#151 2007-02-15 18:30

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szerintem a stomic lemosó csak addig jó, amíg vissza nem rakod a zacsit :-(
én körömvirágkrémmel szoktam bekenni, utána pihentetni fél-egy órát, addigra beszívja, jól letörölni ha még krémes lenne és rá a zacsit
így 2 napig nem szokott viszketni
viszont így tényleg csak akkor állj neki, ha nem ettél elötte, mert a rohadék richtig akkor kezd el ömleni, amikor cserélni akarsz

Nincs jelen

 

#152 2007-02-15 18:45

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

huh, köszi! én sem teszek alá ragasztót, de így is viszket. vakarom...
a stomicnak utánanézek. én neogranormont kenek alá, mert a második napon már ilyen kis gennyes sebek jöttek a bõrömön, de azóta szerencsére elmúltak. csak a viszketés maradt :(
persze én is úgy gondoltam, hogy olyankor zuhanyozok, mikor csöndben van :)
dori: én nagyon rosszul voltam már januárban, egy hosszú folyamat eredményeképpen úgy kerültem a péterfybe, hogy majdnem vért kellett cserélni, de szerencsére gyógyszerekkel mûthetõ állapotba hoztak. akkor költöztem át a margitba, s Dobó azt mondta egyelõre csak a vastagbelet veszi ki, a végbelet kb 3 hónap múlva. sajna a záróizmom is tönkrement egy tályog miatt, így nincs értelme visszakötni, mert inkontinens lennék. most kivezette a vékonybelet, és a végbelet is a hasfalamra. fel kell szednem legalább 15 kilót a következõ mûtétig. s meg kellett várni a szövettant, hogy biztos colitis-e, mert ez a billentyûs csak akkor lehetséges. asszem volt már szó korábban róla a topicban, csak ti nevén neveztétek :) kíváncsi voltam, h van-e ilyen valakinek.

Nincs jelen

 

#153 2007-02-15 18:50

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

a stomic-ot irasd fel, bár Dobó nem fogja (pontosabban az Erika fog akadékoskodni), de próbáld meg, mert úgy csak 74 forint, így meg 570 forint
jó egyébként, mert könnyû vele leszedni a bõrrõl a ragasztót, hiába erõsködik az Erika, hogy elég a szappanos víz (nekem nem írták fel :-()

Nincs jelen

 

#154 2007-02-15 18:57

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

nem csak erikaeknal lehet feliratni a stomic lemosot.
nekem peldaul szegeden a sztomaambulancian egybol adtak egy halommal.
ja a szappanos vizes tema nalam is volt, de hat allitolag tenyleg tok mindegy...

Nincs jelen

 

#155 2007-02-15 19:06

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

igen igen, a szappanos vizet én is megkaptam :) egyébként én sem pesti vagyok, hanem tatabányai, úgyhogy körülnézek itt nálunk, biztos van itt is egy hely, ahol sztómásokkal foglalkoznak. ott megkérdezem a stomicot. dori, veled most mi van? nálad minen a helyén?

Nincs jelen

 

#156 2007-02-15 19:08

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

elvileg minden sebészeten felírhatják, de csak sebész írhatja fel vagy sztómás mókamesterek

Nincs jelen

 

#157 2007-02-15 19:17

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

balu: akkor benézek a sebészetre :) még fel kell derítenem a terepet, olyan új ez az egész helyzet...

Nincs jelen

 

#158 2007-02-15 19:20

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

a legrosszabb a felmaródás :-((((
de itt azt olvastam, hogy a paszta segít rajta, bár én még nem próbáltam, ha az ember ügyesen felteszi a zacsit, akkor magától is gyógyul (csak azért jutott eszembe, mert most rohadtul csíp :-(((()

Nincs jelen

 

#159 2007-02-15 19:58

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

ja a felmarodasra a paszta a legjobb csak olvass vissza a hsz-ekben a taktikamra :) mert sokszor reszletezni ahh..nem szabad, foleg nekem nem... :)

igen nekem mar minden a helyen, minden rendben-nemsokara indulunk sielni :)-ja es mindez dobo doki kezei alatt vastagbel nelkul ;) szoval minden a helyen, a legnagyobb rendben, csak ez az ize a fenekem korul mulna mar el... :p

Nincs jelen

 

#160 2007-02-17 15:57

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

jaj, remélem én kimaradok a felmaródásból...bár még van 3 hónapom, hogy megtapasztaljam :) én rájöttem, hogy nekem a zacskó széle - ahol kivágom - szúrja a nyílás tövét, és ettõl érzem, hogy viszket egyfolytában. de muszáj teljesen a tövéhez tenni, mert különben felmaródik, ugye? mûködés közben nektek is bekeményedik ez a dudor? nekem olyan, mintha görcs rántaná össze, elég hülye érzés.
dori, örömmel hallom, hogy jól vagy, jövõre én is készülök síelni :) vagy talán még idén...
nektek mennyi idõ volt a mûtét után, amíg rendesen tudtatok mozogni? hajolni, ugrálni meg ilyenek...én már nagyon nehezen bírom mozgás nélkül, pedig még csak 3 hete, h mûtötek.

Nincs jelen

 

#161 2007-02-17 16:14

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

sharina:mozgáskoordináció kb 2 hónap után lesz normális, addig valami biztos fog húzódni mind kivül mind belül!
Bár én 1,5 hónap után is már elvoltam, de azért sokat nem szabad emelni!Karonként 1,5 kilót max!!!!!
3 hónap után lehet kicsit többet is cipelni, mert vigyázni kell a sérvre, mer ha megemeled magd, akkor a varatok közt sérved lesz!Mint most nekem...

Nincs jelen

 

#162 2007-02-18 02:04

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia shrahina'''
igen, amikor jon ki a cucc van mikor megkemenyedett, de az azert is van-nekem azt mondta dobo, hogy vagy meg kell szokni, vagy kemenyebbet eszek, mint kene...
mondjuk en az utobbit tapasztaltam.
a mozgas?hat zaro mutet utan hat hettel mar az egyik szinten mutott cu-s baratom siman nyomja a konditermet-es uszott is egybol.
szoval hat het, de mondjuk ez csak akkor van ha tobb lepeses volt a mutet es hat megszokta a hasad, hogy hosszaban fel van vagva.
amugy meg masfel honap-2...egy nagy vagas utan...
mondjuk en sztomaval szinten usztam-neha keziztem, de nem test test ellen-futottam, de legfokeppen fociztam.
szoval az attol is fugg, hogyan is volt a muteted,meg hogy milyen allapotban vtal elotte-es persze kozben, de teljesen egyet ertek barnaval.
puszi

Nincs jelen

 

#163 2007-02-18 11:05

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

na, akkor inkább vigyázok, nem akarok sérvet kapni...ilyenkor tanulja meg az ember igazán mi a türelem. nekem életem elsõ mûtétje volt, és épp 3 hónap múlva lesz a következõ, mire mozgásképes lennék :\
no mindegy, ez a nyár feláldozódik a szép jövõ oltárán :D remélhetõleg lesz 15-20 jó évem ezután.
barna: s most akkor mit lehet kezdeni a sérvvel? megmûtik? fáj?
azt hiszem nekem is legtöbbször akkor keményedik be, mikor úgy eszem, hogy túl sûrû lesz a cucc. még ki kell tapasztalni az étrendet, mert most folymatosan zabálok és össze-vissza. nem igazán tartom be a diétát, de nem is érzem, h fontos lenne. max az állag szempontjából :)
köszi újra és dori, neked jó síelést! :*

Nincs jelen

 

#164 2007-02-21 19:47

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok én elmentem raftingolni, gondoltam a ruha majd megtartja az egész cuccot. Hellyel-közzel igen, de hiába mondják, hogy vízálló, azért nekem nem jött be. És sanszos, hog yakkor kapott léketa a kivezetõnyílásom :). íg yeymás mellett pár centivel ömlika salakanyag. De ez van aki nem bíra segén megülni vállalja a következményeit.  Shrahina vigyázz, ésszel a mozgással.

Jobbuljatok

Nincs jelen

 

#165 2007-02-22 18:46

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

ójaj. és ez mennyi idõvel azután történt, hogy mûtöttek? s mit mond a doki? mit lehet csinálni??? elég ijesztõen hangzik, hogy csak úgy önkényesen nyílik itt-ott...:o

Nincs jelen

 

#166 2007-02-22 22:13

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

kb 1 évre rá történt a féktelen evezés, doki azt mondta, hogy ne féljek, mivel kb. minden harmadik hónapban, terv a visszahelyezés,idestova 2 éve. De azt mondta , hogy nem gond.

Nincs jelen

 

#167 2007-02-23 18:05

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Ilyen és hasonló "balesetek" bármikor elõfordulhatnak....ezzel együtt kell élni.
2-3 alkalom után, már rutinosan kezeled a kínos helyzeteket. Ez van....

Mancsa

Nincs jelen

 

#168 2007-02-23 18:08

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

unicum:

te miért vagy kivezetve? és miért csak terv mindig a visszahelyezés? miért nem lehet megcsinálni?

Nincs jelen

 

#169 2007-02-24 15:10

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Balu,

alaphelyzet a chron elfajulása volt, és a sipoly nem akar begyógyulni, és ezért  terv  már jó ideje. De újabb gyógyszerek újabb esélyek, meg az idõ os telik és szép lassan rendbejön. Remélem :)

Nincs jelen

 

#170 2007-02-25 10:39

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

shrahina: Mûtét után1,5 évre kezdõdött, amikor egyedül kifestetem az egész lakást, persze a butort is én tologattam össze meg vissza!De nem fáj, semmit nem zavar, csak egy kicsit már nagy!Nekem ritkán keményedik be, ha jól vagyok, akkor nem is nagyon dudorodik ki, de ha erõlködök a wcn akkor kijön mint egy pingponglabda!

Nincs jelen

 

#171 2007-02-26 10:39

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

ne már. akkor mostmár örökre így maradunk, mert felvágták a hasunkat? na jó, nem mondom, hogy szobafestõ akarok lenni ;) de pl a capoeira be volt tervezve. esetleg néhány év múlva kevésbé lesz érzékeny a hasfal? persze ötven évesen lehet hogy nem leszek elég fitt a capoeirához...:o
pár napja a hegem teteje(kb öt centi) elkezdett fájni és kicsit ki is dudorodik. és piros. ha hozzáér vmi, akkor jobban fáj. mitõl lehet? volt már vkinek hasonló?
jaaaa és mégegy kérdés. szaunázni voltatok már zacskóval? lehet? esetleg szolárium?

Szerkesztette: shrahina (2007-02-26 10:40)

Nincs jelen

 

#172 2007-02-26 17:57

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

A hasfalat lehet, sõk kell is erõsíteni, mert a sérvtõl az erõs hasfal megvéd. Hasizom gyakorlatok szép lassan emelni a sorozatszámot. No súly!!!!!! Csak te magad!!!

Szaunázni nyugodtan lehet zacsival, nem jön le és a töröközõ is eltakarja, tehát a bikini is megengetett :))
Solárium is lehet, de oda a gyógyszerek miatt nem kéna járni, mert a gyógyszerek fényérzékennyé tesznek és jól felégsz!!! Ami piszkosul fáj, azt hiszed valamlyen bõrbaj támadt meg....én már jártam is, szó szerint tüzeltem :)))

Üdv: Mancsa

Nincs jelen

 

#173 2007-02-26 17:58

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ja és ha a heg területén piros és dudorodik, akkor leht, hogy egy varrat mozgolódik, ami vagy kijön magától, úgy hogy begennyesedik és kijön a gennyel, vagy a sebész kipiszkálja...nem komoly csak kényelmetlen. azért ha tovább romlik a helyzet a hasadon, mutasd meg mindenképp a sebésznek!!!

Nincs jelen

 

#174 2007-02-27 13:37

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia Mancsa! most - 1 hónappal a mûtét után már elkezdhetek hasizmozni? vagy várjak még?
én nem szedek semmit. nekem szabad a fény :) de el tudom képzelni milyen élmény lehetett...
a varratokat már kiszedték 2 hete. csak maga a vágás középen, az érzékeny. eleinte tök szép sima volt, most meg kidudorodik és picit piros. lehet h nincs semmi baj, csak én parázom túl, mert még sosem vágtak meg.

Nincs jelen

 

#175 2007-02-27 15:46

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia'''
attol meg, hogy kivettek a varrataidat, attol meg maradhat benned olyan, amit nem vett eszre a sebesz (es eleinte nem is lathato), vagy esetleg, ami nem szivodott fel, pedig fel kellett volna-nah az is kibujhat.
ha nagyon kezelgetni szeretned a sebedet, bar vagasok utan ajanlatos is(mondjuk ez is egyenfuggo), akkor lehet kapni a patikaban is ezzel kapcsolatos "csodaszert".
udv.: en most nem mancsa voltam ;)

Nincs jelen

 

#176 2007-03-01 09:46

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

hoi dori :) milyen volt a síelés? száguldoztál?
egyébként körömvirág krémmel kenegetem, ami egész jó rá, már egy picit megnyugodott. még mindig húzódik, de már szépen tudok mindenféle mozdulatot csinálni és nem fáj. de pl a köhögés még csak alapjáraton megy :D tüsszenteni azóta sem mertem...

Nincs jelen

 

#177 2007-03-01 18:31

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia'''
uhh szaguldoztunk es nem is elegge.
ugy visszaporgetnek mindent ;) isteni volt :p es nagyon hianyzik a sielos feeling.
a tusszentzes az egy ideig meg mellekes, de aztan abba is belejossz.
mikor is szabadultal? most nagyon nem ugrik be.
pusss dori

Nincs jelen

 

#178 2007-03-02 10:01

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

hétfõn lesz 5 hete. de már minden oké lenne a vágás nélkül. tegnap pl mákostésztát ettem, azelõtt meg nutellát, bigmacet kólával...szal minden jól müxik, úgy néz ki.
jó hallani, h száguldozóképes vagy :) év végére már én is...
:*

Nincs jelen

 

#179 2007-03-02 18:21

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia'''
ujra itt egy kis dobo doki utan.
en is ennyire boho voltam mutetek utan-> asszem ;) nekem minden jol mukodott, nem volt semmi gaz.
mondta is dobo doki, ha minden ok, akkor csak igy tovabb, mivel csakis ere torekszunk. :)
de azert legyel esznel-mondjuk en mondom... :p

Nincs jelen

 

#180 2007-03-02 21:04

Barbosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!Én most regisztráltam ezen az oldalon és elhülve olvasom,amiket írtok.Nekem 2005.áprilisában regisztráltak colitist,15 cm-es szakaszon volt gyulladásom, én is elég sokat szenvedtem,de úgy néz ki találtam megoldást a betegségemre, ez év február 1.-én voltam tükrözésen és egyetlen centin sem találtak gyulladást, teljesen épp a bél nyálkahártyám,teljesen tünetmentes vagyok és nem kell gyógyszereket szednem!

Nincs jelen

 

#181 2007-03-02 23:40

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Barbosz" ezt hogy csináltad?mi a titkod?

Nincs jelen

 

#182 2007-03-03 08:51

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

dori: azért észnél vagyok, csak a határaimat kutatom ;) elõször mindenbõl csak kicsit - s ha nincs gond, akkor sokat :D
volt vmi baj, v csak 'rutinellenõrzésre' mentél dobóhoz?

Nincs jelen

 

#183 2007-03-03 09:51

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Shrahina, én is teszteltem magam, de az volt a baj, hogy a közérzetem mindig jó, csak az eredmények az orvos szerint nem OK.

Nincs jelen

 

#184 2007-03-03 11:08

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia'''
ja csak kontrollra a mindennapos felfordulasok miatt.
de teljesen okes volt minden, csak egy kis tagitasban volt reszem.

Nincs jelen

 

#185 2007-03-21 11:00

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

csajok! a mûtét utáni hormonkavarodás nektek mit okozott? a menstruációkimaradás mennyi ideig normális?
unicum: mi van a vérképeddel? mi a baj vele?

Nincs jelen

 

#186 2007-03-26 19:08

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

csak az , hogy nem megfelelõk az értékek, és ennyi. Közben tökjól érzem magam

Nincs jelen

 

#187 2007-03-27 09:48

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

ezt érdekesnek találom, de talán ti vagytok a szerencsésebbek, akiknek 'csak' a vérképe hibás...nekem ált. fordítva volt, vagy mindenhogy rossz.
a billentyûs sztómáról viszont kiderítettem mindent :) ha vkit érdekel:
kisebb, mint a hagyományos pukli, le lehet ragasztani vízálló tapasszal, s akkor szabad a fürcsi. egyébként maga a billenõ része a bélen belül helyezkedik el, s egy csõvel üríthetõ - katéterszerûen. mikor bevezeted kinyílik, s ha kihúzod, visszabillen. szükség van hozzá egy tartályra a vékonybélbõl, ugyan úgy, mint normál esetben azoknál, akiknek visszakötik a helyére. biztos nem nagy ördöngõsség használni, s legalább nem kell a zacskó.

Nincs jelen

 

#188 2007-03-30 19:32

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

ez jól hangzik, ha nem bírok meggyógyulni teljesen felvetem majd ezt a kérdést a dokinak. Köszi a tippet

Nincs jelen

 

#189 2007-04-10 14:26

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Pebvir irta:


Édesapámat két éve mûtötték.Végleges sztómája van.Kiújult daganata miatt újabb kemoterápiás kezelést kap.Naponta több sztómazsákra van szüksége a kezelések után.Segítsetek, hogy honnan tudok neki szerezni, már csak májusban kap újabb adagot.Hol tudok azonnal vásárolni Sárospatak környékén.Egyáltalán nem rendelkezik egy bolt sem a környékünkön sztómazsákkal.Minden alkalommal meg kell rendelni, ami több napba kerül,míg ideér.Akkor is legtöbbször más méretet küldenek a gyógyszertárba.A 35-ös méretnél jóval nagyobbat.Ilyen kiszolgáltatott helyzetet én még nem láttam.Segítsetek!Ha van valakinek internetcíme,vagy olyan címe,ahonnan a forgalmazotol be tudnam szerezni a megfelelo meretet.Fontos lenne!Koszonom!

Nincs jelen

 

#190 2007-04-11 17:46

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia Pebvir!
sajna felétek nem tudok beszerzõ helyet, nekem ez a címem van, ahonnan rendelni lehet:
Hollister kft. 1117 Bp., Hauszmann Alajos u. 4/b.
vagy 1507 Bp., pf.:28.
tel.: 463 0276

én a dansac-os zsákokat használom, és jók.

egyébként apukádnak nem üríthetõ zsákja van? sokkal praktikusabb, mint amit folyton cserélgetni kell...

Nincs jelen

 

#191 2007-04-28 11:20

Zajzon
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Kissé "zsenge" vagyok még itt, magamról csak anniyt, hogy fél évig kényszerültem élni, vékonybélsztómával, amit most visszahelyeztek, de aztán újra felnyitottak, meg újra, meg újra, meg elõtte is, meg elõtte is:):), meg még egyszer fel fognak..Na mind1 ez egy másik sztori.

Kedves Dóri!

Miután "zártak", úgygondolván, hogy remélhetõleg soha az életben nem kell viszontlátnom a zsákokat, visszajuttattam õket a kórházba. Viszont nekem is volt egy olyan idõszakom, mikor egyszerûen nem maradt meg rajtam, és naponta legalább 5-6-szor kellett cserélni, minek következtében kifogytam belõle. Elmentem hát vadászni, és itt Szegeden találtam egy boltot, ahol kapható, úgy szólva megfizethetetlen áron. Darabonként valami 300 forint, és ha az ember kénytelen-kelletlen naponta 5-ször cseréli, akkor hamar be kell adni a zaciba a tv tetejérõl a porcelán Jézust. Azonban, minden kórház és klinika, minden sebészeti osztályán van egy halom sztómazsák. Én bárhol fordultam meg az ominózus fél év alatt, mindenhol segítségemre voltak, és elláttak bõven zsákkal, ah éppen kifogytam. Úgyhogy azt tanácsolom, menjetek be a legközelebbi ált.seb. osztályra és ott kérjetek. Persze minden feltétel nélkül, azt is fel tudom ajánlani, hogy itt Szegeden segítek neked beszerezni, mert az biztos, hogy a már említett boltban szinte minden méretbõl van.

Üdv: Zajzon

Nincs jelen

 

#192 2007-05-03 11:52

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

ha van coloplast-os ismerõsötök, próbáljatok vele hozatni onnan sztómazsákot. ezerszer jobb, mint amit a kórházban adnak. ezeket sajna nem támogatja a tb, mert picit drágábbak, mint amit mi kapunk...de nem válik le, nincs felmaródás, pasta sem kell alá. legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján :)

Nincs jelen

 

#193 2007-05-03 12:48

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia zajzon''''
kicsit felreertettel.
nem nekunk kell sztomazsak, es fatheromat szerencsere nem mutottek, csak pebvirnek probalok egy kicsit segiteni, mert o fordult ide ezzel a problemaval.
amugy szegeden en is kaptam egy nagyon rendi sztomas novertol, aki a klinikan dolgozik, es o tucatszamra dobta nekem a zacsikat. ezen kivul stomic lemosot kremeket es egy csomo pastat is adott.
jut eszembe: orizgetem, orizgetem a visszakerules "remenyeben", de hat minek is...
vkinek dobjak at stomic lemosot, ami persze meg van kezdve, vagy pastat, vagy vmi ilyesmit? mivel engem ketszer zartak...
szerencsere a masodik utan mar egy kicsit tartosabb ideje vagyok istenien :p

Nincs jelen

 

#194 2007-05-15 11:03

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

unicum: a neve pontosan Kock rezervoár. ha így keresel rá google-ben, találsz némi infot. én még nem jutottam el a mûtétig, mert keverés van a margittal, de remélem hamarosan tényleg túl leszek rajta, s akkor majd megírom milyen is ez a fajta...:)

Nincs jelen

 

#195 2007-05-28 21:10

Füles
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Olvasom a hozzászólásokat és biztató, hogy aktivan törõdünk egymással.

Kezdõ sztómás vagyok. Dansac zsákot kaptam, naponta cserélem (azon belül üritem) minden jól müködik.

A kivezetés alsó részén (a hasfalon) élénk piros seb keletkezett már a legelejétõl. Biztattak elmulik de nem. Ha rátettem a zacskó tapadókorongját (kissebre vágtam az átmérõt) levételnél levette a seb tetejét, ha nagyobbra hagytam az amugy is meglévõ seb ázott és dunsztolódott a bélsárban és nagyobbodott.

Korábbi hozzászólásokban többen irtatok a pastákról, kenöcsökrõl. Én a Dansac Soft Paste 2 tubusos kiszerelését kaptam a negyedéves készlethez.

Ez az az alkoholos lehet amirõl irtatok (27% etanol,3%I-butanol), de a leirásában kiemeli, hogy "kisebesedett vagy kifekélyesedett bõrfelületen vagy nyitott sebre ne alkalmazzuk".

Vállalva a csipést, merjem bekenni a sebet és ráragasztani kissebb lukkal a tapadókorogot?

Várom válaszotokat,

üdv: Füles

Nincs jelen

 

#196 2007-05-29 11:39

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia Füles!

nekem is volt hasonló, jó hosszú ideig tartott, mire helyrejött. én a pastát használtam, néha majdbepisiltem, úgy csípett, de végül csak begyógyult. amit még ajánlani tudok: cserénél jól tisztítsd meg a bõrt, vékonyan kend be körömvirág krémmel, ha lehet hagyd egy kicsit felszívódni és utána tedd rá a zacsit. ja és semmiképpen ne hagyd nagyobbra a zsák nyílását.
a másik pedig, amit már említettem, ha van coloplastos ismerõsöd, mindenképp keresd meg. amióta ezeket a zsákokat használom, se szivárgás, se felmaródás, semmi...abszolút biztonságban érzem magam. na, ez vmi reklámszöveghez hasonlított, de tényleg így van :D:D

Nincs jelen

 

#197 2007-05-29 11:57

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia fules"""
olvass vissza az osszes hozzaszolast atolvasva kimerito valaszt kapsz a felcsipodesre.
udv.: dori

Nincs jelen

 

#198 2007-05-30 11:25

gazsimano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!Most készülünk nyaralni és mint kezdö stomás kicsit aggodom a tengerben valo fürdés miatt.Valakinek van már erröl tapasztalata?hogyan reagál a zacsi a sos vizre?Bár a fürdést kinem hagynám a lányaimmal de jolenne elöre egy kis tapasztalat elöre mégis mire készüljek fel.!!!Ha van valakinek jo tanácsa elöre is köszi

Nincs jelen

 

#199 2007-06-22 11:13

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia!

Én convateces vagyok és maradéktalanul elégedett:)
A mûtétem után egy évvel, már a tengerben áztattam magam. Semmi baja nem lesz a zsáknak, max egy kicsit átázik a zselélap, de nem ereszt vagy ilyesmi. Annyit tehetsz a biztonság érdekében, hogy ha sokat fürdesz, akkor 3-4 óránként újra cseréled le a zacsit..
Nekem bírta fél napig is. A leszedés pont a zselélap elázása miatt kicsit macerás, mert nyúlik, málik, de ha a babaolj bejött, akkor itt se fog gondot okozni a csere.

Jó pancsolást ! :)))

Nincs jelen

 

#200 2007-07-26 12:27

Lydia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Én idén töltöttem a 20-at. 1 éve diagnosztizálták nálam a crohnt, fél évvel a tünetek jelentkezése után. Ez alatt az egy év alatt végig attól féltem, hogy egyszer eljutok a mûtétig és kivezetik a belem. Most jöttem ki a kórházból egy hete. Két mûtéten estem át, elõször elzáródott a vastagbél és ki kellett venni belõle 40 cm-t. A sebészem azt mondta: szerencsém van, mert 1-2 napon belül kilyukadt volna, ha nem záródik el... ezután pár napra rá elengedett a belsõ varrat, hashártyagyulladást kaptam és tehermentesíteni kellett. Az elsõ pillanattól hogy megcsinálták a sztómát meg voltam barátkozva a gondolattal, hogy ott van. Én vigasztaltam anyukámat hogy ne aggódjon, ennél csak jobb lesz. Valószínû sokat számított, hogy tudtam pár hónap és visszarakják, de attól nagyon viszolyogtam, hogy nekem kelljen leengedni a zsákot és hasonlók. Az alaplapot még mindig nem tudom feltenni magamnak, anyukám segítsége kell, bár ehhez az is közrejátszik, hogy kialakult egy sipolyom, ami nagyon közel van a sztómához, ezért elég nehéz kötözni is és az alaplapot is cserélni.
A kórházban nekem is nagy problémám volt a felmaródás, és nem akart megállni a bõrömön a zsák. Volt olyan nap, hogy 16 zsákot kellett cserélni, mert mindig elkezdett valahol szivárogni, ahogy megmozdultam. Persze a pasztával szorgosan kenegettek a nõvérek, aztán benzinnel le a pasztát, fel egy új adagot, ezt párszor egymás után és tuti jó véresre lesz dörzsölve a bõröd. Aztán mire rendbe jön... Azóta is bennem van a félsz, ha a városban vagyok, hogy egyszer csak elenged a zsák.
Ez az alap sztorym nagy vonalakban.

Nagyon szeretnék megismerkedni én is más sztómásokkal is, akiktõl bizonyos helyzetekre esetleg tippeket is kaphatok. Szívesen venném, ha szegediek vagy szeged környékiek személyesen is felvennék velem a kapcsolatot. E-mailben telefonszámmal, vagy csak levélben lepontosítva a részleteket.
Elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB