#4251 2016-01-05 01:15

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Soroksáron élek, és Dömörkaputól szoktam elindulni a Pilisbe. Tudok bringázni, de mindig gyalogolok. Bringával kellemetlen úttalan utakon közlekedni. Határõrségnél történt, hogy szolgálat alatt elkószáltam az erdõben, és amire észbe kaptam, elszaladt az idõ. Ha akkor, és ott nem ért vissza idõre az ember, komoly baj volt. Felültem, hát a bringára, és kiválasztottam egy jónak látszó vízmosást, amin legurultam a hegyrõl. Már nem emlékszem, hányszor buktam fel az avar alatti kövekben, gallyakban. A bringát le kellett selejtezni, a zsávolyomat - szolgálati katonaruha -, szintén, a termoszom összetört, negyed órán át a sebeimet fertõtlenítgettem, ragasztgattam, de idõre visszaértem. Soha többé nem mentem föl a hegyekbe vadszamócát szedni biciklivel.
Sztomás vagyok, és szintén rákos, de nem érzem magam másnak, mint a többiek. Ha az ember nem tudja folytatni a korábbi életét, keres más célt. Mi vettünk tavaly egy házat, és azt újítjuk fel. Lassan, mert drágák az építési anyagok, szélsõségesek a kivitelezõk, és egy rossz kemo miatt túl sokat voltam kórházban. Egyébként az egyik végzettségem építésztechnikus, vagyis e munkában csaknem otthon vagyok. Igaz, nem sokat használtam ezt a végzettséget, és sokat felejtettem. A cél a lényeg, hogy legyen valami, ami leköti az embert.
Én nem törtem össze, amikor kiderült a rák, éltem már eleget. Anyám, és a feleségem igen. Ha nem veszem figyelembe az idõszakonkénti erõs fájdalmakat, gyakorlatilag úgy élek, mintha semmi bajom nem volna. Igaz, nem tudok annyi fizikai munkát végezni, és a koncentrációs képességem is gyengült, de nem változtattam az étrendemen, a haveri köröm is nagyjából megmaradt. Igaz, ha fájdalmaim vannak sokat civakodok a nejemmel. Szerinte elviselhetetlenebb vagyok, szerintem, kevésbé nézem el az önzését. :-) Ha nem leszek, más se fogja elnézni. De kapok morfiumos tapaszt, és gyógyszert, amik enyhítik, idõnként megszüntetik a fájdalmakat.
Szép álmokat!
János

Nincs jelen

 

#4252 2016-01-05 07:30

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Én is nagy túrázó vagyok, imádom a természetet!   :)
Strand: tanakinit vettem -> a bugyihoz külön felsõ van ami olyan mint egy egyszerû trikó; biztos tudod mirõl beszélek. Nekem a ragadással sosem volt probléma, nyáron jobban ragad a melegtõl alig bírom leszedni. Szóval én tanakinivel vetettem bele magam a Balatonba, nem volt gond.
Ruhák: engem nem zavar a nadrágnál vagy akkor tedd belülre aztán ha egy idõ után meleg akkor hajtsd fel ahogy írtam; a felsõknél meg a bõvebbeket vettem meg, hogy ne látszódjon persze hozzáteszem én mindig láttam  :) 
De majd mint mindent, ezt is kitapasztalod.

Nincs jelen

 

#4253 2016-01-05 11:15

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Én gumis derekú farmert vettem, annak elég magasan van a dereka. Egy számmal nagyobbat vásároltam, hogy a zsák kényelmesen elférjen még akkor is, ha feltelik levegõvel, de még így is jól álljon a fenekemen is a nadrág. A dereka ugyebár így széles, de hózentroglival használom, ruha alatt nem látszik, és kényelmes is. Mivel szélesebb a nadrág dereka, a hasam is tud szellõzni. Egyébként úgyis divatos manapság a tróglis farmer. :D De egyébként télen még jó a kertész farmer is. Tök kényelmes, a zsáknak is szupi. Kabát alatt meg pulcsi alatt senki sem látja, hogy mi van az emberen, meg egyébként engem aztán nem is érdekel, hogy ki mit mond vagy gondol. Ha valakinek tetszem, így is tetszem. :D

Nincs jelen

 

#4254 2016-01-05 18:20

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szép estét!

Úgy tûnik nem ártana külön divattervezõ a sztomások számára. :-)

Üdv.
János

Nincs jelen

 

#4255 2016-01-05 18:36

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi az ötleteket! 😉 
Igen János, kellene!!!  😉

Nincs jelen

 

#4256 2016-01-06 11:56

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Külföldön van külön ruha sztómásoknak. talán itt is meg kéne pendíteni valami varrodának a dolgot. Tutira lenne rá kereslet.

Nincs jelen

 

#4257 2016-01-06 12:07

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Csumpimalac

Biztos lenne ra kereslet,csak nem gondolnak ra.
Egy szabonak lofuty ugy megcsinalni a dolgokat,h az a sztomasnak jo legyen.
A farmernadragjaimat nagyon faszan megcsinalta,es tok egyszeruen.

Nincs jelen

 

#4258 2016-01-06 20:56

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Wowww!!! :)
Szeretem a remek ötleteiteket!!!!!!
Egyik rokonom varrodában dolgozik,(varró néni) megemlítem neki, ha van eredmény, mindenképp jelzem felétek!  :D
Közös project lesz! Van ötletgazda, tervezõ és kivitelezõ!!  ;)

Nincs jelen

 

#4259 2016-01-06 21:18

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

János
Teljesen igazad van, h nem változtattál az életeden. Bár én ehhez nem tudom mit hozzátenni, mert nálam ilyen nem került szóba, nem tudom milyen lehet. Ott volt a fejem felett, h rossz indulatú a szövettan, de a mûtét után mikor a végleges szövettan megvolt a végbél írtás és ileosztóma kihelyezés után, azt mondta Gyõrben az onkológus fõorvos, h nem kell semmit kapnom. Ez után volt még CT is és az után is csak szoros nyomon követést javasolt. pedíg én arra számoltam, h megelõzés céljából kapok valami bogyót, de szerencsére nem kellett.

Szép estét!!

Nincs jelen

 

#4260 2016-01-06 21:21

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Olyan jó, h itt Vagytok nekem! :) Úgy érzem, bármi gond lenne, mindenre van megoldás! :) :)

Én már várom, h mehessek dolgozni. Remélem kedden már mehetek is! Igaz, izgulok, h milyen lesz... nehogy "baleset" legyen, mert ugye emberek közt vagyok egész nap. Csoport vezetõ vagyok egy elektronikai cégnél.
Ha még is gond lenne, remélem idõben észre veszem! :)
Veletek történt már "baleset"?? Hogy oldottátok meg?

Nincs jelen

 

#4261 2016-01-07 00:31

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Anikó, sajnos az orvosokon én se nagyon tudok eligazodni. Egyrészt nem egyformák, másrészt más világban élnek. Katonás hierarchia van náluk, mindig a magasabb beosztásúnak, rangúnak van igaza. Ha netán még sincs úgy intézik, hogy neki legyen. Régóta keresgélek a sebészem helyett másikat, aki nem csak sebész, hanem ember is. Nem találok, mert amint megtudják, hogy az enyém egyetemi tanár, elszelelnek. Már-már ott tartok, ha adnak elegendõ fájdalomcsillapítót megmûtöm én magam. Rutinom már van. :-) A mûtét után az ember oldalán marad egy lyuk úgynevezett drain nyílás, ami, ha minden rendben, szép lassan begyógyul. Kiszivárog a testüregben maradt váladék, és a seb beheged. Nálam kissé másképp volt, alig jött belõlem váladék a mûtét után. Két hétig vártak, aztán megunták, és kirúgtak, vagyis hazaengedtek. A cipekedés, vagy mozgás hatására, átöltözéskor a nyíláson elindult a váladék, de fõleg vér. Kiordítottam a nõvéreknek, hozzanak valamilyen papírvattát, ha nem akarnak sokat takarítani. Jöttek, jajgattak, aztán elindultak az ügyeletesorvosért. Rájuk kiáltottam, nehogy idehívják, nem várom meg, egy percet se akarok tovább itt tölteni! Egyik kezemmel a papírgalacsint oldalamra nyomva másikkal felnyalábolt holmival, a utazótáskát magam után vonszolva elindultam a kapu felé. Mivel nem volt senki elérhetõ rokon, se ismerõs, egy betegtársam telefonált a lányának, aki hazavitt. Csodálatos asszony volt, nem ismert, soha nem látott, de elállta kocsijával a kórház bejáratát - szerencsére több is volt belõle -, hogy ne kelljen sokat gyalogolnom, és bejött értem, a holmimért. Itthon, még véreztem vagy két hétig, de már nem annyira intenzíven, elviselhetõ volt. Aztán elindult a hegesedés. napok múlva elkezdett fájni a seb. Hiába borogattam, szedtem gyulladáscsökkentõt, fájdalomcsillapítót, a fájdalom erõsödött. A nejem felhívta az orvost, aki nem ért rá, a nõvér meg másfél héttel késõbbre adott idõpontot. kb. 3-4 napig bírtam, aztán beálltam a fürdõkádba, és szóltam a nejemnek hozzon ollót. Kis körömvágó olló lett kiforrázva, aztán beledöftem a sebbe. Majd össze vizeltem magam a fájdalomtól, de mégis nyugtató volt látni, ahogy folyik kifelé a sárga váladék, amelyet vér követett. Másnap újra telefon a sebésznek, véletlenül elérhetõ volt, a nejem elmondta mit csináltam. A sebész azt válaszolta, õ is ezt tette volna, és kérte, hogy menjek be, szeretné megnézni. harmadik nap bementem a megadott idõpontra 14 órára. Vártam egy órát aztán kettõt, és amikor már az ötödik utánam érkezõ embert hívta be, hazajöttem. Azóta ilyen a kapcsolat köztünk, többször behívott, és amikor mentem, papírvágó ollóval kb. négy centire benyúlt a sebbe - õrülten fájt -, aztán fertõtlenítõt nyomott bele, és kész. 2-3 hónapig tartott ez a játék, végül begyógyult a seb. Hónapokkal késõbb tályog alakult ki a helyén amit mûteni kellett, és most ott van a második rákos daganat. talán az én hibám, de ha jól tette volna mûtét után belém a csövet, már a kórházban ki tudott volna folyni a váladék. Ott hiába szóltam neki én, hiába a nõvérek, semmit nem csinált, elengedte a füle mellett.
Ilyen az élet.

Szerintem is figyelni kell az állapotod, és a legkisebb gonddal szaladj az orvoshoz. Jobb százszor megijedni, mint egyszer rákos lenni. :-)
Üdv.
János

Nincs jelen

 

#4262 2016-01-07 07:14

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

János.
Jézusom. Azt a kurva picsa. Bocsánat.
Vannak még ilyen doktorok?! 😠  Azon nem gondolkodtál h masik városba, másik dokit keress?! Ha már ennyire nem foglalkozott Veled és igy elbaszta?!
Nekem a gasztros dokim nagyon tuti akihez jártok. Amint éreztem h gond van, szaladtam hozzá és már ki is derült az a bizonyos 3centi ahol a gond volt. Mivel Õ gasztros és sebész, viszont már csak maszekba dolgozik, ajánlott egy kollégáját, a gyõri kórház igazgatóját. Dokim felhívtam es a megadott idõpontra elmentünk. Mivel sztoma kellett, igy azt javasolta, h egyel alatta van egy kollégája és õt javasolja nekem, mert õ gyakrabban szokott sztmat képezni. Ez igy is lett. Azonnal ott is tükrözés és szövettan. Összesen volt 5 szövettani eredmény, abból csak egy volt rossz, a többi jo. Senki nem mondta h rákos vagyok. Mind ez, a felfedezés es amíg a mûtõbe kerültem, 2 hét volt. Külön kortermet kaptam, nyugis volt nagyon. Benn voltam 5 napot azt haza is engedett a dokim. Minden nap jött be de csak szóban érdeklõdött. Nem nezegetette a hasam meg semmi. Igaz nem volt gond és nem is szedtem fájdalom csillapítót, mert amíg viselhetõ a fájdalom, inkabb pihentem meg aludtam. Azota se szedek semmit. Viszont mikor varratszedesre mentem... Hát én csak azt hittem h megnézni a sebet, atkoti azt jóvan. De nem. Hát nem kiszedte a varratokat!! Mondtam is neki, h én erre lelkiekben nem vagyok felkészülve!!! De nem sokat foglalkozott a lelkemmel. Pik-pak kiszedte mindenhonnan azt utamra engedett. Azt mondta már hozzá nem kell mennem. Simán kirakott es nagy betûkkel ráírta a papiromra, h ha máskor sebészetre kell mennem, azt az illetékes kórházban tegyem meg. 😊  magyarán nem akarnak többet ott látni.
Hozzáteszem, itt Tatabányán a kutyámat se vinnem be a mi szép új kórházunkba... Szép szép, de a dokik tudása nulla...és csak a kezüket tudják tartani.  Gyõr viszont teljessen más. Oda járok vissza onkologushoz meg elõtte CT re. Nagyon segítõkészek mindenhol.
Szerintem a kórház vezetése határozza meg, h viselkednek az orvosok.

Anikó 😊

Nincs jelen

 

#4263 2016-01-07 11:21

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Flydomi, le tudnád írni, hogyan csinálták meg a farmerjaidat? Mert nekem is ott állnak a szekrényben, és nem tudom használni õket, akit meg megkérdeztem varrodást, hogyan lehetne megoldani, azt mondta, hogy nagyon sokba kerül az átalakítás, és nagyon bonyolult. Ezek szerint annyira mégsem, csak olyan varrónõt kell kerítenem, aki hajlandó odafigyelni arra, amit mondok. Köszike elõre is. :)

Nincs jelen

 

#4264 2016-01-07 19:52

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia csumpimalac.

Fel akartam tolteni ide egy ket kepet,de sajnos nem tudok.
Email cimedre elkuldenem neked.
Kulonben nagyon egyszeru az egesz.Nekem csak egy kis resz van kivagva,egy eros gumiszalag van rogzitve a kivagot derekreszen a stoma miatt.Es a zacsit igy nem kint,hanem bent tudom hagyni.Nagyon kenyelmes,praktikus. :-)
Kulonben egy kep tobbet mond,mint en ezer szoban :-)

Szerkesztette: flydomi (2016-01-07 19:54)

Nincs jelen

 

#4265 2016-01-07 20:11

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Flydomi!!
Én is kérhetnék képet??
Vizuális típus vagyok és nem tudom elképzelni a megoldásod...

Nincs jelen

 

#4266 2016-01-07 20:20

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Persze.Csak irjatok az emailcimemre,igy tudok kuldeni kepet a postafiokotokra :-)

Nincs jelen

 

#4267 2016-01-07 21:13

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

😉👍

Nincs jelen

 

#4268 2016-01-07 21:15

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Anikó, ez a dolog – tapasztalatom szerint – nem úgy mûködik, hogy más orvost keresek, és minden megoldva. Nem rosszindulat miatt vannak ilyen orvosok, hanem mert emberek, tehát gyarlók. Ott is nagyok a furkálások, mindegyik harcol az állásáért, a jobb pozíciókért, és erre a csatatérre kerül a beteg. Amikor mûteni akartak, háromszor halasztották el, a professzor betege, valamint egyéb állítólag súlyosabb eset miatt. Azért írom, hogy állítólag, mert azóta volt alkalmam megtapasztalni, ki számít „súlyosabb betegnek”. Létezik egyfajta prioritás, aminek minden beteg szeretne a csúcsára kerülni, de csak akkor van esélye, ha rokon, jó haver, vagy speciális beosztásban dolgozik. Ez utóbbira láttam példát pár hónapja. Be kellett feküdnöm, bántak velem ahogy bántak, volt orvos, aki jobban, volt aki kevésbé, de ez a nõvérekre is jellemzõ volt. Hamarosan bekerült a kórtermembe egy speciális helyen, és beosztásban dolgozó beteg. Mivel segítettem neki, összehaverkodtunk, és akkor rá kérdeztem: „Ki a fene vagy?” Elmondta. A haverságunkat látva, szinte egyik napról a másikra változott meg a bánásmód. Orvos, nõvér mindenki figyelmes lett hozzám, egyetlen panaszom se lehetett rájuk, hacsak az nem, hogy sütött a szemükbõl a gyûlölet. „A szabadság ellentéte nem a rabság, hanem a kényszerû alkalmazkodás.” –Írja Benedek István az „Aranyketrec” c. remekmûvében, és igaza van. Az alkalmazottak – látván a haverságot – hozzám is alkalmazkodtak, de nem jószántukból, hanem a munkahelyük megtartásáért, vagyis kényszerbõl. Az õszintébben gyûlöltek, a gerinctelenebbek azonnal kedvesebbé váltak. Szimpatikusabbak voltak a villámló tekintetek. Gondoltam, egyszer majd megkérdezem a havert, õ miképp viszonyul az efféle reakciókhoz, de még nem volt rá alkalmam.
Jó volna betegként kiszámítani az orvosok reakcióit, megérteni a tetteiket. Ha rákérdezünk általában elmondják precízen, érthetõen. Idõnként mégsem értjük, vagy, ha értjük, akár zavaró is lehet az elõadásmód, amely arra emlékeztet, ahogy kisiskolás korunkban a pedagógus beszélt velünk. Minden szimpátia ellenére létezik egyfajta távolságtartás, ami természetes, de van alkalom, amikor mégiscsak szeretnénk leküzdeni.
Egyszer egy onkológus doktornõ – õ kezeli a rákot –, akinek karácsony alkalmával próbáltam kedveskedni, egy novellámat neki adni, azzal utasított el, hogy nem kötõdhetnek a rákosokhoz. Igaza van, hiszen a novella rákosról szólt, és ha érzelmileg minden rákos „megfogná” õket, nem tudnák lelkileg feldolgozni a halálát. Pártucat beteg halála után a pszichológiára kerülnének. Különös kapcsolat ez, hiszen nekünk, rákosoknak pont az ellenkezõjére van szükségünk. Ösztönösen próbálunk érzelmileg közelebb kerülni az orvoshoz, hiszen rajta múlik az életünk, szeretnénk jobban megismerni, megbízni benne. Ezért akár pénzt is adnánk, és jólesik hinni, hogy van értelme, pedig jól tudjuk, ha a kedvezõ bánásmódhoz pénz kell, megette a fene az egészet.

Üdv.
János

Nincs jelen

 

#4269 2016-01-08 02:31

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Jó akkor a ruházkodást megmondom hogy lányoknak csípõ
nadrág/hosszú ruha és már ennyire könnyû. Strandra teljes dressz. Ennyi. Hót könnyû átlagos. Férfriaknak nehéz. Mert egy férfi nadrágtartóval (ami fasza) nem úgy néz ki mint  - ahogy egy nõnek könnyû - https://www.youtube.com/watch?v=ESXgJ9-H-2U - -. De lehet rávenni valamit, vagy gumis övet hordani. Ha már jól tart a tasi nem lesz probléma. Én meg a nagy gagyát hordom köldök fölé húz
va minden nap az úszáshoz és nem panaszkodom. Ha hasonlóval találkozok akkor bulizunk :) ennyi :)

Szerkesztette: Rigor (2016-01-08 09:31)

Nincs jelen

 

#4270 2016-01-08 03:04

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Jó ötlet a YouTube mert elég egy szót beírni a keresõbe - stoma - és máris kidob sok találatot.
Például ilyent:

https://www.youtube.com/watch?v=9qn1EGYVPBQ

Igaz konkrétan a nõk öltözködésére nem találtam felvételt, de legalább el tudom képzelni a problémát.

Kellemes keresgélést!

Nincs jelen

 

#4271 2016-01-08 11:40

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Flydomi, itt az e-mail címem: borderstar5@gmail.com.
Én próbáltam a csípõ nacit, nekem nagyon kényelmetlen volt. A csípõ derekú szabadidõnadrág már kényelmesebb volt, de idegesített, hogy kívül van a zsák. Én maradnék a hagyományos derekú nacinál.  :)

Szerkesztette: csumpimalac (2016-01-08 11:41)

Nincs jelen

 

#4272 2016-01-14 11:32

motty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Újra jelentkezem - a Convatec zsákok ragasztásával voltak/vannak problémáink. Köszönünk minden hozzászólást! Amiket javasoltatok (pl. a meleg vizes leáztatás) egyelõre sajnos nem jöhet nálunk szóba, mert anyukám a lassan gyógyuló hasi sebe miatt még nem fürödhet vagy zuhanyozhat (bár már csak néhány hét!). Viszont volt, hogy 1 napot sem bírt ki a zsák, és egyre jobban fájt a bõre. Kínomban kipróbáltam a klinkán kapott kis tasak-mintákat, és láss csodát, használhatónak bizonyultak. A barna színû Convacare-s kendõcskével nagyon könnyen lejön a zacskó, a zöld pedig képez egy ragadós réteget a bõrön, amivel elérhetõ, hogy ne naponta, hanem 2-3 naponta kelljen csak cserélni. Tök logikus, hogy az oep ezt nem finanszírozza, mert így 900 Ft + 2 x 65 Ft 3 nap költsége a 3 x 900 helyett (ha naponta 1x cserélgetünk). Pesti rokonok segítségével vettünk 50-50 darabot. Ennek ellenére nekünk is elegünk lett a Convatec-bõl, mert minden új doboz felnyitásakor lutri, hogy jó-e a ragasztója vagy hibás. A múlt héten az egyik zsáknak már a felrakása napján szabályosan elkezdett szétmállani a felsõ része.
Úgyhogy a tanácsotokra felhívtam a Coloplast-ot (e-mailre tényleg nem reagálnak), és kapunk majd mintát. Ha beválik, a következõ 3 havi adagnak már az Alterna 17500-as zsákot kérjük majd.
A kérdésem az, hogy használ-e valamelyikõtök Convacare-s kendõket Coloplast zsákokkal, vagy a saját márkás szereiket ajánlatos megvenni?
Ami a felfúvódást illeti, én a szénszûrõnél levõ két aprócska félköríves "szemecskét" szoktam óvatosan megpiszkálni ollóval, és mintha jobb lenne a helyzet. A másik dolog, hogy felfedeztük, hogy a tejes-tejfölös-tejszínes ételek sajnos kerülendõk. Ilyenkor bõ 1 óra elteltével jöttek a gázok és a hasmenés, néha bizony katasztrófát okozva.

Nincs jelen

 

#4273 2016-01-14 12:10

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia! Én Dansac zsákkal használtam a convacare zöld kendõt, és nagyon jó volt. Illetve felmaródásra még a stomahesive fehér port. Ez is jó volt. :)

Nincs jelen

 

#4274 2016-01-14 16:07

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia kedves Motty.
Javasolnám a Mediszintech hidrokolloid zsákokat, azok kevésbé válnak le a bõrrõl, de a legutóbbi szériában változtattak "Ostomy pouch"  - a védõhálóháló anyaga változott -, és a változtatás által, könnyebben válik szét oldalt a hegesztés. Vagyis pocsék lett a minõségük, Nálam kb. minden negyedik szétnyílik, ezáltal megbízhatatlanná vált a kollekció.
Sajnálom.
János

Nincs jelen

 

#4275 2016-01-17 18:23

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Motty!

Én Coloplast 17500-as szákot használok a ConvaTec zöld bõrvédõ kendõjével és a Stomahesive porral. Tisztára törölni pedig Liberó nedves törlõkendõt (aloevera & kamilla) használok. ezzel is lejön ha esetleg maradna némi ragasztó anyag, bár nem szokott.  Ez a fajta zsák szépen lejön, naponta cserélem (Valahogy " tisztábbnak" érzem igy magam. )  és semmi gond nincs. Se felmaródás se bõrpir se magától leválás vagy aláfolyás. 
Nekem eddig ez a kombináció a legjobb. Már dolgozom, tudom folytatni ott az életem ahol 2 és fél hónapja abbahagytam.  :) Ruhát is megoldottam Vettem jó pár egybe ruhát (képet sajna nem tudok csatolni) és vastagabb harisnyát. Minden kérdésem megoldotta és még csinos, nõies is. :)

Szép estét  :)

Nincs jelen

 

#4276 2016-01-17 19:46

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Ez jó hír, további sok sikert! :-)

Nincs jelen

 

#4277 2016-01-17 21:45

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszönöm. Igyexem nagyon. 😉

Nincs jelen

 

#4278 2016-01-19 10:25

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szerintetek mikor lehet már szoliba menni a mûtét után?

Nincs jelen

 

#4279 2016-01-19 16:43

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szerintem már simán mehetsz

Nincs jelen

 

#4280 2016-01-23 17:55

motty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Két napon belül megérkeztek a Coloplast 17500-as zsákok! Eddig úgy néz ki, hogy egyszerûen más kategória: jól tart a ragasztó, de könnyû leszedni; hajlékony az alaplap; puha maga a zsák, úgyhogy leereszteni is könnyebb, és sokkal könnyebb körbenézni az alaplap széleit, hogy nem kell-e már cserélni esetleg. A kétféle sajátmárkás ápolókendõcskét próbáltuk eddig ki, mindkettõ jó, de el fogjuk használni a Convacare-s zöldeket elõbb, köszi a választ!!!
Mi is használunk nedves törlõkendõt - DM-ben kapható Babylove Sensitive-t (fehér), mert ez parfümmentes. Ezzel a sztómát magát takarítom le. A környezõ bõrt Stomic folyadékkal tisztogatom.
Az egyetlen probléma a felfúvódás, Anyukám nagyon szeleske. A Convatec Esteem+ zsákoknál megtaláltam, hogy hol kell a szénszûrõjénél megpiszkálni (a két lehunyt szemecske-szerû résznél), hogy eressze ki a levegõt. Itt csak óvatosan próbáltam egy példánynál varrótûvel lyukat fúrni a szénszûrõnél. Úgy tûnik, a vizes próbát kiállta (teletöltöttem vízzel a lezárt zacskót, hogy nem spriccel-e ki a lyukaknál), de élesben még nem teszteltük. Egy másik lehetséges (és talán szagtalan) megoldás ez: http://www.coloplast.hu/coloplast-filtr … RPROFILE=. Ismeri valamelyikõtök?

Nincs jelen

 

#4281 2016-01-23 20:00

Fehérné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Motty,

Én még nem használtam ilyet,  fogalmam sincs, h higyan kell....
Ha majd lesz tapasztalatod, kérlek oszd meg.
Mondtam én, h nagyon jó a Coloplasztos!!  :)

Nincs jelen

 

#4282 2016-01-23 20:05

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Már többször olvastam a szûrõkkel kapcsolatos gondokról. Említettem, hogy Mediszintech zsákom van, egy részes, a leeresztése csatos. Itt is van szûrõ, de mindig leragasztom. Párszor elõfordult, hogy szénszavas üdítõ esetén, pl. cola erõteljesen ment a folyadék a zsákba, és kifröcskölt a szûrõn. Foltot hagyott a ruhámon. Ezért most már mindig leragasztom, itthon eszek gázgerjesztõ ételt, és, ha sok a gáz kieresztem. Ha nem vagyok sebes, és minden rendben, kétnaponta cserélek zsákot, kb. ennyit bírt a szûrõ is. Ha túl sok a folyadék, pl. éjszakára akkor leázik a szûrõ, beleesik a folyadékba. Ezért is jó leragasztani. Az is elõfordult, hogy megszívta magát folyadékkal, és nem szûrt.
Ami a törlõkendõket illeti, én nem használok. Cserekor jól lemosom a bõrt szappannal, vízzel. Ha sok a folyadék naponta kell cserélnem, különben felmaródik a bõr. A zsák mellé csak sztomakenõcsöt használok, ami gyógyítja a felmaródást akkor is, ha vér szivárog a bõr felszínén. Igaz, többször kell használni amire teljesen begyógyul.

További szép estét!

Nincs jelen

 

#4283 2016-01-23 20:26

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

motty: az én módszerem hogy este már nem kajálok be nagyon, vagy legfeljebb úgy étkezem ami a régebbi vastagbeles múltamból emlékezve nem csinál sok székletet+nem puffaszt.  Inkább felkelek a teli tasira de nem szurkálom - francnak sincs kedve ágynemût mosni.

Az új tasival a rekordom másfél hét, - elfeledkeztem róla, se nem viszketett se nem éreztem hogy felmarna, így nem gondoltam rá, csak úgy rádöbbentem hogy ez már több mint egy hét. Levettem és semmi felmaródás.  Nagyon komoly ez az új zsacsi.

Martes: Váltsál coloplast-ra. Nekem anno amikor egy csomó zsákot teszteltem, a mediszintech fent sem akart maradni!!

Errõl jut eszembe, van nálam 4x30 coloplast zsák az elõzõ szériából (13870) (ó ezt azért maximum hetente kellett cserélni, lazán túlszárnyalja bármelyik convatec, vagy dansac terméket).

Aki szeretne annak szívesen adok, a feltétel hogy jöjjön érte, vagy küldjön valakit érte, amúgy ingyen adom.
Van 4x30 darab 2017-ig jó.

Az érdeklõdõknek xvi kerület jános utca 12-ben adom át, INGYEN!!! telefonszám privátba.

Nincs jelen

 

#4284 2016-01-23 21:35

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Rigor!

Köszönöm a lehetõséget élek vele, megkereslek e-mailben.
Viszont nem fogadom el ingyen, neked is biztos pénzbe került. Amíg nem voltam közgyógyos nekem is mindig fizetnem kellett érte. Majd lelevelezzük, mit vigyek, vagy küldjek, mert nem biztos, hogy én megyek. Rákosan kissé nehezebben mozgok.
Apropó rák. Kicsit eltérek a sztoma témától, és pletykálok a közvéleménynek, hátha a velem történtek segítenek valakinek lelkileg, vagy épp ellenkezõleg elveszik a kedvét az élettõl.

Nem ragozom az elõzményeket, korábbi hozzászólásaimban említettem a két daganatot, a fisztulát, ami miatt nem tudtam megfelelõen táplálkozni, és harminc kilót fogytam. November vége felé történt a fisztula lezárása, akkortól kezdhettem el óvatosan enni. Valóban óvatosan, mert elõtte szinte semmit nem ettem, 84 kilóról fogytam le 54-re. Ami érdekes volt ebben a fogyásban, hogy nem "kopogtak a szemeim" az éhségtõl, egyszerûen úgy tûnt, mintha megszokta volna a szervezetem, hogy nem kap táplálékot. Éhesnek éhes voltam, de meg tudtam állni, hogy ne harapjak bele a naponta többször kapott ételbe. A várható fájdalom tudata elûzte az evésingert.
A beavatkozás utáni készült általános vérképemen kiakadt a gasztrosom, és azonnal be akart fektetni a kórházba mesterséges folyadékpótlásra, infúziós táplálásra, de elutasítottam. Már annyit voltam benn, hogy börtönnek éreztem a kórtermet, láncoknak a mûanyagcsöveket, súlyos ólmoknak a rajta lévõ infúziókat. Mindez megspékelve valamiféle oxigénhiány miatti állandó zihálással, ami a kórházi ágy gondolatától erõs fuldoklássá változott.
Amikor elkezdtem enni, eleinte óvatosan csak lét, majd levest tésztával, májjal, és így tovább, egyre sûrûbb, és egyre több ételt. Megjelent anyám is, a mama fõztjével. Biztos idegõrlõ voltam, mert csak azt ettem amit kívántam, és amennyit kívántam. Például öt evõkanál leves, két kanál pörkölt, három harapás zsíros kenyér, és így tovább. Ráadásul mindezt különbözõ napszakokban, pl. éjjel háromkor, ha akkor kívántam meg.
Mivel több hónapja nem kezelte senki a rákos daganatokat, és a doktornõ azt mondta abban az állapotban nem tudja elkezdeni, egy hetet adtam magamnak hat kiló felszedésére, de nem sikerült. Másfél hét múlva hívtam fel telefonon, hogy már hatvan kiló vagyok, kezdhetjük a kezelést. Egy hétre rá hívott be. CT, majd Onko-team, és januárban kaptam az elsõ adagot. Akkor 64 kiló voltam, és bármennyit ettem, két hétig nem tudtam növelni. Jelenleg 66 kiló vagyok, de nem ez a lényeg, nem ez miatt írtam mindezt le.
Az elsõ kezelésen a doktornõ virult az örömtõl, és azt mondta: "Nem igaz, honnan jött vissza." Honnan? -kérdeztem meglepetten, mert nem utaztam el sehova, nem értettem mirõl beszél. "Hát az állapota. Amilyen állapotban volt." mosolygott, és még mindig nem érettem. Most két hétre rá kaptam a második kezelést, és most is megjegyezte, hihetetlen, honnan jöttem vissza, annyira rosszak voltak az eredményeim, a vérképem. Komoran hallgattam, mit lehet erre mondani. Hazafelé jövet tûnõdtem a dolgon, összeillesztettem a sebészem viselkedését, szavait, a beavatkozást végzõ orvos szavait - nem fogadta el a borravaló, mondván, hogy nem szokta, és ilyen állapotú embertõl egyébként se tenné -, és a doktornõ elmúlt hónaponkénti viselkedését, szavait.
Az a gondolat ugrott be, hogy az elméjükben eltemettek, pedig én nem éreztem magamon olyan dolgokat, ami miatt a halálra gondoltam volna. Nem ettem a fájdalmaim miatt, de éhes voltam, és bármikor bármit meg tudtam volna enni. Vagyis volt étvágyam. Állandóan szédültem, már autót se tudtam vezetni, pedig azzal nem lehet elesni, mégis igyekeztem mászkálni, sokszor a falnak támaszkodva, de közlekedtem.
Vagyis elejétõl fogva ideiglenesnek gondoltam az állapotom, és most ledöbbentett az a gondolat, hogy az orvosok másképp gondolták.
Nem tudom, ennek a történetnek van tanulsága, vagy nincs, nem is érdekel, talán csak kijött belõlem a dolog, le kellett írnom, de egy biztos. Valami megváltozott.
Eddig sokat tréfálkoztam, még kemoterápia alatt is felkértem a társaimat versenyezzük, kinek folyik le hamarabb, fogadjunk egy "Naugye"-be. Írtam ironikus novellát is a rákról, kemoról, kezelés közbeni vizelési problémáról. :-) Tréfálkoztam az orvosokkal is, akik elutasítóan ragaszkodtak a komorságukhoz.
Most már nincs kedvem tréfálkozni velük. Hiába vidámak, hiába mosolyognak.

Szerkesztette: Martes (2016-01-23 21:49)

Nincs jelen

 

#4285 2016-01-24 14:45

Reményx
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Mindenki!
(Pár hónapja olvasgatom ezeket a fórumokat, nem tudom egyáltalán jó helyre írok e, mivel nekem nem betegség miatt van sztómám)

Nekem szülés következtében történt sérülés miatt kellett tehermentesítõ azaz sztóma mûtéten átesni. Érthetetlen még most is számomra, hogy ilyen megtörténhet. Keresgéltem majdnem hogy mindenhol, történt-e már ilyen valaha, mivel az orvos is úgy kezdte, hogy nemzetközi szinten nézett utána..
Érdeklõdni szeretnék, hogy van-e valaki, aki hallott már ilyenrõl, vagy van-e olyan aki hasonló cipõben járt. Hogy tudta ezt átvészelni, vissza sikerült e tenni azt a részt, ami ki van vezetve? És persze mennyi idõ kellett mindehhez?
Most vettem a bátorságot, hogy írjak, kérdezzek. Nagyon bízom benne, hogy minden visszaáll a régi kerékvágásba, de ahhoz még sok minden kell, úgy gondolom.

Elõre is köszönöm a segítséget!

Egy bizakodó anyuka!

Nincs jelen

 

#4286 2016-01-24 19:27

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Megkérném sztómás barátainkat, hogy segítsenek ennek az anyukának, ha tudnak.
Köszönöm...

Nincs jelen

 

#4287 2016-01-24 23:58

Emerik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

A szénszûrõrõl:

Az egészséges ember fenekében nincs szénszûrõ.
A zsákban a szûrõ csak parasztvakítás.
Az egészséges ember se pukkant az orrunk alá, hanem félrevonul.
A sztómás, ha gázfröccsöt kapott, vonuljon félre és eressze ki a zsák gáztartalmát.
A szénszûrõ kémiai okok miatt alkalmatlan szag szûrésre
Alkalmas viszont a ruha elszínezésére.
A szénszûrõ az eszközforgalmazóknak azért jó, hogy növelje a zsák árát. Kíváncsi lennék, hogyan vették be ezt a trükköt azok akik jóváhagyták, hogy a zsákban legyen szénszûrõ.
A szénszûrõ csak szárazon mûködik jól gázszûrésre. Az aktív szén nanoméretû pórusokban köti meg a szagos anyagokat. Ha nedvesség, páralecsapódás borítja a felületet, akkor a gáz nem jut el az apró pórusokba, és nem mûködik az adszorpció. A páraleválás pedig elkerülhetetlen, hisz a távozó gáz nedvességgel telített és testhõmérsékletû. A szûrõ elkerülhetetlenül hidegebb, pár fok hûlés esetén is létrejön a víz kondenzációja. Az aktív szén elé valami nedvességet megkötõ anyagot (szilikagél pl.) szükséges tenni, mert különben kizárt, hogy jól mûködjön.
Másik probléma, hogy a szûrõt, úgy helyezik el a zsákon, hogy a sztóma fölött van a zsák peremén. Amikor széklet van a zsák aljában az lehúzza a zsák peremén lévõ szûrõt és az pont a sztóma elé kerül. Csak a tervezõ fejében a tervezõasztalon van olyan állásban a zsák, ahogy felhelyezzük. A szûrõ éppen a sztómanyílás elé kerül és a széklet azonnal célba veszi. Vannak már olyan zsákok, amelyeken a szénszûrõ helyén kicsi szelep van, ami ki illetve bezárható. Így amikor vákuum alá kerül a zsák kinyitható és levegõ ereszthetõ bele. Ha felfúvódik, ki lehet ereszteni a gázt. Megpróbálok errõl képet tenni.
http://sztomainfo.hu/gaz-leengedo-szelep

Szerkesztette: Emerik (2016-01-25 08:55)

Nincs jelen

 

#4288 2016-01-25 12:26

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia ReményX! Leírnád pontosan, hogy mi történt veled? :)

Nincs jelen

 

#4289 2016-01-25 13:14

Reményx
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Csumpimalac! Lassan 5 hónapja, hogy megszültem a kisfiamat. Addig mindig azt mondták, hogy minden tökéletes. 1 héttel túl hordtam, de akkor már nem várt az orvosom, megindította, burokrepesztés stb. 4 órahossza alatt megvolt, nem kértem érzételenítõt sem. Megszületett,  boldog pillanatok egy néhány másodpercig, amikor kétségbeesett arcokat látunk, orvosok sokasága, vizsgál néz. És akkor mondják, hogy ezt nem lehet annyiba hagyni, hogy megvarrják és kész. Vittek egybõl a mûtõbe, párom ott maradt egyedül megrendülten 😔 Mûtét után egy sztómával ébredtem... az érzelmeket nem lehet leírni, gondolom semmilyen hasonlónál sem.. Egy hétig bent voltunk és a zárójelentésbõl olvastam hogy IV.fokú repedés miatt tranversosztomát kellett "kialakítani" tehermentesítés érdekében. Borzasztó egy érzés.. Annak viszont természetesen nagyon örülünk, hogy a kicsi jól van! Utána néztem sok helyen de nem találkoztam hasonlóval sem. Csak szeretném tudni, hogy hogy mennek a folyamatok ezek után, abban bízom hogy vissza lehet tenni, másra nem is vágyom jobban. Sok vizsgálat vár még, egyik orvos már azzal kezdte, hogy semmi sem biztos, stb. Nagyon sokat segítene, ha volna valaki, aki tudna bíztatni mert tudja milyen és hogy minden rendben van nála is és nálam is az lesz!!

Nincs jelen

 

#4290 2016-01-26 12:32

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi, hogy leírtad, és remélem lesz valaki, aki tud segíteni, és vissza lehet helyezni! nem is hallottam még ilyesmirõl. Szurkolok, hogy minden jó legyen a végén! :D

Nincs jelen

 

#4291 2016-01-26 21:39

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Reménys, nagyon kevés amit leírtál. Mi lett a vastagbéllel? Miért kellett kivezetni a vékonyt, vagyis mi történt? Miért szülés közben vették észre, lehet, hogy nem csak magzatvíz jött ki, hanem bélsár is? Az mégse lehet, hiszen a pici jól van. Hallottál már a "vele született reflexekrõl"? Biztos, ami biztos, én leellenõriztetném õket a babánál. Akár ti is elvégezhetitek, ha találtok az interneten gyakorlatokat. Párat biztos felfedeztetek már, csak nem tudjátok, hogy az vele született reflex.
Ami téged illet, én úgy vélem az orvosok tudnak választ adni, ha azt mondták, még minden bizonytalan, bármi lehetséges, akkor még várni kell. Tudok arról, hogy helyeznek vissza belet, vagyis létezik ideiglenes sztoma, tehát ne add fel a reményt.

Üdv.
János

Nincs jelen

 

#4292 2016-01-27 00:41

sulbi60
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Sztómás vagyok 4 éve, vastagbél-végbél gondok miatt. Zsákok tömkelegét próbáltam ki--kisebb,nagyobb sikerrel. De ami 2 hónapja zajlik,az több 2-nél. Legtöbbet a Convatec zsákot használom, amibe újabban nem megy bele a széklet. Feltornyosul mikor beindul,lejjebb nem megy, és az újabb adag jelentkezésekor leválik a zacskó.Jön az újabb adag,és már elönt az egész. Ha normál állapotú,akkor még éppen jó,mert WC papírral körbetekerem magam,de ha hígabb,az nem semmi. Cserérõl szó sem lehet,mert otthon is csak a zuhanytálca alkalmas helyszínnek. Ha alaplapos a zsák,akkor az alaplap alá kerül minden. A sztómás nõvér szerint bejjebb húzodott a sztóma, nincs egy szintben a bõrömmel. Használok Convatec tisztító-és bõrvédõ kendõt,aminek tuti a ragasztója. Számomra felfoghatatlan, hogy jöhet le a zsák,amikor a bõrömre rákerül a Convatec ragasztós folyadék, és a zsákon is van ragasztó,és mégis közé megy. Egyébként dolgozom félállásban,tehát mozgok,hajolok,ülök,állok----tudom,h.a bõröm is "meghajlik", de hogy mindennap ez legyen a kp-i téma,ez nem lehet igaz. Lemondtam a reggeli kávéról, nem iszom forró teát,mivel ezek beindítják a bélmozgást. Sok fõzeléket,szószokat eszem, persze a többi köretbõl is,csak módjával Bogyós gyümölcsöket passzírozom,--—a többit nem sorolom. Gasztrovit port szedek, és 2,5 l folyadékot ,levest, isok-eszem. Biztos az étrend nem stimmel, de még mindig keresem a megoldást.
Ha vkinek ötlete van, vagy tapasztalata van, szívesen veszem.
Jó éjr mindenkinek!

Nincs jelen

 

#4293 2016-01-27 08:13

motty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lehet, hogy konvex alaplap kellene? Itt több változat is van: http://www.coloplast.hu/Assura-baseplat … ription_3, és itt is: http://replant.hu/termekek/product/view/14/23. Hívd fel õket (e-mailre nem reagálnak), meséld el a problémát, és kérj mintát akár mindkét helyrõl, segíteni fognak. Azt nem tudom, mikor írathatod fel a következõ adag zsákot, de talán addig kihúzhatod a kapott mintákkal.

Nincs jelen

 

#4294 2016-01-27 08:18

motty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Mi is nagyon figyelünk az étrendre, a tejes-tejfölös dolgokat pl. kerüljük. Ennek ellenére is van szél, és járókerettel nem olyan egyszerû a dolog bemenni a hálószobába, lefeküdni, hívni engem és kiengedni a gázokat. A WC annyira szûk, hogy nem férünk ketten (plusz járókeret), és a WC magasító sincs még meg, az majd most jön. Azt sem mindig találom el, hogy csak gáz van vagy van termés is. A Convatec Esteem-nél meg tudtam bütykölni egy kisollóval a zsákot, a Coloplastnál nem lelem egyelõre a megoldást.

Nincs jelen

 

#4295 2016-01-27 08:55

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Sulbi60!

Nálam a krumpli evés után vannak azok a jelenségek, amikrõl írtál. Felgyülemlik, lenyomja a zsákot. Fõleg, ha nagyon fûszeres, pl. zacskónyi chips után már készíthetem az új zsákot, mert pár óra múlva szükség van rá. Ezért egyszerre csak keveset eszek, azt is sok folyadékkal.

Üdv.
János

Nincs jelen

 

#4296 2016-01-27 09:04

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Motty!

Én csatos zsákot használok. Ha rajtam kívül nincs szenvedõ alanya a szagnak, és a kezelés, vagy a daganat miatt nagyon padlón vagyok, alig tudok járni, nem megyek a WC-ig a gázt kiengedni. Ablakot nyitok, felhajtom a zsákot, hogy az esetleges sûrû tartalom a másik végébe folyjon, és csatot levéve kiengedem a gázt, majd visszazárom a zsákot.
Ha nem vagyok egyedül, természetes a slozi.

Üdv.
János

Nincs jelen

 

#4297 2016-01-27 14:44

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia sulbi60! Én is azt javaslom, amit motty írt. Meg kéne próbálnod a konvex alaplapot, mert az direkt beljebb süppedt sztómához van kitalálva. És valószínûleg márkát kellene váltanod, coloplast vagy dansac.

Szerkesztette: csumpimalac (2016-01-27 14:46)

Nincs jelen

 

#4298 2016-01-27 18:30

sulbi60
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves motty, Martes, csumpimalac!
Köszi az ötleteiteket, felhívom õket.

Nincs jelen

 

#4299 2016-01-27 20:25

Reményx
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves János! Annyit tugdok, hogy repedt, a IV.fokú repedésnél a bél  egybeszakad a hüvellyel. És elvileg a vastagbél van kivezetve.
Köszönöm a bíztatást!

Szerkesztette: Reményx (2016-01-27 20:26)

Nincs jelen

 

#4300 2016-01-27 22:02

Martes
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Reményx! Sajnos nem vagyok orvos, így nem sokat tudok segíteni. Ha ennyire titokzatosak, talán más orvosokat is meg kellene kérdezni. Én csupán azon tûnõdöm, mit láthattak szüléskor, milyen volt a magzatvíz, ami alapján mûteni kellett, sztomás lettél? Bármi is volt benne, vagy vele, az a babát is érinti. A "vele született reflexeket" azért említettem a kicsinél, mert azok többsége másfél, két éves korára leépül, vagyis eltûnik. Egy részük megmarad, átalakul tudatos cselekvéssé. Tehát most még van lehetõség egyfajta kontrollra, hogy ellenõrzésre. Ha - ne adj Isten -, netán felbukkan valamiféle neurológiai probléma, ezekre a reflexekre támaszkodva el lehet indítani a mozgásfejlesztést. Nem tudom, mennyire néztetek utána, de pl. vele született reflex, a szopóreflex, fogó reflex - megfogja a kezébe tett ujjat, tárgyat -, a lépõreflex, ha lépcsõhöz érintitek a lábfejét felhúzza a lábát, mintha fel akarna lépni, és még sok más hasonló egyszerû dolog. A baba még szereti is, játéknak veszi, ha így foglalkoznak vele. :-)
Sok sikert!
János

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB