#251 2007-09-04 20:02

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Marthuska! Drága vagy, köszi! Majd még biztos fárasztok itt mindenkit a nyavalygásommal..... De kérem ide a sok biztatást, és akkor jó lesz - nekem :) :))

Nincs jelen

 

#252 2007-09-04 20:43

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Drága Vikimami!

Az orvosok tényleg sokszor rossz irányban tévednek. Talán arra is gondolnak, hogy jobb a legrosszabbra felkészíteni a beteget, mert akkor örülhet, ha mégsem...
Nagy ez az 1700 gr-os baba. Nekem volt szerencsém 600 grammos babát látni 7 évesen, akirõl nem mondtad volna meg, hogy milyen pici volt. Sõt tudnél más, idõsebb koraszülött babát említeni, aki ma gimnazista.

Beszélj a babával, énekelj neki, hallgassatok klasszikus zenét, amit szeretsz. Nyugtassad õt és ezáltal te is megnyugszol....
Anyukaként az a tapasztalatom, hogy a gyermekünk megnyugtatása érdekében mi is meg tudunk nyugodni. A kicsi pocilakónak most nyugira van szüksége. Meg a mamikájának is.
"Felüdül, aki felüdít"

Szeretettel gondol rátok :
                                   
Ánya (25.éve diagnosztizált cu-s és 15. éve tünetmentes)

Nincs jelen

 

#253 2007-09-04 21:09

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

A legkisebb súly 600 gramm körüli volt.
Ebben az idõszakban a babák pedig sokat tudnak még fejlõdni. A terhességem vége felé -, hogy biztosan elérje a baba súlya a 2,5 kg-ot - engem is fektettek két hétig, aztán mégis három kilo fölött született!!! Tehát ne aggódj, lazíts és próbáld élvezni a fennmaradó idõt. Egyébként, amíg nem érzékeled, hogy szivárog a víz, csak az "átlaghoz" képest kevesebb, addig szerintem nincs akkora baj, fõleg, hogy odafigyelnek rátok.

Nincs jelen

 

#254 2007-09-05 00:25

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Vikimami!Olvastam a tegnapi leveled.Ne izgulj!Ha veszély fenyegeti a babát a víz miatt akkor befektetnak a kórházba és megpróbálják pótolni a vízet.Mintha már hallottam volna róla.Különben az uh súlymérésében nem hiszek.A fiammal voltam uh-on 37.hétben voltam erre a doki azt mondta,hogy csak 35 hetes és a baba 2400g-Erre pont egy hétre rá (38.hétre)megszületett a fiam 3200g-mal.

Nincs jelen

 

#255 2007-09-05 09:29

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Lucifer, én is hallottam errõl a magzatvíz pótlásról egy kismamás-fórumon, úgyhogy azt gondolom, hogy csak tenne valamit értünk a doki, ha nagy gáz van.... Bár van olyan ismerõsöm aki arra biztat, hogy váltsak dokit. Én ezt így a vége felé nem tartom jó ötletnek (eddig neki hordtam a pénzt és nem vagyok egyszerû kismami a betegségeim miatt)

De jó,hogy vagytok lányok és bíztattok!
Mindenkinek nagyon köszönöm, mert ez most nekem egy "lelki tápszer" :))

Nincs jelen

 

#256 2007-09-05 09:46

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami!
A párom kolleganõjének a tesója a koraszülött osztályon dolgozik. Felhívtam és megemlítettem neki az esetedet. Nagyon biztató dolgokat mondott, úgyhogy gondoltam gyorsan megírom.
A kevés magzatvíz esetén is csak a legvégsõ megoldásként döntenek az mellet, hogy megindítsák a szülést! Ha azonban valamilyen oknál fogva mégis sor kerülne rá, úgy a bébid már elég fejlett ahhoz, hogy a koraszülött osztályra kerülve szépen megerõsödjön. Azt mondta, ha bármi kérdésünk van nyugodtan fordulhatok hozzá.
Üdv :)

Nincs jelen

 

#257 2007-09-05 12:41

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vicaa! Nagyon köszi, egy óriási-óriási kõszikla gördült le rólam! Köszi az infót :))
(Ha csütörtökön mondanak megint valamit, lehet, hogy kérem majd a segítséged)

Hogy fogom tudni nektek viszonozni, meghálálni azt,hogy segítetek!?

Nincs jelen

 

#258 2007-09-05 13:38

Minó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok:)
1 hete kihagytam a gyógyszeremet mert elfogyott aSalazopyrin ez szerintetek baj? tegnap mondtam az orvosnak és lecseszett hogy azt folyamatosan kell szedni én ezt nem tudtam.Remélem nem csináltam magamnak vmi rosszaz , az elsõ szemet csak holnap tudom bevenni mert nem volt a gyógyszertárba:(

Nincs jelen

 

#259 2007-09-05 15:02

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami, biztos mindent elolvastál a dologról a neten, úgyhogy nem is nagyon akarok már belebeszélni, csak annyit, hog igyál jó sokat, egyél sok gyümölcsöt. A védõnõm azt mondta, sokszor csak egyszerûen dehidratáltak a kismamák, attól van a dolog, és ha többet isznak egy-két napon belül javul a dolog. Szóval folyadékra fel, drukkolok neked!!!

Nincs jelen

 

#260 2007-09-05 18:47

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Minónak üzenem, hogy nyugodjon meg. Tényleg jó, ha az ember folyamatosan tudja szedni a Salazopyrint, de ha eddig nem lettél rosszabbul, akkor most már az az egy nap nem számít. Mostantól azonban jobb lesz, ha mindig tartalékolsz gyógyszert otthonra. Nekem mindig van itthon, hogy a gyógyszer ellátás nehézségei esetén is legyen tartalékom. Nekem is nehéz volt megszoknom, hogy mindennap szednem kell, akkor is, ha amúgy jól vagyok. Elég sokáig tartott, míg elfogadtam, hogy ez a betegség más, mint a többi. Nem múlik el akkor sem, ha tünetmentes. Évekig vitatkoztam magammal, mert az orvossal nem volt értelme, míg beadtam a derekamat és szedem rendesen. Pedig évek óta (kb 15), tünetmentes vagyok.
Szebb napokat kívánok mindenkinek: Ánya

Nincs jelen

 

#261 2007-09-05 21:42

Minó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

:) holnap megyek orvoshoz beszélgetésre:) azt mondta megkérdezi hogy vagyok:)
Majd írok mi volt
Pussz az összes betegtársamnak:)

Nincs jelen

 

#262 2007-09-05 21:57

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Örülök,hogy kezd mindenki jobban lenni.:D
Vikimami!Nem kell meghálálni semmit hiszen azért vagyunk,hogy segítsünk egymásnak!:)Biztos lesz nekünk is olyan problémánk amikor te segítesz nekünk!!Igaz lányok??

Nincs jelen

 

#263 2007-09-06 07:51

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Így igaz, ahogy Lucifer írja.... Nekem például sokszor a hangulatingadozással vanak gondjaim. Néha teljesen rózsaszínben látok mindent, máskor pedig világvége hangulatom van, minden sötét és fekete. Persze szerencsére mióta várom az én kis picurkámat, azóta ezek nem annyira jellemzõek hál Istennek.

Nincs jelen

 

#264 2007-09-06 08:10

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Hangulatingandozás az nálam is van  :(

Most például két napja tiszta ideg vagyok, hogy sehol sem tartunk, nem tudom elrendezni a szobát úgy, hogy minden jó legyen (mondjuk eddig 40nm-en ketten voltunk, és még úgy is zsufi volt, de most: mint egy bútorraktár ...) Mindenfélék vannak a padlón: elkezdtem átmosni a gyerekrucikat és át is kell vasalni õket úgyhogy ezek is zacsikba (!) vannak a földön, mert máshová nem fér. Nagyon durva....
Próbálok nem idegeskedni

Annyira rossz idõ van :( :( :(

Ma délután  megyek a gasztrós dokihoz kontrollra, mert állítólag megékrezett a szövettanom. Nagyon-nagyon gondoljatok ránk! Remélem végre valami érdemleges hírt tud mondani - és nem azt, hogy rákos vagyok...

Láttátok dr. Hous-t ??

Nincs jelen

 

#265 2007-09-06 16:58

Minó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Én nem láttam:)
Elmentem én is a gasztós dokimhoz nem volt semmi örült neki hogy elmúlt a hasmenésem, csak akkor akdd ki amikor mondtam hogy :A diateikus ajánlotta hogy diétázzak" õ erre: "ki mondta magának hogy diétázzon"-na akkor ezen igazodjak el:). Ja lenne egy kérdésem amikor mondtam a dokinak hogy fogamzásgátlót szedek azt mondta az nem tesz jót a betegségnek (de egyenlõre még ne hadjam abba): Ez tényleg igaz veletek abbahagyatták az antibébi szedését?, ezen egy kicsit megrémültem de azt mondta hogy egy darabig ne hadjam abba akkor nem hagyom. Egyépként én Yadine-t szedek az kis hormon tartalmú nem? vagy rosszul tudom? az is árthat a betegségnak vagy nem nagy mértékbe?

Sziasztok és jobbulást:)

Nincs jelen

 

#266 2007-09-06 19:22

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami, hát a doktorost most neked nem kellett volna megnézned. :)
Jót kuncogtam a 40 nm-en, most azt képzeld el, hogy mi 29-en lakunk, és nem sok esélyt látok nagyobb lakásra. Szóval fel a fejjel, ha mi elférünk, akkor nektek muszáj lesz!:)
Mi volt a dokinál?

Nincs jelen

 

#267 2007-09-06 21:12

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Nagyon el vagyok keseredve: mától hivatalosan is csatlakoztam a colitisesek táborához. A szövettan kimutatta.... Már csak az a kérdés, hogy meddig terjedt fel a gyulladás, de ezt majd csak a szülés után, teljes tükrözésnél tudják megmondani.
A doki szteroidot akart adni, de egyenlõre visszautasítottam: nem gondolom, hogy a 8.hónapban kéne lökéstadnom a gyereknek ...
Most a napi 2 salofalk kúpban maradtunk, de mondjuk ma is volt vérzésem :( :(


90%-ban sejtettük, hogy ez lesz, de  nagyon nehéz ezt elfogadni, félek, nem fogom tudni feldolgozni... Hogy lehet azt elfogadni, hogy ez egy életre szól???? Hogy lehet, hogy 5-10 év múlva sztómával jövök-megyek, mit mondok majd a fiamnak????

Ne haragudjatok, de reménykedtem benne ma délelõttig hogy azt mondják: csak belsõ aranyerek amik véreznek.


Minó: én nem szedtem fogamzásgátlót, mert bébit akartunk -aki már itt is van a szívem alatt, de nem is tudtam, hogy colitises vagyok.....
Diétára nálam ugyanez a szitu volt ! Egyik azt mondta ne egyek ezt meg azt, a másik meg rámripakodott, hogy miért nem eszek rendesen mindent... Inkábbb nem kommentálom...

Nincs jelen

 

#268 2007-09-06 21:27

Minó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vimami sok szerencsét a tükrözéshez nagyon kívánom hogy fájdalom mentes legyen:)
vigyázzatok egymásra:)

Nincs jelen

 

#269 2007-09-06 21:28

Minó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

bocs+k

Nincs jelen

 

#270 2007-09-06 21:33

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Minó: a diétára az én dokim is húzogatja a vállát (nem hisz benne), de a testemet én ismerem, tehát marad a diéta!
Nem szedek fogamzásgátlót, mivel nem garantált a felszívódás (de más okot nekem nem mondtak, igaz crohnos vagyok).

vikimami: érthetõ, hogy most el vagy keseredve! Talán próbálj kisebb léptékekeben gondolkodni, és ne 5-10 év távlatában. Elõször próbáld elfogadni, hogy beveszed a gyógyszert, kezdetben ez is elég, aztán megszokod majd. (Persze hullámvölgyek lesznek majd késõbb is: minek szedjem, de hosszú évek távlatából mondhatom könnyebb lesz!) A sztómát pedig felejtsd el! Nem tartasz ott! Addig pedig annyi minden történhet még (új gyógyszerek, kezelések, a kiváltó ok megtalálása stb.)
Különben pedig mindjárt itt lesz veled egy csöpség, aki növekszik melletted és egy mosolygós anyukává változtat majd. És, ha nagyon el akarod képzelni a jövõt, képzeld mikor oviba viszed, vagy elsõ nap megy az iskolába; (ne próbáld a betegséget prognosztizálni, csak rosszabb lesz, ha azt teszed). Reménykedj és találj minden napban valami szépet!!!

Nincs jelen

 

#271 2007-09-06 22:04

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami!
Sajnálattal olvastam amit írtál.Tudom nagyon nehéz feldolgozni egy olyan betegséget ami egy életre szól.Sokszor teszed fel a kérdést,hogy "miért pont én?miért pont nekem?".A választ sose tudod meg.Most probáld meg valamennyire ezt felejteni és a fiadra koncentrálni.A babának sokkal nagyobb szüksége van most rád.Koncentrálj arra hogyan rakod rendbe a lakást,mit hová teszel stb...Az agyadban kapcsold ki egy kis idõre a betegségeddel való gondolatokat.Az,hogy mi lesz 5-10 év múlva te se tudod,de mi se tudjuk.Éljünk a mának.Most nem mi hanem a gyerekeink a legfontosabbak.Nem egy depressziós hanem egy "aránylag"nyugott ,kedves,mosolygós anyára van szükségük.Magunkal akkor foglalkozunk amikor békésen alszik.Vigyázzatok magatokra!!Fel a fejjel!!

Nincs jelen

 

#272 2007-09-06 22:35

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami, jó, hogy írtál!! Az viszont nem jó, hogy ennyire el vagy keseredve!! Ezt nem szabad! Azért a sztóma egyáltalán nem ennyire nyilvánvaló. Nekem van egy 50 feletti hölgy ismerõsöm, akinek tini korában állapították meg a colitist, és máig fel sem merült ez a lehetõség, mert gyógyszerekkel kordában tartható a betegsége. Szóval fel a fejjel!! Talán azt mondhatom, hogy a két rossz közül azért a jobb a miénk, szerintem a Crohn sokkal rosszabb lehet. Ráadásul eddig rák miatt aggódtál, ahhoz képest!! Tényleg nem tudhatjuk, hogy egy életre szól-e. Én pl. meg vagyok gyõzõdve róla, hogy ki fognak rá találni valamit, csak idõ kérdése. Ok, mondjuk nekem már volt idõm hozzászokni, és engem nem is a jövõ foglalkozat, csak a mindennapos bosszankodás, ami ezzel jár.. Olyat is ismerek, akinek egész életében csak egyszer lángolt fel a betegsége, aztán a rendszeres gyógyszerszedéssel évekig nem, és reméljük nem is fog. Lehet, hogy veled is így lesz. Salazopyrint is szedsz? Nekem a kúpok, beöntések nem nagyon válltak be, gondolom mert eléggé hosszan be van gyulladva, oda meg nem jutott el a gyógyi. Mondjuk azért még nálad jó lehet, és úgy tudom több idõ kell, hogy segítsen, talán egy-két hét is. Ráadásul azért jó a kúp, mert ott hat ahol kell, nem jut el a babáig.
Holnap reggel én is az orvosnál kezdek, sosem gondoltam, hogy alig fogom várni, hogy kontrollra menjek.

Nincs jelen

 

#273 2007-09-07 08:38

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Jó reggelt!

Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztatok velem megint.

Gógyszert csak szteroidot akart adni a doki - a gyogyi nevét nem mondta meg - ill. emlegetett valami beöntést,ami szintén szteroid tartalmú . Abba maradtunk, ha rosszabb a helyzet, menjek vissza.
(mondjuk hozzá nem tudok visszamenni, mert magándoki és nem olcsó...)

A salazopirint az a doki se mondta, akinél megelõzõleg voltam.... Pedig annyi helyrõl hallom. Akinél ez elõtt voltam, az a Salofalk tablettát akarná adni még, ha rosszabb a helyzet. Nem tudjátok, ez szteroidos?
Viszont a kúp felhelyezése már egyre inkább nehézséget okoz, mert nagy a pocim :) és nem tudom úgy felhúzni a lábam, hogy jól felkerüljön....

"Csak" a Salofalk kúpot kell továbbra is használnom, csak napi 2x. Ezt nem tudom, hogy fogom megvalósítani.
Annyira letaglózott a hír, hogy elfelejtettem megkérdezni a dokitól, hogy széklet elõtt vagy után kell a reggeli adagot használni. Gondolom, hogy utána, de az már nálam akkor majdnem dél lesz, és én nehezen mozgok a kúppal  , nem tudom, hogy kéne csinálni???

Jövõvel kapcsolatban még mindig sajnos csak az lebeg a szemem elõtt, hogy nem tudom a picit ellátni, mert a wc-n ülök, orvoshoz rohangálok :(

Evést illetõen is kétségeim vannak, egyszerûen nem jövök rá, mikor mi nem tesz jót: a múltkor simán megettem a gombapörököltet joghurtosan, most meg véreztem tõle elég rendesen..... Már lassan nem merek semmit enni...


Tica! Írd meg mi volt a dokinél!
Vicaa! Mi van veletek?

Nincs jelen

 

#274 2007-09-07 08:57

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami!

Fel a fejjel!! A kúp ott hat,a hol kell, nem veszélyezteti a babádat. Nekem az vált be, ha a kúp felhelyezése után feküdtem egy darabig. Szerintem a széklet után érdemes próbálkozni. Nagyon jó hatású tud lenni egy ilyen helyi kezelés. Nálam nagyon bevált, hátha neked is használ. A betegségünkkel tényleg hosszan együtt lehet élni. Nekem már 25. éve van az életemben. Hasonlóképpen megijedtem annak idején, mint te. Ezt nehéz feldolgozni, fõleg mivel nem sikerült még tünetmentessé tenni téged. Ez a betegség súlyosságától is függ, nemcsak a gyógyszerektõl és a beteg magatartásától. Ha már rájöttek, hogy mi a bajod az nagyon jó. Olvass a kukackoktélról, mert a colitises betegeknek az igazi alternatív gyógyulás. A Fórumon sokan számoltak be gyógyulásról, illetve gyógyszer nélküli tünetmentességrõl, ami nagy szó betegségünknél.
Nagyon sokat olvassál itt a Fórumon, mert hidd el érdemes.
Szeretettel:Ánya

Nincs jelen

 

#275 2007-09-07 10:01

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Orvos nem volt ott, el kellett utaznia, így csak a vérvételen vagyok túl, jövõ hét péntekre kaptam új idõpontot.
Vikimami, minél elõbb keress egy jó sztk orvost, és szerintem érdemes lenne rákérdezned  a salazora, ha a kúp nem válik be. Nekem szinte teljesen mindegy, hogy mit eszem, nem vettem észre nagyon összefüggést. Illetve talán a túl fûszeres, és hüvelyes dolgok, meg a káposzta nem esik jól, és minden gyümit, zöldséget héj nélkül eszek, még a szõlõt is. Még néha mintha a tej is rontana a dolgon, de mostanában például meg tudom inni.. Szerintem ezt egy idõ után kitapasztalod. A gomba talán azért nem jó, mert eleve nehezen emészthetõ, de én imádom, és képtelen vagyok róla lemondani. Mindent jó alaposan meg kell rágni, és nyugodtan enni, az is segít picit. Ami rosszabb napokon nekem bejön az a krumplipüré, és a banán.

Nincs jelen

 

#276 2007-09-07 20:05

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Kedves Ánya! A Salofalk kúpot már  a 20. hét óta (3 hónapja) használom, úgyhogy szerintem ez nem jó nekem, mert vannak tüneteim (véres nyák). De ezt mindig csak leírják a dokik a diagnózisba, azt nem mondják, hogy "akkor most ne ezt nyomja hölgyem".... Remélem, hogy a babának tényleg nem árt - ezt igérték a dokik -, de igazából ezen az aggódalmamon már túl vagyok...
Olvasni olvasok sokat a fórumon -bár lehet, hgy nekem ez nekem nem olyan jó , mert pld. a sztómát és egyéb "nyalánkságokat" is már láttam a jövõmben, és ez teljesen összetör engem. Nem  tudom túlélném-e, ha nálam is ez lenne....

Kedves Katica! Összesen 3 orvosnál voltam, ebbõl 2 Sztk-s a harmadik vette most a biopsziát. (Az egyik doki egyébként Roor orosa, nagyon szimpi volt.) Aki most diagnosztizált a szövettan alapján ahhoz nem tudok már menni,mert magándoki, és elég húzós.....
Ma ettem az egyik gyorsétterembe egy sajtburit, meg reggel egy paradicsomot is, annyira kivántam.. Kiváncsi vagyok, mi lesz holnapra belõle :(. 
Meglepõdve olvasom, hogy  mindegy mit eszel! Remélem ez nálami is így van :). Tejet egyáltalán nem merek még csak kósolni sem....Szõlõt hogy tudod héjj nélkül enni??? Egyébként én is mindent hámozok, amit meg nem lehet pucolni, inkább nem eszem meg.Mennyi idõ után ittál tejet?
Krumplipürét hogy csinálod, tejjel a rosszabb napokon is? Banán a hasmenésnél válik be nekem.

Gondolom, hogy amig nem kapok komolyabb gyógyszert, addig ne próbálkozzak "keményebb" ételekkel, nehogy belángoljon, mert igy is vérezgetek... ( az meg még min. 4-5 hónap, ha a szülést 1,5 hónap múlva ejtjük meg és nem lángol fel rögtön a colitis) .

Lehet, hogy pszichológusra lesz szükségem, hogy ne érezzem magam élõ halottnak

Nincs jelen

 

#277 2007-09-10 08:24

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Senki??????

Nincs jelen

 

#278 2007-09-10 16:57

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vikimami!
Hogy vagytok?

Nincs jelen

 

#279 2007-09-10 17:08

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Vikimami, kicsit késõn reagálok, az elmúlt egy hetet kórházban töltöttem, mûtéttel. Neked annyit írnék: én 5 hónapos terhes voltam, amikor fellángolt a crohn (sokadszor). Nõgyogyi és gasztros doki megegyeztek, hogy minimális szteroid mehet(8mg medrol),az a bébinek sem árt. Ezt szedtem.
Sajna 33. héten így is megszültemaz örökös görcsöktõl. Ezt nem elkeserítésképp írom, hanem azért, hogy elmondjam: szteroid mellett, koraszülött, 1, 73 kg-os babám született, aki ma 2,5 éves, és teljesen egészséges! Ne keseredj el ez a súly nem olyan kicsi, hogy bármi gond lenne, a babának ilyenkor már megvan mindene! Fel a fejjel,kitartás!
Ági

Nincs jelen

 

#280 2007-09-10 18:18

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Agica,miért voltál kórházba? Nagy baj van? (bocs, ha lemaradtam valamirõl...) írd meg kérlek, ha van kedved!
És köszi, hogy leirtad, nálad mi hogy volt. Én továbbra is csak a salofalk kúpot kapom, de egyre inkább nem tudom "rendesen" használni, mert nagy a poci és nem tudom felhúzni annyira a lábam....  Szoptatáskor is szedtél szteroidot? De nagyon örülök, hogy egészséges - okos-szép gyereked lett! De tényleg! Az mindig olyan megnyugtató dolog, ha olyantól hallom, aki tényleg ugyanabban a cipõben jár....
Nálam hál'Istennek nincsenek egyáltalán görcsök (kopp-kopp), csak "simán" véres-nyákos széklet..... Úgyhogy az nem indítja be a szülést.
Neked a szülés után fellángolt a crohn?



Most még a kevés magzatvizem miatt aggódom: csütörtökön megyek kontrollra.

Nem tudom felhívjam -e valamelyik dokit, mert meg kellene tudnom, hogy pld. ha megszülök, akkor a gátseb miatt használhatom-e a kúpot. Meg hogy szoptathatok-e a kúppal..... Olyan ciki ilyen kis dolgokkal zargatni, de elfelejettem megkérdezni... Illetve nem gondoltam, hogy a terhességem végén is még mindig kúpozni fogok

Lucifer! Szia! Nagyjából megvagyunk, feljebb fejtegettem mi a helyzet - lelkileg nagyon nehéz....
Nem tudom tudomásul venni, hogy ez történik velem. Ez valami hülye szappanopera csak, ahol a terhesség alatt derül ki egy élethossznyi betegség.......

Ticával, Vicával mi lehet?

Pusszantás

Nincs jelen

 

#281 2007-09-10 19:39

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Nem vesztem el, csak fõsuli van ezerrel, utána meg festés, felújítás az új lakunkban. Azért olvasok, csak most bizonytalan, hogy mikor merre járok.
Megfogadom a tanácsokat és maradok a régi dokinál, addig mindenképp, míg meg nem szülök, rendbe nem rázódok.
Vikimami! Sokat gondolok ám rád, tessék kicsit optimistának lenni!!!! Minden jól fog menni, szorítok ezerrel!!!!
Ígérem legközelebb bõvebb leszek!
Üdv mindenkinek!

Nincs jelen

 

#282 2007-09-10 20:07

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Én is itt vagyok, igaz ma kicsit depis napom volt, nem volt kedvem semmihez. Holnap este megyek az ultrahangra, nagyon izguok, hogy minden rendben legyen. Ma voltam körzetinél, kibeszéltük a derékfájásom, ami megint két napja kínoz. Most elkezdek kálciumot szedni, szerinte az hiányozhat. Mivel a magnéziumra nem reagál, azt mondja nem görcs, hanem akkor a csont. Ennek örülök is, mert akkor ugye nem a baba miatt van. Holnap azért a nõgyógyászt is megkérdezem. Félek, hogy mégsem jelent jót a dolgot. Próbálok optimista lenni, de elég nehezen megy nekem is. Drukkoljatok nekem holnap este, aztán majd jövök a fejleményekkel!!

Nincs jelen

 

#283 2007-09-10 20:30

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok

Vikimami:
Kórházban tályog miatt voltam, azt hiszem írtam róla a sipoly topicban. Egy hétig voltam benn, komolyabb volt mint hitték, 20 perces mûtétre készültek, több mint 2 órás lett. Még fáj nagyon, de remélem alakulni fog a dolog. A terhességrõl, szülés, szoptatásról írok holnap, amiket kérdeztél, hogy mi hogy volt, mert most sajna nincs sok idõm, és elég hosszú. :)

Tica:
Megkérdezhetem, te melyik gasztros dokihoz, ill. nõdokihoz jársz? Csak mert én is pécsi vagyok, azért érdeklõdöm, lehet jó lenne kis tapasztalatcsere (nekem), ami a gasztrost illeti... köszi.

Nincs jelen

 

#284 2007-09-10 21:11

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Ági!

Én a honvédba járok  dr. Tárnok Ferenchez, és nagyon szeretem. Alapos, türelmes, és rettenetesen kedves. Egy idõsebb úr, kedden és pénteken rendel 10-tõl.

Nincs jelen

 

#285 2007-09-10 21:14

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Most látom, hogy a nõgyógyászt is kérdezted. Siklósra járok egy nõhöz. Picit hosszú, meg bonyolult, meg szomorú, hogy hogy kerültem Siklósra, nem is írom le. Mindenesetre pécsi nõgyógyászt nem tudok ajánlani, mert eddig nincsenek jó tapasztalataim. A Labossát dícsérik a megyeiben, de mindenki mást mond.. Te kihez jársz?

Nincs jelen

 

#286 2007-09-10 21:16

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Helloka!

Ágica! Ne haragudj, de azt a topicot nem olvasom, mert nekem az is egy mumus: félek tõle hogy nekem is "ilyenem" lesz, pedig nem tudok sokat róla, csak a sztómát is rögtön "magamévá tettem"... :( :( Hány év után kaptán leg ilyen csodás élményt? Jobbulást neked!!! Vigyi magadra!
Várom a beszámolódat a terhességet,szoptatást illetõen! Elõre is köszi!

Tica! Biztos minden oké veletek, de azért írd meg este, hogy mi volt az ultrahangon!  Méreteket is kérek :)!

Vicaa! Te is írj légyszi' mindig, hogy mi van éppen veletek! Azért elég "bevállalós" vagy lakásügyileg, hogy így a bébivel és a chronnal felújígtotok, költöztök. Ügyi vagy! :)

Pusszantás

Nincs jelen

 

#287 2007-09-11 09:02

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Vicaa,Ágica,hogy áll most a crohn-otok?
Én a szülés óta szevedek mert most nem hasmenés hanem székrekedésem van.Már nem tudom,hogy mit csináljak!
Aki volt orvosnál írja meg,hogy mi történt.:)
Vikimami!
Kúp ügyben nem tudok mit mondani,de én most lettem aszmás és szteroidot(medrolt)kell szednem.Most már 2 hónapja szedem és azt mondta a doki,hogy lehet melette szoptatni.
Ja!Te mostanában tényleg ne nagyon olvass más topikot mert nem tesz jót lelkileg.!:) :)

Nincs jelen

 

#288 2007-09-11 19:23

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok! Megvolt az uh, minden ok!! :)

Nincs jelen

 

#289 2007-09-11 19:25

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Tica! Nagyon örülök! :)
Azért irj bõvebben is majd légyszi' -méretek, súlybecslés, korbecslés? -

Nincs jelen

 

#290 2007-09-11 19:46

palyizsu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Néhány napja találtam csak erre az oldalra. 9,5 éve állapították meg nálam az IBD-t, hogy chron vagy colitis azt a mai napig nem tudják.
Ma 2 hónapos a Kislányom. Szerencsére teljesen tünetmentes volt a terhességem, illetve idáig a szoptatás alatt sem volt fájdalmam, és nekem is inkább szorulásom volt. Viszont néhány napja megy a hasam, félek hogy kezd fellángolni.

Az orvosom azt mondta, hogy a terhesség utlsó hónapjában már ne szedjem a gyógyszert, mert szoptatás alatt nem javasolja. Napi 2 Pentasát szedtem.

Abban szeretném kikérni a tapasztalataitokat, ill. véleményeteket, hogy  a szoptatás alatt mit szedhetek.

Elõre is köszönöm

Nincs jelen

 

#291 2007-09-11 23:04

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Palyizsu!
A gyógyszert ,hogy mit szedj az orvosodtól kéne kérdezni.Az a baj,hogy a szoptatás alatt elég sok gyógyszer nem ajánlott.Mint már írtam én a szoptatás alatt a medrolt szedem most az aszmára.A crohnom most nagyon lapít!!:) :)

Nincs jelen

 

#292 2007-09-12 10:32

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sajnos most csupa lehangoló híreim vannak. Tegnap a fõsulin ültömben elájultam az elõadáson, aztán pedig hazafelé, ahogy felültem a buszra ismét. Elõször ráfogtam a levegõtlen helységekre /bár eddig mér a terhesség elején sem volt se hányás, se émelygés nálam/, de mire végül hazaértem, kiderült, hogy a gyomrom van nagyon begyulladva, amit még a picurka is igen erõteljesen nyom felfelé és a gyomorsavam egyfolytában árad visszafelé. Sajna most úgy fáj a gyomrom, hogy még a hátamba is átsugároz, úgy érzem kilukad, egyfolytában irtó hányinger gyötör. Azt hiszem ideje lesz felkeresni a gasztor dokimat, bár most diétával próbálok elérni valami javulás félét.

A crohnomhoz a reflux is hozzátartozik egyébként, lehet, hogy a sok Medrol is kikészítette már. Lucifer te hány mg Medrolt szedsz a szoptatás mellett? És mióta szeded?

Én pedig most nagyon reménykedtem, hogy a gyogyijaimat tovább lehet majd csökenteni, mert székletügyileg nagyon rendben vagyok naponta-másnaponta van és normális.

Nincs jelen

 

#293 2007-09-12 11:45

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vicaa!

Sajnálom, hogy nem vagy jól :( Tudom, nem sok vigasz, de a napokban én is nagyon szédültem, szinte ültömben elájultam a tv elõtt.... Szerintem a h..lye idõjárás miatt is van!
Hogy derült ki, hogy a pocid van begyulladva?
(Gyomorsavam nekem eddig sosem volt, mostmeg nem gyõzök kekszet kapkodni 10-15 percenként...)

Drukkolok neked! De azért szerintem inkább hívd fela dokit, mit mond!

Nekem meg meg kellene tudnom, hogy szedhetem e  a Salofalkot - kúp helyett, mert már nem tudom használni és így is tüneteim vannak ha használom - , és szoptatás alatt is használhatom-e... Úgy utálom magam, hogy elfelejtettem megkérdezni a múlthéten.....

Nincs jelen

 

#294 2007-09-12 12:45

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Vica, sajnálom! :( Remélem az orvosod kitalál valamit, mert ez nem hangzik valami jól!

Ma vagyok 11 hetes az uh szerint, 42 mm, az ülõmagasság. Tarkóredõ rendben, 27.-én újabb uh. :)

Nincs jelen

 

#295 2007-09-12 12:54

palyizsu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vicaa!

Nekem a Medroltól készült ki annó a gyomrom. Ha a beleid bírják a tejet, akkor azt javaslom, nekem az sokáig bevállt. Azóta sajnos már gyomorfekélyem van, de a tej így is sokszor segít.

Nincs jelen

 

#296 2007-09-12 18:50

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Tudom, hogy van egy külön topik erre -olvasgattam is- de nem tudjátok véltetlen,  hogy a Remicade-t (ha jól írom) mire adják: colitisre is? Érdemes nekem utánanéznem vajon, vagy ez csak a "kiválasztottaknak" jár?

Katica! De jó, hogy már 4 cm-es komoly méretekkel rendelkezik a bébid! :) Vigyi magatokra!!! Aztán írjál még!

Mindenki nagyon szorítson: holnap megyek a magzatvíz ellenõrzésemre, remélem nem lett kevesebb megint :( Mostanában (2-3 napja) alig mozog a kisfiam, be vagyok t..jva....

Nincs jelen

 

#297 2007-09-12 19:56

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

vikimami adják colitisre is, de kérvényezni kell. sok szerencsét!!!!

Nincs jelen

 

#298 2007-09-13 11:53

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Jaj! Már megint tüneteim vannak :( :( :( Pedig semmi olyat nem ettem, ami gáz lenne ..... illetve sütõtököt sülve. Attól szerintetek lehet vér megint? :(

Szerkesztette: vikimami (2007-09-13 11:54)

Nincs jelen

 

#299 2007-09-13 13:59

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Hú, már elég rég voltam a fórumon, olvasom, hogy a kismamák nincsenek jól. Mindenkinek jobbulást, és kitartást!

Tica: én a megyeibe járok, gasztro: dr. Garamszegi, nõgyógyász: dr. Tóth Zsolt. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. Amikor kiderült hogy crohnom van, és dokit kerestem, általában az volt a hozzáállás, hogy jajj, nehogy szüljek, inkább ne, mert ki tudja mi lesz. Õ mondta egyedül, hogy mi a gond? Az én dolgom kihordani a gyereket, és vigyázni rá, az övé, hogy megoldja, ha gond van. Ez nagyon szimpi volt benne. Ennek már 5 éve, azóta hozzá járok.

Vikimami, a "történetem":
Én amikor terhes lettem, már 1 éve tünetmentes voltam. Terhességem alatt csak a pentasát kellett szednem fenntartó kezelésként. Aztán az 5. hónap körül elkezdett görcsölni a hasam, egyre jobban, és egyre jobban fájt. Akkor fellángolt a crohn. Állandóan székelési ingerem volt, örökké wc-re kellett futnom, de mindig csak kínlódtam, minden eredmény nélkül. Medrolt kaptam, mert azt mondták, az a babának sem árt. Nekem pedig nem használt nagyon, sõt, semennyire.
Aztán 33 hetesen, egyszer csak egy este elfolyt a magzatvíz. Rohanás a kórházba. Már telefonáltam, szóltak a dokimnak hogy gáz van. 24 órát visszatartották a babát, ezalatt tüdõérlelõt kapott. Azt mondták, az még gyenge lehet neki. Aztán másnap éjjel megszületett, császárral, mert nem tudtam megszülni. Féltek, hogy elmegy a szívhangja. 1,78-al született, és 38 cm-el. Megmutatták, és mire összevarrtak, elvitte a gyerekklinikára a koraszülött mentõ, mert nem volt jó a légzése.

4-5 napig gép lélegeztette, aztán már csak oxigénbúra volt rajta. Kellett, hogy erõsödjön a tüdeje. Ezalatt szondán kapott enni. A medrolt abbahagytam, és fejtem a tejet (pentasát szedtem csak, amellett vihettem neki), de annyira rosszul lettem, hogy muszáj volt elkezdenem nagy adagban medrolt, imurant, pentasát tovább, meg klizmát. Így többet nem vihettem tejet a babámnak, és nem is szoptathattam, mire megtanult enni.
Végül is minden rendben lett, a tüdeje megerõsödött, és ahogy megtanult üvegbõl enni, hazajöhetett. Nekem jó 4-5 hónap kellett hogy összeszedjem magam, addig csak segítséggel tudtam ellátni.

A kisfiam jól van, 2,5 éves múlt, semmi baja, egészséges. Én azóta kínlódok, nem tudok helyrejönni. 2-3 jó hónap után jön vagy 8 hónap kínlódás. Pihennem kellene sokat, de hát hogyan? :) Nem lehet egy pici mellett egész nap heverészni.

Hát, velem ez volt. Ha van még valamirõl kérdésed, írj nyugodtan! Kívánok nektek sokkal több szerencsét, de ha a baba korábban érkezne, akkor sincs semmi gond, ebben a korban már nem lehet probléma! Mi vagyunk rá a példa!

Üdv.
Ágica

Nincs jelen

 

#300 2007-09-13 16:15

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
A medrolt Júli.18-óta szedem 16-8-4-2 mg folyamatosan csökkentik.Most a 2mg és még mindig szedem.
Vikimami!
A baba kezd egyre kevesebbet mozogni mert már alig fér el.
Nekem is volt ilyen,sõt a 34.-35. héttõl reggelente egyáltalán nem mozgot.Én is sokszor megvoltam ijedve.
Mi volt a dokinál??
Vicaa!
Ti ,hogy vagytok?
Különben a terhesség alatt mivel tünetmentes lettem a doki mondta,hogy ne szedjek semmit.:)
A mai napig nem szedek semmit a crohnomra.
Különben a doki mondta,hogy az aszma ikertestvére a crohnak.
Hogy nekem ennek a betegségnek minden tünetét ki kell probálnom??Nagyon utálom!!:)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB