#2401 2012-06-20 14:32

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Üdv: Én már 2009-ota vagyok Colitis Ulcerosa-beteg  szedtem már mindenféle gyogyszert de eredménytelenek bizonyultak ami még mindig megmaradt az a Salozopyrin 500mg 3X2-napi adagban ,2011-ben elkezdték a Remicade kezelést valamelyest jobb volt az álapotom de most le telt az 1-év és számomra hatástalanak bizonyositota a kezelöorvosom a Állami egészségügyi központban.Javaslat most jelenleg Hummira injekcióra várok kérelememet most küldték el az OEP-hoz valami méltányosági herce-hurca.  De már 2-3 honapja viszketek örjitöen napon és ha intenziveben mozgok akkor is  börtünet sehol sincs a testemen mondtam a kezelöorvosomnak aztmondta vérképem alapján nincs semmi belgyoygászati jelekre utaló tünet máj,vese rendben!  Akkor mitöl van???Mondtam neki Salozopiyrin nem okozhatja ezt aztmondja nem mert akkor már elöbb jelentkeznie kelet volna mert már 3-éve szedem.Folsavat nem szedem talán a folsavhiánytól lene??Vérkép kitudjamutatni a FOLSAV hiányt?
Ha valakinek hasónló tünete volt vagy van és tudja kezelni a örjitö viszketést kérem irjon!!
Elöre is köszönöm megértéseteket és válaszotokat!
Továbi szép napot mindenkinek.

Nincs jelen

 

#2402 2012-06-20 22:35

kis.niky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

öcsi
Nem tudom ez mennyit számít, de nekem is hasonló lenne a kérdésem.
Elvileg az Immurantol lehetnek olyan mellékhatások, hogy hámlik a bõr. De már régóta szedem, tehát...
1 évig kaptam Remit, és áprilisban fejezõdött be.
Iszom eleget, nem volt sose száraz a bõröm, elvileg vitaminhiányom sincs, de az utóbbi 1-2 hónapban, akármit kenek rá, nem akar javulni, hámlok, húzódik a bõröm.
Ugyan nem néztek még nem nálam vérképet, és hormonvizsgálatom sem volt, és nem tudom ez mennyire tartozik inkább bõrgyógyászatra,de érzem, hogy valami felborult belül.
Megkérdeztem a dokimat, és mondta, hogy valószínû a kezelést "heveri" a szervezetem.
Valaki? Hasonló tapasztalat?

Nincs jelen

 

#2403 2012-06-20 22:42

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

sziasztok.

már egy ideje nem volt idöm felnézni a topikba,de látom bövül a csapat.nekem most ismét egy kisérö jelenséggel kell megküzdenem ami az imungyengeségtöl jött sajnos elö(futoszemölcs)az arcomon apró pöttyök.sajnos iszonyú nehéz kiirtani,és rengeteg krémet használtam már,de mindig visszatér,és a krém,ecsetelö,meg lemarja fél arcom.:(van esetleg valaki akinek kijött ez a nyavaja futószemölcs immungyengeség miatt?
most bélésileg szerencsére jól vagyok lekopogva·",majd összel biztos jelentkezik,mert mindig sajna összel jön ez a dög elö.
most helyette más nyavajával küzdhetek.
ha van valaki akinek van használható információja a futószemölcs kiirtásárol akkor irjon légyszi.
lézerezés kizárva,mert arcomon van,,verrumár,differin,teafaolaj nem használt ezeket használtam.
köszi ,hogy meghalgattatok:)
szliva

Nincs jelen

 

#2404 2012-06-21 08:15

Anni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szliva,

Farkas Kutyatejet használtam magamnál is és a lányomnál is. Nekünk a szánk fölött volt több kisebb szemölcs (futószemölcs). Óvatosan kend be a bõrt a növény fehér nedvével naponta 2x-3x. Nekünk bevált, a kertemben is tartok mindig pár szálat.

Tünetmentes napokat mindenkinek.

Nincs jelen

 

#2405 2012-06-21 08:18

Anni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Jajj, viszont vigyázz, mert lenyelve mérgezõ!! Ha tudod, a szemölcsre cseppents csak (a bolti kegyszereket sem ajánlatos lenyelni, ez is olyan).

Nincs jelen

 

#2406 2012-06-21 12:45

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

anni.köszönöm a tanácsod,most meg fogok probálkozni ezzel.
egyébként nekem is a szám mellett van pár darab ,és nem szeretném,ha tovább fertözödne,igy minél hamarabb ki akarom irtani.
köszönöm
szliva

Nincs jelen

 

#2407 2012-06-25 01:08

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Valaki nem tudja mi lehet az a keményebb rész a bal oldalamon a hasamba?kb 10cm részen ha benyomom.Az eddigi tükrözésekkor is csak odáig jutottak el ahol ez van,tovább még egyszer se mert ott szûk a bél,meg régebben is ott fájt,elvileg pankolitisz van ami ugye az egészre kiterjed,de én eddig legtöbbször a bal alsó résznél éreztem rosszat,úgyhogy nem tudom mi az a keményebb rész,jó lenne még élni azért.

Nincs jelen

 

#2408 2012-06-27 21:43

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Acorus.Olyan kemeny resz nekem is volt.Amikor lefekudtem akkor total lehettet erezni es meg latni is.A sok gyulladastol ilyen csoszeru es kemeny lesz a bel.De gondolom mar mutattad orvosnak.

Nincs jelen

 

#2409 2012-07-01 18:53

Chrissy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Tavaly októberben diagnosztizáltak Crohnnal. Decemberben elkezdtem jobban lenni, március óta tünetmentes voltam a hétvégéig.
Nálam kísérõtünet a hányinger, ami elég kellemetlen. A homeopátiás szer szokta enyhíteni, bár nálam a stressz is biztosan rátesz egy lapáttal. A másik, amit tapasztalok, az rendkívül alacsony vérnyomás. Nem tudom, mit tehetnék vele, a betegség kialakulásával alakult ki. Valakinél hasonló?

Köszi a segítséget!

Nincs jelen

 

#2410 2012-07-01 22:51

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Chrissy

Milyen gyógyszereket szedsz? Savlekötõ van köztük? Esetleg Cerucal?
Vérnyomás: a vasad hogy áll? Magas / alacsony? Nekem korábban is alacsony volt a vérnyomásom... én inkább fáradékony vagyok.

Nincs jelen

 

#2411 2012-07-02 10:33

Chrissy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Marcsi!

Utólag esett le, hogy elfelejtettem a gyógyszerekrõl írni. Savlekötõt már nem, de napi 3-4 Pentasát. Cerucalt korábban próbáltam, de valahogy nem igazán akart segíteni.
Igazából nem volt gond a vérnyomásommal, egész normális volt, kicsit alacsonyabb, de most kritikus, a vasam még éppen a normál tartományba esett a legutóbbi vérvételen, de ettõl az émelygéstõl nincs étvágyam. Volt, hogy annyira szédültem, hogy ülve kellett az asztalba kapaszkodnom. Mi a teendõ? :(

Nincs jelen

 

#2412 2012-07-02 12:20

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Chrissy

azért szédölögsz, mert nem eszel. Menj el dokihoz, ki kell nyomozni, mi a baj.

Nincs jelen

 

#2413 2012-07-02 12:23

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

vagy azért is szédölghetsz mert kevés benned a folyadék ....
a paleo segít ...kutakodj kicsit ha nem találsz semmit küldj egy privit és küldök elérhetõséget ,oldalakat..

Nincs jelen

 

#2414 2012-07-02 16:19

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sok az igazság,nekem egyzer tényleg a folyadék segített.Próbálj gyógyteát,nekem a körömvirág bejött önmagában is.Én meg 8-ról 4-re vettem a szteroidot utasításra,erre kis hányinger,kis szédülés,rohadt bal bordaív alatti fájás,föleg,ha arra hajolok,vagy nyomódik.Voltam dokinál,nyomkodás,vérkép,ami frankó (CRP:0,2) . Azt monda,szedjem a 4-et 2 hétig,aztán elhagyás.(elõtte tüki és szövet alapján mondja) 1 nap fáj,1 nap nem,mintha a rekeszizom,vagy valami ott ki akarna durranni.Szerinte levegõ,ami elvonási tünet is lehet akár......Szerintetek ilyen van????????Csak,hogy bõvítsem a megoldatlan kérdések sorát :D

Nincs jelen

 

#2415 2012-07-02 18:31

Chrissy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Inni viszont rengeteg folyadékot iszom szerencsére, de nem tudom, mi az a paleo. :) Evés hol jobban megy, hol rosszabbul.

Nincs jelen

 

#2416 2012-07-02 18:42

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

akkor javaslom nézz utána a neten : Paleo táplálkozás
sok érdekes dolog van benne és kapsz magyarázatot miért is van sok sok betegség ...
fõleg civilizációs betegség ...és egyszerû a kezelésük a legtöbbjének ...
mindenkinek csak ajánlani tudom ...
sok sok embert ismerek már szerencsére személyesen is akiknek ez bevált ...

Nincs jelen

 

#2417 2012-07-03 10:44

Chrissy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Köszönöm szépen kedves Shark! :)

Nincs jelen

 

#2418 2012-07-03 12:28

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

szívesen ....
remélem segít.

Nincs jelen

 

#2419 2012-07-11 13:51

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Valaki tudja,hogy szép lassú,16-ról felezve történõ szteroid elhagyásnál normális e reggeli 2 hasmarsos téma,puffadás stb. vagy ez már a visszaesés.?

Nincs jelen

 

#2420 2012-07-15 19:30

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sajnos ez azt jelenti,hogy szteroidfuggo lettel :( En mutet elott folyamatosan 8 mg-nal amikor eppen elhagytam volna akkor mindig nagyon szaru lettem.Visszaestem....Nekem csak a mutet segItett.De nalad egyenlore nem talaltak szukuletet.En kozben voltam CT-n.Drukkoljatok.Holnap lesz meg az eredmeny.Verkeptol fuggetlenul (ami tokeletes volt)szukuletgyanus vagyok.Talan a varratnal vagy nem tudom,mert evek ota nem volt Crohn a porondon.Kicsit aggodom,de remelem holnap nem annyira rossz eredmenyeim lesznek,mert tele vagyok aggodalommal :(

Nincs jelen

 

#2421 2012-07-16 16:17

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Hala Istennek minden tokeletes.semmi gyulladas,semmi szukulet. 5 evvel ezelott volt a mutet(25 cm ugrott a vekonybel utolso szakaszabol).3 evig napi 50 mg Imurant szedtem.Majd a 4 .evben csak minden 2.nap vettem be 50 mg ot.es 1 eve abbahagytam.Szerintem,ha sosem szedem akkor is ez lenne a helyzet.segit azon aki eppen beteg,de remisszioban felesleges szedni szerintem.Vagy en mar nem is tudom.Meg vagyok rola gyozodve,hogy az Imuran jo gyogyszer,de nem eppen jo dolog,hogy az immunkrendszert legeyngiti
.En most is azt mondom sport,sport,sport!velem csodakat tett.4 eve intenziven edzem.

Nincs jelen

 

#2422 2012-07-16 19:16

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Deart 1!Ez a függõség nem szüntethetõ meg?????Amúgy mielõtt elkezdtem,ehhez képest jobban voltam....ha visszamehetnék az idõben,nem szedném,mert szerintem korai volt,nem kicsit!Tehát akkor mi a megoldás?????8-nál se volt tökéletes,de azért jobb.Most 4-el megyek,hááát nem tuti.Kapszulázom,hogy kiderüljön  a valóság,mert,eddig nem vagyok fix kolitiszes,nincsenek meggyõzõ crohnos tüneteim és az ileum is tiszta.Darab fekély se sehol még,csak tünetek,amiket a dokik szerint semmi nem indokol.Csak épp a vékonybelemet nem nézte eddig senki,így most megnézik,akár akarják,akár nem,mert képükbe nyomom a kapszula eredményét :D

Nincs jelen

 

#2423 2012-07-16 19:29

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Ja igen Deart,Neked a "szokott" helyen az ileumnál volt elváltozásod???Mert nekem nem,ezért nem tekintenek rám lehetséges crohnosként,pedig a vastagbélben nem öszefüggõ,hanem diffúz bevérzések vannak.

Nincs jelen

 

#2424 2012-07-20 09:43

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Üdvözlet mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valamelyikõtöknek tapasztalata portális hipertenzóval?
Vagy gyomortükrözés során nyelõcsõben és a gyomor felsõ részén elõdomborodó tágultabb
vénákkal?
Köszönettel

Nincs jelen

 

#2425 2012-07-31 15:22

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Hát fiúk-lányok!
Bizony vagy 1 hete nappal van hõemelkedésem,ami eddig estére és reggelre lemegy (36.00-36.7-36-00 digi lázmérõn).Ez megy és gyakran szédelgek,mint aki másnapos,leragad a szemem.8mg steroid,xalazin van,napi 1-2 csésze,süllyedés 2,CRP 0,2, a többi is jó......csak a fenti dolgok cseszik az agyamat,már a második nyáron át.....járt valaki hasonló módon?

Nincs jelen

 

#2426 2012-07-31 16:15

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

andreas31: vas/ferritin/transzferrin/MCV + GOT/GPT/GGT/bilirubin + albumin/oldható fehérje/fvs milyen?

Nincs jelen

 

#2427 2012-07-31 16:18

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Aztaaaa!Nincs elõttem a papeer,csak telón mondta a doki,hogy rendben.Nem tudom miket kért,gondolom a májat meg hasonlókat nézik,hogy egyben vannak e?!Megnézek egy korábbit,pár hetest otthon és elküldöm elemzésre Neked :D ha nem gond.Mire "tippelsz"?Mit keressek? :D

Nincs jelen

 

#2428 2012-07-31 16:26

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

GOT:11;GPT:3;hemoglobin:153;Hematokrit:43;We: 2; Vvt;4.9;MCH:31;WBC:10.1;eozinofil:0.02;Trombocita:222;NA:140;K:4.38;MCV:87
albumin nincs most,bilirubin valamelyikben volt,de mostanában nincsen.Általában ezeket kéri a dokim (házi,mert õ foglalkozik ezzel) ezek pedig többnyire ilyenek mindig.Azért otthon megnézem,hogy van e fentiek közül valami a multkoriban...KÖSZI!!!

Nincs jelen

 

#2429 2012-07-31 20:08

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

andreas31: a máj paramétereit/ lipid panelt illene 3 havonta csináltatni mindennel együtt.
Fizeti a TB úgyhogy nem is értem miért fáj az orvosnak megírni a beutalókat.

transzferrint és társait szintén meg kellene csináltatni mindig, mert ezekbõl jól lehet következtetni a vérszegénységre / vashiányra ami lázat okozhat.

Lázat okozhat még elõ-elõbukkanó vírus is: herpesz-család (EBV: ez okozza a mononukleózist, HSV: herpeszvírus 1-2, VZV: bárányhimlõ vírusa, CMV: citomegalovírus), ezekkel a társadalom 90 %-a fertõzött (csak a nagy része tünetmentesen hordozza).

+ még sok egyéb, de ált. ezekre lehet gyanakodni

Nincs jelen

 

#2430 2012-07-31 20:32

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Köszönöm!!
Nálunk a CRP-t is csak a szakorvosnak csinálják meg.Látta a szakorvos is a korábbi laborokat,mégsem kért másikat.Biztos nem tûnök vérszegénynek,bár 1-2 éve mondják,hogy sápadt agyok :D hááát.Vérszegénységet mi okoz?Elvileg nem vérzek,bár a minimális szigmagyulladásom ellenére elég sokat puffadok,fájdogál a hasam,meg ilyesmik.Lesz kapszulás móka,hátha a vékonybél felsõbb része "ereszt".....remélem nem.

Nincs jelen

 

#2431 2012-08-01 08:22

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves kimondhatatlan nevû Kolléga!
Megnéztem,eddig az életben nem kértek nekem vasat,a transzferriinrõl meg nem is hallottam,nemhogy nem csináltak.Eszerint akár lehetek vérszegény,ami az orvosoknak (4 db) eszébe sem jut(ott) egy ilyen betegség ellenére????Tõled hallok errõl elõször.Nekem kell felvetni a dokinak,hogy tán nem ártana vérszegénységre vizsgálódni,mert szédülök meg hõemelkedésem van???????Ez vicc tényleg.Mondjuk most szabin vannak,úgyhogy darabig szédeleghetek........pedig már mondta párszor a doki:"elég sápadt,vérnyomása milyen szokott lenni?"Nabasszus,az alsó gyakran alacsony mostanság az tuti.Hát mindegy,ha megjönnek,megyek reklamálni,elkérem a panaszkönyvet :D
UI:már hányingerem is van.........

Nincs jelen

 

#2432 2012-08-01 08:27

erszoftos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Egy évig kaptam Remicade-et addig meg is feledkeztem a betegségrõl. 3 hónapja nem kapom és visszajött a rendszeres reggeli hasmenés. Két hét múlva mehetek a dokihoz és nagyon nehéz elérnem õket ezért azt szeretném Tõletek kérdezni, hogy Ti melyik székletfogót szoktátok használni? Melyik vált be? Eddig még nem fanyalodtam a cuccra de most kipróbálnám.

Köszi!

Elõttem levõnek: Nekem mindig kértek vasmegkötõ-kapacitást és transzferrint. Rendre alacsonyak, de csak picit. CRP meg süllyedés szokott nagy lenni. Érdekes, hogy most intenzív hasmenésem van de ez a két utóbbi tökéletesn hó értékû. Na mindegy...

Szerkesztette: erszoftos (2012-08-01 08:29)

Nincs jelen

 

#2433 2012-08-01 09:58

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

erszoftos!
Köszi a hozzászólást.Amúgy valahol azt olvastam,hogy csínnyán kell bánni a hasfogókkal,mert árthat,talán épp itt olvastam valahol.....a CRP meg a süllyedés nekem se volt még maga soha:0,1 és 2-4,még véres nyáknál sem.Valóban errõl ennyit....Én a steroiddal vagyok így.Rendbe rak,ha csökkentem,akkor rotty.Bár én nem feledem steroiddal sem,annyira azért nem jó.A hasfogóval tényleg óvatosan!!!!!
Nekem Vvt-t,Hct-t,HGB-t néznek mindig,gondolom ez alapján nem "látnak" vérszegénynek aztán annyi.Azért rákérdezek legközelebb.Bár megyek kapszulát nyelni,majd akkor felvetem a vérszegénység lehetõségét,biztos örülnek majd nekem!

Nincs jelen

 

#2434 2012-08-01 11:56

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

andreas31, én szerintem vasat és vasszállító fehérjéket mindig kell nézni mert a betegség része a vérzés.
A másik: ha valaki savlekötõt/savszekréció gátlót szed csökken a vas felszívódása.

A legelsõ válaszhoz képest még a B12 vitamin tesztet is meg lehetne csináltatni (ezt elég kevés helyen végzik).

Nincs jelen

 

#2435 2012-08-01 14:01

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Ahogy mondod!!!Szedek én is PPI gátlót+néha rennie-t már 8 éve,annak is biztos vannak mellékhatásai.Hááát ezt a B12 dolgot hallottam már,de valamelyik véreredmény utal rá,ha jól tudom. Gondolom emiatt nem erõltetik,a többibõl próbálnak rá következtetni...dehát milyen az,hogy én mondom meg milyen vizsgálat kellene!?!?Amit eddig az oldalon olvastam,beengednének egy kórházba,jönne egy beteg hasi panaszokkal,tutira 1 hónapon belül kinyomoznám a baját,ha azt kérhetnék vizsgálatnak,amit akarok.....persze van,amit indokolt esetben lehet,meg van sorrend,de azért bagatelizálnak rendesen.Azért majd rákérdezek a vérszegénység-tesztre,lesz,ami lesz.

Nincs jelen

 

#2436 2012-08-01 14:06

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Ja:azé ha kiderülne,hogy valami kis könnyen kezelhetõ vérszegénység miatt szédelgek meg gyengülök egy éve "úgymond feleslegesen" akkor azért morci leszek,mert sok üzemórát töltöttem pihivel,amit korábban nagylángon égettem.Nem mellesleg a kislányommal se tudtam eleget mozogni emiatt.Ha tényleg kezelhetõ szirszar,akkor azért lesz 1-2 keresetlen szavam és kínos kérdésem a rendelõben :D nehogy belém szoruljon  a vélemény,árt az állapotnak ugye :D

Nincs jelen

 

#2437 2012-08-01 14:34

Gizo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Nagyon régóta olvasom a fórumot, mert Férjem colitises. Eddig nem is regisztráltam, mindenre találtam választ. :) Sajnos 1 hete ismét aktív a betegség, így ismét Medrolt kell szednie. Reggel 1x 32 mg-ot, este 1x16 mg-ot. Biztos Nektek is kellett már szteroidot szednetek. Milyen mellékhatásokat tapasztaltatok? Azt mondja olyan, mintha egy kicsit kocogott volna. Nehezen tudja megfogalmazni. Nem a pulzusa magas, nem veszi sûrûbben a levegõt. Egyszerûen kicsi mozgás után is úgy érzi magát, mint aki futott. Kicsit aggaszt a dolog, mert bár 1 éve is beszámolt hasonlókról, de nem 1 hét után, hanem akkor, amikor már hamarosan el is hagyhatta a Medrolt. Utána ez a tünet megszûnt.

Köszi elõre is a válaszokat!
Gitta

Nincs jelen

 

#2438 2012-08-01 14:58

melinda800527
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

sziasztok!
2007 óta vagyok colitis-es.jelenleg 15 hónapos babám még napi5-6x szopik.a terhesség normálisan zajlott, nem volt probléma, a szülés után egy héttel viszon azonnal vérezni kezdtem. Azóta eltelt 15 hónap, paleozom, lelkileg gyógyítom magam és táplálékkiegészítõket szedek. Egy bizonyos fokig javult utána semmi.
Azt szeretném tõletek kérdezni, hogy a szoptatás esetleg fenntarthatja a gyulladást? Nektek a szoptatás alatt fellángolt a betegség?
köszönöm

Nincs jelen

 

#2439 2012-08-16 16:02

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Serácok!
Jó 3 hete van kisebb hõemelkedésem,digihõmérõn 36.4-36.8. között mozog,nappal érdekes módon magasabb általában.Dokimmal beszéltem,pár hét múlva esedékes a találka kapszula céljából,azt mondta,addig szedjem,amit eddig.Mivel volt CRP nemrég hõemelkedés alatt 0,2 így azt mondta,hogy felülfertõzés lehet.Azt viszont nem,hogy kellene ezzel kezdeni valamit?Normális ez,hogy leszarjuk a hõemelkedést?Néha kicsit zavar,merthogy melózok is,de nem halálos.Csak érdekes,hogy korábban nem volt ilyen.Valakinek van véleménye,amit megosztana????Õszintén szólva aggódom....

Nincs jelen

 

#2440 2012-08-16 19:00

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Andreas!

ha a vér normális (vas, hemoglobin stb), akkor rá kéne kukkantani a máj eredményeire is... nem ijesztgetni szeretnélek, de az a szerv még tán nagyobb veszélyben van, mint a bél. Nem árt résen lenni.
mert ugyebár nálunk a gyulladás az van, meg gyógyszerek is állandóan... tehát ez már 2 krónikus rizikófaktor. De azért hadd nyomjak ide 2 idézetet:

Európában a májrák 85-95%-a májzsugor (cirrhosis) következtében alakul ki. A májzsugort elõidézheti, pl. a túlzott alkohol vagy gyógyszerfogyasztás, krónikus gyulladás, paraziták, aflatoxin (szennyezett magvakban, pl. rizsben elõforduló penészméreg). A túlsúly, dohányzás, cukorbetegség, magas vércukorszint, fogamzásgátló tabletták, vörös húsok fogyasztása, magas inzulinszint (inzulin érzékenység problémája) szintén megnövelheti a májrák kialakulásának kockázatát

A kialakult májrák tünetei lehetnek: alsótesti fájdalom, duzzadt alsótest, súlyvesztés, étvágytalanság, telítettségérzet, fáradtság, gyengeség, hányinger, sárgás bõr és szem, sötét vizelet, láz.

De remélem neked nem áll ilyen rosszul a szénád... de azért figyelj és vigyázz a májadra (is)!

Nincs jelen

 

#2441 2012-08-16 19:38

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

sziasztok! Rég voltam már fórumon fenn. ma reggel váratlanul bedurrant a jobb oldalam, hasam. igaz, a napokban lecsökkentettem a Pentasát, mert már kb. 1/2 éve kutya bajom, azon gondolkodtam, hogy nosza, hátha többé vissza se jön. tudjátok, amikor az ember hosszú idõn át jól van, bármit eszik, akkor elgondolkodik, hogy kell-e egyáltalán gyógyszer tovább? hiszen harmicas éveimben járok, ki a halál akar Pentasán elélni?
lényeg, hogy egy néhány napja diétázni kezdtem, hogy fogyjak egy kicsit, mert legalább 15 kg súlyfelesleg van rajtam. tegnap este ettem egy zacskós levest, és kb. 3-4 napja eszem Jó reggelt kekszet. naponta kb. 2 kicsi csomaggal. ma reggel ittam egy kapucsínót és ettem egy jóreggeltet. és durr. irtózatos felfújódás, döbbentesen hatalmasra tud ilyenkor nõni a hasam és rettenetes görcsös hasi fájdalom, hányingerrel. alig tudtam a munkahelyemrõl hazajönni. most is rosszul vagyok. mérhetetlenül legyengültem, de mindenhogy fáj jobb oldalon, a vakbélnél. már bevettem 4 buscopant és ismét szedni kezdtem a Pentasat. azt hiszem, hõemelkedésem is van. csak arra nem tudok rájönni, hogy ez az egész mitõl lehet????? jobb oldalamon a vastagbél van nem? nem tudom, mi legyen, talán holnapra jobb lesz. a kezelõorvosomhoz nem szivesen megyek, mert nem igazán érdekli amit mondok. ugy kellett 3 év után ujra MR-re beutalót kérjek tõle, mert neki édes mindegy, és soha nem készült biopszia, vagy szövettan sem, szóval csak szedem ezt a sok szart. de õ azt mondja, olyan enyhe crohnom van, hogy nem is érdemes foglalkozni vele. a kérdés csak az, hogy akkor mitõl fetrengek õrült görcsökben öklendezve? és hogy mitõl fájnak folyamatosan az izületeim? a semmitõl? szerinte az ultrahang ha negatív, nagy baj nem lehet.

Nincs jelen

 

#2442 2012-08-16 23:26

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

egyszerûen lejegeltem a hasamat jobb oldalt. most sokkal jobb. a hányinger csökkent, viszont a fájdalom a középtájra húzódott. most megpróbálok valahogy ezzel elaludni, aztán reggel kezdem a sebészeten. nem is bélgyulladásra vagy crohn-ra gondolok, hanem valami epevezeték gyulladásra, mert epém az nincs 2 éve.
bevettem egy buscopan fortét is. Ti hogy bírjátok viselni ha görcsöl és fáj? és fel vagyok puffadva mint egy hordó.-

Nincs jelen

 

#2443 2012-08-17 09:04

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

reménység!
Hogy vagy?Javult valamit?Olvastam,hogy bedurrantál :-(( Amúgy jobb oldalon pl a terminális ileum vav,tipikus crohn helyszín sajnos.A gyógyszercsökkentés rossz ötlet,a pentasát ne hagyd el szerintem,én nem tenném.Biztonsági kezelés,jó fenntartó lehet.Amúgy mi a lóf...sz az az "enyhe crohn"??????Szövettan nélkül mivel állapították ezt meg????Enyhe????Tükröztek???Hol volt gyulladás?????Nem érdemes vele foglalkozni?????Ekkora baromságot még nem hallottam.A betegségnek meg nem állapota van,hanem dinamikája,vagyis váltizhat,már csak ezért se lehet "enyhe" max éppen enyhe,holnap meg k...vára erõs.Nyílik a bicska,amikor ilyen gyökér orvosokról olvasok,ezek miatt nincs idõben elcsípve sok esetben a bajság.Bányába vele,ott dolgozzon minimálbérért.(elnézést a kifakadásért)

Nincs jelen

 

#2444 2012-08-17 09:11

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Salvya!
Köszönöm a hozzászólást!!Remélem a vérvételben van a májra utaló valami,gondolom igen,ha egyszer arra káros gyógyszereket szedek.A házidoki meg a szakdoki is látta a vérképeimet (merthogy 1 éve havonta járok) és eddig nem említették,hogy gyalulná valami a májasomat.Remélem nem az van,hogy átugrottak egy sort :D kinézem a dokikból,elég leharcolt fejük van általában:D

Nincs jelen

 

#2445 2012-08-19 11:21

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia! Képzeld, bennt tartottak a kórházban, péntek reggeltõl, most jöttem haza, de papíron még bent leszek az ünnepek alatt. vakbéllel meg mütéttel kerültem be, aztán a sebész is azt mondta, hogy vakbél, az ultrahang meg nem mutatta ki hogy vakbél. a vérkép szerint is vakbél volt, de kaptam 2 zacskó infúziót nospa, algopirin, utána megint megnézett a sebész és azt mondta, holnap reggel megint megnézi, mert most elbizonytalanodott, mert jobban lettem. éjjel még lement infúzió és reggel már azt mondta, nem vakbél, csináltak megint ultrahangot az még mindig egy nagy semmit mutatott. igy idáig bent tartottak, most már hazajöttem.
még semmilyen tanácsot nem kaptam,sem étkezésre sem semmit, normixot meg protexint kell szedjek.

Nincs jelen

 

#2446 2012-08-20 16:20

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

egyébként tudja valaki, hogy az LDH szint mit jelent? nekem a vérképemben ez egy egyre emelkedõ tendenciát mutat, az orvos szarik rá magsról meg az összes többire is. most a crp volt 27, az albumin volt magsabb, azt se tudom, az mi, meg az LDH kb. százzal magasabb, ami már tényleg nagyon sok, és még egy rakás más is. de tesznek rá magasról, még csak kontroll vérkép sem készült. minek?

Nincs jelen

 

#2447 2012-08-20 17:41

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

LDH = laktát dehidrogenáz (1/1/1/27 számon nyilvántartott enzim (fehérje)).
Minden sejtben elõforduló enzim, különösen nagy koncentrációban van májban, szívben (és vesében, vörösvérsejtekben és trombocitákban (lencse alakú vérlemezkék amik a véralvadást segítik)).

Szerintem májkárosodáskor (Crohn-betegség gyógyszerei terhelik a májat) és szívinfarktus-kezdet (savszekréció gátlók okozta szívmûködési zavar) miatt nõ fõként.

Nagy a plazmaérték még: izomsérüléskor, leukémiában, hemolitikus anaemia (vörösvértestek antitestek általi pusztulása = vérszegénységhez vezet), tüdõembólia, lupusz esetén.

Albumin: globuláris (gömb szerkezetû) vízoldható fehérje, a vér szérum albumin "Se Albumin" jelölésû. Tojásfehérje is tartalmaz albuminokat.
Se Albumin plazmaérték nõ: májcirrózis (a máj májrák elõtti kóros állapota), égési sérülés, bizonyos cukorbetegségek, vesebetegségek, tumorok, lupusz esetén.

Lupusz: autoimmun gyulladásos betegség (tehát ez az egész testet érinti, nem csak a beleket, táprendszert),

Szerkesztette: diatomaceous algae (2012-08-20 17:42)

Nincs jelen

 

#2448 2012-08-20 22:07

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

köszi, ez kimerítõ és alapos átolvasást igényel. a lupus érdekes. ugyanis néha lobog az arcom, lángol kétoldalt és még rá is szoktak kérdezni, hogy miért lángol az arcom annyira. ugy tudom, a lupus egyik jele lehet. nem tudom, ki lehet-e mutatni a lupust és hogy lehet még az is, hogy nem is crohn-om van, hiszen a crohn nem lett igazolva. sõt, azt irták a ct-re is, hogy nem crohnnak megfelelõ gyulladás látható a terminális ileumon, hanem enyhe morfológiai eltérés. az ugyan nem tudom mi, de se szövettan se más nem történt és azóta el vagyok könyvelve crohnosnak.
köszi a választ

Nincs jelen

 

#2449 2012-08-27 11:24

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni tõletek. Véres (inkább rózsaszínes, nem élénkpiros) vizelet minek a hatására fordulhat elõ? Napi 3x2 Xalazin szedek, még nem tisztázott hogy Crohn-betegség vagy colitis, de a végbél környéke illetve a sigmabél egy 5 centis szakasza érintett a gyulladásban. Vékonybél nem érintett.
Reggeli elsõ vizelet normális, utána reggeliztem, bevettem a 2 Xalazint, és ezt követõen a vizelet adott. Semmi más krónikus bajom (elvileg) nincs,  24 éves vagyok és 1 éve küzdök a tünetekkel (voltam tünetmentes is egy ideig).

Nincs jelen

 

#2450 2012-09-17 15:40

Ábel76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Sajnos nem tudom melyik fórumba is kellene írnom a kérdésemmel kapcsolatban de talán itt is kapok választ. A helyzet az hogy 7 éve crohn beteg vagyok már. A kérdés valójában a dohányzással kapcsolatos. Az elmúlt években szedtem már mindenféle gyógyszert és most már Humirát is kapok. Eddig úgy tûnik hatástalan. Kérdés hogy a dohányzás mennyire befolyásolhatja a ezt a betegséget. Sajnos nagyon megvisel ez a betegség és ha ideges vagyok nem bírom cigi nélkül. Okozhat folyamatos gyulladást a dohányzás? Kiolthatja a gyógyszerek hatását? Lehet ez az oka annak hogy nem tudok helyre jönni? Jó lenne ha olyan is írna aki akinek ebben van tapasztalata. Köszönöm!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB