#201 2011-03-30 12:35

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Marthuska!
Válaszoltam a Hashajtás topicba! Köszi a drukkolást, rám fér, bár lassan az ember kezdi megszokni a spanyol inkviziciót! :) Nem is a vizsgálat az amitõl tartok, hanem inkább attól amit találnak! Majd meglátjuk!

Nincs jelen

 

#202 2011-03-30 18:56

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok,

Nagyon koszonom mindenkinek a biztato szavakat. Ma atestem az altatasos tukrozesen. A dokim azt mondta, hogy a kis fekelyecskek szepen reagalnak a gyogyszerekre es mashol nem lat igazan semmi rosszasagot, viszont a szigmabel valahova nagyon fixalt, ki van tapadva, alig birta meg altatasban is tovabb vezetni a muszert. Szoval most ugy nez ki, hogy az osszenoves miatt van szuksegem sebeszi beavatkozasra. Ezen a szakaszon vannak kulonben ezek a kis dragak. Egyebkent eleg erdekes ez a dolog, mert nem vett ujabb szovettani mintat. Persze nem ertem, hogy miert nem, mivel az elozo nem volt egyertelmu.
A szamon herpesz lett, de nem kozonseges herpesz, mert ez szepen befele is fekelyesedik ugy, hogy meg a garatban is van belole boven.
Akkor ez most crohn vagy nem? Mi fog tortenni, ha a mutetnel, amikor szet kell bontani a fixalt sigmabelet, akkor megint serulni fog ott, ahol a fekelyek vannak? Wow, utalom ezt az allapotot. Raadasul nincs is sebesz, akit fel tudnek keresni a problemaval, na meg mar nagyon hianyzik a kis csaladom es mennek haza. Mert jo itthon is, de azert a legjobb otthon.

Bocsi mindenkitol, hogy megint ilyen terjengos voltam.

Jobbulast mindenenkinek!

Nincs jelen

 

#203 2011-04-01 19:08

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok,

nekem csak egy gyors kerdesem lenne: talaltak szokott e gyulladas lenni a verben crohn betegeknel? illetve mennyi, pl remisszioban milyen merteku a gyulladas?

(sajna mar vagy 8 honapja probalnak diagnosztizalni es valahogy nem megy, eredetileg crohn volt, de mivel tul keves erre utalo jel volt ujevtol most mar nem szedek ra gyogyszert, viszont egy ideje eleg szarul vagyok (bar ez akkor kezdodott mikor meg szedtem gyogyszert (Salofalk), de mikor nagyon rossuzl lettem a doki nem talalt semilyen gyulladast a veremben, szval marad a valamilyen "zavar" az emesztesben diagnozis ami eleg fura)

kosz szepen mindenkinek!

Nincs jelen

 

#204 2011-04-01 19:24

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

csviri! Ez mindenkinél egyéni. A crohn-nál a CRP a döntõ. Nekem volt már 15-20-as CRP-m, 30-as süllyedésem és jól éreztem magam. De volt 10-es CRP-m, ami mondjuk még elfogadható érték és nagyon rosszul voltam mellette.

Nincs jelen

 

#205 2011-04-01 20:57

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Uhh, kosz szepen, a gyors valaszt. Szerencsere ez nalam 1.1 es allitolag 5 ig normalis. Mar csak azt nem tudom mi ez...

Nincs jelen

 

#206 2011-04-01 21:06

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Nah meg anyi talan mivel eloszor volt 1 kolonoszkopiam amikor is talaltak egy kis gyulladast a vekonybel legvegen, ill a vekonybel es a vastagbel kapcsolodasnal. Ezutan kezdtem a szlofalkot szedni, igy 3 utan mar csak a hasam fajt es szudultem (hasmenesem gyakorlatilag nem volt soha, csak higabb szeklet) ezutan januarban volt egy teljesen negativ kolonoszkopiam (bar a fajasok ekkor voltak talan a csucsponton) de nem voltak ezek az eros gyomorpanaoszok (ami miatt most nem alszok nagyon) stb. Ezutan hagytam abba a szlofalkot. De jelentekztek komoly gyomorbantalmak, illetve a fajasok ismet erosodtek. Ezzel kapcsolatban lenne  kerdesem.El a tunhet teljesen a gyulladas, vagy ez mennyire gyakori Crohn nal? (Salofalk nal (500 as 3x2 naponta))

Nincs jelen

 

#207 2011-04-12 18:25

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok,

Nos, latom, hogy nem sok mozgas volt itt azota, hogy utoljara irtam. Eltoltottem a korhazban 12 napot, kozelebbi baratsagot kotottem a venas szteroiddal es jobban lettem. (250 mg solu-medrol leepitve) Nekem mar teljesen biztos, hogy crohn-om van, egy jo kis reflux tarsasagaban. Egyebkent azert tartottak a korhazban, mert mar annyira ki voltam szaradva, le voltam gyengulve, hogy amikor meglattak, majdnem elajultak. 13-as testzsir, 16-os BMI.

Tovabbi szep napot mindenkinek,

zsebi

Nincs jelen

 

#208 2011-04-17 01:05

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok,
sziasztok mivel meg mindig nincs rendes diagnozis viszont van mas: ver a szekletben...azt szeretnem kerdezni h nez ki ha valakinek a vekonybele verzik (napi 1x wc) a ver a szekletben? (mivel manapsag midne nap latok benne kis piros foltokat, de van vmi fisszuram de a papiron meg nincs ver, szval most kicsit para :s ) 

kosz szepen

Nincs jelen

 

#209 2011-04-17 16:19

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Csviri! Ha a vékonybélbõl jönne a vér, azt nagy valószínûséggel, nem látnád meg, legalábbis nem friss piros vagy sötét vér formájában. Az a vér, ami fentebbrõl származik, és jelentõsebb mennyiségû, feketére festi a székletet, vagy ha kevéske, akkor szemmel látható nyoma nincs a székletben. Ha minden nap látod, és biztos, hogy vér, az vagy a vastagbélbõl származik, vagy a végbélbõl. Lehet ez egy megpattant erecske az erõlködés során, vagyis lehet aranyeres jellegû. Ha van fissurád, az nem más mint a végbél berepedése. Ez vérezhet, akkor is ha a papíron már nem látod nyomát, lehet kicsit beljebbrõl jön. Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, de a gasztroenterológusoddal meg kell beszélni mindenképp.

Nincs jelen

 

#210 2011-04-27 16:19

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

sziasztok.


nem igazan tudom melyik topicba kellene ezt irni, mindenesetre ezt valasztottam.

Szoval roviden a lenyeg: November ota 2 kolonoszkopiam volt es 1 sigmoidoscopia. Novemberben colitist, most februarban Crohnt igazolt a szovettan.
szedem a gyogyszereket, most nincs tunetem, amig volt az friss piros ver, hig szeklet.
nincs, nem is volt laz, fajdalom, sulyvesztes, semmi mas.

Tegnap elmentem a debreceni klinikara terhesseg miatti szakvelemenyert, es ott azt mondta az orvos, hogy tobb vizsgalat kellene.
pl a vekonybelet is meg kellene nezni.

a kerdesem az lenne, hogy azt mindenkinel szokas minden esetben megvizsgalni?
engem eddig mar 3 doki latott, voltam 2 hetet korhazban, de meg senki nem mondta h indokolt lenne  a vekonybelet vizsgalni.

szerintetek tenyleg fontos lenne? a leirt korabbi tunetek alapjan?

koszi elore is!

Nincs jelen

 

#211 2011-04-27 16:46

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Bixi!

Nálam sajnos nagy valószínûséggel ugrott a baby projekt, lassan tudomásul kell vennem hogy nem lesz. DE józan paraszti ésszel szerintem igaza van a dokidnak. Ha colitis maradt volna a diagnózisod, akkor nem kellene megnézni a vékonybelet, de crohn esetében a kis dög feljebb is ügyködhet, úgy hogy nincs igazából érezhetõ panaszod. Gondolom hasi CT és CT enterographia lenne a célvizsgálat, amire küldene. Kibírható, ha még nem is kellemes, de sokkal kevésbé macerás, mint a vastagbél tükrözése. Szerintem hallgatnod kellene a dokidra, de persze ez csak egy magánvélemény. :)

Nincs jelen

 

#212 2011-04-27 17:06

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

koszi a gyors valaszt Tim72!

Ezt nem az en dokim mondta, hanem egy masik orvos, akihez a terhesseg miatt mentem amugy.
off
Neked miert ugrott a babaprojekt?????
on

Nincs jelen

 

#213 2011-04-27 17:24

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

bixi írta:

"...a kerdesem az lenne, hogy azt mindenkinel szokas minden esetben megvizsgalni?
engem eddig mar 3 doki latott, voltam 2 hetet korhazban, de meg senki nem mondta h indokolt lenne  a vekonybelet vizsgalni.
szerintetek tenyleg fontos lenne? a leirt korabbi tunetek alapjan?

Nem szokásos, sajnos...de a lelkiismeretes orvos megcsináltatja, ennek csak örülhetsz, persze a vizsgálat után még jobban, ha nem találnak semmit.
Nekem is csináltak anno, én ugye colitisben utazom...
off
Viccesre kereked az én vizsgálatom, mert éhgyomorral kellett menni. Qrva éhes és szomjas voltam ezért mondanom sem kell, hogy amikor megérkeztem és jelentkeztem, adtak egy kriglibe kb. egy liter löttyöt. Mondanom sem kell egybõl lehúztam. Közben láttam, hogy nem kevesen sétálnak még ilyen kriglivel, de csak kortyolgatják a benne lévõ valamit. Megkérdeztem az egyik tagot, hogy miért kortyolgatnak. Szóval kiderült, egy óra alatt kellett volna meginni a löttyöt és az utolsó két decit a vizsgálat elõtt. Na, basszuskulcs, erre becsöngettem a nõvérnek és mondtam neki, hogy én sajnos megittam már az itókát, ugyan legyen kedves adjon még egy kupával. A csaj majdnem bepisilt a nevetéstõl...mondta, hogy olyan már volt, hogy kihányták, olyan is, hogy nem tudták meginni, de repetát még senki nem kért....én sem kaptam...
on

Nincs jelen

 

#214 2011-04-28 10:45

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

sziasztok.

koszi a hozzaszolasokat.
meg annyi kerdesem lenne, hogy ha a vekonybellel van baj, akkor annak milyen jelei vannak?
vagy semilyen ahogyan Tim72 emlitette?

Nincs jelen

 

#215 2011-04-28 11:11

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Bixi!

Amit én éreztem...Nekem vékonybél crohnom van.Az utolsó szakaszából távolítottak el 30 cm..
Ha szûkülete van az embernek akkor evés után kb 3 órával nagy görcsök jelentkeznek.Hasmenés nekem nem volt.Puffadás érzést is tapasztaltam.Lázam nem volt.

Nincs jelen

 

#216 2011-04-28 11:13

Deart1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Egyébként amíg nem szûkült be én semmit nem éreztem.Csak elvétve volt egy rohanásos hasmenés,de az másnak is van.A vérkép mutatta ki,hogy gyulladás van..

Nincs jelen

 

#217 2011-04-28 11:39

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

koszi Deart!

hat akkor meg mindig remenykedem, h nincs bajom a vekonybellel, csak elovigyazatosak..
a CRPm 0.6, a sullyedes pedig 16.
gorcsolni sosem szoktam. (lekopogom)

Nincs jelen

 

#218 2011-05-12 03:56

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok,
nah ami az en diagnzosiomat illeti, miutan a doki leallitott a salofalk rol, mivel a 2. kolonoszkopian mar nem talaltak gylladast az Ileumon, elkuldott meg immunologushoz. Ahol kiderult h intolernciam van a tejben levo feherjekre. Ez rendben is lenne de sehol nem olvasom a tunetek kozt a hasfajast, meg mindenhol ilyen gyengebb tunetekrol beszelnem alltalanossagban, de nagyon konkretan sehol. Es nem tudtam mashva egyenlore nagyon fordulni, es mivel eleg sz.rul vagyok (most is ugy ejjel 4 kor), gondoltam megkerdem van e valakinek ebben tapasztalata, illetve okozhat e ez ilyen crohn-hoz hasonlo tuneteket??

kosz szepe!!
Attila.

Nincs jelen

 

#219 2011-05-12 04:05

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia csviri,

mivel en meg ebren vagyok, ezert gyorsan rakerestem neked a lehetseges tunetekre es ezt talaltam:

A tejfehérje allergia tünetei sokfélék lehetnek, mint például a gyomor-bél rendszeri tünetek (hányás, reflux, puffadás, hasmenés, stb.), bõr tünetek (csalánkiütés, ekcéma, stb.), légúti tünetek (gége-ödéma, stb.), általános tünet (anafilaxiás sokk).

Nem tudom, hogy segitettem-e vele valamit. Az biztos, hogy az allapotodon nem. Remelem, minel hamarabb jol leszel.

zsebi

Nincs jelen

 

#220 2011-05-12 10:58

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Hello,

kosz szepen, de a neten en is megneztem, csak nem talaltam egyetlen eset leirast sem, vagy blogot v akarmit.. :(

Nincs jelen

 

#221 2011-05-12 17:11

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia csviri,

privatban irtam neked.

zsebi

Nincs jelen

 

#222 2011-05-27 23:11

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok,

meg azt szeretnem kerdezni, h aki "remisszioban" van annal a CRP teljesen normalis vagy ugyis kicsit magsabb?

kosz szepen

Nincs jelen

 

#223 2011-05-29 22:23

Zolika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!

Zolinak hívnak 32 éves leszek és elõször 97'ben diagnosztizálták? a Chront. Nekem a tüneteim az alábbiak voltak: állandó hõemelkedés (37.5) néha kiugrott fõleg hétvégén 38-ra, izomgörcs, itt-ott bõrpír, süllyedés 40 a vasam volt, hogy 0.8-ra ment le, anémia. Aztán vizsgálgattak és elkezdtem szedni egy dipentum nevû gyógyszert. Jobban lettem, aztán elhagytam, persze teljesen önkényesen. Jól éreztem magam a bõrömben, panaszaim nem voltak, imádtam fõiskolára járni, minden klappolt. Aztán elkezdtem dolgozmi (tanárként) egész életemben ez akartam lenni, mellette szereztem még két diplomát, és alapjában véve jól voltam, bár voltak pár napos rosszulléteim, hányással hasmenéssel. Ezek egy évben 2-3 alkalommal fordultak elõ, és mindig kiélezett helyzetben, így ráfogtam a streszre.

2010-ben már gyakrabban jöttek ilyen rosszul létek, és mindig a szünetek elejére. Amióta ez a problémám van, mindig akkor jöttek a pnaszok, mikor izgultam, kiborultam valami miatt.
2010 októberének végén is nagyon vártam az õszi szünetet. Október 31-én este borzasztó feszültnek éreztm magam, és hirtelen erõs gyomorfájás tört rám. Ez nospára enyhült, de a borzasztó feszültség maradt. Egyszer érzem, hogy ki kell mennem a wc-re hányi, hányás közben egy iszonaytos fájdalmat éreztem, el is ájultam. Egyszóval november elsejére preforált a vékonybelem - korház - sebészet - mûtét 2 napos gyomorszonda. Kb 70 cm vágtak ki a belembõl 3 órás mûtétem volt.

Csodával határos módon egy hét alatt felépültem úgy, hogy kiengedtek a korházból, otthon lábadoztam. Elmentem a sokat ajánlott gasztroenterológushoz, megvolt a tükrözés. A mûtét óta pentasat szedek napi 2x-3 at, és azóta semmi bajom. A tükrözés 40 percig tartott, de nekem nem fájt, igaz olyan ideges voltam, hogy nem bódultam el a dormicumra. Tök szép a vastagbelem, semmi fekély nincs. Mikor '97-ben tükröztek, akkor a vastagbelem pici piros nagyon apró "kiütésekkel" volt tele, ami a bõrömön is megjelent.

Én teljes életet élek, rengeteget dolgozok, igaz a munkám a hobbim is. Alapvetõen mindig szorongós alkat voltam, és 97'-ben nagyon mélyponton voltam. A gimi nem úgy ment ahogy kellett volna, nem volt jó a társaság, családi gondok kezdõttek.

Amúgy a 2010-es mûtétem elõtt voltam ultrahangon és már az kimutatta az illeitis terminalist. Egyszer májusban, egyszer augusztusban. Gondoltam rá, hogy összeszedem a bátorságom és az õszi szünetbe elmegyek gasztroenterológiára. Hát már nem tudtam elmenni...vittek.

Azóta ha van panaszom minimális, fokozott bélmozgás, de rögtön diétázok, és elmúlik. Mindent eszek, de az üdítõket teljesen elhagytam. Szikvizes szódát iszok, és néha laza fröccsöt vagy sört :-) Amúgy ezek a minimális panaszok is stresszhelyzetben jönnek. Igaz, sokat változot a személyiségem is. Felvállalom a konfliktusokat - egy tantestületbe van elég - és az illetõt erélyesen elküldöm melegebb tájakra! Nem folytom magamba a haragom, lereagálom az engem ért sérelmeket.

És többet nézem azt, hogy nekem, hogy jó. Egy barátom mondta a mûtét után: "Zolika, túl sokat agyalsz mások gondjain, többet kellene magaddal is foglakoznod". Megfogadtam a tanácsot  a szonda 3 napig jó lecke volt. (Nem félek a fájdalomtól, de a 97-es gasztroszkópia életem legszörnyûbb élménye volt). Most megyek kontrollra, remélem minden rendben lesz.

Én 97-ben orvostól orvosig jártam, mindenki mást mondott a végén az egész család ebbe betegedett bele. Én most egy dokihoz járok, õ szimpatikus, és teszem amit mond. Nem olvasok utána, nem nézem az alternatív módokat, mert ezt 97-ben eljátszottuk és szörnyû volt, hogy mindneki mást mondott.

Amúgy rendszeresen járok pszichiáterhez is...nekem nagyon jó.

Remélem nem voltam túl hosszú!

üdv mindenkinek: Zoli

Nincs jelen

 

#224 2011-05-29 23:25

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Köszi Zoli, hogy elmondtad a történeted. Megnyugtató, hogy így is lehet élni a crohn mellett. További tünetmentes szép napokat!

Nincs jelen

 

#225 2011-05-30 14:28

Zolika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Hát igyekszem! Egyébként enyhe pánikbetegségem is volt, meg allergiás vagyok, fõleg a parlagfûre. Szerintem ezek a dolgok valahogy összefüggenek, csak nincs olyan doki, aki az egészet egyben látná. Még a pszichológus talán...de egy allergológus vagy gasztros nem foglalkozik a lelkeddel. Ezzel nem azt értem, hogy nem érdeklem...nincs is idõ rá egy szakrendelésen. Baján összesen 2 doki van a gasztron...ez nem sok!

Nincs jelen

 

#226 2011-05-30 15:03

Zolika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Körbenéztem az oldalon egy picit!

Elég érdekes cikkek vannak, a hûtõgép...érdekes. Nekem amúgy volt vakbélmûtétem még 8 éves koromban! A tejtermékre azt mondta egy dietetikus, hogy az mindenkinél más! Amúgy nem szeretem az ilyen joghurtokat...csak a sajtot...de azt nagyon!

Nincs jelen

 

#227 2011-08-30 18:21

Manócsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

23 éves öcsém is Chron betegségben szenved már hét éve. Volt neki tünetmentes idõszaka, amikor nagyon jól érezte magát, és sokat hízott. Most viszont megint abban az idõszakban van, hogy szinte már csontsovány, már étvágya sincs, sipolya (váladékozó seb) van a végbelénél.
Nem akarja megmûtetni magát, mert fiatal és nem akar kivezetett béllel élni. Inkább öngyilkos lesz azt mondta.
Nem tudnátok segíteni, nincs valami más mûtéti eljárás, ahol nem vezetik ki a belet, hanem másképp oldják meg a problémát?
Kérlek segítsetek! Mit tegyünk?

Nincs jelen

 

#228 2011-08-30 22:52

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Manócsi, a betegséget crohn-nak hívják. Forduljatok gasztróenterológushoz, van egy orvost keresek topik, ott ajánlottunk jó orvosokat és a sebészekrõl is ejtettünk szót egy másik topikban. Nem mindenkinek vezetik ki a belét vagyis csinálnak sztómát, ez több dologtól függ. Ha eljuttok egy jó bélsebészhez, van esély, hogy megoldja sztóma nélkül. Olvasgassatok vissza, a megfelelõ topikban tedd fel a kérdést és mi mindig szívesen válaszolunk.

Nincs jelen

 

#229 2011-08-31 15:17

pumika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

manócsi azért mert a végbélnél tályog van nem biztos,hogy stomája lesz.  még az elején míg nem volt olyan beteg a vastagbelem,nekem is volt tályog a végbelemen,szépen megmütötték,és rendbe jött. mindenképpen menjetek el proktologushoz. ezzel nem szabad várni.

Nincs jelen

 

#230 2011-08-31 16:19

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!

Most járok itt elõször.Nekem 5 éve gyomorsavam van,emiatt LANSONE kapszulát szedek.Párszor elõfordult,hogy hasi panaszaim is voltak, de "ráfogtam" a gyomorgondra.Idén tavasszal éreztem,hogy mintha égnének a beleim,forróság hastájon stb....+néha lazább széklet!Késõbb két alkalommal kis vér,ezért jött a colonoscopia....KIRÁLY!Amúgy bódítottak,nem emléxem semmire :-) Indeterminate colitis-t állapítottak meg egyelõre,mivel sem a chronra sem a colitisre nem specifikus a tünet. (közepes fokú krónikus gyulladásos beszûrõdés,limphoid gócok) Doki szerint lehet késõbb manifeszt limphocitás colitis lesz:-(( Mivel nem kizárt a bakteriális ok sem,kaptam kliont meg cipriont,azt már befejeztem vasárnap.Ezen kívül 2 hónapig 3x2 xalazin, aztán 1 hónapig 3x1 xalazin,szigmatükrözés és eredmény függvényében tovább a 3x1 vagy elhagyás.Amióta szedem,reggel sürgetõ,laza WC,nem kifejezett hasmenés.Tükrözés után 3 hétig külföldön voltam (akkor semmi gyógyszer nem volt még,ill. diagnózis) semmi bajom nem volt.Sem érzés szigmában,sem hasmenés,pedig volt szem-iszom,sör-bor-pálinka-spagetti-kolbász-szalonna....Bocs a hosszú bevezetõért,de nem értek ezekhez a dolgokhoz.Megköszönném,ha valaki értelmezné nekem ezeket a dolgokat,nem értem,hogy akkor most mi bajom is van??????Kösz elõre is.

Nincs jelen

 

#231 2011-08-31 19:45

Ilcs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Manócsi!
Én is csak azt tudom mondani,amit a többiek,hogy nem biztos, hogy szükséges a sztóma. Ha meg mégis,az sem azt jelenti,hogy végleges. Nekem is nemrég volt a mûtétem,ideiglenes sztómát kaptam és én is csak 22 éves vagyok(12 éve Crohn beteg).És tényleg mielõbb menjetek orvoshoz,mert így több bajt meg tudtok elõzni!Én már csak tudom... Kitartás!
Ilcs

Nincs jelen

 

#232 2011-09-08 00:32

barakka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!

Én új vagyok itt, s tanácsot, véleményt szeretnék kérni tõletek. Még 3 évvel ezelõtt olvasgattam többet a fórumot, mikor elkezdõdtek a tüneteim, és felmerült a Crohn gyanúja. Ez mind a mai napig nem igazolódott be. Voltam ezalatt a 3év alatt kétszer CT-enterográfián, négyszer tükrözték a gyomromat, és még viszonylag az elején volt vastagbéltükrözés is, de egyik se kirívó. Második enterográfián leírtak kissé megnagyobbodott nyirokcsomókat, kissé megvastagodott, enyhén szûkebb 3cm-es bélszakaszt a vékony-vastagbél találkozásánál, de a véleményhez azt írták, hogy ez egy korábbi nem specifikus gyulladás maradványa lehet, így az orvosok negatív leletként kezelik.
Az érdekes, hogy úgy kezdõdött az egész kálváriám anno, hogy jobb alhasi fájdalom, hányinger (klasszik vakbél tünetek), majd ezek vissza-visszatértek, illetve mostanában is jellemzõ. Szerintem olyankor tuti begyullad, csak kérdés, hogy crohn miatt, vagy a lassú bélmozgás teszi.
Másik tünetem, ami az utóbbi egy évben szinte folyamatosan kínoz, az a középsõ hasi fájdalom. Hol felerõsödik, hol alábbhagy, de szinte sose múlik el teljesen. Ez kb. a köldökön felett 3cm-el jön. Mondjuk a gyomorban a tükrözések alkalmával találtak mindig enyhe gyulladást (de ezt némelyik doki negatív leletként kezeli), reflux is van, illetve egy éve már kis felmaródások, amik nem akarnak gyógyulni, de szerintem ez nem indokolja ezt a fájdalmat, meg nem is a gyomromnál érzem, hanem lejjebb.
Görcsös hasmenés is szokott lenni, vagy csak erõs görcsök, érdemi hasmenés nélkül, de nem ez a legjellemzõbb. Persze diéta ezerrel, de valahogy nem akar használni ez sem.
Szerintetek lehet ez Crohn, vagy valami más? Ha más, akkor pedig micsoda? Az orvosokkal tele a hócipõm már, az szerintem nem kezelés, hogy "ne legyen betegségtudata"...
Kérlek, segítsetek, mert már megõrülök ettõl az egésztõl!

Nincs jelen

 

#233 2011-09-08 12:09

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Barakka!
Szerintem lehet a Crohn, mert annó 14 évvel ezelõtt nekem is ugyanígykezdõdött minden. Elõször azt gondolták, hogy vakbél majd hogy hasi nyirokcsomó gyulladás. Végül nagyon sok utánajárás és vizsgálat után igazolódott be, hogy Crohn. Nekem is jobb alhasban kezdõdött mint ahogy szerintem a többségnek általában. Láz, hasmenés, gyengeség, fájdalom. Szerintem minél hamarabb keress egy jó dokit és járj a végére. Tudom, hogy már a hátad közepére sem kívánod õket, de csak akkor lehet jól kezelni ha biztosra tudják mi az oka.
Kitartást! Szerintem itt minden információt meg fogsz kapni amikre csak szükséged van.

Nincs jelen

 

#234 2011-09-08 14:19

barakka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Margóci!

Neked végül melyik vizsgálat igazolta a crohn-t? Szokott fájni neked is a köldököd felett?

Nincs jelen

 

#235 2011-09-08 17:25

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Barakka!. Üdv a fórumon. Szerintem általános tünetek az elején, amiket leírtál, de ebbe a stádiumba még nehéz diagnosztizálni. Bár kívánom neked, végül ne az legyen. Igen, a köldök felett kb 3 cm-rel fájdalom, az is tipikus, de biztos lehet más miatt is. Egyrõl nem írtál, vérkép mit mutat? Egy jó gasztrós kell neked. Tényleg ne legyen betegségtudatod, de ha úgy érzed, nem vagy rendben,járj utánna, ne hagyd magad lerázni. Jobbulást neked.

Nincs jelen

 

#236 2011-09-08 17:59

barakka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Sibi!

Vérképem általában rendben szokott lenni - az utóbbi években elég szokszor vettek. Ez-az néha kicsit kiugrik, de éppenhogy csak (vas: de ez inkább több, vörösvértest: ez is inkább kicsit több, cukor: volt már alacsony is többször, meg egyszer magasabb, bilirubin: ez mindig enyhén magasabb, erre mondták, hogy gilbert szindróma?), de a süllyedésem okés, illetve CRP-t eddig kettõ papíron láttam, de mindkettõ rendben van.
Jártam már egy pár helyen, de mostanra már szóba se akarnak nagyon állni velem a sok leletem láttán. A korább leírtakon kívül végignézettem mindent szisztémásan: lisztérzékenység, telcukor érz., étel allergia, étel intolerancia, keményítõ terhelés, laktulóz teszt. Elsõ kettõt leszámítva mindegyik kimutatott valamit (enyhe tejfehérje allergia, és intolerancia, pozitív laktulót, és keményítõ terheléses teszt), de azt mondták, egyik se lényeges, a tejes dolgokat ne fogyasszam. Nem is fogyasztom, de különbség nincs. Talán kevesebb echte görcsölõs idõszakom van, bár pont tegnap jött vissza a görcsös hasmenés, remélem hamarosan távozik :).
Volna esetleg valami tipped, amivel a fájdalom csökkenthetõ? Fájalomcsillapítót nem nagyon szoktam szedni, mert az még jobban kikezdi a gyomrot, beleknek se túl jó (fejfájáskor mondjuk nem marad más választás). Illetve tipp arra, hogy milyen vizsgálatot lenne érdemes elvégeztetni?
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#237 2011-09-08 19:22

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Barakka!
Nekem annó egy ultrahang (a sokadik) volt ami igazolta, illetve hogy a vérképemben tipikusan megjelentek a Crohn velejárói, de ez is csak hónapok alatt. Ezek után a további vizsgálatok (tükik és passage stb) csak folyamatosan erõsítették a diagnózist. Addig mi is sötétben tapogatóztunk. AZ UH centire pontosan bemérte, hogy hol a gond (vékonybél vastagbél talija). Szokott még fájni, de az én helyzetem mára már más a tiedtõl, mert azóta volt 2 mûtétem is és a 2.-nál a köldök felett (is) vágva vagyok, kikerülve magát a köldököt, és az alatt is. Az egész kb. 20 centi hosszú, úgyhogy nekem már egyéb más fájdalmak is társulnak. Szerencsére ezek abszolút elviselhetõek, jól viselem úgyhogy nem panaszkodhatom. :) Remélem hamarosan már te is elõrébb leszel az ügyben!

Szerkesztette: Margóci (2011-09-08 19:24)

Nincs jelen

 

#238 2011-09-08 20:49

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Barakka, hát a vérképed sem igazán azt mutatja, hogy crohn-os lennél. Még valamit kérdeznék. Volt-e viszonylag gyors fogyásod, étvágytalanságod, ételundorod? Nem lehet, hogy ez inkább IBS? Persze nem akarok találgatni, csak segíteni szeretnék valamerre gondolkozni.

Nincs jelen

 

#239 2011-09-09 10:59

barakka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sibi, elõfotdul étvágytalanság, ételundor, mikor hirtelen rosszabbul leszek. Ilyenkor legalább egy hét, mire nagyjából szépen-lassan jobban leszek. Ezalatt szigorú diéta, vagy van, hogy elsõ egy-két nap szinte semmit nem eszek, ezért elõfordult már, hogy pár hét alatt ledobtam 5-6kilót. Tavalyhoz képest kb.15kilót.
Lehet IBS is, én nem tudom, tanácstalan vagyok. Ezért is tettem fel nektek is a kérdést, hogy mi a véleményetek? De a para mindig bennem van, mikor rosszul vagyok. Ilyenkor nem hiszem, hogy IBS lenne.
Tudnátok ajánlani egyébként egy jó orvost? (Budapesten)

Nincs jelen

 

#240 2011-09-09 13:23

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Barakka.
Tényleg egy nagyon jó doki kéne neked. Van itt olyan topik, ahol sokat olvashatsz jó dokikról, pláne pesten van könnyû dolgod.
Az IBS-sel is sokat szenvednek ám és ott jellemzõ, hogy negatív leletek mellett vannak a panaszok. Olyan topik is van itt. Ajánlani tudom az olvasgatást, de ne végy mindent magadra.
Ezt azért mondom, mert az ember a gondolataival is sokat árthat magának.
Ezért is lenne jó, ha mielõbb tisztázódna, mi is a bibi. Akkor legalább már nem paráznál, tudnád, mi a baj és egyrészt megfelelõ kezelést kaphatnál, meg tudnád, mi ellen harcolj.
Én a legelején, amikor már nagyon rosszul voltam, biztos voltam benne, hogy rákom van és mire megtalálják, mi bajom, fel dobom a pacskert. Egész megkönnyebbültem, mikor úgy 1-1,5 év után megállapították, hogy "csak" crohn-om van. Persze akkor még semmit nem tudtam errõl a sz@rságról, azt se tudtam, hogy létezik ilyen betegség.
Na mindeggy, a lényeg, remélem mielõbb kiderítik nálad is, mi a baj, csak keresd meg a megfelelõ dokit. Sok sikert.
Üdv. sibi

Nincs jelen

 

#241 2011-09-09 14:26

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Barakka!
Semmiképp se hagyd annyiban.Nekem a vérképem szinte tökéletes,annak ellenére hogy lassan 3 éve kínlódnak velem.A labor nem mindíg mérvadó..Televan a szervezetem gyulladásokal,a süllyedésem,és a CRP mégis jó..Vannak nehéz esetek,akiket szeretnek lerázni.

Szerkesztette: Breki (2011-09-09 14:26)

Nincs jelen

 

#242 2011-09-10 01:45

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Barakka,

Csatlakoznek Brekihez. Nekem igazolt a Crohn betegsegem (szovettannal, tipikus megnyilvanulasa a betegsegnek), a verkepem ellenben soha nem mutat hatalmas eltereseket. Meg olyankor sem, amikor napi 20+x kell rohannom.
Remelem, hogy hamarosan kapsz valami megnyugtato valaszt. A bizonytalansagnal meg a biztos rossz is jobb.
zsebi

Nincs jelen

 

#243 2011-09-10 10:17

barakka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Köszönöm az információkat :)
Még annyit kérdeznék, hogy hogyan álltok fájások terén? Jellemzõ a crohn-ra a szinte folyamatos (nem görcsös jellegû), hol erõsödõ, hol egy kicsit gyengülõ fájdalom, nem feltétlen csak a jobb alhasban?

Nincs jelen

 

#244 2011-09-11 03:13

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia barakka, hat en is hasonlo cipoben jarok mint te, szval nagyjabol 1 eve kezdodtek a problemak, ez alatt tuneteim eleg sokretuek voltak, de e legjellemzobb a fajdalom a koldok alatt es kicsit jobra kb 1-2cm-el (azon kivul jobb es bal oldalamon), de nincs gorcsom (-15kg). Tavaly szeptemberbben volt az elso kolonoszkopiam, es ekkor talatak egy kisebb gyulladast a vastag/vekonybel talalkozasanal. De a szovettan nem igazolja bar ki sem zarja a crohn-t ebbol a leletbol. Kaptam Salofalkot es kuldtek CT re. CT - negativ, verkep tokeletes,  meg eloszor volt kicsit nagyobbodott majd (Ultra hangon). Egyebkent vilagos szekletem volt, de nem volt hasmenesem igazabol. Fel ev utan a 2. kolonon mar nem talaltam semilyen gyulladast. Eddig 3 gasztros doki bol csak az elso mondta azt hogy crohn, a tobbiek inkabb azt hogy a gyulladas barmi lehetett - de a crohn esetleg kialakulhat, szval azotan emesztesi gondjaim vannak, de a fajdalmak viszonylag enyhek es nem gorcsosek, inkabb gyomorpanaszok - fajdalom, emesztesi gondok. Es most talatak juniusban tejprotein intoleranciat, es vagy 5 enyhebb allergiat, mondanom sem kell h hiaba nem eszem egyiket sem, nem igazan segit. BAr most szedek vmi anti hisztamint, es melle kezdtem probio-fix imunt (probiotikum), illetve erdetlige az "inulin star" mintha sokat segitett volna az emesztessel, aranylag jol vagyok, es persze dieta (semmi mu kaja, semmi ami tej kozeleben is lehetett volna, semmi cukor). Szval nemsokara valsz megint megyek kolonoszkopiara, es remenykedem...egyebkent nemtudom h a probiotikum v a alergia gyogyszer teszi de a szekletem minden esetre sokkal jobb, manapsag mar majdnem tokeletes :) Egyebkent a gasztros dokim megnyugtatott h akar mennyi beteguk van akinel ilyen funkcionalis zavar/fajdalom all fenn egyfolytaban..

Nincs jelen

 

#245 2011-09-12 22:13

barakka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Csviri, a leírásod alapján valóban hasonló cipõben járhatunk, persze vannak eltérések, de pl. a viláog széklet nálam is megvan.
Egy év alatt három kolonoszkópia nem sok egy kicsit? Nekem két évvel ezelõtt csinálták meg, de akkor a doki azt mondta, hogy ez a lelet vagy 5-10 évig érvényes.
Sima CT-n voltál amúgy, vagy enterográfiát is csináltak (kontrasztanyagos lötty ivással egybekötött dolog)?

Nincs jelen

 

#246 2011-09-18 23:11

csviri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

szeva,
hat dokit valtottam es o csainalt meg 1 kolonoszkopiat. Hat megittam nagyon sok lottyot a CT elott szval valsz igen, kontraszt anyagosat. Egyebkent a bilirubin nekem is magas. Meg holnap megyek dokihoz, valamire vett vert megint, bar mar elkepzelni se tudom mire meg :)

Nincs jelen

 

#247 2011-09-19 20:23

Andika713
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok!!!

Én 2011.09.05-én elmentem a házorvoshoz, hogy egy kicsit hasmenésem van és hányingerem. Megnyomkodta a hasam, majd a sebészetre elküldött. Onnan utaltak a Kistarcsán lévõ kórházba! Ott sebészet, nõgyógyászat, ultrahang. Átestem ezeken a vizsgálatokon, majd vakbélgyulladás gyanúval befeküdtem, amit aznap éjjel ki is vettek. Az ultrahang mutatott egy megvastagodott falú bélszakaszt, amit a mûtét során is figyeltek. Crohn gyanú. El se mondták hogy mit kellene éreznem vagy mi történik a szervezetembe, csak hogy alig ehetek valamit. És most várok a napra hogy megtudjam Crohn-os vagyok-e vagy sem. Félek. Nem tudom mit tegyek. Mi helyes vagy mi nem. Nem vagyok lázas, nem is voltam. A mûtéti helyem fáj néha. Hasmenésnek nem nevezném, inkább a normális és a hasmenõs állapot között mondanám. Fogyni nem fogytam. Étvágytalanságom nincs. Sõt!  Vettek  vért de még a vakbélgyanú elején, a sürgõsségin, azóta nem! Az jelezte a gyulladást, de az a vakbél kezdõdõ gyulladására is utalhat szerintem. Egyenlõre talán a néha fellépõ bélhangokról tudok beszámolni. Szednem kell a Salofalk-ot 1 hónapig, meg Klion-t szedtem. Nem veszek észre semmi rosszat magamon, de figyelek azért arra hogy mit eszek. Ha valaki aki Kistarcsán volt és olvassa az írásom azt megkérem hogy írjon!. Remélem nem leszek beteg.

Nincs jelen

 

#248 2011-12-08 16:33

zsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Sziasztok,
mar regen irtam, de olvasni olvaslak benneteket. Most ismet a tapasztaltak segitseget szeretnem kerni. Otthon, tukrozes soran vett szovettan alapjan (2X, 2 kulonbozo helyen) allapitottak meg a crohn-t. Itthon egy hete estem at egy ujabb tukrozesen, ahol a doki latta a regebbi fekelyes reszt, de azt  mondta, hogy szerinte, ez nem crohn. A kerdesem a kovetkezo, volt-e mar valaki hasonlo cipoben? Lehetseges-e, hogy marcius-aprilisban a szovettan kimutatta a betegseget, mostanra meg valami mas lett? A hasmenes, a nyalkas, idonkent veres szeklet megvan, nem hiztam, a hanyingerem tovabbra is megvan. Most nem kapok semmilyen gyogyszert es a kiutesek es a hidegrazas, hoemelkedes visszajott. Remelem, hogy tud valaki tanaccsal, vagy sajat elmeny megosztasaval segiteni. Esetleg otletet adni, hogy mi lehet ez. Annyi meg, hogy apum bechterew-es volt, szoval elvileg az autoimmun dolog a csaladban van.
Tovabbi szep napot mindenkinek,
zsebi

Nincs jelen

 

#249 2011-12-08 18:58

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia zsebi!
Nem tudom, segítek-e vele, de nekem egyszer doki mondta, miután kérdeztem, hogy ha már egyszer szövettannal kimutatták, hogy crohn, akkor ott nincs tévedés. Max daganattá fajulhat.
Mi az, hogy most nem kapsz semmi gyógyszert, holott még tüneteid is vannak? Még tünetmentes állapotban is kell gyógyszert szedni. Nem értem. A hasmenés, stb egyértelmû. Nem kéne orvost váltanod?

Egy kicsit visszaolvastalak, hát azt hiszem nem szeretnék ezzel a betegséggel Kanadában élni. Valami nincs rendben, nem vagy rendesen "gondozva". Azt írtad, nem híztál, márpedig iszonyú sovány lehetsz 36 kg-al, folyamatosan megy a hasad, véres, nyálkás, hidegrázás, hõemelkedés. Neked itthon kórházban lenne a helyed. Nem lehet egy kicsit nyomulósabban ott nálatok a dokikkal, vagy miért veszik ennyire félvállról az állapotodat. Továbbra sem értem.
Ne tünj el, írj. Üdv sibi

Szerkesztette: sibi (2011-12-08 20:11)

Nincs jelen

 

#250 2011-12-08 20:16

leebowyer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Biztosan Crohn-om van?

Szia Zsebi!

Nekem egy hónapja volt legutóbb colonoscopiám. Eddiga szövettan mindig colitist mutatott ki. Most pedig crohn-t. Aztán a dokim azt mondta szerinte mégis csak colitis, mert amit a tükrözés közben látott inkább arra utal. Ugyhogy a diagnózis maradt a colitis. Megkérdeztem akkor most mi van? Erre azt mondta a diagnózis felállitáshoz a szövettan az csak egy kis részlet az is számit õ mit látott, stb... Orvos nem vagyok, de én is rákérdeztem a dokitól is és itt is. A két betegség között elég sok a hasonlóság. Volt aki azt mondta neki hol az egyiket hola másikat mutatta ki a szövettan. hmmm hát nem biztos sokat segitettem.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB