#1751 2012-04-02 12:10

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

ertem. hat en annyira paraztatom magam,h ma inkabb elmegyek egy plusz UHra,h no-e rendesen.
nekem nem valtoztatgatjak az idopontot, ahhoiz kepest,h 26 hetesen 27hetes meretei voltak....de ugyis mindegy milyen datum van a papirra irva.

az elso kettonel nekd szules utan nyugton voltak a beleid? mire lehet keszulni?
milyen gyogyszerekkellehet szoptatni?

Nincs jelen

 

#1752 2012-04-02 12:50

Pszi8011
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Az Uh sosem árt, én is járnék többet. Az sosem baj, ha nagyobbnak tûnik, de ez is attól függ a doki hova rakja a kurzort...
Pécsen nálam is egy idõpont volt, itt viccelõdnek ezzel :)
Az elsõnél nem, de mint kiderült a ferrlecit injekció lehetett a hibás, amit nem lett volna szabad adni, így csak 3 hónapig kapott anyatejet, addig húztam, ráadásul nem is szopizott csak fejni tudtam, de akkor én nem szedtem semmit csak tejserkentõt.
A másodiknál terhesség alatt is kaptam remicadet, szintén 3 hónapig bírtam, apasztottunk tejet két hétre rá volt egy konferencia amin kiderült, h lehetett volna remicade mellett szoptatni, de kaptunk 8 hónapos koráig nõtejet amitõl elsõre tartottam, de biztosan jobb mint a tápszer...
Amiket hallottam az az, hogy a placenta sokat kiszûr, de a tejbe sok minden átmegy, így szerintem akkor jobb a gyógyszermentesség, de a leges legelsõ az anyuka, ha nem szoptatsz azt jobban viseli, mint az anyátlanságot..
ééés mivel crohn vagy a gyerekorvos felírja a nõtejet amiben mivel x anya tejét keverik sokkal több az ellenanyag és így sokkal ellenállóbb a baba...
Szóval semmiképp sem lehet bûntudatod, én végigcsináltam, nagyon rosszul éreztem magam mikor zsongott a fejem, attól, hogy szoptatás anyatej egészség... ezek az egészségesekre vonatkoznak...
Ne görcsölj, árt a babának, no meg a szépségnek :)

Nincs jelen

 

#1753 2012-04-03 13:34

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

A méret miatt ne aggódjatok, tényleg tévednek az ultrahangosok! Nekem szülés elõtt 2 héttel minden mérete nagyobb volt mint a szülés elõtt 3 nappal elvégzett uh-on, mondtam is a dokinak, hogy ez a gyerek sorvad, vagy mi van, õ meg jót röhögött, hogy egy csontméret nem lehet kisebb, elmérték a korábbit. Akkor 3300-ra becsülték, a szülés elõtt 3 nappal 3000 körülre és 3170 gramm volt(3 éve). Ennyit az uh-ról! De ha megnyugtat, menj el Bixi újabbra, a Te nyugalmad a legfontosabb!! Boldog babavárást!

Anita gratulálok!!

Nincs jelen

 

#1754 2012-04-03 13:53

baloghmony
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok! Már pár éve regisztráltam a fórumon, de még nem szóltam  hozzá, mindig csak olvasgattam a hasznosnál hasznosabb infókat. Nekem 2009 tavaszán derült fény a betegségemre, feltehetõen Crohn (bár immunológiai vérvizsgálat nem igazolta), csak a tükrözéskor láttak hegesedéseket a bél több részén is. Nekem vérzésem hál' istennek sosem volt, viszont jobb oldalt szúró görcsös fájdalom és váltakozó széklet, hol hasmenés, hol székrekedés szinte folyamatosan. Babát szeretnénk a párommal, amire a gasztros dokim most rábólintott, de szigorúan Pentasa mellett. Március az elsõ hónap, hogy próbálkoztunk a babóval örültem is, mert nagyon jól éreztem magam a hó elsõ 3 hetében (talán még sosem voltam ilyen tünetmentes). Aztán az elsõ próbálkozásunk után kb. 5 nappal derült égbõl villámcsapásra nagyon rosszul lettem, baromira felpuffadtam, hasmenés, állandó székelési inger, görcsök, szúrkálás, stb. hõemelkedésem is lett kb. 5-6 napig. 27-28 -án volt egy kis barnázásom, talán beágyazódás lehetett (remélem). ápr. 1 -én csináltam egy tesztet Lilyt (olvastam róla jót is rosszat is) sajna negatív lett, lehet túl korai volt.
Ma (nem) kéne megjönnie a menzeszemnek, nagyon remélem nem is fog. De nagyon aggaszt, hogy naponta 1x vagy 2x, de minden nap hasmenésem van és ami még jobban idegesít az a szinte állandó székelési inger. Nekem ilyen eddig nem volt. Valakinek volt vagy vagy ilyen tünete?
Szívesen fogadom a tanácsaitokat, véleményeitek vagy saját tapasztalataitokat!
Ha a babó miatt lehet, akkor persze bármit kibírok!!! :)
Elõre is nagyon köszönöm a segítségeteket és mindenkinek jó babázást és erõt egészséget kívánok!
A babára vágyóknak pedig kitartást és türelmet! A remény hal meg utoljára! :)

Nincs jelen

 

#1755 2012-04-03 16:46

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

szia baloghmony!

Orulok,h ujabb babassal fog bovulni a csapat :)

sajnos a hasmenes es a szekelesi inger nem jelent jot, meg kellene latogatnod a gasztrosodat minel elobb, mert ezek aktivitasi jelek es nem a baba miatt vannak :(! de ne aggodj, ha idoben elkapjatok, nem lesz baj!

szurkolok, hogy pozit tesztelj mielobb :D

Nincs jelen

 

#1756 2012-04-03 16:47

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

jahh, majd elfelejtettem!

tegnap voltam egy gyors UH-n es minden OK :D mar 1125g-osak vagyunk es szepen novogetunk ahogy kell.
jol atpásztázta az osszes belso szervet, es minden rendben :)

ugyhogy most nyugi van! :D:D:D

Nincs jelen

 

#1757 2012-04-04 09:41

baloghmony
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok! bixi kösz a biztatást, de ma reggel sajnos megjött :( Szomi vagyok nagyon. Örülök, hogy minden rendben a babócáddal :)

Nincs jelen

 

#1758 2012-04-05 16:43

baloghmony
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok! Még egy kérdés eszembe jutott. Van köztetek esetleg vki, aki Elevitet szedett és attól volt hasmenése?

Nincs jelen

 

#1759 2012-04-05 18:06

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

sajnalom mony,

en famibiont szedtem, attol nem volt bajom. figyelj arra,h a beres garvidat nekunk nem nagyon ajanlott szedni!

Szerkesztette: bixi (2012-04-05 18:06)

Nincs jelen

 

#1760 2012-04-06 06:12

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Elõször is gratulálok a Babykhez. Én a háttérbõl figyelek, s csak néha írogatok. Mi a 31. héten járunk, s a kislányommal és velem szerencsére minden rendben. A babásodás elõtt pár héttel sikerült elhagynom az Imuránt (150 mg/nap), s azóta is tünetmentes vagyok mindenféle gyógyszer nélkül.

Mony! Én Elevitet szedek, s az elsõ idõszakban (kb. 2-3 hétig) felváltva volt hasmenésem és székrekedésem. A dokit is megjártam, mert azt hittem belobbant ez a nyavalya. Szerencsére nem. Kidobni rögtön nem akartam a bogyót, mert elég húzós az ára, s szerencsére tudom használni. Azóta semmi bajom vele. Vérképed rendben van?

Nincs jelen

 

#1761 2012-04-06 09:31

baloghmony
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vérvételen kb. 1,5 hónapja voltam, akkor minden rendben volt, még a vasam is. 1 hónapja voltam a gasztros dokimnál, ezért is mondta, hogy õ úgy látja most semmi akadálya a babynek, de az eddgi 1 tasak Pentasa helyett szedjek 2-t. Így hát március eleje óta szedek napi 2 db Pentasat meg napi 1 Elevitet és Protexin Balance-ot, ennyi az össz. És márc. 22-én lett elõször hasmenésem és onnéttól indult meg a lavina, de most már olyan szinten vagyok, hogy alig merek vmit enni, mert úgyis rögtön kijön. 3 napja próbálom elérni a dokimat, de nem sikerül, sajnos hozzá nagyon nehéz mindig eljutni, (volt, hogy 2 hónapot kellett várnom), pedig nagyon jó szakember és nagyon emberi, nem szívesen váltanék.
Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1762 2012-04-07 23:33

Bencze_Agi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok, csak érdeklõdnék hátha valaki tudna nekem valamit mondani a témában.
Babát várunk, már igaz nagyon a végén vagyunk 39+2 :)
Mivel teljesen tünet mentes volt a Chron-om az egész terhességem alatt ezért a gasztro dokimhoz csak 2havonta jártam, most Pentasát és Immuránt szedek de kicsit megkésve olvastam utána, hogy szoptatás alatt nem szedhetõk. :( Sajna a dokimmal csak szerdán tudok konzultálni róla, mert minden kép szeretnék szoptatni. remélem addig nem akar kijönni a babócám :/
Nem tudom, hogy hogy fogom tudni majd szoptatni, vagy abba kell majd talán hagyni õket ?!


Ha valakinek lenne ilyen tapasztalata, és meg osztaná velem azt nagyon meg köszönném!

Mindenkinek jó baba várást, babázást :)

Nincs jelen

 

#1763 2012-04-10 09:59

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Ági!

Mikor én Imurant szedtem, akkor az orvos azt mondta a 6. hónapig szedjem és utána álljak le vele, hogy a szoptatáshoz kiürüljön (3 hónap a kiürülése, pont mint mire hatni kezd). Szerencsére egyáltalán nincs szükségem rá (kopp-kopp), így ezt kb. egy éve mondta a doki. Mindenképp a saját orvosodra hallgass, mert kismillió változatot hallottam már rá, hogy lehet-e vele szoptatni.

Könnyû szülést! :-)

Nincs jelen

 

#1764 2012-04-13 15:01

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

szia Agi!

miota szeded ezeket a gyogyszereket?
nekem azt mondta a gasztrosom,h imurannal lehet szoptatni, masik dokit meg nem kerdeztem.

Nincs jelen

 

#1765 2012-04-16 20:04

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

sziasztok!

beszeltem egy szoptatasi tanacsadoval a gyogyszereinkrol, es az alabbi linket kuldte ma nekem (angolul van, remelem nem baj...) ahol lehet infokat szerezni a gyogyszerek kontra szoptatas kerdesrol!

http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/htmlgen?LACT

remelem mindenki jol van! :)

Nincs jelen

 

#1766 2012-04-19 04:35

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Tegnap voltam orvosnál és a Babócám remekül van. A segítségeteket kérem abban, hogy Ti milyen sûrûn látogatjátok a gasztróst? A nõgyógyász mondta, hogy keressem fel, s beszéljem meg vele a szülés utáni teendõket, gyógyszerezést (most nem szedek semmit). Teljesen jól vagyok, tökéletes a vérképem. Mikor januárban voltam, akkor nem beszéltünk meg következõ idõpontot, mert ha nincs gond, akkor évente egyszer szoktunk menni a férjemmel (Õ is Crohnos), s kb 3-6 havonta csináltatunk vérképet a háziorvossal. Gondoltam, hogy (majd) a 6 hetes kontroll idején benézek a gasztróshoz is. Szerintetek kellene hamarabb?

Nincs jelen

 

#1767 2012-04-19 09:06

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

szia Veró,

engem havonta néz a gasztrós (vérkép kontroll) es a nogyogyasszal is mindig konzultal, a szulesrol is meg az azutaniakrol is. en nem lennek nyugodt, ha o nem latna engem, hiaba en is jol vagyok.....

orulok, h minden rendben veletek :)

Nincs jelen

 

#1768 2012-04-20 19:00

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Bixi!

Köszi. Jövõ héten fel is hívom a dokit, hogy hogyan tovább. Ha jól gondolom már Ti is 30-on túl vagytok. :-)Lassan finish. :-D

Nincs jelen

 

#1769 2012-04-24 15:46

julcsi78
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
gratulálok a babákhoz!
a sgítségeteket szeretném kérni, bár nem pont idevág a kérdés. Nálunk a férjem colitises. amikor pár éve babát szerettünk volna, elmentünk vizsgálatokra, és kiderült, hogy rossz a spermaképe. Ezt 'ráfofták' a colitisre (aktív állapotban van folyamatosan sajnos), igy lombikra került sör, meg is született a kislányunk. most tesót szeretnénk, már több sikertelen lombikon vagyunk túl. Közben egy orvos azt mondta (nem gasztroenterológus), hogy szerinte a colitistól siméán lehetne természetes úton gyerekünk, és lehet, h egészen mástól van a baj.
a kérdésem az lenne, hogy tudtok olyan férfirõl, akinek colitise van, és természetes úton lett gyereke? Mit mondanak általában a nemzõképességrõl az ilyen betegségben szenvedõk esetében?
Elõre is köszönöm!
Üdv

Nincs jelen

 

#1770 2012-04-24 18:24

Jozafer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok,

Egy ideje olvasgatlak titeket, mert a mutetem utan mi is mihamarabb szeretnenk babat a parommal, es hat informalodok. :)

Most megis csak Julcsi miatt pofatlankodtam ide.

Julcsi!

A parom sogora is colitises, meg is mondtak neki par eve, hogy termeszetes uton nem lehet babajuk. Tul voltak mar jo par inszeminacion es ket lombikon, mire megfogant a kisfiuk....termeszetes uton. Jovo hetre varjak a kislanyuk szuleteset, aki szinten termeszetes uton fogant. :)
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet, hogy tenyleg erdemes masfele (is) tapogatoznotok a vizsgalatokat illetoen.

Udv,
Zsuzsi

Nincs jelen

 

#1771 2012-04-25 14:18

Noncsi86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Mi is növögetünk szépen lassan és szerencsére megmutatta magát a pocaklakó Kisfiú:) Két kérdéssel fordulnék hozzátok igy az olvasgatások után mégis bizonytalan vagyok kissé, és a dokik sem mondanak érdemleges választ.
A 25. héten járok és január óta ujra belobbanni látszik a crohnom.Akkor egy hasi uh alapján derült ki mert teljesen tünetmentes voltam , de mondták h idõben elkaptuk és kezeljük.Akkor kaptam 20 mg prednisolont és 46 ról max 3 hét alatt lement a gyulladás/CRP/ 4re! akkor elhagytam a bogyeszt és szedtem tovább a 2 pentasát. most kb 3 hete megint 16 volt a gyull, elkezdtük ismét a szteroidot csak most 10 mg-al de tegnap megint felugrott 11 rõl 2 heti vérvétel után 19re és mondta a doki h kezdjem el a 15 mg-ot. Ugyan olvastam h irtátok meg én is kérdezgettem h állítólag 20 mg alatt nem nagyon megy át a placentán, de kérdem hogy ilyen sûrûn kell szednem igy sem árt neki és az ugye egy dolog h én farkas éhes vagyok tõle és a 6 hónap alatt 9 kiló plusznál tartok de a manó is nagyobb egy kicsit...ez nem gáz?persze legyen nagyobb az jó csak ne a szteroidtól.meg el is írhatták a szülési dátumot m ert 2 héttel idõsebbek ekkorák mint õ......
A másik kérdésem, hogy a betegség miatt nem e lehetne kérni a császárt szerintetek vagy ezt orvosa válogatja?
Megmondom õszintén nagyon félek a szüléstõl és sajnos a fájdalomtûrõ képességem is egyenlõ a nullával.

Köszönöm a segítségeteket. Mindenkinek kellemes babavárát és babázást kívánok a tünetmentesség mellet:) _Noémi

Nincs jelen

 

#1772 2012-04-27 15:04

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Noémi!

A kérdésed második felére tudok válaszolni. Elõször is a gasztróssal beszéld meg, hogy mit gondol a császárról, mert pl. nekem nem ajánlották, mert nagy eséllyel keletkezne a vágás helyén sipoly, így csak végsõ esetben lehet császárom. Másodszor a nõgyógyászt kérdezd meg, mert ugye a döntés (és a szike) az õ kezében van.

A szteroid... Az én orvosom azt mondta, hogy ha gond van, akkor a 20 mg-nál is írnak fel többet, mert még mindig kevésbé ártalmas, mint a gyulladás maga, így szerintem ne aggódj miatta. A 20. hét magasságában 20 volt a CRP-m és a fehérvérsejt szám is nagyon magas volt, de a nõgyógyász és a gasztrós is azt mondta, a terhességben nem azok az irányadó számok, mint normál állapotban. Nem kaptam rá semmit, s a következõ vérvételen kevesebb volt mindkét érték, s panaszom sincs.

Én nem szedek semmit, mégis 10 nappal nagyobb a Babym, mint kellene. Erre azt mondta a nõgyógyászom hogy ez már a genetikai részén is múlik, vagyis, hogy mit örökölt tõled és a párodtól.

Boldog babavárást! Veró

Nincs jelen

 

#1773 2012-05-06 14:07

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok'
jelentkezem, hát mi még várunk bõ 1 évet a projektel, ez most a legújabb dátum.
Nagypénteken megmûtöttek, bélösszenövésem s valami gyulladt folyadék volt a hasüregemben 16cm átmérõjû volt az Uh-n. ami a peteérés során nem tudott kifolyni a petevezeték segítségével ( el van záródva mindkettõ ) :(
Most már endometriosisom is van. A stimuk miatt lett egy szép nagy cisztám is.
A varratszedés után szétnyílt a hasam s ezt már nem lehetett újból varrni. Igaz aznap este feljött egy sebész s minden érzéstelenítés nélkül 2 öltéssel összehúzta. Nem kívánom senkinek se, a párnára ráharaptam s a fejembe nyomtam, úgy ordítottam :mad: nem ért semmit sem, mert kiszakadt így is.
2 nap híján majdnem 1 hónapot töltöttem a Klinikán.
Most már 5. napja, hogy itthon vagyok. Kötözésre a volt sebészemhez járok aki igaz már nyugdíjas, de a mai napig jóban vagyunk  ;)
Bízunk benne, hogy 1 éven belül begyógyul a hasam s megerõsödnek az izmok.
Sajnos semmi jóval nem kecsegtetnek a dokik, hogy már nem igazán bírná ki a hasfalam a tágulást, hogy ha be is vállalnám akkor lehet, hogy a belek repednének meg a terheléstõl, hogy szülni nem engednek mert a sigmánál a varrat szétszakadhat a nyomástól, de a császározás is rizikós, mert elgyengültek az izmok....
Nem vagyunk könnyû helyzetben, javasolták a béranyát...igen ám, de az 5-7 millió. Minden legális, ügyvéd a papírokhoz stb..már utána néztünk.
Bevallom kikészültem, nem vagyok síránkozós, de most bele sem tudok gondolni, hogy ne legyen gyerekünk.
A párom már olyanokat mond, hogy nem engedi, hogy én kihordjam, pedig mindennek ellenére simán bevállalnám.
Elõször várjuk, hogy a zsírszövet felnõjön (most simán belefér egy tojás, olyan mély, látni a belsõ varratokat ), majd hogy a hasfalat össze tudjuk húzni varrás nélkül, hogy ne legyen olyan vastag a heg.

Remélem mindenki jól van, kívánok babásodást s babavárást  :D

Nincs jelen

 

#1774 2012-05-08 13:05

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Zsuzsó!

Nem egyszerû dolog ez. Engem 2010-ben háromszor dobtak a mûtõasztalra, volt egy 4 hónapos kalandom a sztómazacskókkal is, és hát kidobáltak belõlem néhány fontosabb alkatrészt is. A sebész annyit mondott, hogy statisztikailag nulla az esélyem a terhességre, de már többször mondott másoknak ilyet, és mégis lett baby. A gond az, hogy lassan kifutok az idõbõl. Próbálkozunk, próbálkozunk, de azért érzem, hogy nem úgy mennek a dolgok, mint a mûtétek elõtt. Talán hiányzik belõlünk az a fajta akarás, ami benned meg van, és ezért minden elismerésem neked. És hát nálunk is felmerült mind a férjem, mind anyukámék oldaláról, hogy inkább ne szüljek, mint hogy valami bajom legyen. Nem hibáztatom õket, iszonyú dolgokat éltek át mellettem a kórházban, szóval érthetõ a reakciójuk. Férjem szerint az a fontos, hogy éljek, mert az neki nem sok örömöt okozna, ha lenne egy babánk, velem meg történne valami a szüléskor. Én gondolkoztam az örökbefogadáson is egy ideig, csak a férjem azt mondja, ha nekünk nem lehet, másét nem szeretné felnevelni. Ezt meg nekem kell elfogadnom. Igazából már mindegy, mert tényleg kifutunk az idõbõl, és ezt sem könnyû feldolgozni. Nagyon drukkolok neked, de a férjedet is megértem. Jobbulást, remélem sokkal jobban-szebben fogsz gyógyulni, mint ahogy most gondolod. :)

Nincs jelen

 

#1775 2012-05-11 06:15

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Én Crohn-os vagyok!Tavaly december 4.-én a tesztem pozitívat mutatott!Nagyon örültünk neki,de volt aggodalmunk mivel akkor éppen medrolt szedtem,és a pentasat amit most is szedek.December 19.-én voltam dokinál akkorra kaptam idõpontot,viszont mivel fiatal terhességet látott a doki azt mondta jöjjek vissza 2 hét múlva (akkor számítások szerint 8 hetes voltam)2.hét végén barnázni kezdtem így rohantam egy másik dokihoz aki ikreket állapított  meg és nem nagyon látott élet jeleket.Rá pár napra el is vetéltem!Azt mondták hogy a sok szteroid ás antibiotikum legyengítette az immunrendszeremet és rá ment a influenza.Ezért vetéltem!
Nem tudom lehet így van!
Ne adtuk fel persze a dolgot,amikor lehetett már belevágtunk újra!!!:)
Most elvileg kb.5-6 hetes terhes vagyok már a 3.heten rohantam dokihoz,alig találta meg a picurt.most 14.-én hétfõn megyek újra és akkor lesz pontosabb a hetek száma!Nagyon aggódom mert viszont úgy néz ki a Crohn-om felütötte fejét a kis szemétje(Bocsi a szó használatért),úgy hogy,nem egyszerû,de bizakodó is vagyok!!!
Muszáj annak lennem!! Nagyon szeretném a babát!!!
Röviden ennyi.Majd írok mi hogy alakult!!!

Nincs jelen

 

#1776 2012-05-11 12:09

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

zsuzso: nagyon sajnalom :( nem is tudok mit mondani, igazan.... a legfontosabb most, h te rendbejojj, es aztan meglatjatok hogyan tovabb. ha tenyleg nem tudod kiviselni a terhesseget, nem eri meg a sajat eletedet kockaztatni! de egyelore meg ez talan varhat,h ezen gondolkodjatok. nagyon sok kitartast, es opotimizust, ahogy szoktad!!

sugi: jo hirek :) marmint az ujabb babó. en sajnos vegig szedem a medrolt amiota babasodtam (most jarok a 34. heten) halistennek semmi bajom nincs tole se nekem sem a babanak. most milyen gyogyszereket szedsz? mennyire aktiv a Crohn? varunk a hirekkel, szoritok :)

Nincs jelen

 

#1777 2012-05-14 09:10

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia bixi.
Jelenleg nem annyira aktív csak villogtatja magát néha reggelente.Semmivel nem tudom a jeleket össze téveszteni.Gyomor görcs ami lassan halad lefele,vékonybél vastagbél és futás wc.Viszont úgy veszem észre csökkenteni tudom azzal,hogy most nagyon betartom mit eszek!Jelenleg csak pentassát szedek(épp elég).!Nehéz betartani az étkezést a csábulások miatt,mivel gyakran kívánok meg számomra egészségtelen kajákat,de igyekszem kompenzálni mással.Az a szerencse,hogy a sósat jobban kívánom mint az édeset!!:)
Pénteken haza kellett jönnöm a melóból mert kicsit barnáztam,hivtam dokit mit tegyek mondta szigorú fekvés!!Be  tartom ma se mentem!!Most már úgy néz ki nem barnázom!!:)
Du.megyek dokihoz!!Remélem minden rendbe és fejlõdik rendesen a picurka!!!Nagyon izgulok!!!!!

Nincs jelen

 

#1778 2012-06-05 21:00

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok'
mi van veletek ? jól van mindenki ?

Nincs jelen

 

#1779 2012-06-07 15:40

Kispece
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Én kb. 4 éve vagyok colitises, kb. fél éve folyamatos gyulladásban vagyok, ezért most imurant, budenofalkot és pentasát szedek. Nagyon szeretnénk már kisbabát, de nyilván amíg nem leszek "jól" nem vágunk bele, viszont attól félek, hogy ez a sok gyógyszer milyen hatással lesz a babára? Ha van hasonló tapasztalat, kérlek írjátok meg!

Köszönöm
Kispece

Nincs jelen

 

#1780 2012-06-16 22:37

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

sziasztok!

oromhirrel jovok:
06.11-en 14.08kor megszuletett kislanyunk Lua 3380g, 51cm-rel termeszetes uton erzestelenites nelkul.
Mindketten jol vagyunk, mar itthon :)

Nincs jelen

 

#1781 2012-06-17 10:11

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Helló Bixi!
Már vártam ezt a hírt!! Gratulálok!:):):) Legyetek nagyon boldogok!

Nincs jelen

 

#1782 2012-06-17 12:12

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Gratulálok Bixi!!! :) Nagyon jó egészséget nektek és sok-sok boldogságot!

Nincs jelen

 

#1783 2012-06-18 08:36

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Gratulálok! Jó egészséget babának és mamának!!!!!! Tudsz szoptatni?

Nincs jelen

 

#1784 2012-06-18 10:57

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Gratulálok a kis Csöppséghez !   ;)

Felsírtál, s könnycsepp hullt mennybõl a földre,
a hónapok csendjét kis lényed megtörte.
Mamád, ki méhében néked otthont adott,
az élettõl egy csodaszép kislányt kapott.
Mint legdrágább kincsét, magához ölelt,
elfáradt, de ily szép terhet még nem viselt.
Testével érezte, ahogy kis szíved dobban,
s annyira szeretett, hogy nem lehet jobban.
Hálás tekintetét az égnek felemelte,
s legszebb gondolait mind feléd terelte.
Arcod köré fonta két puha tenyerét,
s néked adta keble mindösszes kenyerét.
Sötét volt, csak a békés csend figyelt,
s léted minden kérdésre megfelelt.
Egyszerre lélegzett most anya és lánya,
s érezte, élete már nem volt hiába.

Nincs jelen

 

#1785 2012-06-20 16:34

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

koszonom lanyok, aranyosak vagytok.
zsuzso: ezen el is pityeredtem, a hormonok ugy latszik nem nyugszanak :)

szoptathatok igen, hala az egnek, van is tejcsi  boven.

8mg medrolon vagyok, minden orvos azt mondta mehet a szopi. egyelore (kopp-kopp) nyugszik a Crohn, sot szules ota mar nem is hasmenos az allag, igy csokkenni fog a medrol jovo hettol. szules elott lett volna a csokkentes, de 2 hettel hamarabb jott a baba.

lanykam egy angyal, ejszaka alszik 5-7 orakat!

estenkent fajdogal a poci, bal mellem sebes de ez minden.

mindnekinek szep napot! :D

Nincs jelen

 

#1786 2012-06-21 10:16

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Örülök Bixi! Nekem is szülés után 1 évig teljesen rendben volt a colitis, úgy, hogy elõtte nekem is az 5. hónaptól hasmenésem volt. Sõt mindent ettem/ehettem amikor szoptattam, állítólag ilyenkor olyan a hormonoktól a szervezetünk, mintha medrol löketet kapna! Lehet, hogy jó hatással van a szülés a betegségünkre... A hasfájás meg max 3 hónap. Bephantent kenj a melledre. Imurant mennyit szedsz? Szép napokat!

Nincs jelen

 

#1787 2012-06-24 15:40

baloghmony
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Gratulálok bixi! Jó egészséget kívánok nektek!

Nincs jelen

 

#1788 2012-06-25 10:51

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Jaj Bixi!Most olvasom...Gratulálok!Nagyon örülök, hogy rendben vagytok.
Szerencséd van a lánykáddal. Nálunk nem ilyen nyugis a helyzet. Bár múlt héten töltöttük a három hónapot, talán valamivel javul a helyzet. Nem szeret aludni a kisasszony. Meg már túl vagyunk egy középfül gyulladáson meg egy könnycsatorna átmosáson. Szegénykém...Azért nem is nagyon jelentkeztem, mert nem tudtam letenni egy pillanatra sem. Nagyon anyás...most kezd talán megtanulni egyedül elaludni...de estére mindig elromlik a helyzet...
Majd írj, hogy mi hogy ment.

Zsuzsó!

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Nem lehet ilyenkor mit mondani...De fel a fejjel. Semmi sem lehetetlen. És az akaraterõ és a kitartás meg van benned!Jó egészséget kívánok, és mielõbb épülj fel.

Nincs jelen

 

#1789 2012-07-09 18:52

baloghmony
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok! Van még köztetek valaki, aki crohn/colitises és mostanában szeretne babát? Megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat,nyûgjeinket stb...

Nincs jelen

 

#1790 2012-07-12 11:22

Rena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia baloghmony!Én is crohn beteg vagyok 2005-óta és most várom a 3-dik babámat jelenleg a 20-hétben járok!Szívesen válaszolok bármilyen kérdésre!

Nincs jelen

 

#1791 2012-07-12 13:17

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

sziasztok!

jottem egy kis helyzetjelentesre, tegnap volt a babam 1 honapos :)
nagyon jol telnek a napjaink, eszik alszik, neha nyuglodik, de semmi veszes :) csak anyatejet kap, van is boven, szepen fejlodik halistennek! az esti etetes utan egyszer kel ejjel es aztan kora hajnalban, szoval meg pihenni is lehet mellette, es szep lassan kezdi megszokni,hogy egyedul kell elaludnia es hogy napkozben sem lehet mindig olben.
en is jol vagyok Crohn ugyileg, 1-2 nap volt amikor elkezdtem aggodni,hogy mi lesz, de nem lett semmi szerencsere :)

tobbiek hogy vagytok?

baloghmony: szivesen valaszolunk/beszelgetunk babavarasrol, meg nagyon friss az elmeny ;)

Nincs jelen

 

#1792 2012-07-12 21:55

Noncsi86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Elõször is Gratulálok az újszülöttekhez kicsit lemaradtam bocsi....
Nálunk minden okés,  a Crohn-om abszolút csendes...láthatatlan,érezhetetlen mintha nem is lenne....Babóca szépen növöget így 37 hetesen mérték utsónak 2450 g volt és minden rendben, jövö héten kezdjük a ctg-ket.
Baloghmony én is szívesen megosztom veled az átélteket igaz mindjárt vége a pocakos korszakomnak de szívesen beszélgetek róla mert nagyon jó dolog a terhesség.....igaz voltak bökkenõk meg egyebek de nem bántam meg h bevállaltuk a kisfiút a betegség ellenére.....Hát további szép estét és jó babázást:)

Nincs jelen

 

#1793 2012-07-13 13:40

baloghmony
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok! Jó, hogy ilyen sokan írtatok. Mi most épp 5. hónapja próbálkozunk a babával, eddig sikertelenül. Az a helyzet, hogy attól kezdve, hogy próbálkozunk, nekem a Crohnommal folyamatosan problémáim vannak, annak ellenére, hogy a vérképen csúccszuper (annyira tökéletes, hogy még a koleszterinemet is sikerült letornásznom a határéréték környékére úgy, hogy a gyógyszert is abbahagytam). 1 hónapja voltam dokinál, akkor kaptam 6 napig Normixot meg ugyanúgy mint eddig a napi 2 tasak Pentasát, illetve a savamra Quamatelt. Azt mondta szedjem be a Normixot és próbálkozhatunk tovább. De nagyon aggaszt, hogy vannak napok, amikor egész jól vagyok, máskor meg fél nap is görcsölök pedig a diétát nagyon betartom. És hol bal oldalt szurkálódik a hasam, hol pedig jobb oldalt, ahol eygszer láttak szûkületet, de azóta akárhányszor nézettem meg (voltam 4D uh-n is), nem látnak semmit ott. Pedig érzem, hogy ott állandóan, mintha feszítene, mert nem tud átmenni rajta rendesen a tartalom (gondolom én). Szóval az aggaszt leginkább, hogy nem igazán mondhatom el, hogy tünetmentes vagyok. És nagyon beleültették a bogarat a fülembe, mert azt mondta nekem valaki, hogy ha autoimmun betegségem van, akkor jobb, ha csináltatok antiTPO vagy micsoda vizsgálatot, mert valószínûleg túl sok ellenanyagot termel a szervezetem és nagyon erõs babának kell lennie, ha megmarad. Hát totál elszomorodtam.
Most 2. hónapja vezetem a hõgörbémet, azon elvileg látszódik rendesen peteérés, 14 napos luteális fázis, tehát nõgyógyászatilag elvileg nem látszik semmi akadálya.
Nézettem TSH -t, 0,6 lett, azt mondták, hogy az már a necces kategória.... Én meg csak egyre türelmetlenebb vagyok, már nem tudom mit csináljak vagy merre induljak.
Már nem is szeretek babákat látni, mert csak potyognak a könnyeim, hogy nekünk mért nem sikerül. Ennyi az én történetem, bocsi, ha kicsit hosszúra sikeredett.

Nincs jelen

 

#1794 2012-07-13 13:52

Anni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia baloghmony!
Nehéz ilyenkor igazán jót tanácsolni, ami használ is.

Nekem van egy lányom, õ úgy jött mint a gyorsvonat - akkor még nem tudtam, hogy Crohn beteg vagyok, bár tüneteim már voltak. Õ most már 7 éves. Öt éve szeretnénk még egy babát a párommal. Mondhatom, hogy túl vagyunk szinte mindenen, makk egészségesek vagyunk ilyen téren mindketten, elvileg nincsen akadálya a babucinak. Mégsem jön...

Képzeld, azt olvastam, hogy a crohn nem, a colitis viszont autoimmun betegség.

Nincs jelen

 

#1795 2012-07-13 14:50

baloghmony
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Anni!
Nem vagy fent véletlenül a ciklus.hu fórumán? Nagyon jó kis közösség gyûlt össze, sokan vagyunk sajnos, de minden hétre jut valaki, aki éppen babás lesz. Amíg beszélgetünk, megvitatjuk egymás hõgörbéjét, tüneteit addig is gyorsabban telik az idõ. Persze nem akarlak innét elcsábítani, mert én eddig itt is mindig kaptam választ a kérdéseimre és azért jó, hogy ti akik most írtatok, mind babásak vagytok már. :)
Nálam az is gáz egy kicsit, hogy nem mindig ugyanazon a ciklusnapon van peteérésem, továbbá, hogy rengeteget fáj, meg görcsöl a hasam és így nem tudom eldönteni, hogy mikor van ovulációs fájdalom. Azt megkérdezhetem, hogy nektek mennyi próbálkozás után sikerült?

Nincs jelen

 

#1796 2012-07-13 22:01

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Halihó!

Hát nem is tudom , hogy hol kezdjem.
Én 18 éve vagyok beteg és  3 gyermekem van.
Nem tudom mit tudnék igazán tanácsolni nektek.
Hõmérõzés??Soha nem próbáltam.Peteérés???Soha nem néztem.
Bár az elsõ fiam születése elõtt volt , hogy a doki mondta most van peteérés lehet próbálkozni.Hát arra nem sikerûlt.Aztán én soha nem is néztem.Egyszerûen  csak együtt voltunk .Soha nem gondoltam arra , hogy talán most .Aztán bekövetkezett amit vártunk magától.Talán az a baj , hogy túlsáágosan is azzal vagytok elfoglalva , hogy most lehet most talán sikerûlt.Próbáljatok meg ne arra gondolni és talán akkor nem is stresszelitek magatokat annyira.
Nekem volt a második szülésem elõtt egy ikerterhesség vetélésem.Amikor lehetett újra próbálkozni akkor én is mindig kétségbe estem , hogy már megint nem jött össze , aztán feladtam.És csak simán boldogan együtt voltunk és jött a  lányom.
szóval amit tanácsolni tudok az csak az , hogy kerüljétek a sresszelést ezzel a mikor lehet dologgal és csak egyszerûen éérezzétek jól magatokat a párotokkal.Szóval lányok kitartás!!!!
Bocsi , hogy belekotyogtam!!!:P:P

Gratulálok a babásoknak!!!!:D

Nincs jelen

 

#1797 2012-07-14 08:15

picurka1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Baloghmony!

Én egy éve vagyok indeterminált colitises, március óta 2-3 hetes kihagyásokkal aktív (véres hasmenések formájában). Mi is babát szeretnénk, de nekem már van egy kisfiam, aki még a betegségem elõtt született.
Kb. másfél hete Medrolt szedek, így eddig csak a betegség miatt nem akartunk próbálkozni, most már a gyógyszer miatt sem.
Mi már lassan másfél éve szeretnénk babát, de amióta beteg vagyok, lényegében alig volt a próbálkozásra lehetõség.

Mostanában az én peteérésem is eléggé kiszámíthatatlan, 24-30 nap között ingadozik a ciklusom.

Én a Corax ovulációs tesztet használom (DM-ben szoktam venni, de gyógyszertárakban is van szerintem). Ez nekem pontosan megmutatja, hogy mikor van peteérésem, a kisfiam is ezzel fogant.

Én a kisfiamra is másfél évet vártam, 2 vetélést követõen maradt meg, így tudom milyen nehéz a várakozás, de elõbb-utóbb hidd el össze fog jönni. :) Lelkileg engem is nagyon megviselt, rosszul esett minden baba vagy kismama látványa, és akkor ezt sajnos senkivel nem tudtam megbeszélni, még a férjem sem értette meg.

Most, hogy õ már van nekünk, sokkal könnyebb. Nagyon vágyom még egy babára, de könnyebben el tudom fogadni, hogy várni kell. Minket inkább csak az a tényezõ sürget, hogy lassan lejár a gyesem, és meg kell beszélnem a munkahelyemen, hogy hogyan tovább, mert nem terveztem, hogy vissza megyek dolgozni (mellesleg egyelõre fogalmam nincs, hogy ha ilyen gyakran aktív lesz a betegségem, hogy fogok tudni bejárni), illetve a cégnek sem jönne jól, ha aztán pár hónap múlva eljönnék megint veszélyeztetett terhességgel táppénzre.

Szóval most azon vagyok, hogy rendbe jöjjek, a Medrolt el tudjam minél gyorsabban hagyni, és aztán újra próbálkozhassunk. Még ígyis aggaszt, hogy mi lesz a betegségemmel a terhesség alatt, de bízom benne, hogy csak jobb lesz.

Nincs jelen

 

#1798 2012-07-14 10:12

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

baloghmony (es a tobbiek akik ujabb pozitiv tortenetet szeretnenek olvasni ;) )

az en historiam eleje is nagyon nehez volt. spontan estem teherbe meg 2010ben, de azt a babat sjanos a 34. terhessegi heten elvesztettuk :(, akkor jott elo eloszor a Crohn nalam. ez 2010 novembere volt, onnantol kezdve aktiv voltam kovetkezo juniusig, es ez volt eletem legnehezebb par honapja!, medrolt pentasat salofalkot budenofalkot szedtem tobbek kozt, 2011 majustol imurant is. aztan juniusban a tukrozes vegre igazolta a remissziot, igy kezdhettunk probalkozni. Oktoberben megfogant a kislanyunk ismet spontan 100mg imuran es 8mg medrol mellett. a 10.heten ujra aktiv lett a Crohn, fel kellett emelni 32-re a medrolt, majd fokozatosan csokkentve, szepen nyugalomban zajlott a terhesseg, es most 1 honapja megszuletett makkegeszsegesen a kislanyunk! :D

nem mondom, rengeteg aggodalmat okoztak a terhesseg alatt a gyogyszerek, de halistennek semmi baja nem lett a babanak, es most szoptathatom is!

sokan elmondtak mar elottem, es tenyleg igaz,  hogy a gyogyszerek kevesbe artalmasak mint a gyulladas, es tobb olyan gyogyszer van amivel kihordhato a terhesseg vagy lehetseges a szoptatas. ehhez persze kell a megfelelo orvos is.

amikor elvesztettuk az elozo babat csak arra gondoltam,h ujra terhes akarok lenni, de az orvosok sokaig nem engedtek, majd mire zold lampat kaptunk, addigra mar lenyugodtam es elfogadtam a helyzetet, nem gorcsoltem a babara, es a 3. honapban ossze is jott.


kivanom,hogy neked is mielobb sikeruljon, addig is fo a nyugalom!!!

Nincs jelen

 

#1799 2012-07-16 10:53

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

SZIASZTOK

A SEGÍTSÉGETEKRE LENNE SZÜKSÉGEM.
Négy hónapos a kislányom, akit szoptatok. 5 hónapja nem szedek semmilyen gyógyszert, eddig jól is voltam. Most viszont úgy tûnik ismét támad a chron pajtás. Fáj a sigmánál, egyenlõre nincs hasmenésem.
A szoptatás miatt szeretném még kicsit húzni, de félek, hogy nehogy megint nagy gond legyen. Tudnátok olyan természetes szert, amit lehet szoptatás alatt is enni vagy inni
A zir-gastro mond valakinek valamit

Nincs jelen

 

#1800 2012-07-16 12:52

baloghmony
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Anita! Én 3 hétig szedtem múlt hónapban  a zir-gastro -t, a dokim ajánlotta, azt mondta a most kaphatók közül ez a legjobb és érdemes rá több pénzt áldozni,mert tényleg nagyon jó. Nekem nem tudom, hogy az -e vagy a Normix, vagy mindkettõ, de határozottan jobban lettem tõle, igaz nem rögtön, hanem kb. 1 héttel a Normix abbahagyása után. Én csak javasolni tudom neked, ha teheted próbáld ki. Ezentúl én is veszek minden hónapban legalább 1 dobozzal.
Én még kamilla teát szoktam inni, naponta 1-2 csészével ízesítés nélkül. Az a lényeg, hogy 5 percnél tovább ne legyen a vízben a kamilla, mert nagyon keserû, savas lesz és ne forrón, hanem csak langyosan kortyolgasd. Valamennyit ez is ér szerintem, hiszen gyulladáscsökkentõ hatása van.
Gratulálok a babádhoz és jó erõt, egészséget kívánok nektek!

Szerkesztette: baloghmony (2012-07-16 12:56)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB