#301 2008-04-23 20:00

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Oh meg is fogod, amilyen jókedvû és másokat bíztató vagy, nem lehet, hogy egy ilyen csajszit ne vegyenek észre!!!!!

Nincs jelen

 

#302 2008-04-23 20:02

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Pilli: köszönöm  szépen . Jó hogy gyakrabban vagy most :D :D :D

Florance: értem...akkor nem szóltam semmit ... és köszi :) :) :)

Nincs jelen

 

#303 2008-04-23 20:52

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

ez csak az igazság Lisa, igazán nincs mit :D

Nincs jelen

 

#304 2008-04-24 14:37

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lisa, Florance ! Sajnos nem jártam sikerrel ma, az orvosom a klinikán "beszorult" a mûtõbe, azt üzente a várakozóknak hogy holnap reggel, vagy kedden ! Így holnap reggel teszek egy próbát, úgyis elõ van írva napi legalább fél óra séta ! :cool:

Nincs jelen

 

#305 2008-04-24 16:17

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

MMMM (hogy kell morogni?) ezt úgy  nem szeretm, de végül is embereket mnetenek meg, de Téged akkor is a fene esz hogy mi lesz....
Jó akkor várok holnapig :(   
De amint lesz valami írj!!!!
Lisa

Nincs jelen

 

#306 2008-04-24 20:37

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lisa: mostmár én is morgok (de nem komoly) holnap sem tudok menni mert már reggel korán operál. Felhívtam a klinikát (délután ajánlották) hogy megkérdezzem  a mûtéti beosztást . Így marad a KEDD nekem is ! Akkor rendel az ambulancián. Ha az ember mondjuk negyed8-kor ott van, akkor õ lehet az elsõ 9-kor ! Na mindegy, a szombati munkanap miatt mindjárt itt is lesz ! Akkor kedden együtt megyünk !!!!! :)

Nincs jelen

 

#307 2008-04-24 20:41

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Basszus.... na jó akkor tényleg "együtt megyünk" mondjuk én idõpontra 11-45 re jó mi??? Nem is tudom beosza a kedves dr néni hogy egy ember 15 perc vagy mi??? Na mindegy...akkor szombaton meló, nekem suli...jó..ez van!
Tudod mit ne morogjunk úgy sem éri meg, õket meg nagy ívbõl nem érdeklik hogy mi esszük magunkat...

Nincs jelen

 

#308 2008-04-28 00:44

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa! Az "elõször járok itt" részlegen olvashatsz arról, hogy én miért jelentkeztem be. Röviden annyit, hogy  a féléves kisfiam sztómás, születése óta. Van egy kis problémánk azzal, hogy olykor valami miatt a zacsi ragasztója mintha ráolvadna a belecskéjére. volt, hogy emiatt nem tudott kakálni (remélem, nem sért a dolog néven nevezése), ma reggel viszont idõben észrevettem, s gyorsan cseréltük a zacsit, mivel ilyenkor szinte kiszáritja a belet a zselé. tudsz erre valamilyen megoldást? A lyukat a zacsin rendes, azaz megfelelõ méretûre vágjuk, igy nem tudom, mi lehet a gond.

Nincs jelen

 

#309 2008-04-28 08:37

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Sziszi32 !
Bocs hogy közben én is válaszolok, szerintem vágjátok nagyobbra a lyukat, nem tudom elképzelni hogy hogyan érhet hozzá a zselélap vagy a paszta a sztóma felületéhet ! Én sokáig nagyra vágram a lyukat sajnos, így sok gondom volt az alappal, (felázott, éevállt, stb. Most hogy pár millivel nagyobb csak a lyuk mint a sztóma, jobban mûködik a dolog, de még sosem ért hozzá a zacskó vagy az alap!!!!! 2 részest használtok?
Lisa is biztosan ír majd, õ tapasztaltabb azért mint én.....

Nincs jelen

 

#310 2008-04-28 11:06

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Sziszi32, elõször is tudom hogy mi a helyzet Veletek (az elejétõl fogva "nyomon követem") és nem tudom hogy Te olvastad-e amit Neked írtam még múlt héten ebben a topicban...mindegy is a lényeg hogy tudom olvaslak folyamatosan.
Arra gondolok hogy Ti egyrészest sztómazsákot használtok ugye? Mert akkor nem tudod annyiszor ellenõrizni hogy mi is lenne jobb neki. Sztem is az lehet a probléma hogy pont akkora lyukat vágtok, mert az egy kicsit (hogy is mondjam) a széklet, a folyadék ahogyan fellazítja a ragasztót úgy egy kicsit növekedik a térfogata. Én is jártam már így és akkor nekem nem ráragadt hanem felsértette a belet (úgymond "belevágódott"), mert ugyebár csak az ember felvesz szûkebb ruhát és egy kisgyereknél meg pláne nem lehet annyira hogy ne nyomódjon össze és ilyenkor még jobban rá is nyomódik. Viszont ha nagyobb lyukat vágsz akkor lehet hogy ezt el lehet kerülni. Én dansac kétrészest használok annak van egy külön kis pár mm.- es szegélye ami meggátolja hogy bármilyen ruha teljesen összenyomja a belet.
Nem tudom hogy érted-e mit írtam, de  én is csak azt tudnám kipróbálni, viszont nagyon sajnálatos, mert ha meg egy picivel is nagyobbat vágsz ki akkor menetrendszerint megjelenik a felmaródás, és azt még egy felnõttnek is kész kínszenvedés elviselni.
Remélem hogy tudtunk segíteni, bár csak én a tapasztalataimat tudtam leírni...
Olvastam hogy elõször egy fisztula mûtéten kell túllenetek...csak kitartást és amit már írtam Neked hogy az biztos hogy jó szót itt mindig találsz.
Kérlek Téged ha bármi kérdés van szólj ha nem is tudunk segíteni, da legalább a tapasztalatunkat meg tudjuk írni!
Lisa

sanvito: naná hogy válaszolj, lehet hogy egyik embernél ez jelenik meg másiknál meg az. Te is kisegítettél az 3 óránkénti evés ötletével :D

Sziasztok

Nincs jelen

 

#311 2008-04-28 11:11

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lisa, oksi, de nem akarom elvenni a kenyered.....:D, akkor ugye megyünk holnap?????????? feltétlen jelentkezz majd ! SZORÍTOK !!!!!  :)

Nincs jelen

 

#312 2008-04-28 11:18

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Naná hogy megyünk!!!! OKÉ nem lépek meg ÍGÉREM!!!
És én is Szorítok!!! De jelentkezni ám Te is!!! Én sajna csak du. leszek, de akkorrá már Te írj!
Hát Istennek nem ezzel keresem a kenyeremet... :D

Nincs jelen

 

#313 2008-04-28 11:49

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok, kösz a segitséget. Mi az esti fürdés után tesszük fel (igen, az egyrészes) zacsit, éjszaka nem is kerül bele semmi (legfeljebb egy kis bélgáz :) ), és ma reggel is teljesen ráolvadt a belecskére. pedig direkt figyeltem, hogy ne érjen hozzá a zselélap széle. Lehet, hogy ez a baj, hogy órákon keresztül nem történik semmi, s a zacsi "unalmában" a belecskébõl szivja el a nedvességet? Amúgy az is szinte mindennapos, hogy a kis bitang (azaz a fiam), fürdés közben a fürdõhab leple alatt belemarkol a bélbe, s az igy szépen tud vérezni... Csak az elsõ alkalmakkor pánikoltam, most már egész rutinosan veszem.
Én igy rakom fel neki a zacsit: fürdés után letisztitom Coloplast tisztitófolyadékkal a környékét , majd jön a Convatec wipes, s amikor megszáradt, akkor illesztem rá a zacsit. Igy csináljuk szinte azóta, mióta begyógyult a varrás (az is kész kálvária volt, a nõvérek még sosem kezeltek ilyen babát a koraszülött osztályon, s naponta három-öt (!) alkalommal tépték fel az élõ sebrõl a zacsit... És én még csak nem is szólhattam, mert azt hittem, ennek igy kell lennie. Hazaérve azonnal átálltunk a napi egy-max két cserére, s igy is két hétnek kellett eltelnie, hogy ne orditson szivet tépõen a félelmtõl és fájdalomtól, ráadásul be is gyulladt a seb környéke, allergiás reakció vagy mi, s igy sokszor csak egy gézzel fedtük le, hogy levegõzzön. igy jött rendbe nagy nehezen, és sok mindenben a járatlan nõvérek akaratlanul is plusz fájdalmat okoztak neki, miért kellett ennek igy lennie, hát kinek kell ezt jobban tudni, nekik vagy nekem...), és csak az utóbbi egy hónapban történik ez meg. nagyobbra vágom a lyukat is, hát nem tudom...
Sokat nyavalygok, ugye?

Nincs jelen

 

#314 2008-04-28 12:03

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziszi, nem tudom h,a nagyobbra is vágod akkor végleg nem tudom... lehet hogy akkor sajnos megint "márkát" kéne váltani.Tudod az sem utolsó amit mondtál, hogy "unalmában" mert elvégtére is mégis csak egy vastagbél sztóma, ami valljuk be sokkal kevesebbet dolgozik, mint a vékonybél...nem tudom, tényleg. Igen mert nálunk általában a széklet folyamatosan van és ha valami rákerül akkor csak az.
És dehogyis nyavalyogsz sokat, jól teszed ez azért van hogy nyavalyogjunk és hogy tudjunk valakivel errõl beszélni, aki ugyanazon megy keresztül...(nagyjából)
Akkor nem marad más mint sztómaterápiás nõvért felkutatni és megkérdezni tõle!

Nincs jelen

 

#315 2008-04-28 13:15

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziszi32 ! lehet hogy a sztóma felületét bekenhetnéd egy kis STOMIC bõrtápláló krémmel egy fültisztító pálcika segítségével (megkérdeztem errõl a sebészem és a sztómás nõvért is valamikor amikor én is nagyon aggódtam). Így talán nem cuppanna rá a zsák. Ez a krém pedig igen jól gyógyítja különben a sebeket, felmaródásokat !

Nincs jelen

 

#316 2008-04-28 23:17

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

köszi sanvito, meg fogom holnap reggel próbálni (akkor esedékes a "ráolvadás"). Nekünk dansac bõrápoló krémünk van, remélem, az is jó. A STOMIC melyik cégtõl van (convatec, coloplast, dansac...)?

Nincs jelen

 

#317 2008-04-29 00:32

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia lisa, már nem akartam irni ma, viszont ráleltem arra, amit irtál a múlt héten szerénységemnek. Miután alaposabban utánanéztem a dolgoknak , s kezdem érteni a csiziot, végül összeraktam, hogy mi a fiam baja. Mert ha hiszed, ha nem, én (plusz a férjem) idáig nem tudtam pontosan, hogy mi a helyzet. Amikor elmondták a kicsi születése után a dolgot, én nem is értettem, hogy mit mondanak. Aztán a fiamat mûtõ sebész úgy bánt velünk, mint valami senkikkel (nálunk a romákkal szoktak igy, már bocs, ha ez sért valakit, de tényleg...), valószinû mert nem adtunk "boritékot". Nem azért, mert nem akartunk, hanem mert annyi felé voltunk és vagyunk hálásak (szülészetnek, ahol megmentették az életemet, a koraszülött osztálynak a fiam életéért, a sebészetnek a mûtétért...), hogy azt pénzben ugysem tudjuk kimutatni...
Szóval, igy csak az elmúlt pár napban hallottam egy varázsszót, a fistulát, vagy magyarul a sipolyt, amirõl már jeleztem, hogy angolul találtam meg a leirását. Most már rémlik, hogy mondták (nem ezzel a szóval, csak körülirták), s igy elmondhatom, hogy belül hiányzik a végbelébõl pár centi, és "kinjában" lett egy áthidalás a húgycsõvel. Amikor kicsit szorulása van, és erõsen nyom, akkor a húgycsõn is távozik még pár csepp bélsár. És ezt mostanáig nem magyarázták el, majdnem hét hónapig... Kivülrõl ott van minden, s nagyon szét kell huzni a fenekét, hogy lásd, csak mélyedés az, nem végbélnyilás. Tehát elsõ lépésben elválasztják a fistulát. következõ mûtét során plasztikázzák a végbelet és "kivarrják", kinyitják a végbélnyilást. És ha a zároizom mûködik, akkor egy harmadik mûtéttel visszazárják a sztómát.  Ha nem sértik meg az idegeket, akkor elvileg mûködnie kellene, mert fürdetés, tisztába rakás közben összehúzza a fenekét a hûvösebb levegõre, vagy ha megmosom a világ legtisztább babapopsiját, akkor szokott reagálni. Hát, reménykedem, hogy rendbejön.
én emlékszem, mit szenvedtem a császármetszés után két hétig, volt ugy, hogy sirtam fájdalmamban, pedig felnõtt eszemmel meg tudtam érteni, hogy ez most azért fáj, mert ... De egy ilyen kicsi babának hogy magyarázzam el? S ha nem tudják laparoszkópiával elrendezni, akkor bizony felvágják, és most, a rugdosós, felülõs korszakában ez cefetül nehéz lesz neki. Hát ezért parázok, többek között, hogy milyen fájdalmak várnak még rá.  Lisa, küldtem neked mailt!

Nincs jelen

 

#318 2008-04-29 10:45

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziszi32 !
A STOMIC bõrtápláló krémet (85 gr) itthon a Mediszintech Kft forgalmazza, 281-2336 a telefonszámuk. Én 2 db-ot kaptam 3 hónapra, (most fogy majd el nemsoká a 2. tubus) azt hiszem háziorvos is felírhatja, de recept nélkül is lehet kapni, csak akkor 500 Ft felett van.

Nincs jelen

 

#319 2008-04-29 13:19

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lisa ! Mesélj mi volt a dokinál? milyen vizsgálatok várnak Rád? Nagyon SZORÍTOTTAM hogy csak jó hireket kapj !
Én 20-án megyek be a klinikára, 22-ára van tervezve a sztómazáró mûtét, :) + kb. 20 cm-es bélszakasz kivétele.
:( Az irrogós felvételeken látszik ez a megvastagodott falú bélszakasz, nem meri megkockáztatni az orvos hogy így hagyja aztán újabb elzáródás, újabb sztóma ! Így biztosan fel fog nyitni és kioperálja ezt a részt, de a sztómát is visszazárja. Kb. 1-2 nap intenzív néz ki (ha minden ok), ez is jobb mint a múltkori 11 ! Sajnos csöveket kapok, katéter, gyomorszonda, iylesmi, mint a múltkor is ..... Addig már nincs teendõm, csak az elõzetes vizsgálatokat csináltatni, és majd 20-án megjelenni a klinikán ! Írj, mi volt Veled? Mit intéztél??????

Nincs jelen

 

#320 2008-04-29 18:21

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia sanvito, úgy látom ezek nem túl jó hírek!!!!
Sajnálom, kapsz gerinc "csövet" is a fájdalomcsillapítónak??? Én attól féltem a legjobban...na meg az intenzív...nahát akkor kitartást továbbra is de legalább így lesz biztos!!! És nem lesz sztómád!!! Az is jó nem????
Köszönöm szépen hogy gondoltál rám, én is!
Hále egyelõre egy CT-vel megúszom, mert hogy nincs semmi panaszom, jól lecsapoltak vettek mindnere, kedden eredmény!
Jaj nem sokára itt van hogy be kel menned!! (bocsi hogy visszatérek erre, de nagyon izgulok miattad) és teljesen átérzem az én sztorimat is megint...érdekes nem? Azért (lehet durvén hangzik) de jó hogy valakivel itt ezeket is meg lehet beszélni...minden fity fenéjét egy ilyen súlyós mûtétnek! Na de legalább én nem fárasztalak ezzel!
Addig úgy is írunk még, szóval velem ennyi volt, egyelõre megúszom azt kis manõvert amit Te átéltél!
Még jelentkezem ma mert utána utazok el és nem tudom hogy leszek net közelben!
És el vagy keseredve nagyon?

Nincs jelen

 

#321 2008-04-29 19:00

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa ! Örülök hogy megúszod a CT-vel, és nagyon remélem hogy a CT eredmény is majd jó lesz !
Nem vagyok nagyon elkeseredve, eddig mindíg azt mondta a sebészem, hogy fel szeretne vágni a sztómazárás kapcsán, hogy "nagytakarítást" csináljon a hasamban, úgymint újabb összenövések oldása, esetleg fel nem szívódott varratok kiszedése, és hát ezt a szûkült bélszakaszt is tervezte kiszedni. Azt mondja, a sztómazárást is jobban, szebben  meg tudja így csinálni. Érdeklõdtem errõl már a klinikán is, mindenki azt mondta, ott a felvágásos sztómazárás a gyakorlat ! Így nem ért nagy meglepi. Én még nem kaptam gerinccsövet (bár a múltkor a második mûtétem elõtt be volt ígérve), de úgy olvasom itt a fórumon, hogy szuperlatívuszokban beszél róla mindenki, illetve a fájdalomcsillapító hatásról. Persze viccesen kérdezte a doki: "vagy így akar maradni ?" Hát persze hogy nemet mondtam..... Vágül is az elõzõ mûtét óra készülök erre az erõnlét javításával, stb. összeszorított fogakkal kezdetben. Pont most miért adnám fel? Persze nem lesz egy rövid mûtét, Ti már ilyen bélcsonkolásokon keresztül mentetek, és KI IS BÍRTÁTOK ! nekem ilyenem nem volt, csak 6 órás összenövések leszedése, belek helyrerakása (mert az elõzõ nõgyógy.mûtétemnél nem sikerült anatómiai helsyzetbe visszarakni a beleket, így lett a bélelzáródás), aztán 4 nap múlva a sztómakészítés is volt pár óra. Picit azért reménykedtem hogy nem lesz hasfelvágás, ilyesmi, de nagy csalódás nem ért, végül is erre készültem. Kérlek vigyázz magadra ! Nem tudom mikor jössz majd vissza (gondolom az ünnepek után...) de várlak vissza ! nem is írtad hogy mikor lesz a CT?

Nincs jelen

 

#322 2008-04-29 20:42

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia, örülök hogy akkor úgymond "egyet értesz" a rendrakással odabenn!!!! De tényleg ez nagyon okos emberre val. Õszintén...ez olyna mint ma a doki hogy mit vegyen vért én meg sorolom crp, we, protronbin meg mindnet mert kíváncsi vagyok...na szép. De legalább így biztosabbak leszünk, és megelõzzük a bajt, mit nem adnék ha én is megtettem volna mindezt korábban, vagyis a dokikmegtették volna!!!
Na jó hogy még nem volt gerinic "csöved" jó a fájdalomra az biztos , d efélek tõle azért még mindig.
Te is ki fogsz mindent bírni azt tudom!!!
Lehet hogy hlye vagyok és elõre is bocsánatot kérek , de Te töltöttél már ki Ki-kicsodában adatlapot? Mert nem láttam? De lehet tényleg én vagyok bandzsa... :D
CT szted????? Naná hogy csak két hónap múlva..mondjuk abban benne volt hogy a dikonõ is azt akarta hogy a vizsgák végén legyen csak meg hogy tudja tanulni...na köszike gondoltam...
Szombaton jövök, és jövök ám!!!! Amúgy Neked is kellemes pihenést kívánok!

Nincs jelen

 

#323 2008-05-03 06:57

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa !
Egy kicsit parázok én is a gerinc-csõ miatt. a múltkor a második mûtétem elõtt felajánlották. Ezen keresztül akartak bélmozgás fokozt és fájdalomcsillapítót adni, kaptam kicsi gondolokodási idõt. Aztán mire belegyeztem, már nem is merült fel, mert pikk-pakk vittek is megint a mûtõbe, na akkor csinálták a sztómát.
Én különben elég jól tûrök minden ilyet, egyszer a nyaki katérem is "elromlott", varrogarni kellett ott az ágyban az intenzíven, közben kérték hogy ne mozduljak meg ! De legrosszabbul a gyomorszondát tûröm, (BRRRRRRRRRRRRR) rossz rágondolni hogy nemsokára megint lesz hozzá szerencsétlenségem !!!!
Nem vagyok a ki-kicsodában, azért nem akartam írni mert nem chron beteg vagyok, hanem egy öszi nógyógy. mûtét szövödményeként kaptam a bélelzáródást (részben összenövések, részben rossz "visszapakolás" miatt), aztán így lett a sztóma is. amikor hazajöttem, hamar rátaláltam a fórumra, és nagyon sok segítséget kaptam/kapok tõletek azóta is ! Tõled meg aztán fõleg a bátorítást ! Asszem visszakapsz majd minden kamatostul ! :D,

Nincs jelen

 

#324 2008-05-03 08:47

laxin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia sanvito  hid el hogy azt a kis kellemetlenséget amit okoz a behelyezésnél a gerinc kanür megéri mert nagyon komoly és hatásos .   a gyomorszondával kapcsolatban probáld elintézni hogy a mütöben tegyék be nekem is igy volt     
sok szerencsét

Nincs jelen

 

#325 2008-05-03 11:16

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Laxin ! Köszi a jótanácsot, hátha sikerülni fog. (végül is már "visszajáró" beteg leszek !) legutóbb a katétert tették be a mûtõben, arra abszolút nem emléxem, de a szondával sajnos szenvedtem jó nagyot ! Már aludtál ezek szerint mikor betették a gyomorszondát? A gerinc kanüllel MEGGYÕZTETEK !!!!

Nincs jelen

 

#326 2008-05-03 12:13

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves sanvito!
Na hazajöttem (ezt csak úgy megjegyeztem, hogy tudod hogy azért nem írtam)...
Értem a Ki-kicsodát már!!!
Gondolom hogy egy kicsit izgulsz miatta, amúgy ha engem kérdezel a para rossz nem az hogy fáj...most lehet hogy nekem hatott mert talán annyira nem fájt, de sztem ezt meg se tudom ítélni (inti...ez az altató...)...de ha vesznek ki részt (mert vesznek) akkor igen csináltasdd meg!
A gyomorszondáról mesélhetnék egy kettõt...jó pár hónapig minden nap le dugták aztán reggel ki és újra meg újra napról napra (szondába ment a jó kis kajcsi hol pepti tápszer, hol pedig nutridrink)...háát igen a végén meg magamnak dugtam le, mondom így csak jobban érzem nem?
Azt hogy altatásban tették be egyszer mûtét közben ne tudd meg hogy milyen cirkuszt levágtam amint felkeltem kihuzattam (ez már a jó pár hónapos szondaterápia után volt) mondom nem kell mégegyszer !

A segítségrõl meg annyit amti már mondtam múltkor hogy teljesen más mikor az ember tudja hogy mirõl beszél a másik!
Továbbra is kitartást Neked és (na azt nem mondom hogy ne izgulj) hanem azt hogy a jelszó: Ki fogod bírni!!! (ezt is)
:D

Nincs jelen

 

#327 2008-05-03 19:33

laxin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

üdv sanvito  már aludtam mikor betették semmire nem emlékszem ez jo mert mint tapasztaltad afelhejezés nagyon rossz a kanüllel kapcsolatban anyit volt a szobában egy srác 12szer mütöték és ö azt monta be se vállalna most már nélküle én megfogadtam a tanácsát és én se bántam meg mert egyáltalán nem fájt utána jobban fájt a derekam a fekvéstöl mint a mütéti vágás    VIGYÁZZ MAGADRA

Nincs jelen

 

#328 2008-05-04 22:44

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Bocsi, hogy közbeszólok, és kicsit másfelé viszem a témát, de hallott már valaki a sztómazáró-sapkáról? A fiamnak éjjel nincs széklete, s mára már állandósult az, hogy a zselélap reggelre ráolvad a sztómára, igy reggel is cserélünk. Ezért érdekelne annak lehetõsége, hogy ne kelljen ezt minden nap végigcsinálni.

Nincs jelen

 

#329 2008-05-05 08:51

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Sziszi32 ! ezt találtam egy lapon: Minicap sztómasapka
A sztómasapka kicsi, kerek, lapos segédeszköz, ami zacskó helyett viselhetõ. Bõrszínû, kívülrõl vízhatlan anyagból készül, így zuhanyozni is lehet vele. A bélgázok szagtalan távozására beépített szénszûrõ szolgál. Belül, a sztóma védelmére és a bélnedv felfogására nedvszívó anyagól készült puha lap található.
A sztómasapkát irrigáló kolosztómások viselhetik. 
Conseal sztómazáró dugó Vízoldékony filmréteggel bevont puha habanyagú dugó, beépített szénszûrõvel.
A sztómazáró dugót óvatosan a sztómába kell vezetni és az öntapadó ragasztót a bõrre simítani. A dugót védõ vízoldékony film azonnal feloldódik és a dugó puha habanyaga megduzzad. Felveszi a bél méretét és formáját, hatásosan elzárja a széklet útját, de a bélgázok szagtalanul távozhatnak. A Conseal dugó feleslegessé teszi sztómazacskó viselését. A sztómazáró dugó idõszakosan biztosítja a székletvisszatartást. A legdiszkrétebb eszköz.
Sztómazáró dugót használhat a legtöbb kolosztómás, ha egynyílású a sztómája és formált a széklete. Irrigálók két irrigálás közötti teljes idõszakon keresztül, nem irrigálók naponta legfeljebb 8 – 12 órán át. A sztómazáró dugó megszokása 10 – 14 napot vesz igénybe. Ezután rendszeresen, vagy alkalomszerûen használható.
nézd meg a convatec termékeket is ! Szia

Nincs jelen

 

#330 2008-05-06 10:41

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Sanvito, kár, hogy nem látod, ezért elmondom, hogy lélekben földre borulok elõtted, annyira hálás vagyok a segitségedért. A sztómasapkát meg is rendeltem a helyi gyógyeszköz-ellátóban, mivel a sztómazáró dugót nem merem a fiammal kapcsolatban használni. Hálám és én örökké üldözni fogunk... :D

Nincs jelen

 

#331 2008-05-06 12:33

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sanvito, mi újság? Készülgetsz? Mikor kell elõtte bemenned?

Nincs jelen

 

#332 2008-05-06 19:12

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziszi32, ha csak drukkolsz nekem 22-én, az bõven elég. :), örülök ha segíthettem, és remélem beválik.

Lisa, ne is mondd, 20-án, mához 2 hétre vonulok be a klinikára, és 22-re tervezik a mûtétet. A két napban elõkészítés, ami sztem hashajtás és sztómás beöntés lehet, mást nem nagyon tudok elképzelni. Vagy igen???????tegnap a kardiológusomnál voltam, aki szerint nem ellenjavalt a mûtét kard. szempontból. még pár vizsgálat van a jövõ héten, labor, RTG, ilyesmi, aztán lassan pakolhatok is ! Hát túl nyogodt az nem vagyok !!!!! nem túl jó ha az embernek ennyi ideje van agyalogni a jövõn, és hogy mi vár rá...... (persze a sürgõsség sem jó, mert akkor meg nem lehet elõkészíteni, kapkodás van, az sem jó) Mindenképp kérek egy kis SZORÍTÁST 20-ÁTÓL, DE FÕLEG 22-ÉN.......jajajajaj próbálok az eredményre koncentrálni, a CÉL-ra !!!!! (csak elég nehéz....)

Nincs jelen

 

#333 2008-05-06 20:56

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia, oké látom nem vagy épp a legnyugodtabb...na ez természetes sajnos, sztem az elõkészítésnél fõként véna biztosítást, katétert meg ugye kaplalást értenek. Hashajtás  max. az éheztetés lesz nem? Háát elvégtére is kiveszik a szakaszt, azon nincs mit hashajtani..vagy nem tudom passz .. ilyenbe nem volt még részem vagyis volt amikor amaradék végbélcsonkot is kivették akkor nem volt hashajtás...
A lényeg a szíved bírja, testsúly is akkor gond NEM LEHET!
Igen ha nem gond pont ezért is érdeklõdtem hogy ha írsz akkor talán nem vagy annyira parás...
A vizsgálatokat majd írd meg amúgy is !

Nincs jelen

 

#334 2008-05-06 21:17

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa ! Persze, mindent írok majd, és a páromat is megkértem hogy majd írjon ide a fórumba hogy mik a fejlemények a kórházban! Majd próbálok én is írni a kórházból ha már az osztályon leszek. most nagyon felgyorsulnak az események, de hát erre vártam az elõzõ mûtét óta, nem kellene paráznom ! (jó fej vagyok, tudom hogy nem kéne, de az ember(llánya) már csak ilyen ! ) Jelentkezz Te is közben hogy minden ok-e? persze a hátralévõ napokban jelentkezem majd ! pussz !

Nincs jelen

 

#335 2008-05-07 13:43

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

sanvito, én is gondolok majd rád (: úgy fogd fel, mint elõrelépést. és vigyél a kórházba könyvet, mp3-at, füldugót...ezek mind nagyon hasznosak tudnak lenni.

Nincs jelen

 

#336 2008-05-07 15:47

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Shrahina ! Köszönöm, köszönöm, köszönöm !!!!!

Nincs jelen

 

#337 2008-05-12 18:23

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia , látom fenn vagy gyorsan kihasználom az alkalmat hogy megkérdezzem : Hogy vagy???

Nincs jelen

 

#338 2008-05-12 18:44

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa ! Köszönöm jól vagyok, csak ahogy közeleg a jövõ kedd, hát egyre jobban kezdek félni ! nem beszélve a 22-e csütörtökrõl ! nem jó, ha ennyi idõ van gondolkodni a dolgokon ! remélem nem lesz semmi vész, de azért bennem van a para, olvasva a sok szövõdményt itt-ott. Persze most a legjobb passzban vagyok (jobban mint az életmentõ mûtéteknél), de egyre inkább foglalkoztat a rám váró mûtét. "beszippant a gépezet", aztán már csak történnek a dolgok...... remélem veled minden rendben !!!!!! Nyugtassatok meg ! kell félnem???????

Nincs jelen

 

#339 2008-05-12 18:54

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

NyUGI-NYUGI-NYUGI
Fogalmam sincsen mit csinálj, az egy biztos hogy baj nem lesz az tuti , ezt az egyet tudom, de hogy ezt hogyan küzdd le sztem sehogy...ezt nem lehet, úgy is ideges leszel, ez természetes.
Félni...na azt nem kell...csak természetesen..ez fura hogy pont mi beszélünk errõl. Hiszen már volt nem egy -két mûtét NEM? Na látod..add össze hogy még most nem is sûrgõsségi (és pedig azt is jólmegcsinálták) úgy hogy plussz jó pont, logikusan mérlegelve...meg aztán statisztikákat is nézegethetne, példálózhatna az ember..nem kell...nincs rá szükség...úgy is fog menni minden a maga útján. Ha tudod foglald le magad, de az a legegyszerûbb ha felidézed az elõzõt..én ha vlmi nagyn gáz van velem vagy csak úgy minden pocsék, akkor eszembe jut a mûtét és egybõl röhögök, hogy naaa az volt vlmi.....Hát Te is legyél így ezzel, az idegeskedés csak piskóta.
Hú most aztán sok minden zagyvaságot írtam, de lehet hogy ez segíteni fog!!!!
Ja és Magaddal foglalkozz ne mással, egyébként jól vagyok köszönöm szépen!
Azért még jelentkezz , gondolom hogy még vozsgálatok vannak hátra a mûtét elõtt ugye?
Kitartást küldd Neked : Lisa

Nincs jelen

 

#340 2008-05-12 19:00

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi a bíztatást, nyugtatást, jól jön ! Ezen a héten még dolgozom, hétfõn m ár szabin leszek, összepakolni, aztán kedden meg megyek is be a klinikára....  aztán úgyis "beszippant a gépezet" és mennek a dolgok maguktól ! Mindent értek amit írtál ! M ég labor van szerda reggel, délután pedig RTG ! eztán már csak mennem kell ! Az a fura, hogy erre vártam 3 hónapja, aztán most tessák, mosogatórongy vagyok a parától. REMÉLEM HAMAROSAN TÓL LESZEK A DEPIN ! ÉS MEGYEK BE MOSOLYOGVA !!!!!

Nincs jelen

 

#341 2008-05-12 19:06

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Annak örülök hogy értetted amit írtam, úgy hogy KITARTÁST!
És ha tudsz jelentkezz, tudom hogy ígérted, de azért felhívom a figyelmedet rá  mindig hogy számítok rá!!!

Nincs jelen

 

#342 2008-05-13 14:23

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Fracs, a mûtét  véleményem szerintkb. 4-5 órát vehet igénybe.
Sajnos a bélmûködést és az azzal járó, "légmozgást" nem nagyon lehet kontrolálni (vagyis az magától mûködik) nagyon fontos hogy vastagbél sztómája lesz az napi kétszer max. háromszor "mûködik"  (úgy tudom) vannak úgy mond szûrövel rendelkezõ zsákok, de az sem engedi át a levegõt 100% osan Sõt nálam egyáltalán nem...
Amúgy amikor cseréli majd a zsákot akkor fog távozni a levegõ nagy része is. A hangokról...sztem , megont csak azt tudom mondnai hogy vastagbél sztómánál, nem okkoz "annyi" gondot. És igen lehet hallani, de az  a ritka, ha nagyon hangos, többnyire csak az érintett maga veszi észre!
Azt hiszem egyelõre ennyit kérdeztél, de ha bármi kérdésed van vagy lesz a jövõben nyugodtan írjál megpróbálnuk segíteni Nektek!
Üdv : Lisa

Nincs jelen

 

#343 2008-05-13 16:28

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lisa ! Látom itt vagy..... már alig tudok dolgozni a gondolataimtól...... de azért próbálok !!!!!!!! jajajaj

Nincs jelen

 

#344 2008-05-13 16:30

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Igen, és annyira muszály benn lenned? Te szegényke, vígasztaljon hogy sikerült a szombati vizsgám...húúú ezn agyon önzõség ugye? Dehát legalább másra is gondolsz!

Nincs jelen

 

#345 2008-05-13 16:32

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi a jó hírt, gratulálok !!!!!!! milyen vizsgád volt? szerintem jobb ha dolgozom, mint otthon gondolkodnom ! hétfõn viszont már nem jövök, pakolászgatom a kórházi cuccot !

Nincs jelen

 

#346 2008-05-13 16:37

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Jog és állambölcselet...
Jó akkor a héten még leszel, és izgulsz eleget, a kórházzal NE FOGLALKOZZ!!! Pláne ha melózol OKÉ?
Vizsgálatok nem lesznek most a héten ? Vagy csak az elõkészítés lesz már a mûtét elõtt?

Nincs jelen

 

#347 2008-05-13 16:40

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

reggel labor, este RTG, aztán már csak a kórházi "megpróbáltatások". Mi leszel ha "nagy" leszel? csak nem jogdoktor?????? mennyi van még hátra a tanulmányokból?

Nincs jelen

 

#348 2008-05-13 16:46

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

csak próbálkozom, 3 év és még ez a ...vizsgaidõszak... :(   még "pici" vagyok
Értem akkor addig muszály lesz kitartanod és esténként, aludj is néha, vegyél be altatót vagy vlmit, hogy ne legyél még "álmodban" is ideges...JÓ?
Az muszály hogy legalább szellemileg kipihent légy!  Szóval kitartást Neked és nyugodtan írj ha könnyebb úgy kivárni a "nagy" napot!
Muszály mennem (sajnos) mert így nem lesz belõlem, semmilyen doktor :D :D :D

Nincs jelen

 

#349 2008-05-13 16:51

fracs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Az anyósom túl van a mütéten 5 órás volt!Hát én úgy tudom h ennek a dolognak, (vagy hogy nevezzem?)plussznak nincs szaga,meg ezt is olvastam, ez igaz? És a zsák felpuffad?azt is olvastam h a szagok elkerülhetõk ha széntablátát nyel le vagy eleve azt rak a zsákba,  ezek beválnak!Ezek annyira új dolgok még hogy azt sem tudjuk hogy kezdjünk hozzá, szerintetek ilyen mûtét után hány napig tanítják be a betegeket erre az életmódra?Ha irrigálást végez két-három naponta akkor szabályozható a székletûrítés?Ja és Mo-on is kaphatóak ilyen speckós fehérnemûk, amik eltakarják vagy lenyomják?Mennyi idõ kb ebbõl a felépülés vagy legalábbis a hozzászokás?(Ez hülye kérdés)Én kb. 6-8 hétre saccolok,persze lelkileg gondolom több idõ megemészteni,de megtanulni kezelni ...stb.

Nincs jelen

 

#350 2008-05-13 18:13

fracs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Úh és a párom azt kérdezi hol lehet beszerezni a különbözõ segédeszközöket,kap a kórházban? vagy sima segédeszköz boltban is be lehet ezeket szerezni? És a tápszereket amik az elején kellenek, vagy étrend kiegészítõket azokat hol lehet kapni? Milyen termékeket ajánltok nekünk így kezdõként? Minden ötlet érdekel, ami picit könnyít az életén!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB