#201 2009-06-12 12:32

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Olvastam egy amerikai lapon, hogy az IBS nagyrésze mögött valamilyen parazita fertõzés áll, amit nehezen tudnak kimutatni széklet vizsgálattal, volt akinek a 8.-ik ! széklet viszgálata mondta meg a valós okot. Errõl ennyit, lehet menni pszichodokikhoz, javulni úgysem fogunk. Melyek a megalázó vizsgálatok ? Én összesen colonoscopián voltam, de az nem olyan gázos, jobban rinyáltam tõle, mint kellett volna

Nincs jelen

 

#202 2009-06-12 12:43

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Colonoscopia, manometria (végbél vizsgálat ez is, ocsmány egy valami), virtuális colonoscopia - hiába virtuális, a végbélben turkáláson túl az elõzetes kipucolást sem úszod meg, már bõgtem, úgy fájt, ahogy egy napig jött belõlem a forró víz a borzalmas Fleet-tõl, és megfogadtam, én ilyen pucolásba többet bele nem megyek, és amire azt mondtam hogy na most már aztán hagyjanak békén, a defecographia, melynek során ki kell sz.rni a kontrasztanyagot. (és akiknek javallott, annak köze nincs az én tüneteimhez, csak rohadtul nem figyeltek rám a kórházban 5 napig, gondolom "mert ez biztos csak hülye" és baromságokat írtak a lapomra, ami nem is úgy volt!) És ehhez kötötték egy olyan gyógyszer kiírását, amit - egy kutatás miatt - csak az a 2 orvos írhat ki. Ondansetron/Zofran a neve, állítólag hasmenéses IBS-ben hatásos. Amúgy rákosoknak adott gyógyszer.

Nincs jelen

 

#203 2009-06-12 12:45

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Azt nekem is mondta EGY orvos (a tízbõl), hogy a székletvizsgálatot ismételgetni kell (csak nem tudom, milyen idõközönként), mert szakaszosan ürülnek a paraziták.
Most már mindegy, az SCD diéta következetes alkalmazásától elvileg meg fognak dögleni.

Nincs jelen

 

#204 2009-06-12 12:49

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Egyszer csinálnak, utána meg azt mondják, hogy minek. Elvileg egyszerre 3 mintát kellene küldeni, de azt mondják, hogy 1 bõven elég. Errõl ennyit

Nincs jelen

 

#205 2009-06-12 12:51

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ez nem semmi. Ha voltál colonoscopián, akkor minek csináltak virtuális colonoscopiát ?

Nincs jelen

 

#206 2009-06-12 12:56

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!

Én egy-két hónapja találtam rá a honlapra. Sok hozzászólást végiolvastam és sokmindennel egyetértek.

De bemutatkozom: most derült ki, hogy kb. 2 éve IBS-es és refluxos vagyok. Vakbélgyanúval indult a dolog. Kórház megfigyelés, semmi, megint görcsölgetés, aztán 2 év múlva kórház megfigyelés semmi. A második vakbélgyanu után alaposabb gasztors kivizsgálás (mostanában, folyamatba, még nem tudoma szövettant). De az IBS és a reflux mint diagnozis egy kicsit megnyugtató. Mert legalább tudom mi abajom és 2 éve mivel küzdök.

Egyébként 26 éves vagyok Bp mellett Bicskén lakom a férjemmel egy kisvárosban. Szinte tökéletes életünk van MOST. DE nekem volt minden az életemben egy csomó lelki ok, ami okozhatj a tüneteket. És amint tudjuk ha a lekünk kimerül akkor a betegségeé s bacik is jóbban bennünk maradnak. Minden szervrendszerünk összefügg az idegrendszer is a többi szervünkkel. De egyetértek mindkét táborral, hogy lehet valki leki ok nélkül is beteg és leki okból is.

Nekem biztosan a leki okok inditották el a betegségemet, de van kirthatalan bacim is (ma i smegyek a házidokihoz valami erdményért), de egyetértek Sa-ni-val, hogy leginkább a diéta segített nekem. MEG TI! Ahhoz, hogy jobban legyek nagyon kellett nekem ez a társaság! Szóval az a tudat, hogy más is beteg és neki is vannak problémi és leirja hogyan probálja megoldani, neki mi segített nagyon jó dolog. Nekem ez a közösség segített a tükrözések elött kibirn a vizsgálatokat és mindent. És hiába mondta nekem a dietetikus, hogy diétázzak addig nem hittem neki ameddig ITT nem olvastam, hogy a diéta milyen fontos.

Én kiprobáltam alternatív dogokat is (az alternatív módszerekben már kifejtettem a véleményemet) van amelyik jó van amelyik segít, van amelyik nem. DE minegyik drága én alapvetõen csak az olcsó módszerekben hiszek. szerintem mindekinek magának kell eldöntenie, hogy melyik módszer tetszik neki vagy segít neki, nincsen egyetlen hatásos módszer sem, ami minden problémát megoldani. Szóval probálgatni kell. De a legfontosabb a diéta, az hogy nekem mi jó és mitõl vagyok jóbban nekem ez a lényeg. Mindekinek sok tapasztalást igényel ez a betegség. Az teljesen igaz, hogy az orvosok ráfogják a lelki okora ezt a dolgot, de ez annál sokkal összetettebb.

Egyébként nekem van egy tanári diplomám és ezért tanultam pszicholgiát, meg sok módszerrõl olvastam magam is, de ha vannak problémák azt nekünk kell megoldani, nekünk kell rájönni. Voltam pszichologusnál is nekem segített, de nagyon drága ez is...

Na most ennyit irtam, ennyit elég elolvasni szerintem :)
Ugyis fogtok regagálni és akkor majd megint.

Üdv: mindenkinek!

Nincs jelen

 

#207 2009-06-12 12:56

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Gondolom a maszek doki küldött el ennyi vizsgálatra, hogy lássad megdolgozik a pénzért. Ennyi vizsgálat viszont tényleg feleslegesnek tünik.

Nincs jelen

 

#208 2009-06-12 12:56

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Tanácstalanságból. Aztán akartak még egy rendeset, mert nem javultam. Amikor az elsõ alapján se segítettek rajtam! Diétás tanácsot soha egyet se kaptam, akérhogy kérdeztem! Hadd döntsem már el én, hogy mennyire vagyok elszánt, és mit tudok betartani! Én nem tartozok a bélbetegen kolbász után nyálat csorgató betegekhez, én hajlandó lettem volna bármirõl lemondani, de még az információt is megtagadták. Mindegy, nem érdekel már, segítettem én magamon....

Nincs jelen

 

#209 2009-06-12 12:58

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A legjobb az volt, amikor tavaly nyáron egy orvos azt mondta, menjek el még egy rendes colonoscopiára, hogy az eredmény alapján kiírhassa azt a klizmát, ami addig se segített! Ez már a hülyének nézés magasfoka! Másik magától kiírta a Medrolt is, de azt meg nem szedtem be, mert közben egy harmadik azt mondta, nem is vagyo colitises.

Nincs jelen

 

#210 2009-06-12 13:05

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia "Szabóné", én is itt olvastam elõször az SCD diétáról. ha ez a közösség nem lenne, azt se tudtam volna meg, hogy ilyesmi létezik. Pedig elõször a szeretteim is úgy vélték, nem tesz jót nekem az itteni olvasgatás, mert nagyon kiborultam attól, milyen dolgok, betegségek vannak a világon, és hogy az én állapotom is még tovább fajulhat. Addig voltam boldog ember, amíg a "gasztró" szócskáról a "gasztronómia" jutott eszembe, és nem a "gasztroenterológia", amirõl azt se tudtam mi az... Na de ezen kár bánkódni.
Én is igyekszem figyelembe venni ma már a költséghatékonyságot, szézezereket elköltöttem feleslegesen orvosra, alternatív "terápiára", táplálékkiegészítõkre... Ezért tartok anyagilag ott, ahol tartok, de mindegy, most már ez sem érdekel, túl kell lépni rajta, pénzt lehet újra gyûjteni, ami megoldhatatlan probléma, az a halál és a gyógyíthatatlan betegség.

Nincs jelen

 

#211 2009-06-12 19:42

picike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia stromcek1.Én is ugyan igy voltam nem mertem kimenni az utcára,mert ahogy kiléptem 5 perc múlva mennem kellett wc-re.És még vissza tartani sem tudtam.De ez csak azért van mert nem érzed magad biztonságba.Amit én tudok javasolni az a fokhagyma kapszula.Én mikor elkezdtem szedni rá 3 napra különös dolgokkal találkoztam a székletembe.És most már kimerek menni hasmenés elleni gyógyszer nélkül.Lehet nem is ibs-ed van csak valami féreg.Nekem nagyon sokat segitett ez.A gyomromat borsmenta olaj kapszulával rendbe raktam azzal már semmi baj nincs.Most már csak az a baj hogy székelés után mindig úgy érzem hogy még van bennem,és ingerrel.De nem adom fel valahogy azt is megszüntetem.Ja igen és nem eszem sertés húst.Meg teljes kiörlésü kenyeret eszem.                                                                                                                                                 Sa-ni.Örülök hogy jobban vagy.Ha tudsz valamit erre a kiüritlenség érzésre várom tanácsod.

Nincs jelen

 

#212 2009-06-12 20:17

helane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Nita!
Azért nem volt eddig még komolyabb vizsgálat, mert nem tartották fontosnak. Egy nyavalyás ultrahangot is alig bírtam kipréselni belõlük. Most egy gyomtükrözésre várunk ,de a gyerek egyre jobban ellenáll.

Nincs jelen

 

#213 2009-06-12 20:29

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Az IBS-t nagyrészben paraziták okozzák, amit ritkán mutatnak ki a kakiból

Nincs jelen

 

#214 2009-06-12 20:32

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Az UH pedig nem sokat ér, én több mint 1 év után jutottam el colonoscopiára

Nincs jelen

 

#215 2009-06-12 22:46

stromcek1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

sziasztok
hát a sorrendet nem is nagyon tudom ,hogy kezdjem. Elõször is köszi  mindenkinek a választ. Hogy melyik táborba tartozok ?? Sokáig azt hittem mint sokan mások, hogy nagy a bajom pedig minden leletem jó volt. Nálam nem  gond a kivizsgálásokat elrendezni mert a közeli családtagjaim elismert orvosok. //ezt nem dicsekvésbõl írom///.
Igaz, hogy van valami helio baktériumom meg candidám,tejérzékenység és még 20 féle allergia. Ezekre azért nem szedtem semmit mert antibiotikumot írnak ki és ép eleget fo...k ezek nélkül is.
Most úgy  vagyok, hogy  elmegyek allergológushoz még 1x megcsinálja a teszteket, székletvizsga aztán meglátjuk.
Be kell vallani azt is ,hogy sokáig nem akartam még magamnak se elfogadni a leki dolgokat. Sok pszichodokinál voltam mindig csak a gyógyszereket nyomják. Most  rátaláltam 1 re akinek megmondtam, hogy semmi gyógyszert nem akarok szedni. õ ajánlott 1 pszihológust, voltam pszichoteszten is //mert kiváncsi voltam, hogy normális vagyok e ?/. Magcsináltuk a tesztet 3 óráig tartott. Pár nap múlva kiértékelte és mentem vissza a pszihológushoz ahol dobtam 1 hátast az eredménytõl.  Velem agyilag minden rendben van csak vannak dolgok amiket nem tudtam feldolgozni.
Sa-ni tudom, hogy szerinted ez hülyeség mert neked más a véleményed ezekrõl a dolgokról. Bevallom sokáig én sem hittem ezekben a pszichodolgokban.  Sajnos ettõl még a hasmenések vannak és a postán vagy a bankban is jelentkeznek de most ez van. Még nagyon az elején vagyok a pszihológiával. De mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy csináljon 1 pszichotesztet. Felmérik az embert és lehet, hogy valami kiderül ami esetleg segíthet is. Hisz gondolom mindenki már sok pénzt és energiát belefektetett a gyógyulásba.   Kezdtem magam megfigyelni, hogy mikor és  hogyan jönnek  a szorogások és utána a wc keresése. ///mert nálan elõször a szorongás azután a hasmenés van///.
Sajnos most úgy vagyok, hogy minden gondolatom ez körül van. Reggel azon agyalok, hogy merre kell mennem és nekiálok tervezni a napom.  Pl. ha hosszab útra megyek // csak én vezethetek és senki idegent nem  viszek magammal///  akkor beveszek 1 nyugitabit és akkor nincs olyan nagy szorongás. pont ezért gondolom, hogy nálam idegi alapon van az IBS. 
Picike neked volt valami a végbeleddel , hogy nehezen tudtad tartani a székletet?? Vagy annyira hasmenéseid voltak?
Amit mindenkinek ajánlani tudok, nézzetek utánna Ezüstkolloid a belekre, Aranykolloid a pszichikára.
Olvassátok el Szendi Gábortól  a Pánik könyvet,  vagy a fórumját nézzétek meg sokat segíthet.
Nagyon jók a Dr. Lenkei féle vitaminok is. www.drlenkei.hu
Sa-ni neked kitartást a diétával kapcsolatban, nekem borzasztóan nehéznek tünik.
Mindenkinek jobbulást és szép estét kivánok.
Mostanra ennyi várom válaszotokat  sziasztok   stromcek1

Nincs jelen

 

#216 2009-06-12 23:07

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hali Stromcek!

Gondolom "helio" alatt a helicobacter pylori-t értetted. (csak 1 kis help)

Nincs jelen

 

#217 2009-06-13 02:40

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Meg még egy fontos dolog:) én nem vagyok "ellenzõje" a fizikai kiváltó okoknak, ez ugyanannyira fontos mint a fejbeni állapot. Ha az embernek valami gondja, netán hiánya van (ha nagyon egyszerû akarok lenni, pl. boldogságból), az hosszútávon az egész szervezetén elkezd tükrözõdni. Nagyon alapvetõ dolog, hogy minden mindennel összefügg. És nagyon fontos szavak a "tartós" és a "hosszútávon". Mert ha valamit pl. nem évek (felhalmozódások) távlatából nézünk, észre sem fogjuk venni. Ez csak pár "buktató" volt ami miatt elkerülheti a figyelmünket egy alapvetõ, megfigyelhetõ mûködési rend, hogy ha lelki (elsõdleges*) szinten nincs minden rendben (és itt az is számít, ki mennyire érzékeny, tehát minden tényezõ számít), akkor ez minden esetben a testünk mûködésén is tükrözõdik.

Alapvetõen csökken az ellenállás, könnyebben megbetegszünk, könnyebben beereszti a szervezetünk a kórokozókat és nehezebben birkózik meg velük, ha ebben az összetett rendszerben van egy elemi "széttartás", ellenállás, ez pedig "test" és "lélek" szintjén. *Az agyunk egy vezérlõközpont, de nemcsak a köztudott fizikai értelemben... hanem a legmélyebben, most jobban nem tudom megfogalmazni (mielõtt félreértés forrása lenne, amit léleknek nevezek, fizikailag nem más, és nem hiszek reinkarnációban(stb) és nem mondom hogy "test, lélek és szellem", a 2 utóbbi zavaros "kapcsolata" miatt...).

Egyformán fontos test és lélek, csak *elsõdleges szerepet utóbbi tölt be, már a legkisebb nyavalyából is látszhat-ok-okozat. Van egy fertõzésünk, vagy van pl. egy panaszokat okozó candidánk, az okok a mérleg 2 nyelvén vannak: igaz lehet hogy a szervezetünk elsavasodott, a táplálkozásunk kiváló melegágy neki, stb. De az is igaz hogy adott esetben a lelkünk is lehetne még egészségesebb. Meg persze, ki mire hajlamos. De ez már csak olyan mint az hogy melyik számot sorsolták ki nekünk... attól még alapvetõen ugyanúgy lehetünk védettebbek, és védtelenebbek a 2 oldal állapotától függõen. Ugyanúgy számít az idõ és a "sebek" mélysége - akár pusztán testi szinten mélyebb (pl. méreganyagok, tápanyaghiányok, immunedzetlenség, elsavasodás...), akár lelki szinten van miért sztrájkolni. -Mert ha már az ember nem veszi észre magán, valahogy muszáj "jelt adnia" a testnek, eleinte (vagy tartósan enyhe esetben, mint a legtöbb embernél) csak passzívabb mûködéssel, kisebb ellenállással, aztán ha a dolgok csak rosszabbodnak akkor már valami súlyosabb, krónikus betegséggel... (nálam pont ez történt).

Nincs jelen

 

#218 2009-06-13 11:22

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Picike: a kiürítetlenség érzést nálam nagyrészt megszüntette az SCD diéta (link a diagnózis topikban).

Helane: nekem azt modnta a magánorvosom, hogy a gyomortükrözést is lehet bódításban, sõt, altatásban is (de én nem kértem - de egy gyereknek biztos még ijesztõbb lehet, talán trauma is, hogy ledugják szegénynek a  torkán azt a vastag csövet :( - érdemes esetében megfontolni, hogy kéritek)

Stromcek: mindenki keresse a neki legmegfelelõbb megoldást. Én biztos vagyok benne, hogy nálam nem az idegesség generálta a napi több wc-t. De ezzel nem akarom megbántani azokat, akiknél igen! Csak tudom, hogy nálam nem, ennyi! - egyszer volt már ebbõl konfliktusom egy magát pszichoszomatikusnak tartó beteggel... De ennyi erõvel én is megsértõdhettem volna, mert õ meg, hiába mondtam bármit, mindenáron azt akarta bizonygatni, hogy nálam is lelki... Mert hogy én ne higgyem, hogy különb vagy erõsebb vagyok nála - na ez már paranoiába hajlott részérõl, a feltételezés, hogy ennyire rosszindulatú lennék. Na, csak nem akarom, hogy itt is egymásra mutogasson a 2 "tábor"...
De tudom, hogy sok betegnek ÁRT ez a feltételezés... És - bocs, meg ne sértõdjön valaki! - de szerintem vannak, akiknek az is árt, ha elhiszik magukról, hogy lelki betegek, inkább, mint hogy diétázzanak.

Cyan: "érzékeny" vagyok - ezt is megkaptam egyszer egy orvostól (aki mellesleg nem is ismert) ezzel se tud a szerencsétlen beteg mit kezdeni. Meg - egy állítólag mindent túlbonyolító (de jól ismernek ezek, istenem...) fiatal nõvel ellentétben - hogy "egy negyvenéves testépítõ férfi biztos nem kapna ilyet" - kössz, szaladok is átoperáltatni magam... (Milyen jó Attinak, hogy neki elég a konditermet elkezdeni, meg várni x évet  :D ) Ha a beteg személyiségét teszik felelõssé, azzal mit kezdjen??? Sajnálhatja, hogy õ "érzékeny" a másik meg bezzeg milyen erõs. És úgy marad.

Nincs jelen

 

#219 2009-06-13 15:27

picike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia stromcek1.Én is voltam agy dokinál kaptam nyugtatot  antidepit amitöl jobban nem lettem,de 10 kg hiztam.Én is mindenhol a wc-t nézztem,akárhova mentem.És kellett wc-re is mennem ahol voltam.Bárhol.Nekem is úgy jött hogy elkezdett izzadni a kezem jött egy nyomás a hasamba egy pánik és rögtön mennem kellett wc-re.És mégsem vagyok pánik beteg,csak attól pánikoltam be hogy nem érek oda a wc-re.Nem hiszem hogy fejböl indul,de te tudod.Nekem már 8 éve van ez a betegség és most vagyok úgy hogy tudok menni majdnem bárhova.Még keresem a wc-t de ezt már az emlékek okozák.És minden javulást gyógynövényel értem el.Sok mindent kiprobáltam.Én nem javaslom a nyugtatot mert tönkre tesz.És ha nem vagy jobban töle akkor nem ér semmit ha menned kell wc-re.Probáld ki a fokhagyma kapszulát,nekem nagyon bevált.Méregtelenits ki magad de ovatosan nagyon.Nekem ez vált be.Remélem sikerülni fog valami.Még van a neurosan por állitolag az is nagyon jó,nézz utána a neten.És nekem hasmenésem volt.Azt nem tudom van e valami a végbelemel,mert minden nap máshogy marad meg az inger és a kiüritlenség érzés.Most probálok valamit ami hátha segit ebben,de még nagyon az elején vagyok.Szép napot.

Nincs jelen

 

#220 2009-06-13 20:54

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Drága Sa-ni, én már fáradt vagyok :D:D de Te sosem fáradsz el a sebeidet nyalogatni ;) nagyon sajnálom hogy így alakultak a dolgaid és ilyen tapasztalatokat szereztél! Szerintem hagyjuk, hogy más betegeknek mi árthat, úgyis van már itt minden, fekete és fehér is, de legalább lehet választani:))
azoknak árthat ez a csúnya feltételezés, akik szintén negatívan fogják fel! De én befejeztem, fáradt vagyok:)

Nincs jelen

 

#221 2009-06-13 21:01

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A testépitéssel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy esetleg ki lehetne próbálni növényi szteroidot, elvileg szteroidot adnak gyulladásokra. Apropó Sa-Ni, kipróbáltad a kendermagot ?

Nincs jelen

 

#222 2009-06-13 23:56

helane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok! Valahol ráakadtam egy kapszulára amibe kamerát építenek be, ezt le kell nyelni és képeket készít az emésztõrendszerrõl. Ti tudtok errõl valamit? Mo-on végzik már ezt a vizsgálatot? Ha igen hol? Bocs, hogy így a fejetekre zúdítottam a kérdéseimet, de muszáj valami megoldást keresnem.

Nincs jelen

 

#223 2009-06-13 23:59

helane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sa-ni köszönöm a javaslatot, én is hallottam az altatásról, de ahogyan benneteket olvaslak itt egy csomó vizsgálatot kell elvégezni ahhoz, hogy valami kiderüljön, gondoltam ez a kapszulás módszer meggyorsítaná a dolgokat, persze, ha egyáltalán létezik és megfizethetõ.

Nincs jelen

 

#224 2009-06-14 00:18

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Helane!

Létezik mini kapszula kamera topik.

Itt érheted el: 
http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=231

Nincs jelen

 

#225 2009-06-14 10:46

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

"sebeimet nyalogatni" - hát, látod, látod, milyen érzékeny vagyok! :) Nem csinálok titkot abból, hogy lelkileg megviselt az, hogy megalázó módon (alaptalanul, ránézésre) lelki okoknak tulajdonították a tüneteimet, elõítéletekbõl kiindulva.

Atti: mi ez a növényi szteroid?
Nem próbáltam ki. Akkor lett elegem a pénzszórásból. Nincs is már nagyon pénzem. Mind elment ilyen sz.rokra, meg "kezelésekre" (ha ha ha) Úgyse segít semmilyen kiegészítõ, nem hiszek bennük. Nem hiszek már semmiben, csak az akaraterõben. Diétázni kell. (meg persze gyógyszert szedni, már akinek van normális gyógyszere)

Lehet, hogy át fogok térni a "paleolithic" diétára (csak hús + zöldség), a tökéletes eredmény érdekében. Állítólag még sok durva betegnél is létezik olyan étrend, amitõl naponta egy panaszmentes wc van. Kíváncsi vagyok, mi az az akármilyen sovány diéta, amitõl én is így lennék. Jelenleg úgy vagyok, hogy délutánra, estére hagyja abba - de a diéta elõtt ez is kb. 2 hetente egy estére következett be, többi napon egyáltalán nem. Most meg "csak" kb. hetente egyszer figyel be egy nagyon rossz nap. De rohadtul idegesít, hogy voltak az elmúlt egy hónapban olyan napok, amikor reggel mentem 2x, és kész, semmi több panasz nem volt, élhettem napközben az életemet! Ki fogom sakkozni, hogy mit rontottam el. Talán még kevesebb szénhidrát kellene.
Az SCD-re is azt hittem, nem tudom megcsinálni - és megcsináltam. Lehet, szigorítok rajta, aztán felfelé lehet építeni.
tehát, azt akarom Tõletek kérdezni, hogy lehet valakinek attól baja, ha semmi szénhidrátot nem eszik? Ugye nem? Testépítõk is így csinálják. (Régen amúgy én is jártam, de most már nem lenne erõm hozzá :( )

Szerkesztette: Sa-ni (2009-06-14 14:36)

Nincs jelen

 

#226 2009-06-14 20:49

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!

Sa-ni ne busulj! Egyébként olvasgattam a diétás blogodat. Engem a házidoki küldött dietetikai tanácsadásra, a rendelõbe és sokat segített. Viszont sokkal szigorubb diétát tartok. Pl nem lehet semmi zsirosat enni, lágy sajtot egyáltalán nem. Gyümölcsöt sem lehet akármit. Én nagyon szeretem a majonézet, de azt egyszerúen megtiltotta a dietetikus. Nagyon nehéz volt nekem föleg érzelmleg lemondani soko finom dologról. Látszólag normális egészséges ember vagyok. Csak kb 48 kg (165 cm). Régebben is bármit megehettem nem hiztam töle, de ez nem azért volt, mert annyira jó az alkatom, hanem mert annyira rosz a gyomrom. Be kellett látnom, hogy a diéta legjobb megoldás. Javaslom menj el te is egy dietetikushoz. Nálunk a rendelõintézetben van. Szerintem a nagyobbakban van. Nekem az alapelvem, az hogy nem megyek magán dokikhoz, mert szerintem csak lehuzzák az embert és nem gyógyítanak meg csak pénzért. Persze a sok várakozás meg a bánásmód nem a legjobb a rendeléseken, de mondjuk nekem eléggé nagy szerencsém van. Én Bicskén lakom és itt van egy kistérségi rendelõintézet, szinte minden van a házban és elégg rendesek a dokik. Meg az a véleményem az egészségügyrõl, hogy rengeteg pénzt befizetek akkor lássanak el.  És igen engem i szavart, amit irtál, hogy az elején azt mondták, hogy CSAK gyomorideg. Lehet hogy sok leki oka volt a betegségemnek, de beteg vagyok és attól függetlenül kell kezelni szerintem a betegeket, hogy miért alakult ki a bajuk. Azt hiszem az orvosok erre esküdtek fel.

Cyan egyetértek!

Stromcek1. Én is szoktam pszichologushoz járni (ha van rá pénzem, mert a többi sosem ér rá eléggé az emberre, csak erre költök) Szerintem nekem sokat segített a lelki dolgok megoldásában, de a szervi bajodatnem fogja megoldnai az megmarad, arra kell a diét ameg a vitamin meg minden más, hogy karban tartsuk magunkat. Egyébként az a szorongás amit a magunkfajták a hasukba gyürnek le az nagyon men tesz jót a dolognak, de ha valaki megmondaná, hogy an lehet a szorongást kikerülni akkor jó lenne. Én is ideges és szorongos tipus vagyok. Egyébként én is tanultam pszichologiát, ezért sok esetben ki tudom magamról beríteni mi a bajom, de sokszor fogalmam sincsen mitõl fáj a hasam és görcsöl. Olyan jó lenne tudni és akkor megszüntetném.

Szép jövö hetet mindenkinek a hétvége után!

Nincs jelen

 

#227 2009-06-14 23:53

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Igen, Szabóné, én is ezt mondom, hogy az orvos nem állhat(na) meg ott, hogy mi a véleménye a betegség eredetét illetõen - mert az vagy úgy van, vagy nem. És ha úgy is van, mivel van elõrébb a beteg, ha az orra alá dörgöli? (receptet meg nem ír, diétát konkrétan nem rendel, meg sem próbál egy kicsit is gondolkozni a probléma érdemi megoldásán - "ez idegbeteg, menjen haza, jöhet a következõ"!)
Nekem soha semmi diétát nem mondtak! Ráírták folyton a lapomra, hogy "diéta" de hogy milyen, arra nem kaptam választ. Max. kezembe nyomták a hasnyálmirigy- vagy colitis diéta kórházi lapját - mind a kettõ nyugodtan eteti a kenyeret, krumplit, háztartási keszet, stb. csak a zsírmegvonás a mániája - elõbbre azzal önmagában nem lehet jutni. Tapasztalataim szerint egy kis zsír pl. sajt, vagy olajban kisütés még mindig kevesebbet árt, mint a kenyér, rizs, krumpli, keksz. Az SCD diéta minden fûszert engedélyez, de én évek úta csak zöldfûszert fogyasztok, azt is csak alig.
Az évek során többször fordultam már én is külön dietetikushoz a tüneteimmel.
A barátnõm, aki dietetikusnak tanul, azt mondta, hogy a bélbetegségekkel nemigen tudnak mit kezdeni.
Másik kettõ emailes tanácsadás volt - az egyik leírta, mely ételek lassítják, és mely ételek gyorsítják a bélmozgást - nem értette, hogy nekem nem sima hasmenés és nem is sima székrekedés van, nem is a kettõ váltakozása, hanem egyszerre a kettõ ocsmány keveréke. (Az SCD diéta óta inkább hasmenés, de a folyamat hamarabb lezajlik, jobb így) és megtiltotta a tojást (ami pedig állítólag könnyen emészthetõ, hasznos táplálék, az igen szigorú paleo diet is engedélyezi). A harmadik tanácsadó a leírt étrendemre azt mondta, nincs benne hiba, és ezt diétával nem lehet megoldani.
De ettõl függetlenül lehet, hogy fel kéne keresnem egyet rendes szakrendelésen, - már csak azért is, hogy megtudjam, meddig építhetem az étrendet "lefelé" - csak éppen nekem soha nem mondták, hogy ilyen létezik.

Szerintem ha az ember jól van, a legkevesebb, hogy errõl-arról le kell mondania. Nem csak az evésben lehet hedonistának lenni. ;)

Nincs jelen

 

#228 2009-06-15 10:15

stromcek1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok

Köszi mendenkinek a véleményét. A dokikkal tele a t...m. Voltam gasztrosnál és azt mondta, hogy nagyon sajnálja de nem tud velem mit kezdeni. Az volna a kérdésem ,hogy ti hogyan oldjátok meg a dolgaitokat mármint a jövés menést rendezkedést? Nagyon félek,hogy a betegség befog zárni a 4 fal közé. Ha meghívnak valahová mindig nem találgathatok, mert bevallani se egyszerü pedig senki se vette ezt a bajt. A párommal kapcsolatban is nagyon zavar, hogy végettem nem megyünk sehová. Túlélési tanácsokat várnék. Mostanában nagyon kivagyok mindig a sírás kerülget.
Ismeri valaki ezt az oldalt www.drnatur.hu és próbálta valaki ezeket a termékeket?
köszi stromcek1

Nincs jelen

 

#229 2009-06-15 10:56

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Drága Stromcek, annyira tudom, mit érzel. :( Nagyon sajnálom! Nekem is ezt mondták az orvosok, többször. Nem tudom, mennyire vigasztal, hogy nem vagy egyedül...
Jövés-menés - hát én ilyen tünetekkel sehogy nem tudtam megoldani, nincs az a melóhely, ahol elviselik, hogy az ember naponta többször fél órára eltûnik. Mivel korábban nem tudtam az SCD-diétáról, illetve nagyon ijesztõnek találtam és nem hittem benne, otthagytam a munkámat, ha van mit, itthon dolgozom. A szüleim támogatása nélkül nem tudom, mit kezdenék, inkább nem is mondom , akkor már mit tettem volna. (mert még rámsütnek tudod, mit...Mindegy, megnézném én azt, aki vigyorogva állja ezeket a tüneteket! Felettem csak ne ítélkezzen egy orvos, aki reggel felkel és élhet, dolgozhat, aktív lehet!) Ha el kell valamit intéznem, orvos, hivatal, vásárlás, éhgyomorra megyek, mert akkor általában megúszom, hogy másutt törjön rám a hasmenés. (Igaz, akkor délután rosszabb lesz...) Társasági életem az elmúlt másfél évben nagyon leépült, és én se tudtam sehova járni a párommal, egyebekrõl nem is beszélve.
Mindent összevetve, a tünetek MIATT (és nem a tünetek okaként) mély depresszióban illetve apátiában fuldokoltam - próbáltam tompítani magam egyfajta zombivá, mert ha belegondoltam, mivé lett az életem, csak rosszabb volt.

Én azt tanácsolom, ne költsd a pénzed minden sz.rra, attól nem lesz jobb! Mondom ezt úgy, hogy szinte mindent kipróbáltam! Írass a háziorvosoddal Enterolt, ez egy kicsit segíteni fog! (Lehet, hogy nem fogja ismerni, mert új gyógyszer, de a gépben benne van) És nagyon biztatlak arra, hogy diétázz, próbáld meg az SCD-t. Én azóta nem vagyok depressziós - mert reményt adott!
Ne sírj, ne szomorkodj, hanem csapj az asztalra, hogy márpedig Te ezt nem tûröd! Ne az legyen a célod, hogy elfogadd ezt az állapotot, ne alkalmazkodni akarj hozzá, hanem változtatni rajta! Döntsd el, hogy mindent megteszel, akár még a finomságokról is lemondasz! Ismeretlenül  is ölellek, lélekben Veled vagyok!

Szerkesztette: Sa-ni (2009-06-15 10:58)

Nincs jelen

 

#230 2009-06-15 11:48

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Stromcek, megnéztem a linkedet - ezek sima gyógyteák, bármelyik gyógyszertárban vagy rossmanban kapsz ilyeneket. Kipróbálhatod õket szerintem, de önmagukban annyit érnek, mit halottnak a csók. Nem tesznek csodát - sajnos.

Nincs jelen

 

#231 2009-06-15 14:25

stromcek1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Sa-ni

Köszi. Szerintem nem jól nézted meg. Nézd meg még 1x légyszi. www.drnatura.hu
Colonix program és azon belül a Paranil parazitaellenes kapszula.
Várom válaszod. stromcek1

Nincs jelen

 

#232 2009-06-15 15:20

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Azért nem jól néztem, mert elõször a Dr. natur oldalra irányítottál, az utolsó "a" nélkül! ;)

Ez a Colonix nekem nem tetszik, - az egész bagázs - mert egyszer írtam nekik, és azt írták, colitisre is nyugodtan (akkor még azt mondták, colitisem van). Aha, több orvos mondta, hogy colitisben nem szabad béltisztítást végezni! (Amúgy is  a béltisztításról rosszak az emlékeim a vizsgálatok elõtt...) Ráadásul a képeken, levelekben vigyorognak az emberek, hogy "jaj de jó, naponta 3-4-szer megyek wc-re." Akar a fene ennyiszer! Nekem pont a székletszám csökkentése a célom.
Szerintem ez inkább fogyasztószer - azzal "fogyaszt", hogy kipucolja szerencsétlen embereket, amitõl laposabbnak látszik a hasuk. Az sem szimpatikus, ahogy szenzációt csinálnak a mindenféle béltermékekbõl - sztem ez k.rvára gusztustalan, és számomra ennek a haszna megkérdõjelezhetõ.
De ha bízol benne, próbáld meg - ne maradjon Benned az érzés, hogy "ó, ha ezt megpróbáltam volna, lehet, hogy jobban lennék" Meg próbálni végülis mondom, nem mertem megpróbálni - féltem, hogy még elviselhetetlenebb hasmenést okoz.

Szerkesztette: Sa-ni (2009-06-15 15:39)

Nincs jelen

 

#233 2009-06-15 15:32

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

http://www.colonix.hu/index.php?lang=ma&f=1&a=7
Szerintem ennek a "bélfalra rakódott méreganyagoknak" fele népijesztgetés...
Physillium rostot, ami a colinix fõ összetevõje, tartalmaz pl. a jóval olcsóbb Lepicol is.
A Kleri teának meg "hashajtó hatása van" és szennalevelet tartalmaz. Hasonlót tartalmaz a Darmpflege nevû készítmény, amitõl én reggeli kipucolódást és emiatt napközbeni panaszmentességet vártam, de persze nem jött össze.
A Paranilnak több összetevõje is hashajtó hatású (laxative): http://www.colonix.info/paranil_cleanse.html

Szerkesztette: Sa-ni (2009-06-15 15:39)

Nincs jelen

 

#234 2009-06-15 16:01

picike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok.A fokhagyma méregtelenit és nem okoz hasmenést.Meg talán a máriatövis mag olaj is csak méregtelenit.A colonix 1-szer nagyon drága és +minden baktériumot elpusztit még a jókat is.Nem szabad mindent elhinni amit leirnak.Szép napot.

Nincs jelen

 

#235 2009-06-15 20:18

stromcek1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok

Lehet,hogy igazatok van már megint beugortam volna. De szerintem Ti is így voltatok vele mindenben hinni akar az ember csak már valami legyen. Tegnap meghívtak egy puccos buliba  //kb.200 ember/// egész nap azon agyaltam, hogy mit is találjak ki mert nem akarok menni , hát megmondtam az igazat és kész. Vagy 10-szer majd megfulladtam de túl vagyok rajta. meglepetés volt mert azt mondták, hogy semmi gond majd ahogy érzem de akkor is várnak. Majd meglátom mi lesz.
Nem akarom itt erólteni az idegi eredetét  de biztos, hogy nekem idegi alapon plusz még valami fertózés lehet
mert ma reggel már depisen keltem . Muszály volt bevennem nyugtatót és a tunetek már sokkal jobban elviselhetóbbek voltak. és pont ezért gondolom, hogy ha nem volna pszihés akkor a nyugtatótól men lenne jobb.
Nem akarok senkivel vitatkozni csak kiváncsi vagyok a Ti véleményetekre is .. Sokat segít, hogy itt vagytok.
picike már van foghagymakapszulám.
sziasztok  stromcek1

Nincs jelen

 

#236 2009-06-15 22:03

picike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia stromcek1.Tudom mit érzel hidd el.Én már este úgy feküdtem le hogy,hogyan fogom túlélni a másnapot.Hogy fogok el jutni dolgozni ami csak 5 perc séta.Ha ki mentem elöször kezdtem 1 hasmenés elleni gyogyszerel utána már nem volt elég 1 kellett 2-3 db.De a végén már hiába kaptam be ha ki kellett mennem elkezdtem szédülni remegtem izzadt akezem és úgy éreztem össze esek.Pedig csak 2 percet kellett autoznom.Volt olyan hogy be kellett kapnom 1 hasmenés ellen gyógyszert hogy át tudjak menni a SZOMSZÉDBA.Én 5 évig nyugtatóztam magam és nem lett jobb csak bekábultam.És elhitettem magammal hogy jobb.Napokig sirtam hogy jobb lenne megha.... .Mindenki megy én meg nem tudok milyen élet ez.Nagyon tudom min mész keresztül.És nagyon akarok segiteni.Én már meg jártam ezt az utat idáig.Neked is menni fog.Nekem nem volt segitségem ezt ide le is irtam majd olvasd el.De van egy völegényem aki hisz bennem és kitart mellettem.Akivel szeptemberben össze házasodunk.És addigra teljes tünet mentes akarok lenni.És is az fogsz lenni mert itt mindenki azon van hogy segitsen egymásnak.És igy elviselhetöbb talán.Szép estét.

Nincs jelen

 

#237 2009-06-15 22:34

helane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok! Olvasva benneteket az a kérdés merült föl bennem, hogy hogyan kezdõdött? Mint korábban már írtam a 14 éves gyerekemnek vannak bél és gyomorpanaszai, néha hasmenés, idõnként csípõ érzéssel, hasfájás, hányinger, fejfájás. Egy ayurvédikus orvos mondta ki az ibs diagnózist, a gasztron nem mondtak semmit. Sokat hiányzott az iskolából, már meggyanúsítottam, hogy csak lógni akar, emiatt voltak feszültségek. Attól félek, hogy rosszabbodni fog az állapota, ezért kérdezem, hogy nektek milyen gyorsan alakult ki a pillanatnyi állapot?
Az ayurvédikus gyógyítás méreg drága, jó volna találni valakit akit már kezeltek, hogy elmondaná a tapasztalatait.

Nincs jelen

 

#238 2009-06-15 22:50

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Érdekes, amiket írtok - én ha érzem, hogy már több nem lesz, akkor általában nem is lesz, mehetek, ahova akarok, nem változik meg a dolog, ha kilépek az utcára.
De ha valamiféle pánikbetegség is bejátszik egyeseknél, akkor is szilárd meggyõzõdésem, hogy azt a tünetek hozták létre sok idõ alatt.
Helane, könyörgök, ne gyanúsítsd a gyerekedet azzal, hogy lógni akar! Szegényke :( enélkül is van elég baja! Én is majd' belepusztultam, amikor egy (engem egyáltalán nem ismerõ) orvos a fejemhez vágta, hogy biztos a munka elõl menekülök, és a szüleim is eljátszottak a gondolattal, mert egyszerû magyarázatnak tûnt volna... Szerencsére felfogták, hogy szeretem a munkámat, amit nem szerettem, azt otthagytam - de a romlás után azt is, amit igen... Felfogták, hogy nem a munkával volt bajom, hanem azzal, AHOGY kellett oda mennem... A gyereked lelkesedése is ezért csökkenhet az iskola iránt. Az ember ilyen tünetekkel nem tud ám tizedannyira se helyt állni, arról nem is beszélve, hogy emberek közé sincs kedve így menni!
Persze, hogy az ember mindenféle ocsmány bélpanasszal nem úgy megy munkába/iskolába, mint amikor fitt és nem kell bizonyos dolgokon aggódnia - az ember igazából Damoklész karjával a feje fölött legszívesebben sehova nem megy. Ha valaki azt mondja, hogy ettõl a szerintem teljesen jogos reakciótól lekibeteg vagyok, hát akkor oké, lelkibeteg vagyok.

Nincs jelen

 

#239 2009-06-15 22:52

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ja, a kérdésed. Nekem fokozatosan kezdõdött, 5 éve. Elõször csak reggel kellett vissza-visszamenni a wc-re, aztán a folyamat egyre tovább tolódott. Én úgy veszem ki, a többieknél is fokozatosan jött, nem egyik napról a másikra.

Nincs jelen

 

#240 2009-06-16 01:58

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok! http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=294 itt megtalálhatjátok, hogy sok emberkének hogyan kezdõdött... Szép napot!!

Nincs jelen

 

#241 2009-06-16 02:00

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sa-ni, hidd el nem ocsmány aminek ki kell jönnie az jöjjön ki :D:D Miért kell hogy ez tabu legyen?!! Miért kell hogy undorodjunk hogy fujj nekem ehhez nincs közöm! És titkolni! Nincs mit titkolni, szégyellni, le kell ülni a budira és kész :D és nincs az az ember, aki erre azt mondhatná hogy "én ugyan nem"! És aki attól lenne "értéktelenebb", hogy többször kell wc-re mennie!

Nincs jelen

 

#242 2009-06-16 09:38

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szerintem ez nem vicces. És azt csak hiszed vagy hinni akarod, hogy nem tabu. Akárki akármit magyaráz, ez igenis nem az a kategória, mint hogy "jaj migrénem van", vagy "jaj, meghúzódott a térdem" vagy mittudomén. Ez egy szalonképtelen betegség, ha csak nem vagy a részeges, igénytelen pasik egy díszpéldánya, aki a kocsmaasztalnál a sz.rással poénkodik (és általában makkegészséges) 

Morális értelemben persze, hogy nem értéktelenebb ember ettõl valaki -  éppen azért, mert a személyiségének semmi köze hozzá,  nem tehet róla.
De gyakorlatilag (a teljesítmény szempontjából) "értéktelenebb": ilyen állapotban kevésbé tud helytállni akár tanulásban, akár munkában. Érdekes, hogy az exmunkahelyemen is ha egyszer nem tudtam bemenni, öten ugrottak a helyemre, hogy kitúrjanak. És ilyen állapotban a kesztyût se tudod felvenni. Jogos is, mert sajnálattól semmi se megy elõrébb - Ott tudsz lenni vagy nem? Tudod csinálni, vagy nem? Ezek a lényeges dolgok. (Hogy én megértõbb voltam a beosztottjaimmal, az egy dolog. Az extra szívesség, és nem alapvetõen elvárható.)
Arról nem is beszélve, hogy nõként is csökkentett az "értékemen" - ezt nem más éreztette velkem, hanem engem zavart.
Nekem ne magyarázza senki, hogy ez milyen bagatell, meg viccként felfogható.
Inkább ne egyek semmit, csak nyers húst meg desztillált vizet, de én ebbõl kimászok, normálisan akarok élni....

Nincs jelen

 

#243 2009-06-16 11:28

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

szia, Te véletlenül nem az az Ede vagy, akit én Edének ismerek? csak mert annyira nem
szokványos név, és hát akit én ismerek, az az Ede lehet, hogy esetleg Te vagy?
üdv, crohnlány

Nincs jelen

 

#244 2009-06-16 11:31

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szerintem ha maga az ember nem tudja elfogadni ezt, akkor már tök mindegy, hogy mások mit gondolnak róla, vagy mit mondanak. Mert amikor bármivel szembesülni kell, nem más szembesül vele, hanem az ember maga. És akkor meg tök mindegy, hogy Rozikukakékseu azt hiszi és gondolja, hogy ez gusztustalan.
Megváltoztatni a másik ember álláspontját szinte lehetetlen, ha egy szóból nem érti meg a lényeget, akkor kár a többiért. Akkor azoknak, akik nem értenek egyet, adott témáról nem kell tovább beszélniük, mert értelmetlen.
Kívánom Neked, hogy megtaláld, amivel ki tudsz ebbõl mászni és normálisan tudsz élni... és nemcsak Neked, hanem mindenkinek, aki ebben, vagy bármi másban/mástól szenved.

Nincs jelen

 

#245 2009-06-16 11:50

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Igaz, ahelyett, hogy itt tovább vitatkozzak, készítettem egy csomó új bejegyzést az SCD-blogba! :) Én tudom magamról, amit tudok, és kész! Leginkább azt, hogy én úgy érzem, ha csak egy hajszálnyira is elfogadom ezt az állapotot, és próbálok hozzá alkalmazkodni, akkor nem fogok meggyógyulni, mert akkor a szervezetem azt fogja mondani, hogy "ja oké, ha így is jó, ha együtt tudsz vele élni, ha nem olyan nagy dolog ez neked, akkor akár így is maradhatok"
De nem bánom, hogy leírtam a gondolataimat, hátha más is így érez!

Szerkesztette: Sa-ni (2009-06-16 11:54)

Nincs jelen

 

#246 2009-06-17 03:29

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nagyon a lelkedre vetted. Ha a személyiségnek semmi köze nem lenne hozzá akkor nem ezen a fórumon lennénk... nem akarok vitázni csak én is olyan önfejû ember vagyok! :):):):) Szóval nagyon árulkodó az a sokminden amit írsz. Nem nézlek le és az elõzõvel nem poénkodni akartam csak pozitív hozzáállást hinteni amitõl sajnos nagyon messze állsz.

Nincs jelen

 

#247 2009-06-17 08:38

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

"Ha a személyiségnek semmi köze nem lenne hozzá akkor nem ezen a fórumon lennénk"... igen, igen.
Amikor én azt mondom, hogy szerintem aki beteg (bármilyen), az nem harmonikus magával, a világgal vag ybármivel, nem úgy mondom, hogy én mindenki fölött állva kivétel lennék és hogy a többieket én lenézném, vagy különbnek tartanám magamat....Errõl szó sincs. Senki nem különb a másiknál, csak más. És ez nagy különbség. Remélem, ha az ember eljut odáig, hogy felismeri, hogy végülis mindennek a nyitját saját magában kell keresnie (ami rohadt nehéz!!!!), akkor az már félsiker. Persze hogy könnyebb hárítani és mást, vagy más dolgokat hibáztatni mindenért. És ahogy a víz is a legkönnyebb útvonalon folyik le, így az ember is hajlamos a könnyebb végén megfogni a dolgokat. De ez a betegség (meg szerintem a többi is) lehetõség is, hogy szembenézzünk.. mivel is? Magunkkal elsõsorban. Mert befolyással lenni csak magunkra tudunk igazából... és ebben a negatív vagy rossz befolyás sokkal könnyebben megy (mint minden másban is), mint a jóféle... Szép napot!!!

Nincs jelen

 

#248 2009-06-17 16:00

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ne haragudj, Cyan, de ez egy hülyeség, hoyg azért vagyunk itt, mert a személyiségünknek köze lenne a betegségünkhöz... Én speciel gyógyszer- (gyógykészítmény) és táplálkozási tanácsok reményében jöttem a fórumra, iletve azért, hogy megosszam másokkal, ha nekem valami beválik.

"nagyon árulkodó az a sokminden amit írsz" - igen, tudom, ezt már vártam. Most már bármi, amit mondok, felhasználható annak igazolására, amit a lelkes elemzõ épp igazolni akar.

"Nem nézlek le" - köszönöm szépen, kedves vagy.

"pozitív hozzáállást hinteni amitõl sajnos nagyon messze állsz."
1. mi számít pozitívnak? a mosolygó, belátó, türelmes beteg, az orvosok álma, aki lehajtja a fejét, hogy "igen doktor úr/nõ, megértem, hogy ezt nem lehet meggyógyítani, meg persze, biztos igaza van önnek, lelki beteg vagyok" Kösz, akkor nekem jobb negatív hozzáállással!
2. mihez való (pozitív)hozzáállás?
a "lelki eredet" elméletéhez? Ha tudni akarod, egy hetet töltöttem az Attila-dombnál, és ott végig gondoltam, lelki értelemben ugyan mi intézhetett így el. Nem javított semmit. Tízezreket adtam pénzcsaló kineziológusoknak, nyitott voltam én minden ezó-elméletre, csak valaki gyógyítson már meg. A kételyt és a józan észt azonban nem tudtam kiölni magamból. A diétához nem is kellett.
3. szerintem nem egy negatív hozzáállás volt összeszedni magam és elszánni magam egy szigorú diétára, ami gyökeresen eltér az étkezési szokásaimtól.

De tökmindegy, egész életemben az árral szemben úsztam. Nem az ellenkezés kedvéért, hanem mert az élet több területén más hozzáállást tartottam konstruktívnak, mint a többség. Hát úgy látszik, ez még a betegségben is megismétlõdik, de ha meggyógyulok, hát még ezt sem bánom!  De ez még mindig csak a megküzdési stratégiára vonatkozik, és nem az okra, úgyhogy sajnos az elmélet még mindig nincs igazolva, és részemrõl nem is lesz.

Nincs jelen

 

#249 2009-06-17 17:56

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Sa-ni... az az igazság, hogy mindig elbûvölve olvasom az eszmefuttatásokat, csak azt nem értem, hogy miért veszed ennyire... nem is tudom, hogy mondjam, támadásnak azokat a dolgokat, amik megfogalmazódnak. Tényleg kíváncsi lennék. És nem rossz indulatból, hidd el.

Nincs jelen

 

#250 2009-06-17 20:08

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nem baj, az idõ majd segít... nem akarok már átmenni jószándékú "provokálásba" vagy személyeskesésbe, istenments. Már csak megjegyzem így utoljára, ne érezd hogy én "felülrõl bírálnálak" Téged, nekem lelki gondjaim vannak igen, még mindig, sok-sok éve. És ezen keresztül súlyos beteg is lettem. Már nem azon múlik hogy pozitív vagyok-e (bár ennél jobban már nem lehetnék:)), hanem a gyakorlati megvalósításon, a kezdet ugyebár nehéz, de 20 évnyi szorongásos börtön elég is ahhoz hogy az ember ezt tudja. Kegyetlen fájdalmaim vannak több mint egy éve de ha a poklot megjárom akkor is azt fogom mondani, hogy annál nincs rosszabb mint ezek a lelki problémák. Ez most az én esetemre vonatkozik persze, hogy nincs rosszabb ennél, a láthatatlan börtönnél+családi problémák minden mennyiségben-na jó hozzátettem azt is...
És ha ezért most engem valaki "elkezd lenézni", akkor az csak az õ baja lesz (de én nem is hiszem hogy így lenne). Tudniillik ez egy olyan tág problémakör hogyha rögtön a "dilinyósságra", mindenféle devianciákra vagy "félreérthetõhetõ dolgokra" gondolunk, akkor jobb ha hagyjuk az egészet... de amiket most írtam, abban sincs semmi lenézendõ. Ebben a szimpla szorongásban meg végképp nincs. A pánik, szorongás is egy népbetegség, meg az IBS is. Ha most minden x. ember szenved ettõl vagy attól, mi a fene az amiben õk másak, még csak azt sem mondhatjuk mert nem másak, ismerik õk is. (kedves Ede, bógogatok)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB