#4151 2015-08-08 22:45

Gyöngyös
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!Csatlakozom Ircsi 58 hozzászólásához.Nagyon jó kis csapat van itt ezen a fórumon.Segítõkészek és nagyon rendesek vagytok.Ircsi mint írtad már 20 éve sztómás vagy,hát ez nem kevés idõ biztosan már sok rutinod van,én közel 4 éve vagyok sztómás és nagyon nehéz ezt megszokni,de ezt el kell fogadni tudom.Én nagyon örülnék a tanácsaidnak és nagyon szívesen jövök ide.Szép hétvégét nektek.Üdv :Gyöngyi

Nincs jelen

 

#4152 2015-08-09 11:26

sissike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm szépen a fürdõruha tippeket!

Nincs jelen

 

#4153 2015-08-09 21:18

Ircsi58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Gyöngyi. Amennyiben gondolod, szakacs.iren skype néven megtalálsz. Nagyon szívesen segítek ,amennyiben tudok . Szép estét .

Nincs jelen

 

#4154 2015-08-10 14:31

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Képzeljétek, felvhívtak ma a coloplasttól, hogy kifejlesztettek egy még masszívabb és rugalmasabb zsákot, küldhetnek-e kipróbálásra mintákat. Megengedtem hogy küldjenek :)  Most nem is tudom mi lesz, ezt már többé cserélni se kell? :)   Ami van, amúgy jelentem remekül bírta a sós tengert is.

Szerkesztette: Rigor (2015-08-10 14:34)

Nincs jelen

 

#4155 2015-08-10 16:53

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ó, ez tök jó !   
Majd számolj be róla, ha kérhetünk.
:)

Nincs jelen

 

#4156 2015-08-11 21:58

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Rigor engem is érdekelne majd milyen volt, légyszi számolj be róla!

Nincs jelen

 

#4157 2015-08-17 17:08

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia ZsákosFrodo!
Nekem maga  a kánikulától is rám ragad   a zacsi!
Ha két napig magamon van akkor igencsak szenvedés leszedni,nyúlik mint a gatyagumi.

Nincs jelen

 

#4158 2015-08-19 06:52

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Frodo, Zsolti milyen fajta zacsit használtok?

Nincs jelen

 

#4159 2015-08-19 07:08

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Én dansac-ot  használok, nagyon ragad nyáron alig tudom levenni.

Nincs jelen

 

#4160 2015-08-20 16:28

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm a tanácsot!

Nincs jelen

 

#4161 2015-08-21 08:49

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm szépen kedves vagy ismerem õket dansac-ot használok Braunt kipróbálásra kaptam, de az nekem nem vált be.
Úgy tudom 2évente lehet kérni egy csomagot amiben több féle termék van kipróbálás céljából. Nem tudtok valami email címet ahol ezt kérhetném, egyszer itt a fórumon volt egy hölgy aki rám írt és küldött ,de már nincs meg az email címe sajnos.

Nincs jelen

 

#4162 2015-08-21 13:09

titi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia!Ha érdekel,kétrészes Coloplast (kettõ alap,hat zsák)-ot tudok küldeni.Ird meg privát e-mail cimedet.Nekem nagyon bevállt,de már nincs szükségem rá.További szép napot!

Nincs jelen

 

#4163 2015-08-21 13:14

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Bence!
Convatec terméket használok.Valakinek ez nem vált be nálam marad ez.

Nincs jelen

 

#4164 2015-08-21 13:24

viliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Bence!
Mediszintech (magyar zacsi) egyrészes,ürithetõ alul tépõzárral .Nekem a dansac nem vált be,egyszer kaptam egy csomó magyar zacsit és jó volt.Ha gondolod küldök belõle.

Nincs jelen

 

#4165 2015-08-21 14:04

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Bence,

van egy nagyon segítõkész lány - Dóri, a van holnap alapítványtól; http://www.vanholnap.eu/
vele vedd fel a kapcsolatot én úgy tudom, hogy õk segítenek ebben-abban  - és persze mindenkinek ott az oldal, lehet olvasgatni. És nemsokára sztómaexpó lesz már megint.

Nincs jelen

 

#4166 2015-08-21 14:22

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

martika köszi szépen pontosan õt keresem :)

Nincs jelen

 

#4167 2015-08-21 16:54

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

nincs mit   :)     valahogy sejtettem :)

Nincs jelen

 

#4168 2015-09-02 00:00

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Üdv mindenkinek!

Nagyon rég jártam itt, mert közben rákos is vagyok, ami rosszabbodott, és más gondjaim is vannak.
Érdeklõdöm, ki használ még Mediszintech által készített zsákokat, mert a legutóbbi szállítmányukkal elég sok a gondom. Új kiszerelés, új - fehér - hálóval bevont zsákok Ostromy pouch név alatt. Én COLO 60/H csatost használok, és szinte minden második-harmadik zsák hegesztése szétnyílik. Zömmel ott, ahol alul véget ér a háló, vagy lejjebb, a háló, és a csat közötti részen. A testszínû puhább hálósakkal is elõfordult ez, de sokkal ritkábban, kb. minden 10-15-nél, azoknál, amelyeknél egész vékonyra sikerült a hegesztési varrat. Itt az újaknál viszont normál varratnál is megtörténik.

Más is járt így, vagy csak nekem van "szerencsém".

További szép estét!

Nincs jelen

 

#4169 2015-09-02 00:36

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Tigris, az nem baj, ha a folyadékot felszívja a szervezeted, a maradék pedig máshol jön ki. Fõleg ilyen melegben. Az baj, ha a zsák csont száraz, ezzel megint dokihoz kellene fordulni. Ha mindenképp akarod, hogy legyen valami a zsákban, az én szervezetem kevésbé bírja a burgonyát. A vékonybél van kivezetve, és, ha krumplit eszek, annak nagy része kijön. De mivel friss a kivezetés, nem merem ajánlani, mert ha mégsem jön ki, feltapad a bélfalra, az rosszabb. Ha kijön az állaga nagyon sûrû massza, az én zsákomat képes letolni.
Tapasztalataim szerint eleinte valóban sok zöld sztoma jön ki, de nálam ez azért is lehetett, mert az orvos sok zöldséget ajánlott – tudod, rákos daganatra –, ezért sok salátát, kígyóuborkát és hasonlókat ettem. Késõbb már a hátam közepére se kellett, undorított a látványa is, és a család nagy tiltakozása ellenére elkezdtem normál kaját enni. (A nagy tiltakozás azért volt, mert nálam a normál kaja a fürtölt termékekkel kezdõdik. Tepertõ, kolbász, sonka, fõtt szalonna, stb.) Ezek nem jöttek ki belõlem, és híztam, mint a mangalica. Az étvágytalanságodnak a meleg is oka lehet, ilyen melegben sokkal többet iszik, mint eszik az ember, én naponta egyszer-kétszer eszek. A hideg sör viszont jöhet. :-) Új betegként semmi szénsavast nem ajánlok, mert nálam kifröcskölõdik a szénszûrõn. Késõbb az ember megtapasztalja, mibõl mennyit fogyaszthat, gondolom, ez emberenként is változik. A paradicsom héja is állandóan kijön, ezért jobb hámozni, vagy nem megenni. Érdekes módon a paprika héjastól felszívódik. (Lecsó.) Nekem a szõlõ okoz még gondot, de csak, ha egy fürtnél többet eszek egyszerre. Talán ki lehet próbálni sokat enni, ha van hozzá étvágy, és szeretnél valamit a zsákba. A chips mindig kijön – burgonya – és nálam megindítja a sztomát. Mint ahogy a fûszerek, vagy az erõsen fûszeres ételek általában.
Ezek az én tapasztalataim, de másoknak lehet más, hiszen nem vagyunk egyformák.
Üdv.
János

Nincs jelen

 

#4170 2015-09-02 22:51

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok, megint lesz Sztómaexpó, gondoltam szólok, amúgyis látom volt szó az új coloplast zsákról. A rendezvényen lesz abból is, és bemutatják az új ápoló eszközöket is. Bemásolom nektek a programot:

Idõpont: 2015. szeptember 18. 11-16 óra között
Helyszín: Hotel Gellért, Gobelin terem

Program
- sztómaterápiás tanácsadás
- speciális dietetikai tanácsadás
- pszichológus

Elõadások
Sztómaviselõk jogai
Újdonságok az ápolásban
Mozgás sztómával

Kiállítók
Coloplast
Hartmann-Dansac


Bence! Ha valamibõl szeretnél mintát írj nyugodtan mailt, de ha el tudsz jönni, ott is kapsz.

Nincs jelen

 

#4171 2015-09-02 22:54

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Martes! Az oldalunkon van sokminden rákkal kapcsolatos dolog, amit bárki tud hasznosítani, nem csak vastagbélrákos betegek. És talán az én blogomban is találsz hasznosat.
www.vanholnap.eu
fulesodu.cafeblog.hu

Nincs jelen

 

#4172 2015-09-03 00:23

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves FB, köszönöm jártam már nálad, hasznos kis honlap.
Végbél rákom van(?) lassan három éve, de közben állítólag eltûnt a daganat, és lett egy másik a baloldalamban. Ami azt illeti, az eltûnt is tud fájni, és a másik is, de még egyik se vészes. Leszázalékoltak, de amikor csak tehetem, és van erõm, dolgozom idehaza. Számomra a fizikai munka az igazi gyógymód. Bár írni is szoktam novellákat, de a meló jobban leköt. Sok tanácsot kapok, sok honlap linkjét, de az igazság az, hogy nem sokat foglalkozom a goaudommal, csak, ha eszembe juttatják. Ha fáj veszek be fájdalomcsillapítót, és megyek tovább robotolni. Az ásás, pl. remekül kikapcsol.
Szóval én is teszem a dolgom, és hagyom, hogy az orvos is tegye a dolgát. :-)

Sztómaexpón még nem jártam, de szándékozom és is elmenni. Hátha kellemes a társaság, és egy kis kikapcsolódás soha nem árt. :-)

Nincs jelen

 

#4173 2015-09-05 14:49

marcsi1972
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Új vagyok az oldalon eddig csak olvasgattam! Nagyon jó és hasznos hozzászolást találtam! Februárba volt az utolsó mütétem ekor végleges stomat csináltak! A teljes vastagbelet el kellett távolitani és a vékonybélbõl is csak 70 cm.-t tudott meghagyni az orvos! Abba szeretnek toletek segitseget kerni hogy amiota megtortent a mutet a kivezetett vèkonybél folyamatosan fáj és akarmit eszek és hiába öblitem le gyakran a stomat folyamatosan marja és néha üvölteni tudnék olyan erõs a maró érzés! A nõvért kérdeztem de annyit mondott hogy hozzá kell szokni! De ez nagyon nem megy! Csak formalhato alaplapos zsákot tudok használni mert besüppedõ stomam van! Azt meg ugy adjak hogy 3 naponta kell cserelni hogy elèg legyen! Tud valaki valami praktikát amivel legalabb csökkenteni lehet ezt a maró érzést? Elõre is köszönom

Nincs jelen

 

#4174 2015-09-05 16:52

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Marcsi!

Nálam a kilógó bél környékén lévõ bõr szokott begyulladni, mer a ragasztó alá szivárgó sztoma kimarja.
Amikor zsákot cserélek, a bél környékét be szoktam kenni a linken látható angol gyártmányú 60 grammos StomaPaste Salts kenõccsel. Elõtte ki kell szárítani a bõrt, különben nem marad meg a kenõcs. Letörölheted papírvattával, majd szárítod hajszárítóval. Csak száraz bõrre kend, - nekem idõnként bevérzik, de azt is le kell törölni, ki kell szárítani. A pasztát vékonyan hord fel, marni fogja, mert - valószínûleg - alkoholos. Ha kipárolgott az alkohol, húzhatsz rá még réteget. A pasztára ragaszd a zsákot. Ha lehet, és van zsákod, jó volna sûrûbben, naponta cserélni, és bekenni. Pár nap - 2-3 - múlva elmúlik a seb, de ez függ a seb sérülési mértékétõl is. A pasztát én a Mediszintech-tõl szerzem be, közgyógyra is kapható, de három paszta ára kb. 2500 forint volt amikor utoljára vettem. A víz - bélfolyadék - megduzzasztja, oldja, ezért jobb erõs seb esetén legalább két vékony réteget kenni. Ha minden cserénél használod - én szoktam - akkor idõvel a seb elmúlik, enyhe bõrpír marad, ami szintén érzékeny egy kicsit, de nem fáj. Csak akkor fáj, ha a sztoma kimarja a bört, ilyenkor a vérzés se ritka.
Hozzá kell tennem, nem tudom milyen a formálható alaplapos zsák, de ha csak három naponta cseréled, és kened a sebet, nagyon lassan fog gyógyulni. Jó volna beszélni a nõvérrel, vagy az orvossal, hogy eleinte sûrûbben cseréld.

http://www.premierostomy.com/accesories … e-60g.html

Nincs jelen

 

#4175 2015-09-06 09:36

FB
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok, a felmaródás ellen nagyon jó ez a hab:
http://www.segedeszkozok.hu/spd/995037/ … hab-100-ml

Egy vékony védõréteget képez a bõrön, így nem engedi kimarni a bõrt. És mellesleg nagyon jó bõrápoló is. Ja és tapad rá a zsák is, sõt.

Nincs jelen

 

#4176 2015-09-06 17:32

marcsi1972
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Martes!

Köszönöm a válaszod és a segitséget! Probáltam eleinte a pastat még a régi zsákoknál! Kiprobáltak nálam szinte az összes zsáktipust de még pastával sem birta tovább 2 óránál és mindig levállt a bõrõmrõl! Azt mondták hogy nem sikerült ugy megcsinálni a stómát ahogy szerették volna mert a mütét elött 46 kg.-ot fogytam és emiatt ami maradt zsirréteg az ugy helyezkedik el hogy nem tudta megcsinálni igy besüpped! Egyedül a Convatec sûllyesztett formálhato alaplapot tudom használni! Viszont ebbõl 30 db.-ot írhatnak fel 3 hónapra és 150 db.zsákot amit naponta többször cserélek! De igy az alaplapból csak ugy jön ki ha 3 naponta cseréli az ember! Vettem multkor mert hamarabb elfogyott és 2 db.-ot majdnem 4000 Ft.- ért adnak így elég húzós anyagilag! Sajnos!!! De megfogadom a tanácsodat és megprobálom amit javasoltál! Nekem a környéke a stomának mindig békés csak maga a bél érzékeny nagyon! És vérezni nekem is szokott! Majd mindenképp megírom pár nap mulva hogy javult-e! Köszönöm

Nincs jelen

 

#4177 2015-09-06 18:39

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Marcsi!

Itt az 1502-es hozzászólás is a te problémádra kér tanácsot. Javaslom, nézd vissza a korábbi hozzászólásokat. Nekem most nincs hozzá türelmem, erõs - nem sztomás - fájdalmaim vannak.
Nálam akkor fáj a sztomanyílás környéke, vagy maga a bél, ha sérült, és marja a sztoma. Gondolom, nálad is, tehát valahogy el kellene zárni a szomát a sebtõl.

Sok sikert!

Nincs jelen

 

#4178 2015-09-08 18:06

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

http://www.life.hu/drlife/20150908-szto … odell.html

"szerelték rá"  ..  atyaúristen

Nincs jelen

 

#4179 2015-09-12 20:40

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ma raktam fel az új coloplast zsákot, valóban rugalmasabb és még kényelmesebb mint az elõdje. Pedig nálam az is szépen bírja 1 hétig mindenféle gond nélkül.

Amit tesztre kaptam a 17500-as zsák, ez a maxi, bõrszínû "alterna Free HydeAway 1-részes nyílt, rejthetõ tépõzáras sztómazsacskó"  (megkérdezték milyen méretû, jellegû zsákot kérek).
Pasztát persze nem küldtek, úgyhogy abból a régit használtam.

Ezt írják az újítások listáján:

"Páratlan spirális tapadó felszín - két eltérõ ragasztóanyag kombinációjából"  - (ez eddig is ilyen volt).


"Fokozottan hajlékony" - ez tényleg már tapintásra érezhetõ, felhelyezéskor is jobban a bõrre simul elsõre -talán hajszárítózni se kellett volna egyáltalán.

"Megbízhatóan rögzít a bõrhöz mégsem fáj a levétele, ellenáll a felázásnak, védi a bõrt az irritációtól"
- az eddigivel sem volt ilyen szempontból nagy baj, de ez majd tartós teszt alapján kiderül, hogy a rugalmasság mellett sikerült-e megõriznie a biztonságos rögzítést.

"Bõrbarát - felszívja a bõrpárát átengedi a bõr légzését" -  ez is majd levétel után fog szerintem jobban látszani.

"Hatékony szagszûrõ - segíti a gázok szabad áramlását egyedi pre filter megakadályozza hogy a szagszûrõ elduguljon, csökkenti a felfúvási rizikót semlegesíti a kellemetlen szagokat"   
- az eddigi is megakadályozott mindent, gyakorlatilag már elsõ nap is felfújódott. Felhelyezés elõtt szájjal felfújtam, hát akkor nem engedett ki levegõt, bár lehet hogy nagyon lassan csinálja. Ez majd kiderül. (Ne felejtsek el ma este lefekvés elõtt pácolt fokhagymát enni.)

"kényelmes viselet - jól illeszkedik a testkontúrhoz, puha erõs anyag vízálló könnyen szárad" - ez eddig igaz is, valóban nagyon kényelmes, ha nincs tele az ember úgy érzi mintha nem is lenne rajta zsák. Bár nyilván a megszokás is. Az áztatást majd uszodában kipróbálom.

"Elrejthetõ Hydeaway ürítõnyílás" - ez szerintem pont ugyanolyan mint volt.

- összességében eddig a rugalmasság tûnik fel mint újítás, és hogy ebbõl adódóan valóban kényelmesebb.

Egyelõre ennyit tudok mondani róla.

Nincs jelen

 

#4180 2015-09-12 20:59

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Túl sok paszta sem jó, igazából úgy az ideális ha a zsák méretre van vágva, és a paszta épp csak azt a rést tömíti gyengéden mi a zsák és sztóma közé esõ bõrfelület - ha a zsák kisebbre van vágva tehát ráhajlik a sztómára ott automatikusan rés lesz, mivel a sztómán nyák képzõdik és ledobja, aztán fel fog maródni, ha meg túl nagyra, akkor sok lesz a szabad bõrfelület amit a paszta nem véd olyan sokáig mint a  zsák. A convatec zsák egy rémálom, nekem is gyakran naponta cserélni kellett, eresztett nehezen jött le stb. Áttértem coloplast-ra = felmaródás, leesés nélkül egy hét. De eleinte persze 3 naponta volt csere.

Nagyobb, vérzõ felmaródás esetén én pihentetõs napot javaslok: az alsónemûbe egy közepes nejlonszatyor, és elõredõlve ülni egy asztalnál (lehet olvasni, számítógépezni) úgy hogy a sztómából ürülõ váladék, illetve bármi függõlegesen lefelé a szatyorba landoljon anélkül hogy a sebes bõrre rákenõdne. Ezalatt a sebet stomic krémmel, vagy ha nincs neogranomonnal bekenni. Késõbb, zsák feltétele elõtt a bõrt zsírtalanítani (én vu2 sampont használok) és hajszárítóval megszárítani.

Ezt egyébként a heti cserénél is kb 15 perces változatban meg szoktam csinálni (kenõcsözés nélkül) hogy kisimuljon a bõr.

Utána jön a paszta, amit nedves ujjal lehet jól a sebre illetve körbe "agyagozni" - erre a legjobb a sztómán termelõdõ nyák - pont ez tapad a legkevésbé. Utána a pasztát is megszárítani hajszárítóval, kicsit a bõrfelületet és a zsák tapadó részét (még a védõfólia lehúzása elõtt) megmelegíteni, utána fólia le, zsák fel, és belülrõl kifele elsimítani, a széleknél kicsit körbe hajszárítózni. Ha felkelés után csináljuk éhgyomorra, akkor is érdemes egy 15 percet várni, mert felkelés után a függõleges helyzetbõl, mozgásból fakadóan is szokott  még egy adag ürülni.

ui.: Nagy mennyiségû papírtörlõ darabokat végig odakészíteni, hogy ha épp elindulna gyorsan "lecsípni, letörölni" a kijövõ matériát. No meg nem érdemes csere elõtt bekajálni/inni mert attól hamar beindul.

Szerkesztette: Rigor (2015-09-12 21:03)

Nincs jelen

 

#4181 2015-09-13 10:33

tibcsibácsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,Februárba mûtöttek vastagbél daganattal/1x1,5cm/,un lyukasztásos módszerrel.Úgy kapcsozták össze ,miután kivettek belõlle 5 cm-es darabot.Most voltam vastag bél tükrözésen,közölte az orvos,nem tudja eltolni a vizsgáló eszközt,mert a mûtét során leszükült a vastagbél 5-6 mm-re!!!!!!.A vastagbél belsõ átmérõje kb 3-3,5 cm-állitólag.Azt mondta az operáló orvos,a hét elején , ezzel a mûtéti technikával elõfordul.Elmentünk egy másik orvos,azt mondta, amit a kolléga mondott,felháboritó,és sürgõs mûtétet javasolt,no ehhez mit szóltok?Üdv Tibcsibácsi

Nincs jelen

 

#4182 2015-09-13 11:05

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Nem lepõdök meg :P Sajnos megesik az ilyesmi. Van hogy az egyik kórházban elbaltázott kisebb mûtét eredményét kell a másikban kijavítani.

Nincs jelen

 

#4183 2015-09-13 11:23

tibcsibácsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia,Rigor,biztos észrevetted,hogy új vagyok,az én betegségem a tiétekhez képest semmi,véletlenül találtalak meg Titeket,minden elismerésem a tietek,mindenkinek gyógyulást ,akinek meg remény sincs rá,annak nagy-nagy kitartást,Üdv.

Nincs jelen

 

#4184 2015-09-13 13:01

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Úgy tûnik, különbözõ zsáktípusoknál különbözõ a tapasztalat. Jó, hogy mindenki leírja a sajátját, így a tanácstalan tud válogatni a lehetõségek közül.

Nincs jelen

 

#4185 2015-09-14 19:38

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

A szûrõ/szelep nem ér semmit, puha kis díszpárna a sarokban. A lap rugalmas jól tart a széleknél is, holnap szerintem meguszodáztatom. Egyelõre úgy tûnik az egyetlen változás kizárólag annyi, hogy a lap kényelmesebb, hajlékonyabb.

Nincs jelen

 

#4186 2015-09-17 17:41

marcsi1972
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves FB!

Csak annyit szeretnék kérdezni hogy a stomaexpo-ra be kell jelentkezni? Még nem voltam semmi stomas rendezvényen igy nem tudom hogy regisztrálni kell-e?! Köszönöm elõre is a válaszod! Marcsi

Nincs jelen

 

#4187 2015-09-17 20:03

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Én sem voltam, de mivel nekem sok gondom nincs, inkább a strandra mennék holnap mint be a városba:P

Az egész rendezvénybõl engem a "sztómaviselõk jogai" dolog érdekelne amúgy is csak (valami változott, vagy nincs kiírva?). Mintákat amúgy is kaptam nemrég, ápolásban, ötletekben még a gyártó se tudtak nagyon újat mondani (illetve én visszajelzésben igen).
Ha valaki megy, számoljon be azért ha tud! (mondjuk azt sem értem, hogy ha vannak hasznos információk akkor azt online miért ne tennék elérhetõvé? )

Szerkesztette: Rigor (2015-09-17 20:04)

Nincs jelen

 

#4188 2015-09-18 09:42

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Nem tudom, volt-e szó a gyógyszerszedésrõl.
Nekem kell, de sajnos a vékonybél nem mindent old fel, zömük a sztomazsákban landol. Hosszú idõ, és sok fájdalom árán jöttem rá erre, de most már összetörve szedem õket. Ha a zsákban ürítéskor fehér galacsinokat látunk, amelyek sok esetben szétnyomhatók, és nem ettünk hasonlót, a nagy valószínûséggel fel nem szívódott gyógyszer.

El akartam menni a stomaexpora, de a sûrû székelési zavarok miatt nem tudok. Én is kíváncsian várok egy beszámolót.

Üdv.
János

Nincs jelen

 

#4189 2015-09-20 18:16

HINEY
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok,
Engem sztoma rendezveny erdekelne,meg soha nem voltam sehol,habar mar harom eve vagyok sztomas,de most ugy erzem keszen allok resztvenni egy rendezvenyen,ha tudtok ilyenrol akkor kerlek irjatok meg.
Koszonom

Nincs jelen

 

#4190 2015-09-20 18:21

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

HINEY

itt nézz körül:
http://www.vanholnap.eu/

Nincs jelen

 

#4191 2015-09-20 19:04

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

8. napja van fent a zacsi hiba nélkül, még csak nem is viszket alatta, és nincs szivárgás (érzetre befelé se). Többször voltam uszodában vele a széle ugyanúgy viselkedik mint a régi (kicsit puha lesz, aztán ha megszárad még jobban tart). Nagyon rugalmas és kényelmes. Holnap azért lecserélem, mert a leengedõ rész már fárad. :P

Nincs jelen

 

#4192 2015-09-29 11:41

katika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Rigor! nagyon érdekelne ez az uj coloplast zsák. Elérhetõséget tudnál adni? Fontos lenne, Köszönöm:)

Nincs jelen

 

#4193 2015-10-02 22:37

Szera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Édesanyámnak 1,5 hónapja el kellett távolítani az egész vastagbelét, ileosztómát alakítottak ki neki. A sztómája nem emelkedik ki a bõrfelszínbõl, a bõrrel egy szintben van. Jelenleg Coloplast egyrészes flexibilis zsákot használ, amivel folyamatosan probléma van, a sztóma körül a bõre fel van maródva, folyamatosan ledobja a zsákot. Már rengeteg mindent kipróbáltunk, (convacare kendõ, paszta, csík paszta, stomic krém, tapadópor...) úgy tûnik semmi nem segít.
Olvastam itt a fórumon, hogy esetleg konvex alaplapot kellene használnia. Ebben ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném, hol tudnánk beszerezni kipróbálásra? Ha van valakinek ezzel tapasztalata, az legyen szíves segítsen, már nagyon el vagyunk keseredve :( Köszönöm

Nincs jelen

 

#4194 2015-10-02 22:48

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

http://www.coloplast.hu/Rolunk/Kapcsola … szolgalat/

Roppant segítõkészek, rendszeren felhívnak telefonon hogy érdeklõdjenek, hogy vált be a termék, a termékminta miatt is õk hívtak engem telefonon hogy küldhetnek-e :)

Nincs jelen

 

#4195 2015-10-03 18:34

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lehet jobban jársz ha telefonálsz, nekem az email-re nem reagáltak semmit.

Nincs jelen

 

#4196 2015-10-12 00:13

vlorpow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Fórumozók!


Pszichológus vagyok és egy mini kutatáshoz szeretnék segítséget kérni egy kérdõív kitöltése erejéig (csak 10 perc!)
A kutatás a rectum mûtét utáni és a sztóma viselés körüli kérdésekrõl szól, életminõségrõl. Nagyon sok hasznos és érdekes dolgot olvastam itt a fórumokon, olyanokat, amelyeket kezdõ szakemberként nem hallanék az egészségügyben, és ezért hálás vagyok.

Itt található a kérdõív: www.kerdoivem.hu/kerdoiv/834148962/

Itt pedig a kutatás hátterérõl olvashattok: https://pappzsuzsanna.wordpress.com/201 … nferencia/

Köszönök minden kitöltést és megosztást!

vlorpow

Nincs jelen

 

#4197 2015-10-19 23:56

vlorpow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Fórumozók!

Köszönöm szépen mindenkinek, aki kitöltötte a fenti bejegyzésben szereplõ kérdõívet. A mini kutatás lezárult, az elõadás a témában elhangzott, az anyagot itt érhetik el az érdeklõdõk:

https://pappzsuzsanna.wordpress.com/2015/10/19/eloadas/

üdv,
vlorpow

Nincs jelen

 

#4198 2015-10-26 16:54

Bence
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Egy tapasztalatom szeretném megosztani dansac zsákot használtam évek óta ,de nem igazán voltam meg elégedve mert nem volt biztonságos többször elõfordult ,hogy elengedett. Ezért próbálkoztam más fajta zsákokkal ,de azok még ennyire sem voltak megbízhatóak egy kivételével a coloplast ez eddig nagyon jónak tûnik. Még a dansacnál örültem ha 2 napot fent maradt a coloplastnál 4naponta cserélem és nem azért mert elenged még bírná tovább is. Egy dolgot nem sikerült megoldania a coloplastnak a gáz kiengedést nálam ez gyakori és ennél a zsáknál is sajnos meg maradt, hogy felfújódik levegõvel. Remélem majd dogoznak rajt és sikerül ezt is megoldani és akkor tökéletes lesz.
Aki nem próbálta még és elégedetlen a zsákkal szerintem kérjen mintát és próbálja ki feltétlen!

Nincs jelen

 

#4199 2015-11-02 17:41

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szép estét!

Tud valaki emberséges kórházi sebészt Budapesten, vagy környékén?
Maszekra sajnos nincs pénzem. :-(

Elõre is köszi.

Nincs jelen

 

#4200 2015-11-02 23:06

Emerik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Bence ! Mivel azt írod, hogy 3 napig is fent van, feltételezem, hogy leeresztõs  a zsákod. Ott nem tudod kiereszteni a gázt? Egyébként a csomagban vannak kis ragasztós korongok. Részben azt szolgálják, hogy a gázkiengedés miatt kiszúrt zsákon a nyílást lezárd.

Szerkesztette: Emerik (2015-11-02 23:07)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB