#101 2008-05-26 18:31

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

sikerült :D


Sa-ni! Szerintem nagyon igaz, amit leírtál, legalábbis nálam bejön a szituáció!

Nincs jelen

 

#102 2008-05-26 23:54

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

A cikkhez: szerintem a depressziót az állapot okozza, és nem fordítva. Aki olyan bölcsen vádolja az IBD-ben, IBS-ben stb. szenvedõket azzal, hogy lám-lám, maguknak okozták ezt az állapotot, mert depressziósok; kíváncsi vagyok, hogyan reagálna, ha a szervezete hasonló módon kibabrálna vele és akadályozná mindennapi tevékenységeiben. Igazán kötélidegzet vagy inkább egyenesen apatikus jellem (ami ugye megint kóros pszichés elváltozás) kellene ahhoz, hogy valakit ne izgasson, hogy nem élhet a korábban megszokott módon. Nincs az az ember, aki dalolva görcsöl és/vagy megy naponta többször (vagy még többször) a wc-re.
Fõleg mert a nagyokosok azt se mondják meg, mit lehet tenni, ha valaki mégis elfogadja az õ magyarázatukat, hogy egy lelki sérült, akinek a tökéletlensége ilyen undorító utat tör magának. A nem betegség, hanem egyéb tényezõk által okozott depresszió lehet, hogy ront, (bár ez se biztos), de hogy a jó dolgok nem javítanak, az biztos. Több az esélyünk a romlásra, mint a javulásra, jó, mi?

Nincs jelen

 

#103 2008-05-26 23:56

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Ennek ellenére ha nem lesz más mód, hajlandó vagyok kipróbálni az antidepresszánst. Szerintem ide írhatnának azok, akiknek van tapasztalatuk e téren,a  többiek oklulására.

Nincs jelen

 

#104 2008-05-27 00:52

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Szia Sa-ni,
sztem nem bukik a lelki-ok elmélet ettõl még de te bizonyos dolgokban pontosan olyan vagy mint én. én is pontosan így reagálok néhány dologra és nem tudom kezelni és mondják h ne hagyjam mert megint beteg leszek, de mintha direkt csinálnám!!!
de mivel az alap hogy nem vagyunk egyformák, vannak köztünk kevésbé és jobban érzékenyek,nem egyformán reagálunk a stresszre, negatív élményekre stb.
Kérdezted a "tapasztaltakat" a témában ezért bátorkodom írni errõl.
Én szedek többféle bogyót kb 2003 óta kisebb nagyobb rendszerességgel. (akkor már nagyon sz@rul voltam, diagnózis 2004)
És sajnos nem sajnos azt kell mondjam hogy segített, mert ezek nélkül nem élnék,
mert én viszont vállalom, hogy a betegségem alakulásában a genetikának és a pszichés zavaroknak egyaránt része van egymásra kölcsönhatással. tök mindegy már hogy a tyúk vagy a tojás volt elõbb, ezen már változtatni nem tudok, de a nyugtatófüggõségem inkább bevállalom még egy darabig amíg mélyponton vagyok, minthogy újra a hasamra menjen az ideg, azután hogy kõkemény mondhatni életmentõ mûtétekkel eljutottam egy jobb állapotra.
a betegség kialakulása persze újabb pszichés más természetû panaszokat okozott. és ide tartozik már amit arról írtál hogy a hamenésekkel görcsökkel stb élõ ember nem lesz olyan happy mint ahogy mások szeretnék látni. (én ma pl 45 percet késtem munkából, mert khm.. nem sikerült elindulni idõben ...)
Nem kell mindenkinek magára venni az ilyen kinyilatkoztatásokat hogy lelki okok stb, mert ezek csak találgatások, és sztem idõvel mind rájövünk kinek hogyan alakult ki a betegsége, mi miatt - volt-e lelki ok, vírus, mérgezés stb stb.
Én tehát hiszek az antidepikben nyugtatókban de abban is hogy egyszer nem lesz rá szükségem.

Nincs jelen

 

#105 2008-05-27 00:56

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Jaj bocsánat, még csak annyi, hogy ezen én már régóta agyalok, hogy annyit hangoztatják a pozitív gondolkodást ... pl... és valóban egy rohadt negatív gondolat olyan könnyen megteremtõdik, de ezt visszacsinálni az ún. pozitív gondolkodással baromi nehéz (nekem pl NEM megy, hiába jártam agykontroll stb stb)

na ezek után akkor én is elolvasom a cikket!
Jóéjt!!!

Nincs jelen

 

#106 2008-05-27 08:53

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

hát, elolvastam a cikket.
most én éppen antidepresszánst szedek (három hét van belõle elõírva), dokibácsim szerint ez az utolsó próbálkozás az ibs-re... lehet, hogy stresszes vagyok? én nem vettem észre magamon. egy tuti: ha ilyen problémám van, azt már a nyavajám miatt generáltam magamnak, mert hogy semmi más bajság nincs az életemben ezen kívül.

Nincs jelen

 

#107 2008-05-27 09:31

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Sziasztok,
én úgy éltem meg sokszor ezt a betegséget, hogy amikor például rosszat gondoltam valakire, vagy kiabáltam a gyerekekre, akkor rögtön rohanni kellett a wcre. TÖk olyan volt, mint egy büntetés. Ha valaki olvasta a Mechanikus narancsot (Anthony Burgess), akkor ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor a végén kicsi Alexet "kezelték" és már az erõszaknak csak a gondolatára fizikailag rosszul lett.
Szerintem a szójárás is nagyon meghatározó, mert amióta az eszemet tudom, és nem nevel Anyukám, hogy nem mondjam, mindig azt mondtam mindenre, hogy besz@rok....
Az agykontroll kapcsán meg elmondták, hogy ha pozitív dolgokat programozol, majd a normál állapotban folyamatosan negatívat gondolsz, mondassz, olyan, mintha egy elõrelépés után folyamatosan hátrafelé haladnál.
Az az igazság, hogy eleve a negatív gondolkozás, negatív fogalmazásmód (pl. nem akarok beteg lenni...) nem jó, helyette: egészséges akarok lenni. Az embernek mindig arra kell fókuszálni, hogy mit szeretne, akkor talán tud változni valamit a hozzáállás. Rohadt nehéz, de ezzel lehet javítani. Szép napokat

Nincs jelen

 

#108 2008-05-28 10:14

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

igen, erre a példára én is emlékszem Domjántól :) ("besz@rok....")
máig eszembe jut és próbálok korrigálni :)
na meg a "töröl töröl"-t is használom néha :) és hogy vagy? egyre jobban :D

Nincs jelen

 

#109 2008-05-28 11:14

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Ha  folyamatosan negatívat gondolsz, vagy csak a szavad járása is olyan, az akár még erõsebb mert a tudatalattira hat, és hosszabb intervallumban. De tudatosan be lehet "mantrázni" hogy az ember aztán átszokjon más szófordulatokra, - olyan ez mint amikor a rádióban sokat játszott slágert az ember önkéntelenül elkezdi dúdolni, még akkor is ha kifejezetten rühelli.

Nincs jelen

 

#110 2008-05-28 12:45

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Na igen azok a bizonyos negatív gondolatok. Sajnos nem jól hatnak ez tény. De viszont a negatív gondolkodásról átállni pozitívra, eszméletlen nehéz, mondani persze könnyû. Fõleg ha még az ember nem is érzi jól magát mindezek mellett. Persze próbálni kell leküzdeni. De szerintem nem az  antidepresszáns lenne az igazi megoldás. Hanem egy lelki, testi kezelés. Ami a mai orvostudományban nem elfogadott dolog. Holott a test és lélek nagy mértékben összefügg! Csak ez viszont senkit sem érdekel.

Nincs jelen

 

#111 2008-05-28 13:04

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

szerintem sem az antidepresszáns kell. nem is vagyok depis :), nem azért kaptam. dokibácsi szerint ez csökkenti a bél ingerlékenységét/érzékenységét, így ha ez használ, akkor végre kizárható a szervi baj, tehát jó eséllyel búcsúznék innen...
amúgy meg az igaz, hogy nem jó a negatív gondolkodásmód, de én pl inkább úgy vagyok vele, hogy számítok a legrosszabbra... és akkor annál már csak jobb jöhet :)

Nincs jelen

 

#112 2008-05-28 13:13

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

A pozitív gondolatokat eleinte elég behazudnia az embernek, úgy mondogatni magában. Nagyon nagyon sokszor túl az unalmon, és rendszeresen mint az étkezést!

Elõbb utóbb már nem is fogja annyira hazugságnak érezni, késõbb pedig egyenesen igaznak, valóságnak (amúgy az imák is ugyanilyen mechanizmussal kondícionálják a hívõk agyát)!

"Ha egy hazugságot sokszor ismételnek igazság lesz belõle - Lenin " -és ebben nagy igazság van!:)

Nincs jelen

 

#113 2008-05-28 13:23

zana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Valóban nehéz állandóan odafigyelni a gondolatainkra, kutatók szerint napi 60 ezer gondolatunk van. De ezt a pozitív gondolkodást fel lehet fogni egy játéknak is, hiszen ha jó érzést keltõ gondolataid vannak akkor jól fogod érezni magad... Az érzéseinknek is fontos szerep jut ebben, hiszen érzéseink visszajelzések hogy jó úton járunk-e.
"Ha az ember a rosszra, a tünetekre összpontosít, állandósítja azokat. A gyógyulás egészen addig nem tud megtörténni, amíg nem vagyunk képesek a betegség helyett a jóllétre összpontosítani." Bob Doyle. Én nem nagyon hiszek a hókuszpókuszokban, januárban a figyelmembe ajánlottak egy könyvet, amit meg is filmesítettek (nem írom le a címét, mert nem tudom lehet-e), gondoltam elolvasom, nincs veszteni valóm... szó mi szó, azóta jobban odafigyelek a gondolataimra, h derûsebben lássak és ne mindig a negatív dolgokat, gondolatokat helyezzem elõtérbe.

Nincs jelen

 

#114 2008-05-28 13:30

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Az ilyen pszihés kondícionálás valóban képes segíteni a gyógyulást, de messze nem annyira, és messze nincs annyira befolyással/összefüggésben a dolgokkal mint amennyire sokan túlértékelik. És fõleg azt tartom butaságnak amikor mindent pszihés okokra képesek visszavezetni. Igen, sok erõt adhat, de leginkább jobb hangulatot. És ha már amúgy is rossz, akkor legelább legyen jó kedvünk, tudjunk annak örülni ami van és jó ahelyett hogy azon rágnánk magunkat ami nincs, vagy ami rossz.

Így aztán rájön az ember hogy sok olyan dolog van amire úgy érzi nagyon vágyott és nagyon hiányzik neki, és rágja magát miatta, aztán rájön hogy igazából megközelítõleg sem volt olyan fontos, sõt akár felesleges.
És ha a meglevõ dolgokra koncentrál felfedezheti és örömét lelheti olyasmiben amije megvan de eddig fel sem figyelt rá és nem tudta igazán értékelni.

Nincs jelen

 

#115 2008-05-28 13:31

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Elvére szvsz az élet célja hogy fenemód jól érezzük magunkat, hogy boldogan éljünk míg meg nem halunk:)

Nincs jelen

 

#116 2008-05-28 13:43

zana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Ha már jobb hangulatot ad akkor már a gondolataid is formálódnak pozitív irányba, hiszen jó gondolatokkal a fejedben képtelenség rosszul érezni magad.
És valóban a meglévõ dolgokra kéne jobban koncentrálni... de hát az ember mindig vmi újat akar...

Nincs jelen

 

#117 2008-06-03 02:11

Iamtired
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Az élet célja a túlélés. És ezt nem én találtam ki. Még a legtöbb parasztbácsi is ösztönösen tudta. Miikor már mindent elveszítesz, már csak túlélni akarsz, vagy magad, vagy az utódod által. Rigor, neked szélsõségesen racionális látásmódod van, és nem értek egyet azzal a nézeteddel, hogy a betegség akkor jön-megy át rajtunk, amikor akar, és mi tehetetlenek vagyunk. A betegség tõlünk, és a körülményeink miatt van, ezért nem szabad feladni az okok kutatását.
    Többen írtak már itt a stresszrõl, depresszióról, lelki okokról, és nagyjából egyetértek velük. Új szempontot javaslok. Nézzük a betegséget energia oldalról. Mint mondtam néhány hónapja tünetmentes vagyok. Egyik nap aztán keveset aludtam, de fontos elintéznivalóm volt, gondoltam néhány kávéval "egyenesbe hozom magam". Estére, mikor már tök fáradt voltam, újra rámjött a hasmenés, szerencsére vér nélkül. Tehát majdnem visszaestem. Egy-két nap pihenéssel aztán rendbejöttem.
     Nem gondoljátok, hogy  a stressz is azért ártalmas mert folyamatosan húzza le a szervezet energiáját? Hogy a kifelé való alkalmazkodás, és az állandó megfelelés miatt, nem marad energia az emésztõrendszerre? Mert az energia hiánya, vagy rossz eloszlása miatt mindenki ott betegszik meg ahol a leggyengébb. Hogy miért civilizációs betegség ez? 
     Várom válaszotokat.  Üdv.

Nincs jelen

 

#118 2008-06-03 07:54

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Nem mondtam hogy a körülmények nem befolyásolhatják, csak azt hogy hibás dolog minden ismeretlen eredetû betegséget alapvetõen és szinte kizárólag lelki okokra eredeztetni, fõleg akkor ha van rá konkrét tapasztalat hogy lelki okoktól teljesen függetlenül képes javulni/rosszabbodni, vagyis a legmélyebb mélyponton idegtõl remegve sõt diétát, gyógyszereket elvetve is elõfordul hogy huss eltûnik egy idõre, és az is hogy a teljes harmónia közepébe csap bele. (az ibs az a lelkiokos, az ibd nem).

A stresszbõl a NEGATÍV stressz ártalmas, a pozotív stressz szinte gyógyító erõvel bír.:)  Ezért akár érdemes kiegyenlíteni a rossz stresszt. Az is érdekes hogy a szervezet energiáját mi hogy húzza le. Ugye alapértelmezésben azt gondolná az ember hogy a tápláltságon, kipihentségen múlik, de ez önmagában kevés. Biztos mindenkivel megesett már hogy túlpihente magát, vagy egyszerûen csak ellustult, nem mozgott eleget és ettõl folyamatosan fáradtnak érezte magát. És olyan is hogy az egész napi munka után fáradtnak érezte magát, de sportolt egy órát és utána úgy érezte tele van energiával.

Ez a hasmenés dolog amúgy érdekes, az ember persze megijed hogy jaj visszaesik, de nekem ha inaktívabb voltam és valami meghajtott akkor nem estem vissza. Viszont olyan is elõfordult hogy aktívabb voltam, elkezdett menni a hasam és közben pont akkor elállt a vérzés. Szóval én már nem merek ezekbõl messzemenõ következtetéseket levonni.

De hogy miért is civilizációs betegség? - ha a környezetszennyezést, egészségtelen életmódot leszámítjuk, akkor azért is mert egyébként a természetes szelekció által eltûnt volna pl a genetikai hajlam, aki pedig mégis megbetegszik az egy nagyobb fellángolásba belehal.

Nincs jelen

 

#119 2008-06-03 12:44

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

SZerintem ez összetett dolog. De a legkönnyebb a stresszre fogni mindent :) Az én életemben is most rendezõdött minden , mégis egy vírus bejutott és aktivizált. Egyikbõl jött a másik. Most akkor rejtett lelki problémáim vannak? VAgy csak kimerült voltam a sok munka miatt? Én ezért nem merném bizton állítani hogy a lelkünk felelõs... Akkor egy stresszoldó bogyó vagy pszichodoki és meg is gyógyulunk :D (lásd: leszarom bogyi :D )
Én nem feladnám az okok kutatását, csak nem tudom eldönteni hogy mi az oka :D

Nincs jelen

 

#120 2008-06-04 09:15

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Zsuzskaa: jaja, amúgy a keményebb nyugtató/antidepresszáns hatása kb annyi hogy tényleg mindent derûsen és buddha nyugalmával mosolyogva fogadsz, - a gyulldást is - de ettõl nem múlik el. Mint a vicc-ben...dr. úr,  még mindig besz*rok, de ki nem sz*arja le?:)

Nincs jelen

 

#121 2008-10-01 20:27

lacci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Van egy másik könyv, amit ajánlok mindenki figyelmébe  /Alexandra/ : Testünk üzeneteti.
Én járok pszihoterapeutához. Õ levezette nekem, hogy függ össze a depresszió a stresszel a a mellékvesekéreg hormontermeléssel.....stb és a gyulladással. Ép testben ép lélek...De fordítva is !

Nincs jelen

 

#122 2008-10-01 22:06

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Kedves lacci, és úgy érzed, hogy használ Neked a pszichoterapeuta? Ha tudsz, írj róla, kérlek valamilyen módon. Köszi szépen és szép napokat!

Nincs jelen

 

#123 2008-10-02 14:14

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Saját tapasztalat alapján sokat segít javítani az állapotomon ha lelkileg jó vagyok,ehhez nekem a legtöbbet a kineziológus segített,de jártam már Hellinger féle családfelállításon is-érdekes tapasztalat,azt hiszem hasznos is:-)

Nincs jelen

 

#124 2008-10-02 18:01

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Hagy ajánljam A Titok címû könyvet mindenkinek! Segít rendbetenni az embernek a gondolatait... stb...stb...

Nincs jelen

 

#125 2008-10-02 19:54

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Nori!
Az a családfelállítás mibõl áll?

Nincs jelen

 

#126 2008-10-02 21:42

Nelly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

MrPeetR

Nekem is megvan a könyv...de még nem olvastam el...csak most kezdtem..érdekes.

Nincs jelen

 

#127 2008-10-02 22:15

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Hihetetlen jó könyv szerintem. Én nem vagyok istenhívõ, de ezáltal megértettem a vallások alapját. Hogy nem az a lényeg miben hiszel, hanem a hit maga. Nem az a valami segít meg, amihez fohászkodsz, hanem a hiteles hit által bevonzod a pozitív történéseket az életedbe. Dióhéjban valami ilyesmi...

Nincs jelen

 

#128 2008-10-02 22:27

Nelly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Hát igen...az a baj én csak késõ este tudtam eddig mindig belenézni és hát akkor már elég fáradt vagyok..van úgy egy sort vagy háromszor elolvastam mikorra felfogtam...de hazavittem mikor a szüleimhez mentem anyukám le is csapott rá..õ már kiolvasta...és letette az olvasószemüvegét..mondván õ jól lát ...persze öt perc után visszavette..:D
"rövid volt az idõ" :D
Én azért torpantam meg...mert mostanság a betegség foglalkoztatott és nem tudtam mi tévõ legyek ez ügyben...de aztán rájöttem nem is ez a lényeg...
Én mindig hittem a jóban és a jó gondolatokban a pozitív hozzáállásban...stb...de azért meg kell mondjam nehéz a gondolatainkat irányítani...de mondom én még nem értem a végére...sok sok embernek tudnám ajánlani...hihetetlen mennyi ember képtelen a "jó"gondolkodásra...ha érted mire gondolok.
Szinte néhány emberbõl süt a rosszindulat..stb.
De az a lényeg nekem segítsen,hogy "jobb" és szebb életem legyen...nem de? :D

Nincs jelen

 

#129 2008-10-02 22:42

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Így pontos!
Nem elég jól gondolkodni. Át is kell élni az érzést. Mintha már megtörtént volna a jó. Mindezt a lehetõ leghitelesebben. Új lakást szeretnél például? Akkor menj, nézz meg lakásokat, járd õket körbe, kérj alaprajzot. Otthon tervezgess, hogyan is rendeznéd be...stb. Szánj egy félórát, menj be egy bútorboltba, válassz bele bútorokat. Ezáltal annyira átjár az érzés, hogy a tudatalattid is olyan tettekre fog ösztönözni és ráhangolni, hogy a vágyad teljesüljön. Rossz hozzáállás, hogy a betegség foglalkoztat. Nem szabad hagyni. A gondolataidat csakis Te uralhatod! Hunyd be a szemed lefekvés elõtt, gondolj arra, hogy teljesen hétköznapi életet élsz. Nincsenek fájdalmak, felszabadult vagy, sportolsz. Ha abszurd akarok lenni, akkor még azt is képzelheted, hogy 2 nap után egy teljesen hétköznapi ingert érezve mész a WC-re. (mert nekünk ugye ez már sokszor áldás) A gondolatokkal íly módon játszani egyrészt szórakoztató (ki ne szeretne álmodozni), másrészt garantált a pozitív hatás. A lényeg, hogy felejtsd az ábrándozások után a kiábrándító gondolatokat! Nehéz ez eleinte, de a pozitív történések után egyre könnyebb mindig. Az agykontroll jelmondata/mottója is ez: EGYRE JOBBAN ÉS JOBBAN!

Nincs jelen

 

#130 2008-10-02 22:47

Nelly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

:D
Ehhez nem tudok mit hozzáfûzni.
Max. annyit az anyagi dolgok nem érdekelnek,soha nem is érdekeltek...
Ja és hála még csak hétköznapi ingereim vannak :D
Nekem azon kell változtatnom...és jó úton haladok,hogy ne foglalkozzam azzal mi lesz majd késõbb...mit fog okozni ez a betegség nekem...stb.
anyukám adott ilyen leckefüzeteket (agykontrollos) nekem...de lusta módon csak a 7. leckéig jutottam el...
Jók ezek a dolgok...de hogy õszinte legyek még nem vagyok eléggé fogékony rá.Pedig csak egy kicsit kellene erõltetnem magamon...
talán ha nem itt ülnék...:D

Nincs jelen

 

#131 2008-10-03 08:06

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Csak egy rövid megjegyzés  A titok megjelent DVD-n is és azt mondják ugyanaz mint a könyv

Nincs jelen

 

#132 2008-10-03 09:15

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Ez így igaz, valóban megjelent DVD-n is a Titok és szóról-szóra ugyanaz,  mint a könyv.

Nincs jelen

 

#133 2008-10-29 08:16

akiss
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Sziasztok!
Januárban diagnosztizálták a Crohn-t és azóta aktív. Néha-néha csökken a gyulladás mértéke, de nagyon ragaszkodik hozzám :( Augusztusban már úgy nézett ki, hogy minden jó lesz. De... volt vagy 2 hét amikor semmi nem jött össze, otthoni balhék miegymás, és a legutóbbi kontrollon már megint magas volt a vérsüllyedés és a CRP, így elkezdtük az Imurant.
Tapasztaltabb Crohn-os sorstársaimtól kérdezném, hogy most akkor ennyire befolyásolja a gyulladást, ha az ember egy picit a padlón van? Ha tünetmentes az ember és van egy-két rossz napja esetleg több, akkor újra belobban? Mert akkor az nagyon "jó".
Lehet, hogy nekem nem kellene mindent magamra vennem, de ahhoz egy alapos agymosás kellene :)

Nincs jelen

 

#134 2008-12-22 19:37

lacci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Sziasztok !
Ezt írtam pár hónapja: Én járok pszihoterapeutához. Õ levezette nekem, hogy függ össze a depresszió a stresszel  a mellékvesekéreg hormontermeléssel.....stb és a gyulladással..... a szerotonin bélfunkció , gyomorsav stb. stb..
Így parogen nevû gyógyszert szedek azóta. Így komplex szerintem a kezelésem... :)
Nem véletlen!!! Mai cikk:
http://egeszseg.origo.hu/cikk/0851/5280 … tika_1.htm

Higggggyyyyyyétek el:  az agyban dõl el ez a betegség......
EZT IS hallottam : A REMICADE , amit mindenki annyira áhít valamikor placebóóóóó, amit kap!!! Bocs. Most üssetek....:P
EZT a pár sort törölni fogom talán..

Szerkesztette: lacci (2008-12-23 08:42)

Nincs jelen

 

#135 2008-12-23 04:39

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Lacci! Nézzél be hozzám! (mármint a honlapomra) S én nem foglak ütni! :):):)

Nincs jelen

 

#136 2009-01-26 19:34

lacci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Egy kis csemege...
Jó töprengést!

http://www.forras.net/modules.php?name= … p;sid=5174

http://www.sokoldal.hu/lap.php?azonosit … qc2SLVXTYj

Ha valakinek vannak hasonló linkjei, ide velük.....

Szerkesztette: lacci (2009-01-26 19:44)

Nincs jelen

 

#137 2009-03-17 00:35

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Sziasztok! Abból kiindulva hogy sokaknál igen erõs lelki háttere lehet az IBD-nek, felvetek egy kérdést:

környezetváltozás nem segített még valakinek?

Azért pont ezt írom, mert bármilyen körülményekkel és lelki háttérrel-okokkal is rendelkezik valaki, ha új helyre, ill. emberek közé megy, az mindenféleképpen változás, és most pozitív változásra gondolok. Akinek van kedve, lehetne "lelki-zni" errõl :)

Nincs jelen

 

#138 2009-03-17 15:46

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Szia, Cyan. Jó ötlet. De nem tudok erre mit mondani ,mert pl. én  hiába próbálok menekülni innen, ahol lakom, nem sikerül (sajnos vagy hála Istennek, majd kiderül). De ugye volt mostanában Klára (akinem most nem jut eszembe a beceneve, bocs), Õ írta, hogy tanyára költöztek és egy általam vágyott, nagyon csodálatosan lefestett életmódot folytatnak. Talán Õ, ha megtenné, hogy errõl ír nekünk egy kicsit, sokan megköszönnék (gondolom én). Halihó!!

Nincs jelen

 

#139 2009-03-17 15:50

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

igen:) az jó lenne. És aki csak szenved gyógyszerfüggõségtõl, semmi nem segít, nagyon érdemes kipróbálni sztem... és beszámolni :):):)

Nincs jelen

 

#140 2009-03-19 13:21

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

A hely attól is lehet jó vagy rossz hogy mennyire érintett a Hartmann csomókkal,visszerekkel,pl.itt ahol most lakunk tele van,és pl.azóta fogytam le srasztikusan amióta itt vagyunk,ezért is megyünk a város szélére,erdõ mellé,sok fa közé,nyugalom,ott nincsenek ilyen hatások,vagy ha van is sokkal kevesebb...
Jó ha szakember leméri a sugárzás mértékét és oda rakjuk az ágyunkat ahol kevesebb a gubanc,de minnél kevesebb a sugárzó tárgy a hálórésznél annál jobb.
Minden esetre a környezet változás sokat tud segíteni,megtehetsz te mindent ha nem változtatsz az alapszituáción amiben kialakult benned a gond,betegség,nem fog vagy nehezebb fog enyhülni..ezt rákosonál is hallottam hogy tanácsolják,hogy lépjenek nagyot az életükben,sajnos a barátnõm ebben halt bele,az orvosa is megmondta,nem változtatott pedig tisztában volt vele mitõl megy tönkre..érdemes evvel kicsit jobban foglalkozni.
Nézzetek el Szuszidi honlapjára-sok okosságot találhatok,ahogyan a tesünket karban kell,tisztán kell tartani úgy az auránkat,lelkünket is...

Nincs jelen

 

#141 2009-03-19 13:39

lacci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Nincs jelen

 

#142 2009-03-21 14:25

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Sziasztok! Nekem is lelki okok miatt  lett ez a  betegségem (colitis ulcerosa). Én legalábbis biztos vagyok benne. A sok idegeskedés és probléma miatt. Velem az a baj, hogy ha ideges vagyok, magambafojtom. Ráadásul pánikbetegségem és alvászavarom is van. Most küldtek pszichológushoz.

Nincs jelen

 

#143 2009-03-21 19:45

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Sziasztok! Olvasgattam a hozzászólásokat, új vagyok a fórumon most ismerkedek a nettel is. Tizen sok éve vagyok crohnos, mûtétek sorozata és 10 éve végleges ileostomám van. Sokat gondolkoztam a lelki- érzelmi befolyásokon, az én életemben jelentõs szerepe volt a betegség alakulásában. A végletek embere vagyok. Ez vonatkozik az életem minden területére. Mikor kialakult a betegségem, elõtte nagyon sok negatív dolog történt:  csúnyán ért véget a házasságom, elvetéltem.  Utána köv, években hiába éreztem lelkileg jól, mégis elõjöttek a tünetek,a betegség 5. évében már operálni kellett, és utána nem volt megállás! Lelkileg, fizikailag padlót fogtam. Nagyon nehezen sikerült talpra állnom. Mikor kiderült hogy véglegesen sztómás leszek, az önbizalmam romokban hevert. Nem fordultam soha" dilidokihoz" =D magam oldottam meg a problémáimat a szüleim segítségével. Az hogy ma már büszke vagyok magamra, teljes életet élek az a jelenlegi páromnak és persze anyukámnak, apukámnak köszönhetem. Az elmúlt 6 évben a magánéletem teljesen rendben van,  úgy érzem lelkileg jól vagyok... mégis elõjön újra és újra! Sokszor már nem is érdekel, elfogadom hogy van és kész. Tudom ez sem jó! Lehet hogy tényleg pszichiáterhez kellene mennem?! Nem tudom. ;)

Nincs jelen

 

#144 2009-03-22 23:18

benetton_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Haho emberek!Eloszoris bemutatkoznek...Adelnak hivnak,Erdelyi lany vagyok,es szinten colitis ulcerozaban "szenvedek" lassan 8 eve.Voltam mar nagyon jol is,teljesen tunetmentes 2 evig...most persze visszasirom:P azt az idot.Nekem tobbnyire reggelente vannak problemaim ahogy felkelek.Most egy hete kb mindennap faj a fejem,valakinek van hasonlo tapasztalata???Nem tudom masnak segit e a kornyezetvaltozas,nekem olykor igen :)Viszont nagy hibam hogy tul sokat aggodok(akarcsak ti):D...jah es hiszem hogy mindenre van megoldas,csak meg nem tudjuk ra az "egyenletet",hogy megoldhassuk...udv mindenkinek

Nincs jelen

 

#145 2009-03-23 11:15

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Nekem is reggelente vannak problémáim felkelés után, de inkább úgy írnám mindig wc-zés elõtt, amikor görcsösen fáj a hasam. Mint írtam már, énis colitis-es vagyok. Hála égnek egy ideje, mondhatni tünetmentes, ami szerintem annak köszönhetõ, hogy gyógyteákat iszogatok (ami gyulladáscsökkentõ), de csak akkor ha problémám van vele, mert ha állandóan innék, hozzászoknék és nem használna akkor ha tényleg baj van. Meg C- vitamint is szedek, napi 1000 mg-ot, és idõnként a B vitamin összes fajtáját (az idegekre van jó hatással). A betegségemre egyedül a PENTASA-t szedem napi 3 alkalommal, és igyekszem más gyógyszert nem szedni, pl fájdalomcsillapítót sem még ha nagyon fáj is bármim. Szerintem ennek köszönhetem azt hogy igen jól elvagyok ezzel a betegséggel, nem foglalkozok vele hogy van, elfogadom és ennyi.

Nincs jelen

 

#146 2009-03-23 12:36

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Szia benetton, üdv. itt "nálunk" .Sajnos igen, nagyon sok függ azon, hogy mennyire is aggodalmaskodunk, de nem lehet mindent irányítani, így sokszor megmarad az aggódás, ami kikészítõ :(  (fõleg a szervezetnek)Talán a legfontosabb megtanulni, hogy ez a betegség, nem gyógyítható csak kezelhetõ, és meg kellene tanulni együtt élni vele... sajnos :(
Itt ha olvasgatol, sokat tudnak segíteni az emberek, jó ötleteket adni, meg csak úgy általában elmondani is egyszerûbb a tapasztalatokat olyanoknak aik szintúgy ebben a cipõben járnak.
A fejfájás..aktív szakaszban elõfordul, de ha vlmi akkor ez tényleg egyén függõ. Azt lehet mondani, hogy mindenkinél más...

Nincs jelen

 

#147 2009-03-23 19:10

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Sziasztok! Igaz írtam már párszor, de én új vagyok itt, még nem ismerek senkit. Colitises vagyok 2 éve. 23 leszek lassan :) Ha valakinek van kedve, nyugodtan írjon.

Nincs jelen

 

#148 2009-03-24 15:59

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Szia Camy! Én sem vagyok még "régi" tag, 19 éves vagyok és bár kicsit mostanában hanyagoltam a fórumot, örülök azért hogy írtak ide egy páran:) Én crohn beteg vagyok, de azért írok Neked, mert valahogy az nem egy jól esõ dolog ha az embernek senki sem ír:) pedig én is inkább lustaságból vagy türelmetlenség miatt nem szoktam. Szóval senkivel nincs bajom:)   írtam ezt a környezetváltozás dolgot nemrég, hát, örülök ha másnak sikerül megvalósítani is:D
Benetton írta feljebb hogy mindenre van megoldás, csak még nem tudjuk rá az "egyenletet". lehet nagyképûnek tûnne de én úgyahogy tudom csak megvalósítani nem, az életem válságban van de ígérem ha megoldódik összeszedem a gondolataimat:D  kitartás, nem aggódni semmi miatt, hiszen elvileg betegek vagyunk, a betegség ráébreszt a legfontosabb dolgokra, az egészségre, így már nincs más amin lehetne és érdemes volna aggódni...
De abbahagyom ezt mert tudom, hogy vannak dolgok mélyen az elmében amiket nem lehet csak úgy felülrõl megváltoztatni, nem lehet varázsszóra megnyugodni és megváltozni... ehhez meg még összeszedegetem a gondolataimat mert semmi sem megoldhatatlan ;) na befejezem a monológomat, sziasztok!

Nincs jelen

 

#149 2009-03-24 18:58

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Szia, Cyan, köszi ezt a szép monológot, de tényleg!!!! Szép napokat!!

Nincs jelen

 

#150 2009-03-24 20:52

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ok vagy okozat? Lelki tényezők

Szia Ede, szívesen :D:D:D Neked is szép napokat, és persze a fórum többi olvasójának! :):) majd írok még, ha lesz több türelmem:P

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB