#301 2008-10-18 22:14

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#302 2008-10-20 15:22

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Az Informed szakmai oldaláról van ez a cikk, csak regisztráltak olvashatják, így inkább idemásolom, remélem nem harapják le érte a fejem:

Gyomor-bélfertõzés válthatja ki a gyulladásos bélbetegségek megjelenését

IBD, gastrointestinalis infectio

Az akut bélfertõzések gyulladással és az immunrendszer aktiválódásával járó folyamatai vezethetnek a bél homeosztázisát fenntartó folyamatok olyan irányú megbillenéséhez, ami növeli a gyulladásos bélbetegségek (Inflammatory Bowel Disease, IBD) kialakulásának kockázatát, olvashatjuk a Gastroenterology szeptemberi számában.

Az amerikai kutatók a hadsereg egészségi regiszterét dolgozták fel ahhoz, hogy a frissen diagnosztizált IBD-s pácienseknél vizsgálják a korábbi gastroenteralis fertõzés meglétét vagy hiányát. A vizsgálat azért tekinthetõ egyedien újnak, mert a katonaság emberei a küldetések során számos alkalommal ki vannak téve az utazók betegségének. Ez a fajta bélfertõzés más etiológiájú, mint az USA-ban elõforduló enterális infekciók nagy része.

A szerzõk azt is vizsgálták, hogy az irritábilis bél szindrómának van-e hatása a gyulladásos bélbetegség kialakulására. Az adatgyûjtés során 3019 IBD-s esetet találtak, amihez 11 646 kontroll alanyt választottak.

A többváltozós analízisek során a korábban diagnosztizált fertõzéses gastroenteritis szignifikánsan növelte a gyulladásos bélbetegségek kialakulását (kockázati arány: 1,40). A gyulladásos bélbetegség kockázata több mint ötszörösre nõtt azoknál, akiknél korábban irritábilis bél szindrómát állapítottak meg. Ez a szerzõk szerint alátámasztja azt a feltételezést, miszerint ez a két betegség ugyanannak a klinikai folyamatnak a változata. „Fontos azt is megállapítani, hogy a bélfertõzés és a gyulladásos bélbetegség közötti kapcsolat akkor is fennállt, amikor az elemzésbõl kihagyták az irritábilis bél szindrómában szenvedõ egyéneket” – állították a kutatók.

„Az utazók betegsége és a reaktív ízületi gyulladás, illetve az irritábilis bél szindróma közötti kapcsolatot már régebb óta ismerjük. Tudva, hogy ezeknek a folyamatoknak köze lehet a gyulladásos bélbetegségek kialakulásához is, egyre több okunk van arra, hogy a bélfertõzést komolyabb betegségnek tekintsük, egy egyszerû, magától gyógyuló folyamatnál.

Az antibiotikus kemoprofilaxis a szerzõk szerint indokolt a kockázattal rendelkezõ populációkban, például az utazóknál, illetve a korábban irritábilis bél szindrómával diagnosztizált egyéneknél.

A kutatócsoport jövõbeli tervei között szerepel, hogy egy prospektív vizsgálat során tekintse át a gyomor-bélfertõzés, és a gyulladásos bélbetegségek közötti kapcsolatot.


Oldalak: 1

Seprõdi, B.

Informed Referátumok 7   InforMed

2008-10-19 20:37:03

Infectious Gastroenteritis May Trigger Onset of Inflammatory Bowel Disease
Gastroenterology. 2008;135:781-786.

Nincs jelen

 

#303 2008-10-22 13:23

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#304 2008-10-27 12:36

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://index.hu/tudomany/blog/2008/10/2 … das_ellen/

Egy jótékony hatású baktérium hiánya okozhatja a teljes emésztõtraktust érintõ, krónikus bélgyulladással járó Crohn-betegséget, melyben a páciens immunrendszere túlingerelt állapotba kerül - közölték francia kutatók.

A Proceedings of the National Academy of Sciences címû folyóiratban megjelent tanulmányban leírják a szerzõk, hogy a Faecalibacterium prausnitzii elnevezésû baktérium gyulladáscsökkentõ hatású biokémiai vegyületeket választ ki. Korábbi kutatások jelezték már, hogy a Clostridium leptum nevû csoportba tartozó baktériumokból a szokásosnál kevesebb van a Crohn-páciensek emésztõrendszerében. A most vizsgált baktérium is ebbe a csoportba tartozik, és a szakértõk jelentõs hiányt tapasztaltak belõle a krónikus bélgyulladással élõ embereknél.

Ha a jótékony baktérium szintje alacsony volt, nagyobb valószínûséggel újult ki a gyulladásos állapot azoknál a Crohn-pácienseknél, akik bélrendszerének egy részét mûtéti úton el kellett távolítani - állapította meg Harry Sokol és kutatócsoportja. Ha az állatkísérletek sikerrel járnak, van remény arra, hogy az F. prausnitzii baktériumot is tartalmazó probiotikumok szedése legalábbis enyhíti a bélgyulladás tüneteit." (MTI)

Nincs jelen

 

#305 2008-11-19 15:31

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Nincs jelen

 

#306 2008-11-23 12:09

tica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#307 2008-11-24 06:04

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Kbalu!

Elolvastam a nagyon hasznos cikket, több oldalas észrevételt tudnék írni hozzá, de nem teszem. Csak annyit: van, akinél évekkel a diagnózis elõtt megjelennek a tünetek (hasi diszkomfortérzés, hasmenés) és még semmi elváltozást nem tudnak kimutatni. Lehet, hogy ilyenkor születik az irritábilis bél szindróma diagnózis?
Szerintem nincs olyan ember, aki ne esett volna át élete során bélfertõzésen, és mégis  hazánkban "csak"  kb. 8 ezer crohnos és kétszer annyi colitises beteg van. Hogy is van ez? A bélbaktériumok szerepét már kb. 30 éve kutatják, idõrõl idõre felröppen a téma, és még mindíg nem találták meg emberekben azt a baktériumot, ami a gyulladásos bélbetegséget okozza.... (a szarvasmarháknál állítólag igen, én úgy tudom)

Clió

Nincs jelen

 

#308 2008-12-04 09:38

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

A vöröshús fogyasztásának fontossága...kontra vegetarizmus
Mindig vissza_visszatero kerdes, egyunk vajon hust, vagy inkabb a vegetarizmus ...
Ez a cikk a huseves fontossaga mellett teszi le a voksat.

Nincs jelen

 

#309 2008-12-26 22:09

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

Gyulladásgátló immunsejtek a bélcsatornában


A St. Louis-i Washington Egyetem orvosi karának kutatói egy ritka immunsejttípust írtak le, amely a garatmandulákban és a bélcsatorna nyirokszöveteiben található meg.

A kutatók azt remélik, hogy a sejteket fel lehet majd használni egyes gyulladásos bélbetegségek, például a Crohn-betegség és a fekélyes vastagbélgyulladás gyógyítására. A kutatócsoport a Nature-ben számolt be az eredményekrõl.

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0852/6209 … adas_1.htm

Nincs jelen

 

#310 2008-12-30 18:46

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Genetikai probléma is állhat a gyulladásos bélbetegségek hátterében

Egy brit kutatócsoport felismerte, hogy az embrionális bélfejlõdés egyik meghatározó fehérjéje a gyulladásos bélbetegségek kialakulásában is kulcsszerepet játszik.

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0852/8275 … adas_1.htm

Szerkesztette: kbalu (2008-12-30 18:46)

Nincs jelen

 

#311 2009-01-05 01:04

max
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Van-e véletlenül valakinek tapasztalata Naltrexon-al Crohn kezelésben?

A net-en búvárkodva rábukkantam pár cikkre, amelyek túl jól hangzanak, hogy igazak legyenek.

Röviden:
- a naltrexont drog és alkohol függõség kezelésére használják
- a legujabb kutatások szerint kissebb adagokban számos betegség kezelésében jó eredményeket mutat
- olcsó és biztonságos gyógyszer, kevesebb és enyhébb mellékhatással
- az elsõ kísérletek aktív Crohn betegeken meglepõen jó eredményeket mutattak, jelentõs mértékben javított a páciensek életminõségén. Ennek alapján megkezdõdött a gyógyszer kivizsgálás II fázisa.

bõvebben az eddigi kutatások eredményeirõl
---------------------------------------------------
The American Journal of Gastroenterology, Volume 102, Issue 4  (p 820-828) 

Low-Dose Naltrexone Therapy Improves Active Crohn’s Disease

Jill P. Smith, M.D.,1 Heather Stock, M.D.,1 Sandra Bingaman, R.N.,1 David Mauger, Ph.D.,2
Moshe Rogosnitzky,3 and Ian S. Zagon, Ph.D.4

Departments of 1Medicine and 2Health Evaluation Sciences, Pennsylvania State University College of
Medicine, Hershey, Pennsylvania; 3Consultant, Telz Stone, Israel; and 4Neural and Behavioral Sciences,
Pennsylvania State University, Hershey, Pennsylvania
----------------------------------------------------------------------
http://www.lowdosenaltrexone.org/
-------------------------------------------

nekem az gyanús, ha valóban olyan jó eredményeket mutatott, miért nem tesztelik sokkal szélesebb körben? egyébként a gyógyszert már viszonylag rég óta használják drogg függõség kezelésére (10-szeres adagokat a crohn kezeléséhez képest), az USA-ban a FDA engedélyezte a használatát.

Nincs jelen

 

#312 2009-01-05 09:55

uran
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

max írta:

nekem az gyanús, ha valóban olyan jó eredményeket mutatott, miért nem tesztelik sokkal szélesebb körben?

Azért, mert minden gyúgyszer tesztelésének van egy szabvány menete, még akkor is ha már engedélyezett szerról van szó, csak más betegség kezelésére akarják használni. Bõvebben a klinikai vizsgálatok fázisairól itt olvashatsz: http://en.wikipedia.org/wiki/Clinical_trial A II fázis a legfontosabb gyakorlatilag, mert a legtöbb gyógyszer itt szokott elbukni. Ha ezt az akadályt jól veszi a szer, akkor az esetek többségében engedélyezni is fogják. Amúgy tényleg jónak tûnik aez a cucc, és nem csak Chronra hanem Colitisra is. Remélhetõleg 2009 már hoz valami áttörést a kezelésekben :D

Nincs jelen

 

#313 2009-01-05 19:13

nanus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Huh, de jó lenne. Az imént olvastam, hogy segít a dohányzásról való leszokásban is.... Mert hogy nem nagyon tudok lemondani a bagóról, pedig tudom, hogy kellene. Szóval két legyet üthetnék egy csapásra!!!!

Nincs jelen

 

#314 2009-02-08 16:48

dexter21
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

A St. Louis-i Washington Egyetem orvosi karának kutatói egy ritka immunsejttípust írtak le, amely a garatmandulákban és a bélcsatorna nyirokszöveteiben található meg. A kutatók azt remélik, hogy a sejteket fel lehet majd használni egyes gyulladásos bélbetegségek, például a Crohn-betegség és a fekélyes vastagbélgyulladás gyógyítására. A kutatócsoport a Nature-ben számolt be az eredményekrõl.

Nincs jelen

 

#315 2009-02-12 15:35

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Mindenkinek ajánlom ezt a cikket aki él és táplálkozik, de
             NEM REKLÁMNAK szánom!!!

Kiemelném a "MINÕSÉGI ÉHEZÉS" fogalmat, sajnos ez nagyon jó kifejezés a mai ember "táplálkozására"!
Valamint a "Zöldségek vastartalmának változása 1942-2005" táblázatot, drasztikus csökkenést mutat, ami jól mutatja milyen nehézzé vált mára "helyesen táplálkozni". És ehhez még csendben megjegyzem a szintetikus vitaminok alacsony (3-15%) felszívódását, ha a csodás megoldást a táplálékkiegészítõkbõl merítenénk.
Én személy szerint megjegyzem, az egész életmód fokozatos, gyökeres megváltoztatásától várnám a "csodát", nem drága táplálékkiegészítõktõl, ettõl persze a cikk lényege, az algák valóban nagyon hasznos és csodálatos tápanyagokat adhatnak, de csak mert annyi ma az egészség-business, nem emelném ki oly mértékben :)

http://www.csaladinet.hu/index.php?modu … 1234393200

(aki az immunrendszer erõsítését nem tartja jónak, tartózkodjon :) de az immunrendszer fogalmát figyelembe véve én õrültségnek tartok mindenfajta ellenzést)

Nincs jelen

 

#316 2009-02-15 08:26

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#317 2009-02-25 00:09

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Mindenkinek ajánlom ha nem találta még meg az interneten:)
A beteg bél diétája Crohn betegségben és Colitis ulcerozában.

http://demo.itent.hu/diet/portal/downlo … k_0411.pdf

Nincs jelen

 

#318 2009-02-25 00:12

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Sziasztok!

Ez két egymással összetartozó cikk az ENZIMEK fontosságáról. Nem konkrétan Crohn-ról szól, hanem arról, hogy az enzimhiányos táplálkozás vezet az immunrendszer legyengüléséhez, és ezen keresztül a krónikus betegségekhez. CSAK A NYERS, "ÉLÕ" ÉTELEKBEN vannak jelen a szervezet számára szükséges enzimek!!! Egy érdekes macskákkal végzett kísérlet is le van írva ennek bizonyítására.

http://www.geocities.com/all_are_one.ge … tatas.html
http://www.geocities.com/all_are_one.ge … zimek.html

Bogyó

Nincs jelen

 

#319 2009-03-02 08:41

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Sziasztok!

Kaptam egy 33 oldalas cikket a MAP baktériumról. Azt hiszem ez nagyon tisztába teszi azt, hogy miért ne együnk tejtermékeket. Akit érdekel annak szívesen elküldöm e-mail-ben. A ki-kicsodában meg lehet tudni az én e-mail címem. Akit érdekel írjon , és mihamarabb elküldöm...

Nincs jelen

 

#320 2009-03-02 12:18

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Még annyit, már mondtam, de ismét szólok, hogy én csak a munkahelyemen netezek. Esetleg, ha nem válaszolok azonnal, akkor az azért van , mert nem jutottam nethez. Késve esetleg, de mindenkinek válaszolok.
Ottó

Nincs jelen

 

#321 2009-03-06 18:09

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Pitty talán ezt is érdemes elolvasni.. A biológiai szerek

Nincs jelen

 

#322 2009-03-06 22:34

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Sziasztok!

Ez egy cikk, ami a Candida Albicans bélrendszeri gombafertõzés tüneteit sorolja. Azért tartom érdekesnek, mert a tünetek kb. uganazok, mint a Crohn-betegség tünetei. Sajnos nem tudom magát a cikket ide linkelni, csak a tartalomjegyzékes oldalt. Itt a "Candida, a "cseles" gomba címû cikket kell keresni.

http://www.paramedica.hu/200902/01_tartalom/index.htm

Bogyó

Nincs jelen

 

#323 2009-03-11 17:59

lacci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#324 2009-03-11 18:10

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

éppen csak a crohn-t nem tudják benne helyesen leírni :(

Nincs jelen

 

#325 2009-03-13 12:31

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

sziasztok!

érdemes átnyálazni: http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/V/1/044main.htm

szép Napot Mindenkinek!

üdv:á

Nincs jelen

 

#326 2009-03-17 06:46

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Arpapa!

Elolvastam, tényleg jó cikk. A szerzõtõl tavaly jelent meg egy könyv (õ szerkesztette, de sokszerzõs) a témában, az is nagyon tanulságos: a lelkiállapot és a betegségek kapcsolatáról több tanulmány is található a könyvben.

Clió

Nincs jelen

 

#327 2009-03-27 20:03

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Spanyol kutatók sikeresen próbálkoznak saját csontvelõi õssejtek beültetésével olyan Crohn-betegeknél, akik más kezelésre nem reagálnak. A terápia lényege az immunrendszer "újraindítása", ami megszakítja a krónikus gyulladásos folyamat ördögi köreit. Itt olvasható bõvebben róla.

Nincs jelen

 

#328 2009-05-07 23:48

lac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Kedves betegtársak figyelmetekbe ajánlom a következõ linket.
Lehet ,hogy vaklárma ,de nekem jó kedvem lett tõle.Remélem nektek is.Minden jót szép napot nektek.
http://egeszseg.origo.hu/cikk/0913/5428 … etes_1.htm

Nincs jelen

 

#329 2009-05-08 07:53

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

úgy tûnik nekem, mintha újra elõszedték volna a kuka mélyérõl a cikket, merthogy már jóval korábban volt ez fenn több helyen (talán egy éve kb.) és ha minden igaz, pont ebben a topikban veséztük ki, hogy bár jó dolognak tûnik, de mivel mindenkinél máskor jött elõ a betegség, vajon egy "újraindítás" után meddig bírná az immunrendszer?

Nincs jelen

 

#330 2009-05-08 21:26

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Érdekes gondolat, nekem 28 évesen jött elõ a crohn, de ha újraindítás után csak a felét bírja már az is jó lenne..viszont akkor ez olyan mintha újra "telepítenének" mindent és én nem akarok még egyszer bárányhimlõs lenni :P

Nincs jelen

 

#331 2009-05-14 18:39

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

Ez a cikk tényleg új, legalábbis ebben a topikban még nem volt:


A probiotikumok és prebiotikumok együttesen javítják
az ulceratív colitisben szenvedõ betegek életminõségét


A probiotikus Bifidobacterium longum és a prebiotikus psyllium négy héten át tartó együttes fogyasztása a 120 colitis ulcerosában szenvedõ beteg életminõségének javulását eredményezte. A tokiói Nippon Medical School kutatói arról számoltak be, hogy a táplálék kiegészítése külön probiotikummal vagy külön prebiotikummal nem javította statisztikailag szignifikáns mértékben az életminõséget és kizárólag együttes, szinbiotikus adásuk volt hatásos.

http://belegeszseg.hu/hu/fujimori.htm

Nincs jelen

 

#332 2009-05-15 07:21

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Robur írta:

Ez a cikk tényleg új, legalábbis ebben a topikban még nem volt:

A probiotikumok és prebiotikumok együttesen javítják
az ulceratív colitisben szenvedõ betegek életminõségét


http://belegeszseg.hu/hu/fujimori.htm

Elolvastam és megtaláltam a két gyenge pontot, amit a ismertetõ is közöl:

"A vizsgálat korlátai nyilvánvalóak. A teljes körû összehasonlításhoz hiányzott a placebocsoport. A colitis ulcerosa aktivitását nem endoszkópos vizsgálatokkal mérték fel, hanem kérdõívekre adott válaszokon alapulnak az eredmények."

Miután én is részese vagyok egy kísérletnek, belülrõl látom azt, hogy hol vannak a gyenge pontok...
Szerintem az ideális az lenne, ha egyszer beteg orvosok, kutatók részvételével folyna kísérlet  :D
Attól tartok mostanában nem lesz ilyen...

Nincs jelen

 

#333 2009-06-02 07:00

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

Egy német-amerikai állampolgár lázasan, legyengülve keresett orvosi segítséget Debrecenben, de több órás hiábavaló próbálkozás után úgy döntött, inkább tovább utazik Romániába, ahol másnap rendesen el is látták. Claude Cahn május 22-én családjával, romániai feleségével és gyermekével érkezett Svájc felõl Magyarországra. Korábban évekig élt Budapesten, elég jól kommunikál magyarul, ezért úgy gondolta, hogy még a továbbutazás elõtt megvizsgáltatja magát, mert itt legalább el tudja mondani a panaszait. Ez azonban nem sikerült. Cahnnal több sürgõsségi osztályt is végigjárattak, de szakemberrel nem tudott beszélni. Az egészségügyi gyorstalpalóban szerzett tapasztalatait angolul írta meg.

http://index.hu/velemeny/olvir/2009/06/ … _orvoshoz/

11:05 A mentõben fekszem, két idõsebb férfi vizsgál. Az idõsebbik olyan lényegbevágó kérdéseket tesz fel, mint hogy „Ki az a cigány nõ itt magával?" Kiderül, hogy nem írhatnak receptet, át kell mennem a város másik végén lévõ klinikára.

11:27 Követve az utasításokat eljutok a III. számú belgyógyászati klinikához. Debrecenben a parkolásra sajátos díjtételeket alakítottak ki: az elsõ félóra ingyenes, a következõ 300 forint, és 420 minden tovább 15 percért. Komoly számolásba merülünk, hogy maradhatunk-e még ebéd után is egy kicsit, mielõtt kimerülnek megtakarításaink.

11:31 A III. számú belgyógyászati klinikán egy üzletasszonyszerû ápolónõ tudni akarja, hogy ki küldött ide minket. A magyarázkodást belénk fojtja, majd egy kollégával folytatott rövid konzultáció után továbbküld a III. számú belgyógyászati klinika sürgõsségi osztályára, ami a sarkon túl van.

11:32 Az ebola tünetei jelentkeznek rajtam. A férfi WC-t keresem. Eltévedek. Végül megtalálom, de nincs se WC-papír, se papírkéztörlõ, se szappan. Fenéktörlés a kéznél lévõ hivatalos papírral.

11:41 Irány a III. számú belgyógyászati klinika sürgõsségi osztálya. Eltévedek. Egy kedves ápolónõ cigarettával a kezében eligazít.

11:53 Megvan a sürgõsségi osztály. Az ajtón található tábla utasításait követve megyünk a recepcióra, hogy bejelentkezzünk. A recepción viszont nem lehet bejelentkezni, helyette visszaküldenek a sürgõsségi osztály várótermébe. Rajtam, feleségemen és a velünk lévõ csecsemõn kívül nem várakozik senki a „Kérem, ne kopogjon!" tábla alatt.

12:01 Rám törnek az akut tünetek, valószínûleg SARS. Gyorsan újra WC-re. Nincs papír, nincs kéztörlõ, nincs szappan. De nincs vízcsap sem. Romániába vágyom.

... és így tovább. A helyzet borzasztó, bár emberünk sem akármilyen hipochonder!

Nincs jelen

 

#334 2009-06-03 18:03

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Az Indexen olvastam ezt a cikket, de már ott sem tetszett. Kicsit túlcifrázott ez a leírás. Lázas-hasmenéses tünetekkel miért nem ment egy háziorvosi rendelõbe? A H1N1-tõl félt. De azért tovább tudott utazni.
Ha Romániába vágyik, hát menjen ott eü. intézménybe. Tudvalevõ, jóval magasabb színvonalú ott az eü. ellátás, meg minden...

Nincs jelen

 

#335 2009-06-04 08:28

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

Yakus: az Indexes kommenteket olvastad? Azt írják, hogy simán megtörténhetett Debrecenben, mivel a leírások stimmelnek, és másoknak is hasonlóak a tapasztalataik arrafelé...


más:

Enzyme Involved In Inflammatory Bowel Disease Discovered
http://www.medicalnewstoday.com/articles/152439.php

Arra jöttek rá, hogy a MEP1A gén termel egy cinktartalmú enzimet, amit meprinnek hívnak, és az IBD, de fõleg a colitis által érintett bélszakaszokon ez a meprin szinte teljesen hiányzik. Ha tudnák valahogy pótolni, a gyulladás is alábbhagyna, állítja Judith Bond. Egérkísérletekkel már bizonyították az enzim gyulladáscsökkentõ hatását.

Nincs jelen

 

#336 2009-06-09 19:09

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Ez egy KINCS ! :) nem cikk, hanem egy bazinaagy könyv :) véletlenül találtam, úgy érzem bûn lenne nem megosztani az infót, akkor is ha nincs kifejezett kapcsolata a betegségünkkel, de nagyon jóó!
Kun Ákos - Egészségkímélõ ételek ínyenceknek.
http://mek.niif.hu/00100/00130/00130.pdf

Nincs jelen

 

#337 2009-06-11 13:58

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#338 2009-06-11 14:29

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Elhiszem, de fenntartom, hogy akinek influenzás tünetei vannak, ne a mentõhöz menjen, még ha külföldi állampolgár is. És ne a kórházba, hanem valami járóbeteg szakrendelésre vagy háziorvoshoz.

A magyar egészségügy kontraszelektált középszintû (egyre inkább rájuk jellemzõ) dolgozóinak "kedvességérõl, intelligenciájáról, segítõkészségérõl, valamint lényeglátásáról, szervezési készségérõl és munkakedvérõl"  egészen pontos tapasztalataim vannak... :(
Nem azt vontam kétségbe, hogy tahó, érdektelen, apatikus, primitív emberek elé kerülhet a magyar egészségügyben a beteg. Orvosok között kevesebbszer, de még ott is megvan rá az esélye, de az asszisztencia és kisegítõk terén nem ritkaság. Pontosan a kezdeti szakaszban, az elirányítás szintjén vannak sokan ilyen ostoba, érdektelen, embertelen emberek.

A cikk írója azonban túlcifrázta, ahelyett, hogy máshol kezdte volna, nem a mentõknél. Ha bekopog fizetõs külföldiként egy háziorvosi rendelõbe, jobban jár.

Nincs jelen

 

#339 2009-06-11 14:59

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Nincs jelen

 

#340 2009-06-12 08:37

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Találtam egy cikket, aki szokott Origo-t is olvasgatni, az találkozhatott vele

Gyermek Gasztoenterológiai Kongresszus

Nincs jelen

 

#341 2009-06-14 12:01

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

http://www.research.philips.com/newscen … ipill.html

a fenti linken egy olyan kapszulát mutatnak be, amit - sajnos valószínûleg egyelõre csak a tehetõsebbek körében - lokális gyógyszeradagolásra tudnak felhasználni CU, CD és vastagbélrák betegségekben

a kapszula hasonlít a képalkotó kapszulára és az eljárás lényege, hogy a beteg területre tudnak vele juttatni pl. szteroidot, ami azért lényeges, mert így sokkal kisebb adagot és koncentráltan egy adott területre adagolnak, ezáltal el lehet kerülni az egész testre ható szteroidadag bejuttatását, ergo megszüntethetõk a súlyos mellékhatások

a mûködési elve az emésztõrendszer különbözõ kémhatásain alapul, a kapszulát be tudják állítani, hogy az adott pH értékû közegben adagoljon gyógyszert, így koncentráltan kerülhet a gyomor/vékonybél/vastagbél megfelelõ szakaszaira, ha pedig nagyon speciális helyre kell az anyag, akkor a hagyományos képalkotó vizsgálatok segítségével - MRI vagy CT - nyomonkövetik a kapszulát és aktiválják a gyógyszeradagolást

Nincs jelen

 

#342 2009-07-24 18:40

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Egy riport a gyulladásos bélbetegségekrõl, és a biológiai kezelésrõl:
http://www.dtv.hu/video.php?video_id=1247

Nincs jelen

 

#343 2009-07-24 19:57

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Köszi Judy, el is küldtem linket apuéknak, meg egy-két barátomnak, csak h legyen fogalmuk a dologról, úgyis utalálok magyarázkodni. Itt meg kb mindenre választ kapnak.

Nincs jelen

 

#344 2009-07-24 20:05

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

Hajrá Debrecen!


:D

Nincs jelen

 

#345 2009-07-24 22:12

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Melcsi: Igen, ennyire összetetten, és érthetõen még nekem sem magyarázta el, pedig az orvosom.

Nincs jelen

 

#346 2009-07-25 08:35

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Judy: komolyan??? Nem semmi :) akkor emgnézem még1x és jól megfigyelem benen a dokidat :D haha csak vicceltem ;)

Nincs jelen

 

#347 2009-07-25 10:10

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Tényleg jó a videó, köszi a linket. Valószínû én is továbbítom pár ismerõsnek :)

Azért megnyugtató valamennyire, hogy sokat fejlõdik az orvostudomány, és már a súlyosabb eseteket is egész jól tudják kezelni, csökken a mûtétre szoruló betegek aránya. Mert tõlem vizsgálgassanak, szedem a fél marék gyógyszert, vitamint, stb, de engem ne kaszaboljanak...

Nincs jelen

 

#348 2009-07-29 13:55

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

60 éves korában elhunyt Regöly-Mérei János.
Pár éve amikor bezárták a Margitba a sebészetet egy rövid idõre,
akkor õ mesélte nekem, hogy a Dobó proff hozzá küldte a betegeket mûtétre.
Nagyon jó orvos kedves ember volt, kitûnõ sebész és sok crohn-colitises illetve máj betegnek segített.

Köszönök én is mindent!

http://www.hirszerzo.hu/cikk.elhunyt_re … 17646.html

Nyugodjon békében!!!

Nincs jelen

 

#349 2009-07-29 16:02

Gabika88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Érdekes cikkek

Sziasztok!

Nagyon jó a videó. Ti hallottatok már errõl az infúziós dologról, számomra ez egészen új hír.

Nincs jelen

 

#350 2009-07-29 17:21

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Érdekes cikkek

Kedves Gabika88

az "infúziós dologról" 1222 hozzászólást találsz a Remicade / Humira topikban:
http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=135

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB