#3301 2013-05-07 18:19

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szervusztok!
Rég jelentkeztem, egyrészt a rákkezelés miatt nem mindig voltam kommunikációképes állapotban, másrészt a kemo felerõsített sok – a mûtét után gyógyulásnak induló – fájdalmat, harmadrész be akartam fejezni a kisregényem. Ez utóbbi sikerült - bár a szerkesztõnek lesz munkája vele –, volt miért élnem, nyugodtabban nézek a jövõ elé. Most megpróbálom befejezni pár rég elkezdett, de félbehagyott novellámat.
Visszatérve a korábbi témámra, lassan megtanulom kezelni a sztómazsákot. Sajnos nekem nem vált be a B Braun Askina Barrier Crem, de nem vagyunk egyformák másnak beválhat. Visszatértem a „pumika” által említett Stoma Paste-ra, de vékonyabban felhordva, mint ahogy a papíján szerepel. Rájöttem, ha túl vastagon van, csak a felületébõl párolog ki az alkohol, megszárad, azért alatta nem tud kipárologni. Amikor felrakom a zsákot, a bennmaradt alkohol csíp, begyullad a bõr. Tehát olyan vékonyan hordom fel, amennyire csak tudom, és akkor is cserélek naponta zsákot, ha semmi baja, pl. nem ázik át a légzõnyílás, nem enged el a ragasztás. Nem egy nap alatt, de lassan megszûnt a gyulladás. Sajnos a kemoterápia azt is felerõsíti, idõnként kiújul, de már jobban kezelem.
Ami a kemo hatását illeti, a doki szerint nem jellemzõ a korábbi gyulladások felerõsödése, nálam, a hasamban lehet valami, aminek nem kellene lennie. Jelenleg új sebészt próbálok keresni, bár nem lesz egyszerû, hiszen minden a II-es Belklinikához köt, kemo, sugár, stb. Nem hiszem hogy tetszeni fog nekik, ha elhagyom a sebészüket, de az én életemrõl van szó, nem az övékrõl. Ha kell, mindent kezdek elõröl, máshol.
Sajnos a találkozókra nem tudok elmenni, nem vagyok fiatal, és nem vagyok semminek a tagja.
De a lényeg, hogy sikerült befejeznem a kisregényem. :-)

Nincs jelen

 

#3302 2013-05-08 10:57

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,

Akik a BBraunos bõrvédõket keresték, hogy hol lehet beszerezni:
www.bbraunshop.hu
Most akciós is a spray és a krém is.
Boltjuk a XI.kerületben a Szt. Imre kórház oldalában van.

Roza neked írok ma mindenképpen, ne haragudj, hogy ilyen soká.

Nincs jelen

 

#3303 2013-05-16 13:03

roza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Martes! Örülök, h. megszünt a gyulladás.A regényed elkészültének is gratulálok.Ma irok emailt :)

Szerkesztette: roza (2013-05-16 13:04)

Nincs jelen

 

#3304 2013-05-16 13:50

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Több aktuális program miatt felragasztottam a topicot ;) Nagyon aktív a társaság, gratulálok.. (y)

Nincs jelen

 

#3305 2013-05-16 15:02

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kapitány! ♥

Nincs jelen

 

#3306 2013-05-27 13:37

sendrew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Évek óta sztómám van. A sz.zsák feliratása tortúra. Ma 3 órát ültem az új lakhelyemen lévõ sebészeten, amikir a doki közölte, hogy õ nem tudja felírni, mert nincsen szakvizsgája...

Hol lehet a legkönyebben zsákot szerezni?

Nincs jelen

 

#3307 2013-05-27 13:48

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Senderw! Engem is felidegesít, hogy már a háziorvos nem írhatja fel, mert nekem meg be kell utaznom a megyeszékhelyre. Én a kórház sebészeti osztályán mindig a sztómás nõvért szoktam megkeresni, õ felírja és elmegy vele a megfelelõ orvoshoz aláíratni!

Nincs jelen

 

#3308 2013-05-27 16:51

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!Nekem nem a háziorvos írja fel hanem a sztómás nõvér.Míg élek hozzá kell mennem.S egybõl van minden

Nincs jelen

 

#3309 2013-05-27 18:11

Cserki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok. Én a férjem miatt írok januárban ki vették a vékonybelének a 80%-át így maradt 90cm,sztománk nincs viszont tápszereket szed meg vitaminokat.Az lenne a kérésem,hogy segítsetek, hogy mit ehet mert a dietatikus szinte semmit nem mond,1hónap alatt fogyott 5kg, sokszor átszalad rajta minden,megy a hasa,félek,hogy teljesen elfogy.Kérlek segítsetek.

Nincs jelen

 

#3310 2013-06-18 13:34

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

A Magyar ILCO Szövetség megrendezi az I. Országos Ifjúsági Találkozót amirõl már korábban hírt adtam nektek. A helyszín és az idõpont is változott menet közben technikai okok miatt. A jelentkezések lezárultak. Június 30-tól- július 5-ig leszünk Dédestapolcsányban Hotel Experience-ben. Jövõre is szeretném megszervezni de persze más helyszínnel. :) Szeretnék rendszert csinálni ebbõl hogy legalább évente 2 alkalommal hozzuk össze a fiatal sztómásokat. Sajnos kiöregszik az ILCO mozgalom és szeretnék valamit tenni, hogy ne vesszen el a 30 éves múltra visszatekintõ szövetség! Minél több fórumon szeretném majd ezt megtenni, mert sokan nem is tudják, hogy vagyunk még ennyi idõ távlatából sem. A tájékoztatás hiánya... a nem törödömség.... stb... Kérlek titeket ha van a közeletekben, ismeretségetekben sztómás ember hívjátok fel ránk a figyelmet, hogy VAGYUNK ÉS ÉRTÜK VAGYUNK!!!! Köszönettel!!!!

Nincs jelen

 

#3311 2013-06-21 16:58

KorLilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Üdvözlök mindenkit! 2010 óta van sztómám és eddig kimaradtam a családi vízparti hétvégékbõl. Július közepén megy a család a Velencei tóhoz és jó lenne velük menni, de nem csak kísérõként, hanem nagyon jó lenne úszni is egyet. Valami rémlik, hogy létezik olyan sztómazacskó, amivel úszni is lehet. Van esetleg valakinek ilyenrõl tapasztalata? Mert azért eléggé tartok az egésztõl. Egyrészt attól, hogy elenged a ragasztó és bekerül a víz. Másrészt attól, hogy kikerül, ami a zacskóban van. Minden választ elõre is köszönök.

Nincs jelen

 

#3312 2013-06-21 17:51

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia KorLilla!
Milyen felszerelést használsz?
Általában (szerintem MINDIG) MINDEN alaplap akár egyrészes, akár létrészes, úgy van ,egcsinálva, hogy a víztõl ne jöjjön fel, persze nem olyan sokáig áztatva.
Igaz nekem kétrészes Dansac-os a felszerelésem, de gond nélkül megvan  a fürdés mindennap (azt három-négy naponta kell cserélni) és már sokszor voltam vele strandon, a Balcsinál és soha nem volt vele semmi gond.
Gondolom ez függ attól is, hogy menniyre erõs a ragasztó Neked.
Ami most van abba nem szoktál fürödni vagy zuhizni?
Egyszerû kipróbálni otthon a kádban akkor ha nem vagy biztos a dolgodban!

Nincs jelen

 

#3313 2013-06-21 19:39

KorLilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa! Nekem ez a Convatec van. Annak idején azt mondta a nõvér, hogy ebben ne fürödjek, tehát ne feküdjek el a kádban, hanem csak zuhanyozzak. Nagyon ebbe nem mernék belemenni a vízbe, mert a ragasztójában sem bíznék, tekintve, hogy az izzadság is nagyon kikezdi, illetve az, hogy így nyáron picit jobban "hámlik" a bõröm, tehát sokkal gyakrabban kell cserélni, mint máskor.

Azt hittem, hogy van valamilyen speciális sztóma zsák úszáshoz, aminek erõsebb a ragasztója.

Nincs jelen

 

#3314 2013-06-21 20:50

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Figyi, lehet, hogy van a Convatec-nél külön. Keresd meg a sztóma terápiás nõvéredet!!!
Õ biztos akkor ajánl valami idõszakosat!!
Kell, hogy legyen Náluk is!

Nincs jelen

 

#3315 2013-06-21 22:35

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! nekem is 2010 óta van ileósztómám. én mondjuk fürdeni nem mernék vele, se vele ,se nélküle. viszont a zuhanyzást nyomatom vele is meg nélküle is. sztómásnõvér azt mondta nekem, hogy a sztómanyílásnak és a környékének kifejezetten jót tesz az alapos zuhanyzás, amit én leginkább langyos vízzel ajánlok. ti mit szoktatok tenni ha átereszt a zacsi vagy szivárog? én sokáig a convatecnek a stomadressét használtam, amibõl megyedévente 90db jár, most nemrég ajánlott a nõvérkém hasonlót csak tépõzáras kivitelben, ebbõl már 120db jár, jelenleg ezt használom, csak jól befürödtem az elején a tépõzárral többször is, csak nem víz jött a zacsiból hanem a tartalma. ezen úgy segítettem, hogy lebiztosítottam a száját egy csattal és így jó. ti milyen fajta zacsikat használtok?

Nincs jelen

 

#3316 2013-06-22 07:57

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

sziasztok! jó reggelt mindenkinek!

elöször is a tévedések elkerülése végett: Csabi nem 120 db jár az egyrészes termékbõl, hanem 150 db!!! A kétrészes termékek estében 30 db alaplap és szintén 150 db zacsi jár.
A fürdésrõl már többször esett szó itt nálunk.
Mindenki egyénileg dönti el, hogy mer-e vele fürdeni vagy sem. Én személy szerint bátran fürdök és drága Lisánk jól írta, természetesen nem áztatva órákig. :)
én jelenleg dansac 2 részes termékét használom, csak most ebben a melegben hamarabb okoz nekem problémát hogy 3 napig fent maradjon.
ilyen esetben beszélek a sztómaterápiás nõvérrel és megoldjuk a gondot, cseréltem másik alaplapot, amit már régebben használtam és nem okozott gondot a nyár. :)
Ne várjatok ha gondotok van, keressétek a nõvérkéket, segítenek bármirõl legyen szó. a másik hogy nem kell csak egyféle termékhez ragaszkodni, ha nem megfelelõ, lehetõségetek van rá hogy kipróbáljátok amik a sztómának és az alkatotoknak kényelmes és biztonságos!

Szerkesztette: Juni (2013-06-22 07:59)

Nincs jelen

 

#3317 2013-06-22 15:30

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

KorLilla - neked elsõsorban: most jöttem haza a Balatonról, nekem dansac-os egyrészes zsákom van jelentem tökéletes volt!  Eddig én is odavoltam, féltem tõle kicsit de annyit tapasztaltam csak, hogy a széle picit felázik de ennyi.
Nem tudom milyen sztómád van; de a kolosztómásoknak szokták megtanítani (!) tehát komolyan kell venni az irrigálást és akkor használható az ún.  sztómasapka /sztómadugó  amivel végképp nem kell idegeskedni. Ha beírod ezt a szót a keresõbe, hogy sztómasapka -  én kapásból 4 gyártó cég szt.sapkáját találtam meg!!! Nézz utána, ezen ne múljon! Amúgy nekem ez a zsák nagyon ragad (lehet jobb a ragasztója nem tudom)  de amióta használom egyszer sem volt balesetem.

Nincs jelen

 

#3318 2013-06-22 18:18

ninike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok !
Hallottatok-e már Dr. Rath német orvosról  , készítményeirõl,  a celluláris medicináról ?
Ezek olyan készítmények amelyek sejt szinten épülnek be , megszüntetik a gyulladást stb.
Állítólag a Crohn betegség is  gyógyítható velük.  Aki halott valamit, kérem írjon.

Nincs jelen

 

#3319 2013-06-27 08:30

Judyt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Üdvözöllek benneteket! már több mint egy éve vagyok sztómás és azóta olvasgatom az írásaitokat, nagyon sok mindenben segített nekem lenne egy kérdésem. Hogyan kell használni a ragasztó port? Elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#3320 2013-06-27 13:34

lunci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

sziasztok. sztómás idõszakomból megmaradt több tucat Dansac O-s egyrészes zsák, szívesen elajándékoznám akinek szüksége van rá, Kecskemét környékén leginkább, de postázhatom is. Akit érdekel privát levélben kérdezzen :)

Nincs jelen

 

#3321 2013-06-28 07:44

Judyt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

csabaspecial, igen arra gondoltam. Nem tudom hogy kell használni, lepereg a bõrömrõl.

Szerkesztette: Judyt (2013-07-01 07:33)

Nincs jelen

 

#3322 2013-07-03 10:55

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Judyt, és próbáltad már a Convatec ragasztókendõjét? nekem nagyon bevált, viszont a por, amit te mondasz szerintem egy fabatkát sem ér.

Nincs jelen

 

#3323 2013-07-03 11:10

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#3324 2013-07-03 16:34

Éva_69
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lunci!
Éva vagyok, már egyszer beszéltünk így e-mailen keresztül. Jól tudom, hogy neked is pouch-od van? Megkérdezhetném, hogy mûtét után mennyi idõvel kezdett el normálisan mûködni a tartályod? Mert nekem pillanatnyilag húsznál is többször kell kimennem. Normális ez? Üdv! Éva

Nincs jelen

 

#3325 2013-07-03 16:44

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Csaba, hogy használod a ragasztó kendõt??? Egyébként az a " ragasztó por" inkább " tapadó por", mert az arra való, ha nagy felmaródás van és nagyon nedvedzik, akkor be kell szórni vele, mintha sebhintõport szórnál és akkor ott lesz egy viszonylag száraz felület, amire talán rátapad a lap, mert a nedves részre sosem fog!!!

Nincs jelen

 

#3326 2013-07-03 16:53

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

És úgy gondolod, hogy a kendõvel jobban tapad? Bár nekem csak ott érdekes, ahol egy árok van, a többi helyen alig bírom lefeszegetni! Én pasztát nem tudok használni!

Nincs jelen

 

#3327 2013-07-03 16:56

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Azt meg nem is értem, miért ne lehetne vele fürödni, a kádban kipróbálás mindenképpen hasznos. Én órákig tudtam magam gyógyfürdõben áztatni minden gond nélkül, csak sajnos begyullad tõle a visszerem! Én mindig körberagasztom selyem ragtapasszal, úgy sokkal jobban tart! Sztómás nõvér tanácsolta!

Nincs jelen

 

#3328 2013-07-06 12:08

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia csabaspecial!

Szeretnék írni neked emailt, de titkos ..  ?!   :(   
Légyszi valamit, valahogy
köszi

Nincs jelen

 

#3329 2013-07-06 12:11

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Helló Csaba! Boldog névnapot! Azért nem tudok pasztát használni, mert 2 nyílású a sztómám, olyan mintha még ideiglenes sztóma lenne, de így van 10 éve és ezen nem is akarok változtatni. Az a nyílás, ami csak " van", az a bõrfelszínen van, vagy még lejjeb, oda nem akarok pasztát tenni, pedig nekem egyébként az a gyenge pontom, mindig ott szokott leválni, mert ott van egy mély árok is, egy vágás helye! Van elég pasztád???
Természetesen én a kádban fürdést, strandolást zsákkal együtt gondoltam!!!Szórakozás, lazítás, pihenés képpen! Az más, ha anélkül zuhannyal tisztítod!
Nekem az omnifix azért nem tetszik, mert az hálós és a selyemragtapasz ad még egy biztonságot, valamennyire megakadályozza a szivárgást egy ideig!

Nincs jelen

 

#3330 2013-07-07 07:26

Judyt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Csaba boldog névnapot!:) Idõközben rájöttem , hogy a ragasztópor semmire sem jó, sajnos így próbálkozom továbbra is a pasztával. Már nem sokáig kell , augusztus végén sztóma zárás, ja meg sérv eltüntetés. Jó egészséget mindenkinek!

Nincs jelen

 

#3331 2013-07-07 21:42

ildi986senta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!Új tagként üdvözlök Mindenkit!
84 éves nagymamám miatt csatlakoztam ide,segítség és fõleg tapasztalatok és tanácsok kellenek hogy egyszerûbbé és könnyebbé tegyük ezt az állapotot.14 napja mûtötték meg vastagbélrák miatt,baloldali sztómát kapott.Sajnos itt nálunk Vajdaságban és ebben a kisvárosban fejletlen a sztómával kapcsolatos kezelés.Sem nõvér sem tanácsadó nincs!Jelenlegi problémánk hogy kórházban tartózkodik mivel a gyomormûködés,ill. a belek mûködése nem akar beindulni.A mûtét utáni 9-ik napon hazaengedték azzal a kijelentéssel hogy mindent ehet!Minimális mennyiségû ételt vett magához az nap és másnap is,de mivel az éjszaka alatt toalettrõl visszafelé összeesett(amit nem csodáltunk hiszen 45kg)és másnap felment a láza ezért visszaszállitattuk  a kórházba!Állapota nem javul,a sztómazsák nem telik...orvos nem igen tájékoztat,és több mint valószinû holnap hazaengedik.
A kérdésem az lenne mit ajánlatok kezdetnek tápláléknak hogy szép lassan beinduljon,probléma mentesen a gyomormûködés?És mennyire jellemzõ ilyen jellegû mûtét után a nehéz gyomormûködés? Nem értjük miért nem adnak szilárd táplálékot a kórházban hogy megfigyeljék a gyomor és belek reagálását?Ez így lenne a normális?
  Elõre is köszönök bármiféle tanácsot és segítséget! Üdvözlettel!

Nincs jelen

 

#3332 2013-07-08 11:07

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ildi! Remélem jön majd valaki aki tud Neked hasznos tanácsot adni, de itt viszonylag kevesen vannak akik daganat miatt sztómások. Úgy tudom általában a gyomor mûködésével nem szoktak gondok lenni, a bélmûködése a rizikós! Nem írod mekkora bélszakaszt távolítottak el. Ha baloldalit kapott akkor valószínûleg maradt még vastagbele.
Kár, hogy ott nincs helyben szakember akihez közvetlenül fordulhatnátok segítségért. Jobbulást nagymamádnak, remélem minél elõbb jön valami jó tanács!

Nincs jelen

 

#3333 2013-07-08 17:35

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Ildi 986senta!
Én is baloldali sztómás vagyok de  már örökre.
Daganat végett.
A széklet kórházban nem nagyon van, ugyanis  az infúziótól nem is lesz meg attól a kajáktól sem.
Gondolom diétás életet írtak rá a zárójelentésre.S kímélõ életmódot.
Tiltott kaják :bab borsó kel káposzta uborka s minden olyan  ami puffasztja az embert.Paradicsom paprika stb ami apró magvasak nem ajánlott.Tejtermékek az egyéntõl függ ha bírja mehet.
Híg ételek kellenek ez a sztómásoknak alapfeltétele.Folyadék napi 3-5 liter.Szénsav mentes legyen.Hozzáteszem az elején parafadugóval  való fõzés:ez összeszedi a gázokat a kajákból s nincs puffadás.Ha igen akkor  Áfonyalé beszerzése legyen folyamatban.Nálunk 3 ezer 7dl üvegben.Nem kell mindent meginni ha baj van de 5 nap alatt el kell fogyasztani mert megromlik.Egyenlõre ennyi ha van kérdés segítek.Én már lasssan egy éve kitapasztalok mindent.Ezután lesz még a java amit lehet még nem tudtok.

Nincs jelen

 

#3334 2013-07-08 17:53

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!Látom  sokan vannak tapasztalat nélkül .Sztómásokra értem.
Megosztom az enyéimet ami velem történtek.
Zsákkal való fürdés:nem ázik max egy kicsit a széle kihajlik.Ragasztót nyáron nem használok ugyanis a melegtõl rám ragad annyira ,hogy kell 10 perc ,mire leszedem.Az anyaga ráolvad a bõrre.
Most ott tartok ,hogy irritációs beöntés gyakorlom mert  a következõ kontrollnál az õszön  meg kell mutatnom a nõvérnek.Ekkor kapom meg a szénszûrõs dugót.
A beöntõvel a székletet lehet beállítani ,hogy mikor legyen.Maga az infúziós tasak az eszközeivel 1 évig használható eztán újat adnak veszek.700ft .Nem pénz érte  támogatott.
Nyáron zsákot napi szinten lehet cserélni vagyis a telítettségtõl függõen.
Convatec termékeket használok semmi gond vele.Ajánlom mindekinek.

Nincs jelen

 

#3335 2013-07-08 22:38

ildi986senta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Helló!Köszi mindenkinek a tanácsokat.A mostani helyzetállapot az hogy nagymamámat újra mûtötték ma,hasi fájdalmak miatt és mert hányt egész éjszaka.Nem teljesen értettem,de a vékonybelek összeesése miatt talán...nem tudom,de a délelõtt és a kora délután pokol volt mivel saját felelõsségére mûtötték,nem sok jót reméltünk mivel nagyon legyengült és már kezdi feladni.A mûtét viszont sikerült!!!
Nem is tudom mibõl lehet 84éves nagymamám aki most 45kg és két hét alatt a második mûtéten esett át!Bízunk a legjobbakban és hogy végre rendezõdik benne minden.Ha már otthon lesz és vele leszünk igénybe veszlek benneteket   :),elõre is köszönök mindent!Üdv

Nincs jelen

 

#3336 2013-07-08 22:56

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

A legjobbakat, és várunk a hírekkel! Üdv.

Nincs jelen

 

#3337 2013-07-09 06:20

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kitartás Ildi!

Nincs jelen

 

#3338 2013-07-10 00:43

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Zsoltiihh, ezt ne mondjad már légyszíves, engem többször mûtöttek már béllel és addig nem engedtek ki a kórházból, míg el nem indult a bélmüködésem és nemcsak engem, hanem a többi beteggel is így csináltak! Vagy lehet hogy csak elit helyen voltam?

Nincs jelen

 

#3339 2013-07-10 21:47

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Én sztómanélküliként értek egyet csabaspeciel-el, addig nem engednek ki a kórházból mûtét után, amig nem produkálunk székletet. Szerintem ez mindenhol így van, engem két kórházban is mûtöttek.

Nincs jelen

 

#3340 2013-07-11 07:08

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia csabaspecial!Nem engednek ki a kórházból addig míg nincs széklet ez így igaz.De lehet vannak kivételek.

Nincs jelen

 

#3341 2013-07-11 07:13

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

"A széklet kórházban nem nagyon van" Ezt a mondatot arra értettem ,hogy attól a kajáktól nem igazán jön semmi sem ki.Max ha visznek a hozzátartozók de abból meg nem mindent lehet enni  frissen mûtöttnél.

Nincs jelen

 

#3342 2013-07-14 19:02

pumika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!  nincsen valakinek felesleges stoma ragasztója?
:)

Nincs jelen

 

#3343 2013-07-14 19:41

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Pumika kedden postára adom!!!!!!

Nincs jelen

 

#3344 2013-07-15 18:42

pumika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Nagyon szépen köszönöm Eriki!!  :)

Nincs jelen

 

#3345 2013-07-24 11:47

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,

Nem tudom tudjátok-e, hogy megváltozott a gyógyászati segédeszközök szállítása. A honlapunkon találhattok információt, és ha szükséges segíteni is tudunk, hogy hozzajussatok az eszközökhöz.

FB

Nincs jelen

 

#3346 2013-07-24 12:16

Vikica1211
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Még nem írtam eddig sehova, de sajnos most annyira el vagyok keseredve, hogy szükségét látom. 21 éves vagyok, 6 éve colitis-chron lett megállapítva és most kiderült hogy olyan szûkületem van a vastagbél utolsó szakaszától a végbélig hogy egy héten belül mûtenek és sztómát kapok. Biológiai kezelést nem kaphatok, van sipolyom és tályogom is. Nagyon szépen megköszönném, ha valaki tudna valami biztatót írni nekem ezzel kapcsolatba! Köszi Viky

Nincs jelen

 

#3347 2013-07-24 15:06

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

"OFF"
FB: vettük észre, minden féle értesítés nélkül...
"ON"

Vikicica1211! Ne keseredj el, biztosan sikerül úgy megcsinálni, hogy utána vissza lehessen vezetni. Vagyis, hogy ideiglenes lesz. Ha csak az utolsó szakasz nagyon rossz, akkor biztos, hogy adnak esélyt a zárásra!
Addig is pedig a sipolyok és a tályog i rendbe tud jönni.
Amellett, hogy "hipp-hopp" el fog telni ez az idõ a fájdalmad is enyhülni fog, továbbá a sztómával is fogsz tudni bánni.
Fiatal vagy, a lényeg, hogy ne negatívan állj hozzá, hanem úgy hogy menni fog és akkor úgy is lesz. A mûtét után meglátod hamar talpra állsz, és mivel itt a nyár és az utószezonra már teljesen helyre jösz a sztóma miatt már ki is mozdulhatsz. Nem kell megijedni tõle, félni tõle, ha megpróbálod az "együttélést vele", kompromisszumokkal (pl. mûtét után egybõl odafigyelsz mit eszel, hányszor, olyan ruhûkat veszel fel) de mûködhet. Sok erõ kell hozzá, de biztos menni fog.
Sokan (nagyon sokan) vagyunk itt akik így jártak és a többségi tapasztalat az, hogy  a sztóma is jobb a sok fájdalomnál!
Úgy hogy kitartást és bízz benne, hogy minden rendben lesz!!
Lisa

Nincs jelen

 

#3348 2013-07-24 15:24

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa,

Nagyon sajnálom ezt a helyzetet. Mindenkinek meglepetés volt ez a döntés, és teljesen érthetetlen.
Az elmúlt héten igyekeztünk megoldást találni, jelenleg annyit tudunk tenni ami az alábbi tájékoztatóban van.

http://media.wix.com/ugd/1c9e21_f51315f … 703971.pdf

Nincs jelen

 

#3349 2013-07-24 15:59

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Viky,

Nézd meg a honlapunkat, ott vannak fent letölthetõ tájékoztató füzetek. És tudok küldeni csomagot is, hogy ismerkedj az eszközökkel, az nagyon sokat tud segíteni.

www.vanholnap.eu

Nincs jelen

 

#3350 2013-07-24 16:07

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm szépen a tájékoztatást FB!
Remélem a nyári szünet után meg lehet érdemben támadni majd a törvényt!!!
Annyira nonszensz amiket ki találnak, úgy hogy fogalmuk sincs semmirõl!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB