#601 2007-01-30 20:06

Oscar
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

valaki írt egy orrspray-rõl, ami csontritkulás ellen van, de sehol nem találom.

valaki tud valamit errõl a szerrõl? illetve arról, hogy valóban nem jó-e a crohn fosamax kapcsolat?

Nincs jelen

 

#602 2007-01-30 20:39

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Halihó eeva!!!!!!!

Sajna a szemszárazság a betegség velejárója. Nekem a betegség diagnosztizálása után a szemem fél dioptriát romlott és azóta is állandóan gyulladásban van. A Tears Naturale II szemcseppet kell használnom szükség szerint. Nekem sokat segít.- üdv! apacsanya

Nincs jelen

 

#603 2007-01-31 09:24

balu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Dori!
A vidéket arra értettem, hogy nem a fõváros! Nem lenézés céljából!!!!!
Sokan kipróbálták a tso-t, de ugye ehhez kell egy orvosi igazolás is, ebbõl gondoltam azt, hogy sok orvos hozzájárult! Aláirom az elhangzottakat ezzel kapcsolatban!
Nem az a baj, hogy ellenzi, hanem az ahogy a tudomásomra hozta a nézeteit!
Visszatérve a remicade -t sem kapok!  hmmmm?  pedig az nem kisérleti dolog!!!
Üdv:Balázs

Nincs jelen

 

#604 2007-01-31 09:45

mezke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok.

Újra megnézettem a vérképemet, hogy nem hibáztak-e.
Úgy néz ki nem.
Jók az eredmények, annyi változás 2 hét alatt, hogy a CRP nem  0, hanem 3.

Tehát ezt csak a TSO javára tudom írni, mivel a napi 2x2 Salofalkon kívül mást nem szedek hónapok óta.

Olvastam már itt a fórumon, hogy többen jól érezték magukat, de a tükrözés mutatott fekélyeket. Az orvosi válasz az volt rá, hogy a bélnek sok idõre van szüksége a regenerálódásra.

Tehát az utolsó 15. TSO adagom után azt kell mondanom, hogy a TSO hatékony.
Ugyan nekem speciális helyzetem van, szûkület, sipoly, és mûtét elõtt is állok emiatt, úgy érzem, ha ezek nem volnának, már rég sokkal jobban lennék még ennél is.

Nincs jelen

 

#605 2007-01-31 12:31

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

szia balazs'''
hat tudom, hogy a videket nem a fovarosra ertetted, hiszen azert videk.
es en, mint szegedi letu lemberke meg kell vedenem a videket :)
remicadet nem kapsz?
egyaltalan indokolt lenne az eseted?mert azt nem lehet "csak" ugy, hogy szarul vagyok kell remi-sajnos.
amugy ment mail.ki a kezeloorvosod?
udv.: dori

Nincs jelen

 

#606 2007-01-31 16:03

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Balázs:
Remicade-et csak súlyos és kellõen indokolt esetben kaphatsz!Pl: nekem az egész vastagbelem (az a maradék 110 centi) és az ileum teljesen gyulladt és igy is csak az van a papiromon, hogy "Remicade mérlegelése".
Amúgy az állam nagyonkeveset támogat belõle, mert egy infúzió ára (nem egy kúráé, hanem 1 darab infúzióé) majdnem 1 millió forint!Azért ha megnézed a TSO és a remi külömbségét láthatod te is!Amúyg a Remicade-et külföldrõl hozzák, bár infóim szerint itthon csinálják, de kint értékesitik.....Szal ebbõl nincs sok kiút!

Nincs jelen

 

#607 2007-01-31 16:13

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

há-há!!
nalad merlegelnek en meg kapom :p
nah jo a viccet felreteve-majd kivancsi vagyok, hogy hany nap alatt szerzi be k.á.
de surgesd meg, mert akkor nem tudjatok felvenni a versenyt motommal es velem ;)
ja bocs barni, hogy nem vtam msn-en-csak keszulodok... :o

Nincs jelen

 

#608 2007-01-31 18:28

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

OFF

dori:majd kapom amikor kapom.
De látom a telcsit nem tudod felvenni!
És ON

Nincs jelen

 

#609 2007-01-31 23:23

Monica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

SZIASZTOK!!!!!!!


Persze én se azt mondom hogy felkell adni mindent én is szedem a gyógyszereimet, csak azt hogy senkinek nem szabad elvenni a kedvét attól hogy megpróbálja ha az anyagi körülményei engedik. Azt gondolom az orvosoknak nem lenne jogában bárkit lebeszélni róla úgy hogy nem tudják gyógyítani a betegséget, mert ha csak a betegek felén segít az már nagy elõre lépés!!!!!! Ha csak egy kis remény van a gyógyulásra vagy az életminöség javítására azt megkell tenni pláne egy olyan szert aminek semmi mellékhatása nincs a gyógyszerekkel ellentétben és sajnos sok esetben nem sokat használnak!!!!!!!!!

                       Minden jót MINDENKINEK!!!!!!




                         ÜDV:. Monica

Nincs jelen

 

#610 2007-02-03 11:18

Oscar
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

azonnal menjetek el egy lisztérzékenység vizsgálatra

könnyen lehet, hogy nekem nem is Crohn-om van, hanem lisztérzékeny vagyok, ami ugyanazokat a tüneteket okozza
Tegnaptól gluténmentesen étkezem, és írom, hogy mit tapasztalok

De feltétlenül menjetek el, mert a bélgyulladás egyik oka a lisztérzékenység!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#611 2007-02-03 11:22

Oscar
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

egyet azonban nem értek. hogyan lehetséges, hogy egy egyszerû vérvételbõl kimutatható vizsgálatot nekem egyetlen orvos sem javasolta a 12 év alatt. ha bebizonyosodik, hogy "csak" lisztérzékeny vagyok, a diétával elmúlik a betegségem, tehát 12 éven át hibásan és feleslegesen tömtek tele gyógyszerekkel, akkor lépni fogok!

a lisztrézékenység vékonybél gyulladást okoz, nagyon kemény tünetekkel:

haspuffadás
vashiány
hasmenés
pókhas
fogyás
étvágytalanság
a vékonybél bizonyos szakaszainak elsorvadása
csontritkulás
felszívódási zavar

feltétlenül menjetek el megnézetni

Nincs jelen

 

#612 2007-02-03 11:31

Oscar
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

nekem mindig is speciális volt ez az egész Crohn mizéria.

12 éve diagnosztizálták, és mivel egy nagynevû orvos tette, soha, senki nem revidiálta ezt a vélmeményt, a kórlapomra rá volt írva , hogy crohn, és ennyi, minden orvosnak ez elég volt.

aztán pár hónappal ezelõtt, Budán az egyik kórházban egy gastroenterológus fõorvos kijelentette, hogy nekem nincs crohn betegségem (állítólag õ a legjobb ultrahangos), egyszerû bélgyulladásom van, hiszen a crohn egy speciáléis bélgyulladás, és csak kevesen veszik észre a minimális különbségeket.

ettõl fogva orvostól orvosig jártam, béltükrözés, melynek szövettana szintén nem erõsítette meg a crohn-t

aztán megrnedeltem a TSO-t, most vagyok az 5. hétnél, mikor felötlött bennem, hogy mi van , ha lisztérzékeny vagyok.

ha sütit, nkodelit, zsemlét ettem különösen komoly hasmenésem volt.

elmentem hát megnézetni a glutén érzékenységet, vettek vért, 2 hét múlva lesz eredmény, de szinte biztosra veszem, hogy nekem lisztérzékenységem van.

azonnal leálltam mindennel, ma már semmi olyat nem fogyasztottam és nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz az eredmény, hiszen állítólag már két hét után látható, érzékelhetõ javulás történik.


a TSo egyébként engem nagyon megnyomott. felhívta Kata a figyelmemet, hogy a 4-6. kúra között szokott szar lenni, hát z is lett, szerintem 1 kiló le is ugrott rólam, alíg bírtam a wc-rõl felkelni.

kegyetlen szar volt, de talán ma már jobb

irok mindent

szép napot

Nincs jelen

 

#613 2007-02-03 11:43

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Ne tudd meg Oscar de hasonlóképpen veled én is ebben a dilemmában vagyok. Most nem nézem vissza a topikokat de már valamelyik nap mintha emlitést tettél volna errõl és akkor én is jobban utánanéztem a dolognak "lisztérzékenység" és hasonló tüneteket  olvastam róla és nekem is hasonlóak a tüneteim. Szerintem megpróbálom magamtól én is elkezdeni a gluténmentes diétát. Nem is ártana ez a diéta mert én egyben candidás is vagyok. Ugy gondoltam egyenlõre a kenyeret számüzöm, helyette extrudált kukorica kenyeret énnék. Egyébként a lisztérzékenységet sem olyan egyszerü kimutatni. Nem elég hozzá szimpla vérvétel., szövetminta is kell. Ide a topikba én errõl többet nem irok mert  mert TSO a fõ téma . Üdv.mendi63

Nincs jelen

 

#614 2007-02-03 13:17

mezke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

A TSO a fõ téma, de pár mondat erejéig hadd idõzzek a lisztérzékenységnél.
Már én is gondolkodtam ezen. Meg fogom csináltatni, mert nem hülyeség.
Kérdés:
Az azt jelenti, hogy a teljes kiõrlésû tönkölyliszt, és a rozsliszt sem fér bele, vagy csak a búza, finomított liszt nem?
Oscar, elküldenéd az ulrahangos orovos tel.számát és nevét?
Köszi.

Nincs jelen

 

#615 2007-02-05 13:30

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Már nagyon rég írtam a fórumba, többek közt azért, mert a tapasztalatok azt mutatják, hogy minél többet foglalkozom a betegségemmel, annál jobban erõsödnek a tünetek és egyszerûen szarul érzem magam.
Balu nevû fórumtag 2007.01.29-én írt egy pár sort, ahol arról beszél, hogy "immunrendszer egy deka sem".
???
Én 9 éve vagyok Crohn beteg, vagy Colitises (ezt eddig senki nem tudta kimondani, hogy melyik is, de azt mondják az orvosok nem számít, mert a kezelés ugyanaz a 2 betegség esetében). Szóval én mióta beteg vagyok folyamatosan kapom az Imurant (100 mg naponta), ami ugye az immunredszert hivatott legyengíteni. Ugyanis mind a Crohn, mint a Colitis autoimmun betegség, tehát túlmûködik az ember immunrendszere. Ezért is kezelik a szervátültetteket is Imurannal, hogy az immunrendszer legyengüljön és ne lökje ki a szervezet az idegen szervet. Szóval én nem nagyon értem, hogy hogyan lehet egy IBD-s betegnek gyenge az immunja, én 9 éve nem voltam se influenzás, de még csak megfázva sem nagyon.

Más:
Amúgy a fórumot nézegetve, rendkívül hasznos oldalnak találom, annak aki megbetegszik és informálódni szeretne. Már beszélgettem egy hölggyel régebben telefonon, valamint e-mailben is (sajnos az elérhetõségeit elhagytam).
Ugyanakkor látom, hogy vannak tagok, akik már 2-3 éve folyamatosan, nap mint nap írnak a fórumba. Ezt nem tartom jó dolognak. Ha folyamatosan ezzel foglalkozunk, nem leszünk jobban. Legalábbis kisebb rá az esély. Rengeteget számít egy gyógyulási folyamatban a pszichikai hozzáállás. És ezeket nem azért írom, mert én egy könnyen beszélõ tünetmentes beteg vagyok. Tavaly úgy volt végleg kivezetik a belemet egy sztómába. Egy hetet kaptam a tükrözés után. Ha nem javul --->mûtét. Összeszorítottam a fogam és azt mondtam: "Márpedig 23 évesen nem fogok egy zsák sz**ral az oldalamon járkálni, nincs még családom, gyerekem se. És egész nap azt mondogattam: persze, hogy meg fogok gyógyulni, naná hogy igen.
És láss csodát (az orvos is azt mondta, hogy csoda, mert 5 % esélyt jósolt nekem) a hegesedés javult, a szûkület tágult. Azóta is folyamatosak a visszaesések, a fájdalom, a szenvedés. De ezzel sem a családomat, sem a környezetemet nem terhelem. És azt súlykolom magamba, hogy igenis nem vagyok beteg. A legnagyobb fájdalom közepette sem veszek be fájdalomcsillapítókat, nem maradok otthon feküdni. Ha otthon maradsz, mert te beteg vagy, sokkal nehezebben leszel jobban, mintha elmennél dolgozni és magadba súlykolnád, hogy nem tehetem meg, hogy rosszul legyek, mert dolgozni kell!!!!
Szóval pszihikailag kell ezt elsõsorban kezelni, amíg úgy hívod magad, hogy szegény beteg én, addig az is leszel.
Én pl. sehol nem megyek el wc-re, csak és kizárólag otthon. Egyszer, amikor még nem tudták mi bajom van, Németországba mentem, hátha ott rájönnek (így is volt). Busszal utaztam 16 óra volt az út. Már Hegyeshalomnál nagyon kellett wc-re mennem, de még 15 órán keresztül vissza tudtam tartani. (Nagyon szarul voltam, de visszatartottam.) Ez tulajdonképp agykontroll, mellyel a fájdalomküszöb is többszörösére emelhetõ.
Azt tanácsolom ne ilyen fórumokon beszélgessetek, inkább chaten, ha már az internetrõl beszélünk, de semmiképp ne a betegségrõl.

Aktív stádiumban lévõknek ajánlom, nekem nagyon bejött:
(Medrol már nem használt)
Heti kúra: Este egy Salofalk klizma, bele kell rakni egy ampulla Di-Adreson injekciót. Hatásos!!!

Nincs jelen

 

#616 2007-02-05 16:03

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

MrPeetR:
Elõször is, rossz topicba irtad!
Másodszor: "látom, hogy vannak tagok, akik már 2-3 éve folyamatosan, nap mint nap írnak a fórumba. Ezt nem tartom jó dolognak."

Kérdésem, ogy szerinted a friss, uj betegnek majd egy másik friss beteg fogja megosztani a tapasztalatait?Mert abból elég rossz dolog jönne ki nemgondolod?Mivel már 3ésfél éve irok ide ezért magamravettem és nagyon nem, értek veled egyet!
Én napi többször fellátogatok ide és mégse vagyok egy hudebeteg, mert mindenki annyira beteg amennyire beképzeli magának!Egy friss betegnél niylván jobban érzõdik a letargia, mivel em szokott hozzá a gondolathoz, de épp ezért kell ide olyan, aki már tapasztalt egyet s mást! Elnézve néhábny friss beteg "ötleteit" hát néha sírnom kell!Ráadásul a tudatlanság az amitõl sokan még betegebbek lesznek! Szóval lehet hogy szerinted nem kell ide tapasztalt fórumtag, énszerintem meg nagyon is kell!

Nincs jelen

 

#617 2007-02-05 17:08

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

barna-by:
Igazad van, valóban rossz topikba írtam, de csak azért, mert éppen Németországba készülök a TSO-t beszerezni és gondoltam találok valami infót, hogy hol található az Ovamed Gmbh. központja. (Sajnos nem találtam, így kutatás folyt.)
Igazad van amúgy, hogy a "friss" betegeknek csak a sajnos már sokat tapasztalt betegek tudnak hasznos tanácsot adni. Véleményem csupán azért fejtettem ki, mert sok tizenévest látok itt, hogy nap mint nap a fórumon idõznek. Ez egy pszichoszomatikus betegség, a negatív lelki állapot nagyon rossz hatást fejthet ki az általános állapotára egy betegnek. Saját tapasztalatom, hogy amikor arról olvasok kinek milyen sipolya, tályogja, egyéb súlyos szövõdménye van egy teljesen elveszett embernek érzem magam. Szóval szerintem mindenrõl a maga idejében. Nem szeretek sipolyokról olvasni például, mert szerencsére még nekem nem volt. (remélem nem is lesz) Természetesen tudom mi a sipoly, olvastam már róla. Ha egyszer nekem is lesz (de persze, hogy nem lesz!!!) majd olvasok arról is, hogy mit lehet vele csinálni, hogyan kell kezelni...stb.
Nekem is volt olyan idõszakom, amikor nagyon is foglalkoztatott ez a betegség. De ezen túl kell lépni. Mellesleg mindenkinek más a jó. Sokan esküsznek a zöldség/gyümölcs fogyasztására, én nagyon szenvedek tõle. Viszont rengeteg húst eszem, a szárnyasokat nem nagyon szeretem, így fõleg sertéshúst. Sok kenyeret, sok krumplit és olyanokat próbálok enni, ami tápláló, hízlal. Szóval a betegség lefolyása majd' mindenkinél más. Tudomásul kell venni, hogy egy jelenleg még gyógyíthatatlan (de szerencsére nem halálos) betegség, amiben szenvedünk. Mondhatni a leghûségesebb társunk, aki a sírig fog kísérni, bár ha szerencsénk van néha azért eltûnik. Az életmódot, alternatív gyógymódot pedig mindenkinek magának kell megtalálnia a megfelelõt.
Ne haragudj, ha megsértettelek az elõbbi hozzászólásommal, nem volt szándékomban. Csak én úgy vettem észre olykor 2-3 hétig eszembe se  jut, hogy beteg vagyok. Meg az se, hogy van crohn-colitis.hu. Ha minden nap belépnék ide, automatikusan tudatosulna, hogy ba***a meg, én crohn beteg vagyok. "Friss" betegeknek azért van esélyük informálódni akár egy normális gasztroenterológustól, vagy az orvos válaszol rovatban.
Ez nem jelenti azt, hogy bárkit lebeszélnék a fórumozásról! Sõt!
Egyszerûen ez az én álláspontom!

Nincs jelen

 

#618 2007-02-05 17:50

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

MrPeetR:
Nem sértettél meg csak érdekes volt amit irtál!
Én kutató jelleggel irok midnenkinek, sokaknak levélben, fõleg az olyanoknak, akiknek kemény leki gyötrõdést okoz feldolgozni ezt az egészet.Önerõbõl tanulok pszihológiát pont ezért, hogy a friss betegeknek tudja segiteni, ha nem is orvosként, de ne is laikusként!Tapsztalataim azt mutatják hogy a 3dik levélváltás után a pesszimizmust, a levertséget sikerül valamennyire leküzdeniük! AMúgy épp ezért szervezem a találkozókat is!Van aki nem mozdul ki, de kedve lenne megismerni  valakit, aki eljött vagy mindenkit és eljön!Rájön közbe hoyg nem a világ és még lehet hogy társra is talál!
8 évvel a hátam mögött napi szinten kb 10 percet töltök a saját betegségemmel, a többi mind az, hogy próbáljak segiteni másnak, akinek szüksége van rá! Pedig nem vagyok jól, de 8 év tapasztalata után tudom mi vár rám és tudom kezelni még a legsz.rabb dolgot is pozitívan!Ez az ami sok embernek nem megy és némi segitséggel midnenkine lehet csiszolni!
Ugyanakkor egy soha ill ritkán fórumozó ,mégis a betegségben sok idõt eltöltött beteg nem biztos hogy tud olyansegitséget nyujtani mint egy több éve fórumozó, nem azért mert ránõttem volna a fórumra, hanem itt megismerem, sõt, kiismerem az embereket, azt hogy a hozzáállása milyen, mire fogékony! Ez pedig égetõ!
Nem akarok ebbõl vitát csinálni, rmeélem nem is lesz az, csak ez az én véleményem!

U.i:ha reagálnál még erre, akkor a Beszéljük Meg topicba ird, mert itt OFF!

Nincs jelen

 

#619 2007-02-06 10:17

mezke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Kedves Mr PeetR!

Egyrészt sok mindenben igazad van. Nem kell annyit foglalkozni a betegséggel, nem kell a betegségtudat, bár amikor aktív szakaszban van, akkor nehéz nem tudomást venni róla, talán ezt te is elismered...
(Én 18 éve küzdök vele, sok tünetmentes idõszakkal. Mûtét elõtt állok, de ha találkoznánk, nem mondanád meg rólam...)
De azért lehet tanulni abból, amit írtál.

Másrészt: A leírt tapasztalatokból is lehet tanulni, a máséból. Amikor éppen lobog a betegség.
Mi itt ebben a topikban azért írunk, hogy a többiek, köztük TE is  tájékozódni tudj a TSO-ról. Hogy ne csüggedj el a visszaesés szakaszában. Hogy olvashass arról, hogyan hat, hatásos-e az a szer, amire egy milliót fizetsz ki.
Szóval tanulhatsz is abból, amit írunk.

Nincs jelen

 

#620 2007-02-06 14:26

Oscar
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

sziasztok

Én óriási dilemmában vagyok. Elemntem egy lisztérzékenység vizsgálatra, pontosabban egy vérvételre, eredmény még nincs, de ezerszázalékig biztos vagyok abban, hogy lisztrézékeny vagyok. Viszont, ha az vagyok, ki tudja, a TSO hogyan hat, hiszen ez egy más tipusú bélgyulladás. Gluténmentesen kezdtem étkezni, az 5. adagomnál tartok a TSO-nál, de megvallom, eléggé rendesen szarul vagyok. Én nem nagyon szoktam meg az efajta rosszulétet.
kata azt mondta, 4-5 napig tart a visszaesés, nekem már több, mint 8 napja tart.

Furcsa színû széklet, napi 5-6 szor, nehezen jön ki, és se nem hasmenés, se nem formázott, inkább ilyen krémes jellegû a cucc.

Szóval tanácstalan vagyok, de kitartok, csak jobb lesz már.

Mindenkinek a legjobbakat

Nincs jelen

 

#621 2007-02-08 16:20

Snoopyca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok,

Szeretnék én is csatlakozni a fórumhoz, és megosztani a véleményem.
Még egy évvel ezelött fogalmam sem volt mi az a colitis, vagy crohn. Pedig, ahogy kiderült tavaly márciusban én is colitis-es vagyok. És ha jobban visszagondolok már vagy 6 éve szenvedek tõle. Csak eddig nem akartam tudomást venni róla, vártam a csodát, hátha egyszercsak meggyógyulok. A dokik idegi (stresszes) alapokra vezették vissza és Xanax-al, egyéb nyugtatókkal kezeltek. Én meg gyógyteáktól, diétáktól vártam a gyógyulást. Az álapotom évról-évre csak rosszabb lett. Eleinte csak hasmenés, majd nyálkás váladék, hasi görcsök, majd véres széklet. Napi akár 10-12 ürités. A legrosszabb az volt hogy éjszaka is sokszor fel kellett kelnem, és nem tudtam kipihenni magam. Vizsgákról folyton elkéstem miatta.
Tavaly márciusban végül összeszedtem magam és elmentem Kaposvárra dokihoz.
3 heti beöntéssel inditott, majd kúp, és medrol. A medroltól 16Kg-ot hiztam, majd abbahagyása után 4kg minusz. De már fél éve tartom a súlyom. Jelenleg 3x2 Salazopiryn, és 3x1 Ulsofalk.
Pár hete elkezdtem halolajkapszulát szedni, és igencsak pozitiv hatast tapasztaltam. De szedtem 7Falovin -t is, szerintem ennek hatása sem elhanyagolható.
Jelenleg napi széklet 3-4 (ált. reggel és este aktivabb). Az éjszakákat egyre jobban végigalszom.
Szeretnék további javulást elérni, ezért elérkezett az idõ, hogy én is kipróbáljam a TSO-t.
Köszönöm a megrendelõlapot Ildico-nak.
Szerintetek mennyi adagra lenne szükségem a teljes gyógyúláshoz? És van rá esélyem, hogy elfelejtsem ennek a betegségnek minden kellemetlenségét?
Oscar, nekem volt lisztérzékenységi vizsgálatom, de negativ lett. Sajnos, vagy nem de nem emiatt alakult ki a betegség.

Bocsi, ha kicsit hosszúra sikerült.
Minden jót Mindenkinek!

Nincs jelen

 

#622 2007-02-09 18:05

lacci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Snoopyca!
Végre találtam valakit aki Kaposvárra jár dokihoz!
Tudok egy olcsó gyógymódot amit a Kubinyi Fõo. asszonny jóváhagyásával csinálok már jó ideje és szinte tünetmentes vagyok. Írj az alábbi címemre:
gabirlac@enternet.hu lehet hogy tudok segíteni. :) :) :)

Nincs jelen

 

#623 2007-02-09 22:25

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia lacci másokkal nem osztanád meg ezt az olcsó gyógymódot ?Ha igen akkor köszi!

Nincs jelen

 

#624 2007-02-10 07:07

lacci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

CSICSU!
Olvasd el a Colon-hydro terápia részben a 25-ös hozzászólásomat.
Mi ezt máshogy csináljuk, de látom mindenki csak a drága gyógyszerektõl szeretne tünetmentes lenni, így nem reklámoztam ezt a dolgot annyira. Aki Kaposvárra jár azoknak tudnék inkább segítni, így meggyõzõbb tudok lenni a módszerrel kapcsolatban.    :)    :)    :)

Szerkesztette: lacci (2007-02-10 07:07)

Nincs jelen

 

#625 2007-02-10 12:38

katinka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!Már régen jelentkeztem,egy pár szot leirnék magamról.2005 januárba kezdtem el a TSO-t és juliusba fejeztem be.Nekem azóta semmi bajom,nem szedek gyógyszert,nem diétázok,jol vagyok.Az eredményeim jok,a tükrözés semmit nem mutatott ki.És nem szedek fenntarto adagot sem.Én kezdetekzõl abbahagytam a gyógyszereket is tehát 2005 januártól,és nem tért vissza a betegségem.Ennek 2 éve.Sziasztok Katalin

Nincs jelen

 

#626 2007-02-11 10:26

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

sziasztok! én is rég jelentkeztem, sajna nálam elég rosszul sült el ez a kúra. októberben kezdtem, a második adag után teljesen tünetmentes lettem - kb 3 hétre - utána visszaestem, és úgy maradtam. a dolog addig fajult, hogy 1 hónap után tegnap jöttem haza a kórházból. kivették a vastagbelem, s most egy zacsi lóg az oldalamon...3 hónap múlva a végbelem következik és végleg sztómás leszek :( szeptember óta voltak végbéltáji fájdalmaim, s az orvosok nem vették észre, hogy kilukadt a bélfalam. ebbõl januárra keletkezett egy jókora tályog és tönkretette a záróizmot. a lényeg, hogy szerintem használt volna a tso, ha nincs tályogom. az utolsó két adagom megmaradt, egy 1000 és egy 2500 petés. mivel nem volt olcsó, átadnám, ha valakinek szüksége lenne rá.
mindenkinek szerencsésebb kúrát kívánok és szép napot :)

Nincs jelen

 

#627 2007-02-11 11:22

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

szia!!
nem mondták mitöl lettél rosszul?? mi okozta? vagy mi történt? bátrabban ettél??  Jobbulást és kitartást!!

Nincs jelen

 

#628 2007-02-12 12:11

Oscar
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

shrahina!

sajnálattal olvastam, amiket írtál, szörnyû, csakis a legjobbakat kívánom tiszta szívembõl Neked

kérlek, írj a panavision@vipmail.hu-ra, mert engem érdekelne a TSO-d és ott megbeszéljük

köszönöm

Nincs jelen

 

#629 2007-02-12 17:05

katus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

A fórumon keresztül tõletek értesültem a TSO-ról. 12 éve diagnosztizálták nálam a colitist, ebbõl csak az elsõ gyógyszeres kezelést (Salazopirin) követõen voltam 2 évig tünetmentes, azóta folyamatosan bajlódom vele, kissebb remissiók voltak csupán. Jelenleg Pentasát, Imuránt és Medrolt szedek. Próbáltam  már klizmát, kúpot, probiotikumot, a lehetõ összes gyógyszerfajtán túl vagyok, mondanom sem kell nem túl sok erdménnyel, ezért kb. 2 éve került szóba elõször a teljes vastagbéleltávolítás az állandó vérzés és steroid függõség miatt. A mûtétet a lehetõségektõl függõen a végsõkig elutasítom, ezért is fûzök nagy reményeket a TSO-hoz. Ildikónak köszönhetõen már meg is rendeltem 4 db 1000 és 6 db 2500-ös formájában. A fax elküldése után 3 nappal meg is érkezett, így ma reggel megittam az elsõ adagot. Folyamatosan írni fogom a tapasztalataimat, ahogy azt már nem egyõtöktõl láttam, hátha ezzel segítségére lehetek bárkinek. Ha már a steroid adagot sikerülne csökkenteni és a vérzés elállna nagyon boldog lennék!

Nincs jelen

 

#630 2007-02-12 17:39

Snoopyca
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

shrahina, Oscar!

Amennyiben nem tudnátok megegyezni engem is érdekelne a TSO.:-)
Ha mégis, akkor várom azon "válalkozók" jelentkezését, akik a közeljõvõben szeretnének TSO-t rendelni, a futárszolgálat által adódó költségek enyhitése céljából. (snoopyca@freemail.hu)

Köszi lacci a lehetõséget, irtam az email-edre.

shrahina, én is csak csatlakozni tudok a többiekhez,  mielöbbi jobbulást, szebb és boldogabb napokat kívámok.

Mindenkinek eredményes gyógyulást!

Nincs jelen

 

#631 2007-02-13 09:35

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

köszi a jókívánságokat :) valahol azért megkönnyebbülés is, hogy nincs többé beteg belem, biztosan teljesebb életet tudok majd élni, ha túl leszek a második mûtéten is. a nehezebb része ezt elfogadni. lelki síkon kicsit összetettebb a dolog, de ha már teljesen jól leszek, biztosan könnyebb lesz.
timcsi, hogy mitõl lettem rosszul, az rejtély, ez a betegség márcsak ilyen kiszámíthatatlan...egyik percben fent, a másikban lent.
Snoopyca, írok ha nem tudjuk nyélbe ütni Oscarral :)
mindenkinek viszont-jobbulást!

Nincs jelen

 

#632 2007-02-16 23:14

vlaczi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Én egy új tag vagyok. Ti itt mindenféle jót írtok. Nekem is collitis ulcerosam van. Én még nem vagyok/ remélem/ mûtéti eset, de mindíg visszajönnek a tünetek.Ha tudtok segíteni abban, hogy a  TSO-t kitõl tudnék szerezni, hátha valami javulás lenne nálam is, mint oly sokatoknál.

Mindenkinek gyógyulást

Köszönöm a választ elõre is.

Nincs jelen

 

#633 2007-02-18 01:45

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

szia vlaczi"""
jol nyalazd at a forumot rengeteg erdekesseget megtudhatsz mindenrol, igy foleg a tso-rol is es hogy mennyire hatasos.-milyen esetekben, hogyan hatott...
sok sikert'''---dori

Nincs jelen

 

#634 2007-02-19 21:17

Attila
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Oszkár!Bocsi hogy csak most válaszolok Fosamax ügyben de eléggé leszoktam a hozzászólások olvasásáról no nem azért mert hülyeségeket olvasok hanem pont az ellenkezõje  ami miatt ritkán látogatok ide.Engem személy szerint borzalmasan megviselnek hogy fiatal fiúkkal és lányokkal történnek ilyen szörnyûségek.Gondolok itt a vastagbél eltávolításról és hasonlók...Én magam is kb 25 évesen kezdtem bélnyavalyás pályafutásom (most vagyok 43) sok szart megéltem én is .Minden ami melléktünet szem ,bõr  izület vastagbéltályog stb...azt  hittem a kurva életbe hogy megismertük egymást a betegséggel amikor is hosszabb csendes idõszak után egyszer csak elkezdtek bedagadni a térdeim és most megint el kellett mennem kontrollra (tükrözésre)és nagyon be voltam szarva mert már 7 éve nem voltam vizsgálaton.És drága Oszkár hiszed nem hiszed csak azárt imádkoztam hogy a két kiskorú gyerekemet láthassam 18 évesen.Nekem õk jelentik a mindent.Elkövettem azt a hülyeséget hogy olvastam az orvos válaszol topikot és nagyon durva dolgok íródnak ott és olyan depresszióba kezdtem hogy az már kezdett komollyá válni.És akkor azt mondtam hogy ebbõl elég és inkább nem olvasom ezt a honlapot .Ami miatt mégis itt vagyok az az hogy azért némi tapasztalat után elmondhassam neked és a többi crohn-beteg sorstársamnak hogy ez a betegség nem szokott elrákosodni ez a betegség nem errõl szól .Úgyhogy Oscar van egy jó hírem! nem ebben a betegségben fogunk õregkorunkra megdögleni hanem valami egészen másban.Ezt egy igen tapasztalt  gasztrós fõorvosnõtõl tudom akihez mellesleg 18 éve járok(Honvéd kórház II_es bel)Ha jó kezekben van egy crohn beteg ugyanolyan jók az életkilátásaiink.Bocsi Oscar ki kellett magamból írnom  mindezt mert van olyan topic (orvos válaszol  topic hozzászolások)ahol rendkívûl sok marhaság is elhangzik és ez véleményem szerint  nagyban befolyásolja (rossz irányba )az amúgy is igen labilis idegrendszerünket .A fosamaxra visszatérve ez egy jó gyógyszer sok esetben azonban nem hozta a kívánt eredményt.Oscar csak azt tudom mondani neked hogy keress fel legalább 1 vagy 2 reumával foglalkozó orvost és kérd ki a tanácsukat.A sokizületes betegeket folyamatosan szteroidozzák és nem lessz mindenki csontritkulásos.Elsõsorban az úgynevezett madár csontozatú emberek lehetnek inkább érintettek.A tovita  táplálékkiegészítõként ajánlott ,(tojáshéjpor)egyébként.A vesekõ miatt ne aggódj túl sokat ha szedsz kálciumbombát mellette bizonyos idõközönként fogyassz zsúrló teát ami abszolút közömbös a crohnra nekem  nagyon régen a salazopirintõl jöttek kövek és csak a zsúrló használt.Nagyon jó volt a belemre és évekig szedtem a neurosan port csak valamelyik vadmarha kitalálta hogy biztos nem eu szabvány a csomagolása mert megszüntették a forgalmazását .Ha valaki tud elfekvõ neurosan port  érdemes kipróbálnia.Én például régebben amikor sokáig szteróztak ha jól emlékszem alfa D3-mat is szedtem az is ajánlott hosszú szteroid kúráknál.Oscar te is jól tudod hogy mennyire sunyi és alattomos ez a betegség és nincs két egyforma crohn beteg amitõl nekem megy a hasam az nem biztos hogy rád is olyan hatással van.Sok mindent ki kell próbálni  ami esetleg használ.Ha gondolod írd meg hogy mit szedttél kálciumpótlásként  és mi az amit rosszul tolerálsz. üdvözöllek:Attila

Nincs jelen

 

#635 2007-02-20 05:54

vlaczi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Köszi Dori!
Olvasgatok, olvasgatok, sok érdekes dolgot találtam.
Közben már kaptam egy mailt a TSO-ról, remélem segíteni fog.

Mindenkinek gyógyulást!

Laci

Nincs jelen

 

#636 2007-02-25 20:56

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Nekem nagyon jó dokim van, igazából õ a harmadik akinél az egy év alatt jártam, egy éve vagyok colitis-es, és hát meg kell mondjam egy év után elõször nála múlt el a folyamatos vérzésem székletürítésnél.  De a hasmenésem még nem múlt el, gondolkozom a TSO-n. Igazából nem tudom, hogy támogatja-e majd. De szeretnék már teljes életet élni. Mondjuk most jobb tényleg, a vérképem is rendbe jött de a hasmenés az nem múlik, bár már tudom kontrollálni, aminek nagyon örülök:) Mindenképpen megkérdezem a dokimat elõtte, mielõtt megrendelem, és ahogy olvastam, meg is kell, mert neki is nyilatkoznia kell.Általában az orvosok mellette vannak? Az összes doki támogatja?

Nincs jelen

 

#637 2007-02-25 20:57

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Nekem nagyon jó dokim van, igazából õ a harmadik akinél az egy év alatt jártam, egy éve vagyok colitis-es, és hát meg kell mondjam egy év után elõször nála múlt el a folyamatos vérzésem székletürítésnél.  De a hasmenésem még nem múlt el, gondolkozom a TSO-n. Igazából nem tudom, hogy támogatja-e majd. De szeretnék már teljes életet élni. Mondjuk most jobb tényleg, a vérképem is rendbe jött de a hasmenés az nem múlik, bár már tudom kontrollálni, aminek nagyon örülök:) Mindenképpen megkérdezem a dokimat elõtte, mielõtt megrendelem, és ahogy olvastam, meg is kell, mert neki is nyilatkoznia kell.Általában az orvosok mellette vannak? Az összes doki támogatja?

Nincs jelen

 

#638 2007-02-26 16:24

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

szia pevi'''
tudtommal rengeteg orvos nem tamogatja a tso-t, beleertve motomekat is, de minkeppen ha van ra lehetoseg egy probat meger, de ugyanigy ettol se varj csodakat.
udv.: dori

Nincs jelen

 

#639 2007-02-27 22:04

Monica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia PEVI!!!!!


Mindenképpen megpróbálni megkell semmi veszteni valód nincs! A normálisabb orvosok nemszokták ellenezni szerintem. Én pénteken vettem be a 4. adag 500-as TSO-t és már az is elõfordult hogy csak napi 1x voltam WC-n pedig erre nemtudom mikor volt példa utoljára!!!!!!!! Szóval ha van lehetõséged akkor szerintem rendeld meg lehet hogy csodákat nem csinál de nagyon sok mindenkinek már segített!!!!!!


                                         ÜDV:. MINDENKINEK

                                                                         Monica

Nincs jelen

 

#640 2007-03-02 08:34

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

szóval bíztató a TSO...köszi-köszi:)

Nincs jelen

 

#641 2007-03-03 20:23

katus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Hétfõn bevettem a második 1000es adagom, szóval lassan már 1 hete. Ígértem hogy írok a tapasztalatokról.  Már az elsõ adag után jelentkezett pozitív változás, a székletek száma csökkent, max 3ra, a fájdalmaim szinte teljes mértékben megszüntek, vagy legalábbis minimálisak, illetve felváltotta egyfajta baloldali érzékenység, ami eleinte megijesztett, de mostanra már kezdem megszokni. Inkább teltség érzés, vagy feszítés, amit a levegõnek tudok be, vagy éppen a székletnek. A 2. héten beleestem én is ebbe az influenzába ami némileg rosszabbodással járt, de nem volt vészes, és most hogy kezdek kikászálódni szépen javulok napról-napra. A székleteim formáltak, tudom tartani, a vérzés minimálisra csökkent (a megfázás ideje alatt kicsit felerõsödött), a gyógyszereim szedem, de a medrolt csökkentettem, amit eddig nem sikerült. Igaz még csak 4 milivel, de nálam ez már hatalmas eredmény és tudom, hogy fokozatosan sikerül majd többel is. Elkapkodni nem akarom! Az étvágyam hatalmas mióta TSO-zom (biztos éhesek a kis gilisztáim. :o) ), szinte folyamatosan eszem, és ami a legjobb nincs diszkomfort érzetem evés után, nem érzek nyomást, fájdalmat, leterheltséget. Határozottan jobban vagyok napról napra. Remélem minden így marad, nagyon bízok benne! Amivel még küszködöm az a puffadás, bár picit talán javult az is, de mégis ha az megoldódna és nem lenne tele a hasam feszítõen levegõvel sokkal jobb lenne! Szóval ha ilyen iramban javulok, hát fejet hajtok a TSO-elõtt. Picit tartok a visszaeséstõl a 4. és 6. adag között, de most nagyon boldog vagyok!

Üdvözlet mindenkinek: Katus

Szerkesztette: katus (2007-03-03 20:25)

Nincs jelen

 

#642 2007-03-03 22:25

Judith400
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok:)

Nagyon jó volt rátalálni erre fórumra. A férjem küszködik a fekélyes bélgyulladással, sajnos nála egy szivinfarktussal együtt jött. Hálistennek két éve helyrejött, de három hete ujra elkezdõdtek a tünetek, nem sulyosak. Most elkezdte szedni a salazopirint, elég hamar helyrejött. Érdekelne hogy ti mit szedtek akkor mikor nincs gond megelõzésre, mert olvastam hogy akkor sem szabad abbahagyni a gyógyszereket.

Köszi elõre is: Judith

Nincs jelen

 

#643 2007-03-04 10:10

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

A héten voltunk a lányommal vizsgálaton, szerencsére jó lett a vérképe. Mintmár említettem szeptemberben telt le a TSO kúra. Két hónap múlva megyünk újabb kontrollra, s ha jó lesz az eredmény csökkenthetõ a gyógyszeradagja.
Most azért félek egy picit, mert közeledik az érettségije és idegesebb, s mint tudjuk ez gyakran kiváltó ok, de nagyon bízom benne, hogy továbbra is tünetmentes marad.
Egyébként a nyár végén vár rá egy tükrözés, nagyon kíváncsi vagyok a szövettan eredményére.
Ha változás van jelentkezem.

Mindenkinek szép napot kívánok! :)

Ildikó

Nincs jelen

 

#644 2007-03-05 02:00

Monica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

SZIA JUDITH!!!!!!!!!

Igazából a slzopiryn is csak megelõzésre szolgál mert ha nagy a baj szteroid kell de egyébként írja a salzo tájékoztatója is hogy fõképp a betegség belobbanást akadályozza szóval én folyton szedem akkor ha jobban vagyok!!!!!!!!!  Amugy ez  TSO oldala más topicban többet megtudhatsz!!!!


                                    ÜDV:. Monica!!!!

Nincs jelen

 

#645 2007-03-05 02:09

Monica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Kedves ILDICO!!!!!!!


Nagyon örülök a jó hírenek a lányoddal kapcsolatban kívánom a legjobbakat Nektek!!!!!!!



       
                               ÜDV:. Monica

Nincs jelen

 

#646 2007-03-05 18:47

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Kedves MONICA!


Nagyon köszönöm a jókívánságod, én is hasonló jókat kívánok Neked, és minden betegtársnak!
:)

Szeretettel üdvözöllek: Ildikó  :)

Nincs jelen

 

#647 2007-03-06 21:41

marakuja
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!
Új vagyok a listán. Egy  hónapja diagnosztizálták fiamnál a colitis ulcerosát. Nem ismertem a betegséget, egyelõre fel sem tudom fogni, hogy az idáig mindig egészséges fiamnak gyógyíthatatlan betegsége van. Nagyon el vagyok keseredve.

Alig voltak tünetei. Az elsõ 4 hétben 1-1 hétig, a tükrözés után viszont egyáltalán nem. Abban bíztam, hogy ez csak egy bakteriális fertõzés, mely meggyógyulhat. Ma viszont újra 2x volt vécén és picit véres is volt megint.

MRI negatív, de a szövetten és a tükrözés az egész vastagbélre kiterjedõ fekényesedést mutatott ki. Kérdeznél tõletek, kérlek segítsetek.

- szerintetek lehet ez mégis fertõzés miatt? Arra gondolok, hogy az is okoz fekélyeket, melyek (nálatok olvastam), hogy lassan gyógyulnak és amiatt lehet még vérzés

- lisztérzékenységrõl is írtatok. Errõl jutott eszembe, hogy muffint sütöttem 1 hónapja is, mikor tünetei lettek és tegnap is (mára lettek megint). Lehet, hogy nem véletlen, és lisztérzékeny esetleg? Ezt vérvizsgálattal el lehet dönteni egyértelmûen? Jövõ héten kell mennünk vérvételre, akkor kérném esetleg az orvosunktól.

- TSO: tehát az a lista konklúziója hogy valóban használ? Vagy tudtok olyanról, akinél nem?

- 3x1 Budenofalk-ot szed (szteroid) és 3x1 Pentasát. Ezek erõs szerek?

Köszönöm elõre is a segítséget!

marakuja

Nincs jelen

 

#648 2007-03-07 21:12

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Tudna nekem küldeni valaki TSO megrendelõlapot?
p.evyca@freemail.hu
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#649 2007-03-07 21:34

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Pevi!

Küldtem a megrendelõlapot, jelezz, ha megkaptad. :)

Üdv. Ildikó

Nincs jelen

 

#650 2007-03-08 09:00

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Ildico!

Köszönöm, megkaptam, küldtem mailt is:)
Most már csak a dokimat kell megkérdezni, hogy hozzájárul-e...kicsit félek a dologtól...drukkoljatok:)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB