#201 2007-08-27 17:46

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Hahó! Sehol senki :(( ???

Nincs jelen

 

#202 2007-08-27 18:12

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Nekem még akkor csináltak bélultrahangot, amikor ki akarták deríteni, hogy mi bajom. Négy éve kétszer is egymás után a sürgõsségin kötöttem ki éjszaka a párommal, mert olyan rosszul voltram és nyomozták, hogy mitõl. De az ultrahang és a sima "hasnyomkorászás" alapján közölte a belgyógyász, hogy a hasamnak semmi baja, biztos méhen kívüli terhes vagyok. Úgyhogy utána ott dekkoltam egy csomó ideig a nõgyógyon.

Én meg ma voltam ultrahangon, kiderült, hogy az én kis manókám egyenlõre faros és piruettezik odabenn, mert az egyik lábacskája lefelé áll, a másik meg a feje mellé van felhúzva.

Te hanyadik hétben vagy Vikimami? Ja, egyébként a mozgásom már én egy bálnáéhoz hasonlítom, két napja pedig peduzzadt a lábam, mint két mozsár. De a vérnyomásom rendben van, úgyhogy a doki megnyugtatott, hogy mindössze arról van szó, hogy ideje lenne néha már egy kicsit pihenni is és felpolcolni a lábamat.

Mindenkinek szép napokat!!!! :)

Nincs jelen

 

#203 2007-08-27 21:20

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vicaa!
Na ez a bélultrahang nagyon izgat, mert szerdán megyek és elõre szóltak, hogy éhgyomorra menjek. Remélem nem azért, mert itatnak valami kontrasztot..... Hogy fogom kibírni éhgyomorra 10.30-ig azt nem tudom (addigra két szendvics és két túrórudi tuti bennem van már :) )

Én 31.hetes vagyok :) Nálam is felrakja mindig az egyik lábát a fejéhez :), de eddig még azt mondta a doki, hogy mehet természetes szüléssel..... Általában harántba van a bébim.
A mozgás nálam is fura alakot öltött, kicsit kacsázok :), és szintén egy hete "dagadok" bokánál :(

Nincs jelen

 

#204 2007-08-28 21:02

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Hú, de irigykedek a piruettezõ babákra!! :) Én nem dolgozom most, pedagógus vagyok, így eddig volt a nyáriszünet, hétfõtõl pedig táppénz. Már megvan az utódom, hétfõn átadom a feladatokat, és viszlát. Azért kicsit izgulok, hogy mi lesz, ha mégsem sikerül, és vissza kell mennem dolgozni, nem tudom hova kerülnék. Azért reménykedem persze, hogy, ez nem fog elõfordulni. Drukkoljatok!
Kicsit ma elszontyolodtam, mert észrevettem a nyák mellett vért is, pedig már nem volt egy ideje. :( Holnap kérek egy idõpontot az orvosomhoz, remélem mond valami bíztatót.

Nincs jelen

 

#205 2007-08-29 14:23

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Voltam ma bél ultrahangon .... Hát csak orvoshoz ne kerüljön az ember-lánya :( ugyanis kiderült, hogy van egy 7mm-es daganat vagy polip, vagy valami az epémben. Egyébként a bébitõl alig láttott valamit a dokinõ. De azért írt valami olyat, hogy a "bal alhasban látható néhány durvább redõzetû vékonybélkacs", meg "colon descendens, felxura lienalis, transversum területén a haustratio megtartott..." és sok egyéb olyan amit nem értek :(((
Viszont a végén azt mondta és írta, hogy az epehólyag elváltozása valamint az enyhe vékonybél eltérés miatt felmerül gyulladásos bélbetegség gyanuja. Szóval megin ott vagyok, ahol 3 hónapja: semmi gyógyszer, semmi jólesõ kaja....Majd szülés után. Viszont ha így folytatom nem marad olyan belsõ szervem, amit nem kellene mûteni szülés után :(
Szóval semmi jó. Étvágyam sincs, alig eszem. (persze a halászlé és a rakottkel mindig eszembe jut :( Azt ennék)
Jaj, és az ekcéma is belollbant az arcomon, még ronda is lettem.....

Katica! Én szorítok neked a bébihez! Feltétlenül írd majd meg, mit mondott a dokid a vérre! Szedsz valami gyógyszert most?

Nincs jelen

 

#206 2007-08-29 19:04

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Vikimami, mi újság a ferrlecittel? Megkaptad?

Nincs jelen

 

#207 2007-08-29 20:04

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!Nekem ugyan az a dokim mint roor-nak.Õt tartom a legjobbnak,engem õ hozott vissza az életbe!3 gyermekem van 11-5-évesek és 3 hónapos.A legkisebbnél egy gramm gyógyszert sem szedtem sõt még mindig nem szedek.Teljesen tünetmentes vagyok olyannyira,hogy most meg székrekedésem van.Mind a három gyerek teljesen egészséges.93-óta vagyok Crohn-beteg!!!:)

Nincs jelen

 

#208 2007-08-29 20:33

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Ja!-és elfelejtettem,hogy mind a három gyereket simán szültem ,csak akkor szültem volna császárral ha a babával van valami.(pl:faros)A betegségemnek semmi köze nincs ahhoz,hogy császár vagy spontán szülés.

Nincs jelen

 

#209 2007-08-29 20:34

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Ágica! Nem kaptam Ferlecitet, mert azt mondta a nõgyogyim tegnap, hogy nem vagyok olyan vészesen vérszegény.... Szedjem csak a méregdrága Ferrocentot :(

Lucifer2007!
Légyszíves írj többet a terhesség alatt tapasztaltakról! A legkisebbnél nyugalmi idõszakod volt végig, elõtte szedtél valamit, miket ettél, elõtte miket szedtél, hogy  és mikor derült ki hogy bélgyulladásod van, stb,stb.
Minden érdekelne,amit elárulsz magadról!
Köszi

Nincs jelen

 

#210 2007-08-29 21:53

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia vikimami!Bocsi,hogy csak most írok,de a gyerekeket intéztem.93-óta vagyok beteg.A tünetek magas láz,napi 10-15 wc-re menés,éjjel-nappal.95-ben teherbe estem,tünetmentessé váltam majd 2004-ben újra hasmenés,magas láz és 2 hónap alatt 25 kg mínusz.Tavaly nyáron Görögbe voltunk nyaralni apával és az ottani levegõ olyan jót tett,hogy azóta is jól vagyok ,bár közben gyerekem született.A terhesség elõtt:pentasa,ciprobay,klion,medrol,imuran,kaldiumgyógyszereket szedtem + vas vénásan heti 1x.A terhesség alatt semmi cak a maltofer a vérszegénység miatt.Nekem nagyon rossz a vérképen 2 évente vért kapok.A gyógyszerek semmin se segítenek.A mai napig nem szedek semmit csak néha gutalaxot mert annyira székrekedésem van.A terhesség alatt azt ettem amit megkivántam.Most is ehetek bármit-A dokihoz csak azért megyek,hogy bemutassam neki a picit.:rolleys

Nincs jelen

 

#211 2007-08-29 22:03

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

A terhesség alatt én is ekcémás lettem,dagadt a lábam,olyan volt mint egy rinocérosz:)Voltak olyan napok amikor alig ettem valamit ,inkább csak ittam.Nekem 2 éve vették észre,hogy kezdõdõ epekõvem van.:(Másfél hónappal ezelõtt a mentõ vitt el mert befulladtam és kiderûlt,hogy aszmás vagyok.Ez nekem megmarad,de téged lehet mûteni és meggyógyulsz.:/

Nincs jelen

 

#212 2007-08-30 11:53

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia vikimami!
Sajnálom, hogy az ultrahangon rossz híreket kaptál, nagyon szorítok, hogy minden rendben menjen nálad is és a picurkádnál is!!!
Katica, Neked is szorítok, írj a fejleményekrõl!
Én meg mondom õszintén, hogy nagyon be voltam "parázva" attól, hogy a terhesség alatt is aktív a crohnom, de azért most már én azt mondom, hogy nem szólhatok egy szót sem, hiszen elég sok mindent meg tudok enni, szerencsére az étvágyam is rendben van és a WC-t is csak naponta egyszer, esetleg kétszer kell meglátogatnom. (Mármint ami a nagyobb dolgokat illeti, mert a kis manókám elõszeretettel taposgatja a hólyagomat, így félóránként rohangászok a kisebb doplgaimat intézni.)
Az arcom az sajna nekem is elkeserítõ, a fejem duplája a normálisnak és tele vagyok "ragyákkal".

Lucifer! Engem is kezelt tavalyelõtt nyáron "Roor" dokija, tényleg nagyon szupi orvos, sajnos nekem a nagy távolság miatt nem kivitelezhetõ, hogy hozzá járjak. Mivel az én állandó dokim most ment el másik kürházba, még mindig nem sikerült döntenem, hogy új orvoshoz menjek, vagy maradjak a réginél, de hát sajnos õ is elég messzire került tõlünk.

Szép és egészséges napokat mindenkinek!!! :)

Nincs jelen

 

#213 2007-08-30 18:15

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vicaa!Szerintem egy jó orvos akiben megbízol az minden távolságot megér. :) Ha új orvoshoz mész akkor kezdõdik minden elõlröl!(vizsgálatok,kérdések tömk elege)

Nincs jelen

 

#214 2007-08-30 22:43

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szisztok!
Vikimami, salazot szedek 2x2. Beszéltetek a vasról, nekem is kellene szedni, de nekem rontja a colitist.
Tudjátok milyen hülyeségen paráztam ma? A gátmetszésen. Valahogy úgy érzem, nem fér össze a dolog a colitissel. Persze, ha most lennék az utolsó harmadban, még talán jogos is lenne, de így kilenc hetesen tiszta gáz..

Nincs jelen

 

#215 2007-08-31 01:16

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Tica, ma már egyre több kórházban lehet olyan szülésznõt találni, aki tud szülést gátvédelemmel levezetni,  és csak annak vágnak, akinek nagyon nagy a babája feje, vagy nagyon nem tágulnak a szövetei. Amit pedig te tehetsz a siker érdekében: a 30. héttõl gátmasszázsolajat kell esténként használni, ez is sokat számít. Szóval meg lehet azt úszni. A barátom haverjának a felesége is így szülte pár hete az elsõ gyerekét. (És remélem, nekem is fog sikerülni novemberben!)

Bogyó

Nincs jelen

 

#216 2007-08-31 01:17

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

bocs, a 36. héttõl, nem a 30-tól!

Nincs jelen

 

#217 2007-08-31 10:12

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Tica!Nem kell félni a gátmetszéstõl én 11 éve így szültem.A másik kettõnél hál isten nem volt gátmetszésem,de nem tudom,hogy melyik a jobb.

Nincs jelen

 

#218 2007-08-31 12:36

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok! Köszönöm a megnyugtató szavakat, aranyosak vagytok. Ma jutottam el végül idõpontért az orvosomhoz, behívott, beszélgettünk kicsit, rákérdeztem a vérre, de azt mondta ne ijedjek meg. Hetedikén kell mennem, akkor mindent átbeszélünk. Még vért is akart vetetni rögtön, de nem fizettem vizitdíjat, mert mem is gondoltam, hogy behív, szóval elmaradt, de az is lesz kedden. Még a salazora is rákérdeztem, hogy biztos ok-e, és azt mondta teljesen rendben, nem lesz tõle semmi baja a babónak. Nagyon rendes ember, rettenetesen örülök, hogy hozzá kerültem. Az elõzõ orvosom nem nagyon jött be, ezért sokáig el is hanyagoltam a dolgot, nem szerettem a kontrollokra visszamenni.

Nincs jelen

 

#219 2007-08-31 14:40

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Bogyó!
Ezt a gátmasszázs olajat hol lehet kapni? Gyógyszertárban?
Természetres félelem bennem is van a szüléstõl, gátmetszéstõl, én inkább azon izgulok, hpgy ne császárral kelljen szülnöm, félek, hogy a "vagdosás" megviselné nagyon a bélésemet.
De hát a szülész-nõgyógyi doki azt mondta, hogy attól, hogy most fordítva fekszik a bébi még bõven megfordulhat.

Nincs jelen

 

#220 2007-08-31 20:08

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Vica!Nekem a terhesség vége felé teljesen elmúlt a hasmenés.Most napi egyszer megyek ,de van úgy ,hogy egyszer sem.A szorulás se jó,sokszor azon tûnbõdöm,hohy mejik a jobb???Szerintem egyik se!! :)A szüléstõl pedig enm kell félni .Ha spontán szülésed lesz akkor probáld meg érzéstelenítõ nélkül.Mikorra várod a babát?Szorítok értetek.

Nincs jelen

 

#221 2007-08-31 20:59

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
A gátmetszéstõl én is "parázok". Fura, hogy majd átvágnak és utána ott fertõzõdhet minden, fõleg ha esetleg pont elkapnak egy hasmenéses periódust...... És lehet, hogy h...e dolog, de a borotválásnak sem örülök, mert tele leszek szörtüszõ gyulladással.... (régen erre antibiotikumot kaptam, de ugyebár ezt most nem kellene kipróbálni a beleimre)

Megkaptam egy két héttel ezelõtti vérképemet, egy csomó minden nem túl jó.... (vörösvértest, hematokrit, koleszterin, ldh, stb, stb.) Meg tudnátok nekem mondani, hogy a gyulladásra melyik érték utalhat, illetve hogy mi utalhat rá: ha magasabb vagy ha alacsonyabb? (Postán kaptam meg, nem bírok magammal a kontrollidõpontig, tudni szeretném mi van...)

Amúgy is ma megint sírással kezdtem a napot, mert megint véres-nyákom volt a székletben :(((((

Tica! Neked is valami ilyesmid van?

Vasárnap megyünk 4D ultrahangra a férjemmel. Házassági évforudulónk lesz és ezt kértem ajándékba (a vacsi úgysem nagy szám most nekem..)

Nincs jelen

 

#222 2007-08-31 21:34

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vikimami!
A borotválkozást elkerülheted ha te magad szeded le .Még idõben!!!A vérképet te is megtudod nézni,hogy mi sok és mi kevés.Ha sok + jelzi,ha kevés - jelzi.Az elsõ érték a tiéd,mellette az a két érték van ami a megengedett.Gyulladást a süllyedés jelzi.A töbit nem tudom.

Nincs jelen

 

#223 2007-08-31 22:29

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vicaa!

Én bio boltban vettem a gátmasszázs olajat, ez gyógynövényekbõl van, de a kórházban az elõadáson azt mondták, hogy a patikában kapható is ugyanilyen jó. Mi most pont költözünk, fogalmam nincs róla, hol van, amit vettem, de úgy emlékszem nem volt benne használati útmutató. Az elõadáson azt mondták, hogy esténként 5 percig kell használni, 1-2 cm mélyen, és utána ne töröljük le.

Bogyó

Nincs jelen

 

#224 2007-08-31 22:38

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Én pedig ezt ajánlanám a leendõ anyukáknak:

"Orgazmus szülés közben" - ahelyett hogy fájna ugyanaz az inger lehet nagyon, nagyon jó is!! (ha nekem egyszer lesz asszonyom tutira megpróbálom így átsegíteni)

http://velvet.hu/onleany/szul0127/

Nincs jelen

 

#225 2007-08-31 22:41

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Azt mondjuk saját tapasztalatból is megmondhatom hogy amikor orgazmus közben, vagy közeli állapotban van az ember, és például beleharapnak a vállába, azt nem fájdalomként éli át, hanem kb minden ingert gyönyörként:) (pl volt hogy begörcsölt a lábam. hát az is nagyon jó volt.. egészen addig amíg túl nem voltam a csúcsponton mert akkor már viszont rohadtul fájt:P - állítólag egyszerû biológia az egész, és ennek a mazochizmushoz vagy ilyesmihez abszolút semmi köze nincsen).

Nincs jelen

 

#226 2007-09-01 09:39

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Lucifer! Köszi a tanácsokat, mindkettõre gondoltam én is! Jaj!!!! Ennyire szõkének tûnök, pedig nem is raktam fel képeket :))) !!!!!
1/ Tudom, hogy a + többet, a - kevesebbet jelent..... És látom mellette az átlagértékeket is, de ehhez akkor is doki kell, hogy elemezze, nem értem miért postázták ki nekem?! Nesze itt van, diagnosztizáld magadat??

2/ Ha én csinálom meg a borotválást, akkor is begyulladnak a szõrtüszök.... Tehtá oly' mindegy :(((. Ráadássul tegyük fel, hogy megcsinálom szülés kiírását megelõzõ nap és mondjuk túlhordom a picit, azaz duplán szenvedhetek - és lehet, hogy a már  begyulladt területet borotválhatom újra.....
szóval bocsi, de nem tartom ezt jó megoldásnak, valami más kéne, de nem tudom mi....
Állítólag vannak olyan kórházak, ahol már nem borotválnak, de sajnos a János nem ilyen!
- Megvan: végleges szörtelenítés ! :) De erre már nincs idõnk. -

Kedves Rigor!
Van abban valami, amit írtál, de ahogy a cikk is kitér rá, én is úgy gondolom: ki az aki annyira el tudja engedni magát egy kórházi közegben, több ember jövés-menés- nézegetése közben??? Meg amúgy is belénk nevelték, hogy a szülés fáj -mert tényleg fáj!- . Ha lányom lenne, biztos, hogy amint nyílik az értelme ez irányban azt próbálnám neki elmondani, hogy a szülés jó. Persze nekem is jó lesz, tudom, mert kinnt lesz a fiam végre, és láthatom, hogy egészséges! De egyszerûen TUDOM, hogy iszonyatosan fáj az egész

Nincs jelen

 

#227 2007-09-01 09:47

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami! Szõrtelenítõ krémet nem próbáltál, vagy terhesség alatt nem ajánlott? Ha mégis a borotválást választod, a szõrnövekedéssel megegyezõ irányba borotváld, így nem lesz olyan sima, de kisebb az esély a gyulladásra.

Nincs jelen

 

#228 2007-09-01 10:12

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Halika!

Vikimami!Talán lenne egy áthidaló megoldás,csak kell hozzá apuci,némi türelem és jó kis olló! :D
Tessék rövidre nyírni,amennyire csak tudjátok,kisollóval óvatosan (esetleg hajnyíró gép 2 mm-re állítva?)így nem piszkálod a szõrtüszõt és a szülész se fog macerálni mert így lát rendesen! :D
Na ez a megoldás jobban teccik? :D:D:D

Nincs jelen

 

#229 2007-09-01 10:16

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami! Rákattintasz az "Általános Társalgás"-ra és azon belül vagy egy ilyen topik, hogy Kép-tár!

Nincs jelen

 

#230 2007-09-01 10:19

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Ez az!!! A hajnyirógép nem irritál!

Nincs jelen

 

#231 2007-09-01 18:29

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Te Vikimami!
Hát Te meg a Jánosban fogsz szülni???? Én is!!!!
Ja, látam megtaláltad a képtárat! Köszi a kedvességeket!
Lehet, hogy a szõrtelenítõ krém az nem lenne rossz megoldás, van érzékeny bõrre is.

Rigor, ha a párom vezetné le a szülést, még akkor sem gondolom, hogy orgazmus közeli állapotba kerülhetnék! /Igaz a férjem ragaszkodott az apás szüléshez, de szigorúan csak a fejem mellett ülést és szurkolást vállalja, mert a vér látványától menten rosszul lesz, nem hogy még egy szülés levezetése.../
No, meg azért a bébi méretei nem éppen hasonlíthatóak egy "hímtaghoz" :D  :D .

De viccet félretéve, azért az mindenképpen erõt ad olyankor szerintem, hogy egy kis életke születik meg a szenvedések által, és már persze 9 hónap után alig várjuk, hogy megpillanthassuk és megérinthessük végre!

Nincs jelen

 

#232 2007-09-01 20:28

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vicaa!
Igen a Jánosba én is... Van valami infód? Nekem kedden azt mondta a nõgyogyim, hogy szépítgetik a szülõszobákat, mert eddig amolyan "tábori kórház" jellege volt (nagy terem, függönyökkel elválasztott ágyak :( ), és most kötelezték õket a felújytásra. Állítólag szeptember végére kész lesznek.  - Az nekem pont jó, mert október végére vagyok kiírva - .
Hétfõn megyek a szülésznõhöz. Te választottál valakit?
Nekem sajna az "uram" nem lesz bent, nem meri ...... Férfiak!!! Barátosném jön, aki -bár szülni nem szült és fogalma sincs mit kell majd csinálni - már 13 éve meg tud nevettetni. Remélem majd ott és akkor is.
Szüléses-orgazmus ügyben egyetértek veled Vicaa....
És a legfontosabb, hogy a "végeredmény" felsír és hozzádbújik :) :) . Az tuti, hogy eszünkbe sem fog jutni az eltelt x-órányi szenvedés :).
Holnap megyünk 4D ultrahangra, szorítsatok !!!!

Nincs jelen

 

#233 2007-09-01 21:24

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sajna ahol borotva a módi, ott általában ragaszkodnak is hozzá.
Egyébként szerintem a szülés nem fáj! Elõtte a vajúdás az igen, tud csinálni fogcsikargatós fájdalmakat. De ott is lehet cseleskedni. (Különben is, mi a betegségünk miatt is kaptunk már jó néhányszor görcsöket, mondhatni edzésben vagyunk!)Amikor viszont közeledik a végjáték, akkor az már egészen más jellegû fájdalom. A vajúdás pedig sokaknak igen rövid ideig tart. Ha megfogadsz egy tanácsot, próbálj nem gondolni a fájdalomra. Helyette inkább gondolj arra, hogy hamarosan találkoztok, érezheted a bõre illatát, hallgathatod a szuszogását. Én úgy vettem ugyanis észre, hogy akik a fájdalomtól  féltek, azok többnyire meg is kapták, és nem túl kellemes emlékekkel tértek haza. Pedig a szülés az egy igen csodás különleges eseménye életünknek, és én nagyon bánnám, ha ki kellett volna hagynom!

Nincs jelen

 

#234 2007-09-01 22:04

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami!A párodnak üzenem,hogy gondolja meg magát ! :) Az én párõm minden szülésnél ott volt sõt a két kicsit felvette kamerával és mind a kettõnél õ vágta el a köldökzsinórt.Nekem is könnyebb volt,hogx ott van mellettem.

Nincs jelen

 

#235 2007-09-02 09:33

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Nekem is mondta a dokim, hogy a másodikon új szülõszoba készül, azt mondta, hogy már ott fogok szülni. Én november 18-ra vagyok kiírva.
Bízom benne, hogy természetes szülésem lesz, egyébként érzéstelenítést semmiképp nem kérhetek, csak esetleg fájdalomcsillapítást mert nyitott gerincem van. Bár amúgy sem tetszene igazán az az ötlet, hogy engem deréktól "lezsibbasszanak".
Szülésznõm nincs, mert már sok mindenkitõl azt hallottam, hogy négy szülésznõ van és mindegyikük igazán nagyon lelkiismeretes és rendes.
Nekem is nemrég volt a 4D-s ultrahang, ahhoz képest, hogy milyen ajtív szokott lenni a kis manóka odabennt, akkor teljesen nyugodtan aludt mint a tej. De szépen lehetett látni az arcocskáját, nyújtózkodott és ásított, a végén pedig a lábacskáját felkapta a feje mellé. Csodálatos élmény volt!!! Biztos Nektek is egy fantasztikus évfordulós ajándék lesz ez az ultrahang Vikimami! Majd írj, hogy milyen volt!!!

Nincs jelen

 

#236 2007-09-02 12:08

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Vikimami, sajnálom, hogy neked is van vér, meg nyák. Nekem is, bár mostanában ritkábban veszem észre.
Jó olvasni ám, hogy nem csak én parázok a gátmetszés miatt. Nekem is ez a félelmem, hogy a nagy izgalomban fellángol a betegség, aztán a kettõ együtt nem lesz egy leányálom. Hát, meglátjuk. Pénteken megyek az orvosomhoz, majd jól kifaggatom mindenrõl.
Vikimami, azthiszem a házipatika oldalon van egy olyan, hogy laborelemzõ, mindjárt megkeresem. http://www.hazipatika.com/services/lab
Itt meg tudod nézni, hogy mik az átlagértékek.  Gyulladásra utalhat a magas fehérvérsejt (FVS), a betegség aktivitására a magas trombocitaszám, ill. a vvt-süllyedés. Nálam legalábbis ezek nem szoktak stimmelni. Na meg persze a vas. Azért azt tudnod kell, hogy terhességben eleve változik a vérkép, szóval, ha csak picit léped át a határokat az még lehet a baba miatt is.

Nincs jelen

 

#237 2007-09-02 18:53

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok Kismamik !

Köszi a labortippeket, megnéztem amit tudtam, és jelentem nem lettem okosabb. Mindenképpen kell kontrollra mennem.... Hátha meglesz a biopszia eredménye is!

Hát nem volt nagy élmény a 4D-s ultrahang.
1./ A szonográfus szólt,hogy kevés a magzatvíz. Na ettõl azóta is a torkomban dobog a szivem, mert utánanéztem -természetesen- itthon a neten: hugyuti-, vese- rendellenesség, szivárog valahol a víz, deformáldhat a baba mert nem fér el, tüdõfejletlenség stb., stb.

2./ 15 percen keresztül semmit nem csinált a drágám, illetve mégis: folyamatosan takarta az arcát mindkét kezével és néha még a lábát is feldobta :( :( Úgyhogy van egy fényképünk a talpáról...

Sajnos nekem már a reggel rosszul indult (friss vér a széklet elõtt....) :( Nem t'om mitõl már megint.
Nesze neked, házassági évforduló :(

Összegezzük csak az elmúlt fél évet:
1 db bébi
1 db felderítetlen bélvérzés
1 db 7mm-es epeciszta, vagy mióma vagy valami
1 db kevés magzatvíz
(1 db fogkihúzás és 1db fogletörés)

Miért is nem vagyok boldog?!?! Nem is értem!

Nincs jelen

 

#238 2007-09-02 22:45

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vikimami!Nagyon sajnálom,hogy rossz híreket kaptál és a pici se mutatott magából semmit.:(
Ne add fel mindig van remény.Hidd el nem lesz semmi baj a babával és ezt a kis idõt fél-lábbal is kibírod.Szoktál a babával beszélgetni?Ha nem akkor most tedd meg !Probáld meg kikapcsolni az agyad és ne gondolj a rossz dolgokra!!

Nincs jelen

 

#239 2007-09-03 15:09

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Tudom hogy nem ide tartozik, de barangoltam a fórumon és beleolvasgattam a sztómás részbe....
Nagyon be vagyok rezelve! Mikor követkehet be az, hogy kivezetik a belemet? Mennyire kell erre számítanom? Most ezért nem hívnám fel a dokimat, mert lehet,hogy elküldene a büdös fenébe, hogy terhesen ezen jár az eszem, de nem tudom elfelejteni amiket olvastam :(( :((

Nincs jelen

 

#240 2007-09-03 15:23

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Vikimami, neked most sürgõsen szükséged van valami dologra ami jobbkedvre derít. Egyél egy sütit, vegyél magadnak a babónak valami szép rucit, kérd meg a párodat, hogy mondja el, mit szeret benned. Nem szabad ennyire elszomorodni! Amíg meg nem tudják, hogy mi a baj, addig a sztómán gondolkodni tényleg felesleges. Nekem 6 éve van colitisem, a sztóma szóba sem került. Szerintem, ha neked is véres-nyákos székleted van, és nem fogytál le nagyon, neked is ez lehet. Majd szépen rendbe jön minden!!!

Nincs jelen

 

#241 2007-09-03 16:57

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

szia Katica!

Máris jobb kedvem lett egy kicsit... Egyébként vettem csokit is és a bébinek is egy kapucnis kiskardigánt :)

De akkor sem szeretnék eljutni sztómáig... :( SOHA!

Nincs jelen

 

#242 2007-09-03 17:38

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Most gondolj bele, nem is lehet olyan rossz a helyzet, ha engem itt esz a sárga irigység, hogy vehettél kiskardigánt, és láthattad a bébid talpát. Fú de szeretnék már ott tartani, ahol te.. Még egy hetet kell kibírnom az uh-ig, addig is izgulok, hogy láthassak egy dobogó szivecskét.

Ráadásnak, hogy lásd, hogy mellesleg szerintem itt mindenkinek elég szutyi az élete, itt a listám az utóbbi fél évrõl:

1db baba
1db vetélés
1db méhtisztító mûtét
1db bölcsességfog kivésés
1db fellángoló bélgyuszi
1db utálatos felderítetlen derékfájás
1 db baba

Nincs jelen

 

#243 2007-09-03 17:40

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Ja, és a házassági évfordulónkat elfelejtettük idén. Egy rokon kérdezett rá, hogy hol ünnepeltünk, erre rájöttünk, hogy sehol..

Nincs jelen

 

#244 2007-09-03 20:42

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szasztok!
Miért vagytok tele ennyi negatívummal?:( A ti állapototokban ne a rosszra gondoljatok hanem csak a jóra!:)Én is írhatnék,de minek?Megpróbálom felejteni a felejthetetlent és a gyerekeimre koncetrálni.Sokszor én is elvagyok keseredve,hogy miért pont velem történik ez,de megpróbálom nyugtatni magam,hogy a gyerekeimet fel kell nevelnem.:)Próbáljatok meg egy kicsit kikapcsolni!!Ez a stressz a babának se tesz jót!!

Nincs jelen

 

#245 2007-09-03 22:13

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Oké igazatok van, "szutyi" az élet....  Írtam az elõbb egy fél oldalt, de inkább kitöröltem, mert tele vagyok méreggel azért, ami velem történik.
Tudjátok: mindenkinek a saját baja a legnagyobb...
Én csak egyszerûen nem voltam erre felkészülve, hisz a terhességem elõtt közöm nem volt bélgyulladáshoz (17.hét óta vérezgetek..). Ha egyáltalán colitisem van, mert ezt sem tudják...

Voltam ma szülésznõnél! Valaki megírná nekem privátba,hogy kb. mennyi tiszteletdíjat illik adni???? Nem mondott összeget, de mivel választott szülésznõ és pont szabin lenne akkor, amikor ki vagyok írva, muszály adni.
Colitiszes szülése még nem volt....

Vicaa! Ha akarod, megírom neked miket mondott...

Nincs jelen

 

#246 2007-09-04 06:55

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia!
Nagyon sajnálom ami Veled történik, de próbálj optimista lenni! Hátha egyszerre fogunk szülni és még bátoríthatjuk is egymást!!!!
Megkaptam az e-mailedet is, délután majd írok, de ma mennem kell a védõnõhöz és csak délután érek haza.
Addig is fel a fejjel!!! :)

Nincs jelen

 

#247 2007-09-04 14:52

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Na kismamik, sajnos tényleg kevesebb az átlagosnál a magzatvizem.  A dokim csak annyit morgott az orra alatt, hogy : "Miért is menne ez simán!" Bíztató!
Ez azt jelenti, hogy hetente mehetek a Margitba ultrahangra. Azzal riogattak - nem szakemberek- hogy ha tovább fogy a víz akkor meginditják a szülést ... Azért azt nem szeretném, mivel még 7 hetem van, és nagyon picike még (1,7 kg), az agya sem fejlett annyira még :( :((

Nincs jelen

 

#248 2007-09-04 16:14

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vikimami! Én nem vagyok kismama, de van két gyermekem. Tudom, hogy nem örömhír, amit mondtak Neked. Most jobban figyelemmel fognak kísérni, nehogy baj legyen! Kétségbe ne ess, az 1,7 kg azért nem olyan kevés. Sokkal kisebb súlyú babákat is meg tudnak menteni, ha egészséges, és miért ne lenne az?! Az ultrahang sem lát mindent, és sokszor tévednek is!. Az elsõ terhességem vége felé tartottam, mikor azzal riogattak, hogy kicsi a baba, "talán, ha lesz két kiló" stb. Emlékszem, mennyit sírtam. Aztán megszületett egészségesen, 3 kiló 40 dekagrammal. Ennyit arról, hogy sokszor mit látnak, vagy mit nem látnak az utrahanggal.

Nincs jelen

 

#249 2007-09-04 19:00

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Marthuska!
Köszi a választ! Arra próbálok koncentrálni én is, hogy már sokat hallottam olyan eseteket is,amikor 27-30 hetesen születnek bébik valamiért és õket is meg tudják menteni, nincs semmi egészségkárosodásuk. Sõt, amikor többes-ikrek születnek, azok is csak 1-1,5 kg-osak.

Csak már megint valami negatív hír. Hogy nekem minden héten jut valami! / kiváncsi vagyok, erre Lucifer mit mondana :) /
Egyébként - állítólag -mindene megvan (vese, gyomor, nyelés, stb.) és jól mûködik :).

Csütörtökön megyek a szövettanomért. Talán még ott is kapok valami hírt, ami végképp összetörhet.....
Bármit adnék azért, hogy ne legyen baja!!! Bármit!

Nincs jelen

 

#250 2007-09-04 19:30

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami! Mindene megvan és jól mûködik! Erre kell gondolnod!   Még egy kilósnál kisebb babákat is meg tudnak menteni! Nem emlékszem a legkisebb súlyra, amit a tévében mondtak, de valami elképesztõen kevés. A Te babád pedig még a pocakodban van, és biztosan jól érzi magát, és tovább fejlõdik!
Reméljük, hogy a szövettan is jó lesz! Csak kitartás, ne mindig a legrosszabbra gondolj!
Szorítok Neked, hogy minden a lehetõ legjobban sikerüljön!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB