• Fórum
  •  » Crohn-Colitis
  •  » Remélem segítek ezzel mindenféle bélproblémásnak.....én IBS-es voltam

#51 2015-01-26 15:58

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remélem segítek ezzel mindenféle bélproblémásnak.....én IBS-es voltam

Mindenképp nagy segítség az ilyen betegségekben szenvedõknek, hogy látják, hogy nincsenek egyedül, sokan élnek még így, és van kitõl kérdezni, segítséget kérni. Szerintem nagyon fontosak az ilyen fórumok.

Nincs jelen

 

#52 2015-01-27 01:22

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remélem segítek ezzel mindenféle bélproblémásnak.....én IBS-es voltam

Az elõzõnél néhol fogtam a fejem, mindenesetre sok szerencsét az ár-érték arányos öngyógyításban.

Nincs jelen

 

#53 2015-01-27 11:06

rny
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remélem segítek ezzel mindenféle bélproblémásnak.....én IBS-es voltam

inf3rno,

látom felkavartad itt a dolgokat :) Sajnos az ember szkeptikus lesz mindennel szemben, mert a saját bõrén úgy érzi, hogy nem javul úgysem. Én sem vagyok egy mindent elhiszek típus, ennek ellenére mindig nagyon örülök az ilyen véleményeknek, a közös tapasztalat sokat ér. Javaslom, hogy tedd át a székhelyed az irritábilis bél szindróma topicba, ott több embernek lehet talán hasznos, amit írsz.

Én anno gondoltam a gombára. Már elvetettem, ugyanis lehetetlen volt elõrelépni vele vagy bebizonyítani, és végül már én se hittem el, de igazából mivel nem tudjuk a választ, bármi lehet. Ez IBD-re nem vonatkozik. A magyarázat nélküli krónikus emésztõszervi - és a hozzáadódó többi - panaszok hátterében viszont érdekes próbálkozni, hátha az embernek szerencséje lesz. Nekem az IBS-em antibiotikum után kezdõdött, hozzáteszem, hogy abban az évben teljesen elgombásodott a szervezetem mert sikerült egy gerendás tetõtéri lakásba költöznöm, ahol állt a gomba. Akkor akutan ez rengeteg gondot okozott, pl a tüdõmnél is. Azóta (3 és fél éve) FOLYAMATOSAN gomba foltok jelennek meg a bõrömön, akár hadseregnyi mennyiségben is, és lassan már a szteroidos krémre is nehezen mozdulnak. A mandulám is újra és újra gombás, de kivenni nem lehet, mert antibiotikum rezisztens baktérium van rajta, mégpedig az a húsevõ fajta, úgyhogy nem merik megmozdítani. Más kérdés, hogy egyszer elkezdtem a gombadiétát, fogytam vele mint az õrült, és tulajdonképpen a gasztroenterológusom azt mondta, hogy õrült vagyok és azonnal hagyjam abba, mert csak legyengíti a szervezetem és erre nincs tudományos bizonyíték, hogy valakinek a bélrendszerében így elszaporodna a gomba… akkor a torkom miatt amúgy is kaptam gombaölõ gyógyszert, attól a hasam fájt mint az állat, de jobb végülis számottevõen nem lett, és újra egyre több a gombám. Rejtély :) (mondjuk még annyit hozzátennék, hogy én a gombadiéta alatt sokkal rosszabbul voltam, absolute felerõsödött a hasmenésem, ezért sem ragaszkodtam hozzá)

Lényeg a lényeg, bár már máshol lakom, de felkeltette az érdeklõdésem a lakás gombátlanítása. De ezt te hogy is csináltad?

Szerkesztette: rny (2015-01-27 11:08)

Nincs jelen

 

#54 2015-01-27 13:57

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remélem segítek ezzel mindenféle bélproblémásnak.....én IBS-es voltam

sziasztok!
közben kijött egy cikk a témában http://www.eurekalert.org/pub_releases/ … 012115.php
úgy néz ki, hogy a vírusokkal még alig foglalkoztak az ibd-k kapcsán (valószínûleg nem zártak még ki minden "egyszerû" okot, hogy titeket idézzelek😉)

Nincs jelen

 

#55 2015-01-27 13:58

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remélem segítek ezzel mindenféle bélproblémásnak.....én IBS-es voltam

szia!
ez egy hosszabb bejegyzés lenne, ami a többséget nem hiszem, hogy érdekelné. ne folytassuk inkább emailben?

Nincs jelen

 

#56 2015-01-28 04:05

inf3rno
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Remélem segítek ezzel mindenféle bélproblémásnak.....én IBS-es voltam

http://ncp.sagepub.com/content/28/3/300.short

eszerint a cikk szerint az ibs-t cukor és cukoralkohol fermentációs termékek okozzák és a bennük szegény diéta a betegek nagy részénél használ.

a gomba miatt én a helyedben nézetnék egy vérképet. elsõsorban vércukor, triglicerid, húgysav téren. ha bármelyik magas, akkor valószínû, hogy cukorbeteg vagy inzulin rezisztens vagy. a gomba ezen kívül valszeg immunhiány miatt  tud megtelepedni rajtad, amit a kortizolos kenõcs tovább súlyosbít (vszg a hatóanyaára már rezisztens). amit használni tudsz rá az fahéj, szegfûszeg, narancs (vagy más citrusféle) teafa illóolaja. ezen kívül még a babér, kurkuma és a fokhagyma jó rá.

a lakással kapcsolatban, ha nagy a szennyezés, akkor ózon generátornak adhatsz egy esélyt, ha kicsi, akkor florasept vagy domestos töményen, vagy ha van rá lehetõség, akkor kivágás és elégetés. szárazon ne nyúlj hozzá soha, mert csak felkavarod a spórákat. ezen kívül a páratartalmat kell leinni. ha ezek nem segítenek, akkor szerintem csak a költözés marad

azt nem tudom, hogy belsõleg mennyire fertõz be, de ha már a manduládnál jár, akkor simán mehet lejjebb is. a gyomorsav nem feltétlen véd meg a spóráktól.

iktass ki minden fruktózt és cukrot az étrendedbõl. a méz, gyümölcsök, xilit, keményítõ, ami mértékletesen maradhat, de ha szénhidrátot fogyasztasz, akkor érdemes polifenolt hozzácsapni. az említett ibs diéta ennél tovább megy, ðe talán már ez is elég nálad. fogyni mindenképp fogsz ettõl hasi zsírból, de az normális (legalábbis az eddigiek alapján, de egy hét múlva már többet tudok mondani majd). nem tudom milyen volt az elõzõ diétád, uh. azzal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.

Nincs jelen

 
  • Fórum
  •  » Crohn-Colitis
  •  » Remélem segítek ezzel mindenféle bélproblémásnak.....én IBS-es voltam
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB