#51 2006-07-10 09:52

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

300 és 500 Ft között lesz a vizitdíj?
"Molnár Lajos szerint a rászorulók, a kisnyugdíjasok, a sokgyerekesek, vagy az olyan betegségben szenvedõk, akiknek gyakran kell orvoshoz menniük, kompenzációt kaphatnának a vizitdíjra, melynek mértéke 300 és 500 Ft között lehet."

Nincs jelen

 

#52 2006-07-10 14:05

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Ksanyi!
és mi ebbe beleesünk?? hol kell intézni??
A gyogyszertámogatást is beharangozták, de hol kell kérni??
Valaki már megkapta??

Nincs jelen

 

#53 2006-07-10 14:56

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Hello

Mivel még minden tervezet egy kicsit korai lenne bármire jelentkezni.
Gondolom meg lesz a módja neki.

Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#54 2006-07-11 18:32

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Azt azért ne felejtsétek el, ha tegyük föl ("véletlenül" :) ) nincs nálad 300-500 forint, akkor is köteles az orvos ellátni, mert õk nem vizitdíjra esküdtek fel, hanem Hippokrateszre. Ha pedig behajtja az emberen a hatóság, akkor lehet fordulni szépen az ombudsmanhoz, vagy lehet menni Strasbourgba.

European Court of Human Rights
Council of Europe
67075 Strasbourg-Cedex
France
Tel: +33 (0)3 88 41 20 18
Fax: +33 (0)3 88 41 27 30
http://www.echr.coe.int

'Amnesztiát!'

Nincs jelen

 

#55 2006-08-01 00:11

andré
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Na, van már itt szélsõjobbos topic?! :)
Miért van az, hogy az ilyen dühöngõ topicocban mindenki fideszes? A magyarázat egyszerû, azért mert a jobboldali egy ilyen fajta: imád hõbörögni, nagygyûlésre járni mocskolódó transzparenssel a kezében etc... Valaki kérezte, hogy miért nyertek akkor a balioldaliak-liberálisok... hát ezért. A többség számára szerencsére ez baromi visszataszító.

Egészségügy: kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a reformokból. Franc se tudja, nem vagyok szakértõje a témának. Mindenesetre azért az elgondolkodtató, hogy az elmúlt 16 évben az orvosi gárda sikeresen keresztbefeküdt mindenféle reform megvalósításának. Hogy is mondta az új egészségügyi miniszter? "Az orvosok egy részének álom a 400 ezer forintos fizetés. Egy másik részének pedig rémálom". :)
Ha sikerül legyûrni a kõkemény orvoslobbit, már az felér egy fél eü. reformmal.

Nincs jelen

 

#56 2006-08-01 07:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Kedves André!
Ne errõl irkálj, hanem hogy mi a bajod, jöttél sehonnan ez az elsõ írásod, s máris jól lehúzod a tisztelt régi beteg társaid! Vagy csak erre tévedtél s (mert a pártban kiadták, hogy köss bele mindenkibe, aki nem ért egyet a vizit díjjal) láttad hogy itt babér terem! Én úgy gondolom, hogy szabad országban élünk szabadon írhatunk! Ki így ki úgy. Mindenki elmondhatja a véleményét, anélkül hogy valaki ne húzná azt le, kérlek szépen a jövõben, kerüld a másik szapulását, s ne általánosítsál ez nem szokás itten! Köszönöm!
Mindenkinek jobbulást vagy legalább szinten maradást!

Nincs jelen

 

#57 2006-08-01 12:17

andré
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

"Én úgy gondolom, hogy szabad országban élünk szabadon írhatunk! Ki így ki úgy. Mindenki elmondhatja a véleményét, anélkül hogy valaki ne húzná azt le"
Tehát elmondhatom a véleményem, csak az ne ellenkezzen a tietekével?
...és igen kiadták az ukázt a pártban, hogy legyek crohnos! :(
Elnézést, hogy megzavartam a polgári körötöket...

Nincs jelen

 

#58 2006-08-01 16:22

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Kedves André!
Na kérem crohnos vagy ez kiderült, ami sajnálatos dolog! Van egy topik ahol be, lehet mutatkozni, ha gondolod, tedd meg! Nem zavartál meg senkit! Fõleg ez nem polgári kör! Itt mindenki gyógyulni akar! S nekünk nem jó, ha egy vizsgálat 500-2500 Ft. Vannak itt rokkantak is akik a betegségbõl kifolyólag nem tudnak dolgozni de a tb fizették egész életükbe most meg kiderül hogy hiába! Te hogy éreznéd magad! Vannak sokgyerekesek is meg akiknek nem nagyon van munkájuk, te is tudod hogy havonta minimum 2* de van hogy 3 * kell az orvos! Számold ki hogy az menyi plusz kiadás! Na mindegy! Üdv a táborban!
Isten hozott!
Mindenkinek jobbulást vagy legalább szinten maradást!

Üdv:Szuszidi

Nincs jelen

 

#59 2006-08-01 17:57

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Kedves andré!
Szerintem a fórum tagjainak nagy része köztül én is lesz.rja a politikát úgy általában. Ha jól megnézed ez a topik is, ami politikai ihletû áprilisban indult el és bár valóban ez egybeesett a választások idõpontjával, nem kampányolt, hanem a már akkor felvetõdött (ránk nézve) problémákat vitatta meg. Nyugodtan vélekedj, de elõször nézz utána, hogy mirõl is vélekedsz.
Üdv!

Nincs jelen

 

#60 2006-08-01 18:06

andré
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

500-2500 forintnál a crohnosoknak nem kell(ene) majd fizetni, ugyanis a krónikus betegek mentesül(né)nek ez alól. Ha "mentesség nélküli" változat lép életbe, akkor pedig alacsonyabb lesz a fizetendõ díj.

Inkább nem számolom össze, hogy mennyi paraszolvenciát hagytam ott az orvosoknál (gasztroenerológus, sebész, nõvér), szívesebben fizetek egy sárga csekken, mint, hogy a borítékbadugott tizezrest "köszönöm doktor úr" felkiáltással odacsúsztató - színjátékot játsszam.

Nem mondom, hogy egybõl, de egyszer talán megvalósulhat az, hogy az egészségügyi ellátás is egy szolgáltatás lesz. Fizetek, de ezért lehetnek elvárásaim. Hülyén hangzik, de "ügyfélként" kezelnek.
Mert az tuti, hogy a mostani rendszer szar, változtatni kell rajta.

Az az érdekes kérdés, hogy miként változtassanak ezen a szarkupacon. Na, errõl lenne érdemes beszélni! Miként lehetne eltüntetni a hálapénzt? Miként lehetne elérni, hogy színvonalasabb ellátást kapjanak a betegek?
Mindez nehezítve azzal, hogy nincs rá korlátlan költségvetés.

Persze lehet folytatni azt is, hogy hülye emeszpéeszdéesz, szemét gyurcsány, fúj õ milliomos én meg nem, nem fizetek járulékot, de jobb ellátást akarok, éljen a fidesz, miértnemminyertünk - gondolatkört, csak ez nem vezet semmire.

s még bemutatkozást is írok

Nincs jelen

 

#61 2006-08-01 18:36

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Azzal, hogy az eü rendszer nem sok mindent ér, szerintem mindenki egyet ért. Azzal is, hogy változtatásokra van szükség. De ha ilyen gyönyörûen egyetértünk mindenben, akkor nem értem mi szülség az utolsó bekezdésedre (már csak azért is mert senki más hsz-eiben nem látok ilyeneket). Egyébként te minden tervezett változtatással egyet értesz? Így frankó minden ahogy a nagyok elképzelték? Nem hiszem.

Nincs jelen

 

#62 2006-08-01 18:55

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Szerintem hagyjuk a francba a politizálást.Ezt a választások ideje alatt is kérték/ük, szóval ha lehet, fejezzük be a pártok ócsárolását.Ha valakinek gondja van az MSZPvel vagy a FIDESZszel, menjen a honlapjára és irjon a fórumba, vagy irjon mailt, telefonáljon.Ezt az oldalt hagyjuk meg a hasznos infóknak és ne politizáljunk!

Tény, hogy szar az eü, de senki nem tudna rajta változtatni, fõleg nem egy szempillantás alatt. Sajnos ebbe mi, kisemberek nem tudunk beleszólni.Persze lehet tüntetni, meg minden, de attól jobb nem lesz.

Nincs jelen

 

#63 2006-08-01 19:45

andré
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

barna-by: neked tökre igazad van! Egyetértek! Pont azért regisztráltam, mert már bosszantott, ami itt van...

Vera: "akkor nem értem mi szülség az utolsó bekezdésedre (már csak azért is mert senki más hsz-eiben nem látok ilyeneket)." Hát pedig van. A topic témájához nem kapcsolódó politikai jellegû megnyilvánulások a következõ hozzászólásokban voltak: 4, 6, 11, 17, 20, 21, 23, 25, 26, 27, 29, 32, 33, 35, 38, 40, 43, 44, 48, 49, 50 + Zoli törölt hozzászólásai + (sajnos) az én eddigi hozzászólásaim.

De ahogy írtam az elõbb: barna-by-nak van igaza, van elég politikai netes fórum, lehet oda irogatni, (nekem is).

Nincs jelen

 

#64 2006-08-01 21:29

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

helyes!
Tény, hogy télleg elsz*rtak mindent, de az "építõ hozzászólásokat" szerintem nekik kéne írni.A Gyurcsán blogja úgy is televan ilyenekkel, ott mindent lehet.
Elviselhetõbb eü-t az elkövetkezõ 8-10 évben úgyse kapunk, bárki is legyen a "fõnök".sajnos ez így van.

Nincs jelen

 

#65 2006-08-02 04:46

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Csak úgy mert olyan jó híreket mondottak tegnap este az estébe! A mentõszolgálattól minden 10. emberkét elbocsátják azonnali hatállyal! De ez nem leépítés, hanem „liberáció” ha jól idézem Kökény úr szavait! Kérdezem csak úgy T I T alapon terjesztõleg a szomszédom (82 éves) tavasszal eltörte a lábát a mentõk a bejelentéstõl úgy cirka 3 óra múlva értek ki (mentõállomás busszal 8 perc nekem gyalog 35 perc) kérdésre azt válaszolták kevesen, vagyunk! Akkor kérdem én kis naiv állampolgár, hogy is van ez? Ugye fentebb leirkáltam a majdnem tükrözésem történetét, az hogy van! Jó vessetek meg de, én azt mondom, hogy nem is mondom nincs értelme! Tessék logikusan gondolkodni! Azért nem írok többet mert nincs kedvem veszekedni elég gondom van mostanság a beleimmel de persze szakorvoshoz nem tudok eljutni mert hol szabin van hol meg nincs idõpont.
Mindenkinek jobbulást vagy legalább szinten maradást!

Nincs jelen

 

#66 2006-08-02 10:38

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

szia szuszi'''
minek szakorvoshoz idopont?jo persze kell neha de ha sulyos a helyzet akkor....nem fogad vagy mi?
hat en csak ugy idomegyek MoTomekhoz egyszer ketszer azt magatol vmikor berant...
ha sokan vannak jarkalok erre arra de persze tudom en mikor kell menni...
szoval nem ertem....es ne  mond azt hogy pesten mashogy van...nincs idopont=(milyen mar....
hajra szuszi ha kell orvos sokat erte!!!
szia

Nincs jelen

 

#67 2006-08-02 11:27

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Annyit hozzátennék, hogy az, hogy valaki nem optimistán, hurrázva reagál mindarra, amit a kormány készül az egészségügyben (és máshol) tenni, az NEM a pártállását, hanem az intelligenciáját tükrözi...

Nincs jelen

 

#68 2006-08-02 17:22

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Kedves andre!
"hülye emeszpéeszdéesz, szemét gyurcsány, éljen a fidesz"
Én ezekre a megjegyzéseidre mondtam, nem a politikai jellegû hozzászólásokra. Szerintem ez volt a hsz utolsó bekezdése, de téma lezárva!
Üdv!

Nincs jelen

 

#69 2006-08-02 17:29

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Szia Szuszidi!
Igen ez szerintem is érdekes gondolatmenet a kormány részérõl. Azzal indokolják, hogy a mentõ ezentúl betegszállítással nem, csak akut mentéssel fog foglalkozni. A gáz csak az, hogy a maszek betegszállító cégek többnyire így sem tudják teljesíteni a jelenlegi szállításokat és akkor most többletként hozzájönnek nekik azok a szállítások, amiket eddig a mentõ megcsinált.
Üdv! Vera

Nincs jelen

 

#70 2006-08-02 19:43

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Engedtessék meg nekem, hogy tovább menjek! Aki eddig megkapta a kiskönyvet ingyen gyógyszerre annak most a megújításkor a felit, elutasították! Még tovább a rákosok nem kapják idõben a gyógyszert, kezelést! Kb. 3 hónapos a csuszás! Kérem szépen ez nem volt hova alakul át az egészségügy! Bár mivel a krónikus beteg nem hoz további hasznot a társadalomnak az ezek szerint leírható! Ez derül ki az egészbõl! Szép átalakítás mondhatom!
Köszönöm szépen ebbõl nem kérünk!
Mindenkinek jobbulást vagy legalább szinten maradást!

Nincs jelen

 

#71 2006-08-08 18:17

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Ma voltam a háziorvosnál, kaptam labor beutalót és közölte a doki, hogy kb. 3000 Ft, vigyek magammal, mert fizetnem kell a vizsgálatért!
Vajon milyen ellátást kapok érte, talán villás reggelit?
Ti is fizettek már a vizsgálatért?
Kapok számlát?
És kinek adjam?

Nincs jelen

 

#72 2006-08-08 20:40

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

pff...ezt nem mondod komolyan? Ez már a pofátlanság határa! Amúgy tudtommal nem kell még semmiért se fizetni.Nem lehet hogy maszekba csinálja a doki???

Nincs jelen

 

#73 2006-08-09 18:10

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Pofátlanság ide, pofátlanság oda, én is ma hallottam a munkahelyemen, hogy a labor nekünk is számlázni fog (mi szociális intézmény vagyunk, és a levett véreket a területileg illetékes laborba hordjuk) a kért vizsgálatoktól függõen 300-2100 Ft között! Jó nem? De ezt nem is reklámozták a nagy reformokban. Vagy csak az én figyelmemet kerülte el?

Nincs jelen

 

#74 2006-08-09 18:14

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Akkor el sem megyek a sérvmûtétemre!Mire eljutok a mûtétig azét is fizetni kell majd, és még ráadásul várni....Hát ezt jól összehozták..

Nincs jelen

 

#75 2006-08-09 19:15

maksameta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Hát ez keményebb ,mint gondoltam !!!!!!
Én is most készülök a szokásos teljes vérképre meg vékonybéltükrözésre!
l
Lehet,hogy a beiskolázási kiadások utánra kell halasztanom?????!!!!!

Hát jó lesz utána néznem a dolgoknak mielõtt benyújtják a számlát!!!

A két gyerekem tankönyvei ,füzetei,tanszerei talán beleférnek az én minimálbérembe amit a kereskedelemben keresni lehet!
A férjemébõl megy a rezsi + a gyógyszerek ,kaja stb....stb.....

ezt jól megszívtuk ha így képzelték az egészségügyet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#76 2006-08-09 20:28

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

André: http://www.forradalom2006.atw.hu/ ... Tudom szánalmas/demagóg, de azért nézd csak meg!:-)

Nincs jelen

 

#77 2006-08-09 21:57

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Ezt talán ha a Gyurcsány blogba is belinkelnéd, azt megköszönné mindenki.....
És milyen igazad van!Télleg szánalmas....amit csinálsz...Ezt nem lehetett volna e-mailbe???

Nincs jelen

 

#78 2006-08-09 22:00

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Hat Ez Nagyon Jo Barny....ide Is Idetalaltunk :)

Nincs jelen

 

#79 2006-08-12 21:27

andré
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

immortal: tudom, hogy szánalmas dolog, de nézd csak meg az 5-ös pontot:
http://www.crohn-colitis.hu/forum/misc.php?action=rules

Nincs jelen

 

#80 2006-08-13 12:23

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

André..Igen? Ki akarod akkor tiltani magad?

Nincs jelen

 

#81 2006-08-13 13:26

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

szikrazik a levego...

immo tenyleg nem erre valo a forumoLas...

Nincs jelen

 

#82 2006-08-13 14:26

andré
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

immortal: mióta megláttam a szabályzatban ezt a pontot, nem hoztam fel ilyen témát...

Nincs jelen

 

#83 2006-11-23 08:51

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Kedves betegtársaim!
Nagyon le vagyok sújtva! Mért is mert egyre elszomorítóbb ami az egészségügyben zajlik! Ténymegállapítás: ha az orvosnak nem adsz hálapénzt, nem vesznek emberszámba! Ha adsz hálapénzt, akkor kicsivel többet kapsz de, nincs egyenes arányban az elvárásaiddal! Kérlek benneteket, magyarázzátok, meg nekem mért van ez!? A közértben sem adunk borra valót annak, aki kiszolgál, mégis megteszi. Azért kapja a fizetését vagy nem? Tudom én hogy az orvosok nõvérek nincsenek megfizetve de kérdem ki van megfizetve becsülettel kis hazánkban, (bankosok, biztosítósok). Akkor mért várják el az embertõl a hála pénzt, fõleg ha meg is mondják az embernek, hogy nem gyógyítható a betegsége! Max szinten tudják tartani jó esetben! Információt az orvosokból szinte lehetetlen kihúzni, mert mindig rohannak (tisztelet a kivételnek) én még mondjuk, nem kaptam tõlük használható infot a diétára! De diétás nõvérhez sem küldtek! Mindig az a válasz ki kell tapasztalni. Jó pofa dolog nagyon. Mért van, az hogy misztifikálnak a betegséggel kapcsolatban már nem a XVIII. században élünk. Nem hülyék az emberek, sõt van olyan beteg, aki tudd annyit a betegségérõl, mint az orvos merem állítani! Mért kell megalázni 1-1 vizsgálatnál a beteget? Mért jó az nekik? Nézem a ismereterjesztõ csatornákat ahol tulajdonképpen belelátni a nagyvilágba ezen belül az eü ügyben. Ellentétesen mást látok mint nálunk legyen az Kanada, Ausztrália, vagy a jó öreg Anglia! Ott a doki elmondja mi várható, ha beavatkozásra kerül a sor, tájékoztatja a beteget (itt, még ha kérdezel, akkor sem nagyon makog valamit, azt jól van, de a papírt alá tudják íratni az emberrel úgy, hogy olvasd el de, a feléig sem jut az ember fia már jönnek a pírért) sõt ha kell illusztrálják is a dolgot megmutatják vagy lerajzolják a beavatkozás fõszereplõit! Szépen elmondják az esetleges kockázati tényezõket, szövõdményeket! Itt szinte semmit nem mondanak! Na mindegy pufogok, mint a pufogó vipera, de még nem harapok! Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz január 1-töl!
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#84 2006-12-01 11:15

Berci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Vizitdíj
Ki minõsül tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személynek?


Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy:
az a 18 évesnél fiatalabb gyermek, aki a külön jogszabályban (5/2003. (II. 19.) ESZCSM rendelet) meghatározott betegsége, illetve fogyatékossága miatt állandó vagy fokozott felügyeletre, gondozásra szorul
az a 18 évesnél idõsebb személy, aki 18. életévének betöltése elõtt munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette és ez az állapot egy éve tart vagy elõreláthatólag legalább még egy évig fennáll

Nincs jelen

 

#85 2006-12-01 17:25

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

A bélbetegek is súlyosan fogyatékosak, pl. ezért is vehetjük igénybe azt a havi kb. 3000 Ft-os adókedvezményt. A "LESZÁZALÉKOLTATÁS "topikban  több szó van róla.

Nincs jelen

 

#86 2006-12-10 19:36

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Sokat hallani mostmár, hoyg sok kórház van amit be akarnak zárni, köztük a Svábhegyi gyerekkórházat is, aminek én is köszönhetem az életem, mivel kétoldali hörgõsükülettel születtem, ráadául leukémiás voltam.4 hónap alatt sikerült összeszdniük, hála egy kedves dokinak, aki sak azért jött a svábhegyre naponta, hogy vizsgáljon, gyógyitson a leukémia miatt, mivel a hörgõszükületem is elég rossz állapotba volt és szobához voltam kötve.Nemtudom, ki nézte a TV2-n a Naplót, de ot mutatták, hogy van egy olyan szoba, ahol azok a gyerekek vannak, akik a tini kor végét nem élik meg.Régen persze nem ugy nézett ki az a szoba, de sajnos volt hozzá szerencsém, pontosabban 1 hónapig, amikor bekerültem.Gyógyszert németországból szereztek az orvosok apám segitségével, akinek volt egy barátja, aki támogatta, az akkor kb.10000 forintos gyógyszert (ez a heti ára volt), ami akkor rohadtsok volt.Siekrült összeszedniük és nem csak engem, hanem nagyonsok más gyereket is és szomorú azt látni...nem is szomorú...felháborító azt látni, hogy az ilyen intézményeket küldenek "halálba" és a többi olyat, ahol valakinek a valakije dolgozik, mint igazgató, azok túlélik!És minderrõl egy alig 30 éves csaj (nagyon csúnya szóval illetném...) dönt, aki csupán sportorvos, és nem több, ráaádsul nem is járt abba az intézménybe.Ráadásul ott a Margit kórház is, aki szintúgy nem kap támogatást és nem lesz kiemelt kórház.Akkor most mi a mi lesz? Dögöljön meg mindenki? Ezek után az lesz, hoyg az összes felszabadult orvos, kimegy külföldre és nem lesz orvos, se nõvér, aki itthonmarad! Most érték el azt, hogy mindenki, akinek van egy kis esze, az elhagyja az országot, mert ezek után sok értelme nincs a maradásnak! Minden kedvezményt, mindent elvettek tõlünk, már a diákok se utazhatnak kedvezményesen, ezek után mi lesz a következõ? Váááá....Rohadt idegesítõ!!És az a baj, hogy bármennyien vagyunk, nem tudunk tenni ez ellen, mivel mi, átlagemberek kevesek vagyunk a kis peticiónkkal és a kossuth téri tüntetésünkkel!

Nincs jelen

 

#87 2006-12-10 20:31

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Igen, tényleg felháborító....és sajnos ehhez is kevesek leszünk,és nem is hiszem hogy tudnánk bármit is tenni a dolog érdekében...ha a másik oldalt nézzük,akkor lehetséges hogy azáltal,hogy néhány kórházat bezárnak,így a többi kórházban egyes részlegeken fejlesztések lesznek,ami által könnyebben zajlanak a betegek gyógyítása...persze ez ellen pedig megint az szól,hogy mi lesz a bezárt intézmények dolgozóival??? Sehogyse jó ez,de ha megnézzük így sem a legjobb,az én tapasztalatom,hogy olyan alapvetõ hiányosságok vannak a kórházakban,hogy elképesztõ(gyógyszerek,felszerelések),és azt gondolom ezzel sem egyszerû a kórházi dolgozók munkája...
Szóval mi egyszerû kis polgárok reménykedjünk a legjobbakban....ez a mi reszortunk. Ennyi.

Nincs jelen

 

#88 2006-12-10 21:57

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

csak egy példa:
van egy kórház ahova járnak teszemazt 6000en, ha bezár, a 20 másikkal együtt, vagy legyen az csak 5 kórház, akkor a sok beteg eloszlik ugye a többi között, ezáltal is töbet kell várni, felszerelés igy se lesz, mivel amikor engem mûtötek vért is csak 2 hét múlva kaptam amikor már holtsápadt voltam, apám mûtétjénél pl cérna nem volt, amivel a hasát összevarják, az Árpád kórházból kellett hozatniuk, ahol szintén hiánycikk volt.Szerintem azótaa nemsokban változott a helyzet és ezek után se nagyon fog.Bár most kilátástalan minden, de azért én is megpróbálok reménykedni, mégha logikátlan is!

Nincs jelen

 

#89 2006-12-11 05:12

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Na kérem szépen mivel amit le szeretnék irni nem lehet igy akit érdekel az igazi ok azoknak szivessen elküldöm priviben a magyarázatokat a korház bezárrásal kapcsolatban!

Nincs jelen

 

#90 2006-12-27 18:44

Licsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Kedves Szuszidi!

Igaz, hogy már régen jártam erre, mégis szeretnék reagálni a mondandódra.
Nem tudom merre élsz Magyarországon, hogy ennyire rosszak a tapasztalataid, én Veszprém megyében, de itt ez nem általános a gasztrósok körében, legalábbis az én tapasztalatom szerint.
Volt olyan orvos, akinek fel kellett hívnom a figyelmét, hogy beteg vagyok nem hülye, de ez a ritkább.
Teljesen igazad van abban, hogy nyugaton, magam is tapasztaltam, sokkal nyíltabbak az orvosok a beteggel, mint itthon, de ez meg fog változni, csak idõ kérdése.
Sokáig a betegeket gyerekszámba vették, nem partnerként kezelték, de én már találkoztam hazai orvossal, aki azt mondta Õ csak 30 %-ban tud segíteni, 60 %-ban nekem kell segíteni magamon és 10 %-ban Isten segítsége kell a gyógyuláshoz.
Persze a %-on lehet vitatkozni, de a lényeg az, hogy nem képzeli magát mindenhatónak és mindentudónak.

Kívánom Neked, hogy Te is találkozz hasonló orvosokkal, de ha alapból nem ilyen, nyugodtan és mosolyogva mond meg, hogy Te már felnõtt vagy és kezeljen úgy!

Meg fogsz lepõdni milyen átalakuláson megy át az illetõ, akivel ezt közlöd, udvariasan és mosolyogva. Ez nagyon fontos!

Sok szép és kellemes napot!

Licsi

Nincs jelen

 

#91 2007-01-15 06:45

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Eddig a szokasos harom doboz Salazopyrin EN-ert 648 Ft-ot fizettem, matol 2598 Ft-ot fogok fizetni. Szoval nem ilyen egeszsegugyet szerettem volna :-(
A Budenofalk sem piskota...100 db 3 mg-os kapszula az eddigi 6200 helyet 12200 :-(

Nincs jelen

 

#92 2007-01-15 09:46

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Aiolosz,

Tudsz valami konkrétumot a gyogyi ár emelésrõl??
A Budenofalk áron amit írtál alapon csodálkozom, mert én eddig a 100 db-os 3 mg-ért 2100 Ft-ot fizettem. És érdekelne, hogyan változik-e az ára. És ehhez a 2100 Ft-hoz a 12200 egy kicsit durva.
Ráadásul engem a non steroid gyull csökkentõk és a tápszer ár változás is érint. Ha tudsz valamit, kérlek oszd meg velünk is.

Köszi elõre is. Malacka

Nincs jelen

 

#93 2007-01-15 10:24

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Forras: http://www.med-courier.com

"Gyógyszer név:
Budenofalk kapsz.

ATC:
Lokális kortikoszteroidok (bélbetegségre)

Kiszerelés:
3 mg kapszula 100 db
Teljes ár: 24641.0 Ft Támogatás: 12321.0 Ft Fizetendõ: 12320.0 Ft
Doboz/DDD: 33,30 Egy napi kezelés ára a DDD alapján: 373 Ft (Támogatott árból)
Csak vényre adható.
Erõsség: ++
3 mg kapszula 100x
Teljes ár:24641.0 Ft Támogatás: 0 % Fizetendõ: 24641.0 Ft
Doboz/DDD: 33,3 Egy napi kezelés ára a DDD alapján: 747 Ft (Támogatott árból)
Csak vényre adható.
Törzskönyvbõl törölve!...."

Nincs jelen

 

#94 2007-01-15 13:09

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Hmm dögöljünk (Már bocs a szóért) meg vagy most mi van??? Törölték???Szép!! No komment!

Nincs jelen

 

#95 2007-01-17 14:49

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

sziasztok,

a DrInfo szerint a Budenofalkra semmilyen TB támogatás nincs. Kíváncsi lennék, erre milyen olcsóbb helyettesítõ gyógyszert javasol a miniszter?

grunfeld

Nincs jelen

 

#96 2007-01-18 08:39

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Grunfeld,
én megkérdeztem a patikát, továbbra is adható eü tér kötelesre. A dr. infón ha a második lehetõséget nyitod ki, akkor az is ezt az infót erõsíti meg.

Nincs jelen

 

#97 2007-01-20 03:42

ase
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Szaiasztok!

Örülök, hogy végre találtam némi használható infót! Ugyanis jelenleg külföldön vagyok, és nem igazán sikerült megtudnom milyen váltoásokr számítsak, ha hazamegyek.. Én is Budenofalkot szedek.. Kicsit szarul érintene, ha nem támogatnák ezentúl... Plussz.. Febr. elején megyek a dokimhoz Bp-re, talán utoljára, mert utána nem tudom hogyan tovább, ugyanis eredetileg GYMS megyei vagyok, Pécsen tanulok, szóval sehogy se jön nekem össze, hogy grátisz mehessek továbbra is ahhoz, akit már ismerek.. Vagy kifizetem a plusszot, ami nem tudom egyelõre mennyi lesz..

Egyébként.. megfordultam néhány kórházban idekint.. háát.. van némi különbség.. Tényleg van ideje az orvosoknak a betegre.. talán mert 3x annyian vannak, mint nálunk.. Az ambulanciákon itt is fizetni kell, és hosszú a várólista, de a körülményeket össze sem lehet hasonlítani! A kórházban ha jobb szolgáltatást akarsz fizethetsz, de kapsz is! Ja, és pl. a Pentasát itt ingyen kapják a bélbetegek.. No comment.. Nem tudom nálunk mi lesz.. nem vagyok optimista.. És nem csodálkozom hogy az orvosok külfölre menekülnek.. Igazuk van....

Nincs jelen

 

#98 2007-01-29 12:08

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Sziasztok,

ismét (sajnos) megint a patikában jártam. Tápszer ügyben szereztem újabb tapasztalatokat. Én Ensure Plus Drinket iszogatok. Az ára 2007. január 15-tõl változott. Eddig 37 Ft volt egy dobozzal, most 93 Ft. Még most is Eü. tér köteles, csak feljebb emelték az árát. Ez ha jól számolom nem dupla, hanem egy kissé annál is nagyobb mértékû emelés.
A másik meglepetés az volt, hogy megtudtam a dokimtól a Pariet-et ezentúl csak az kaphatja, akinek már totál oda van a nyelõcsöve, senki más. Hétfõn voltam dokinál és már azzal kezdte, hogy gond lesz a gyógyszerrel. Pariet helyett fel akart írni mást, de az épp hiánycikk, a következõ pedig nem a legolcsóbb volt ugye, úgyhogy már kezdte is hogy írjam alá a nyilatkozatot, hogy beleegyezem ebbe a drágább gyogyiba is. Majdnem elröhögtem magam.

Nincs jelen

 

#99 2007-02-05 14:38

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

Sziasztok,

Szerintetek igaz, ahogy itt is írták többen, hogy hamarosan meg kell válnunk választott orvosunktól? Mi lesz a rendezési elv? Hát akkor tulajdonképpen a betegek nagy részének új orvos-beteg kapcsolatot kell kiépíteni. Nekem meg vissza kell mennem oda, ahonnan elmenekültem. Mikortól lesz ez?

grunfeld

Nincs jelen

 

#100 2007-02-05 15:56

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egészségügy, kórházak

grundfeld:
Ne temesd még el am ostani dokidat! Lesznek kiskapuk, hameg nem akkor az orvosok fognak csinálni, ezt nemtom ki nyilatkozta multkor.Szóval kár még aggódni!

Szerkesztette: barna-by (2007-02-05 15:56)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB