#901 2011-02-07 12:13

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

EDE!

Igazad van: az érdekvédõ betegszervezeteknek(brr, nagyon rossz szó, de még nincs jobb) lenne a dolguk ez, de egyenlõre nem látszik az érvekképviselet, érdekvédelem lehetõsége. Nincs intézményes lehetõség, bár van törvény a társadalmi vitáról. Ez - elvileg - lehetõséget adna rá, hogy a betegeket képviselõ érdekvédelmi szervezetek - szép számmal vannak ilyenek, csak csöndben vannak, vajon miért? - beleszóljanak a jogalkotásba, koncepciókba.
Többet nem merek írni, mert Aiolosz kimoderálná, pedig politizálni annyit tesz, mint közügyekkel foglalkozni, ez pedig a fórumszabályzat szerint tilos. Csak tudnám, hogyan lehet így összefognunk és védenünk az érdekeinket.

Clió

Nincs jelen

 

#902 2011-02-07 14:00

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Az érdekképviseletek nagyjából azért vannak,mint a kamarák,és a szakszervezetek.0 munkáért milliókat zsebre tenni havonta...

Nincs jelen

 

#903 2011-02-07 16:56

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Kadarv! Én most végigmolyoltam a Térítéses betegellátási szabályzatot (http://www.szentimrekorhaz.hu/hu/korhaz … lyzat.html) és mellékleteit és arra vonatkozóan semmilyen szabályt nem találtam, mint amit az általad behivatkozott válaszban írt le az x vezetõ. A fenti szabályzatot a fõvárosi közgyûlés hagyta jóvá, így szerintem tökre nem jogszerû egy ilyen állítást tennie a vezetõnek, mert a közgyûlés által megáldott szabályzat jelenleg él és semmilyen ilyen kitétel benne nem szerepel. Ha van beutaló, akkor lehet menni. Ennyi szerepel benne. Azért ez elég érdekes. Ha az általános jogalkotási szabályokat nézzük, akkor a közgyûlési határozattal jóváhagyott szabályzat erõsebb elõírás, mint a gy.i.k. rovatban lévõ közlemény, vagy akkor meg kell kérni a Kórházat, hogy milyen, az élõ szabályzatot jóváhagyó közgyûlési határozat van újabban, ami lehetõvé teszi számukra az abban foglaltaktól való eltérést. És szerintem innen kezdve jogászkodni kell, mert ha ezt akarja a Szent Imre elérni, akkor vigye keresztül a vezetõsége az ezirányú akaratát a Fõvárosi Közgyûlésen, de ne hozzon saját szabályok alapján kellemetlen helyzetbe sem orvost, sem pácienst! Szerintem.
Üdv, E

Nincs jelen

 

#904 2011-02-07 19:40

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

H.leséget írtam... mert ha jogszabály írja le, hogy az ellátási körzet pácienseinek ellátási elsõbbségét biztosítani kell, akkor az erõsebb szabály, mint a közgyûlés által jóváhagyott szabályzat :( Nem is tudom, hogy mit lehetne csinálni....

Nincs jelen

 

#905 2011-02-07 20:49

kadarv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Szia Ede!

Sajnos azt hiszem nincs mit csinálni, vagy megkérni ismerõst barátot rokont kutyát és macskát :) hogy jelentsenek be abba a kerületbe. Én attól félek, hogy ezt át fogja venni a többi kórház is.

Nincs jelen

 

#906 2011-02-08 09:35

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Evvel kapcsolatban csak egy a baj, hogy biológiai kezelést csak bizonyos helyeken lehet kapni és emiatt nem lehet leszûkíteni az ellátást a körzetben lakókra. Egyébként ahol én lakom ott még gasztróenterológus se nagyon van, legföljebb minden héten egyszer rendel, a sebészek tükröznek. Érdekes eset, de messzire nem megyek velük. Egyébként nem tudom hova tartoznék, de a MÁV kórházba járok.

Nincs jelen

 

#907 2011-02-08 10:30

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Na ja, én is erre gondoltam (bejelentkezés), de ki a kányát kérjek meg ilyen szívességre. Mert annak, aki befogad, azrét van rizikója (mi van ha olyan vagyok, hogy kihasználom ezt és pl. bkv büntetésnél ráeresztem a dolgokat??). szóval, nem egyszerû.
Pedig ott talán sok kórházhoz képest felkészültek az orvosok, egyéb személyzet, pont azt ellensúlyozza, amit "én" ír...
azért kösz, hogy egy sebész megtükröz és aztán másodkezi információból kezel a gasztros... vagy nem...

Nincs jelen

 

#908 2011-02-10 06:06

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

EDE!

A jogszabályok "felülírják" a kórház térítési szabályzatát, javaslom, hogy a finanszírozási joganyagot olvasd el, és abból kiderül, hogy egy kórház - területen kívüli beteg esetén, ha van, ha nincs beutalója- nem köteles tb-finanszírozás terhére ellátni a beteget, ill. kérhet térítési díjat. Ahány ház, annyi szokás. Általában a kisebb kórházak (városi), illetve a "súlyponti kórházak" továbbküldik a beteget, vagy pénzt kérnek a területen kívüliektõl, mivel olyan a finanszírozás, hogy - ha kimerítik a HBCS-t, nem marad keret erre, mert a jogszabály kötelezi õket minden, a területükhöz tartozó beteg ellátására, függetlenül attól, hogy átlépték-e a TVK-t, vagy sem.
Kb. ez a lényeg. A Szent Imre Kórház adósság nélkül gazdálkodik, u.n. "mintakórház", talán nem véletlenül....
Az már másik kérdés: mennyire jó ez a betegnek? Egyébként tényleg jó kórház, csak kõkeményen betartják a gazdálkodási szabályokat!

Clió

Nincs jelen

 

#909 2011-02-10 06:08

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

EDE!

Bocs, most olvastam el, hogy Te is rájöttél a tévedésedre!

Nincs jelen

 

#910 2011-02-10 06:16

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Breki!

A szakszervezetek, kamarák(?) esetében lehet, hogy igaz a megjegyzésed, de hidd el, a civil szférára ez nem jellemzõ, már csak azért sem, mert a betegszervezetek nem képviselték - szerintem -  a betegek érdekeit. Általában  a gyógyszerügyben szoktak megnyilvánulni, ezek mögött gyakran a globális gyógyszerpiac érdekei állnak, ezek néha egybeesnek a betegek érdekeivel, néha nem.
És  ami biztos: én 16 éve ingyen végeztem a munkámat, mint a többiek az egyesületben. Még a költségeimet (fõleg telefon) sem térítették meg, majd november 19-vel megvonták tõlem az érdekvédelmi feladatokat. Sejtem is, miért.... Ezzel nem velem szúrtak ki, hanem a betegekkel!

Clió

Nincs jelen

 

#911 2011-02-10 06:28

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Breki!

Az ORFI országos intézmény, ami azt jelenti, hogy beutalóval az ország minden területérõl kötelesek a betegeket fogadni és gyógyítani.
A gyógyszertámogatások megvonásáról egyenlõre csak sajtóhírek vannak, várjuk meg a rendeletet és utána véleményezzük. Az is elképzelhetõ - mivel 1-2 éven beül egy csomó gyógyszer szabadalma lejár - hogy ezeket nem támogatják, hanem az azonos hatóanyagot tartalmazó u.n. generikumokat fogják támogatni a jövõben.
Szerintem minket ez  nem fog érinteni, mert a mi gyógyszereink nem helyettesíthetõk (pl. medrol nem azonos a Salazopyrinnel v. Pentasaval, Salofalkkal,  a biotechnológiai készítmények (Humi, Remi) semmivel sem helyettesíthetõk, stb)

Clió

Nincs jelen

 

#912 2011-02-10 14:03

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

vki jar Jaszberenybe korhazba? Az kerem irja meg a tapasztalatait. Koszonom.

Nincs jelen

 

#913 2011-02-10 14:09

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Melcsi!
Igen és oda járok. Hát én 2 kórházba voltam a ceglédibe meg ebbe de azért van különbség!
Én megvagyok elégedve a kórházzal. Most Opra Mária is ott rendel. Elõzõ orvosomról azt hittem h jó,de félrekezelt?!:S Még nem tudni. Te is oda fogsz járni?

Nincs jelen

 

#914 2011-02-10 14:31

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Ildike, akkor a leheto legjobb kezekben vagy!!!!!!!

En 2 evig kistarcsara jartam.....no comment...de atment Jaszberenyi korhazba az orvosom akihez nagyon ragaszkodom mert jo szakember, es megbeszeltuk, hogy akkor megyek ugymond en is vagy a magan rendelesere vagy le jaszberenybe...ahol amugy is be akar engem rakni egy uj kiserleti biologiai cucc programba.
Szoval meg vagy elegedve a jaszberenyi korhazzal? Es most kezdtel el Dr Opra Mariahoz jarni? Ot csak ajanlani tudom.

Koszi az infokat!

Nincs jelen

 

#915 2011-02-10 14:43

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Én megvagyok elégedve a kórházzal. Igen hétfõn voltam nála elsõnek. Nagyon normális,rendes. Neked is õ az orvosod?

Nincs jelen

 

#916 2011-02-10 14:53

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Igen, mar 1,5 eve hozza jarok, ha felhivom es mondom h ki vagyok, fejbol tudja a gyogyszereim, nagyon humanus es ert az IBD kezeleshez.
Elotte volt tobb masik dokim...foorvosok, idosek:) tudod nekik mar nem sok turelmuk volt egy IBD-s beteghez, felrekezeltek es sorolhatnam....

Nincs jelen

 

#917 2011-02-26 12:13

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Szia Én.

Ja Igy MÁr Értem Az AjÁnlÁst.azt Az Én Gastros Dokim Is Irni Szokott A HÁzi Orvosomnak,aki Havonta Felirja A GyÓgyszereim.
Nem Is TudnÉk VidÉkrÖl FÖlszaladgÁlni Pestre GyÓgyszert Iratni.
Én Szeretek,mÁr A VÉrvÉteli EredmÉnyemmel Odamenni A Gastros Dokimhoz,hogy RÖgtÖn Tudjuk Elemezni Milyen.
Neked RÖgtÖn KÉsz Szokott Lenni Ott A VÉreredmÉnyed?
Nekem ElsÖ Alkalommal  Ott Vettek VÉrt ,de Nem Lett RÖgtÖn KÉsz.
MegkÉrdezhetem Kihez JÁrsz?
KÖszÖnÖm A Tapasztalataid MegosztÁsÁt:)
Szilvi

Nincs jelen

 

#918 2011-02-26 14:43

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

szliva! A MÁV kórházba járok Dr. Szamosihoz. Másnapra van kész a vérképeredményem, de ez engem nem izgat, minden normál helyen így van. Amikor arra járok, akkor beugrom elkérni a leletet, de általában 1-2 nappal vérvétel után telefonon megkérdezem a dokitól, hogy van-e valami rossz eredmény. Akkor van meg aznap, ha sürgõsséggel kéri az orvos.

Nincs jelen

 

#919 2011-05-11 15:03

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Öt évvel ezelõtt nyitottam ezt a topikot, és azóta sem történt lényegi változás az egészségügyben, sõt a helyzet egyre rosszabb... Amitõl a legjobban tartottam, az úgy néz ki, most be fog következni: térségi ellátásszervezés lesz, és egyenlõre nem látszik világosan: megmarad-e a szabad orvos/intézmény választás. Elvileg az ellátásszervezés lényege, hogy kijelölt betegutak vannak, és az ettõl való eltérés nem igazán kívánatos. Minden fórumon, ahol csak lehetõségem volt, kértem, hogy az un. ritka betegségek esetén tegyék lehetõvé, hogy a megszokott és jól bevált orvosainkhoz mehessünk továbbra is, vagy legalább jelöljék ki a centrumokat, ami nem azonos lenne a biotechnológiai kezelés centrumaival. Általában vagy nem adtak egyértelmû választ, vagy megígérték, hogy lesz lehetõség - a háziorvos egyetértésével - az adott régióból is kilépni és másik orvost választani. Már nem kell sokat várni, állitólag két-három héten belül nyilvános lesz a kormányelõterjesztés és megkezdõdik errõl is a társadalmi vita!

clió

Nincs jelen

 

#920 2011-05-11 21:10

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

clio! Társadalmi vita? HMMMM!

Nincs jelen

 

#921 2011-05-13 18:32

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

No komment, egy 28 éves férfi halt meg végül a kerepestarcsai kórházban....torkában volt tályog...6 orvos nem vette észre.....még több ok hogy ne abba a kórházba járjak.

Nincs jelen

 

#922 2011-05-13 19:26

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Igen Melcsi ezt én is hallottam, frankó...

Nincs jelen

 

#923 2011-05-13 20:01

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Ez egy kicsit le van sarkitva,ugyanis elõtte már három kórházbol elküldték,hogy semmi baja

Nincs jelen

 

#924 2011-05-13 21:07

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

abból 2 kórház, 2 kb ilyen gészségház féle....ja és mert iszonyat bénák és kb leszrják a betegeket....ne szépítsük

Nincs jelen

 

#925 2011-06-15 07:51

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

csabaspeciel! Ezentúl a MÁV-ba fogsz járni?

Nincs jelen

 

#926 2011-06-15 11:13

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Én!
Bocs, de csak most olvastam el a megjegyzésedet a társadalmi vitával kapcsolatban. Szerinted milyennek kellene lenni? A Semmelweis Terv mindkét változatához lehetett véleményt mondani bárkinek. A gyógyszertámogatás átalakításáról szintén. Az államtitkár végigrohanta az országot, minden kórházvezetõvel egyeztetett, ezen kívül a szakmával is. Megalakul a Nemzeti Betegfórum, ami  tanácsadó testületként fog mûködni. Biztos lehetne jobban is csinálni, de azt állítani, hogy nem volt társadalmi vita, nem felel meg a valóságnak. Az már más kérdés, hogy a beérkezett véleményeket nem hozták nyilvánosságra, pedig engem érdekelt volna pl. hogy a betegeket képviselõ szervezetek mit mondtak, milyen javaslatokkal éltek!

Nincs jelen

 

#927 2011-08-24 09:23

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Én a máv ba voltam,a Szent Imrérõl elég rosszakat meséltek a szobatársak,oda utalt be a körzeti,de nem mentem be,aztán egy ismerõs által kerültem a máv ba.

Nincs jelen

 

#928 2011-08-31 18:47

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Sziasztok.
Nem igazán tudtam hová is írjam, de talán jó helyen vagyok.
Találkozott valaki közületel még olyannal ( vagy ez helyi specialitás?), hogy körzeten kívülre nem ad beutalót a háziorvos? Egy éve voltam kontrolon, ami most megint esedékes, de nem ad a doki beutalót. Lehet ahová mennék, ott meg nem fogadnak majd enélkül?
Lemaradtam valami új rendeletrõl, vagy mi a macska van?
Valami infó?

Nincs jelen

 

#929 2011-08-31 20:56

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

sibi,kérj ha tudsz a korháztól,a rendelésre ahova mész,egy befogadói nyilatkozatot,faxon,vagy e-mail el szokták küldeni,és azzal a kezedben köteles kiadni!!Ha nem akkor egy szakorvostól,ha van olyan akivel jóban vagy,õk adhatnak mindenhova.

Nincs jelen

 

#930 2012-01-29 13:47

robotka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Sziasztok!

Most költözöm Pestre, ezért háziorvos + szakorvos választásban kérnék segítséget.
Fõleg a VIII. kerület Szigony utcai rendelõbõl, vagy a József körúti rendelõbõl érdekelnének pozitív vagy negatív vélemények.
Szakorvoshoz szeretnék oda járni, ahova eddig is (Veszprémbe), mert meg vagyok velük elégedve, és elvileg erre van lehetõség is, ahogy azt az elõttem hozzászólók is írták. Viszont ha ez nem jönne össze, akkor kit lenne érdemes felkeresnem Pesten?

Nincs jelen

 

#931 2013-08-12 06:31

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Sziasztok!

Több mint két éve nem jártam erre - nem szép dolog egy topiknyitótól  - mentségem van, de ez most itt off lenne.
A 919. utolsó bejegyzésemet olvasva meg kell állapítanom, hogy a lényeget tekintve jól láttam a helyzetet. Mára megvalósult a regionális ellátásszervezés, a szabad orvosválasztás csak erõs korlátokkal mûködik.
Óriásit tévedtem viszont, amikor bíztam a társadalmi vitában - ez a kormányváltás után még mûködött, ma már gyakorlatilag megszûnt. Csak a az általuk kiválasztott  stratégiai partnerekkel egyeztetnek. Ez a betegek esetében a Nemzeti Betegfórum lenne, amirõl azt olvastam, hogy megalakult idén (3 éves kínlódás után), de a tényleges mûködésérõl nincs semmi  hír. A Fórummal kapcsolatos kezdeti lépéseknél ott voltam még, de a második megbeszélésre nem mehettem, mert az egyesület megvonta tõlem az érdekképviseleti jogot. (Nem tudom, az MCCBE részt vesz-e a Fórumban, ha nem, az súlyos hiba lenne. )

Nem akarom megismételni ma reggeli hozzászólásomat egy másik topikban (dobó fõorvos úr Esztergomban) ahol énnek  válaszoltam, mert az floodolás lenne. A lényeg: a regionális ellátásszervezés számunkra  elsõ súlyos következménye lett, hogy a 3 legtapasztaltabb IBD sebész közül kettõ nyugdíjba ment, a harmadik másfél év múlva éri el a nyugdíjkorhatárt. Utánpótlás alig, a Margit Kórházat idén juniusban újra önállósították, de ott csak 1 tapasztalt orvos van, a Mihók.
Az egészségügy romokban, a kormány ügyes propagandával lényegében megcsinálta azt, amit ellenzékbõl korábban nagyon ellenzett (kivéve a magánbiztosítást, de  bevezetésének - fû alatt - már nekilátott)

Kíváncsi leszek, a " bárányok/ betegek" meddig hallgatnak még? Mikor szakad el a cérna, és végre cselekszünk is.

Clió

Nincs jelen

 

#932 2013-08-12 22:05

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Kedves Clió!

Az MCCBE miért vonta meg Tõled az érdekképviseleti jogot?

Nincs jelen

 

#933 2013-08-13 08:30

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Hivatalosan az volt az indoklás, hogy nem tud az elnökség velem együtt dolgozni, mert borzalmasan kommunikálok.
(Való igaz, szenvedélyes ember vagyok, szívvel-lélekkel csinálok mindent, amibe belefogok. Sajnos elõfordul, hogy idõnként elvesztem a fejem, és akkor valóban megsértek embereket)

A valóság az, hogy én mindíg a betegek érdekeit védtem, nem voltam "megvásárolható" sem a gyógyszerlobbi, sem egyetlen kormány számára. Biztosan gyaníthatja, sõt tudhatja is mindenki, hogy valójában - tisztelet a nagyon csekély számú kivételnek - hazánkban az egészségügy területén nincsenek valódi civilek. Az egyesületeket szinte kivétel nélkül gyógyszerlobbi segítségével és anyagi támogatásával hozták létre, ez alól az MCBE sem kivétel, mi a Falk cég "nyomására" alakultunk meg. Ez még önmagában nem lenne baj, hiszen anyagiak hiányában nem tudna mûködni egyetlen betegegyesület sem. A baj akkor van, ha egy egyesület elkötelezõdik egy cég mellett és nem tart egyenlõ távolságot mindenkitõl. Így elõfordulhat, hogy a betegek nem kapnak valóságos tájékoztatást az új terápiákról, és ez komoly gond.

A politikai szálat itt nem tudom kifejteni, mert a fórumszabályzat ezt tiltja. Talán nem törli ki a modi, ha annyit írok le, hogy a Nemzeti Betegfórumbõl is kiraktak, mert  a Nemzeti Egészségügyi Kerekasztalt - melyben civil szakértõje voltam a Betegoldalnak - képviseltem. (mert az MCCBE-t már nem tudtam) Ez nekem komoly csalódás volt, mert nagyon bíztam az új kormányban, ma már látom, hogy hiba volt reménykednem... Az hittem, megvalósítják mindazt amit ellenzékben ígértek, de ezek közül csak az valósult meg, hogy nincs vizitdíj, és a kórházak állami írányítás alá kerültek, vagyis nem adták el a kórházakat. Ez utóbbi fontos, de ugyanilyen fontos lenne a egységes társadalombiztosítás is, amit éppen most készülnek felszámolni, sutyiban. És õk sem tartják fontosnak a társadalmi vitát, nem érdekli õket sem a betegek véleménye.

Üdv: Clió

Nincs jelen

 

#934 2013-08-22 19:33

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

clió, megkérdezhetem hogy ki számít a 3. legjobb IBD sebésznek?

Nincs jelen

 

#935 2013-08-24 17:25

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Kedves (speciel)Csaba!

Igen. De rögtön hozzáteszem, hogy ez az én véleményem, ami egy 2001-es adatbázison, no meg a 30 éves tapasztalatomon, no meg a 15!!!! (ebbõl legalább tíz orvosi hiba miatt történt) mûtéten alapult. Engem dr.Kovács Ágota kezel l991. óta, mint itt a fórumon lévõ nem kevés számú betegtársamat is. Teljesen érthetõ, hogy én elfogult vagyok velük szemben, miután nekik köszönhetem, hogy egyáltalán élek, sõt jó állapotban vagyok, 7 éve gyógyszer nélkül!!!

Én úgy tudom, hogy a legnagyobb esetszámmal (mûtétel) Dobó rendelkezik, után a dr. Lestár, és h armadik dr. Nagy Attila, aki már nyugdíjba ment, csak úgy mint Dobó.

Sor(o)stársaim!

Ez az én véleményem, természetesen nem kell elfogadni, sõt mindenki, aki nem az õ betegük és meg van elégedve az orvosaival (elsõsorban gasztros és akinek mûtét kell, sebész) továbbra is bízzon bennük.
Nem szeretném, ha újra indulna az a szerencsétlen vita, amit tulajdonképpen Bánatos indított el. Persze õ is jó szándékból tette, és nem gondolta át, hogy hányan, akik a Margitban  akkor vártak mûtétre, mit élhettek át, az õ írását olvasva (Ilyen volt pl. Ánya).

Bánatos mindenkit arra kért, hogy objektíven vitassuk meg és vonjuk le a megfelelõ következtetéseket. Én akkor nem akartam megírni, hogy én mit gondolok errõl, mert úgy éreztem - és késõbb be is bizonyosodott, hogy nem tévedtem - hogy õ érthetõ módon nem tud objektív maradni. Ez senkinek sem sikerült volna, aki ilyen mélyen szeretett egy embert, akit elvesztett. Írásait olvasva még ma sem tudja( a lehetetlent:) Ildikót elfelejteni.

A mondandóm lényege, aztán be is fejeztem ezt a témát:

Szövõdményes esetekben (ez elsõsorban Crohban fordul elõ) és olyan technikai eljárásoknál, ami nagy gyakorlatot igényel (ilyen pl. colitisz ulcerózában a Koch rezervoár, ill. a pouch képzéssel járó mûtéttípusok)
fontos, hogy olyan sebész operáljon minket, akinek nagy tapasztalata van a témában, és olyan gasztrós orvosunk legyen, aki együttmûködik a sebésszel, mert csak így lesz sikeres a mûtét. Persze szerencséje is lehet valakinek, mint pl. N.B.-nek, aki igen lelkiismeretes és jó sebészhez került szerintem, és végrehajtotta azt az életmentõ mûtétet, aminek a végleges sztóma lett a következménye. Szerencsére õ a lehetõ legjobban állt a témához, és a mai napig fontos tanácsokkal segíti betegtársait.

Üdv:

Clió

Nincs jelen

 

#936 2013-08-24 17:31

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Természetesen azt akartam írni (de tudat alatt már nem mertem talán, mert félek, hogy Sanvito, Mr. Peeter és néhány más betegtársunk megint nekem fog esni ) hogy Kovács Ágota és Dobó István betege vagyok. 1991óta Ágota kezel, és az elsõ mûtétem, amit Dobó csinált, l994-ben volt, akkor, amikor már elõtte abban az évben a SE Seb. Klinikáján volt 5!

Nincs jelen

 

#937 2013-08-24 20:52

bánatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Kedves Clió!

Mivel meg lettem szólítva, gondolom reagálnom kell... Én úgy emlékszem, az elsõ beírásom, (egyben topiknyitásom) alkalmával, sem utána nem említettem a végzetes beavatkozást végzõ intézmény, sem az operáló orvos nevét. Nem említetettem továbbá a kihívott ügyelet hovatartozását, sem azt a kórházat, ahol helyes diagnózist állapítottak meg, de nem csináltak semmit! Továbbá nem neveztem meg azt a kórházat sem, ahol egy bélperforáció ismeretében több, mint 8 óra múltán kezdõdött el az életmentõ mûtét. Tehát elég jellemtelen dolognak tartom, hogy magánlevelezés útján talált információk alapján olyan minõsítést kapjak, hogy nem tudok objektív maradni. Én most sem fogok senkit itt megnevezni, anno nem is az volt a célom, hogy valakit is rossz színben tüntessek fel, csupán alternatívát ajánlottam félénken az elvakult ajánlgatókkal szemben. Keserû tapasztalatom vitt rá erre a végig nem gondolt lépésre. De nem bánom, tovább ismerhettem a különbséget orvos-orvos, intézmény-intézmény, ember, és ember között.
Még mindíg itt vagyok, pedig a betegségben nem vagyok érintett, viszont nagyon együtt tudok érezni a betegséggel súlytottakkal, a magam egyszerû módján igyekszem segíteni Nekik. Korra, nemre való tekintett nélkül. Anno, mikor közreadtam a történetet csak az vezérelt, hogy más ne járjon így. Ennyi. A vitát mások gerjesztették. Én csak a tapasztalataimat(inkat) hangoztattam.
Egyébként nem túl rég találkoztam egy sebész professzorral, becsületére legyen mondva, úgy emlékszem, és a jegyzõköny is rögzíti, hogy valótlant nem mondott.
A 936-os beírásod pedig kissé ciki, mert újabb Emberekt szólítottál meg.
Nagyon sajnálom, hogy neked ez jött le abból, amit közreadtam, és amit edig tettem.
Hidd el, nekem sem könnyû, de azért aggódom Miattad is, hogy annyira jól érzed Magad! Ez nagyon ismerõs, mert ha nem nyivákol a beteg, biztosan jól van, lehet lazán kezelni...:(

Tisztelettel: bánatos

Nincs jelen

 

#938 2013-08-25 12:15

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Kedves Bánatos!

Már megint rosszul fogalmaztam, vagy esetleg Te értetted félre a mondandómat. Kérlek, olvasd el még egyszer, én már tízszer is elolvastam, keresve benne a félreérthetõ fogalmazást.

Az volt a szándékom, külön kértem a sor(o)s társaimat, hogy ne reagáljanak erre a bejegyzésemre. Persze lehet, hogy akiket név szerint megemlítettem, úgy érzik, meg lettek szólítva, és reagálni akarnak. Ezt is el tudom fogadni, de arra kérek minden" megszólítottat", hogy ezt privátban tegyék meg (nyilvánossá tettem az emailemet)
ha akarják.

Tényleg nem neveztél meg sem intézményt, sem orvosokat, és tényleg elhiszem, sõt tudom, hogy valódi jó szándék vezetett, és nem akartál senkinek sem ártani írásoddal. Hogy mi lett a következménye, azt mindenki láthatja, aki tisztán akar látni és érdekli az egészségügy, benne a IBD-sek sorsa. Címszavakban a lényeg: Ánya - állítólag Robur kérésére - külön topikot nyitott a margit kórház szimpatizánsai számára, gondolom azzal a szándékkal, hogy ne mutassunk rossz példát a minket olvasó betegtársainknak. Mert a többség - a nem aktív fórumozók, csak olvasók , többen vannak, mint a rendszeres bejegyzés-írók, számára valószínüleg lehet, hogy csak az jött le:"már a súlyos betegek is egymással vitatkoznak, nem tudnak összefogni, stb."

Én nem így éltem meg, egészen addig, míg övön aluli ütésként ért egyik fórumtársunk bejegyzése, mi szerint nagy arc vagyok, vegyek vissza és ne dicsekedjek a "fontos kapcsolataimmal". Miközben én csak azt akartam, hogy minden lépésemrõl beszámoljak, amit tettem a margit sebészetéért. Azt gondoltam, ha társakat szeretnék megnyeri az  ügynek, transzparens módon kell eljárnom, ha tetszik demokratikusan, nyíltan és õszintén. Ezt ma is így érzem.

Hogy mennyire jól érzem magam: még ma is hívnak kétségbeesett betegtársak, akik mit sem sejtenek arról, hogy én gyakorlatilag mindenhonnan ki lettem rakva (MCCBE, Nemzeti Egészségügyi Tanács, ill. ma már Nemzeti Betegfórum. Pedig azért kezdtem egyészség-közgazdaságtant tanulni az ELTE-n, hogy majd a mindenkori kormánnyal szaknyelven tudjak" érekvédeni". Hát erre nem került sor, mert a Nemzeti Betegfórum alakuló ülésén azt találtam mondani, hogy független betegegyesület már pedig - tisztelet a nagyon kevés számú kivételnek - nincsen, mert valamennyi vagy egy párt, vagy egy gyógyszerlobbi szolgálatában áll. Olykor elõfordul a kettõ kombinációja is. Ezek után már nem ért meglepetésként, hogy ennek a kormánynak sem kellenek a civilek, pontosabban csak azok, akik az õ s....g-ny...ói.
Bár augusztus 20-a óta mintha valami változott volna, ahogy a médiát figyelem..... Na nem az egészségügyben, hiszen a NBF még mindig nem alakult meg, és amennyi infóm van errõl más betegegyesületektõl, akik részt vesznek a NBF munkájában , nincs is nagyon kormányzati szándék erre. Persze, lehet, hogy csak az idõ hiányzik, hiszen tenger sok problémát kell megoldani mostanság (adósság-csökkentés, foglalkoztatás, gazdasági növekedés beindítása, stb)
A fenti okok miatt mindenkinek azt kellett mondanom, hogy sajnos nem tudok segíteni, miközben mélyen átéreztem a helyzetüket. És persze a magamét is, mert személyesen érint engem is dobó fõorvos úr nyugdíjazása, és már most rettegek attól, mi lesz, ha Ágotához sem mehetek többé, mivel nem a II. kerületben lakom. Szerencsére Ágotának van magánrendelése, és   ki tudjuk fizetni, amíg a  férjem  dolgozik.
Ehhez még hozzájöttek  az elmúlt 4 héten olyan történések, amik súlyos lelki terhet jelentettek számomra.

A következmény: minden laboreltérés, hasi panasz nélkül egy hét alatt egy piros pötty-bõl kialakult a CD bõrszövõödménye, a erythéma nodósum, és úja szednem kell az általam nagyon gyûlölt szteroidot.... Ja és ráadásul cukorbeteg lettem....

Kedves Feri, ezek után Rád bízom, döntsd el, milyen viháncolós kedvemben is lehetek én most. De azért köszönöm, hogy aggódsz értem, rám fér....
És nagyon örülök, hogy továbbra is itt vagy velünk, mindig olvasom a  vers-ajánlásaidat, Nekem ezzel sokat segítesz, mert ha bánatos vagyok, legtöbbször József Attila tud kapaszkodót nyújtani....

Ez ugyan nem tõle származik, de most ez jár a fejembe: "Ami nem öl meg, az megerõsít!  Remélem így is lesz

Üdvözlettel:

Clió (ide egy mosolygót akartam tenni, de nem tudom, hogy kell)

P.S.

ROBUR !

Politizálni, annyi, mint közügyekkel foglalkozni. Valószínüleg a fórum szabályzatba a pártpolitizálást akartad tiltani, ami annyit jelent, hogy egy adott párt szineiben, annak érdekében foglalkozni a közügyekkel. A kettõ között óriási különbség van!

OFF

Nincs jelen

 

#939 2013-08-26 20:34

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Errõl beszél clió hetek óta:

http://index.hu/belfold/2013/08/26/az_i … _penz_nem/
Meg tudná valaki kapásból mondani, hogy melyik rendeletben találom a területi elosztást? Túlságosan ideges vagyok a keresgéléshez.

Nincs jelen

 

#940 2013-08-27 06:35

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

.. borzalom, hogy mi megy az "egészségügyben" ..   :(

Nincs jelen

 

#941 2013-08-27 10:59

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

:( Föl kell kötni a gatyót, mert ez egyre rosszabb lesz...

Nincs jelen

 

#942 2013-08-28 19:07

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Igen, Frozina, errõl beszélek, és a saját bõrömön is tapasztaltam: úgy elhajtottak az ügyyeletrõl mint a sicc mert nem volt nálam papír a kezelõorvosomtól (miért is lett volna, hiszen váratlanul kellett a dózist emelni és rendelési idõn kiívül beadni) hogy mia bajom és mit kell kapni pontosan. Következmény: hét végén ellátatlan maradtam, a lábam már hétfõre majdnem szétrohadt, és kb. 4 hónapig húzodott a kezelés...

Emlékeim szerint az MCCBE honlapján van egy link, amire kattintva az OEP (GYEMSZI ?) honlapja ugrik be, ahol megtalálod, hogy lakóhelyed szerint milyen betegséggel hova, melyik kórházba tartozol.

Clió

P.S. Most kaptam egy meghívót, ahol a privatizáció lesz a téma... Én idõben szóltam...

Nincs jelen

 

#943 2013-08-28 20:13

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Igen, clió, azt a linket és is megtaláltam az MCCBE honlapon, csak pont azt nem, hogy a MÁV kórháznak van- e területi ellátási kötelezettsége és melyik kerületek vonatkoznak rá. Vagy a MáV kórház= a Honvéd kórházzal?

Nincs jelen

 

#944 2013-08-29 14:53

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

"...Vagy a MáV kórház= a Honvéd kórházzal?..."

Igen! :)

Nincs jelen

 

#945 2014-09-07 11:00

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Hivatalos név: Állami Egészségügyi Központ, mely a Honvéd Kórház és a Máv Korház összevonásával jött létre, és még ide raktak másokat is. Emlékeim szerint 5 szervezetet vontak össze e név alatt.

Az Állami Egészségügyi Központnak van területi ellátási kötelezettsége, azt hiszem a XIII. ker, de bizonyos osztályok - belgyógy sebészet országosak, vagyis mindenhonnan fogadhatnak beteget. Egyelõre BP-en ennek nincs jelentõsége, mert minden, vagy majdnem minden kórházba be lehet jutni, ha a háziorvos hajlandó oda beutalót adni. Ha nem hajlandó, elvileg 100 eft-ot kellene fizetni a hatályos jogszabályok alapján, de ezt akórházak túlnyomó többsége nem tartja be, mert nem érdekük.

Clió

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB