#101 2005-04-21 07:32

geszig2
Tag

Re: TSO tapasztalatok

Tina!
én is colitises vagyok a szövettan szerint. szia, Ági.

 

#102 2005-04-22 10:58

Tina123
Tag

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!


Csak szeretném megosztani veletek az örömömet, mert pár napja nincs vérzés és a székletem sem hurutos, s?t a hasi fájdalom is megsz?nt betegségem óta el?ször. Tudom, ez nem azt jelenti, hogy így is marad (ezt úgy értem, még rövid az id? visszaeshetem), de nagyon jó érzés, hogy nem szedem a gyógyszert, és ha kis id?re is, úgy érzem, gyógyulok.

Én nagyon várom a tükrözést ,hogy milyen lesz az eredményem,  ígérem, beszámolok róla ,de várnám mások tapasztalatát a szerr?l, akik már több hónapja isszák!!! Nagyon ellentmondásosak az eredmények ezért én azt kérem akik megrendelték és olvassák a fórumot ( tudom ,hogy sokan olvassák csak nem akarnak hozzászólni ,mert félnek a negatív véleményekt?l) írják le ,hogy mit tapasztalnak még ha nem volt javulás akkor is. Én azért írom le, mert így végigkísérhetitek mi várható ett?l a szert?l nem, azért hogy dicsekedjek, hogy nekem van ilyen, de neked nincs. Sok email kaptam rosszat és jót egyaránt.

És azt sz?rtem le, hogy még mindig nagyon sokan vannak, akik olvassák a fórumot háttérbe maradnak, már fogyasztják a szert, de nem mernek véleményt nyilvánítani. Nem tudom miért? Pedig sokkal okosabbak lennénk, több véleményt össze lehetne hasonlítani. Mindenkinek  kívánom hogy találja meg azt a szert ami a betegségének a legmegfelel?bb.

Üdv: Tina

 

#103 2005-04-22 11:27

Krisztinia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Zoli!
Én 6 éve szedek mindent amit felírnak nekem, betartok mindent amit mondanak, és nem is panaszkodom, mert a körülményekhez képest, és ismerve a durvább eseteket, én jól vagyok.
Nagyon sokszor csak annyit tapasztalok a betegségemből hónapokig, hogy szednem kell a gyógyszert, és semmi más.
Én csak abban bíztam, hogy végre van egy olyan szer ami úgy hat, hogy nem kell attól tartanom, hogy hipp-hopp gondol egyet a szervezetem és összeomlik a teljesen biztosnak tűnő rendszer, mert így bizony sok minden amit szeretnék nem valósítható meg. És sajnálom, de nem tudok abba beletörődni, hogy ez gyógyíthatatlan és csak kezelhető, ha nem ez, akkor majd valami más fog segíteni. :)

Nincs jelen

 

#104 2005-04-23 22:50

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Nincs jelen

 

#105 2005-04-25 19:33

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Most már kezd nagyon elegem lenni ebből a parttalan vitából. Ez a topik szerintem azért jött létre, hogy tapasztalatokat halljunk a TSO-ról és elbeszélgessünk azokkal a betegekkel, akik  szedik. Nagyon jó, hogy már ennyire körbejártuk a cikkeket, de kezd unalmas lenni, DE NAGYON!!!
Már semmi másról nem szól, csak, hogy ki tud valami még okosabbat mondani arról, amiről fogalma sincs, mert ugye csak a cikkekkel dobálózunk, de semmi tapasztalat nem áll mögötte.
Aki viszont szedi és elmondhatná a véleményét, a mi szívélyes fogadtatásunk után, rövid idővel eltűnik. :(

Tehát azt javaslom, mindenki mélyedjen el magába és gondolkodjon el azon, jó-e ez így nekünk?! Semmi információt nem kapunk csak a saját (tapasztalat nélküli) igazságunkról szeretnénk meggyőzni a másikat, ami teljesen felesleges, hiszen, tök jó, hogy ilyen sokan és ennyire különböző véleményen vagyunk.

Csak egy példa: Remicade a studyban 3 alkalommal kaptam ingyen, aztán törzskönyvezték, de a TB nem támogatta. Csekély több millába került 1 adag. Természetes a betegek 99,999 %-a nem tudta megvenni és használni, holott használt nekik a study alatt. Aztán kb. 3 év múlva támogatott lett 100%-ban, a klinikák pénztárcájának mélységével korlátozva. Ma kapom 8 hetente és tök jól vagyok. Lehet, hogy a TSO-nak is ez az útja?

Sziasztok!

Nincs jelen

 

#106 2005-04-26 10:52

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

:(

Mivel moderátori felhívás ellenére is folytatódik egy bizonyos folyamat, szeretném megkérni a TSO-t már próbálókat akik olvassák soraimat, hogy tiszteljenek meg tapasztalataik megosztásával időnként egy e-mail formájában a lenti címre. (Talán többen is jelzik ezt, akkor elég csak több címzettre elküldeni.) Köszönöm!

Ugyanis a tapasztalatokra volnék kíváncsi, nem pedig tizensokszori olvasatára annak, hogy a topic elején ki milyen tévedésbe esett, meg hogy milyen kevés az infó. Ha így zajlanak a dolgok, nem is lesz több infónk, pedig remek alkalom és hely lenne erre a fórum.

Köszönöm és legjobbakat mindenkinek!

kacs69@freemail.hu

Szerkesztette: maKACS (2005-04-26 12:30)

Nincs jelen

 

#107 2005-04-26 11:09

Zsuzsu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Ha már itt vagyok még egy gyors reagálás. Szerintem nyugodjon meg mindenki, induljunk tiszta lappal, és erre ne az legyen a megoldás, hogy hsz-eket törlünk, vagy egyéni e-mail váltásba csapunk át. Az oldal és a fórum is a betegtájékoztatást szolgálja (de majd Robur kijavít :-)). Tehát véleményem szerint új infó, tapasztalat, kipróbálási lehetőség jöhet illetve jöjjön, én személy szerint kíváncsi vagyok rá. De az egymás győzködése, esetleges tévhitbe ringatása stb. a TSO-val kapcsolatban nem fair.
A cél szerintem nem az, hogy saját véleményünk mellé vagy ellen állítsunk valakit, sértegessük egymást, vagy esetleg megsértődjük, mert valaki ellenvéleményt írt.
A cél sokkal inkább az, hogy tájékozottak legyünk, és ebben egymás segítségére legyünk (legyen az akár jó vagy rossz tapasztalat, vélemény vagy ellenvélemény).

Hasznos lehet, hogy mielőtt hirtelen felindulásban bárki bármit ír, a másik oldal helyébe képzeli magát, és odafigyel arra, hogy neki milyen stílusban, megfogalmazásban lenne egy vélemény építő, elgondolkodtató, így talán elkerülhetőek a sértődések.

Na, most már én is jól megrágcsáltam ezt a csontot! :-)

Szép napot mindenkinek! :-)

Nincs jelen

 

#108 2005-04-29 09:12

edna
Tag

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!
Eddig csak csendes olvasója voltam ennek a számomra nagyon sok tanulsággal járó fórumnak. Sajnos nekem a fiam érintett ebben a témában Aki szülő, az biztos megérti, hogy ez még sokkal  fájdalmasabb, mintha ő saját magát érintené ez a  betegség. Nagyon sajnálom, hogy ez a fórum idáig jutott. Itt én nagyon sokat tanultam, olyan dolgokat tudtam meg, amit orvosoktól nem. / Az országnak talán nincs olyan pontja, ahol ne jártunk volna / Én is nagyon sajnálnám, ha azok az emberek, akik a TSO-t kipróbálták, eltünnének a fórumról Nekünk is ez  az utolsó mencsvárunk, mert ha használ, nincsaz a pénz, amit elő ne teremtenénk a gyerek érdekében / de lopni nincs szándékunkban  / Én nagyon kérem azokat akik szedik, hogy feltétlen osszák meg a tapasztalatukat azokkal, akiket érdekel. Ez lehet rossz is, jó is.Legyen egy topik azoknak külön, akiket érdekel, és szedik. Aki nem hisz benne, ellene van, az ne olvassa el. Az ellentábor már elég részletesen leírta ellenérzéseit,, ők maradjanak itt, bele sem kell olvasniuk. Azt hiszem elég felnőtt emberek vannak it, akik el tudják dönteni, hogy ők megakarják-e rendendelni vagy sem, van e rá pénzük v. sem. Még egyszer kérek mindenkit aki használja, feltétlen írjon!!!! DII ! NE TŰNJ  EL!!
Mindenkinek mielőbbi javulást kívánok bármelyik táborba is tartozik, bár aki ezzel a betegséggel néz szembe,  azoknak össze kéne tartaniuk, hisz a betegek egymástól tanulhatnak a legtöbbet. / Lsd. a mi példánkat /

 

#109 2005-04-29 09:24

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: TSO tapasztalatok

Egyre többen osztják meg tapasztalataikat a TSO-val kapcsolatban.
Keah tegnap vette be az els? adagot, naplója persze angolul van:

Keah TSO naplója

Keah TSO naplója - beszámoló a Healingwell fórumán

Nincs jelen

 

#110 2005-05-09 16:07

Szilva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Olvasva a fórumot, végre elszántuk magunkat, h. 15 éves lányunk számára megrendeljük a TSO-t. Zsofka crohn-ját 2 és fél éve diagnosztizálták. Nem akarok írni a szenvedésekr?l, próbálkozásokról, reményekr?l és kudarcokról, amikben részünk volt ez id? alatt, hiszen mindnyájan részesei lehettetek Ti is - többé-kevésbé. Szeretnénk fölvenni a kapcsolatot privátban azokkal, akik megrendelték és használják a TSO-t, mert mindebben kis gyakorlati útmutatásra lenne szükségünk. E-mail címem:qesy@freestart.hu. Segítségeteket el?re is köszönjük, Szilva

Nincs jelen

 

#111 2005-05-26 10:04

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Nekem úgy t?nik, mintha nem egy csónakban eveznénk. Pedig azt hittem, a betegség összeköt miket. A lebjobb informátorainkat sikerült elhallgattatni...

Elszomorít a törzskönyvezési folyamat lassúsága is. „Miféle három évr?l beszélsz ?“  Nem lehetne ez meggyorsítani ? Volt egy EU-s javaslat, hogy ne kelljen minden tagállamnak külön- külön  óriási összegekért törzskönyveznie ugyanazt a gyógyszert. Elég lenne, ha egyetlen egy tagállamban törzskönyveznék, és a többiben is érvényes lenne. Bár már itt tartanánk ... De tudom, ennek is vannak ellenz?i. Hányan nem férnének hozzá a vájúhoz ?

Kik végzik Mo-on a törzskönyvezést. Van arcuk ? Van nevük ? Netán ismeritek is ?ket ? Mo-on büntetik a SPAM-ot ? Ha nem, küldjetek nekik anyagokat a TSO-ról: Robur cikkét, klinikai tanulmányokat, németországi törzskönyvezési ill engedélyezési számot. Legjobb, ha magyar fordításban is, de mindig tegyétek hozzá a forrást is. Ugyanezt tegyétek meg, ha meglátogatjátok a belgyógyászt vagy a háziorvost. Kérdezzétek meg minden alkalommal, mi újság a TSO-val kapcsolatban ? Folynak már kísérletek Magyarországon ? Törzskönyvezték már ? Hol tart a folyamat ? Egy id? után eljut a megfelel? információ a megfelel? helyre. Csak legyetek kitartóak.

Tud-e szerepet vállalni a Magyarországi Crohn-Colitises Betegek Egyesülete (MCCBE) ?
Lehet-e támogatókat szerezni ? Adója 1 %-át ? Legalább 1-2 beteg részére. Minden kis részeredmély besegít a végs? döntéshez. A CCFA számtalan kutatást támogat. Olyanokat is, amik még nem gyógyszerek.

A lehet?ségek végtelenek, ahol mi is egy kis szerepet tudunk vállalni. De nehogy már mi döntjük el, hogy használ-e, vagy sem ? Ezt majd az id? elvégzi helyettünk.

Nincs jelen

 

#112 2005-05-26 11:45

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: TSO tapasztalatok

Zoli: tetszik az új mottód

:)

Nincs jelen

 

#113 2005-05-26 12:05

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Zoli, tudod, nekem a háziorvosom benne van a az itteni törzskönyvezési bizottságban. Én így két legyet ütöttem egy csapásra. Még a belgyógyászom hátra van. Egy szlovák fórumot is megmozgattam ebben a témában.

Eljuttattam a háziorvosomnak az anyagokat. ? sem fogadta bizalommal, mondta, a féreg ismer?s neki, de nem bízik benne túlságosan. De vagyunk olyan jó viszonyban, hogy tovább viszi a dolgot, és érdekl?dik a további kísérletekr?l, a szakma itteni elitjét?l. Orvosi körökben sem lesz egységes vélemény. Valaki bízik benne, valaki nem. Valaki üzletet lát benne, valakinek rontja az üzletét. Én sem látom, mi van az alagút végén. Csak közelebb akarok kerülni az igaszsághoz. Nekem nincs szilárd véleményem, és ezt nem is szégyenlem. Minden egyes új cikk befolyásolja a véleményem. De ezért ember az ember: hogy tanuljon. Aki fogadni akar a befutóra, inkább nyisson egy új topikot.
Lehet, hogy nektek lesz igazatok. Azt sem bánom, s?t ürülni fogok, hogy végre itt a vég, és esetleg bízni egy újabb kísérleti készítményben.

Nálunk, ha kísérletekben való részvétr?l van szó, el?bb kritériumokat állítanak fel, ki az a célszemély, aki megfelel, és nem éppen ismeretségi alapon válogatnak - bár ezt kizárni nem tudom. Nekem teljesen mindegy, kire esik a választás, csak közelebb vigyen a célhoz. Én különben is, most túl jól vagyok, hogy bekerüljek. Félre kellene már végre tenni a személyeskedést. Mindegy, hogy ki kerül be! (Csak ne mindig ugyanazok.)

Minden kísérlet bizonytalan. Ha a CCFA is így állna hozzá, még mindig a Salazopyrinnél tartanánk. A legjobb bíró az id?.

Segítsetek kapukat döngetni és dönteni !

Szerkesztette: Géza (2005-05-26 13:11)

Nincs jelen

 

#114 2005-05-26 16:04

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Zoli,

Ismét OFF: én a háziorvosom nevében is tiltakozom. Általában a szakorvosok is hülyének nézik a háziorvosokat, pedig én azt tapasztalom, hogy sokszor lekörözik a szakorvosokat. Az enyém biztosan lekörözte el?z? gasztroenterológusaimat. Sokkal jobban ráézez olyan bajokra, amit még az egyik híres hazai gasztrof?orvos sem hitt el!

A szakorvosok (így a gasztrosok is) sz?ken a saját területüket nézik, más bajokkal nem foglalkoznak. A háziorvos pedig az egész beteget nézi! Az enyém biztos ilyen, ha a tied nem, akkor válts!

Üdv, Grünfeld

Szerkesztette: grunfeld (2005-05-26 16:05)

Nincs jelen

 

#115 2005-05-31 16:49

Tina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Már nagyon rég nem számoltam be a TSO szedésével kapcsolatos tapasztalatomról.
2005,05,31.-én kezdtem el az 5-ik üveg kukackoktélomat inni, de ahogy az örömömet leírtam,
úgy a bánatomat is szeretném leírni nektek. A 4-dik üveg után rohamosan romlott az állapotom és jelentkeztek a régi tünetek ( hasmenés, vérzés, görcsök). Persze a gyógyszereket
már rég nem szedtem. A hangulatom a padlón volt és nagyon el voltam keseredve, hogy az els? héten már szinte tünetmentes voltam olyan szépen javultam és itt van visszaesek
kezdhetem el?röl az egészet. Megvallom kerestem az okokat, hogy mit rontottam el, talán a tárolása nem volt megfelel?, vagy én nem értetem jól a használatát vagy túl bátor voltam
és olyan dolgokat is megettem amit nem kellet volna. Ezért úgy döntöttem bár egy kicsit javulok ismét, hogy 1000 petét rendelek és ezt folytatom. Nagyon kevesen írnak a TSO-val
kapcsolatban ,hogy náluk van-e javulás és visszaestek-e ? Én kíváncsi lennék mindenki
tapasztalatára. Nagyon sok fórum olvasó van aki írni nem tud vagy nem mer, de szívesen
venné ha a tapasztalatokat olvashatná.

Üdv TINA

Nincs jelen

 

#116 2005-05-31 17:13

optipista
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Tina, mire elküldtem, itt volt a válaszod. Szerintem a gyógyszerrel együtt kellene szedni, és tartva a diétát, én bízom a szerben, amit eddig ollvastam róla, ne add fel! Hamarosan elkezdem én is .
Optipista

Nincs jelen

 

#117 2005-05-31 18:38

optipista
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Bocs, elgépeltem, természetesen az 1000-res 220 E, tehát 150E, 220E, és 300E a háromféle anyag.
Mi van Czipfelné Katival, utoljára március végén írta, hogy várja a szövettant? Kati, válaszolj! Optipista

Nincs jelen

 

#118 2005-05-31 18:50

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: TSO tapasztalatok

Már hetek óta ezek az árak szerepelnek az oldalon is:
http://crohn-colitis.hu/html/p8_20040509.php

Egyébként ovamed.de > faq > prices and costs.

Nincs jelen

 

#119 2005-05-31 20:51

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: TSO tapasztalatok

Szerintem a "tojásos" kifejezés helyett a "petést" használjuk.

A madarak és a hüll?k raknak tojásokat, a férgeknél petékr?l beszélünk.
Igaz, Suhi?

Google-check: féregpete vs. féregtojás: 20-0

Nincs jelen

 

#120 2005-06-01 07:27

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Akkor én is hozzászólok: szombaton dr. Papp János a bélbetegek napján a biólógiai szerekr?l beszélt el?adásában, els?sorban a infliximab hatásáról és mellékhatásairól a Crohnban. Közben 2-szer említette, mint ígéretes kísérlet a féregpetét is. Lesznek itt még eredmények...

Üdv, Grünfeld

Nincs jelen

 

#121 2005-06-01 14:58

Ravic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Optipista
Az én colitisem 4 éves :-)   várom tapasztalataidat a TSO-val kapcsolatban.Én per pill remisszióban vagyok, volt 2 éves nyugalmi id?szakom is.Úgy érzem most nem sürget semmi,de tényleg jó lenne ha többen írnának a TSO kezelés utáni tapasztaltakat illet?en .üdv

Nincs jelen

 

#122 2005-06-01 15:58

optipista
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Hi Mindenki!
Ziepfelné Kati volt olyan kedves és írt nekem, már telefonon is beszéltünk, t?le tudtam meg, hogy már két "szed?t" is elriasztottak néhányan a lapról  a sértegetéseikkel. Én úgy döntöttem, hogy nem hagyom magam megsérteni a kevesek által, mert a többségnek fontosak lehetnek az információk. Valamint úgy érzem, hogy tartozom annyival a lapnak - hiszen innen tudok az egész TSO-ról -, hogy értesítelek benneteket a fejleményekr?l.
Szóval, Katitól megtudtam, hogy ? öt szed?vel is kapcsolatban van Mo-on, mind jelent?sen javultak, ki a közepén, ki az elején tart a kúrának. ? már a végefelé jár, és nagyon jól van, a biopsia is jó lett, gyógyszert nem szed.
Ma már jártam az orvosomnál is - egy budapesti kórház f?orvosa - csodálkozva fogadta kérésemet, de mivel 15 éve járok hozzá - ez id? alatt nem kevés pénzt dugtam a zsebébe, és amúgy is igen rendes, segít?kész - hát "ártani nem árt" felkiáltással, megírta a javaslatot, amit a napokban faxolok a kitöltött megrendel?vel együtt. A jöv? héten nem vagyok Bp-en, ezért az azt követ? héten kezdem, addig is minden jót nektek: Optipista

Nincs jelen

 

#123 2005-06-01 16:33

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Optipista!

Látom, már biztos hogy nekivágsz, remélem hasznodra lesz. Mivel még csak most kezded el, lehet érdemes lenne írnod egy TSO naplót. Robur már linkelt be angol oldalakról...
csak úgy eszembe jutott

Nincs jelen

 

#124 2005-06-01 17:30

optipista
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Suhi, úgy érted, hogy itt, ezeken a lapokon írjam ezt a naplót? Optipista

Nincs jelen

 

#125 2005-06-02 08:23

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Igen. Nem volna rossz. Azt hiszem, többen is kiváncsiak vagyunk rá. Esetleg nyitni két topikot. Az egyik kérdések-feletetek, a másik: csak a tiéd.

És ne ijedj meg - nem kell minden nap írni. Elég hetente 1x - 2x. Légy szí ...

Nincs jelen

 

#126 2005-06-02 08:50

Ravic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sztem ez túl nagy kérés!  Engem nagyon érdekelne,de.....beérném annyival is hogy nem megy el .....és megosztja velünk mit tapasztalt.üdv

Nincs jelen

 

#127 2005-06-02 08:57

Ravic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Nézzétek csak meg Motomnak mivel jönnek el?. Májbetegség?......szörös anyajegy? Hogy jön ez ide????

Nincs jelen

 

#128 2005-06-02 11:04

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Csupán azért használtuk a napló szót, mert a HealingWell mintára az angol fordításból ez jött le. De nevezhetjük akárhogy: Pl. : optipista személyes tapasztalatai a TSO-val, bár nekem optipista TSO-naplója jobban tetszik. De már ne, hogy ezen múljon. Szerintem jobb, ha a döntést rád bízzuk.

Nem szeretném, ha úgy jönne le, hogy ezt a lehet?séget csak neked kínáljuk fel. Én szívesen venném, ha a régi és új TSO szed?k is elfogadnák ezt az ajánlatot. Robur, remélem a szerver bírni fogja.

Nincs jelen

 

#129 2005-06-02 11:20

optipista
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Értem. Szóval heti egy-két alkalommal, vagy ha van mit mondanom, van változás, akkor írnék, és mindegy, hogy minek nevezzük. Optipista

Nincs jelen

 

#130 2005-06-02 11:23

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Ezt nem gondolhatjátok komolyan, hogy szükség van arra, hogy bárki napi vagy heti szinten beszámoljon hatásokról? (Ma is megittam egy adaggal.)

Nem hiszem, hogy bárki számára is megkönnyebbülést hozna az a tudat, hogy 72 órán keresztül vagy 2 hétig jól van.

Ha az alkalmazás után valaki egy évig jól van, s?t esetleg, kett?ig, netalán 5-ig vagy 10-ig, na akkor, igen, az már valami. De ugye naplót meg nem úgy írunk, hogy 2 évente egyszer...

(Mivel nyilván majd megkapom a magamét, hogy ünneprontó vagyok, itt jelentem ki, hogy ez volt az utolsó hozzászólásom ehhez a topikhoz. Ha mégsem tartanám be ezt az ígéretemet, vállalok mindenfajta nyilvános megtorlást.)

Nincs jelen

 

#131 2005-06-02 11:50

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

optipista: igen, erre gondoltunk. Mindenféle kötöttség nélkül.

Adrika: ne üldözzük el már megint azokat, akik jóhiszem?en informálni akarnak bennünket. Ha máshol m?ködik, nálunk miért nem m?ködhetne. Suhi és én csak erre gondoltunk.


Keah TSO naplója

Keah TSO naplója - beszámoló a Healingwell fórumán

Nincs jelen

 

#132 2005-06-02 11:53

Ravic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia Adrika
Én várnom a hozzászólásodat. T?led els? kézb?l kaphatunk információt! 5 évet hogy lehet várni?Sztem 1 is sok.
Megtorlás? Nem értem miért: üdv

Nincs jelen

 

#133 2005-06-02 12:01

Ravic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Még annyit: -ha másért nem, legalább azért hogy pörögjön már ez az oldal.A hsz-ekre sokszor hetekig kell várni hogy reagáljon valaki. Különben hiába szép az oldal ha élettelen.Nem?

Nincs jelen

 

#134 2005-06-02 12:05

Ravic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Gézának: Lehetsz moderátorként határozott kedvesebben is. :-) :-) :-) érted ugye?

Nincs jelen

 

#135 2005-06-02 12:10

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Egy valamit nem értek. Ha valakit nem érdekel, miért "nem vált csatornát". Vagy annyire féltek, hogy valaki bed?l nekik ? Az hiszem, elég józanak vagyunk, hogy eldöntjük, mi a jó.

Ravic: igazad van. Bocs, ha valakit megsértettem. De már annyi "prófétát" elüldöztünk.

Nincs jelen

 

#136 2005-06-02 15:17

hangi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok! Két hete találtam rá az oldalatokra.Nagyon érdekesnek találtam,és azóta figyelemmel kisérem.Három hónapja diagnosztizálták nállam a colitist.Nagyon nehéz volt tutomásul vennem azt a tényt ,hogy ez egy gyógyithatatlan betegség.Reményt keltett bennem amikor rátaláltam a TSO-ra.Azonnal felvettem a kapcsolatot a Németországi központal.Nagyon készségesek voltak és faxoltak egy megrendel?t.Ma vagy holnap már a kezemben foghatom gyógyulásom ,mai egyetlen lehetséges gyógyszerét.A továbbiakban szivesen megosztom veletek tapasztalataimat a TSO-val kapcsolatban.Majd jelentkezem.

"A legvégén nem az fog számitani,hogy mennyi év volt az életedben,hanem hogy mennyi élet volt az éveidben"

Nincs jelen

 

#137 2005-06-05 09:50

optipista
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Tegnap telefonon beszéltem egy Tokyoban él? barátommal, aki elég sok nyelven beszél, és megnézte az ottani keres?programon a TSO-t.
F?leg angol, német, holland és magyar nyelv? oldalakat talált. Az egyik cikkben a placebo csoport 14%-os javulást mutatott, míg a TSO-t szed?k 44%-ost, ami a cikk szerint is egyértelm?en mutatja a TSO jelent?sségét. Több cikk szerint is a chronosok  60%-a, míg a colitisiseknek csak 40-50%-a bízhat jelent?s javulásban. (Ez meglep, mert mintha eddig éppen fordítva hallottam volna. Persze az is lehet, hogy az egyik cikk elvétette, és a többiek a rossz számot vették át.)
A szer részemre szerdán érkezik, a középer?s 1000 petést rendeltem, ami kellemetlen meglepetés volt, hogy amikor telefonon beszéltem a német gyártóval, közölte, hogy az eddig ismertetett vételárra még rájön 16% ÁFA, amit természetesen mi, vev?k nyelünk le.
A szedés után én istájékoztatlak benneteket a fejleményekr?l, természetesen pozitív, negatív eseményekr?l egyaránt, üdv: Optipista

Nincs jelen

 

#138 2005-06-08 10:49

optipista
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Ma, 8-án reggel, éhgyomorra bevettem az els? TSO adagot, híg gyümölcslébe keverve, így nem volt különösebb íze, az amúgy sós lének. Változást - ha lesz egyáltalán - néhány nap múlva várok, úgy hogy jelenlegi állapotomról írok néhány mondatot, hiszen fontos, hogy honnan indulok.
Tehát 20 éve tart a colitisem, eleinte több éves nyugalmi szakaszokkal, majd rendszeresen lobbant föl évente egyszer, kétszer. (Akkoriban Salasopyrint - tablettában, kúpban, beöntésben - alkalmaztak nálam) Vagy öt éve Salofalkot szedek (500-as), kúppal kiegészítve. Az utolsó két évben már Budenofalkot - ezt a bélben oldódó, helyileg ható, steroidot - is kénytelen vagyok szedni, hol napi egy, hol napi két szemet, de inkább az utóbbit, mert gyakorlatilag évek óta aktív a betegségem. Ez azt jelenti, hogy napi 3-5 híg széklet, napi 2-4 nyákürítés. 2 évenként biopsia: "a vastagbél alsó szakaszakb 50 cm-ig vérz? fekélyekkel teli". Vér hetente egyszer-kétszer. Fájdalom, görcs nincs. Két éve volt egy sipoly, tályoggal, amit sikeresen operáltak, azóta nem volt se tályog se sipoly. Amúgy  sokat utazom, teszem a dolgom, és bárhol vagyok szememmel a WC-t keresem , ha szaladni kell, merre induljak. Voltam természetgyógyásznál (Béky L., aki sokat segített életvezetési tanácsaival), talpmasszáson, akupunktúrán, diétákon, böjtökön, tisztítókúrákon, gyógyteákon, stb, stb, túl vagyok. Olykor segítettek - vagy csak a placebo -de semmi nem gyógyított meg. Tehát kell? fenntartással fogadom ezt is, de azt gondolom, hogy ki kell próbálnom, hátha mégis segít, mert ennyi év után, ha der?s is maradtam, nagyon unom már ezt a WC-re szaladgáló életet. Ha meggyógyulok kiadatok egy könyvet "Válogatott, vidám beszarásaim" címmel. Most ennyit, majd néhány nap múlva újra jelentkezem. Optipista

Nincs jelen

 

#139 2005-06-08 12:28

Ravic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia
Béky L. neve és a Stefánia úti rendel? számomra is ismer?s.:-) Megkaptam az emiled és SZURKOLOK  neked. Az általad leírt tünetek,  igazak rám is és nyilván sok colitisesre.Néha még a remisszióban is kutatom az elérhet?  WC-ket ....aktív szakaszban a  bokrokat is. :-)
Biztos vagyok abban: Meg van a természetben az orvosság erre a betegségre is !  Kutatni kell utána ,de az  ?rfegyverekre valahogy ,... mindig több  pénz jut.Persze inkább ne politizáljunk hanem  köszönettel várjuk a jelzéseidet ,hogy a TSO beváltja-e a hozzá f?zött reményeket?
üdv

Nincs jelen

 

#140 2005-06-08 13:37

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Kedves Monik,

Örülök, hogy rendbetettek.

Nagyon unom már a vitát veled az árról és az egész TSO-ról. Miért kell mindig a vitát szítani? Korábban magánban is igyekeztem elmagyarázni, és az eredeti megrendel?t is elküldtem neked, árakkal, hogy tisztán lássál. Az interneten is mindent elérsz, ha akarsz. Megpróbálom mégegyszer leírni, ahogy én értelmezem az árakat, ha nem így van kérlek javítsák ki, akik már szedik (optipista?):

peték száma        EUR         HUF(1000)     12 adag ára (1000 HUF)
   500                   150             37.5                   450
  1000                  220              55                     660
  2500                  300              75                     900

Ezen számokra jön még a pl. szállítás, stb. Valami 10-20%.  Általában a legkisebb adaggal kezdik. Senki nem mondta eddig, hogy évente 2 kúrát is kell végezni. Ezekkel a számokkal számolva nagyon messze vagyunk az általad emlegetett 2 milliótól.

Üdv, Grunfeld

Ui.: Monik, elegem van az egész fórumból, miattad! Nincs értelme, id?m és energiám felesleges vitákat folytatni. Mostantól csak olvasó maradok én is. Miért kell mindent elrontani, a TSO-t kipróbálókat pedig elijeszteni? Soha nem oktattalak ki, próbáltam veled megosztani az ismereteimet, ezért is küldtem el a listát és a számításom módját neked. Természetesen ha tévedtem, akkor elnézésed kérem! Nem vagyok TSO pártoló, egyszer?en csak szeretek tárgyilagos maradni és meghallgatni mások véleményét, tapasztalait, az orvostudomány álláspontját. Ha annyira pártolnám a TSO-t, már megrendeltem volna én is.

Szerkesztette: grunfeld (2005-06-08 13:53)

Nincs jelen

 

#141 2005-06-08 14:45

Ravic
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok
Véleményem szerint:  -akinél van  Teperin  az kiszámolhatja
De  pillanatnyilag nem ez a lényeg..... hanem hogy Használ-e?
üdv

Szerkesztette: Ravic (2005-06-08 14:46)

Nincs jelen

 

#142 2005-06-08 14:57

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Monik,

"Te magad is mondtad, hogy ezt folyamatosan erdemes szedni es egy kura nem eleg egy evre. " - én ilyet soha nem mondtam, s?t mindig azt hangoztattam, hogy erre még nincs tapasztalat.

Soha nem mondtam eddig, hogy nem írok többet! A bélnapokon nem is gondoltam, hogy ott voltál, hiszen el?tte búcsúztál el 2-3 hétre.

Üdv, Grunfeld

Ui: kérlek a ne hivatkozz és idézz t?lem többet semmit, mert idézeteid soha nem voltak pontosak, s?t... A legjobb, ha elfelejtjük egymást.

Nincs jelen

 

#143 2005-06-08 15:21

Géza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Ez kezd olyan lenni, mint ha darázsfészekbe vagy méhkasba nyúltunk volna. Emberek ! Emberek ! Ne menjünk egymás ellen, ez a betegség inkább kössön össze bennünket.

Az OVAMED nemrég csökkentette az árakat, örülünk neki, de néhányan még mindig soknak tartjuk. De sajnos ismerek más gyógyszereket is, amik hasonló árfekvésben vannak (mennyibe is kerül az a bizonyos 3 infúzió ?).  Ez után már minden új gyógyszerrel így lesz ? De engem az ár a TSO-nál már régen csak másodsorban érdekel. Amire kíváncsi vagyok: személyes tapasztalatok.

Nincs jelen

 

#144 2005-06-08 16:09

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

ÁMEN- :)) és ez legyen végre a végszó is :))

Köszi Géza :)

Nincs jelen

 

#145 2005-06-11 18:36

timi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

[timi] 6:18: sziasztok                         

Nálam 98végén diagnosztizálták a colitist.Ezt kaptam a18. szülinapomra.Mai napig nem feldolgozni.Az élet kárpotolt egy csodálatos férjel.Lehet,hogy figyelmetlen vagyok de
olyan betegröl nem olvastam aki folyamatosan beteg lett volna.Nekem szinte 7éve nincs
normális székletem.Minden hasmenésem véres.Egy éve babát sz?ltem aki istennk hála
egészséges.steroidot és salazopirint is szedtem a terhesség alatt csak az immuránt hagytam el persze orvosom javaslatára.sz?lésem után kezd?dtek igazán a problémák.Sajnos nálam nem jött be a papirforma mint általában én betegebb lettem mint voltam.olyan steroidos kezelést kaptam hogy még a barátaim sem ismertek meg.Mostmára m?tét elött állok.Én erröl szeretnek minél több tapsztalatot hallani halehet.Gondolom a m?tét drasztikus ám de állitolag annál hatékonyabb eljárásárol hallotatok már.                                 
        SAJNÁLOM HOGY NEKEM MÁR NINCS IDÖM MEGVÁRNI A TSO TAPASZTALATOKAT

Szerkesztette: timi (2005-06-11 18:42)

Nincs jelen

 

#146 2005-06-11 18:38

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Kedves Timi a m?téttel kapcsolatos tapasztalataimat a colitis ulcerosa topikban írom le.

Üdv: Mancsa

Nincs jelen

 

#147 2005-06-22 14:22

Tina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Sziasztok!

Jóhirr?l szeretnék nektek beszámolni a hatodik üveg 1000 petés TSO-t iszom és látványos javulás muntatkozik. Nagyon elvoltam keseredve a 4-dik és az 5-dik üveg után, mert
az állapotom romlott. Valoszín?, hogy a sok problémám és az idegállapotom is közrejátszott a betegségem romlásában. Mindig kerestem magamban mit csináltam rosszul.
Nagyon sokan segítetetek kedves irásotokkal, biztatásotokkal, ezt külön köszönöm.
Üdv: Tina

Nincs jelen

 

#148 2005-06-27 09:57

optipista
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Üdvözlet mindenkinek, itt Optipista!
Ígéretemet - hogy rendszeresen beszámolok a fejleményekr?l - természetesen tartom, azonban eddig olyan halványka változások estek velem, hogy magam is bizonytalan voltam abban, hogy érdemes-e már jelentkeznem. Most, azonban, hogy több mail-t is kaptam, jelentkezem.
   Az els? adagot június nyolcadikán vettem be, és meg kell mondjam, két hétig nem tapasztaltam különösebb változást, ami azt hiszem normális, mert ha a 15 éves betegségem napok alatt gyógyult volna, az valószín? placebo. Talán a második adag óta - júni. 22. - érzek némi javulást. A vér csökkent, vagy inkább el is maradt, és csökkent a székletek száma is. (Hogy honnan indultam, az a legutosó jelentkezésemben benne van.) A helyzetet nehezítette, hogy külföldi vendégeim voltak, akikkel rendszeresen kóstolgatnom kellett a magyar borokat - ami amúgy nálam állapotromlást szokott okozni - de most nem. S?t!
   Szóval mostanra: vér elmaradt, nyák nincs, csak napi 3-4 híg széklet, ami jobb, mint a szedés el?tt volt.
   Kérdezitek, hogy hányan szedhetik az országban. Én Tínától tízr?l, Ziepfelné Katitól meg hatról tudok. Egyébként Kati befejezte a szedést, és gyógyszer nélkül is tünetmentes. Olvashattátok, hogy Tina is javul, és akikkel ?k kapcsolatban állanak, mind javulnak. Bár a negyedik adag után többeknél volt visszaesés, de aztán az ötödik-hatodik után szépen javultak. Az lesz az izgalmas, hogy meddig tartják meg tünetmentességüket, aki befejezték a szedést, de az id? - meg re mélem én is - választ ad erre.
  Jöv? héten iszom meg a harmadik adagot, majd ismét jelentkezem
Gyógyulást mindenkinek:
                                                                                 Otipista

Nincs jelen

 

#149 2005-06-27 10:06

optipista
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Bocs Kati (és mindenki), most látom, hogy rosszul irtam az oldalon használt neved neved, tehát helyesen: Czipfelne
Optipista

Nincs jelen

 

#150 2005-07-08 17:08

leila
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: TSO tapasztalatok

Szia optipista! Én már annyira várom a következ? tapasztalat leírásodat, hogy minden órában idelátogatok, hátha már volt id?d erre is.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB