#301 2008-03-18 17:02

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Halika!

Moncsy:a tünetek tök normálisak,és mondjuk rá hogy nyugalmi idõszakban vagy.:D
Pánikba nem kell esni,arra ráérsz késõbb.:D
Nyugodj meg,szedd össze a gondolataid,írd fel a kérdéseid egy papírra és úgy menj a dokihoz.
Addig ne hagyd ott,amíg mindenre nem válaszol,többek között arra is hogy mely szakaszok vannak begyulladva.
Ha nem készséges,akkor keress mást,ez a fránya crohn jó orvos-beteg kapcsolatot igényel.:D
Ha van még kérdés várom.:D:D:D

Nincs jelen

 

#302 2008-03-18 17:15

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Köszi szépen Deart, a tanácsodat megfogadom és már ma megkezdtem enni a Béres Magnéziumot. 1 hónap mulva referálok.

Nincs jelen

 

#303 2008-03-18 20:32

Moncsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Köszi Roor!

Épp ma találkoztam egy belgyógyász doktornõvel, aki ajánlott egy orvost. Holnap kérek is idõpontot tõle. A papíros dolog nem is rossz ötlet. Mire meglesz az idõpont könyvbe is foglalhatom azt a sok-sok kérdést.
Addig pedig igyekszem nyugodt maradni, mert ugye betegebb nem lettem a diagnózistól. A rengeteg itt olvasott információ pedig hasznos, hogy kordában tudjam tartani (hogy a szavaiddal éljek) a kis genyót.

Pussz

Nincs jelen

 

#304 2008-03-18 20:37

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Halika!

Moncsy:akkor könyvvel mész,de addig el ne gyere míg tele nem írsz egy másikat a válaszokkal.:D:D:D:D
Nyugi most már jó helyen vagy,az egyetlen hátulütõje az ittlétednek,hogy téged is megfertõz a fórum-láz,és nem tudsz nélkülünk élni.:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#305 2008-03-18 20:44

Moncsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Való igaz a lázas állapot.

Most jöttem vissza, hogy lekapcsoljam a gépet. Egy kicsit azért csak benéztem még.

De mostmár megyek alukálni, tök fáradt vagyok és holnap vár a meló.

Szép álmokat!!

Nincs jelen

 

#306 2008-03-18 21:01

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

mendy63!
Örölök,hogy segIthettem :)Remélem,hogy nemsokára jól lesz az a fránya pulzusszám :)

Nincs jelen

 

#307 2008-03-19 14:00

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

már 1-2 napja egyszer éreztem, és most megint: mintha felgyújtották volna a hasamat belülrõl, olyan érzés. nem fáj, csak nagyon rossz, mintha lángolnának a beleim. volt már ilyen valakinek? vagy ez "normális" kísérõjelensége ennek a fránya kórságnak? (diagnózisom még nincs, de colitis gyanújával vizsgálgatnak egy ideje)

Nincs jelen

 

#308 2008-03-19 14:29

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

ismerõs... ha szerencsém van, csak puffadás miatt, ha nincs szerencsém, véres széklet idején. de csak pár percig tart. tegnap is ilyet "játszottunk", de úgyis elmúlik, én vagyok a határozottabb :) tavaszt és jóidõt rendelek el, hidegfrontok távozzanak! sürgõsen!!! :D

Nincs jelen

 

#309 2008-03-19 14:35

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

köszi a gyors választ. nem tudom kötni a dolgot sem puffadáshoz, sem vérhez, mert nálam egyik sincs. de remélem, hogy tényleg csak a frontra reagálok most így. csak kicsit rémisztõ érzés, mert hogy teljesen új, ilyen eddig még nem volt.

Nincs jelen

 

#310 2008-03-19 14:44

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

sz'tem bélügyileg rendben lévõ embereknél is van ilyen. én már nem emlékszem :( csak azt tudom, nálam mit jelent. sz'tem na parázz rajta feleslegesen, fel a fejjel!

Nincs jelen

 

#311 2008-03-19 17:41

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Halika!

Ég a pofám.:D De szó szerint!:D:D:D
És ez napok óta így megy.:D
Gondolom crohnúr mellékhatása?!:D

Nincs jelen

 

#312 2008-03-19 17:50

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

off
Eg a pofam nekem is, mert ma ugy tunik, +csipett a hulye kigyo...
A "Kiserojelensegek" topic cimrol arra asszocialatam, itt olyan sok csinos, ertelmes, jo humorral +aldott  leanyzo van, hogy barmelyiket elfogadnam kisero jelensegnek :-)
Szemben, a meglevoknek :-(((
uff

Nincs jelen

 

#313 2008-03-19 19:32

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

miért nincsenek ? :)

Nincs jelen

 

#314 2008-03-27 11:12

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kérdezni szeretnék, segítsetek! Volt valakinek a betegség diagnósztizálása elõtt vagy után haematomája az anustól valahány centire ? Nekünk több mint egy évvel ezelõtt láttak ilyet az anustól 20cm-re egy kb.2cm kékés rögöt de nem mertek hozzányúlni , nem vettek szövetmintát belõle. lehetséges-e , hogy mostanra fölszívodott vagy esetleg nõ.
Válaszaitokat elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#315 2008-03-28 07:36

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Két napja olyan rossz a közérzetem..1x volt is hasmenésem persze mákostészta után :).Olyan fáradt vagyok (egész nap csak aludnék).A derekam is majd leszakad.Lehet ez az idõjárástól?Eddig legalábbis amikor változott az idõ mindig megsinylettem..Éjszaka is többet bámultam a holdat,mert nem tudtam aludni.
Ti hogy viselitek a frontokat?
Igazi vén kriplinek érzem magam :D..

Nincs jelen

 

#316 2008-03-28 07:54

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nehezen viselem én is a frontokat. Sokszor úgy érzem azok a bélszakaszok ahol mûtve voltam  kiszakadnak, tudom ez hülyeség de az érzés nagyon rossz. Igazad van Deart én is vén kriplinek érzem magam és akkor mi lesz késõbb?

Nincs jelen

 

#317 2008-03-28 08:06

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Én is nehezen viselem el ezeket a napokat. Örülök, ha letudom a munkahelyet és végem. Semmire nincs erõm, szalad a háztartás és még sajog is az a bélszakasz, ahol állítólag most már csak hegek vannak. Plussz az izületeim is rendetlenkednek. Szóval úgy érzem magam, mintha a saját nagyanyám lennék.

                                                                      Jehu

Nincs jelen

 

#318 2008-03-28 09:07

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

a hidegfront - mint ami pl. múlt héten is érkezett - a köv. sorrendben zajlik nálam: 1-2 nappal elõtte már izomfájdalom, rosszul alszom, hülyeségeket álmodok, aztán jön a fáradtság, véres széklet, hasmenés/egyszerûen csak képlékenyebb. ezt jóformán - kb. ebben a sorrendben - minden durvább hidegfrontnál végigkínlódom! és semmit, de semmit nem tudok kezdeni vele...

Nincs jelen

 

#319 2008-03-28 09:47

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Sajnos csak csatlakozni tudom az elõttem szólókhoz.A hidegfront borzasztó .Reggeli fejfájás, hajnali felébredések,derékfájás kegyetlen(ehhez hozzátartozik hogy napközben nincs csak éjjel). És ahogy virágom írta a mûtött részek mintha ki akarnának szakadni.Két napja példáúl a jobb oldalon a csípõlapátnál piszokúl fáj.Ott lehetett a vakbelem arra gyanakszom.És a nyakcsigolyáim nem tudom hogy a crohn-tól vagy mástól de nagyon fájnak.jólesne egy masszírozás

Nincs jelen

 

#320 2008-03-28 13:39

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Linus!

Azt kérdezném, hogy ilyenkor változtatsz valamit a gyógyszerezéseden, vagy csak ugyanugy szedsz mindent tovább és rendezõdik a dolog. Azért kérdem, mert a lányomnál is ez van, ami nálad, de ha egy pici vért látok a székletében akkor rögtön adok neki kupot, nem merek várni és nem igazán szereti a kúpot, pedig hatásos. A Laktív szedése óta szerencsére ritkábban kell, de néha szükséges, egyébként úgy tünik egy idõ után semmi sem olyan hatásos, mint az elején.
Tegnap voltunk kontrollon és a kezelõorvosunk nagyon elégedett volt a laboreredményével és ahogy a lányom kinéz. A menszeszes dologra Dicynone tablettát javasolt folyamatosan szedni, szedett már valaki ilyet?
Üdv.: Ani

Szerkesztette: ani58 (2008-03-28 13:40)

Nincs jelen

 

#321 2008-03-28 14:28

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Kisérõjelenségek

Sajnos hasonlókat tapasztalok én is a hidegfrontok érkezésekor. Vegyünk egy durva hidegfrontot, amikor tíz fokkal hül a levegõ egyik napról a másikra. Az elõtte való napokban semmi rendkívülit nem tapasztalok, viszont a hidegfrontot követõ nap reggelén fáradtan ébredek, és ólmos mozgással járok a WC-re egy-két napig szabályos hasmenésem van. Ebbõl a szempontból teljesen tehetetlen vagyok. Már öt hasi mûtéten átestem, és teli van a bélésem hegekkel, ami frontszempontból azt jelenti, hogy jobban görcsöl. Megpróbálom tudományos alapon szemlélni a helyzetet, hogy a nehezebb hideg levegõ, ami ilyenkor fölénk érkezik, arra készteti a véredényeinket, hogy kiegyenlítsék a nyomáskülönbséget, plusz a mûtéti hegek... és én ezért mászom a planfonra.

Nincs jelen

 

#322 2008-03-31 09:33

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

A lányomnak két vasárnap is egymás után hõemelkedése volt, szinte percre pontosan este 10 óra körül kezdte érezni, olyan 38-ig ment fel és nem értem az okát, mert semmi nem indokolta és más napokon nem jelentkezett. A Salazopyrinre van ráírva, hogy okozhat hõemelkedést, de elképzelhetõ, hogy másfél éve szedi és most okoz ezt, tapasztalt már valaki hasonlót? Mindkétszer jól leizzadt és reggelre nem jelentkezett semmi más tünet.

Nincs jelen

 

#323 2008-03-31 10:19

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Ani58!

Azt nem tudhatom, hogy a lányodnál mi okozza, de velem az elmúlt 16 évben már sokszor volt ilyen vagy hasonló testhõmérsékleti gond. Okot mást nem találtak s a crohnomra fogták. De legutóbb a fül-orr- gégészeten is erre a betegségre vezették vissza a panaszaimat. Valóban százarcú kórság ez, bár néha vannak kérdõjeleim, hogy sok  mindent ráfognak.

                                                                        Jehu

Nincs jelen

 

#324 2008-03-31 11:00

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Ani, nekem rengeteg gyógyszerem van ahhoz képest, amit a lányod szed jelen pill., úgyhogy sokmindent ilyenkor én már nem tudok kezdeni magammal. ez alól kivételt képez ugye az az eset, mikor az olasz út elõtti napon végsõ elkeseredésemben ráküldtem 16 mg Medrolt. aztán még aznap reggel, indulás elõtt ugyancsak 16-ot, és ennyi volt, ezzel el is intéztem. de szükségem volt rá, miután nem csak repültem, de Rómából még egyedül kellett továbbmennem is piciny kis csomagommal. és a magam ellen elkövetett medrolos merényletnek köszönhetõen nem is volt semmi gond... és késõbb sem, egészen a legutolsó hidegfrontig...

ilyenkor, mint most az utóbbi két hétben is, igyekszem többet pihenni, még jobban átgondolom a fõzést, és most épp körömvirágteával is próbálkozom. viszont most, hogy megint kijött a jóidõ, már meg sem lepõdtem, hogy ma reggel sokkal inkább formált volt a székletem, mint az elmúlt két hétben bármikor... (megjegyzem a hidegfront egyben lassítja is a gyulladásos folyamatok gyógyulását.)

tavaly én is kúpot kértem a doktornõtõl, mert korábban már nekem is az segített. akkor azt mondta, hogy mivel csak az alsó néhány centin hat, nekem meg elvileg ott minden rendben, ezért nem ír fel nekem, csak ha látja, hogy ott a gond. én a tükrözésbe akkor nem mentem bele, így kúpot sem kaptam. jövõ héten viszont tükröznek, már nem húzhatom tovább, úgyhogy talán kiderül, mi cseszeget folyton. egyébként az aranyeret sem zárom ki...

Nincs jelen

 

#325 2008-04-01 18:43

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!nem tudom ki hogy van vele,de én lelkileg rettenetesen odavagyok  mellékhatások miatt.lábfájdalomra elkezdtem szedni a magne b6-ot,azt hittem elég lesz egy dobozzal beszedni,de ma rájöttem 2 nap kihagyás után,hogy kell...állandó izomrángásom,és görcseim vannak,de fura,hogy csak a jobb vádlimat viseli meg a téma nagyon.aztán ez a rohadt medrol.tegnap vettem észre (már egy hónapja szedem) hogy a hátamon a két lapockám közt fel egészen a tarkómig az eddigi kis szöszi pihék helyén már egész sötét "kimondottan nem pihék" vannak! véletlenül pillantottam csak oda.na hát nem kell ecsetelni gondolom,hogy egybõl sírógörcs... :( a pocok fejemhez már kezdek hozzászokni.mindenki azt mondja,hogy milyen jól áll meg minden.hát én azért viszasírom a beesett arcomat.nagyon el vagyok keseredve.drága nagyim is azt kérdezte,hogy híztam?mert látszik az arcomon...ja mondom most pofára gyúrok!!! :) szóval sosem voltam egy híú típus,mert nem vagyok egy szépségkirálynõ,de engem nagyon zavar...párom azt mondja,hogy õt nem. nameg lassan már a szakállam is kinõ ahogy elnézem.mindenkinek pihés az arca a füle alatt.nekem itt eddig szintén szöszi pelyhek voltak,amik ugyanúgy sötétednek,mint a hátamon.nem mintha az üzletben olyan sok napsütés lenne,ahol dolgozom,de azért egy egy pántos kis felsõt vagy valamit szeretnék hordani a nyáron...de így?ezért nem félek az immurantól sem,hogy ha sokat napozok kiütéses leszek,hisz pultos révén nem sok idõm lesz fõleg a szezonban a strandra járni,de már ezt megszoktam.szóval ti ezt hogyan vészelitek át?elõre is köszike

Nincs jelen

 

#326 2008-04-01 20:23

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Gigi!nem leszek depis ez miatt de azért lelkileg megvisel.akinek nem tetszik,nem néz rám...nem érdekel.remélem ideiglenes az állapot.dokinõ azt mondja,ha elhagyom a medrolt kb. 3-4 hét és elmúlnak a dolgok.a képemen látszik azért a höri pofa.az a vicces,h a lábamat epilálom és ott nem nõ sûrûbben meg ilyenek.csak az arcom,meg a hátam.kezem eddig is szõrös volt,de ott nem lett durvább."odalenn" sem kell sûrûbben írtani.szóval..nem értem.azééé köszönöm,megnyugatató volt,h írtál róla.ja meg még annyi,hogy tegnap este és ma este is olyan 8 körül kezdõdött,hogy érzem mintha hõemelkedésem lenne.nem vagyok jhajlandó megmérni lázmérõvel,mert csak felidegesítem magam rajta.lázcsillapítót meg nem veszek be.amióta crohn-os vagyok,lázam még sose volt,amit furcsállt a dokinõ is.néha néha volt csak hõemelkedésem.szóval marad a nyakig takarózás meg a mézes tea. :) (vagy talán ha szerencsém van és a drágám nem túl fáradt a páros izzadás! :) az jó mindenre!!! öreganyáink is megmondták :) jó pihenést mindenkinek!!!

Nincs jelen

 

#327 2008-04-01 20:25

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Én is most hagytam abba a Medrolt.Én ugyan pasi vagyok tehát a "pihe" dolgok nem annyira bántanak de én is észrevettem magamon jeti vonásokat.Néhol olyan dús lett a bundám hogy magam sem hittem.A hormonális dolog a ludas ebben azt hiszem.De most letettem.Remélem jó hosszú idõre.

Nincs jelen

 

#328 2008-04-02 01:23

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Gigi, én is pont a karácsonyi képeken szembesültem a dolgokkal.:D A tükörben nem tûnt másmilyennek a fejem, na de a fényképeken... Meg egyre több ismerõs kezdte mondogatni hogy milyen sokat híztam, hát nem esett vmi jól mindenkinek elmagyarázni mitõl is van, fõleg ha nem is hitték el. Én most vasárnap kell hogy lerakjam a medrolt kb 4hónap után, de már elõre parázok hogy belobban a k........ crohnom. Pedig nagyon szeretném elhagyni végre...

G.

Nincs jelen

 

#329 2008-04-02 07:13

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Nekem tegnap olyan remegést/rezgést csinált a combom mintha egy rezgõs mobil lett volna beépítve. Ráadásul arrafelé esett a zsebemben a telefon is, így jópárszor kaptam utána hamis riasztás miatt!

Nincs jelen

 

#330 2008-04-02 15:15

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Eddig 2naponta kellett bevennem egy negyedet (4mg), egy hete pedig már csak 3 naponta egy negyedet. Vasárnap jön az utolsó, remélem nem lesz para belõle késõbb. Vissza is veszek magamból nehogy belobbanjak megint, mert az utóbbi idõben elszaladt velem a ló...

Nincs jelen

 

#331 2008-04-02 20:06

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

én 32 mg medrollal kezdtem,aztán 2 hét elteltével 4 mg-mal csökkentettük,mostmár úgy szedem,h 3 naponta 4 mg-mal kevesebbet veszek be.remélem nem lesz gond ha teljesen elhagyom,hiszen már 2 hete szedem mellette az imurant.lesz gond?

Nincs jelen

 

#332 2008-04-02 20:34

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

A próféta szóljon belõled Gigi.:D

Nincs jelen

 

#333 2008-04-03 11:34

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok,
Puchita: teljesen megértelek!!!! Nekem is hasonló szõrösödési mutatóim vannak (bár a hátamot még nem láttam), de a bajuszom után most újabban az állam szõrszálainak hosszabodását észleltem. Borzasztó.
A kozmetikus azt mondta, hogy csak akkor nyúljak hozzájuk, ha a szteroid elhagyását követõ 4-6 hónapon!!!! belül nem normalizálódik a helyzet. Az az igazság, hogy eddig sem voltam egy vékony nádszál és a tükör már jó ideje problémát okoz az életemben, de a mostani helyzet mindent alulmúl.
Komolyan mondom, én már nem is tudom, hogy más hogyan bírja elviselni ezeket a helyzeteket, fõleg, hogy amiket itt olvasok, hogy kivel mi történik, hát én még nem is a leggázosabb eset vagyok, mégis....
Hihetetlen rossz a kedvem, sõt...
Roor. az arcégés. Húúúúú. Múlt héten voltam egy elõadáson, ahol két elõadót hallgattunk végig este, és a szünetben éreztem, hogy állatira melegem van. Na, persze, jöttek a vörös foltok két oldalt. Ne tudjátok meg, hogy az emberek hogy bámultak meg... Már ordítani lett volna kedvem, hogy én a gusztustalan, beteg vagyok és hormonkészítményt kell szednem, és ennek ez a hatása... Dehát, ezt ugye nem lehet, úgyhogy most vagy el kellett volna bújnom egy sarokban,vagy... Akkor meg az jött be, hogy akinek ragyás az arca, vagy valami, az hogy ki lehet téve ennek... folyamatosan. Mégsem vigasztal, az a rohadt helyzet. Sóval-borssal, nem egyszerû.
Hogy lehet túljutni ezen? Már lassan látnom sem kell magamat a tükörben, hogy szinte hányjak magamtól. Na, befejeztem, bocs, hogy ... de jó volt kiírni. Szép napokat

Nincs jelen

 

#334 2008-04-03 20:04

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!

Én nekem az elsõ héten 32mg medrolt kellett szedjek utána 3 naponta csökkentenem 4 mg-al.És ugy tünik nagy a baj!Pár napja teljessen elhagytam és bizony szép lassan ugy érzem magam mintha nem is szettem volna!(legalább is gondolom a Medrol elhagyása miatt van)Reggel futok vagy 5×,és most már napközbe is egyre sürübb!A jó étvágyam is elfogyott!Nem tudom mit tegyek,a dikihoz hónap végén kell menjek,de addig???
Tudnátok tippet adni?

Nincs jelen

 

#335 2008-04-03 20:10

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Persze! Azonnal menjél vissza a dokihoz...ilyenkor nincs az hogy Neked csak hónap végén kell vissza menni. Amúgy is az általában arra vonatkozik hogy ha minden rendben akkor kontrol a hónap végén, panasz esetén azonnal! Szerintem hívd fel és a leközelebbi idõpontot kérd ki magadnak.

Nincs jelen

 

#336 2008-04-03 20:35

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves sugi!
Egyet értek Lisával ha ilyen sûrûn látogatod a dupla nullát akkor irány a doki.

Nincs jelen

 

#337 2008-04-03 20:39

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Lisa!

Igen gondoltam erre én is.Ugyhogy igy terszek,biztos ami biztos!Az az igazság mivel valamilyen szinten új nekem ez a Crohn betegség,nem igazán tudom mi a dörgés!2003 ban még CU diagnosztizáltak és azzal nem volt ennyi problémám!(nem is jártam éggyáltalán dokihoz eddig)Pontossabban tavaly szeptemberig mert igazából akkor kezdödött egy sipollyal a dolog.Mütét,utána tükrözés február végén stb.Tiszta tortura volt az egész!Hát ez van!Nagyon reménykedtem hogy minden okés lessz,függetlenül attol hogy tök gázos csajszi vagyok(mivel nálam semmi nem megy simán,még egy nátha sem).
Hát köszi szépen!Nagyon jó hogy van ez az oldal és a forum ahol ténylegessen meg lehet beszélni mindent!Jól esik a segitség ilyen nehéz pillanatokban!
Csak az a baj,hogy amiröl beszélgetünk az nem jó,mert mindeki a tapasztalatát irja le a betegségrõl!
És elszomorit hányan küzdünk a CU-val vagy a  Crohn-nal!
KÖSZÖNÖM!

Nincs jelen

 

#338 2008-04-04 09:14

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Sugi, igen ezt én is észre vettem hogy igen sokan vagyunk és akik még nincsenek is diagnosztizálva azok ugye nincsenek is a statisztikába...sajnos.
De tényleg jó ez az oldal és ha tudunk akkor segítünk. Azért ne felejtsd el a lényeget..FELHÍVNI az orvost!!! Jobb lesz majd , ha minden igaz vagy legalábbis elviselhetõbb, azért ha már ennyi  mindenen átmentél, akkor az legalább valami hogy tudják, hogy is állnak de sokan még a tükrözéssel is bajlódnak ...háát igen elég gyorsan lezajlott az egész Nálad de legalább nem kellett annyit morfondírozni..vitt az ár, most már kezelni kell, abban pedig elsõsorban egy JÓ orvos segíthet akire bármikor számíthatsz :)
Kitartást kívánok Neked és hogy az orvos találjon valami megoldást a medrol elhagyására.
Ha tudsz írj fejleményeket , szia :Lisa

Szerkesztette: Lisa (2008-04-04 09:16)

Nincs jelen

 

#339 2008-04-04 19:50

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Kedves Lisa!

KÖSZÖNÖM!!!!!:)
Nagyon jól esik a támogatásod!Hétfön hivom a dokinõmet remélem mihamarabbi idöpontot ad!:)
Nagyon nem ismerem még,majd meglátom milyen lessz a hozzámállása.Ha nem olyan JÓ akkor keresek egy JÓT!
Férjemmel is sokat tanakodunk ezen.Tarcsaiba a Flora Ferenc korházba járok.A sebészeti osztály az egész jó volt a doki is állati rendes és normális volt,remélem it se lesz gondom!
Természetesen irok a féjleményekrõl!
Szia:Sugi

Nincs jelen

 

#340 2008-04-05 19:10

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Lehet hogy nem ebbe a topikba tartozik amit kérdezni akarok.A 2.-dik mûtétem után találtak a hasamban 2 gennycsomót amibõl tenyésztés után szépen kimutatták az MRSA bacit.Volt e már valakinek hasonló és okozott e valamilyen panaszt?

Nincs jelen

 

#341 2008-04-06 16:06

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sugi! Engem is érdekelnének a fejlemények, mert én már nagyon hosszú ideje "medrolozok" ezt sokan tudják, remélem visszamentél a dokihoz!!!!!

Nincs jelen

 

#342 2008-04-06 19:43

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sugi!ne hozd rám a frászt.én ma vesttem be az uccsó medrolt,és nagyon nem vágyom az olyan állapotra...igaz én most imurant is szedek.de semmi mást...ugyanis leteszem a gyógyszereket.pentasát,kliont már több mint egy hete nem szedek.változás nincs.napi max 2 wc,mit eddig.étvágy maradt a régi (zabálok állandóan) diétát nem tartok,amit megkívánok az jöhet.egyedül tejet nem iszom,csak amennyi a kávéba kell! jah,és voltam pénteken szellemgyógyásznál... eszméletlen jó élmény volt!nyugodt és tiszta érzés...igaz 5 rongyot legombolt rólam,de azt mondom megérte!nagyon megkönnyebbültem! :) azt mondta,valami nagyon jó dolog fog történni velem.na ma meghalt az egyik cicám... de remélem a gyógyulgatás az amire gondolt! :) már majdnem 2 hónapja tünetmentes vagyok az uccsó fellángolás óta,úgyhogy reménykedünk! :)

Nincs jelen

 

#343 2008-04-07 18:13

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Sziasztok!
Egy furcsa kísérõ jelenségrõl szeretnék kérdezni.A fiam colitises és most gyógyulgat,bár még mindíg nincs olyan állapotban mint a fellángolás elõtt.Valahányszor leül a monitor elé pár perc és már megy i a wc-re.Kb 3x egymás után.Próbáltuk,hogy kikapcsoltuk a monitort csak a sz.gép ment,úgy nem volt semmi baja.Ez már két hónapja tart.Ti tapasztaltatok hasonlót?

Nincs jelen

 

#344 2008-04-07 18:27

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

ezt most nem is nagyon értem...

Nincs jelen

 

#345 2008-04-07 18:31

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Kisérõjelenségek

Milyen monitor? TFT/LCD vagy katódsugárcsöves?

;)

Nincs jelen

 

#346 2008-04-07 18:38

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Katódsugárcsöves 21"-os /bazi nagy/.

Nincs jelen

 

#347 2008-04-07 19:02

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Huu ez érdekes lehet a villogás stresszeli? Volt valami japán mesével is hogy hánytak tõle a gyerekek, és epilepsziás rohamot kaptak.

Nincs jelen

 

#348 2008-04-07 20:23

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Szia Bakkos7,
sokszor rám is rámjön, hogy leülök a gép elé és aztán gyorsan fel is állok, szaladok, stb... De az enyém laptop, úgyhogy.... De érdekes. Szép estét!!!

Nincs jelen

 

#349 2008-04-09 20:19

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

nekem nem volt ilyen gondom,ugyhogy ehhez nem tudok hozzászólni.viszont 2 napja nem szedem a medrolt,sem az immurant...abszolut semmilyen gyógyszert nem szedek,csak vitaminokat.egyenlõre semmi panasz,csak annyi,hogy a székletem kicsit lágyabb,mint a normális,és nem is megyek wc re többször,mint eddig(max.2) szóval kísérleti idõszak!!! :) tessék szurkolni!

Nincs jelen

 

#350 2008-04-10 01:21

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Kisérõjelenségek

Százmillió ezerrel!!!!!!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB