#51 2005-03-20 00:20

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Hello Beteg !
Bar ez itt nem vetelkedo, azert az sem volt piskota, amikor Breteg(mar_mint_en) a vitorlas_versenyeken vetelkedett.
A palyaversenyek meg csak_csak, bar az is kemeny volt, de azok egy futam ket ora, kozte pauza.
Viszont amig elek nem felejtem el a Dataware kupat( Abban az evben igy hivtak a sponzort), ami ugye harom napos.
Foldvar-Keszthely az elso nap, masodik nap Obol_kupa, harmadik nap Keszthely-Revfulot, majd onnan haza Siofokra.
Ja, ami lenyeges en voltam a kormanyos :-)
Gondolom van fantaziatok....

Nincs jelen

 

#52 2005-03-20 10:59

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

És milyen kicsi a világ: én a Dataware irodaházában dolgoztam 5 évig. Lehet, hogy ismerjük egymást?

Nincs jelen

 

#53 2005-03-20 18:45

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ja-ja, Aiolosz,
de ugye, még így is inkább a kockázat, mint a para, hogy nem lehetsz ott.
Ételekről le tudok mondani, italokról úgyszintén, de mozogni addig akarok, amíg jobb létre nem szenderülök. A legszebb az lenne, ha öreg koromban tengerparti homokban joggingolhatnék és tollasozhatnék. Sőt az jó hely sárkányt eregetni is...
Üdv, Beteg

Nincs jelen

 

#54 2005-03-21 16:28

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Megint a Beteg:

Itt egy kis életvitel chronos és colitises egyedeknek:
http://www.ik.sote.hu/oktatas/spec/port … tegseg.htm

Ebből ez vonatkozik a sportra:
"A sport jó hatású, hasznos és előnyös az izmok és ízületek rendszeres igénybevétele gyulladásos bélbetegségek inaktív stádiumában. A betegség kiújulásakor, aktív gyulladás esetén azonban kímélet szükséges."
"Székrekedés esetén... Több mozgás (lépcsőnjárás, séta, torna) elősegíti a bélműködést."

Nnna!
Beteg

Nincs jelen

 

#55 2005-03-21 17:29

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Zoli,

Átláttál a szitán: kosárlabda. Már csak NBII, mert nem tisztelem, s így nem hazudtolom meg a koromat. Sajnos a fizikumomon (ez milyen sután hangzik!) a smink nem segít. Egyébként tervben van egy amatőr röplabdacsapat felállítása. Ha realizálódik, szólok.

Beteg

Nincs jelen

 

#56 2005-03-22 13:13

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Nem NBA?
<kép>

Nincs jelen

 

#57 2005-03-22 14:19

Beteg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Zoli,

Nem, nem kell zsákolnod. Én ugyanis az írtam, hogy az amatőr vállalkozás az röplabdacsapat lenne. És ha jól emlékszem, azzal hencegtél, hogy az egyetem alatt héha röplabdáztál. De ha mégsem, akkor majd most fogsz.

B

Judit,

Igen, igazad van. Játszottam egyszer NBA-ben is még régebben, zsákoltam, mint a gép (helyből), meg szórtam a három pontost, de akkor jött az anycikám, felébresztett és megjósolta, hogy lekésem a nulladik órát...

B

Nincs jelen

 

#58 2005-03-23 19:20

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

:) én 3 edzésen voltam kosáron, megtanultam ziccert dobni, ennyi... nagy teljesítmény, de végre visszatértem a tánchoz és már nem néz mindenki UFO-nak :)

Nincs jelen

 

#59 2005-03-29 08:32

rockzs
Tag

Re: Sport

Juditot keresném aki írt az Anastacia koncertől fotókt keresnénk a k"két ózdi lány"..

 

#60 2005-04-19 10:02

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Kaptam egy szobabiciklit. :-)))) Ugyan még keressük neki a lakásban az ideális helyet, de nagyon örölök neki. Ma már bicajoztam is egy kicsit. :-))))

Nincs jelen

 

#61 2005-04-19 22:28

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Mi a véleményetek a küzdősportokról?El akarok kezdeni valamit (megint) mert engem ez vonz a legjobban.Régen is csináltam, de akkor még nem voltam beteg.Nem gondolok én istt a fullkontaktos karate-ról (oda nem is mennék), hanem valami lightosabra.mondjuk Aikido vagy capoeira.Aki tud esetleg a kettő közül egy jó edzőt az szóljon már!Szóba jöhet még a jiu-jitsu (régen favorit volt, csak kijöttem a formából).

Nincs jelen

 

#62 2005-04-20 22:16

pistabácsi
Tag

Re: Sport

Én elég járatos vagyok a küzdősportokban és szerintem a leg "light"-ab a tai-chi.De bármelyik küzdösportban /tradicionális/ a formagyakorlatok képzelt ellenfelekkel van.Igy nem jelent veszélyt a testi épségedre.De lemehetsz box,kick-box edzésre is, csak olyan ellenféllel kell gyakorolni aki vigyáz rád.Az erőnléti edzést /zsákolás,futás stb./meg megcsinálod az erőnlétednek megfelelően.De ma már egy jobb kondi,fittness-teremben van küzdősport részleg is,és ott kapsz megfelelő felvilágositást minden kivánságodra.Az edzőkérdésedre pedig tudnom kellene hol laksz?/Az aikido egyáltalán nem light-os/
Üdv Pista bácsi

 

#63 2005-04-21 12:48

Szilvi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia barna-by!

Én egy évvel ezelőtt próbáltam ki az aikidot - betegen - és nagyon megszerettem. Épp akkor jó korszakomban voltam, tehát nem volt semmi gond, ráadásul az edzőmnek már az elején elmondtam, hogy mi a helyzet. Edzések közben semmi rossz tapasztalatom nem volt, nem voltak hasrúgások, semmi olyan, ami a pocaknak ártott volna.
Sajnos 4 hónap után abbahagytam, de más okból. Szeretnék majd mindenképp valamikor visszamenni, mert megkedveltem lent pár embert, illetve a keleti filozófia nagyon érdekel, és ebbe az aikido is beletartozik.
Persze gondolhatod, hogy amikor elmondtam az orvosoknak mit csinálok, mindegyik teljesen rosszul lett.......

Nincs jelen

 

#64 2005-04-21 16:31

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Az én dokimnak is kettéállt a haja amikor megtudta hogy jiu-jitsuzom.Rögtön azzal kezdte :"Azt csinálják a Mátrixban is?".Jólértesült volt:D
Te hova jártál helyileg és kihez?Ha esetleg egy kicsit többet tudnál mondani,annak örülnék mert nekem a közdősport a sport.Futni utálok.

Amúgy valaki nem tud jó módszert arra, hogy a hasamról levakarjam a puffadást?Olyan mintha sörhasam lenne,pedig vagyok kp 67 kiló.Csöppet csiki lesz nyáron a strandon, szal ha valaki tud valamit az szóljon már!THX

Nincs jelen

 

#65 2005-04-21 16:42

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Zoli:Én más sportban sosem voltam kiemelkedő, csak ebbe.Imádom csinálni!Az Aikidoba meg nem a rugás,ütés van hangsúlyban hanem a dobás, mivel az ellenfél támadási energiáját felhasználva semlegesitsük.Kosaraznék szivesen, de a kemény 172mel nem mennék sokra ráadásul 2 éve nem csináltam.Mást nagyon nem szeretek csinálni.Max az úszást,de ott nagyon rossz lenne ha az alaptünetem kijö (te tudod miről beszélek: hambi+pálesz után).Ami meg még szóba jöhet az a capoeira, de azt kevesen csinálják, pedig szerintem nagyszerü.Nekem nagyon tetszik az ugribugri-flikk-flakk.
Az életben is szerzek olyan sérülést ami nem tesz jót a varrataimnak.Pl BKV buszon egy nap ha nem vernek hasba vagy 10szer akkor egyszer se.Tegnap is beakadtam az esztergagépbe és ahogy próbáltak kihalászni magam mielőtt bedarál, jól hasbavertem magam.Persze lendület miatt volt, de egy aikido edzés kicsit sem olyan veszélyes mint a városban utazni.

Nincs jelen

 

#66 2005-04-21 17:08

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Barni: hasizomgyakorlatok ezerrel (pl. felülések). Igen olcsó és hatékony. Mondjuk naponta csak 10 perc.

Mikor még egészséges voltam és jártam erősítő órákra hetente 2-szer (egy órán keresztül különböző erősítő gyakorlatokat csináltunk karra, combra, vádlira, fenékre, hasra), már elkezdett "kockásodni" a hasam (nem röhög, tényleg így volt!). Csak aztán idióta módon abbahagytam, meg beteg is lettem. Úgyhogy azóta visszapunnyadt a hasam egy tunya állapotra.

Kérdés persze az, hogy beteg pocival vajon ez nem túlzottan megerőltető-e, de szerintem ki kell próbálni. Naponta 5-10 perc már csodákat művelhet. :-)))) De mindeközben kímélni kell a szervezetet olyan úszógumi növesztő szerektől, mint pl. a sör. :-))))

Nincs jelen

 

#67 2005-04-21 18:16

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sört nem iszom.Csak páleszt vagy vodkát.A sörben sok a buborék:D

Hasizomgyakorlatra gondoltam én is csak akkor fel kéne edzenem a gyúrópadot a pinyóból és akkor megint feljelent a szomszéd, mert elfoglalom a vészkijáratot amit a nővényeinek tart fent.:DRöhej.No majd ugy is lomtalanitás lesz.Majd akkor megjátszom.


Zoli:
Már lassan egy év eltelik a műtét óta és muszáj megtennem (nem mintha vissza lehetne tartani:D).Aki meg hasbaver azt jól lefejelem.Kivéve ha nagydarab.Akkor valami mást csinálok.Úgy is van nálam mindig valami szerszám (értsd itt a bökőt, boxert, viperát).Majd még átrágom magam rajta, mert mostanába meló is sokszor van, ráadásul jólfizető.Majd kialakul.

Nincs jelen

 

#68 2005-04-21 19:57

Szilvi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Akkor az aikidoról:
Én Dúzs Miklós sensei iskolájába jártam edzésre (ha ez a név mond Neked valamit). Helyileg most az Erkel színházzal szemben vannak a 8. kerületben a Köztársaság téren. Van ott egy edzőterem, ahol pl. capoeira is van - vagy legalábbis tavaly volt. Van a sulinak egy honlapja is, ha gondolod megnézheted, bár lehet hogy nincs frissítve, de azért érdekes: www.nihon.hu/Dokan no Gakko Aikido Iskola.
Ezen a helyen viszont nem csak a fizikai edzésen van a hangsúly, hanem a filozófiai részre is hangsúlyt helyeznek, nem mindegy, hogy mit miért csinálunk. Szóval ha csak a küzdősport része érdekel, és semmi más háttér, akkor nem biztos, hogy ez egy jó hely Neked.
Te hova jártál edzésre? És mikor? Milyen szinten vagy?
Szerintem a futás sem olyan szörnyű, csak nem egyedül kell elkezdeni... :)
És hogy halad a poci-tréning? :)

Nincs jelen

 

#69 2005-04-21 21:36

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Még csak ma vetettem fel, de elkeztem azzal hogy ma nem ettem szinte semmit.Valahogy ma nem volt étvágyam, kivéve délben amikor 4 csirkecombot betoltam a belembe :D
Amúgy én magát a sportot szeretném megtanulni.Aztaz edzőtermet ismerem.Ott voltam tavaly amikor megnéztem egy capoeira edzést.Nem tom én se hogy idén vannak-e ott.Majd utánanézek.Köszi a bővebb infót.

Hasra meg holnaptól rágyúrok.Had legyek szexi:P

Nincs jelen

 

#70 2005-04-25 22:08

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Nah!A legtutibb hasizom erősitő a lufifújás.Én ma 300at felfújtam, de ez csak egy nap.Még a héten fújhatom őket, gyhogy aki egy piros kabátos embert lát a Boráros téren, az ne röhögjön mer én vagyok.Ingyé lehet vinni!:D
Esküszöm, a tüdöm a 2szeresére nőtt.Bár a pocak megmaradt ,de majd ha nem melózok akkor nekiállok az edzésnek.Addig meg bűnözök a legjobbakból:DNem tom megállni hogy ne egyek sokat.Bár nem sok ahhoz képest amennyit a haverom eszik, de ő le is mozogja miközben focizik.Én max kutyátsétáltatok.Az is eléget 338kalóriát.Több mint a semmi:D

Nincs jelen

 

#71 2005-05-26 11:16

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ma reggel olyan jó er?ben éreztem magam, hogy el?ször sikerült 20 km-t tekernem a szobabicajon egyhuzamban (41 perc alatt). Úgyhogy innent?l ez lesz a napi mérce (legalábbis remélem). A Giro d'Italia-n és a Tour de France-on persze nem szándékozom továbbra sem indulni... :-))))

Nincs jelen

 

#72 2005-11-09 13:00

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

(Próbálok lendíteni egy kicsit ezen a halódó topikon és sportolásra buzdítani a sorstársakat.)

Múlt hét szombaton "Szigetkört" futottam (Margitsziget - 5 km-es táv). Verseny volt, de én nem neveztem, mert eléggé kispályásnak gondoltam magam, hiszen el?ször próbáltam ekkora távot lefutni egyszerre. Úgyhogy csak a versenyz?k mellett futottam (vagyis inkább utánuk :-)))). Egyszer ugyan "belesétáltam" a futásba, de végülis 36 perc alatt sikerült teljesítenem a távot. Én így is nagyon elégedett voltam magammal, de következ?leg már azt tervezem, hogy végigfutom a kört egyhuzamban. Remélem sikerül... :-))))

Márcsak azért is, mert kicsit "vérszemet kaptam", ugyanis vasárnap a Városligetben országos bajnokságot rendeztek és közelr?l láthattam, hogy hogyan is csinálják ezt a "nagyok", meg persze szurkolhattam. 50 km-es volt a táv, amit lehetett egyéniben (minden elismerésem az 50 km-t lefutottaké) és váltóban teljesíteni (5x10 km). Az ismer?seim váltóban indultak, 10 km-t futott egy-egy csapattag és nagyon szép teljesítményt értek el szerintem, mindenki id?ben benne volt a célként kit?zött 1 órában. A "nagyok" között voltak egészen apró emberkék is, egy váltócsapat 8 év körüli kiskrapekokkal, akik félelmetes, hogy milyen tempót diktáltak, úgy futottak, mintha puskából l?tték volna ki ?ket. Aztán volt a versenyz?k között egy 67 éves néni, aki egyéniben teljesítette az 50 km-es távot, de mint elmondta, mikor egy darabon elkísértem a futásban, hogy most azért ez nem az igazi, mert nagyon érzi az el?z? heti Bécs-Budapest maratont a lábaiban. :-)))) Persze gyorsan megnyugtatott, hogy ott azért nem egyéniben indult "csak" csapatban. Verseny után persze még mesélt sok érdekes dologról, többek között arról, hogy a leghosszabb táv, amit egyszerre lefutott az 70 km volt, de azt már nem nagyon élvezte, úgyhogy marad a "rövidebb" távoknál és meghagyja az ilyen távokat a fiataloknak. :-)))) Klassz kis verseny volt! (Ezt a bekezdést már lehet, hogy az Élmény topikba kellett volna írni, de sportról szól, úgyhogy talán nem off-olás itt.)

És az októberi "Vasas 25" elnevezés? teljesítménytúrámról meg nem is írtam... :-)))))  (Pomáz - Dobogók? útvonal - 25 km-es táv, 1020 m-es szintkülönbséggel.) Szóval tessék menni sportolni, mert jót tesz!

Nincs jelen

 

#73 2005-11-09 13:04

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

A szobabiciklizés is megy még, igyekszem tartani, hogy minden nap bicajozzak egy kicsit, úgyhogy azt lehet mondani, hogy csak id?nként hagyok ki egy-két napot. Ha felülök rá, akkor a kötelez? mennyiség 22 km, annál kevesebb már nem lehet, csak több. :-))) A mai adag pl. 26 km volt 52 perc alatt. :-)))

Nincs jelen

 

#74 2005-11-11 11:09

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Hajrá!

márcsak 214 km és letekersz Szombathelyig:)

Nincs jelen

 

#75 2005-11-24 12:53

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Üdv néktek! Hát egy évbe egyszer eltalálok ide. Mi újság veletek? Robur veled voltam együtt idén a Margit kórházban, jól vagy, minden OK , dolgozol? Én még mindig otthon vagyok egész jól vagyok, a belem majdnem Ok. Pár célt elértem a sok közül amit kit?ztem magamnak ( nem eszem húst semmit, alkoholt ) de le akarok még mondani a kávéról az édességr?l még ezzel küszködök. Az otthonlét már néha nagyon lefáraszt, amellett, hogy vannak jó oldalai is. Rokkant nyugdíjt kapok, (100%!!). vagy dolgozni szeretnék vagy tanulni. még nem tudom Be is fejezem. Jó lenne majd egyszer összejönni... Üdvözlettel:Ottó Miskolcról

Nincs jelen

 

#76 2005-11-24 16:28

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Hogy oldottad meg a 100%-ot?

Nincs jelen

 

#77 2005-12-01 17:04

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Zoli irta:
" Aoliosz,(sic!)  és télen fedett csarnokban is nyomjátok??? Egy ilyen lehet?ség Bp-en érdekelne minket!"

Igen, telen itt teniszezunk Sas Club T.C. .
Nem a legolcsobb, de itt van a szomszedban.
Nagyon sokaig a Folyandar utcai Vasas illetve a Latorca utcai Tromos palyan teniszeztem telen nyaron, de ahogy oregszem, egyre lustabb vagyok es nem szivesen megyek nagyon messzire, meg kocsival sem.
Itt erdemes korulnezned palyakereses ugyeben:
Itt lehet mazsolazni a teniszpalyak kozott
AIOLOSZ

Nincs jelen

 

#78 2005-12-01 17:12

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Misi irta:
"...akkor nyáron ha otthon leszek mindenképpen jáccanék veled egy szettet, bár én már rég nem nyomtam, de hamar visszaszokik az ember. meg ezek szerint lenni mit tanulnom t?led teniszben! .. "
Ennek semmi akadalya es mivel nyogdijas vagyok, igy delelott is raerek. Nyaron Gazdagreten  Laszlo atya teniszpalyajan orrba_szajba van lehetoseg es nekem itt van a szomszedban.
Te meg fiatal vagy, igy Neked a tavolsag nem akadaly :-) Ja, es egy egesz szettet kepes lennel vegigjatszani ? Mi lesz, ha ot szettes lesz a derby es tie-break nelkul :-)

Nincs jelen

 

#79 2005-12-01 20:52

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

király. gazdagrétre szoktam is járni id?nként! ott lakik legjobb spanom :D

Nincs jelen

 

#80 2005-12-02 09:18

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

A helyzet az, hogy en tiz orat kotok le egyszerre es igy 3K-ba kerul, viszont nem fix ido, hanem amikor raerunk es van szabad palya. Az egyik helyen harom salakos a Sas Club Hotel mellett pedig egy salakos es egy muanyag. En csak vegszukseg eseten jatszom muanyag palyan. A nem salakos palyak kozul egyedul a Folyandar utcai Boltex volt, amit kedveltem.
A nyari bajnoksag OK.

Nincs jelen

 

#81 2005-12-08 15:36

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Jöv? héten lesz az utolsó salsa órám! Nagyon klassz volt, s folytatom is, bár lehet másik táncnemben! Mindet ki kell próbálnom! :)
Hiába folytonos a mozgás, mindig meg kell küzdeni a másnapi izomlázzal, de azt figyelem, hogy minden óra után más és más testrészem érzi a hatást :)

Csak öszönözni tudok mindenkit erre a mozgásformára is! Jó zene, jó társaság, igényes mozgáskultúra! Tööök jóóó!

Nincs jelen

 

#82 2005-12-08 21:31

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Suhi !
Ez iszonyuan erotikus "...minden óra után más és más testrészem érzi a hatást"
Tudod mit, ne is reszletezd a testreszeket, fantazia kerdese az egesz :-)
Szeretnek kedveskedni neked, persze, ha sikerul....->ezzel:
A klasszikus salsa a " Dirty Dancing"-bol

Nincs jelen

 

#83 2006-01-23 17:22

Milka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

A betesgés el?tt kezdtem a testépítést, és nem hagytam abba amikor kiderült a betegségem. Úgy érzem semmi kárt nem okoz az edzés, se jobban, se rosszabbul nem vagyok ha nem csinálom.

Nincs jelen

 

#84 2006-01-30 12:15

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!

Els?sorban pestiekt?l szeretném kérdezni(mert itt lakok), hogy van-e kedve valaki(k)nek valami laza közös, rendszeres testmozgáshoz?Gondolok itt pl. tollaslabdára, vagy egyéb kevésbé meger?ltet?re.(persze én minden mozgást anyóstempóban csinálok :) Vagy ha van valami bejáratott társaság, "edzés", oda szívesen betársulnék, de teljesen újra is nyitott vagyok, még szervezkedésben is részt vennék
Üdv.: pasekix

Nincs jelen

 

#85 2006-01-30 12:26

Orsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Nem rossz ötlet!

Ebben én is részt vennék!
Mert egydül nem megy...  :)

Orsi

Nincs jelen

 

#86 2006-01-30 14:17

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

OK!

Hogy lehetne ezt elindítíni?Lendítene a dolgon, ha néznék vmi termet? Tudom nehéz összecs?díteni még akár 3 embert is, de szívesen belevágok a szervezkedésbe, ha akadna még jelentkez?.

Nincs jelen

 

#87 2006-01-30 14:59

Orsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Kezdjünk hozzá, és csak lesz vmi bel?le :)

El?bb vagy utóbb.  :D

Nincs jelen

 

#88 2006-02-03 08:55

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szervusztok!

Látom egyel?re csak Orsit érdekli ez a sportolás téma, legalábbis csak ? írt eddig err?l.
Mi lenne, ha valami "mozgás" keretében találkoznánk valahol, és egy kicsit körüljárnánk a témát, személyesen biztos többet lehet megtudni egymás igényeir?l.
Gondolok itt pl. szánkózásra a Normafán, vagy korizásra valahol. Mindez azért jutott eszembe, mert még sosem találkoztam személyesen innen a fórumról senkivel.
Szóval ha szeretne valaki csatlakozni egy sportolással egybekötött "sport" megbeszéléshez, várom a bejegyzését itt a fórumon. Akár ezen a hétvégén is megejthet?, ha nem szóltam túl kés?n.

Nincs jelen

 

#89 2006-02-03 08:58

Orsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Szia Paeskix!

Nekem jobb lenne a jöv? hétvége felé :) Dolgoznom kell, sajnos:(

Ors

Nincs jelen

 

#90 2006-02-03 09:06

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Halihó!

Igazad lehet, ha még a jöv? héten olvassa más is ezeket a sorokat, talán többen össze tudnánk ver?dni

Nincs jelen

 

#91 2006-02-06 08:46

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Sziasztok!

Hétvégén voltam kicsit körülnézni téli sportok tekintetében. A következ?ket találtam:

*meglepetésemre a Normafánál még mindig van hó, és a héten állítólag fog még esni. Szánkó, "posi-sí", nejlonzacsis gatyafékes lecsúszás, túrázás és meleg teás síház jöhet számításba
*a Libeg? alsó végállomásánál van egy koripálya, igaz nem túl nagy, de nincsenek is sokan. Amíg hideg van, minden nap este 8ig nyitva vannak. A büfében jó a palacsinta, de a tea nekem túl édes volt :)   ja, és 500 Ft-ért lehet bérelni korit

Na, lehet még valakit mozogni invitálni?

Nincs jelen

 

#92 2006-02-06 14:33

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Ja, és majd' elfelejtettem!

Egy tornaterem, (már ha tollasról, vagy valami hasonlóról lenne szó) kb. 5-6000 Ft/óra körül mozog bérleti díjban, kicsit drágának találom, de ha tud valaki olcsóbbat, szívesen venném, ha szólna.
Nos várom a sportolni "vágyók" jelentkezését, ha van erre igényetek

Nincs jelen

 

#93 2006-02-26 18:15

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Üdv!

Nem tudom, de nekem már a télb?l kezd elegem lenni... se a szánkó, se a kori nem tud úgy érdekelni, mint egy szép, napsütéses, kellemes h?mérséklet? hétvége, melyet csak még édesebb napok követnek, s akkor már termet se kell bérleni, s egy laza sétát is lehet tervezni a K?hegyre...

Én most hastáncolni kezdtem. Olyan finom mozgásnak t?nik, de másnapra mégis minden rejtett izmom fájt. Viszont a hasam egész jól bírta, nem morgott miatta, pedig voltak(vannak) vele problémák mostanában. Mindenesetre a lelkemnek jót tesz s ez már fél siker!

Nincs jelen

 

#94 2007-04-13 17:32

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Látom haldoklik ez a topic és mivel úgy is itt a nyár a nyakunkon, ajánlom mindenkinek, hogy menjen a szabadba és sportoljon valamit! Még 10 perc is csodákra képes hosszabb távon és a test külsõ izomzatán kivül a belsõ izomzatot is erõsited vele! 10 perc futáés, bringázás vagy korizás szerintem mindenkinek belefér, mert 10 perce mindenkinek van!Egyedül is el lehet lenni, viszel mp3at és közbe benyomsz valami adrenalinpumpáló zenét és mehet a menet!
Bár én csak egy hete kezdtem a capoeirát, mégis megtaláltam a hozzám való életstílust!Más mint a jitsu volt régen, vagy az aikido!Ez egy olyna életforma ami bebiztositja az optimista életszemléletet, az optimistát mégoptimistábbá faragja, ráadásul egy oylan közösséghez tartozhatsz, ahol mindenki normális, nem érdekel senkit hogy beteg vagy , nem néznek le, csak nyomjuk! Edzésen kivül is edzek, lent az utcán, kutyasétáltatás közben, mert igaz ,hoyg látnak és még béna vagyok, de minden nap egy órát edzek minimum és utána tele leszek boldogsággal, szeretetttel és legszivesebben átölelném a világot!Olyna ez mint a szerelem!
Akit érdekel esetleg, az látogassa meg a hivatalos workshopokat (nyilt edzés) vagy rodákat az utcákon, mert a jóidõnek hála, már az utcán is edzenek a csoportok és hirdetik az igét!

sport->e öröm, bódottá!

Nincs jelen

 

#95 2007-04-13 19:44

katika83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

én meg nekiálltam szobabiciklizni,mert az én izületeim nem birják az  ugrálés,de bicikli jo,pléne,ha a párom megcsináltatná a bringám kerekét mennék a szabadba.szerintem a sport nagyon fontos a crohn betegeknek.hajrá mindenki!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#96 2007-04-13 23:50

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Barni!

Te hol kapérázol? Mert én voltam egyszer a Lónyaiban egy edzésen, vagyis csak végignéztük, az nagyon tetszett.
hosszú hajú brazil volt a mester:) De ott márvoltak akik  profin nyomták.  Aztán elmentünk Vácra, ott edzettem is, de az már nem tetszett, kevesebb volt benne a capoeira, több a kínzás. Így elment a kedvem tõle.
És becsatlakoztál mint kezdõ?
Én is elkezdeném újra.. ha tudsz egy jó klubot ahová kezdõk is becsatlakozhatnak írd meg légyszi.

köszi

É:

Nincs jelen

 

#97 2007-04-14 12:48

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Pevi:
Én is annál az edzõnél edzek! Formado Sancao a neve, tejcsoki és relative rövid a rasztája.Jósrác, én is nála edzek az örs vezér étren és mindenhol van külön kezdõ és haladó edzés!Amúgy én is fogok járni a Lónyaiba, mert 5000 forintért annyit edzek amennyit akarok, szal járhatok kedd-csüt az örsre és hétfõ-szerda a lónyaiba, mai nagyonjó, ha megnézed, hoyg pl egy Kempo edzés havonta 9 rongy és heti két edzés van....Ráadásul ez gy olyan közösség, ahol mindenki normális, fõleg a kezdõk és nem kell semmi elõképzettség, mert idõvel jobb leszel!

Amúgy ha most csatlakozol, akkor júli elején sztem te is résztvehetsz a batizadon (avatás), ahol kapsz nevet, meg övet és nem kell rá egy évet várni. Meg Megyünk Barcelonába juli 16-aug.1ig, ami szintén nagyon jó lesz!!Sátortábor csupa capoeirással! Atom nagyon, csak ajánlani tudom!!!Ha meg nem tetszi, akkor is megpróbáltad!
Amúgy csakis hozzánk gyere!! ACDP a klub neve!!!
www.capoeiracdp.hu

Nincs jelen

 

#98 2007-04-14 14:06

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Közérdekü infó:

Akit érdekel, milyen is egy capoeira edzés és megnézné, az jöjjön ki holnap (vasárnap) a margitszigetre a Nagy fához (nemtom hol van:D) és mi ottlezsünk egész nap 10tõl napnyugtáig!

Szerkesztette: barna-by (2007-04-14 16:35)

Nincs jelen

 

#99 2007-04-14 18:11

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Wow Barni! Te is ott leszel?
Feltétlenül elnézek arra....   :)

T

Nincs jelen

 

#100 2007-04-14 18:15

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sport

Köszi Barni!

És ahova nincs odaírva, hogy haladó edzés, az azt jelenti, hogy kezdõk is mehetnek?
Mondjuk én ott dolgozom a Lónyaiban, de kedden chi kung van..mindegy, megoldjuk.
Vagy vannak direkt kezdõknek edzések?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB