#351 2007-09-28 21:21

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Gréti!
Hát az a gáz, hogy nálam a terhesség alatt jött ki a colitis (amit igazából egészen augusztusig nem is tudták, hogy az-e vagy sem), de egy hónapja csináltak egy rövidke tükrözést és abból a szakaszból vettek is mintát, ami colitist mutatot :(
Én most "csak" salofalk kúpot használok napi 2x, de nem sokat segít. Ill. étkezésre nagyon igyekszem figyelni, de az már 5 hónapja így van :(
Ugyanúgy van vér és nyák is bõven a székletemben, hasmenésem már hál' az égnek nincs, de hol ilyen - hol olyan a székletem állaga.... Hol meg nincs...
Amikor kiderült a c.u., a gasztros doki szeretett volna szteroidot adni, de nem vállaltam be így, az utolsó szakaszban. Mást meg nem ajánlott fel. Folyton csak azt mondja, hogy majd szülés után végigtükröznek és akkor kitalálják, hogy rakjanak össze.... Remélem nem lobban be a c.u., és tudok azért pár hónapot szoptatni és foglalkozni a drágámmal.

Te hogy emlékszel, rosszabbodott a helyzet szülés után?

Az az igazság, hogy bár fogadott nõgyogyim van, nem sok mindent tud ezekrõl a dolgokról...Igazából váltanom kellett volna orvost, most így utólag visszagondolva, mert csak a vállát vonogatva mondta, hogy ez nem az õ asztala és annyit tett, hogy meghallgatta mindig a legújabb fejelményeket ...

Én is úgy voltam eddig, hogy már szülnék, de most egy hete mondom azt, hogy maradjon amig lehet :( Nálam az elsõ baba, és most kezdek betojni.....

Nincs jelen

 

#352 2007-09-29 16:21

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Na, miután túl vagyok egy-két krízisnapon és van annyi erõm jelentkezem. Sajnos irtóra belobbant a betegség, két napig csak feküdtem mint egy darab fa, éjjel egy jártányit sem aludtam az iszonyú görcsöktõl és a hányingertõl. Na meg a hasmenéstõl. Felhívtam a dokimat és megemelte a szteroid adagomat napi 16 mg-ra, szerencsére attól már jobb a helyzet, hétfõn kell õt ismét hívnom. Eszméletlen rendes, hogy tényleg amikor hívtam a mobilján azonnal felvette és nagyon segítõkész volt.
Az étkezésem viszont kissé aggaszt, mert ma harmadik napja, hogy pár szem kekszen és reszelt répán kívül nem bírtam enni semmit.
De remélem ahogy javulok, majd már ez is helyreáll.

Üdv Greti! Én nagyon sok orvossal beszéltem, nameg genetikai tanácsadóban is voltam és megnyugtattak, hogy a crohnos-colitiszes gyógyszerek az Immuran kivételével nem ártanak a bébinek. :)

Nincs jelen

 

#353 2007-09-29 19:19

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vicaa! Nagyon vigyázz magatokra, és pihizz amennyit csak tudsz, már nektek sincs sok a szülésig :) .

A kaja miatt -legalábbis a bébi szempontjából - ne aggódj! Én 1-2 hónapig (!) -akkor még nem tudtuk mitõl van állandó hasmenésem, és a Lászlóba csak 1 infúziót kaptam -  alig ettem valamit, mégis híztam és õ is szépen fejlõdött! Elveszi ami kell neki, akár a Te károdra (ezt megtapasztaltam....)
Jobbulást!!!!

Nekem a dokim, még mindig nem tudja, hogy szedhetem -e a salofalkot vagy sem szoptatás alatt..... Nagyon vicces már a a helyzet, mert tegnap azt mondta, hogy hétfõn felhívja a gyártót...  Nem akarok én bántani egy orvost sem ,de azért már kicsit unom.....

Egy csecsemõgyógyász azt mondta, hogy 4-8mg között szedhetek szteroidot, ha szoptatni akarok, egyébként tilos - mármint sztero mellett szoptatni. Akkor most lehet, vagy nem?????

Nincs jelen

 

#354 2007-10-01 10:00

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
Hát ez õrület,komolyan mondom,hogy már a doki sem tudja,mi jó,mi nem!Hát kiben bizzon akkor az ember,ha nem az orvosában???Vikimami!Nem tudom,hol találtad a dokidat,de talán kéne keress egy másikat,nem? Na meg hogy terhesen tükrözött!!Én biztos nem engedném,bár engem tükröztek már 2×,(nem terhesen),és köszönöm elég volt! Csak kábításban engedném!Megmondom õszintén,én a kajámat nem állítom össze,azt eszem,amit fõzök a családnak.Nem válogatom meg,és nem is tudom elképzelni,milyen lehet szegény Vicaanak,hogy nem ehet akármit,na meg hogy erõs görcsei vannak!?Ti a hasmenés alatt mi értetek?Rendes híg székletet,vagy csak hogy sûrûn megy az ember wc-re,mert ingere van,de széklet nincs,csak nyákot ürít,na meg a bélgázokat?
Vicaa!Te mennyi idõs terhes vagy?
Vikimami!Te meg ne parázz a szüléstõl, az én fájdalomküszöböm egyenlõ a nullával,és mégis kibírtam fájdalomcsillapítás nélkül az elsõnél!Bár most fogok kérni,de másodszor szülni rosszabb,mert már tudod,mi fog történni.Mivel bent nem maradhat,mindenképp ki kell jönnie,így vagy úgy!Felesleges elõre izgulni!Az,hogy javult e a c.u. szülés után,már nem emlékszem,de vszínû igen,mivel nyáron nekem semmi bajom,és az elsõ szülésem júli végén volt!
A szteroid szedése miért kell?Mondja el vki!Az a végsõ megoldás?Az segít? Na meg az milyen gyógyszer?Nekem még egy gasztros sem említette,hogy szükség lenne rá!Mindenkinek jobbuást,meg vigyázzatok magatokra!!!

Nincs jelen

 

#355 2007-10-01 10:20

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

sziasztok csajok!

rendszeresen olvasom ezt a topikot is, habár a babázás nálam még várat magára. viszont szeretem, ha a betegséggel kapcsolatban begyûjthetek olyan infókat is, amikre ugyan késõbb, de nagy szükségem lehet...

én már kérdeztem olyat orvosoktól, hogy: maguk nem egy egyetemre jártak? hihetetlen, de néha 2/több egymással teljesen ellentétes véleménnyel találja magát szembe az ember, attól függõen, hogy hány orvost kérdez meg. viszont legjobb tudomásom szerint, ha nem szeditek a gyógyszereiteket - és én itt most csak a salofalk, salazopyrin tárgykörrõl t'ok nyilatkozni -, egy esetleges rosszullét/gyulladás, és a vele járó rosszullét, stressz/aggodalom nagyságrendekkel többet tud ártani a babának. ezekrõl a dolgokról még a régi gasztrós dokimmal beszéltem, mert kezdetektõl igyekeztem kimûvelni magam a betegségbõl, utánaolvastam mindennek, amit csak találtam könyvben/neten, és amire nem kaptam egyértelmû választ, azt megkérdeztem. (én pl. a fogigátlón szenvedtem még a betegségem elején, hogy szedhetem-e egyáltalán, merthogy piszkálja a vastagbél érfalát, mire a jelenlegi gasztró-, nõdoki, háziorvos trió egyhangúan azt mondta, hát persze, mért ne?)

bocs, hogy belekontárkodtam a történetbe, de már kezdek én is izgulni, mert csak azt látom, hogy finishben v'tok, és rettenetesen sokat aggódtok és féltek és izgultok... és közben t'om azt, hogy mennyit számít az optimizmus, hogyha úgy fekszel le, hogy sebaj, holnap jobban leszek!

én nagyon drukkolok nektek, és csupa-csupa jó híreket szeretnék hallani, ha majd a bébi mellett lesz kis idõtök néha fórumozni is:-) óóó, hát meg sok-sok babaképet is szeretnék majd látni!:-)))

Nincs jelen

 

#356 2007-10-01 13:05

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Linus!
Én is nemrég kapcsolódtam be,de abszólút egyetértek,ahány orvos,annyi vélemény.Õrület!Örülök hogy írtál! Én is rengeteget olvastam errõl a betegségrõl innen-onnan,de konkrét egyértelmû választ sehonnan sem kaptam.Nagy körvonalakban leírja,azt ennyi.És számomra az is hihetetlen,hogy nincs EGY olyan gyógyszer,ami gyorsan és hatékonyan orvosolja ezt a problémát!A mai világba,amikor már férfibõl  nõt tudnak operálni,és fordítva!Mert a gyógyszer is minimum egy hét,de inkább több,mire hat.Arról nem beszélve,hogy ki kell kisérletezni,melyik jó neked.Elõször szedi az ember az egyiket,majd másikat,aztán a harmadikat.Mi van,ha egyiksem válik be?Mi marad?Én is már 3 hete szedem nagydózisban(3×2) a salazopyrint,javultam is,de még mindig nem tünetmentes a dolog.De nem panaszkodom,mert van, aki ennél sokkal rosszabbul van.Számomra a nagy görcsök ismeretlenek.
Köszi a jókívánságokat,viszont kívánok én is minden jót!!:-)

Nincs jelen

 

#357 2007-10-01 14:02

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

hát legtöbb bogyónknak tudtommal hetek, hónapok kellenek, mire megfelelõen felépítik magukat a szervezetben... nekem jelenleg még az okoz gondot, hogy durván távkapcsolatban v'unk a párommal -olasz-, elsõ körben az együttélésünket kellene megoldani, valószínûleg inkább náluk, tehát én fogok költözni. már nem elégszünk meg azzal, hogy 3havonta lássuk egymást... aztán szép sorjában jöhet a többi. addigis mindent megteszek, hogy a leendõ babánknak jó helye legyen itt bent. csak így tudok gondolni erre, csak pozitívan. és szerintem csak így érdemes hozzáállnom. aki kevésbé optimista, annak pedig mindig keresnie kell egy reménysugarat, amibe kapaszkodhat: nevezetesen, hogy a holnap jobbat, szebbet is hozhat:-)

Nincs jelen

 

#358 2007-10-01 14:03

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Greti: Most 33 hetes vagyok, a szteroid sajna azért jell, mert a többi gyógyszer nem hat. A múlt héten olyan volt a székletem /már elnézést az elemzésért, mintha kakaó lett volna, most már jobb a helyzet, de így is nyákos.

Hívtam ma a dokit, csütörtökön hívom újra, addig mindenképp marad a 16mg Medrol. A kaja továbbra se nagyon megy, csak extra diétás, mert rögtön görcsölök. Most úgy látszik még nehezebben viselem, mint amikor nem voltam tehes. Vagy ilyenkor fájdalomtûrésileg is érzékenyebb lesz az ember...?

Vikimami: Köszi a megnyugtatást kaja ügyben, remélem tényleg nem árt a bébinek a diéta. Bár napi egy tápszert /Nutridrink/ azért elfogyasztok, mert abban benne van minden vitamin ami kellhet.
Most tényleg csak pihizek, illetve még délután veszünk pár dolgot, ami a kórházi csomaghoz kell. A János kórházas honlapon szerepel a popsi kenõcs is. Azt fel kell íratni háziorvossal, vagy recept nélkül meg tudom már most is venni a gyógyszertárban? Te hogy állsz a csomaggal?

Köszönjük a drukkolást Linus!!! :)  Ígérem lesznek majd baba képek!

Nincs jelen

 

#359 2007-10-01 14:33

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vicaa!
A popsikenõcsöt elvileg majd a leendõ gyerekorvos írja fel az alkohollal(köldökre),meg a fürdetõvel együtt.De kapsz recept nélkül is,csak jóval drágább!Érdemes felhívni a gyerekorvost,akihez tarozni fogsz,vagy érdeklõdj a védõnõdnél.Én nem emlékszem,hogy azt is vinni kell a kórházba,azt ott adnak,meg alkoholt is,fürdetni meg úgyis a csecsemõsök fürdetik!Csak otthonra kell.Még én sem pakoltam be,már ideje lenne!De tudod hogy van ez....az elsõ gyereknél,még sterilizálod a cumit,a másodiknál csak lenyalod,harmadiknál meg már a kutya hozza!
Nekem is van nyák,de nincsenek görcseim.Rendes székletem meg kb3-4 naponta van.Amúgy semmi bajom.Neked meg van szabva,hogy mit ehetsz,és mit nem?És ez a 16mg medrol nem árt a babának?Ez szteroid?Én még nem hallottam róla.
Linus!Kiköltözöl olaszba?Az eggyüttélés mindenképp kell,mielõtt bármit terveznétek!Nagyon drukkollok nektek!
Képeket majd teszek fel,csak én nem nagyon értek hozzá,de majd férjuram!!
Képeim vannak fenn az iwiw-en,ti fenn vagytok?
Na csá-csá-csá!:-)

Nincs jelen

 

#360 2007-10-01 15:25

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

jaja, szeretnék, már nagyon szeretnék!
tavaly augusztusban a franc se gondolta volna, hogy hõsszerelmes botlott belém, pláne egy szórakozóhelyen, ahol végképp rühellek ismerkedni:-) csak az én profi kis cukrászomnak kéne találnia ismét egy nem szezonális, fix állást legalább 1éves szerzõdéssel, hogy legalább tudnám, hol parkolunk le, és tudnék akkor specifikusan keresni magamnak ott vmit én is, vagy legalább tájékozódni... nyáron dél-olaszban dolgozott 2,5 hónapot, és most otthon nem akar már visszamenni a volt fõnökéhez, mert bunkó volt vele, miután még márciusban közölte, hogy de igenis meg kell mûtetnie a térdét, és ez bizony munkakiesést jelent. sajna épp ott tartunk, hogy a köv. munka is jól fizetõ, meg tuti király lesz neki, csakhát téli szezonban ugye megint  3-4 hónapot jelent csupán. én pedig nem kaptam ott lehetõséget a fõnöktõl, hiába a szállodás közgazdász diplomám, meg a nyelvek, nyilván csak egy külföldi v'ok a górénak, és túl szép lett volna, hogy igaz legyen... szóval itt tartunk most, de imádjuk egymást és okt. 16-25ig annyit ölelgethetem, amennyit csak akarom, mert most õ jön hozzám:-)

hál isten nagyon családcentrikusak v'unk mindketten, de azt is tudjuk, hogy szép sorjában érdemes haladni! idõ kell ahhoz is, hogy elváljon, képes leszek-e kint élni a családom, mostani barátaim nélkül, hogy tudok beilleszkedni stb. a szieszta könnyen fáradó crohnosnak mindenképp jó találmány, ezt már levágtam:-)

Nincs jelen

 

#361 2007-10-01 19:33

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!
De jó volt olvasni ilyen sokat, hogy ilyen aktív lett ez a topic :)

Vicaa! Nekem már teljesen kész a csomagom, mivle 36 (!) hetes vagyok most, bármi történhet. Én már 3 hete bepakoltam...
A krémeket, fürdetõket a gyerekorvos írja fel. Én már kiválasztottam nálunk egyet, és bemutatkoztam neki, õ meg  a kezembe nyomott egy csomó receptet (6-7 db biztos: popsikrém, lázcsillapító, köldökápoló, fürdetõ, valami vitaminok, stb.), aminek a fejlécét amita a bébi megszületése után tudunk kiváltani.
A kórházba nem kell vinni semmit, csak a "hazahozós" cuccát a bébinek. Én a pelenkára kérdzetem rá, de azt mondta, csak ha akarok, õk adják azt is. (Azért raktam be párat. )Szóval szerintem popsikrém nem kell.
Most mi is nagyon gondolkozunk a kétágyas szoba kibérlésén....

Linus!
Tényleg mást-mást mondanak a dokik, mind a gasztrosok egymás között, mind a háziorvos, mind a nõgyogyi... De ezt már feljebb fejtegettem. Nagyon nehéz így eldönteni mi a jó és mi  a rossz (fõleg, ha pocilakód is van, neki sem akarsz ártani , sõt!).
Képet majd mindenképpen teszek - ill. majd a férjem, én ehhez h.lye vagyok - fel, és tuti lesz majd kevéske idõm netezni, és akkor majd nyaggatok mindenkit a problémáimmal :)
|rd majd meg, mi a helyzet Veled es paroddal. Koszi a drukkolast

Nincs jelen

 

#362 2007-10-01 19:43

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Greti!

Az nekem is hihetetlen, hogy csodákat tesznek már az orvostudományban, a szépségiparban és még ezer helyen, de velünk nem tudnak mit kezdeni :( Én pld. abban is reménykedtem, hogy ezt az egészet nem csak tükrözéssel tudják megállapítani, de látod mégis csak ez marad :( :(
iwiwen milyen néven vagy fennt? Én is fennt vagyok...

Nincs jelen

 

#363 2007-10-01 20:23

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Halika!

Ha valaki Vikimamitól azt hallja,hogy csúnya és kicsi a pocija,akkor jelentem nem igaz! :D:D:D
Csudiszép kismami,hatlmas pocival! :D:D:D
Vikimami:jó volt talizni veled,akérdés csak az,hogy szerény személyem látványa megnyugtatott avagy lelombozott?! :D:D:D
Minden kismaminak kitartást és erõs egészséges kisbabát!
Pusszantás

Nincs jelen

 

#364 2007-10-01 21:17

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Roor!

Köszi a bókokat :)
Megnyugtattál, mint mindig így írásban is, csak annyi kérdésem lett volna, még és össze -vissza csapongtam. Lehet, hogy hozzád is - mint az orvoshoz - listával kellett volna mennem :)

Továbbra is számíthatsz fárasztásomra e-mailen a tudatlan-naiv kérdéseimmel....

Na de majd szívesen látlak a bébivel is! :)

Nincs jelen

 

#365 2007-10-02 10:00

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Linus!
Irígylésre méltó a távkapcsolatotok,és drukkolok nektek,h összejöjjön!Én is szállodás vagyok 13 éve,bár nekem nincs diplomám.Akkor okt.16-25 között nem zavarunk,mert marhára elfoglalt leszel!Ha-ha!Irígyellek!!Nekem még odébb van,mire egy jót tudok.......!

Vikimami!
Az iwiwen megtalálsz mint Sántha Gertrúd.
És te?
Jaaajj!Én már nagyon szenvedek,már sehogy sem jó ez a bálna korszak!Sem ülni,sem feküdni....!Ma megyek az elsõ ctg-re.Te hogy állsz?

Nincs jelen

 

#366 2007-10-02 11:21

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

hát jól belecsempésztük a magánéletet ebbe a topikba:-))) gréti mivel foglalkozol pontosabban?

amúgy akkor is kell majd dolgoznom, tehát fórumolni is fogok! legalábbis délig:-) szóval a cél érdekében, most kicsit megnyújtottam a napokat... egyébként ha azt venném alapul, ami neked még odébb van, akkor mondhatjuk, hogy részleteiben már én is kihordhattam volna egy gyereket:-) azt viszont gondolom mondanom sem kell, hogy éppenséggel egy ölelés, egy mosoly mindig jobban hiányzik, mikor hónapokig nem látom. ismerem már annyira, hogy bízhatok benne, hogy tudom, neki is ez a legrosszabb a kis átmeneti idõszakainkban. és hát nem egy párkapcsolatban élõ/párjával együttélõ barátnõmtõl hallottam már, hogy becsüljem meg a pasimat:-)

na jó, ennyit rólam! hogy vannak a bébik csajok? amúgy sz'tem bízhatunk azért abban, hogy idõvel könnyebb lesz a sorsunk. és itt arra gondolok, hogy barátném már több, mint 10 éve crohnos, és bizony mesélt arról, hogy a maihoz képest akkor mennyivel felkészületlenebbek voltak az orvosok crohn-colitis témából. csak az tartott 4évig, hogy rájöjjenek mi a gond nála, márpedig mai ésszel belegondolva igencsak egyértelmû tüneteket produkált a lelkem. a francos szépségipar persze vonzóbb a kutatók számára is az iszonyatosan és undorítóan nagy pénzügyi háttér miatt, de az okosok biztosan haladnak elõre ebben a témában is. szóval én azt gondolom, felkészületlenebbek semmiképp nem lesznek. a mi kis problémánkat meg többnyire az tetézi, hogy orvos válogatja, melyik irányba gondolkodik inkább, vagy melyik kutatási eredményt fogadja el...

én pedig mit is tehetek? szót fogadok a dokinak, mindamellet ha nem értek egyet, annak hangot is adok; akiben maximálisan bízom, az pedig én v'ok saját magam. mert én tehetek a legtöbbet magamért, ha már egyszer okosan kell ezzel együttélnem!

na hát ez így most kiszakadt belõlem. tudom, hogy én is be leszek tojva, mikor majd a kis pocaklakóért is aggódni kell, de akkor meg majd ti állíthattok le engem:-) és léccci, tegyétek is meg! pusz minden gömbölyûnek:-)

Nincs jelen

 

#367 2007-10-02 13:32

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Gömbölyödünk: megütöttem a 82 kg-ot :) (Úr isten! Legkerekebb koromban is 65 voltam! Na mindegy, majd leadom. Az a baj, hogy ez nem csak a gyerek és "tartozékai" , hanem a sok édesség és kekesz.... krumpli, tészta, stb.)

Gréti! Nagyjából akkor mi egyidõsek vagyunk, mert én is ma voltam az elsõ CTG-n!
Mikorra vagy kiírva? És hol fogsz szülni? Megnézlek nemsokára az iwiw-en. Én is fennt vagyok: Zakara Viktória néven futok.
Én bementem 7.15-re a kórházba CTG-re, és félkor be is hívtak, de utána felmentem a dokihoz és másfél(!) órát vártam rá, mindezért cserébe kettõ percet foglalkozott velem :(Pedig akartam egy csomó mindent kérdezni!
A terhesgondozóba adtak egy igazolást, ami a tgyáshoz kell, hogy megjelentem rendszeresen a terhesgondozásason és azt mondták írassam alá majd a dokival. Na erre a papírra is morgott valamit, de nem értettem...
Komolyan mondom, felháborító. Állítólag valami kórházigazgató helyettes lett. (Én meg lesz..om, és elvárom, hogy foglalkozzon velem...Így is a bögyömbe van, de már nem akarok lépni) BOCS, hogy így kifakadtam!

Épp nagyon felébredt a fiam a ctg alatt :)
Volt hogy 127-et, és volt hogy 174-et ütött a kis szive. Szerintetek ez normális? - ha már a dokim ennyire nem ért rá válaszolni.....-  :( :(

Linus! Tényleg becsüld meg a pasit! :) Az én férjem - na nem panaszként, csak tényként - jó ha hetente egyszer éjfél elõtt hazajön :( Nagyon-nagyon sokat vagyok egyedül, és a bébivel is sokat leszek egyedül, mivel akkor meg amiatt kell majd hajtani a kereket... És hát próbálok bízni, de azért nagyon nehéz...
Viccen kívül: ezért is ért minket nagyon váratlanul, hogy bébink lesz . Na ebbõl is látszik, hogy nem a mennyiség számít... :)

A dokik tényleg kitalálhatnának valamit erre a számomra undorító betegségre. Utálom, hogy a fenekembe turkálnak, és mégsem biztosak semmiben :(
Én legutóbb már egy magándokihoz mentem elkeseredésemben, hogy pénzért hátha végre töri egy kicsit magát: otthagytam egyetlen alkalomra szinte a teljes táppénzemet (!) - de ezért legalább vett biopsziát!!! Szóval azt nem mondanám, hogy nem kifizetõdõ úgy mint a szépségipar. Én ugyanis dokihoz járok de kozmetikushoz nem...
Bár, tovább gondolva: lehet, hogy nem éri meg megtalálni rá a gyógyszert - a gyógyszeripar miatt. Én  a vastabimmal - ezt az egyet bírom eddig - , a folsavval, a gyógyszeremmel és a probiotikummal átlag havi 10e körül otthagyok a pénztárnál! (a terhesvitamint nem is számolva)

Még arra leszek kiváncsi, hogy az epedaganatommal mit csinálnak... :( Erre is fel kellene már készülnöm lelkileg.

Nincs jelen

 

#368 2007-10-02 13:40

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

melyik vastabi? mert lehet tévedek, de sz'tem mióta megint szedem, 2/3 székletbõl egy azért híg, és kifejezetten erre gyanakszom. aug-ban mondta a doktornõ, hogy kéne szednem egy kis vasat, aztán pár hétig szedtem - alap, hogy kvázi fekete tõle a székletem -, aztán abbahagytam és most megint elõszedtem, hogy azt a pár szemet már csak letolom így kontroll labor közeledtével... de hát asszem a maradék 3 szemet kivágom a francba...

Nincs jelen

 

#369 2007-10-02 14:13

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami!
Én este 8-ra megyek ctg-re,a szülésznõvel beszéltem meg,mert mûszakban lesz,és hogy ne kelljen órákat várni,a doki meg most úgysem akar vizsgálni,azt majd jövõhéten!Én uh szerint nov 4,de a dokim szerint nov 9-re.Az a 40.hét vége.Remélem nem húzom addig!Amúgy nálam is állandóan több órát kell várni a dokimra,mire behív!Én mindig összeírom mit akarok kérdezni,és nagyon készséges!Hát legyen is,ha már tejelek neki!De 10 percnél tovább még én sem voltam bent nála,ezért nem értem,a többivel mit csinál?Miért kell ennyit várni rá?Minimum 2 óra.
Az én férjem is állandóan melózik,de átlagba azért este 8 körül haza ér!De én már az elsõ gyereknél rájöttem,hogy magának szül egy nõ!A nagyobbikkal is én megyek mindenhova,mert hát½½apa dolgozik½!Bár amíg dolgoztam,addig is rám hárult minden,plussz az itthoni dolgok(házimunka).De én nem mondhatom a gyerekneknek,hogy anya nem ér rá! 2 éves koráig(amíg nem beszél),a férfiak nem tudnak mit kezdeni a bébivel!
Tisztelet a kívételnek!Na persze nem panaszkodom,mert apa azért megad nekünk mindent,meg ha megkérem,megcsinál bármit,csak az egyedüllét nagyon ki tudja készíteni az embert!Pláne aki hajlamos a depresszióra!

Én is szedek vasat ferro-folgammát,na meg a salazopyrint,de mást már nem.A folsavat nemrég hagytam el,a terhesvitamint meg csak 20.hétig kellett szedjem!
Kitartááás!Már nincs sok hátra!A dokidnak meg annyit adj,amennyit azt godolod megérdemel!

Nincs jelen

 

#370 2007-10-02 14:15

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Ja! Én a Sote I klinikán fogok szülni,a Baross u-ban!

Nincs jelen

 

#371 2007-10-02 16:11

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Lányok!

Én egy olasz vaskészítményt szedek, rohadt drága : Ferrocento (4.9eFt 15 napra) . De a ferro-folgammától és a maltofertõl szinte csak vér jött belõlem. :( Legalábbis a gasztros doki szerint éppen akkor éppen azt nem bírta a belem. Hát nem t'om. Megint csak a találgatás....
Viszont a vasam nagyon alacsony lett a 26. hét körül és muszály volt valamit bevenni. A széklet szine egy dolog, az nekem is szurok. Vérszegénynek még mindig vérszegény vagyok kicsit.... Hallottam itt a fórumon az injekcióba kapható vasról, de azt eddig egyik doki sem mondta, én meg nem kértem.
Minden esetre a védõnõm nagyon örül,mert ami vastabikat nem tudtam beszedni, azokat leadom neki, hogy adja oda más kismaminak... Sokat spóroltam nekik :)
Ma vettek vért, majd jövõ héten az eredményból meglátjuk mi történt.

Gréti!
Akkor én egy héttel vagyok elõrébb :)  A dokim megmondta fixen a terhességem elején, hogy mennyit kér! :(  "Ha nem tetszik, máshoz lehet menni" érzetem volt, mivel ugyebár nem áll le az ember lánya alkudozni az orvosi rendelõben....  De mivel már tinikorom óta hozzá jártam évente rákszûrésre - más nem volt hála az égnek, ezért maradtam nála . És akkor még nem is tudtuk, hogy cu. fog kialakulni a terhesség alatt! Na utólag tudom, hogy akkor kellett volna egy olyan dokit keresni, aki jobban foglalkozik velünk és esetleg van vagy volt cu.-s kismamija... Dehát utólag baromi okos vagyok én is.
Nade ha kérdésem van azt a magánrendelésén természetesen megválaszolja, csak abban maradtunk két hete, hogy mivel hetente mennem kell már úgyis, a kórházba találkozzunk ne menjek a magánra. Vagyis úgy néz ki, hogy engem már vizsgálni sem fog. Nem tudom ez rendben van-e így.

Nekem a terhesgondozóba azt mondták, úgy menjek, hogy bennt legyen a dokim, mert láttamoznia kell a ctg felvételt -amit szerintem nem  is nézett meg... Mindenhol más úgy látszik!
Majd írd meg mi volt nálatok!
Van már neve a manónak?

Nálunk most elég gázos a helyzet: a férjem a 600. nevet találta ki, most éppen Bernárd... JAJ
Egyébként tipikus kezdõ szülõként: tök nehéz és összecsukhatatlan babakocsit választottunk :( (De legalább olcsó volt) Hogy fogok én ezzel bkv-zni...

Pusszantás

Nincs jelen

 

#372 2007-10-02 16:19

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Gréti! Iwiwen megnéztelek titeket, és gyönyörû a kislányod! És Jim, a németjuhi is szimpatikus, imádom a kutyákat :)

Nincs jelen

 

#373 2007-10-02 16:56

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

a vasinjekciótól tudtommal felcsomósodsz, tehát nõnek fenékbe inkább nem, helyette mondjuk karba adják...

Nincs jelen

 

#374 2007-10-02 17:05

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Halika!

Én is leskelõdtem iwiw-en. :D:D Bibibi... :D
Vikimami:ennek örülök! :D De tényleg csudi jól nézel ki!
Irigykedem is rendesen! :D Meg a fagyievésedért is. :D
Bombázz nyugodtan kérdésekkel,amennyivel csak akarsz.Ha felírod azért is jó,mert legalább nem lesz elfelejtve és ha mellé írod  a választ,bármikor utánna tudsz járni! :)
Pusszancs gömbölyû ladyk! :D:D:D

Nincs jelen

 

#375 2007-10-02 21:27

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Roor!
Na a fagyiért ne irigyelj! Ma sajnos voltak "problémáim". De lehet, hogy nem attól a mûizétõl volt... Mondjuk a "rendes" fagyiból 1-2 gombócot bírok....
Sosem fogom megtudni, hogy mikor mitõl vagyok rosszul...

Lécccccii mond meg annak a növényi tejszínhabnak a nevét, amit említettél! Elfelejtettem...és nagyon jó lenne habos valamit enni-inni.

Remélem a gondod megoldódott! Írd majd meg e-mailemre, nagyon kiváncsi vagyok!

Nincs jelen

 

#376 2007-10-03 08:53

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vikimami!
Sajna én már lassan elfelejtem milyen is volt pocakosnak lenni, az én csajszim már elmúlt egy éves,de nekem is pokoli alacsony volt a vasam és Ferlecit injekciót kaptam kétnaponta vénásan karba. Ez a legjobb álítólag és csak orvos adhatja be. Annyira jó, hogy szülés után-ami ugye vérvesztéssel jár- jobb lett a vasam,mint elõtte volt. Ez egy kúra,de nem tudom van-e még idõd elkezdeni. A védõnõtõl kérj tanácsot, nekem õ mondta ezt.
A ctg-s vizsgálatról csak annyit, hogy nekik általában semmi nem jó. Se ha túl aktív a baba, se ha szundizik. Legyen 5-10 rugás és az tökéletes,ja és persze mindez vezénylésre, vagy tapsra csinálja az a kis csöppség! Nekem volt hogy kiugrott papírról a "görbe", és azonnal be akart fektetni a nõvér. A doki meg rálegyintett.
Fel a fejjel, hamar itt a vége és akkor jön a boldog babázás!
Szép napot minden kismamának: Porshe

Nincs jelen

 

#377 2007-10-03 10:26

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami!
Igen,láttamoznia kell a dokinak,de erre bármelyik doki megfelel,nekem az ügyeletes dokival iratta alá a szülésznõ.
Azért mentem estére,mert a saját dokim most nem akart vizsgálni,azt majd jövõhhéten,így nem volt fontos hogy találkozzunk,és õ is úgy van megállapodva a szülésznõvel(akivel egyébként rendszeresen eggyütt vezetnek szülést,és maga a doki ajánlotta õt),ha neki nem kell vizsgálni,akkor a ctg-t intézze õ!Az elsõ gyereknél nem volt,de most látom,hogy mennyire jó dolog!Õ az,aki egybõl kezelésbe vesz,foglalkozik veled,arról nem beszélve,hogy nem kell órákat várni rá!Tegnap is megvoltam fél óra alatt,és végig ott volt velem,elmondta mit miért kell,mi a jó,mit egyek-igyak elõtte,stb...!Szóval én csak ajánlani tudom ezt a dolgot!A pénzrõl kérdeztem még az elején,hogy mi a szokás,mennyit szoktak adni,de ugyanolyan mint a dokim,nem mond összeget, ahogy én érzem,és gondolom,és megengedheti a pénztárcám!Eléggé lutri ez neki,hogy végig ott van az emberrel,és segít, és foggalma sincs,hogy majd mennyit kap ezért.A másik jó dolog,hogy mondta,bármi kérdésem,aggodalmam van, õt hívjam,és nyugodtan bármikor!Ha majd megindul a szülés,akkor is õt hívjam,velünk egyidõben elindul,és majd õ hívja a dokimat,a megfelelõ idõben.És milyen genya dolog,hogy a doki kapja a nagyobb lóvét(aki csak az utolsó percre jön),és a szülésznõ,(aki aktívan segít,és végig veled van)meg a kevesebbet!
Azt igen furának tartom,hogy már nem fog téged megvizsgálni a dokid,hisz a méhszájat nekem rendszeresen ellenõrzi,hogy zárt-e!!!Eddig minden alkalommal megnézett(mivel havonta mentem),most hogy sûríteni kell,gondolom minden másodikra megnéz!
A kutyim drága már 12 éves múlt májusba,és IMÁDOM!!Õ az elsõ gyerekem!Abszolút házörzõ,még én tanítottam!Én vagyok neki a falkavezér,és amikor elmegyek itthonról,beül a kapuba,és addig ott vár,míg hazaérek!Bár már romlott a hallása,meg a látása is,de a kocsim hangját egybõl megismeri!Félek is,mi lesz ha majd elmegy,és bízom benne,hogy amíg terhes vagyok,meg szoptatok,addíg nem lesz semmi,mert tuti úgy ki fogok borulni,hogy még a tejem is elmehet!De remélem van még pár éve!Én is nagy állatbarát vagyok,van még 2 macskánk is!De a kutya az elsõszámú kedvencem!

A manónak már kitaláltuk a nevét,Lilla lesz,jobbat nem találtunk,mert mindenképp L betûset akartam,mivel a másik lányom Laura.Bár már ijesztgetnek,készüljek fiú névvel is,merthogy ½nekünk is végig lányt mondtak,azt fiúnk lett½!
Nekem a cu.stagnált,se javulni,sem romlani nem romlott.
Lányok!Nektek meg kell válogatni,hogy mit esztek?Vikimami!Téged a sima fagyi is kicsinál?Hát én behülyülnék, ha nem ehetném amit akarok.Azt gondolom,akkor én a szerencsésebbik táborba tartozom,hogy nem kell kiszortíroznom a kajámat!Persze a diéta nekem is javasolt volt,de én nem bírnék magvakon élni!Az teljesen más életforma,és nem csak ideiglenesen kéne mást enni,hanem állandóan!Mit ér az élet,ha azokat nem ehetném,amiket szeretek,pláne,ha a család meg eszi!Most 2 napja megvagyok hülyülve a gesztenyepüréért tejszíhabbal!Már alig van belõle,és ennyi elég is volt,de ha tudnám,hogy nem ehetenék ilyet,hát tuti kész lennék!
Persze akinek annyira durva a betegsége,hogy nem ehet akármit,megértem,nagyon szar lehet,ezért is örülök,hogy nekem nem ennyire durva!
Na azt hiszem kész regényt írtam,ennyi elég lesz,megyek vasalni!
Mindenki vigyázzon magára!!

Nincs jelen

 

#378 2007-10-03 10:28

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Hú, micsoda forgalom lett itt!! Vikimami, legközelebb, ha orvoshoz mész kérd már a salazopyrint, látod, hogy gretinek is meg nekem is az hatott!! Ráadásul amíg így be van gyulladva, szinte teljesen mindegy hogy mit eszel. Ugyanez vonatkozik a vasra is. Ha jól tudom az csak ront a helyzeten, amikor aktív a betegség.

Nekem is volt most pár rossz napom, mert egyik este elfelejtettem a gyógyit, és 3 napig bosszulta magát. Nem néztétek meg nekem a trombocitátokat a laborokon?  :( Légyszi légyszi, légyszi!!!!!

Nincs jelen

 

#379 2007-10-03 10:38

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

<kép>

:)

Nincs jelen

 

#380 2007-10-03 13:21

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Tica! Tök' jó ez a "centiméter" :) Én már nem rakok fel magamhoz erre a pár hétre... Hogy vagy, hogy vieseled a pocakosodást?
(Én ma másfél óráig vágtam a lábkörmömet, nagyon vicces) :)
A gasztros dokival az a helyzet, hogy úgy terveztem, csak akkor megyek ha már megszültem és aktuális a tükrözés . Azaz tavaszra gondoltam... Telefonon meg nem akarom ezzel felhívni, hiszen úgyis fel kell írnia a gyógyszert vagy javaslatot tenni  a háziorvosnak, azt meg telefonon nem tudom intézni.... A háziorvosom a Salofalk kúpot vagy tabit írhatja fel.
Friss laborom a jövõhéten lesz, de júliusin 159 volt, aztán augusztusban 196. Nem tudom mitõl emelkedett meg egy kicsit. Miért is kérdezted?

Greti
Maximálisan egyet értünk, hogy a szülésznõ van veled és segít amennyit tud, aztán õ kapja a kevesebb pénzt... Én csak egyszer beszéltem vele személyesen, mert a Jánosba csak szülni mehetek be, mivel a dokim a Margitba maradt nõgyógyászként és csak a szülésekre megy be a Jánosba ideiglenes szerzõdéssel. De a szülésznõ régen együtt dolgozott vele, azért választottam én is szülésznõt, hogy legalább õk ismerjék egymást... Nálunk is úgy lesz, hogy a szülésznõt kell hívnom és majd õ hivja a dokit. Viszont elvileg a szülésznõm pont szabin lesz, amikorra én ki vagyok írva. Izgalmasan alakulnak a dolgok....
Meg a múltkor hívtam, hogy megkérdezzem a borotválást, és két napig nem értem el...Persze nem csörgettem folyamatosan, csak párszor próbáltam, de ha nem veszi fel, amikor szülni kell menni, nem tudom mi lesz...
Nekem a védõnõ most azt mondta, hogy ahogy érzem a fájásokat ne kockáztassak, ne várjak: ha senki nem tud bevinni kocsival azonnal -párom is bátyám is sokat van vidéken - akkor hivjak mentõt... Fõleg ha napközben indul meg a szülés, mert át  a városon Budára nem egyszerû... Pénzre a szülésznõ is azt mondta, hogy amennyit gondolunk majd....
Eddikg  a dokim -a magánrendelésén - engem is minden hónapban megvizsgált méhszáj-záródás szempontjából. De a múltkor azt  mondta, hogy a kórházba folytassuk a vizsgálatokat, mivel már úgyis hetente kell mennem. Én is azt hittem, hogy továbbra is meg fog vizsgálni, de ezek szerint a kórházba már nem.....

Nem is tudod elképzelni, mennyire irigyellek az evés miatt! Én több mint 5 hónapja alig ettem egy jóizût! Fagyi csak egy-kettõ csúszott le a nyáron, tejes szinte egyáltalán nem. És a férjem sem evett nagyon azóta normális kaját szegény.... Mondjuk rántott húst, halat meg padlizsánt szoktam enni és azt sem lehetne a prézli és a bõ olaj miatt.
De én már egyáltalán nem igazodok ki a kajákon. Tudom, tudom: ki kell kisérletezni. De annyira félek a görcsöktõl, vérzéstõl, hogy nem merek kisérletezni.

Nekem két vizslám van anyuéknál, anya és lánya:) Imádom õket, de csak kéthetente tudom megnézni õket, olyan nagyon hiányoznak néha! A fiú -az apa- 2005-ben halt meg, 15 évesen.... :( Nekem pedig õ volt az "elsõ gyerekem , 15 évesen kaptam és mindig együtt voltunk .

Porshe! A ferlecitrõl már beszéltünk, de annyira nem volt alacsony a vasam, hanem a vörösvértest számom van mindig a minimum alatt... Sem a gasztros doki sem a nõgyogyi eddig nem javasolta az injekciót, csak a sima vastablettákat - egyedül a háziorvosom mondta, hogy beadja, ha feliratom szakorvossal. Csak szóltak volna és írtak volna fel, ha nagy lenne a gond....

Köszi mindenkinek :)

Nincs jelen

 

#381 2007-10-03 15:41

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Köszi Vikimami! Azért kérdeztem, mert nekem magas, és izgulok, hogy nem baj-e.. Nekem az utolsó 630 körül volt. :(

Nincs jelen

 

#382 2007-10-03 20:12

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Halika!

Vikimami:Topping Star!nyaminyami :D:D:D
Írok majd mailt,csak megint besûrüsödött a kis hócipõm,nem vagy elfelejtve! :)
Pocakos ladyk:hajrá elõre! :D:D:D

Nincs jelen

 

#383 2007-10-03 20:12

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Tica! 630??? Nem értek hozzá és igaz, hogy az enyém alacsony, de ez nem túlzás? Nem néztél utána, mit jelent?

Nincs jelen

 

#384 2007-10-04 07:50

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Én is vagyok, de az utóbbi napokban az ágyat nyomom. Most én érzem magam a békának a hátsó fele alatt, nem volt elég, hogy fellángolt a crohn, most meg elkaptam egy vírust, torokfájós, fülfájós és hasmenéses. Lázas is vagyok, de a háziorvos azt mondta, hogy nem vehetek be semmit, csak pihi, meg tea, méz stb.
Közben a háznál ezerrel folynának a munkák, amit az én drága férjem vezényel is, de hát ugye a ház még üres és napközben biztosítani kellene a munkásoknak valami kajafélét is, amire én most képtelen vagyok.
A hasam álandóan kemény, eddig még ilyen nem volt, ez szerintetek a betegségtõl lehet?
Na meg a kajálásom is teljesen minimális szintre csökkent, mert még a háztartási keksztõl is csikar a hasam.
Egyetlen reményem a körömvirág tea, ez nálam szinte mindig csodát mûvel!

Gréti! A Lilla nagyon szép név, nekem is nagyon tetszik!

Roor! Dobhatnál valami jófajta bogyót nekem is - mint Apacsanyának is tetted - valami hangulatjavító, erõsítõ félét! :)

Na most csak csupa panaszáradat voltam, azt hiszem csak lefárasztottalak titeket.
Puszi mindenkinek!

Nincs jelen

 

#385 2007-10-04 09:51

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok lányok!
Húúú!MA bûnöztem,reggelire sült kolbászt meg hurkát nyomtam kovi ubival,úgy megkívántam!Bejött a pocaklakónak is,felébredt tõle rendesen!

Vikimami!A kórházba meneteltõl én is parázok,hogy hogy legyen,mert hát ugye már van egy lurkóm,akirõl gondoskodni kell,ugyhogy a nagyikkal már le van beszélve,kire mikor lesz szükség!Egyetlen szitu kérdéses,ha napközben jön rám,anyósom mondta,hogy a mentõ azért nem jó,ha azt hívom,mert az az ügyeletes kórházba visz, nekem meg fix helyem van ugyebár!Apa meg Pest másik végében dolgozik,arra nem lenne idõ,hogy még hazajöjjön értem,aztán meg be,hanem õ majd egybõl oda megy!Na mindegy,majd lesz valahogy!
Neked bent akar lenni a férjed?

Vicaa!Úgy sajnállak,hogy ennyire kikészít ez a szemét betegség!Van még olyan kaja egyáltalán,amit ehetsz?Nem fogytál?A gasztros dokid nem tud vhogy segíteni?Na meg hogy benyeltél egy vírust is!Ez õrület!Pihenj sokat!!!!
Csak pozitívan!!!
Pusszancs mindenkinek!!

Nincs jelen

 

#386 2007-10-04 10:03

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vicaa! Épp' tegnap este jutottál eszembe, hogy ma már írok neked: mi van veletek? Nem irigyellek, de te már rutinos vagy ezzel a sz.ros betegséggel, ne hagyd magad. Megfázás meg nekem is alakul - szinte mindenki beteg körülöttem, nem is csodálom, hogy elkaptam (homeopátiát szedek rá... a múltkor a torokfájásomra is jó volt ) Plusz tea, de méz nélkül, mert úgy tudom az túl "nyers" most nekünk...
Haskeményedés nekem is volt, szerintem az normális, volt - és van is -hogy egész nap feszes, mintha a hátamon húznák a bõrt :)


Greti! Nem volt szép tõled, hogy leírtad így a reggelidet :( Nyami-nyami!  :)
Na szinte ugyanaz a kórház gondunk: mi a Káposztásmegyeren (IV.ker végén) lakunk, a kórház a XI.-be van, és a férjem Budafokon dolgozik - de sokat van vidéken, külföldön (egy diri sofõrje). Tehát abszolút kiszámíthatatlan. Marad a bátyám még, akik közelebb lakik, de szintén sokat autózik igaz csak belföldön. Na csak megoldódik valahogy majd! Legrosszabb esetbe taxi vagy magánmentõ!
Nekem nem lesz bent a férjem ,  nem akar. Ebbõl sok feszkó volt közöttünk, mert én azt hittem ott lesz. Barátném jön be, mert egyedül nem akarok lenni - aztán lehet, hogy majd kiküldöm.... A férjem azt mondja, azért nem jön be, mert nem fog bírni magával ha azt látja hogy én szenvedek és senki nem segít, lehet hogy leüvöltené a doki haját, az meg senkinek nem lenne jó... :S

Pusz

Nincs jelen

 

#387 2007-10-04 17:00

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Halika!

Vicaa:ezúton küldöm neked a "pillanatok alatt kilábalok belõle" a "hess te csúnya nyavaja" és a "hihi én vagyok az erõsebb" bogyókat! :D:D:D

Nincs jelen

 

#388 2007-10-04 19:36

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Júj lányok, mézet nem szabad?? Ezt még sehol nem olvastam.. :(

Nincs jelen

 

#389 2007-10-04 20:25

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Tica! Hát én úgy tudom - assz'em olvastam valahol - hogy mézet és lágy sajtot (pld. camambert félék) nem szabad  a terhesség alatt enni-inni, mert nyers cuccok vannak bennük ....De azért érdeklõdj utána, lehet, hogy én csak túlovatoskodtam ezt az egészet! Bocs, nem akartalak megijeszteni!

Roor! El tudnád küldeni nekem az a tejszinhab nevet, amit említettél hétfõn (valami növényi alapu)
Köszi

Nincs jelen

 

#390 2007-10-05 09:48

greti31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Halihó!
Vikimami!Nálunk az elsõnél volt kétséges,hogy apa bejön-e(ugyanaz mint nálatok,meg a vér látványa,stb...),de aztán az utolsó percbe eldöntötte,hisz ½férfibõl vagyok,nehogy már megfutamodjak½címszóval bejött,és a mai napig áldja,hogy így döntött,semmi pénzért ki nem hagyná!Sõt,mindenkit gyõzköd,ahol baba lesz,hogy menjen be!
Nem lehet tudni,lesz-e  az életben még egy alkalom....,és örök élmény!Írigylem,mert õ sokkal több mindent látott,mint én,és vérre mégcsak nem is emlékszik,ott eszébe sem jut,mert abszolút másra koncenrtál!És látni megszületni a saját gyermeked,az maga a csoda!Nálunk azért viszonylag gyorsan lezajlott,ahhoz képest,hogy az elsõ volt,remélem most méggyorsabb lesz!
Fájdalomcsillapítást nem fogsz kérni?
Na, ma már bepakolok,nem húzom tovább!
Amúgy meg mindenképp menjen be veled vki,az nagyon jó,h van kihez szólni!

Tica!Nyugodtan ihatsz mézes teát,nem kell ennyire pánikolni!Ennyi erõvel,már levegõt sem vehetne az ember,mert a szmog árt a babának!Persze valóban a nyers dolgokat kerülni kell,de értem ezalatt a tatár bifszteket,nyers tojást.

Nincs jelen

 

#391 2007-10-05 11:22

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Roor, köszi a csodabogyókat te kis mágus! ;)  Ma már mintha kezdenék éledni végre!! Közben láttam Vikimaminak is küldtél egy párat, igazán nagylelkû vagy! :D :D

Én most az utóbbi napokban sok mézes teát ittam, meg mézet nyelegettem, az az igazság, hogy ugye a nyavalyára nem szedhettem semmilyen gyógyszert, így csak a körömvirág tea meg a méz maradt...

Köszönöm a biztató szavakat, mosr már az étvágyam is kezd lassan visszatérni, mert visszaolvasva Gréti reggelijét, nos, igazán beindította a fantáziám, de láttam ezzel nem vagyok egyedül!
Ja! Egyébként én is rajta vagyok az iwiw-en Bakuráné Papp Éva néven "futok".

Már én is kezdem összekészíteni a cuccosokat, csak egy-két dolog hiányzik. De minél közelebb a szülés én is annál jobban izgulok! Egy csomó kérdést írtam össze, ha 15-én megyek a dokihoz, majd jól elárasztom õt velük. Na meg mi ugye vidékrõl megyünk Budára a kórházba és hát még ki kell dolgoznunk a stratégiákat, hogy ne akkor érjenek váratlanul a dolgok, mikor megindulnak a fájások.

A gasztros dokival is ismét konzultáltam, persze most nem hagyta még a gyogyimat visszacsökkenteni, jövõhét szerdára kell csináltatnom egy labort és az eredménnyel kell majd felhívnom újra. Kíváncsi leszek rá, hogy mit produkál a vérem! Bár ennyi diéta és hasmenés után most már olyan könnyûnek érzem a bélésem, mintha egy teljes "megtisztuláson" vettem volna részt.

Pusszantás Mindenkinek!

Nincs jelen

 

#392 2007-10-05 19:08

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Halika!

Vikimami:Topping Star! :D és nagyon fini :D
Optimista bogyót postáztam neked,meg a lesz....om bogyót is.:D
Vicaa:neked megy a "még jobban leszek" a "eszem ezt is azt is mert kedvem van hozzá" és a "no para" bogyesz! :D:D:D
Pusszantás

Nincs jelen

 

#393 2007-10-05 22:48

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok lányok!!!!
Hú ,de régen nem voltam!!!:D:D:D
Sajnos több rosszat olvastam mint jót!!!:(
De azért jól vagytok?Nagyon örülök,hogy vannak új lányok is és megint megy a tapasztalat csere!:):):)
szégyellem a pofám,hogy nem voltam,de fáradt vagyok és nincs kedvem gépezni.Elkezdõdött a suli,ovi sok az itthoni teeendõm!A picurral is egyre többet kell foglalkozni.
Az IWIW-en én jelöltelek be titeket.(Máténé Pálfi Ágnes néven vagyok).Roor téged nem jelöllek mert te már ismerõs vagy!!!!!!!!!!!!!!!:):):):)
Igérem jövök rendszeresen,vigyázzatok magatokra!!

Nincs jelen

 

#394 2007-10-06 21:34

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia "Lucifer" Ági! :D
Persze, majd küldök képet, ha megszületett a kistöki, de most csak az az 4D-s ultrahang kép van, ami fennt van a képeim között az iwiwen...
Annyira harapdálni való az a kis májusi gyöngyörûség, irigyellek! :) :)

Várom is meg nem is, hogy itt legyen a manóm.....kezdek nagyon-nagyon félni a szüléstõl és "járulékaitól", és ahogy múlik az idõ egyre jobban félek a teljes tükrözéstõl is, hiszen ez lesz a "következõ lépcsõ" :(
Olyan rossz, hogy nem tudom élvezni azt az idõt, amit a babám születése okoz az elsõ hetekben, hanem rögtön stresszelhetem magam hogy hamarosan indulnom kell erre a kínzásra...
JAJ, JAJ! =(

Roor! Képzeld, a nálunk lévõ sparba nincs topping-star tejszínhab :( Addig keresek, amig nem tudok venni egy kartonnal!!!! Bár most nagyon leszúrt a védõnõ : 82,5 kg -ra  sikerült gömbölyödni, csak azt nem tudom, mitõl jött fel 18 kiló?????? 5 hónapja alig eszem. Na jó, csokit és kekszet sajna bõven ....


Ha van tapasztalat altatásos tükrözésrõl, írja meg valaki lé'cccci...................

Nincs jelen

 

#395 2007-10-07 09:39

adrienn28
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vikimami
Nekem Volt AltatÁsos TÜkrÖzÉsem. Nem Éreztem Semmit. KisÉrÖvel Kelett Mennem. 12 Kor Volt Es Este Tertem Csak Észhez.az AltatÁsos TÜkrÖzes Nem Visel Meg Annyira Mint A Rendes .ne Steszeld Magad.sokkal KimÉletesebb.ne Agodj Nem Lesz Semmi Baj. KitartÁs. Nem Fogsz Semmit Érezni.ha KÉrdesed Van MÉg Nyugottan Irj

Nincs jelen

 

#396 2007-10-07 13:45

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Vikimami
A "tükrözés altatásban" topicban válaszoltam neked. Sztem errõl inkább oda írj(unk).
Ágica

Nincs jelen

 

#397 2007-10-07 20:29

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Köszi Ágica! Én is  ott válaszoltam ez ügyben !

Egyébként hogy vagy???

Nincs jelen

 

#398 2007-10-07 20:30

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

szia Adrienn! Köszönöm neked is a választ, a "Tükrözés altatásban topicban" még kérdeznék.....

Nincs jelen

 

#399 2007-10-07 20:43

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Szia Vikimami!
Amint láttad én 3 gyerkõcöt szültem mégis féltem mindegyiknél.:):):)
Ne irigyelj hamarosan neked is meglesz a töki.:D:D:D
De ha már így szóbahoztad akkor hagy dicsekedjek :ma hason felve megfordultunk!!:D:D
Egész nap ezt gyakoroltuk,én mindig visszafordítottam õ meg megfordult.Minden jóba van valami rossz,ez most nagyon tetszik neki,de az a baj,hogy csak hason tudunk aludni.

Nincs jelen

 

#400 2007-10-07 22:11

Pici
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Terhesség, szoptatás, colitis

Sziasztok!

Ahogy olvastam a tanácsaitokat egymásnak tudtam hogy jó helyen járok. Nekem 2000-ben dg. a CU-t.
Eléggé kivoltam. Elég soká lettem tünetmentes és gyakran belobbant újra. Most várjuk az elsõ babánkat és a 8.héten ismét rosszabodott a betegségem. Szerencsére 5 napi Salo klizma után elviselhetõvé vált a helyzet. Most a 20.-hetet kezdem. Jelenleg csak vitamint és magnéziumot szedek. Nem mondom hogy teljesen jó a helyzetem de elviselhetõ.
Bízom benne,hogy ha igy marad akkor viszonylag jól fogom viselni a hátralévõ idõt is. Szívesen várnék hasznos tanácsokat amik segítenek ebben. Elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB