#2551 2013-10-26 09:26

Ancsa40
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Okos ötlet volna mielõbb felkeresni az orvosodat mert véleményem szerint hatalmas mennyiségû vér nem csupán egy étel miatt ürült..... sajnos ez aktivizálódásra utal. Ha az általános állapotod is sokat romlott (írod hogy fogytál is, meg ez a fázás szerû érzés) szóval ne halogasd. Mielõbb kérj segítséget!
A legjobbakat kívánom Neked, mielõbbi tünetmentességet!

Nincs jelen

 

#2552 2013-11-07 16:24

Endre2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Kb 9 éve van Colitisem, Salofalkot szedek 3x2-t meg amikor kiujjul medrol.
Kérdezni szeretnék, az elmult 3 honapban a munkahelyi stressz, meg nagy tempo miatt kezdett kiujulni a gyulladásom. Nagyon eros lett a bél gáz termelõdésem, székletem nem nagyon volt, hanem inkább bél gáz csak vérzésem nincs, ha van székletem akkor az kenõcsös, nyálkás nem szilárd.
Viszont az 1-2 honapban elkezdtem érzeni egy változó koncentrációs hiámnyt, néha az agyam nehezebben forog, nem tudok koncentrálni, lassaban számolok fejbe. Ez nem volt jellemzõ eddig ennyire.  Gynegébb vagyok, nem tudok annyira gyorsan és sokat dolgozni mint az elott, nincs energiám.

Ti tapasztatatok ilyet, hogy szellemileg visszavetett titeket a betegség?
Nehezen gondolkoztatok?

Köszi a választ.
(egyébként jövöheten tukroznek, megnezetem magam)

Nincs jelen

 

#2553 2013-11-08 14:27

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia,

lehet a stressz miatt kimerülte a tartalékaid. Magnézium (én magnerot-ot szedek) Kalcium + d vitamin.(kalcivid)
segít a koncentrációban. Meg iszonyat magas dózis c vitamin 3- 4000 mg naponta 2 hétig.

de lehet a szokatlan õsz, az óraállítás is :)

kitartás :)

Nincs jelen

 

#2554 2013-11-08 15:00

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Endre.

Igen,sajnos velem is ez megtörtént az elmult pár honapban.
Néha a munkám nekem is megköveteli azt,hogy "szellemileg" odafigyeljek egy kicsit.
Vendéglátásban dolgozok,ami néha nem olyan szerencsés.
Volt,hogy néhány rendelést nem sikerült megcsinálni,ahogy a vendég akarta.Ez csak kiszállitás után volt jelezve,mikor a vevõ megkapta a rendelését.
Mikor pár hónapja fellángolt a betegségem,akkor éreztem azt,hogy elég megterhelõ igy dolgozni.(és gondolkozni :)  )
Sajnos 2x korházba kellett mennem terápias kezelésre.
Az egyik augusztusban volt,akkor szinte megint a "gyógyulás" utjára léptem,de rá 2 hónapra megint rám jött a dolog elég csúnyán,igy oktober végén befeküdtem megint.
Habár az oktoberi befekvésnél kiderült,hogy elg csünyán beszoptam azt a clostridium difficile baktériumot.
Lekopogom,hogy el elmult 2,5 hétben jol vagyok,és épülgetek.
De visszatérve a tárgyhoz,igen,szellemileg engem is megterhel ez a dolog sokszor.Vagyis a betegség.

Nincs jelen

 

#2555 2013-11-24 18:11

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Olvasgatok már egy ideje, de választ nem találtam. Az lenne a problémám, hogy a lábamon, meg a kezemen vörös duzzanatok jelentek meg, amik nagyon fájnak. Egy idõ után belilulnak, de nem jelenik meg a közepükön semmi. Tudom, hogy a betegség velejárója, meg minden, de tudna valaki segíteni, hogy mit lehetne rá venni a patikában, hogy elmúljanak? Elõre is köszönöm a válaszokat! :)

Nincs jelen

 

#2556 2013-11-24 18:27

Ancsa40
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sokunknak van ilyen problémája.... és nekem is. Sajnos nekem egy ilyenben tályog is lett, ma egy hete szabadultam meg tõle. Mûtét lett, mert ahogy írod, nem lett közepe, nem lehetett kifakasztani. A mélyén találták meg a tályogot. 5 hónapot szenvedtem vele. Korábban antibiotikumot szedtem rá, kenegettem antibiotikumos kenõccsel, aztán szteroidos kenõccsel, próbálkoztam párakötéssel is és semmi. Ha valaki tud jó tippet engem is érdekel.

Nincs jelen

 

#2557 2013-12-11 09:47

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Halihó!!

Remélem jó helyen vagyok..!?Olyan kérdésem lenne,hogy másnak is okoz e az idõjárás szélsõségessége tüneteket.Nem halálomhoz közeli dolgokra gondolok,csak november eleje óta igencsak puffadok,fájdogál a hasam,hol középen,hol jobb oldalt,hogy baloldalt,hol meg,mint agy medicinlabda.tavasszal tükröztek (hurrá) ileumban szövettanilag volt valami alig értékelhetõ,szemmel semmi,szigmában tûfejnyi beszûrõdés (bármi is legyen az) semmi egyéb.Amúgy semmi hasmars,vérképemet az orvos is irigyli,pl: CRP:0,2,süllyedés:3...stb!Kontrolon sem mondott a doctore semmi érdemit az elmondottakra,csak azt,hogy mozogjak többet,amolyan kardio módon,mert nem gyulladás,hanem motilitászavar okozza a gondokat.Nem vagyok erõs diétában,meg stresszes is vagyok (egy fõnyeremény) de õsszel semmi ilyen bajom nem volt.Kaján (pián...ezt félve írom le) nem változtattam.

Tehát a kérdésem,hogy a fentiekkel kapcsolatban van e valakinek tapasztalata,megoldási kísérlet,ötlet,elképzelés,javaslat??!!!

Elõre is köszi,ha valaki tud erre a gondolom sokakat érintõ kellemetlenségre mondani.

Szép napot!!!!!

Nincs jelen

 

#2558 2013-12-12 07:36

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

andreas31
Szia! Szerintem minden össze függ mindennel! Frontok is ráhatnak! Családi és munkahelyi gondok is ! Enyhe sport vagy ami örömet okoz : akár 1 jóbaráti beszélgetés ,vagy jó könyvolvasás is akár ami eltereli rossz gondolataidat!

Nincs jelen

 

#2559 2013-12-18 15:41

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Andreas,
Én is hasonló cipõben...kb két hete...
Eddig jól voltam, gyógyszer nélkül majd 2,5 éve, közben szülés, szoptatás stb...már el is felejtettem hogy beteg vagyok. Nem tudom, hogy a belem szórakozik, vagy más van. Hasmenés nincs, csak puffadás, hol itt bök, hol ott bök. Lehet hogy most fog ismét belobbanni a gyulladás?

Nincs jelen

 

#2560 2014-01-09 14:30

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

BÚÉK utólag is Mindenkinek!!!!
Hááát igen...valóban kiismerhetetlen egy betegség ez.Front,hideg,meleg,kaja,lelki állapot...stb.Magam 3 hónapig puffadtam,feszültem,széklet normál/kemény/napi 1db bármilyen kaja után,Karácsonyt is beleértve.Még unikumot is kellett innom mert,éreztem,hogy áll a rendszer :-))) Már épp kezdtem megszokni ezt a furcsa,néha kellemetlen,de mégis kényelmes állapotot. Erre a hétvégén (kaja semmi lényeges különbség az elmúlt 3 hónaphoz képest,max 2 deci vörösbor+kukó+kevés egyéb kaja egy nap,mert kirándultunk) jött az égõ hasi érzés, WC délután is (még normál) aztán kedden már hasmenéses cucc,morgás,inger stb.Kaptam be a három jó hónap alatt egy vírust,3 nap láz,hányinger és 2 nap f.sás után helyreállt pikk-pakk.Ezt már nem gondolom vírusnak,tipikusak a tünetek.Nem sajnáltatni akarom ám magam,nem halódok még,csak ez is egy példa random jellegére ennek a szarságnak.Úgyhogy most reggel lassabban indul a nappal eddig "megúsztam" ingerrel,dolgozgatok.Bolus adstringens nevû cuccot ajánlott a gasztrósom ilyen esetre,ha súlyosabb tünet nincs.Szerinte ez velejárója a dolognak,lesz jobb is, ilyen is, meg valszeg még ilyenebb is.Utóbbi esetben kell xalazinnál erõsebb ellenfél,addig ún: tüneti kezelés.

Ennyi a jelenem,ha valakire hatnak a hõjelenségek stb. ossza meg,had legyen közös a tapasztalat,az oszlatja a pánikot (bennem mindenképpen)

SZÉP NAPOT!!!!

Nincs jelen

 

#2561 2014-01-10 11:49

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

hali andreas31,
Hasonló cipõben én is, kb 1,5 hónapja. Puffadás, néha hasmenés, rossz közérzet, bélkorgás. Aztán elkezdtem normálisakat enni, semmi tejtermék, semmi lisztes, se rízs, se krumpli, se cukros. Szóval paleo. Két hétig így ettem, egyre jobban lettem, normális széklet, semmi bélkorgás vagy puffadás. Aztán tegnap meginogtam a friss péksütik láttán...nem kellett volna...Ma reggel görcsök, egész nap rossz közérzet, hígabb termék már reggel. Még mondja valaki, hogy a kaja nem befolyásolja a betegséget...dehogynem. Ez jó bizonyíték volt. Azt hiszem teljesen rá kell térni erre a kajára, és elfelejteni az eddigi adalékos, ízfokozós, tartósítós bigyókat.
Egyébként ahogy megettem a tegnapi péksütit, kb fél óra múlva már jött is a rossz közérzet.

Nincs jelen

 

#2562 2014-01-16 09:30

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Helló Anita15!!!

A husi valóban visszafogja nekem is kicsit a dolgokat,bár 2 hónapig sok péksütit ettem (többek köt) mégis jól voltam,úgyhogy ez is változékony.Van,hogy bármit elbírok,akármit eszem (pesze nem tejeset!!!!) nem hajt meg.Ez volt 3 hónapig.Élmény volt jóízûen inni egy pohár szénsavas üdítõt úgy,hogy másnap úgy is tök normál produktum keletkezett és mindig napi 1 azaz egy darab,nem több,nem kevesebb!!!Tehát jó volt egy kis ilyen élmény.A hústól amúgy én puffadok,igaz utoljára kedden,sertéspöri formájában ettem  :-)))) ugye nem annyira jó ötlet.Ma megpróbálok pipit keresni,csak ócska erre a felhozatal,fõzni meg nem érünk rá mostanság,sok a meló+gyermek.Ma reggel az 1. "járat" normál eredményt hozott......deörülemhûha,visszaáll a rend....frászt:éreztem a zuborgást,ahogy a levegõbubuik tolják a cuccot (már elnézést a fogalmazásért) és a 2. menet már szaxóval élve pépes cuccot produkált.A királyság,hogy aranyér is játszik,így harmadszor nem szívesen próbálkozom már (nem tesz jót neki/nekem) pedig van inger,amirõl nehéz eldönteni,hogy aranyér okozza (mert erõsen okozhatja) széklet,esetleg csak gázok....márpedig ez nagyon nem mindegy,fõleg,ha melóban vagy és nem budin  :-))) már csak röhögni tudok magamon,hogy ilyeneken filózok!!!!

Én viszont évekeig szinte csak húst salátát ettem (igaz akkor nem is voltam IBD-s) így nem kívánom annyira a húsfélét,vagy olyan formában,ami nem jó.Pl:kolbász,pöricsülök,sonka stb. No mit gondolsz????

Nincs jelen

 

#2563 2014-01-16 13:10

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Andreas,
Ez a WC kérdés nekem is pont ugyanígy szokott menni. 1. normál, 2. lazább, és ha szerencsém van nincs 3. Aztán van hogy másnap semmi, sõt, van, hogy aztán sem. Majd pár napig teljesen normális. Ki érti ezt? Egy valamin viszont megakadt a szemem!
Én viszont évekeig szinte csak húst salátát ettem (igaz akkor nem is voltam IBD-s)-és miért nem folytattad, ha jól voltál?

Nincs jelen

 

#2564 2014-01-17 12:14

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Anita!!!

Akkor fõiskolás voltam,majd egyedül élõ/álló/szingli... sok idõvel,nyugalommal.Jött a meló (jó szar,stresszes) gyorskaja,kifõzde,olaj stb,stressz,késõbb család,még kevesebb idõ,felelõsség....Aztán 2011-ben derült ki,hogy nem százas a bélrendszer,bár éreztem elõjeleket addig is.Nemtom,hogy a régi kajám mellett is kijött volna vagy sem,nem is fogom megtudni,nem hibáztatom egyedül az ételeket.Azóta viszont visszaállni nem tudok,mivel nem bírom a zöldséget,puffaszt,hajt,ég a gyomrom tõle,amit jó sok péksüti csillapít :-)))) Asszem több együttható gyõzött le,ez van. Vannak próbálkozások,de inkább csak nyári nyugis szabadságon tudom elereszteni a kaját,olyankor többnyire minden mehet. A zöldségeket nagyon nem bírom,még a véres hurka is kevesebb panaszt okoz,mint a hús+zöldség.Ezt mondjuk kevéssé értem én is....

Nincs jelen

 

#2565 2014-01-20 11:36

Buba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Andreas31!

Tudom osztani a tapasztalataid. :( Állandóan váltakozik az állapotom. A frontok, hideg meleg (fõleg meleg) nagyon hatnak rám, de persze a stressz is rontja ( ünnepek, utazás, magánélet). Most utóbbi hónapokban úgy vagyok, ahogy te is voltál nemrég. Napi egy vagy két normál vagy kemény széklet, de mellette puffadás, görcsök, és érzem hogy feszül mindenhol. :( Nekem is pont novemberben kezdõdött. Eddig inkább nyáron voltam rosszul, de akkor is másképp. Ez nekem új tünet, mert elõtte csak a hasmenéses verzió volt, állandó bélkorgással és folytonos ingerrel. Viszont nem nagyon voltak fájdalmaim. Most pedig állandó görcsökben vagyok, ez még rosszabb mint a hasmenés. A Bolus Adstringenst nem nagyon javaslom, mert fertõtlenítõ hatással bír,inkább akut fertõzéses betegségekre való, semmiképp hosszabb távú szedésre. Én is szedtem, sokáig, mert nem tudtam, azóta abba hagytam. Inkább Imodium, Smecta, Enterobene, én ezekre váltottam, hasmenésre egész jók, de a görcsöket nem szüntetik meg.:(
A hús nálam nem okoz gondot, sõt mindennap eszem húst, viszont tejtermék nulla, és a zöldségeket én sem bírom.
A kajálás nálam is teljes fordulat, de nem hinném hogy ez sokat számít, mert akármit eszem, amikor akar akkor elõjön, ha meg nyugi van, szinte bármit elbírok (kivéve tejtermék).
Sosem fogjuk megérteni ezt a betegséget, sajnos. :(
Jobb napokat nektek! :) :)

Nincs jelen

 

#2566 2014-01-24 08:25

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Buba,
most én is ugyanígy vagyok...napi kettõ normál széklet, elõtte, tünetmentes idõszakban minden másnap volt. Mellette görcsök, mindenhol fáj, keményedik, dudorodik. Tiszta köteg a jobb és a bal oldalam. Minderre napi 4 pentasa, és kettõ suppline. Most ott tartok, hogy megkérdezem, hogy mi az a pénz, amennyiért mindjárt megtükröznek, mert hónapokat kell várni egyébként. NEM BÍROM EZT A BIZONYTALANSÁGOT...Pedig biztos a következõ lépés a Medrol lesz, amit én nagyon nem akarok...

Nincs jelen

 

#2567 2014-01-24 12:09

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Anita!

Pécsen pl. 26.000 HUF amiért rögtön megtükröznek (mármint pucolódás után ugyebár) 72 órán belül van idõpont.Kaja?Most pl. hurkát ettem,mert....csak,mert kívántam és nem álltam ellen :-)) Amúgy 173 magas/alacsony vagyok,jelenleg 77 kilóval,ami sok ahhoz képest,hogy 70-73 között volt a "versenysúlyom" amivel jól éreztem magam és a gatyák is feljöttek nem mellesleg....Most fogyóznék,de az értékelhetõ kardiótól hányingerem van meg egyéb rosszullét,a lötyögés ebbõl a szempontból értelmetlen,súlyzózni lájtosan tudok,így lesz megint feszülõ izom a zsír alatt...éljen :-))) fogyózni meg nem nagyon megy,mert a péksüti,hús ami nagyon megy,piszokul sokat eszem,éhes vagyok,ha nem eszem,akkor meg szarul vagyok,hasmegyek,ha koplalok....ilyenkor mi van.Ledobnám azt a +5 kilót....

Nincs jelen

 

#2568 2014-02-17 16:37

Buba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Anita!

Nálunk Pesten kb. 40 ezerért megtükröznek, de a sztk-ban sem kell iszonyú sokat várni. Vagy lehet hogy csak jó helyen jártam. Ennek ellenére ha egyszer rászánom magam, mindenképp magánúton csináltatom meg mert valahogy nagyobb  a bizalmam, és a körülmények is jobbak. De egyelõre nem bírtam rávenni magam. A bizonytalanságnál nekem rosszabb a biztos rossz, de ezzel biztos egyedül vagyok. Én is a szteroidtól félek, azt nem akarok szedni mert a mellékhatásai rosszabbak mint az egész betegségem. És utána leszokni... sose leszek a régi. De már régen nem vagyok a régi... :(  Szóval hajrá, irány a tüki én szurkolok hogy ne kapj Medrolt.


Andreas!

Neked annyit üzennék hogy nagyon átérzem a helyzeted, az a meglepõ hogy én is voltam soványabb, most híztam én sem értem hogyan. Nem tudok tornázni én sem, rosszul vagyok tõle. Fogyózni meg hát hogyan is? Mikor alig ehetek valamit? Mibõl vegyek még el? A péksüti nálam is favorit. :) Ez az egy bûnöm van. De nálam is feszül a nadrág. És én csaj vagyok... Én is ledobnám de nagyon.

Nincs jelen

 

#2569 2014-02-19 11:01

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Halihó Buba!!!
Igen-igen,a sport az nagyon nem jött be.Kondit,futást próbáltam,mindegyik után jött a hányinger,émelygés.A doki szerint megvan ennek az oka.(mondjuk én gastritist is magaménak tudhatok,hogy ne érezzem egyoldalúnak a történetet) Jelenleg pl. kb. 3 hete van ehyhe/közepes émelygés/hányinger,bár refluxom is van,akár ahhoz is hasonlítható.Lényeg,hogy elõtte éppen sportoltam,akkor indult be és azóta nem múlik el teljesen (nem ürül megfelelõen a gyomor,pedig augusztusban voltam tükrözésen és semmi,ami eddig ne lett volna).A másik,hogy kb. azóta kerülget (4 hete) egy takonykórféle,ami jó 2 hete ki is tört rajtam és még aktív.Erre persze szed az ember köptetõt,orrszprét....stb. ami megintcsak nem jó a szervezetnek.Összegezve,én most épp nem tudom,hogy a sport,valami szervezetben keringõ vírus vagy reflux okozza a hányingeremet,minden esetre már kaptam motiliumot "amíg rendbe jön"...úgy legyen.6 hó-1,5 év közti eredményeim vannak ugyebár,amik "nem indokolnak ilyen hányingert" (doki mondta) így a vírus/reflux/erõltetés trió maradt.A sport tuti betesz,de a másik kettõre is esélye,aki hajlamos...ráadásul a doki szerint,ha elér bármilyen vírus,az kiválthat ilyet és a szervezet mûködésénél fogva a hozzánk hasonlónak hetekig (hónapokig) okozhat utólag tüneteket emésztésileg.Na,ennek örüljünk vagy ne.És persze ott van az IBS faktor is,ami szintén dobja a hányingert,ha úgy van.A saláta mozgatja a belet,üríti a gyomrot,gyorsítja az emésztés,meg nekem savat csinál refluxxal,a többi kaja fordítva.Csapongok,bocsesz,de ezt már nem érem fel ésszel,türelemmel+melózni is kell.

Van valakinek ezzel kapcsolatban ötlete,gondolata,netán terápiája.Vagy gyógyhatású piája?

Nincs jelen

 

#2570 2014-02-19 13:43

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sportolásnak egyedül a kerékpározás szokott a bélbetegeknek jól menni (egyébként egy kis sétától is rosszul lehet lenni) - mert valahogy úgy mozgat hogy még jobb is mint simán (sok sorstárs is egymástól függetlenül rájött hogy a bringa az jó :) ). Persze gastritissel lehet hogy ez se lesz jó, de talán egy próbát megér.

Nincs jelen

 

#2571 2014-02-19 16:45

Buba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Andreas!

Átérzem és átélem sajnos amiket írsz. Nekem is van refluxom és nagyon sok a savam, volt már ebbõl is sok problémám. Mostanában is inkább a gyomrom fáj sokat, nem is a beleim. Aztán van hogy mindkettõ. És ugye a hónap bizonyos napjain még más is. Örülj h legalább neked AZ nincs. :) :)
A vírusokról meg bacikról én is tudnék mesélni. Egy nátha kiüt egy hétre, plusz én allergiás is vagyok, és asztmám is van. Szóval a takonykór nálam állandó. A sok gyógyszer meg többet árt mint használ hosszú távon sajnos.
Hányingerem nekem is sokszor van, az lehet a gyomorsav vagy az IBS tünete is, vagy mint nálam pl. idegi alapon sokszor jön elõ, szédülés is rendszeresen van. Voltam már ezzel is sok kivizsgáláson. Rájöttek az orvosok, hogy pánikbeteg vagyok. Naná mikor évek óta bezárva élek. Nem volt nehéz kitalálni. :S
Örülj hogy van melód, az legalább elvonja a figyelmet.
A bicikli tényleg jó, a szoba fajta is én azt nyomom. Már amikor van erõm.
Én sem érem már fel ésszel ezt a sok nyavaját. :(
Jobb napokat minden sorstársnak.

Nincs jelen

 

#2572 2014-03-13 08:41

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Üdvözlet mindenkinek!
Nagyon régen jártam itt és nem vagyok képben. Nem találtam bõrduzzanatra pirosságra hozzászólásokat. Ezért kérdezném vajon miért van az, hogy a fiamnak minden apró nyomástól is piros lesz a bõre és beduzzad. Van amikor az egész teste piros. Utána néztem de remélem nem az amit olvastam, hogy az epeutakat is megtámadta az autoimmun betegsége.... Nagyon félek, hogy valami nagy baja van. Tudtok valamit errõl? Hálás lennék a tapasztalatokért. Amúgy Salazopyrint szed, Immurant és kapja kéthavonta a Remicade infúsiót. Colitise van.
Köszönöm: Csilla

Nincs jelen

 

#2573 2014-03-28 15:36

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Ki tud valamit a Primer sclerotizáló cholangitis-rõl?

Nincs jelen

 

#2574 2014-03-28 20:55

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Van valakinek a crohn miatt sszem problémája?

Nincs jelen

 

#2575 2014-04-05 08:32

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Halihó!!
Szemprobléma?Valamennyit romlott a látásom 10 év alatt,de a szemész szerint nem ettõl és nem is vészes mrtékben.
Ellenben én pedig azt kérdezném,hogy izzadással hogy álltok?Január vége óta viszonylag rendszeresen/gyakran izzadok le éjszaka,pólócsere mértékben.Van,hogy napokig nem,aztán megint....tapasztaltatok hasonlót?Véképem éppen jó,de ez kezd idegesíteni!!!!

Nincs jelen

 

#2576 2014-05-08 14:51

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Hááát!3 emeletet cipeltem 2-2 karton papírt,4-5 körön át.........szarrá izzadtam 2 db pólót,1 melegítõfelsõt és ordas hányingerem van,már megint.Megint,mert szinte minden esetben,amikor fizikailag megerõltetem magam (fenti azért nem egy maraton) hányingerem támad,akár hetekre vagy tovább.Ez mi a ló...sz már????Volt,hogy 2 hétig alig aludtam miatta,meg még 6-ot szarul,gyógyszerrel,pedig controlocot szedek.....

Nincs jelen

 

#2577 2014-07-02 00:19

jack_sparrow
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Üdvözöllek!

Ha aktuális még, akkor tudok Önnek segíteni a PSC-t érintõ kérdésekben!

Üdv: Jack

Nincs jelen

 

#2578 2014-07-02 13:47

Évike88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok! Új vagyok még itt,és csak egy kérdésem lenne,ha tud valaki segíteni... Mennyi ideig lehet szedni a Budenofalk-ot? Még csak 1 éve diagnosztizáltak nálam Crohn-t és azóta már másodjára szedem elõször el kellett hagynom fokozatosan 3 hó után, most meg szednem kell, míg élek, talán... Ez igaz? Dokihoz csak szeptemberben kell mennem.Elegem van a fájdalmakból... Néha már kezdek begolyózni, vagy ez is a gyógyszer miatt van?

Nincs jelen

 

#2579 2014-10-23 13:33

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok,nemtudom tud-e valaki segíteni,

Reggel óta zsibbad a lábam, mint amikor pl vérvételnél elszorítják a kezet olyan érzés. Állás közben egyre rosszabb, ülés, mozgás közben jobb. A karomban is érzem idõnként. Tegnap kaptam infúziót( remit) Izületi ,izomfájdalmak 1 hónapja végtagokban folyamatosan vannak, emiatt néztek reuma faktort, az rendben van. Ez elõ szokott fordulni infúzió után? Én õszintén szólva most megijedtem. Ahogy felállok elkezd erõsödni, és egyre rosszabb. Olyan érzés mintha elszorítanák valamivel.

Nincs jelen

 

#2580 2015-01-04 10:41

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Olyan problémám van pár napja amit még a 16évi Colitises pályafutásom alatt nem tapasztaltam.
Kb. 1 hétig (talán tovább is,de volt már 2 hét is) nem igen tudtam wc-re menni. Volt,hogy néha jött egy borsónyi kis valami ,de azt nem nevezném annak.
Szóval nem volt rendes széklet napokig. A hasam már olyan volt mintha 6 hónapos terhes lennék. Feszül,kemény és egy ponton fáj.
A felsõ bélszakasz ,a gyomor alatt. Csak ott fáj. De ismeretlen a fájdalom. Olyan éles,benyilaló,mélyebb ki vagy belégzésnél erõsebb. Ez tegnap este kezdõdött.
Teljesen úgy éreztem,hogy a megragadt széklet ott fenn szétfeszíti a beleket és szét fog szakadni. De nem volt olyan erõs igazi görcsös fájdalom.
De ma sikerült menem wc-re (mert bestresszeltem,hogy kórházba kell menni ,a stressz mindig "segít",jobb bármiféle hashajtónál:D:). A széklet nem véres,nem híg,nem nyálkás...semmi.
Tök normális. De a fájdalom maradt. Nem olyan "erõs" már mint este de még érzem. Nem hiszem,hogy ott be lenne a bél gyulladva mert normális a széklet. Akkor mi lehet ott? Kajától lehet?  Csak csípõset és szénsavasat nem eszem/iszom. Nem hiszem egyébként,hogy étel ilyesmit (vagy bármi mást) okozna. Az orvosom azt mondta,hogy semmiféle étel nem hoz elõ tüneteket, max erõsítheti a meglévõt.
De most nem merek enni,félek,hogy erõsebb lesz a fájdalom. Mi lehet ez?

Nincs jelen

 

#2581 2015-01-04 12:40

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Menj orvoshoz! sürgõsen!

Nincs jelen

 

#2582 2015-01-04 14:30

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Ha voltál dokinál akkor kérlek, hogy írd le, hogy mit mondott, mert kíváncsi vagyok! Köszi!

Nincs jelen

 

#2583 2015-01-05 10:09

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Miért mondod Marcsi? Volt már ilyened? Mindenesetre elmúlt.
Már tegnap. Csak 1 nap volt. Még ha úgy mozdulok picit érzem,de lényegében elmúlt.
És így már felismerem a fájdalmat,volt már ilyen. Az is elmúlt,nem tuom mi volt az.
Már nem akarom felhívni az orvost. Pár éve nagyon fájt a gyomrom, 2 hétig voltam kórházba 2 hét után megtükrözték és azt mondta a doki,hogy hááát bármitõl is fált....elmúlt..

Szóval ezzel is így lenne szerintem. Lehet,hogy vírus volt.
Ti ennek ellenére is felhívnátok?

Nincs jelen

 

#2584 2015-01-05 10:11

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

*fájt

Nincs jelen

 

#2585 2015-01-05 10:47

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Lehet, hogy csak egy "dugó" volt, de lehet bélelzáródás is...
Esetleg más dokit kéne keresned... ha ennyire nem bízol benne

Nincs jelen

 

#2586 2015-01-05 11:34

Natali
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

De bízom,nem azért írtam. Csak,hogy akkor is "elmúlt". Kicsit még érzem. Nem tudom mit csináljak. Egy kis semmiségért nem akarok tükrözésre menni meg ott ülni órákat,idõpontra várni,háziorvostól beutalót szerezni...stb.. Még lehet,hogy várok 1-2 napot,hogy teljesen elmúlik-e. Úgyis csak holnap rendel az orvos azt hiszem.

Nincs jelen

 

#2587 2015-01-19 10:09

tom71114
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok! Valaki tudna irni a tapasztalatairól, mitèvõ legyek amikor a nyakamon ès a karomon kiütèsek vannak? Thx!

Nincs jelen

 

#2588 2015-01-20 06:06

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Menj el bõr és nemibeteg gondozóba, õk be tudják azonosítani, hogy milyen betegség okozza. Bõrgyógyász szakorvoson kívül más nem fogja tudni megállapítani, mert normál földi halandónak minden kiütés egyforma. (Elképzelhetõ, hogy csak sima ekcéma, amit valamilyen anyagra való érzékenység okoz, pl mosószer, penész spórák, etc...)

Nincs jelen

 

#2589 2015-02-06 09:23

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Van valakinek véleménye a Budenofalk habról?
Én azt tapasztalom, hogy több vér van a székletemben amikor ezt használom.

Nincs jelen

 

#2590 2015-02-09 08:38

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

e.zsolt: lehet hogy megsérted a végbelet amikor benyomod nem? Egy kis síkosítás nem árt. Aztán az is lehet hogy nem használ, vagy tele van a beled amire még rányomod. Elvileg pont hogy csillapodnia kéne a vérzésnek.  Én akkor kaptam amikor már nem volt alkalmas a belem a beöntés benntartására.
Ráadásul ennél a habnál szigorúan be kell tartani a használati utasítást, azaz felhenyezés és benyomás után nem azonnal kihúzni, hanem hagyni idõt hogy "szétterjedjen". Továbbá tilos grapefruitot, vagy grapefrutitot tartalmazó készítményt, gyümölcslevet inni mellette (ez is okozhat problémát).

Nincs jelen

 

#2591 2015-02-09 16:35

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Köszönöm Rigor.
Egy kérdésem lenne még. Medrollal mehet együtt a hab?
Betegtájékoztatón nem találtam.

Nincs jelen

 

#2592 2015-02-09 21:52

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Igen, nekem eleve úgy írták fel hogy mellé. Bár medrol reggelre, hab estére.

Nincs jelen

 

#2593 2015-02-10 15:55

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nekem 20 - 30 centi bélszakasz érintett a gyulladásban.
Akárhányszor tükröztek mindig ezt állapították meg.
Most a székletem eleje nem véres de a vége igen.
Lehet, hogy most feljebb fekélyes a bél?
A hab addig lehet nem megy fel.
Ez csak egy észrevétel.

Nincs jelen

 

#2594 2015-02-10 20:14

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Ha piros a vér, akkor alsóbb szakasz, minél sötétebb (akár fekete is) annál feljebb van a fekély. Az lehet hogy amikor kijön, a végére tapad a vér, vagy utána jön (ahogy felsérti a fekélyt a végén).

Nincs jelen

 

#2595 2015-02-11 17:06

zoli92
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata candida gombával kapcsolatban? Élég gyenge az immunrendszerem és kezelés ellenére is folyton visszatér, illetve el se múlik. A nyelvemen szinte állandósult jelleggel van lepedék, hol nagyon durván, hol meg alig látható. Bõrgyógyásznál voltam, írt fel gyógyszert, de sajnos a nyelvemen megmaradt a fertõzés. A hosszú várólista miatt el fog tartani vagy két hónapba amíg visszajutok a bõrdokihoz. Valaki tudna valami hasznos tippet adni?

Nincs jelen

 

#2596 2015-02-15 18:15

Nyiki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Hát engem aztán próbára tesz a sors rendesen :P
Végre lett étvágyam, a járkáló csontváz felpakolt magára 3 kgot ;)
Tök jól kezdtem érezni magam, még az sem zavart, hogy Medrol barátom elkezdte csesztetni a bal térdem, húzódott a vádlim, de kit érdekel, jól vagyok, semmi görcs stb....3 nap múlva bucira dagadt a bal lábszáram....
Nyiroködéma :( :( :(  most járhatok nyirokterápiára maszíroztatni, fáslizni kell és napi 3x tornáztatni ja és sétálgatni, és iszonyatosan fáj néha mint vmi nagyon durva izomláz, közben visszamentem dolgozni, estére elefánlábam van, csak a futócipõm jön fel a lábfejemre és szabadidõnacikat tudok hordani, még szerencse, hogy enyhe tél van :P
Mindez jött a fájós térdbõl amit kíméltem, a Colitis miatt 24bõl 20 órát itthon feküdtem, ültem, pihikéztem és a sok apró dolog ezt okozta :(   hát ilyen is van, szóval gondoltam nem árt ha tudjátok ;)

Nincs jelen

 

#2597 2015-02-18 23:06

Anci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Csilla !regota varom hogy valaki irjon a psc rol ,ez sajnos a colitis szovodmenye ami az epeutakat is gyulladasba
hozza es a majat is megtamadja .Sok orvosi  irast lehet olvasni rola , afiam pancolitises 24 eve tavaly  jott ki ez a psc betegsege
mellekesen, faradtsag feledekenyseg  es allando viszketes .Nagon elvagyok keseredve hogy mi lessz  belole .

Nincs jelen

 

#2598 2015-02-20 19:13

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nyiki: Én medrol mellé mindig iszogattam kalcium-magnézim pezsgõtablettát (medrol csökkenti a szinteket) - mivel néha olyan lábgörcsök törtek rám hogy éjszaka hirtelen ordításra ébredtem és rájöttem hogy én vagyok az aki ordít. :P Sõt ha mozog is az ember, akkor fokozottan elõfordulhat. Egyszer például egy szórakozóhelyen gyakorlatilag elvágódtam a földön, mert olyan görcs állt mindkét lábamba, és 5 perc nyüszögés után tudtam csak megmozdulni. De ennek már hmm vagy 6-8 éve :P

Nincs jelen

 

#2599 2015-02-20 19:41

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nyiki: Medrol mellé szedsz Káliumot? (Kaldyum)

Nincs jelen

 

#2600 2015-02-20 20:13

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Marcsi: Az alap nem? Meg a gyomorvédõ.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB