#7351 2016-07-21 13:11

Ibi50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én nagyon szeretek enni, és idegesít, hogy folyton agyalnom kell,hogy mit, mikor és hogyan.....pedig nekem egyáltalán nem kell diétáznom, és a pasik helyében meg is õrülnék, ha a csajomat ha elvinném egy étterembe mindig számolgatnák a kalóriákat, és csak egy salátát akarnának megenni.....na engem ez a veszély nem fenyeget, csak ez a fránya dolog....köszi marci....hát igen...minden, ami nagyüzemben állítódik elõ, kétséges...génmódosított tojásokról is hallottam már,nemcsak kukoricáról stb....mivel sokat,és ipari mennyiségben kell elõállítani,ezért egyes országok ebben látják a lehetõséget, génmanipulált csirketápos csirkék....hm....akkor fog még csak elõjönni igazán az ételintolerancia, ételallergia, liszt- laktózérzékenység...most már a tej se a régi....hazugság,hogy ami rá van írva,annyi százalékos némelyik tej....a 1,5 %-os már rég nem annyi.....elkeserítõ....

Nincs jelen

 

#7352 2016-07-21 15:44

Ibi50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Na megettem egy általam imádott és elkészített bolognai spagettit....kb.15 perc és ki is jött belõlem....elegem van....

Nincs jelen

 

#7353 2016-07-21 17:05

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

így van! Ilyen hírtelen ki tud menni.Tegnap elõtt ugyanígy jártam egy sütivel Az is kb 15 perc volt

Nincs jelen

 

#7354 2016-07-21 18:37

Ibi50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Biztos túl krémes volt....milyen süti volt?

Nincs jelen

 

#7355 2016-07-21 23:56

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én a tükör tojással voltam ma így....ez egy ilyen nap :D

Nincs jelen

 

#7356 2016-07-22 00:28

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Biztos, hogy a spagetti jött ki?
Nem lehet, hogy a gyomorba került meleg étel és annak súlya hatott a haránt vastagbél tartalmára?
Mert nálam ez már többször elõfordult! Ha wc után üres vastagbéllel teszem ugyanezt, akkor nem indul meg semmi, mert nincs, ami meginduljon...

Nincs jelen

 

#7357 2016-07-22 08:43

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

azóta vagyok jobban mióta párkapcsolatban élek a szorongás állandó feszkóérzet elmúlt, a hátamon a kajáktól a kiütés nem jelentkezik még a lisztes dolgok után sem. A vécézésem nem tökéletes de fényévekre van a kezdetektõl. Nálam az agyam rombolt le mindent és az is fog helyrehozni. Nem bánom hogy lebetegettem nem szerettem ahogy éltem és magamat sem. Nem is akarok olyan lenni mint amilyen voltam. Nem tökéletes, nálam is van emésztéssel bajok de feladatként kezelem nem problémaként, de igy jó nekem máshogy látom a világot.
A szorongás állandó aggódás ebben a betegségben jelentõs tényezõ ha azt legyõzi az ember az emésztés miniumum 50% ot fog javulni( ki tudja ki milyen szart cipel az életében ) Azért csak 50 % mert a többi meg a tudatos egészséges táplálkozás amit meg mindenki ismer. Megemlítem ez csak az IBS -re igaz IBD -re nem.

Nincs jelen

 

#7358 2016-07-22 14:58

Ibi50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Pt a tükörtojással az a baj,hogy zsiradékban sütjük,ezért nálam sokkal jobb a fõtt tojás....Makkmarci szerintem a paradicsomos szósz lehetett a baj forrása, általában az öntetek,szószok gondot okoznak...igaz,hogy nem üres vastagbélbe került az étel,de elõtte alig ettem valami csekély száraz ételt. Nyilván az rossz,ha sokat koplalunk,diétázunk,aztán ha "elmúlt a veszély", és otthoni komfortzónánkba halálra esszük magunkat, akkor telepakoljuk hirtelen nagy adaggal a bendõnket,és akkor meg az a baj forrása. Peeti a párkapcsolat, a kiegyensúlyozott nemi élet, a jó hormonháztartás egyik kulcskérdése a magunk féle embereknek. Ha az jól mûködik,akkor nagyon sokat javul a helyzet. De nyilván nálunk a sok szorongás, állandó aggódás is lehet a baj forrása. Fontos lenne a stresszmentes életmód, de ezt nagyon nehéz megoldani. Egy teljesen új életet kellene kezdeni....biztos vagyok abban,hogy az idegi tényezõk nagyban befolyásolják a helyzetet,nemcsak a táplálkozás.

Nincs jelen

 

#7359 2016-07-23 00:57

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Peeti-nek igaza van :-)

Érdekesség:
http://www.origo.hu/egeszseg/20160721-o … iumok.html

Szerkesztette: makkmarci (2016-07-23 01:43)

Nincs jelen

 

#7360 2016-07-23 06:30

etty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok! Egy ideje olvasom az irasaitokat néha csak azert h ugy erezzem bakker masok is képesek igy felkelni es csinalni a napi dolgokat nekem is muszaj. 25eves vagyok 3 eve derult ki hogy Ibs em van. Kb 1 éve tudok kimozdulni a lakásból ugy hozzamkepest eleg sokszor. Legalabb is eddig igy volt. Most pár napja bármit ehetek ami a jo etrendembol valasztva persze amii 15 perc múlva távozik is.. Ma reggel iszonyu gyomorégés keltett. Fogyás is drasztikusan megindult nálam. Tegnap az ügyeleten azt ajanlottak menjek el a surgossegire es ha befektetnek majd kivizsgalnak legalabb.. De keszuljek fel mert nem a kegyes bánásmódra számíthatok. :D jo mi?! Ez az egy lehetosegem van ilyenkor? Amelett h menjek el egy magandokihoz aki par héten belül vmit talan kiderit.. Ugy érzem most nem varhatok pár hetet. Ha valakinek esetleg van valami tanácsa legyszii irjon. Koszonom:\ :)

Nincs jelen

 

#7361 2016-07-24 18:23

oki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!

Én is hasonló problémákkal küzdök már egy ideje és elég sok mindent kipróbáltam.

Mondanom se kell gondolom, hogy az örök para mindig a wc kérdés (illetve annak a hiánya). Elsõsorban a lányoktól kérdezem: nálatok is volt már olyan hogy nem értetek oda idõben a wcre és nyilvános helyen voltatok? Ha volt már ilyen, hogy sikerült megoldanotok a helyzetet?

Etty: Nem akarlak le/rábeszélni semmire, de egy a témára szakosodott gasztrós dokival szerintem mindenképp érdemes lenne megnézetni magad, az állami egészségügy nem a legjobb... Nálam volt vérvétel meg tükrözés is, kizárták a "komolyabb" dolgokat és maradt az IBS. Ezt követõen allergia vizsgálat+életmódváltás az ami tartósan segíthet.

Szerkesztette: oki (2016-07-24 18:29)

Nincs jelen

 

#7362 2016-07-24 18:28

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Makkmarci:Okos gondolat ez a haránt bél logika!!!
Peeti: Oltári mákod van ,hogy Ibs-eseként találtál párkapcsolatot.Én el sem merném mondani legalább a tizedik randiig hogy ezzel küszködök.Egyébként sok-sok éve nem találok egy olyan lányt aki elfogadó lenne ilyen téren.
Már egyszer régen leírtam ,de leírom most is. Volt egy gasztrós doki akinek azt hiszem a második kérdése az volt :és fiatalúr párkapcsolatban él e? Azt mondta több mint 50% százalékban nincs párkapcsolatuk a fiatal Ibs betegeknek pedig sokat segitene rajtuk.
Jó majd veszek egyet a közértbe...

Nincs jelen

 

#7363 2016-07-25 01:15

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

RealHero
Már többször megfigyeltem a dolgot és sokak panaszai között is ezt olvasom. Ettem és negyed óra múlva kijött...
NEM az jön ki!
A hirtelen a gyomorba kerülõ vagy meleg, vagy nagyobb mennyiségû (vagy mindkettõ) kaja megindítja a haránt vastagbél tartalmát. Hasonló a reggeli kávé vagy a két pohár víz esetéhez. Az egyik kicsi és meleg, a másik hideg, de súlya van...
Anno írtam arról, hogy húsleves után 15-20 perccel rohantam a budira. A frissen bevitt kaja ennyi idõ alatt nem jöhet ki! Arról nem beszélve, hogy látnom kellett volna tésztát, répát, stb. Nem volt...
Az az elõzõ napi kaja maradéka volt...
Jelenleg úgy eszek levest, hogy langyosan és fél adagot (persze bõven wc után). No problem...
Hozzáteszem, hogy minden kaját azóta langyosan eszem, sokkal komfortosabb a dolog.

Nincs jelen

 

#7364 2016-07-25 09:37

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nálam ez nem így van. Pl most a zsírnál figyeltem meg. Megeszem....jobb bordaív alatti fájdalom (gondolom epe).....szépen bemurtyog a belem....végigrohan rajtam az epével megspékelt bevitt tápanyag....aztán a normális emésztett székletet is maga elõtt kitúrva kirobban belõlem az egész. És ehhez sajnos múltkor elég volt az, hogy egy minimális zsíron sütöttem meg a tükörtojásomat.....alapjában csak a kerámia serpenyõn szoktam zsír nélkül, akkor nincs is baj. Nem értem az epém miért ilyen robbanékony. Az biztos, hogy epés a hasmenés, mert a wc kerámiát is megmarja.....konkrétan a kefe le se hozza azt a sárgás barna elszínezõdést, domestossal is csak nehezen tudom feloldani és csak utána tûnik el sûrû dörzsölés után.

Nincs jelen

 

#7365 2016-07-25 15:28

Tyuttyer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok.
Jó rég nem voltam már itt, benéztem, visszaolvasgattam mi van veletek.
Továbbra is kitartást mindannyitoknak, látjátok van kiút az ibs-bõl, bár az kétségtelenül bebizonyosodott számomra,h ahány ház...... ahány szervezet annyi megoldás, de hiszem továbbra is a saját példámon,h megtalálható mindenkinél a megfelelõ diagnózis, ami persze nem annyira orvosi mint inkább a saját szervezetünk jelzései a megoldás irányába!
Ne adjátok fel! ,,,,és mint nálam is nem mindig valami összetett és bonyolult probléma húzódik a háttérben, olykor egészen pofonegyszerû:)
Csoda gyógyszerek és termékek nincsenek ugyan, de mint nálam is szerintem egyikõtöknek sem a csodás tudomány mint inkább a "józan paraszt" fog segíteni!!
Immáron több mint egy éve tünetmentesen, elfeledve minden hányadtatást!
Kitartást, és Jobbulást!! Tyuttyer

Nincs jelen

 

#7366 2016-07-25 19:58

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

pt
Pedig az epét épp hogy zsírral lehet rendszeresen üríttetni...
Nem irigyellek...

Nincs jelen

 

#7367 2016-07-25 23:18

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Lehet az a baj, hogy kevésszer ürül de akkor sokat nyom ki magából?
Fene tudja....

Nincs jelen

 

#7368 2016-07-25 23:19

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ha az étel súlya(nyilván egy 50-60 kg-os egyénnél ez mindenképpen tényezõ lehet,viszont egy 100 kilósnál nem hiszem hogy a gyomortartalom súlya befolyásolná) ha túl meleg valószínûleg tényleg beindíthatja a dolgokat.Ugyanez igaz szerintem ha valaki pl laktóz vagy glutén érzékeny.Ahogy bekerül a vékonybélbe az étel már indítja is parancsot és végigtol mindent a teljes vastagbél tartalmat.
Felmerült bennem miért nem hányunk és miért nem hányással jelentkezik ez az egész.Bizonyára mert a vékonybélnél kezdõdik az igazi felszívódás és itt érvényesülnek elõször is az irritáló anyagok.
Egészen egyetértek Makkmarcival errõl, bár ugyan annyira cáfolni is tudom.Volt már nem olyan hogy mákos ételt hitetlen módon már 4 órával az elfogyasztás után viszont láttam a mellékhelységben.

Nincs jelen

 

#7369 2016-07-26 01:09

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

De az akkor is 4 óra, mégse 15 perc :-)
De valahol itt a kutya szerintem...

Upp...
Betoltam egy nagy adag hazai tejfölös vargányás krumplilevest közepes hõmérsékleten, közepes tempóban.
Semmi utóhatás, pedig régebben kifeküdtem ettõl is...

Szerkesztette: makkmarci (2016-07-28 00:57)

Nincs jelen

 

#7370 2016-07-31 21:51

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

9.-én elveszik a szüzességem :p Majd írok utána mit mondtak :D
Hallgattam rág Qpak.....bódításban kizárólag és az pritoscep vagy mi lett felírva elõzõ napra.
Szuper hét lesz......
Ha a hétfõm keddem ezzel el lesz cseszve....gondolom szerdán sem leszek még valami fittipaldi....de csütörtökön már téblábolhatok vajon? Tapasztalatok?

Kapni enterobenét egyébként újra.....hát a lopediumhoz képes durvábban fog....vagy csak a váltás miatt érzem így, nem tudom....

Nincs jelen

 

#7371 2016-08-01 09:54

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

én a tükrözések után másnap már simán tudtam dolgozni anno... igaz, nem fizikai, irodai meló... de általában már vizsgálat utáni estére teljesen kihevertem (némi extra gázt leszámítva)

Nincs jelen

 

#7372 2016-08-01 11:55

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Pt: Picoprep lesz az! Nekem is az volt.Az elõnye hogy nem görcsöl amikor majd megy a hasad.Viszont bármennyire is úgy gondolod hogy már elég tiszta vagy és nem kell a teljesen adagot meginni már! De kell!!! Én csak a felét ittam meg mert 11x voltam az elsõ adagtól is.Hiba volt ! Meg kell inni az egészet!! Nekem altatásban volt egyébként.
Igen,csütörtökön már biztos ember formád lesz:)

Szerkesztette: RealHero (2016-08-01 11:58)

Nincs jelen

 

#7373 2016-08-02 04:11

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

pt
KITARTÁS!

Nikol
Neked meg már végre válaszolok priviben is, két hét szabin leszek...
Ennek java részét remélem, hogy a Borostyán tó partján tölthetem Zalában, imádom...

Mindenki használja ki a nyarat még, amíg lehet. Sok esõ vár még ránk, szóval hajrá!

Addig is egy kis olvasnivaló:

http://antalvali.com/blog/egeszsegesek- … yitok.html

Szerkesztette: makkmarci (2016-08-04 03:07)

Nincs jelen

 

#7374 2016-08-04 13:06

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

jajj, antalvalit neeee!

Nincs jelen

 

#7375 2016-08-04 22:12

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hihetetlenül utálom ezt a nõt! Rohadtul bûntetni kéne, kártékony féreg az egész bandájával együtt! Ilyenkor mindig kijön belõlem a kisörördög és azt gondolom bár egyszer Õ is úgy járna, mint azok akiket kezel! Gondolom pikk-pakk meggyógyítaná magát...

Szerkesztette: QpaK (2016-08-04 22:13)

Nincs jelen

 

#7376 2016-08-05 01:16

pettra
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok, örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, itt legalább lehet õszintén beszélni. Hát ronda egy kórság ez, nekem mindig is elõ-elõjött, de az utóbbi idõben állandósult, most már ott tartok, hogy nem megyek sehova, mert sose tudhatom, mikor jön rám. Sõt, kifejlõdött egy fóbiám, hogyha bemegy valaki a fürdõbe (nálunk a wc is ott van) és hallom, hogy kattan a zár, máris görcsbe rándulok és addig dörömbölök, amíg be nem enged, és nem csak képzelem, tényleg muszáj bemennem. Volt két éve egy kórházi baktériumom, lehet, hogy az is visszamaradt, már végigzongoráztam az immodiumot, lopediumot, cralexet, legutóbb az enterolról hittem, hogy jaj, de jó, de most már az se. Most rendeltem valami csodaszert, tayuya kapszula a neve, nem tudom, próbálta-e már itt valaki, remélem, holnap hozza  a futár. Ja, igen, belülrõl is meg vagyok tekintve, és nem látni semmit se. Ez a legjobb az egészben, hogy nincs is rá magyarázat. Szerencsém, hogy már nyugdíjas vagyok és nem kell járnom dolgozni, nem tudom, hogyan oldanám meg. Ráadásul állandóan farkaséhes vagyok (és sovány), mert nem merek enni. Mit tegyen az ember, hogy élhetõbb legyen az élete?

Nincs jelen

 

#7377 2016-08-05 08:38

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

kognitív terápiát meg kellene próbálnod

Nincs jelen

 

#7378 2016-08-05 15:19

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nem kell ezt a valit szeretni, nem is ez volt a szándékom...
Ellenben gondolatébresztés annál inkább. Ez is ilyen:
http://napitaptudas.blog.hu/2016/08/04/ … jast_evett

Nincs jelen

 

#7379 2016-08-05 15:58

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Az amit õ átvesz és kirak a honlapjára mindenre jó, csak gondolatébresztésnek nem! Az sem árt, ha néha megnézed a forrást is honnan linkelsz… ;)

Nincs jelen

 

#7380 2016-08-05 16:18

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nem mondok újat mennyire hullámzó betegség ez.Hetekig tök jól elvoltam ,most meg bumm megint megy víz szerû széklet,éjjel felkelt görcsöl ,kiver a víz és melegem lesz.Gondolom sokaknak ismerõs. Jelenleg pszichoterápiára/kognitivre járok,csodát nem várok,de ha enyhiteni fog valamit megosztom veletek.
Viszont az kiábrándító hogy idõs/nyugdíjas korban is van IBS ,és ezek szerint igaz és nagyon elfogadni hogy ez egy élethosszig tartó betegség! Javulást mindenkinek

Nincs jelen

 

#7381 2016-08-06 01:44

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

kupak
Miért ne nézném meg a forrást?
De azt ne mond már, hogy a keményítõk nem része az életednek...
Meg persze 25 tojást se mondtam, hogy egyél! Ezek nem errõl szólnak részemrõl...
Egyfajta szemszög, nézõpont. Nem kell vele egyetérteni, sokszor én sem teszem. Mozaikokként fogd fel, hátha segít összerakni valamit egyén szintjén. Ennyi és nem több.
Ha mindig valis dolgokkal jönnék, akkor megértenélek, így kevésbé...

Nincs jelen

 

#7382 2016-08-06 09:38

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nem érted. Engem felhúznak a baromságok, ezért nincs kedvem mozaikként nézni. A betegség leírások pl korrektek, de pár bekezéssel lejjebb már a bionom marhaságokkal jön. Miért kamu oldalt linkelsz, ha máshol is megtalálod ugyan azt, csak hiteles szövegkörnyezetben?

Egyébként igazad van, ki lehet válogatni, csak én nem fogom…

Nincs jelen

 

#7383 2016-08-07 00:30

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A "bionom marhaságok" neki az üzlet része, ezért jön vele. Sok ilyen oldalt találsz...
Ezt a részt ne nézd meg, oszt jóvan :-)
Miért épp ezt linkeltem? Mert épp ez került az orrom elé és láttam benne fantáziát, hogy megosszam veletek, ennyi.

Bocs, hogy élek, szólt a pók a légynek.
És megette...
Õ sem válogatott :-)

Szerkesztette: makkmarci (2016-08-07 00:31)

Nincs jelen

 

#7384 2016-08-08 12:13

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Picoprep-es nap éjaéjaóóóóóó :D

Megittam...finom. Eltelt fél óra semmi hatás....hát mondom most mi van?
Hahaha....na azóta adja a hatást már rendesen vagy 6x tuti voltam "kirobbanó" formában.
Nyakalom befelé a folyadékot bõven :D Még jó, hogy csak 5 lépés a wc....néha 6 lépés már sok lenne :D

Nincs jelen

 

#7385 2016-08-08 19:16

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Picoprep the best :-) 
Mikor "hasznaltam",legszivesebben minden egyes pohar vizhez egy tasakot adtam volna :-P
Az ize nekem nagyon bejott. :-*

Nincs jelen

 

#7386 2016-08-08 19:57

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ízre jó......csak a seggem fáj már rettenetesen :D

Nincs jelen

 

#7387 2016-08-08 20:48

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A picoprep-et még nem próbáltam, nekem is itt ajánlották. Mindig rossz ízû hashajtókat kellett innom. Ráadásul olyanokat, amikbõl 2-3 litert kell inni és vagy 20 tasakkal feloldani. Ha jól tudom ez 2 decis volt... Ízre egyébként milyen?

Azon túl, hogy többi bélmosó rossz ízû, szerintem eltellíti az ember hasát és úgy már nem tud normális folyadékot bevinni, amitõl eléggé ki lehet száradni. Pláne, ha a bélmosót is kihányja... :)

Igazából nem tudod, hogy mennyire jól jártál a picoprep-el! :D Remélem holnap elaltatnak és fájdalommentes lesz a vizsgálat is!

Szerkesztette: QpaK (2016-08-08 20:52)

Nincs jelen

 

#7388 2016-08-09 00:23

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ízre ilyen citromos ice tea szerû. Nagyon finom. 1,5 dl-hez írja.
3 dl-be oldottam fel, még úgy is finom. Megittam ma a 6 liter folyadék helyett vagy 8-9-et.
Éjfél elvan, de még mindig fosok XD
Szóval hatásra elég ütõs :D
Remélem holnap nem fosom magam össze a kórházba menet.
Tisztára olyan a hatása, mint egy vírusos hasmenés :D
Durva. 20x tuti voltam minimum wc-n.....eddig nem volt aranyerem, de most már úgy fáj a seggem, hogy lehet az is lett XD 3 guriga wc papírnak annyi meg egy fél zacsi törlõkendõnek.....
Bódítanak....a nélkül a seggemhez nem nyúl senki :D

Nincs jelen

 

#7389 2016-08-10 00:23

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hajrá pt!

Nincs jelen

 

#7390 2016-08-10 19:22

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

pt Nincs még eredményed? :) Majd írj, hogy mi van...

Nincs jelen

 

#7391 2016-08-10 20:00

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Élek ám. Nem volt annyira vészes mint gondoltam. :D
Komolyan mondom az elõzõ napi hashajtás rosszabb volt.
Amikor nagyon fent jártak már a vékonybélnél akkor már szíszogtam....sok volt a levegõ, de nem haltam bele.
De aztán szépen kiszívták a levegõt és jobb lett. Hát nem egy jó buli, de bele se hal az ember.
Lecsíptek 2 kis polipot, meg 4 helyrõl vettek szövetmintát.
5 hét múlva lesz eredmény, addig helybentopi.....
elméletileg a doki szerint nagy baj nincs bent, õ nem látta gyulladtnak és a hasi uh által jelzett rész se olyan, hogy jelentéssel bírna. A szövettant megnézik micro colitisre is, azt mondta ha az nincs, meg a kis polipokkal nincs gond, akkor 10 évig ellehetek colonoskópia nélkül :D
Nyilván megnyugtató részben a dolog. Mást részt meg azért csak rossz ugye, hogy ha minden faxa akkor mégis mik ezek a görcsök....
Mondjuk felfelé menet elkapott a para az M3 bevezetõ-Szerencs keresztezõdésében, ott beállt a forgalom. Csavart is a hasam nagyot....csak úgy murtyogott. Kibírtam a kóriig, mert hát nem sok minden volt bennem.
Ott wc azonnal és pufff folyt belõlem a zöld cucc.....szerintem full epe.

Nincs jelen

 

#7392 2016-08-10 20:21

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Akkor jó! Az azért durva, hogy nem altattak el, pedig kérted. Nem is voltál utána kába, nem beszéltél marhaságokat?
Polipot nekem is szedtek le, a szövettan meg teljesen negatívnak találta. - le is írták colitsre utaló jel nincs :D
Jó, hogy szemre nem látják durvának, az már fél siker, a szövettan után meg mindent tudsz.
Ne is mond én vagy 8x elmentem wc-re közvetlen elõtte, nehogy a vizsgálat alatt jöjjön rám. Egyébként az se segít, hogy a kúp amit adnak elõtte fellazítja a cuccost, csak úgy tudják mosatni. - növeli az ingert és jó undorító! :)

Szerkesztette: QpaK (2016-08-10 20:22)

Nincs jelen

 

#7393 2016-08-10 22:14

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Bódító injekció volt, így nem éreztem a behatolást...  :D
Valami morfin lehetett, mert ahogy tolta be a vénámba, úgy vert fejbe azonnal a cucc....
Gondolom a fájdalmat is csillapította.
Utána kicsit gyenge voltam....de néztem végig a melót a 100 cm-es lcd-n :D
30 perc pihi.....szelelés, meg 1-2 wc után indultunk haza...

Nincs jelen

 

#7394 2016-08-11 10:07

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Pt: Gratula a sikeres tükörhöz. Hány éves is vagy?Azért kérdem ,mert elkezdtem gondolkodni azon vajon hány éves korban kezdõdhet legkorábban ezeknek a polipoknak a kialakulása?

Nincs jelen

 

#7395 2016-08-12 02:27

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Most volt egy mûsor a BBC Earth csatornán.
Egy molett és egy normál testalkatú azonos korú nõn volt egy izraeli kísérlet.
A vércukorszint volt a lényeg.
Mindkét nõtõl vettek székletmintát, hogy a bélbaktériumokat ellenõrizzék.
Aztán mindketten ugyanazt csinálták két hétig, kaja, pia, minden. Közben folyamatos ellenõrzés.
Ezután mindkét nõnél kielemzések után megállapították, hogy melyek a gyors és a lassú vércukor emelkedést kiváltó kaják. Az egyiknél rossz volt a pizza, kóla, croissant (normál csaj), a másiknál meg ezek voltak a jók (molett csaj)!
A molett nekiállt csak a számára jókat enni, szintén két hétig. Kóla, fagyi, croissant, pizza... (Elég extrém menü)
Újabb székletminta alapján elindult a vékonyabb nõ felé a baktériumok összetétele!
Amúgy vállalt arcú angol és izraeli orvosok csinálták a kísérletet...

Mellékesen volt ugyanebben a mûsorban egy crohn-os srác is. Semmi baja nem volt addig, míg egyszer nem járt Ausztráliában. Onnantól 12kg fogyás, stb...
Alapból a férgekrõl volt szó, lényeg, hogy önhatalmúlag horgos férgeket cseppentett a bõrére, melyek eljutottak a bélbe. Azóta semmi baja, mindent megeszik. Durva...

Szerkesztette: makkmarci (2016-08-12 02:29)

Nincs jelen

 

#7396 2016-08-12 10:22

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ide a férgekkel  XD

Nincs jelen

 

#7397 2016-08-12 10:37

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Tessék pt!  http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=35

Az eddigi leghitelesebb és legdrágább ÁTVERÉS! ;)

Nincs jelen

 

#7398 2016-08-12 20:29

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sejtettem Qpak, hogy parasztvakítás ez is mint oly sok minden :D
Ami beválik az a coaxil, frontin, hydrocodine és az immodium.....a többirõl nekem papolhatnak már.
Ezt a saját kísérleteim alátámasztják. a probiotikumok hasznát csak 50-50----mikor hogy....

Nincs jelen

 

#7399 2016-08-16 23:15

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Klassz lenne a kognitiv viselkedés terápia,ha ki nem derül hogy a terapeutád egy oltári seggfej.Kár hogy egy ilyet fogtam ki. Marad a gyógyszer .Antidepi+hasfogó+próbálni nem szívére(helyesebben nálunk ,gyomrára) venni az embernek a dolgokat.

Nincs jelen

 

#7400 2016-08-23 22:01

Joker_01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!

Pár napja fedeztem fel ezt a honlapot/fórumot, ami egyben elkeserít hogy mennyi ember szenved ettõl a betegségtõl, másrészt viszont örömteli hogy ennyi jó ember próbál egymáson segíteni. Nekem most lesz 2 éve õsszel hogy küszködök ezzel a betegséggel. Egy éve pedig teljesen kiírtam a tejtermékeket az életembõl, mivel a reggeli tejeskávé már-már a túlvilágra küldött át.. azóta rizstejet iszok, ami abszolút jó a hasamnak, illetve a kávémnak. Egyetemista vagyok, szinte biztos vagyok benne hogy a sorozatos stressz váltotta ki nálam (is). Az életembõl kiveszett a spontaneitás, bárhova megyek "mellékhelység" biztos kell legyen az a hely, reggeli indulás elõtt 1 órával legalább fel kell kelnem a 2-3 ürítés miatt. Már-már teljesen kilátástalan számomra az egész körforgása. Vannak napok amikor elviselhetõ, de többnyire megkeseríti az életem.  Arra viszont kíváncsi lennék, ti milyen gyógyszereket használtok a betegség enyhítésére? Protexin ibs-t szedem, illetve salazopirint, de utóbbival nem vagyok teljesen kibékülve, leginkább a mellékhatásai miatt. Görcsös wc-re futkosáson hogy lehet enyhíteni? Hummel gélt próbáltátok?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB