#2501 2013-04-29 14:31

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Miért nem figyelsz az étkezésre, ha napi 1-4x hasmenésed van? Egyébként én a gyulladást nem külsõleg kezdeném el kezelni, hanem antioxidánsokkal, legjobb a c-vitamin, amibõl simán mehet napi 3-4 gramm. Ezen kívül egy jó multivitamin sem ártana, valamint Ca+Mg tabletta. Vas nem kell külön, ha szedsz multivitamint, mert abban van. Folyadék bevitelre figyelj, legyen legalább napi 3 liter, de inkább több.

Nincs jelen

 

#2502 2013-04-29 15:00

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

A multivitaminokban nagyon kevés vas van.
Maltofert kellene feliratni orvossal, és éhgyomorra reggel bevenni. Kb. azután 1 órával lehet reggelizni, mondjuk csirkemellet + céklát reggelire.

Nincs jelen

 

#2503 2013-04-29 16:13

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Gyöngy: Egy kevés antibiotikummal kellene megpróbálkozni: Aknemycin oldat vagy Zynerit klt.
Ha immunszupresszánst szedsz, az arcod védettsége is csökken, a kórokozók jobban elszaporodnak. Ha nem javul, valószínûleg allergiás eredetû.
A BNO kód amire felírható: L7000 (háziorvos is)

Nincs jelen

 

#2504 2013-04-29 16:14

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

bocs, a második helyesen: Zineryt

Nincs jelen

 

#2505 2013-04-29 16:38

Gyöngy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Azért eszem mindent mert végre már nem görcsölök mióta mindent tudok enni hiztam 4 kg , de így is csak 47 kg vagyok .Én is gondoltam alergiára mert volt már alergiás problémám mindenféle virágra ,háziporra alergiás vagyok.

Nincs jelen

 

#2506 2013-04-29 19:23

Éva001
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Tapasztaltatok már kísérõjelenségként kézremegést?
Bundenofalkot és Salofalkotot szedek.
Tudom nem olyan irtó nagy baj, de engem rettenetesen zavar, fõleg, az, hogy mások elõtt rejtegetnem kell a kezem, . Vannak más betegségeim, nem biztos, hogy a crohnnak lehet ehhez köze.

Nincs jelen

 

#2507 2013-04-29 19:56

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Igen...felelõtlenség a távorvoslás, de nekem a B 1 vitamin segített.

Nincs jelen

 

#2508 2013-05-04 21:36

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Jóest

Két éve van colitisem,Kb két hete valamiért a széklet nem áll össze hanem savasnak érzem amikor wc-zek,és inkább massza szerû,volt kis vér is,ahogy eddig is,de most ma már még hígabb,de vér nincs,lehet valami kajának nem örült a bél?vagy ez mi?a salazot szedem 3x2-t naponta,igaz inkább 2x2 mert egy nap kétszer eszem kb de eddig nem volt ilyesmi,vagyis igen,hogy a végbélnél éreztem hogy marja ami kijött,aztán helyreállt a dolog,de most ettõl megint para van,remélem nem gyulladás.

Nincs jelen

 

#2509 2013-05-14 20:55

katica80
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Crohn-os vagyok, 7 hete szedem a medrolt, napi 64mg-mal kezdtem, lassan építettük le, de rosszabb lett a helyzet. Most újra 2 hétig napi 64 mg, ha nem tudjuk leépíteni, akkor kórház. Állandóan hõhullámaim vannak tõle, és erõsen izzadok, de csak rövid ideig. Az arcom, egyenesen ronda lett, és olyan mintha ki akarna repedni a bõröm.Estére bedagad a lábam szára, az arcom meg egész nap pufi. Ezek mikor fognak elmúlni? Mit adnak, ha a medrol nem használ? Köszi elõre is. Amúgy pentasát 3*2,budenofalkot 3*2,kreon 25000NE 2*1, savlekötõ medrol 2*32mg, progastro 825, IBD modulen tápszer, sok-sok vitamin, és diéta,ami egy kicsit nehéz, mert szakács vagyok.
Szerintetek?
Elõre is köszönöm!
Szép estét Mindenkinek!!! :-)

Nincs jelen

 

#2510 2013-05-14 22:12

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

katica80 írta:

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Crohn-os vagyok, 7 hete szedem a medrolt, napi 64mg-mal kezdtem, lassan építettük le, de rosszabb lett a helyzet. Most újra 2 hétig napi 64 mg, ha nem tudjuk leépíteni, akkor kórház. Állandóan hõhullámaim vannak tõle, és erõsen izzadok, de csak rövid ideig. Az arcom, egyenesen ronda lett, és olyan mintha ki akarna repedni a bõröm.Estére bedagad a lábam szára, az arcom meg egész nap pufi. Ezek mikor fognak elmúlni? Mit adnak, ha a medrol nem használ? Köszi elõre is. Amúgy pentasát 3*2,budenofalkot 3*2,kreon 25000NE 2*1, savlekötõ medrol 2*32mg, progastro 825, IBD modulen tápszer, sok-sok vitamin, és diéta,ami egy kicsit nehéz, mert szakács vagyok.
Szerintetek?
Elõre is köszönöm!
Szép estét Mindenkinek!!! :-)

Sok kérdést tettél fel, a legfontosabbra válaszolok. Amikor az orálisan adagolt szteroid már nem hatásos, akkor szokták a 64 mg többszörösét infúzióban adni. Ez kb. 12-14 nap és akkor visszaállnak a szájon át történõ adagolásra. Amennyiben már régóta beteg vagy, akkor megpróbálhatják a biológiai kezelést is, az általam leírtak helyett.
Ilyen mennyiségû szteroid szedése mellett rendszeres EKG és szemnyomás  vizsgálat indokolt. Tartósan történõ szteroid alkalmazás esetén osteoporózis vizsgálat is szükséges, különösen nõknél. Bõrgyógyászhoz mehetsz, nem fog tudni segíteni, ha nem lesz szteroid akkor valamelyes konszolidálódik a helyzet. Minden ember szteroid tûrõképessége más, nekem semmi gondom nem volt vele, mondjuk szebb nem lettem tõle :P
Most ennyi és fel a fejjel :)

Nincs jelen

 

#2511 2013-05-15 15:29

katica80
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Aiolosz!

Köszönöm a tájékoztatást!
Debrecenbe akarnak utalni, Tokajhoz az a legközelebbi centrum. Esetleg nem hallottál valamit az ottani kórházról orvosokról? Vagy ha valakinek esetleg vannak tapasztalatai, akkor szívesen fogadom.
:-)

Szép napot Mindenkinek!

Nincs jelen

 

#2512 2013-05-15 15:44

csücsike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Katica80! Én Debrecenben járok az II.belgyógyászati klinikára engem ott tettek rendben nekem csak jó tapasztalataim vannak.

Nincs jelen

 

#2513 2013-05-15 15:54

katica80
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Csücsike!

Nagyon örülök Neked, és annak is hogy ilyen jó tapasztalatod van. Mire lehet számítani? 4 éve vagyok beteg, de tavaly õszig semmi gondom nem volt, illetve csak elenyészõ. Most viszont rakoncátlankodik... :-(

Nincs jelen

 

#2514 2013-05-15 16:07

csücsike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Én nagyon rossz állapotba kerültem oda (azt hitte a háziorvos,hogy szimulálok) mindenféle kivizsgálásokon mentem keresztül és többször feküdtem be gyógyszeres kezelésre...nálam a medrol klion kobináció volt 4-5 napig vénásan kaptam õket. Azt,hogy mire számíthatsz arra nehéz lenne válaszolni :) Mindenkinél más ez a betegség :( de abban biztos vagyok,hogy jó helyre utalnak be. (ha a II belgyógyászatra utalnak akkor értesíts)

Nincs jelen

 

#2515 2013-05-15 16:13

katica80
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Rendben! Mindenképp szólok!
Még egy kérdés: amikor bekerültél, akkor elõrõl kezdték a vizsgálatokat, vagy elég volt a hozott ambuláns lap?

Nincs jelen

 

#2516 2013-05-15 16:16

csücsike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nekem teljesen elölrõl kezdték mivel az orvosok mindegyike azt mondta az a biztos amit itt végeznek el õk ebben hisznek,de ennek több mint 10 éve,azóta megváltozhatott..de vérvétel uh az biztos,hogy lesz.

Nincs jelen

 

#2517 2013-05-15 16:48

katica80
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

esetleg privátban folytathatjuk a beszélgetést?

Nincs jelen

 

#2518 2013-05-15 17:00

csücsike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

persze

Nincs jelen

 

#2519 2013-05-17 20:43

tamaskati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok! Nemrég fedeztem föl az oldalt! 48 éves leszek,s 17 éve colitis ulcerosám van. Jól vagyok,elõbb Salazopyrint szedtem,majd kb.6 éve Xalazint. Jól vagyok,de mint mindenki aki hasonló cipõben jár,sajnos "gyógyíthatatlan". Nehezen vettem tudomásul,eleinte az állandó gyógyszerszedéstõl is idegenkedtem,aztán bele kellett törõdnöm a megváltozhatatlanba. Hál' Istennek dolgozom,el tudok járni 25 km-re naponta. Nemrégiben lettem figyelmes egy ismerõsöm felhívására,mi szerint a chron-és colitiszes betegek is tartósan fogyatékos csoportba tartoznak,s ennek megfelelõen adókedvezmény illeti õket! Utánanéztem,s valóban,jár nekünk, szakorvosi igazolás kell hozzá a betegségrõl. Ennek segítségével havonta jár a minimálbér 5%-a,ami ebben az évben 4900 ft. Gondoltam nem árt,ha tudja mindenki! Nem sok az összeg,de a havi gyógyszereimet legalább fedezi! remélem segítettem! Tünetmentességet mindenkinek! Üdv.Kati :)

Nincs jelen

 

#2520 2013-05-17 20:48

tamaskati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Igen,a gyulladástól hullik a haj. Én nem szedem ezt a gyógyszert,én Xalazint szedek,mégis hullik.Hol jobban,hol kevésbé...:(

Nincs jelen

 

#2521 2013-05-18 10:59

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Üdv: Én is Colitises vagyok de ezt a tartosan fogyatékos csoportot ki igazolja le??

Nincs jelen

 

#2522 2013-05-18 11:14

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia öcsi!

Nézd meg a Nem árt ha tudjuk / Adózóna topicot, ott már többször írtak róla bõvebben.

Nincs jelen

 

#2523 2013-05-21 21:38

tamaskati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok! A szakorvosnál kell kérni,egy formanyomtatvány,amin feltünteti a betegség kezdetét,valamint azt,hogy végleges-e vagy csak átmeneti a betegség. Bementem a gasztroenteorológiára és megkaptam a papírt. Végleles-re. 
:( Ami jó,hogy így nem kell minden évben újíttatnom,ami rossz,hogy kicsit fojtogat ismét az érzés,miszerint ezt hordanom kell magamban míg élek :(

Nincs jelen

 

#2524 2013-05-21 21:40

tamaskati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Ja,és aki nem hiszi járjon utána,a 335/2009-es kormányrendelet részletesen sorolja a betegségeket,BNO kóddal együtt,melyekre igényelhetõ az adókedvezmény,ami minden évben a január 1-én érvényes minimálbér 5%-a,ez évben 4900 ft/hó. Üdv!

Nincs jelen

 

#2525 2013-05-21 22:04

csücsike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nekem a házi doki töltötte ki nyomtatványt még tavaly véglegesre........

Nincs jelen

 

#2526 2013-05-22 17:12

tamaskati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Csücsike! Az én háziorvosom nem is tudott arról,hogy jogosult vagyok adókedvezményre. Amikor kértem beutalót a szakorvoshoz,hitetlenkedett,én mondtam neki,hogy már utána jártam a hatályos jogszabálynak,csak írja meg a beutalót,a többit bízza rám! ;) :)

Nincs jelen

 

#2527 2013-05-23 17:09

Joe65
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Colitises vagyok, márciusban állapították meg, és  márc .14.-e óta szedem a Xalazint napi 3 x 2 db (3000 mg) folyamatosan. Ez mellé még vasat szedek (Neo-Ferro- Forgalmmma) , mivel vashiányos vérszegény is lettem. Amiért írok, hogy tegnap vettem észre , hogy ujjbegyni nagyságu piros kiütések jelentek meg a testem különbözõ részein, igencsak viszketnek. Ez ideig már több mint 400 db gyógyszert szedtem fel, így nem gondolok arra, hogy allergiássá váltam volna rá. 
Kérdezem, valaki tapasztalt -e hasonló tüneteket ? Pár órával ezelõtt voltam "bõrgyógyásznál" , hát nem igazán nyugtatott meg , azt mondta, ezek a kiütések lehetnek a betegség velejárói is. Lényegében diplomatikusan elmondta a nagy semmit . Számomra az a furcsa, hogy közel 2 és fél hónap után jöttek elõ?  Ha valaki tapasztalt ilyet kérem jelezze, hogy mit használt rá? És ezek mikor fognak elmúlni?

Elõre is köszönöm!
Szép estét Mindenkinek!

Szerkesztette: Joe65 (2013-05-23 17:25)

Nincs jelen

 

#2528 2013-05-24 11:28

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia!

Lehet allergia, mert az sem az elsõ alkalommal jelentkezik, amikor kapcsolatba kerülsz valamivel. Például amikor elõször megcsíp a méh vagy darázs, akkor még nincs semmi, de a szervezeted ekkor jön rá, hogy ez neki nem kell, és elkezd egy túlzott immunreakciót indítani. Ezért amikor legközelebb megcsíp a méh már ott lesz robbanásra készen az egész, és jöhet például az anafilaxia. Persze ez bizonyára orvosi szemmel roppant szakszerûtlen megfogalmazás, de nekünk egy orvos tanította ezt, csak a saját (szakszerûtlen) szavaimmal foglaltam össze.

A lényeg tehát, hogy egyszerûen kiderítheted, hogy allergia-e ez, egyszerûen kérd meg a dokid hogy adjon más hatóanyagú gyógyszert egy hónapra. Nincs értelme tüneti kezelésnek, ha túlérzékeny vagy a gyógyszerrel szemben, mert az ok attól még megmarad.. nem opció egy életen át kenegetni magad szerintem.

Nincs jelen

 

#2529 2013-06-08 21:37

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok,

lenne egy kerdesem, en 3 eve vagyok Crohn gyanus, de az elso 3 honap uta viszonylag jo voltam. Mostanaig. Akkor sem szedtem semmit csak Salofalkot (3x2). Es azota azt sem. Viszont kb 1 es fel honapja elkezdtek fajni az izmaim, mindig gyengenek erzem oket, es barmilyen kis mozgastol is fajdalmat erzek bennuk. Ezen kivul eros fejfajast, es emejgest, gyengeseget. Es emesztesi gondok persze, de nincs kifejezett hasmenes.

(nem szedek semilyen gyogyszert, csak ProbioFix Imun nevu probiotikumot - ami nagyon bejott az emeszte. Illetve kizartak a szokasos virusos/bakterialis dolgokat )

Tapasztalt valaki hasonlot?
Illetve mit kezdhetnek vele?

Kosz szepen elore is...

Szerkesztette: csviri (2013-06-08 21:46)

Nincs jelen

 

#2530 2013-06-25 14:42

Sdori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Nem tudom, melyik topicba való leginkább, amit meg szeretnék osztani veletek, így hát jobb hiján ide írok.
Én most kerültem nagyon nehéz helyzetbe, ezért kérnék tanácsot tõletek!!! 13 éve vagyok crohnos, eddig fõleg természetgyógyászati készítményeket, vitaminokat, probiotikumokat szedtem, az egyetlen hagyományos szer a Pentasa volt, amit napi 2 tablettában vettem magamhoz. Másfél éve elköltöztem és új orvosom lett, aki ezt az adagot kb. 3/4 éve napi 4x2 dózisra felvitte, mondván, hogy mást nem voltam hajlandó bevenni. Néhány hete viszont egyre erõsödõ alhasi fájdalmaim lettek, kiderült, hogy a vékonybél a terminális ileumon kb. 20 cm-es szakaszon a normál felére, 7-8 mm-re össze van szûkülve. Szerencsére nem heges, így nem kell mûteni, de  most jött a sok szteroid és annak ellensúlyozására adott szer. Múlt hétfõtõl szedek Budenofalkot (2-0-1) és Supplint (1x1), szerdától pedig Medrolt (elõször 48 mg 2 napig, aztán már "csak" 32 mg), Kaldyumot (1x1), Pantoprazolt (2x2) és Magne B6-ot Ca pezsgõtablettával felváltva. Nekem ez most elég nagy lórúgás (sosem gondoltam bele, hogy ide jutok), persze ezek mellett van még a vasszirupom, Supradyn és a probiotikum, amiket eleve szedek. Egész nap nézem az órát és a táblázatomat, amiben összeírtam, mikor mit kell bevenni.
Tegnap mentem vissza dolgozni, leginkább azért, mert eleve kevesen voltak az irodánkban a sok munkára (4-en vagyunk, 1 szabin, én táppénzen, a maradék 2-nek meg túl sok volt a feladat), de alig telt el 2 nap és már úgy összevesztem a kolléganõimmel, hogy ez embertelen!!! Folyamatosan piszkálnak, nem értik meg, hogy beteg vagyok, én sosem kérkedtem ezzel, nem kértem, hogy kíméljenek, mindent megcsináltam, ami a feladatom volt, de õk sajnos mindenbe belekötnek, állandóan megaláznak és semmibe vesznek!!! Ma délelõtt bementem a nagyfõnökünkhöz errõl beszélni. Elõször kicsit megijedtem, mert elmítette, hogy a 3. kolléganõm, aki egyébként az irodavezetõnk (õ van most szabin), már beszélt rólam, leginkább arról, hogy beteg vagyok és sokat hiányzok és ebbõl feszültség van. Én elmondtam most a fõnöknek mindent, hogy a betegségem ellenére maximálisan odafigyelek mindig a munkámra, erõmön felül próbálom végrehajtani, megyek a postára 3 naponta, amikor rám kerül a sor, pedig néha a munkahelyemre is nehezen tudok átmenni (noha itt van a szomszédban). Úgy érzem, a munkámban nincs kifogás, az irodavezetõ sem jelzett nekem még ez ügyben semmit, sõt, volt, hogy vele is beszéltem már értinõlegesen hasonlóról, hogy nem akartam, hogy céltábla legyek vmiért, õ pedig azt mondta, ne törõdjek a többiekkel. A vezetõ is most hasonlót mondott, kiegészítve azzal, hogy ha bármi gondom van, bármikor mehetek hozzá, nyugodtam mondjam el, õ segít nekem mindenben!!! Orvoshoz is bármikor elenged, eddig sem volt ez másképp!!! Ezek a hozzáállások nagyon jók és erõt adnak, de annyira félek, hogy nem fogom bírni az irodában a munkát és rá fog menni a teljes egészségem. A párom itthoni dialízisen van, éppen elég bajunk van, nálam most jönnek a gyógyszerek mellékhatásai, a Medroltól hol a gyomrom görcsöl esténként úgy, hogy Nospa Forte nélkül esélytelen lenne aludni, hol pedig a derekam fáj napközben annyira, hogy az egyik lábamba végig kisugárzik, alig bírok ülve is maradni. A látásommal is van valami, szemüveges vagyok, de pár napja homályosabban látok, nem tudom, ez is a gyógyszerek miatt van-e. Mindezekkel együtt próbálok odafigyelni a munkámra, de ez az örökös feszültség kikészít!!! Próbáltam nem foglalkozni velük, bevittem az asztalomra személyes tárgyakat, hogy azok adjanak erõt napközben, de ezt a légkört nem lehet elviselni!!! Jövõ héten, ha megjön az irodavezetõnk, valószínûleg mind a 4-en bemegyünk a vezetõnkhöz és leülünk megbeszélni a problémáinkat. Nagyon remélem, hogy én jövök ki belõle gyõztesen, még azt is szóba fogom hozni, hogy olyan dologba is be akartak keverni, hogy én is csinálhattam, amikor bizonyítottan orvosnál voltam!!! Sajnos az én betegségemmel nem nagyon válogathatok a munkahelyek közül, ezt is 5 hónap alatt találtam, nagy szerencsém van vele, pl. a szomszédság és a fizetés miatt is, de annyit semmi nem ér, hogy közben még betegebb legyek!!! Nagyon el vagyok keseredve, tényleg minden erõmmel azon vagyok, hogy teljseítsek, pedig olyan jó lenne itthon maradnom, mert sokszor fáj mindenem, de megyek és dolgozok és még az sem jó!!! Ma az egyik kolléganõmnek próbáltam elmagyarázni, hogy mennyiféle gyógyszert kell szednem és milyen mellékhatásaik vannak, kicsit találn kapizsgált valamit, de a másikat nem is érdekli, õ csak fújja a magáét!!! Habzó szájjal ordít velem, hogy õ is beteg és lehet, hogy az õ baja súlyosabb, mint az enyém (ha a kilóira céloz, igaza van!!! :P). Javasoltam neki, hogy cserélhetünk. Ez a nõ azt mondja, sokszor helyettem dolgoznak, ami teljességgel hazugság. Nagyon sokat dolgozok én is, egész nap figyelem, hogy miket csináljak és mindent gyorsan és ügyesen meg is csinálok!!!
Most már befejezem, mert totál kimerültem a mai naptól, kicsit ledõlök, hogy fel tudjak készülni az esti rosszabbodásra!!!
Ha bárkinek van ötlete, milyen munkahelyet próbáljak keresni, vagy hogy próbáljam a munkatársaimmal megértetni, hogy igyekszem, de megértõbbnek kéne velem lenniük, szívesen fogadok minden ötletet!!!

Köszönöm, hogy elmondhattam, már ez is segítség volt!!!

Mindenkinek a legeslegjobbakat!!!

Üdv:
Dóri

Szerkesztette: Sdori (2013-06-25 14:47)

Nincs jelen

 

#2531 2013-06-25 20:36

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Dóri !Szerintem ez a sok gyógyszer inkább kárt csinál mint hasznot túl sokat szedsz és lehet egyes készítmények ütik egymást csak a legfõbbeket kellene szedned és kevesebbet stresszelni egyebekben elméletileg ennyi gyógyszer mellett jól kellene lenned és tünetmentesnek lenni valószínûleg nálad nem a gyógyszeres kezelés a nyerõ ( nálam is elõfordult szedtem medrolt,immurant ,xalazin,kliont,ciprobay-t) . Én most Humira terápián vagyok (biológia kezelés) csak ajánlani tudom rosszabb esetben mûtét ! Jó jobbulást !

Szerkesztette: martin1 (2013-06-25 20:37)

Nincs jelen

 

#2532 2013-06-25 21:31

Sdori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Martin!

Tudom, hogy nagyon sok a gyógyszer, pedig én elleneztem eddig mindent, de most a pesti terészetgyógyászom is azt mondta, hogy sajnos ezek most mindenképp kellenek!!! Nem ez a legnagyobb bajom, bár ez nem teljesen igaz, de a hétköznapjaimat rettenetesen megnehezíti a munkahelyem!!! A biológiai kezeléssel mindenképp várnék, az imurannal meg pláne, tudom, a sorrend fordítva van!!! Nem gondolom, hgy most, ennyi idõ után (a 13. év) már csak ez marad nekem, próbálok majd más alternatívákat találni, csak a munkahelyemen kéne hogy rendezõdjenek a dolgok!!! A kevesebb stressz így már sokkal könnyebben menne, mivel leginkább ez okoz nálam feszültséget, de azt jó sokat!!!

Üdv:
Dóri

Nincs jelen

 

#2533 2013-06-26 11:20

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Csviri! Nálam is  ez volt /van fõleg mikor sporttal megerõltetem magam! pihenj sokat amikor tudsz!

Nincs jelen

 

#2534 2013-06-27 10:36

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
nem tudom, jó helyre írom-e...

2 hete volt epemûtétem, kizárólag azért, mert az orvosok rábeszéltek, hogy a sok apró kõ miatt inkább essek túl rajta, mert ha azok egyszer elindulnak kifelé, nagyon nagy baj lehet... jó. megvolt. szidtam az eget is, hogy erre rábeszéltek :) aztán megkaptam a szövettant, ami az epehólyag krónikus gyulladását írta le...
de lényegtelen. amiért írok:
a mûtét óta a hasmensésem jelentõsen fokozódott, vagyis a napi stabil 1-2 laza székletbõl lett napi 3-5 híg, pépes... gondolom a mûtétnek, illetve az epecsorgásnak köszönhetõ... de meddig mehet ez így?
kérném, hogy akinek volt epemûtéte, és tapasztalt hasonlót, írja meg, hogy ez hogy van? idõvel visszaáll? vagy mikor kezdjek rosszra gondolni?
köszi :)

Nincs jelen

 

#2535 2013-06-27 12:34

Sdori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

8. napja szedem a Medrolt és olyan szinten van gond a látásommal (amúgy szemüveges vagyok), hogy már szétmegy a fejem is tõle 3. napja!!! Tiszta homályosan látok mindent, pedig monitor elõtt dolgozok egész nap, muszáj lenne nagyon jól látnom, hiszen iktatok és számokkal foglalatoskodok. Jövõ héten megnézetem a szemészeten, de hétvégén jelezni is fogom a kezelõorvosomnál a kontrollon, hogy gond van. Remélem, nem fog valami visszafordíthatatlan történni a szemeimmel, mert akkor nem tudom mit csinálok a dokimmal, hogy jól teletömött Medrollal és a többi finomságokkal, amiket fentebb már leírtam. Amúgy nem vészes adagban szedem (32 mg), de már többféle mellékhatás is jelentekzett ezalatt a pár nap alatt.

Legjobbakat Mindenkinek!!!

Dóri

Nincs jelen

 

#2536 2013-07-04 12:41

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

A talpamon egyre több szemölcs van! Ez lehet a legyengült imunrendszertõl? Volt már ilyen valakinek? Hogy   lehet megszabadulni tõle? Már kikészítenek teljesen!

Nincs jelen

 

#2537 2013-07-04 15:32

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Izomfájdalomra!

Próbálj magne B6-ot szedni magas (3*2) dózisban szedni. Nekem az szokott segíteni.  Kalcium és D vitamins sem árt. :)

Szerkesztette: Babcsi (2013-07-04 15:33)

Nincs jelen

 

#2538 2013-07-10 21:52

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Dorci!
Brutálisnak fog hangzani,de én a gyerekemnek így távolítottam el a szemölcsöt a talpáról.
Elõször körbe kell ragasztani a szemölcsöt,hogy ne menjen rá a sima bõrre az anyag.
Majd fogni egy tûhegyes fogpiszkálót és a hegyét sósavba mártani (jól hallottad a bõrgyógyászok is ezt használják csak titkolják).A sósavas fogpiszkáló hegyet a szemölcs közepébe kell szúrni.Ezt kb 2-3 szor megismételni.(naponta 1 x).Garantáltan elfeketedik és leesik.

Nincs jelen

 

#2539 2013-07-18 09:38

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Dorci,

a szemölcsöt ha eltávolitod, a kiváltó okot nem szünteted meg. Ezért a szervezeted kellene megerõsiteni és akkor magától eltûnik. Én semmilyen mérget nem használnék, és amit végképp nem, az a kiégetés (amit Magyarban dokik csinálnak).
Le kell állni minden cukorról, megemelni a nyers ételeket, de fõleg a zöldségféléket.
Eddig akitõl hallottam, hogy elmúlt, az vagy nagy dózisú C-vitamint szedett (napi 1-3x1.000 mg), vagy a a Lenkei vitamint kezdte (nem ez volt a célja, de a szemölcsei is eltûntek)

Nincs jelen

 

#2540 2013-07-26 17:59

Sdori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!!!

Pár hete már írtam, gondoltam, most újra Hozzátok forulok!!!
Tegnap reggel hõemelkedéssel ébredtem és iszonyú végtag és fejfájással. 3,5 het szedem már az Imuránt (2 hétig 1.25 mg volt, utána 2x25 mg), ezalatt a Medrolt már 16-ról 8 mg-ra csökkentette az orvosom. Ezek mellett a többi gyógyszer maradt (Budenofalk, Pentasa, Pantoprazol, Kálium, kalcium, Magnézium, vasszirup, probiotikum, folsav). Tegnap beszéltem a kezelõorvosom helyettesével, ma mentem hozzá, mert nem akart így hagyni hétvégére (éjjel  lázam is lett). Tegnap már javasolta, hogy az Imuránt hagyjam el és meglátjuk, ma mi lesz. Mostanra már jobban vagyok, de a doktornõ azt mondta, hogy szerinte kevés ideig volt nagyobb adagban szedve a Medrol és az antibiotikum, így korai volt az öröm a javulás miatt, mivel 2,5 hete elég jól voltam, mellékhatások se nagyon zavartak és a hasam is jól volt. Szóval most 2 újabb antibiotikum (Supplin 3X1 és Cifran 2x1) és reménykedem, hogy ezektõl nem leszek rosszul. Azt mondta (mivel 12 évig Bp-en természetgyógyászhoz jártam, ezalatt csak 1x volt tükrözésem, mikor kiderült a crohn, utána 3D ultrahangra jártam,) hogy gyakorlatilag 12 évig nem volt kezelve a betegségem és lehet, hogy már késõn lett elkezdve a drasztikus gyógyszeres kezelés. Érdekes, mégis jól voltam és sosem voltam oylan beteg, mint most!!! Jelenleg rengeteg gyógyszert szedek és így is csak azzal "biztatnak", hogy nem biztos, hogy el tudom kerülni a mûtétet!!!
Én már mindent megtennék, hogy ne kerüljön erre sor, de ennyi gyógyszer mellett már azt sem tudom, hogy ha fáj a hasam, hol fáj, mert úgy el van nyomva minden a gyogyókkal!!! Nem érzem már úgy a testem, ahogy régen, nem tudom kontrolálni és az elsõ jelzésre, lásd hõemelkedés vagy láz és izületi fájdalmak, már szaladok is a kórházba a belgyógyászhoz!!!
Kérlek Benneteket, segítsetek akár csak egy kis biztatással, mert már nagyon kivagyok!!!! A nyári gyümölcsökrõl, de alapvetõen az összesrõl lemondhatok, mert egyiket sem bírom. Szigorú diétát tartok már 13 éve, de most a gyógyszerek mellett sem lehet egy kicsit sem könnyebben étkezni, mert azonnal megérzem a negatív hatásokat!!!

Ti miket tapasztaltatok az Imurán mellett? Okozhatja ez az összes tünetemet? Remélem, csak ez a baj és nem vesznek rá egy mûtétre!!! Ha ez okozza, utána lehet, hogy jön a biológiai terápia, de ettõl meg nagyon félek!!! Úgy hallottam, ez részben idõhúzás a mûtét elõtt, de elkerülni valószínûleg nem lehet!!!

Mindenkinek a legjobbakat!!!

Dóri

Nincs jelen

 

#2541 2013-07-26 20:40

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Dóri!Az Imuran simán okozhatja ezeket a mellékhatásokat nálam is valami hasonló volt fel is függesztettük .Egyebekben a Humirától/Remitõl nem kell megijedni .Én március óta Humirán vagyok semmi bajom tõle sõt szinte tünetmentes vagyok.Üdv:Vizdák Martin

Nincs jelen

 

#2542 2013-07-26 22:19

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Dóri! Az Imuránnak van sokféle mellékhatása, de nem hinném, hogy lázat okoz.

Nincs jelen

 

#2543 2013-07-27 14:48

Sdori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!!!

Köszönöm a válaszotokat!!! A doktornõ tegnap azt mondta, az Imurán még a lázat is okozhatja, de ennyi gyógyszer mellett ember legyen a talpán, aki pontosan eltalálja, mi mitõl van!!! És ezek mellé még kéne szedni a 2féle antibiotikumot!!! Meggyõzõdésem, hogy aki ennyi gyógyszert túlél, az megúszhatja a mûtétet is!!! Borzalmas, hogy ilyen gyógyszerekkel prbálják kordában tartani a betegséget!!! Én még mindig abban hiszek, hogy vannak más alternatívák, csak az orvosok ezekhet ragaszkodnak, mert nekik nem az emberek a fontosak (legalábbis az itteni orvosoknak), hanem kizárólag a betegség és arra nem is gondolnak, hogy ezt a sok szert egy ember beszedi és utána vagy jobban lesz, vagy roszabbul, esetleg a mellékhatások fognak nagyon elõjönni!!! Mintha bábok lennénk!!! Nekem most nagyon elegem lett és úgy gondolom, hogy ha ennyi gyógyszer mellett sem lehet biztos az ember abban, hogy jobban lesz és nem kell mûtét, akkor miért is kell ezeket szedni?
Saját magunkat kellene meggyógyítani, az orvosoknak pedig ehhez kéne támogatást nyújtani és nem azt tenni, hogy ha ezeket beszeded, csak akkor van esélyed, mert nem csak ennyi lehetõség van!!!
Én Bp-en 12 évig jártam természetgyógyászhoz, aki nem mellesleg belgyógyász is volt és egyetlen egyszer sem volt olyan fellángolásom, hogy kórházba kerültem volna!!! De ez az orvosoknak semmit nem jelent, õk erre azt mondják, ezalatt végig lappangott a crohn!!! Én meg úgy gondolom, hogy sikeresen meg volt fogva és jól volt kezelve!!! Szeretnék ehhez visszatérni, de most így a gyógyszerek és az orvosok mellett nem lesz egyszerû!!!

Köszönöm a segítségeteket!!!

Üdv:
Dóri

Nincs jelen

 

#2544 2013-09-23 18:06

M. G. Mariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
A vastagbélgyulladás fájdalmai általában lokálisak, (azaz, ha megnyomom a köldököm alatt, vagy bárhol a hasam és ott fáj), vagy kisugárzó jellegûek?
Mert nekem biztos, hogy most kezd a C.U.-m aktivizálódni, de nyomásra sehol sincs fájdalmam. Tehát nyomkodhatom a hasam, az sehol sem fáj. Viszont néha úgy bele tud szúrni, hogy teljesen megijedek tõle. Általában a jobb oldalamon, vakbéltájékon fáj, de biztos nincs vakbélgyulladásom, ezt már több lelet is kizárta. Elõfordulhat, hogy a gerinctáji izmok, ill a gerinc okoz hasba sugárzó fájdalmat? Már tényleg hülyének néznek a dokik, mert állandóan panaszkodom ezekre a tûszúrás szerû fájdalmakra, de szervi okot nem találtak. A másik ami zavar, hogy ilyenkor világvége hangulat-hullámok jönnek rám és piszkosul meg tudok ijedni, valósággal bepánikolok tõle.
A harmadik a gyomorfájdalmak: akár eszek valamit, akár nem állandóan ég a gyomrom. Amikor ez rám jön, az biztos jele annak, hogy napokon belül begyullad a belem. Más is tapasztalt ilyesmit? Most rabyprexet kaptam rá az eddigi pantoprazole helyett, de semmivel nem lett jobb a gyomrom.
Kössz.

Nincs jelen

 

#2545 2013-09-29 19:42

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Crohnosok!  A szövõdmények terén szemproblémával hogy álltok? Szem-fájdalom, gyulladás, stb. elõfordul-e ? S ha jelentkezett, mit kell tenni? Szemészhez kell menni, vagy van valami jól bevált praktika?
Üdv.: Suzy

Nincs jelen

 

#2546 2013-09-30 10:19

sz.katalin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Suzy!
Én colitises vagyok, nekem is gyakran van szemproblémám. Fellángolás elõtt gyakorlatilag felváltva jelenik meg a szemeimen az árpa. Eleinte én is szaladgáltam a szemészetre, kaptam rá szteroidos szemcseppet, ill. párakötést kellett feltenni. Mostanság már nem megyek vele orvoshoz, pár napig fájdalmas, duzzadt, szúr, de ha végre "kifakad", 1-2 nap alatt meggyógyul. Akkor van gond, ha belsõ árpám van, akkor mindenképp el kell menni a szemészetre, mert az nem tud kifakadni.
Üdv: Kata

Nincs jelen

 

#2547 2013-09-30 22:25

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kata, köszönöm a választ.
Üdv.:Suzy

Nincs jelen

 

#2548 2013-10-25 19:26

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Jóestét

Egy hete elég durván rámjött a hasmenés valamelyik kajától,vér is jött meg fogytam is,szerencsére a salofalk meg savlekötõ hatott így elmúlt most,de pár napja szédülést éreztem,meg álmosságot,ez gondolom a vérveszteségtõl van?a csalántea most valamit segített de van most  egy ilyesztõ  tünet amilyet még nem éreztem,inkább estefelé a testembe hideget érzek,nem láz se hidegrázás,hanem mintha borogatnának vizes ruhával,aki megfogta a karom nem érezte hidegnek,se túl melegnek,ez mi lehet?

Nincs jelen

 

#2549 2013-10-25 19:36

Ancsa40
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nem lehet acorus, hogy alapból vérszegény vagy? Az legyengíti az embert, és a fáradságtól érezhetsz ilyet.

Nincs jelen

 

#2550 2013-10-26 01:49

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

De lehet alapból,de inkább a halom vér miatt ami kijött,más ötletem nincs,majd kérek vérvételt.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB