#1251 2009-06-17 07:28

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Jó reggelt mindenkinek!
Egy pár napja nem jártam már erre, remélem mindenki jól van!
reménykedõk, végre jó hír, hogy sikerült megtalálni a megfelelõ segédeszközt! Gratula, és további szép, nyugodt napokat kívánok nektek! elõre a zárásra! minden rendben lesz!
a nyaralóknak jó pihenést, derûs, napos napokat!

Nincs jelen

 

#1252 2009-06-17 09:15

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Reménykedõk !!!!!
Örülök hogy sikerült a lehetõ legjobb eszközhöz jutnotok ! Én is nagyon drukkolok a záróra, ami reméljük már nincs messze, és az is nagyon rendben lesz !!!!!
Enyém májusban volt 1 éve, most olyan mintha nem is velem történt volna - ami történt - de hát a hegek ott vannak a hasamom ! Ami nem tragédia, viszont emlékeztet rá hogy mi mindent ki kell hogy bírjon az ember.... Ehhez képest a napi problémák hát sehol sincsenek ! 

Mindenkinek jobbulást, szép napokat !

Millió pussszzz :):):)

Nincs jelen

 

#1253 2009-06-17 12:44

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia reménykedõk
Kicsit csuszott a mûtét mert varrógép nem volt nekik.
Jõvõ héten szerdán fekszem be és pénteken lesz a nagy nap.Nagyon várom,remélem az orvosom is
hozza a formát,nekem meg fegyelem. noncsi

Nincs jelen

 

#1254 2009-06-17 16:48

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok
Reménykedõk, igen-igen megvagyunk :D és nagyon örülök a fejleményeknek, csak így tovább, nem hagyni tüzön-vízen át!
noncsi: én ezt nem értem, nem az elsõ ember vagy (megjegyzem én is így voltam), hogy mondják, hogy menjek, aztán meg mégse menjek, mert nekik nem frankó. Tiszta idegtépés az egész, most már eléggé "célközel" van.

Nincs jelen

 

#1255 2009-06-17 18:20

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Lisa
Én a Jancsi korházból jöttem átt,tehát biztos vannak régebbí kliensek az Imre doktornak,meg most mell mûtéteket csinálnak,csak a visszatérõ betegeket jöhetnek szóba.Mivel én már voltam aDobónál igy kerültem szóba.
Gyakorlatilag két hónapja mehet minden de nincs nap amikor én jövõk.Nagyon remélem minden rendben lesz és megszadulok mivel ugy ítélemmeg hogyinkább colitises voltam,de a papirok mást írtak.
Nem fáj,nincs vérzés,jó a közérzetem.szia noncsi

Nincs jelen

 

#1256 2009-06-18 13:04

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia noncsi, az, hogy legalább panaszod nincsen (a várakozáson kívül) az jó!..viszont legalább akkor már így biztosabb. Ügyes vagy hozzállás kérdésében nagyon, tudom, nem tud mit csinálni az ember, de nálam a kiakadás a minimum.
"További szép és panaszmentes napokat a nagy idõpontig"
Lisa

Nincs jelen

 

#1257 2009-06-18 17:58

juc80
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Mindenki!

Hát nem volt könnyû az elmúlt idõszak.
Ugye ott tartok a mesélésben, hogy valami gumis megoldással kezelik. És így is van. Szóltak elõre, hogy a kezelés kb. 5 hétig tart és nem lesz egyszerû, Ez is talált. hetente kétszer kell visszajárni és akkor mindig húznak a gumikon. Nem tudom ismeri e valaki ezt a kezelést?
Iszonyú fájdalmai voltak Lacusnak, nem csak kezelés közben, hanem folyamatosan. Mostanra tud talán ülni és menni valamelyest, már javulgat, az orvos bíztatja. A hasmenés viszont még mindig van. A doki csak annyit mond rá, hogy nem baj, meg hogy örüljön, hogy nem kemény... Azért ez nekem egy kicsit furcsa, meg az is, hogy azt mondták neki, hogy ehet bármit, ami jól esik.
Pénteken állítólag kiveszik a gumikat és utána már csak pár kötözés és egy majdnem két hetes infúziós kezelés, az infúzió nevét elfelejtettem, de majd megkérdezem.
Hát azóta, hogy nem ítam ennyi történt.
Reménykedõket se irigylem, átérzem a helyzetüket, mi is ezeken mentünk át.

Hát, köszi, hogy "meghallgattatok"

Puszi: Juc

Nincs jelen

 

#1258 2009-06-28 08:45

andi72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, aki eddig írt és várom azokét, aki még nem! :))

Andi

Nincs jelen

 

#1259 2009-06-29 07:17

andi72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Nagyon szépen köszönöm a sok levelet, továbbítottam az illetékes felé. Az "eredményrõl" tájékoztatlak benneteket.

Szép napot!

Nincs jelen

 

#1260 2009-06-30 20:06

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Volt valaki köztetek, akinek a sztómája mellett sérv alakult ki? Sajnos még ez  is utolért, hogy az a....
Most kicsit beparáztam, nem akarok még egy hasi mûtétet!!!
mi van ilyenkor? ez mennyire lehet gond?dokim mondta, hogy nem nagyon,de én azért csak aggódom.

Szerkesztette: Agica01 (2009-06-30 20:07)

Nincs jelen

 

#1261 2009-07-06 15:32

Laller 11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia! Ne agódj egy percet sem! Semmi gond csak gondolom a mûtét után nem tartottad be amit a sebész mondott! Azér alakult ki a sérv! De gondolom ezt te is tudod sõt még azt is mikor mitöl alakult ki,,hirtelen felülés vagy nehéz tárgy emelése"! De ezt én nem tudom megmondani sõt az orvos sem! A lényeg ez nem olyan mûtét mint az elõbbi sokkal lazább! Ne félj semi baj majd legközelebb odafigyelsz miket csinélsz! Ami egy ideig TILOS!

Nincs jelen

 

#1262 2009-07-06 22:07

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi, Bár igazából nekem a sebészeten azt mondták, 6 hét pihenés, és hogy itt és ilyen sérv kialakulhat, az még csak szóba sem került! Hiába, nem vagyok orvos, nem gondoltam hogy létezik sztómasérv is. De az azért megnyugtató hogy ez egy kisebb mûtét.

Nincs jelen

 

#1263 2009-07-07 07:27

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ágica01!
nem biztos hogy Te voltál a "bûnös", lehet kötõszöveti gyengeség is az oka.
Azért várd meg hogy a sebész mondja ki hogy sérved van. Ha mégis... itt egy kis leírás...

Sztómakörüli (peristomalis) sérv
A sztóma mellett, fõleg a külsõ oldalon megjelenõ kiboltosulás. Fokozatosan növekszik, az egész sztómát, extrém esetben akár az egész érintett oldali hasfalat is magába foglalhatja.
Oka: a mûtétet követõ hízás, testsúlygyarapodás, mely fõleg a hasûri szervekre rakódik. A növekvõ hasûri nyomás hatására ezek a leggyengébb ponton, a sztóma helyén megbontott hasfali izomzaton, vagy a mûtéti hegben türemednek elõ.
Kezelése: enyhébb esetekben testsúlycsökkentés, hasizom erõsítése, tornáztatása, haskötõ. Elõrehaladottabb esetekben haskötõ (kialakított sztómanyílással, vagy anélkül), mûtéti rekonstrukció.
Hasfali sérv
A hasfali mûtéti hegben megjelenõ sérv
Oka: ugyanaz mint az elõbb.
Kezelése: szintén.

nekem a bezárt sztóma hege most ilyen "érdekes", én csak puklinak nevezem, ami még változtatja is az alakját, és soxor önálló életet él...
Látott 2x is a sebész, és NEM sérv....

Andi72 !
Sajnos csak most vagyok gépnél, lemaradtam a levélírásról.... :(

Jobbulást és szép napot MINDENKINEK !!!! :):):)

Nincs jelen

 

#1264 2009-07-07 10:25

Laller 11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ez annyira kis mûtét hogy ezt már a portás fogja csinálni! Ha egyéltalán mûteni kell!!! Még az sem biztos hogy meg kell mûteni!!! Vagyis reméljük a legjobbakat! Szép napot.

Nincs jelen

 

#1265 2009-07-07 12:31

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

sziasztok
Ma jöttem haza zárórol,14 napót voltam ott,A mütét hosszu volt meg tudta csinálni egyben.
Fris hireim vannak a Dobórol ugyanis osztályt nyit Esztergomban .A Margit meg csordogál heti 3-4 mûtéttel.
Hálás vagyok az Imre dokinak vissza adta a reménységem és ment mint a karikacsapás. szép napot noncsi

Nincs jelen

 

#1266 2009-07-07 15:24

Reménykedõk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Noncsi!!!!!
Sokat gondoltunk Rád! Ugye érezted, hogy fogjuk a kezed? Nagyon örülök, hogy túl vagy a mûtéten.
Ha nem gond, irjál nekem priviben. Az a terv, hogy férjem, augusztus 24-én megy a záróra. Most
hála a jó Istennek elég jól van, már a zsák se okoz nagy gondot, és ami nagy szó, jó étvágya van.
Kedves Mindenki! Remélem jól vagytok? Most sokat kinn vagyunk kis tanyánkon, élvezzük a jó idõt,
és hogy nem fájdalommal telnek a napok. Tegnap kicsit haza jöttünk, mert azért illik a doki bácsit
meglátogatni ugye? Üdvözlet Mindenkinek: Reménykedõk

Nincs jelen

 

#1267 2009-07-08 07:29

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Noncsi, Reménykedõk !!!!!

Szívbõl örülök a jó híreknek !!!!!!!!!!!!!!!!!!

:):):)

Nincs jelen

 

#1268 2009-07-08 07:39

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Noncsi! :D :D :D

Reménykedõk! Csak így tovább! Gondolatban veletek vagyok, és minden rendben lesz a záráskor!
Mindenkinek szép napot!
Üdv!

Nincs jelen

 

#1269 2009-07-08 10:36

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok, örömmel látom, hogy jól alakulnak a dolgok!!!!!!
Megy a szurkolás a további zárókhoz!
Andi: nincs vlmi infód?

Nincs jelen

 

#1270 2009-07-08 11:34

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

sziasztok
Köszönöm kedvev biztatásotokat probálok  megfelelní.
A mûtét ota elég gyakran kell látogatni a mellekest,és tartani ami fáj vagy a vízelet csak néha ugy jön.
Bizonyára ennek is van olyan nehéz ídõszaka mint a stómának,de messze reménykeltöbb mint régen.
Bizonyára egy hónap amit rá kell szánni itthon de már várom sétákat.szép napot mindenkinek noncsi

Nincs jelen

 

#1271 2009-07-08 13:20

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Laller, Sanvito, köszi a biztatást. Sanvito, ezt én is olvastam azt hiszem tegnap, de most reménnyel tölt el amit írtál, hogy lehet nem is az. Semmi fájdalmat, semmit nem érzek, jó, enni ettem, ez igaz, emelni meg csak a kisfiamat emeltem fel, de hát ki állná meg hogy egyszer se emelje fel és ölelje magához? (14 kg) Én arra gondolok, lehet csak a bél dudorodik ki kicsit ha ettem? mert néha úgy látom nincs is ott, általában kaja után jelentkezik. Vagy ez hülyeség?

15-én este megyek egy kifejezett sztómás sebészhez, ha kell õ ír fel sztómás sérvkötõt, és õ fogja majd kimondani mi van.
további szép napot.

Nincs jelen

 

#1272 2009-07-08 14:16

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ágica01!
Nekem azt mondta a sebész, kicsit átrendezõdtek a szövetek.... és alatta ha mozog a bél azt látom. Tüzetesen megvizsgált, fekve, ülve, állva, köhögve... szóval ahogy csak lehetett, de nem sérv. Pedig nagyon azt hittem, mert kaja után nekem is megjelenik a pukli, és szabályosan látom hogy "vándorlás" van a bõröm alatt mint a 8. utasban... :( de nem, mégsem sérv.
Én is mindent betartottam, nagyon-nagyon fegyelmezett tudok lenne ha valamit akarok, és hát gyógyulni nagyon akartam/akarok. :) az uncsimat én csak 6-8 hét után emeltem fel, õ akkor volt kb. 10 kg... szóval megnyugodtam )egyenlõre), majd figyelem magam.... közben járok úszni, bringa, stb.... hátha az erõsebb hasizom majd javít a helyzeten.

Drukkolok, és majd feltétlenül írd hogy mi volt a dokinál.... :)

Nincs jelen

 

#1273 2009-07-08 15:04

andi72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Lisa, egyelõre semmi, 15-e körül teszik fel az OEP honlapjára a gyse lista munkaverzióját, az már majdnem 100%-os verziója lesz az aug. 1-tól érvényes dolgoknak.A remény hal meg utoljára, de semmi jót nem várunk tõle.

Nincs jelen

 

#1274 2009-07-08 20:16

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Értem Andi :( , de igen a remény, én szurkolok az igazért!!!

Ágica: tényleg nem lehet magának okolnia az embert , mert NINCSEN SEMMI ÉRTELME! Úgy, hogy csak bízzál benne, hogy nem lesz belõle semmi komoly és kész! Higyj Magadba!
Megérkezett?

Nincs jelen

 

#1275 2009-07-19 21:08

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok
Andi: meg szeretném kérdezni Tõled, hogy tudsz-e valamilyen fejleményt? Én tegnap katam el egy hírfoszlányt amiben egyértelmûre mondták azt, hogy a sztóma terápiás segédeszközök támogatását jelentõsen korlátozzák, továbbra, hogy a havi 180 db. zsák helyett 150 db-ot küldenek!
Tud errõl valaki valami bõvebbet?
Nagyon sajnálatosnak és felháborítónak tartom ezt az egészet. Azt hiszem érdemes lenne a sebészektõl érdeklõdni, hogy mit tudnak errõl...én meg fogom tenni. Nehogy amikor a " postás csenget" meglepetés érjen.
Remélem Mindenki Jól van!!!
Puszi: Lisa

Nincs jelen

 

#1276 2009-07-19 21:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lisa Magyar közlönyt javaslom ha benne van életbe lépett a kormány módosítás. Ha nincs akkor még nem lépett életbe.

Nincs jelen

 

#1277 2009-07-19 21:19

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ok. Ez mindenféleképpen a hivatalos része, igazad van. Reményeim még élnek a levelek miatt, tudod lehet vissza is vonni...hátha...
Szóval majd meglátjuk, és addig is lehet reménykedni, de meg is nézem.

Nincs jelen

 

#1278 2009-07-19 21:20

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

ÁÁ vissza vonni csak ha buknak!

Nincs jelen

 

#1279 2009-07-19 21:50

Tom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Üdvözlök Mindenkit!
Sajnos én egy éve élek sztómával, különösebb problémám nincs vele, azon kívül, hogy néha leesik.De ami elkeserít, hogy váladékozik hátul. Ezért nagyon elkeseredett vagyok.Szeretném, ha írnátok. Nektek is tartott ilyen sokáig, és ha igen, mit kaptatok rá, mit csináltak vele? Néha kevesebb, elõfordult az is ,hogy pár napig semmi,de utána újra.
Ezért szomorú, és bánatos vagyok. Kérlek benneteket írjatok hova menjek mit csináljak.
Köszönettel: Tom

Nincs jelen

 

#1280 2009-07-19 21:58

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Tom a váladék a seb mentén van, vagy az mûtét elõtt is váladékozott? Ha mûtéti helyen van akkor lehet, hogy visszamaradt varrat ami nem tudott felszívódni, az be szokott gyulladni akár még egy évvel a mûtét után is. Akkor a sebésznek kell szólni, és Õ kiszedi, vagy legalábbis megézi, hogy mitõl van. Ha mûtét elõtt is váladékozott (sipoly vagy ehez hasonló) akkor lehet, hogy sajnos még nem tudott meggyógyulni, de idõvel vagy gyógyszerrel lehet rajta segíteni. Elkeseredni nem szabad, viszont mindenféleképpen keresd meg a sebészedet és kérdezd meg. Én hasonló helyzetben voltam, és nekem a mûtéti heg nem tudott gyógyulni, és a mai napig elõ elõ fordul, hogy váladékozik. Sztem sebész kell.
Lehet, hogy ez nem túl jó tanács, de hidd el a legjobb, és akkor megszünik a panasz remélhetõleg, mert abban bízni KELL, hogy nincs komoly baj!!!
A sztómával kapcsolatban , legalább azzal nincs gond, felmaródás mi egy más.
Minden jót és mielõbbi megoldást kívánok Neked, ha bámri kérdésed van nyugodtan írhatsz ide, itt azért mindig megpróbál az ember segíteni.
Üdv: Lisa

Nincs jelen

 

#1281 2009-07-19 22:10

Tom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa!
Köszönöm megnyugtató válaszod.Az igazság az, hogy félek az orvostól.De holnap megmutatom, mert ez nagyon rossz így.
További szép estét kívánok Neked: Tom

Nincs jelen

 

#1282 2009-07-19 22:21

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Tom! Muszáj bíznod az orvosodban és ne félj tõle!

Nincs jelen

 

#1283 2009-07-20 08:38

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Kerestem a Közlönyben, de én nem találtam még semmit. Néztem az OEP honlapját is, de még ott sem. Jó lenne már tudni, mi a helyzet, mert ez a bizonytalanság sem jó. Csak reménykedem, hogy nem a mi kárunkra történnek a változások! Ha valaki megtud valamit, értesítsen minket!
Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1284 2009-07-20 15:24

andi72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Lisa a kérdésedben felvetetteket megerõsíteni nem akarom, cáfolni sem. :( Sajnos azt tudom mondani, hogy ez csak egy része az intézkedésnek.
Jelenleg akkora a felháborodás a betegszervezetek részérõl, hogy még mindig pofozkodnak egymással az OEP-nél, emiatt már majdnem biztos, hogy aug. 1-tõl nem megy ki az új közlöny.Tehát még marad minden a régiben.
Arról meg, hogy az orvosok mit tudnak ezügyben inkább szintén nem nyilatkozom.

Nincs jelen

 

#1285 2009-07-20 15:53

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,
Tom: nem tesz semmit és örülök, hogy rászántad Magad, tudom, hogy nehéz, de utána könnyebb lesz, és remélem majd beszámolsz róla hogyanis alakultak a dolgok.
Andi: köszönöm szépen, szóval akkor még tényleg lehet bízni, hogy sikerül valamit intézni. Még egyszer köszönöm és számítok további jelzédeisre!

Nincs jelen

 

#1286 2009-07-20 17:44

andi72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Azt még elfelejtettem írni, hogy minden hónap 20-ig kell feltenniük a közlöny munkaverzióját az oep honlapjára a rendelet szerint. Ezen a linken keressétek elõször munkaverzió formában, majd a végleges verzióban: http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 … ema=PORTAL

Nincs jelen

 

#1287 2009-07-21 07:51

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Egy mai cikk:
Az Orvostechnikai Szövetség alelnöke, Jóbai Zsolt is szükségesnek tartja az elavult támogatási rendszer átalakítását, ám õ azt látja: a fiskális szempontok mindenhatósága miatt a három évvel ezelõtti szintre esik vissza a segédeszköz kassza, ami jelentõsen rontja a betegek életminõségét. Jobb lett volna, ha a biztosító figyelembe veszi a szövetség javaslatait. A sztómás betegeknél például az elõre meghatározott keretösszeg rendszerének bevezetésétõl 10 százalékkal, összesen 350 millió forinttal lehetett volna csökkenteni a tb kiadásait. Ezzel szemben drasztikus lesz a támogatás csökkentés.

A várható megszorítás hatására 4,2 milliárdról körülbelül 3,5-re esik az vissza éves szinten. A kötszereknél pedig közel a felére, 5,6 milliárd forintról  3,5-re,  az inkontinencia termékeknél a mostani 6,3 milliárdról 4,9 -re csökken a támogatási összeg a tervezett változtatások miatt. Az alelnök úgy látja: például a sztómás betegnek jobb lenne, ha maga dönthetné el, hogyan osztja be a tb-tõl kapott keretösszeget, amibõl olcsóbb, vagy drágább zsákot vásárolhatna magának.

Ezt támogatja Horváth Gyula, a 11 ezer sztómás beteg érdekeit védõ szervezet elnöke is. A szövetség – másik két szervezettel közösen – levélben hívta föl az Egészségügyi Minisztérium és a Miniszterelnöki Hivatal Társadalompolitikai Szakállamtitkárságának figyelmét arra, hogy az OEP tervezett intézkedése súlyosan veszélyezteti e betegpopulációt, annak következményeit a döntéshozóknak kell viselniük.

Egyúttal felajánlották az általuk kidolgozott változtatási javaslatot, ami a betegeknek elviselhetõ anyagi terhet jelentene. Kifogásolják, hogy az eddig térítésmentesen, három hónapra járó 180 sztómazsák helyett augusztustól csupán 150-et kapnának három hónapra (ez átlagosan napi 1,5 zsák) és két százalékos térítési díjat kellene fizetniük.


Dankó Dávid úgy reflektál: a múlt évig 120 zsák járt, akkor ugrott 180-ra, ám a szakemberek szerint a betegek nem használnak föl kettõt naponta, számítások az átlagos fogyást 1,5 zsákra becsülik. Amúgy a hazánkban gyógyászati segédeszközt használó 2 millió ember közül a 11 ezer sztómás használja föl a tb-kassza tizedét – mondja a fõosztályvezetõ-helyettes. S miközben elismeri e betegcsoport helyzetének súlyosságát, azt kérdezi: mit tegyen az OEP a többi, ugyancsak súlyos, végtagamputáltakkal, arc sérültekkel, vakokkal és másokkal?

Egyébként azt mondja: jövõ januárban, a változások második fázisában bevezetik a sztómásoknál a keretösszegû tb-támogatást, ahhoz azonban megfelelõ informatikai rendszer is szükséges a 600 forgalmazó bolt és az OEP között. A rendszer elsietett bevezetése a jelenlegi pazarló állapotokat konzerválná.

Jóbai Zsolt azt is kifogásolja, hogy miközben a lakosság elöregedésével nõtt a segédeszközt használók száma, csökkent az azok támogatására fordítható tb-büdzsé. A forgalmazóknak továbbá 2003. óta nem volt lehetõségük az áremelésre. Tetézi a bajt a júliusi, 5 százalékos áfa-emelés is, aminek éves szinten 1,5 milliárd a hatása. Ezt az idei, 42,45 milliárdos kassza tervezésekor nem vehették figyelembe – tette hozzá.

Ezt sem cáfolja az OEP fõosztályvezetõ helyettese, ám hozzáteszi: a segédeszköz támogatás augusztusi változásai ellenére nõ, várhatóan 45 milliárd forint lesz az idei büdzsé.

Az augusztusi változtatások között van egyébként az egyes termékek támogatási kulcsainak emelése vagy csökkentése, például 85-rõl 98 százalékra nõ a vakok botjainak támogatása. Több esetben változik a kihordási idõ, így amíg eddig 7 évente, ezután 6 évente lehet cserélni a hallókészüléket, s az eddigi 10 év helyett nyolcra csökken az elektromos kerekes székek kihordási ideje. Könnyítenek a felírási rendszeren is. Úgy látják, jobb, ha helyben, a háziorvos írja föl az eszközt a betegnek, így csak az elsõ alkalommal kell, hogy szakorvos rendeljen a számára.

Szabályozzák azt is, bizonyos gyógyászati segédeszközök mikor rendelhetõek. Valamilyen változás csaknem valamennyi tb-listán lévõ terméknél várható – mondta a fõosztályvezetõ helyettes.
A megtakarítás fontos eszköze az elavult termékek tb-listáról való törlése. Így például a nem steril kötszereket, a mosható nadrág pelenkákat ezután nem kívánja támogatja. Ha drágább is az egyszer használatos, de az esetleges szövõdmények kivédése miatt költséghatékonyabb – tette hozzá Dankó Dávid.

http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=281318

Szerkesztette: Szuszidi (2009-07-21 07:51)

Nincs jelen

 

#1288 2009-07-21 09:58

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok !

Ez hihhetetlen !!!!!!! senki sem használ több zsákot - hogy romba döntse a TB-t - mint szükséges !!!!!!! Észbontó !!!!
Na most csak ennyit.... no comment......

pusssszzz és szép napot mindenkinek !

Nincs jelen

 

#1289 2009-07-21 12:30

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

EZ ESZMÉLETLEN!!!
Az a baj, hogy õk ezt komolyan is gondolják!!! Szerintem halvány fogalmuk sincs arról,mit jelent sztómásnak lenni, és így élni!!!
De nem is folytatom, mert nem "szép " dolgok jutnak eszembe!
MÉRGES VAGYOK, DE NAGYON!

Nincs jelen

 

#1290 2009-07-21 12:43

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Juni és kedves mindenki! Az a baj, hogy õk sosem voltak betegek. Nem tudják, hogy mi is az. Döntenek felettünk, csökkentik a táppénzt, csökkentenek mindent. Nyilván vannak olyanok, akik csak hobbiból vannak táppénzen vagy nincs munkájuk. De aki tényleg beteg avval kicsesznek. Sajna már a dokik is azt nézik, hogy mit szabad és mit nem nekik. Mert ha vétenek, akkor jól megbüntetik õket pénzre. Szomorú, de már semmi nem a betegekekrõl szól az egészségügyben. Ez is csak üzlet!

Nincs jelen

 

#1291 2009-07-21 13:16

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Kedves "én"! Értem, csak felháborít!
Most lenne jó egy " lesz@rombogyó"! :D

Nincs jelen

 

#1292 2009-07-21 13:22

bubu95
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

sziasztok:)
megtudnátok nekem mondani, hogy mi az a sztóma ?? És mire való a Dansac.?
köszönöm szépen nagyon fontos lenne. ;):)

Nincs jelen

 

#1293 2009-07-21 13:26

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

bubu95! küldök neked e-mailt!

Nincs jelen

 

#1294 2009-07-21 13:37

andi72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Egy rádió interjúban az OEP egyik kedves munkatársa ' egy rekeszes" és " két rekeszes" zsákokról nyilatkozott. Szerintetek jó kezekben van a sorsotok? Ezek az "emberek" nem tudják a betegek sorsát átérezni, úgy meg pláne nem, hogy meg sem próbálnak tájékozódni.
Bubu95 mondd, hogy te nem az OEP-nek tájékozódsz! :)

Nincs jelen

 

#1295 2009-07-21 13:37

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lesz@rom bogyó postázva mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1296 2009-07-21 19:08

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Naaa énmár kész vagyok ettõl!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FÚJJJJ UNDORÍTÓ ÉS KÉSZ!!!!!!!
Linkelni kellene nekik "eme" topicot és olvassák el!!!!
Jó oké. nyugi.....de , hogy is mikor a meglévõ alaplap mellett is nagy felmaródása van az embernek és kínlódik?????

Szerkesztette: Lisa (2009-07-21 19:08)

Nincs jelen

 

#1297 2009-07-22 14:19

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/ … 8%2001.XLS
Ha minden igaz, akkor itt ti is megtaláljátok!
Úgy néz ki, hogy marad az eddigi rendszer!

Nincs jelen

 

#1298 2009-07-22 18:22

andi72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Ne nagyon örvendjetek a jó hírnek, a rendszer változik vszínû aug. 15-re jön ki az új lista. Viszont meg kellene ozgatni ismét a sztómaviselõ társadalmat és megbombázni a minisztériumot levelekkel.Mi már léptünk újabb javaslattal a minisztérium felé, de meg kellene erõsítenetek a korábbiakat. Igaza van Lisának, vmi hasonló kellene, minthogy belinkelni a fórumot, de az szerintem bonyolult lenne. Tehát ismét kérem, akinek van kedve levelet írni -ez már lassan olyan,mint a Kern a Heti hetesben anno- írjon. Dr. Medgyaszai Melinda államtitkár asszonynak: egpolszat@eum.hu vagy levélben a Minisztérium címe: 1051 Budapest, Arany János u. 6-8. Szintén úgy, hogy legalább név legyen, tehát ne "egy sztómás" aláírással, és ne szidjátok õket. Láttatni kellene a döntéshozókkal, hogy mit jelent sztómával élni. Azt gondolják a 2 részes zsákot ki lehet mosni és visszatenni. Nekem -bár én nem vagyok sztómaviselõ- ettõl olyan érzésem támad, hogy belesz@rsz a gatyádba, kimosod és visszaveszed.
Legyen a jelszó: Aki idõt nyer, életet nyer!
Van még 1-2 hetünk. Fogjunk össze!
Húha, lassan forradalmár leszek! :))

Andi

Nincs jelen

 

#1299 2009-07-22 19:32

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Andi! E-mailben be tudjátok linkelni az IBD fórum Élet a sztómával topikját. Ez nyilvános! Miért is ne? Nem elég levelekkel bombázni õket, hanem meg kell nekik mutatni, hogy élnek a sztómások. Hajrá! Drukkolok nektek!

Nincs jelen

 

#1300 2009-07-22 19:43

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ez tényleg jó ötlet! Meg kellene próbálni, de a személyes hangvételû leveleket is kérlek írjátok ti is meg!
jó éjt mindenkinek!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB