#151 2007-10-13 10:32

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok

Nos elkezdtem a "hízókúrát". Sajna a tápszerválaszték csupán vaníliára és csokisra terjed nálunk, és azt is mondták ne reménykedjek, sós ízû tuti nem lesz. Viszont a csokis ízlik. A doki napi hármat javasolt, de egyenlõre kettõnél járok, viszont eszem is mellé. Ja és heti egy óra edzést is beiktattam, találtam egy szupi kis tornát. Ezt még bõvítem majd itthoni tornával. Úgyhogy reménykedem, sajna mérleg nincs, de a ruháim majd jelzik a változásokat.

Nincs jelen

 

#152 2007-10-13 11:28

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Kidface! Ne keseredj, biztos, hogy rendbe fogsz jönni! Idõ kell a beleknek, míg megtanulják az új utat. Colitised van /vagy volt?/? Én Crohnos vagyok. Nekem is volt mûtétem, nem ilyen mint Neded, de én is nagyon lepasszoltam a mûtét után is. Egy év is eltelt, alig tudtam addig valamit hízni, kellett egy szteroid lökéskezelés is és tápszer. Most híztam is néhány kilót, megtartani sem lesz könnyû. Csak a tudatlan és ostoba emberek gondolják azt, hogy minden az evés mennyiségén múlik. Mert aki egészséges az jól tud enni, és gyarapodni is. A bélbetegeknél ez teljesen másképp mûködik, és némelyik embernek hiába magyarázod, úgysem fogja megérteni. Nekem is mondták "Milyen sovány vagy, alig van rajtad hús". Nagyon rosszul esett, mintha én tehetnék róla. Na ettõl a megjegyzéstõl pszichikai alapon még tovább lehet fogyni. De ha azt mondják /még ha van is benne egy kis kegyes hazugság/, na már egy kicsit jobban nézel ki, az erõt ad a folytatáshoz.
Kitartást kívánok Neked és mielõbbi hízást!

Nincs jelen

 

#153 2007-10-13 11:48

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Pacsaji! Hát elég szegényes nálatok a tápszerválaszték, talán próbáld meg másik gyógyszertárban. Szerencsére nálunk azt az ízt hozatják, amit kérek. A vaníliás nekem nem nagyon ízlett. A banános, epres, erdei gyümölcs elég jó. Persze ízlés kérdése. Én is ettem mást is, és két doboznál többet nem tudtam meginni. Most pedig már csak egy dobozzal iszom naponta. Sokat azért ne ugrálj, nehogy letornázd, amit felszedsz! :D Pár kilóméter séta viszont, igen jót tesz, étvágyat is hoz!
Sikeres hízást kívánok Neked is!

Nincs jelen

 

#154 2007-10-13 14:25

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Marthuska!

Minden gyógyszertárat végig próbáltam, azt mondják a szállítónál nincs másmilyen csak ez, és néha epres, banános.
A vanília nekem se jön be. A torna pedig nem ugrálós fajta , ezért is örülök, hogy rátaláltam. Így talán lesz egy kis izomtónusom is,többre nemigen számítok.

A nutridrinket én is erõltetem, de megfogadtam a többiek tanácsát és csak hûtve kicsi adagokban fogyasztom, így tényleg könnyebb. A medrolt viszont kihagynám, mint hizlalót, volt vele tapasztalatom és utáltam...

Nincs jelen

 

#155 2007-10-13 15:00

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Pacsaji! Én nem ezt a tápszert iszom, hanem az Ensure Plus drinket. Jelenleg lehet, hogy ebbõl gazdagabb az ízválaszték. Kezdetben furcsa volt, de megszoktam. Persze, ha amúgy is étvágytalan idõszakunk van, akkor nehezebb elfogyasztani. Én is a fórumon olvastam ezekrõl a tápszerekrõl és arról is, hogy milyenek léteznek.
Köszönöm mindazoknak, akik fehívták rá a figyelmemet. És még egy fontos dolog, amit szintén a betegtársaktól tudok,  -  tükrözés elõtt is érdemes pár napig csak ezt fogyasztani, hogy könnyeb legyen a kitisztulás.

Nincs jelen

 

#156 2007-10-13 20:11

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Halika!

Na én is idebiggyesztek egy kis hozzászólást.
Nekem se megy a hízás,bár hozzáteszem igazán jó formában vagyok és szerényen dögösnek tartom magam .:D:D:D
Azonban a kilók nem mozognak nálam se.Úgy beálltam 57 kilóra,hogy onnan egy ank se robbant ki.Még a medrol miatt felszedett két három kiló is pár nap alatt lemegy.
Én már nem küdök ezzel,eszem amennyi blémfér és jólesik,a többit majd a szervezetem úgyis elintézi.
Sietve hozzáteszem mielõtt valaki támadni akar,hogy ez az egyéni véleményem! :D:D:D
Sok sikert azoknak akik hízni szeretnének! :D

Nincs jelen

 

#157 2007-10-13 20:50

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Testsúly

Roor, nagyon hajtasz! Hallod, a csetre gyakrabban is feljöhetnél, oda is tudnál "biggyeszteni"...

már az óra is pontos

:D

Minden jókat,

Nincs jelen

 

#158 2007-10-14 08:34

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Halika!

Robur drága,mivel párommal ketten osztozunk a gépen sokszor ki vagyok lökve.:D
Egy egy hozzászólást még kitoporog aztán hess innen nekem.:D
No majd ha lesz nekem is gépem!L se tudtok vakarni majd!:D:D:D

Nincs jelen

 

#159 2007-10-14 13:26

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Testsúly

Lám, tényleg mindennek oka van....


:D

Nincs jelen

 

#160 2007-10-14 15:09

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Halika!

Robur:naná!:D:D:D

Nincs jelen

 

#161 2007-10-17 23:15

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Na én sem erõltetném a hízást, ha nem lennék gyenge mellette. De mostanra már nem csak a súlyom lett kevesebb, hanem a teherbírásom is. Itt volt az ideje tenni valamit.

Nincs jelen

 

#162 2007-10-18 08:59

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

A teherbírásról annyit hogy nem nagyón emelhetünk azt mondta az orvos nehezet nem lehet cipelnem! (de ki tudja meg oldani hogy ne cipeljen)

Nincs jelen

 

#163 2007-10-18 18:39

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Na ja, fõleg ha elfárad a gyerek... No meg a bevásárlószatyor....
Egyébként az emelést még nem hallottam, csak a hasizomgyakorlatot! Köszi az infót!

Nincs jelen

 

#164 2007-10-28 09:45

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Bár én voltam a legutolsó is, aki ideírt...
Sajna pénteken elkeseredtem, mert hiába a két doboz tápszer sikerült visszaesnem a súlyomból: 48, 6 vagyok.
Eszem, iszom és mégis, nem tudom mit tehetnék még!

Nincs jelen

 

#165 2007-10-28 13:21

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Pacsaji!
Melyik tápszert iszod?
Már csak azért, mert én is le vagyok/voltam gatyásodva saját magamhoz képest, és most felfelé ívelek, most híztam 7 kilót! Bár mondjuk, ahol én tartottam, onnan csak hízni lehetett. 49 kiló voltam kórházba kerüléskor a 188 centimhez (jáj). Most 56 vagyok, és meg se akarok állni 65-70 ig, remélem összejön.
A napi étkezésem úgy néz ki, hogy reggelire bevágok 2 zsömlét felvágottal, joghurttal és sajttal, leöblítem teával, s kb. fél óra múlva rácsurgatok egy doboz nutridrinket. 10 és dél között megépítek még két szenyát a maradék két zsömivel, szintén ráveretek egy nurtidrinket. 3 körül ebédelek, mindig valami husit csinálok, általában szárnyast. Ez mostanság sokszor kacsacomb, mert szeretem, meg mert a kisült kacsazsír reggelire, tízóraira,  vagy uzsira nagyon fogam alá való. (hál istennek nincs bajom a zsíros ételektõl.) Ebédhez mindig eszek valami kompótot, vagy befõttet, és bár a könyökömön jön ki, de ügyelek, hogy legyen bõven szénhidrát, ami általában fõtt rizs, vagy fõtt krumpli. A fõtt krumplit néha áttöröm kacsazsíron. Uzsi az néha kimarad, vacsira meg mostanság, hogy szezonja van, sokat eszek sült tököt, de általában a vacsim virsli féle, vagy tojás. Napközben meg mindig van nálam valami rágni való, szeretem a Gyõri Édest, a háztartási kekszet, és a Ham-Let féleségeket. Néha este is tolok egy nutrit, de csak ha maradt még banános, mert most ez a kedvenc, és az esti tápszer csak "jutalom a nap végén"
Jah, és van még egy trükköm, ami lányoknál kevésbé mûködik: ha fogyok, nem borotválkozok,  s kihasználom a szakáll jótékony elfedõ hatását.
S a másik tapasztalatom: nem jó, ha nagyon éhesen eszek. Vagyis ha nagyon eléhezek, akkor átesek a lónak azon oldalára, mikor már azért nem megy az evés, mert annyira éhes vagyok.
Másik: mikor rászoktam az ugyanakkor megejtett rendszeres reggelire, ha véletlen kimaradt, nagyon rosszul érzem magam, magyarul érzem, hogy hiányzik.
És ezek mellett próbálok annyit pihenni, amennyit csak lehet. 9-10 körül akkor is ágyba vetem magam, ha nem vagyok fáradt, így nagyobb az esélye, hogy hamarabb elalszok.
Más? Többiek? Nektek mi a módszeretek?

* én minden felszedett dekának örülök, nekem az 1 kiló hízás is siker.

Nincs jelen

 

#166 2007-10-28 14:43

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok! Nekem ugyanaz a véleményem, mint Pasekixnek! Nekem is nagy örmömet tud okozni, ha 1 kilót sikerül hízni. Nálam a hízást sajnos csak a Prednisolon lökéskezelés indította be. Már elmúlt egy hónapja, hogy ez megtörtént. Most megint úgy vagyok, - félek a mérlegre állni - mert rettegek attól, hogy elkezdek fogyni. Többségünk tisztában van vele, milyen néhéz ezeket a kilókat felszedni és megtartani. Én is eszek ammenyit csak bírok, de ha a "belügyminisztérium" lázad, akkor elég tehetetlen az meber.
Pasekix! Arra lennék kíváncsi, hogy jelenleg milyen gyógyszereket szedsz?

Pacsaji! Nagyon sajnálom, hogy most meg fogytál! Múltkori beszélgetésünkkor már 50 felett voltál. Biztos idegi tényezõk is közrejátszanak, legalábbis nálam úgy van. Ha valami miatt szorongok, mindjárt érzem az emésztõrendszeremen.

Nincs jelen

 

#167 2007-10-28 17:54

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

nekem módszerem igazából annyi hogy annyit eszek amennyi belém fér mert ugye most szteroid kúrázok amúgy pedig edzek is és turmixot iszok és reménykedek hogy nem fogok fogyni a kúra végén.de általában 1-2 kiló mindig lepattan a kúra után. most 78kiló vagyok 185centihez

Nincs jelen

 

#168 2007-10-29 13:49

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Pasekix, köszi a bõséges infót! Nos én is nutridrinket fogyasztok. Reggelit ki nem hagynám,általában kenyér, vaj, sonkaféle és tojás + tea, délelött 9 30-10 30között nutridrink, ebéd délben: mindenképp valami húsfélét tartlamaz gyakran pluszban leves is (érdekes én is most ettem kacsát, de nem esett olyan jól,maradtam a zsírjánál vacsira teával: na ez nem is igen diétás, de finom volt!!!)délután 2 felé nutridrink, 17 felébanán és alma + 19 vacsora (virsli, tojásrántotta sajttal, maradék ebéd). Hétvégén pluszban sütike(gyümölcsös, túrós) vagy palacsinta (túrós).
De ezt felülmúlni már nem tudom!!! A pihenésre is figyelek, de most nem is kell, mert képtelen vagyok sokáig fennmaradni, húz az ágy...
Marthuska, sajna mégis így alakult. Annyira nem erõs a torna, hogy az vett volna el kilókat (bár lehet, hogy megmozgatta az anyagcserét), de az állóképesség miatt erre is szükség van. A szorongásban lehet valami, de ha túl leszünk majd a Mindenszenteken biztos újra nyugodtabb leszek majd....

Nincs jelen

 

#169 2007-11-04 16:56

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Marthuska!

Csak hogy válaszoljak, most épp a következõ gyogyikat falom rendszeresen:
1×1 Tardiferon Fol
2×2 Pentasa 500
1×75 mg Imuran
1×1 Lansone
2×1 Nutridrink
+ néha kapok nagynénémtõl B12 szurit, amit gyakrabban kéne, de olyan rossz "odatartani a valagam" egy tûnek, miután túl vagyok a nagymama csodaebédjén. Mindig úgy szoktam meglógni a tû elõl, hogy lécci ne most, maj' legközelebb :)
De voltam már 50 mg Imuranon is, most sajna ez van.

jajjj, a legfontosabbat kihagytam: 57 kiló vagyok, s édesanyám ma megjegyezte, hogy látszik a sejhajomon is, hogy hízogatok, s végre én is látom a tükörben, hogy változtam pozitív irányba

Szerkesztette: pasekix (2007-11-04 16:59)

Nincs jelen

 

#170 2007-11-04 17:13

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Pasekix! Köszönöm, hogy felsoroltad a gyógyszereidet. Azért is érdekelt, mert írtad milyen jól tudsz most hízni. Remélem is, hogy ez továb folytatódik! Nem is tudod milyen szerencsés vagy, hogy van valaki a családban, aki be tudja adni az éppen szükséges injekciót is.
További jó hízást kívánok!

Nincs jelen

 

#171 2007-11-04 17:20

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Halihó Marthuska,
bár ez nem ebbe a topicba tartozik, de saját tapasztalat, hogy gyerekkorban ez a van valaki a családban, aki beadja a szurit, nem túl szerencsés.
Én pl. nem akartam szóba állni a nagynénémmel, amiért annak idején ovis koromban megszúrt.

Nincs jelen

 

#172 2007-11-05 12:04

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Pasekix! Szóval a Te jóakaró nagynénéd gyerekkorodban csak egy mumus volt. Látom azért a félelembõl még maradt egy kicsi.

Nincs jelen

 

#173 2007-11-06 08:57

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok! Ismét a világpókháló elõtt vok.
Én különcnek számitok köztetek az életmódommal, gondoltam leirom egyik napi menümet:
Elõtte kb 4dl tea vmilyen gyümölcstea, egy kiskanál mézzel, citrommal, ezután kb fél órával
Reggeli: 2 db nagyobb alma pucolva, hozzá kis cékla, és répa ezek kevés vizzel összeturmixolva, az alma felét ráreszelem, h vmi harapnivaló is legyen benne
pár szem pucolt dió
ebédig vizet , v teát ittam, esetleg pótkávét (cikória) növényi 'tejjel'
ebéd: kb 4 szelet barnakenyér piritva egy fokhagyma eldörzsölve a felületén, babkrémmel megkenve, ehhez paradicsom, jégcsapretek, hagyma
késõbb ittam egy tápszert (2dl ensure, vaniliás)
vacs 6 óra körül: 4 közepes krumpli héjában megsütve, olivaolajjal összetörve, olajbogyó, hagyma
tea, viz
lefekvés elõtt: reszelt alma, 1 kivi, (ez nem azért kell mert még éhes vok, hanem ez a könnyû rost jót tesz a belemnek, meg az egyebek amik benne vannak)
éjszaka is szoktam 1-2-szer inni vizet, v ha van akkor teát.
Ez az egyik napi menüm volt, persze nem csak ezeket eszem, hanem szinte minden gyümölcsöt, zöldséget, rizst, tésztát is bár az már régen volt.

Nincs jelen

 

#174 2007-12-12 00:04

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Jó kis diéta csak kár hogy nem használ.éN ÁTVÁLLALNÉK  -10 KG FOGYÁST BÁRKITÕL
Tesókám!
ha szeretnél akkor tõlem kapsz karácsonyra :)))

Nincs jelen

 

#175 2007-12-12 00:19

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Nana óvatosan az ilyen kívánságokkal.. képzeld 10 kg-ot fogyni tisztán izomból és minden zsírt megtartani!!!:P Vagy rosszul értettem, és a -10kg fogyás az logikailag 10kg hízásnak felel meg nem?:) Ugye ez a vita topic?!:)

Nincs jelen

 

#176 2007-12-12 09:20

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Rigor drága!
zsírocskától akarnék megszabadulni nem izmocskától:))Sõt ha lehet választani akkor comika,popsi és pocak tájékon,de sajna nem megy.
Probálok elõidézni hasonló "tüneteket" mint amit a betegségetek produkál de basszus az én szervezetem  mereven ellenáll mindennek.Tõletek azt hallom alig esztek (már aki)és az állandó wc-re rohangálás miatt semmi nem marad meg bennetek.
Na nálam ez sem müködik.Nincs az a torna vagy fogyasztó szer beleértve a crohnt is ami  megszabadítana a feleslegemtõl.Garantáltan én lennék az elsõ crohn beteg aki  hízik mint egy disznó..Lehet hogy bennem van a betegségetek ellenszere-gyógymódja???Majd megvizsgáltatom magam .

Nincs jelen

 

#177 2007-12-12 09:49

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Manó nem te vagy az elsõ aki hízik max a 2. vagy mert az elsõ én vagyok!  Igaz az orvosok se nagyón értik de ha nem aktív akkor képes vagyok hízni ha aktív akkor meg leadóm amit fel szedtem! :)

Nincs jelen

 

#178 2007-12-12 11:17

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szuszidi!
Én nem vagyok crohnos,nekem nincs ilyen hogy aktív idõszak és akkor leadom a felesleget.
Már a tesómnak(roor) is mondtam engem még a ti betegségetek sem lenne képes lefogyasztani:))
Néha irigykedve olvasom ki mennyit és hogy fogyott.Persze...szomoru és szörnyü hogy ilyen áron.
Emlékszem még a 80kg-os hugomra aki mára alig 50kg.Hát...jobb szeretném õt is daginak látni és egészségesnek.
Na azért ami a -kg at illetti  igigykedek :)))
Mindenkinek jobbulást.

Nincs jelen

 

#179 2007-12-12 15:44

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Mano1973: ebben az esetben a kulcs hogy a szénhidrátot fogjad vissza de úgy mint egy cukorbeteg, (az összetett ch-t amúgy sem árt, mert fingat), meg persze a zsírt, ellenben a fehérje mehet bõven(hogy ne vesszen el az izom), illetve vitamin. És sokszor enni keveset, koplalni nem szabad mert akkor aztán raktározásra áll a szervrzet (meg dobja le az izmot), azaz például tornázás, - intenzív sport (ez lehet kb napi 1 óra, de nem kell feltétlenül tüdõt köpni, az elsõ fele lehet megerõltetõbb súlyzós a másik fele inkább csak magasabb pulzustartó kardio)  után fél órán belül jó nagy adag fehérje pótlása! - ja és a napi összes kalória se legyen hmm (na ezt egy kalória kalkulátorral kéne kiszámolni mennyinél több, nekem a napi 1000 alatti kalória, és 100 alatti ch elég jól bejött ).

Nincs jelen

 

#180 2007-12-12 18:06

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

na tehát csak annyit szerettem volna hogy:
- ez legyen a legnagyobb problémád :D
- hidd el nem olyan nagy cucc lefogyni egy dolog kell hozzá : aki a célt akarja annak az eszközt is akarnia kell.
viszont a másik dolog hogy nagyon azért ne lendülj bele heti 1kg fogyás az ideális ha többet fogysz az vagy, pl a mi esetünkben a vízbõl is megy, viszont ha nem ez akkor izomból fogysz ami ugye nem épp ideális.

Szerkesztette: tee (2007-12-12 20:39)

Nincs jelen

 

#181 2007-12-12 18:18

palyizsu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Mano!
Én közel 10 éve vagyok beteg, de 53 kg-nál kevesebb akkor sem voltam amikor már menni se tudtam. Viszont pár éve 80 is voltam. A mostani túlsúlyomat a terhesség alatt sikerült felszednem (5 hónapos a Lányom), és most hiába aktív, meg elvileg a szoptatás is fogyaszt a kilók nem mozdulnak.....

Nincs jelen

 

#182 2007-12-12 18:39

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

tee: én biztosan nem töröltem, lehet hogy nem ment el? Próbáld mégegyszer!

Nincs jelen

 

#183 2007-12-13 12:09

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Rigor !
Nem ugy mint egy cukorbeteg...hanem az is vagyok :))Igaz még csak tablettákat szedek.
A torna is macerásabb a gerinctörésem óta de ügyesn csinálom a zsírégetõ tornát és diétát.
Betegesen akarok fogyni talán azért nem megy.Már 170/63 kg vagyok és teljesen kiakaszt.
Na és persze hozzá tartozik a dologhoz hogy pár éve egy jó kis effedrin és isolipán"kúrát"csináltam végig.(ezek mind tiltott fogyis szerek) és azóta nem tudok csak tornával és diétával lefogyni.
A gyogyik szedése után még 2-3 évig tartottam a 55-57 kg és utánna elindult felfelé a mérleg nyelve és meg se állt 65-ig.
Ha fogyok akkor is max 60kg-ig de alá sehogy sem akar menni.Hiába torna,diéta 800 kaloriás étrend,koplalás meg se mozdul.
A cukor miatt viszont kénytelen vagyok néha enni mert különben rosszul leszek ugyhogy a drasztikus fogyi kizárva áre egy ideje.
Olvastam egy cikkben hogy a koffein is fogyaszt nos ezt napi 8-10 kávéval be is viszem azt gondolom.Képes lennékl cigin és kávén elélni.
Viszont  még egy érdekesség volt idõ amikor hónapokig nem tudtam (ezt értd ugy hogy semmi más nem maradt meg bennem mindent kihánytam)csak nutellát enni.Akár napi 2-3 üveggel is megettem és vicces de  nem hogy híztam volna még fogytam is.
Már az is megfordult a fejemben  sõt...a doki is mondta talán  némi zavart okozott a szervezetemben a sok fincsi kis gyógyszer és  most jelentkezik a mellékhatása.
Amugy amióta emlékszem  és fogyózok sose volt ilyen problémám.60 kg lettem terhes és 112 vel szültem.
Viszonylag hamar le is ment.
Most épp egy uj teát próbálok.(bogumil zsírégetõ és táplálékkiegészitõ)
Néha viszont  annyira szeretném a Norbi ap date 5000-et :)))Ami körömpöri savanyusággal,csülök kennyérrel,töltött káposzta tejföllel és egyéb finomságokat takar de sajna nem lehet mert pillanatok alatt elkezdek hízni.Az nagyon könnyen megy csak lefelé nem.:((
Szóval tehetetlenül állok a fogyás elött és hallgatom a kis családomat amit azzal cseszegetnek hogy anorexiás leszek megint.Pedig tuti nem....és már a hánytatást is évekkkel ezelött abba hagytam.
Csak azt tudnám megmagyazázni miert olyan fontos hogy lefogyjanak az emberek?Fõleg azok akik igazán nem is küzdenek tulsullyal mint pl én sem.

Szerkesztette: mano1973 (2007-12-13 12:12)

Nincs jelen

 

#184 2008-04-09 07:48

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok,

bocsánat, ha már ezerszer leirtátok, de nem tudok most végigolvasni mindent....

Tudnátok ajánlani valami étvágynövelõt? Ha lehet "természetes" formában (tea), hogy ne kelljen a gyógyszerek mellett pluszban terhelni a szervezetemet.

Köszönöm

Nincs jelen

 

#185 2008-04-09 10:15

Panna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Vikimami!
Állítólag ha valaki nagy dózisban szed vitaminaokat,akkor megnõ az étvágya.
Vagy tea:Angyalgyökér,benedekfû,borokabogyó,borsmentalevél,bazsalikom,cickafarkfû,diólevél,ezerjófû,fodormentalevél,kálmosgyökér(ezeket 1:1 arányban alkalmazzuk)

Étvágykeltõ még a cickafarkfûbõl és köménybõl készített tea is

Nincs jelen

 

#186 2008-04-09 16:52

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Vikimami!

Drága jó nagyanyám bölcs mondása jutott eszembe rólad, hízni csak úgy lehet ha eszel, de azt én is tudom hogy ez nem könnyû ( a nagyi rajtam gyakorolt :D ) Szóval tisztába vagyok vele ha nincs étvágyad ez nem megy.
Fõleg miután te is "egyedül" eszel napközben gondolom, így tényleg nincs az embernek étvágya, legalábbis nálam ez van. Nekem sokat segített a hízásban hogy sokszor csipegetek napközben kb két óránként egy kis valamit amit szeretsz, lehet nasi is. Egy idõ után kitágul az ember gyomra, és többször leszel éhes is.
Étvágynõvelõ szereket nem ismerek igazán, a bérescsepp sokaknak be vált, de abban nem vagyok biztos, hogy azt mi is használhatjuk.

Nincs jelen

 

#187 2008-04-09 16:56

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sok szõlõcukor. Az megingatja az inzulint is, éhes is leszel, széklet sincs tõle, szín tiszta hízás. Persze zsírba. Ha izomba is szeretnél akkor még fehérjepor mellé+mozgás.

Nincs jelen

 

#188 2008-04-09 18:20

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok! :D

Nincs jelen

 

#189 2008-04-10 12:14

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Deart "dokinéni" javasolta nekem a Béres Magnéziumot szapora pulzusszámra. Már kb. jó kéthete eszem. Alakul a pulzusszámom és nem vagyok feszült, ideges. Azért ebbe a topikba irom ezt, mert közben hiztam is. Ui. nekem nagyon összefüggésbe van az idegesség és a súly. Gondolom ezzel nemcsak én vagyok igy. Azért zárójelben kérdezném: a dokik miért nem javasolnak ilyeneket. Nekem ugy tûnik nagyon jó. Még nyugtatót sem eszem azóta.Puszi Deartnak érte.

Nincs jelen

 

#190 2008-05-05 12:46

bjk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

szia vikimami,
most jarok eloszor a lapon, de talan meg nem keso vagy masnak is jo lehet etvagynovelonek.
edesgyokerszirup. talan a belole keszult tea is:
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89desgy%C3%B6k%C3%A9r
nekem bevalt. valoszinuleg a gorcseim megszunesehez is vezetett.

Nincs jelen

 

#191 2008-05-31 14:30

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Az én fiamnak megy a hasa a Nutridrinktõl. Más is van így vele?
Csilla

Nincs jelen

 

#192 2008-05-31 15:43

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Testsúly

Csilla:

ez a tápszerek hatása, elõfordul. Nekem az Ensure-tól ment a hasam, tehát márkafüggetlen.

Nincs jelen

 

#193 2008-05-31 16:18

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Nekem mikor kaptam tápszert , és ment tõle a hasam azt mondták elõfordul. Szerintük túl gyorsan iszom meg , így csak átszalad rajtam.

Nincs jelen

 

#194 2008-05-31 16:50

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Én arra tippelek hogy olyan tápszer ami tele van összetett szénhidráttal (a többség tutira ilyen mivel nem bélbetegeknek lett kifejlesztve hanem általános táplálásra... ) és ugye az nagyon nem scd, aztán felfúj, kirobban. Én (többek közt) ezért nem is.

Nincs jelen

 

#195 2008-06-02 19:25

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Zsuzskaa, Rigor: Köszönöm a válaszotokat! Már nem issza, mert ahelyett, hogy hízna tõle, még az is kijön ami amúgy bennmaradna.

Nincs jelen

 

#196 2008-06-02 22:04

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Rigor,
én vitatkoznék veled ezen a tápszer ügyön, legfeljebb átmenekülünk a megfelelõbb topikba. No, elõször is - mert próbálok tárgyilagos lenni :DD - meg kell határoznom a helyes peremfeltételeket. Elfogult vagyok a gyógyszertári tápszerekkel kapcsolatban, ilyen szemüvegen keresztül kell olvass. Másik, nekem segít.
Jelenleg nutridrinkben utazok, régebben ensure+ drink volt a menõ, de valamiért a recept alapján mostanság ezt a fajtát szeretem. Jelenleg hátizsákkal járok patikába, 2kartonnal hozok el, ez 60 db. Ezek után gondolom hihetõ, hogy napi kapcsolatban vagyunk, én és a tápom.
Vitázni meg abban szeretnék, hogy amint írtad:
"Én arra tippelek hogy olyan tápszer ami tele van összetett szénhidráttal (a többség tutira ilyen mivel nem bélbetegeknek lett kifejlesztve hanem általános táplálásra... )"
Tehát amit én iszok, az egyszer laktóz- glutén- és salakanyagmentes.
Szénhidrát:  szumma 18,4g/100ml
1.,
ebbõl cukrok: 6,7g/100ml           (C6H12O6 - õ a szõlõcukor)
szacharóz: 6,0g/100ml (C12H22O11)--> Két egyszerû cukorból (szõlõcukor (glükóz), és a gyümölcscukor (fruktóz)) felépült diszacharid. Hidrolízissel monoszacharidokra (egyszerû cukrokra) bontható.
laktóz: <0,025g/100ml
2.,
bár ez nincs a dobozon, de ha az össz szénhidrátból levonom az "ebbõl cukrokat" akkor lesz 11,7g/100ml, ennyi egyéb szénhidrátot keresünk. Egy doboz 200ml, vagyis dobozonként 23,4g, ami ha napi 5-7dobozt veszek (legyen 6), az
~140g
Nekem az képezné a vita alapját, hogy tételezzük fel, egy nap csak tápot eszek, és van benne többek között 14 deka "ismeretlen szénhidrát". Ha azt hozzáveszem, hogy salakanyag mentes, akkor ami a szívószálon belém távozik, az optimális esetben mind fel kell hogy szívódjon, vagy olyan anyagokká bomlania az emésztés folyamán, amik felszívódnak, ugyanis használatlanul salakanyagként nem távozhat. (salakanyagmentes, mint fogalom lehet hogy félre értelmezem)
Nos, azt nem értem igazán, mi a bajod a patikai tápokkal:
nem bélbetegeknek fejlesztették ki, szerintem nagy kaland, a habpatront se arra találták ki, hogy hülye gyerekek elszívják, mégis megteszik. Másrészt az én olvasatomban tök minddegy, hogy ami benne van milyen formátumban van jelen, ha egyszer felszívódik. Ha jól értelmeztem, ezeknek a tápoknak az is a lényege mindazok mellett, hogy komplexen tartalmaznak tápanyagokat, vagy komponenseket, hogy nem kell az emésztõrendszernek azzal veszõdnie, hogy bontogasson, csupán fel kell szipantani.
Most megint elolvastalak, és írtad, hogy felfúj, te ezért nem. Dobozonként ~25g akármilyen összetett szénhidrát ennyire bántana?
Ne érts félre, nem reklámozni akarom a szívószálas ebédet ellenedben, de nekem sokat segített, 49rõl indultam, most 55,3 vagyok, török fel, mint a talajvíz, úgyhogy én tápszer táborba tartozok

Szerkesztette: pasek (2008-06-02 22:07)

Nincs jelen

 

#197 2008-06-02 22:14

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

ó,Istenem, milyen nagyon szívesen adnék Nektek vagy 20-25 kg-ot (ha elfogadnátok) :)

Nincs jelen

 

#198 2008-06-02 23:45

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

14 deka bõven elég hogy felfújjon. De csak ha épp olyan a gyulladás, és fõleg a vastagbél alsó szakasza érintett, akkor okoz problémát,+ amúgy is vérzik tehát a legkisebb puki is probléma.  Ha a vékonybeled érintett akkor kb. nincs vele gond. Másrészt én a kritikát arra a  faja nutridrinkre alapoztam aminek a 49%-a tisztán összetett szénhidrát, szóval durván mások az arányok. Vagy nekem adtak anno rosszat, én mindenesetre elborzadtam.

Az összetett ch-val nem a salakanyag a probléma hanem a bomlás, azaz ha tiszta keményítõt viszel be tuti a puffadás, ha olyan a gyulladás. Ha nincs salakanyag, de vér+genny van, akkor ez is tutira wc-re visz, de ha gázosodsz mellé akkor a legapróbb pukit se engedheted el, csak a wc-n. 

Szerencsére azért megfelelõen elõrelátó gyógyszeradagolás+pánikszerûen megkezdett diétával ezeket prímán meg lehet elõzni.

Táp ügyben meg úgy vagyok vele hogy magam állítom össze végülis:) A fehérje az alap, izomból ne fogyjunk, aztán ha úgy egyébként is kéne a kalória, és inkább hízni szóval szénhidrát, akkor belekeverem szõlõcukrból, az tutira felszívódik.

Nincs jelen

 

#199 2008-06-03 10:01

balnika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Új vagyok itt. Egy kis tanácsot szeretnék kérni.Felmerült nálam a colitis vagy a chron gyanúja, most megyek ismét kivizsgálásra.Elég nagy túlsúlyom van amivel küzdök elég régóta, ezért is remélem hogy nem chron-os vagyok, bár a doki szerint a tünetek arra utalnak.Volt már egy tükrözésem, ami nem járt túl nagy sikerrel és félbe is maradt a kivizsgálás.Most egy olyan vizsgálatot akarnak rajtam csinálni, hogy egy csövet dugnak le az orromon és valami folyadékot vezetnek a vékonybelekbe, hogy számítógéppel megnézzék hogy mi a helyzet.Volt már gondolom itt valakinek ilyen, elmesélné hogy mennyire xar és hogy hogy ment, van-e valami érzéstelenítés?
A másik ez a túlsúly, lehetek szerintetek így is chron-os?
köszi

Nincs jelen

 

#200 2008-06-03 10:42

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Ez a vékonybél CT.Nekem nyeletéses vizsgálatom volt ahol pohárból kellett inni a kontrasztanyagot.Az hosszadalmasabb viszont nem annyira kellemetlen mint ez.De úgy emlékszem  a "tükrözés altatásban" és a "vizsgálatok" topikban olvashatsz ezekrõl bõvebben.Ja azt hiszem a "nem árt ha tudjuk" menüben találod õket.
A túlsúly sztem nem akadálya a crohnnak.Még jobb ilyenkor elkapni mint ha már lefogysz vagy 30 kilót.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB