#51 2011-03-31 18:15

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Báááh... Nekem meg híznom kéne. És szeretnék is. Csak ennél többet már nem bírok enni. Talán a Budeno... de az meg nem olyan hízás, hanem... =S Majd meglássuk. Rajta vagyok!
Jó a hozzáállásod, Margóci! =) Majd ha letörök, Tõled kérek energiát, így neten keresztül -mint Gyurcsók bácsi, és társai... =P

Nincs jelen

 

#52 2011-03-31 20:02

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kóci!
Bármikor nagyon szívesen adok akár itt, akár msnen vagy bárhol. :D Nekem annyi van, hogy osztogatom és legalább én is jól érzem magam, hogy másoknak segíthetek. :) Szép estét! :)

Nincs jelen

 

#53 2011-04-02 19:28

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Nno, akkor egy biztos hülye, biztos paranoiás kérdés, ami még az elhajlásomat is felfedi most =S : ma bûnt követtem el, nem is kicsit. Az amúgy igen szigorú és tökéletesen be is tartott diétámat megszegve ettem a Mekiben egy csokoládés kockát -süti. Direkt megkérdeztem, van -e benne dió, mogyoró... kiszolgálólány: nem, nincs. Jó. Leültem vele a barátnõmmel szemben, megettem a felét, majd megnéztem a tálca papírjának a hátán, mi van benne. Volt benne dió. Namost: annyira porrá lehetett darálva, hogy nem éreztem meg. Még az ízét sem. Viszont megettem egy naagy tenyérnyi sütit. Hülye kérdésem: lesz-e ettõl bajom??? Mármint szûkület-ügyben. Vagy csak ha nagyobb darab diókat zabáltam volna be, akkor okozna gondot? Így is elakadhatnak a diószemecskék? =S
Bocsiiiiiiiiiiii!

Szerkesztette: Kócos (2011-04-02 19:28)

Nincs jelen

 

#54 2011-04-02 20:55

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Én amikor szûkületes voltam akkor is "zabáltam" a sütit, és azóta is... :D Szerintem nem lesz tõle semmi bajod, pláne ha a dió annyira apró volt, hogy nem is érezted meg. :)

Nincs jelen

 

#55 2011-04-02 21:23

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Gyááá! Tudtam, hogy Te majd hathatósan megnyugtatsz! =D Köszi! (Ha elzáródik, -mármint a belem- akkor adósom vagy egy sütiveeel! =D )

Nincs jelen

 

#56 2011-04-02 21:56

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

:D Nem fog elzáródni! Megtiltottam neki, és megijedt tõlem és azt mondta megembereli magát és nem rosszalkodik! :D :D Na de viccet félretéve, szerintem azt már érezned kéne ha bajt okozna...

Nincs jelen

 

#57 2011-04-02 21:58

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kócos!

Itt a fórumon szerintem nincs olyan ember aki ne bûnözött volna...
Tényleg ha annyira apró volt hogy meg sem érezted akkor szerintem nem lehet gáz, de majd úgy is érzed mit bírsz mit nem...
Ha meg lesz valami akkor veszünk neked sok-sok sütit. :D

Nincs jelen

 

#58 2011-04-02 23:31

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Így van, egyet értek Bordással. :D Sõt, sütök neked Sacher tortát vagy csinálok neked Tiramisut.. :D Ez a kettõ nagyon-nagyon megy, a többi csak megyeget.. :D

Nincs jelen

 

#59 2011-04-03 09:35

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Dejóóó! =D Én leginkább muffinban vagyok otthon, ami ugye az egyik legegyszerûbb süti, szóval nem nagy dicsõség, viszont a piskótám is nagyon szép, és az azért néha egyeseknek összeesik. Az enyém meg szééép magas, még a szilárd nyalánkságok ellenére is, amiket beleinvesztálok, úgyhogy arra büszke vagyok! =D
Le is írom a receptjét a receptes topicba! =)
Bordás: ha jobban leszek, tuti hajlogatok majd sokat, csak nálam most tetõzött a dolog nemrég, ezért a bûntudat. =) Mekiseknek meg többé nem hiszek. =)
Margóci: lehetne, hogy akkor is süss nekem, meg csinálj tiramisut, ha nem záródik el a belem? =P =D
Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#60 2011-04-03 09:44

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Ha már a sütikrõl van szó, az az a kajáról mindenki maga döntse el mi megy neki mi nem emberbõl vagyunk különbözünk egymástól, amit õ megeszik gond nélkül lehet neked nem lesz jó. Csak vigyázva! Bûnözni lehet de a büntit is mag kapod! :D
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#61 2011-04-03 09:50

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Így is van, nem is bûnözök egyelõre!! =) Majd ha stabilabbnak érzem az állapotomat. (Bár jól vagyok, kicsi hõemelkedés (37,2-5), nagyon enyhe nyomások, pici fájdalmak nagyon ritkán (naponta max. 3-szor) pár percig max, jó étvágy, stb., de tudom, hogy belül baj van.)
És így is csomó finom dolgot lehet enni (konkrétan nekem legalábbis) -puding, palacsinta, piskóta, lekvár... -úgyhogy jól megy a sorom. =)

Nincs jelen

 

#62 2011-04-03 11:09

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kóci!
A muffin nekem is megy, de sajna nem mindegyik. A túrós-csokissal még vannak problémák, de idõvel korrigálom. :D A szedres-csokis megy mint a fene.. :D :D
Rendben megbeszéltük, csinálok majd ezt is azt is. :P
Napfényes csodaszép napot mindenkinek! Én most kiköltözöm az udvarba a napozóágyacskámra és belevetem magam a tanulásba... :( "Csak" kb. 80 darab tételem van. :D :D

Nincs jelen

 

#63 2011-04-03 12:29

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Ehh... kitartást, Margóci! =S Én j. héttõl újra dolgozom. Félek tõle kicsit... Elég stresszes-hajtós hej, ráadásul gyerekekkel, az imuran mellé...
De majd igyekszem. =)

Nincs jelen

 

#64 2011-04-03 12:31

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kócos!

A kis lurkók elfeledtetik veled a sok rosszat, úgyhogy rendbe jön hamar a dolog...:D

Nincs jelen

 

#65 2011-04-03 13:50

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Váááh, vagy inkább elõhozzák... elég kezelhetetlen gyerekek... és ez még enyhe kifejezés volt. kissé agresszív némelyik, kissé nem hallgatnak senkire, és ezt én mondom, aki régen úgy gondoltam, hogy nincs kezelhetetlen gyerek... =S (pedig volt tapasztalatom eddig is)

Nincs jelen

 

#66 2011-04-08 16:56

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Nna, most üvegszilánkot nyeltem be. XD (Még két napja talán. ) De már nem parázok semmiiin... =P

Nincs jelen

 

#67 2011-04-08 17:23

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

..szia Kócos?.....ezen se?......ha nem, hát nem...:):)

Nincs jelen

 

#68 2011-04-09 15:07

Andráska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!

Elsõsorban csatlakozni szeretnék itt az oldalon a szûkületesek táborához!
2002 óta vagyok crohnos,régebben már fórumoztam itt az oldalon,hasonló néven,magányos farkas titulussal.
A betegségem lefolyását döntõ részt a passage zavar jellemezte mely már a vékonybélben kialakult súlyos szûkület okozta.2007-ben volt az elsõ mûtétem,amikor is 28cm-t vettek ki a vékonybél utolsó szakaszából.
Sajnos 2009-ben a mûtéti heget plasztikázni kellett,ekkor még nem sejtettem hogy szövõdmények is lehetnek!
Lábadozásom során még a kórházban lázas lettem,és komoly végbél görcseim voltak.A képalkotó eljárásokkal kimutatták,hogy a kismedencében gennyülem halmozódott fel és ezt a végbélen keresztûl el kell távolitani.
Ez kis mûtét volt,de rá pár napra újra magas láz jelentkezett,és igen komoly hasi fájdalmaim voltak.
A súlyos szepszisem volt,amit azonnal meg kellett operálni.
Dobó fõorvos páratlan szakmai tudása és odaadása mentett meg!
De sajnos ennek a mûtétnek is megvolt a szövõdménye,ugyanis már a távozásomkor passage zavar kezdõdött ami 2010 nyarán tetõzött.A képalkotó eljárások mit sem érve újra fel kellett nyitni a hasamat,és akkor derült ki hogy komoly bélösszenövésem volt.A fõorvos a távozásomkor biztositott arról hogy újra alaposan átnézte a beleimet és most se lát komolyabb szûkületeket.
Sajnos most ott tartok hogy nagyon lefogytam,komoly fellángolás nincs,de súlyos passage zavarom van ismét.
Még nem jelentkeztem be a dokihoz,mert drassolok már nagyon,nem is beszélve arról hogy már hálót kell beépiteni a hasamba mert annyira meggyengült a sok mûtéttõl.
Ugyan ez ritkán fordul elõ a betegeknél,de mégis külön topicot szerettem volna nyitni az oldalon,a mûtéti szövõdményekrõl hisz ez más tészta,és vannak akiket ez érdekelne!

Nincs jelen

 

#69 2011-04-09 17:16

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Gotty: nem! Ha eddig nem akadt meg (ez pár napja volt, asszem szerdán), akkor már kijött. Gondolom. =)
András: a mûtétet nekem sem javasolták. Pont ezek miatt is, gondolom. Sajnálom, hogy Te nem úsztad meg! =S Drukkolok, hogy ezentúl szerencsésebb légy!

Szerkesztette: Kócos (2011-04-09 17:19)

Nincs jelen

 

#70 2011-04-09 18:06

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Andráska! Nekem is hasonló okok miatt volt 2 és fél éven belül 2 mûtétem. Nem rélszletezem, az én hasfalam is nagyon gyenge, az elsõ mûtét utáni sérvemet a második mûtétnél helyre tették, de sajnos újra van. A sebész mostmár azt mondta, hogy hordjak haskötõt, mert a sok gyulladás miatt nem tehetnek be hálót. Szóval nem tudom, hogy te honnan veszed azt, hogy kapsz hálót. Ez off volt bocs, de szerintem a kísérõjelenségek topik megfelelõ lenne ennek a témának, menjünk át oda.

Nincs jelen

 

#71 2011-04-26 15:42

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Nyehe! Újabb kérdés. Kókuszreszelék? Kókuszreszelék? Emészthetõ? Vagy nem? Még nem ettem, és van egy tippem, de inkább megkérdezem. Ez is olyan, mint a kukornya? Hogy egészben távozik? =O

Nincs jelen

 

#72 2011-04-26 16:28

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

..Kócos!!:)...úgy, úgy....:)..egészben!!:)...deeeeeeee fincsi!!!!!!!:)

Nincs jelen

 

#73 2011-04-26 16:34

PumPi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok, nekem tavaly januárba diagnosztizáltak szûkületet, nem fért át az endoscope... azonnal mûteni akartak, de én nem engedtem. Agykontroll jellegû meditációkat végeztem, kb. 2 hétig, amikor a következõ vizsgálatot csinálták már nem voltak annyira biztosak (2hét múlva) a szûkületben. Ez egy ilyen speciális CT vizsgálat volt, amikor a kontrasztanyagot a bélbe juttatják. Mivel 2 hét alatt ez nem múlhat el ezért nyissuk csak fel... volt a válasz. Amikor kérdeztem mi várható a mûtét után azt válaszolta a "fõorvos" hogy az majd kiderül mûtét közbe nem tud mit mondani. Asszem itt jöttem ki, azóta nem voltam dokinál és köszönöm szépen tökéletesen érzem magam. Egyre jobban tudom kontrollálni lelki állapotomat, és közel járok ahhoz hogy függetleníteni tudjam magamat a betegséget kiváltó hatásoktól. Meglátjuk. Egy szûkület nagyon jól programozható, nagyon jól lehet rá meditálni, mindenkit buzdítani szeretnék hogy ismerje meg ezt a világot (nem feltétlen agykontrollt, ezer és egy technika van, az AKt csak azért mondom mert a legelterjedtebb és könnyebben hozzáférhetõ).
Keresek azóta egy kevésbé elvakult sejtszinten gondolkodó orvost aki kicsit képes az orránál tovább látni, meglátni mit okoz egy eltávolított mandula, egyáltalán miért van gyulladás az emberbe, fogak ugye? miért rosszak a legtöbb autoimmun embernek a fogai? étvágytalanság ugye mint tünet, hasfájás stb. mind mindnek megvan a pszichoszomatikai jelentése, és hátborzongatóan pontosak... mit csinálunk rosszul az életünkben ugye...

Nincs jelen

 

#74 2011-04-26 16:53

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Gotty: akkó assem eszem. =/ Bár nem is szeretem annyira, csak pont most sütöttem kolléganõimnek kókuszos minimuffint, és eszembe jutott a kérdésfelvetés. =)
PumPi: egyet tudok érteni Veled: a lelkünkkel, hozzáállásunkkal nagyon sok mindent el tudunk érni, szerintem is. =)

Nincs jelen

 

#75 2011-04-27 20:11

FERCSA
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

PumPi-val hasonlo cipoben vagyok/voltam. Par eve en is bucsut inthettem volna az egesz vastagbelemnek.. Nade a pozitiv hozzaallas sokat dob a dolgon. Nem is tudom ki talan Agota mondta, hogy "Ferenc! Tanuljon meg xarni a vilagra!" mivel sok mindenen paraztam, foleg vizsgak, zh-k. Azota el telt egy kis ido.. a szukuletem alabb hagyott, tartosan hiztam es a kedely allapotom is rendben.

Kocos-nak azt tudom javasolni, hogy magvakat, kemeny hejas dolgokat (pl.:kukorica) felejtsd el vagyha megis bevallalod akkor triplan ragd meg, mert az emesztes mar a szadban ekezdodik. A ragas amugy vonatkozik mindenre, mert kerdezt csak meg magadtol: hajt a tatar, hogy nem tudsz leulni normalisan megenni egy tal -tudomen- barmit? :) Szerintem a valasz egyertelmu. A masik amit javasolni tudok nem csak neked, az a rendszeres mozgas, ez lehet reggeli-esti kisebb sulyzo emelgetes vagy futas lenyegtelen, csak rendszeres legyen es ne Pato Pal ur modjara csinaljuk :D Vagy akar mondanam azt, hogy jarj el bulizni ahova nem azert mesz le, h az asztal ala idd magad, hanem a zeneert es vegig tancolod, ugralod a bulit.. egyreszt elvezed is es a testmozgas is megvan es maris ket legyet utsz egy csapasra. (Ezt en is alkalmazom kiegeszito terapianak kb. heti egyszer :D ) A mozgas azert is jo, mert elinkiti a verkeringest es a belmozgast is serkenti ergo, csak pozitiv hatassal van/lesz a beleidre, szukuleteidre es persze ezekkel egyutt a szelmozgasodra is :)

Nincs jelen

 

#76 2011-04-28 17:26

PumPi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Dejó ennek nagyon örülök, viszont nem értem. :) Ha csak itt legalább 3 olyan példa van ahol a szûkület visszafordult, ergo a szervezet éppen úgy ahogy felépítette a szûkületet le is bontotta, az orvosok ezt miért tartják kizártnak? Nyilván egyszerûbb vágni azonnal, de én ezt akkor sem értem, sérti az egójukat hogy nem õk gyógyítanak hanem a szervezet rááll a gyógyulás pályájára? Komolyan magas ez nekem, és most direkt vagyok naív, nem akarom a topikot rossz irányba elvinni. Tud valaki egy olyan orvost aki nem egybõl vágni akar? :S

Nincs jelen

 

#77 2011-04-30 09:01

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia PumPi!
Én tudok! =)
Az én orvosom nem akart rögtön vágni a szûkülettel.
Sztem az orvosok sem tartják kizártnak a visszafordulás folyamatát, de a stagnálásét semmiképp sem. Ha a szûkület még "csak" a gyulladás miatt van, és nem hegesedett be a bélfal, akkor a gyulladás alábbhagyásával a szûkület is apad. Ha már heges a bélfal, akkor a szûkület maradandó.

Nincs jelen

 

#78 2011-04-30 13:46

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szió Kócika!!!
Mizujs veled? 1000 éve nem akadtunk össze egy topikban sem. :D

Nincs jelen

 

#79 2011-04-30 14:43

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Pumpi!

Szerintem minden orvos azon van hogy ne kelljen az embert szike alá nyomni, amíg lehet kerülik...
Üdv!

Nincs jelen

 

#80 2011-04-30 21:21

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Margóci! =) Megvagyok. Hõemelkedés maradt, hasam néha fáj nagyonnagyon picit, jelentéktelenül. Meló megy ezerrel, fárasztó kicsit... =S De jó. Hízni még nem sikeredett. Veled mi újság? =)
SziaBordááás! =)

Szerkesztette: Kócos (2011-04-30 21:22)

Nincs jelen

 

#81 2011-05-01 02:22

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kóci!
Örömmel hallom, illetve látom, hogy jól vagy. :)
Velem is minden rendben. Intravénása kapok vasat, de ez már nem számít ujdonságnak. :D Ellentétben veled, én meg inkább fogyni szeretnék. Crohn ide vagy oda, ez a tünet -mármint a fogyás- nem jellemzõ rám..
Pusziii!

Nincs jelen

 

#82 2011-05-01 08:40

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

A fogyás amúgy rám sem jellemzõ, csak akkor fogytam, mikor a kórházban nem ehettem 4-5 napig, és nem minden leadott kiló jött vissza... Már igen, szóval már nem annyira fontos a hízás, de azért jó lenne, ha egyszer megint fogyásra kényszerülnék.
Fogyni sem könnyû, gondolom... Követsz valamilyen fogyókúrát?
Vasat nem kell kapnom, bár valóban: az legyen a legkevesebb! =)
Örülök, hogy Te is jól vagy! =)

Nincs jelen

 

#83 2011-05-01 11:11

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kócika!
Konkrét erõs fogyókúrát nem követek és nekünk "béléseseknek" nem is ajánlott. Amit én szuper dolognak tartok az a gimnasztika labda. Rendeltem is gyors egyet neten, amihez van kapaszkodó, tehát rá tudok segíteni a has erõsítésénél is. Állítólag nagyon jó eredményeket lehet vele elérni és szerintem annyira nem is vészes az ára. Amivel még kacérkodok az a Zumba, de még nem beszéltem a barátosnémmal hogy eljárna-e velem, az az igazság hogy az ember szerintem ilyen helyre nem szívesen megy egyedül. Azt nagyon-nagyon szeretném, mert imádok táncolni is, és ha ezt összeköthetem a kilók leadásával az mégjobb!!! Olvastam róla neten és ezzel is -x kilót lehet leadni rövid idõ alatt, anélkül hogy bármivel is sanyargatnám magam. Itt nálunk van Zumba oktatás Szekszárdon, megpróbálok majd valahogy bejutni. :) Kb. ezek a terveim! :D

Szerkesztette: Margóci (2011-05-01 11:13)

Nincs jelen

 

#84 2011-05-10 19:53

PumPi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok, lenne egy kérdésem tõletek. Akinek volt szûkületes mûtéte mit tapasztalt a mûtét elõtt? milyen tünetek voltak? Köszönöm.

Nincs jelen

 

#85 2011-05-10 20:10

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

PumPi!
Ez nehéz, mert mindenkinek mások lehetnek a tünetei.. Én személy szerint az utolsó idõszakokban már nem tudtam egy jóízût nevetni sem. Ha hirtelen mozdultam akkor már odakaptam a hasamhoz, ha tüsszenteni kellett, már elõre féltem. :D Szóval nálam kb. ez. Éles, hasogató, szurkáló fájdalom.

Nincs jelen

 

#86 2011-05-11 14:24

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Robúr!

Most olvastam el a topikot, azt gondolom, jó lenne, ha a kevés szakértõk egyikét megkérnéd: irjon egy anyagot a honlapodra szûkület témában, mert nagy az ismerethiány! Én pl. úgy tudom, szûkület csak Crohnban van, colitisben sosem! A szûkületnek többféle típusa van, sõt különbözõ a súlyosságuk is! Ezért tanácsot adni egymásnak pl a táplálkozásban nem szerencsés. A szûkület tünetei attól függnek, hogy melyik bélszakaszon van. Ami biztos: sûrûn jelentkezõ hányinger/hányás vagy tágulat biztos jele a szükületnek! Ilyenkor azonnal orvoshoz kell menni, mert bélelzáródás fenyeget.

Nincs jelen

 

#87 2011-05-11 15:24

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

clió írta:

"...Én pl. úgy tudom, szûkület csak Crohnban van, colitisben sosem....

Van egy rossz hírem, vagy jó ;) Nem jól tudod....akkor érdemes keményen fellépni, amikor biztos valamiben az ember...ilyen gyakorlatilag nincs is...szóval nekem volt szûkületem.... ;) az "úgy tudom", sajna nem elég :(

Nincs jelen

 

#88 2011-05-11 16:12

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Clió! Bizony, rosszul tudod!

Dr. Kovács Ágota "Gyulladásos bélbetegségek" címû könyvében, mint a colitis ulcerosa (fekélyes vastagbélgyulladás) egyik szövõdményeként említi a szûkületet. Éppen elég nagy szakértõ! Ez a könyv sok Betegtársamnak megvan.

"Hegesedés, szûkület. A krónikus gyulladás következményeképpen alakulhat ki. A bél átmérõjének csökkenése miatt nehezen továbbítódik a béltartalom,  a bélmozgások görcsössé, erõlködõvé válnak. A szövõdmény fel nem ismerése, növényi rostok fogyasztása teljes bélelzáródást idézhet elõ."

Nincs jelen

 

#89 2011-05-11 16:15

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Ja! És a legnagyobb szakértõk a Betegtársak, akik átélték ezt a szövõdményt!!!!!

Nincs jelen

 

#90 2011-05-11 21:13

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Ez éppen olyan, mint ahogy azt állította valaki, hogy a crohn vagy sipolyozó vagy szûkületes. Hát nekem egyszerre mindkettõ volt egymás mellett.

Nincs jelen

 

#91 2011-05-11 23:16

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Ha jól értem, Clió pont azért vetette fel a témát, mert õ is úgy érzi, hogy sok beteget foglalkoztat a  bélszûkület, jó lenne tisztán látni a dolgokat.(Neki is, másoknak is). Én is jó ötletnek tartom, ha egy orvos összefoglalná nekünk, betegeknek a bélszûkület kialakulását, a jellemzõit, a tüneteket, a kezelési módokat stb. a honlapon, úgymond nem az elméleti síkon, hanem gyakorlati megközelítésben. Az MCCE 1%-aiból talán még tiszteletdíjra is futná.
Aki esetleg azt válaszolná, hogy van elég cikk az interneten, kérem linkelje is be.

Nincs jelen

 

#92 2011-05-12 07:48

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Én! Elmondanám, hogy nekem is volt egyszerre mindkettõ, mégpedig a vastag- és vékonybél találkozási szakaszán.

Nincs jelen

 

#93 2011-05-15 21:53

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok!
Látom, ment az eszmecsere. =) Nekem nem sok idõm volt mostanában, mert baromira lefoglalt a meló és mellette mindig ezer dolgom volt, pihenni sem nagyon tudtam. Lehet, hogy ennek, lehet, hogy a sok szr dolognak és az általuk okozott idegeskedésnek köszönhetõen újra elkezdett eléggé fájni a hasam... és ami rosszabb, a gyomortájékom is... úgy, és ott, ahogy akkor fájt, mikor tályogjaim voltak... =S Holnap kell hívnom a dokit, szerda körül kell visszamennem hozzá. És elegem van, és félek... nem akarok megint táppénzre menni! =(( Persze a mûtétet sem vágyom annyira, de a táppénz jobban zavar.
Ki hogy van?? Kivel mi újság?
Bordás: itt is köszi a zenét! =) Majd ha lesz idõm és energiám, válaszolok rá valami jó kis muzsikával! =)

Nincs jelen

 

#94 2011-05-16 09:39

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

szia Kócos!..neked örülök, de amit írtál, annak nem!...szteroidot szedsz még?...és úgy lettél szrabbul?...írd majd meg, mi volt a dokinál!

Nincs jelen

 

#95 2011-05-16 15:29

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Szia Kócos!

Megy neked a drukk ezerrel!!!
Remélem ez csak átmeneti állapot nálad és minden rendbe fog jönni...
Így van ha megtudtál valamit akkor írd meg lécc!
:)

Nincs jelen

 

#96 2011-05-18 10:27

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Sziasztok! Gotty: igen, szterót, de "csak" Budenofalkot. Mára jobb egy kicsit, nem tudom, mitõl kezdett el fájni megint. =( Igazából attól ijedtem meg, hogy úgy és ott fûjt, ahogy és ahol a tályog miatt annó. Azt nagyon nem szeretném... mert akkor mûtét. Amúgy más panaszom nincs is. Ja meg a jó öreg, szokásos hõemelkedés. De azt lesz.rom. =P Ma voltam vérvételen, holnap dokibácsi.
Ti hogy vagytok???

Nincs jelen

 

#97 2011-05-18 13:24

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

...na jah...úgy vagyunk ezzel, ha úgy fáj, ahogy akkor.....akkor azért parázunk, ha meg úgy, ahogy még nem fájt, akkor azért.....habár én jobban viselem az ismerõs fájásokat....olyan jól összebarátkoztunk!...ürülök, Kócos, ha jobb egy kicsit, írd majd meg,  milyen a vérképed!...én vagyogatok....hol így, hol úgy....mint a mesében!üdv!

Nincs jelen

 

#98 2011-05-19 15:53

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Én sem szeretem a rossz meglepetéseket, de úgy se fájjon, ahogy a tályogtól fájt! =P
A vérvételem eredménye nagyjából okés, bár süllyedést nem is látok rajta... =S Vashiányon kívül nem mutat mást, ha jól silabizáltam ki. Ja, meg az egyik fehérvérsejtem magasabb egy kicsivel, mint kéne, de nem sokkal. Az lehet az allergiám miatt is... Bár ki tudja... A dokihoz nem jutottam be, annyian voltak. Elküldött, jövõ hétre kaptam új i.pontot. Nagyon nem örültem neki. =( Fõleg mert ezért is vettem ma ki szabadnapot... =(
Az a fájdalom elmúlt, maradt egy kicsi puffadás, pici fájdalom, de a semmi kategória.
Nálatok van olyan, hogy teljes tünetmentesség?

Nincs jelen

 

#99 2011-05-19 17:39

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Kócos írta:

"...Nálatok van olyan, hogy teljes tünetmentesség?.."

Ennek a megítélése nagyon szubjektív...és tudat alatt mindig ott motoszkál az a kánya sejtés, "Soha nem leszek már olyan, mint Makk Marci" ;) szerintem....egyébként nálam a leghosszabb idõszak másfél év volt, de már nem is emlékszem arra, hogy mikor. Sajnos az ember minden alkatrésze ki van téve a természetes elhasználódásnak is, ami nálunk fokozottabban jelentkezik. A mi belsõ "csõrendszerünk" sokkal jobban kopik, kinek itt, kinek ott, másoknak + mindenhol.... Ti fiatalok vagytok és ezt természetesen még nem detektáltátok....én már igen ;) Azért mégis csak azt tudom mondani, nem besz@rni....  :D

Nincs jelen

 

#100 2011-05-21 16:08

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Szükületem volt, van, lesz?

Aiolosz: köszi a választ!
Ó, arra figyelek, hogy ne sz@rjak be. =P =D
És képletesen is törekszem erre.
Én azért ettõl függetlenül még mindig azt mondom, és érzem, hogy én Makk Marci vagyok, és 1.: csupa erõõõ, csupa izom =P, 2.: másoknak sokkal szrabb. Én egyesekhez képest egészséges vagyok, és általánosan véve is annak érzem magam, míg nem kerülök kórházba. =)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB