#3401 2013-08-18 21:42

Éva_69
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lunci!
Tudnánk priviben levelezni. Ugyanolyan mûtéten estem át, mint te. Sok kérdésem volna! Éva

Nincs jelen

 

#3402 2013-08-18 22:23

lunci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Éva, írj nyugodtan mailt :)

Nincs jelen

 

#3403 2013-08-19 11:13

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok fõleg ilenosztómásokat kérdezném ,hogy milyen típusú zsákot hazsnáltok? Olvatam, hogy van kétrészes is én olyant még nem láttam, az jobb mint az egyrészed? Az úgyasn úgy mûködik vagy ott van valami alaplap és zsákot eldobják vagy ürítik? Tapadás szempontjából érdekelne nagyon , mert szeretném, hogy 3napig fent maradna biztonságosan. Még annyi , hogy egyszer említettem ezt a kétszes zsákot ,de nem adtak mert, hogy vékony vagyok és nagyon látszana, ez tényleg így van?

Nincs jelen

 

#3404 2013-08-19 17:56

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Bence!

NEM! Nincs így! Én is nagyon vékony voltam mikor végleges lettem. Nekem is ileosztómám van és csakis két részest használok jó pár éve. Abból van leereszthetõs és zárt is. Nagyon praktikus, mivel mi ileosztómásoknak a bélmûködés ugye gyorsabb és kevesebb a felszívódás, továbbá a levegõt is ki tudod ereszteni fent! Nem kell vele annyit bajlódni.
Simán fennmarad nekem három, de van, hogy több napig, nyári idõszakban napi többszöri fürcsi vagy zuhanyzás mellett.
A zsákot ugyanúgy annyi darabot kapsz három hónapra, hogy minden napra jusson egy. Így ki is tudod dobni a nap végén, de leveszed kitisztítod (én a zártat felül szoktam) és utána visszapattintod. Majd este  vagy reggel csere. A leereszthetõs meg ua. mint az egyrészesnél, de ha akarod azt is le tudod venni és vissza tudod tenni. Csak vigyázni kell, hogy közbe nagyon figyelni kell, hogy mûködik-e. Vagyis ezt sima WC papírral meg tudod oldani.
Én mindig is ezt ajánlom mindenkinek, de legalábbis egy próbát meg kell, hogy érjen!!
Semmit nem kell tenni egy segádeszköz boltban is szoktak adni mintát.

Nincs jelen

 

#3405 2013-08-19 18:16

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Bence!Nekem egy részes van én  ehhez szoktam.Nyáron így is  napi csere de van hogy napi kettõ is elmegy.
A kétrészest én nem szeretem.Az elején három típus közül lehetett választanom.Nekem bevált.Leeresztõs  levegõt ki lehet engedni  felül de az már utána szagolni fog.Én alul engedem k a tépõzárnál vigyázok ,hogy csak  az jöjjön ki.
De  ez egyéntõl függ kinek  melyik jó.Van mikor csak levegõvel szalad tele a zsák.Olyankor aki rám nézne biztos azt mondaná fiú lesz?
Convatec terméket használok.

Nincs jelen

 

#3406 2013-08-20 07:46

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm a tanácsokat és a segítséget!

Nincs jelen

 

#3407 2013-08-20 21:33

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lunci! Köszi, hogy megnézted! Ez nekem éppen határeset, de nagy szükségem van tartalékra, mert amit felírnak nagyon ki van számolva! Nem kérném az egészet, hátha még másnak is szüksége van rá! A posta költséget természetesen fizetem!

Nincs jelen

 

#3408 2013-08-20 21:37

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Bence! Érdekes, hogy neked azért nem javasolják a 2 részest mert vékony vagy, én meg pont azért nem használom már mert én meg kövér vagyok! Van egy pár darab maradékom, tudok neked levélben küldeni, hogy kipróbálhasd! Írj az e-mail címemre, ha akarod hogy küldjek!

Nincs jelen

 

#3409 2013-08-21 08:15

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Bence!
Elfelejtettem  írni még  ,hogy nekem a kétrészesre azt mondták azoknak érdemes akik nem szeretnek bajlódni zsákokkal.Idõsebb korosztálynak javasolják inkább.Mindkét mûtétemnél  65 éves bácsikával voltam egy  szobában.
Az egyik sajnos agy vérzéses volt  s balkezes ráadásul  a bal oldala volt gyengén lebénulva.Ott a hozzátartozóknak kell cserélgetni a zsákokat.A másik beteg társamnak meg  bal kezén 3  ujj  hiányzott s szintén balkezes volt.
Sztóma kitétel második napján  gyakoroltatták  nap kétszer a felrakást tisztítást.nekik nem ment.Én meg álmomban is kicserélem.igaz korban van különbség,de ismerek olyan fiatalt aki még most sem fogadja el ezt a helyzetet.

Nincs jelen

 

#3410 2013-08-21 20:20

lunci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

eriki írtam mailt

Nincs jelen

 

#3411 2013-08-22 22:32

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

lunci válaszoltam :)

Nincs jelen

 

#3412 2013-08-23 17:37

lunci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Csaba írtam mailt, megkaptad?

Nincs jelen

 

#3413 2013-08-23 22:22

lunci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

oké, ment mégegyszer :)

Nincs jelen

 

#3414 2013-08-24 19:54

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm, lehet valakinek itt nagyobb szüksége van rá mint nekem úgyhogy  küld csak el neki. Én amikor ide beírtam, megekerestek emailben és küldtek több mintát próbára. Hálás köszönet nekik utólag is!

Nincs jelen

 

#3415 2013-08-25 10:40

Judyt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia csabaspecial! Szerdán lesz a záró mûtétem és nekem is maradni fog zsákom. két részes és az alapon a lyukat kézzel kell kialakítani olyanra amilyen alakú a sztómád, nem kell hozzá olló sem, ha kialakítottad a lyukat ráhelyezés után rácuppan a sztómára. Majd írok ha kiengedtek.   Judit

Szerkesztette: Judyt (2013-08-25 10:40)

Nincs jelen

 

#3416 2013-08-26 10:39

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Judyt! Ezt a fajta zsákot keresem ami neked van, letudnád írni a pontos nevét, hogy feltudjam valahonnét hajtani?

Szerkesztette: Bence (2013-08-26 10:42)

Nincs jelen

 

#3417 2013-08-26 11:37

joniracha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

very nice site good looking your site loving article nice posting i like this blog.

Pilates Classes Online
Pilates Exercises

Nincs jelen

 

#3418 2013-08-26 13:23

Judyt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Bence! itt van egy link ezen rajta van minden, nekem sokat segített biztonságot adott a sztóma öv is. A ragasztó por semmit sem ért, inkább a paszta.
http://www.replant.hu/termekeink/sztoma … -alaplapok
Ehhez az alaplaphoz én egy nyitott zsákot használtam leeresztõset. Az alaplap több méretben is van attól függ milyen méretû a sztóma. Nagyon sok termék található az oldalon érdemes nézelõdni. A ezeket a zsákokat is felírja a sztómás nõvér.

Nincs jelen

 

#3419 2013-08-26 18:59

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Judyt!  Igen a ragasztó por nekem sem jött be a pasztát azt használom ,de 1hónapra csak 1db ott adnak szóval az nekem kevés nagyon úgy szoktam venni pluszba azért gondoltam erre a típusú zsákra amit te használsz. A sztómás nõvér az nem segít csak ha pénzzel nyomom, de akkor inkább megveszem mint neki adjam :) Köszi a segítséget!

Nincs jelen

 

#3420 2013-08-27 06:00

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Bence!Nyáron nekem  nem kell ragasztó a felrakáshoz a melegtõl rá tapad s mikor le kell cserélni alig akar lejönni.Fél óra mire leveszem.Igaz én sokat mozgok/ dolgozok ami nem jár  súly emeléssel/. A zsák alapjának az anyaga rásül a bõrömre s caffatokban tudom levenni.Az alkohol se oldja .Az gondolom csak a ragasztóra jó.Azt se használom ,inkább spórolok vele nehogy egyszer hiány legyen belõle.

Nincs jelen

 

#3421 2013-08-27 06:38

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Judyt!

Melyik szerdán? Csak nem holnap?
Gondolok rád, reméljük gyorsan kiengednek és minden rendben lesz!

Nincs jelen

 

#3422 2013-08-28 15:09

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Én ma voltam az új gasztrosomnál aki azt mondta, hogy nem akar hitegetni, szerinte ha pozitívan áll hozzá akkor 70% hogy nem illeszthetõ vissza a sztómám, de ha pesszimistán akkor 90%. Magyarán 30-10%-os esélyeket adott erre. Akkor fog több kiderülni miután elvégezte az endoszkópos vizsgálatot majd olyan 3-4 hónap múlva. Akkor fog kiderülni, milyen állapotba került a leválasztott vastagbél. Ha nem javult a helyzete, mert sok rajta a fekély stb., akkor a sztóma marad és a maradék vastagbelet pedig kiveszik. Ha jó állapotba találják ( ami így lesz :D ) akkor lehet szó visszaillesztésrõl, de azt mondja még az is kockázatos, hogy utána nem gyullad-e be újra.

Na de most egyenlõre hízok és minden nap meditálok, hogy jó állapotban találják azt a maradék vastagot. : )

Minden jót nektek!

Nincs jelen

 

#3423 2013-08-28 15:16

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Hajrá Aladár!!!!! :) Csak pozitívan! :)

Nincs jelen

 

#3424 2013-08-28 15:54

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Aladár!Mindegy hogy mi lesz csak  ne legyél beteg.Nem  értem  miért tükröznek  meg a ct szokott lenni én majd csak jövõ március környékén megyek tükörre.Azt mondta az onkológusom pihentessük inkább.Most is csak ct tüdõszürõ s vérvétel abban is csak egy értéket néznek.

Nincs jelen

 

#3425 2013-09-02 15:18

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,

Jó hírem van azoknak akik jönnek a rendezvényre. Két részletben, 12-14-ig, és 15-17-óráig az elsõ 25 látogató nagyon praktikus kis ajándékcsomagot kap.

:)))

Nincs jelen

 

#3426 2013-09-03 11:45

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Helló-helló!

Nekem is jó hírem van. Elállt a szivárgása a drén lukaknak. : D Csuda jó. Egyik nap még tenyérnyi folt minden egyes átkötözésnél, sõt... a következõ nap pedig 'hukk' mintha nem is lett volna. Most már gyógyul befelé. Egy gonddal kevesebb. : ) Csak gondoltam hírt adok róla ha már ebben a topicban sírtam el félelmeimet 3 héttel ezelõtt meg azután.

Azóta szereztem új gasztróst. Voltam nála, újat nem mondott. Csupán talán annyit, hogy õ volt az elsõ aki felvetette az állandó sztóma lehetõségét. Sõt. Több esélyt add annak, hogy állandó lesz mint, hogy nem. Ez azzal járna, hogy kivennék a maradék vastagbélt is. Ez annak függvényében fog változni, milyen lesz úgy kb. fél év múlva a leválasztott gyulladt rész. Remélem sak azért mondta ezt a doki, inkább a rosszra számoljak és ne keljen csalódnom ha esetleg tényleg így alakul, ami nem fog természetesen. : D

Egy hónap múlva megyek hozzá megint aztán megbeszéljük a colonoscopiát.

Mindenkinek minden jót, megyek megkeverem a csontlevest.

Aladár

Nincs jelen

 

#3427 2013-09-03 17:08

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Aladár! Ha   vissza is teszik  az is jó.De én  voltam olyan beteggel aki választhatott.Vagy visszateszik s  pelenkázik míg él vagy marad a sztóma.Mire értette a doki én se tudom  s nem is  filóztam rajta.Akiket   én ismerek s hasonló  betegségük volt,  betegebbek mint én. Hazudok mert  nem vagyok beteg, csak megváltozott munkaképességû.Szóval  részemrõl örülök hogy ez a lehetõség is volt.

Nincs jelen

 

#3428 2013-09-04 13:14

Judyt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Szia martika! Igen másnap azaz múlt hét szerdán mûtöttek. Eltûnt a sztómám és egyben az alatta lévõ sérvem is. Tegnap ki is engedtek a kórházból, most ingázom a wc és a szoba között , még mindig oda-oda nyúlok hogy nem e kell ürítenem .

Nincs jelen

 

#3429 2013-09-04 14:54

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Judyt!

Szuper! Akkor már nem is aktuális ez a topic!   :) 
Nekem olyan két hét kellett mire rendezõdött a wc helyzet, úgyhogy ezen ne idegeskedj; óh hát igen .. a szokások, ugye - de majd hamar elfelejtõdik ez is.
Minden jót neked, gyógyulgass!

Nincs jelen

 

#3430 2013-09-05 14:11

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok megint,

A rendezvényre a SOTE-ról hoznak egy nagyon menõ szerkezetet amivel mindenféle méréseket lehet csinálni, és emellett lesz speciális (sztómásoknak, nem csak úgy általánosan) dietetikai tanácsadás.

Szóval olyan sztómaviselõk jelentkezését várjuk, akik szívesen részt vennének a vizsgálaton. Ingyenes, csak jelezzétek elõre mailben

Köszi

Nincs jelen

 

#3431 2013-09-05 21:10

Sgsf
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Sokáig úgy gondoltam,hogy erre a kis idõre "felesleges" lenne regisztrálnom.Nem is tudom...valahogy úgy éreztem nem tartozom ide.De a beígért 2-3 hónap kissé elhúzódni látszik.Ez az 5. hónapom sztómásként.De most már jól viselem :) .Lelkileg is.Nem találkoztam még(sajnos) sztómással,pedig hiányzik,hogy olyannal osszam meg a tapasztalataimat,akik tudják,hogy mirõl beszélek.Nem tudom mi itt a szokás,bemutatkozás vagy ilyesmi.Majd kialakul.Jó éjt mindnkinek

Nincs jelen

 

#3432 2013-09-05 21:26

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Sgsf!

Van egy topicunk a Ki-kicsoda, abban szoktunk bemutatkozni.
De ez az Élet a sztómával topic különösen fontos topic, itt jobbára külön le szoktuk írni, hogy mi történt, hogy lett sztómás az ember.
Szerintem soha nem felesleges regizni, de azért bízom benne, hogy  hamarosan lesz záród.
Lehet attól, gyorsabban eltelik az idõ, ha beszélgetsz vagy találkozol sorstársakkal.

Szerkesztette: Lisa (2013-09-05 21:28)

Nincs jelen

 

#3433 2013-09-05 21:45

Sgsf
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa!
Köszönöm a segítséget.Szóval már egy jó ideje voltak hasgörcseim,és elég sûrûn látogattam a wc-t.Gyakorlatilag ahányszor ettem annyiszor.Gasztrón megállapították,hogy Diverticulosis van a vastagbelemben,és azok gyulladnak be.Idén februárban a mentõ vitt be,annyira begörcsöltem.Gyógyszeres kezelés,aztán haza.Ez volt márciusban is.Mikor hazaengedtek folyamatosan lázas voltam.Visszarendeltek UH-ra,majd miután sok csúnyaságot láttak,ezért Ct-re.Ct után közölték,hogy egy tályog alakult ki,és azonnali mûtét.Ki kell vezetni.Hideg zuhany.Közöltem,hogy haza kell mennem a gyerekekhez,mert jön a húsvét,és szükségük van rám(egyedül nevelem õket).Persze este visszamentem,miután mindent elintéztem.Még aznap vittek a mûtõbe.Hasfelmetszés,és jött a meglepi.egy 10 cm-es gömbõcke volt összesûlve a béllel és a petefészekkel.Kivették,és örült mindenki,hogy megúsztam ennyivel,nem kellett kivezetni.Mûtét utáni 4. nap elkezdett a csõ mellett a hasamból szivárogni a széklet,39°C láz,görcs.Vissza a mûtõbe.Ekkor már nem úsztam meg,ki kellett vezetni.De a doki nénimnek nagyon sokat köszönhetek.Lelkileg nem itt tartanék,ha nem õ lett volna mellettem.Röviden(nem is annyira rövid :) ) ennyi.Azóta is be van gyulladva a bél.Vagyis a visszahelyezés tolódik.Mostanában merült fel,hogy lehet,hogy mégis ki kell venni azt a szakaszt,de míg gyulladásban van,addig nem nyúlnak hozzá

Szerkesztette: Sgsf (2013-09-05 22:06)

Nincs jelen

 

#3434 2013-09-06 20:11

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Sgsf, hááát tényleg ki kellett volna venni azt a bélszakaszt. Sokkal jobban jártál volna! Mennyirõl lett volna szó, milyen hosszú? Sajnos állandó gyulladás forrás lesz és ez nagyon nem jó, mert akkor mûtögethetnek sokszor. Ha meg kivennék a szakaszt,maradhatna még a sztóma és ha teljesen begyógyult odabenn minden akkor visszahelyezhetik.
Szedsz gyógyszereket? Vagy milyen kezelést kapsz a gyulladásra?
Lelkileg nem szabad elengedni Magad (no jó itt szabad :D ) de a gyerkõcök miatt sem!!! Szerintem semmiféleképpen nem szabad ezt húzni, mert ezek szerint be van gyulladva a bél és  az tovább is tud terjedni.

Nincs jelen

 

#3435 2013-09-06 20:38

Sgsf
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa!
Nem szedek gyógyszereket.Kaptam antibiotikumot,de már bekapkodtam.Most jegelem.De szó szerint :) .Az a helyzet,hogy így visszagondolva,vették volna ki már akkor,nem kellett volna kísérletezgetni,hogy egyszercsak jobb lesz.Mostanra már túl lennék rajta.Nem tudom,hogy egy gyulladásnak meddig "szabad" tartani,de gyakorlatilag a mûtét óta folyamatosan gyulladásban van.Az meg áprilisban volt.No meg az a kis gömböc sem egyik napról a másikra nõtt 10cm-re.Ami nem volt szerencsére rosszindulatú,de fogalmuk sincs mi volt.3 féle agresszív baktérium volt benne.Nem tudom mekkora szakaszt érint.Amikor annó tükröztek 40cm-ig jutottak el.Akkor is gyulladásban volt,és az bódítás ellenére is iszonyatosan fájt.
Gyerekek rettentõ nagy erõt tudnak adni,ezért nem is vagyok elkeseredve.Sokat segítenek,és nagyon megértõek.

Nincs jelen

 

#3436 2013-09-06 21:18

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Nem értem, hogy miért nem kezelnek rendes gyógyszerekkel. Terápiásan, nem antibiotikum kúra szerûen. Persze az is kell, de ha a gyulladást nem viszi le az egyik antibigyo, akkor váltani kell, mert magától nem fog elmúlni. Szóval lehet, hogy aranyos és szereted a dokidat és sokat segített, de lehet, hogy ki kellene kérni egy másik doki szakvéleményét is, mert azért bõven eltelt egy idõ ami alatt el kellett volna múlnia.
Hidd el saját rossz tapasztalatból írom, hogy nem kezelitek rosszabb  lesz és lehet végleges is akár.
No nem rémisztgetni szeretnélek, csak próbálok okos tanácsot adni!
Ha valamire akkor bélgyulladásra nagyon sok féle kezelés van.
No nem rizsázok annyit, gondolom érted mit írok.
Amúgy én is jegeltem sokat a hasam, de néha pont az ellenkezõje a forró fürdõ esett jól!

Nincs jelen

 

#3437 2013-09-06 21:57

Sgsf
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Volt egy rossz tapasztalatom egy másik orvossal.Elmentem a Kék golyóba,gondoltam ha jóindulatú is,akkor is egy daganat volt.És gondoltam hátha okosabb leszek.Na az ottani doki úgy fogadott,hogy minek mentem oda,hisz rendesen elláttak.Mondtam,hogy nem is az ellátással van problémám,csak szeretnék egy másik véleményt.Elég bunkó módon viselkedett.Meg sem akart vizsgálni.Végül a fejemhez vágta,hogy most akkor átmegyek a Jánosba,és onnan is kérek egy véleményt?Erre csak annyit mondtam,hogy nem,de köszönöm a rosszindulatú megjegyzését.Felálltam és mentem.Még utánam szólt,hogy mit várok tõle.Mondtam,hogy ezek után semmit.Azóta nem próbálkoztam másnál.Kissé megviselt a modora.

Nincs jelen

 

#3438 2013-09-18 19:51

roza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Sztóma zárás, mikor történik meg, a kemó után fél év, kevesebb? A zárás az teljes nyitással történik?Esetleg ha van valaki akinek sikerült a zárás az ossza meg velem is .köszi .

Szerkesztette: roza (2013-09-18 19:51)

Nincs jelen

 

#3439 2013-09-19 06:19

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia rosa!Már biztos a zárás?Örülök akkor ennek.

Nincs jelen

 

#3440 2013-09-19 06:25

Judyt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia roza! Nekem 2012 májusában lett sztómám , majd kemó. Azt mondták 3 hónap és vissza mûtik. Nem így lett 3 hete volt a sztóma záróm. A mûtéttel semmi gond nem volt. Jelenleg van úgy hogy 20-25.-ször megyek a wc-re. Valahogy nem áll be. De nem is csodálkozom ezen hisz több mint egy évig volt sztómám.

Nincs jelen

 

#3441 2013-09-23 09:47

Aladár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Hát én is átestem a tûzkeresztségen. : ) Tegnap barátoméknál kioldódott a sztóma zsák tépõzára és hát a többit mindenki el tudja képzelni. Szerencsére nem a szobába a szõnyegen hanem a konyhában a járólapon állva történt az esett. Még az is nagy szerencsém volt, hogy két házzal lejjebb lakom, szóval nem kellet tiszta slájmosan utazni. : D Bár ha kellet volna akkor kaptam volna tiszta ruhát meg fürdõ használati engedélyt. : ) Így mezítláb trappoltam cipõmmel a kezemben (mert az nem volt rajtam, csak zokniban álldogáltam teljes nyugalmamban) csupa szarosan az éjszakában az utcánkban. : D
Hát elég vicces eset volt az biztos. Azért egy kis pánik hangulat urá lett rajtam az esett közben. "Úristen, úristen, jaj ne jaj ne!" De aztán kb. 20 másodperc múlva rájöttem, hogy felesleges pánikolnom. Ami megtörtént az megtörtént és nem olyan embereknél voltam vendégségben akik ezen paráznának. Fordított esetben én sem tenném. Így megnyugodtam, felmostam magam után, bocsánatot kértem és haza sétáltam. : D
Hála isten a cucc olyan volt mint a víz és nem szilárd. És nagy szerencse, hogy az a fajta széklet volt aminek nincs túlzottan szaga.
Nosza, jó volt ezt leírni azért. És tanácskánt akivel esetleg szintén elõször fordul ilyen elõ, nem kell rajta parázni. Ez van azt kész. : D Sztómások vagyunk, ilyen elõfordulhat, természetes dolog.

Kellemes napot mindenkinek és köszönöm a lehetõséget! : )

Nincs jelen

 

#3442 2013-09-23 10:55

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Aladár!

Hát nagyon tetszett a beírásod (elnézést, hogy ezt mondom)
De teljes mértékben igazad van! Így kell felfogni az egészet!!!!
SZóval ha elõfordul ilyen , vagy esetleg hangoskodik (engem az zavar a legjobban) akkor nem érzem magam rosszul kellemetlenül.
Köszi, hogy megosztottad ezt velünk.

Neked is szép napot! :)

Nincs jelen

 

#3443 2013-09-23 21:40

roza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Zsolti! Csütörtökön megyek tükire, majd irok a fészre.

Nincs jelen

 

#3444 2013-09-23 21:42

roza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Judyt! Örülök, h. vissza tették.Szeretnék beszélni veled .Majd irok pm.-t.

Nincs jelen

 

#3445 2013-09-24 08:07

Judyt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Várom roza és, várom a tüki eredményedet is!

Nincs jelen

 

#3446 2013-09-24 19:47

lunci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

roza és csabaspecial, holnap várjátok a postást :)

Nincs jelen

 

#3447 2013-09-24 21:11

roza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia! Köszi!

Nincs jelen

 

#3448 2013-09-27 19:26

Tunci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia mindenki!
Bocsánat, hogy így ismeretlenül támadok a kérdésemmel, de végig olvastam fórumot, használati utasításokat és teljesen ellentétes információkat kapok.
Sztóma körüli levedzõ felmaródásra, amire nem akar ragadni a ragasztó, ezért folyton leválik, a tapasz leírása szerint nem szabad kenni. De akkor hogyan oldja meg az ember, hogy ragadjon is, gyógyuljon is, és mûködjön az egész?  Bonyolult... :)

Köszi a válaszokat elõre is!

Nincs jelen

 

#3449 2013-09-28 03:17

Judyt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Tunci! Nekem is volt problémám ezzel. Én felhívtam annak idején a zsákok forgalmazóját, hogy tud e valamit ajánlani nekem. Azt mondták hogy maga az alap, a ragasztós részében van valami bõr helyre állító zselé, tehát elvileg semmi nem kell rá. Nem is raktam rá semmit ez után. Elõtte én is kentem mindennel. Kellett egy-két hét és tényleg begyógyult magától a zsáktól. Amúgy van egy ragasztópor, ami semmire sem jó, csak az ilyen felmaródásokra.

Nincs jelen

 

#3450 2013-09-28 08:07

roza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Tunci! Van egy Braunos krém ha azzal ápolod nem marodik fel.Ha érdekel megkeresem és megirom pontosan.

Szerkesztette: roza (2013-09-28 08:08)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB