#201 2009-11-18 18:04

niksi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Szia tim-tirim!

Nalad az aktiv idoszak mivel jar?
Koszi :)

Nincs jelen

 

#202 2009-11-18 18:15

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Lisa! Irtó jó, hogy ilyen jól vagy. Nem felejtjük el, hogy igérted a történetedet! Én nagyon várom. Off Eszerint van hír Esztergomból? On

Nincs jelen

 

#203 2009-11-18 18:26

Pocahontas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok!

Öröm, hogy Rátok találtam! Végig böngésztem a fórumot, de sajnos egyértelmû választ én sem kaptam az oltás/nem oltás témában. Bejelentették a járványt. Én hivatalos tesztbe kezdek, van egy 1 személyes "kontroll csoportom", aki pénteken megkapja az oltás a H1N1 ellen (mellesleg nagyon jól ismeri és irányítja a kis zöld katonákat) :). Magam nem vállalom be (egyenlõre) az oltást, viszont vettem ma egy doboz Oscillococcinumot, ami egy homeopátiás szer, és elvileg megelõzi az influenzát. 1 doboz 995 Ft és 6 db ún. pellet van benne, ami heti egy alkalommal veendõ be - ha megelõzésre használod. Azt mondta a patikus, crohn mellett mûködik. Én sem találtam ellenérvet a crohn és a homeopátia szókapcsolatra történõ keresésben, még külföldi oldalakon sem. Meglátjuk, mit szól hozzá az immuranom... Beszámolok! Mellesleg tényleg vicc, hogy orvosok szavai mögötti rejtett értelmet kell fejtegetnünk...

Nincs jelen

 

#204 2009-11-18 19:08

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

niksi, szteroid leépítés közepén tartok, 250 mg-ról indultam és emellett is genyes véres hasmenést prdukálok úgy kb napi 10-szer. Elsõ adag remit holnap kapom. A dokim azt mondta hogy mivel gyengitjük az immunrednszeremet (imuran, és remi hamarosan) ezért ne adassam be a védõoltást. Nem tudom hogy rám személyre szabott véleménye-e ez vagy sem. De ebbõl a mondatából azt vettem ki ha nem lennék aktiv akkor sem javasolná. dehát passz, majd lehet holnap rákérdezek hoyg fejtse már ezt ki mert nem értem. :) Te mennyire vagy aktív? Dokid mit tanácsol?

Nincs jelen

 

#205 2009-11-18 19:18

Peeter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Lehet, hogy hülye kérdés, de állatok (kutyák) is elkaphatják az influenzát?

Nincs jelen

 

#206 2009-11-18 19:26

Napfori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Épp ma foglalkoztak ezzel az RTL-en reggel talán a Csak csajokban. Állatorvos szerint inkább a macskákra jellemzõ jobban. Kutyákra nem. Keress rá az RTL MOST-on!

Nincs jelen

 

#207 2009-11-18 22:27

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok!

Elõször is ....MERCY! EDE! GIGI! és a többi rég "olvasott" ismerõsnek is üdv újra.

Tünde én ma voltam a doki néninél. Eddig minden évben lebeszélt az influenza elleni oltásról. Soha nem is kaptam el. 1 hete telefonban nekem is pontosan azt mondta,majd megálmodja. Amikor ma rákérdeztem, hogy mire jutott azt mondta, hogy hivjam fel a László kórházat, hogy az immuran és az oltóanyag között nincs e összeférhetetlenség , és ha nincs akkor oltás. Mert olyan kevés az információ és az is kusza. Õk beoltatták magukat, és nincs semmi bajuk.
Aztán mesélt még pár örömhírt is. ;) És velem is minden okés,úgy tûnik. REmélem Ti is jól vagytok!
Pusz
Zsu

Nincs jelen

 

#208 2009-11-19 13:35

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Szia Zsuzskaa!Hûûû de rég jártál erre.Na most kicsit elbizonytalanítottál az oltással kapcsolatban.Én 26-án megyek hozzá,akkor gondolom beszélünk errõl is.Épp most hívtam föl mert egy kis szivességre akarom kérni de elõadáson van,így majd csak kicsit késõbb beszélünk.Pár örömhír?Reméllem közötte van amire mindketten várunk,de biztos elmondja nekem is.Zsuzska majd csörizek,úgy is hanyag voltam mail ügyben.És köszönöm,hogy szóltál.

Modik,elnézést ha van ami nem ide tarozik.

Nincs jelen

 

#209 2009-11-19 13:54

Tiara
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok!

Én tegnap oltattam. Azon kívül hogy fáj a karom, pontosabban a helye, semmi bajom. Remélem ez így is marad.
Én az miatt döntöttem az oltás mellett, mert lehetnek hasi tünetei is (hasmenés) és az szerintem nekünk nem tenne jót :)
Üdv mindenkinek!

Nincs jelen

 

#210 2009-11-19 13:55

Tiara
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Jujjj!

Mármint nem a karom helye fáj, hanem az oltás helye a karomon :lol:
Azért nem mindegy! :lol:

Nincs jelen

 

#211 2009-11-19 17:02

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Szassztok!
OFF ZSUZSKA!!! :D:D:):) Puszikupac!!! Örülök, hogy jól vagy!ON
Én még mindig oltástalanul vagyok és teljesen tanácstalanul is... a gyerekeket ma szúrták, férjecskémet hétfõn, de nekem azt mondta a szakorvos, hogy imuran mellett hagyjam. Grrrrrrrrrrrrrrrr.....
Szép napokat!!!!

Nincs jelen

 

#212 2009-11-19 17:08

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

A mi családunkból eddig az egyetemista lányom oltatta magát. Ez az õ döntése volt.  A karja fáj neki is, de remélem más gond nem lesz.

Nincs jelen

 

#213 2009-11-19 17:45

Pocahontas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok! Hát, eddig nem volt nagy érdeklõdés a homeopátiám iránt. Minden estere én tegnap este bevettem az elsõ adagot, hatás nincs, sem jó, sem rossz. Körülöttem sokan náthásak, én még mindig nem. Sajos a kutatásom kudarcba látszik fulladni, a kontroll csoportom ma reggelre náthás lett, így holnap nem hiszem hogy megkapja az oltást. Esetleg van köztetek, aki valamire szedett már homeopátiás szert a crohnja mellett? Van tapasztalatotok? Köszi a választ!

Nincs jelen

 

#214 2009-11-19 18:02

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Szia Pocahontas! Én még nem szedtem homeopátiás szert, és erõs a gyanúm, hogy nem is fogok.
Még rendes dózisok sem használnak, mit kezdenék én olyan szerrel, amiben hatóanyag alig van. Mindezek ellenére, van akinél mûködik! Azért a placebohatás beindulhat, az biztos!:)
Egyébként, rossz topicban jársz!

Szerkesztette: Marthuska (2009-11-19 18:03)

Nincs jelen

 

#215 2009-11-19 18:12

Pocahontas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Szia Marthuska! Köszi a választ! Gyúrok a placebora, ha más nem! Én a H1N1 vakcina helyetti módszert keresem azoknak, akik nem oltatják be magukat, mint ahogy én sem. Mért nem jó ez a topic nekem? :(

Nincs jelen

 

#216 2009-11-19 18:17

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Nem tudtam, hogy ezt influenzához kapcsolod, bocsi!
Azt hittem, valami felmérés!:)

Szerkesztette: Marthuska (2009-11-19 18:18)

Nincs jelen

 

#217 2009-11-19 18:26

Pocahontas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Ó dehogy! Még itt sem vagyok, de már ügynöknek nézel. :( :) Csak a patikus mondta, hogy jó lehet megelõzésre crohnosoknak is. Hát gondoltam kipróbálom, hátha tudok nektek is valami plusz infót adni. Bár szerintem ez a mi betegségünk olyan sokrétû és változatos, hogy nem is egy, hanem sok kis más, ami lényegében hasonló tüneteket mutat és azonosan próbálják kezelni. De most hogy így feldobtad a kutatás-témát, érdekes lenne valami vizsgálat, kinek mi hat, mi nem, vagy valami extrább, ha már a bélbetegek diétáskönyvét letiltották, kitalálták hogy ez nem is autoimmun stb. Mindegy, egyben egyformák vagyunk: abban ahogy ezt a betegséget kezeljük, amit én pozitív iróniának hívok. :):):)

Nincs jelen

 

#218 2009-11-19 18:37

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Ja úgy, Crohn beteg vagy! Most olvastam utánad!:) Nem tagadom, kicsit gyanakodtam!:D
Kutass csak!:) Hátha még a hasznunkra válik! És kik, és miért tiltották le a bélbetegek diétáskönyvét?

Nincs jelen

 

#219 2009-11-19 18:53

Pocahontas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Marthuska, azért tiltották le, mert hogy olyan mások vagyunk, mindenki más dolgokat nem visel jól. Én pl. nagyon jól bírom a tejet, amit általában a crohn nem szeret, pl. az én kontroll csoportom napokig rosszul van az olyan sütitõl, aminek tésztájában csak egy deci tej is van...
Visszatérve a vakcinára, most épp külföldi oldalakat böngészek, a lustaság félegészség nevében (legalább ez legyen meg) automatikus fordítással. Ezt találtam:

Ez az egész soooo zavaros!! Nekem van a Remicade csaknem egy éve, és az én GI doki azt mondta, hogy menjek elõre és kap rendszeres influenza elleni véd, és a H1N1 ha tudok.  De én is olvastam HannahLeigh állásra, s docs mondjuk egyáltalán nem, míg õ a Remicade! Az orvosom azt mondta, hogy csak akkor kap, ha, ha nem voltam bármilyen légúti tünetekkel, vagy más beteg.Nos, én vagyok a flagyl egy szörnyeteg fülgyulladás. IÉn nem fogom kapni védõoltást, amíg ez nem tisztázódik.Azt hiszem, csak maradj a rendszeres oltás, de vajon miért ez a különbözõ válaszok az azonos típusú docs? Nagyon zavaró!
Azt hiszem, csak hagyta, hogy döntsenek a saját, mit kell tenni ... nem tûnik fair.  (2009.okt.21.)

Hmmmmm.  Nektek honnan ismerõs ez a helyzet??? Máshol is ez van. Nem tûnik fair...

Nincs jelen

 

#220 2009-11-19 18:56

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Kedves Pocahontas, az oscilococcinumot próbáltad? Mert azt nézegettem, hogy influenza megelõzésre ajánlják. Kösz, hogy említetted, mert így "oltatlanul" lehet, hogy kipróbálom.
Nekem homeopátiás vonalon mûködött a sedativ pc, mint barátságos nyugtató. Gyerekeimnek jellemzõen a homeopátiás szereket adom (õk még nem tudják a placebo hatás milyenségét), ennek lényege meglátásom és tapasztalatom szerint, hogy idõben kapja el az ember a tüneteket, mert ha akut a probléma, akkor már nagyon szakértõ módon kell az adagolást megoldani. Gondolok arra, hogy akkor el kell menni megbízható homeopatiaval foglalkozó orvoshoz és személyre szabottan alkalmazni a terápiát. Nagyon szépen mûködik az esetükben a gyógymód. Úh hajrá!!! Kutass és köszi a tippet.
Ja, a másik, hogy Szuszika borzasztó egyszerû javaslatait is alkalmazom, azaz reggelenként sós oldatos öblögetés (Gyermekeim nagyon nevetgélnek a gargalizálás hangjain), és mondhatom, hogy a torokfájásomat is enyhítette. Így neki is köszi a tippeket!!!
Orvosi jótanács: Háegyenegyalmát:):):)
Influenza- és béltünetmentes gyönyörûséges perceket, órákat, napokat, heteket, hónapokat és éveket!!!!

(azt szerkesztettem, hogy úgy tûnt, mintha a gyerekeknek sedativot adnék.... pedig sosem:) )

Szerkesztette: Ede (2009-11-19 18:59)

Nincs jelen

 

#221 2009-11-19 19:46

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Pocahontas! Köszönöm a választ! Ez teljesen világos! Én is ezt az elvet vallom! Mindenkinek ki kell alakítania a saját diétáját!

Ede! Tetszik ez a "háegyenegyalmát":):)
Sós víz is jöhet, csak ne kelljen meginni!:D

Szerkesztette: Marthuska (2009-11-19 20:12)

Nincs jelen

 

#222 2009-11-19 22:47

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Homeopatiat en is alkalmazom, gyerekemnel, s bevalt.
Magamnak is kohogesre jo es a SEDATIF PC is jo.
Belbetegsegre nem probaltam, nem tudott semmi szert javasolni a dokim.'
Az Oscillococcimun jo, hetene 1 megelozeskent, ugyhogy biztos nem fogsz semmit erezni Pocahontas, max. elkerul a betegseg, ugy legyen.
Nekem is van, de en eddig meg nem vettem be, gyerekemnek kezdtem adni az ovi miatt megelozesre.

Nincs jelen

 

#223 2009-11-20 15:12

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Akik homeopátiás cuccokat használnak,Lucy,és többiek,megtennétek,hogy megkérdezitek a dokitokat,hogy van-e homeopátiás cucc HPV-re?Nem megelözésre,már bennem van egy raklappal,és sok a veszélyes tipus közül.Olyan ami kipucolja,mert hallottam olyat h állítolag van....Mert immun erõsitöt kellene rá szednem fél évig,ami nem a legjobb nekünk ugy tudom.
Elõre is köszönöm ha valaki megteszi

Nincs jelen

 

#224 2009-11-20 17:15

Pocahontas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok! A kontroll csoportom ma elment oltatni. Azt mondták, a sima vakcinát semmiképp nem kaphatja meg, max. a H1N1-et, de azt sem most, mert elfogyott! Névre kell rendelni, jövõ hét második felében érdeklõdhet. Addig hátha megkapja (nagyobb dózisban, sorbanállás nélkül). Állítólag azért fogyott el, mert mindet az ún. oltópontokba vitték, ahol viszont elvileg csak pénzért oltanak, azaz minket nem, vagy csak ha fizetünk. Jól tudom én ezt??? Lassan már a bumeráng sem kell, hogy röhögjek, elég a Kossuthon a híreket hallgatnom...

Ede, Lucy, a válaszotok megnyugtató, eszerint legalább nem árt. Ha kicsiknek nem rossz, nekem sem árthat! Viszont magára az alap betegségre nincs homeopátia, ne is keressétek! Ha valaki ilyet ajánl, hagyjátok ott.

Breki, az alábbi anyagot találtam: HPV-fertõzés kezelhetõ homeopátiával, de a kezelést mindenképpen hagyományos orvoslással egybekötve érdemes folytatni, vagyis célszerû homeopata nõgyógyászt felkeresni a problémával.
http://209.85.135.132/searchq=cache:bkN … .hu/video/
hpv_fertozes_homeopatias_kezelese_homeop%C3%A1tia+hpv+
homeop%C3%A1tia&cd=3&hl=hu&ct=clnk&gl=hu   (Bocs, de ilyen hosszú linket nem enged betenni, 3-ba kellett törni.)
Egyébként engem ezzel a csodával meg is mûtöttek, magas kockázatú volt, van tapasztalatom, esetleg máshol megosztom Veled.


Remélem ezt akartad belinkelni:
HPV-fertõzés és homeopátia - szükség van konzervatív kontrollra is

A HPV-rõl eddig semmit sem tudtam, de linkelni azt tudok :D

más

Mivel van ilyen topic is, ezért a HPV-vel kapcsolatos hozzászólásod ide kellett volna tenni:
Nõgyógyászat

üdv

Szerkesztette: aiolosz (2009-11-21 07:16)

Nincs jelen

 

#225 2009-11-21 00:49

eugen
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Üdvözlök Mindenkit!
Nekem az Oscillo......val kapcsolatban nekem évek óta nagyon jó tapasztalataim vannak! Ha rendesen szedem októbertõl, akkor szinte náthás sem vagyok télen! Ha a torkommal is van valami akkor még szedem mellé a Stodal szirupot is melynek még az íze is finom és szintén hatásos! Jó egészséget kívánok Mindenkinek !!!

Nincs jelen

 

#226 2009-11-21 00:51

eugen
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Jav: A két NEKEM kicsit sok.....:)

Nincs jelen

 

#227 2009-11-21 14:11

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Nõgyógyászathoz nem tudtam tenni mert fiú vagyok :D

Nincs jelen

 

#228 2009-11-21 16:31

Pocahontas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Kedves aiolosz! Igen, azt, köszönöm! Most jó, de ettõl még máskor sem fogom tudni. :( Nem is akartam ezzel tölteni a topicot, ezért írtam, hogy máshol. Még új vagyok itt, légy elnézõ! :)
eugen, Neked is köszi, egyre biztosabb, hogy nem oltatok, bár van egy olyan érzésem, hogy bújkál bennem valami...
Breki, ezt nem tudtam, ciki, hagyjuk a nõgyógyászat rovatot...


Kedves Pocahontas, természetesen elnézõ vagyok és segítek, ha szükséges, de itt a fórumon is érdemes a  Súgó megnézni.

Nincs jelen

 

#229 2009-11-21 19:18

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Breki írta:

Nõgyógyászathoz nem tudtam tenni mert fiú vagyok :D

off
Nem tesz semmit, ez részletkérdés....
Látogass el ide légyszíves: Meglepetés
on

Nincs jelen

 

#230 2009-11-21 21:36

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok. Fiam (19) és én is beoltattuk magunkat. Oltás utáni 4. és 5. napnál tartunk. Neki volt minimális hõemelkedése amikor megkapta, de utána kb. 1 órával már az is elmúlt. (Fiam Crohn gyanús, gyógyszert nem szed, csak Nutridrinket iszik.)
Három orvost megkérdeztem, mindenki ajánlotta az oltást. Majd utólag kiderül....

Nincs jelen

 

#231 2009-11-21 21:57

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Találtam egy-két videot. Ide teszem az egyik  linket:

http://videoklinika.hu/video/szlavik_fo … n_betegseg

Nincs jelen

 

#232 2009-11-23 09:37

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok! Nekem egy ismerõs srác beoltattam magát,16 éves,oltás után 5 nappal elkapta a H1N1 et,szerencsétlen nagyon beteg,talán már jobban van!Csak gondoltam leírom!
Üdv:Szimi

Nincs jelen

 

#233 2009-11-23 09:39

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Na nagyon "gyönyörû" mit ne mondjak!
Akkor most már "hátha" én is elkapom :( :( :(

Nincs jelen

 

#234 2009-11-23 09:50

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sajnos az oltás után kb. kell két hét, hogy kialakuljon a védettség, így ebben a két hétben jobb kerülni a zárt közösséget, a beteg embereket. Egyébként olyan is van, hogy valakit beoltanak és miután már benne lappangott az influenza, de még nem jött ki oltáskor, az utána nagyon lerobbanhat. Én is egy ilyen esetet hallottam. De ez nem általános. Lisa, veled nem fog elõfordulni, nyugalom!

Nincs jelen

 

#235 2009-11-23 13:31

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Viszont a srác barátnõének semmi baja,ugyhogy kiváncsian várom mi lesz,el e kapja a sráctól,mert õt nem oltották!
Üdv:Szimi

Nincs jelen

 

#236 2009-11-23 13:41

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

No igen, én is csak pasek miatt oltattam magam be(hogy nehogy hazahozzam neki) , így ez érdekes szitu.

Nincs jelen

 

#237 2009-11-23 20:44

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Azt hallottam, hogy attól, hogy beoltatjuk magunkat még elkaphatjuk a vírust, csak esetleg gyengébben jön ki, v. hamarabb átesünk a betegségen.
Egyébként elég sokáig én is az oltásellenes táborba tartoztam, és sokat gondolkodtam, mikor teszek jót, de körülöttem is egyre többen lettek betegek... még van egy hetünk a két hétbõl az állítólagos védettségig...
Remélem, jól dönt mindenki, mert úgy érzem, ez az egész teljesen egyéni, ki mire hogy reagál, és milyen háttér betegségei vannak esetleg.
Viszont azon gondolkodtam, hogy azok akik amellett az oltás mellett betegek lesznek, ami  elölt vírust tartalmaz, hogy reagálna a szervezetük, ha az aktív, erõs vírussal találkoznának?

Nincs jelen

 

#238 2009-11-23 20:58

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok!
Rég írtam,de ehhez a dologhoz én is hozzászólnék.
Én mindkét lányom beoltattam, a gasztrós dokinénink véleményét figyelembe véve.

Nincs jelen

 

#239 2009-11-24 04:53

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok!
Kérdésem azokhoz, akik végül oltattak:
Nektek is lett éhségérzetetek az oltás beadása utáni napokban? Nekem volt pár napig, fiam viszont azóta állandóan éhes.

Nincs jelen

 

#240 2009-11-24 18:30

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Breki:
Ha írsz e-mailt, én is adnék Neked tanácsot.

Üdv.
E.

Nincs jelen

 

#241 2009-11-24 18:37

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Höhö de jo látni egy veszprémi commentet :)
Már régota itt vagyok de ez az elsõ amit látok(bár lehet hogy jobban kelet volna figyelnem) nah mindegy ÜDV városbéli :)
Én sem tudom eldönteni kell e vagy nem kell.Részben nem tom van e értelme,télleg nem tom eldönteni.
Eygik felem oltaná mert parázik másik felem meg nem.
Egyenlõre a nemleges válasz melet maradok,bár lehet késõbb megváltozik a véleményem.

Nincs jelen

 

#242 2009-11-24 18:42

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Szia eva13!
Oltottak ,semmiféle különleges érzésem nem volt!A többi nap is úgy telt mint az elözõek.Azt gondolod ,valamilyen vitamint kaptunk?  ;) 
Üdv:ditke

Szerkesztette: ditke (2009-11-24 18:44)

Nincs jelen

 

#243 2009-11-24 21:57

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Mindenesetre feltöltöm a hûtõt, hogy legyen mit enni a csmetének!

Nincs jelen

 

#244 2009-11-25 15:10

angeluc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok!
Hát én még nem oltattam magam. aki szedte már az Oscillococcinum-ot annak milyen a tapasztalata, most ezen gondolkodom, én colitises vagyok.

Vélemény?

Nincs jelen

 

#245 2009-11-25 18:41

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Szia Zolee!
Elég rég itt vagyunk(sajnos), szóval nem néztél jól körül :P! Én is nemleges voltam amíg a gasztrós azt nem mondta,hogy adni kell egy esélyt az immunrendszernek hátha....

Angeluc!
A gyerekeknek adott már a háziorvosunk oscillococcinumot, -teszem hozzá homeopátia orvos- szerintem azon kívül hogy édi golyócskákból áll és a gyerek simán elszopogatja,semmi hatása, de hallgass meg több véleményt is,én lehet már ezzel kapcsolatban is szkeptikus vagyok. :)

Nincs jelen

 

#246 2009-11-25 19:18

Cini
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit újoncként, kb. 20 éve van colitisem.
Szeretném megosztani veletek a "kell, nem kell" oltás dilemmámat és a döntésem okát.
Aki nem akarja végigolvasni: oltattam! (magamat és pici fiamat is)
Amikor elindult ez az egész vakcina mizéria szept. környékén, az ellenzõk táborát erõsítettem. A férjem ingyenesen megkaphatta volna (munkahely,nem betegség) én voltam aki lebeszéltem róla, mert akkor tényleg csak a rosszat lehetett  hallani. A család, ismerõsök, köztük eü. dolgozók, gyógyszerészek, mind-mind lebeszéltek róla.
Én sokáig az Õ véleményükre hallgattam.
Pár hete a biztonság kedvéért felhívtam a gasztrodokimat, háziorvost,gyerekorvost, védõnõt, Õk olyan orvosok akikben tényleg bízom, mindegyikük javasolta az oltást. Ezek után még jobban elbizonytalanodtam. Aztán elgondolkodtam, hogy végül is most már járvány van, és a beoltottak száma is meghaladta már az 1 milliót. Az oltás mellékhatásáról nem szólnak ugyan a hírek (?) a vírus szövõdményeirõl annál inkább. Hogy mennyire van ez elhallgatva, felfújva, nem tudhatjuk. De amikor van egy pici (2 éves) gyereked felmerül benned, hogy mi lenne ha tényleg megbetegedne és súlyos szövõdmény alakulna ki, kit hibáztatnék???? Csakis magamat, hogy semmit sem tettem pedig meg volt rá a lehetõségem.
Szóval ez gyõzött meg arról, hogy a két „ rossz” közül talán ez a „jobb” megoldás.
Nem akarok ezzel senkit se pro, se kontra befolyásolni, ezt tényleg mindenkinek magának kell eldönteni.

Jó egészséget kívánok mindenkinek!
Üdv

Nincs jelen

 

#247 2009-11-25 20:15

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Cini!
Én is nagyjából így jutottam az "oltottak táborába".  Világéletemen gyógyszer ellenes voltam, soha nem oltattam be magam az influenza ellen sem. Ez a mostani vírus viszont egyre jobban megijesztett. Ha csak rólam lett volna szó, valószínûleg még mindig nem oltatom be magam....

Nincs jelen

 

#248 2009-11-25 20:28

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

A másik indokom pedig az volt: ezelõtt sok évig még a Crohn-ról sem hallottam soha (de jó is volt!), pár éve mégis Crohn gyanút diagnosztizáltak a fiamnál. Erre sem volt sok esély, ha csak százalékot számolunk...., merthogy az oltsunk v. ne oltsunk kérdésnél még a valószínûségszámításig is eljutottunk.

Nincs jelen

 

#249 2009-11-26 01:16

hatpityu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Sziasztok!

NAGYON FONTOS! KÉREM, MINDENKI FONTOLJA MEG ALAPOSAN AZ ALÁBBIAKAT, ELÕÍTÉLETEKET, EDDIGI VÉLEMÉNYEKET FÉLRETÉVE! Ha már valaki írta, akkor bocs.

EGÉSZEN A MÚLT HÉTIG AZON A VÉLEMÉNYEN VOLTAM, HOGY NEM OLTATOK (amúgy én nem vagyok Crohn-Colitises, csak véletlen látogató). DE AZTÁN TALÁLKOZTAM EZZEL:

Írd be a gugliba: "spanyolnátha wiki" Tegyétek meg tényleg, ha még nem tettétek!
A világtörténelem eddigi legpusztítóbb eseménye volt az 1918-19-es járvány!!! Kórokozója: egy szinte teljesen azonos vírus, mint a madárinfluenza, ami ugyancsak majdnem teljesen megegyezik a jelenlegi sertésinfluenza vírussal is. Az a kis különbség elég ahhoz, hogy pl. a madárinfluenza ne terjedjen emberrõl emberre, a sertésinfluenza viszont terjed. Valamint a spanyolnátha esetében az a kis különbség elég ahhoz, hogy akár pár óra alatt halált okozzon tüdõvérzés által, sokkal-sokkal gyakrabban, mint a jelenlegi járvány szövõdménye. És nem csak a korebeli leromlott egészségi állapot állhatott ennek hátterében, hanem a vírus apró eltérése is többek között.

Mi ezen olyan érdekes? Mivel szinte teljesen megegyezik a három (vagy több) vírus, így a Fluval P védhet mindegyik ellen!!! Persze nem tudom, csak gondolom.

Tehát lehetnek kockázatok, ha beoltatjuk magunkat, de tapasztalom a környezetemben, hogy eddig semmi különös nem történt azokkal, akik beolttatták magukat.

Ha a mérleg másik serpenyõjében nem volna más, csak a viszonylag enyhe lefolyású, bár néha súlyos szövõdményekkel is fenyegetõ jelenlegi H1N1 influenza, akkor talán tényleg nem oltatnám be magam. De most ez a spanyolnátha azért rám ijesztett erõsen.

Hatpityu, ezen a Fórumon nem politizálunk. Elsõ és utolsó figyelmeztetés.
aiolosz

Szerkesztette: aiolosz (2009-11-26 02:05)

Nincs jelen

 

#250 2009-11-26 01:33

hatpityu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Influenza H1N1 vakcina IBD betegeknek?

Kedves Porshe!

Nem vagyunk egyformák. Nekem például fantasztikusan segített a homeopátiás golyócska (nem colitis, egész más).
Sõt, ismerek egy lányt, aki állatorvos (!) mellett asszisztens, és pár éve kísérletképpen adtak állatoknak is. Azóta 60-70%-ban homeopátiával kezelnek, annyira jó eredmények születtek - de tény, hogy vannak esetek, amikor teljesen hatástalan lehet. Ha jól emlékszem, kézzel érinteni, és szopogatni nem szabad a golyócskákat, hanem azonnal a mûanyag kupakból lenyelni, mivel fontos, de iszonyatosan gyenge hatás az, amit hordoznak - nem is igazán nevezhetõ hatóanyagnak...

Egy kórházi bentlétem alkalmával Streptomycin injekciót kaptam egy hétig, minek "mellékhatása": egy évig tartó gombás fertõzések a testemen sokfelé...

Szóval nálam utcahosszal vezet a homeopátia... :)

Minden jót!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB