#1 2009-09-14 13:36

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Dobó Fõorvos Esztergomban

Azért nyitom ezt a topikot, hogy azokak segítsek velük, akik operáción átestek Esztergomban vagy éppen ide készülnek. Kérek mindenkit, hogy írja le ide a tapasztalatait, élményeit a mûtét elötti útáni élményeket. Ezt eddig én is megtettem.

Nincs jelen

 

#2 2009-09-15 09:22

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Sziasztok !

Nos az úgy volt, hogy két héttel ezelött felhívtam a kórházat itt Esztergomban.
Vonattal jöttem kia  Nyugati Pályaudvarról 1 óra és 20 perc alatt kint is voltam, a Desiro nevû csodavonattal, légkondi is kárpótolt a görcseimért:-)
Dobó fõorvos már kedden fogadott, megvizsgált. A mûtét a többszörös szûkületek miatt szükséges, mondta.
Egy hét múlva kaptam idõpontot, így feküdtem be , kedden befeküdtem és csütörtökön meg is operáltak. Féltem az altatástól, ami gyakorlatilag semmi nem volt. Pik-pakk elaludtam nem is gondoltam volna. A nõvérek figyelmesek és kedvesek, soha nem fordult elõ, hogy valaki valamit nem hozott ide, vagy nem csinált meg. Mindenki erõn felül késséges és korrekt. A Fõorvos úr megnyugtató volt, teljeskörûen tájékoztatott arról mit mikor hogyan fog csinálni. A szobák kényelmesek 3 ágyas felszerelt kórtermek, egyik másik éjjeli szekrény nem a legjobb, de ez mellékes.Mindent hozni kell, annak érdekében, hogy konfortosan érezze az ember magát az egy hét 10 nap alatt. Az elsõ 3 nap kritikus és nem túl jó  mûtét természetébõl adódóan de ki lehet bírni. Most már nagyon zizegek, mert szeretnék hazamenni,de kitartok.

Majd még írok

Attila

Nincs jelen

 

#3 2009-09-15 14:02

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Attila,


a férjemet nagy valószínûséggel a fõorvos úr fogja megmûteni pár hét múlva, szûkület miatt. Ma találkoznak elõször Esztergomban. Nagyon örülök, hogy megnyitottad ezt a topicot, s ha nem bánod megkérdezném, hogy mennyivel illik honorálni a mûtétet?

Válaszodat elõre is köszönöm és gyors felépülést kívánok.

Obi

Nincs jelen

 

#4 2009-09-15 14:12

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Obi !

Jó választás Esztergom mindenképpen. Szerintem ezt mindenkinek magának kell eldönteni én sem kérdeztem meg elötte senkit. A fõorvos olyan lelkiismeretes, hogy nem hinném , hogy ez érdekli vagy konkrét elképzelése igénye van. Midíg minden helyzetben én magam is egyénileg szoktam ezt mérlegelni és lehetõségeim szerint adni bárhol is vagyok, de ez az én helyzetem. Szal a topikot elsõsorban a betegséggel kapcslatos ügyes bajos izék miatt nyitottam és nem másért, szerintem (legalábbis nekem a pénz másodlagos most).


PS: ha másjellegû kérédésed van szívesen segítek...

Üdv
A

Nincs jelen

 

#5 2009-09-15 16:05

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia,

köszönöm a gyors  választ.  A férjem nem szokott fórumozni, de ha lesz kérdése akkor én továbbítom feléd. Természetesen a fõorvos úrral ill. a kórházzal kapcsoltban szerzett tapasztalatokat mi is megosztjuk majd.

Üdv.

Obi

Nincs jelen

 

#6 2009-09-16 14:28

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Attila,

Én a Dobó doktor Úr régi betege vagyok, még a Margit kórházból. Most fogom Õt felhívni, hogy idõpontot kérjek Tõle, mert szeretnék továbbra is hozzá járni.
Tavaly év elején nekem is volt mûtétem szûkület miatt és Õ operált. Azóta nagyon jól vagyok, mintha nem is lennék beteg, csak van egy jó pár kg felesleges testsúlyom.

Jobbulást Neked és ha esetleg lenne valami kérdésed szívesen válaszolok.

(Remélem a jövõ héten tud fogadni a fõorvos Úr)

Hajni

Nincs jelen

 

#7 2009-09-16 14:43

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia

Köszönöm, hogy írtál.Jól vagyok minden rendben, remélem hétvégn hazamehetek.

A

Nincs jelen

 

#8 2009-09-16 20:58

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

ejj, le vagyok maradva, hagy hiányos a tájékoztatás? Dobó-Esztergom-mûtét? hol? A Vaszary-ban? tb meg minden?

Nincs jelen

 

#9 2009-09-17 07:00

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Üdv

Igen Dobó Esztergomban mb.oszt.vez.fõ. lett. Vaszary Kolos Kórházban a Sebészeten új épület II. emelet. TB aba natürlich:-) Elég sok Chronos van már itt most is vagyunk 4 en. Algoritmus: Beutaló ide-Dobót felhívni idõpont-Bejönni kontrollra vagy elsõ vizsgálatra-Befeküdni-Megoperálnak:-)-Hazamász

Nincs jelen

 

#10 2009-09-17 09:07

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

köszi Attila! az algoritmust ismerem, csak akkor még a Margitban volt, de nem tervezem, hogy mostanában kés alá fekszem :-)

Nincs jelen

 

#11 2009-09-17 09:28

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

oks kbalu:-)

Nincs jelen

 

#12 2009-09-17 09:59

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Attila,

meg volt a találkozó a fõorvos úrral. Kb. 45-50 percet volt bent Nála a férjem, átbeszélték a dolgokat. Szimptaikusnak találta a Dokit. A fõorvos szerint jó általános állapotban van, a mûtétet ezért lehetne halasztgatni pár hónapig, de elkerülni nem lehet. Végül megegyeztek az október 15-i idõpontban, így talán gyorsabban fel tud épülni a mûtét után.

Lenne pár kérdésem:
Kb. mennyi ideig tartott a mûtéted?
Mennyi idõt voltál intenzíven?
Látogatási idõrõl tudnál írni? Nekem munka mellett, Bp.-rõl kell megoldanom majd a látogatást.
Az elsõ napokban mit lehet enni? Én tudok majd a férjemnek valami otthon készített kaját bevinni?

Kívánom, hogy sikerüljön hétvégén hazamenned.

Üdv.

Obi

Nincs jelen

 

#13 2009-09-17 11:18

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia OBI !


A mûtét idõtartama, függ a beteg általános állapotától, a mûtéti technikától  szükséges megoldástól. Nekem 2 óra volt a mûtét elötti elõkészítéssel együtt.Az altatást fokozatosan vezetik be már elõzõ nap este elkezdik a nyugtató adásával és fentartják egy tovûbbi nyugtatóval , illetve tablettás domricummal, majd tovább a különbözõ szerekkel.Nem voltam intenzíven és nem voltam post. op,. örzõben sem. Azt, hogy ki hová kerül azt sok minden dönti el, erreõl is  a mûtétet végzõ orvos dönt egyénileg mérlegel. Ha valakinek nagy mûtétje volt sokáig altatták az szükségszerûen az intenzívre kerül.Nagyon fontos a pozitív szemlélet én amikor ide eljöttem eldöntöttem, hogy annak ellenére, hogy egészségügyi dolgozó vagyok átadom magam az eseményeknek. Ez így is lett. Kevés aggódás a te részedrõl is nyilvánvalóan segíthet a férjed felépüléséhez.Megnyugattónak és nagyon körültekintõnek érdemes lenned. Figyeld meg az ignyeit ha el van keseredve valami miatt...akkor ne táápláld benne ezt. A szakmám során is azt láttam, jobban gyógyul az akit pozitív energiák vesznek körül.Látogatás egész nap van este 22 óráig.Bevinni lehet bármit amit te készítessz arra ügyelni kell, hogy ne melegítsétek fel sokszor hogy még véletlenül se legyen benne semmi baci. Nekem is hoztak ételt. Folyadék szempontjából a sima szénsavmentes vizet javaslom és elsõsorban csak azt. A felesleges színezékekre semmi szükség. Elsõ idõben un. folyékony pépes étrendet fog biztosítani a  kórház.Ez általában egy könnyû húsleves eleinte teljesen simán...az elsõ étkezõs napon általában levesen és folyadékon kívül semmi mást nem lehet enni."-3 nap múlva állapottól függõen lehet enni krumplipürét vizeset sovány hússal apróra vágva.Halat párolva, kekszet, sovány sajtot, kefírt(a kefír jó azért is mert az antibiotikumok miatt elképzelhetõ hasmenés bár nem törvényszerû, bélflórát helyreállítja) Lehet enni pulykasonkát, selyemsokát, az egyéb felvágottakat nem javaslom. Sokszor keveset kell enni én ezt évek óta csinálom. Egész nap eszem ezt azt, de egyszerre sokat soha. Ha nagyon le van fogyva javaslom még a tápszert is de azt érdemes a kezelõorvostól beszerezni még befekvés elött, hiszen itt  nem nagyon van.

Ha még van kérdés jelezd

Üdv jobbulást

Attila

Nincs jelen

 

#14 2009-09-17 20:08

Kolibri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Ma beszéltem egy közeli ismimmel a belrõl és olyat mondott hogy nem hittem a fülemnek.
Volt 1 beteg akivel egyszerre vártuk a sebészt a belosztályon mig õ nyaralt ( 2hét) (aki engem mütött:(( )
most rá került volna a sor a mütétben és annyira vacilálnak -tak rajta a végén már egyszerre 2 stomát akartak neki csinálni vhogy felvette a kapcsolatot Dobo Dokival és asszem ma már le is vitte valaki hát szoritok neki hogy ne egy SIMA sebészi ésszel oldják meg a problémáját egy stomával sem épp könnyü nemhogy 2vel:((  reméljük Dobó fõorvos ur rendbe tudja tenni.

Nincs jelen

 

#15 2009-09-18 09:49

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Attila,


köszönöm szépen a válaszod, igen kimerítõ volt. Az én pozitív szemléletemmel semmi baj nincs, annál inkább a férjemével, elég pesszimista alkat.
Tápszert már most is iszik, azzal nem lesz gond. A kefírt is szereti.


Üdv.

Obi

Nincs jelen

 

#16 2009-09-19 08:55

unicum
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Csak dícsérni tudom a helyet, a Dobó a régi, a környezet szinte, már szanatóriumi. Õsfás kert, szép kilátás, kedves nõvérek. A hozzáértés nem mindenkinél 100%, de hát emberek vagyunk,hibázhat mindenki :) Amíg kiküszöbölhetõ apró kanyarokkal, addig nem baj.

Nincs jelen

 

#17 2009-09-19 10:18

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Hasonlóan gondolom én is...te ki vagy? Én is még bent fekszem:-) Ezek szerint te is:-) Több mint 10 napot töltöttem itt. Nagyon jó kis csapat van minden szempontból a gárda most kezd összeszokni, hiszen az élmény friss. Dobó fõrorvos nyugodtsága szakmai precizitása, gondoskodása nagyszerû és egyedülálló. A nõvérek igen van aki nem áll a helyzet magaslatán, de alapvetõen mindenki jóindulatú, kedves késséges és korrekt. Köszönöm az életnek , sorsnak ki minek nevezi, hogy ide repített és megmûtöttek szövõdménymentesen gyógyulok és mehetek haza.

Mindenkinek minden jót Jobbulást, erõsödést és kitartást:-) Ha mûtét akkor Dobó ha Dobó akkor Esztergom:-)

Nincs jelen

 

#18 2009-09-20 13:16

toby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Attila!
Igazából az érdekelne, hogy ennek a betegségnek milyen tünetei vannak? Valószínûleg a páromnak ez van, de a háziorvos még tükrözésre sem küldte el. Szerinted keressük fel Dobó fõorvost? Hallomásból "ismerem", tényleg ennyire jó? Köszi

Nincs jelen

 

#19 2009-09-20 15:58

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia !

Dobó Fõorvos sebész. Azokkal a betegekkel foglalkozik akiknek már megállapították a betegségüket és szövõdmény jelentkezik náluk, és e miatt operációra van szükségük. Nem vagyok szakember ezért nem írnék semmit a tünetekkel kapcsolatban, itt az odalon számos információt találtok a betegségrõl a fekélyes vastagbélgyulladásról és a Crohn ról is. Gasztroenterológus orvoshoz kell beutalót szereznetek. Dr Kovács Ágotát ajánlom aki Budapetsen rendel. Kapás utcai rendelõintézetben.www.kapas.hu itt pontosan meg tudod nézni mikor.

Remélem segítettem

Jobbulást

Att

Nincs jelen

 

#20 2009-09-20 16:22

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Az orvost keresek topikban találsz pár jó szakembert.
Ha nem ad a házidoki,akkor kerüld meg.ha van szakorvos ismerõsöd,bármilyen,próbálj attol kérni beutalót.

Nincs jelen

 

#21 2009-09-20 18:32

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Igen azért elég sok van K.Á. n kívül, nekem õ a legjobb:-) azért csak õt javasoltam, bevallom én elfogult vagyok:-)

att

Nincs jelen

 

#22 2009-09-25 09:39

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Attila,

hazaengedtek már a kórházból? Szeretném megkérdezni, hogy hány napot voltál a mûtét után kórházban?

Kérdésem lenne azokhoz akik már korábban túl vannak a mûtéten: Hány hét után után tudtatok visszamenni dolgozni? A férjemet fogják szûkület miatt október közepén mûteni és tapasztaltokat gyûjt, hogy meg tudja mondani a munkahelyén, hogy kb. mennyi ideig ne számítsanak rá.(nem fizikai munka)

Köszönöm:

Obi

Nincs jelen

 

#23 2009-09-25 11:36

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szai Obi !

10 kerek napot kell bent tölteni , ez amolyan protokol a hasi mûtéteknél. Már itthon vagyok,lábadozom, minden nap észreveszek kisebb javulásokat. 2 hete operáltak elég jól regenerálódom, már voltam villamossal laborban, sétáltam egybe kb 3 km t. Lépcsõzés már nem okoz gondot. Kezdetben minden nehezen ment hiretelen egy csomó képességét elveszti az ember aztá gyorsan megtanulja újra. Az orvosok azt mondják, hogy a teljes gyógyulás általában 6 hét, persze ez egyénfüggõ van ki hamarabb van ki pont 6 hét alatt épül fel. Terveim szerint én már a jövõ hét végén megyek suliba... Mivel ez is szellemi munka így csak odáig kell eljutni meg az órákon kell hosszan ücsörögni azt meg már talán kibírom, de lehet, hogy jövõ hét végén úgy döntök mégis maradok még és csak a következõ héten megyek be...

Ha mgé kérdésed van írj

Att

Nincs jelen

 

#24 2009-09-25 15:41

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia,

köszönöm szépen a válaszod. További gyors regenerálódást kívánok.


Obi

Nincs jelen

 

#25 2009-09-28 14:39

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Obi,

Engem tavaly mûtött a Dobó doki szûkülettel február 4-én és én 1 hónap múlva már dolgoztam. Végül is 1 hetet feküdtem otthon, de közben fokozatosan sétáltam egyre többet. Utána két hétig dolgoztam otthonról, de nem napi 8 órát, csak 3-4-et. Végül a 4.héten visszmenten dolgozni, de sajnos 8 órában és az elején nagyon fáradt voltam. Szerintem, amikot elkezd dolgozni, akkor is próbáljon meg fokozatosan visszatérni. Én egyébként azt gondolom, hogy ez is fejben dõl el. El kell határozni, hogy mennyi idõt szeretne erre szánni és fokozatosan visszatérni a munkába. Azóta nagyon jól vagyok, ennek eredményeként felszedtem 15kg túlsúlyt.
Szorítok a férjednek és jobbulást. Ha valamire kíváncsi lennél még, akkor írj.

Bendimama

Nincs jelen

 

#26 2009-10-01 16:36

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Bendimama,


köszönöm szépen Neked is a választ. Remélhetõleg a férjem is gyorsan felépül, szeretne egy számára fontos pár napos képzésen részt venni, ezért is érdeklõdünk a várható felépülési idõrõl. Pár + kiló a férjemnek is jól jönne.

Most kell még gyógyszereket szedned? Ha igen, milyet? Tudsz enni, olyan ételeket amiket korábban nem?


Üdv.

Obi

Nincs jelen

 

#27 2009-10-01 18:58

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Üdv !

Férjed már megoperálták? Hogy érzi magát? Ételek lássuk csak...igen mondjuk nekem alapvetõen változott meg az életem az operációtól, hiszena  mûtét elött csak vizet és tápszert ettem. Nincs igazi Crohn diéta, illetve sokak szerint van de Dobó is azt mondta, hogy leginkább az aprómagvas dolgokat kerüljem: málna, eper, szõló kesudió, mogyoró, napraforgó mag stb szal olajos magvak sem megengedettek. Jómagam csak halat, csirkét, pulykát eszem. Rántva semmit csak párolva meg margarinban megpirítva, köretnek rízst jóminõségût, krumplit. Salátát még nem próbáltam az egy következõ menet lesz, de úgy gondolom a durva növényi rostokat mindenképpen ki fogom kerülni. Nem szabad még tejet inni sem. Nekem a nagyobb gondod a cigaretta és a kv jelenti...sajnos..

Várom további kérdéseidet és amiben tudok segítek bár csak a tapasztalataimat tudom megosztani

Attila

Nincs jelen

 

#28 2009-10-06 10:16

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Attila,


még nem mûtötték meg a férjem, majd jövõ hét csütörtök lesz a nagy nap. Szerencsére a férjem jóval több mindent tud enni, mint Te a mûtét elõtt. Már hízott is pár kilót, gondoljuk a tápszer jótékony hatása miatt. Cigi és a kávé nem gond, mivel egyikkel sem él.

Tudtál már suliba menni?


Üdv.

Obi

Nincs jelen

 

#29 2009-10-11 20:05

szabozsb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Sziasztok!
Hát ezt el sem hiszem, ez csudajó hír hogy Dobó doki Esztergomban mût! Én teljesen azt hittem hogy nyugdíjba ment és szegény Crohn-osoknak nem lesz többé sebészük :( De nem! mert Dobó doki mût! Csuhé! Juhé!
(engem 2008. február 4-én mûtött meg, azóta tünetmentes vagyok)
Puszi mindenkinek!

Nincs jelen

 

#30 2009-10-12 14:23

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia,


olvasom, hogy Téged is a Dobó doki mûtött.  Te is Crohn-os vagy?  A férjem az és csütörtökön fogja megmûteni a doktor úr. Megkérdezhetem, hogy kb. mennyi idõ volt a mûtét és hogy mennyi idõ után tudtál visszamenni dolgozni? Valamilyen gyógyszert most is kell szedned?
Ha szeretnénk a doktor úrnak "köszönetet mondani" azt mikor kell? Mûtét elõtt- után,  varrat szedéskor vagy  kontrollon? Egyáltalán elfogadja-e?


Válaszodat elõre is köszönöm:

Obi

Nincs jelen

 

#31 2009-10-12 14:33

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Obi! Szerintem nem ez a kérdés a legfontosabb. Mûtét elõtt egyébként sem köszönget senki. Mûtsék meg a férjedet, jöjjön rendbe és ahogy az élet hozza, úgy lesz a legjobb!

Nincs jelen

 

#32 2009-10-13 09:46

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Én,


köszi, hogy válaszoltál. Egyébként szerintem sem az anyagiak a legfontosabbak, csak a családban nincs egyetértés a mikor kérdésben és ezért szerettem volna támogatást az igazam mellett.

Üdv.

Obi

Nincs jelen

 

#33 2009-10-13 12:25

szabozsb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia!

olvasom, hogy Téged is a Dobó doki mûtött.  Te is Crohn-os vagy?  --> igen

A férjem az és csütörtökön fogja megmûteni a doktor úr. Megkérdezhetem, hogy kb. mennyi idõ volt a mûtét és hogy mennyi idõ után tudtál visszamenni dolgozni? --> a mûtét másfél órás volt, 25 cm-t vettek ki a vékonybelembõl, február 4-én mûtöttek, és március közepén mentek vissza dolgozni. Lehet hogy hamarabb is lehet de nekem elõtte 2 mûtétem volt, fél éve betegeskedtem, biztos azért húzódott a gyógyulás eddig.

Valamilyen gyógyszert most is kell szedned? --> tünetmentes vagyok jelenleg, csak Pentasát szedek

Ha szeretnénk a doktor úrnak "köszönetet mondani" azt mikor kell? Mûtét elõtt- után,  varrat szedéskor vagy  kontrollon? Egyáltalán elfogadja-e? --> mûtét után, távozáskor akartam adni neki egy köszönõ borítékot de nem fogadta el.

Nincs jelen

 

#34 2009-10-13 12:51

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia,


köszönöm szépen a gyors válaszod, sokat segítettél.

Üdv.

Obi

Nincs jelen

 

#35 2009-10-13 14:14

Hayabusa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Sziasztok!
Én csak azért  írok,mert egy nagyon kedves barátom crohnos. Dobó dr. kezeli (6x mûtötte) akinek ezúton is millió hála!!! és még az is kevés !!!
Szóval kedves barátom nem szerette a Nutrison port ami elengedhetetlen táplálékkiegészítõ ,nem tudta sehogyan sem nagy mennyiségben elfogyasztani. Kitaláltam ,hogy tej helyett (ami tilos )szójatejet alkalmazok a grízt  elkeverem a nutrison porral és tejbegrízként kakaó porral meghintve minden nap 2x eszi. 5 kg-ot hízott 4 hét alatt úgy ,hogy sajna most is gyulladt és nemsokára indul Esztergomba.
Csak azért írtam hátha másnak is segít.
Üdv és szép napot !

Nincs jelen

 

#36 2009-10-13 14:22

Hayabusa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Még egy gondolat! Visszaolvastam az írásokat. Dobó dr-nak a köszöneteket a legeslegvégén még a kontroll -kontroll után lehet átadni.Olyan  ORVOS akinek nem kötelezõ de nem is hála !!! (szerintem) JÁR , MEGÉRDEMLI

Nincs jelen

 

#37 2009-10-13 17:15

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Nincs jelen

 

#38 2009-10-29 15:19

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Obi! Mi van veletek? Hogy van a férjed? Remélem, hogy túl vagytok a mûtéten. Milyen volt Dobó doki?

Nincs jelen

 

#39 2009-11-04 19:16

maszat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Sziasztok!

Engem 2005-ben mûtöttek - teljes vastagbéleltávolítás - Gyõrben, azóta ileostomával élek. Az lenne a kérdésem, hogy a Dobó fõorvos urat csak mûtét miatt lehet felkeresni vagy ha esetleg a stomával van problémám akkor is megkereshetem.

Nincs jelen

 

#40 2009-11-04 19:27

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia !

Szerintem biztos meg kell kérdezni teelfonon. Vaszary Kolos Kórház

Üdv

A

Nincs jelen

 

#41 2009-11-04 20:29

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

maszat! Szerintem vagyis gondolom, hogy föl lehet keresni Dobó fõorvos urat. De szerintem Ánya elirányít téged ebben a témában. Ha jól sejtem, õ tudja a magán elérhetõségét is Dobó fõorvos úrnak. Ha olvasol, bocsánat Ánya, hogy téged ajánlgatlak!

Szerkesztette: én (2009-11-04 20:29)

Nincs jelen

 

#42 2009-11-06 14:23

Obi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szia Én,


köszönjük az érdeklõdésedet. Három hete volt a mûtét, egy 15 cm-es szakaszt távolítottak el, ebbõl pár cm érintette a vékonybelet. A 11. napon belázasodott, mert váladék gyûlt össze a seb alatt egy kb. 6 cm-es szakaszon, majd négy nap várakozás után (sajnos magától nem szívódott fel ill.csak picit csökkent a mérete) tûvel kiszívta Dobó doki. A hét elején jöhetett haza. Most otthon pihen, erõsödik.
Dobó doki teljesen korrekt és szimpatikus volt.


Üdv.

Obi

Nincs jelen

 

#43 2009-11-06 18:02

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Obi! Örülök, hogy jól van a férjed. Ha lesz idõd, gyere és mesélj a mûtétrõl és utána lévõ napokról. A kórházról, Dobóról. Nagyon sajnálom, hogy sokáig kitartott és pont a 11. nap lázasodott be. Akkor még bent voltatok a kórházban? Lényeg, hogy megoldódott. Pihenjetek mindketten, a férjednek jobbulást!

Nincs jelen

 

#44 2009-11-06 19:16

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Üdv

Örülök Obi, hogy férjed jobban van és már kint lábadozhat, mondtam, hogy nem kell tartani a dologtól. Szövõdmények hát igen egy kedves orvos barátomat idézem: "a hasba bemenni nagy rizikó" szal olyan érzékeny terület ez ahol a legnagyobb körültekintés ellenére is történhet komplikáció. A bentlétem alatt a egyetlene gy srác volt akinek kicsitt tovább tartott a felépülés mert nála is volt valami komplikációféle. A lényeg az, hogy már jól van és otthon regenerálódhat. Jobbulást neki. Én is jól vagyok már járok suliba, sajnos  két egyeteme eddig nem volt megterhelõ, most azért kicsit sok, de bírom sokat pihenek ha éppen nem tanulok.

Kedves Én !

Szerintem te is nyugodt lehetsz, hogy ha meg kell mûteni jó kezekben leszel..

Te már voltál Dobónál? mondtad, hogy mész konzíliumba...
A

Nincs jelen

 

#45 2009-11-06 23:35

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Attila! Olvastad valahol, hogy én ezt kitettem a fórumra? Hát nem olvashattad. Ha valamit írok neked magánban, akkor az maradjon e-mail keretek között. Ha már egészségügyisnek készülsz, tanulj meg diszkrétnek lenni. Ezt ne vedd okításnak és bocs, hogy szóltam érte!

Szerkesztette: én (2009-11-07 11:30)

Nincs jelen

 

#46 2009-11-07 18:41

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

szia ÉN

Bocsáss meg nem olvastam végig, az összes hozzászólásodat, máskor ezt nem teszem, de ténlyeg nem szóltál..

A

Nincs jelen

 

#47 2009-11-13 18:10

noncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

szia Attila
Milyen számon lehet jelentkezni Dodó fõorvoshoz,és milyen napszakban hívható köszi noncsi

Nincs jelen

 

#48 2009-11-13 21:01

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Szai Noncsi !

Vazary Kolos Kórház Esztergom www.vaszary.hu a honlap.

Reggel 7-8 között

Üdv

A


A Vaszary Kolos kórház oldalát Internet Explorer böngészõvel célszerû megtekinteni.
aiolosz

Nincs jelen

 

#49 2009-12-10 16:39

bánatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Naaa..de lelohadt a lelkesedés... Valahogy pang ez a topik...

Nincs jelen

 

#50 2009-12-10 17:48

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Dobó Fõorvos Esztergomban

Na de Bánatos... :D:D:D!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB