#201 2008-06-03 11:02

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

a vizsgálatról: nem véletlen vékonybélrtg-rõl van szó? nálunk nem jáccanak a szondával, pohárban kaptam a kontrasztanyagot, aztán 10percenként megnéztek. kb másfél óra volt az egész.
a súlyról: (ugyan most újra ibs-re szedem a gyógyszert semmi változás melett) nálam is felmerült a crohn gyanuja, miközben van rajtam vagy 15 kg felesleg (szerintem, bár anyum szerint már ne fogyjak többet -eddig egy év alatt olyan 7-8 kg ment le, de ez a fogyás is megállt úgy 4 hónapja).
egyébként ha valakinek szüksége van néhány kilóra, szívesen átadnám :)

Nincs jelen

 

#202 2008-06-03 11:05

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

ah, zolcsibal megelõzött (asszem tán elfelejtettem lapozni... :)). szóval, igen... ct és nem rtg. bár szerintem egykutya.

Nincs jelen

 

#203 2008-06-03 11:38

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

hát engem is megkavart most kicsit, hogy most melyikrõl is lehet szó, mindenesetre a Vizsgálatok A-Zig topikban leírtam neked Balnika, nálam hogy zajlott a szondás rögöny...

Nincs jelen

 

#204 2008-06-03 12:12

balnika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

köszi szépen mindenkinek a válaszokat, utána fogok járni, ha lesz egy kis idõm, otthonról:-)ha lehet ezt ilyen ivásos módszerrel is, akkor azt hiszem majd rákérdezek.

Nincs jelen

 

#205 2008-06-03 12:38

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

balnika
nekem volt már mindkettõ. A szondát kábító injekció mellett kaptam , tehát az semmi. a többi része a dolognak csak kellemetlen, mert magadban kell tartani a kontrasztanyagot. :) De kibírható vizsgálatok.

Amúgy a túlsúlyhoz kapcsolódva. Én pl aktivitás elõtt midng magamra szedek jópár kilót.Igaz ez a betegség aktivizálódásánál le is szalad. De utána is inkább felfelé mennek a kilók, mint lefelé. (Fogyi tápszer nincs? :) )

Nincs jelen

 

#206 2008-06-03 12:55

balnika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Zsuzskaa köszi a választ, egy kicsit megnyugtattál, megmondom õszintén eléggé be vagyok tojva, mert a 2002-es tükrözés irtózatos volt, annyira vinnyogtam, hogy a férjem már rájuk akarta törni az ajtót.Azt mondta a doki hogy ez természetes, elég sokszor elõfordul...Azóta volt két császárom, úgyhogy ha lehet akkor már rosszabb bélelhelyezkedésileg a dolog, úgyhogy azt mondta hogy ha megint ilyen teljes tükrözés kell az már altatásban lesz, úgyhogy attól legalább már nem félek.De ha nem úgy lenne akkor inkább még 5 császármetszés...:-O

Nincs jelen

 

#207 2008-06-03 18:25

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Rigor!
Megértem az érveidet a hosszú láncú szénhidrát, és a puffadás miatt. Engem nem igazán bánt, ha felfújódok, szárazan fingani meg nagyon is vicces. Bár nem gondoltam volna, hogy az a gáz, ami egy tápból fejlõdhet az emésztés során, lehet olyan mennyiségû, hogy az zavaró legyen. És nem tudom milyen kínokat tud ez okozni egy morcos colitises vastagbélésen.
Másrészt én most nem tudok olyan változatosan táplálkozni, mint szeretnék, ezért úgy vélem, és érzem, hogy "rendes" evéssel nem jut belém annyi apró vacak, nyomelemek, vitaminok, meg ez-az. De ha eszem a tápot, akkor mellette még az étvágyam is jobb, mert egy hiányállapot után nem a nulláról kezdjek.
Így továbbra is tápszer fan maradok :) De köszi hogy válaszoltál, nagyon nem értettem, mi a bajod a szívószálas ebéddel

Nincs jelen

 

#208 2008-06-04 06:53

laxin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

üdv mindenkinek!  pasek! én is dijazom a tápszert. március 7-én mütötek és 20-án mikor kijöttem a margitbol 58KG voltam tegyük hozzá elözö év szeptemberébe még 96kg a szigoru diéta mellet és a tápszer rendszeres fogyasztása mellet sikerült 78kg felhiznom. szerintem a tápszerek nagyon fontos kiegészitöi az idéglenes gyogyulásnak.

Nincs jelen

 

#209 2008-06-04 09:08

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szerintem sajnos lehet, mert a crohnnál akkor jön elõ a fogyás ha a vékonybelet, vagy feljebb érinti, tehát ahol a tápanyag felszívódik. Ha a vastagbelet, akkor még lehet szépen hízni.  (egyik rokonom crohn-os, sipolyokkal meg ami kell, és még keményen túlsúlyos is...)

Nincs jelen

 

#210 2008-06-04 22:21

laxin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

teljesen igazad van rigor nálam még a tünetek megjeienése elött rohamos fogyásba kezdek és ekkor már tudom hogy   1-2hét és beszarok majd a fálydalmaktol.nem tudnám eldönteni hogy ki a szerencsésebb én mint vékonybeles vagy a vastagbelesek.  de nem hiszem hogy az ilyen sulyingadozás nem károsit valamit .

Nincs jelen

 

#211 2008-07-21 08:03

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Csináltam egy kalória táblázatot excelbe, nem egy nagy varázslás, szerintem lehet használni, de én hazabeszélek, hiszen a kezem munkája.
Ha kell valakinek, szívesen elküldöm, csak nyomjatok egy emilcímet.
Zsuzska, Tõled továbbra is "csak" olyan cím jött, amirõl visszapattant.

Sziasztok, szépnapot!

Nincs jelen

 

#212 2008-07-21 19:47

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Pasek !
Köszi a táblát, szerintem remekül lehet használni ! :) :) :)

Szép, tünetmentes napot !!! (és persze éjszakát is!!!)

Nincs jelen

 

#213 2008-07-27 20:52

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Jónapot, én az Ön helyében mindenképpen orvost váltanék. Én pécsi vagyok és 2-éve szenvedek colitis ulcerosaban. Volt egy orvosom aki kezelte a betegségem és kiment külföldre ezért kénytelen voltam váltani. A másik egy orvosnõ ,aki jelenleg is kezel. Mindkét orvosnak ellenkezõ véleménye volt a betegségrõl és mást mondak. Nehéz volt eldönteni melyikre hallgassak.Vannak jó orvosok, nekem javulóban van a betegségem. Ha írna konkrét adatokat, mióta van az anyukájának ez a betegsége talán tudnék hasznos ötleteket adni.

Nincs jelen

 

#214 2008-07-27 21:14

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok! Én szenvedtem már anorexiától de akkor még nem volt betegségem.22-éves vagyok. Két éve van colitis ulcerosam. 172cm voltam és 50 kg. Most 70kg vagyok és utálok a bõrõmben lenni. 50kg-san éreztem jól magam. Nem szeretek az utcára menni, teljesen magamba fordultam. Sokat idegeskedem és szerintem ezek miatt jött ki ez a betegség bennem. Megint szeretnék sokat fogyni, de félek hogyha megint elkezdem a nem evést, azzal ártok a betegségemnek. Nekem idõben észrevették és még az elején vagyok. Nemnagyon vannak mostanában panaszaim a betegségemmel kapcsolatban. Tud valaki segiteni hogy fogyjak le? Én kövéren nem akarok élni. Nincs annál rosszabb érzés mint amikor utálsz tükörbe nézni.

Szerkesztette: camy (2008-07-27 21:20)

Nincs jelen

 

#215 2008-07-27 21:25

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Halika!

Camy:szia.:D
Ejnye no.:D
Majdnem mindenki hízni szeretne pál kilót közülünk te meg fogyni szeretnél?:D:D:D
Aki a tükörbõl néz vissza rád az is te vagy,és akinek nem kellesz így az meg sem érdemel (zanyukám mondása :D )!
Egyébként pedig nem vagy kövér,én 167 centi és 85 kiló voltam,és nekem úgy is jó volt.:D
Most 167 és 56 kiló.:D:D:D
Így is jó,de pár kilót szívesen fölszednék.:D
Majd adnak tanácsot hogyan fogyj úgy hogy ne tegyél be a colitisnek,mindenesetre a nem evés tutira nem segít,inkább árt.
Lendítene  dolgon ha elfogadnád magad ahogy vagy,ez ne okozzon lelki problémát,mert az lehet roszabb mintha nem ennél.
Vagy legalábbis ne erõltesd a kilókat lefelé.
"Én kövéren nem akarok élni."Na ezt viszont sûrgõsen felejtsd el!!!!

Nincs jelen

 

#216 2008-07-27 21:52

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia.Örülök hogy válaszoltál.Én most regisztráltam magam az oldalra.Még kell gyakorolnom hogy kiigazodjak rajta.Neked mióta van ez a betegség?Én nem ismertem senkit eddig aki ilyesmiben szenved, de tudom hogy sokan vannak.Internetem is mától van.Én azt nem tudom errõl a betegségrõl hogy mit ajánlott enni meg inni és mit nem.Majd pár éven belül szeretnék babát. 3-éve élek együtt a párommal, õ mindenben mellettem van.Melyik városban élsz?Irj.

Nincs jelen

 

#217 2008-07-27 22:23

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Halika!

Camy:ment email.:D

Nincs jelen

 

#218 2008-07-28 08:37

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

camy!

Annyit tennék Gigi és roor mellé, hogy sportolni is fontos és azt tudsz is. Figyelj magadra, ne erõltessed túl magad. Nem ajánlottak az ugra-bugra tornák, de egyébként tiéd a pálya. Tudom ajánlani Kriston Andrea tornáját, nála fontos, hogy a nõi szerveink jó állapotban legyenek az alhasunkban és a colitises beleknek is ez a jó. A záróizmunk erõsítése is elengedhetetlen egy cu-nak. A sokszor kevés étel is segít. Életmódot váltsál, ne csak étrendet. Heti 3 vagy 4 sportos elfoglaltság segít. A betegségünk miatt is fontos a jó kondi.
Nem olyan a leveled, mint aki feladná. Erõs akaratú csajszi vagy. Menni fog. Olvass a fórumon, fel a fejjel!!

Szeretettel: Ánya

Nincs jelen

 

#219 2008-07-28 11:23

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Ajánlom az scd diéta módosított változatát amikoris mindenféle cukrot (tehát nem csak az összetett szénhidrátokat hanem a szõlõ, gyümölcscukrot is) kiiktatsz az étrendbõl:)  A colitisnek is jót tesz és még le is fogysz tõle.
Mozgásnak meg biciklizést! - a legjobb a beleknek, nagyon megnyugtatja még akkor is kényelmesen lehet közlekedni amikor gyalog/bkv-val wc-rõl wc-re émelyegve rohanás lenne az élet. És még pénzt is spórolsz ha beiktatod bkv/autó helyett. (no meg gyorsabb Budapesten bringával közlekedni).

Nincs jelen

 

#220 2008-07-28 15:51

camy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok. Én mindigis a kcal (kilocaloria) számlálás mellett voltam. Nekem colitis-em van, mostanában panaszmentes vagyok. Bármit ehetek, ihatok nálam ez nem befolyásolja a betegségem. Naponta 1x van székletem és normális (ezzel nem volt gondom soha, csak amikor még nem szedtem a pentasát).  Régen így fogytam le kevesebb mint fél év alatt 23kg-t. Tartottam is a sújom évekig (50kg)voltam. Most sajnos 70 vagyok. Szóval megint fogyózom és mivel nekem a kcal számlálás bevált, most is ezt fogom tenni. Igy is lehet többször (napi 5x) keveset enni a lényeg a napi 1200-kcal bevitele (a folyadékot is beleszámolva). Én régen 1000-kcal-val csináltam de akkor még nem voltam beteg. Olvastam valahol hogy az 1200-kcal az ideál  fogyókúrázóknak.

Nincs jelen

 

#221 2008-07-28 19:03

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Inkább elsõsorban a szénhidrátot számold, és gondoskodj a megfelelõ fehérjebevitelrõl mert inkább izmot fogsz veszíteni mint zsírt, ráadásul legyengülsz stb.

Nincs jelen

 

#222 2008-07-28 23:24

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Én is szeretnék fogyni :) szívesen lemondok pár kilóról akinek kell :D De nekem pl az hogy még a diétát is diétásan csinálam... hát az már nem megy :D Sose tudtam így fogyni nekem a mozgás segit. illetve segitene... csak bele kéne szervezni az életembe. :)

Nincs jelen

 

#223 2008-07-29 08:46

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Pasek Drága!
Nagyon szeretném a kalóriatáblázatot! A gyerkõcömet ez alapján kell etetnem egy hétig, mert nem tud jólakni.
E- mail: bartaani@msn.com

Nincs jelen

 

#224 2008-07-29 18:01

vugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

én is szeretném megkapni a kalóriatáblázatotI Elõre is köszönöm!
vugi@citromail.hu

üdv mindenkinek!

Nincs jelen

 

#225 2008-07-29 18:09

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Hello Pasek!

Nincs kedved a kalóriatáblázatot kiegészíteni egy rosttáblázattal is? Crohn betegségben szûkület esetén tudni kellene, hogy miben mennyi rost van, és ezt az információt nem könnyû megszerezni. Személy szerint engem is érdekelne a dolog, érintett vagyok.

Köszi Clió

Nincs jelen

 

#226 2008-07-31 14:19

cipas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok nem tudom milyen lehet Pasek kalóriatáblázata(biztos jó), de ha esetleg valakit érdekel akkor a www.kcal.hu oldal nagyon sokat tud. Mutatja a fehérje,zsír,szénhidrát,energia mennyiségét az adott ételben. Ráadásul ez úgy van megoldva hogy neked a kajából ki kell választani azokat az élelmiszereket amiket megeszel egy nap(a mennyiséget is)és rákattintasz az összesítésre és voálá!Kiszámítja neked hogy a napi kajálásod mennyi fehérjét,zsírt,stb. tartalmaz.

Nincs jelen

 

#227 2008-07-31 21:26

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

KÖSZI!!! Mindkettõtöknek, Pasek és Cipas

Nincs jelen

 

#228 2008-09-16 10:01

cipas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok
Nem voltam amugy sem egy vastag gyerek de mióta crohnos vagyok még vékonyabb lettem. Szedek kiegészítõket amik anyagilag leterhelnek+1 hónapja 3000 kalóriát is megeszek naponta(hús,rizs,zöldségek+amiket lehet, ja és a táplálékiegészítõk)mégsem tudok egy dekát sem hízni. Most elkaptam egy vírusos fertõzést és nem hogy nem hízok, de most ez miatt leadtam 3kg-ot. Ezt a három kilót fél év kemény evéssel tudtam elérni. Most nagyon el vagyok keseredve ez miatt, mert ha találkozom haverral, ismerõssel, családdtaggal mindjárt azt szegezik a fejemnek hogy "jaj de vékony vagy", meg hogy "már megint fogytál?". Ez a vékonybél betegsége miatt van szerintem, pedig tünetmentes vagyok. Szerintetek mit kéne tennem hogy hízzak?

Nincs jelen

 

#229 2008-10-12 13:07

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sajnos en is csak panaszkodni tudok Cipas,csakis a tapszerekben bizhatsz mert a ne tul jó felszívódás miatt sztem nem lehet fizikailag annyit megenni amennyi kellenne,hogy hízzunk.
Én 165cm és 33kg,katasztrófa..mondjam,hogy ki se tudok mozdulni a lakásból kiséret nélkül mert nincs erõm?A másik,hogy csontritkulást okoztak a szteroidok,azóta egy bot se jönne rosszul mert pl.reggel nem tudok egyedül kijönni az ágyból,kádba feküdni egy álom,mert nyom minden csontomat,képtetlen vagyok felállni:-(

Most én is tápszerért kucsorgok,bár mikor elõször kóstoltam émelyítõ,ok,megittam,de utána semmi nem ment le,pedig napi 3 db-ot be kellenne "termelni"..

Ördögi kör ez!

Nincs jelen

 

#230 2009-01-04 13:52

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Tud valaki esetleg gyógytornászt ajánlani? Aki segíthet a betegség melletti mozgásforma kialakításában?

Nincs jelen

 

#231 2009-10-14 21:34

tybet
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziaszok!

25 éves vagyok, 3 éve diagnosztizáltak nálam Crohnt, de már elõtte is volt pár pokoli évem. Az igazi poklot az Immuran okozta - leállította a csontvelõmet, nem volt vérképzésem, majdnem sikerült feldobnom a bakancsot...
De most nem ez a lényeg. 166 cm vagyok, és olyan 58 kg. Nagyon nem érzem magam jól a bõrömben. Tudom ez nem túlsúly... Voltam 40 kiló is... Nincsenek nagy álmaim, de egy pár kilótól szeretnék megszabadulni. Mozogni elég sokat mozgok, salsázok hetente kétszer-háromszor másfél órát, plusz legalább egy buli, az még 3-4 óra intenzív mozgás. Tehát azt se mondhatom, hogy nem mozgok, igyekszem. Viszont szeretnék valami hatásos, ámde nem káros diétába belekezdeni.
Enni szinte mindent eszem, mostanában egyre több zöldséget-gyümölcsöt nyersen is. Sose tápszereztem, rövid ideig szedtem Medrolt. Most a gyógyszereimet minimális adagban szedem, napi 1 Budenofalk, Salofalk, Refluxon, D-vitamin, és Huma-Folacid. A csontritkulásom 2 év alatt annyit javult, hogy már csak ásványi anyag hiánynak számít. A reflux betegségem:az van, ha nem szedem a gyógyszert szenvedek. Szóval igazából minden nagyon jó, csak pár kilótól szeretnék megszabadulni. Nekem mindig az 50 kilo volt az álom. Most 53-54gyel már kiugranék a bõrömbõl.
Ha valakinek van valami bevált módszere, légyszi osszátok meg velem.

Köszi elõre is!
Szép estét.

Nincs jelen

 

#232 2009-10-15 05:12

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Kedves Tybet!
Én nem fogynék a helyedben egy dekát sem mint írtad voltál 40 kg is (a mai szeles idõben akkor a 2 db tégla pont elkélt a zsebedbe). Voltak már rossz és rosszabb napjaid is tudod mit jelent ha hiányzik pár kiló. Tekintsd ezt biztonsági tartaléknak. Ne terheld meg a szervezetedet egy fogyókúrával. Persze tudom én hogy ez terndi meg mi egyéb. De mozogsz majdnem eleget. Azé a salsa nem egy könnyû tánc égeti az energiát. De mi lenne ha beiktatnál napi 1 óra sétát is a salsa mellé? Az kellemes is el is lazít. Meg lehet hogy ilyen alkat vagy.
Legyen csodás napotok!

Nincs jelen

 

#233 2009-10-15 07:59

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

En is 166 cm vagyok, de nekem az 58 kg az almom !
En jelenleg 65 kg vagyok, s ha nagyon fogyozom, akkor lemegyek 62-re, de alabb nem megy.
Sajnos szules ota nem sikerul visszanyerni az eredeti alakom.
Nem ertem mi a baj az 58kg-val, en ilyen magassag mellet szep vekonynak szamitottam.
En a helyedben nem fogyoznek, plane nem 50 kg celkituzes !

Nincs jelen

 

#234 2009-10-15 08:46

oroszlan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia tybet !

Ezt a hozzaszolast amit irtal akar en is irhattam volna,sajnos en is ebben a cipöben jarok mint te!! 166 cm es 58 kg.Pedig nem sokat kellene leadnom megis ez a par kilo nagyon makacs es nem akar lemenni torna es dieta mellet sem.

Figyelemmel kiserem en is az ötleteiteket fogyas ügyben!!

Tünetmentesseget mindenkinek

Nincs jelen

 

#235 2009-10-15 14:41

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Tybet, Szuszival értek egyet, ne akarj lefogyni!! Én 168 cm vagyok, és most már 57 kg!! februárban 38 voltam, és mindig ilyen 43-44 körül, és nagyon jó hogy végre van rajtam valami!! Ahogy Szuszi is írta, tekintsd biztonsági tartaléknak, kisebb lesz a gáz ha valami gond lesz és fogyni kezdesz!! a 60 kg nem sok szerintem!
Ja, a 38 után most az 57-el már többen is kérdezték hogy babát várok-e? De ez sem érdekel amíg az egészségem rendben van!

Nincs jelen

 

#236 2009-10-15 18:53

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
Agica01! Nagyon örülök, hogy ilyen szépen tudtál hízni! További jó egészséget kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#237 2009-10-15 19:01

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Ágica! Hogy sikerült ilyen szépen gyarapodni? Adnál egy-két tanácsot?! Teljesen kezdõ vagyok e téren. Nagyon jól jött például Hayahusa tanácsa pár napja, már ki is próbáltam a szójatejes rizst - igaz nem búzadarát, mert azt írja a szakirodalom, hogyha be van gyulladva a bél, akkor azt nem szabad enni - szóval teljesen ehetõ.

Nincs jelen

 

#238 2009-10-16 22:00

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Martuska, köszi :)

Háát, Frozina, nem is tudom hogy le merjem-e ide írni mit ettem és hogy és mennyit. Fõleg gyulladt béllel nem... nekem most semmi gyulladás nincs, így a dokim mondta hogy mindennel próbálkozzak.szerencsére megy is minden :) Így minden húsételhez ettem egyszerre rizst-krumplit de volt hogy még kenyeret is, eleinte naponta többszor keveset, majd többször sokat. Cukros hízlaló mindenfélét ittam, és az ágyban este nasi: chips, mogyorókrém, csoki.
Szóval mindent ami egészségtelen, hízlal és amit egy crohnosnak nem szabad, fõleg nem gyulladt állapotban. de a hízás volt a fõ célom. amikor gyulladtak a beleim olyankor egy dekát se tudok sose hízni. Jaa, és sok-sok tésztát!!! minden másnap biztosan.
szóval erre nem bíztatlak, de én így hízogattam lassan-lassan.

Szerkesztette: Agica01 (2009-10-16 22:01)

Nincs jelen

 

#239 2009-10-17 20:53

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Én 165 cm vagyok és 46,5 kg. Ez most eléggé jó, de én akkor érzném jól magamat ha 60 lennék! :) Más meg ebbõl akar fogyni. Egyszer voltam az életben 50 kg a fõiskola alatt. Most 1,5 kg-ot hiztam ennek nagyon örülök.

Nálam az a baj, hogy az IBS-em mellé bejött egy reflux is. Amit lehet enni az IBS-sel, azt nem lehet a refluxxal. Pl.: a tésztátl nagyon rosszul vagyok. Már nem is veszek. Szinte minden nap fözök krumplit, változatosan: kockára vágva, csíkra vágva, karikára vágva, és pürésítve. Szóval kruplit eszem minden mellé. De szerensére a férjem erdélyi és nagyon szereti a krumplit.

Tuti hízási recept: minden este 9 után kell 2 fogásos fött kaját enni + fórum olvasgatás közben ropit, kukacot enni. Ezek még elégg lájtos csipszek. stb...

De az biztos, hogy aki hízni akar annak az a nehéz, aki fogyni annak meg az.

Mondjátok meg hogy hogyan lehte felíratni tápszert? Mert nekem izlik és meg is innám, de azt mondják a dokik, hogy én nem vagyok olyan vékony hozzá. DE csak 6 órában dolgozom és rengeteget pihenek, nagyon sok idõt ágyban töltök, mer eléggé kevés az energiám. Haza felé már csak vonszolom magamt sokszor.  Emlékszem amikor egy kicsit több votlam sokkal könnyebben mentek a dolgok és több erõm volt.

Ágica hizzál tovább!

Pasek elküldöd nekem a táblázatot?

Mindenkinek szép estét!

Nincs jelen

 

#240 2009-10-18 08:06

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Kedves Szabóné!
Furcsállom, hogy azt mondja a doki, hogy nem vagy elég vékony a tápszer felíratáshoz, én most 164cm és 59 kg vagyok, ez pontosan normális, de ha belegondolok a 46 kg-ba, nekem a doki hanyatt-homlok írna fel mindent.
De ha rendes a dokid és mondod neki, hogy szeretnél tápit és elmondod az indokaid (amit ide is írtál), akkor bizti felírja majd!

Nincs jelen

 

#241 2009-10-19 12:57

Kornél
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Kedves Szabóné!

Vicaanak teljesen igaza van,de ha annyira makacs a doki hogy mégsem,akkor recept nélkül is lehet vásárolni tápszert a patikákban,
azt nem tudom hogy minden fajtát-e ,de resource és nutridrinket biztosan mert már nem egyszer voltam úgy hogy nem volt iõm dokihoz menni receptér és addig vettem pár dobozzal, igaz így drágább azért is csak ritkán vásárolok így, azért sokkal kedvezõbb anyagilag ha a doki felírja .

Nincs jelen

 

#242 2009-10-19 14:35

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Köszi a választ!

Hát én mindig kevés kilo voltam, de érzem, hogy nekem igy rossz.

A gasztro doki nem irja fel, a házi doki meg azt mondja, hogy csak a gasztro doki irhatja fel. Pedig  most télen jó lenne egy kis zsír, hogy ne fázzak annyira.

Kérdeztem de akkor nagyon drága ha csak úgy megvezsem, egy 2 dl-es 200 ft. Annyiból fözök 1 liter levest. Álltalában tudok enni de vannak napok, amikor jól esne egy kis hozzátápállás.

Köszi a biztatást! Azt hiszem nekiugrok mégegyszer.

Nincs jelen

 

#243 2009-10-19 20:02

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szabóné!Van 1 receptem,5db Isosuerce gyümölcsös.Ha kell postázom neked.

Nincs jelen

 

#244 2009-10-19 20:07

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Nekem a házidoki irta fel anno...vagyis felirhatná ha akarná.
Kertess egy ismerõs szakorvost,akivel jó a viszony,vagy egy ápolonöt(tudnak szerezni)
Egyik ismerõsöm menye omkologián van,és zsákszámra hordják haza.....ezért nincs pénz sehol,mert lopnak amit csak lehet

Nincs jelen

 

#245 2009-10-20 07:50

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Nekem is írt fel tápit a háziorvos, de csak úgy, hogy a szakorvostól volt fél éves felírási javaslata/engedélye. Szerintem csak úgy lehet.
Szabóné, szerintem mondd azt a gasztrosnak hogy nem tudsz enni mert nem esik jól, rosszul vagy tõle, stb (akkor is ha nem feltétlenül így van teljesen)... akkor biztosan felírja hogy legyen benned valamni tápanyag.

Nincs jelen

 

#246 2009-10-20 18:59

angeluc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szia Szabóné !

amit írsz több mint érdekes, nekem a biztonság kedvéért mindig van nutridrink a hûtõben mert nek akarok még egyszer 47 kg lenni 172 cm-hez.  a dokim automata kérdi, hogy mennyi van még otthon, mert ha bekerülök a kórházba viszem be, mert ott nem adnak (ez is érdekes) és hát nálunk soha nem lehet tudni. Most éppen hízásban vagyok, de már zavar a dolog 55 kg vagyok, de nem kellene, mert vasárnap is volt egy rossz délutánom ................................
Nem kellett volna megennem azt a fránya somlói galuskát, ........................................, meg bántam rögtön :)

Nincs jelen

 

#247 2009-10-23 12:55

Szabóné
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!

Merci küldheted a receptet. Irok enekd emilt.

Az a baj, hogy a szakorvos nem javasolta. A javaslatomban a dicetel és alansoptol van csak. Azokra meg azt mondta a gasztros doki, ha lehet indkább ne szedjem. Szóval a dicetel nem ér semmit a lansoptolt meg csak alkamanként szedem. DE a tápszert kértem és arra nem adott javaslatot.

Mondjuk eléggé jóban vagyok a helyi ÁNTSZ-es tisztifõorvossal és megkérem hogy szerezzen nekem egy dokit aki felírja. Építési hatóságnál dolgozm, ezért az Ántsszel sok közös ügyünk van. Nagyon rendes az itteni fõorvos, eddig nem is tudom miért nem jutott eszembe.

Breki igazad van! Egyébként a férjem dolgozott gyógyszer raktárban. Hihetetlenek az elõírások. Ha a doboza valaminek sérült akkor megy az égetõbe. Mondjuk ezekbõl sok mindent hazahozhatott, ha csak sérült volt a doboz. DE emlékszem, hogy a Papám rákos volt és Õ rengeteg Nutridrinket kapot, én akkor szerettem meg. Mível Õ nem tudta meginni, azt mondták a nõvérek, hogy igyuk meg mi.

Meg megyek a jõvõ héten Pécsre és lehet hogy keresek ott egy dokit aki felírja. Tud valaki Pécsen gasztrós dokit?

Üdv és köszönet mindenkinek: Anikó

Nincs jelen

 

#248 2009-11-02 22:01

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Sziasztok!
A gasztrós dokinak kell felírni,egy kicsit panaszkodsz nem tagadhatja meg! Még receptre is elég húzos az ára errõl is levettek valamennyi támogatást.Kb.fél évre ad engedélyt utána a háziorvos is kiirhatja.Habár a 90%-os gyógyszert már évenként kell felülvizsgálni én már így kaptam a javaslatot.

Nincs jelen

 

#249 2009-11-03 00:38

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

Szabóné!
Szerintem kérdezz rá erre, van a Nutrinál már sokkal jobb tápszer, érdemes kipróbálni másikat is.

Nincs jelen

 

#250 2009-11-03 12:12

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Testsúly

szia Nita! Tudsz tápszer nevet mondani ami jobb mint a Nutri ? És miért jobb? Én már egy ideje a nutrin élek de szivesen kipróbálnék mást is.  Köszi

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB