#651 2007-03-09 10:43

gyuszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

szia ildi nekem is szugsegem volna 1 tso megrendelo lapra hogyha tuc legyszives kulgy egyet koszi

Nincs jelen

 

#652 2007-03-09 10:48

gyuszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

sziasztok tudna nekem valaki kuldeni tso megrendelolapot noile@citromail.hu  elore is koszonom

Nincs jelen

 

#653 2007-03-09 14:39

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia kedves Gyuszi!

Küldtem a megrendelõt:)

Üdv. Ildikó

Nincs jelen

 

#654 2007-03-11 23:51

Judith400
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Mit jelent az hogy sulyos esetekben? A párom két éve elég erõsen vérzett és sokat fogyott. Aztán szivinfarktust kapott, nem részletezem, de gyakorlatilag a két betegség kiütötte egymás kezelését. Nem kaphatott vérhigitot a szivére a vérzés miatt. A vérzést nem tudták csökkenteni a szivinfarktus miatt. Akkor irták fel neki a salazopirint, amin nem változtattak. Szedte kb egy évig, szépen rendbe jött, most megint elkezdödött a vérzés, de nagyon gyengén , elkezdte szedni, ujra jobban van, csak gyengének érzi magát. Soha nem mondták neki hogy esetleg mást is kell szednie. Bocsi hogy ennyit beszélek, csak aggódom a dolog miatt. Üdv: Judith

Nincs jelen

 

#655 2007-03-12 22:29

Monica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

JUDITH400!!!!!

Egy hosszabb ideig tartó aktív szakasznál jelentõs fogyásnál vérzésnél szteroidot ( metypred, medrol , immuran) szoktak javasolni a salazopyrin sajnos nem mindig segít ha erõsen belobban a betegség inkább egy fenntartó gyógyszer és megelõzõ. De ha használ a salazopirin akkor nem szükséges erösebb gyógyszer.



                   ÜDV:. Monica!!!!

Nincs jelen

 

#656 2007-03-13 13:52

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

szia judith'''
a sulyos eseteknel egyaltalan nem hasznal a salazopyrin.
szedjetek vitamint+vasat+esetleg tapszer-attol felerosodik idovel.
minden jot""

Nincs jelen

 

#657 2007-03-13 21:44

Judith400
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok:)

Annyira örülök a hozzászólásaitoknak. Tudnátok abban segiteni , hogy vitamin és vaskészitmények közül melyiket érdemes szedni?

Köszi: Judith

Nincs jelen

 

#658 2007-03-14 18:34

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

A tápszer azért jó mert minden vitamin, ásványi anyag, fehérje..stb egyszerre jelen van benne és kíméli a beleket is. Különösebb munka nélkül felszívódik és így erõsíti a párodat! :)
Én Béres Vital Max-ot szedem de szerintem nagyon sok minden mást is kipróbáltak már a többiek és biztos még rengeteg ötletet tudnak adni!
Sok sikert!!! :)

Téda

Nincs jelen

 

#659 2007-03-16 23:12

Judith400
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Tilda!
Kaposváron élünk, elmentem a város legnagyobb gyógyszertárába kérni tápszert ill Bére Vital Maxot. A tápszerre közölték hogy csak receptre adnak, a béres vital maxot nem ismerik. Most vettem Centrum Vitamint ill. ferroakármit:) vashiányra. Szerinted ez igy jó?

Köszi: Judith

Nincs jelen

 

#660 2007-03-17 13:38

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Judit!

A ferroflorgamma, jó a vashiányra.Én is szedtem,de receptre azthiszem sokkal olcsóbb.

Nincs jelen

 

#661 2007-03-17 22:02

Judith400
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

És a tápszerre van javaslatotok? Meg kicsit aggódom a Centrum miatt, hogy lehet azt neki szedni?

Nincs jelen

 

#662 2007-03-18 00:17

Anda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!
Ne haragudjatok én még új vagyok,elmondaná valaki mi az a tápszer?
köszi!

Nincs jelen

 

#663 2007-03-18 12:55

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok csajok!
Na szóval:
Anda: a tápszer az elõbbi hozzászólásban olvashattad, hogy sokszor hasznos és jó étrendkiegészítõ a gyulladásos bélbetegségekben ( pl: crohn ) Gyógyszertárakban lehet kapni RECEPTRE ( anélkül egyébként is megfizetehetetlen lenne.. :(  ), elég húzós az ára. Nagyon sok féle létezik, édes, sós és semleges ízben is. Így nemcsak önmagában lehet neginni ( szerintem finom.. ) hanem bele lehet keverni ételekbe is és ezzel rengeteg plusz kalóriát, tápanyagot ,vitamint ..stb juttatsz a beteg szervezetbe. Könnyen felszívódik, nem terheli a beteg beleket :). Én speciel Nutridrinket szoktam inni de van sok fajta. :) Nekem mindig a a gasztrós kezelõorvosom írja fel. Szerintem körzeti doki csak akkor írhat, ha a gasztrós kezelõorvostól van szakvélemény. ( de ebben egyáltalán nem vagyok biztos... )
Olvass bele a www.ujdieta.hu oldalán a 2001. év 3-4 számban az ezzel részletesen foglalkozó oldalakba, sok info van benne! ( étrendrõl és diétáról szóló részek )
Judith400: nem tudom, hogy centrumot szedhet -e, nekem annak idején a Bérest ajánlotta a doki ill. a supradynt. Szedtem már Béres Vas-at is. nekem összesen a Béres cseppre mondta a dokim, hogy azt ne! ( bár ha jól tudom vannak olyan orvosok, akik abszolút nem tartják a betegségünk esetében rossznak a béres cseppet... ) szóval ha nincs tõle hasmenése ill székrekedése akkor szerintem szedheti de én nem vagyok orvos!!!Mindenképpen kérdezzétek meg a kezelõorvosát!!!! Biztosan jó a ferrofolgamma is amit Pintyõke írt, annak idején állapotosan is azt szedtem! :)

sziasztok
Tilda

Nincs jelen

 

#664 2007-03-18 19:04

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Egy kérdés a TSO-ról:lehet h másoknak egyértelmû de én ezen elgondolkoztam: a dokinak a beleegyezõ javaslatot németül vagy angolul kell megírnia? Vagy megírja magyarul én meg lefordítom? Nálatok hogy ment a dolog?


Évi

Nincs jelen

 

#665 2007-03-18 19:21

mezke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok.

Régen írtam.
Emlékeztetõ: 17 éve crohn.
Január végén ittam az utolsó 15. adag TSO-mat. Akkor a vérképem tökéletes lett, 0-ás CRP-vel. Sajnos a szûkületem miatt nem tudta szerintem kifejteni áldásos hatását teljesen a TSO, de azért sokat segített így is. Mûtétre kellett mennem, de ezt már fél éve tudtam kb.
Megvolt a mûtét. Csak 20 cm-t vettek ki a belembõl. Sipolyt nem találtak, amit annak véltem, az egy seb a végbél záróizom felsõ részén.
Errõl szeretnék kérdezni, hogy van-e valakinek ötlete, hogy lehetne azt begyógyítani, amíg nagyobb baj nem lesz. ???

(Rémtörténetek nem érdekelnek most, csak gyógymód javaslatok. köszi).

Egyenlõre most nem szedek semmit, talán kibírom a Salofalk nélkül, sokat úgysem hinném, hogy segít. Holnap megiszom a TSO fenntartó adagot, amit 2 havonta szeretnék inni, 300-asat.

Jobbulást mindenkinek.sziasztok.

Nincs jelen

 

#666 2007-03-19 14:13

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia PEVI!

Az utolsó kezelõlapot küldtük meg magyar nyelven, melynek az aljára a doki szintén magyarul odaírta, hogy a TSO szedése alatt is folytatja a beteg kezelését.
Szerintem az a lényeg, hogy kitûnjön az orvos aláírása, meg a diagnózis: pl. crohn v. colitis..

Üdv. Ildikó :)

Szerkesztette: Ildico (2007-03-19 14:14)

Nincs jelen

 

#667 2007-03-20 08:41

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Köszi Ildico!
Akkor nem lesz vele  munka:)))

Évi

Nincs jelen

 

#668 2007-03-20 12:12

marakuja
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Ildió!
Írtad, hogy jó lett a lányod vérképe. Nagy öröm ez tudom. Fiamnak is jó lett most a vérképe. Én is nagyon örülök, de nem igazán tudom, hogy mi mihez képest jó, vagy rossz. A doki annyit mondott, hogy a vas értékekbõl lehet arra következtetni, hogy mekkora vérzés van aktuálisan. Ha jó a vas érték, akkor nincs, vagy kis mértékû. Tényleg csak ennyit lehet látni a vérképbõl? Én pl. Bérescseppet adok a fiamnak, ami sok vasat visz be. Erre szüksége lehet, de épp ezért nem egy biztos támpont a vérzést illetõen illetõen, hiszen a cseppek is pótolhatják a kiürülõ vasat, így a vérzésre csalóka jelzés. Ti (orvosotok) olvastok ki mást is a vérképbõl?
Köszi, Marakuja

Nincs jelen

 

#669 2007-03-20 12:23

marakuja
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!
A lista elején még komoly 600 ezrekrõl írtatok TSO rendelés értékét illetõen. Az orvosunk szerint már azóta lement az ára (200 ezer körül), de támogatás még nincs rá. Õ nem sokat tud a dologról, inkább természetgyógyászati szernek tekinti.
Ti hogy látjátok most, hogy kb. 2 év eltelt az elsõ tagok TSO kipróbálása óta. Tényleg nem meggyõzõek a gyógyulási adatok? Vagy szerintetek igenis gyógyszernek tekinthetõ, mert megszünteti a tüneteket?
Köszönöm, ha válaszoltok, aggódom a fiamért és nagyon szeretném, ha meggyógyulhatna.
Marakuja

Nincs jelen

 

#670 2007-03-20 12:47

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Marakuja!

A laborleleten fel vannak tüntetve a határértékek, ahol eltérés van a normálistól, ott általában csillaggal jelölik.

A vérsüllyedés utal gyulladásra, de ez elõfordulhat a szervezetben bárhol.
A CRP-mutatja  a bélgyulladást, ott a határérték 10.
A lányomnak legutóbb 2.9 volt. (kb. 3 hete) A TSO kezelés alatt, 0,5 !!!!
Betegsége fellángolása idején 15-16 körüli értéket is mutatott már.
Alexandra is napi 1 caps. Ferro-Folgammát szed.

További javulást kívánok a Fiadnak! :)

Üdv: Ildikó

Nincs jelen

 

#671 2007-03-20 13:36

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

A vas hiánya nemcsak vérzésre utal, hanem felszívódási zavarra... Az én fiamnak szinte folyamatosan alacsony, de neki a vékonybél is gyulladt és azt mondta a doktornõ hogy a felszívódás nem megfelelõ. Fõleg mivel egyéb vitaminhiányok is vannak nála illetve a hízás is kínkeserves.... Bélgyulladásra utal illetve vérzésre a thrombocyta szám még.... Legalábbis nálunk mindig nézik azt is.... a fentieken kívül. Érdemes vaskészítmény mellé C vitamint szedni (bár errõl megoszlanak a vélemények) mivel segíti a vas felszívódását illetve még folsavat, bár a legtöbb már kombinált... Mi most kipróbáljuk az aloa vera gélt, utoljára azt javasolta a doktornõnk mivel elég jó eredményeket értek el már vele a vassal kapcsolatban... Sajnos az én fiamnak még nem sikerült határértékre felhozni a vasat. Ha nem muszáj akkor nem szeretnénk vénásan kapni...

Nincs jelen

 

#672 2007-03-20 14:27

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia sm!

A vas hiányra nagyon jó a csalán tea.Reggel éhgyomorra 1pohárral,napközben még2 pohárral meginni.Kb 1hónapig,azután naponta 1 pohárral.Próbáljátok meg.

Nincs jelen

 

#673 2007-03-20 15:19

marakuja
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Én a fiamnak reggelenként körömvirág teát fõzök. Ez hatásos ugyanis a IBD-vel rokon pszoriázisra is (a bõrön). A fekélyeket gyógyítja és a gyulladást csökkenti. Több gyógynövény könyvbe és a neten is megtaláltam, mint ajánlást az IBD-re. Szerintem ugyan beöntésként lenne a leghatásosabb, de a fiam nem hiszem, hogy könnyen kötélnek állna.

Nincs jelen

 

#674 2007-03-20 16:35

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Köszi Pintyõke! Megpróbálom rábeszélni...az a baj hogy nem szereti a teákat....már annyifélét próbáltam...de hiába. Még ezt a gélt megissza. Még a préselt nedvek azok elmennek neki. A körömvirágról én is hallottam.... kenõcsként használjuk is. Idõnként begyullad a bõre, illetve sajnos sipolya is van. Mondjuk annyi hogy nincs a környéke begyulladva és minimális a váladékozás is.

Nincs jelen

 

#675 2007-03-20 19:46

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Én kaptam vénásan vasat és nem igazán értem el vele semmit. Mondjuk lehet hoyg ez csak egy egyedi eset, de abba is hagytam. Miután sikerült a gyulladásszámomat levinni nullára után helyreállt ez is.

Nincs jelen

 

#676 2007-03-21 07:10

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!
Régen írtam már, mivel TSO kúrát csináltam ezért gondoltam ide írom meg jelenlegi helyzetemet.
Megjegyzem azonban elõtte, hogy a körömvirág teát én is rendszeresen alkalmazom, mindig segít enyhíteni a gyulladásos tüneteket!

Sajnos az én állapotom sokat romlott, múlt héten solu-medrol infúziót kaptam, azelõtt is már két hónapja kaptam a medrolt különbözõ dózisokban, de sajnos az infúzió sem hozta meg a várt javulást.

Most átállít az orvosom a Imuranra, és várom, hogy végre csillapodjanak a görcseim. A hasam már szerenécse nem nagyon megy, de már másfél hónapja álandóan görcsölök, görnyedezek tõle. Sajnos nálam csak átmeneti eredményt hozot a TSO kúra, de ha lenne rá megfelelõ anyagi forrásom, lehet, hogy mégegyszer végigcsinálnám.

Keresgéltem a hsz-okban az Imurannal kapcsolatos dolgokról, de  azért érdekelne ezzel kapcsolatban minél több tudnivaló, akár mail-ben is, ha segíteni tudtok.

Talán ez most nem a megfelelõ topicba való, de a sok Medroltól már tele vagyok mellékhatásokkal, kezdem úgy érezni, hogy az egész "nõiességem" a béke seneke alatt van, csak remélni tudom, hogy végre szép lassan majd leépíthetem.

Addig is minden jót nektek, mindenkinek!

Nincs jelen

 

#677 2007-03-21 10:06

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Vicaa!!!! Próbálj meg még kitartani, nagyon remélem hogy hamarosan elhagyhatod ezt a fránya steroidot!
Én szedem az imurant, kb azóta mióta nem használt a steroidos kúra és nekem nincs vele semmi bajom. Azt mondta a doki hogy gynegíti az immunrendszert, ezért ivgyázzak vele és hogy nem lehet szolizni mellette és kerülni kell az erõs napfényt. De különösebb bajom nincs vele. Tarts ki és gyógyulj meg!

Nincs jelen

 

#678 2007-03-21 10:47

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

csao! nekem is mindig gondom volt a vassal, a gyógyszertári cuccokat nem bírtam szedni gyomorgörcsök miatt. sokáig próbálkoztam és találtam egy jót. a calivitának (4 life) van egy iron plus nevû tablettája, ami nagyon hatásos nálam. a mûtét után 1 hónap alatt rendbehozta a vashiányos vérszegénységemet :) egyébként már évek óta ezt szedem és ha folyamatosan véreztem, ezzel rendbejött.

Vicaa! neked kitartás és gyógyulás!!!

marakuja, a tso árkról tájékozódhatsz az ovamed honlapján (ovamed.de), de ha egy teljes kúrát szeretnél végigcsinálni (10-12 adaggal), akkor belekerül 800e, 1milla kb...

Nincs jelen

 

#679 2007-03-21 11:46

marakuja
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Érdeklõdtem és annyit megtudtam, hogy az OEP-nél felvetõdött a szer támogatásba vétele. Szerintetek nem lenne értelme annak, ha mi magunk módszeresen összegyûjtenénk az orvosi leletekkel alátámasztva a TSO tapasztalatokat és lobbiznánk a támogatásért, ill. a törzskönyveztetésért? Pláne, ha nem elég egy kúrát végigcsinálni, hanem szükség van fenntartó kezelésekre is sajnos élethossziglan. Vagy már próbálkozott ilyesmivel valaki?

Nincs jelen

 

#680 2007-03-21 14:47

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Marakuja, ebben igazad van. Az én gasztro dokim még nem is hallott róla, de szerencsére normálisan viszonyult hozzá és azt ígérte, utánanéz. Igazából nem vetette el a dolgot. Az is a baj, h az orvosok sem nagyon ismerik.Jó lenne, ha támogatásba vennék, de ha még nem minõsítik Magyarországon gyógyszernek,van erre  egyáltalán lehetõség???

Nincs jelen

 

#681 2007-03-22 00:41

Monica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

SZiasztok!!!!!!

Szerintem is az a probléma hogy az orvosok nagyrésze még nem is hallott róla és sok doki elég negatívan áll a dologhoz. Egyébként úgy emlékszem hogy valaki már írt a minisztériumba ezzel kapcsolatban de nem volt sok eredménye. Más országokban is csak alternativ gyógymódnak minõsül a TSO szóval nem hiszem hogy pont ebben az országban lesz más ahol a rákosbetegeket elküldik a korházból mert nincs gyógyszer, Sajnos!!! Bocsi nem akartam ennyire negatív lenni de ez az igazság szerintem!




                               Üdv:. MINDENKINEK!!



                                                               Monica!!

Nincs jelen

 

#682 2007-03-22 09:09

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Kérdés:
Igaz, hogy 10 adag után a szállításiköltséget elengedik a TSO rendeléskor? Ez csak Németország területére, vagy Magyarországra is igaz? Aki tudja a választ légyszives írja meg, fontos lenne.

Elõre is köszi!!!!

Évi

Nincs jelen

 

#683 2007-03-22 10:12

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

magyarországra is vonatkozik. minimum 10 adag és no postaktg.

Nincs jelen

 

#684 2007-03-22 11:03

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

köszi:)

Nincs jelen

 

#685 2007-03-22 17:34

Gubur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Rendelünk TeSO-t a cégtõl és azon gondolkozom, hogy a 300 db kukac 80, az 500 db 150 a 2500 db pedig 220! Így, ha tehát nagy flakonnal kérek és mondjuk öt nap alatt kortyolgatok be egyet akkor jól gondolom-e, hogy iszonyú gazdaságos vagyok! Aztán, ha ez így OK, akkor rendelnék én 10 ilyen nagyot és jutna másnak is a legolcsóbb egységáron. Tehát, arra lennénk kiváncsiak, hogy szabad-e egy megbontott flakont  így részletekben elfogyasztani. Az pedig biztosan nagyon buta kérdés, hogy ezek az árak napi, vagy heti, vagy havi árai a szernek? Gondolom az egy havi adag ára!

Nincs jelen

 

#686 2007-03-22 17:39

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Pevi: nincs mit ;)
Gubur:  a 300, 500, 1500 és 2500 a tso peteszáma, ami azért fontos, mert minél több pete van benne, annál erõsebb. az ár 1 adagra vonatkozik, ami egy pici üvegcsében helyezkedik el :) az adagokat kéthetente kell inni, és sztem felbontás után nem igazán tárolható 2 hétig, bár ezt biztosan csak az ovamednél tudják megmondani...

Nincs jelen

 

#687 2007-03-22 17:56

Gubur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Köszönöm a gyors választ, azt áruld még el légyszi, hogy olyat lehet-e csinálni, hogy úgy rendelnénk 10 adagot, hogy abból 4db lenne 500as, a többi pedig 300as, tekintve, hogy a rendelési partnerem erõsebbet gondolt én pedig csak lájtosabban próbálkoznék!?Szerintem így is marad néhány 300as.

Nincs jelen

 

#688 2007-03-22 18:54

Gubur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Ok! Elolvastam, úgy látom lehet! Továbbá nagy lelkesen olyat kérdeznék, hogy, ha lennének 2500as flakonjaim és a belvárosban tartanánk kéthetente egy kukac koktél partit ahol csapra vernénk egy flakont ami úgy nézne ki, hogy, ha 300 as adagokra osztjuk akkor a 80 euro helyett 37.5 euro lenne, ha 500 as adagokra akkor pedig 60 eurora jönne ki 150 helyett. Tehát ez járható út?

Nincs jelen

 

#689 2007-03-23 01:15

vlaczi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Ma megkaptam a TSO koktélomat az Ovamed cégtõl, tényleg nem valami bõbeszédûek. Én se voltam Velük az, hétfõn megrendelõ, lelet, valami ajánlás, fax, és már csütörtökön itt is volt. Holnap éhgyomorra elkezdem inni. Persze nem vedelni, csak módjával.
Köszönöm mindenkinek, hogy leírtátok az eddigi tapasztalaitokat, nagyon sokat segített az elhatározásban.Az eddigi összes hozzászólás alapján- évekre visszamenõleg mindent elolvastam - úgy éreztem,  hogy a kukacok általában inkább segítettek, mint nem.
Nekem a vérképem tökéletes, a Colitis tipikus tüneteit produkálom, a szövetminta is mindíg ezt erõsíti meg. Õsszel, tavasszal aktív szakasz, máskor meg bármit csinálok, bármit eszem, Salazopyrinnel semmi bajom. Lehet, hogy anélkül se lenne.
Kb. 20 éve mindíg elõjön. Az általatok is mondott minden gyógymódot megpróbáltam, az eredmény annyi, hogy nem súlyosbodik a helyzet. De már unom. Türelem...türelem... türelem.

A koktél hatását elmondom, majd, akár " + ", akár "  - ".

Mindenkinek Gyógyulást, Ildico, mégegyszer külön köszönöm a törõdést - a megrendelõvel.

Vlaczi

Nincs jelen

 

#690 2007-03-24 20:13

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Vicaa!

Örülök, hogy végre hallok rólad!!
Sajnálom, hogy TSO,legalábbis most, nem vált be. Az Imuránt én kb fél éve szedem és az ég világon semmi gondom nincs tõle :) Mindenképpen kevesebb a mellékhatása mint egy stero-nak!
Én 2*50 et szedek pentasa mellé és idáig Budenofalkot is szedtem de azt már nem kell..  :) nem volt gondom.
Kitartás, biztosan jobban leszel, egy másik topikban írtam pont ma, hogy a stero tartja a frontot amíg az Imuran elkezd hatni. ( 3-5 hónap között kezd el dolgozni )

Az én kontroll CT-m lezajlott közben és valszínûleg sajna kés alá kell feküdnöm belsõ sipoly ügyben...  Pont a Margit kórházban kéne...pont most.. gondolom hallottál a cirkuszról..sebészet bezárása..stb klassz!!

Írj, hogy mi történik és gyógyulgass szorgalmasan!!!  :)

Téda

Nincs jelen

 

#691 2007-03-25 12:30

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Gubur: a tso nem flakonokban érkezik, hanem apró üvegcsékben, sztem max fél deci egy adag. ebbe van besûrítve az a sok-sok pete...meg lehet próbálni elosztogatni, de nincs garancia, hogy a peték egységesen oszlanak majd el.

Nincs jelen

 

#692 2007-03-25 16:06

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Vlaczi!


Nincs mit köszönnöd, nekem öröm, ha másoknak is tudok segíteni.
Kívánom, hogy Neked is legalább olyan hatásos legyen a TSO-kúra, mint a lányomnál, és sok más betegtársnál.
Kérlek, Te is számolj be mindannyiunknak az eredményekrõl.

Szeretettel üdvözöllek: Ildikó  :)

Nincs jelen

 

#693 2007-03-28 08:52

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Akkor ha jól értettem, amennyiben én 4*500-as adagot szeretnék rendelni, az 600 Euro, arra rájön még a 16 %, tehát összesen 696 euró, plusz szállítási költség , egyenlõ 711 euró. Ugye több költség nem merül fel? Csak hogy tudjam mennyi pénzt váltsak be. Légyszi akik már rendeltek TSO-t, írjanak, hogy ennyi pénz elég lesz-e vagy váltsak át többet?

Elõre is köszi

Évi

Nincs jelen

 

#694 2007-03-28 13:50

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Pevi!
A "csomagot" futárszolgálat szállítja ki, akinek forintban fizeted ki az összeget!!!
Üdv: Éva.

Nincs jelen

 

#695 2007-03-29 10:11

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Évi, kösz az infót. Én meg már majdnem átváltottam Euróra.

Üdv.

Évi:)

Nincs jelen

 

#696 2007-03-29 10:20

marakuja
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Pevi!
711 Eurót írtál. Az 200 eze Ft alatt van. Ez egy teljes kúra ára? Vagy csak ennyivel kezdesz?

Nincs jelen

 

#697 2007-03-29 10:22

marakuja
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!
Tapasztaltátok már, hogy lenne negatív hatása a TSO-nak? Vagy mivel természetgyógyászati szernek minõsül amúgy is, ennek nincs? Max. az lehet a gond, ha valaki elhagyja az egyéb gyógyszereit és azok kezdenek hiányozni?

Nincs jelen

 

#698 2007-03-29 10:30

marakuja
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!
A másik kérdésem pedig az lenne:

A TSO valójában féregpete bevitel. A lényege az, hogy a petékbõl kifejlõdjenek a max. 2 cm hosszú ostorosférgek. Ezek aztán a bélcsatornában tevékenykednek. Jól tudom, hogy innen nem vándorolnak el (más férgek megteszik az agy, szem, szív felé, ezért veszélyesek lehetnek).

Miért kell a kúrát ismételni szerintetek?  Nem szaporodnak el az ostoros férgek, hanem a szervezet védekezõ rendszere kiírtja õket? Bár azoknál, akik a kezelés után is tünetmentesek maradnak, ott tényleg arról lehet szó, hogy egy "baráti" szimbiózis alakul ki, ugye?

Akkor ez valójában az alfa sejtek figyelem elterelése, hogy ne önmagát támadja az immunitás, hanem a férgekre koncentrálja az aktivitását?

Bocs, ha nagyon leegyszerûsítettem a dolgokat és kicsit bugyutának hangzik, de a filmbõl, amit láttam errõl, illetve olvastam, ilyenek derültek ki. Ti biztos többet tudtok. Köszi elõre is!

Nincs jelen

 

#699 2007-03-29 12:42

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Marakuja!

Ez az összeg csak 4 db 500-as petére vonatkozik, szóval 2 hónap múlva rendelhetem a további négy adagot, további 711 Euróért...:(hogy hány forint, az az árfolyamon múlik...
Állítólag nem kelnek ki a peték mert nem vagyunk jó táptalaj számukra, úgyhogy azért kell folyamatoan inni két hetenként, 2 hét múlva kiürülnek mert "rájönnek", hogy nem tudnak kikelni:)))
Legalábbis így leegyszerûsítve azt hiszem errõl van szó.
Az immunrendszer pedig a petéket támadja. A dokim nem állított le a gyógyszerekrõl, a TSO ideje alat is szednem kell majd, de gondolom menet közben elválik, hogy lesz-e szükségem rá. 
Nekem valahogy így magyarázták, hogy azért kell a kúrát fél évig csinálni, mert ekkorra szokik hozzá az immunrendszerünk ahhoz, h csak az idegen anyagokat támadja és a szervezetünket ne.
Legalábbis nekem ez jött le abból, amilyen tapasztalatokat hallottam.
A filmben amit említesz tényleg elhangzik, hogy a peték kikelnek, de  rákérdeztem és állítólag nem. Bár engem az sem zavarna. Lényeg a gyógyulás.
Egyébként olvassa egy nagyon kedves hölgy is ezt a fórumot, aki Magyarországon elõször használta a TSO-t, és meggyógyult tõle. Csak sajnos elég sok negatív és savanyú megjegyzést kapott itt a fórumon, és ezért csak privátban veszi fel a kapcsolatot veled, amit teljes mértékben megértek, és sokat segít abban, hogy tisztában legyél, hogy mûködik a TSO.
Ha látja, hogy komolyan érdeklõdsz, biztos Neked is ír emailt:))

Üdv.

Évi

Évi

Remélem tudtam segíteni

Nincs jelen

 

#700 2007-03-29 12:57

marakuja
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Évi!
Nagyon köszi a választ! Ha ugyanazt a filmet láttuk, akkor ott volt snitt egy endoszkópos tükrözésrõl is. Ott viszont nem csak féregpeték látszottak, hanem a kikelt ostoros is ott "tevékenykedett". Ha semmi rosszat nem csinál, csa úgy éldegél ott, akkor engem sem zavar a dolog, hiszen baktériumok és egyéb élõsködõk is vannak bennünk és rajtunk (hajunkban, bõrünkön, belsõ szerveinkben) és sokszor tényleg épp az a baj, ha nincsenek (lásd: antibiotikumok hatására pl. a hüvelybaktériumok egyensúlya úgy felborul, hogy utána gombás elszaporodás okoz kínzó tüneteket.) Szóval ha az ostorosok barátiak (biztos, hogy teljesen ártalmatlanok?), akkor jöhetnek nyugodtan.
Szóval köszi még egyszer Neked is elõre is, és az ismeretlennek is, ha tényleg ír nekem.
Vagy ahhoz meg kellene adnom közvetlenül az e-mail címem?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB