#1551 2011-08-30 23:32

Via
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

És nem figyeltél meg semmilyen összefüggést az utazások és a beleid között?

Nincs jelen

 

#1552 2011-08-31 14:51

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

nem, eddig nem. bar az is igaz, h nem sokat utaztam amiota kiderult a bajom...
(csak nagyon halkan zarojelben mondom, h ugy tunik kezd helyrerazodni a dolog odabent :). megint iszom a teamat, es a buzafuvet, es maris jobb 2-3nap utan. halistennek nem kellett visszaemelnem a medrolt, ezek mar az utso napok a 4mg-mal, nagyon nem orultem volna neki, ha megint visszaleptem volna....)

Anita: mi volt a dokinal??? (mostanaban mesz, ugye?)

Nincs jelen

 

#1553 2011-08-31 18:36

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Kobika. Néztem, hogy válaszolt-e neked valaki valamit. Nem olvastam végig, de úgy láttam, nem.Rég jártál erre, valóban. Gratulálok a babócához, ez nagyon jó hír, de az már nem, ahogy érzed magad. A horror magas crp meg a brutál magas sûllyedés bizti, hogy nem attól van, mert babóca nyom valamit.Sürgõsen eredj a nyomába a dolgoknak, nehogy idõ elõtti császár legyen belõle. Összevonni gasztróst, nõgyógyit, kardiológust sürgõsen. Három gyerkõcrõl kell gondoskodnod, erõs, egészséges anyukára van szükségük, nem engedheted meg magadnak, hogy beteg legyél, ne hagyd, hogy az orvosok lerázzanak. Te magadnak most Te legyél a fegfontosabb és harcolj magadért. A gyerekeidért teszed. Hajrá és írj majd, mi van veled/veletek. Természetesen jó híreket várunk :)
Vigyázz magadra és a pocaklakóra.
Üdv. egy öt unokás nagyi

Nincs jelen

 

#1554 2011-08-31 23:38

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Sibi! Annyira köszönöm a hozzászólásodat, már épp kezdtem elkeseredni... Igazából azért nem értem ezt az egészet, mert semmi fájdalom, vagy görcsöm nincs a pocakomban, csak a fránya hasmenés... Holnaptól tudom hívni a gasztrós dokim. Ha végre lesz valami fejlemény mindenképpen írok.
És még egyszer KÖSZÖNÖM a válaszodat!
Szia: Kobci

Nincs jelen

 

#1555 2011-09-01 13:24

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Kobika. Nem jelent semmit, hogy "csak" a hasad megy. Ilyen tünetszegényen is tombolhat a nyomorult, sõtt még hasmenés sem kell hozzá. Azért kell a folyamatos kontroll, mert amikor úgy érzed, jól vagy, még akkor sem biztos. A vérképed nem téved.Mielõbb kerülj orvos szeme elé ezzel a lelettel. Sok-sok jót kívánok neked .

Nincs jelen

 

#1556 2011-09-04 12:35

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok'
a kismamákhoz lenne kérdésem: éreztétek a beágyazódást , volt tünete ? Én most az ovum után 1héttel elkezdtem barnázni egy kicsit,(1-2 foltocska) s úgy szurkál idõközönként , mintha peteérésem lenne, de még van 1 hetem a nemvártig. Ahogy olvasgattam ez jó jel, s bízom benne, hogy nem a crohn viccelõdik velem. Holnap megyek minden dokihoz, s reményeimben már a babóca kapaszkodik. 1hét múlva úgy is kiderûl...
Anita15, Via, bixi, Etta minden rendben veletek ?

Nincs jelen

 

#1557 2011-09-04 13:07

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Zsuzsó!

Úgy tudom, ez mindenkinél más. Én a 3 alkalomból egyszer sem éreztem semmit a beágyazódásból, de a teszt elõtt pár nappal már tudtam/éreztem, hogy sikerült minden tünet nélkül. Viszont ne engem vegyél alapul, mert egyik egyik terhesség se záródott happy and-del :-(. De majd legközelebb... :-)

Szép napot!

Veró

Nincs jelen

 

#1558 2011-09-05 09:28

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Zsuzsó!

De jó lenne, reméljük összejött... A barnázás nekem is megvolt, de mondjuk nekem minden  hónapban a sárgatest hormon elégtelenség miatt menzesz elõtt már 10 nappal elkezdte. Ami most furcsa volt, hogy sokkal kevesebb mennyiségben. A nemvárt menzesz elõtt azt hiszem két nappal rózsaszínes, kicsit pirosas vérzés látszott a papíron, de ez csak kis mennyiségben. Na, gondoltam, ez már a menzesz elõszele, felkészültem rá, hogy aznap éjszaka megjön. Aztán nem, furcsa is volt, de már nem csodálkoztam semmin, mert nálam semmi nem szokott normálisan történni. Egészen a rendes vérzés napjáig csak maszatolás...viszont, ami reményt adott, hogy hátha, az az volt, hogy úgy éreztem leszakadnak a melleim. (Ezt még mindig így érzem!!!)Elõtte ez nem igen szokott elõfordulni. Aztán amikor nem jött meg, még aznap vettem egy tesztet, mert nem bírtam...és láss csodát három év után elõször két csíkot mutatott a teszt.:-))) Szóval nekem ennyi jelezte a terhességet!És persze a pozitív teszt után azonnal utrogestan!!!Majd írj, hogy mi volt a dokinál!
Bixi!
Pénteken voltam dokinál, és szerinte egy héttel idõsebb a baba, úgyhogy a 11 héten vagyok. Egyébként csak csütörtökön tölteném a 11 hetet. Ekkor kell mennem a kötelezõ UH-ra, remélem mindent rendben találnak itt is. Meg most kéne valamikor a Down-szûrés, de már ez is pénzbe kerül...elképesztõ. Olyan jó volt látni a képernyõn, úszkált a magzatvízben, mozgott keze-lába...csak egészséges legyen!!!Szegénykém nem tudom hogy viseli ezt a sok gyógyszert, meg a bélfájásaimat. Igazi kis túlélõ lesz. Neked hogy van a beled?Ja és gratulálok az esküvõtökhöz!Sok boldogságot!És vagy egy tucat gyereket!:-))))

Remélem mindenki jól van, vigyázzatok magatokra!

Nincs jelen

 

#1559 2011-09-05 13:41

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Zsuzsó,

Nekem nem volt barnázás, pedig majdnem minden ciklusban "barnáztam", mielõtt megjött, de amikor terhes lettem, nem volt ilyen.
Viszont Anitához hasonlóan nagyon-nagyon feszült a mellem, annyira, hogy hozzá sem lehetett érni, soha nem éreztem ahhoz hasonlót, még mondtam is a páromnak, hogy annyira erõs premenstruációs tüneteim vannak, hogy lehet, hogy ezt legközelebb mondani kéne az orvosnak.
A mellfeszülés a fogantatástól számítva kb. 8 nap múlva jelentkezett, és volt még fejfájás, illetve néha picit megszédültem, de az összes tünetre azt hittem, hogy ennyire erõsen jelzi a szervezetem a közelgõ menstruációt.

Nagyon drukkolok a babához!

Anita, de jó, hogy már itt tartasz, úgy örülök neki! :)

Én már 39 hetes vagyok, most voltam dokinál, a baba még jól érzi magát, nem akar kibújni. :) Pedig már nagyon-nagyon várjuk.

Nincs jelen

 

#1560 2011-09-05 16:08

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Etta!

De jó neked, már a 39. hetet taposod!Félsz már a szüléstõl?Hol lesz a nagy esemény? Mi lesz a kiscsaj neve?Azt elhiszem, hogy várjátok, remélem minden rendben lesz. Még megvárja a negyvenedik hetet, aztán jelentkezik...:-)))

Tényleg! Nekem is volt/van terhes tünet a fejfájás!

Nincs jelen

 

#1561 2011-09-05 16:19

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Na most nagyon megorultem, mert lehet emiatt fajt nekem is a fejem tegnap :D
De szep is lenne …… (bar nekem nem feszul/szurkal/folyik sehol semmi gggrrrrrr )

Am sokkal valoszinubb, h amiatt fajt a fejem, mert orakig voltam a napon, eshat futottam is (a felmaratonon valtot) abban a dogmelegben es ez elegge kinyuvasztott.
Egesz delutan a macskam mellett aludtam hasonloan kinyult pozban mint o :D

Anita: mar kezdtem aggodni miattad, orulok h minden rendben! :D
Zsuzso: ujjak keresztben erted, remeljuk jo peldaja leszel annak, h mutetek ide-oda igenis egybol ossze lehet hozni egy babat!

Nincs jelen

 

#1562 2011-09-05 16:54

Via
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok,
Zsuzsó szorítok! :)
Anita, nem hoztál nekünk irigykedõs képet?! ;)
Itt minden OK, a héten megyek mindenféle dokikhoz, (de amúgy meg épp piros napok vannak...) de hátha mondanak majd vmi okosságot..:D
Pusz,
V.

Nincs jelen

 

#1563 2011-09-05 17:35

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok'
a mai napban kaptam hideget-meleget is :(
A belgyógyászaton az UH-án láttak 2 petefészek cisztát. Megkérdezték, hogy szokot-e szurkálni...stb, s átküldtek a nõgyógyászhoz. Még a múlthéten beszéltem le a nõdokimmal a hétfõi idõpontot. Átsétáltam, bejelentkeztem s felhívtam, hogy itt vagyok. Ahogy beszélt a telefonban már éreztem, hogy itt nem lesz semmi vizsgálat. Szabályosan lerázott, hogy nincs idelye, majd jöjjek szerdán, meg hogy bejövõ hívása van s lerakta ! na erre elöntötte a szar az agyamat. Mentem a folyóson s ott beszélgetet valakivel, rá sem néztem s visszamentem a gasztróra. Leülltem a folyosón s nem tagadom eltört a mécses, zokogtam....alig vártam ezt a napot, hogy megtudjam, hogy van-e bent már valaki a pocimban, ez meg lepatintott ! Ha neki ilyen szar napja van akkor én abba sz.rok bele ! Bocsi a kifejezésért, de még most is magam elõtt látom az egész szitut.
Ahogy ott sírtam rögtön odajöttek az asszisztens csajok, s a haver orvos. Olyan segítõkészek voltak. Sanyi egybõl abbahagyta a rendelését s felvitt az orvosi szobályába. Leültetett s nagyerõvel elkezdett telefonálni, majd ideadta a telefont. Szépen bemutatkoztam elmondtam, hogy már 5 hasi mûtétem volt, s mit is szeretnék. Valószínû, hogy a mûtétek miatt nem is lehetek spontán terhes, s a lombik is kizárt, mert azzal aláírnám a "halálos itéletemet" mert ott nem 1 embriót hanem többet "tesznek"be, s ha mind megmaradna akkor kiszakadna a hasam. Így marad az inszem. Holnap du.-án 18-ra kaptam idõpontot. Kérdeztem Sanyit, hogy milyen orvos, s hogy nekem mindegy, hogy ki csak emberséges legyen, s normális. Megnyugtatott, hogy az, s minden rendben lesz. Dr. Török Péter a neve. Ahogy hazaértem elkezdtem olvasgatni utána, eddig semmi rosszat nem találtam róla s még szinpatikus is. hívtam is a páromat, hogy holnap jelenésünk van, s elmeséltem az elõzményeket. Nem volt elragadtatva, hogy hogyan lehet így beszélni valakivel fõleg, hogy már több, mint 2 éve hozzá járok. Helyesbítek jártam , még a számát is kitöröltem a telefonomból !
Szóval holnap ismént Debrecen, bízom benne ,hogy "megegyezünk" az új dokival s hamarosan én is pocaklakós leszek :)
Köszönöm mindenkinek hogy drukkoltok, de én már nem hiszem, hogy babóca van a dologban, jobban gondolok itt a cisztákra, hogy azok idõzik elõ a barnázást.
Mindenkinek nagy puszit küldök, s ölelést :lol:

Nincs jelen

 

#1564 2011-09-05 17:47

Via
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Zsuzsó, jól tetted h otthagytad, ha ilyen bunkó!
És ne idegesítsd magad, még a végén a beleid is bedurrannak!!! Ez parancs! :D
Holnap új nap, szép nap.... csak pozitívan!!!!!!!
Pusz!!

Nincs jelen

 

#1565 2011-09-05 17:57

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Via'
nem idegesítem magamat, még szép hogy otthagytam. Nem is tudom mit csináltam volna ha személyes adja ezt elõ nekem, biztos megnyilvánultam volna, s nem tette volna zsebre !
Optimista vagyok az is voltam , csak azért ezt nem vártam, mi is emberek vagyunk, s nem sz.ar különbet, mint mi....
Holnap már okosabb leszek :)

Nincs jelen

 

#1566 2011-09-05 18:39

ndber
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Teljesen új vagyok a fórumon (bár sokat olvastam), most jöttem vastagbéltükrözésrõl és Xalazint meg Normixot írt fel az orvos a gyulladásomra. Szedte ezt valaki szoptatás alatt? Az orvosom szerint szabad, a betegtájékoztató szerint nem.
Elõre is köszönöm a válaszokat.
ndber

Nincs jelen

 

#1567 2011-09-05 20:22

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

zsuzso: sok cisztarol hallottam en mar aki megelte az altalanos iskolat es meg tovabb..:D :D
megy a drukk!!!!!jelentkezz mi volt.

Nincs jelen

 

#1568 2011-09-05 21:41

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Zsuzsó!

Megkérdezhetem, hogy miért nem bízol (vagyis aki mondta Neke,d hogy a mûtétek miatt) a természetes terhességben? Vagy az orvos mondta Neked, hogy nem lehet? Hasonló helyzetbe vagyok...talán vagy ki tudja, de én még bíztam benne, hogy lehet természetesen.
Ha van egy kis idõd írj, szeretnék infókat gyûjteni, meg tapasztalatokat!
Persze tudom, hogy mindenkinél más és más. De akkor is!!!!
Köszönöm szépen: Lisa

Remélem azért mégis pocaklakó van Nálad! :D

Nincs jelen

 

#1569 2011-09-06 09:09

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Zsuzsó!

Hát, nem is tudom, hogy kezdjem...Szegény, eleged lehetett..., de jól tetted, hogy ott hagytad a dokit! Azt honnan gondolod, hogy nem jöhet össze természetes úton a baba?Az, hogy a beled mûtötték miért befolyásolná a teherbeesést? A cisztáról meg annyit, hogy amikor engem tükröztek és bent feküdtem a kórházban, elküldtek UH-ra. És nekem is láttak cisztát. Ami vagy az volt, vagy nem. Ugyanis két hétre rá elmentem a nõgyógyászhoz, akitõl megkérdeztem, hogy látja-e a cisztát a bal oldalamon?Õ semmit nem látott, azt mondta, hogy valószínûleg egy sárgatest tüszõ lehetett és azt vélték petefészek cisztának.
A másik meg, hogy jártam akupunktúrára egy ajurvédás természetgyógyászhoz, akkor még nem is a belem miatt, hanem pont a baba miatt. De akkor már a belem is rosszalkodott. Õ egyébként íriszdiagnoszta is. Egy nagyon nagy ember, nemzetközileg is elismert. Indiában tanult, és nagyon nagy tudású fazon. Na õ egyik alkalommal azt mondta nekem mikor nézte a szememet, hogy õ úgy gondolja, hogy nem fog összejönni a baba természetes úton, sõt a lombik is nehézkes lesz. ... Összetörtem, sírtam, elkönyveltem, hogy nekem az életben nem lesz gyerekem, mert a lombikra, vagyis a gyógyszerekre nekem nincs pénzem. És lám-lám, tévedett, akkor jött össze a baba, amikor a legkevésbé számítottam rá!Az élet felülírta a dolgot. Úgyhogy ne szomorkodj, ha most mégsem baba van a szurkálások mögött...legközelebb sikerülni fog. Bármi lehet.
Én egyébként kb egy évig programoztam az agyam...kitettem két képet az akkori munkahelyemen a monitoromra. Az egyik egy kisbaba volt, a másik pedig egy nagy pocak. Mindig amikor a gép elõtt ültem, ránéztem, ha még csak tudat alatt is. A sors fintora, hogy akkor lettem terhes, amikor otthagytam a munkahelyemet, és a képeket mérgemben letéptem, és bedobtam a kukába. Rá két hétre terhes voltam....
Fel a fejjel!Sikerülni fog!Szorítunk, szerintem mindannyian!!!!!!

Nincs jelen

 

#1570 2011-09-06 09:12

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Ndber!

Én ugyanígy vagyok a Pentasával. Végül arra jutottam, hogy nem a betegtájékoztató érdekel, hanem, amit az orvos mond. Hidd el, nem mondaná, ha nem így lenne.

Anita,

Picit igen, már kezdek izgulni. :) Mondjuk fõleg azért, hogy minden rendben menjen, és lássam, hogy szép, egészséges a babám. :) Békéscsabai vagyok, itt is fogok szülni. Lili Panni a kisasszony neve. :)

Zsuzsó!

Nagyon sajnállak, hogy még ilyesmin is keresztül kellett menned. Tudom, milyen érzés, amikor a babáért küzdõ nõt emberszámba sem veszi az orvos, nekem is voltak hasonló történeteim. Jól tetted, hogy ott hagytad! Kitartás és drukkolok nagyon!

Nincs jelen

 

#1571 2011-09-06 11:46

ndber
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Etta köszönöm szépen a választ!

Nincs jelen

 

#1572 2011-09-08 11:48

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

zsuzso????!!!!!! helyzet?
remelem minden rendben, de azert jo lenne ha irnal par sort ha van idod!

Nincs jelen

 

#1573 2011-09-08 12:27

Ildikó33
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
13 éve Crohn beteg, és 3 egészséges gyermekem van, mind a 3 terhességet betegen csináltam végig.
Az elsõ sajnos nehezen jött össze, végül a bélmûtét után másfél évvel sikerült gyógyszerek segítségével. A terhességem problémamentes volt.
A második és harmadik már annál rosszabb volt.
Öt évvel az elsõ születése után vágtam bele újra a bébi projectbe, és elsõre sikerült. :-) A boldogságunknak a bélgyulladásom vetett véget, hét hetesen- kiszáradva - négykézláb kerültem kórházba. Az elsõ tünetem a hányinger és hányás volt- és hiába mondtam a dokinak, hogy Crohnos vagyok- terhes? -igen - na, akkor azért hány...
Az ultrahang szerint 30 cm szakaszon gyulladás volt, (a kisfiamnak már volt szívhangja is) és döntenem kellett: gyerek vagy én. A gasztroenterológus kegyetlen volt, azt mondta, gyerekem lehet másik, most az én életem a  fontos. Azonnal antibiotikumot, szteroidot kaptam vénásan, és vártam, hogy reagáljak rá. SIKERÜLT! Pár hét után a gyulladás megszûnt, de a gyógyszereket szednem kellett, és genetikai vizsgálatra küldtek, akkor még a Schöpf.Mérey kórházba. Mondanom sem kell, rettegtünk. Mi van, ha a 13. héten azt mondják, hogy beteg? Mi van, ha azt mondják, hogy nem tarthatom meg????
A doktornõ nagyon segítõkész volt, mindenféle szakirodalmat elõkeresett nekünk, hogy bebizonyítsa, egyik gyógyszer SEM magzatkárosító.
Az antibiotikum- eleve olyat választottak, amit kaphatok terhesen.
A Salofalk- a terhesség utolsó hónapjában abba kellett hagyni, mert esetleg sárgaságot okozhat.
A szteroid- mellékvesekéreg hormon, amely jótékony hatással van a magzat tüdejének fejlõdésére. Ha bárkinél megindul a szülés idõ elõtt, akkor lehetõség szerint 48 órás szteroid profilaxist alkalmaznak, ami azt jelenti, hogy anyuci izomba kap szteroidot, ez segíti a bébit, hogy a tüdeje erõsebb legyen, miután megszületett :-)
Szoptatás alatt is szedtem a Salofalkot, csak egy kikötés volt, hogy nem adhatok másnak tejet. A betegségünk antitestjei a vérünkben és az anyatejünkben is megtalálhatóak, a saját gyermekünk megkapta ezeket méhen belül a placentából, de más gyereknek erre nincs szüksége :-)
Szóval Tomi fiam makk egészséges, 5 és fél éves.

A harmadik terhességem már ennél is nehezebb volt. Vesemedence gyulladásom volt- valószínûleg az elõzõ császár- katéterezés óta- elég erõs antibiotikumokat kaptam, többek közt Kliont is. Na, ezt már nem lehet szedni a terhesség alatt, de én akkor még nem tudtam, hogy kistestvér érkezik...Újra ugyanaz a tortúra, ráadásul valami immunreakció következtében a Salofalkra is allergiás lettem, szóval ismét sírás-izgalom-orvosi vizsgálatok.
A genetikai vizsgálat eredménye szerint minden rendben volt, van keze-lába, kislány, egészséges, a 20. héten dõlt el, hogy megtarthatom... Viszont már kétszer császároztak, a méhfalam vékony, sajnos elõbb ki kell jönnie onnan, különben a méhfal szétszakad és a lányom a hasüregembe kerül...
Végül minden nehézség ellenére 2800 grammal 36. hétre született, és Viktória ( GYÕZELEM ) lett a neve :-)

Megnyugtatásképp mindenkinek:

A gyógyszereink nem bántják a babáinkat! Viszont nekem hamar elapadt a tejem- azt mondják ez viszont ettõl van.

Nincs jelen

 

#1574 2011-09-08 14:21

Via
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Ildi,
de jó ilyen pozitív példákról olvasni....:D
Köszi h leírtad, sztem mindannyiunkat megnyugtattál kicsit....:)
Sok boldogságot a gyerkõcökkel!!!
V.

Nincs jelen

 

#1575 2011-09-11 12:57

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

sziasztok'
most van egy kis idõm, szóval elmentünk kedden, egész normális volt a doki, olyan kimért-nyugott, jó hosszú ujjai vannak :)
Elsõ lépés a korelõzmények  kibeszélése volt, egy Uh-megjegyezte, hogy nem semmi amit lát :O  +rákszûrés. A ciszták meg tüszõk lettek nõgyógyász szemmel   ;)
Megyek a ciklus 3. és 21-23. napján vérvételre, s 12-13. nap Uh-ra. Elõszõr is megtudjuk, hogy van-e peteérés, majd átjárhatósági vizsgálat lesz. / Mivel már 5* vágtak nem minden ott van ahol lennie kellene, s valószínû, hogy a petevezeték is anno begyulladt s van szövödménye. A 4. mûtétnél 2 óráig pucolták a méhemet, hogy megmaradjon./
Tehát  4 variáns van :
1- HSG  kontrasztanyagos röntgenvizsgálata  OEP fizeti
2- HyCoSy ultrahangos  OEP fizeti
3- Laporoszkópiás módszerrel  (ami nálam kizárt)
4- OHSC  méhtükrözés  70.e
Hazafelé megbeszéltük a párommal, hogy elsõ nekifutásra a HSG lesz, s ha nem kapunk bírálható eredményt akkor kifizetjük a 70.e-et. Õt is meg fogják vizsgálni, azt mondta mindent válal.
Azt már most megmondta, hogy az elsõ perctõl veszélyeztetett terhes leszek, s hogy  szülnöm kellesz, mert nem igazán válalnának nálam császárt ( bárcsak már ott tartanánk :)
Ha mesterséges megtermékenyítésre lesz majd szükség akkor az inszem kizárt, mivel ha kapni fogom peteérlelõt, ha nem lesz érés akkor több petesejt is megtermékenyülhet ami nálam megint nem jó, hiszen csak 1 babyt tudok kihordani a hasam miatt. Így marad majd a lombik, s csak egy embriót fognak behelyezni.
A lényeg , hogy bízunk abban hogy van peteérésem s hogy csak az égiek viccelõdnek velünk, hogy még nincs itt az idelye. Az a babona járja, hogy mindenki olyan horoszkópú gyereket kap ami "nevelni" fogja a kedves szülõt :lol:
1 hónap múlva többet fogok tudni addig is aerobikozunk  :cool:
Köszönöm szépen, hogy aggódtok értem  nagyon jól esik. Úgy fogom fel, hogy ez egy állapot s minden rendben lesz. Mindenkit puszilok s nagy drukk :D
Az új dokim  http://ovarosi-rendelo.hu/index.php?page=&lang=22

Nincs jelen

 

#1576 2011-09-12 13:13

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia zsuzso,

Hat oszinten szolva nem sokat ertek ezekhez a vizsgalatokhoz….de azert az jo hir, h tuszoid vannak es nem cisztak :D
(es most egy buta kerdes: mi pontosan a kulonbseg az inszem es a lombik kozt? Tudom, h megnezhetnem a neten, de nem akarok ebbe a temaba belemelyedni, meg vmi rosszat vonzok be…,)

Es van arrol info, h melyik horoszkop melyiket ``neveli``?


Lanyok,
Ti nem szenveditek meg ezeket az idojaras valtozasokat? Nekem szinte minden nap faj a fejem ugy kb 1 hete, es a beleim is rosszalkodnak..:(

Nincs jelen

 

#1577 2011-09-12 14:05

Via
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Bixi, nekem múlt 7en volt 3 fosós napom, pedig semmi extra kaja, vagy stressz nem volt... de azért kicsit visszafogtam magam kaja-ügyileg, viszont Protexint ettem éjjel-nappal, úgyhogy most (kop-kop) már OK vagyok...
Vmi bélbacival nem szoktál ilyenkor segíteni a beleidnek?

Zsuzsó, ennyire tönkre van a hasfalad?!
Én is múlt 7en voltam bél+nõdokinál is (amúgy mindkettõtõl megkaptam a "zöld lámpát" :D ) és én is féltem és kérdezõsködtem a 3 óriási keresztbe-kasul vágásommal, h nem lesz-e emiatt vmi gáz vagy veszélyeztetettség, de nekem azt mondta a nõdoki, h nem kell félni, mert vannak sokan akik több ilyen-olyan hasmûtét meg császár után is simán kihordják a terhességet, a hasfal jól regenerálódik... És persze meg kell majd próbálni a természetes szülést, de ha nem megy lehet császár is (azaz egyiknek sincs ellenjavallata)
Amúgy ultrahang alapján elvileg szervileg minden OK, úgyhogy mostmár csak a kis manón múlik, mikor akar majd lejönni hozzánk...:D

Béldoki az Imuran-Pentasa kombóra azt mondta h végig mehet a terhesség alatt (majd szoptatni nem lehet Imurannal) és hogy ez úgy megy, h ha már bent van a bébi...:) akkor õ fog írni egy hivatalos igazolást a nõgyogyónak h szedhetem õket.

Hát én ennyivel lettem okosabb...
Pusz Nektek! :)

Nincs jelen

 

#1578 2011-09-12 20:50

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok'
bixi'  az inszem : spermát a méhnyakba vagy a méhûrbe juttatják vékony szonda segítségével a tüszõrepedés idején.
        a lombik : Miután egy petesejt megérett, leszívják az anyától, és összehozzák a spermiumokkal. Megfelelõ körülmények között, üvegben nevelgetik, majd ha elég erõs, ( zigóta ) visszaültetik a méhüregbe.
nagyából errõl szól   
http://www.timmermann.hu/index.php?m=pe … _vizsgalat
A horoszkópósat én is csak hallottam, de lehet benne valami   :cool:
Via '  én nem veszem észre , hogy olyan nagy baja lenne a hasfalamnak.... ,de ha a doki azt mondja, hogy 5*mûtét után nem ajánlatos ismént felvágni. Örüljek, hogy rendbe van, s annyi varrás után nem lett olyan, mint egy csipke terítõ :P de ez legyen a legkisebb gondolatom, legfeljebb majd végig fekszem  :cool:
Nekem is azt mondták, hogy a Pentasa s az Imuran mehet, s majd a 9.hónapban kellesz abba hagyni az Imuránt, hogy lehessen szoptatni.
Ma meg volt az elsõ vérvétel  remélem hamar elmegy ez a hónap s tudni fogom az eredményeket.
Közben utána olvasgattam, hát nem a HSG-t válaljuk be, jobban hajlok a HyCoSy-ra. Én úgy emlékszem mintha azt mondta volna, hogy fizeti ezt az OEP, de a neten 35e-50e.-t írnak. A legjobb a méhtükrözéses lenne, talán addigra összerakjuk rá a bobeszt s letudjuk, még van rá 1 hónap gondolkodási idõ ,mert a  beavatkozást a ciklus 7-10. napjára idõzítik.

Nincs jelen

 

#1579 2011-09-12 21:17

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Gondoltam benézek ebbe a topikba is bár nekem a babaprojekt még picit odébb van. :) Ma voltam nõdokinál és beszélgettem vele, hogy "ha majd beindul a babaprojekt akkor hogy s mint...?" Kicsit el vagyok most képedve..

Via, zsuzsó: Én is Imurant (napi 2x50mg) és Pentasa granulátum 2g-t szedek és nekem ma élbõl azt mondta a nõdokim, hogy az Imurant már a tervezgetés idõszakában is tilos szedni. Mert hogy nem tudom milyen összetevõi (mondta, hogy mik csak már nem tudom a szakszavakat :) ) már a magzat kezdeti stádiumában is nagyon káros hatással lehetnek, illyetve akár végzetesek vagy maradandó károsodást is okozhat. Úgyhogy akkor amint tervbe lesz véve a dolog, azonnal azzal a nappal tilos az Imuran.
Nem akarlak összezavarni titeket, csak leírtam a dolgot mert ezt pont ma beszéltük.
Szép estét mindenkinek!

Szerkesztette: Margóci (2011-09-12 21:18)

Nincs jelen

 

#1580 2011-09-12 23:09

Via
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Margóci,
ez hihetetlen, h 2011-ben nincs egy olyan általános érvényû javaslat, amiben nyugodtan bízhatnánk...:( Nem tudom elhinni, h amikor olyan ûrrepülõk meg elképzelni-sem-tudjuk-miféle hipertalálmányok vannak, akkor nem képesek azt kivizsgálni és megmondani, h egy gyógyszert lehet-e terhesen szedni?!??? :(

A béldokiddal amúgy beszéltél már errõl?
Mert igazából õ az, aki ismeri az állapotodat, valószínû tudja (de legalábbis sejti) h mi vár Rád ha elhagyod az Imurant...
Nekem a nõgyogyó azt mondta h nem örül a gyógyszereknek, de ha a béldoki szerint kellenek ahhoz, h jól legyek, akkor nem vitatkozik.
Engem 15 éve kezel a béldokim, és 100%-ig megbízom benne, százezerszer elmondta h elsõ a kismama egészsége, mert ha õ nincs jól, és a terhesség alatt romlik és akkor kell durva gyógyszereket adni az sokkal rosszabb a bébinek, mint egy alap adag gyógyszer, amihez a szervezet amúgy hozzá van szokva. Nekem pl többször a trehány gyógyszerszedésem után újult ki a bajom, úgyhogy most úgy szedem õket, mint a kisangyal... És elhiszem h nem ártok majd vele a magzatnak.... Szerintem ezek a dolgok nagyrészt fejben dõlnek el...
Ja, és egy gasztro professzornak pályafutása alatt rengeteg kismamája volt (tele kisbaba képekkel a gasztro osztály...:D ) - viszont egy nõgyógyásznak valószínû kevesebb bélbajosa...

Ne haragudj, nem akartalak letámadni, igazából az egész szituáció, ami dühít, h ennyire tehetetlenek vagyunk, és mindenki összevissza beszél mindent..:(

Jó éjt Nektek!
V.

Nincs jelen

 

#1581 2011-09-13 09:41

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Etta!
Mi újság?Ha jól gondolom, akkor már a 40. héten vagy?Vagy talán már meg is van a pici Lili Panni?
Bixi!
Hogy nem szenvedünk-e az idõjárás változástól?!Konkrétan meghalok!!!!!!!!Már napok óta fáj a fejem, egyszerûen nem is múlik el gyógyszer nélkül, pedig azt jó volna kihagyni. Pár napja már bevettem egy panadolt, mert azt hittem megõrülök...persze akkor már késõ volt, semmi hatás. Ma reggel megint arra ébredtem, hogy fáj a fejem.
Nem tudom ezért is az idõjárás a felelõs?Most egész jó idõ van...
Zsuzsó!
Remélem semmilyen vizsgálatra, beavatkozásra nem lesz szükséged, mert addigra terhes leszel. Egyébként döbbenetes a hasonlóság közöttünk, illetve a körülményeink. Nekem is azt mondták, hogy ciszták vannak, majd kiderült, hogy tüszõ. Én is átjárhatóságira készülõdtem, minden lehetséges vizsgálattal tökéletesen tisztában voltam. De hál'Istennek nem volt rá szükség!Remélem nálad is így lesz...Szorítok!

Egyébként tiszta ideg vagyok!A nõgyógyászom múlt héten azt mondta, hogy mivel elég nagy a baba (1 hét egy nappal idõsebb, így holnap 13. hetes leszek) abbahagyhatom az utrogestant (progreszteron hormon). Így tettem, de még volt 5 szem, azt csökkentett adagokban 3 nap alatt abbahagytam. Direkt rákérdeztem kétszer is, hogy nem lesz baj, hiszen még papíron nem voltam 12. hetes, de azt mondta nem . Hát tegnap reggelre "barnáztam"...Most nem tudom mi legyen!Még figyelgetem mi történik, aztán lehet felhívom a dokit. Már azt gondoltam túl vagyok a nehezén...
Bocs, hogy rátok zúdítottam...
Mindenkinek puszi, vigyázzatok magatokra.

Nincs jelen

 

#1582 2011-09-13 10:12

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

sziasztok.


Nahat nahat lanyok, NYUGALOM!!!

Margoci, via: a gyogyszerekrol: rengeteget lehet olvasni, hallani mindenhonnan mindenrol, a lenyeg sztem, h mindenki kovesse a sajat orvosa tanacsat!
Ugyis mindenki ertelemszeruen alapbol arra torekszik,h a leheto legkevesebb gyogyszert kelljen szedni.
Az en gasztrosom pl azon az allasponton van, h Imuran es pentasa mellett kihordhato a terhesseg, es jelenleg is 12 kismamaja van, aki imurant szed. Ezt a velemenyt osztja a nogyogyaszom is. Masoktol is hallottam mar sajat tapasztalatbol,h Imuran mellett minden rendben volt. De ha valakinek az orvosa azt mondja,h ne szedje, akkor azt az utasitast kell kovetni. Folosleges sztem ilyenen idegeskedni…mindannyian tobb orvos szimultan allando felugyelete alatt allunk. (mondom most, aztan majd meglatjuk en milyen paras leszek  ) de most meg egyelore csak az a celom, h osszejojjon, es jol legyek! Mert egyszer mar ateltem, h milyen az ha nem vagyok jol pocakosan, es azt senkinek nem kivanom.

Anita: en tapasztalatbol mondom, jobb ha mindenrol azonnal tajekoztatod az orvost, megiscsak jobb, ha tole hallod, h minden rendben, esetleg meg is kukucskalhatod a bebit UHn ellenorzes keppen 
A fejfajast en is az idojarasra fogom, nekem nem faj orjitoen, csak azert idegesit, mert nekem soha nem szokott fajni.
A beleim ugy tunik kezdenek helyre razodni, de ehhez mar megint 12mg Medrol kell 
Beszeltem a gasztrossal, azt mondja ne aggodjak, ez minimalis fellangolas (es megerositett,h tobb IBDs panaszkodik mostanaban, lehet tenyleg az idojaras?!)

a probiotikumrol: a protexinre ra van irva, h imungyengites eseten nem ajanlott....:( a pro gastrot szedtem regebben, de nem igazan ereztem, h csinalt volna barmit is.
Mindenkinek szep napot!

Szerkesztette: bixi (2011-09-13 10:15)

Nincs jelen

 

#1583 2011-09-13 10:52

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Anita, aranyos vagy, hogy érdeklõdsz. :) Még egyben vagyunk, mára vagyok kiírva, de épp most jöttünk a dokitól és még nem akar megszületni a kicsim. :) Ki gondolta volna, amikor végig rettegtem a vetéléstõl/koraszüléstõl.
Most már minden nap be kell járnom a kórházba ellenõrzésre. És már nagyon tûkön ülünk, rossz ez a várakozás, minden este úgy fekszünk le, hogy hátha ma éjjel......

Hát, lányok, mindenkinek ezt kívánom, hogy nem sokára itt tartson, és már azon malmozzon, hogy mikor szül....

Margóci, szerintem a nõdoki abszolút nem kompetens abban, hogy mit lehet szedni terhesség alatt és mit nem. Ebben szerintem a gasztros szava a döntõ, és amit õ mond, azt kell elfogadni. Nekem pl. még a Pentasára is azt mondta a nõgyógyász, hogy nem szabad szedni, de legalább utána hozzátette, hogy a gasztroenterológussal beszéljem meg.
Most meg a szoptatás/gyógyszerszedés ügyben futottam pár kört, és az összes IBD centrumos, bélbetegséggel foglalkozó doki azt mondta, hogy teljes biztonsággal lehet szoptatni az IBD-s alapgyógyszerek mellett, hiába szerepel más a betegtájékoztatón és hiába mondanak más dokik (nem IBD specialisták) is mást.

Én úgy tudom, hogy az Imuránt is, nem hogy lehet, de indokolt esetben kell is szedni terhesség alatt, mert sokkal nagyobb veszélyt jelent a babára a betegség fellángolása.

nagyon-nagyon drukkolok Nektek, lányok!

Nincs jelen

 

#1584 2011-09-13 10:55

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Ja, Anita, én is szenvedtem a fejfájástól nagyon a terhesség feléig kb. És nekem sem múlt el sajnos gyógyszer nélkül. Ráadásul a Panadol (én is azt szedtem rá) legtöbbször semmit sem használ.
Kitartás, el fog múlni! Nekem két fejfájós periódus volt, mindkétszer két hétig egyfolytában fájt a fejem, majd' belepusztultam..... De majd lecseng és kb. félidõtõl kutya bajod sem lesz! :) Vagyis majd jönnek más kellemetlenségek... :)

Nincs jelen

 

#1585 2011-09-13 11:20

Via
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Hajrá Etta! :D
Szorítunk!!!!!!!! :)))

Nincs jelen

 

#1586 2011-09-13 16:10

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Via!

Elõször is nyugi! Egyet értek bixivel, miszerint mindenki azt kövesse amit az orvosa ajánl számára. :) Én csak azért írtam le ezt a szösszenetet mert tegnap volt aktuális a cito vizsgálat és mivel egyre többet kerül szóba a párommal a "baba kérdés" így gondoltam, ha már ott vagyok rákérdezek, de egyelõre pusztán kíváncsiságból. Én kb. 1 év múlva szeretnék ezzel komolyabban foglalkozni. Többek közt ezért is nem beszéltem errõl még a gasztrós orvosommal. Ami biztos, hogy a nõdokim a gasztrós dokival konzultálva le fog állítani az Imuranról ha eljön az ideje. Nem azért írtam le, hogy rátok hozzam a frászt, de lehet hogy ez picit késõ. :( Bocsi, nem ez volt a szándékom!!! :) A dokim ezt javasolta. Abban egyet ért sok kollégájával együtt, hogy a Crohn igenis javít az állapotunkon és hogy neki is számos kismamája jobban lett a terhesség alatt, ami azért nagyon is bizalomgerjesztõ. :) Egyik barátnõmnek most 2 hónapos a kisfia és õ is Crohn beteg, bár szerencsére neki semmi komolyabb, gyógyszerekkel eddig is nagyon jól karbantartható volt. Õ például nagyon jól viselt mindent. Sõt!!! Ami igazán irigyésre méltó, bár tudom hogy ennek a bélbetegségekhez semmi köze, hogy 1,5 óra vajúdás után megvolt a baba. :) Bárcsak mindenki ilyen szerencsés lenne! :)

Nincs jelen

 

#1587 2011-09-13 16:23

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Jah, nem láttam Etta a hozzászólásodat, bocsi!!! :)
Én adok a nõdokim szavára mindenféleképpen. Eddig is minden dologban közösen határoztak a gasztrós orvosommal, ragaszkodom, hogy ezután se legyen másképp. Már csak azért is mertnagyon bízom benne hogy ha oda kerül a sor hogy valamikor babát várok, akkor õt szeretném többet látni és nem a gasztróst! :D A szakmai felkészültségében abszolút megbízom, tehát ez alapban nem lehet kérdés számomra. :) Csakis úgy fogom alakítani a dolgokat hogy 50-50%, már ha ezt lehet így behatárolni, de mindenképpen betartani mind a két fél utasításait. Eddig is összhangban voltak, szerintem ezután sem lesz másként. :)
Szép napot! :)

Nincs jelen

 

#1588 2011-09-13 18:09

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Anita15'
a jó Isten szóljon belõled  bárcsak úgy lenne   ;)
hívd fel az orvosod ezen nem kell agyalnod ! különben dádá lesz !
A mai napon össze-vissza telefonáltam, hogy valaki helyben megcsinálja az átjárhatósági vizsgálatot. Gondoltam letudom itthol, s ne kelljen ezért átmennem debibe. A debis dokim zöld utat adtott ehhez. A régi nõgyógyászomtól akit a mai napig "szeretek" nagyon szívesen megírta a beutalót s jövõhét kedden már jelentkezhetek is a meddõségin. Kérdeztem tõle, hogy mivel tartozok ezért a papírért s csak annyit mondot, hogy egy puszival...elsírtam magam  :o
Legszívesebben nála szülnék, de sajnos nem lehet, mert a kórházban onkológus s két szakmával nem praktizálhat  azt mondta, hogy õ lenne a legboldogabb ha spontán sikerülne.
Csütörtök lesz az Uh már elõre szóltam a páromnak, hogy legyen készenlétben, mert ha látják a tüszõt megérni akkor mire haza érek itt várjon teljes harci állásban  :cool:  persze elõtte is 3 nappal :P
Ahogy mentem be a kórházba elfogott az undor...a "fénykapottak" ott dohányoztak nagy hassal, akiknek napok vannak hátra a szülésig. Még a hideg is kirázott, egyszerûen elkapott a hányinger. Õket csak meglegyinti a szél s már teherbe is esnek, mi akik meg kezünket-lábunkat törik, hogy sikerüljön végigszenvedjük mindezt :(

Margóci'  szerintem is orvosa válogatja, hogy kinek mit. Mindenki maga javára. Köszönjük, hogy szóltál, de én biztos szedni fogom, mint a kisangyal ( már egyszer vagány voltam s akkor kiszakadt a hasfalam )

bixi' remélem hamarosan jó híreket hozzol, szorítok ! :D

Etta'  gyors s fájdalom mentes szülést kívánok, milyen boldogság fog átjárni amikor a mellkasodra rakják csak elgondolni tudom. Valahogyan így tudom elképzelni / átérezni:
Rengeteget álmodoztam Rólad gyermekem,
Tudtam, hogy eljön az idõ, mikor itt leszel nekem.
A hasamban hordtalak, szívem szíveddel dobbant,
A gyertyaláng lelkemben gyönyörû lángra lobbant.
Dúdoltam, daloltam neked dalokat, verseket,
De csakis a világon a legszebbeket.
Telt-múlt az idõ, s eljött az idõ,
Csoda történt akkor, mert megszülettél...

Nincs jelen

 

#1589 2011-09-13 19:18

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

most ilyen napom van ,szerettel mindenkinek :)

Mikor már érzed, hogy megfogant a gyermek,
Különös boldogság töltse meg a lelked.
Elgondolkozol-e, hogy a benned lévõ élet
A fejlõdése során mi mindent is él meg?
A fejlõdését meghatározzák az átadott gének.
És te mit adsz hozzá a fejlõdõ lénynek?
Hogy telik el majd az a kilenc hónap?
Tudod-e, ha vele beszélsz súlya van a szónak?
Tudod-e, hogy megérzi örömöd, bánatod,
S mosolyog mikor a hasadat szeretettel simogatod.
Mosolyog mikor a párod nagyon szeret téged.
Amikor hozzá beszél jó a kicsi lénynek.
Ott bent a szeretett lámpácskája kigyúl,
Mikor a párod boldogan hozzád simul.
Érzi ha hozzá szólsz, ha szól az éneked,
Különös lelki közösség alakul ki köztetek.
Fontos neki a nyugalom, fontos a szeretet,
Fontos, hogy harmónia legyen köztetek.
Fontos az is, hogy szeretettel várják.
Már ott bent érzi, hogy milyen lesz a család.
Hogy Vele boldogok lesztek, azt jó ha tudatod,
Hidd el örömében rúg majd egy jó nagyot.
S ahogy közeledik az idõ, kíváncsi lesz rátok,
Kíváncsi lesz, hogy megismerje a rá váró családot
S ha majd megszületik és kiérkezik a fényre,
Várja Õt nyugalom, várja boldog béke.
Azt érezhesse boldogan Õ legott,
Érdemes volt megszületni, jó szülõket kapott.

Nincs jelen

 

#1590 2011-09-19 15:20

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

sziasztok lanyok,

kivel mizujs? :D
anita: pocaklako hogy van?

Nincs jelen

 

#1591 2011-09-19 16:24

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Zsuzsó!
Hát egy költõ veszett el benned...szép versikét írtál!
Bixi!
Nyomorultul vagyok, de már utálok panaszkodni is. Ma például dél óta olyan fájdalmaim vannak, hogy a falat kaparom!Én már nem tudom mi ez. Pár napja olyan érzésem van, mintha rosszalkodna a belem, négy napja hasmas is van, de csak egyszer egy nap. Mindkét oldalon fáj a hasam végig egész leig. Dél körül mentem pisilni, és -bár máskor is szokott ilyen lenni-olyan erõsen elkezdett fájni a hasam alja, hogy csuhaj. Ennyire erõsen még nem fájt soha. És ilyen sokáig. Csak feküdni bírtam. Most keltem fel, de még mindig érzem. Nem tudom, hogy a belem sugároz, vagy pedig a méhszalagok nyúlása okozza. De mintha a pisiléssel lenne összefüggésben...Szerintetek?
Pedig már úgy örültem, két hétig tök normálisat "produkáltam", annak ellenére, hogy a budenofalk habot csak minden másnap és harmadnap adtam, ugyanis azt mondta a gasztrós doktornõ, hogy próbálhatom csökkenteni a mennyiséget, õ garantálja, hogy nem lesz semmi probléma. Hogy most ennek hatására van bajom, vagy pedig a méhem növekszik és az nyomja a hólyagot gõzöm nincs. Vagy a hidegfront kever be...?!
Nincs ötletetek?
Remélem mindenki jól van!Etta?Ha eddig nem, majd a mai hidegfront meghozza a babácskát!
Puszi mindenkinek!
Egyszer találkozhatnánk is, nem?!

Nincs jelen

 

#1592 2011-09-20 10:42

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok! :)

Szeptember 15-án, 10:57-kor megszületett Lili Panni, 3850 g-mal és 52 cem-rel.
Nagyon nehéz szülés volt, 13-án este folyt el a magzatvizem 10 perces fájások mellett, másfél napig vajúdtam, de végül sikerült természetes úton világra hozni ezt a kis angyalt, aki gyönyörû és egészséges.

Mindenkinek kívánok ilyen boldogságot! :)

Nincs jelen

 

#1593 2011-09-20 11:38

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Etta: gratulalok!! :D

Anita: ez nem hangzik valami jol, sajnos nincs otletem mi lehet. mikor mesz valamelyik dokihoz?

en ma reggel voltam a gasztrosnal, delutanra kesz a laborom, nagyon kivancsi vagyok mi van mar megint....

Nincs jelen

 

#1594 2011-09-20 11:57

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Etta!
Gratulálok és nagyon sok boldogságot a kisbabához!!! :)

Nincs jelen

 

#1595 2011-09-20 13:41

ndber
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Olvasgatom egy ideje a fórumot, egyszer már írtam is :-), akkor Etta válaszolt, akinek ezúton is gratulálok! Csak annyit akartam hozzáfûzni a beszélgetéshez, hogy nekem 10 éve van hasmenéses tünetem, most azt mondják a dokik talán vékonybél Crohn betegség, pénteken megyek ct-re. Nálam a terhesség valódi áldott állapot volt, egyetlen egyszer sem ment a hasam a 9 hónap alatt plusz utána még két-három hónapig. Szóval igaz, hogy terhesség alatt javulhatnak a tünetek! Kitartás lányok!

Szerkesztette: ndber (2011-09-20 13:41)

Nincs jelen

 

#1596 2011-09-20 17:33

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Etta!Gratulálok, és nagyon örülök, hogy minden rendben van. Édes lehet a picurkád!
Ndber!
Jó neked, te a szerencsések közé tartozol. Én a héten leszek 14. hetes, eddig viszonylag jól elvoltam a Budenofalk habbal, sõt azt mondta a gasztrós doki, hogy csökkenthetem is, õ garantálja, hogy nem lesz semmi baj. Így is tettem, csak minden második, harmadik napon használtam. Két hétig tök frankó volt minden, örültem mint majom a farkának, hogy nincs hasmenés és a hasam sem fáj, erre egyik napról a másikra hasmenés, most már 5. napja. És nagyon fáj bal oldalon. Szóval én nem hozom a papírformát ezek szerint...De azért jó olvasni, hogy vannak, akiknek tényleg javít az állapotán a terhesség. Így reménykedem, hátha jobb lesz késõbb...

Ja!Szeretném kérdezni, hogy szerintetek a körömvirág tea fogyasztható-e terhesség alatt?Vagy nincs valami "naturális"ötletetek, hogy mivel javíthatnék a gyulladáson?!

Bixi!Mi lett a laboreredmény?

Nincs jelen

 

#1597 2011-09-20 17:57

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

rendben van a laborom :) mehet megint lejjebb a medrol. (mikor lesz mar ennek vege..?...)
en ugy tudom,h terhessegben nem mindenfele gyogynoveny jo, uh olvasgass utana.
a budenofalk hab mellett mit hasznalsz/szedsz?

Nincs jelen

 

#1598 2011-09-21 14:19

szedit73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Tisztelt Fórumozók!

A nevem Szabó Edit. Volna egy olyan kérdésem a fórumozókhoz, hogy colitises beteg milyen formában szüljön, császárral vagy hagyományos módon. Én úgy hallottam, hogy a szülés eléggé megviseli a végbél és környékét. Várom a hozzászólásokat.

Üdv.Edit.

Nincs jelen

 

#1599 2011-09-21 15:02

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

szia szedit73,

mindkettore lehet pelda, ez teljes mertekben beteg/seg es allapotfuggo. van akinek pl a csaszart egyaltalan nem ajanljak.

olvassgass a ''Terhesség, szoptatás, colitis'' topikban.

Nincs jelen

 

#1600 2011-09-22 13:31

szedit73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia bixi!

Köszönöm az infót.

Üdv.Edit

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB