modernebb, mint az elõzõ.
Ha valakinek vannak ezzel tapasztalatai, légyszi írja meg!
Szeretem kipróbálni az új dolgokat, de a beválttól csak akkor válok meg, ha biztos minõségibb lesz a csere.
Még annyit Reménykedõk,hogy ezután jobb lesz az életetek. Ha a férjed elfogadja az állapotát, élvezni fogja az új életet. A zsák kevesebb gondot okoz, mint a colitis. Én 3 éve belgyógyászt nem is láttam és a házi orvosomat is csak az utcán látom. Nem fog elfogyni az biztos. Egy idõ után már arra kell majd vigyáznia, hogy mit eszik, mert többet hízhat, mint gondolná. A stóma kezelés nem nagy ügy. Minnél elõbb csinálja magának. Könnyû és sokkal jobb lesz, ha magának csinálja. Én fürdés után szoktam cserélni. Kikészítem a zacskót, bébi popsitörlõkendõt( én azt használok a tisztításhoz), konyhai papírkéztörlõt,(ezzel törlöm leljesen szárazra a felületet),egy nylon táskát, amibe a hulladékot rakom. A zacskó öntapadó felületét a kezeddel dörzsöl, melegítsd, mielött leveszed róla a védõfóliát. Ha meleg a tapadórétag jobban ragad. Sokan hajszárítóval melegítik. Akkor is jobban tapad, ha minnél pontosabban méretrevágod a lyukat. Minnél jobban illeszkedik, annál kevésbé folyik alá. Az biztos, hogy mindíg elõfordulhatnak balesetek, de ezekkel nem kell sokat törödni. Csere és tedd túl magad rajta. Neked is eltelik pár hónap és belejössz. A nehezén túl vagy, tanuld meg újra élvezni az életed. A zacskó segít benne, hogy olyasmit is megtehess, amit a hosszú betegséged nem engedett.  A colitisnek vége, nincs több fájdalom, kórház.
Sok sikert és erõt kívánok!

Szerkesztette: lehedi (2009-04-27 11:42)

Nincs jelen

 

#1187 2009-04-27 13:44

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok, Sanvito, Lehedi!

  Köszönöm a gyors választ! Hát haza jöttünk, és tele vagyunk optimista érzelmekkel, pláne így, hogy ennyi
  kedves sorstárs között lehetünk. Szegény férjem örül hogy itthon lehet, én annak, hogy itthon van.
  Süt a nap, és ma még a zsák se esett le. Köszönöm a tanácsotokat, megyek a DM-be és megveszem a szük-
  séges dolgokat. Férjem is Convatec zsákot kapott, és én is úgy gondoltam, hogy a leereszthetõs zsák jobb lesz.
  Ragasztót nem szoktatok használni? Bízom benne, hogy hamar bele jövünk a zsák használatában.
  Biztos egyszerübb lesz az élet, mindt a colitisszal. Szegény férjem mennyit kínlódott. Nekem pedig a lelkem fájt.
  Mindenkinek jó egészséget kívánunk: Reménykedõk. /Még biztos kérdezek/

Nincs jelen

 

#1188 2009-04-27 13:59

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok
lehedi: én négy és fél  éve használok Dansacot kétrészest és vegyest (lehet így is kérni leereszthetõ és zárt) nagyon meg vagyok elégedve vele, anniy kérdésem lenne Hozzád, hogy testszínû tudom, milyen borítás van rajta, kicsit ilyen puhább szõrõsebb vagy pedig sima (zacsis, ami hangosabb)? Amúgy én ajánlom, mert nekem bevált.

Reménykedõk: egyet értek lehedivel, keredni nem szabad, plána, hogy nem rég keztétek, próbálni kell,és kérni, mert ezek szerint jó a sztómás nõvértek, biztos mást is fog adni, csak szóljatok neki.

Üdv. : Lisa

Nincs jelen

 

#1189 2009-04-27 14:43

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Reménykedõk !
Válaszolva a kérdésre, igen, én (is) használtam lemosót, zsíroldót, ragasztót, melegítettem, nyomkodtam és kentem, volt kis aranyos tatyeszom a napi kellékekkel és még a pluszokkal amit közben én találtam ki vagy a fórumozó társaim, a sztómásnõvér javasolt.
Itt a topicban szinte azonnali választ találtok, használd a keresõt, kulcsszavakra és tagokra is tudsz majd keresni....
Magam is nagyon soxor leírtam minden tapasztalatot és öletet, keress rá a hozzászólásaimra.... :)

Üdv. :):):)

Nincs jelen

 

#1190 2009-04-27 18:07

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Aranyos vagy Sanvito!

  Nagy segítség ha tudja az ember, hogy nincs megoldatlan gond, mert jönnek a mentõ Angyalok levelei.
  Én már egy ideje, nézegettem ezt a fórumot, mert tudtam, mi elõtt állunk. Sokszor meghatott a sorstársak
  levelei. Mindt minden új dolog, ez is ismeretlen még. Hála Istennek, férjem örök optimista, fog ez menni.
  Biztos minden nap jobban lesz, izlett a leveske, amit itthon evett.  Üdv: Reménykedõk

Nincs jelen

 

#1191 2009-04-28 13:28

lehedi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok.
Az a szõrösebb, anyagszerû van rajtam. Eddig nekem is nagyon tetszik. Jól tapad, biztonságosnak érzem és tetszik a tépõzáras megoldása. Sokkal egyszerûbb az elõkészítése. Valószínû, hogy átváltok a Dansacosra.
Én nem használok ragsztót. A sajátomat is mindíg visszavittem a szómás nõvérkének, hogy adja annak, aki tudja használni. Én csak bénáztam vele és nincs is rá szükségem.
Reménykedõknek üzenem, sok pihenés és finom ételek. Ezeket ezentúl jobban élvezhetitek és ez már maga is öröm.
Lassan úgy belejöttök az egészbe, hogy olyan érzésetek lesz, mindíg is így csináltátok.Természetesnek fog tünni minden. Amint erõsödsz, nyugodtan sportolhatsz is, csak a hasizmot túlzottan igénybevevõ dolgokat kerüld. Saját magad kitapasztalsz mindent. Sokkal boldogabb élet vár rátok. A férjed ki fog nyílni. Megszabadult a fájdalomtól, a félelmektõl, az örökös aggodalmaktól és egész más színben fogja látni a világot. A házasságotok is új és szebb életre kap. Ezt tapasztalatból mondom. Én is sokkal közelebb kerültem a férjemhez. Jobban kijövök mindenkivel. Mindenki boldogabb, stresszmentesebb. Nekik is megváltás volt a mûtét nem csak nekem. Õk is sokkal nyugodtabbak attól, hogy már nem szenvedek. Nem az én betegségem körül forog minden.
Sokkal vidámabb az életünk.
Mindenkinek szép tavaszt! Klassz az idõ, végre kiszabadulhatunk a lakásból. Élvezzétek!

Nincs jelen

 

#1192 2009-04-28 15:36

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

  Megtörtént az elsõ zsák csere. Úgy izgultam, mindt az elsõ randevúmon. Szegény kis Férjem meg csak tûrte.
  Azért nem remekeltem, mert este ujjat kell feltenni, mert nem egy profi munka. Tegnap este fájt a Férjem feje,
  megmértem a vérnyomását, 65/50 volt. Nagyon megilyedtem, hívtam a házi orvost, mondta sok folyadékot kell
  innia. Talán ma délre kicsit jobb lett. 102/65. Eddig vérnyomás csökkentõt szedett. Ma 11 napos mûtött. Friss
  dolog ez tudom, és reménykedem, hogy hamarosan jobb lesz. Õ túl jó beteg, de talán a sok teától, hányingere
  volt nagyon. Holnap varrat szedés. Üdv. Nektek: Reménykedõk

Nincs jelen

 

#1193 2009-04-28 21:14

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Igaz még csak 11 napja mûtötték a Férjemet, de nagyon aggódom. Ma egész nap hányingerrel küzdött,
és nem kiván enni. Nektek is volt ilyen gondotok?

Nincs jelen

 

#1194 2009-04-28 21:34

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Reménykedõk!

11 nappal a mûtét után a hányinger nem igazán jó jel.. Nem akarok vészmadárkodni, de a holnapi varratszedésen kérjétek meg a dokit, nézze meg (pl.UH vagy rtg), minden rendben van-e? A hányinger lehet pl. bélelzáródás jele is, de lehet, hogy más oka van!

Clió

Nincs jelen

 

#1195 2009-04-29 12:59

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Reménykedõk !!!!

Remélem, mára megkaptátok a megnyugtató választ, és nincs komolyabb baj !!!

jelentkezzetek !!!!!

:)

Nincs jelen

 

#1196 2009-04-29 21:10

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sanvito! Nagyon aranyos vagy. Voltunk a doki bácsinál, mindent rendbe talált. A vérnyomás ingadozás,
  és a hányinger, a sebész és a gasztrós doki néni szerint is a kevés folyadék fogyasztás miatt van.
   Majd csak rendezõdnek ezek a dolgok. Hanem a ZSÁK!!!!!!!!! Tegnap este épp elaludtam, szólt a Férjem,
   segítsek, mert eleresztett a zsák, Nyugtattam, nem baj, majd kimosok mindent, van mosógép.  Feltettem
   új zsákot, legjobb tudásom szerint, de reggel az is elvált a bõrtõl. Szegénykémnek a bõre nagyon csúnya,
   és persze fáj is. Azzal sokat kínlódunk. Nem tudom mi a jobb, ha teszünk rá Stomahesive bõrvédõt, vagy ha
   nem?  Ezt kaptuk a kórházban. Ma mielõtt mentünk a sebész orvoshoz, feltettem Férjemnek uj zsákot, és
   próbáltam kisebbet vágni belõle, mindt eddig. Eddig tarja magát. Jaj! Nehogy elkiabáljam. Hogy fog ez a
   felmaródás  meggyógyulni, a ragasztó alatt?  Üdv: Reménykedõk

Nincs jelen

 

#1197 2009-04-30 07:43

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Reménykedõk !

Nekem a felmaródást nagyon jól gyógyította a stomic kenõcs. A zsákot próbáltam tiszta, száraz, zsírtalanított bõrre ragasztani, ehhez használtam a stomic (kék folyadék) bõrtisztítóját és a a convacare kendõcskéket, amelybõl az egyiktõl (zöld) egy kicsit ragacsos lett a bõröm, aztán ment fel a pasztával bekent alaplap. (nekem otthon már 2 részes eszközöm volt) Így volt hogy 1 hetet is kibírt az alaplap. A szabadon maradt sztóma körüli felületekre a stomic bõrápoló kenõcs, és a zsákragasztás. Felragasztás után melegítettem hajszárítóval pár percig, így volt hogy szinte letépni kellett a cserénél, persze mindezt az alaplapról. A kórházban nekem is egy részesem volt, ami többször levált, sajna volt hogy 1-2 óra alatt 5 esett le, így nagyon el voltam keseredve hogy hogyan fogok én majd élni így..... aztán ott is, amikor a lekezelt, zsírtalanított bõrömre ragasztották a (februárban) radiátoron melegített zacsit, csodák-csodája fennmaradt másnap reggelig.... :) A paszta és a stomic kenõcs is gyógyitja jól a felmaródásokat.
Ezekrõl bõvebben is írtam a hozzászólásaimban, és linkeket is csatoltam az eszközökrõl, részletesebb infókat is találsz majd.
(ja és jól jött a leukosilk téphetõ fehér, selyemszínû ragtapasz is, megerõsíteni az alaplapot ha "vészhelyzet" látszott.)
A zsák tapadó felülete alá ne kenjetek a krémbõl, akkor biztosan nem fog tapadni, viszont amennyit lehet maradjon szabadon a sztóma (fürdés után pl.), és akkor kenjétek vastagon a krémmel, nekem nagyon sokat javított a soxor véres felmaródásokon is.

Mások majd biztosan írnak más "gyógyító" tapasztalatokat is más eszközökkel !!!!! nekem ezek nagyon bejöttek, írtam hogy dolgoztam is a sztómával, csak azok tudták akiket beavattam. Késõbb már az alaplap 5-7 nap, a zsák kibírta legtöbbször reggelig, és a csere után indultam munkába.

"balesetmentes" napokat !!!! :):):)

:):):)

Nincs jelen

 

#1198 2009-05-05 20:22

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Pár nehéz napunk volt. Pénteken már leesett pár zsák, akkor próbáltuk a sztoma körül bekenni stomic krémmel, este fenn is maradt a zsák úgy-ahogy, aztán szombat vasárnap, ki tudja mennyi potyogott le. Egész nap ment a mosógép. Arra az idõszakra emlékeztettett, mikor a pici babámmal haza mentünk a kórházból, 1966-ban.
Vasárnap már azt hittem leszakad a szívem, annyira sajnáltam a Férjemet. Felhívtam a sztómás nõvérkét, és
ki is jött hozzánk másnap. Nagyon felmarodótt  a sztoma körül, most azt próbálja rendbe tenni. Ó Ti szegény kis
betegek. A hozzátartozóé a lelki kín, de Ti átélitek a fizikai részét a fájdalomnak. Felnézek, mindnyájatokra.
Bízom benne, ha rendbe jön a felmarodótt bõr, könyebb lesz az élet. Most szegénykém, elkeseredett szomorú.
Küldjetek Neki, egy kis pozitív energiát: Üdv:Reménykedõk

Nincs jelen

 

#1199 2009-05-05 20:50

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Reménykedõk!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagytok. Bízom benne, hogy jobb lesz. A felmaródás meggyógyítása most az elsõ. A nõvér nem ajánlott Nektek másik terméket? Mert akkor ez nagyon nem jó. Minnél többet próbáljatok ki.

Hidd el, hogy "mi betegek" nem akarunk a hozzátartozóknak rosszat, sõt! Tudom (saját tapasztalatból), hogy inkább én lennék mindig beteg mint egy szerettem, de azt hiszem mindenki ezt kívánja aki igazán szeret. Ti igazán szeretitek egymást, így hiszek benne, hogy a kettõtök ereje sokkal nagyobb lesz minden, bármi gondnál.
Csak kitartást tudok kívánni és lélekben küldeni a pozitív energiát.
Vigyázzatok egymásra és szeressétek egymást, MINDEN RENDBE FOG JÖNNI!
Lisa

Nincs jelen

 

#1200 2009-05-06 07:07

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Édes kis Liza!

  Jól esett aranyos leveled. Kipróbál a nõvér több terméket, tegnap megínt másfélét tett fel.
  ez úgy néz ki, hogy jó nagy átmérõjü a felragasztandó rész, és egyrészes üríthetõ. Persze azért fáj
  szegénykémnek, mert nagy a felmaródás. A pociba még benne vannak a varratok, gondolom ha doki bácsi
  kiveszi õket, könyebb lesz. Megkönnyeztem a leveled. Olyan ronda néha ez a vílág, de mikor ilyen kis aranyos
  emberekkel hoz össze az élet, minden szép lesz. Csúnyán felmarodótt a bõr. Hiába a vékonybél, állandóan
  dolgozik. Az is aggaszt, hogy annyira gyenge még, kedvetlen. Remélem ha rendbe jön a felmaródás miatt a
  bõr, minden jobb lesz. Ölellek százszor: Reménykedõk

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB