#1851 2012-12-29 13:54

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Én tegnap beszéltem a dokimmal,hogy imuran mellett kaphat-e anyatejet majd a kislányom.Azt mondta,hogy megoszlanak a vélemények,de a csecsemõs mondja majd ki a végsõ szót.Beszokták vizsgálni a  tejet és ez alapján mondanak véleményt.Nagy tapasztalat náluk(SOTE 1 számú),hogy nem engedik.Én azért reménykedem!!!Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1852 2012-12-29 18:13

Rena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Gerappa!Én is úgy döntöttem hogy szoptatok és szépen fejlõdik a drágám,megnyugtatnak a szavaid remélem jól döntöttem hogy szoptatok Bixivel tényleg jó lenne beszélni csak sajna nem lép fel ide,pedig biztos tudna tanácsot adni!Vérképem nem olyan rossz kop-kop-kop!Tünetmentes újévet kívánok mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1853 2012-12-29 19:34

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Rena! Privit kellene írni Bixinek, hátha arra válaszol, mert sokunkat érdekel ez a téma. Tükrözésen mikor voltál?A vérképed mit mutat? Crp, fehérvérsejt jó? Nekem azt nézi a doki, meg a vasat, mert az 4,6 volt a nyári nagyobb belobbanásom óta. Azóta vérszegény is lettem. Boldog babázást Neked, és mindenkinek tünetmentes boldog Új Évet!

Nincs jelen

 

#1854 2012-12-29 20:04

Rena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Gerappa!Köszönöm szépen,Tükrözésen már van 8éve hogy voltam mert közben volt mûtétem a crohn miatt de már mondta a dokim hogy kéne csinálni csak vagy a terhesség jött közbe hol a szoptatás!Mert nekem a pici a 3.babám van egy 4és fél éves fiam és egy 3éves kislányom meg a pici.Csak velük nem szedtem az imurant csak a pentasát és ezért tudtam 2évig szoptatni a kislányomat,és tavaly márciusban elkezdtem az imurant egybõl terhes lettem!Crp az változó mert volt hogy felment 20fölé de volt úgy hogy 5körül van,fehérvérsejtem az jó de vérszegény vagyok én is szülés után volt 9valamenyi.de gondolom te is szeded a vasat is,és te mikor voltál tükrözésen?És mennyi idõnként csinálják neked?

Nincs jelen

 

#1855 2012-12-29 20:27

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia! Én évente megyek sajnos, 15 éve megvan a colitis, 2 éve egy kis polipot is leszedtek és azt mondta a dokim, hogy évente kell nézni... Csak nyáron be volt gyulladva úgy tükröztek meg, és 3 hónap kellett, mire helyrejöttem.... Augusztus óta szedek imurant, de ha terhes leszek én sem megyek egy ideig tükröztetni. Imurant mire írták, ha nem tükröztek? Nekem nem hatott a szteroid már, azért kaptam. Nekem is van egy 4 éves lányom, aki mellett csak szalazopyrint szedtem, azzal lehetett szoptatni. Vasat is kapok, csak lassan épül be...Januárban megyek vérvételre.

Nincs jelen

 

#1856 2012-12-30 08:23

Rena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia!crohn-ra kaptam mert már nem voltam jól a pentasától és meg volt beszélve hogy elkezdem szedni az imurant aztán lesz a tükrözés is,csak terhes lettem egybõl úgy hogy megint elmaradt!De most már nem fogom megúszni,polipot kimutatta a vérképed?Nekem érdekes nem akartak adni szteroidot egybõl az imuran jött szóba,mit értesz az alatt hogy 3hónap alatt jöttél rendbe?

Nincs jelen

 

#1857 2012-12-30 21:04

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia! Polipot nem mutatta ki semmi, csak a tükrözés során látták. Elõtte egy évvel semmi nem volt.... De már 15 éve colitises vagyok, ez is indokolja az évenkénti tükit sajna. Mondjuk így jöttek rá a polipra. Idén a szokásos éves tükire mentem, csak elõtte 2 héttel elkezdtt menni a hasam, szóval tudtam, hogy megint begyulladt. De a doki megtükrözött, majd szabira ment 3 hétre. A tüki után már nem 1x, hanem 6x, majd 8x ment a hasam, meg rántott husit is ettem, ami bekavart, úgyhogy még a doki visszajövetele elõtt bekerültem a kórházba, 3 hét solu-medrol, meg infúzió, mert már napi 15x ment és szinte csak vér... Étvágyam semmi, crp 36 volt.Aztán folyamatosan medrol csökkentés mellette meg elkezdtük az imurant. 3 hónap kellett, mire rendezõdött a széklet. Még egy ilyet nem kívánok az ellenségemnek sem. Elõtte is volt 1x nagyobb, de akkor a medrol helyrehozott. De szerencsére most az imuran úgy tûnik hat, remélem sokáig így is marad, aztán jöhet a 2. baba. Ügyes vagy, hogy ennyi kis lurkót vállaltál, gratulálok hozzájuk! Crohn-ra hamarabb adnak imurant, nálunk csak ha a medrol nem hat.

Nincs jelen

 

#1858 2012-12-30 22:17

Rena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia!Szegény ezt nem lehetett könnyû az biztos engem napi 3,4 hasmenés letud taglózni,hát ez nagyon durva lehetett.És most már nincs is hasmenésed?Mert elvileg fél év kell mire elkezd igazán használni.Köszönöm szépen,imádom is õket és remélem õk nem öröklik ezt a nyavaját tõlem.Amúgy én 8éve vagyok crohnos.És mit mond a doki mikor vághatok bele a baba projektbe?Neked is javult az állapotod terhesség alatt?Mert én terhesen nagyon jól voltam mind a 3mal.

Nincs jelen

 

#1859 2013-01-04 14:11

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia! Szerencsére nincs, úgy 3 hónap alatt hatott nagyjából az imuran, de 2 havonta megyek kontrollra, vérvételre. A doki nem nagyon mondott semmit, jövõ héten megyek nõgyógyászhoz, mert a belobbanás miatt 3 hónapig nem is menstruáltam, lehet mert nagyon le is fogytam... Terhesség alatt volt egy kis enyhe belobbanás úgy 24. héttõl, nekem szülés után lett nagyon jó 1 évig, mindent ehettem, de sajna utána belobbant. Remélem most hat az imuran jó sokáig, ebben bízom. Ezek szerint Neked nem hat, hogy megy a hasad??

Nincs jelen

 

#1860 2013-01-07 15:57

Rena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia!Én is 2,3 havonta járok vérvételre sajnos,azért nem használ nálam az imuran mert testtömeg alapján állítják be és nekem a terhesség miatt nem lett emelve az adag.Mostanában nem mértem magam de olyan 75-80kg lehetek és arra kevés a 100mg imuran!Nekem meg pont fordítva volt terhesen bármit ehettem semmi nem ártott.Neked mit mondtak a gyerekek mennyire szokták örökölni?

Nincs jelen

 

#1861 2013-01-07 21:05

Dorci83
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok! Olvasgatom a fórumot, de még nem írtam. Gondoltam megosztok veletek egy-két dolgot a tapasztalataimból, hátha hasznára válik valakinek babásodás témában :)
Másfél éve derült ki a colitis, egész vastagbél érintett (imuran, pentasa, medrol, salofalk klizma). Szerencsére hatottak a gyógyik, és jól lettem elég hamar, és sikerült "teherbe" esnem, amit már régóta vártunk... Pocakosan szedtem imuránt és pentasát végig. Az elején volt para a nõgyógyász részérõl, több vizsgálatra kellett mennem, de nem bántam egy cseppet sem. Augusztus végén egészséges és gyönyörû babánk született. Végig véreztem a hatodik hónapig gyógyszerszedés mellett is (mármint colitiszesen véreztem), aztán az utolsó három hónap teljesen tünetmentes és nyugodt volt. A vége egy nagyon csúnya toxémia lett, de ez most már mellékes :) Ja, a szoptatásról le lettem tiltva az imurán miatt, szóval egy csepp anyatejet nem kapott a drágám. Olvastam, hogy sokan szoptatnak imuránnal, de õszintén szólva a párom nem akarta, mert semmi biztosat nem tudtak mondani a dokik a hatásáról, szóval nem kockáztattunk. Ha õ nem ellenzi, és persze a dokim nem tiltja ennyire, én szoptattam volna szerintem...
Négy hónap telt el szülés óta és most kezdtem érezni, hogy vmi nem okés a hasamban, szóval ismét salofalk klizma, de úgy érzem használ. Eddig minden okés volt.

Rena, az örökléssel kapcsolatban ne aggódj szerintem, a hajlamot ugyan örökölhetik, de az még messze nem azt jelenti, hogy betegek lesznek.
Imuránt én is keveset szedtem a súlyomhoz képest, szóval két hónapja nem szedem... Csak pentasa granulátumot. Lehet, hogy elvagánykodom, de szeretném elhagyni legalább az egyik gyógyszert.

Gerappa, remélem tényleg hat az imurán és jöhet a következõ lurkó... :)

Minden jót nektek, és tünetmentes babázást/babavárást kívánok! Én nagyon élvezem a helyzetet most.... :)

Nincs jelen

 

#1862 2013-01-09 13:36

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Rena! Én is azt hallottam, hogy a hajlamot lehet örökölni, bár nekem sincs egy olyan felmenõm, rokonom, hogy bármi emésztési baja lett volna.... Lehet, hogy kevés az imuran én 56-57 között mozgok. Szoptatsz még? Beszélj Bixivel. Oltást kaphat a pici?
Dorci 83! Ne hagyd abba az imurant! Én nyár végén, amikor nem akart abbamaradni a vérzés, kétségbe voltam esve, hogy el kell távolítani a vastagbelet bejelentkeztem Kovács Ágotához. Õ azt tanácsolta, hogy az imurant és a szalazopirynt soha ne hagyjam abba, semmi körülmény között! Nem lehet hozzászokni, mint a medrolhoz, és ha használ akkor évekig tünetmentessé tehet! Én hiszek neki, ezután már csak a biolgiai kezelés jön, de ahhoz is kell imuran. Te kit kérdeztél meg a szoptatásról? Tünetmentes babázást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1863 2013-01-09 16:16

Rena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Gerappa!Igen még szoptatok de már kicsit nyugodtabb vagyok,gondolkodtam hogy írok privit a Bixinek,szoptatás alatt nem hiszem hogy emelni fogják az adagomat pedig jobb lenne mert nem vagyok túl jól!Szorítok mielõbb jöjjön a gólya hozzád!
Dorci 83!Szerintem se hagyd abba könnyen vissza lehet esni sajnos,8évig csak pentasan olyan jól voltam,most pedig szülés után valami katasztrofális pedig az imurant is szedem közel egy éve!Tünetmentes éveket mindenkinek!
:)=(

Nincs jelen

 

#1864 2013-01-10 15:30

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

sziasztok!

huhh.

en csak a sajat esetemet tudm leirni.
4 honappal a teherbeesesem elott kezdtem szedni az imurant napi 100mg-ot.
ezt az adagot azota is szedem (terhesseg alatt sem emeltek,pedig 14kg jott fel), es szoptatok (visszamentem a normal sulyomra, 51kg)!!!!
a kislanyom epp holnap lesz 7 honapos.
semmi baja nincsen.
A SOTE Ien szultem, ahol szerintem kivalo szakemberek vannak, es mind a nogyogyasz, mind a csecsemos es gyermekorvosok tamogattak a szoptatas kerdeseben. meglepodve olvastam bejcsi hsz-t az ellenkezojerol.... az egyedulki dilemma a medrol miatt volt!!
a kicsinek nem kell semmifele ellenorzesre jarnia emiatt.
a sajat gyerekorvosom is csak a medrol miatt kerdojelezett kicsit, de nem az imuran miatt.
a gasztrosom szinten azt mondta az imuran mellett nem is kerdes,h lehet-e szoptatni,mert mar rengeteg vizsgalat tamasztja ala, hogy lehet!

szoval en elso naptol kezdve szoptatm a lanyomat, mostansag kezdi az egyik szopit elhagyni a fozelekert cserebe :)

egyebkent teljesen jol vagyok en is halistennek :)

oltasokat megkpata a kicsi a kotelezoket es a nem kotelezoket is, minden gond nelkul.

eddig ossz-vissz ketszer kellett szivni az orrat 3-3 napig amiota megszuletett.

bocsanat,h eltuntem, de sokat utazgattunk.....mostmar figyleek, ha van kerdes!

azt meg kotve hinnem, h az imuran tejallergiat okozna. de nem vagyok orvos.

ja es BÚÉK

Szerkesztette: bixi (2013-01-10 15:51)

Nincs jelen

 

#1865 2013-01-10 15:50

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

aki tud angolul itt van egy anyag amit egy szoptatasi tanacsadotol kaptam (akit szinten az imuranrol kerdeztem, es megnyugtatott):

http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/s … /~CrU4j7:1

itt amugy barmilyen gyogyszerre ra lehet keresni terhesseg es szoptatas kapcsan:
http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/htmlgen?LACT

Nincs jelen

 

#1866 2013-01-10 22:06

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Örömmel olvasom,hogy Bixi,Te is a SOTE 1-re jártál és ott engedték az anyatej adását.Az én gasztrósom azt mondta,hogy a nõgyógyásszal beszéljem meg,õ meg "továbbpasszolt".Az is igaz,hogy azt mondta a doki,hogy függ az imuran adagjától és a felszívódástól is.Bixi,neked vizsgálták a tejet?Már szülés elõtt tudtad,hogy mehet az anyatej?Én 63 kg-ról indultam,jelenleg 11 kilót híztam,de van még hátra bõ 5 hét.Hát most már egyre kíváncsibb és bizakodóbb vagyok.Jó egészséget kívánok mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1867 2013-01-11 10:40

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

szia bejcsi!

engem befektettek a SOTEra a Crohn miatt a 37.heten megfigyelesre. Naponta volt CTG meg még extra vervetel es UH. Ott a dokim jott mindennap hozzam es a szulesznom is tobbszor. Nekik mar akkor felvetettem, h mi lesz a szoptatassal, igy mig bent fekudtem a szulesznom kezdett utana erdeklodni a csecsemosoknel, gyerekovosnal, gyerekgasztron stb. Igy is mikor szultem, mellre tehettem, a kolosztrumot megkapta (delutan 2kor szuletett) de masnap kora estig aztan nem szoptathattam mert meg nem kaptam valaszt. babo szerencsere sokat aludt kozben, de mondjuk aztan besargult a folyadekhiany miatt, de ez a legkevesebb. aztan mondtak,h hajra szopi :)
kezdj el erdeklodni mielobb!
A tejemet nem vizsgaltak, eszembe sem jutott ez (meg masnak sem ugy tunik). Szerintem amugy szoptatasban nem a nogyogyasz van leginkabb otthon, bar jo ha o is rabolint. nekem a SOTEs nogyogyaszom is a medrol adagjat szabta meg, x mg-ban hogy mennyitol szoptathatok, az imuranra azt mondta az okes.

Jovoheten megyunk 7 hos statuszra dokinenihez es megkerdem kerhetek -e a babanak egy vervetelt csak ugy kivancsisagbol. hatha rabolint.

szep napot :)

Nincs jelen

 

#1868 2013-01-11 17:58

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Bixi!

Köszi a sok infót.Én jövõhéten hétfõn megyek elõször szívhangra és akkor megpróbálom megkeresni a szülésznõt,akit a dokim ajánlott.Remélem  sikerül vele beszélnem és akkor érdeklõdöm majd errõl-arról,leírom majd mire jutottunk.
Szép estét!

Nincs jelen

 

#1869 2013-01-14 12:29

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

meg egy hasznos link:

http://e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

es amit az imuranrol ir:
http://e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

varom a hireket bejcsi :)

Nincs jelen

 

#1870 2013-01-17 18:03

FallySzilvi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok! Néhány aggodalmamat szeretném megosztani Veletek, ill tanácsot kérni. 17 éve, h colitisem van és az elmúlt idõszakban nincs nyugalmi állapot. Most 100mg Imuran, 2gr Pentasa a napi adag és 8 hetente Remicade kezelés. A lényeg, hogy a párommal szeretnénk gyerkõcöt, de ugye ez nagyban függ az eü-i állapotomtól.
Az lenne a kérdésem, hogy ha megszületik a Csöpp, akkor a mindennapok hogyan zajlanak, ha naponta 10x kell a legváratlanabb idõben és helyen mosdóba rohanni. Mi van az idillel, ha épp szoptatok, vagy hogy viseli azt, amikor nem lehet magára hagyni korszaka van és 10 percenként bekerül pl. a kiságyba (hogy biztonságban legyen, míg elintézem, amit el kell)? Hogyan tudjátok levinni játszótérre a kicsit, vagy bármi programot csinálni, ha már idõsebb úgy, h 10 percet sem bírtok mosdó nélkül az aktív idõszakban?Hát ezek az aggodalmak (egy része).

Nincs jelen

 

#1871 2013-01-18 20:24

kiafag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Kisgyerekes anyukáktól szeretném kérdezni, hogy természetes úton vagy császárral szültetek-e?
Bár még csak a 9. hétben járok, szeretném tudni, hogy mire számítsak.
Még a betegség idején olvastam valahol, hogy colitis esetén nem tesz jót a szülés, ezért császárral ajánlott szülni.
A nõgyógyászom nem mondott errõl semmit, a gasztrósomhoz pedig jövõ héten megyek.
Megköszönném, ha minél többen megosztanátok a tapasztalataitokat.
Köszönettel:
kiafag

Nincs jelen

 

#1872 2013-01-18 20:26

kiafag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Bocs, a betegségem KEZDETÉN olvastam...

Nincs jelen

 

#1873 2013-01-21 11:44

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

FallySzilvi: nem tudok valaszolni, szerencsere nalam nyugi van miota szultem.

kiafag: en termeszetes uton szultem. nekem nem volt semmi ellenjavallat. a vegbeltalyog vagy ilyesmi mondjuk biztos a csaszar fele billenti a merleget pl, de "csak" azert mert IBD-d van, nem indokolt a csaszar.

Nincs jelen

 

#1874 2013-01-22 13:55

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

uj hirek: voltunk a 7 hos statuszon, es megkerdeztem, hogy lehetne-e a babanak kerni egy vervetelt, h megnezzuk minden rendben van-e.
a dokineni azt mondta nem egyszeru, mert csecsemoktol "csak ugy" nem vesznek vert, neki meg kell indokolni miert keri. Az en babam pedig vidam, eszik alszik, szepen hizik egeszseges, szoval nincs ra indok ( az en betegsegem es a gyogyszerek nem elegendo ok)
de utana kerdezett egy gyerk gasztroenterologusnal azota a dolognak, aki szinten azt mondta, hogy imuran mellett teljesen nyugodtan lehet szoptatni!!!
o is csak a medrol mennyisegere kerdezett ra.

szoval JÉBETTINA: neked mit mondtak,h miert kell(ett volna) vert venni a kicsitol imuranos szoptatasnal, es miket neztek volna a verben? mert gondolom nem altalanos verkepet. hatha ezen  a vonalon elindulhatnek es kicsikarhtnek megis egy vervetelt.

amugy en mar tenyleg 100%ig nyugodt vagyok az imuran-szopi kerdessel kapcsolatban. :D

Nincs jelen

 

#1875 2013-01-22 20:49

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Nagyon kíváncsi vagyok már erre az imuranos szoptatós ügyre.Az én gasztrós dokim azt mondta,hogy ne erõltessem a szoptatást,aminek õ utána nézett mindenhol egyértelmû nem volt a válasz.De mivel annyira szeretnék,nem hagyom annyiban.Most a jövendõbeli gyerekorvosnak kértem ki a véleményét,de azt tudta csak mondani,hogy utánajár.A szülésznõ azt mondta lehet,de tudom,hogy a végsõ szót nem õ fogja kimondani.Õ a szteroid mennyiségét kérdezte.Budenofalkot szedek,medrolt nem.Remélem sikerül a vérvételt elintézned Bixi és még nyugodtabb lehetsz,lehetünk.
Szép estét!

Nincs jelen

 

#1876 2013-01-23 15:13

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

bejcsi: te hova jarsz gasztrora?

amugy a terhessegre is van amelyik orvos azt mondja,h tilos imurannal...

Nincs jelen

 

#1877 2013-01-23 15:20

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Bixi!

Ai Irgalmasrendibe járok,a tehességet engedte a doktornõ az imurannal.Tudja,hogy megoszlanak a szoptatásról a vélemények,de az õ véleménye az,hogy ne kockáztassak.Remélem,hogy be fogják vizsgálni a szülés után a tejet és az már egy tuti vélemény lesz.Annyira szeretném,ha mehetne a dolog!!!

Nincs jelen

 

#1878 2013-01-23 15:23

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

de mire megy ki a bevizsgalas? hgy mennyi megy at a gyogyszerbol? van hatarertek,h meddig adhato a tej a babanak?

Nincs jelen

 

#1879 2013-01-23 20:56

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Errõl nem tájékoztatott a doki,de gondolom igen.Te ne izgulj,szerintem,ha annyira egyértelmûen gondot okoz a babának,akkor teljes lenne az egyetértés és mindenki tiltaná.

Nincs jelen

 

#1880 2013-01-23 21:34

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

azert majd legyszi meseld el, hogy tenyleg mit mernek a tejben! (es akkor minden szoptatas elott vagy mi?? )
nem aggodok egyaltalan, (arra mar ugyis keso lenne) egyszeruen csak kivancsi vagyok. foleg a SOTEra, mert nekem senki fel sem vetette azt,h megvizsgalnak a tejet, uh gondolom nem bevett szokas.

Nincs jelen

 

#1881 2013-01-26 18:50

Rena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy szülés után és szoptatás alatt milyen fogamzásgátlót használtatok?Mert úgy hallottam hogy crohn betegen nem szabad szedni fogamzásgátló tablettát,véleményetek?Köszönöm szépen!

Nincs jelen

 

#1882 2013-01-29 08:43

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Rena!

Én Mirena spirált tetettem fel a 6 hetes kontrollon, ez hormont is adagol. A szájon át szedhetõ gyógyszer nekem belobbantotta a Crohn, de eddig a spirállal nincs gondom (kop-kop-kop...). Mondjuk az ára húzós, de mi nem tervezünk több babát és 5 évre leosztva már nem olyan drága.

Nincs jelen

 

#1883 2013-01-30 14:50

Kri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Elõször is bocsánat, ha nem jó helyre írok, még új vagyok itt. (bár 2005. óta Crohn-os)
Babát szeretnénk a párommal ezért abban kérnék segítséget, hogy légyszi ha tudtok javasoljatok nekem olyan bp-i nõgyógyászt aki ért a betegségünkhöz pl. tudja hogy milyen gyógyszert szedhetek stb., és normálisan áll az emberhez. Jó lenne valaki olyan akinek van magánrendelése.
Nagyon szépen köszönöm!

Nincs jelen

 

#1884 2013-01-30 17:46

Rena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Veroniks22!
Köszönöm szépen a válaszod hát lehet hogy az lenne a legjobb megoldás csak egy kicsit idegenkedek a spiráltól.Most elkezdem a gyógyszert azt majd meglátom hogy fog bejönni.

Nincs jelen

 

#1885 2013-02-01 12:51

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Kri!

Én Õt ajánlanám neked. Engem Õ gondozott, szülni is lehet nála. Nem én voltam az elsõ bélbeteg betege és mindig toppon volt, ha kérdésem volt, ha esetleg nem, akkor mindennek utána járt. Nem kellett belenéznie a kartonomba, hogy naprakészen tudja a gyógyszereim, panaszaim, pedig havonta csak egyszer találkoztunk.
http://drpaczai.hu/

Veró

Nincs jelen

 

#1886 2013-02-04 10:26

Kri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Veró!

Nagyon köszönöm a segítséget!
Elég sok kérdésem lenne és sajnos aggodalmaim is vannak... úgyhogy mindenképpen szeretnék elmenni hozzá.

Abban segítsetek légyszi, hogy magzatvédõ vitamint mikortól és mit érdemes szedni?

Én jelenleg Salofalkot szedek, a gasztrós dokim azt mondta, hogy azt terhesség elõtt, alatt is lehet szedni. Ti errõl mit gondoltok?

Országos Gyermekegészségügyi Intézetben volt esetleg valamelyikõtök baba tervezés elõtt, vagy hallottatok róla, hogy érdemes elmenni? (gondoltam nekem ajánlatos lenne mivel már öreg vagyok :) 35 éves elmúltam és ugye van ez a nyûg is...)
Köszönöm Kri

Nincs jelen

 

#1887 2013-02-04 15:41

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Kri!

Ismét én. :-) A 12. hétig Femibiont szedtem, majd onnan elevitet és már a "start" elõtt 1 hónappal elkezdtem szedni. Szerencsére nem szedtem semmit a Crohnra a babavárás alatt, így arról nem nyilatkozom, majd a többiek.

Az OGYEI-ben én is voltam, konkrétan genetikai tanácsadáson és nõgyógyászati kivizsgáláson (3 terhességem elhalt). A tanácsadást a bélbaj miatt javasolták, de szerintem én többet tudtam a dolgokról, mint akivel beszéltem ott. Persze utána nézett a dolgoknak, majd felhívott, de ezt én is meg tudtam tenni. A korod miatt elsõ babánál szerintem már alapjáraton javasolják, a Crohn miatt meg fõleg.

Gasztonyi doktorról (a nõgyógyász) csak ódákat tudok zengeni. :-) A stílusa fura, de a munkája eredménye már 8 hónapos. :-D

Én nem a csomagjukra fizettem be, hanem TB-re ment minden kivizsgálás az elõzmények miatt.

Remélem segítettem.

Veró

Nincs jelen

 

#1888 2013-02-05 09:46

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok lànyok ' hàt nagyon rég jàrtam erre ;-)
Remélem mindenkivel minden rendben. Atya ég' bixi màr 7 hónapos a kislànyod ♡
Bejelentkeztem ismént, augusztustban kezdünk bízom benne, hogy a hasam is megerõsödik addigra igaz õ nem lesz még 1éves, de tudom ,hogy bìrni fogja a kiképzést :-D
Puszi mindenkinek s tünetmentes babàsodàst / babàzàst kívànok.

Nincs jelen

 

#1889 2013-02-05 09:55

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

zsuzsó :))))))

nagyon szoritok Neked, gyere gyakrabban, halljunk feloled is!

anita: ti hogy vagytok?

Nincs jelen

 

#1890 2013-02-07 19:56

sármaki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Teljesen véletlenül találtam ezt az oldalt és kb. 5 perce regisztráltam.
22 éves korom óta vagyok colitises most 35 leszek és mi is babát szeretnék. Az elmúlt évem elég cudarra sikeredet, már ami a betegséget illeti, de most már jól vagyok. Érdeklõdni szeretnék, hogy ismeritek e vagy valakinek van e tapasztalat terhesség, illetve babavállalás tekintetében Sandimmun nevû gyógyszerrel ez ciklosporin szedése mellett.

Köszönöm

Nincs jelen

 

#1891 2013-02-18 10:47

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Február 9.-én megszületett Luca babánk,egészségesen.Mindenkinek jó egészséget és boldog babázást kívánok!

Nincs jelen

 

#1892 2013-02-18 15:26

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Gratulalok bejcsi!!!!!!!!!! Sok boldog pillanatot :)

Mi lett a szoptatassal?

Nincs jelen

 

#1893 2013-02-19 11:00

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Gratulálok bejcsi!  Boldog babázást! A szoptatás engem is érdekel!

Nincs jelen

 

#1894 2013-02-19 11:25

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Köszönöm szépen.Sajnos Hajdú Dr-nõ,a csecsemõ részleg vezetõje nem engedte a szoptatást.Azt mondták,hogy 50 mg-ig lehet vele szoptatni,én sajnos ennek a dupláját szedem.Érdekes,hogy alig vannak képben az imurános szoptatásban.Sok kört futottam,mire eldöntötték.
Mindenkinek jó egészséget kívánok!

Nincs jelen

 

#1895 2013-02-19 18:06

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

ez mar csak azert is igen fura, mert ha jol tudom ugyanott szultunk, es hacsak az elmult 8 honapban nem tortent szemelyi valtozas, akkor ugyanaz a holgy ENGEDTE MEG nekem a szoptatast 100mg imurannal.
es azt megmondtak, h mi baja lehet a babanak tole?
kit talaltal aki nincs kepben amugy?

Nincs jelen

 

#1896 2013-02-19 21:39

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Hát,hogy ki nincs képben?Én úgy láttam,hogy senki.Anno azt mondták,hogy szülés után fog kiderülni,bevizsgálják a tejet és akkor mondanak valamit.A szülés orvosom azt mondta,hogy beszéljek a csecsemõs doktornõvel,õ fog dönteni.a doktornõ utána nézett és szólt,hogy evvel a dózissal nem lehet.Fájó szívvel,de elfogadtam.A szobámba került késõbb egy chron-os kismama,akinek a fiát szülés után mellre tették.Kíváncsi voltam,hogy neki mit fognak mondani,de õ nem kérdezgette az orvosát,hogy mehet e a szoptatás.Mondjuk szerintem nem kellene kérdezni,maguktól kellene mondaniuk,hiszen 8-9 hónapig gondoznak minket.Ha nem tudják tovább kellene irányítani.Végül a lánynak sem engedték.Arról nem beszéltem a dr-nõvel,hogy ha mégis vállalnám mi lehetne a következménye.Ne idegeskedj,szerintem,ha nagy bajt okozna akkor teljesen egyértelmû lenne a tiltás.Az egyik gyermekorvos azt mondta,hogy az imuran terhesség alatt sem szedhetõ,pedig ez nem igaz.Több genetikusnál is jártunk ez ügyben és mindegyik azt mondta,hogy vállalható mellette baba.

Nincs jelen

 

#1897 2013-02-21 18:10

Etta
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Én 3 IBD Centrumos gasztroenterológust kérdeztem meg anno a szoptatás alatt szedhetõ gyógyszerekrõl: Dr. Miheller Pált (Sote II), dr. Molnár Tamás (szegedi klinika, a doktor úr ennek a honlapnak kérdezz-felelek-es orvosa is volt) és dr. Varga Márta (Békéscsabai Kórház), és mindhárom orvos ugyanazt mondta: az összes mesalazin tartalmú gyógyszer (Pentasam Salofalk stb.) és az Imuran is biztonságos szoptatás alatt.
Én végül 16 hónapig szoptattam a babámat.

Az egyik orvos azt is mondta, hogy ha bárki azt mondja, hogy ezek mellett nem lehet szoptatni, akkor kérdezzem meg, hogy mi alapján mondja, hol nézett ennek utána, mert ilyen szakmai álláspont nincsen.

Nézzétek, találtam:

http://www.informed.hu/ibdambulancia/or … 71198.html

Nincs jelen

 

#1898 2013-02-23 19:09

bejcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Remélem igazad van és tényleg lehet szoptatni imuran mellett.Sajnos én már errõl lecsúsztam,apasztják a tejemet,de nem valószínû,hogy be mertem volna vállalni. Nekem minden megkérdezett orvos azt mondta,hogy nem lehet,így felelõtlennek érezném magam,ha mégis szoptattam volna.Azon lovagoltak a dokik,hogy nem tudnám-e csökkenteni az adagot 50 mg-ra,mert az mellett engedték volna.Elég szomorú,hogy egy ilyen jó nevû intézményben,ennyire nem egyértelmûek a vélemények.Talán erõltetnem kellett volna az anyatej bevizsgálását,de ezt a lehetõséget csak a szülészorvosom mondta jóval a szülés elõtt.A baba megszületése után a csecsemõsöknél fel sem merült ennek a lehetõsége.Köszi az infókat!szép hétvégét kívánok!

Nincs jelen

 

#1899 2013-04-09 14:37

Gittababa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
7 éve tudom, hogy chron beteg vagyok. Ma voltam vissza a szövettanomért. Nem jó híreket kaptam :( 6 hónap múlva ismét tükrözés. :( Pentasát szedek kezdet kezdete óta, eddig 1g-ot. Most felemelték 2g-ra. Megkérdeztem a kezelõorvosomat, hogy ez mellett kisbaba lehet e? (Mivel párommal tervezzük) Nagyon elkeseredtem, megmondom õszintén. Ezért is regisztráltam ide, szeretném megkérdezni, hogy van e köztetek olyan aki Chron beteg és van gyermeke? Mivel jelenleg kétségek között vagyok. :(

Nincs jelen

 

#1900 2013-04-09 22:24

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Gittababa: bár én férfi vagyok, de tudom, hogy a fórumon több olyan ember is van, aki már átesett ezen. Vagy valamennyi százalék, hogy öröklõdik, de az orvosoknak nem kell ám mindent elhinni ilyen téren, mivel azt sem tudják még hivatalosan, hogy mitõl alakul ki. A stressz biztos ok viszont, így még egy ok, hogy ne aggódj ezen a kérdésen. Nyugodtan vágjatok bele, annál is inkább, mert ha öröklõdhet a betegség, minél fiatalabb vagy annál jobb géneket tudsz továbbadni.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB