#3651 2014-09-01 07:31

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Gyöngyös!
Sztóma dúgóról csak annyit ,hogy nekem  nem jön be.Átengedi a szagokat.Pedig már próbáltam úgyis ,hogy irrigálás után vártam kis idõt csak akkor helyeztem be.Valószínû  a termék ilyen.S most inkább a zsákot használom.
Hangok ellen nem tudunk mit tenni az jön amikor nem is várja az ember.Hozzá kell szokni amihez én nem tudok.
Itthon nem foglalkozok vele .Ha menni kell valahová akkor van gáz.Már nem érzem magam teljes értékûnek .
Vacakul érzem magam  ilyenkor õszön.A rectum amputálás helye most is sajog,megérzem az idõ változásokat napokkal elõtte.De irigyellek ,hogy dolgozol.Sajnos én fizikai melós voltam s abba már tudok dolgozni.Szellemi munkára meg nem vagyok hadra fogható.Könnyebb volt akkor mikor kemó s sugárra jártam.Harcoltam az életért.
Most meg vannak a monoton egyhangú napok.Pedig itthon mindig csinálok valamit de nem tudom azt amit szeretnék.
Kicsit elkanyarodtam kérdésedtõl,de jobb kiadni magunkból az érzéseket állítólag jó hatása van.
Facén van csoport ott megtalálsz ha további kérdésed lenne.örülnék neki mert nem olyan sok sztómás van itt.De akad pár.

Nincs jelen

 

#3652 2014-09-01 13:33

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Zsoltiihh ha szeretnél kipróbálni coloplast dugót pl, akkor szólj küldök, vagy ha esetleg jössz a rendezvényre akkor ott adok. :)

Zsoltiihh esetleg abban a csoportban is mondanád a rendezvényt? Hátha valakit érdekel, mert nagyon hasznos dolgok lesznek. Köszi

A facebook oldalunkon mostantól mindenféle újdonságokat is bemutatunk, és persze, hogy hogyan keszülünk a rendezvényre. :)))))
És tápszeres ceg is jön, ha valakit érdekel. :)

Nincs jelen

 

#3653 2014-09-01 15:15

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia FB!
Holnap megyek sztóma vizitre.
A nõvér is kínálta másik típust kipróbálni   csak nem mentem vissza hozzá idõhiány miatt.
Szerintem abban a csoportban te is benne vagy úgy emlékszem de  lehet tévedek.De megosztom hátha érdekel valakit.

Nincs jelen

 

#3654 2014-09-02 01:58

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Tünde: jut eszembe (illetve dehogy jutott eszembe, nagyobb takarításkor szembesültem vele hogy van egy csomó) nekem van egy pár doboz convatec-em (azt nem szeretem, ha valaki nem viszi el, kidobom a kukába),  meg pár nem átlátszó coloplast (ezeket se szeretem, különleges alkalmakra esetleg pár darabot megtartok).
Én Budapesten lakom, és én is ingyen adom viszont "házhoz" kell jönni érte:) (XVI kerület). Pasztát sajnos nem tudok adni, azzal én is szûkösen állok, spórolósan kenem :P

Szerkesztette: Rigor (2014-09-02 02:00)

Nincs jelen

 

#3655 2014-09-02 12:20

Rhea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,
lehet, hogy nem ide vágó kérdés, de nem tudom, melyik topicban tegyem fel: édesanyámat 3 hónapja mûtötték végbéldaganattal, sztómás lett, és nagyon jól halad a felépülése, pillanatok alatt regenerálódott. Megszokta a zsákot, és jól kezeli. Kb. 2 héttel ezelõtt viszont fenéktájékon nagyon nagy fájdalmat kezdett érezni, eleinte csak zsibbadt, majd olyan szintû lett, hogy a legerõsebb fájdalomcsillapító sem hatott. Természetesen a sebésze most van szabadságon, a többi orvos meg csak legyint, hogy fogalma sincs mi ez, illetve némelyik csak rémisztgetni képes. Volt már valamelyikõtöknek ilyen tapasztalata ennyi idõvel a mûtét után? Lehet tályog vagy sipoly? Mindent eltávolítottak onnan neki, szóval furcsa lenne.
Köszönöm elõre is a választ!

Nincs jelen

 

#3656 2014-09-02 12:56

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Rhea!
Ha végleges sztómáról beszélsz  s a záró izomzatot is amputálták anyukádnak,akkor nem kell megijedni mert
odalenn lehet évekig de az is lehet míg él érezni fogja a tompa fájdalmat.
Nálam ugyanez a téma s most is sajog de a változékony idõre meg pláne.
Hozzáteszem két éve mûtöttek .De inkább menjetek el a dokihoz az a biztos.

Nincs jelen

 

#3657 2014-09-02 13:49

Rhea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Zsoltiihh,
köszi a választ, igen, véglegesrõl, mindent eltávolítottak, a záróizmot és az összes nyirokcsomót. Csak eddig nem fájt neki, ezért lepte meg, hogy miért ennyi idõvel a mûtét után jön elõ. Jó lenne tudni, hogy ilyenkor konkrétan mi fáj (vagy minek a helye). Elmegy, megnézeti, de nekem is az tûnt fel, hogy ahogy bejött ez a rossz idõ, akkortól kezdett erõsödni neki, csak nem gondoltam, hogy lehet összefüggés.

Nincs jelen

 

#3658 2014-09-02 18:29

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia Rhea!
A ct leleten rajta van vagy lesz olyan rész ,hogy" hegesedés" az amputáció helye na ez fájdogál.
Azt nem tudom hogy sugárra is járt-e mert nem írtad.Az meg rátesz egy lapáttal.Legalábbis  én már érzem a térdeim a gerinc állandóan fájdogál.Hiába ,hogy irányított sugárkezelésnek mondják de a csontoknak nem használ.
De van itt olyan topic :hogyan indult vagy kezdõdött a betegség címszóval.

Nincs jelen

 

#3659 2014-09-02 21:52

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Rhea,
Három hónap nem sok idõ a mûtét után. Ilyenkor még ott az a terület hogy úgy mondjam töltõdik, hiszen rengeteg dolgot kivettek, aminek ott lenne a helye. És ez az idõjárás sem segít sokat valóban. Nekem májusban volt két mûtétem, mondjuk egészen más jellegû, de montha késsel szúrkálnák a helyüket. :)

Ha tenyleg nem szûnik, akkor azért a biztonság kedvéért érdemes megnézetni. Apukámnak ugyaniylen mûtéte volt, és nem sokkal utána ott ahonnan mindent kivettek lett fisztula, ami többször is visszajött. De szerencsére azt nagyon jól lehet ott kezelni ha idõben elcsípik.

Nincs jelen

 

#3660 2014-09-02 22:15

Gyöngyös
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Zsoltiihh köszönöm a gyors reagálásodat  :)
Hát elég nehéz volt ezt a helyzetet megszokni,feldolgozni,de az élet megy tovább és ha így akkor is élünk ez a lényeg.A munkahelyemen mindíg örökmozgó voltam és az is maradok és próbálok a betegeimbe is lelket önteni,hát ezért is kell erõsnek lenni,meg persze ott a család is.Szóval azért ne keseredj el te sem,mert nincs miért.Úgy gondolom,hogy ezeket a zavaró dolgokat egyéb tecnikai trükkökkel ki lehet majd védeni.Állítólag,ha valaki már több éve irrigál,akkor szinte nincs semmi bélhang vagy csak minimálisan.A sztóma dugóból a hosszabb szárú a jó,mert az teljesen letompítja a hangokat és szûri a szagokat.Én egyébként 2 naponta csinálom az irrigálást és azt mondhatom,hogy tûrhetõ.
Szia:Gyöngyi

Nincs jelen

 

#3661 2014-09-02 22:21

Gyöngyös
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Rhea!
Csatlakozom Zsoltiihh véleményéhez,hogy a végbél teljes kiírtás utáni helye az egy jó ideig érzékeny marad sajnos.Nekem is mûtét után még pár hónapig rettentõen rossz volt ülni és elég sokáig váladékozott,állandóan mentem sebkezelésre.Aztán egyik pillanatról a másikra megszünt :)
Az idõt is meg lehet érezni,de biztos neki is rendbejön hamarosan.A biztonság kedvéért azért menjetek el megnézetni orvossal.
Üdv :Gyöngyös

Nincs jelen

 

#3662 2014-09-03 07:00

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Gyöngyös!
A sztóma dugóról tegnap annyit tudtam meg hogy már csak a hosszabb szárú van forgalomban a másikat kivonják vagy már ki vonták.
Irrigálás nálam heti szinten megy leeresztõ zacskó takarékoskodás miatt.3 hó/10db ennyi jár a betegnek.
A tompa fájás most már erõsebb s 1 hete tart.De nem szedek rá fájdalom csillapítót,míg bírom addig nem mérgezem magamat bogyókkal.

Nincs jelen

 

#3663 2014-09-03 15:47

Rhea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm szépen a válaszokat, így kicsit megnyugodtunk :)

Nincs jelen

 

#3664 2014-09-05 21:33

Emerik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Zsoltiihh!

Méltányossági kérelemmel igényelhetõ több leeresztõzsák. Meg kell indokolni, hogy miért kell.
Méltányossági kérelem tájékoztatója innen tölthetõ le.

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/ … 201401.PDF

Szerkesztette: Emerik (2014-09-05 21:44)

Nincs jelen

 

#3665 2014-09-06 09:25

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

No íme, egy évvel a mûtét után, "túlságosan is jól sikerült roborálás" eredményeként elhízva, zacsit diszkréten rejtõ gatyában csúszdázok. - Remekül bírta az egész napos strapát. - HD-ben érdemes nézni, mivel 60fps-el vettem, bár így is sokat rontott a youtube a minõségen:
http://youtu.be/u8HO9OMwXc0 :)

Nincs jelen

 

#3666 2014-09-06 13:22

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

hát nem vagy százas, az biztos :D
de nem baj, fontos ez a pozitív hozzáállás.

Nincs jelen

 

#3667 2014-09-07 01:18

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Nekem még megvan a vastagbelem, de így is öregnek érzem magam ehhez. :(

Nincs jelen

 

#3668 2014-09-07 06:18

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Rhea!

a mûtét után 3 hónappal fellépõ erõs végbéltáji fájdalom - szerintem - nem lehet az idõjárás változásával összefüggésbe hozni. Remélem már jobban van a mamád, ha viszont erõsödik a fájdalma, sûrgösen keressél dokit, mert lehet, hogy tályog kezd kialakulni, amit komolyan kell venni...

Üdv:Clió

Nincs jelen

 

#3669 2014-09-07 10:29

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Qpak,

én 2 hete a majdnem 6 éves lányommal csúsztam le az óriáscsúzdáról... A gyerek elõször nem akart hinni a fülének... de olyan boldog volt! :D Anyuka megõrült? lehet... de megérte... :D
de tegyük hozzá, nekem nincs sztómám, "csak" 50 cm bél hiányzik...

Nincs jelen

 

#3670 2014-09-07 18:26

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia clió!
Mûtét után két évre is erõs fájdalom érzet van.
Ct vizsgálat eredménye nem mutat semmit csak hegesedést.
Tályog nem lehet ott hisz ott már csak a begyógyult amputált rész van.
Az idõjárásnak lehet szerepe  hiszen ha fáj a feje az embernek annak tudható be.
Alacsony légnyomás.
De az a biztos ha Rhea elviszi orvoshoz a mamáját.
Ui:Van köztünk itt valaki akit az onkológia újra mûtét alá vetette ugyanez a tünetek miatt.S az eredmény semmit nem találtak odabenn .

Nincs jelen

 

#3671 2014-09-08 18:48

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Apunak évente kétszer alakult ki fisztula a mûtött helyen. Minden alkalommal felnyitották, kitisztították, aztán kezdtük újra. Jobb azt megnézetni, mert sose lehet tudni.

Zsoltiiihh a leeresztõzsákot tök jól ki lehet mosni zuhannyal, és semmi baja nem lesz. Apu minden másnap irrigált és bóven elvolt annyival amit adnak. Igaz egy idõbe beletelt míg kdolgozta a rendszert.

Nincs jelen

 

#3672 2014-09-08 20:26

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia FB!
Egyrészes leeresztõt  használok nem tudom másodjára hogy ragadna vissza.
Lényegében filléres eszköz nem tudom miért nem lehetne 30  db

Nincs jelen

 

#3673 2014-09-08 21:07

Gyöngyös
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Az irrigálós leeresztõzsákokkal kapcsolatosan Zsoltiihhnak igaza van,mert leragasztósakat küldenek/ezeket csak egyszer lehet alkalmazni/,én is olyat használok és elég szomorú,hogy ennyire keveset küldenek.Én nagynehezen kicsit többet kibuliztam magamnak,persze a zsákok vagy a sztómasapkák terhére,de így egy héten 4-szer tudok irrigálni.Elég kiszolgáltatott helyzetben érzem magunkat,mert ezen jó lenne,ha változtatnának!Hát reméljük alakul majd jó irányba a dolog.Köszi Zsoltiihh,hogy a sztómadugóval kapcsolatosan érdeklõdtél.Ezt jó volna azért hasztálni,ha nem is mindig,de legalább akkor,ha ez ember olyan helyre megy,hogy tuti biztonságban akarod érzni magad,mert nem olcsó mulatság sajnos.
Üdv:Gyöngyös

Nincs jelen

 

#3674 2014-09-08 23:09

Emerik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Zsoltiihh! Gyöngyös!

A leeresztõzsák ára 372,-Ft/db. Az illetékesek közül senki nem tud róla, hogy az a 10 db ami kiírható 90 napra, az kevés.
Ezért javasoltam, hogy kérjetek méltányossági alapon többet. Ha sok méltányossági kérelem fut be, akkor elgondolkodnak azon, hogy ez valóban kevés.
Amikor az ILCO Szövetség az illetékeseknél ezt szóvá tette, azt mondták ezt senki nem kifogásolta eddig még. Akinek többre van szüksége az kérjen többet. Ezt egyenlõre csak méltányossági kérelemmel lehet.
Én 12 éve mindennap irrigálok és erre egy saját fejlesztésû filléres leeresztõt használok. Az OEP-nek bemutattam. Azt mondták ez nem az õ dolguk. Mutassam meg egy eszközforgalmazónak. Bemutattam. Válasz az volt, hogy nekik jobb üzlet a 372 forintosból 10 db-ot eladni, mint az én 5 forintos eszközömbõl 100-at. Igazuk van!

Szerkesztette: Emerik (2014-09-08 23:17)

Nincs jelen

 

#3675 2014-09-09 07:35

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia  Emerik!
Leeresztõt támogatásra adják db 15  ft körül van.Hetente használom .
Milyen  a te saját fejlesztésû eszközöd?
Gyöngyös a sztóma dugó a colos 470 ft körül van darabja.A Braun  termék 30db összesen nem volt ennyi igaz az ország másik végébõl kellett rendelnem.Helyben nem volt kapható.De most maradok a zsáknál napi teendõket biztonságosabban tudom elvégezni.

Nincs jelen

 

#3676 2014-09-09 23:12

Emerik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Zsoltiihh!

A leeresztõ zsákból támogatással 3 hónapra 10 db-t adnak 7,-Ft/db áron. Minden továbbit az üzletben 357,-Ft/db áron lehet megvenni támogatás nélkül korlátlanul.
http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&t … -dug%C3%B3
De adnak többet is támogatással is ha méltányossági kérelemmel igényled.
A saját eszközöm egy pofon egyszerû megoldás, de használatára be kell tanítanom azokat akik használni akarják. Többeknek adtam már belõle, de személyes betanítás nélkül nem tudták alkalmazni. Ezért csak személyes betanítás után tudom átadni a módszerem. Így jártam Gyöngyössel is, nem értette meg a megküldött videó ellenére se, hogyan mûködik. Tehát elhatároztam, hogy bárkit betanítok, de csak személyesen. Ha van rá érdeklõdõ és van valamilyen összejöveteletek én ott bemutatom.

A B.Braun megszüntette a sztómadugó forgalmazását. Ez a fajta sztómadugó nem volt jó. Rövid volt a "dugó" része a sztóma "kiköpte" a dugót. A Coloplast sztómadugója eddig csak részben volt támogatott. (270,-Ft volt darabja) De most láttam, hogy titokban ez támogatottá vált. 3 hónapra 90 db-ot lehet kapni. 14,-Ft/ db áron. Ez a termék nagyon jó. Tényleg megfogja a szagot és a legjobban tompítja a hangokat.
http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&t … -dug%C3%B3
Ez a termék részben záróizmot is pótol. Nem kell a székletnek állandóan ürülni! Ez bizonyos kényelmetlen nyomás érzetéig visszatartja a székletet, majd akkor ürül, amikor leveszed. A korábbi használati utasítása, (ma már nem található, de nekem megvan) ajánlotta a nem irrigáló kolosztómások részére is néhány órára. (például intim együttlét  vagy egy színházi elõadás idejére)
Egyenlõre örüljünk, hogy ez az eszköz támogatottá vált.
Gyöngyös tehát itt a megoldás részedre is.

Nincs jelen

 

#3677 2014-09-10 08:16

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Emerik!
Köszi az infót hasznosnak bizonyul.
Csak igazam lett a Braun termék hibás volt.
Csak nem hiába járattam a számat.
A saját eszközöd használata olyan bonyolult?
Idáig még bármit meg tudtam tanulni bármirõl is volt szó.
Kérném a videót mert kiváncsi vagyok s tesztelném tudásomat.Remélem nem bukok meg.

Nincs jelen

 

#3678 2014-09-10 15:13

Noémi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Új vagyok itt.A férjem sztómás lett ( csak 3 hónap).6 napja van itthon és mindig szivárog egy helyen.Már próbáltuk a pasztát meg másik tatyót.Valakinek ötlet vagy tanács??

Nincs jelen

 

#3679 2014-09-10 22:10

Emerik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Zsoltiihh!

Elhatároztam, hogy többet nem rontom a magam termékét és csak személyes bemutatással adom át. Azok akiknek bemutattam mindenki tudja használni, akiknek elküldtem és távkapcsolaton vagy rajzos leírással, vagy videóval próbáltam  okítani nem boldogultak. Sõt azt híresztelik, hogy nem jó.
Nem akarom dicsérni, de egy pofon egyszerû megoldás ami eddig nem jutott senki eszébe. Amikor bemutatom homlokukra csapnak, hogy tényleg de egyszerû.
Szívesen minden érdeklõdõnek adok egy zsák rögzítõ mintadarabot és 30 db leeresztõzsákot ingyen.
Miután használatát bemutatom, addig nem adom át amíg be nem bizonyítja, hogy tudja használni.
Az ország melyik fertályán élsz?

Szerkesztette: Emerik (2014-09-10 22:12)

Nincs jelen

 

#3680 2014-09-10 22:14

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Noémi: Én felragasztás elõtt a bõrömet meleg hajszárítóval szoktam elõmelegíteni, kicsit a zsák tapadós részét is, aztán lehúzom a fólíát, feltapasztom a zsákot (félbehajt ráilleszt bentrõl kifelé simít) majd még a széleken is hajszárítózóm, simogatom (arra vigyázok hogy a zsák zacskó része ne olvadjon meg - a platform nem baj ha kicsit jobban "rágyógyul" :P). - típus kérdése is, a convatec-el rengeteg bajom volt, a spirális, és redõzött tapadós részû coloplast viszont pöpec! (még ha el is lett rontva a felhelyezés, a redõknél magára lehet hajtani és légmentesen kisimítani).

Nincs jelen

 

#3681 2014-09-10 22:20

Emerik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Noémi!

A férjed milyen sztómát kapott. Ileo vagy colo sztómát? (Jobb vagy baloldalon van?) Nagyon sok oka lehet a szivárgásnak. Milyen a széklet? Híg vagy formált? A formált széklet hajlamos a vákuum és a panceking hatás miatt - miután a sztóma körül feltapad a széklet - az alap lap alá kerülni. Minderrõl egyszerûbb lenne telefonon vagy Skype-n tanácsot adni. De van megoldás!

Nincs jelen

 

#3682 2014-09-11 08:51

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Jó reggelt Emerik!
Az ország északi részében lakom.
Nógrád megye.

Nincs jelen

 

#3683 2014-09-11 12:33

Noémi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Rigor.A férjemnek vékonybél sztómája van.Lassan kezd a széklet pépesedni de eddig szinte csak viz állagú volt.A felrakás tuti jó mert volt kint nálunk a kórházból egy ápolónõ meg kaptunk itthonápolási tanácsadót is.Õk nagyon sokat segítenek nekem.Mi is hajszáritózunk mindig.Mi a Convatec-et kaptuk.Az alaplapos fajtát is próbáltuk de az is egy ponton szivárog.Bal oldalon van a sztóma.

Nincs jelen

 

#3684 2014-09-11 20:31

Emerik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Zsoltiihh!

Esztergomtól hány km-re laksz? . (lehet, hogy Szlovákián keresztül közelebb vagy.)  Én hajlandó vagyok elébe menni a találkozásnak, vagy akár Budapesten találkozni.

Szerkesztette: Emerik (2014-09-11 20:32)

Nincs jelen

 

#3685 2014-09-11 20:41

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia Emerik!Pest Garay utca kerek 98km van tõlem.Csak sajnos most nem lesz alkalmas hétvégén kórház látogatás
jövõ hét sztk.

Nincs jelen

 

#3686 2014-09-12 13:29

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Noémi: Akkor hasonló, nekem is vékonybél sztómám van (ileosztóma, a jobb oldalon - ráadásul pont az öv vonalába esik, gond is volt a ruházkodás, aztán áttértem a nadrágtartóra és a bõ gatyákra) Én is szenvedtem, még a szélén ragasztóztam is, alatta még pirosodott is (mármint nem csak a környéke, hanem a ragasztás széléig az egész bõr).
És persze még leszedni is nehezebb volt, de mellette eresztett (a leengedõ szerkezettel sem voltam megelégedve, ott is eresztett).

Annyi bajom volt vele, hogy elmentem a sebészetre ahol felírják a zsákot, és kértem több típusból termékmintát. Legalább négy különbözõ gyártótól származó zsákot kipróbáltam (a magyar medicintech vitte a csúcsot, az eleve fel se ragadt), végül a coloplast lett a megoldás (nem pirosodik, nem szivárog és mégis könnyebb leszedni is.). Azon belül is az átlátszó (a testszínû is elvileg ugyanaz, de gyakorlatilag azzal is volt baleset).
A pontos típus : "Coloplast 13860" - és az átlátszó típus. - Ezzel én airsoftozok, vízicsúzdázok, biciklizek, és sokszor teljesen megfeledkezek róla hogy egyáltalán sztómám van.

Remélem beválik, és jobbulást!

Nincs jelen

 

#3687 2014-09-12 13:31

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ja és a Coloplastnál annyi az egész dolog menete, hogy már csak betelefonálok a sebészetre, bemondom a rendelést és házhoz kiszállítják a pakkot. Pasztát is érdemes kérni mindenképpen! - Az is más kicsit, ugyan úgy tûnik kevésbé ragacsos, (a kihajszárítózott sztóma környékére pöttyöket szoktam nyomni, majd nedvesített ujjal "agyagozok" - aztán még fél perc hajszárító és jöhet a zacsi)  viszont a tömítés jobban tart.
Pár havonta fel is szokott hívni a Coloplast, kérdéseket tesznek fel hogy válik be a termék, mit lehetne újítani/változtatni (én mindig a szelep-re panaszkodom, de olyan zsák tudtommal egyik gyártónál sem létezik ahol igazából rendesen mûködne egy napnál tovább).

Szerkesztette: Rigor (2014-09-12 13:33)

Nincs jelen

 

#3688 2014-09-12 14:28

Noémi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Rigor!Köszönöm a tanácsot!Sajna csak 3 hónap múlva irnak.A sztómásnõvér mondta hogy ha elég pépes állagú akkor elöbb-útóbb megtalálja a lyukat.Ma végre egy tatyi 4:30- tól 13 ig fent volt!Most kaptunk egy pár dobozzal olyan embertöl akinek már megvolt a zárója.Ezutal is köszönöm neki.

Nincs jelen

 

#3689 2014-09-12 16:17

titi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Noémi!Osztom a véleményem Rigorral.Én is Coloplastot használtam,úgy csináltam,ahogy Õ irta.Annyi különbséggel,hogy én két részest hordtam.Öt hónapig használtam,soha nem volt vele problémám.Vissza helyezték a
sztómát,igy maradt belõle.Ingyen küldök próbára,ha irsz az e-mailemre.Jó egészséget:

Nincs jelen

 

#3690 2014-09-13 20:26

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Noémi: Állag javításra ajánlom a banánt :) - az eddig mindenkinek bevált. Egyébként a mai napig van hogy csak folyadék jön, például ha sokáig nem ettem, felkelés után nagyobb bezabálás, vagy sok folyadékot iszok, akkor aktivizálja magát, és megtelik "vízzel" (néha szinte átlátszó - de többnyire kicsit sárgás - szóval mûködik az epém :) ).

Nincs jelen

 

#3691 2014-09-13 22:11

Emese24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Sajnos, feleslegessé vált stoma zsákokat elajándékoznék.
Kb. 12 doboz (120db) ileostoma sztómazsákról lenne szó.
Ez a ConvaTec Esteem+ REF 416719 20-70mm típusú.

Nincs jelen

 

#3692 2014-09-14 10:33

Noémi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Rigor!A banán nálunk is bevált.Meg a háztartási keksz is jó.Pont olyan sárga cucc szivárog az emberkémnek is és az csipi a sztóma környékét.Ma 1 órától fent van a tatyi.Ez eddig a leghoszabb idõ.9,5 óra.

Nincs jelen

 

#3693 2014-09-15 23:46

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ha nem eszik semmit akkor is jönni fog epe, bélnedvek, egy kis gyomorsav - ez normális. Én szellõztetni szoktam, meg amikor nagyon ki volt sebesedve akkor elõre dõlve olvasás + stomic krém (de ha ez elfogyott, kipróbáltam, a neogranormon is megteszi) - így egy fél nap, alsógatyába nejlonszatyrot gyûrve (ez fogja fel a kicsöpögõ cuccot). A lényeg hogy úgy tudjon lefelé kifolyni a cucc hogy ne menjen a sebbe. Elõször valami gumis szélû tállal próbálkoztam hason fekvõs megoldást párnákból "kizsaluzva" - szóval mintha egy masszázságyon feküdne az ember ahol nem az arcánál van lyuk hanem hasnál. De az elõre dõlve asztalnál olvasás végül kényelmesebbnek bizonyult. - a topicban van fentebb egy videó kb fél évvel ezelõttrõl: https://www.youtube.com/watch?v=wHP5mYW … yExB2hPwZA  (itt már megvolt a bevált metódus, azóta még szebb a környéke -na meg nagyobb a pocakom :P )

Szerkesztette: Rigor (2014-09-15 23:47)

Nincs jelen

 

#3694 2014-09-16 11:28

Noémi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Rigor!A neogranormont használjuk mi is.Már szépen gyógyul.Néztem a sztómádat!Az emberemnek teljesen sikba van a pocival.Sõt a bal széle mintha lentebb is lenne.

Nincs jelen

 

#3695 2014-09-16 12:02

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Hmm akkor lehet hogy azért? Nem csinálták eléggé kilógósra? (régen meg túl kilógósra csinálták) - bár elvileg akkor is lehet tömíteni. - Elfelejtettem írni hogy a krémezõs pihentetés után én le szoktam az egészet zsírtalanítani (VU2 sampon vált be a legjobban) - majd megszárítani, úgy jobban feltapad a paszta,(aztán azt még hajszárítózom hogy a kis gyurma megszáradjon:P)  meg a zsák.  Fentebb írtak valami "zöld kendõrõl", hogy azt szokták még a felmaródós részre ragasztani. A paszta alapvetõen az egyenetlenségekre is jó, nem csak tömíteni. Nagyon felmaródós esetben láttam ilyen "ragasztócsíkot" ami kimondottan a felmaródott területet hivatott védeni. Egyébként nekem nagyobb felmaródás esetén 3 nap nyugalom a paszta alatt - elég szokott lenni. De mint írod nem marad fent eddig, akkor viszont sûrûbben kell cserélni, amint rámegy megint a sebre.
Elvileg külön is lehet venni zacsit, stb. kiegészítõket - úgy nem túl olcsó - én a helyedben a sztóma felírós helyen/kórházban kérnék "termékmintákat" vagy csak legalább pár darab coloplast zacsit.
Ha Budapesti vagy, Convatec-et több dobozzal is szívesen odaadok, (ezek csak a helyet foglalják) úgyhogy napi 3x is ragaszthattok (pasztát sajna nem tudok, az nekem is fogyóban -) Meg pár coloplast-ot kipróbálni (ingyen adom, csak el kell jönni érte, perpill otthon vagyok).

Szerkesztette: Rigor (2014-09-16 12:03)

Nincs jelen

 

#3696 2014-09-16 13:55

Noémi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Próbáltunk most Coloplastot két részest amit titi küldött,de az is ugyanott felvált :-(
Mi Borsodiak vagyunk.Sajna nem megoldható.Majd ha megyünk kontrolra hátha kapunk termékmintát.De a tegnap este 22:30-tól reggel 11 ig fent volt a tatyi de újra szivárogni kezdett ugyanott és csipte a bõrt.Majdcsak javúl a helyzet.

Nincs jelen

 

#3697 2014-09-16 15:08

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sajna amíg nem hámosodik a seb, valószínûleg újra le fog dobni magáról mindent- nedvedzik ugye.. (nálam ha akad is felmaródás, kisebb- pasztával körbe tudom agyagozni, rászárítani úgy hogy védve legyen és be is gyógyuljon) - esetleg a lyuk méretével lehet még variálni, van hogy inkább nagyobbat érdemes, és pasztával "kimaszkolni" (de azzal is vigyázni kell, mert lehet hogy olyan rész kerül fedésbe, amirõl azt gondolná az ember hogy hát nem ott van a sztóma nyílása, ott nem fog kijönni semmi, pedig van hogy de - és akkor az utat fúr, és ledobja az egészet..).
Akkor én egész nap pihentetném, vagy amennyit csak lehet. Sõt akár egész éjjel, ha sikerül megoldani a "hasnál lyukas matrac" dolgot. Ha olyan az ágykeret hogy lécek vannak benne, akkor megoldható szvsz különösebb rombolás nélkül is hogy kivenni két lécet, párnára feküdni, a cucc meg csak csöpögjön egy tálba függõlegesen. A sebre meg neogranormon "krémréteget" tornyozni.
Jobbulást!

Szerkesztette: Rigor (2014-09-16 15:13)

Nincs jelen

 

#3698 2014-09-16 15:23

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Noémi, úgy vettem ki a soraidból, hogy akkor a párodnak mélyen fekvõ sztómája van. Lehet lemaradtam olvasásba valamirõl, de nekem így tûnik ki, és "sima" sztómazsákot használ.
Van ugyanis ami kifejezettem mélyen fekvõ sztómákra fejlesztettek ki.
Most nem jut eszembe a megnevezése, amúgy Dansacos vagyok , vagyis azt használom és volt úgy amikor azt a különlegesebb alaplapot használtam és sokat segített a elmaródásomra. De a mélyen fekvõ sztómánál kifejezetten ajánlják a sztóma terápiás nõvérek.

Miskolcra jártok orvoshoz? Ott van egy nagyon jó sztóma terápiás nõvér aki biztos segít Nektek, mintát is lehet nála venni.
A boltot is le tudom írni hol van.

Most dolgozom, de otthon megnézem, hogy mi is a pontos neve. Hosszabb távra mindenféleképpen az javasolt!

Nincs jelen

 

#3699 2014-09-16 19:53

Noémi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Rigor.A neogranormontól szépen javult a bõr.Sajna a paszta használata mellett is dzivárog.A kivágással is próbálkoztam de sehogy nem volt jó.De hétvégén ahol a csõ volt valami szivárgott,és többször át is kötöttem.Az mi lehet?A héten megyünk varratot kiszedni,még van 5.
Lisa.Igen egyrészes tatyónk van.Síkba van a pocival csak a bal oldalt a sarka picit lentebb.De nem mindig ott szivárog,van hogy alsó rédzen.

Nincs jelen

 

#3700 2014-09-16 22:20

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Az oldalából ahol a drain csõ volt? - az nekem is, amíg nem fáj nem kell vele foglalkozni csak kötözni. Még friss, úgyhogy fog ez még változni. Mondjuk én a mûtét után 3 napig intenzíven feküdtem, utána 5 napig sebészet, felülni se tudtam egyedül (mûtét elõtt mozdulatlan zombi szintre haldokoltam magam, teljesen elsorvadtak az izmaim), utána is volt még vagy 2 hét mire hazaengedtek, és otthon is csak gyógytorna jelleggel mozogtam egyébként feküdtem (nyitott hasi sebbel, és kicsit az oldalam is szivárgott). Szóval amíg javarészt feküdtem nem is szivárgott (bár egyszer még a sebészeten amikor orálisan még nem tápláltak de a zsák megtelt, meg már eresztett a nõvérek nem szedték le, mert nem jöttek csengetésre, akkor szétfolyt, bele a sebbe, az elfertõzõdött... na élmény volt). Amikor otthon elkezdtem aktívabb lenni, nem csak háton feküdni, akkor jöttek a felmaródások meg a balesetek. Mozogni viszont kell különben letapadhatnak a belek, jöhet tályog (nekem kétszer volt) az még ájulásig fájdalmas tud lenni, és még lázas is hozzá az ember.
De nyugodj meg, késõbb jobb lesz! A bõr is hozzászokik, ki is tapasztaljátok mi, és hogy jó. Nekem már van hogy egy hétig is fent van kimaródás, szivárgás nélkül. Dansac-ot is próbáltam a tesztben (fotózgattam centizgettem, összemértem, idõt stb. - de végül a coloplast magasan verte a többit úgyhogy nem szórakoztam tovább ezzel) .
Amikor az ember érzi hogy szivárog, lazul akkor ahogy megoldható, csere mielõtt felmaródna (jártam már meg így hogy éreztem, de á mondom 4 óra múlva jövök haza majd akkor - az pont elég is volt egy nagyobb kimaródáshoz).

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB