#1701 2012-01-26 08:49

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Bixi!

Miért veszélyesebb végbélen keresztül bármit is használni?Ne ijessz meg! Én egész terhességem alatt a budenofalk habot használok...merthogy az állítólag csak lokálisan hat és nem terjed ki az egész szervezetre.

Nincs jelen

 

#1702 2012-01-26 09:37

Janka28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Bixi, Anita,

nem gondolom, hogy most sorolgatnunk kéne a lehetséges problémákat, amiket a gyógyszerek okozhatnak, hiszen mindegyikõnknek ott van már a pocakjában a babó... :)
Bixi, ha tényleg tudni szeretnéd, a dokid biztosan elmondja.
Most két dolog van amibe kapaszkodni tudok: Az egyik, hogy nagyon vártuk ezt a babát és minden rendben lesz, a másik amit itt olvastam, hogy sokaknak sikerült gond nélkül a babavárás.
Ha van esélyem rá, hogy egészséges gyerekem szülessen akkor azt hiszem ezt meg kell neki adni :)

Anita, szerintem tényleg orvostól függ, nem hiszem, hogy gond lehet!

Igyekszem én is megnyugodni, nektek is ezt kívánom!

Nincs jelen

 

#1703 2012-01-26 09:41

Janka28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Elfelejtettem írni, hogy gratula a jó tesztekhez, és örülök, hogy minden rendben van veletek! :)
Remélem hasonlókról számolhatok be én is a jövõben. :)
Szép napot

Nincs jelen

 

#1704 2012-01-26 10:29

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

janka: az en dokim nem fogja elmondani,mivel o azon a velemenyen van hogy semmi baja nem lesz. koszi az infot.

anita: nyugi!!! nekem az elso trimeszterrol beszelt a doki, hogy amig a beagyazodas van, addig tul kockazatos alulrol "bolygatni" a dolgokat. de te ezen mar fenyevekkel tul vagy :D

Nincs jelen

 

#1705 2012-01-26 10:48

Janka28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Bixi ne haragudj, de nem akartam riogatni senkit. A vérképzõ szerveknél okozhat problémát állítólag, ami csak késõbb derül ki. Gondolom majd a genetikus elmondja. Majd megírom mi volt.

Nincs jelen

 

#1706 2012-01-26 15:02

Dóri0206
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Janka!
Gratulálok a pocaklakódhoz!!!! :)
Én is a gravidát szedtem és semmi tünetet nem okozott,bár én kb. a 6. héttõl teljesen tünetmentes voltam.
Mi még terhesség elõtt voltunk genetikusnál,hát mit mondjak nem lettem okosabb.Százalékokat mondanak és azt,hogy "nincs megfelelõ tapasztalat ez ügyben".
Nálunk nagyon soká jött a baba és nem is tudtam,hogy terhes vagyok mert 2 hónapig megvolt.Lombikra jártunk és mindenféle hülyeséget csináltak rajtam.Gyógyszert szedtem,ct-t csináltak és közben terhes voltam.Én is féltem,hogy mi lesz az én kis bogyómmal de szerencsére makk egészséges.Biztosan nálatok sem lesz semmi baj! :)
Nyugi és csak pozitívan állj a dolgok elé!:)
Minden jót nektek!

Nincs jelen

 

#1707 2012-01-26 17:47

Fülöpke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Kedves Mindenki!
Nemrég már kérdeztem itt a fórumon, a végbélsipoly-gátmetszés tematikában, de még senki sem válaszolt. Mivel már a 38. hét táján járok, kezd égetõvé válni a dolog. Van esetleg valaki, aki végbélsipollyal természetes úton szült? Vagy mindenkinek a császármetszést kell "választani", aki sipolyos? Természetesen nekem épp most lobbant be újra, miután hónapok óta semmi gondom nem volt vele.
Tényleg nagyon örülnék, ha valaki mondana valami biztatót/bármit! Elõre is köszönöm, a pocakosoknak minden jót, egyenlõre pocaknélkülieknek pedig mielõbbi pocakot!

Nincs jelen

 

#1708 2012-01-26 18:10

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Fülöpke,

én sajnos nem vagyok jártas ebben a témában :(, csak azért írok,h tudd, figyelünk és reagálunk :)
kitartást!!!

Nincs jelen

 

#1709 2012-01-27 09:17

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Fülöpke!

Sajnos én sem tudok nyilatkozni ez ügyben, szerencsére még nem volt hozzá szerencsém/szerencsétlenségem!De én úgy gondolom, ha így lennék, akkor egészen biztos, hogy a császármetszést választanám, hiszen van elég bajod így is altájékon, nem hiányzik még egy gátmetszés is...

Nincs jelen

 

#1710 2012-02-01 14:23

Fülöpke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Kedves Bixi és Anita!
Köszönöm, hogy válaszoltatok, már ez is megnyugvás, hogy valaki reagált! : ) Úgy tûnik, nem nagy a témában a tolongás szerencsére. Legfeljebb akkor majd én beszámolok a tapasztalatokról, amint van mirõl. Bár addig hátha még valaki tud mondani valamit.
Mindenkinek minden jót, szép napot!

Nincs jelen

 

#1711 2012-02-05 09:15

Pszi8011
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!


Nagyon régóta olvasgatok a fórumon, de nagyon még nem szóltam hozzá, talán azért mert szerencsésnek éreztem magam. Most felmerültek olyan kérdések amikre lehet, hogy Ti értékesebb válaszokat adhattok, elõre is köszönöm.

2000-ben diagnosztizált crohn vagyok, próbálkoztunk szteroid, pentasa, entocort és már nem is emlékszem mikkel, az elsõ idõszakban 32 gyógyszert szedtem naponta...

2003-ban pécsre költöztem, 2004 tavasszal remicadet kezdtünk, ez maga volt a megváltás.

2005-tavaszán kiderült, hogy babát várok, akkor még az volt, hogy a terhességet megelõzõ 6 hónapban nem ér a remicade, hát nekem 3 hónap volt, de azt mondta a dokim, hogy ne aggódjak, nem lesz semmi gond...

Kisfiam decemberben megszületett persze császárral (szövõdmények miatt) és pöttyösen, mire elrohantak vele, annyit kérdezve, hogy szedtem e szteroidot a terhesség alatt, válaszolni még tudtam, hogy az eleviten és a vason kívül nem szedtem semmit, persze hogy bõgtem, hogy mi lehet a baj, de nem volt semmi, mondhatom a terhességem is panaszmentes volt, csak a végén jött a hasmenés meg a fájdalom, na meg a szoptatásnál, ezért csak 3 hónapig kapott anyatejet. Leszámítva, hogy asztmagyanús mondhatom, hogy semmi baja:)

2009-ben ismét remicade közben ismét teherbe estem, de ekkor már nagyon lazán vették a remicadet, olyannyira, hogy terhesség 11. és 19 hetében is kaptam, mást nem szedtem csak vitamint. megszületett 2. kisfiam, pöttyök nélkül látszólag teljesen egészséges a mai napig:)
A szoptatás ismét csak 3 hónapig ment, megbeszéltük a dokival, hogy apasztunk, mert errõl nincsenek tanulmányok, persze két hétre már voltak, mondta szoptathattam volna nyugodtan úgy, hogy újra megkezdtük a kezelést.

Most jönnek a nagy kérdések:)
19 hetes vagyok, szerettem volna egy kiccsajt, de õ is fiú, persze örülünk neki. kb 2 hónapja fellángolt a betegség hasmenés nyák vér, nem mozdulunk ki a lakásból történet, idõközben Esztergomba költöztünk a párom munkája miatt, itt elmentem orvoshoz, aki közölte, hogy menjek vissza Pécsre mert aki egyszer remicadet kapott nem fog nála használni a pentasa, ami ugye terhességben is nyugodt szívvel adható...
Felhívtam a dokim, aki azt mondta csináltassak meg minden vizsgálatot amit szoktunk, és kezdjek el 32mg medrolt, alig ijedtem meg, szteroidot még nem szedtem terhességben és sok jót nem hallani róla terhesség nélkül sem...
A remicade ellen viszont nagyon tiltakozik, mert pénteken beszélve vele azt mondta, hogy duplázzam meg az adagot és egy hét múlva jelentkezzek, ha nem változik a helyzet, akkor vénásan adja majd brutális adagban, de remicade ne legyen...
Ahhoz képest, hogy a második fiamnál lazán adta, és szoptatás is csak két héten múlt, nem értem mi ez a tiltakozás egy bevált dologtól, miközben a szteroidról azt olvastam, hogy csomó magzatkárosító hatása van, pl. csökkenti a magzati növekedést.
Hallott valaki valamit errõl, volt idõközben ami kiderült a remicade és a terhesség viszonyáról?

A másik dolog Esztergomban kell találnom egy nõgyógyászt, de nem sok jót olvastam a kórházról sem. Pécsett fogadott dokim volt, a crohn miatt meg a tervezett császárok miatt, és most ettõl is félnem kell, hogy itt ki a megfelelõ akivel ezt a szteroid dolgot is meg tudom beszélni és nem mint egy egészségessel törõdik velünk...

Elõre is köszönet a válaszokért :)

Nincs jelen

 

#1712 2012-02-05 10:31

Pszi8011
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Fülöpke!

Nem egyszerû a dolog, az én sebészem sipoly és végbélrepedés miatt gondolkodás nélkül a császárt javasolta, mindezt papíron, mert sebészi javaslat nélkül a nõdoki nem fog vágni, nekem volt sipolymûtétem is, nem tudom Te ezzel, hogy állsz, nyilván mérlegelnek mivel ártanak többet...
Mindkét fiam császárral született, most várom a harmadikat, mondhatom a szülések gond nélkül folytak, de ehhez egy jó nõdoki is kell...
Remélem minden rendben lesz Veletek is :)

Szerkesztette: Pszi8011 (2012-02-05 10:31)

Nincs jelen

 

#1713 2012-02-05 18:14

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

szia Pszi8011!

a medrol az B kategorias gyogyszer! nyugodtan szedheto terhesseg alatt. egy ismerosomnek 14 eve! Kanadaban adtak venasan az utso heten (ikreket vart, nem IBDs) a tuderosito hatasa miatt.

en is szedem, most vagyok 20 hetes, es tokeletes utemben novekszik a baba.

A remirol nincs infom.

Nincs jelen

 

#1714 2012-02-06 08:05

Pszi8011
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Bixi!

Köszönöm az infót, megnyugtató ezt hallani. Ha már szedtem volna terhességben, vagy a nagyfiammal és a szteroidos kérdéssel nem rohannak el, biztosan nem aggódom.

Elsõ baba? :)

Még egyszer köszönöm: Pszi

Nincs jelen

 

#1715 2012-02-06 08:49

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

igen elso :D

Nincs jelen

 

#1716 2012-02-06 10:39

Pszi8011
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Gratula, vigyázzatok magatokra :)

Nincs jelen

 

#1717 2012-02-09 09:56

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok lányok!
CSak egy kérdés! Van valaki, akinek terhessége végén lobbant be a gyulladás?Mert ugye azt szajkózzák, hogy a terhesség jót tesz a crohnnak, és hogy a végén már nem igen szokott galibát okozni, inkább csak szülés után.
És most gyanús, hogy rosszalkodik a belem a szigmánál. Eléggé fáj, és hasmenés napi egyszer a budenofalk hab ellenére is. Nem nagyon akarnék gyógyszert szedni, mert szeretnék szoptatni. 34 hetes vagyok, már nem lenne értelme elkezdeni semmit (Pentasa), mert mire hatna, addigra abba kell hagynom a szoptatás miatt.
Tudtok valamit rá?Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Bixi!Hogy vagytok?

Nincs jelen

 

#1718 2012-02-09 12:21

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

szia Anita!

hajj sajnalom, h megint rosszalkodik a beled :(
szoptatni lehet gyogyszerekkel is! legalabbis pl medrollal tuti! es az hamar hat. es hat a szoptatasig azert van meg par het! hidd el a gyulladas sokkal nagyobb bajt okoz, mint a  gyogyszer! kerdezd ki a dokidat, a hasmenes nem tul jo dolog.... szules utan meg nem torvenyszeru,h rosszabbodik a helyzet, en is ezert imadkozom :D
o barcsak mar a 34. hetnel jarnek en is :)

de tul vagyunk felidon :) most remekul vagyok (persze medrollal), es mar egyre jobban erzem a babat, aki kislnay es Lua lesz a neve. :)
most voltam terheleses cukrom, 4,4 lett a 120 perces uh nagyon boldog vagyok, es a nagylaborom is teljesen negativ, 0 a CRP es meg vashianyom sincs. hihetetlen.

Nincs jelen

 

#1719 2012-02-09 16:07

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok'
én is jelentkezem.
Tegnap elkezdõdött, szúrkálom magamat :D  Hurrá   :lol:
Rövid programom lesz , ha minden jól megy akkor 2 hét s leszívás s onnan már csak  2-3 nap  :cool:  A múlthéten még volt 1 cisztám s ezért nem kerültem be a hosszú progiba. 1 hetem volt rá, hogy megbeszéljem magammal + cickafark tea , hogy szívodjon fel, mert az még  többfajta inekciókba s +25.ropiba lett volna. Mondjuk így is 2 fajtát kell beadni, de mondta a doki hogy nem vagyok könnyû esett, de megoldjuk. Hát én is így gondoltam,még szép, hogy megoldjuk na-ná mondtam magamban :) A doki jó fej, lehet vele viccelõdni meg õ is dobja a poénokat :) s ez is sokat számít nekem.
Eleinte már majdnem úgy volt, hogy nem kezdjük el, hogy elodázuk tavaszra. Indok lett volna a következõ: csõtörés, s ahogy számoltuk teljesen egyedül leszek azon a héten amikor csak feküdni lehet.
2 napja már hogy a kútról hordjuk a vízet, de ha minden igaz akkor ma vagy holnap már jön a mekk elek :D
Végül megbeszéltük, hogy ha már hamarabb sorra kerültünk, s már célegyenesben vagyunk akkor csináljuk, ennek így kell lennie s kész.

Kismamiknak üzenem ,hogy ha az Égiek is úgy akarják akkor nemsokára én is csatlakozom a pocakosok táborába :)
mindenkinek sok puszi s ölelés ,vigyázzatok magatokra  ;)

Nincs jelen

 

#1720 2012-02-09 18:51

Pszi8011
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Anita15!


Az elsõ pocaklakómmal teljesen tünetmentes voltam, az utolsó egy hónapban rossz lett a vasam és elkezdtek ferrlecit injekciókat adni. Elkezdett romlani az állapotom is, a betegtájékoztatóban is szerepel, hogy crohnnak nem kéne adni, így a terhesség utolsó hónapja és a szoptatási idõszak (3 hónapig tartottam ki) nagyon rossz volt a betegség szempontjából. A másodiknál nem volt egyszerû a terhesség sem nem voltam panaszmentes mikor fogant, feltételezem ez volt a gond. Akkor remicadet kaptam, most a harmadikat várom Medrolt szedek, úgy tûnik semmi gond, itt Bixi nyugtatott meg, hogy szedhetõ terhesség alatt, és ma a nõdokim azt mondta, hogy ezt adják akkor is, ha nincs más ok, mint fenyegetõ korai vetélés tehát ettõl max erõs tüdeje lesz a babának. Nem mondom, hogy bármilyen gyógyszer jó, de az, hogy nem szívódik fel a tápanyag fõként a terhesség utolsó szakában mikor a baba a legtöbbet fejlõdik, hát inkább a gyógyszer, több esélye van szteroid szedése mellett egy jól kifejlett babának szerintem, én mindkettõt 4 kg felett szültem és a mai napig jól vannak....

Mindenképpen ha a kezelõdokid felír valamit azt beszéld meg a nõdokival és fordítva, nekem valószínû ezen ment el a tünetmentességem az elsõ babámnál, le is tolt a gasztrodokim mikor mondtam a vasszurikat de már csak a 10. nem adattam be, sajnos...

Mindenki vigyázzon magára és pocaklakójára:)

Nincs jelen

 

#1721 2012-02-09 21:43

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Pszi8011: orulok, a jo hireknek! most mondta egy masik forumon egy lany,h epp ma azt hallotta a dokijatol, h 20mg-ig at sem megy a szteroid a placentan! :D es a tudoerlelos dolog tenyleg igaz, nem kell aggodni!!

zsuzso: mindenem keresztben ertetek!!!!!!! mikorra varhato h kideruljon sikerult-e? kb 2-3 het? csotores persze legjobbkor, szoritok, h a kut be ne fagyjon....! mindenkepp gyere hirekkel!

mindenkinek szep estet!

Nincs jelen

 

#1722 2012-02-10 09:03

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Bixi!
Annyira szerettem volna viszonylag "gyógyszermentesen" megúszni a történetet. De hát valószínû, hogy nem fogom.
Remélem elég lesz a Pentasa, bár attól ugye voltak már más egyéb tüneteim (barna folyás) a terhesség alatt, amikor megpróbáltam szedni, így a gasztrós leállította. Nem tudom, hogy most is okozna-e ilyen problémát, lehet ki kellene próbálnom. De állítólag az 2 hónap múlva hat igazán. Annyi idõm meg már nincs...és szoptatni sem lehet mellette.:-(
Örülök, hogy jó a laborod, majd a vérszegénységre kell figyelni, de az egy kicsit késõbb szokott jelentkezni. Jó kis neve lesz, nem mindennapi, de hát a kiscsaj sem lesz egy mindennapi teremtés, nemigaz?!

Zsuzsó!
Jaj nagyon örülök, hogy végre elindult a dolog. Nagyon szorítok értetek. Majd adj hírt, hogy mi újság, hogy sikerült. Hát a csõtöréshez nem is mondok semmit. Mindig minden a lehetõ "legjobbkor" tud történni. Ez nálunk is így van, sajnos!De fel a fejjel! Mit nektek egy ilyen kis csõtörés, mikor ekkora dologba vagytok!

Pszi8011!
Köszi, hogy írtál. Az az igazság, hogy én akkor sem voltam tünetmentes, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. Így valószínûleg ennek köszönhetem, hogy az egész terhesség alatt hol jobban, hol kevésbé, de rosszalkodik a bélés. De nem panaszkodom, hiszen vannak nálam sokkal rosszabb állapotban lévõk is.
Iszogatom esténként a körömvirág-kamilla teát, szedem  a Pro gasztrót, meg használom a habot. Majd csak helyre jön megint. Bízom benne. Amíg nem durvul a hasmenés, addig talán nincs olyan nagy gond.
Remélem tényleg nem lesz semmi gond a medrol miatt, nekem szerencsére még sosem kellett szedni.

Pszi, Bixi! Még most élvezzétek ki a helyzetet, mert késõbb már tényleg terhes a terhesség!De ezt tudjátok!  Nekem már sehogy nem jó. Se ülve, se állva, se fekve...se sehogy...Megbeszéltem vele, hogy még legalább három hetet bírjon ki odabent, aztán ha úgy érzi bátran jöjjön, mert már nem bírom.

Mindenkinek jó babavárást!

Nincs jelen

 

#1723 2012-02-10 19:36

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok'
elõszõr is köszönöm szépen, hogy velem vagytok, nagyon jól esik tõletek :)
A családban nem is igazán tudják, nem szeretnénk központba kerülni, vagyis nem szeretnénk, hogy körbe ugráljanak minket   ;)
Ha minden rendben lesz akkor március 1-2 hetében már tudni fogjuk, hogy mizu, de minek is használok feltételes módot, még szép hogy rendben lesz minden  ;) Hétfõn megyek Vv.-re és Uh-ra, megnézik, hogy hatnak-e ezek a szúrik. Egyenlõre ennyi + nagy bizalom a projektben  :D
A csõtörés elhárítva, tegnap este 9kor jött a szerelõ, tartot másfél óráig. Annyit nevettünk, mi tényleg lököttek vagyunk, de ez így a jó  :cool:
Mindenkinek tünetmentességet kívánok + nagy nagy ölelés , s amikor tudok akkor benézek

Nincs jelen

 

#1724 2012-02-17 13:36

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Olvasgatlak titeket, de nincs idõm írni egy örökmozgó, kúszó 5 hónapos babci mellett. :) Egy pillanat alatt lemászik a szõnyegrõl.... De mindenkinek nagyon drukkolok és mindenkire gondolok!

Anita,

gyorsan neked szeretném írni, hogy nekem is ugyanez volt a terhesség végén. Hiába klizmáztam minden nap, napi egyszer hasmenésem volt. Ilyenkor már, a terhesség végén ez teljesen normális (amúgy is), mert már rendszeresen vannak fájdalmatlan méhösszehúzódások, sokkal több a méhtevékenység, mint eddig. És a vastagbél izomzata is simaizom, úgyhogy arra is ugyanúgy hatnak a hormonok.
Mi, IBD-sek sokkal érzékenyebben éljük meg ezt, sokkal hamarabb okoz hasmarsot a hormonhatás.

Én is nagyon izgultam, féltem, hogy a colitis lobbant be nagyon, de aztán láss csodát, megszültem, és már másnaptól nem volt hasmenésem.
Pihenj sokat, igyál sokat, és próbálj nyugodt maradni, minden rendben lesz!

És Pentasa mellett lehet szoptatni, én is szoptatok! Az összes alapgyógyszer mellett lehet szoptatni, a többit nem tudom.

Puszi mindenkinek, Zsuzsónak nagyon drukkolok, Bixinek és a többi kismamának idõre született gyönyörû és egészséges kisbabát kívánok!

Nincs jelen

 

#1725 2012-02-17 16:16

Noncsi86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Én 26 éves vagyok 2008-ban diagnosztizálák a Crohnt. Kaptam mindenféle kezelést, tavaly egy kúra után úgy döntöttem belevágok a családalapításba mert egész tûrhetõ volt az állapotom. Májusban kaptam egy utolsó remicade kezelést és sok más segítséggel de december 6-n megjött a jóhír:) Most 15-16 hetes kismama vagyok, nagyon nagyon boldog emiatt de sajnos a gasztros dokim elküldött mindenféle vizsgálatra ahol a tünetmenetsségem ellére kiderült az enyhe gyulladás a vastagbél némely szakaszán.
Eddig a Salofalkot szedtem de sajnos nem volt jó mert fájt tõlem a hasam igy abbahagytam igy most elkezdtük a Pentasa granulátumot 8 g-t egy nap aza 2*2 tasakot, és ha most nem leszjó a vérképem akkor kapok valami jó kis szteroidot ami a doki szerint kevésbé veszélyes a manóra mit a többi.....hát meglátjuk, bár én tartok tõle, viszont emellett oltári fogékony vagyok az összes náthára, influenzára...sajnos most is ebben szenvedek.....
Kérem akinek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata ossza meg velem mert félek kicsit....illetve a babyt féltem....
Segítségeteket köszönöm.
Noémi

Nincs jelen

 

#1726 2012-02-19 13:51

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Etta!
De jó, hogy írtál...Remélem minden okés veletek és szépen nõdögél a poronty. Köszönöm, kicsit megnyugodtam, amit írtál. Reménykedek, hogy nekem is így lesz és szülés után elmúlik a hasmas.
Tényleg szoptatsz Pentasa mellett?Hát ez meglepõ! Nekem a gasztrós azt mondta, hogy az mellett nem lehet. Jaj, már tudja eldönteni az ember lánya, hogy mit lehet és mit nem...
És neked azóta rendben minden?

Noncsi!
Elõször is gratulálok! A Pentasának kell egy kis idõ elvileg, amíg hat, de bízzunk benne, hogy helyrehoz.
Egyébként nekem is azt mondták az orvosok, hogy inkább szteroid, mint bármi más, mert abból nincs gond a babára nézve sem. Én az egész terhességem alatt használom a szteroid tartalmú végbélhabot, és én is csak reménykedni tudok, hogy nem lesz semmi gond a babával. Ha neked a vastagbél alsó szakaszán vannak a gyulladások, akkor kérdezz rá, hogy nem használhatsz -e valami ilyesmi habot, mert azt mondják, hogy ez csak lokálisan a vastagbélben hat, nagyon kevés szívódik fel az egész szervezetben, így a babához sem jut el. ELVILEG!
Ha hajlamos vagy influenzára, akkor 1000-es C vitamin és nem lesz semmi gond.
Üdv

Nincs jelen

 

#1727 2012-02-19 21:22

Noncsi86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Anita!
Köszi a megnyugtató sorokat, majd rákérdezek de asszem nekem a felsõ szakasz van belobbanva kicsit legalábbis ugy emléxem a képek alapján amit mutattak az  UH-n.
A szteroidot nagyon remélem nem kell majd elkezdenem holnap derül csak ki....de annyit mondott a doki hogy ez a majdnem leggyengébb ami hathat a picire és elvileg ez az ami 20mg-ig nem nagyon jut át a placentán.Én asszem ebbõl kb 5-10 mg-t kapok majd ha jól olvastam a recepten.Igazság szerint azért furi mert tényleg teljesen tünetmentes vagyok nincs görcs, nem fáj stb....a hasmenés az sosem múlt el, oda kell csak figyelne h ne egyek túl sokáig híg kajcsit azt ennyi....most ugyan elég nehéz odafigyelni h miket eszek, de szerencsére már vége van a rosszullétes idõmnek pár napja és sajnos-nem sajnos mindent megeszek amit megkívánok.....szinte egész nap eszek... :)

A vitamint már beszereztem, elkezdtem meg kapta valami homeopátiás gyógyszert szerencsére segített, uh remélem kilábalok a náthás korszakomból.....

Mindenkinek kellemes és tünetmentes pocakos, vagy babázós napokat kívánok :)

Nincs jelen

 

#1728 2012-02-20 18:10

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok'
ma leadtuk a kicsiket a keltetõbe :) holnap kell telefonálni kb 10 körül, s ha minden rendben ( persze, hogy rendben lesz ), akkor már csütörötökön visszakapjuk :D
puszi mindenkinek

Nincs jelen

 

#1729 2012-02-24 12:38

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

zsuzska: szoriiiitok!!!! :D

Noncsi86: influenza oltas ingyenes a terheseknek! a hasmenesre pedig figyelj, mert nagyon veszelyes  a magzatra nezve, ha nem szivodnak fel a tapanyagok!!

Anita: hogy vagy??? hanyadik heten is jarsz?


en jol vagyok, 23. het. semmi tnet (koppkopp) most vigyazunk egy ismeros macskajara (mar atestem a toxoplasman), akit az en macskam nem visel el, igy majd felrobbanok az allando nyavgas morgasmiatt tegnap ota. ha ez igy megy tovabb haza kell mennem szuleimhez...

Nincs jelen

 

#1730 2012-03-04 16:09

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok'
hát nem sikerült     :mad:
belázasodtam ET+8.naposan
Éjszaka úgy leízzadtam, hogy le kellett zuhanyoznom. Másnap még mindig lázam volt, s délutánra (mint rendesen, napra pontosan) megjött, szép piros :( Az izomláz a hasamba megmaradt, s a derekam is fájt.
Felhívtam a haver nõdokit, elmeséltem mindent, azt mondta, hogy kora vetélésem volt.
Holnap hívom a Kaálit s kérem a következõ idõpontot.
Remélem veletek minden rendben, Vígyázzatok magatokra !

Nincs jelen

 

#1731 2012-03-09 19:48

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok'
látom nem nagyon vagytok :)
Tudja valaki, hogy immunológiai vizsgálatra a vérvételre éhgyomorra kell menni ?
Képzeljétek az arcom olyan lett,mintha megégett volna ahogy abba hagytam a lombikos gyogyókat.
Felhívtam a Klinikát idõpontért,s mikor mondta az adminisztrátor, hogy május vége....hát azt hittem rosszul hallom. Addigra meg lehet, hogy már a 2.lombik protokollt fogom csinálni. Hála 1-2 telefon,s 2 hét múlva mehetek is :)
Bízom benne, hogy kiderûl, hogy mi is ez, nem szeretném, hogy e miatt ne jöjjön össze a babóca.

Remélem mindenki jól van :)

Nincs jelen

 

#1732 2012-03-10 16:03

Janka28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok,

Zsuzsó sajnos nem tudom a választ az immunológiára! Kitartás nektek a sok megpróbáltatáshoz, remélem javult az arcod.
Azt hiszem a kezdeti izgalmakon túl vagyunk, betöltöttük a 13. hetet, a colitiszem elég nyugis, de néha megmutatja magát egy kis vérzés formájában... csak hogy ne tudjak teljesen megnyugodni.
A genetikai tanácsadáson annyit mondtak, hogy nincs bizonyítottan káros hatása a magzatra a gyógyszereimnek (imuran, pentasa), de nagyobb a kockázat, mint gyógyszerek nélkül. Ennyivel lettünk okosabbak.
Egyébként minden rendben, az ultrahangon olyan édes volt, mozgatta a kis kezeit meg lábait :) A kombinált teszt is negatív lett.
Remélem a többi kismamával is minden rendben! Ha ez a fejfájás nem lenne, akkor még boldogabb lennék... de nem panaszkodom... :)
Zsuzsónak babásodást, a többieknek is minden jót!

Nincs jelen

 

#1733 2012-03-13 18:18

Nyeknyek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Mikor teherbe estem, megfogadtam, hogy megírom ide a történetem, ha egészséges babám születik, mert a babavbállalásba ennek a fórumnak (Vicaa és a többiek történeteinek) az olvasása után mertünk belevágni. Nagyon sok erõt merítettem a hozzászólásokból, köszönet érte!

Majdnem 10 éve vagyok colitiszes, és ezalatt 1 évet úsztam meg szteroidkezelés nélkül. Makacsnak modják a dokik a betegségem. A teherbe esésem elõtt néhány héttel éreztem, hogy rosszabbul vagyok, de reméltem, elmúlik. Nem így történt. Nagyon belobbant a betegség, pedig nyár volt, amikor nem szokott bajom lenni, ezért is idõzítettünk így. 1 hónap kórház a 8. héttõl, -8 kg fogyás, 150-es CRP, szteroid infúzió (92 mg 3 napig, aztán csökkentve), budenofalk hab és tabletta, majd a kérdés, hogy meg akarjuk-e tartani a babát, mert lány esetén minden féle hormonális meg nemi szervi baja lehet. Hát kemény volt, épp a 12. hét elõtt. Döntöttünk, de nagyon aggódtunk, hogy ha újra kezdhetnénk, jobban idõzítenénk, de már mindegy, bízunk a szerencsében. A szteroidot sikerült szépen csökkenteni úgy, hogy az 5. hónaptól már csak salofalkot szedtem, és innentõl semmi panaszom nem volt egészen az utolsó hónapig. Nagyon szép terhességem volt, ami a 2. 3. trimesztert illeti, és a szülés is rendben zajlott. Ekkor a crp-m 23 volt, ami nem lepett meg, mert picit éreztem, hogy nem vagyok teljesen OK. Most 5 hetes a kislányom (semmi baja, pedig lány lett!), és a csecsemõorvos nem értette, miért riogattak engem az elején, hiszen a medrolt lehet szededni, egyedül tartósan szedett nagy dózis esetén okozHAT gondot. Most is, mint a terhesség alatt végig, 3x2 db 500mg-os salofalkot szedek meg kúpot használok, szoptatok, és a babám teljesen jól van. Remélem, nem rosszabodik a nyugtalankodó belem, és jó sokáig búcsút mondhatok ennek a nyavajának.

Szóval ne aggódjatok a gyógyszerek miatt, a fõ, hogy Ti jól legyetek, a babák erõsek és rengeteget kibírnak! Minden leendõ kismamának sok erõt és optimizmust kívánok, bízzatok magatokban és a pocaklakótokban, és nem lesz semmi baj!

Nincs jelen

 

#1734 2012-03-13 18:58

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

GRATULÁLOK Nyeknyek!!! :) Nagyon jó egészséget kívánok a Babának és a Mamának is! Örülök, hogy megosztottad a történetedet. Minden jót Nektek!!!

Nincs jelen

 

#1735 2012-03-13 19:25

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Annyira sokat jelent nekem amit írtál! Én már rég feladtam a reményt, hogy crohn-osan szülhetnék még egy gyereket, pedig nem is szedek szteroidot, de még a Pentasara is azt mondták, hogy hát izé, ki tudja, stb... nagyon gratulálok Neked és a babának is, és ez azt jelenti, hogy fantasztikusan támogattátok egymást!

Nincs jelen

 

#1736 2012-03-13 19:47

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Nyeknyek!
Ez nagyon jó hír, tényleg reményt adsz másoknak, ahogyan Vicaa is tette annak idején, jó, hogy fogadalmadhoz híven leírtad! :)
Így lehet együtt örülni és bízni!

Nincs jelen

 

#1737 2012-03-19 14:17

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

zsuzso: sajnalom :(

nyeknyek: koszonjuk a pozitiv elmenybeszamolot, remelem hamarosan en is hasonlot irhatok :)


hogy  vagytok kismamik? en/mi remekul, gyorsan novoget a picilany, mar egyre erosebbeket rugdos :D
holnap toltjuk a 26. hetet, nemsokara atlepem a buvos 28-at amit eloszor emlitett a gasztros,h csak "legalabb addig huzzam ki" :)

Nincs jelen

 

#1738 2012-03-29 11:44

Nyeknyek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sajnos belobbanni látszik a colitiszem, pedig még csak 6 hetes a kislányom. Budenofalk végbélhabot javasol a dokim, szerinte amellett még lehet szoptatni, mert lokálisan hat, nem kerül a véráramba. Írtátok többen, hogy utólag megbántátok, hogy nem elõbb mondtatok le a szoptatásról, és hagytátok lerobbanni magatokat. Most teljesen átérzem ezt, nehéz döntés egy kiújúlófélben lévõ gyulladásnál, mikor az ember még elvan, azt mondani, hogy leállunk a szopival. Remélem a hab hat. Majd igyekszem megírni, mi lett.

Nincs jelen

 

#1739 2012-03-29 13:13

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Nyeknyek!
A hab nagyon jól hat, ne keseredj el.

Nincs jelen

 

#1740 2012-03-29 14:40

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Kedves Ismerõsök, Fórumosok!
2012. március 21-én este 20 óra 40 perckor megszületett a mi kis Csengénk. 3100 gramm, 52 cm. Azóta ritkán kerülök gép közelébe, de most apucikájával nagyon elvan, így gondoltam megosztom veletek a jó hírt.
Habot két hete nem használok, de nem valami tuti a belem. Egyenlõre nem tudom, hogy a császármetszés miatt fáj a pocim, vagy megint a beleim vicceskednek. Annyira szeretném, ha a hab sem kellene... Pocifájásos a picur, félek, hogy a hab hatóanyagai, amik átjutnak az anyatejbe nem tesznek túl jót neki...
Mindenkinek minden jót!
Bixi!Örülök nektek, csak növeszd a kis jövevényt a pocidban. Nemsokára neked is bearanyozza a napjaidat...no meg az éjszakáidat...:-;
Puszi mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1741 2012-03-29 22:02

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Anita15, gratulálok és kívánok erõt, egészséget mindkettõtöknek. A legjobb hír. Vigyázz magadra, inkább egy kis gyógyszer most, mint egy belobbanás és durvább gyógyszer késõbb. Jó babázást és lehetõleg nyugodt éjszakákat.

Nincs jelen

 

#1742 2012-03-30 07:12

Szabina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Anita15!
Nagyon gratulálok neked, tényleg õszintén örülök a babádhoz!!!!!!
Nagy segítség nekem, hogy ilyen pontosan leírtad, mi történt, mert én is sokat gondolok rá, nagyon szeretnék egy babát, csak félek, hogy a betegségem hogyan hatna rá.
A császár legyen a legnagyobb gondod, az majd szépen begyógyul!Én is császárral születtem, anyumnak is nagyon rossz volt, miután megszülettem, és sokáig vérzett is...
Sok boldogságot nektek és jó egészséget a babádnak!
Szabina

Nincs jelen

 

#1743 2012-03-30 11:52

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

GRATULÁLOK Anita!!!!! :D:D:D:D

Nincs jelen

 

#1744 2012-03-30 15:04

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Anita15'
szívbõl gratulálok ! jó egészséget kívánok nektek :)

Nincs jelen

 

#1745 2012-03-30 15:07

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Lányok megtaláltam a Sejtjeink címû filmet :)

http://www.youtube.com/watch?v=678HX3hP … e=youtu.be

Nincs jelen

 

#1746 2012-03-31 11:58

Pszi8011
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Volt mit olvasgatnom, kissé lemaradtam... Gratulálok a babákhoz! :)
Felénk így 27 hetesen nem valami fényesek a dolgok, de igyekszünk ezt is túlélni, most éppen szteroidot is meg imurant is szedek, de nem történik semmi, persze az utóbbi hatására várni kell és ami jó, hogy igaz csak lassan, de elkezdhetem csökkenteni a szteroidot. Nekem nem mondta a dokim, hogy a 28. hétig húzzam ki, és a múlt heti mérésen 881 gramm volt a baba, nem tudom mi lenne a jobb kint ilyen piciként vagy bent a gyógyszerekkel. Speciel én nagyon várom, hogy ne kelljen rajtam keresztül gyógyszerekkel tömni.
A szoptatás a másik kettõnél sem volt egyszerû történet, 3 hónapig húztuk, aztán sokak gyõzködésére a kezelés mellett döntöttünk, de a babának is többet ér az anyukája mint az anyatej, senki ne érezzen lelkiismeret furdalást mert nem szoptatta a babáját 2 éves koráig. Persze mikor mindenki ezt hangoztatja, hogy az anyatej így az anyatej úgy és milyen szép ez az idõszak, ne feledjétek azt sosem hangoztatják, hogy az egészséges anyukákról beszélnek. Mi örüljünk ha lehet babánk és gondoljunk azokra akik akkor sem szoptatnak, ha tudnának...
Kitartás mindenkinek....

Nincs jelen

 

#1747 2012-03-31 16:18

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

szia Pszi!

nekem azert mondta ezt a dokim, mert gondolom, innentol kezdve mar nem lenne annyira nehez ot eletben tartani, ha meg kellene csaszarozni a Crohn miatt.
Nekem is hasonlo meretu  babam (26+3nal volt 1050g, de sztem egy hettel el vagyunk szamolva), es en is szedek imurant es medrolt is....a medrolrol ugy tudom 20mg alatt nem megy at a placentan. nekem amiota terhes vagyok volt egyszer,h fel kellett emelni 40mg-ra, de azt reggel es delutan kellett bevennem, nem egyszerre, most jarok reggel 8 delutan 4nel. en is orulnek ha nem jutna el hozza tobb gyogyszer, mindamellett szerintem minel tovabb marad bent, annal jobb neki meg igy is,h "kapja" az imurant.

Nincs jelen

 

#1748 2012-03-31 17:08

Pszi8011
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Bixi!

hát igen a mennyiség, ezt a 20 mg-ot már mondtátok többen, csak az a gond, hogy én januárban 32-vel kezdtem, most a 64-et kezdtem el csökkenteni hetente 8 mg-al, azon kívül, hogy megállt a fogyásom és olyan holdvilág arcom lett mint egy disznónak, na meg a vizesedés és állandó izomgörcsök, a hasam nincs rendben... Az imuranban bízom, de még csak két hete szedem, azt mondta a doki, ha ez sem hat ad egy remicadet, de kb csak szülés elõtt egy hónappal, hogy legalább a szülésre rendben legyek...
Hát ez a helyzet, de azt tutira érzem, hogy ettõl a mennyiségû szteroidtól szabadulnom kell...
Nagyon egyidõsek lehetünk, én júli 1re vagyok kiírva, Te?
Köszi az infókat :)

Nincs jelen

 

#1749 2012-04-02 08:37

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

jajj....nem hangzik jol. amedrol tunetei ismerosek, az en arcom nem is tudom lesz-e meg a regi, mert en mar regota szedem. en elvagyok kisebb adaggal is, valszeg az imurannak koszonhetoen, de azt en mar majus ota szedem (asszem valami 3honap mire az hat). izomgorcsot meylik gyogyszer csinal neked? vagy az a Crohn?
fogytal? mennyit? es a baba attol gyarapodott? en ezen a heten nem hiztam, hanem dekara ugyanannyi vagyok mint egy hete, es felek ez nem baj-e...

en junius 27re vagyok kiirva :) bar valamiert azt erzem,h junius elejen fog szuletni.

Nincs jelen

 

#1750 2012-04-02 10:47

Pszi8011
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia!

Lesz a régi én már párszor visszaalakultam :) 4-6 hetet mondott a dokim az imuranra, de már annyira beleélem magam, hogy már kezdem érezni, már csak 48 szteroidot szedek. Az izomgörcsért a medrol a felelõs mikor nagyobb adagokat kaptam, kaptam mellé izomlazítót is, amikor kevesebbet magne B6-ot amit most is szedek, de nem ér semmit, erre nem. A terhesség elején híztam 3kg-t, aztán mikor elkezdett rendetlenkedni a hasam, fogytam 2-t na akkor kezdtem szedni 32medrolt, de nem változott semmi, akkor emeltünk 64re na azóta híztam, most tartok össz 6kg-nál. Azt mondják a baba gyarapszik, mert elveszi ami kell, de ha nagyon rossz a felszívódás, nyílván nem tudja, de Nálad ez ugye nincs, így ne aggódj! ha lenne nem ennyi medrolt szednél...
Elsõként én is júni 28 voltam, de itt állandóan átszámolják az uh alapján... Örülnék én is ha elõbb jönne kicsit, de inkább maradjon amíg leépítem a bogyókat és legyen jó nagy mint az elsõ kettõ :)
Már csak 3 hónap max és babázunk, akkor egy idõre elfelejthetjük, h van bajunk :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB