#701 2007-03-29 16:59

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Kezdõ netezõ, viszont gyakorlott crohn beteg vagyok. Nem rég óta figyelem a fórumot
és látom, hogy milyen sokan hiszunk aTSO-ban. Én 26-án hallottam egy gasztroenterológustól (nem a kezelõorvosom)róla és rákerestem.Innen tudok Rólatok.
Kapcolatba léptem Ildicoval és kaptam megrendelõt. Innen is köszönöm!
Magamról egyenlõre annyit, hogy 18éve van colitis majd crohn betegségem. Holnap szeretném megrendelni a TSO-t. Ha nem zavarok beugrom máskor is. Sziasztok

Nincs jelen

 

#702 2007-03-29 17:26

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Helló ismét.

Amit még nem sikerült eldöntenem az a peteszám a kezdésnél. Az én logikám az hogy   az elején kellene a nagyobb peteszámú majd késõbb a kevesebb a kúra után pedig a fenntartó 300-as. De lehet hogy rosszul okoskodom. Kérem segítsen valaki!

Nincs jelen

 

#703 2007-03-29 18:28

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Zoltán!

Szerintem ha nem tudsz dönteni melyikkel kezdd, vidd el az összes tudnivalót a TSO-ról a kezelõorvosodhoz, és döntsétek el együtt az írottak alapján.
Megéri a 300 Ft. -os vizitdíjat;)
Arról hallottam már, hogy volt olyan beteg(mostmár egészséges), aki egyszer a kúra során,  berendelt egy 500-al több petéset, mint az állapota szerint kellett volna, és szorulása lett. Szóval nem érdemes vele játszani, inkább beszéld meg az orvosoddal:)
É.

Nincs jelen

 

#704 2007-03-29 18:34

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Jahh, Zoltán, bocs, most olvasom el még egyszer, amit írtál. Szóval ez a gasztroenterológus nem a kezelõorvosod.A kívülálló dokival nem tudsz konzultálni errõl??? Vagy esetleg a te kezelõorvosoddal??? Úgyis kell a dokid beleegyezése, hogy a TSO kúra ideje alatt felügyeli az állapotodat, különben ki sem szállítja az OVAMED a gyógyszert, úgyhogy mindenképpen beszélned kell vele majd.

Üdv.


É.

Nincs jelen

 

#705 2007-03-29 19:17

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Pevi!
Kösz a gyors reagálást.Szerettem volna kihagyni a beleegyezését.Ugy látom nehéz dolgom lesz.Sokat még nem írtam magamról, mert még új vagyok itt.   49 évesen 18éves colitis-crohn betegséggel már eléggé tele a hócipõ. A szteroidokat és hasonló mérgeket nem akarom szedni. Jelenleg és már rég óta salazopyrint,folsavat és ensure tápszert szedek. De sokszor ez kevés olyankor kiegészítem nomix tablettával,meg a sipolyom miatt klionnal.Szóval a kezelõorvosomnak nagyon nem tetszik, hogy nem szedem a már említett mérgeket A kezelõorvosom egyébként országosan elismert szakember-hölgy akit tisztelek és becsülök. Sokatdolgozott már velem tükrözések, leszázalékolás stb.De érzem hogy a  TSO-t nem fogja támogatni. Még annyit,hogy mûtétem még nem volt.Remélem megúszom ezért is szeretném minnél elõbb elkezdeni a koktélt Még egyszer kösz a véleményed!

Nincs jelen

 

#706 2007-03-31 12:01

romzena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Zoltán!

Írtad, hogy 26-án hallottál egy gasztrodokitól a TSO-ról. Megírnád, hogy ki Õ? Mi éppen olyan dokit keresünk, aki támogatná a TSO-t és ehhez párosulna még egy kis emberség is! Szerintem olyan borzalmas, hogy mindegyik orvos csak a "mérgeket" akarja tömködni a paciensekbe, és általában minden alternatív lehetõséget elutasítanak. Viszont a pénznek mindegyik marhára örül!!!
Egyébként mi a Férjem révén vagyunk érintve, Nála 8 éve diagnosztizálták a Crohnt.
Mi belekezdtünk a TSO kúrába, múlt szombaton itta meg a 3. adagot. Elõtte már 4 hónapja naponta szedte az Imuran és a Pentasa mellé a Medrolt, de kb. 2 hete abbahagyta, mert az arca és a háta tele lett pattanásokal, kelésekkel, melyek nagyon de nagyon fájdalmasak voltak. Amint elhagyta a szterót korábban, a láza egybõl 39,7-re ment fel, más panasza kisebb görcsökön kívül nincs. Most 2 hete nem szedi a szterót, és a legmagasabb láz 38 volt, de mostanában csak 37,5-ig megy fel, ami magától lemegy késõ estére 37-re, reggel meg délelõtt pedig 36,8 körül van. Nálunk a láz a konstans tünet. Elképzelhetõ, hogy a TSO kezdte el a pozitív hatását, de még nagyon az elején járunk. Bizakodunk, hiszen ez is egy esély! Igaz, csak 50%, de ha módjában áll az embernek, akkor feltétlenül próbálja meg! Ártani nem árthat, hiszen ez egy természetgyógyászati szer!

Pevi!
Olvastam, hogy Te is rendelni fogsz TSO-t. Sajna már többet kell fizetni érte, mert az ÁFA és a szállítási költség árát emelték 2007. január 1-jétõl. Az ÁFA Németországban 19%-os lett, a szállítási költség pedig 60 EURO. A TSO árához add hozzá a 60 EURO-t + az egészhez a 19%-os ÁFA-t, és azt szorozd be kb. 246-247 HUF-fal. Nekünk csütörtökön jött meg a szer, és az elõzõ rendeléshez képest 8000 HUF-fal fizettünk kevesebbet (ami elég sok!), mivel a HUF erõsödött! Ha gondolod, meg tudom küldeni a legaktualizáltabb megrendelõt (angol nyelvû). Én erre szoktam írni, hogy HUF-ban kívánok fizetni.

Sziasztok,
Romzena

Nincs jelen

 

#707 2007-03-31 12:55

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia romzena!

E-mail ment. Mielõbbi gyógyulást !

Nincs jelen

 

#708 2007-03-31 15:45

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Romzena!

Elküldenéd akkor a megrendelõt? Megköszönném. És nagyon köszi az infót. Valamiért gondoltam, hogy ez régi megrendelõlap az árak is változtak, ezért kivettem 200-at a bankból a biztonság kedvéért, hogy ne érjen meglepetés...hát, nem olcsó mulatság, de ha meggyógyít, jó befektetés;)

Évi

Nincs jelen

 

#709 2007-04-01 17:32

Szeptember
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Említette itt valaki régebben, hogy az USA-ban már egészen elterjett a betegek féregpete kezelése. Mivel tapasztalatom szerint Amerikában minden olcsóbb, nem kis részben  a dollár alacsony árfolyama miatt, arra gondoltam, hogy érdemes lenne megkeresni az ottani gyártót, azonban ha beírom a keresõben a TSO nevet minden út a német céghez vezet.
Tehát vagy az a helyzet, hogy a tengerentúli barátaink is Ovamed-tõl szerzik be a petéket vagy az, hogy náluk egyszerûen nem TSO-nak hívják ezt a készítményt, én ez utóbbira tippelnék, mivel maga a "feltaláló" orvos is amerikai. Vélemények?

Volna egy kérdésem a veterán TSO szedõkhöz:
Mivel a TSO az immunrendszert rázza gatyában, tapasztaltatok –e a bélbetegségre gyakorolt hatásán kívül egyéb pozitív megnyilvánulásokat:
például megszûntek vagy enyhültek bizonyos allergiák (szénanátha, ekcéma…)

Küldtem az Ovamednek két héttel ezelõtt egy e-mail, azóta is várom a válaszukat.
Egyébként a Contact us menüpont alatt található ûrlapot használtam,
lehet hogy ez volt a hiba?
Hova kell írnom, hogy megszánjanak egy levéllel?

Üdv:
Szeptember

Szerkesztette: Szeptember (2007-04-01 17:39)

Nincs jelen

 

#710 2007-04-01 19:32

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Szeptember!

Én is próbálkoztam a "contact us" menüponttal, de miután mindent kitöltöttem és a levelet is megírtam, el akartam küldeni erre megjelent az outlook-om, és egy új levél, címzettként az info@ovamed.org címmel. Így kénytelen voltam megírni még egyszer a levelet, és a saját címemrõl küldtem el. De frankón 2 szer írtam meg, mert az eredeti levélbõl nem engedte átmásolni a sajátomba a szöveget, úgyhogy szerintem ezzel nem is érdemes próbálkozni, nekem sem szuperált annyira ez a contact us dolog:)
De a saját címemrõl megírt levélre kb 2 órán belül válaszoltak.
Ergo=info@ovamed.org , direktben.
Tuti visszaírnak még aznap

Évi

Romzena! Köszi az angol nyelvû megrendelõt, megkaptam. Beszámolok majd, persze:)

Nincs jelen

 

#711 2007-04-02 08:30

Szeptember
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Köszönöm az infot,
elküldtem a levelet a info@ovamed.org címre is.

Szerkesztette: Szeptember (2007-04-02 08:30)

Nincs jelen

 

#712 2007-04-02 13:20

Szeptember
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Még annyit, hogy nekem is el tudnátok küldeni az angol nyelvû megrendelõ lapot.
Elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#713 2007-04-05 13:21

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Megérkezett:) nem tudom, hogy hûtõkocsiban hozták-e mert anya vette át, és a sofõr nem tudta megmondani, hogy hûteni kell-e õket. Kicsit furcsa... Aztán szerencsére anya felhívott és gyorsan berakattam a hûtõbe a cuccot..ahhoz elég drága, hogy megromoljon, vagy mi. Szóval holnap reggel kezdem inni éhgyomorra...kíváncsi vagyok..
Többiek, meg tudjátok mondani, hogy ha  esetleg nem volt hûtve egy napig a TSO, attól lehet baja? Remélem nem...
Akkor folyt köv.

Évi

Nincs jelen

 

#714 2007-04-05 13:41

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Pevi!

Nyugodt lehetsz, nem lett semmi baja a TSO-nak. Egyébként + 4 és legalább + 25 fok között lehet tárolni. :)

Mindenesetre célszerû hûtõszekrényben tárolni.

Üdv. Ildikó

Szerkesztette: Ildico (2007-06-01 08:57)

Nincs jelen

 

#715 2007-04-05 14:00

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

köszi, akkor megnyugodtam:)

Nincs jelen

 

#716 2007-04-05 16:58

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Helló mindenkinek!

Én is ma kaptam meg a koktélt. Holnap reggel veszem be.
Egyenlõre ennyi.

Nincs jelen

 

#717 2007-04-09 17:40

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Nos, bevettem a koktélt szombat reggel...egyelõre semmi különöset nem tapasztalok, hacsak nem azt, hogy kevesebbet zubog a hasam..azért két nap után ez is haladás:)
Viszont mikor megittam a TSO-t, olyan fáradt lettem, mint akit fejbevágtak és muszáj volt aludnom 2 órát. Nem tudom, miért volt, lehet nem a gyógyszer miatt, lehet azért mert felvizesedett a lábam a felszívódási zavarok miatt, és szombaton miután megittam a szert, lábmasszázzsal levitték a vizet lehet ez dolgozta meg a szívemet...mindenesetre ennyit tapasztaltam:) majd még jelentkezem
Üdv

Évi

Nincs jelen

 

#718 2007-04-12 18:21

mezke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok.

Nekem egy kérésem volna.
Ahhoz, aki mostanában fog rendelni TSO-t.

Én már végigcsináltam egy kúrát 15 üveggel. Sõt egy 300-as fenntartó adagot is rendeltem és ittam, amit úgy tudok 2 havonta kell inni.
Lassan újra kellene innom, de nem akarok sokat rendelni, mert ha nem elég a fenntartó adag neadjisten, akkor megismételem majd a kúrát.

Tehát, egyenlõre csak 2 db 300-as fenntartó adagot szeretnék rendelni, de a postaköltség majdnem annyiba kerül.
Ha valaki amúgy is rendelne, legyen szíves 2-vel többet rendelni. (Úgy tudom 12 adag rendelése esetén ingyenes a szállítás, tehát lehet, hogy valakinek még jól is jönne, aki csak 10 adagot akar rendelni.)
Természetesen elõre elviszem a pénzt annak, aki segítene nekem.

Elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#719 2007-04-13 09:09

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Mezke, én május végén rendelek biztosan. Addig nem ér rá?

Évi

Nincs jelen

 

#720 2007-04-13 10:17

mezke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Köszi Évi, az kicsit késõ nekem, hátha akad valaki, aki elõbb rendel.

Azért köszönöm.

Nincs jelen

 

#721 2007-04-13 12:13

romzena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Mezke!

Szeretnélek megkérezni, hogy Nálad teljesen hatásos a TSO? Miket tapasztaltál? Volt visszaesésed? Ha igen, mikor? Te Crohnos vagy CU-s vagy?
A Férjem múlt szombaton itta meg a 4. adagot, de eddig lényeges dolgokat nem tapasztaltunk. Õ Crohnos 8 éve, kb. 1 éve tart most az aktív periódusa. Konstans tünete a láz és a hasi görcsök. A legborzasztóbb az, hogy a láza nem akar múlni. Most volt vastag és vékonybél CT-je, MR, szerencsére sipoly és tályog nincs, szûkület van, kb. 30 cm-es szakasz van begyulladva. Már nagyon de nagyon maga alatt van, csak a TSO-ban hiszünk, nagyon bízunk benne, hogy elõbb utóbb elkezdi kifejteni áldásos hatását!
Mi júniusban tervezzük az újabb adag rendelését, ami 4 fiolát jelent.

Elõre is köszi a választ, üdv: Romzena

Nincs jelen

 

#722 2007-04-14 08:30

mezke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Kedves Ramzena!

A tapasztalataimat jobban jársz, ha elolvasod itt a fórumon, mert annyira pontosan már nem emlékszem rá, de akkor folyamatosan leírtam mit tapasztaltam, ha visszalapozol olvashatod.
Nekem lassabban hatott, mert 18 éve vagyok crohn beteg.
A kúrát a bélmûtétem elõtt kezdtem el fél évvel.
Mivel  nagyfokú szûkületem volt (sipolyom nem, bár azt hittem a végbélsebrõl,mint utólag kiderült), teljes gyógyulásról nem számolhatok be, mivel a szûkület és az elõtte levõ tágulat folyamatosan gyulladásban volt a baktériumoktól.
Annyit elértem, hogy a vérképem a fvs kivételével normális lett, a CRP 0 lett!
a kezelés végére volt pár fekély mindkét bélen, gyulladás a szûkületnél, de nem  éreztem rosszul magam, néha volt hõemelkedésem, és néha görcsök, többnyire hasmenés, de nem mindig.
Szóval szerintem a TSO-nak köszönhetõen "csak" 20 cm-t kellett kivágni a vékonybelembõl, csak a szûkült részt.

Most megpróbálkozom a fenntartó adagokkal, és ha meg kell netán ismételnem a jövõben a kúrát, akkor a szûkület nélkül teszem majd.

(Nem tudom mit szed a férjed, azt mondják, hogy szteroiddal együtt szedve a TSO hatásosabb).

Ha van kérdésed, e-mailben is szívesen válaszolok.
szia.

Nincs jelen

 

#723 2007-04-14 09:08

Szeptember
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Egy hete vettem be az elsõ adagot.
Érdekes, hogy mennyire színtelen, szagtalan, íztelen a TSO,
vagy csak én kaptam placebót? :)

Egyenlõre érezhetõ romlást figyelek meg az állapotomban, ami nem is az altesti fürgeségben hanem a rossz  közérzetben és fáradságban jelentkezik,
vagyis némileg egybeesik Pevi tapasztalataival.

Az azért megdöbbentõ, hogy semmilyen tájékoztatót leírást nem mellékeltek a dologhoz,
például érdekes lenne tudni, hogy melyek azok az ételek és italok amelyeknek kisebb-nagyobb féreghajtó hatásuk van,  ezeket nem ártana elkerülni.
Én például jó ideje iszom kombucha-t és aloe vera-t,
bár nem hiszem, hogy ártalmasak lennének a  ostorgilisztára
de azért van bennem egy kis félsz.

Idõközben kiderítettem, hogy a készítmény egyenlõre csak és kizárólag a német cég készíti a világon, azonban az amerikai forgalmazás és gyártás elõkészületei is jól haladnak.

Szerkesztette: Szeptember (2007-04-14 09:31)

Nincs jelen

 

#724 2007-04-14 09:37

romzena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Kedves Mezke!

Köszönöm válaszodat! Megadnád e-mail elérhetõségedet?

Köszi és üdv: Romzena

Nincs jelen

 

#725 2007-04-14 13:48

mezke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Romzena:

mezke@freemail.hu

Nincs jelen

 

#726 2007-04-16 21:56

katus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Van 6 adag 2500-as TSO-m, melyet a szavatossági idõ miatt (ez év februárban rendeltem, 1 évig jó) eredeti csomagolásában, 10%-os kedvezménnyel, szállítási díj nélkül eladok.
Ha érdekel valakit vagy részleteket szeretne tudni bátran írjon: szabov.mail@gmail.com

Szabó Viktor

Nincs jelen

 

#727 2007-04-22 11:54

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Ma vettem be a 2. TSO-t igazából a két hét alatt annyit tapasztaltam, hogy kevesebb lett a morgás a pocakomban.. Gondolom a gyógyszerek is belejátszanak a javulásomba, 4*2 Salofalkot szedtem eddig de az is igaz, hogy  a TSO óta már csak 2*2-t szedek és azzal is teljesen jól elvagyok, néha már el is felejtkezem hogy van probléma ott bent. Egyedül a reggelek és az esték a hasmenõsek, de van, hogy este már nem kell mennem, csak egy nap egyszer. Van hogy formáltat is produkálok azóta, örülök neki:) Úgyhogy mutatkozik valami javulás, azt hiszem ez a TSO-nak is betudható;)

Nincs jelen

 

#728 2007-04-22 13:24

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Pevi!


Örülök, hogy nálad is javulás mutatkozik. Kérlek a késõbbiekben is számolj be a TSO-kúra hatásáról.

További javulást kívánok Neked:  Ildikó :)

Szerkesztette: Ildico (2007-04-22 13:25)

Nincs jelen

 

#729 2007-04-22 14:55

Bídzsí
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

  Én végig olvastam a fórumot de egy-két dolog mégsem világos például a konkrét ár.
Az ovamed honlapon azt olvastam hogy az 500 petés 150, az 1000-es 220 és a 2500-as 300 Euróba kerül üvegenként. Dátumot nem láttam úgyhogy felmerült bennem vajon aktuálisak-e még az árak ? Ha valaki küldene egy megrendelõ lapot azt megköszönném.
Emil: bgis@chello.hu

BG

Nincs jelen

 

#730 2007-04-25 11:02

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

szia Ildico!

köszi a bíztatást és a jókívánságokat, mostmár egyértelmûen érzem, hogy javulok. Morgás tegnap szinte nem is volt. Sõt, reggelenként sem rohanok a WC-re, hanem felkelés után akár még feküdhetek is nyugodtan, anélkül, hogy rohannom kellene :) Régebben ha nem mentem volna egybõl felkelés után simán be***ok, azt hiszem egyszer majdnem elõ is fordult, csak másodpercek kérdése volt...jááj
Úgyhogy csak ajánlani tudom a TSO-t:)

Nincs jelen

 

#731 2007-04-25 11:44

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Pevi!

Továbbra is ilyen jó hírekkel szolgálj! :D

Üdvözöllek: Ildikó

Nincs jelen

 

#732 2007-04-25 15:50

katalin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok! Szeretnék beszámolni nektek a 2 év tapasztalatairól,ugyanis  én 2 éve januárban kezdetem el a TSO-t,és 2005 juniusában fejeztem be.Én azóta teljesen jol vagyok,gyógyszer,és diéta nélkül
Azóta teljes értékü életet tudok élni.A tükrözésem azt mutatta ki,hogy fekély nem került látótérbe,amit igazolt a cytologia is,és a vérvétel. Igy két éve után én már gyógyultnek érzem magam.Félévente járok vissza kontrolra,és semmi rossz irányu változás nincs.Tehát teljesen jol vagyok. Én ajánlani tudom,mindenkinek aki megteheti próbálja ki,mert hatásos szer.Ha valakinek segithetek szivesen teszem,keressetek meg,kérdéseitekkel.Magyarországon én voltam az elsõ,aki kipróbálta,és megcsinálta a kurát. tel:48-317-416 vagy,30-627-91-68.Mindenkinek javulást "gyógyulást" kivánok.sziasztok
.
.

Nincs jelen

 

#733 2007-04-25 16:40

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Katalin, köszönjük az infót!
Nekünk TSO-t szedõknek is biztos sokat segít az ilyen jó tapasztalatról olvasni.
További jó egészséget!!!

Nincs jelen

 

#734 2007-04-25 17:14

titye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Kedves Katalin!
Azoknak a betegeknek is sokat seÍtenek a tapasztalataid, akik mostanában gondolkodnak a TSO kipróbálásán .
Én is jó egészséget kívánok!

Nincs jelen

 

#735 2007-04-26 09:23

marakuja
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Katalin!

Nagyon jó volt olvasni amit írtál! Kérdezhetnél Tõled?

- ez azt jelenti, hogy azóta TSO fenntartó kezelésekre sincs szükséged, úgy is jól vagy?

- az orvosod tudott róla, hogy elkezded, mit szólt hozzá?

- szedted tovább az egyéb gyógyszereket is mellette?

- tükrözésnél látták esetleg az ostorosokat is? Vagy már kiürültek és mégis jól vagy?

- elõtte mikor kezdõdött a betegséged és mennyi ideig voltak tüneteid?

- CU / Chron? Az én 15 éves fiam CU-s.

Mi is nagyon fontolgatjuk, habár most nagyon jól van, tünetmentes, de tükrözése csak egyszer volt a legelején (idén január) és az nagyon tragikus képet mutatott, pedig akkor is alig voltak tünetei. Szóval ki tudja, hogy most tényleg hogy van.

Még egyszer köszi, hogy írál és ha tudsz még válaszolni! :)

Nincs jelen

 

#736 2007-04-26 14:11

Évus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Ildikó!

Szeretnélek megkérni,hogy  írd meg a címet,honnan lehet TSO-t rendelni, és mennyibe kerül.16 éve colititises vagyok, egy éve nem tudok panaszmentes lenni. Folyamatosan szedek szteroidot, el vagyok keseredve.Vannak rokonaink Németországban, lehet,hogy tudnának segíteni a beszerzéssel.Köszönöm.

Nincs jelen

 

#737 2007-04-27 07:28

Évus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!
Kérem valaki írja meg hogyan, honnan és mennyiért lehet hozzájutni a TSO-hoz!
Sürgõs lenne!Kérek mindenkit segítsen!
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#738 2007-04-27 09:48

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Évus!

Küldd el az E-mail címedet, küldök megrendelõt!

Nincs jelen

 

#739 2007-05-04 14:31

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Ma reggel megittam a harmadik adag TSO-t. Egyenlõre nem tapasztalok változást, de türelem. Nagyon bízom benne, hogy nemsokára javulni fog az állapotom, de régóta a padlón vagyok és innen nehéz lesz felkelni.

Üdv. mindenkinek

Nincs jelen

 

#740 2007-05-04 16:51

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia ÉVUS!

Küldtem mailt.

Üdv. Ildikó :)  /herczegne@vipmail.hu/

Szerkesztette: Ildico (2007-05-04 16:52)

Nincs jelen

 

#741 2007-05-05 22:42

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Üdv!

Végigolvastam ezt a topikot és a Tso-ról is.
Hát nem is tudom.Nálunk most vetõdött fel ogy rendeljem meg magamnak.
Család támogatna,pénz meglenne rá,csak  a kétségeimmel nem tudok mit kezdeni.
Amúgy vidámka szoktam lenni,de most lelombozódtam.:(
Hónap végén konzultálok a dokimmal,meg egy baráttal aki otthon van a crohnban(meg sok másban is :) ),aztán jön a téprlõdés.:(
Sajna olyan vagyok akinek nagy lökés kell hogy beinduljon.

Nincs jelen

 

#742 2007-05-06 16:04

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Roor, én csak ajánlani tudom. Ma ittam meg a harmadik adagot, és hát azt kell mondjam, rohammosan javul az állapotom. Ahhoz képest, hogy 2 hónapja még örültem, ha el tudok jutni a munkahelyemig és haza, a napi egy-kettõ  formált, ismétlem FORMÁLT széklet elég nagy teljesítmény, fõleg úgy, hogy mostanában már a napi 3dl. kakaót is megengedem magamnak.  A gyógyszert pedig folyamatosan csökkentem, mostmár a napi 8 Salofalk helyett ráállok a napi 2-re. Abban az ismeretterjesztõ filmben, amit a Spektrumon adtak a TSO-ról, abban a crohn-os tesztalanynak 2500 petéset adtak, attól gyógyult. Gondolom minél súlyosabb a gond, annál több pete szükséges. Én 500-asat szedek, mert Kati is ennyit szedett anno, õ is colitises volt és attól gyógyult meg végleg. Úgyhogy jó tépelõdést, de egy szavazatod már van a tso javára, tõlem:)))

Üdv

Évi

Nincs jelen

 

#743 2007-05-06 21:43

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Halika!

Évi!Köszi,aranyos vagy.
Az a bajom,hogy magam se tudom miért tépelõdöm rajta.
Nincs se ellene,se mellette,egyszerûen csak valahogy úgy érzem,ez a döntés most nem kéne.
Jó hülye vagyok tudom,de erre nincs magyarázatom.
Ez csak úgy jött és kész.
Majd megoldódik,ezt biztosan tudom,csak most olyan dinnye döntésképtelen vagyok.:D
Elõfordul.:)
Azért regisztráltam:egy szavazat mellette tõled!:D

Nincs jelen

 

#744 2007-05-07 09:10

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Na ne!

Aki ilyen mosolygós és jókedvû annak nem szabad lelombozódnia!
Fõleg akkor nem amikor esély van a gyógyulás irányába mellékhatások
nélkül. Hajrá roor!!!

Nincs jelen

 

#745 2007-05-07 19:42

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Halika!

Zoltán!Elpirulok!:)
A gyógyulásról meg annyit,hogy én egy nagyon-nagyon szerencsés cohnos vagyok,mert rengeteg mindent meg tudok enni amit mások nem (a konzerv chilis bab a kedvencem,és semmennyire nem piszkál:) ).
Panaszra tehát semmi okom,még a dokim is azt mondta fasza csaj vagyok,mert gyönyörûen rendbejöttem.
A napi 2*2 pentasa szerintem smafu,tehát gyogyikkal se vagyok tömve.
Azt hiszem a tso-t késõbbre halasztanám,amikor tényleg szükség van rá.
De olyan lelkes a családom!Na puff ezért vagyok olyan döntésképtelen.:(
De most már a tieddel együtt két szavazat van a tso-ra!:D

Nincs jelen

 

#746 2007-05-07 21:16

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia roor!

Azt kívánom, hogy ne legyen rá szükséged!
Minden jót, szia.

Nincs jelen

 

#747 2007-05-08 18:07

katalin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia roor! a Chrnon betegség,sajnos nem fog nálad megállni,hanem terjedni fog.Érintheti au egész emésztörendszeredet,még   a colitis,csak a vastagbél belegsége.Én nagyon tudom neked ajánlani a TSO-t,hizy,én már tul vagyok régen a kurán.Teljesen gyogyszer,és diéta mentesen élem a "gyógyult" colitisesek életét. Most még lehet hogy kisebb adaggal is eljutnál a teljes panaszmentességig.Késõbb,ha terjedni fog,nehezebb lesz a javulás,nem lesz olyan látványos mint kezdeti stádiumba.Tudod,hogy ebbõl gyógyulás nincs.Ha megengedheted magadnak,ajánlani tudom ,mielõbb kezd el.Nagyon sokan teljesen jol lettek tõle.Nekem 2.5 éve semmi bajom
.Üdv.és jo meggondolt döntást neked.szia Katalin

Nincs jelen

 

#748 2007-05-08 18:56

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Halika!

Zoltán:köszi!:)és ámen
Katalin:köszi,sajnos tudom mivel jár a crohn.:(És igazad van,mert erre is gondoltam,hogy ha most odadurrantok neki akkor esélye se lesz.Nemsokára megyek dokihoz,nélküle úgyse döntök,aztán majd referálok,hogy maradtam hülye,vagy okosodtam.:)

Nincs jelen

 

#749 2007-05-10 15:02

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

A TSO rendeléssel kapcsolatban egy érdekesség:
Múlt héten rendeltem 4 db 1000-es adagot. Meg is érkezett napra pontosan
ahogy az elõzõ szállítmány is. Viszont 8 db 500-as kiszerelésben, de korrekt módon
1000-es áron. Hát ennyi. Mindenkinek szép napot.

Nincs jelen

 

#750 2007-05-11 15:43

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Zoltán: korrektek...és téged sem ér károsodás:)
Rendel valaki 2-3 hét múlva TSO-t??? Nekem muszáj rendelnem, ha vki még tervezi írjon nekem
É.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB