#301 2007-09-13 18:20

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Agica! Köszi, hogy leírtad, nagyon örülök, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat, és minden elismerésem a tiéd (tietek).
Bocs, de nem vagyok tisztában még a bogyó-nevekkel (friss hús vagyok :) ) A medrol sztero? Pentasa micsoda, hova tartozik. Megírod majd? Mert lehet, hogy nekem is kell szednem.

Lucifer! Köszi neked is az infókat! (állítólag nálam is lehet az epedaganat a c.u. miatt, nem tudom, de szerintem a dokik sem ....)

Én ma beszéltem a nõgyogyimmal és az egyik gasztros dokival is telefonon. A magzatvíz-hiány helyreállt - egy Gellérthegy gördült le a szívemrõl: már annyira el voltam keseredve, hogy elsirtam magam amikor mondta az ultrahangos,hogy a vízem okés (ilyet akkor csináltam, amikor megtudtam hogy fiam lesz, de az persze örömömbe volt)-, ill. azt mondta a szonográfus, hogy egyszerûen most csak lusta a fiam azért nem ugrál most annyit, meg azért tényleg nem sok a vizem -csak egyszerûen már nem kevés -, hogy ficánkolhasson benne... Azt hiszem fentiekbõl látszik, hogy az idegeim már nagyon kivannak :(
A gasztros dokit fel kellet hívnom, mert  reggel begörcsöltem és rohantam a wc-re. Nekem ilyen csak akkor volt, amikor 17.éten elõször volt véres hasmenésem... Nagyon megijedtem.
A doki szeretne klizmát adni, de én nem merem, mert a kúpot is alig tudom már használni a hasam miatt... Szteroidot meg a nõgyogyim sem és én sem szeretnék már erre a 6 hétre. De ha nem lesz más választásom -azaz görcsölök vagy jobban vérzek - az lesz.
Problémám még, hogy nem tudom hogy fogok kúpot vagy klizmát használni szülés után, mivel hüvelyi szülésre készülünk - persze bármi lehet a vége - és ugyebár ott lesz a friss gátseb. :( :(

Beszéltünk a Salofalk tablettáról, de azt mondta, felesleges a gyomromat terhelni vele, de megpróbálhatom. Kicsit unom már a kisérletezgetést.
Egyébként a salofalk kúp sz..t sem ér, hiába nyomom napi 2x, mindig van vér, és fáj is a felhelyezés....

Kérlek árasszatok el minden tapasztalattal - jóval, rosszal egyaránt - hogy legyen mibe fogódzkodnom, ne pánikoljak már annyit a colitistõl..

Nem tudok mit fõzni magamnak, mert alig merek valamit enni, nehogy bajom legyen :(

Nincs jelen

 

#302 2007-09-13 18:27

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami, nem értem miért nem próbálják ki a salazopyrint.. Kérdezz rá az orvosodnál legközelebb.

Nincs jelen

 

#303 2007-09-13 18:30

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Különben én a klizmát a baba elõtt kaptam, de képtelen voltam használni.. Szerintem aki azt a csomagolást kitalálta tuti nem próbálta beadni magának.. Utálom is. Fenn van a szekrény tetején 3 bontatlan dobozzal, hogy ne is lássam.

Nincs jelen

 

#304 2007-09-13 18:32

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Katica! A Salazopirin nem szteroid????

Jövõ kedden felhívom a dokit megint a szoptatás miatt -hogy melyik bogyót lehet szedni ha szoptatok és melyiket nem - és akkor majd rákérdezek.

Nincs jelen

 

#305 2007-09-13 18:40

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Elfelejtettem! Van nálam 2 csomag Maltofer Fol rágótabletta (vas és folsav együtt) ha valakinek kell és bírja. Én abszolút nem bírtam a gyanu szerint. Jövõ hétig átadó, utána viszem a védõnõnek, hogy adja oda valakinek. Szólajtok ha kell!!!!

Nincs jelen

 

#306 2007-09-13 22:02

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami!
A medrol szteroid.
Különben nagyon örülök,hogy minden oké!:)
Legközelebb akkor fogod elsírni magad amikor meglátod és meghaalod a fiad sírását.:)
Anya és baba együtt sír.:D
Én is sírtam mindegyik gyerek születésénél.
Sokkal nagyobb öröm mint a Gellérthegy!!!
A Maltofertõl mi volt a bajod??
Vicaa és a többiek!
Ti ,hogy vagytok??És a pocaklakók??
Mindenki tudja már,hogy mi lesz a baba neve??Ha igen megírjátok???

Nincs jelen

 

#307 2007-09-14 19:10

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami, a salazopyrin egy szalicilsav származék, nem szteroid. Én ma voltam a dokimnál, továbbra is azt mondja, nyugodtan szedjem, nem lesz baja a babának tõle. Ha jól emlékszem, ti salofalkról beszéltetek az is az (szalicilsav származék), és ha jól tudom, azt a vékonybél gyulladására adják inkább. Ha neked colitised van, akkor a vastagbeleddel van a baj, akkor nemtom, mér azt kapod, de ez nem jelent semmit, mert ugye nekem nincs orvosi diplomám.. Sajnos..

Nincs jelen

 

#308 2007-09-14 20:38

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok

Lucifer: tuti, hogy nagyot fogok bõgni, amikor meglátom-hallom a fiam :) Meg biztos utána is még, ha ránézek  - és persze a boldogságtól! Már nagyon várom, hogy megfoghassam, de néha elfog a félelem is,hogy mit fogok én kezdeni egy ilyen kis emberrel és bárcsak lenne még fél évem, hogy mindent jól elõkészíthessek!

Tica: nem értem én sem,hogy miért nem Salazopyrint kapom.Már csak azért sem értem, mert a Salofalk nem nagyon használ. Meg én is úgy tudom,hogy a colitiseseknek vastagbélgyulladásuk van (azaz nekem is). De én sem jártam az orvosira, viszont az én egészségemrõl (betegségemrõl :( ) van szó.... Most vitatkozzak a dokikkal???

Ma nagyon "kiállt" a pocakom, gondoltam megnézem mi van ott: szerintem sikerült megfognom a kölök sarkát,mert akkora rúgást kaptam, mintha lovat nevelgetnék :) Biztos csikis :)))

Vicaa mi van veled? Ánya, Marthuska. Roor  itt vagytok néha?

Nincs jelen

 

#309 2007-09-14 20:59

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Itt vagyok Vikimami!  Minden irásodat figyelemmel kísérem! Ne aggódj annyit, majd csak megoldódnak a gondok is, csak türelem! Na pont én mondom ezt!!! Én sem a türelmemrõl vagyok híres!!! Látom azért örülsz is, amikor dolgozik a kis vasgyúró. Próbálj mindig ezekre a szép dolgokra koncentrálni!

Nincs jelen

 

#310 2007-09-15 15:54

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Én is itt vagyok, de sajnos kevésbé jól, úgy néz ki, hogy töb van egyszerû rosszullétnél az ájulásom mögött. Azóta ugyanis állandóan hányingerem van és mind a gyomromban, mons a jobb bordám irányában nagyon erõs fájdalmat érzek. Jövõ héten - valószínûleg csütörtökön - megyek hasi ultrahangra, a háziorvosom epekõre gyanakszik, én meg imádkozok, hogy ne így legyen. Hétfõn lesz a terheléses cukor és ellenanyag vérvizsgálat, meg a crohra is vesznek vért, hogy lássuk hogy is állunk. Majd megírom az eredményeket.
Ma azért egész tûrhetõen éreztem magam, pedig sokat fõztem-sütöttem /paradicsomos töltött paprika, túrós rétes/.

Ja a kis manóka esténként aktivizálja magát, elõszeretettel "kapálózik". Sokat álmodok sokszor mindenféle hülyeségeket, sületlenségeket a szüléssel kapcsolatban.
Ja és a név? Bakura Anna Laura lesz. :)

Nincs jelen

 

#311 2007-09-15 18:24

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Marthuska, örülök, hogy figyelsz minket :) A biztatás mindig jól jön...

Vicaa!Anna nagyon szép név, ha lányunk lett volna, nálunk is ez a top! :)
Sajnálom, hogy nem vagy jól! Kitartás! Az epe-dolog nem lehet összefüggésben a crohn-colitisszel? Talán emlékszel, nálam is kb. egy hónapja találtak egy 7mm-es valamit az epémbe :( Nekem csak néha fáj az oldalam: de hol a bal -gondolom ez a bélszakasz rendetlenkedik - hol pedig a jobb oldalam -szerintem ez meg az epe.

Álmodni én is sokszor szoktam rosszakat sajnos a bébivel kapcsolatban. Nekem az jött be, hogy esténként egy gyenge citromfû teát -azt hiszem a gyomorra is nyugtatólag hat - iszom.
Te is ettél ebbõl a töltött paprikából???? (Nyami!) Azért kérdem, mert én még mindig alig eszem "normális" kaját, egyszerûen NEM MEREK enni, nehogy fellángoljak jobban (sajnos vannak tüneteim ez mostmár az 5.hónap, hogy véres-nyákos vagyok :( :( )

Mi még nem tudjuk a nevét :( Bálint, Bence esetleg Zalán (ez utóbbi nekem nem nagyon jön be), de hamarosan eldõl - kénytelenek leszünk ....

Pusszantás, és írjátok meg a véleményeteket!

Nincs jelen

 

#312 2007-09-15 19:59

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami!
Na a fiú névben meg nálunk lett volna a Bence a befutó! Sõt, zsarnok módon mondtam a páromnak, hogy ebben nem is vitatkozom vele, a lány névben persze cserében kompromisszumkész vagyok... De egész hamar megegyeztünk! :D
Egyébként a Bálint is nagyon szép név!!!

Ja, én is ettem a töltött paprikából, egyébként kegyetlenül kívánom a savanyú dolgokat, az édestõl meg még gondolatban is émelygek. Pedig nagy csokievõ voltam a terhesség elõtt, persze azért akkor is mértékkel.

Nincs jelen

 

#313 2007-09-16 06:32

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami!
Annyira szeretnék segíteni neked. Próbáltad már a kamillateát?- Nekem ha bajom van azt iszogatom. Reggel éhgyomorra kezdem és egész nap kortyolgatom. Nagyon sokat segít.- Kismamák! Mindkettõtökért izgulok! Várom a híreket!- pusszantás

Nincs jelen

 

#314 2007-09-16 17:01

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Apacsanya! Nagyon köszi hogy segíteni akarsz, jól esik!
Kamillateát nem iszogattam még, mert ha külsõleg - a bõrömön - használom, akkor allergiás vagyok rá. Nem merem a bélésre megpróbálni. Citromfû teát szoktam inni (ez úgy tudom jó az idegeknek is, így a gyomorra is nyugtatólag hat).
Sajnos ma du. megint nem vagyok jól. Most éppen nincs híg székletem, sõt, eléggé kemény a dolog, de ami délután kijött az inkább vér és nyák volt, tartalom kevésbé :( :( Meg vagyok ilyedve! Lehet, hogy pont azért, mert túl szilárd a dolog ???
Pár hónapja legalább volt néhány nap, amikor nem voltak tüneteim, most meg nincs olyan nap, hogy ne látnám a véremet a kagylóban :(

És olyan jó lenne, ha még a szülés után is kihúznám pár hónapig  a tükrözést.... Mert azt gondoltam, hogy még babázok és szoptatok mielõtt félelemtõl remegve elmegyek megint tükröztetni :( De ha így megy tovább, biztos hogy nem fog menni a dolog.

Pénteken beszéltem az egyik gasztros dokival - õ vette a szövettant nálam - . Kértem,hogy a salofalk kúp helyett had használjak salofalk tablettát mire azt mondta, nincs értelme hogy a gyomromat is bántsam és bébihez is eljusson. Használjak beöntést vagy szteroidot.
Beöntést nem tudok, hiszen a kúp is nagyon nehezen megy már.... Szteroidot nem szeretnék így az utolsó hónapra.

Félek, hogy mire a tükrözéshez jutok, már olyan rossz állapotba kerülnek a beleim, hogy csak a mûtét marad! :( Vagy már megint rémeket látok ???

Köszi, hogy meghallgattatok!

Nincs jelen

 

#315 2007-09-17 01:41

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

A kamillatea úgy tudom, vízhajtó hatású, ezt kalkuláljátok be, ha sokat isztok belõle!

Bogyó

Nincs jelen

 

#316 2007-09-17 02:27

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

A kamillatea erõsen hashajtó hatású, saját tapasztalat..... (persze nekem is úgy ajánlgatták hogy ó de jó gyulladáscsökkentõ.  aztán ennek örömére ittam is bõven belõle, majd reggelig a wc-n.)

Nincs jelen

 

#317 2007-09-17 11:03

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

ahha, Rigor:-) akkor okosan nyomtad, mint én:-) csakhát nekem is utólag szóltak, hogy kúraszerûen kéne ám: heti 1-2szer!!! persze akadnak szerencsések, de én sem ajánlom bögreszám/nap...

Nincs jelen

 

#318 2007-09-17 17:20

kicsimeli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Abban szeretnék tanácsot kérni h én most kezdtem el szedni a Budenofalkot ami ugye szteroid, milyen mellékhatásokra számíthatok és mennyi idõ után? valamint mellette lehet e szedni a fogamzásgátlót és megmarad e a hatása? Mert sajna erröl a doki nem mondott semmit:(

Nincs jelen

 

#319 2007-09-18 09:14

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

a fogigátló hatása akkor kétséges, ha tartós hasmenés van, mert ki tudja, mennyire tud felszívódni. a dokit meg nyüstöld, ha van kérdésed! neked sok kérdésed lesz még, neki pedig az is a dolga, hogy legjobb tudása szerint válaszoljon, magától viszont nem fogja kitalálni õket...

Nincs jelen

 

#320 2007-09-18 20:25

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok lányok!
Hogy vagytok???A crohn-nál elég sok minden lehet.Nekem kezdõdõ epekõvem van,kiderûlt,hogy az aszma ikertestvére a crohnak.Nekem ez is van.!!!!:):):D
Sõt amikor kórházban voltam ezek a köszvényes sebek is kijöttek,a látásom se a régi?Van még valami???
Kitartás!!!:):):)

Nincs jelen

 

#321 2007-09-19 09:51

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Végül is nem kamillateáztam a hasgörcsökre, nem mertem, maradt a citromfû tea. (lehet, hogy ezzel a gyereket is jól "leszedáltam" :( ).  A végén "csak" két napig görcsöltem. Bár tényleg nem tudtam, hogy most milyen jellegû fájdalmaim vannak,majdnem indultunk a kis pakkommal a kórházba....
Kicsit vizes dolog jön belõlem, nem tudom, hogy hivjam-e a dokimat vagy ne, mert lehet, hogy ez normális igy a terhesség vége felé... Van valakinek tapasztalata, az ossza meg velem legyen kedves!
Már csak 6 hét! Jézus !!! Kezdek parázni a szüléstõl, fájdalomtól....

Gyereknév még mindig nincs :S ...
Sajnos nagyon sokat vagyok egyedül ami igen rossz hatással van a lelki világomra =(. Annnnnyira magányos vagyok!!!!! Remélem nem lesz belõle depi ....

Vicaa! Mi van veletek???

Nincs jelen

 

#322 2007-09-19 14:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Erõsen lefõzött kamillateával beöntést lehet csinálni, úgy nem hajt meg:)

Nincs jelen

 

#323 2007-09-19 16:46

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami! Ha az a vizes dolgog a hüvelybõl jön, feltétlen keresd fel az orvost. Nem tudom, hogy nálad ez most mi, de nálam magzatvíz volt. Szülés elõtt egy nappal már szivárgott, amikor az elsõt szültem.

Nincs jelen

 

#324 2007-09-19 16:50

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Tea ügy: Nekem a körömvirág szirom tea jött be nagyon, gyomor és bél gyulladására való, szerintem érdemes kipróbálni, Nekem sokat segített még mindig. Én egyébként allergiás vagyok a kamilla virágra, úgyhogy ez eleve szóba sem jöhet. A citromfû teát tegnap próbáltam ki elõször, nekem kifejezetten kellemetlen ízû. De azért ma is iszok, megvárom a hatását.

Voltam vérvétrelen, ultrahangon, gasztros sokinál! A véreredményem nem lenne olyan rossz, csak a süllyedés 52. Nincs epekövem, csak a bébi benne fekszik a gyomromban, ami amúgy is gyulladt és refluxos, ez lehet az oka a rosszulléteimnek. Nameg azt mondta az orvos, hogy kissé vérszegény is vagyok, ami még rátesz egy lapáttal.

De nagyon jó hír, hogy az UH-n a bébit is megpillantották, és kiderült, hogy befordult a helyére, ahogy azt kell!! :D :D

Vikimami! Én is félek a szüléstõl, szerintem az nem mond igazat aki azt mondja, hogy egyáltalán nem fél, de én azért mindig arra gondolok, hogy minket ez a "nyavalya" legyen az crohn vagy colitis már elég jól megedzett.
Ja! Jut eszembe! Azt mondta a dokim, hogy a gyógyszereim mellett semmiképp nem szoptathatok! Vagy megpróbálom az összeset elhagyni, vagy próbálkozzak anyatejes pótlással és a tápszerrel. Ez azért eléggé lelombozó a sok jóhír mellett, mert arra nem látok reális esélyt, hogy a gyógyszereket teljesen elhagyjam.

Puszi Mindenkinek!!!!! :)

Nincs jelen

 

#325 2007-09-20 11:24

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vicaa!

Örülök, hogy azért minden oké, csak ez a fránya gyomorgyula ne lenne.... Nem tudnak vele semmit csinálni?
Ne haragudj, ha értetlen vagyok, de az hogy derült ki, hogy gyulladt a gyomrod? Az ultrahangon?

Én is vérszegény lettem az utolsó harmadra, de arra nem adtak semmit csak a vaspótlást kapok (talán emlékszel, ez egy méregdrága gyógyszer - csak ezt bírja a bélésem, mivel az injekciót nem tartották indokoltank -) és az a vasamat nagyon jól felhúzta! Nem tudom, ez összefüggésbe van-e a vérszegénységgel, mert azóta nem vettek vért tõlem :(
Neked a szokásos vizsgálatokra kell menned, vagy extra vizsgálatokra is be szoktak rendelni???
Azért kérdezem, mert engem sajnos nem: pedig szeretném gyakrabban tudni mint egy átlag-normál terhes, hogy mi a helyzet odabent ill. az én vérképemmel .....

Citromfû teát mire iszogatod? Bevállt eddig?

Anyatejes pótlást úgy értette a dokid, hogy valamennyit adhatsz neki te a tejedbõl vagy hogy kapni fogsz valakitõl anyatejet? Ma beszéltem a védõnõvel arról, hogy lehet, nem szoptathatok. Azt mondta majd megpróbál tejet szerezni, de nincs most olyan kismama a környéken, aki velem egyidõsen szülne -állítólag egyeznie kell nagyjából a gyerekek korának, mert ahhoz változik az anyatej összetétele.
Megpróbál majd felírni anyatejet, viszont azért meg naponta el kell menni :( Autóm meg nincs, a férjem hajnaltól estig dolgozik. Télvíz idején nem tudom, hogy fogunk elmenni babakocsi-bkv megoldással érte. Na de mindegy, csak kaphassunk legalább egy kis ideig!

Pusszantás!

Nincs jelen

 

#326 2007-09-20 19:51

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Halika!

S.O.S. tudnom kéne minnél többet arról,hogy mi van ha valaki cukorbeteg és már kihordott egy babát,de  a másodikat a doki nem ajánlja.
Sajna nem nekem van az infóra szükség,ugyhogy a felcsillanó szemek pihenjenek vissza! :D
Esetleg ha van valaki aki tud  ilyenben jártas nõdokit ajánlani Békéscsaba környékén az külön öröm lenne! :)
Elõre is köszi! :)

Nincs jelen

 

#327 2007-09-21 17:56

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Jaj, megint minden bajom van! Bocs, hogy így belevágok a közepébe, de alig tudok pár napja wc-re menni, és ha sikerül, az csupa friss vér . :( De van olyan is, hogy napi 2-3x megyek, de szintén piros...  Teljsen mindegy mit eszek! Most azon gondolkodom, eszek egy kis szilvalekvárt, hogy legalább ne erõlködjek - de nem akarom, hogy átcsapjon a másik végletbe...
Fáj a bal oldalam nagyon, néha görcsölök.
A bébi meg lehet, hogy ki akar jönni, mert nagyon fáj a szemémremcsontom, olyan mintha nyomná kifelé magát..... Vagy csak beképzelem, és lehet, hogy csak "lazulnak" a csontjaim?
Már csak 5 hetem van! :)

Kipanaszkodtam magam, köszi :)

Nincs jelen

 

#328 2007-09-21 20:13

lány23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vikimami!

Próbálj meg kicsit nyugodtabb lenni! Már nem sok van vissza! A sok idegességtõl elképzelhetõ, h megindulhat a szülés,uh nyugi!!!. Bár már akkor sem lenne probléma!
Tudom, h könnyû mondani, mert nagyon rossz ill. ijesztõ látvány fogadhat a Wc-n, de ha stresszeled magad rosszabb lesz! Folyamatosan olvasom az írásaidat és tényleg rengeteget aggódsz! Nem szabadna!
Tudom, h nemrég derült ki a colitis, átérzem a helyzetedet, m én meg crohn-os vok és iszonyat rossz volt szembesülni vele 20 évesen,de el kell fogadni! Nehéz, de ha elfogadod a betegséged utána sokkal könnyebb lesz együtt élni vele! Könnyeben kilábalsz belõle, ha nem agyalsz ezen folyamatosan! Gondolj a babára és csakis jó dolgokra!!
Most én is 17 hetes terhes vok és kopp-kopp eddig teljesen tünetmentesen, de nem is gondolok olyanra, h esetleg fellángol a betegégem!
Az agyadban próbáld meg elõször helyre rakni a dolgokat!
Az ember saját magát is képes lebetegíteni!

Kitartás!! :-))

Nincs jelen

 

#329 2007-09-21 20:35

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Lány23! Köszönöm szépen :)
Csak azt tudom mondani mint eddig is: nagyon jó látni, hogy vad-idegen emberek figyelnek rám, segíteni próbálnak. Minden rosszban van valami jó: jó tudni,hogy nem vagyok egyedül a hü..e problémáimmal :)
Köszi!

Nincs jelen

 

#330 2007-09-22 15:37

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vikimami!

Panaszkodd csak ki magad... helyes... jobb mintha benntartanád.... Szilvalekvárt sztem nyugodtanbevállalhatod, egyetértek legalább tehermentesít... és igen elsõre azért ne egy üveggel....  :) csak próba...
5 hét az már semmi, féllábon is.... tudom, könnyen nagy a szám.. :)
Simán el tudom képzelni, hogy ahogy szülsz, vége a tüneteknek... Sokszor van ilyen... a szervezet mindenkinél másképp reagál a terhességre és nálad egyértelemûen a terhesség hozta ki... van akinél az mulasztja el....

Remélem még egy pár hetet hajlandó bent tölteni... de ha egy-két héttel hamarabb jön az sem katasztrófa.. azt tudod, ugye?

pussz
T

Nincs jelen

 

#331 2007-09-22 21:14

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Tilda!
Tudom, hogy már nem gond, ha kikivánkozik a bébi, csak még nincs pelenkázónk :)))) Ha jönni akar jöjjön, nem aggódom. Szilvalekót végülis nem próbáltam, ma reggelre rendezõdtem - egyenlõre..

Illetve mégis izgulok: a napokban többször megkaptam hogy "milyen kicsi a hasad, ahhoz képest, hogy csak pár hetetek van" felkiáltást. Úgyhogy remélem hízik a bébim ... (aggodalmam alapja az is, hogy én viszont két hete egy dekát sem híztam ami eddig nem volt jellemzõ rám, tehát nem tudom elképzelni hogy õ hízik úgy, hogy én meg nem...)

Igen-igen: abban reménykedem, hogy a szüléssel elmúlnak a panaszaim, errõl még eleinte tök jól meg tudtam gyõzni magam. De ez a pozitivitás nagyon ritkán ugrik be mostmár sajnos, mert már 5 hónapja vér.....

Puszi

Nincs jelen

 

#332 2007-09-22 22:26

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Vikimami, látom megint izgulsz! Kérdezz már rá a salazopyrinra, nem értem miért hagynak szenvedni.

Persze most én is találtam magamnak parát. Megnéznétek nekem kismamák, hogy mennyi a trombocitátok, a babás laborokon? Nekem megint kezd felkúszni, és ez miatt izgulok, de ha nektek is magas, és mégis túljutottatok a terhesség nagy részén, akkor kicsit megnyugszom.

Köszi!!

Nincs jelen

 

#333 2007-09-22 22:43

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Vicaa!A gyógyszer elhagyását a nõdoki mondta?Vagy a gasztros?Mindegy.Kérdezd meg a másikat is ,hogy mi a véleménye és ,hogy melyik az a gyógyszer amit szedhetsz szoptatás alatt.Nagyon jó lenne neked is és a babának is ha szopiznátok.Ha nem vagy annyira nagyon szarul akkor megér egy probát,hogy abbahagyd a gyógyszert.Feltétlen járj utána.hogy mit szedhetsz.Olvasd el a gyógyszeres dobozokban a betegtájékoztatót is.Jobbulást kívánok.Kitartás!:):):)Mennyi van még hátra a szülésig??
Vikimami!
Probálj meg lazítani.Tudsz jogázni?-az kikapcsol.:D:D:D:D
Minél jobban stresszeled magad annál elõbb megszülsz,még minimum 2-hetet bírj ki.:)
Lányok!Most elsõsorban a baba a lényeg.:)Koncentráljatok rájuk.:):)
Nekem 3 gyermekem van  mégis féltem minden szüléstõl.:)
Egy gyerek születése se egyforma!!

Nincs jelen

 

#334 2007-09-23 09:51

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

A gyógyszertájékoztató nem biztos, hogy segít majd, inkább az orvost kérdezd! Annak idején a terhességemnél nálam is felmerült ez a probléma, és akkor azt mondta az orvosom, hogy abban az esetben, ha nem bizonyított, hogy a gógyszer teljesen HATÁSTALAN a babára, akkor az szerepel a tájékoztatón, hogy ne szedd. Miközben ez nem jelenti azt, hogy árt a babának ha beszeded. tehát kérdezd az orvost!
És szerintem próbálj egy kicsit lazítani is, mert ha csak gyûlik benned a feszültség a sok aggodalomtól az kihat a szülésre és az állapotodra is. Márpedig a szülés után bírni kell a sok tennivalóval, elég teher az - nem mindegy milyen fizikai és lelki állapotban leszel!
Szerintem élvezd az utolsó napsugarakat, hallgass zenét és próbálj ellazulni!!!

Nincs jelen

 

#335 2007-09-24 21:41

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok lányok!
Hogy vagytok???

Nincs jelen

 

#336 2007-09-25 07:02

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
A doki azt mondja semmiképp nem lehet! Kérdeztem az itteni "netes" dokit is, õ azt írta - igaz csak a Medrolra kérdeztem rá - hogy nagyon eltérõek a vélemények ezzel kapcsolatban, de a saját véleménye és a legutóbbi amerikai szakkönyv alapján lehet mellette azoptatni. Az én dokim viszont azt mondja, hogy sem az alapgyógyszerem /Salofalk/, sem a refluxra szedett gyógyszerem /Controloc/ mellett nem lehet szoptatni, és higgyem el, hogy õ csak a legjobbat akarja. Igazság szerint én nagyon bízom benne, azt mondta, ha úgy érzem, hogy egy hétig megpróbálom az összes gyógyszert elhagyni, akkor próbáljam, de ha egy hét után aktívak a tüneteim, akkor vissza az egész. Én viszont úgy gondolom, hogy bármennyire is szeretnék szoptatni nincs értelme elhagyni az összes gyogyimat, mert még mellettük sem vagyok jól, szülés után pedig óriási szüksége lesz majd rám a kis bébikénknek.

Nah, most jó nagy levegõt veszek, más!
Vikimami! A gyomrom már a crohn kezdete óta refluxos, idõnként begyullad meg szokta tükrözni a dokim, most csak megtapizta óvatosan és a panaszaim jellegébõl adódóan állapította meg, hogy gyulladt.
Egyetértek pacsaji által leírtakkal, meg kellene próbálni a relaxációt, szerintem az nekem is nagyon jót tenne!
Anyunak vannak is klassz relaxációs kazijai, sõt egyszer régebben még próbálkoztam is agykontrollal, de hát az már évekkel ezelõtt volt...

Voltam tegnap a nõgyógyinál is, UH-n monden OK, ismét közölték, hogy igen élénk a gyermekecske. Legközelebb három hét múlva utána hetente kontroll. A szoptatással kapcsolatban azt mondta legközelebb hosszabban leülünk megbeszélni a dolgokat, mert épp egy kismamához kellett mennie szülést levezetni. Mindenesetre elmondtam milyen bogyókat szedek, hát nem igazán tetszett neki sem.

Ma megint úton leszek, védõnõ délelõtt, háziorvos délután...

Szép napot Mindenkinek!!!!

Nincs jelen

 

#337 2007-09-25 08:04

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Igen, a relaxáció jó lenne, és nekem kb. könyvtárnyi készletem van az errõl szóló irodalomról, mert már régebben is szerettem volna "megnyugodni" lelkileg. Hát nekem könyvbõl nem sikerül. Most jártam két hónapig kismamajógára, ami klassz volt - csak itt nálunk nem lehet alkalmat venni, csak bérletet, és az nekem mostmár nem jó, mert 2 hónap alatt le kell járni, én meg ugyebár akkor már babázok....-. Szóval a légzéstechnika nagyon bejött, azt próbálgatom itthon is :)

Vicaa! Hogyhogy hetetne kell menned kontrollra? Már ott tartasz te is? (Ne haragudj, elfelejtettem, hogy hány hetes várandós vagy). Én a jövõhéten, és utána hetente megyek CTG-re :)
Aggódom, mert nem nagy a pocim. És szerintem ez azért van, mert még mindig nem elég a magzatvíz, nem tudom hová tünt :(, de mocorogni szokott a drágám, úgyhogy gondolom minden okés.

Vicaa, te hogy birod az utazgatást, mozgást. Én annyira elkezdtem fáradni, hogy az valami iszonyú! Tegnap is 2 óra távollét miatt délután aludnom KELLETT egy órát, annyira kifáradtam. De lehet, hogy valami más az oka.
Salofalk melletti szoptatásra ma megpróbálok rákérdezni az egyik gasztros dokinál telefonon, mert nekem is mást mond a nõgyogyi és mást a gasztros és a háziorvos,ill. védõnõ.

Ne haragudj, hogy így egyenesben rákérdezek, de neked nincsenek problémáid a székleteddel? Nekem alig-alig van formált, és alig-alig van, hogy ne lenne vér benne. Igaz, csak napi 1x kell mennem, mióta a kúpot használom, ill. az étrendet korlátoztam.

Nincs jelen

 

#338 2007-09-25 16:52

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Most már én is hamarabb elfáradok, de inkább fizikailag, azt érzem, hogy a gyomromat és a beleimet nagyon megviseli a bébike súlya. Ha sokat mászkálok és utazok akkor görcsöl a bélésem, ezért igyekszem viszonylag többet pihenni, mint eddig. Egyébként án 32 hetes vagyok most, legközelebb csak október 15-én kell mennem, de utána már hetente.

Ja! A pocimra Nekem is azt mondja mindenki, hogy nem nagy, sõt én is láttam már olyan 24 hetes kismamit akinek ugyanakkora volt a pocija mint most nekem. De én rákérdeztem a dokitól és azt mondta, hogy egy percig se aggódjak, mert teljesen tökéletes a mérete, és az eredményeim is ezt támasztják alá.
Remélem, hogy most már Veled is minden rendben lesz, én biztos vagyok benne, nagyon szorítok Neked!!! :)

Széklet: Naponta-másnaponta egyszer, normális, de ha csak másnaponta megyek, akkor már nagyon görcsöl a hasam és néha ezért olyat is megeszek, amit esetleg nem kéne /mármint annak érdekében, hogy sikerüljön végre/.
Szerintem ha megszületik a kismanód, akkor már te is gyorsan rendbejössz, szerintem azért a gyulladt bélésünkre nehezedõ súly nagy mértékben szerepet játszik a panaszainkban.

Nincs jelen

 

#339 2007-09-25 19:58

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Köszi a választ Vicaa!

Ma voltam egy elõadáson (csecsemõgondozás, szülés, szoptatás, stb.) egy nagyon aranyos csecsemõorvos-bácsi tartotta (olyan igazi régimódi: fehér haj, pirospozsgás arc. Lehet, hogy a Mikulás volt? :) ).
Szóval megkérdeztem tõle az elõadás után privátban, hogy mi a véleménye a Salofalkról és a szteroidról szoptatás alatt. Õ azt mondta, hogy Salof.-ot nyugodtan (Salazopyrint is), ill 4-8 mg-ig szteroidot is lehet szoptatás alatt.
De meg kellene még kérdeznem az egyik gasztros dokit is...
Még nem szedem a szteroidot, csak a dokim szerette volna , úgyhogy mondjátok meg lsz., mennyi egy induló adag? Ha mégis belobbanok - bár már most is elég gáz - szülés után, akkor tudjam, hogy szedjem vagy szoptassak...

Poci nekem eleinte akkora volt, hogy a 10.héten meg kellett mondanom a munkahelyemen, mert nem lehetett elrejteni :) Ezért volt fura, hogy most, a vége felé nem nõttem akkorát (meg persze ez a magzatvíz-ügy sem tett nekem idegileg jót).

Vicaa! Csomagod össze van már készítve?
Hú, én már kezdek teljesen beto..ni.... Ma volt az, hogy a villamoson arra gondoltam,hogy fogok én egy 38-40 cm átmérõjû fejet kinyomni ....

Sokat gondolok arra, hogy mivel a terhesség alatt alakult ki a c.u., ezért ahogy megszülök elmúlik, mert lehet, hogy csak a bébi nyomja annyira a szerveimet, hogy vérezzen.... Persze ez azért így elég "rózsaszín" lenne , túl szép :P

Nincs jelen

 

#340 2007-09-26 15:28

palyizsu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Tegnap voltam a gasztrós dokimnál megbeszélni, hogy mit kezdhetek el szedni szoptatás alatt.

Azt mondta, hogy a kúp és a beöntés is mehetne, viszont nekem azon a szakaszon ahol hat, ott nincs semmi gyulladásom, legalábbis az utolsó colonoscopia alapján, ezért feleslegesnek tartotta.

Aztán körbetelefonált mindenféle csecsemõs orvosnak, illetve valami országos központban is utánanéztek, hogy melyik gyógyszer az ami semmiképpen nem kerül bele a tejbe, de sajnos nem találtak semmit, ezért nekem azt javasolta, hogy szoptatás alatt ne szedjek semmit!

Megbeszéltük, hogy amíg bírom bogyó nélkül, addig szotatok, mert mosta a Baba az elsõ, de azért mondta, hogy azért egy ésszerû határt húzzak meg.

A szülési fájásokat Én leginkább a betegség miatti görcsökhöz tudom hasonlítani, talán maga a tolófájás volt picit rosszabb, de igazából másnapra "megszépült" az élmény.  Én bármikor újracsinálnám a Lányomért!

Remélem nektek is pozitív élmény lesz a szülés!

Nincs jelen

 

#341 2007-09-26 19:59

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vikimami!
Én még nem szültem, de mikor kiderült a crohnom kikérdeztem a dokinõmet errõl a témáról és õ is azt mondta, hogy még salofalk-kal sem szoptathatok :(
De ahogy olvasgatom az írásaitokat, ahány orvos annyifélét mond....aztán mi meg igazodjunk el a dolgokon. :(
Egyébként én csak csendes szemlélõje vagyok általában a fórumnak, de a múltkor pont azt álmodtam, hogy olvastam a fórumon, hogy megszületett a babád és minden okés volt és boldogabb voltál, mint valaha.
szóval én azt mondom, hogy no para, rendben lesz minden....bár csak ott tartanék már én is.
üdv mindenkinek.

Nincs jelen

 

#342 2007-09-26 21:49

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Ildikó!
Hú, ha már Te is velemálmodsz az már vicces :) :) !
Nagyon köszi :) Hetek kérdése és valóra válik!

Hát igen, ez a gyógyszerkérdés olyan minta diéta: minden orvos mást mond... De ez most azért különösen rossz, mert a gyerekemnek nyilván a legjobbat akarom adni -az én dolgaim most nem érdeklenek- , és ha nem lehet szoptatnom, hát tudomásul veszem, csak tudnám mi a legjobb!!!

pusszantás

Nincs jelen

 

#343 2007-09-27 11:15

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Na kellett nekem a székletrõl dicsekedni!
Kidõltem, mint egy fa! Ugyanis Drága Anyukám spenótot etetett velem, hogy abban sok a vas, csak azt felejtette el mondani, hogy tejjel van készítve. Pedig mindig odafigyel rá, teljesen bízom benne ezen a téren, de most az egyszer elfelejtette és én se kérdeztem rá. Az eredmény pedig mindent felülmúló görcsök, hasmenés ezerrel, hányinger és gyengeség.
Remélem sikerül kidiétáznom a dolgot, mert nem szeretném, ha a finisben kellene felemelni a szteroid adagomat.

Ja!  A cuccom még nincs elkészítve, de a jövõ héten már összepakolom, van a János kórháznak egy lapja, ahol van egy jó kis lista, azt veszem alapul.
Csak kikecmeregjek ebbõl a görcshegybõl!!! :(

Egyébként az én gasztros dokim is azt mondta, hogy eltérõek a vélemények, de õ hangsúlyozta, hogy a legjobbat akarja és szerinte csak teljes gyógyszerelhagyással szoptassak. Ha nem megy inkább ne kísérletezzek.
Igazság szerint eszméletlenül megbízom benne, mert már négy éve - mióta beteg vagyok - együtt nevetünk, de együtt sírunk is, hihetetlen, hogy ilyen orvos létezik még.

Nincs jelen

 

#344 2007-09-27 12:59

Zserik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok! Új vagyok felétek és érdeklõdnék, hogy ismertek-e olyan nõgyógyászt budapesten aki crohn-osok terhesgondozását végzi? Most tervezünk babát a párommal és éppen jól vagyok, úgyhogy itt a remek alkalom csak most meg a doki a probléma.....

Nincs jelen

 

#345 2007-09-27 16:03

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Hmmm :spenót! Bevágnék egy nagy tányérral szívesen.... :) Meg halászlét is. És tatárbeafsteket is. És....
Na de viccet félretéve: gyógyulgass, sajnálom, hogy így beütött a tej. Pont ma gondolkoztam rajta, hogy meg kellene próbálnom egy kis tejet gabonapehellyel! Bár nem vagyok tünetmentes így sem....

Vicaa! Érdemes még vinni eldobható papír-wc ülõkét - nem tudom, hogy van-e a listán - mert ha nem a fizetõs szobát kéred, akkor a folyosó közepén van wc amit 20-25-en (plusz látogatók) használjátok :( Nekem ez nagy bánatom.... hogy lehet ilyen egy szülészet....
De én úgyis hamarabb kerülök a Jánosba, majd referálok :(

Na akkor valószínûleg próbálhatok anyatejet felhajtani. A csecsemõorvosunk szerint nem könnyû: van itt a IV.-kerben anyatejgyûtjõ állomás, de összeöntik a tejeket :(
Nagyon kellene olyan kismama itt a környéken, aki velem egyidõben szülne és még adna is tejet, de a védõnõ szerint 1:1000 az esélye :(

Nincs jelen

 

#346 2007-09-28 12:04

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Most találtam ezt az oldalt,a legtöbbet vikimamárol,meg vicaaról olvastam,meg most regisztráltam.Bocsika,hogy így ismeretlenül,de nekem is colitis-em van,aktívan,most vagyok 34 hetes,és salazopyrint szedek az elejétõl kezdve!Az elején kis dózisba,de most hogy aktív,így 3×2 szedek.A gasztrós dokim azt mondta,ne aggódjak, nem árt a babának,és a szoptatást sem fogja befolyásolni.Még mindig nyákos a székletem,de már nem véres.Feltéve ha van széklet,merthogy van mikor csak nyákot ürítek,de az inger olyan,mintha marhára kellene!A nõgyogyim is egyetért a gasztróssal,úgyhogy én csak szedem a gyógyszert,és várom a javulást,ami nagyon-nagyon lassú!Pláne itt a szar idõ,ami nagyban befolyásolja!Nyáron abszolút tünetmentes voltam!Remélem tudtam okosat mondani,a nagy eszmecserébe!Mindenkinek jobbulást,és KITARTÁS!!

Nincs jelen

 

#347 2007-09-28 12:38

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Greti! Szeretnélek elárasztani egy csomó kérdéssel: Salazopyrin elõtt szedtél mást valamikor? Mikor kezdõdött a betegséged? A terhességed alatt mikor lobbant fel?
Kérlek, ha van idõd és kedved, írd le a tapasztalataidat, engem minden érdekelne! :) Mind a babával, mind a gyógyszerekkel és colitissel kapcsolatban.
Köszi
Látom már Ti is a végén jártok! :) Sok szépet kívánok neked.

Nincs jelen

 

#348 2007-09-28 13:54

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia!A salazopyrin elõtt salofalkot szedtem,gyógyszer,majd kúp is,nem használt,majd a pentasa,egy idei jó volt,aztán semmi,és most a salazopyrin,ami bevállt.Mondanom sem kell,most tartok a 4.gastros orvosnál,akinél érzem hogy foglalkozik velem,és akárhányszor felhívom,tudja,hogy ki vagyok,emlékszik rám,és nem csak 1 vagyok a sok betege közül.A régebbieknek foggalmuk sem volt,állandóan el kellett mondanom a kórtörténetem,arról nem beszélve,hogy idõpontot kérni,hogy legalább beszéljünk,vagy megnézzen,csak több hét után tudott adni,addig meg pusztuljak meg!Nekem kb2-3 éve van,mióta tudom,hogy ez az.De már régebb óta fennál,csak foggalmam sem volt róla!Na meg jóanyámnak is van,úgyhogy onnan gondoltam!A terhességem alatt volt a legelején,de akkor csak kicsit,nyáron semi,és most megint!Van már egy 5 éves lányom,amikor vele voltam terhes,már így visszagondolva,akkor is volt,de még nem tudtam róla.Tavaly februárban volt egy másik terhességem,de a gyógyszert nem szedtem,mert egy doki sem mondta,hogy állandóan szedni kell.Ennek hatására úgy begyulladt,hogy el is vetéltem 8 hetesen.Azóta találtam a mostani dokimat,és azóta szedem folyamatosan,és kissebb tüneteket félretéve,semmi bajom!A dokim szerint,nagy szerepe volt a gyulladásnak ,a vetélésben.Ezért szedem,mert többet ártanék,ha nem szedném!És teljesen megnyugtatott,mind a babával,mind a szoptatással kapcsolatban!Én mindenképp szoptatni akarok!A dokim(a gastros)amúgy a Jánosban van,ott fogsz szülni,nem? remélem tudtam segíteni!Pusza

Nincs jelen

 

#349 2007-09-28 20:07

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Köszi, hogy írtad a "kórtörténetedet".
Nekem az elsõ dokim egyszerûen nem is fogadott (!) kontrollra, csak a telefonba lediktálta a gyógyszer nevét, látatlanba, nem is emlékezve, hogy terhes vagyok.... Pedig egy igen híres drnõrõl van szó...

Én is dilemmázok a dokiknál,  mert most van a fejemben két szimpatikus is. De nekem csak a szülés után tudnak biztosat mondani, akkor fognak megtükrözni teljes hosszomban :(, úgyhogy addig el kellene döntenem, kinél maradok, kiben bízok....
Neked volt véres székleted? A gyógyszerek mellett is? Nekem sajnos 5 hónapja van :( :(
A kislányodnál milyen tüneteid voltak?
Igen, a Jánosban fogok szülni, hamarosan :)
Te hol fogsz szülni?
Én még attól "parázok", hogy a szülés alatt antibiotikumot fogok kapni -egy szívproblémám miatt -és hogy ez mennyire fogja beindítani a colitist ....

Nincs jelen

 

#350 2007-09-28 20:50

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Halihó!
Igen,volt véres,de nem a széklet,hanem a nyák!A bajom az volt,hogy nincs széklet,csak 1-1 bogyó,mint a nyulak.De most már van rendes székletem,heti 2×!Mondtam is a férjemnek,szarnak még így nem örültem!
Én a SOTE I-en fogok szülni,remélem nem húzom a 40.hét végéig.Már eléggé szenvedek.Tudod....alvás,mozgás, meg minden egyéb.Ne aggódj az antibiotikum miatt,az orvosod biztos tudja,mit csinál!Te mit szedsz a colitisre?Nem használ?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB