#1 2009-12-16 10:50

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Biztosan Crohn-om van?

Hello mindenki
Nem láttam hogy külön lenne Crohn nal foglalkozó topic mint a Colitiseseknek.
Így gondoltam veszem a bátorságot és nyitok egy uj topicot.Remélem érdemes volt ha nem akkor ugyis hamar kiderül.Ugyhogy nagyon nagy szerettetel vároma Crohn osok népes táborát ebbe a topicba.
Üdv:Zolee

Szerkesztette: Zolee25 (2009-12-16 10:53)

Nincs jelen

 

#2 2009-12-16 11:13

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

1enlõre hezitálok...nagyon sok topic van...és akkor most legyen minden topicból kettõ, egy a colitiseseknek egy a crohnosoknak...nálam pedig nem igazolt, hogy ez vagy az, akkor én most hová álljak...
Zolee, ha erre adekvált választ kapok, akkor marad a topic, ha nem akkor ausradieren

Nincs jelen

 

#3 2009-12-16 12:29

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

sziasztok,szerintem jó ötlet ez a topik,mért kellene törölni??többmindenki véleményét is meglehet kérdezni!!
Üdv:Szimi

Nincs jelen

 

#4 2009-12-16 12:31

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

aiolosz nem tudok adekvált választ adni erre a kérdésedre....
És nem Gigi miatt vetõdött fel bennem hogy uj topicot nyissak semmi köze nem volt a dologhoz.Csak ugy olvasgattam  mint szoktam,és ez jutott az eszembe.Télleg hülyeség volt megnyitni.
A nagyon sok topicban igazad van de errõl én sajnos nem tehetek szal ha ugy gondolod akkor ausradieren ahogy te mondtad.Ha igy érzed töröld a topicot.
Legmélyebb tiszeteletem.

Nincs jelen

 

#5 2009-12-16 13:01

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

A topic nevet kicsit módosítottam, a többit majd meglátjuk.
Azért azt nem árt tudni, hogy van "Keleti", "Északi", "Déli" és "Nyugati" topic is  ;) Amennyiben valaki ezek után azzal jön, hogy legyen "Keleti cronos" és "Keleti colitiszes" topic, akkor nagyon durcás leszek....

Nincs jelen

 

#6 2009-12-16 13:15

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?


Szeretném szíves figyelmeteket felhívni arra, hogy a "Crohn-colitis.hu" Robur által, saját költségén és sok munkájával, létrehozott weboldal, amit mi ingyen használunk és hasznosságához kétség nem fér. Ennek függvényében mondjon mindenki véleményt az oldalról, illetve fogalmazzon meg bizonyos elvárásokat.
Kérek Mindenkit, hogy erre itt ne reagáljon, de mielõtt bármit leír, gondoljon erre.
Köszönöm.
 

Kérdésem lenne, colitiszesként éltem vagy 17-18 évig, mígnem a szövettani vizsgálat egy tükrözés után azt állapította meg, hogy crohn :( bár ennek olyan tüneteit, amikrõl itt a többiek írtak, nem tapasztaltam.
Szóval, akkor most mi is a nyavajám ;)

Nincs jelen

 

#7 2009-12-16 14:34

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Mivel van colitis ulcerosas topik, ezért örülök, hogy van egy Crohnos is! Így legalább egálban vagyunk!:):)

Nincs jelen

 

#8 2009-12-16 15:11

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

A crohn-ra térve: A szövettanból hogyan tudják megállapítani, hogy crohnos vagyok-e. Mikroszkóp alatt más a  sejtszerkezet? És nyugalmi állapotban is eltér az egészséges béltõl ? Mitõl más egy colitiszes szövettan egy crohnos-tól? Tudja esetleg valaki?

Nincs jelen

 

#9 2009-12-16 15:41

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Frozina írta:

A crohn-ra térve: A szövettanból hogyan tudják megállapítani, hogy crohnos vagyok-e. Mikroszkóp alatt más a  sejtszerkezet? És nyugalmi állapotban is eltér az egészséges béltõl ? Mitõl más egy colitiszes szövettan egy crohnos-tól? Tudja esetleg valaki?

Kedves Frozina ! Nagyon nem volt kedvem beleásni magam a szövettani vizsgálatok tudományába, ezért elfogadtam azt, amit az orvos mondott. Már mint azt, hogy én a "nem meghatározható colitis-csoportba" tartozom.
Nézd meg ezt: A Crohn betegség és a colitis ulcerosa és talán egy kicsit többet értesz meg a két betegségbõl.

Nincs jelen

 

#10 2009-12-16 15:59

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Aiolosz!
Nekem sem eldöntött, hogy crohn vagy colitisz.
A szövettan sem mutatta ki. Bár a ct-enterographia szerint a vékonybél egy szakaszán van bélfalvastagodás.
A doki crohn-ra kezel. A vastagbél volt végig gyulladt.
Így én sem tudom, hogy mi a nyavalyám.

Van még ilyen közülünk??

Nincs jelen

 

#11 2009-12-16 16:51

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szerintem vannak igy egy páran,de elõbb utóbb jelentkeznek légy türelmes.
Egyébként mennyire valószinü az hogy az emésztõcsatornán kivülre is ráterjed a gyulladás?
Gondolok itt bármilyen másik szervre....tehát okozhat mittomén máj vagy epehólyag gyulladáést?
Esetleg hasnyálmirigyet?Mert a bõrtünetekkel tisztában vagyok,sõt már tapasztaltam is az arcomon ugye az a két nagy diónyi ilyen piros folt mintha égés nyom lett volna.Ami kis idõ mulva krémes kezeléssel elmult,de álltalában azért vissza vissza jön,pl borotválkozás után mikor az arcviz éri a bõrömet.

Nincs jelen

 

#12 2009-12-16 18:08

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Én pont ma voltam a szövettannal a gasztrósnál,nem bizonyitja a Crohn-t,habár gyulladás van,és fekély is.Mondtam neki hogy a szemész,és a reumatologus megálltak,nem tudnak tovább menni,mert szerintük a gyulladásaim szövödmények,és amig az alapbaj nincs meg,nem is tudják kezelni.
Felhívta a Raditec-et,február 6-n  vékonybél ct-enterographia.Hogy addig mi lesz...Egy éve már hogy vizsgálnak,ezek a szutyok idõpontok veszik el a drága idõt az embertõl.

Szerkesztette: Breki (2009-12-16 18:19)

Nincs jelen

 

#13 2009-12-16 18:48

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Zolee!
Nekem is mutatott ki még a ct néhány fura dolgot.
Pl. májciszta, polipok az epehólyagban. De a doki azt mondta, hogy azokkal nem kell foglalkozni.
És volt egy miómám is. Bár nem tudom, hogy ennek van-e köze az alapnyavalyámhoz.
De igazából nem is izgatnak, addig amíg ne okoz panaszt. A miómát leszámítva. Azt sos-ben kellett kiszedni.

Szerkesztette: Marcipán (2009-12-16 18:48)

Nincs jelen

 

#14 2009-12-16 19:07

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szerintem az egész fórum a crohnról és a colitisrõl szól.Sõt ez a fõmenü fõleg.Új fórumtagok (persze régiek is) biztosan belenéznek de csak kérdem vajon nem mindent összesûrítve fognak itt látni?Talán nem véletlen ,hogy Robur is ezt a nevet adta a fõmenünek:crohn-colitis.Persze van különbség a két betegség közt de azért tünetileg vizsgálatilag és gyógyszerezésileg nagyon is hasonló a két nyavalya.Õszintén ennek nem sok értelmét látom.Inkább azt gondolom az összes topikot amelyikben szerepel a crohn vagy a colitis  szó IBD-re lenne célszerû javítani.Így nem érezné magát senki "kirekesztve".Bocs de ez is egy vélemény.És persze szubjekltív.Én ebben a topikban is jól érzem magam.:D

Nincs jelen

 

#15 2009-12-16 19:27

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

off
Kedves Marcipán, egy dologban biztos vagyok, miomám nem lesz, az tutti :) vagy ha igen, akkor nevet változtatok és Mariskának fognak nevezni...de nem bántani akarlak, félre ne értsd...
on
Zolcsi, most látom csak, hogy Neked "Keleti Crohnos" a titulusod  :D lemegyek hídba rögvest, errõl rém_víziónáltam, nehogy már országrészenként kelljen itt topicolni kétfajta nyavaja szerint  ;)

Nincs jelen

 

#16 2009-12-16 19:31

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Aiolosz!
Nincs harag!!!!!!!
Szerintem jó fej vagy! És én a jó fej emberekkel nem szoktam haragba lenni. :-)))
Vettem a lapot.

Nincs jelen

 

#17 2009-12-16 19:42

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Biztosan Crohn-om van?

Elsõre tényleg feleslegesnek tûnt ez a topik.
Ám egy olyan topikot mégsem lehet törölni, amibe egy nap alatt írtatok 30 hozzászólást...

:)

Frozina:

A szövettanból hogyan tudják megállapítani, hogy crohnos vagyok-e. Mikroszkóp alatt más a sejtszerkezet?

Igen. Van egy jellegzetes rajzolat ún. "granuloma", ami a szövettani vizsgálat során általában a Crohn betegséget igazolja. Colitisben ez nem jellemzõ.

http://en.wikipedia.org/wiki/Granuloma
http://en.wikipedia.org/wiki/Crohn%27s_ … physiology

Nincs jelen

 

#18 2009-12-16 20:54

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Köszönöm Robur, ilyesmire gondoltam (magyar nyelven :)  )

Nincs jelen

 

#19 2009-12-16 21:03

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Frozina írta:

Köszönöm Robur, ilyesmire gondoltam (magyar nyelven :)  )


Ez részletkérdés:
Granuloma

Nincs jelen

 

#20 2009-12-16 21:04

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Huu nem semmi én vagyok a 31# :P akit szintén a crohn érdekelne vagy nem?
Elolvastam az eddigi hozzáoszlásokat és nem irigylem az idetévedõ érdeklõdõket :/ kb 5 hasznos beírás volt a betegségrõl.....bár én nem vagyok illetékes az ügyben, de ha szerintetek kell is egy ilyen topik, mert az oldalra érkezõ "biztosan" crohnosok nem találnak elég nagy és sokrétû választékot akkor is ki kéne törölni a "nyitás miatti párbeszédet.(Az enyémmel együtt :) )  Mert, ha ezt külsõ szemlélõként próbálom figyelni inkább tûnik valami kis "vitának" mint hasznos információknak. Bocsánat nekem "ez jött át" :)

Nincs jelen

 

#21 2009-12-16 21:09

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Nita írta:

"..de ha szerintetek kell is egy ilyen topik, mert az oldalra érkezõ "biztosan" crohnosok nem találnak elég nagy és sokrétû választékot akkor is ki kéne törölni a "nyitás miatti párbeszédet.(Az enyémmel együtt :) )  Mert, ha ezt külsõ szemlélõként próbálom figyelni inkább tûnik valami kis "vitának" mint hasznos információknak. Bocsánat nekem "ez jött át" :)..."

off
Nita, szabad a pálya, tegyél rendet légyszíves :D
uff

Nincs jelen

 

#22 2009-12-16 21:37

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Na akkor off megint :)
Aiolosz ha megkérlek szépen megcsinálod? Tudom, hogy kell, de én szeretem az általad készült (néha kicsit szigorú ) de jól áttekinthetõ rendet. Persze, ha nem sértõdik meg ezen senki.
kis on
Egyébként ha ilyen irányba menne a dolog mint Frozina kérdése, Robur válaszával az még hasznos is lehet.

Nincs jelen

 

#23 2009-12-17 08:45

oroszlan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Nem birom megalni,hogy ne irjam le a velemenyem :-)))

2007-ben megallapitottak hosszu vizsgalatok utan ,hogy Crohn beteg vagyok. Közöltek velem ezt a tenyt es hogy melyik gyogyszert szedjem es majd jöjjek vissza egy bizonyos idö utan.Nekem ez a szo hogy Crohn semmit nem mondott es kezdtem az internetten informaciokat keresni,hogy most hogyan tovabb. Igy talaltam meg többek között ezt a Forumot is. Amit itt szeretnek a szerkesztöknek megköszönni, nagyon sokat segitett nekem akkor es most is.

Elöször bizonyos topikokba mondjuk Elet a Sztomaval vagy Colitis ulcerosa erdekelne bele sem neztem hisz elsö nekifutasra eleg olvasnivalom volt olyan temakörröl is ami engem is erint. Furcsalottam hogy ilyen forum aminek az a neve hogy Crohn-Colitis miert nincs külön Crohn topikja.

Na eltelt egypar honap es lassan kiismerem magam itt a topikban es a Crohn es Colitis betegsegben is. Most azt mondom nem kell külön topik mert hisz a ket betegsegnel meg sokszor a szakemberek sem tudnak külömbseget tenni nem hogy mi itt.

Az en javaslatom az lenne,hogy a Colitis ulcerosa erdekelne topik nevet egyszerüen Crohn-Colitis Ulcerosa erdekelne nevre atvaltoztatni,ezt is csak az ujjak kedveert.

Nincs jelen

 

#24 2009-12-17 09:15

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Biztosan Crohn-om van?

Akkor legyen a topik neve:

"Biztosan Crohn-om van?"

vagy :

"Crohn diagnózis"

vagy vmi ilyesmi...



Nita írta:
én szeretem az általad készült (néha kicsit szigorú ) de jól áttekinthetõ rendet.

Én is. Aiolosz jól nyomja...

Nincs jelen

 

#25 2009-12-17 09:28

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Részemrõl ennyi a "felesleges" topiccal kapcsolatban,töröljétek nevezétek tologassátok,módosítsátok.
Már az elején törölni kelet volna nem lenne eennyi fölösleges huzavona.
Részemrõl ennyi volt a téma a felesleges hozzászólásaimat töröltem.
Szerintem sokak nagy örörmére lehet hurrázni!!!!

Szerkesztette: Zolee25 (2009-12-17 09:48)

Nincs jelen

 

#26 2009-12-17 09:54

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sértõdöttséget vélek kivenni az írásodból kedves Zolee.Szerintem tök jó diplomatikus ötlet Robur részérõl a topik cím változtatása így már más a leányzó fekvése.Segítséget tud nyújtani az elhúzódó vizsgálatokig az új betegeknek és a topik is megmarad.Ráadásul ezt a kérdést kezdtétek boncolgatni.Az átláthatóság pedig mindannyiunk érdeke úgy gondolom.
Ja és nekem biztosan crohnom van de a diagnosztizálás nálam is több mint 3 hónapig tartott.

Nincs jelen

 

#27 2009-12-17 11:49

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Nem akarom ragozni tovább.Van elég bajom e nélkül is.
Amugy valóban megsértõdtem ez az én egyéni problémám, de nem azon hogy aiolosz irt ez ügyben, az õ dolga az oldal rendbentartása ez a feledata.Csak kicsit tul lett ragozva a dolog ennyi.
De ezután csak olvasgatni fogok.És nem lesz ilyen probléma.
Köszönettel:Zolee

Szerkesztette: Zolee25 (2009-12-17 11:49)

Nincs jelen

 

#28 2009-12-17 12:13

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

olvastam, de nem akartam beleszólni... hiszen mostanában úgyis ritkán teszem...
de most, hogy megint új neve van a topicank, én is leírom:
sztem is jobb lenne inkább a CU érdekelne topicot átkeresztelni IBD-sre.
ez a "Biztosan Crohn-om van?" nagyon hajaz a "Diagnózis: IBD?" topicra... tehát már van ilyen is...

Nincs jelen

 

#29 2009-12-17 17:43

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szerintem, ezzel csak az lenne a gond, hogy akik elõször szembesülnek a betegségükkel, legyen akár Crohn, akár colitis ulcerosa, sokan azt sem tudják, hogy mit jelent az IBD.  Akkor meg, hogy találnának a topicba?!

Szerkesztette: Marthuska (2009-12-17 17:45)

Nincs jelen

 

#30 2009-12-17 21:31

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

hááááát... ha idetalálnak, barátjuk gugli. ott pedig bármelyiket beírom, mindkettõnél már az 1. oldalon többször is megjelenik az "IBD"

Nincs jelen

 

#31 2009-12-17 21:52

apor 112
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

kedves crohnosok, 2008-ban mondhatom sikeres tagja lettem kozossegeteknek es ra nemsokara a muteten is atestem. a lenyeg nem is ez volna hanem az hogy sok-sok orat toltottem keresessel es sok erdekes dolog erkezett a szemem ele, amik gyengen szolva tobb mint gyanusak. azt sem szabad mar elhallgatni hogy a gyogyszer mogott  nagy business van es mindent csinalnak csak hogy a jovedelmuk meg legyen. ha valaki pl. igen radikalis megoldast talal ami talan teljes gyogyulast is jelenthet azt a media agyonhallgatja es egy ido utan feledesbe merul.http://www.youtube.com/results?search_query=Borody&search_type=&aq=f it t van egy link amit a figyelmetekbe ajanlok es  erdemes a doki holdudvarat kutatni mert ujabb es ujabb hasznos informaciora bukkanunk.

Nincs jelen

 

#32 2009-12-18 14:31

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Amugy elnézést mindenkitõl,csak asszem tegnap megjött a mensim azé voltam olyan hisztis :D
Ughogy dehogy megyek el imádok itt lenni.Csak néha vannak sokkoló napjaim akkor inkább akkor nem is irok megtartom magamnak.

Nincs jelen

 

#33 2009-12-18 14:47

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Ede nem kell ezen mit magyarázni,a mensit csak ugy poénból irtam.Mert télleg tegnap kicsit zabosabb voltam mint kelett.És nem találtam jobb hasonlatot.
Nem vagyok sem transzi sem nõ sem meleg nyugi :D
Csak jobb nem jutott az eszembe.

Nincs jelen

 

#34 2010-01-10 18:29

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Marthuska!
Valahová egy Robur berakott egy linket aszövettanról.
Hogy hova per pillanat nem tudom......De valahol itt a fórumon.

Nincs jelen

 

#35 2010-01-10 18:40

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Marcipán!
Igen, megtaláltam! Ebben a topicban van, csak egy kicsit vissza kellett lapozni. Akkor az enyém tárgytalan. Töröltem. Köszi!:)

Nincs jelen

 

#36 2010-01-12 09:36

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

sziasztok!
ha már van ilyen topic, hát használom :)
asszem gondjaim vannak...
volt már olyan, hogy valakit egyértelmûen crohnosnak diagnosztizálnak, aztán kiderül, hogy mégsem az???

Nincs jelen

 

#37 2010-01-12 17:13

oroszlan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Youlcsi!
Szeintem ilyen nincsen!!!
Vagy elöször sem Crohnod volt !Na de biztos hogy szövettan alapjan allapitottak meg a betegseget ??

Nincs jelen

 

#38 2010-01-12 17:40

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

hát ez az!!!

2 szövettan is volt. az elsõ megfelelhet crohnnak (lymphoma kizárására csinálták), a második pedig egyértelmûen az (igaz granuloma nélkül).
most pedig "a bélbetegség végleges kizárására ismételt endoszkópiák végezhetõk".

teljesen kétségbe vagyok esve...
ha ez így van, akkor megint nem tudja senki, mi bajom :s

Nincs jelen

 

#39 2010-01-13 19:52

oroszlan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Youlcsi!

Ez fura es egyben felhaborito is hogy nem tudjak eldönteni hogy mi a bajod!
De ugy öszesegeben ,hogy erzed magad??
Amiota a Crohn lett diagnosztizalva es gondolom arra is kaptal orvossagot az allapotod javult vagy rosszabodot?

Nincs jelen

 

#40 2010-01-13 21:05

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

oroszlán!

összességében stagnálok. laza vagy pépes széklet (napi 2-4), állandó hõemelkedés (37,2-38,0), gyakori hasi fájdalom, aminek jelentkezése semmihez nem köthetõ. viszont vérképem mindenben teljesen tökéletes.

még a diagnosztizáláskor kaptam gyógyszert, de kb egy éve nem szedek semmit. akkor még dg. elõtt entocortot szedtem, utána prednisolont. semmit nem használtak. cifran, klion átmenetileg minimálisan javított, illetve tavaly nyár elején szedtem egyszer újra kliont egy hónapig. ennyi.

inkább csak fura, mint felháborító... és egyben kétségbe ejtõ

Nincs jelen

 

#41 2010-01-14 20:42

oroszlan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szioka!
A tüneteid teljesen a Crohn-ra vagy Colitisre hasonlitanak ez biztos föleg ez a laz dolog.
De,viszont a gyogyszerek nem erre a betegsegre valok!
Szerintem menj el egy masik orvoshoz.

Nincs jelen

 

#42 2010-01-14 20:47

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

yolulcsi ,lehet eccerüen meggyógyultál :D crohnos voltál de valahogy kigyógyultál,sosem tudni!
üdv:Szimi

Nincs jelen

 

#43 2010-01-14 20:49

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

ezek miért nem ibd-re való gyógyszerek??? :o

nem az orvosban van a hiba... hanem bennem... így nem lenne értelme váltani :)

Nincs jelen

 

#44 2010-01-14 20:52

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szimi!
ez aranyos :) köszi :)
csakhogy tüneteim továbbra is állandóak.

Nincs jelen

 

#45 2010-01-15 13:48

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Hát Youlcsi ez télleg érdekes,38 fokos lázad van és nem a crohn,és a vérkép is jó?? ez érdekes télleg,én tuti elmennék másik dokihoz is azért,az nemárt.Nincs valami ételallergiád?a lányom tejallergiás annak is ilyen tünetei voltak!

Nincs jelen

 

#46 2010-01-15 13:57

Ana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Kedves Youlcsi,

barátnöm ugyan ebben a cipõben jár,mint Te.Neki a vastagbéltükrözés nem mutatott semmit, de azért nyomták bele a sok gyógyszert de nem tudom miért?Mert gyulladás nem láttak,és ezt igazolta a jó vérképe is.Persze a gyógyszerek sem használtak, így gyógyszer és orvos nélkül van.Természetes gyógymódot alkalmaz(unk)!
Mert nekem is vannak problémáim, csak én még érdekesebb vagyok,mert nekem nemhogy hõemelkedésem nincs, a hõmérõ csak 36,2-nél tovább nem megy :), de a hasmenés-bogyós széklet az van, max napi 1-2
Smectát iszunk ha nagyon szükséges!
Voltál tükrözésen?

Nincs jelen

 

#47 2010-01-15 14:50

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szimi!
még a kezdet kezdetén mindenre vizsgáltak. tej, glutén, nutritív allergiák... még odáig is eljutottunk, hogy esetleg ilealis tbc... :o
egyébként lehet, hogy most a 38 nem a belemtõl van... oké... össze is szedhettem valamit. de ezt leszámítva jó ideje 37,2-37,6 között van az üzemi hõm.
az orvos-kérdés pedig továbbra sem kérdés :D

Ana!
18 és 15 hónapja voltak a tükrözéseim. gyulladás volt, szövettan volt... de azért most újra megyek :)

Nincs jelen

 

#48 2010-01-15 18:37

Ana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Youlcsi,

volt gyulladás és a vérképed akkor jó volt?ha igen,akkor ez  nagyon érdekes.Azért valamit lehet sejteni a vérbõl is.De hát én már nem tudom,tanácstalan vagyok.És akkor újból aláveted magad a vizsgálatnak.

Nincs jelen

 

#49 2010-01-15 19:35

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Ana!
valahogy úgy... volt valamikor rossz is a vérképem (de nem vészes, we 26, crp 40 körüli) de mire a colonokat csinálták, addigra már minden normál értéken volt, vagy nagyon közelében.
jobb ötletem nincs, minthogy újra vizsgálat...

Nincs jelen

 

#50 2010-01-16 18:52

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

na, megnéztem a laborjaimat. A legrosszabb akkor volt, amikor rászántam magam az orvososdira. we 26, crp 41, vas 5,1.
amikor a tükrözések készültek elõször we 15, crp 3,9, második colonnál we 12, crp 3,4 vas 5,3. szóval totál normális, gyulladás mégis mindkétszer látható és a biopszia alapján is volt.
most nem is lesz új labor szerintem, mert van alig 2hetes szintén teljesen normális értékekkel (we 10, crp 7,5, vas 10)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB