#3351 2013-07-24 16:28

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Hajrá Lisa! Mert ez tényleg elképesztõ!

Nincs jelen

 

#3352 2013-07-24 17:55

Vikica1211
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lisa, FB! Nagyon szépen köszönöm a biztatást aranyosak vagytok! Holnap reggel kell befeküdnöm, és azt mondta a doki hogy minimum egy évig lesz, mert nincs sebész aki elválaljon hogy megmûtse a tályogot, sipolyt. Ez is nehéz volt hogy most elválaltak hogy kapjak sztómát. Próbálok pozitív lenni és csak azzal foglalkozni hogy az életminõségem javuljon és jobb legyen! Köszönöm még egyszer majd írok mikor tudok.
Köszi Viky

Nincs jelen

 

#3353 2013-07-24 19:16

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Jaj már holnap???
Vigyázz Magadra és minden féleképpen jelentkezz!!!! Az, hogy egy év, még jobb legalább tuti begyógyulnak az egyébb tünetek!
Szurkolok és gondolok Rád!

Nincs jelen

 

#3354 2013-07-24 19:19

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Vikica nagyon drukkolok Neked, hidd el, sokat segít ha pozitívan állsz hozzá!!!Igaz, én nem vagyok olyan elképesztõen fiatal mint Te, nagyon fáj is a szivem a fiatalok miatt, de az, hogy megszûnnek az iszonyatos fájdalmak és a kezdeti apró kellemetlenségek után könnyebbé válik az élet, az nagyon jó lesz, majd meglátod!!! Várjuk a jelentkezést!

Nincs jelen

 

#3355 2013-07-24 21:57

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Errõl a bizonyos törvényváltoztatásról nem tudnék szalonképesen írni hogy mi a véleményem. Esetleg aki megalkotta ezt, házhozhozhatná igazán a betegeknek, ennyi.

Nincs jelen

 

#3356 2013-07-25 11:03

Vikica1211
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Csabaspecial köszönöm! Hát ugye ma reggel kellett befeküdnöm, mától hétfõig a gasztrón fekszek, vénásan táplálnak nem ehetek semmit, ami nagyon rossz mert elég jó az étvágyam. Hétfõn valószínû átkerülök a sebészetre majd ott derül ki mikor tudnak megmûteni. Nagyon jó, hogy rátok találtam nagyon sok erõt adtok nekem, de sajnos ilyen helyzetben. Mindenkinek sok erõt és kitartást kívánok! majd még jelentkezem.
Köszi Viky

Nincs jelen

 

#3357 2013-07-25 11:12

Vikica1211
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lisa neked is köszönöm! Van nálam bent gép úgyhogy jelentkezek majd:

Nincs jelen

 

#3358 2013-07-25 11:13

Vikica1211
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Eriki neked is köszönöm!

Nincs jelen

 

#3359 2013-07-26 18:32

stuihma
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Most csatlakoztam a csoporthoz, mert lenne pár kérdésem. Édesapámnál vastagbélrákot találtak,ami sajnos áttétes a hashártyán illetve a húgyhólyagon. 2 hete mûtötték, sztómát alakítottak nála ki, de nem tudták kiszedni a szûkületet. Most olyan problémánk van, hogy a mûtét ellenére rendes széklet távozik a végbélen keresztül ami vérzik is, és csak ma 2szer volt rendes WC-n, valamint a sztómán is távozik bár ott kisebb és más állagú. Az orvosnak mondtuk aki azt mondta, hogy ez rendben van, de amikor a szûkületen keresztül halad akkor görcsöket okoz neki, és ahogy írtam rendes széklet formába távozik vérrel együtt. Ez normális dolog??? Vagy lehet az orvos nem zárta el eléggé a vastagbelet???Köszönet a segítségért!

Nincs jelen

 

#3360 2013-07-26 22:43

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia!
A vastagbél sok nyálkát termel, rengeteg baktérium él bennünk, amelyek idõnként akkor is ürülnek a végbélen keresztül, ha egyáltalán nincs táplálék felvétel, feltételezem, hogy ez is állhat a háttérben, arra nem gondolnék, hogy a sebész nem zárta el a vastagbelet.
Az eléggé meredek megoldás lenne, hogy a vékonybélbõl a sztóma felé és a bennhagyott vastagbél-végbél felé is távozzon béltartalom.
Legjobbakat kívánok!
Árpi

Nincs jelen

 

#3361 2013-07-27 08:28

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia stuihma!
Nekem ugyanúgy pucolódott a végbélnél a cucc  míg bent volt a daganat.
7 hónapig .Miután kivették s bezárták a végét záróizomzat  kivéve megszûnt..Az érzés még most is megvan igaz nincs már ott semmi. De a ti esetekben is normális  a folyamat szerintem.

Nincs jelen

 

#3362 2013-07-28 19:23

stuihma
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Zsoltiihh és arpapa köszönöm az infót. Végül visszavittük a kórházba, és adtak rá valamit, de ez a 2 végû állapot megmarad amíg a kemónak vége nem lesz, mivel a sztóma csak tehermentesítõnek lett berakva, nem helyettesítõnek.Köszönjük. Bízunk a legjobbakban.

Nincs jelen

 

#3363 2013-07-28 19:36

stuihma
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Olyan kérdésem lenne, hogy a sztómánál mindig keletkezik rés ahol szivárog.Van olyan paszta amit tudtok ajánlani ezek megelõzésére? Interneten a következõt találtam, Coloplast Strip csíkpaszta 10x6gr, ez alkoholmentes így nem csípné.Mi a véleményetek?Köszönöm elõre is.

Nincs jelen

 

#3364 2013-07-29 07:36

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia stuihma!Hallottam már róla .Nekem az elején a doki azt mondta vigyázzak addig mindenféle   emelésektõl amitõl
megszakadhat a belsõ varrat.míg ki nem tolódott az összes fekete cérna kb 1 hónap nem  csináltam semmit.
2kg -ig emelhetek most is elvileg.De gyógymódot azt nem tudok de biztos van itt valaki aki tud segíteni.

Nincs jelen

 

#3365 2013-07-29 10:59

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Stuihma,

Nekünk van csíkpasztánk, tudunk belõle mintát adni, ha valaki szeretné kipróbálni.
Sokkal praktikusabb a tubusosnál, könnyebb használni, és tényleg nem csíp.

Nincs jelen

 

#3366 2013-07-31 10:52

stuihma
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Zsoliihh és FB köszönöm a választ! Nálunk az a gond,hogy 115 kg súlyú, és ahogy leül a zsírpárnák beredõzõdnek ekkor válik el egy helyen. Nem emel semmit. FB érdekelne a csíkpaszta kipróbálása. Hogyan lehet átvenni (vidékiek vagyunk)?

Nincs jelen

 

#3367 2013-07-31 11:02

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ha írsz e-mailben egy címet akkor elküldöm.

Nincs jelen

 

#3368 2013-07-31 17:52

Judyt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok ! Nem rég csatlakoztam hozzátok de már több mint egy éve olvasgatlak benneteket. Az lenne a kérdésem hogy mire kell hogy számítsak, sztóma zárás után. Végbél rossz indulatú daganat miatt helyezték ki a vékonybélbõl készült sztómámat, amit már megszoktam, de én is sokat szenvedtem vele. Kell e valamit beszereznem a mûtét után? Hasfogó, pelus,... ilyenekre gondolok. A mûtét augusztus 28.-án lesz. Be vagyok to...... :(

Nincs jelen

 

#3369 2013-07-31 18:08

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Judyt!

Ha olvasgattál minket akkor biztos nem kerülte el a figyelmedet a következõ topic (bár eléggé rég nem futott ezért inkább linkelem ide Neked) ami esetleg segíthet. Sajnos (duplán is sajnos) errõl nem tudok semmit (csak elmesélésbõl)

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 107#p90107

Azért bízom benne, hogy írnak frissebb tapasztalatokat is!!!

Nincs jelen

 

#3370 2013-07-31 20:52

Vikica1211
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Gondoltam jelentkezek még a mûtét elõtt. Szóval kezdem ott, hogy csütörtökön befeküdtem a gasztrora hétfõig ott voltam, intravénás táplálás, antibiotikum, tegnap óta a sebészeten vagyok, voltam urulógián és nõgyógyászaton vizsgálaton, hát mit ne mondjak jól meg vagyok áldva ezzel a betegséggel, pénteken mûtenek, ideiglenes sztómát kapok a sigmabél szûkülete miatt, csakhogy kiderült hogy van egy sipoly a bél és a hüvely között, és lehet, hogy még a húgyhólyag között is, merthogy a gyulladás az ráment, szerencsére tályog nincs, de ez épp elég. Már várom a mûtétet és bizakodom minden jól sikerül. Amint tudok jelentkezek. Szívesen felvenném majd sosrtársakkal a kapcsolatot privátba! Mindenkinek szép egészséges napokat kívánok! :)

Nincs jelen

 

#3371 2013-08-01 07:03

Judyt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi Lisa! Olvasgatok tovább

Nincs jelen

 

#3372 2013-08-01 16:35

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szép napot mindenkinek!

Elõször is Vikica1211 mindent bele és erõsödj mûtét után! :D Én egy hetes sztómás vagyok, (28 éves) azt mondták nagyon szép a sztómám és visszahelyezhetõ idõvel.

Engem mai nap folyamán engedtek ki a kórházból egy jobb oldali sztómával. Ez volt a második mûtétem idáig a chron miatt, az elsõ 2007-ben de akkor csak vastag és vékonybél találkozásánál nyisszantottak ki egy darabot. Most majdnemi sipoly miatt csináltak egy sztómát. A majdnemit úgy értem, hogy nem volt átlukadva a bél fal de már nagyon el volt vékonyodva és a sebész azt mondta ha kivágják azt a szakaszt akkor nem marad vastagbelem ezért nem volt más választás mint az ideiglenes sztóma.

A fórumot egy ideje látogatom már de a sztómás topikot most elõször. :) Kicsit mindig féltem ide benézni. Volna pár kérdésem a tapasztaltabb sztómásokhoz ha megengeditek.

1. Nekem jelenleg nagyon sokszor kell ürítenem a zsákot mert elég gyakran kb. egyharmadig megtelik. Naponta 10-11 szer. Az étrendem ugye idáig a kórházi volt, (kenyér, vaj gusztustalan felvágott :D mindenki ismeri) de itthon paleolit diéta a nyerõ mostantól. Sokszor evés közben is kellemetlen hanghatások közepette ürít a sztómám. A kérdésem, hogy ez a gyakori ürítés így marad vagy azért ezt be lehet lõni napi 2-3 ra vagy legalább bizonyos idõközökre. Sokat eszem mert 40kg vagyok és hatalmas az étvágyam. Amúgy a belsõ hasi fájdalmaim már most elmúltak csak a sebeim húzódnak még. De az elmúlik hamar. :)

2. A másik kérdésem pedig az ánuszból szivárgó váladék ami általában éjszakánként szokott elõfordulni de néha nappal is, az a színtelen szagtalan biztos ismeritek. Na szóval nekem olyan van és pelenkáztam magam a kórházban. A kérdés pediglen, hogy ez elmúlik vagy maradandó szerintetek? Azért itt kérdezgetek ilyeneket mert gasztros orvost most váltok és még nem voltam az újnál akinek ezeket a kérdéseket feltehetném.

Hát elsõre ennyi. :) Elõre is köszönöm az infokat. És Vikica1211-nek még egyszer minden jót kívánok és minél elõbbi kikelést a kórházi ágyból.

Nincs jelen

 

#3373 2013-08-01 17:28

Vikica1211
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm Aladár rajta vagyok! Most még mûtéti para a holnap reggel miatt, de minden rendben lesz! :) Én is kívánok neked minden jót és gyógyulást! :)

Nincs jelen

 

#3374 2013-08-01 18:06

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Tartsuk a kapcsolatot és megoszthatjuk egymással kezdeti élményeinket. :D
Nyugodt éjszakát!

Nincs jelen

 

#3375 2013-08-01 18:12

Vikica1211
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Oksa feltétlen! :) Remélhetõleg nyugodt lesz! Neked is jó éjt! :)

Nincs jelen

 

#3376 2013-08-03 20:52

lunci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Aladár, mind a kettõ probléma ilyenkor normális, el fog múlni, az ürítés azért sok, mert folyamatosan mozog a bél, és nincs ami visszatartsa a cuccot, úgy mint a záróizomzat, a szivárgás pedig alább hagy, ez most még természetes, kell is, hogy legyen.  és egy jó tanács: éjszaka viszont ajánlatos 1-2 direkt ébresztés ha reggelre nem akarsz egy hatalmas feszülõ lufival kelni ami már épp leválóban van és mehetsz fürdeni :D Egyél sokat, erõsödj, egyelõre ez a lényeg ;)

Nincs jelen

 

#3377 2013-08-03 21:51

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszod. Éjszakánként magamtól fel szoktam ébredni 1-2 alkalommal és akkor elintézem a cuccot. A szivárgásig meg marad a pelenka. :) Bár hétfõtõl váltok ilyen betétre, az gondolom kényelmesebb.

Vikicától pedig várjuk az infót, hogy sikerült a mûtét.

Mindenkinek kellemes hétvégét!

Szerkesztette: Aladár (2013-08-03 21:53)

Nincs jelen

 

#3378 2013-08-06 14:00

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Lenne egy újabb kérdésem és nagyon örülök neki, hogy létezik ez a fórum és tudunk eszmét, tapasztalatot cserélni. Sokat jelent na. :)

A kérdésem pedig, hogy az egyik drén csõ helye ami mûtét után bennem volt pár napig, (2db) azok közül az egyik ma el kezdett szivárogni. Nem véres hanem ilyen trutyi. Elõször észre sem vettem de egy nem kevés adalék anyag szivárgott ki rajta aztán újra kötöztem gézzel mert átáztatta az eredetit amit még a doki rakott rá. De azóta is kis mennyiségekben szivárog és most délután másodszorra cseréltem rajta kötést mert átázott az elõzõ.

Természetesen azonnal felhívtam a kórházat még délelõtt, hogy ez normális-e és a fõnövér azt mondta, hogy igen. A dokim éppen mûtött vele nem tudtam beszélni. A varratok még benne vannak a lukakban majd pénteken szedik ki. A mûtét pedig 2 hete volt és amíg bennem volt a két drén csõ addig szinte semmi nem jött rajta. Minimális cucc. Ma reggel csinálta ezt elõször és azóta is szivárog lassacskán.

Szerintetek is normális ez? Találkoztatok hasonlóval?
Elõre is köszi a válaszokat. :)

Nincs jelen

 

#3379 2013-08-06 19:07

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Aladár, ne aggódj nincs semmi gond, ez még ilyenkor normális. Tisztul a seb. Szép lassan befog gyógyulni. Nekem is volt ilyen többször is. :)

Nincs jelen

 

#3380 2013-08-07 09:47

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Aladár!Akár  1 hónapig is szivároghat.

Nincs jelen

 

#3381 2013-08-07 12:29

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Hú, köszi a válaszokat, megnyugodtam. :)

Nincs jelen

 

#3382 2013-08-12 05:44

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Aladár!

Gondolom, túl vagy a varratszedésen. Mi a helyzet a szivárgással. Remélem megszünt. De ha még nem, akkor se aggódj, mert több hónapig is lehet ez, amit valószíinüleg egy varrat okoz, ami nem szívódott fel.

Clió

Nincs jelen

 

#3383 2013-08-12 08:28

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia clió!

Igen pénteken voltam varratszedésen. Azóta aloa vera sprayvel fújom a sebemet mármint a vágást és szépen gyógyul. Szinte már nem is húzódik.
A szivárgás sajnos még nem állt el. Viszont van egy újabb fura tünetem tegnap délután óta.
A sztómám szinte semmit nem ürít azóta vagy nagyon minimálisat. És a beleimen elég gyakran átfut egy ilyen görcsös fájdalom ami alább hagy egy 20 mp belül, de hullámokban újra elõjön. Sokat klutyog is a belem azóta. Étvágyam pedig elégé alábbhagyott, pedig szinte egész nap ettem még azelõtt.

Most reggelre kicsit mintha visszafogta volna magát ez a görcs dolog de a sztómám még mindig nem ürít rendesen. Pedig tegnapelõtt még szinte egész nap ürült. Várok még kicsit ha romlik a helyzet akkor felkeresem a kórházat ahol feküdtem.

Volt neked ilyen panaszod?

Nincs jelen

 

#3384 2013-08-12 12:17

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Aladár!

Igen, de azt nem írom meg, mi lett a vége, mert minden eset más és más. Elvileg a tüneted arra utal, hogy vagy összenövések keletkeztek a mûtét miatt - ez nem baj, mert szinten minden mûtét velejárója ez, és idõvel beáll a bél
alkalmazkodik ehhez a helyzethez. A másik lehetõségre nem is gondoljunk, de - a biztonság kedvéért - keresd fel azt a sebészt, aki operált, és õ megmondja, mi a helyzet. Remélem, téged nem Dobó operált, õ ugyan is nyugdíjba ment. Én csak egy laikus, ám mútétekben igen "gyakorlott" beteg vagyok, ezért mertem leírni az elvi lehetõségeket. De persze lehet egy harmadik ok is, majd a sebész megmondja a tutit.

Drukkolok, írd meg, mit mondott a doki.

Clió

Nincs jelen

 

#3385 2013-08-12 15:29

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ma felhívtam a sebészetet de nem a dokival beszéltem hanem a fõnövérrel. Õ azt mondta egyek parafinolajat meg leves, fõzeléket és hogyha nem enyhülnek a görcsök akkor menjek be.

A sztómám végül is lassacskán elkezdett mûködni ma, de így is csak kétszer ürítettem a 14 helyett. :D

Nincs jelen

 

#3386 2013-08-12 16:37

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Aladár!

Mit ettél elõzõ nap? Esetleg nem olyan kaját, ami durva rostot tartalmaz? Az, hogy egyik napról a másikra 14 székletbõl 1-2 lesz, ez nem játék. Ha holnapra sem áll vissza az eredeti állapot, szerintem ne telefonálj, hanem azonnal menj be a téged operáló orvoshoz, és addig ne gyere el a kórházból amíg meg nem nézett!

Üdv:

Clió

Nincs jelen

 

#3387 2013-08-12 19:16

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Na megindult hála isten a görcsök pedig megszûnõben vannak. :) Azóta egyfolytában ürít a sztóma normálisan. Nem gondoltam volna, hogy ennek valaha ennyire örülni fogok. :D Amúgy nem tudom mi váltotta ki a javulást mert akkor még nem hozták meg a parafin olajat. Most meg már nem veszem be mert hála isten nincs miért.

Ami újdonság volt a szervezetemnek az a krumpli. Péntek óta ettem krumplit amit nem szoktam a paleó miatt. De almapüréhez és párolt húshoz nagyon dukált. :) Lehet az tett be. Minden esetre többen krumplit nem eszek az tuti. :D

Köszi, hogy adod a tanácsokat.

Kellemes éjszakát!

Szerkesztette: Aladár (2013-08-12 19:18)

Nincs jelen

 

#3388 2013-08-13 08:04

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Aladár!Nekem mûtét után két hónapra volt ilyen  esetem.Bélgörcs s szabályszerûen kitapintható volt  .Jobb oldalon mint egy hurka úgy feszült de nekem hidegrázással s  hányással ment.Epére gyanakodtam de valami más lehetett.Reggelrõl 1 liter vízzel kezdem  a napot. S azóta jobb nincs panasz.De  az idõjárás változás is közre játszik nálam.Ha borús idõ van akkor a gyomrom megérzi.
Én most  a sztóma dugózáshoz készülök szeptembertõl.most még a beöntéseket gyakorlom ami elég jó dolog akárki találta ki.A székletet be lehet állítani vele , hogy adott napokon legyen s ne érjen meglepetés.
Ezt mûtét után  lehet elkezdeni fél évre.ha netán neked is lesz  ilyen segítek ha kérdésed lesz ez iránt.

Nincs jelen

 

#3389 2013-08-13 08:38

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Aladár!

Nagyon  örülok, biztos a krumpli volt a baj. A krumpli valóban tartalmaz rostot. A szivárgást figyeld továbbra is, és paleozzál, de arra nagyon ügyelj, hogy - most még, míg a beleid nem alkalmazkodtak az új helyzethez, ne egyél rostokat. Tudom, hogy a zöldségek, gyûmölcsök sok rostot tartalmaznak és a paleónak - a hús mellett - ez az alapja. de nézd meg a neten az élelmiszerek rosttartalmát, és e szerint egyél. Nekem pl. az uborka, a paradicsom - héja nélkül , a banán turmixolva nem okoz bajt, de pl. az õszibarack igen.

További kitartást, türelmet kívánok
Clió

Nincs jelen

 

#3390 2013-08-13 11:18

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Én uborkán, répán, zelleren és cukkinin, almán élek. :D Ha a paradicsomot bírod az tök jó. Én még nem próbálkoztam vele mert azt alapból tiltja elvileg a chron diéta. Pedig kívánom nagyon. A banánt szeretem de képzeljétek banán allergiám van. :D Mondjuk ilyet még nem halottam de bedagad tõle a torkom és kiráz tõle a hideg. Elég vicces.

Szia Zsoltiihh!

Na a szeptember már elég közel van. :) Reméljük utána minden oké lesz. Neked mennyi ideig volt sztómád? Én már most megbarátkoztam vele így 3 hét távlatában. Örülök neki, hogy a hasi panaszaim elmúltak szinte teljesen. :)

Minden jót nektek így erre a keddi napra!

Nincs jelen

 

#3391 2013-08-13 19:17

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ezek közül a cukkini nagyon rostos, ha bírod, és nem csinált bajt eddig, akkor ok.
A paradicsom tiltása a dietetikusok "fejlõvése", teljesen értelmetlenül tiltják. Én mindig is ettem, nyersen paradicsomlének is, és soha semmi bajom nem volt tõle. Szerintem csak azoknak tilos, akik nem bírják. Most héja nélkül tudom csak enni aa szükületeim miatt, de így is jó. Persze egyszerre csak 1-2 darabot eszem, mert a benne lévõ apró magok esetleg nagy mennyiségben bajt csinálnak szükületeseknél.

Clió

Nincs jelen

 

#3392 2013-08-14 18:50

Vikica1211
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Hát Sziasztok! Azt se tudjam, hol kezdjem. Most van egy kis erõm írni, nagyjából összefoglalom mi történt. Augusztus 2-án mûtöttek ideiglenes kolosztómám van egyelõre, mûtét után 5 nap intenzív, vérátömlesztés, majd visszaengedtek sebészetre jól magam. Majd múlt héten csütörtökön este mikor már megszabadultam a csövektõl néhány varrattól, nagy fájdalmaim jelentkeztek, másnap sorozatos röntgen, uh hogy mi lehet a a baj. Kiderült, hogy a húgyhólyagra ráment a gyulladás és szivárgott a hasüregbe a vizelet, ezért pénteken újra megmûtöttek, megint intenzív ma engedtek le, ráadásul tegnap még mellhártyagyulladás végett 1 liter savót szívtak le a bal kamrából. Most itt fekszek a sebészeten, türelmesen csak pozitívan, a családom, orvosok nagyon mellettem vannak és segítenek. Nagyon hálás vagyok mindenkinek. Most így ennyi majd még próbálok jelentkezni. Puszi sziasztok mindenkinek erõ kitartást!!!!!!!!!! PUszi

Nincs jelen

 

#3393 2013-08-14 18:52

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Aladár!Nekem már végleges sztómám van.

Nincs jelen

 

#3394 2013-08-14 18:56

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Vikica1211!Két mûtét egymás után nem a legjobb.Vigyázz magadra.

Nincs jelen

 

#3395 2013-08-16 10:17

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,

Csak gondoltam szólok, hogy õsszel lesz megint sztómás rendezvény.

Lesz ápoló eszköz vásár, mintacsomagok, gyse bemutató, könyvvásár, meg mindenféle tanácsadás.
Ja meg ajándékok. :)

Október 4. 12-17 óra
Hotel Gellért

Ha valaki még kíváncsi részletekre, vagy jönne és tutira szeretne mintacsomagot, e-mailben jelezze. :)

Nincs jelen

 

#3396 2013-08-17 20:10

roza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönjük szépen!

Nincs jelen

 

#3397 2013-08-18 09:08

Vikica1211
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Aladár, Zsoltihh köszönöm igyekszem! :) Már jeleztem hogy szívesen felvenném sorstársakkal a kapcsolatot e-mailben, facen! Ha valaki szintén akkor kérem jelezze privátba talán könnyebb lenne köszönöm! Mindenkinek szép hosszú hétvégét, kellemes pihenést erõt kitartást! :)

Nincs jelen

 

#3398 2013-08-18 12:50

lunci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

több tucat Dansac O egyrészes sztómazsák  még mindig elajándékozásra vár tõlem. Postázom, vagy Kecskeméten átvehetõ.

Nincs jelen

 

#3399 2013-08-18 15:55

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lunci drága engem érdekelne, de egy kérdés elõtte, mekkora a legnagyobb kivágható nyílás, vagy inkább úgy kérdezem, milyen nagy szám van a legkülsõ körön? Sajnos nekem nem mindegy! Köszi!

Nincs jelen

 

#3400 2013-08-18 17:30

lunci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

eriki, 5,5 cm a legnagyobb vágható lyuk, 117 db van összesen :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB