#101 2007-01-14 16:31

Niala
Tag
Hely: Vác
Regisztrálva: 2006-04-14
Írások: 128

Re: Érdekes cikkek

Itt szerintem nem kimondottan a sztárokról volt szó!Sőt,inkább arról,hogy ők is szenvedhetnek ugyanolyan nyavajákban,mint mi,és nem különbek nálunk,csak éppen hírességek..ennyi.

Olyan az ember élete,amilyenné a gondolatai teszik!

A szerelem annyit ér,amennyinek látszik!

Nincs jelen

#102 2007-01-14 17:52

barna-by
A fórum rekreáció fejlesztője
Hely: Szeged
Regisztrálva: 2004-05-29
Írások: 1090

Pontosan!!Bárki beletartozhat a 3%ba!Nem csak a sztárok!! Remélem én leszek a következő tongue

"Az egészséget az ember teremti és éli meg minden napi élete díszletei között, ott ahol tanul, dolgozik, játszik és szeret"  (Ottawa-Charta 1986)

Nincs jelen

#103 2007-01-15 08:27

Berci
Tag
Regisztrálva: 2005-06-16
Írások: 64

Nincs jelen

#104 2007-01-16 08:06

dori
Mézeskalács
Hely: "méziújváros"
Regisztrálva: 2005-11-08
Írások: 605

sziasztok'''

epp ma reggel egy ilyen szovegre keltem:--(az egyik kereskedelmi csatorna hiradojabol)::

""fider castro sulyos fertozest szedett ossze, miszerint a rajta elvegzett elso vastagbel mutete nem sikerult-eloszor azt allitottak, hogy az elso mutet utan komplikaciok leptek fel-es ujra meg kellett 3szor muteni,utana meg azt, hogy a harmat megelozo elso mutetet ha megfelelo szakember vegezte volna(a legjobb tudas altal) el-most nem lenne ebben a sulyos fertozeses valsagban""...

a belspecializmus elonyben"""""

"Időnként elmegyek orvoshoz, és megvizsgáltatom vele magam, mert az orvos is élni akar. Aztán elmegyek a gyógyszertárba, és kiváltatom az orvosságot, mert a patikus is élni akar. Aztán a gyógyszert a csatornába öntöm - mert én is élni akarok."

Nincs jelen

#105 2007-01-16 15:09

barna-by

Én azt hallottam vakbél, az infórádión meg hashártyagyulladás is volt...
Sztem Crohn big_smile

"Az egészséget az ember teremti és éli meg minden napi élete díszletei között, ott ahol tanul, dolgozik, játszik és szeret"  (Ottawa-Charta 1986)

Nincs jelen

#106 2007-01-16 18:14

dori
Mézeskalács

sztem "csak egy" felfuvalkodott gennyeses rakos cucc, ami nem alapbetegsege volt...

"Időnként elmegyek orvoshoz, és megvizsgáltatom vele magam, mert az orvos is élni akar. Aztán elmegyek a gyógyszertárba, és kiváltatom az orvosságot, mert a patikus is élni akar. Aztán a gyógyszert a csatornába öntöm - mert én is élni akarok."

Nincs jelen

#107 2007-01-23 16:44

Vicaa
Crohnos közleány,Kingitanga Főmamija
Hely: Eger
Regisztrálva: 2006-02-09
Írások: 1268

Az Ideál című lap januári számában három oldalas cikk van a crohn és colotissel kapcsolatban, aki tudja vegye meg olvassa el.
Szívesen fel is tenném, mert be tudom szkennelni, de nem vagyok egy nagy számítógép zseni, nem tudom hogy lehetne kivitelezni.
Egyébként főként a pszichikai segítségről és az egyéb kiegészítő kezelésekről írnak benne. Végre egy lap, amiben foglalkoznak a problémánkkal.

"A mosoly olyan görbület, amely mindent egyenesbe hoz"

(Phyllis Diller)

Nincs jelen

#108 2007-01-24 11:00

dori
Mézeskalács

sziasztok''
mikozben az egyik sulis kiseloadasomhoz anyagot kerestem a crohn ill. a colitis ibd-s betegsegekrol(mivel a forumon nem talalhato annyi info) raleltem meg egy kis kiegeszito anyagra: szteroid rezisztens(nem reagal kellokeppen a szteroidra,"kidobja"vmilyen szinten magabol)szteroid dependens(fuggoseg, a szteroid adag-nagyban csokkentesehez kell vezetnie)szoval raleltem egy keves kis anyagra: a crohn es a colitis ulcerosa ismervei-vazlatosan, muteti megoldaskent, kepekkel illusztralva:

felhasznalt forras:

http://www.gyer1.sote.hu/ppt/arato_gyul … _diagn.ppt

Nincs jelen

#109 2007-01-24 11:05

boszika
Tag
Hely: Debrecen
Regisztrálva: 2007-01-17
Írások: 15

Sziasztok.
Nemtudom hallottatok-e már a REGENOR készitményről.Prof Szabó Szigfrid találmánya.Konkrétan a Crohnra is ajánlja.
Érdemes utánna nézni....

Tiszteld az embert,szeresd a szépet
Tanulj küzdeni,mert ez az élet""""""""""""

Nincs jelen

#110 2007-01-25 12:34

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 2006-10-29
Írások: 194

Szia dori !Megnéztem  nagyon érdekes ... más:volt vkinek toxikus megacolonja ?Milyen előjelei voltak?
Köszi a választ !

Szerkesztette: CSICSU (2007-01-25 12:40)

Nincs jelen

#111 2007-01-25 13:38

dori
Mézeskalács

szia csicsu'''
hat en csak ennyit tennek hozza: mmint a toxikus megacolonhoz, hogy: haspuffadas, nem jol hallhato belhangok vagy egyaltalan nem, colon perforacio, masszis/aktiv verzes.
a colitis szovodmenye, ami ritka esetben kovetkezik be. persze ez akkor forul elo, ha a betegseg az egesz vastagbelre kiterjed, a verkepek hihetetlen sulyossaga miatt az ember intenziv osztalyos ellatast igenyel.-ekkor ha az allapota 72 oran belul nem javul-elemento mutetre kerul sor, teljes vastagbel csonkolas.
udv.: dori

Nincs jelen

#112 2007-01-25 14:25

maksameta
Tag
Hely: Mohács
Regisztrálva: 2006-07-03
Írások: 23

Hát Barny én amióta olvastam a Best-ben a mohácsi tragédia történetét,azóta egy szavukat se hiszem el.Ki vagyok ábrándulva milyen abszolút hülyeségeket írtak le.Azt a cikket akár Te is megírhattad volna a fotelban ülve!!!
Na akkor miket írhatnak le a sztárokról.
Anastaciáról én is hallottam már rég,hogy crohn-os eddig tán még igaz is a hír,de hogy meggyógyult!!!???

nem téged piszkállak,csak én már nem hiszek az újságíróknak!
   üdv : maksameta smile

"Ne sajnáld magad annyira és mindjárt könnyebb lesz"

Nincs jelen

#113 2007-01-29 19:01

kbalu
Morbus Crohn
Regisztrálva: 2006-11-27
Írások: 577

http://reggel.hu/index.php?apps=cikk&am … amp;fr=rss

Kicsit furcsállom, hogy a Margit kórház és Dobó I. kimaradt a cikkből, de sebaj.

Egyet viszont nem értek: a számomra kijelölt 3 legközelebbi kórházban egyikben sem vállalták el a műtétemet, ők irányítottak Dobóhoz, azzal a felszólalással, hogy ők legalább értenek hozzá.

Ilyen esetben vajh', mi lesz? Fizess paraszt, mert nem ért hozzá senki a környékeden?

Nincs jelen

#114 2007-01-29 19:53

barna-by

Nekünk lesz egy kibúvó!!!!
mivel krónikus betegek vagyunk és már ennél az orvosnál vagyunk, igy nem kell fizetni!
Nemtom hogy fog ez összejöni, de ezt nekem valamilyen doki mesélte, csak sokmidnen kiesett a tükrözés után!

Nincs jelen

#115 2007-01-29 21:27

kbalu
Morbus Crohn

http://www.168ora.hu/cikk.php?id=7074

hát nem túl bíztató a helyzet, ha Dobó is már így nyilatkozik...

Nincs jelen

#116 2007-01-29 21:48

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 2006-10-29
Írások: 194

Sziasztok a fentebbi cikkben olvastam csontritkulásra való orrszpréről , hallott vki erről vmit? Köszi!

Nincs jelen

#117 2007-01-30 09:52

aiolosz
Captain, aki kegyetlen moderátor is
Hely: Buda
Regisztrálva: 2005-02-06
Írások: 2385
Honlap

Hony soit, qui mal y pense

Nincs jelen

#118 2007-01-30 10:19

gazsimano
Tag
Regisztrálva: 2007-01-29
Írások: 6

Szia Csicsu!Igen van ez a készitmény:Én 1évig használtam a D vitaminnal eggyűtt:hányás  kiséretében.De van akinek a szervezete jobban birja.Állitolag ennél jobb nincs azoknak a nöknek akiknek még aktiv a peteérésűk.

Az egészség ritka kincs!

Nincs jelen

#119 2007-01-30 14:28

Pilli
Crohnos közleány
Regisztrálva: 2006-05-06
Írások: 565

aiolosz! Ez nagyon lehangoló....

"This is a story of my life..." - Bon Jovi

Nincs jelen

#120 2007-01-30 14:32

Ksanyi
Tag
Hely: Pest megye Fót
Regisztrálva: 2005-04-18
Írások: 114
Honlap

"Elõször magadban kell létrehozni a változást, amit a világtól követelsz."
/Gandhi/

Nincs jelen

#121 2007-01-31 11:16

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 642

Amerikai sorstársaink megjelentek DVD-n (angol nyelvű bejátszások)

http://e3.hu/vegyes/forum/dvd.jpg

Nincs jelen

#122 2007-01-31 14:20

roor
Összekötő tiszt, Kingitanga uralkodója
Hely: Kingitanga Királyság
Regisztrálva: 2006-10-10
Írások: 2272

Halika!
Elolvastam ezt a saját gyógyszergyáros cikket.
Hát......mit ne mondjak.
Eszméletlen boldoggá tennék az IBD-s betegeket,csak az a gáz,hogy szreintem ez sose fog eljutni hozzánk.
Belegondolva a gyogyikért,dokikért minden szarért fizetünk,nehogymár kapjunk valamit ami még jó is nekünk.smile)
Na ez volt a pesszimizmus.
Az optimizmus:veszettül jó dolog lenne,nemcsak mert természetes és a leírtak alapján hatásos,hanem mert bűntetlenül lehetne végre édeset zabálni!smile)))))
Szóval teccene!smile)))
És mivel a remény hal meg utoljára......hát húzzunk bele hogy legyen ilyenünk!smile))))

"Mindennek oka van!"

Nincs jelen

#123 2007-01-31 14:27

henicica
Tag
Regisztrálva: 2006-08-18
Írások: 7

Sziasztok!a tegnapi Heves Megyei Hirlapban egy egész oldalas cikk taglalja croh betegek helyzetét és hát valjuk be nem valami fényes.
a cikkben az áll hogy az oep nem hajlandó kényelmi okokat támogatni és vegye be a crohnos a kpszulát még ha hasmenése is van tőle ne az orrsprét használja a csontritkulására
aztán azt is írta hogy a központi korházak kialakításával megszünik a szabad orvosválasztás ami mint tdjuk nekünk életbevágóan fontos.

és a hab a tortán hogy nekün nem jár vizitdíj kedvezmény mint a cukrosoknak vagy a többi krónikus betegnek.

pedig mi egyik nap dolgozunk másnap korház harmadnap műtét.

és nem csak a gyógyszerein árát emelik ami amúgy is drága hanem a tápszerekét is ami egy műtött betegnek elengethetetlen.

szóval ha valaki éppen a rossszabb állapotában van akkor ugye kiesik a munkából elmegy táppénzre lényegesen kevessebbet pénzt kap drágábbak a gyógyszerei még a korházban is fizetnie kell plusz tápszer et egy horibilis összeg. talán nem is elég mindenre.

én 30.000 ft nyugdíjat kapok nem szégyellem még nem volt munkaviszonyom mert suliba jártam ha nem a szüleimmel élnék már régen hajléktalan lennék ennyi pénzből egy beteg embernek képtelenség fenntartania magát még egy egészségesnek is.
és minden támogatást meg akarnak vonni tőlün.
ezt felháborítónak tartom és ráadásul az orvosainkat is el akarják venni tőlünk.
körlátoznak minket a szabad orvosválasztásban az orvosokat pedig orvosi jogaikban

"S utamon tudom máris ott leselkedik a boldogság énrám valahol."

Nincs jelen

#124 2007-01-31 14:53

barna-by

Rob: Te egy isten vagy!!!
Azért aki tud angolul érdemes megnézni a trélereket, meg a kisfilmeket belőle, elég érdekes dolgokról van szó!És amerikában szinte mindenki tudja, hogy mi a crohn és a colitis!Kiváncsi lennék ez itthon mennyire jellemző!

Nincs jelen

#125 2007-01-31 15:21

maKACS
Tag
Hely: Debrecen
Regisztrálva: 2005-02-11
Írások: 111
Honlap

Ez egyre "jobb"...

Sokáig azért nem kaphattam a leghatásosabbnak tartott tablettát (Fosamax), mert merészeltem hímneműnek születni, azt csak nőknek írhatták fel. Maradt a nazális puff. (Ami amúgy nem sokat ért.)

Aztán már kaphattam a Fosamaxot is. (Egyébként is találó a neve esetünkben, még ha csontritkulásra való is.)

Most a legújabb az, hogy nem kaphattam támogatásra, mert a T-scoreom nem volt -3 -nál rosszabb (csak -2.8). Jött helyette a Calcisedron-D Trio, persze az is támogatás nélkül. (Az egész azzal megfűszerezve mégfincsibb, hogy januárban visszaraktak 67%-ról 50%-ra...)

Következőnek nem tudom mit kapok. (Esetleg frászt.)

Nincs jelen

#126 2007-02-05 15:19

Yakus
Tag
Regisztrálva: 2006-06-28
Írások: 96

http://www.vitaminkiraly.hu/shop/custom.asp?recid=24

helyes kis írás a műkajákról!
részlet:

Mit kértek reggelire ma gyerekek?

(Várhegyi László) 

- Én vizet akarok. Legfeljebb a vízhez egy kis marhahúst, sertéshúst, gyártási szalonnát, Na-nitrites keveréket, magyarul E450-es adalékot, nem húseredetű fehérjét és emulgeátort - de karragén, guargumi és xantángyanta ki ne maradjon belőle!
- Egyszóvel te Tesco párizsit kérsz.
- Úgy van, anyukám. És kérlek, kenj meg hozzá egy lisztből, kis íz javítóból, sikérből, antioxidánsból, tejporból, cellulázenzimböl, a savanyúságot szabályozó káliumacetátból és citromsavból, emulgálószerből és kálcium-szulfátból álló kenyeret...
- Győri rozsosat?
- Igen, egy kis vízzel, hidrogénezett/ átészterezett növényi olajat, amelyben persze van só, emulgálószer, kálium- szorbát.
- Már kenem is a Delmát, fiam.
- Nekem viszont, anya, ma jobban esne egy kis sertéshúsban és vízben elkevert húspép, bőrke, karragén, polifoszfát, szójafehérje, nátrium-laktát, étkezési keményítő, Pirofoszfát, antioxidáns és Na-nitrit.
- Akkor te a Zalahús műbeles virslijét kapod fiam. Hozzá természetesen tartrazinnal, kinlinnel, amaranttal, indigókarminnal színezett természetes aromával, nátrium-benzoáttal, sóval, mustármaggal, cukorral és ecettel dúsított vizet.
- Magától értetődik, Globus mustár nélkül a virsli mit sem ér, anyukám.
- Isztok-e hozzá, gyerekek, vízben feloldott izocukrot, Na-ciklamátot, aszpartámt, aceszulfátot, szacharint, aszkorbinsavat, nátrium-benzoátot és fenilalanint.
- Vitamort? Igeeeen!
- Ebédre viszont kaptok egy kis búzalisztet, kukoricakeményítőt, hidrogénezett növényi zsírt, ízfokozót, lehetõleg E631-est és E627-est, nátriumglutamátot, módosított keményítőt, állati eredetű zsírt, élesztőport, szárított tyúkhúst és E 150-es színezéket.
- Maggi szárnyas krémleves lesz brokkolival! Hurrá!
- S utána?

stb.

Nincs jelen

#127 2007-02-11 14:16

Berci
Tag

Testünk és lelkünk valódi ritmusa A valódi belső ritmusunk tulajdonképpen függ az idősávoktól, és attól is, hogyan ébredünk, és alszunk el esténként. Cikkünkben az általánosan érvényes biológiai belső óra működését mutatjuk be.
6 óra: Ébredési időszak. Az anyagcserénk beindul, a testünk energiát és fehérje-építőköveket kezd gyártani.
7 óra: Még a test nem teljesen éber, a megerőltető dolgokat kerüljük. 7 és 8 között reggelizzen, mert az emésztőrendszer nagyszerűen működik, a szénhidrátok értékes energiává alakulnak. (este zsírrá)
8 óra: A fájdalomküszöb igen alacsony, a reggeli cigi jobban szűkíti a véredényeket. Nagyszerű óra a szexre, a testünk ontja a hormonokat.
9 óra: A test ebben az órában igen ellenálló. Ilyenkor érdemes oltatni, nincs komplikáció, duzzanat és láz sem lép fel. A röntgensugárral is ellenállóbbak vagyunk.
10 óra: Szervezetünk a maximumon dolgozik. A rövidtávú memória most a legjobb.
11 óra: Beszédesek vagyunk, villámgyorsan kapcsolunk minden helyzetben, teljesítményre vagyunk állva. A szív és a keringés tökéletes. Ha lehet most sportoljunk.
12 óra: A gyomor savtartalma nő, a koncentráció gyengül, az agy pihenne. Ebédeljünk még ha valami semmiséget is, és pihenjünk legalább 15 percet, így energiát termelünk a nap hátralevő részére.
13 óra: Teljesítésünk 20% al csökkent, a belső szerveink takarékon dolgoznak, tele az epe kész a táplálék feldolgozására. Mindenképpen együnk valamit. Most vagyunk a leghajlékonyabbak
14 óra: A vérnyomás és a hormonszint süllyed. Ilyenkor a leghatásosabb a helyi érzéstelenítés akár 30 perc is lehet, (reggel 14p este 20 p.) a fogorvost is ilyenkor érdemes beiktatni (fogyó holdnál kedden) kevésbé fáj.
15 óra: Hosszútávú memóriánk most a legjobb, energiánk visszatért.
16 óra: A második csúcspont, a keringés vérnyomás optimális. A savlekötő anyagok most hatnak a legjobban.
17 óra: A vitalitás nő, emelkedik az oxigén felhasználás, a vese és a hólyag dolgozik. Most nő a haj és a köröm a legtöbbet.
18 óra: A hasnyálmirigy nagyon aktív, az emésztés munkára kész, a máj most elnézőbb a sörrel, borral és pezsgővel.
19 óra: Az idegrendszerre ható szerek most a leghatékonyabbak, a pulzus takarékon, a nyugalom órája.
20 óra: A vénák több elhasznált vért visznek a szívhez, a máj zsírtartalom csökken, az allergiások és asztmások ilyenkor vegyék be az orvosságaikat. Az antibiotikumok is most jobban hatnak.
21 óra: Az emésztőrendszerünk becsukta a boltot. Amit ezután eszünk az másnap reggelig bent ül a gyomorba feldolgozatlanul.
22 óra: A vörös vértestek most munkába állnak, a dohányosok jobb ha most elnyomják utolsó cigijüket, mert a test ezután ki van szolgáltatva a mérgeknek.
23 óra: Nyugodtak vagyunk, anyagcserénk, vérnyomásunk, szívritmusunk csökken. A test nem termel kortizolt (stressz hormont).
24 óra: Éjfél, alszunk, de a bőrünk fáradhatatlanul kétszeresen termeli a nappal elhasznált bőrlemezkéket.
1 óra: A test teljesítménye mélyponton, a dolgozók most többet hibázhatnak.
2 óra: Ebben az órában érzékenyebbek vagyunk a hidegre, és könnyen megfázunk, de a bőrünk nem érzékeny a fájdalomra. Aki úton van autóval most, nagyon ügyeljen mert a látás mélyponton, az agy nagyon lassan reagál.
3 óra: A test és a lélek legsötétebb órája. Ilyenkor termelődik a melatolin hormon ami labilissá és lustává tesz. Kevésbé vagyunk érzékenyek az elhasznált levegőre, csökken az oxigénszükséglet.
4 óra: A koszorúerek gyorsabban rándulnak görcsbe, ilyenkor a legmagasabb a vérnyomás, nő a szívroham veszélye. Ebben az órában hunynak el a legtöbben és most születik a legtöbb bébi.
5 óra: Az erotika órája. A férfi nemi hormon a csúcson van. A mellékvesék kortizol koncetrációja a hatszorosa a napközbeninek. A szervezet felkészül a nap megkezdésére.
Berta Aranka
Harmonet

Nincs jelen

#128 2007-02-15 17:06

lacci
Tag
Regisztrálva: 2006-11-10
Írások: 30

Ajánlom mindenki figyelmébe a köv oldalt,

http://www.ujdieta.hu/index.php?content=8

02 - Gyulladásos bélbetegségek: colitis ulcerosa és Crohn-betegség [4]
03 - A gyulladásos bélbetegségek étrendi kezelése [8]
04 - Crohn- és vastagbél-gyulladásos betegek diétája [9]
05 - A hasmenés étrendi kezelése [13]
06 - Sebészet és gyulladásos bélbetegségek [14]
07 - A húsfogyasztás jelentősége az emberi táplálkozásban[16]
08 - Egészségmegőrző baktériumok [19]
09 - Az élelmi rostokból származó zsírsavak élettani hatása [20]
10 - Tájékoztató az élelmiszer-adalékanyagokról [23]
11 - A vércsoportdiétáról és a lektinek jelentőségéről [24]
12 - Karácsonyi receptajánló [28]
13 - Az emésztőrendszer és a lelki működés [29]

Jó olvasgatást!

Együtt könnyebb    :)

Nincs jelen

#129 2007-02-20 11:17

Yakus
Tag
Regisztrálva: 2006-06-28
Írások: 96

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0707/1824 … amin_1.htm

D-vitaminnal a vastagbélrák ellen

Nincs jelen

#130 2007-02-26 22:08

Ksanyi
Tag
Honlap

Hello

El kezdtem utánna olvasni a vas felszivódásának nekem sok a vas a véremben viszont találtam 1 érdekes cikket
akinek kevés a vas a vérében nem elég vaskészitményeket szedni kell még pár dolog.

Vérszegénység - táplálkozás

Üdv Ksanyi

/Gandhi/

Nincs jelen

#131 2007-02-27 15:09

dori
Mézeskalács

szia ksanyi'''
ez termeszetes. eppen ezert szokta minden egyes doki azt reszletezni, hogy a vas melle milyen vitamin kelletik(esetleg+taplalkozas)
hogy az egesz folyamat miatt megfelelo legyen a felszivodas.-ez nem uj.-udv.: dori

Nincs jelen

#132 2007-03-07 08:20

aiolosz
Honlap

Nincs jelen

#133 2007-03-09 12:59

aiolosz
Honlap

A szoke gepies malac es az uj korhazi keresztrefeszites....

Szerkesztette: aiolosz (2007-03-09 13:01)

Nincs jelen

#134 2007-03-09 13:08

kbalu
Morbus Crohn

lehet, hogy mégis van remény az ellátásunkra?

"A háziorvostól függ, hogy hova utalja be, fizetni csak akkor kell, ha nem a beutaló szerint megy kórházba. A háziorvos dönthet úgy, hogy nem a lakhely szerint kijelölt intézménybe küldi, mert úgy véli, más intézményben jobb ellátást kap. Különösen indokolt esetnek minősül az, ha a beteg olyan kórházba kéri beutalását, ahol előzőleg már gyógykezelésben részesült.

ezek szerint én kérhetem a háziorvosom / gasztrodokim, hogy ha legközelebb sebészeti beavatkozásra lesz szükségem, hogy utaljon be a Dobóhoz (remélhetőleg lesz valahol osztálya) és akkor nem kell kifizetnem a részleges téritési díjat (persze ha ott tudnak fogadni, de Dobót ismerve, nem lesz ezzel probléma)

ha tényleg igaz ez így, akkor nem hiszem, hogy bármelyikünk dokija ellenkezne, hogy nem küldi az eddigi sebészéhez (engem szerencsére úgy küldtek Dobóhoz, nem maga választottam, így a remény most él bennem, hogy nem kell megválnom tőle)

Nincs jelen

#135 2007-03-09 13:10

clió
M.Crohn
Hely: Budapest
Regisztrálva: 2006-02-12
Írások: 485

aiolosz!

Tényleg keresztre feszítettek minket (is), de a kereszthaláltól még megmenekülhetünk....Állítólag tényleg az a végső változat, hogy a háziorvos - szakmailag indokolt esetben - adhat olyan korházba beutalót, ahol annak a betegségnek a specialistája van, akihez pl. a beteg ragaszkodik, vagy ő maga is javasolhat más, nem területileg illetékes kórházat. Most már csak azt kell elérni, hogy Dobó és csapata tovább dolgozhasson valahol...

Nincs jelen

#136 2007-03-09 15:49

mendi63
Tag
Regisztrálva: 2006-01-12
Írások: 166

Most bukkantam rá, talán érdemes  megnézni nektek is.: http://delibo.hu
Dr Lenkei média szereplései.

Szerkesztette: mendi63 (2007-03-09 15:51)

Soha ne mondd azt, hogy soha!

Nincs jelen

#137 2007-03-10 14:22

pasek
K5000
Hely: Miskolc
Regisztrálva: 2005-08-08
Írások: 727
Honlap

Ez is egyfajta "magyarázat" a dolgokra:

http://index.hu/politika/belfold/korha6560/

Az elv olyan, mint a fing: tartja az ember, amíg tudja

Nincs jelen

#138 2007-03-11 19:01

Ksanyi
Tag
Honlap

/Gandhi/

Nincs jelen

#139 2007-03-13 05:17

Berci
Tag

A hit színtelen, szagtalan, áttetsző és megfoghatatlan minőség. Hogy mégis létezik annak számtalan tapasztalható bizonyítéka van.

http://www.eletforma.hu/?r=3260

Nincs jelen

#140 2007-04-17 17:21

pasek
K5000
Hely: Miskolc
Regisztrálva: 2005-08-08
Írások: 727
Honlap

?

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=406961&rvt=2

?
Clio, még jobban szorítok! smile Érik az áldozatos munkád gyümölcse? Reméljük szép pirosra érik majd!

Szerkesztette: pasekix (2007-04-17 17:24)

Az elv olyan, mint a fing: tartja az ember, amíg tudja

Nincs jelen

#141 2007-04-17 17:50

Tilda
Tag
Regisztrálva: 2006-10-27
Írások: 199

smile
króm...  smile

Nincs jelen

#142 2007-05-03 19:59

aiolosz
Honlap

Nincs jelen

#143 2007-05-04 12:29

zotyesz
Crohn
Hely: Kiskunlacháza
Regisztrálva: 2007-01-31
Írások: 2412

Hát ez jó lesz , rehabilitáljanak még még. Kérdés az hogy milyen munkára talán wc néninek mert akkor nem kell aggódnuk a wc_re menés miatt mert ott lesz a közelben?

Az egyetlen hasznos hazugság a gyógyszer. - Platón

Nincs jelen

#144 2007-05-04 12:29

elizabet
Tag
Regisztrálva: 2007-05-04
Írások: 1

sziasztok! Én uj vagyok itt, de látom, hogy sok hasznos tanáccsal látjátok el egymást"ezért vagyok itt".Szeretném, ha valaki segitene nekem abban, hogy valoban nagyon jo-e immunerösitésre a cápaporc kapszula.  elöre is köszi!!!

Nincs jelen

#145 2007-05-04 17:31

aiolosz
Honlap

Nincs jelen

#146 2007-05-04 17:57

zotyesz
Crohn

Hát igen sirjunk vagy nevessünk ?Méghogy a szinvonalasabb ellátás miatt persze.

Nincs jelen

#147 2007-05-09 11:58

zotyesz
Crohn

Egy természetes ásványi anyag Okinawáról, Japánból az optimális lúgos pH eléréséhez.

#      A 115 éves ember
# Mi a titkuk?
# Az okinawai korall története
# Klinikai vizsgálatok megdöbbentő eredményekkel
# Az orvosok megtalálták a magyarázatot
# A korall por "Ocean Milk" néven zöld utat kapott

Klinikai vizsgálatok megdöbbentő eredményekkel
A japán Egészségügyi Minisztérium felügyelete mellett több olyan egyetemi vizsgálat készült, amely megpróbált magyarázatot találni arra a tényre, hogy miért él több mint négyszer annyi 100 évnél öregebb ember Okinawán, mint Japán más részein, ahol köztudottan szintén magas az átlagéletkor. A vizsgálatok eredményei lenyűgözték a kutatókat. A korall port használó páciensek állapota gyors javulást mutatott számos, ún. krónikus vagy degeneratív betegség esetén a kontroll csoporthoz képest. Nem csak a csontritkulást volt képes visszafordítani a korall por néhány hónap leforgása alatt, hanem olyan népbetegségnek számító kórállapotokban is hatásosnak bizonyult, mint a magas vérnyomás- és koleszterinszint, szívelégtelenség és szívritmuszavarok vagy a 2. típusú cukorbetegség esetén.

Az orvosok megtalálták a magyarázatot
Dr. Ishitani, aki a Higashi Sapporo Kórházban vezette a vizsgálatokat, az elért eredményeket két alapvető mechanizmussal magyarázta. A vizsgálatokhoz használt korall por összesen 73 féle ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz a kalcium mellett. Köztudott, hogy a degeneratív betegségek mindegyike összefüggésbe hozható valamely ásványi anyag vagy nyomelem krónikus hiányával. Az okinawai korall porában bőségesen rendelkezésre állnak a szervezet egészséges működéséhez szükséges ásványi anyagok, így a szervezet azonnal képes felvenni azt az ásványi anyagot, amelyre szüksége van. Ráadásul a korall lyukacsos szerkezete miatt a felszívódása rendkívül gyors és tökéletes.
Másrészről, a korall por magas kalcium- és magnézium-ion tartalma miatt erősen lúgosító hatással rendelkezik, tartós adagolásával a testfolyadékok elsavasodott állapota visszafordítható, ezáltal többszörösére nő a szervezet oxigéntartalma, az anyagcsere jelentősen megváltozik. Ez szintén magyarázattal szolgál a vizsgálatok során tapasztalt változásokra, hiszen a krónikus, degeneratív betegségek közismerten elsavasodással, a pH egyensúly megbomlásával járnak.
A vizsgálati személyek nyál- és vizelet pH változása a korall por adagolás hatására már néhány nap elteltével kimutatható volt.

A korall por "Ocean Milk" néven zöld utat kapott
Az egészségügyi hatóságok a vizsgálatok lezárulását követően engedélyezték az okinawaiak által csak "Sango" ként emlegetett korall por forgalmazását, mivel semmiféle káros- vagy szennyező anyagot nem mutattak ki az analitikai vizsgálatok. Egyedülálló összetételét bizonyítja, hogy eddig még sehol a világon nem találtak hasonló ásványi összetételű korallt, csak az okinawai partok közelében. A szigetország után a Távol-Keleten, az Egyesült Államokban és Ausztráliában indult hódító útjára, és néhány hete az engedélyeztetési eljárás lezárultával már Európában is elérhetővé vált Okinawa természeti kincse.

Nincs jelen

#148 2007-05-09 19:05

Tilda
Tag
Regisztrálva: 2006-10-27
Írások: 199

Zotyesz!

Örülök, hogy te is megtaláltad.. smile
Pár hete már nem tudom melyik topikban ajánlottam valakinek. Én szedem...  smile Calcium, ásványi anyagok... és SOK - SOK víz!!! fontos
T

Nincs jelen

#149 2007-05-09 19:16

zotyesz
Crohn

Szia Tilda
Itthon lehet kapni és mennyiért?

Nincs jelen

#150 2007-05-10 06:24

bzozo
Tag
Hely: Pécs
Regisztrálva: 2007-05-06
Írások: 12

zotyesz írta:

Itthon lehet kapni és mennyiért?

Próbáld meg pölö itt, de lehet, hogy még találsz forgalmazókat

Szép napot! smile

Szerkesztette: bzozo (2007-05-10 06:28)

"...a lepényhal megy elöl,...a REMÉNY HAL MEG UTOLJÁRA..." :)

Nincs jelen

Láb