#151 2011-01-22 15:02

Maja08
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Keves Tim72!
A diétát nagyon szigorúan betartjuk, mert ha nem, a fájdalmak sajnos még erõsebbek. Az Ízek (pl.édes) biztos nem hiányoznak neki, mert nem is igazán ismeri. Több étel van, amit még soha életében nem evett. Végeznek tükrözést piciknek is, de csak nagyon indokolt estben, meg csak altatásban. Mivel a kislányomnak a vérképe viszonylag jó volt, ezért a tünetek alapján nem tartották indokoltnak. Lehet, hogy nem jó dokikat választottam. Félek a tükrözéstõl, de ez Így nem mehet tovább. Éjjelre fájdalomcsillapÍtót kap, ami persze nem használ. Mindig várjuk a viszonylag jobb idõszakot.

Nincs jelen

 

#152 2011-01-22 15:59

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Maya08! Itt szép lehetek, de okos nem, így az olvasottak alapján javaslom, hogy keress fel egy jó gyerek gasztroenterológust. És igenis szükség van arra, hogyha a gyerek nem javul, romlik az állapota, vérképtõl függetlenül csináljanak egy tükrözést. Ezt pici babáknak is végzik, persze csak szükség esetén. Kizárólag altatásban csinálják. Te is és a babád is jobban járnátok, ha felállítanának egy diagnózist és végre kezeljék. Hidd el, mindkettõtöknek jobb lesz. Nem szabad sokáig húzni az idõt, ezek a dolgok maguktól nehezen gyógyulnak. Ha megírod, hogy hol laksz az ország melyik részében, biztosan fogunk tudni neked ajánlani kiváló gyerek gasztrós orvost.

Nincs jelen

 

#153 2011-01-22 19:00

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Maya!

Én-nek igaza van. A picinek az ételallergiák miatt is nagyon nehéz lesz, de azt legalább gyógyszer nélkül kezelni lehet, bár rettenetes akaraterõ és kitartás kell majd hozzá. De ha a diéta mellett is állandó tünetei vannak, akkor minél elõbb ki kell vizsgálni! Ha engem nem kezelnek 5 évig félre, és én nem viselkedek úgy, mint egy birka, hogy bár egyáltalán nem javult az állapotom, de kitartóan hittem az akkori orvosomnak, akkor talán kevésbé hatalmasodott volna el rajtam a crohn. Minél elõbb  kezelni tudják a picit, annál kevesebb szövõdmény alakulhat ki. Nem akarom tovább ragozni a dolgot, és bármennyire fáj is leírnom, de lehet, hogy tényleg komolyabb kivizsgálásokat is végig kell csinálnotok, akár a tükrözést is, hogy végre kiderüljön mi baja van a lányodnak, és minél elõbb kezelni tudják.

Nincs jelen

 

#154 2011-01-22 19:38

Maja08
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Köszönöm Én-nek, és Tim72-nek a hozzászólást! Az a probléma, hogy eddig nem találtunk olyan orvost aki a tükrözést megcsinálta volna, pedig szám szerint eddig 5 gasztrósnál voltunk és 4-szer feküdtünk korházban. Az orvosok mindig azt mondták, hogy lányom Maja nem úgy néz ki mint egy beteg gyerek. Nem volt sose nagy súlyvesztés, ha nagyon lassan is,de valamennyit mindig gyarapodott (hol hÍzott, hol fogyott), ezekre a dolgokra hivatkoztak. Az én szavam mindig kevés volt SAJNOS! Bács-kiskun megyében, Kecskeméten lakunk. Köszönöm, segÍtetek nekünk.

Nincs jelen

 

#155 2011-01-22 20:15

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Maja08! Én Budapesten tudok neked jó gastroenterológus gyerekorvost ajánlani. Ha nem találsz közelebbit, kérj a házi gyerekorvostól beutalót. A doktornõ a Heim Pál gyerekkórházban dolgozik. Csak elõjegyzett betegeket fogad.
Elõjegyzést 459-9100/1440 telefonszámon kérhetsz (szerda, péntek 10:00-12:00).
A rendelésekre 10:45 óráig be kell jelentkezni az "A" épület földszintjén lévõ járóbeteg felvételben. A doktornõ neve B.Kovács Judit, nagyon rendes, de szigorú. Rendel minden pénteken délelõtt 9-11ig a Heim Pál kórház ambulanciáján. A kórház címe: 1089. Budapest, Üllõi út 86. A Nagyvárad térnél van. Hidd el, ha van valami emésztõszervi problémája a lányodnak, õ meg fogja találni és addig nem nyugszik, amíg rendbe nem hozza. Saját tapasztalatból beszélek!

Nincs jelen

 

#156 2011-01-22 21:43

Maja08
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Kedves Én!
Nagyon-nagyon köszönöm a gyors segÍtséget! Kedden meg lesz a széklettenyésztés eredménye, azután idõpontot egyeztetek. Mostmár csak reménykedek, hogy ne küldjenek haza "anyuka képzelõdik" cÍmszóval!

Nincs jelen

 

#157 2011-01-23 21:24

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Kedves Maja08!
Ha kell én is tudok orvost ajánlani.
Üdv: Porshe

Nincs jelen

 

#158 2011-01-29 19:52

Zsoca1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Maja08!

A babád székletében milyen színû volt a vér? Abból is sokat meg lehet állapítani (pl. ha élénkpiros, akkor lehet az erõlködéstõl is, ha szurokfekete, akkor gyomorból jön, stb.) És persze fontos, hogy mennyiszer volt, bár egy is sok...
A láz minden esetre arra utal, hogy a gyulladt lehet szegényke belül. :(
Sajnos sok helyen (orvosok is) nem veszik komolyan ezeket a panaszokat. :(
Én is tudok jó orvost ajánlani, de az Sopronban van, tehát ezzel nem hiszem, hogy sokat nyernél, van azért közelebb is. Velem mondjuk Ajkán nagyon mostohán bántak, Sopronban viszont jól.
Remélem javul a pici egészsége.
Én is relatíve fiatal vagyok (29 éves), de azért durva, hogy kisgyerekek is kapnak ilyen betegséget. :(((

Nincs jelen

 

#159 2011-02-05 14:40

zsuzsi0814
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

sziasztok!

Én is crohn-beteg vagyok (sajnos :( ), örülök hogy lett ilyen fórum is, mert jó lenne errõl a betegségrõl beszélgetni másokkal, ezt a betegséget is megismerni nem csak a colitist. Én tavaly április 14én tudtam meg hogy crohn beteg vagyok, elõtte 3 hónapig ment a hasam így kerültem el a dokihoz. Most nagyon félek mert megint vastagbéltükrözést akar, mivel mikor lecsökkenti a budanefalkot visszaesek, most pentasát szedek, aki ismeri ezt a gyógyszert írna róla pl használt e neki lett e valami mellékhatása a gyógyszernek ilyesmi.  Elõre is köszönöm, Zsuzsi
UI: remélem mindannyian meggyógyulunk majd végelegesen :) én nagyon bízom benne hogy tünetmentes leszek

Nincs jelen

 

#160 2011-02-07 13:23

szildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szisztok!
Én ma regisztráltam és örülök hogy van egy ilyen fórum!!
Még nagyon az elején vagyok mert december végén bélelzáródással mûtöttek találtak egy daganatot ami hál istennek nem rosszindulatú volt de a szövettan eredménye után derült ki ez a Crohn betegség. Pillanatnyilag Supplint és Salofalkot kell szednem és diétázni, de nincsenek tüneteim.:)))
Február végén kell mennem tükrözésre:(

Nincs jelen

 

#161 2011-02-07 13:45

Panni27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!

Kérlek segítsetek! Négy hete folyamatosan hasmenéssel küzdök. Két héttel ezelõtt Crohn véleményeztek, bár a kolonos vizsgálat nem sikerült a nagy fájdalmaim miatt. Azóta szedek 64mg medrolt, budenofalkot, pentasát de a tüneteim semmit nem javultak. Étvágyam lenne, de amit megeszek szinte azonnal görcsöket okoz és ki is jön belõlem. Most összeszedtem egy tüdõgyulladást is. Egyre rosszabbul érzem magam. Mit tegyek?

Nincs jelen

 

#162 2011-02-07 15:04

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Kedves Panni27!
Sajnálattal olvaslak, de én a helyedben sürgõsen mennék vissza a kezelõorvosomhoz! A tüdõgyulladással megspékelve még rosszabb, ez miatt is romolhat a crohnod egyre jobban. Ne halogasd a dolgot!
Nem tudom mondták-e, hogy a diéta ilyenkor fontos ha be van gyulladva a bélrendszered!
Mielõbbi javulást és kitartás! Légy erõs, lesz ez jobb!
Üdvözlettel :Juni

Nincs jelen

 

#163 2011-02-10 16:35

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

sziasztok. az lenne a kérdésem hogy egyszerre lehet crohnom is meg colitisem is? A crohn több helyen is megjelenhet a bélben?  Mert most nekem nem tudják hogy mim van. Nincs véres széklet 1x volt 2 éve aztán semmi. Szövettanom colitist mutat de rögtön crohnként voltam kezelve. nagyon nem értem hogy mi is van. Nekem a gyomrom alatt fáj rögtön a belem ott a vastagbél is elmegy de a gyomorból meg rögtön vékonybél van. Én vékonybélre is meg vastabélre is gyanakszok. Na majd a jövõben kiderül.

Nincs jelen

 

#164 2011-02-10 17:14

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Ildike! Igen, a Crohn betegség több helyen is okozhat gyulladást a bélben, mégpedig szakaszosan,  egészséges és gyulladt szakaszok váltogathatják egymást. Persze, megvannak a tipikus területek, ahol általában a gyulladás mutatkozik. Ilyen például a vékonybél utolsó szakasza, és a hozzá kapcsolódó vastagbélrész. Ha Crohn betegségben fõleg a vastagbél érintett, azt szokták úgy említeni, hogy Crohn-colitis, de ez nem egyenlõ a colitis ulcerosa (CU) nevû betegséggel. Egy betegnek csak az egyikfajta bélbetegsége lehet. Vagy Crohn betegség, vagy colitis ulcerosa (legalábbis eddigi olvasmányaimból ez derült ki). Az viszont nem ritka, hogy nem mindig könnyû eldönteni az orvosnak, melyik betegséggel is van dolga. A pontos diagnózist a tükrözés során látottak, és a szövettani minta alapján szokták felállítani.

Nincs jelen

 

#165 2011-02-10 18:41

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Szildi! Üdv a fórumon! Bízzunk benne, hogy a február végi tükrözés is jó eredményeket fog mutatni!
Várjuk a Te hozzászólásaidat, tapasztalataidat is!
Hosszú tünetmentes idõszakot kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#166 2011-02-16 22:51

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok,

nekem crohn betegseget diagnosztizaltak szeptemberben, mert volt egy kis gyulladas a vekonybel vegen, a mint eredmenye az lett "nem lehet egyertlemuen kizarni az IDB -t" ami az orvos szerint pozitivat jelentett. A tuneteim foleg a gyomromat erintettek, igazabol majdnem minden kjaatol gyomorrontasom volt. Vegulis szedek napi 3x2 Salofalk - ot, hasmenesem nincs - (igazabol nem is volt sosem) - inkabb jellemzo a  vilagos szeklet. Szval vegulis erosen dietaztam es decmeberre mar jobb is lett a gyomrom. Januarban elmentem egy masik orvoshoz beltukrozesre - es bar ossze vissza fajdogalt a hasma ilyen pontokban inkabb mindenfele - a kolonoszkopia teljesen tiszta vastagelet, illetve vekonybel - veget mutatott. A kerdesem igazabol az lenne, hogy befolyasolhatjak e a gyogyszerek annyira a betegseget h teljesen eltunjon a vekenybelrol. Illetve az h mire veljem akkor a fajasokat (egyebkent ebben az idoszakban elege a csucson is voltak raadasul) ha ennyire tiszta volt a kep. Mindenesetre mikor a salofalkot megpobaltam akar csak csokkenteni is, kb 8 nap utan roszab lett a gyomrom (mintha ilyen olomgolyo lenne a torkomban), es biztosag kedveert visszaaltam ra. (Na szval most megint roszabul vagyok bar a 7 vegen sieln voltam es ennyi kolbaszt mar reg ettem...) Meg annyit h ez a kellemtlenseg gyomroban igazabol manapsag inkabb kjaatol fuggetlen - ha nem eszek akkor is erzem.

lore is kosz szepen...
Attila

Nincs jelen

 

#167 2011-02-16 22:52

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Meg annyi hgy voltam CT -n is ami negativ lett... :s

Nincs jelen

 

#168 2011-02-17 04:59

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Nem értem miért szedted a salofalkot.Javítsatok ki ha tévedek de nekem úgy rémlik a salofalk a vastagbél gyógyszere.Csviri ezek a gyógyszerek csak szinten tartják a betegséget (ha tudják) dehogy szteroid nélkül egy gyulladást így eltüntessenek az hihetetlen.A hideg vas az  mindenre képes.Ha mégis ez az állapot nálad akkor vagy marha szerencsés vagy ,vagy pedig nem IBD a diagnózis.Inkább a második.

Nincs jelen

 

#169 2011-02-17 10:48

szildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Marthuska!
Köszi a biztatást. Jelentkezni fogok a vizsgálatok után.

Nincs jelen

 

#170 2011-02-17 10:59

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Csviri! Üdv a fórumon! Én sem értem, miért a Salofalkot írták Neked!?

Zolcsi! Nem tévedsz, ez inkább a vastagbél gyulladására van, ott fejti ki leginkább a hatását.

"1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A SALOFALK BÉLBEN OLDÓDÓ TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ!
A vastagbél meghatározott típusú krónikus gyulladásos megbetegedései akut fellobbanásának a kezelésére és a visszaesés megakadályozására szolgáló készítmény.
A Salofalk tabletta alkalmas:
- colitis ulcerosa (a vastagbél krónikus gyulladásos megbetegedése) akut epizódjainak kezelésére valamint a fellángolás megelõzésére
Crohn betegség (krónikus gyulladásos bélbetegség) akut epizódjainak kezelésére."

Nincs jelen

 

#171 2011-02-19 10:26

Mara
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!
Úgy néz ki tényleg m. crohnom van.. nem ibs.. vagy két hetet voltam kórházban, kivizsgáltak mindenhogyan, gyomortükrözés, nõgyógyászat (mert 8 éve kivették a bal petefészkem ciszta miatt), hasi ct, vastagbéltükr., virtuális endoscópia... Érdekes, hogy egyik tükrözés sem mutatott ki semmit, mert a vékonybél olyan területén van a bélfalmegvastagodás ami nem elérhetõ.. ct-k ugyanazt mutatták ki, mint az ultrahang, vagyis a falmegvastagodást.. meg azt, hogy van még két dermoid cisztám, ami a nõdokinál nem derült ki a legmodernebb ultrahangokkal..(de ennek a további kivizsgálását halasztom, mert nem akarok próbaidõ alatt hiányozni a munkahelyemrõl..) Vérképemben a CRP szám mindig magas, és anémiám, meg vashiányom van. Állományba vesznek crohnosként most, és napi 6db xalazint kell szednem, meg 1 emozult. Viszont így minden az ellentettjére fordult, szorulásom van, 3 naponta ha megyek toalettre.. kvartyog mindig a pocakom, étvágyommal meg sosem volt gond, sõt, most talán nagyobb mint eddig volt.. vagy mindez a normális ha szedem a gyógyszert? a székletem állaga pedig hál'Istenke normalizálódott.
Nem tudjátok van e olyan gyógyszer amibõl nem kell napi 6-ot beszedni? Jelenleg az okozza a legnagyobb problémám:S Amúgy lelkileg elfogadtam a dolgokat és a kedvem is jó.. Fura, de mindig akkor történik az emberrel vmi jó, amikor a rossz közepén van. Kórházba voltam, amikor telefonáltak, hogy megkaptam egy munkát :) Szóval tényleg pörög az élet és élhetünk együtt akármilyen nyavalyával, csak fel a fejjel és belefér ha néha elkenõdünk, de akkor ott vannak a szeretteink és barátaink akikkel igazán mókás tud lenni az élet..:)

Nincs jelen

 

#172 2011-02-19 20:01

pomm-pomm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok. Uj vagyok. Örülök, hogy benéztem ebbe a forumba, hasznos dolgokat találok. Meg jo tudni, hogy nem vagyok egyedül.
Szeptemberben diagnosztizáltak nálam chromot.

Most jelenleg salazopyrin szedek napi 3x2-t.
jobbulást mindenkinek

Szerkesztette: pomm-pomm (2011-02-19 20:10)

Nincs jelen

 

#173 2011-02-19 20:10

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia
Hát sajnos a felmérések alapján csak gyarapszunk,és nem kis mértékben sajnos :(
Jobbulást neked is :)

Nincs jelen

 

#174 2011-02-19 20:12

pomm-pomm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Hát igen!!!
Tudom nem illik ilyet kérdezni de te hogy viseled???
Nekem ez nagyon uj és szörnyü hogy nem tudom mi vár még rám, ránk.
Az a baj, hogy a dokim nem is igazán ad felvilágositást... szinte mindent itt meg a neten szedtem össze

Nincs jelen

 

#175 2011-02-19 20:27

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Még mindíg nem tudatosult bennem,egyre több új dolog jön elõ,új betegségek,néha azt sem tudom valójában mi bajom.Vannak ritka pillanatok amikor jol vagyok..én is innen tudtam meg a legtöbb dolgot,nem az orvosoktól.
Sokat segítettek akik itt vannak,sokféle téren :)Bár minden ember olyan lenne mint ez a kis team :)

Nincs jelen

 

#176 2011-02-23 16:43

Panni27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia!

Azóta voltam Banai profnál. Nagyon bizakodtam, hogy most pont kerül a bajom végére. Közölte velem, hogy fogalma sincsen mi bajom lehet. Egy csomó vizsgálat vár rám, de minden ambulánsan, ami nagyon lassan halad. Minden reggel hõemelkedésem van és még mindig 4-5 alkalommal WC-re járás. Április 11-re kaptam idõpontot CT-re, de ha fizetek 50ezret már holnap meg lesz. Felháborító és elkeserítõ ami itt zajlik. Most próbálom ismerõs segítségével elõrébb hozni a vizsgálati eredményeket, mert áprilisig kb 30 kiló leszek, ha így haladok. Jó lenne már tudni végre mi is a bajom, el vagyok keseredve és fogy a türelmem. Mindenkinek jobbulást!

Nincs jelen

 

#177 2011-02-24 16:30

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Hat igen, koszi h valaszoltatok ilyen gyorsan, az van h az uj gasztroenterologusom is valamilye ilyet mondott kedden, h bar a salofalk valtotathat a kepen ennyire nem kene h eltunjon a gyulladas, szval azt mondta hagyjam abba a szedeset. Erre mondtam neki h egyszer mar probaltam csokkenteni es rosszabb lett a gyomrom (3x1 re csokkentettem a 3x2 t). Szval mikor visszaaltam megint jobb lette a helyzet. Erre o h ez egy jo kis placebo effekt volt :) Nah szoval kedden elamagyrazta h a a vereeredmenyeimbol meg a negativ CT es Kolonobol itelve, az eg vilagon semmi jele annak h crohn om lenne -ami jo :)) jupii. Csak epp abbahgyatam a salofalkot es a gyomrom miatt nem aludta egesz ejjel (mostanaig) illetve talan gorcsolget a hasam. A kerdesem az lenne h ezek a gorcsos tunetek amik a crohn -al jelentkezenek mennyire specifikusak - szval mindig a ileum nal - alhason, vagy mashol is jelentkenek. (A neten mindenhol csak gorcsos fajdalomrol irnak). Mert nekem teljensen szetszorva, illete kis egeto fajdalom a derkam mind 2 oldalan. Azon kivul ossz vissz peldaul sztem a gyomor kimenetnel is kb 1 centis korokben erzek fajdalma  - nem gorcsoset. A vicc h mikor valamikro par napra elmult az egesz mindenhol elmult, pedig a salofalk a vekonybel felso reszere aztan gondolom tenyleg nincs hatassal...eh szval gaz mer aludni nem tudok - erthetelen (probalok vmi gorcsoldot). (Jah mos mar a derkam is faj - de gondolom ez nem fugg ossze) Ehh szval roviden ennyi :)) kosz szepen

Nincs jelen

 

#178 2011-02-25 13:02

Pilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!

Én is sajna Crohn beteg vagyok, ami most derült ki februárba. Kicsit leírom,hogy derült ki.

Ügyeletbe mentem vasárnap reggel,hogy nagyon fáj a jobb oldalam és szúr lent ágyékba, mindjárt sebészhez utaltak, megvizsgált és azt mondta valószínû vakbelem van. Vettek vért,  nem is nagyon akartak haza engedni de mondtam,hogy van nekem egy 6 hónapos kisfiam akit el kell rendezem meg hát  meg szervezni mindent nem volt egy könnyû ott hagyni a családod de avval vigasztaltam magam,hogy pár nap és itthon vagyok.Mire beértem már ott vártak,hogy nagyon rossz a vér eredményem és azonnal mûteni kell, majdnem hogy le sem tudtam vetkõzni és irány a mûtõ. Este 18 kor betoltak és azt mondtak 20 ra kint is leszek, csak,hogy nem így történt. Mikkor az ágyamba fel ébredtem akkor mondták a ,hogy 23 óra van huuuu akkor kész voltam,hogy valami baj van. Kérdeztem a nõvérkét azt mondta Õ nem mondhatja el de hívja az orvost és Õ elmondja. Oda jött a doki és közölte,hogy nagyon nagy gyulladás volt a jobb oldali vastagbelemen és azt a rész el távolították,és szövettani eredmény függvénye,hogy daganat vagy Crohn beteg vagyok.Sajna 1 hetet bent voltam a kórházba lelkileg kikészültem, hiányzott a család és persze még sem  sem tudtam mi vár rám.De mint írtam Szövetteam eredménye, Crohn beteg vagyok, most szedem  a gyógyszert Pentasa 2X2. ezt írta fel a gasztro orvos és persze mindenféle vizsgálatok várnak rám. Most jól vagyok, csak egy két dolgot nem bírok eddig enni de továbbra is diétázom csak könnyû ételeket eszem. Mindenki azt kérdezte,hogy milyen tünetem volt igazából semmi, nem ment a hasam nem voltam lázas, csak annyi,hogy az utóbbi idõben nagyon szúrt gyomorszájam, és nekem székrekedésem volt.
Huuu lehet,hogy kicsit uncsi voltam bocsi.

Nincs jelen

 

#179 2011-02-25 13:27

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Pilla! Üdv a fórumon. Nem is voltál sokáig kórházban, általában 10 nap-két hét a bent fekvés ilyen mûtétnél. Persze nagyon sajnálom a dolgot, mert kisbabád van. A 2X2 Pentasa nyilván nem lesz elegendõ neked. Egyébként csak orvos adhat felvilágosítást, nõvér nem. A vastagbél mûtét után nagyon is illik diétázni és ez nem ugyanaz, mint könnyû ételeket fogyasztani. Remélem, hogy sikerül jó gasztrós dokit találni, aki megfelelõen tud kezelni és tünetmentes leszel. Olvasgass a fórumon, sokat írtunk már a mûtétrõl, mûtét utáni állapotról, diétáról. Ha valami nem tiszta, nyugodtan kérdezz a megfelelõ topikban!

Nincs jelen

 

#180 2011-03-02 16:53

pomm-pomm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!!!!
szeretnék valakit megkérdezni aki igazán járatos ebben a témában és nem kezdö mint én, hogy ha megint nyákossá válik a széklet , görcsök nincsenek csak rossz közérzet akkor ez a kezdödö kiujulás tünete ???
Amire figyelmeztetett a dokim is??
Hogy tavasszal meg összel várhato a kiujjulás....
Eddig salazopirint szedek napi 3x 2 tabléettát.. Tulajdonképpen mikor kell ujbol dokihoz fordulnom??
Ebben a honapban mennem kell kontrollra csak huzni szeretném amig tudom..
Ja és a kontrolon mit fognak csinálni velem???
Megint várhato a tükrözés????

Válaszaitokat elöre is köszi, és mindenkinek jobbulást kivánok..
csak még egy kérdés: Fájdalom csillapitot fjfájásra mit szoktatok szedni??
Csak azért kérdem mert a doki azt mondta mindent lehet, de viszont különbözö rovatokban meg olvastam, hogy imbuprofen tartalmukat, meg algopyrint nem lehetne. most akkor melyik igaz???

Nincs jelen

 

#181 2011-03-03 21:36

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia pomm-pomm!

Elég összetett a dolog amit leírtál, mert ugye ahány ember annyi tünet és annyi elõfordulási forma. Én azt javaslom, hogy ha egyébként is közeledik a kontrollod akkor ne húzd, hanem menj és nézesd meg magad minél elõbb. A nyákos széklet mindenképpen valami "rosszaság" jele, még akkor is ha nem kísérik görcsök... Dokihoz akkor kell fordulj amikor észlesz valami rendellenességet, és ez nem feltétlen görcs és fájdalom, viszont a nyákos széklet egyértelmûen indokolja a mielõbbi "randit" az orvosoddal.
Hogy várható-e tükrözés, azt biztosan szerintem senki sem tudja neked itt megmondani, ezt majd a dokid dönti el az adott helyzetben, miután meghallgatta a panaszaidat. Elõfordulhat mindenesetre.
Fejfájásra én is számos gyógyszert kipróbáltam. Nekem eddig a Quarelin vált be. Szerintem próbáld meg, receptre kapható.
Jobbulást és kitartást neked! :)

Szerkesztette: Margóci (2011-03-03 21:39)

Nincs jelen

 

#182 2011-03-15 11:11

bungyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok,
Nem nekem, hanem a feleségemnek: "Biztos Crohn-ja van?". Megpróbálom röviden: Tavaly áprilisban a pisiléssel támadtak gondjai. Hosszas nógatásra elmentünk a dokihoz, aki UH-t javasol. A maszek UH doki azt mondta, hogy a végbél és a hólyag között egy sipoly van, és a széklet "átmegy" a hólyagba. Gyulladást, de inkább tumort diagnosztizált. Onnan mentünk az urológushoz, (SZTK), aki cytrobay-t írt fel és semmi mást...! A panaszok nem múltak - nem fájt Neki semmi, nem voltak görcsei, rendes volt az "output" is - ezért elmentünk maszek urológushoz. Õ azt mondta, hogy a hólyagban 5 forintos tumor van. Elmentünk másikhoz, Õ MR-re küldött. Ott nem látták a tumort, de megállították, hogy valami nagy baj van a jobboldali petefészkében, tumorra gyanakodnak. Kaptunk egy nevet, sebészt, aki nagyon lelkiismeretesen átvizsgálta a leleteket, az UH-t és az MR-t és mindenképpen mûtétet javasolt. Már októbert írtunk...  Felkerült a stoma zsák, hogy ne terhelje a vastagbelet. Közben újabb urológus, újabb eredmény, a hólyagban csak a sipoly kimenete látszik, tumor nincs. Nõgyógyász azt mondta, hogy méhnyak-rák a gyanúja. Januárban nõgyógyászati mûtét, kimetszették a méhnyak részét, szövettani eredmény: nem rák. A jobboldali petefészek viszont jóval nagyobb, mint kéne, ezért mivel nejem >60 éves, javasolja a két mûtétet egyben megcsinálni, és mindent kivenni. Január végén megtörténik a nagy mûtét ahol kivesznek a vékonybélbõl egy darabot, ahol a sipoly volt (a vastagbél találkozásánál, stomára ezért nem is lett volna szükség) és kivettek "mindent". Hólyag teljesen tiszta volt, sehol rák.  Hosszú várakozás eredményeként február végén megtudtuk, hogy crohn betegsége van. Annyiszor volt téves diagnózis, hogy teljesen elvesztettük a bizalmat. Ugyanakkor utána akarunk járni a dolgoknak. Ezért most a kérdések:
1. Mi a véleményetek Dr. Kovács Ágota és Dr. Miheller Pálról?
2. Feleségem gyógyszer allergiás. Mindenképpen kell a szteroid? Nagyon fél attól, hogy meghízik és fõleg attól, hogy rosszabbul lesz, nem fogja bírni, illetve nagyobb baj lesz, mint van. Mire lehet számítani, ha mégis kell szednie?
3. Tudom, hogy most sokan fognak felhördülni, de cigizik. Amióta tudjuk, hogy nem kéne, azóta csak kaja után szív el egy cigit, vagyis naponta 6-7 szálat. A sebész azt mondta, hogy - bár nem örül neki - de ennyi belefér.
4. Egy másik topic-on már kérdeztem, de lehet, hogy itt többen tudnak errõl: Mi a véleményetek az Energy Cytosan és Probiosan készítményekrõl. A cytosan a katalógus szerint kifejezetten ilyn típusú gyulladásos betegségra jó és meg is említi a Crohn és a Colitis ulcseosa-t.
Kérlek segítsetek, mert nagyon "kezdõk" vagyunk és most a "kapkod fûhöz, fához" állapotban vagyunk, de "nincs varga" akit meg tudnánk kérdezni.
Nagyon szépen köszönünk minden választ.

Nincs jelen

 

#183 2011-03-15 15:53

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia
1:Az egyik legjobb szakember az országban Dr Kovács Ágota
2:Még én is kezdõ vagyok..de a szteroidtól nem kell félni,nem mindegy melyiket adják.Én Budenofalk-ot szedek 1 éve,egy kiló nem jött rám(sajnos)
A többihez nem tudok hozzászólni,én is dohányzom sajnos..

Nincs jelen

 

#184 2011-03-15 16:52

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Bungyi! Elég rémisztõ a történeted, de valóban, sok betegnél évek kellettek a jó diagnózis felállításához. Ha crohnja van a feleségednek, akkor végig gondolva az elõzõ 1-2-5-10 évet, lehet, hogy sok mindenre utólag magyarázatot ad. Lehet, hogy néha fájt a hasa, gyomra. Egy-két ételt nem bírt. Fáradékony volt. Egy-egy betegség sokáig elhúzódott, furcsa kiütései voltak karján, lábán stb. A crohnt szövettanból állapították meg? Gasztroenterológussal konzultáltatok már? Pesten jártátok végig ezt a kálváriát? Sok jó gasztrós orvos van, két nagyon elismertet említesz, a Kovács Ágota címét ezen a honlapon is megtalálod. Mielõbbi jobbulást !

Nincs jelen

 

#185 2011-03-18 21:25

Delphmar
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, szeretném ha picit segítenétek, eléggé el vagyok bizonytalanodva!

Több mint egy éve permanens hõemelkedéssel küzdök,- ami általában 37-37,3- és eléggé kellemetlen, mert nagyon megérzem. Azóta folyamatosan járom az orvosokat, egy gyomortükrözéssel kezdtem,-reflux gyanú miatt- ami nem igazolódott be. De a hõemelkedés mellé, jött egy furcsa köhögés is, ami néha eltünt, néha elõjött és egy állandóan gyulladt torok. Majd az X-dik vérvétel után rájöttek, hogy pajzsmirigy alulmûködésem és gyulladásom van, amire kaptam Thyroxint és 1 hónapig kellett szednem a Medrolt, természetesen a tüneteim megmaradtak.

Voltam 2x tüdõszûrésen, minden negatív. Voltam egy komplett has-tüdõ-medence CT-n, ahol "csak pár megnagyobbodott 8mm-es nyirokcsomót találtak a belemben, hasamban, a doki szerint nem kell vele foglalkoznom. Leukémia, lymfóma negatív. Autoimmuszerológiai teszt negatív.

Csináltunk 3 hónapja egy komplett tumormarker vizsgálatot, akkor még minden ok volt ill.a CEA a határértéken belül volt (3), ám ma megkaptam a 2-dik tumormarker tesztet, ahol a CEA már megemelkedett 4,1-re!! A CEA a gyomor és vastagbél tumormarkere.

A székletemmel nem volt soha gondom, mindig normális, rendszeres, nem is fáj úgy semmim sem, viszont eszméletlen nagy gondjaim vannak a fokozott gáztermelõdésemmel, nagyon kellemetlen, hogy annyit....és pár napja székelés után mintha berepedt volna a végbelem, picit vért láttam a WC papíron, de nem fáj most semmit és aranyerem sincsen meg azóta nem is véreztem szerencsére.

Szerintetek, ez lehet Crohn?

Nincs jelen

 

#186 2011-03-18 21:29

Delphmar
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Ja, még annyi jutott eszembe, hogy ritkán, de szokott fájni az utóbbi idõben a fejem.
Van idõpontom gasztroenterológushoz, de sajnos csak április 18-ra.

A vastagbéltükrözés mennyire fáj? Valaki említette, hogy tudna ajánlani Sopronban jó gasztródokit!

Nincs jelen

 

#187 2011-03-23 13:33

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Delphmar! Üdv a fórumon! Azt tudom tanácsolni, ha szabad, hogy türelemmel várakozzál. Sajnos sok a beteg, általában máshol is kell várni az idõpontra. Természetesen, ha valaki kénytelen folyamatosan kontrollra járni, igyekszik idõben megkérni az idõpontot. Azt, hogy Crohn beteg vagy-e, vagy sem, azt gasztroenterológus szakorvos döntheti el. A gyanú felmerülése esetén parányi szövettani mintát is szoktak venni a bélbõl a tükrözés során, hogy megerõsítsék, illetve kizárják ezt a betegséget.  Felelõtlenség lenne részemrõl találgatásokba bocsátkozni. Én nagyon remélem, hogy nem vagy Crohn beteg, és panaszaid orvosolhatók!
A vastagbéltükrözés, ha jól hat a kábító injekció, akkor nem fáj.
Sok türelmet, kitartást és mielõbbi jobbulást kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#188 2011-03-24 14:20

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok,

Teljesen kezdo vagyok ebben a temaban. Igazandibol 1 hete szembesultem a dologgal, azota szedek gyogyszereket.
Remelem, nem haragszotok, ha picit irnek magamrol, csak a jobb attekinthetoseg kedveert.
Szoval az elozmeny az, hogy 2 csaszarmetszes, 7 nogyogyaszati mutet es 1 sebeszeti beavatkozast kovetoen, az en belsom mar onmagaban is eleg jol el volt intezve.
Tavaly nyaron egy este, hirtelen 40 fokos lazam lett, majd jott a nyalkas szeklet, kesobb mar veres is lett, de nem tulajdonitottam tul  nagy jelentoseget a dolgoknak. Combomon, alhason viszketo apro kiutesek. Szinten legyintettem ra. Aztan iden januarban jott az a dolog, hogy barmit probaltam meg enni, vagy inni, olyan erzes volt a gyomromban, mintha elotte mar lenyeltem volna egy labdat, vagy a gyomortukrozesnel tulsagosan telepumpaltak volna levegovel. Aztan par hettel ezelott egy ejjel arra ebredtem, hogy a koldokom korul baloldalon, illetve a jobb alhasban elviselhetetlen fajdalom van. Onnantol kezdve alig birtam enni, vagy inni barmit is, mert minden egyes korty, vagy falat csak olaj volt a tuzre. Par nap utan mar igazan elviselhetetlen volt a fajdalom, ezert orvoshoz mentem. (Kulfoldon elek, kicsit mas rendszerben mennek a dolgok) Egy hasi rontgent leszamitva, illetve a gasztroenterologiara adott beutalotol eltekintve nem tortent mas. Idopontot aprilis 12-re sikerult kapnom. Mivel par nap alatt iszonyatosan sokat fogytam, ezert repulore ultem es itthon vagtam neki az orvososdinak.
Az otthon megcsinaltatott rontgen megvastagodott beleket irt le, itt uh-on voltam 2x. Az egyik a vastagbelet emelte ki, hogy megvastagodott, a masodik pedig erolkodo perisztaltikat, megvastagodott vekonybel redoket, folyadekkal teli belkacsokat. A ct-n szinten megvastagodott vekonybeleket talaltak. A gasztros dokim eloszor ugy itelte meg, hogy esetleg lehet egy virusos fertozes miatt is a dolog (verkep nem igazan rossz), viszont a beltukrozeshez ragaszkodott. Mondanom sem kell, volt meglepetes, mert a szigma bel feleig jutva talalt 15-20 "fekelyt". Tekintve, hogy a sok mutet, osszenoves, aprocska testalkat miatt nem is jutott feljebb, ezert szerdan altatasban szeretne ellenorizni a tobbi reszt. Pentasa 2x2g es Budenofalk 3x1 az adagom.
Megviselt a dolog es meg most sem igazan tudtam felfogni. Ide is csak sokadik nekifutasra irtam. Viszont ugy vettem eszre, hogy itt egy igen segitokesz tarsasag jott ossze. Sajnos. Remelem, nem haragszotok, hogy ilyen hosszadalmasan bonyolodtam bele a dolgokba es azt is, hogy kapok toletek egy kis tamaszt a jovore nezve.

Szep napot mindenkinek,
zsebi

Nincs jelen

 

#189 2011-03-24 18:54

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Kedves Zsebi!

sajnálom, hogy így itt kell lenned köztünk.  bármi kérdésed van, itt valóban segítenek. :)
ha már így alakult, akkor üdvözöllek köztünk. :)

Nincs jelen

 

#190 2011-03-24 19:38

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Zsebi! Szeretettel üdvözöllek a fórumon! Köszönöm, hogy leírtad a történetedet, ami akár tanulságul is szolgálhat másoknak. Elég megrázó, amit eddig írtál, de szerencsére már elláttak gyógyszerekkel, amik a gyulladás csökkentésében bizonyára segítenek majd.
Én is csak azt tudom mondani, amit Juni! Kérdéseidet tedd fel bátran, mindig van, aki válaszol!
Sok türelmet és kitartást kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#191 2011-03-24 19:45

Panni27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok! a 17 éves fiam elkapta ezt a hányás, hasmenéses vírust. Augusztus óta tudjuk, hogy Crohnos. Egy pár napot bent volt a kórházban, mert nem volt egészen egyértelmû hogy a Crohn lett aktív vagy vírus. Kapott már el valaki ilyen finomságot Crohn mellett? Neki egyfolytában hányingere van és már megint fogyni kezdett. Írjatok valami bíztatót léci!

Nincs jelen

 

#192 2011-03-24 20:25

MSE
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Panni 27 !

Nálam decemberben diagnosztizálták a Crohn-t.
Végre kezdtem jobban érezni magam,mikor két hete elkezdett fájni a fejem,hányinger,hányás...
Napokig az ágyat nyomtam,fõtt krumpli,piritós volt az állandó ételem.
Elmentem a dokimhoz,hogy elmondjam a panaszaimat. Kiderült,hogy  bekaptam ezt a vírusos
nyavaját ami most fertõz. Egy hétig tartott,még nem jöttem teljesen rendbe,de már sokkal jobb.
Ha nem javul a gyermeked néhány napon belül,mindenféleképpen menjetek el orvoshoz.
Crohn mellett amúgy is jobb "résen lenni" !
Jobbulást kívánok!
Szép napot! Mse

Nincs jelen

 

#193 2011-03-24 20:53

Panni27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Köszi Mse! Remélem jobban lesz. Az is baj, hogy nagyon elhagyja magát és egyfolytában parázik. Semmi önuralma nincsen, egyszer sír és elkeseredik, máskor meg dühös, majd felrobban. Én is crohnos vagyok, tudom milyen nehéz elviselni felnõtt fejjel is, hát még egy gyereknek. Nem elég, hogy küzd  a kamaszkorral, még ezzel a betegséggel is kell. Hál' Istennek a gyógyszerekre jól reagál, egész eddig tünetmentes volt, remélem ez a nyavalyás vírus nem okoz nagyobb gondot.
Nagyon jó éjszakát mindenkinek!

Nincs jelen

 

#194 2011-03-25 14:52

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Kedves Juni,

Nagyon koszonom az udvozlest. :) Mindenkeppen lesznek kerdeseim. Tele a fejem veluk. Jelenleg a "miert pont velem tortenik ez is?" allapotban vagyok.

zsebi

Nincs jelen

 

#195 2011-03-25 15:04

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Kedves Marthuska,

Neked is nagyon koszonom a fogadtatast. Ami a tortenetbol kimaradt az az, hogy az utolso nogyogyaszati mutetem soran ileum serulest "eszleltek", belvarrattal ellattak. Hosszabb ideig maradtam intenziven, infuzion, stb. Nehez megbirkozni ezzel az ujabb dologgal az eletemben, mivel ugy erzem, mar eddig is kaptam rendesen, de ha az ember kap segitseget csaladtol, baratoktol, stb. akkor mindenkeppen egyszerubben megy a dolog. :)

Szep napot nektek,

zsebi

Nincs jelen

 

#196 2011-03-25 16:24

szildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!
Végre túl estem a héten  a gyomortükrözésen ott nem találtak semmit a CT vizsgálatnál sem és az altatásos colonoscopia eredménynél is azt írták h kóros eltérés nem látható,:D de van egy 2-3 mm-es fekély. Nem tudom h. mivel altattak de utána után olyan rosszul voltam hánytam többször, émelyegtem de nem csak én ha nem az a másik 6 ember is akiket aznap vizsgáltak. Még a dokim sem értette h mit csinált az altató orvos h. ennyien rosszul lettek!!
Továbbra is kell szednem a salofalkot 3x2 és amellett napi 1 szem imuran-t.
Tud valaki ennek a gyógyszernek a hatásáról? Tudom h immun gyengítõ de mennyire okoz rosszullétet vagy mindenkinél másképp jön ki a hatása? Tegnap kezdtem el szedni.  Mindenkinek jobbulást és nagyon szép napot kívánok mert ITT A TAVASZ!!

Nincs jelen

 

#197 2011-03-29 21:12

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok,

Ma beszeltem a dokimmal a szovettanrol, amit a 15-20 kis "fekelybol" vett. Mivel nem egyertelmu, csak a gyulladas, ezert teljes belszakaszra kiterjedo vizsgalatot javasoltak. Ez holnap fog altatasban megtortenni. Nem tudom, hogy mi lehet a hatterben, de egyre gyengebb vagyok, mar csak 38 kilo es a hasmenes kikeszit. Enni nem tudok, tehat leginkabb csak az elfogyasztott folyadek tavozik, na meg az elmaradhatatlan nyalka. Ja es a Pentasa granulatum. Ma nagyon el vagyok keseredve. Pedig meg az ido sem rossz. A vizsgalathoz se nagyon van szuksegem a hashajtora, de biztos ami biztos alapon, hogy a doki mindent jol lasson. :)
Mas is jar hasonlo cipoben, vagy csak en vagyok ennyire elkeseredve?

Zsebi

Nincs jelen

 

#198 2011-03-29 21:22

Panni27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Zsebi!
Én is voltam így elkeseredve, csak fogytam és fogytam, egyfolytában ment a hasam, hiába szedtem a gyógyszereket. Mindenki azt mondta, hogy higgyek benne jobban leszek, túl leszek ezen is, csak legyek türelmes. Aztán szépen lassan tényleg jobban lettem. Én is csak ezt tudom neked mondani. Természetes, hogy magad alatt vagy és a jó idõ sem vigasztal, de aki olvasott itt téged, biztosan gondol rád egy percre és küld neked egy kis gyógyító energiát. Kitartás és jobbulást!

Nincs jelen

 

#199 2011-03-30 10:17

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Zsebi!

Én csak teljes szívembõl kitartást és mihamarabbi gyógyulást tudok kivánni neked. És persze türelmet. Nekem is mindig azt mondják, hogy türelmesnek kell lenni ennél a betegségnél, de amikor az ember csak azt érzi, látja, hogy orvostól, orvosig, vizsgálattól, vizsgálatig rohangászik, és reménykedik, reménykedik.... szóval nehéz dolog ez. Tudod tavalyi évem után én is azt hittem, innem már csak felfele vezethet az út.... és látod azok után, hogy tavaly háromszor mûtöttek, ideiglenes sztómát kaptam, majd zárták a sztómát, most megint arra várok, hogy kitalálják mi lesz velem. Rohangászok, mint a mérgezett egér, hétfõn például egy éven belül a harmadik vastagbéltükrözésre fekhetek be. Szóval valahogy olyan igazságtalannak érzi az ember ezt az egészet, de ettõl még reménykedünk, ha másért nem is, akkor a családért, a barátokért és az élni akarásért! :)

Nincs jelen

 

#200 2011-03-30 11:40

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Zsebi! Igen, én is jártam "hasonló cipõben", hasonló kilókkal, és enni-inni alig tudtam. A Pentasa, ha még jobban is van az ember, akkor is láthatók a maradványai a székletben. Mikor tablettában kaptam, akkor egészben, mikor granulátum formájában, akkor pedig a kis szemcsék mosolyogtak vissza. Egyébként nem is bírom ezt a gyógyszert.
Nagyon szorítok Neked, hogy mielõbb jobban legyél!

Szia Tim72! Azt szeretném megkérdezni, mivel hashajtózol, és teljesen sikerül-e kitisztulnod az adott szerrel?
Válaszodat a "Hashajtás-hogyan" topicba várom. Drukkolok Neked is, hogy sikeresen túllegyél rajta!

Szerkesztette: Marthuska (2011-03-30 11:47)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB