#401 2008-05-22 11:44

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sanvitonak küldöm az energiát! (egy kis agykontroll) Nem kell ebben hinni, én tudom, hogy az az energia oda is fog érni! :)
Erõt, kitartást, mielõbbi gyógyulást kívánok neki!

Nincs jelen

 

#402 2008-05-22 12:29

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

sanvito én is gondolok rád...megy az energie (:
fracs: a csöveket kb a 8. napon veszik ki.
a széklet beindulása...hááát, nekem vastagbél nélkül a legtöbb 2 nap volt, amíg beindult. de gondolom vastagbéllel más a helyzet. mit mond a doki?

Nincs jelen

 

#403 2008-05-22 13:53

fracs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Köszi a választ! Nem mondott semmit a doki!De szerintem kéne már a zacsiba....,már evett kenyeret párolt húsit lveseket,somlóit!8-ik napon?úh!az ma jár le!mitõl függ a csõ kivétel?neki az egész vastagbél meg van elvileg!

Nincs jelen

 

#404 2008-05-22 14:11

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Helló fracs!

A csõ azért van és kell, hogy a váladékot kivezessék a hasüregbõl, mert amennyiben ott marad tályoghoz vezethet. Ezért szokták benthagyni a 8. napig. Addigra általában kiürül, aminek ki kell. Ha még a 8. napon is jelentõs mennyiségû váladék távozik a drainnen, akkor tovább is hagyják. De könnyebb ezt bírni, mint egy esetlegesen kialakult tályog után az újabb feltárást. Tudom egyre rosszabb a csõ, mert pár nap után már iszonyatosan húzza a bõrt és feszít stb. Kitartás!!! És jobbulást!

Nincs jelen

 

#405 2008-05-22 14:46

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Sajnos még semmit nem tudok anyáról. 10-kor vitték be a mûtõbe, még semmi hír. Lassan megesz a frász....

Nincs jelen

 

#406 2008-05-22 16:00

bánatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Sanvito!

Nagyon-nagyon szorítunk Neked, nagyon vigyázz Magadra! Ilyenkor nagyon lassan telnek a percek, várjuk a jó híreket!
Légy erõs, melletted vagyunk!

Nincs jelen

 

#407 2008-05-22 16:29

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sanvito!
Veled vagyunk hidd el nem lesz semmi baj!

Nincs jelen

 

#408 2008-05-22 17:30

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves "sanvito lánya", nagyon várjuk a fejleményeket!
Türelmet Neked és sok erõt!
Lisa

Nincs jelen

 

#409 2008-05-22 20:42

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Bocsánat a késõi jelentkezésért, de pici fiammal kellett foglalkozni! Anyát 4 körül hozzták ki a mûtõbõl, úgyhogy jó hosszúra sikerült! Minden rendben van, az éjszakát az intezíven tölti a 6 órás mûtét miatt! A doki azt mondta minden rendben van! Holnap jelentkezem ha megtudok valamit!

Sziasztok: Lola

Nincs jelen

 

#410 2008-05-22 21:05

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Lola, nagyo szépen köszönjük a jó híreket, és ha lehet holnap sanvitonak is add át a puszinkat és az üdvözlezünket!
Örülök hogy minden rendben ment!

Nincs jelen

 

#411 2008-05-22 21:31

Florance
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sok-sok szerencsét sanvitonak, én is gondoltam ma rá; remélem minden rendben megy ezután is.

Nincs jelen

 

#412 2008-05-22 21:33

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kitartás sanvito!Nagyon rossz ilyenkor.Lola aranyos vagy és vigyázz magatokra.

Nincs jelen

 

#413 2008-05-22 22:16

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Én is csatlakoznék, és minden jót , gyors lábadozást kívánok SANVITO-nak!
Puszi: Viki

Nincs jelen

 

#414 2008-05-23 06:58

bánatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Alig vártam, hogy gép közelébe kerüljek!
Sanvito! Sok erõt, kitartást, és problémamentes felépülést kívánok!
Lola, köszi a híreket!
Sok puszi: Feri

Nincs jelen

 

#415 2008-05-23 10:22

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lola!
minden jót Sanvitonak! híreket köszi, puszit és ölelést én is küldök. Jó, hogy mellette vagytok!
ÁNya

Nincs jelen

 

#416 2008-05-23 10:40

fracs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kitartást Sanvitonak!!!
gyors kérdés:
Még mindig nem jött széklet, ezért azt javasolta az egyik doki, hogy csináljanak egy beöntést!Ami elvileg szerintem nem gáz de hiába mondjuk az anyukájának, õ nagyon megvan ijedve és sír!Egyetlenegy nõvér nem ment be hozzá, hogy megnyugtassa,megmutassa, vagy elmagyarázza neki a szitut!senki sem foglalkozik vele,pedig lelkileg és elég nehéz neki!Olyankor éreztek vmit ha irrigáltok,fáj?Nem tud vki maszek nõvérkét aki segítene?Mit csináljunk,hiába nyugtatjuk,nekünk nincs sztómánk, nem tudhatjuk mitõl fél vagy mi zajlik benne!Ötlet???

Nincs jelen

 

#417 2008-05-23 10:44

fracs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Mármint nem õ fogja végezni, hanem egy nõvérke az osztályról állítólag, aki semmit sem mondd neki!Kétségbe van esve hogy egy csövet bedugnak neki oda holott még mindig ott van egy másik csõ!Hogy fognak oda KÉT csövet bedugni????

Nincs jelen

 

#418 2008-05-23 11:53

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

szia fracs! az irrigálás egyáltalán nem fáj, sokkal kellemetlenebb az amikor minden a helyén van, s úgy adnak beöntést...de akkor sem fáj. szóval nem kell izgulnia!
nem igazán értem ezt. a sztómanyílásában van egy csõ??? sztem nem ott van. (nekem akkor volt ilyen, amikor tartályt készítettek, s az elsõ héten folyamatosan mosták át.) két csövet semmiképp nem dugnak oda (:

Szerkesztette: shrahina (2008-05-23 11:54)

Nincs jelen

 

#419 2008-05-23 12:11

fracs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Shahina!
Hát mûtét után akkor hol van a csõ, amin a vért meg a váladékot vezeti ki?Lehet hogy keverem én nem néztem meg mondjuk hogy hol a csõ vége!Ez feltételezés volt!de nagyon fel vagyok háborodva hogy minden oldalon azt zengikhogy a sztomateerápiás nõvérek milyen nagy segítségek és mennyi mindent könhöhetnek nekik, ja csak akkor ha hajlandó megnézni a beteget, mindent csak internetrõl meg innen tudunk h merre hány méter,mert a nõvérke még nem jelentkezett nála, nem beszélve a lelki dolgokról, szegény semmit nem tud ezekrõl a dolgokról! Mindenkinek pénzt kell dugni a zsebébe hogy hajlandó legyen segíteni vagy elmagyarázni bármit!Azt is olvastam h 2 és 10 hét után lehet  irrigálni a mütét után,múlt hét kedden mûtötték és mivel nincs széklete az egyik doki már most irrigáltatni akar!Ez normális?

Nincs jelen

 

#420 2008-05-23 13:34

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Hát igen, én is sóvárogva olvasok a csodálatos stomaterápiás nõvérekrõl, én sajnos nem találkoztam ilyenekkel. 2x mûtöttek stomával, mondhatnám hogy pokollá tették az életemet!!!

Nincs jelen

 

#421 2008-05-23 13:57

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Fracs!

Szeretném megkérdezni melyik kórház ez, ahol ilyen hanyagok a nõvérek?
Engem a Margitban mûtöttek sztómával, mostmár másodszorra rakták ki és mindig nagyon készségesek voltak. Igaz nem is volt problémám, rögtön feltaláltam magam. De mindig lehetett számítani a nõvérekre. Bár most nem tudom mi a helyzet, mert kb. 6 ember munkáját végzi 1. :S

Nincs jelen

 

#422 2008-05-23 14:51

maszat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok! Elõször is minden jót sanvitonak, mielõbbi felépülést és ehhez sok kitartást kivánok neki. Azt szeretném megkérdezni, hogy miután megkaptátok a sztómát szednetek kell továbbra is gyógyszereket vagy mindet elhagyhatátok, mert én ugyanazokat szedem, mint elõtte. Az én stomaterápiás nõvérem is elmondta mit hogyan kell csinálni, de nekem így állandóan kifolyt, mellément. szinte hetente kórházba voltam, mert olyan mértékben kicsípte a bélsár.  Ez az idõszak tartott 3 hónapig, félig elrontott egy egri nyaralást, de ott találkoztam egy kedves, aranyos és a szakmájához értõ növérrel, aki rendesen elmagyarázta a dolgot és azóta szinte semmi problémám nincsen.

Nincs jelen

 

#423 2008-05-23 15:04

fracs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Mivel neki rosszindulatú daganat miatt kellett kitenni õ a Kékgolyóban van és ami a legelképesztõbb hogy olvastam a sztómaterápiás nõvérekegyesületének elnöke XX. és õ az ottani sztómaterápiás szakember!Egyszerûen felháborítónak találom,hogy azt se tudja mi történik vele, és még sem veszik a fáradtságot hogy elmagyarázzák neki és segítsenek neki, támogasság lelkileg mint szakember. Mi persze mindenen segítünk neki, több száz oldalt nyomtattam ki neki h olvasgassa el,mert ezekbõl sok mindent megtud,de hát ez akkor sem az igazi így!Az orvos persze szabadgságra ment így senki nem tud semmit!A szakirodalom azt írja mûtét után két héttel a mûtét után lehet irrigálni, a doki meg már most mondta hát ha nincs széklet akkor irrigáljon!Ez vicc!
Ne haragudjatok hogy itt mérgelõdök tudom nem errõl szól a forum!sajnálom!Magán nõvérrõl nem tudtok véletlen, aki a segítségünkre lehetne?Már filmet is néztem a mûveletrõl ,de hát én mégsem vagyok szakember!

Nincs jelen

 

#424 2008-05-23 16:13

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Maszat:

A gyógyszereket nem feltétlen kell mind szedni. Ha kivesznek egy gyulladt részt, akkor pl. lehet nem kell a szteroid utána. De azért ezt minden esetben az orvosnak kell megállapítania. Az ugynevezett fentartó gyógyszerek meg ugye állapottól függetlenül szükségesek általában. :(

Nincs jelen

 

#425 2008-05-23 16:14

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

fracs, a csõ a hasüregben van, a bélen kívül azért, hogy az ott képzõdõ váladékot elvezesse. a sztómanyílásban nincs semmi. furának találom h még nem indult be a széklete, de mivel nekem csak másfajta tapasztalatom van, sajna ebben az irrigálás-témában nem tudok segíteni ): mi lenne ha odamennétek a nõvérhez és kikérdeznétek? ha magától nem segít, akkor erélyesen ki kell belõle kényszeríteni, elvégre ez a dolga...
a hasa nem fáj? úgy értem, h vannak görcsei, bélhangok, ilyesmi? egy csepp semmi sincs a zacsiban??? nincs felpuffadva? van étvágya? huhh asszem ezek a legfontosabb dolgok (:

Nincs jelen

 

#426 2008-05-23 16:17

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

maszat: sztem attól függ, h colitis avagy crohn a tettes...nekem colitis miatt kellett sztóma, semmit nem szedek, s nem is kell mostmár soha (remélhetõleg...)
a crohnnál meg az a helyzet, amit peetR írt.

Nincs jelen

 

#427 2008-05-23 18:16

fracs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Egy csepp semmi sincs a zacsiba, étvágya van eszik is mindenfélét most már,kispukik vannak ,de nem sok, görcsök sincsenek!A zacsi fel szokott fújodva lenni, de azt kiengedik vagy mi, szaga sincs!Nincs felpuffadva se!A sztóma terápiás nõvért nem lehet elõkeríteni!A nõvérek se tudnak semmi,sõt az osztályos nõvérek már az elején is összekeverték a diétás ebédjét!Szerintetek ilyen esetben lehet egy kis guttalaxot csepegtetni az innivalójába? Régebben is szedett ilyen hashajtóféleséget.Úgy gondolom csak 3-4 cseppet venne be,szerintetek ez butaság?

Nincs jelen

 

#428 2008-05-23 18:21

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Bélbetegségnél az önhatalmú hashajtás mindenképp kerülendõ. És hol az orvos? Vele kéne beszélni, azért ebben a székletügyben még talán kompetensebb, mint a sztómaterápiás nõvér. Sõt!
Hogy a zacsi fel van fújódva azért jó jel, mert ez jelzi, hogy a bélrendszer zárt, nem ürül a hasüregbe a bélgáz. (nekem ez volt :()
Ha az orvos sem foglalkozik érdemlegesen az üggyel, akkor a betegjogi képviselõt kéne felkeresni. Ennek minden kórházban jól látható helyen kint kell lennie az elérhetõségének.

Nincs jelen

 

#429 2008-05-23 18:24

fracs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

De most õ is bélbetegnek számít?Igaziból neki daganat volt a gáton ,csak úgy tudták ki venni biztonságosan ha végbelet is és ezért csináltak sztómát!

Nincs jelen

 

#430 2008-05-23 18:30

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lehet, hogy nem minõsül bélbetegnek, de azért mégiscsak egy bélmûtéte volt. Azért van az orvos, hogy kezelje ezeket a problémákat.

Nincs jelen

 

#431 2008-05-23 18:37

fracs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Hát igazad van,de az orvosa  meg szabin van, a másik orvos meg csak annyit tudott mondani, ja ha nincs széklet akkor irrigáljon,na ehhez képest ma senki sem nézett be hozzá h azt mondja mukk, vagy vmi.Ezért nem tudjuk hogy akkor mit csináljunk holnap meg már hétvége szóval majd talán hétfõn lesz vmi!

Nincs jelen

 

#432 2008-05-23 18:41

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Elég inkorrekten viselkednek akkor....
Ha a hétvégén sincs változás, akkor az osztályvezetõ orvost kellene megkeresni szerintem. De ha a legkisebb rosszullét is jelentkezik azonnal oda kell rángatni egy orvost. Erre nagyon figyeljetek!

Nincs jelen

 

#433 2008-05-23 19:46

andi72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Sztómaterápiás nõvérként szoktam olvasgatni ezen az oldalon többek között ezt a fórumot is. Nem nagyon szoktam ugyan a beszélgetésekbe beleszólni, csak olvasgatok, mert érdekel az "életetek", ha fejezhetem így ki magam (nem pejoratív értelemben).Anélkül, hogy magyaráznám a sztómaterápiás nõvérek bizonyítványait, szeretnék néhány gondolatot leírni.
A betegek felvilágosítása -ahogy az fentebb már leíródott -orvosi feladat, és nem menti ez alól az orvost az sem, hogy szabadságon van. A mûtét elõtti és utáni teendõket, tudnivalókat, lehetséges problémákat, szövõdményeket a betegnek mûtét elõtt (mielõtt az írásbeli beleegyezés megtörténik) el kell mondani. A sztómaterápiás nõvérnek sem, és egyéb más beosztású nõvérnek sem kompetenciája ez a feladat (sajnos). Jelen pillanatban az ápolók szolgálólányok, akik akár 2-3 (egyébként önálló) munkakört is vihetnek egyszerre.
Fracs! Anyósodnak egyébként a sztómaképzõ mûtétek után elég gyakori problémája van.Az altatás során ugyanis, ahogy a többi szerv az emésztõrendszer is lelassul, akár le is áll. Ez akár egy vakbél mûtét után is elõfordulhat, jelen esetben azonban azért problémás, mert egy egyébként is kényes helyzetben (ti. sztómaképzés) jelentkezett. Ezért fordulhatott az elõ, hogy az orvos beöntést (és nem irrigálást, nem ugyanaz) rendelt el. Ilyenkor kevés vízzel, vékony beöntõeszközzel történik a folyadék bejuttatása a sztómán át a bélbe, akár többször is, amíg a bélmozgás elindul. Ez abban az esetben válhat problémává, ha a mûtét elõtt is voltak székrekedéses panaszok, mert tapasztalataim szerint a sztómaképzés után ez ugyanúgy megmarad. Az már jó jel, hogy a zsák felfújódik, mert az már a széklet elõjele. Röviden ennyit tudnék ehhez a témához hozzáfûzni. Bocs, hogy belekotyogtam.
Üdvözlet mindenkinek! Andi

Nincs jelen

 

#434 2008-05-23 19:54

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Halika!

Andi72:nekem aztán nincs jogom itt tépni a szám,de örömmel láttam hogy írtál.:D
Szerintem nagyon jó lenne,ha néha írnál és tehetnénk föl neked kérdéseket,a szakértelem mindig elkel,meg lehet kicsit más szemmel tudnánk látni a munkátokat.:D
Sajátmegnyilvánulás!:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#435 2008-05-23 20:04

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lola , nem tudnál írni pár új infót sanvitoról? Gondolom, hogy sok dolgod van és esz a fene is de ha tudsz akkor írj!
Üdv : Lisa

Nincs jelen

 

#436 2008-05-24 08:06

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Anya tegnap de. lekerült az osztályra, minden rendben volt vele, sõt apa du. bement hozzá, és összszedte magát és felállt, és utána visszafeküdt, és megint fel szeretett volna kellni. Jól van. Én ma du. tudok bemenni hozzá, úgyhogy este majd írok, vagy 7, vagy 8 körül.

Bocsánat, hogy sokat nem vagyok itt, de majdnem 1 éves fiunk szervezi a perceimet.

Mindenkinek sok puszi, az üzeneteket átadom anyának....

Lola

Nincs jelen

 

#437 2008-05-24 09:18

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

andi, én is örülök h jöttél, azért neked mégis több tudásod/tapasztalatod van, hiszen mindenféle esettel találkozol, míg mi csak a sajátunkkal...köszönjük az infot!
(én tudom, h nehéz a nõvérek élete, de különbség van ember és ember közt...találkoztam olyannal, aki egész mûszakjában le-fel rohangált, mindenben segített, s olyannal is, aki az asztalon ülve röhögcsélt, míg mi a szobában majd megszakadtunk...fracsék esetében azért szakíthatnának pár percet arra, h megnyugtassák az embert.)
sanvitonak pedig sok pusszancs!!! pikk-pakk felépül (: hurrá!

Nincs jelen

 

#438 2008-05-24 10:40

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lola!
nagyon köszönjük a jó híreket, továbbra is minden jót kívánunk az egyre erõsödõ anyukádnak. Nem kell szabadkoznod, hogy miért nem vagy állandóan net közelben, mi sem vagyunk.:- ))
Ki ezért, ki azért. Kisfiadhoz gratulálok!
Szeretettel:
Ánya

Nincs jelen

 

#439 2008-05-24 10:42

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

andi:
nagyon örülök a jelentkezésednek, köszönjük!!! Akkor nyugodtan kérdezhetünk téged akár priviben is?
látod, a kisujjadat nyújtod és rögtön a karod kell :-)
Remélem fracs kicsit meg tudott nyugodni.
Ánya

Nincs jelen

 

#440 2008-05-24 10:53

fracs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Van széklete!!!:))))Magától jött,de sajnos a mécses is eltört!Mert mint sanvito írta a rossz minöségû zsák miatt levált róla és csupa kaki lett minden és nehéz elmagyarázni, hogy nem baj ez csak a rossz minõség miatt van ennél vannak jobb segédeszközök is!Szerintetek recept nélkül is lehet venni kétrészes zsákot?Az úgy írtó drága lenne? Mert szerintem (de én nem értek hozzá) jobb lenne ha a nõvér egybõl a kétrészes zsákot tanítaná meg neki hordani cserélni stb.Én azt olvastam és hallottam hogy az kényelmesebb!Ötletek,vélemények? Huh minden kezdet nehéz de ennyire???Ha az egyik mprobléma megoldódik akkor jön a másik!
Ja kedves Andi!
Eltudnád nekem magyarázni mi a különbség az irrigálás és a beöntés között?Nekem fogalmam se volt hogy a kettõ különbözik , én csak az internetrõl szedem össze az ezzel kapcsolatos tudnivalókat.
Köszönöm a hozzászólásokat és véleményeket!

Nincs jelen

 

#441 2008-05-24 13:44

bánatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Kedves Sanvito!

Csak óvatosan! Minden jót kívánok!

Nincs jelen

 

#442 2008-05-24 16:43

andi72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!
Aranyosak vagytok,hogy ilyen kedvesen fogadtatok.Természetesen amiben tudok,szívesen adok tanácsot, de sokszor látatlanban sztómaápolásban nehéz tanácsot adni.
Fracs! Sajnos elõfordul, hogy leválik a zsák, annak több oka lehet és nem feltétlenül az, hogy rossz minõségû. Már nálunk is kaphatóak (többnyire) azok a termékek TB támogatással, amelyek a világon elérhetõek. Azt, hogy ki milyen eszközt kapjon otthonra sok tényezõ befolyásolja, egyrészt az, hogy milyen a sztómája (az a legfontosabb befolyásoló), az, hogy milyen az ember alapállapota és az, hogy milyet ajánl az ápoló, de mindig a beteg dönt.Sajnos elég kevés idõ áll rendelkezésre ebben, mert mûtét után pár nappal már "lökjük" ki az ajtón a betegeket, én úgy szoktam, hogy az elsõ adag eszközt abból írjuk fel, ami addig a legjobban bevált és adok még oda mást is, hogy otthon lehessen próbálkozni vele. De, a probléma ott van, hogy a kórházakban ugye meg kell vásárolni ezeket a zsákokat, hogy használni tudjuk.A mi kórházunk pl. nagyon kevés terméket vesz meg, abból is a legolcsóbbat, ami nem feltétlenül rossz, de régi típusú. Sõt most már mintatermékeket sem szabad a cégeknek adniuk, mert keményen megbüntetik érte õket.
Más : beöntés -irrigálás. Majdnem ugyanaz, az irrigálást akkor alkalmazzuk, ha megfelelõ bélszakaszon kihelyezett bélbe kb. 2-3 naponta megfelelõ mennyiségû vízzel, a megfelelõ eszközzel tulajdonképpen ingert tartunk fel a székletürítéshez. Ez azt jelenti, hogy a beteg szervezete megtanulja, hogy adott idõpontban ürítsen székletet, úgy mintha még meg lenne a végbele. Ezzel az is elérhetõ, hogy ne kelljen sztómazsákot hordania,elég egy sapka, vagy dugó viselése. A beöntés meg ugyanúgy zajlik, csak más célból, pl, hogy legyen széklet, vagy vizsgálatok elõtt, hogy a bél kiürüljön.
Egyelõre ennyi, a rendelõ bezár! :)
Andi

Nincs jelen

 

#443 2008-05-24 18:39

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Halika!

Andi:köszönjük hogy segítesz.:D:D:D

Nincs jelen

 

#444 2008-05-24 19:21

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Ma voltam bent Anyánál, minden rendben van vele! Még sétáltunk is a folyosón, nagyon erõs, és rettentõen kitartó, büszke vagyok rá! Ma folyadékot ehetett, úgyhogy fõztem is húslevest és vittünk be neki, majdnem mindet meg is ette. Ügyes nagyon már sokszor felül, kimegy a mosdóba egyedül.

Puszi nektek: Lola

Nincs jelen

 

#445 2008-05-24 21:05

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lola, ennek tiszta szívbõl örülök!!! Kérlek add át anyukádnak hogy egy NAGYON NAGYON NAGY HÕS!!!!!
Ügyes volt, és hogy puszilom : Üdv Lisa

Nincs jelen

 

#446 2008-05-25 07:08

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Lola!
nagyon jó!!!!!!!!!
én is olyan erõs akarok lenni, mint édesanyád....
Hogyan csinálja?!
köszi a híreket.
További erõsödést és jobbulást.
puszi: Ánya

Nincs jelen

 

#447 2008-05-25 07:27

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Szia Lola!
Én négyórás mûtét után 2 napra alíg bírtam átmenni a szomszéd kórterembe.Nagyon erõs anyukád van.Mielõbbi felépülsét kívánok neki.Neked pedig sok erõt a kicsihez is és anyuhoz is hisz most igazán szükségük van rád.

Nincs jelen

 

#448 2008-05-25 11:08

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Jejeje! :D
Így kell ezt, ahogy Sanvito csinálja! Méltán vagy rá büszke Lola! Ez a legfontosabb, hogy nem hagyja el magát. Mert az ép testben ép lélek fordítva is igaz ám! Az ép lélek regenerálja a testet is. Üdvözlöm Sanvitot, csak így tovább!

Nincs jelen

 

#449 2008-05-26 21:13

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

köszi mindenkinek a drukkot.szoritást! Óriási eröt adtok nekem! Csö még bennem 1re jobban megy a felkelés is! 7vége lehet hogy már otthon! Lola majd ir bövebben én telóról irok! Szeretettel gondolok rátok ! Sanvito

Nincs jelen

 

#450 2008-05-26 21:23

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Élet a sztómával

Sziasztok!

Látom már anya is írt, de azért én is írok egy kicsit. Jól van, és nagyon ügyes, a séta már mindenféle görnyedés nélkül remekül megy. Meg se állna ha tehetné. A felülésben is nagyon ügyes szerintem, napról-napra látszik a gyógyulás. Még egyenlõre folyadékon él, de reméljük holnap már kap rágható kaját is. Igazán kezd éhes lenni, szerintem ez is remek hír.... Jól van, és viccelõdik, úgyhogy egyértelmûen a gyógyulás ösvényét tapossa....

Puszi nektek: Lola

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB