#1201 2012-09-12 22:28

Fáncsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok
Karim a mûtét utáni gyógyulás nagyon hosszadalmas. Engem idén augusztus 21 én mûtöttek, de nekem a végbél nyílás mellett 3 cm re helyezkedett el oldalra. A te gyógyulásod nagyon hosszadalmas mivel nem tudhatod, hogy  ott bent mennyire tág a seb helye. Kitartás, mert ha valami gáz lenne vele már régen szóltak volna. Nekem is tisztulgat még, minden nap átkötöm és már hetente egyszer kell mennem orvoshoz és azért nem hagyhatom rajta addig a kötést.
Vannak ismerõseim akiknek pontosan ott helyezkedett el a sipoly ahol neked. Õk minden nap betadinnal kenegették maguknak azokon a napokon amikor nem kellett menni a dokihoz.
Szerintem azzal jót tennél ha naponta többször átcserélnétek a fedõ kötést,  mert gondolom még azért kötésed van. A napi 2 alsó naci csere legyen a legnagyobb probléma. Gyógyulsz viszont elég lassan. Majd elmúlik ez is :) Pozitív hozzáállás.
Jobbulást neked.
Írj a fejleményekrõl

Szerintem nekem még egy hét táppénz és utána mehetek melózni.
Nagyon jó dokit fogtam ki. Ha valaki Debrecenbe akar jó sebészt az szóljon.

Szerkesztette: Fáncsi (2012-09-12 22:30)

Nincs jelen

 

#1202 2012-09-14 15:44

jeremy_milke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok
Na,Most Gábor vagyok,kb. 2 és fél éve Antális,Illeális és Descendensre lokalizáló CB-t diagnosztizáltak.Augusztus legvégén elmentem a dokihoz mert a fistulám gennyedzik,alkalmanként 4-5 csepp vér távozik,1 hétre rá kaptam idõpontot sebeszetre,setonozhato e és ?.Fél 9kor odaérek tömve szószerint tömve,mondom nem várok itt du.4ig.
Eletelt 1 hét ROSZABb,büdös picit fáj de inkabb rémisztõ.E.ü Powa hát igen dübörög a gazdaság.Valakinek van tapasztalata magán klinikáról nem mintha volna pénzem(tanulok még)vagy ilyenkor mit tehet az ember mert jó volna már túl lenni rajta.Halottam valami csodaszerrõl is ami az osztrákoknál van erre de ilyen nagy almáim végképp nincsenek.

Nincs jelen

 

#1203 2012-10-31 10:22

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, igazán nem tudtam hová is írjak, végül úgy döntöttem ide próbálok meg. A fiam huszonkét éves crohn beteg, és három hete esett át mûtéten. A vastagbél harmadát és a vékonybélbõl kb. 50 cm-t távolítottak el, tályog, fistula és szûkûlet miatt. Az egész már egy nagy "csomóba" össze volt állva s ez okozta részben a fogyást és folyamatos fájdalmakat nála. A mûtéti hegei (a hason függõlegesen ez elég hosszú és oldalt is van igaz ott csak egy kicsi vágás) nagyon szépen javul, haskötõt kell viselnie. Az egyik kérdésem, meddig kell viselnie a haskötõt mivel ezt nem mondták. 6-8 hét elegendõ? A fiam nagyon vékony 42-43 kilóra lefogyott, most próbálunk hízni. Egyelõre nehezen megy az evés, no nem az étvágyával van gond, hanem azzal hogy mit egyen. A tápszert egyelõre hanyagoljuk, mivel hiába kortyonként issza, nem megy neki, rosszul érzi magát tõle. A sebész azt mondta ez természetes. Most burgonyát, rizst párolt fehér húsokat eszik, kenyeret kevés felvágottat (glutén és tejmenteset, ezt bírja). Nem fûszerezünk, mégis napjába 3-4 alkalommal kell mennie WC-re, s ez szerinte sok. Õ nem a hasmenéses crohn beteg volt. A felszívódás volt nála problémás, a gyulladások miatt a kilókkal volt-van folyamatosan harcba. Ez tényleg sok? Napjában ötször-hatszor étkezik egyszerre keveset. Gyümölcsöt még nem tud enni, a kompótot nem szereti. A brokkolin, sárgarépán kívül más zöldfélét sem nagyon tud enni, a tejtermékek eleve kizártak mivel laktózra és tejfehérjére is allergiás. Esetleg tudnátok tippeket adni, hogy mit tudnák készíteni még neki? Kaptunk egy listát az elkészíthetõ ételekbõl de ugye ebbõl sajnos elég sok minden nála nem kivitelezhetõ mert nem fogadja be a szervezete.
Jelenleg még kapja a szteroidot (medrol) a kórházban még vénásan nagy dózisban most kezdtünk csökkenteni rajta, illetve azon kívül imurant, pentasat és savlekötõt szed a gyomrára, valamint naponta kétszer protexint.

Nincs jelen

 

#1204 2012-11-01 20:24

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

van egy fincsi reggeli ötletem (pocsék idõszakomban ezt én is bírtam):
vízben zabpelyhet puhára fõzni, ízesíteni fahéjjal és a végén almával (héjja nélkül, reszelve vagy kockázva). Édesítésnek ha nem bírja a cukrot v. mézet, akkor stevia v. xilit.
Finom még, ha mazsola is van belefõzve - ha bírja

Szerkesztette: salvya (2012-11-01 20:25)

Nincs jelen

 

#1205 2012-11-06 17:28

jeremy_milke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

25 nappal ezelõtt volt sipoly-mûtétem.Sajnos fogalmam sincs mikor ál-el a gennyedzés,de már õszintén szeretném.
Ennek a szaga olyan amit még sosem tapasztaltam,ultragáz.Egyébként szed valaki valami xanaxot vagy valamit mert nekem már lehet az kéne.

Nincs jelen

 

#1206 2013-01-15 04:52

kisliba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Üdvözlet Mindenkinek!

Nem tudom, jó helyen járok-e; röviden összefoglalva egy hosszadalmas és fájdalmas procedúrát követõen múlt héten mûtöttek perianális fistulával, és a doktorom a fonalas-csomózásos módszert választotta. Van valakinek ilyen jellegû tapasztalata? 1 hét múlva kell mennem az elsõ csomózásra, de félek, hogy nagyon fájdalmas lesz :( Mennyire hatékony ez a módszer, kinek mennyire vált be?
Nem vagyok Crohn-beteg, a tályog ismeretlen okból alakult ki nálam még tavaly nyáron.
Elõre is köszönöm a segítséget mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1207 2013-01-15 18:13

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

kisliba írta:

Üdvözlet Mindenkinek!

Nem tudom, jó helyen járok-e; röviden összefoglalva egy hosszadalmas és fájdalmas procedúrát követõen múlt héten mûtöttek perianális fistulával, és a doktorom a fonalas-csomózásos módszert választotta. Van valakinek ilyen jellegû tapasztalata? 1 hét múlva kell mennem az elsõ csomózásra, de félek, hogy nagyon fájdalmas lesz :( Mennyire hatékony ez a módszer, kinek mennyire vált be?
Nem vagyok Crohn-beteg, a tályog ismeretlen okból alakult ki nálam még tavaly nyáron.
Elõre is köszönöm a segítséget mindenkinek!

Kisliba, nem kell új topic...itt jó helyen leszel.

Nincs jelen

 

#1208 2013-02-07 13:10

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok! Sajnos úgy tûnik én is növelem a sipolyosok táborát.  Engem most 3 hónapja mûtöttek: a vastagbél-vékonybél találkozásánál kivettek közel fél méteres darabot. A mûtét után kb. 3 héttel a hasfalamnál /ködök alatt 8-10 cm./ elkezdett váladékozni ,gennyedzni. Már sokszor mutattam a sebész dokimnak de õ még a mai napig azt mondja, hogy fonalsipoly. Bár az legyen!!! Tryllati szerint is az. Viszont itt találtam több beteget akiknek volt hasonló és az bélsipoly. Érdekes módon azt vettem észre, ha megterhelõbbet eszek egy kis kolbász például vagy egy kicsit nehezebb kaját akkor jobban váladékozik.Van olyan mikor 1-2 napra szinte beforr, máskor nem gyõzöm a gézt cserélgetni. Mit csináljak ezzel így lehet lenni, vagy más doki is nézze meg?  Meg kell esetleg mûteni újból? A mûtét mennyire nagymûtét? Fõként a szondától félek, azt nagyon nehezen tudtam mûtét elõtt nyelni. Tudom, hogy "én" azt mondta, hogy mutassam meg dokinak, de eddig semmivel sem lettem okosabb. Kérek szépen tapasztalatokat e téren. Még mindig reménykedek, hogy ez fonalsipoly.

Nincs jelen

 

#1209 2013-02-08 19:40

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

mendi63! Amig csak genny jön, addig reménykedj, hogy fonalsipoly, de én még mindig azt mondom, hogy fordulj orvoshoz, esetleg egy gasztróenterológust gyõzz meg, hogy küldjön el kismedencei és vékonybél MRI-re. Ott minden kiderül.

Nincs jelen

 

#1210 2013-02-08 20:04

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

mendi63  kérj dormicumi injekciót!

Nincs jelen

 

#1211 2013-02-08 20:22

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszönöm "én" a válaszodat. Zsoltihh látom itt vagy, kérdésem: mi az a dormicumi injekció?

Nincs jelen

 

#1212 2013-02-13 13:01

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Igen, orrszonda, amit az orron keresztül dugnak le a gyomorba. Fú , nagyon megszenvedtem vele, két nõvérke is próbálkozott.  A Dormicum injekciót ismerem, csak nem tudtam mi az a dormicumi injekció és miért is írta Zsoltiihh. Persze mostmár világos. Ezek szerint mûtét közben is le tudják dugni ha szükséges. Remélem nem kell hosszú-hosszú ideig mûtétre gondolnom, bár ez a sipoly ez nyugtalanít. 2005 óta most már a mûtét után olyan jól érezném magam, de ez a sipoly nem engedi feledtetni a crohnomat.

Nincs jelen

 

#1213 2013-02-13 13:32

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

szia mendi63!nekem  így maradt meg a fejemben  dormi cumi.szondára én nem emlékszek.Én a végén ébredtem fel mert több mint fél órát tükröztek.De akkor már lent jártak  a gyomor elõtte megvolt.

Nincs jelen

 

#1214 2013-02-14 08:08

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

szia!csabaspecial
Nekem nem volt ilyen nem emlékszem rá.Én a mûtõ ajtó elõtt már csucsukáltam.

Nincs jelen

 

#1215 2013-02-22 18:38

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia csabaspecial!Engem  a  folyosón levetkõztettek vagyis  segítettek beadták az injekciót s már durmoltam is.

Nincs jelen

 

#1216 2013-03-08 13:53

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok! Tudtok olyan kötszert ajánlani amivel lehet menni strandra ? Hasi sipolyom van.

Nincs jelen

 

#1217 2013-03-08 13:55

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Haskötõ gumiból, vagy valami. Ilyen létezik?

Nincs jelen

 

#1218 2013-03-08 14:40

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Volt itt valaki, aki sztómazsákot ragasztott fel a sipolyára! Ki kellene próbálnod! Azzal lehet menni strandra!

Nincs jelen

 

#1219 2013-03-08 18:05

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszi! Sztómazsákot gyógyszertárban lehet venni?

Nincs jelen

 

#1220 2013-03-08 18:13

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia mendi!

Én inkább gyógyászati segédeszközben nézném meg; létezik az a haskötõ - olyan lyukas géz ami elégg tágul :) valami ilyesmire gondolsz?
Nekem is volt rátéve sztómazsák a sipolyra, szóval járható út.

Nincs jelen

 

#1221 2013-03-08 18:15

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

+jut eszembe, van olyan tapasz is ami egy nagy, hosszú alakkal bír és azt vágtam ketté - benne szén volt =elveszi a szagot. Nem tudom sajnos a nevét ..

Nincs jelen

 

#1222 2013-03-08 22:08

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Mendi! Gyógyászati segédeszköz bolt, vagy a kórházban a sebészeten a sztómásnõvér! De ha írsz nekem e-mailben egy címet, postázok neked egy pár darabot, hogy kipróbálhasd!

Nincs jelen

 

#1223 2013-03-08 22:22

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Ó de drága vagy, köszi szépen, küldöm a címet.

Nincs jelen

 

#1224 2013-03-09 11:15

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Oké, várom!

Nincs jelen

 

#1225 2013-03-09 12:36

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Tegnap este nem kaptad meg a címem, pedig elküldtem.

Nincs jelen

 

#1226 2013-03-09 12:48

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Nem!!! De nem kapok innen semmi értesítést, már jeleztem is! Most írok neked én, válaszolj arra, de ha így sem sikerül akkor szólok a Kapitánynak és akkor meglesz!

Nincs jelen

 

#1227 2013-03-09 12:50

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Nem tudok írni az e-mailre! Írj ide: eriki kukac chello pont hu
Azóta már írtam!!!!!

Szerkesztette: eriki (2013-03-09 12:55)

Nincs jelen

 

#1228 2013-03-10 11:00

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Mendi! Még nem kaptam meg a címedet, írtam újból levelet! Ha már nem aktuális, akkor elnézést a zavarásért!

Nincs jelen

 

#1229 2013-03-10 11:19

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia! Képzeld el már 3-szor is elküldtem, még a facebook oldaladra is. Küldöm ismét. Én is csak nézem, hogy nincs válasz-nincs válasz. Akkor ezért nincs.

Nincs jelen

 

#1230 2013-03-10 11:39

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Na megoldódott, de nem kaptam az FB-sem semmit, pedig ott is jó lett volna!

Nincs jelen

 

#1231 2013-05-18 16:32

evolv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok ! Vagy üdv mindenkit a klubban.  Én egy elég sokat sportoló, fiatal siú vagyok. 2011 augusztusban, teljesen tünetmentesen elkezdett fàjni a fenekem, zsibbadós érzés volt. A pancser haziorvos ajànlàsàval betadinnal tisztitottam, persze hogy nem volt hatasa. Elkezdett a hömersékletem nöni, folyton höemelkedesem volt. Kiderült a tàlyog jelenléte. Elmentem egy magàndokihoz, mert a sürgin nem akartak felvenni. Aki helyi erzestelenitéssel (nem kicsit orditottam ) felvàgta. Valami oktol vezerelve nem a talyog helyén , de ezt nem értettem, könnyebb volt valamivel. Csak teltek a hetek 4 kb, es nem volt valtozas, folyamatosan ürült, de nem gyógyult. Viszont szekeles utan, napi 1 volt csak, a zaroizmom gorcsosem összerandult, se ki se be. A talyog betokosodva, àtmarta a zároizmom. Igy felvettek a korhazba, es megmutottek, kaptam 2 heget, tehat osszesen mar 3 volt. Es egy demmert, ami egy gumicsok a sipolyban, es szepen ketteszelte a zaroizmom. A teljes hegesedes, tobb mint egybevig tartott. Durva volt. A korhazbol hazaterve, elkezdodott, napi 15-25 kaki, foleg nyàlka. Bàr egy zacskocsipsz, 2 óra alatt àt ment rajtam. Szoval elkuldtek tükrözesre, kiderült a krón. Végül is a crón nem para, ha nem làngolna testedben, de a végbelem a mai napig fàj. Jelenleg van egy W alaku heg a fenekemen, egy sipolyom, amibe 3 hete raktak egy fonalat. Ill szerintem egytàlyogom is, mert mindig erzek egy duzzanatot a farpofamon. Majd a kismedences MR kideriti. Amiket most szedek :pentasa +klion.
Ha minden igaz lesz egy kezelesem TNF alfa antitesteket kapok valamikor, bàr nemtom mi az.

Engem bàrmi érdekel ami a sipoly, tajog , crohnnal kapcaolatos.

Ha végigolvastad akkor köszi.

Nincs jelen

 

#1232 2013-05-18 17:10

tamaskati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Kedves Evolv! A chipset felejtsd el! Szomorú,de így van! Igaz,nekem colitisem van,de ugyanaz a kettõ,csak az egyik a vékony,a másik a vastagbélen van. Chips,Cola,tartósítószeres szalámik(még a szárazak esetleg jók,de parizer és hasonlók kizárva),vagy  a festékes dolgok ki vannak iktatva az étrendembõl! Nagyon kevés szénsavasat (csak ha nagyon megkívánom,néha 1 pohárral)iszom,füstölt hús,szalonna és társai felejtõsek! Így megvagyok, már 17 éve vagyok beteg. Csak föl kell javítani az állapotot,addig szigorú diéta(jót tesznek a gyógyteák,végbélre,vastagbélre kifejezetten jó az "orvosi kálmos" teája. Édességet is mellõzni kell,ha lehet,mondjuk néha már akár egy tábla csokit is megehetek baj nélkül,de általában müzliszeletet eszem. Kenyér-természetesen teljes kiõrlésû! Így megvagyok! Aktívan dolgozom,házimunka,kert,méhészkedés-minden játszik :) Errõl jut eszembe:sokat gondolkodtam azon,hogy én a méhészkedés gyanánt rengeteg mézet eszem-na nem étkezésre,csak úgy kényszerbõl nyalakodom-lehet,hogy ez is segít,hogy ilyen jó állapotban vagyok. Betartom amit az orvos írt,s szedem a gyógyszert. Tegnap írtam róla,hogy mi történt amikor nem szedtem. Szedni kell! És bele kell törõdni,hogy ezzel együtt kell élni! És LEHET(!) együtt élni vele! Jó érzés amikor a gasztroenteorológusom a szokásos 2 évenkénti tükrözés alkalmával azt mondja,hogy "Ez igen! Mindig ilyen colitiszes belet szeretnék látni! :) " Eredményes javulást kívánok! És föl a fejjel!Ne hagyd el magad! Ez mindennél fontosabb! Üdv.:Kati

Nincs jelen

 

#1233 2013-06-16 15:01

gashajnal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

SZiasztok!Uj vagyok itt de mivel nem reg volt egy tajog mutetem,es utanna kialakult a sipolyom ugyerzem sajnos itt a helyem.Sajnos en nem Magyarorszagon elek,de magyar allampolgar vagyok,itt ahol mutottek a varos legjobb orvosanal,sok infot nem kaptam csak hogy ez kiujjulhat meg es lehetnek ujabb mutetek ennyi.De azt nem gondoltamhogy fiatalon gennyes budos trutyoval kell egyutt elnem ezentul.Nagyon el vagyok keseredve,gondolkodom egy siploly muteten de azt hiszem inkabb budapesten ,de ahoz meg gyujtenem kell.Nem tudom hogy chron beteg vagyok e a sebeszem nem mondott semmit,vegbelrepedes miatt alakult ki a betegsegem,nem fogyok,nemmegy a hasam stb...en remenykedem hogy a tudomany csak talal majd valamit:(http://www.hazipatika.com/taplalkozas/a … 1207154914

Nincs jelen

 

#1234 2013-07-04 12:39

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!

Valaki tud-e nekem információt szolgáltatni,hogy sipoly mûtét(végbél) után lehet-e szülni spontán vagy csak császárral? Minden választ  köszönök!

Nincs jelen

 

#1235 2013-07-04 15:29

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia,
lehet szülni :)
Két egészséges gyermeket szültem hüvelyi úton. (végbél sipoly és tályog mûtétem volt) :)

Nincs jelen

 

#1236 2013-07-05 14:50

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Babcsi!
Köszönöm a válaszodat!
:)

Nincs jelen

 

#1237 2013-07-16 16:14

zolika87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

sziasztok,

én 3 hete lettem mütve tályoggal, és az utolsó vizsgálatnál kiderült hogy kialakult a mûtét helyén egy sipoly járat amit szintén mûteni kell, van valakinek hasonló tapasztalata? igazából félek nekimenni mert olvastam hogy a sipoly újra kialakúlhat, vizsont így se maradhat, barátnõm meg félt hogy addíg míg meg nem mûtenek valami nagyobb bajom lesz.

köszi elõre is a támogató hozzászólásokat.

Nincs jelen

 

#1238 2013-07-16 17:44

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia zolika87!

Ezek a sipolyok, tályogok nagyon kis makacs dolgok sajnos :(   nálam vártak x idõt de mûtét lett a vége. Tehát ha olyan rossz a helyzet és azt mondták, hogy mûteni kell - akkor az a legjobb ha megmûtenek mielõtt nagyobb gondot okozna. Sajnos mást nem tudok neked ezzel kapcsolatban mondani.
Reméljük hamar túlleszel rajta és minden rendben lesz!

Nincs jelen

 

#1239 2013-07-17 09:19

zolika87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

köszönöm szépen válaszod, azt meg tudod még esetleg mondani hogy most én augusztus 23-ra kaptam idõpontot elvileg akkor mûtenek, ez a sipoly el tud esetleg bennem fertõzõdni vagy valami kárt tud csinálni? gondoskodok rólla minden nap hogy rendbe legyn, 2-3x cserélek kötést és betadinnal is kenegetem. és ha lehet inkább augusztus végén mûtettném meg mert addig lenne egy pár fontos munkám és úgy szeretnék eljönni hogy mindent rendbe tudok.

Nincs jelen

 

#1240 2013-07-17 09:41

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia!

Nagyon jól teszed, hogy cserélsz és betadinozol - mást nagyon nem is tudsz tenni. Még egy hónapot vársz durván, szerintem nem lehet probléma viszont ha azt tapasztalod, hogy rosszabb lett akkor menj csak be a kórházba! Hõemelkedés, láz is elõfordulhat. Nekem is betadinos öblítés volt, semmi más.
Az aug.23 szinte már hónap vége?! Tehát ne halaszd, fõleg ha már van idõpontod; próbálj meg mindent elintézni a kórház elõtt. Hol van a sipolyod egyébként? Has? És a tályog hol volt?  hogy vagy amúgy?

Nincs jelen

 

#1241 2013-07-17 09:56

zolika87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

nekem a fenekem között volt a végbél nyílástól kb5 centire fentebb. tályog is itt volt és most a helyén van a sipoly. amúgy jól vagyok, panaszom nincs max annyi hogy kellemetlen a váladék ami jön a sipolybol, de már egészen hozzászoktam. kicsit amúgy félek a mûtéttõl, mert azt mondta a Sebészünk hogy valószinü hogy a sipoly egészen a gerincemig ment.

Nincs jelen

 

#1242 2013-07-22 14:41

Timi1313
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok.
Elmesélem én is a történetemet, hátha tudok valakinek segíteni. 19 éves vagyok. 18 éves koromban (tavaly) augusztusban belázasodtam....elõször azt hittük hogy csak egy egyszerû megfázás vagy valami vírus mert semmi más bajom nem volt csak a 39-40 fokos láz és semmivel nem tudtuk levinni. Elmentem egy hét után a háziorvosomhoz aki elküldött egy vérvételre, mikor elmentünk a vérvételre már szinte járni sem tudtam annyira legyengültem a láztól. Aznap este anyukámék bevittek a kórházba és kiderült, hogy nagyon rossz a vér eredményem és bent kell maradni. Akkor már tudtam, hogy valami a fenekem körül van mert éreztem hogy fáj és ülni sem nagyon tudtam rajta. A kórházban össze-vissza vizsgálgattak hiába mondtam hogy a fenekem fáj csak gyomortükrözésre küldtek el és további egyszerû vizsgálatokra. Amikor minden negatív lett mondták, hogy most már a csontvelõ minta segíthet majd abból kiderül biztos h mi a bajom. (Ismétlem,hogy hiába mondtam hogy más baj van) Másnap reggelre (ez egy szombati nap volt) egy 2 ökölnyi nagyságú tályog kijött a fenekemen. Hétfõn azonnal átvittek a sebészetre és rögtön megmûtöttek. Nagyon-nagyon rosszul voltam akkor már. Gerinc érzéstelenítéssel mûtöttek plusz kértem kábítót szóval nem voltam magamnál a mûtét közben sem. Semmit nem éreztem nem fájt. Másnap mikor felébredtem megláttam, hogy egy nagy csõ lóg ki belõlem. Nagyon megijedtem de mondták hogy ez normális ezen keresztül ürül a váladék....Körülbelül 3 hétig volt bennem ez a csõ addig minden nap betadine-os átmosás stb. Nagyon nehezen viseltem és borzasztóan fájt. Mikor kivették a csövet utána is folyamatosan jártam kontroll vizsgálatokra és 2 hónap múlva kiderült, hogy újra mûteni kell, mert sipoly alakult ki belõle.Januárban ismét megmûtöttek. Most július van és még mindig folyamatosan járok kontrollra meg gumi szorításra mert még mindig nem vették ki a gumit és nem is nagyon akar gyógyulni. Ha valakinek van ilyen tapasztalata legyen szíves írni, hogy ez normális-e hogy ilyen lassan gyógyul vagy valami komolyabb baj lehet a háttérben. (És az elõzõ hegem ahol a csõ volt az sem gyógyult be normálisan)

Nincs jelen

 

#1243 2013-07-22 15:29

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia ez elég kellemetlen dolog és marha  makacs ha nincsen változtatás a kajákon az is lesz
a mûtét az segít de ha nem váltasz és nem hagyod el azokat amik kiváltják visszajön megint
itt is van segítség :


http://www.arsmedica.hu/vegbelsipoly-mu … kepek.html


sok sikert .
nekem sikerült mindent kijavítani de marha nagy tortúra volt és végül kellet az életmód váltás is nekem ....de szerencsére minden rendbe jött..tehát nem feladni !
Sok sikert sikeres gyógyulást

Nincs jelen

 

#1244 2013-07-22 16:21

zolika87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

szia, ez elég rosszul hangzik, engem miután a tályoggal megmütöttek összevarták és úgy takarították a váladékot hogy az orvosom egy lyukon kinyomta folyamatosan, ami nem igazán volt egy kellemes érzés 10-15 percig nyomkodott de a végére olyan voltam mint aki a medencébõl szabadult, a sipoly sajnos nekem is megvan, és pont ettõl félek amit most te is írsz hogy nagyon lassan gyógyul majd. nekem most nincs a mûtét helyén semmi bedugva csak betadinnal takarítjuk, a hideg is kizár attól hogy csöveket meg mindenféle cuccokat dugdossanak belém :S

Nincs jelen

 

#1245 2013-07-22 17:06

Richard
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok,

ma regisztráltam. Látom, elég ritkán frissül a topic, mindenesetre leírom a helyzetem, amivel kapcsolatban örömmel venném nálam tapasztaltabbak véleményét javaslatát.

2006 óta vagyok Crohn beteg. Azóta összesen 8 mûtétem volt, mindenféle (resectio, stoma, stoma-zárás, aztán megint resectio és resectio...). A MÁV Kórház gasztroenterológiáján (Biosphera) kezel Dr. Schäfer Eszter. A 7. mûtétemet (resectio) Dr. Lestár Béla csinálta, a 8-nál (tályog megnyitás) csak asszisztált.

Ez a tályog egyelõre még nem múlt el, a köldököm melletti vágáson keresztül még mindig váladékozik, ürül. Már 5 hét telt el a legutóbbi mûtétem óta. A kontrollon azt mondta két sebész is, a tályog nem kommunikál a béllel, tehát nincs perforáció. Viszont a tályogból hol sárga, hol zöld (ez eddig "rendben"), hol barna váladék is ürül.

1. A barna váladék lehet széklet vagy a genny képes ilyen színû is lenni?

2. Ha a váladék, genny darabos, szemcsés, akkor az "normális" kísérõjelenség?

3. Ha fennáll a bélperforáció, van-e valamilyen (bármilyen) mód arra, hogy az mûtét nélkül jöjjön rendbe?

Nem érzem ugyanis meggyõzve magam arról, hogy valóban nincs kapcsolat a bél és a hasi tályog között. Holnap lesz egy hasi ultrahangom, utána egy ct-m, ami mindezt egyértelmûbbé fogja tenni.
Ami mondjuk a bélperforáció ellen szól, hogy: nincs lázam, jó a közérzetem, jó az étvágyam, nincs súlyvesztésem, normális mennyiségû a székletszámom (3-4/nap), nem vagyok fáradékony (sõt).

Szóval, van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, meglátása? Hálás lennék minden hozzászólásért.

Köszönettel: Ricsi

Szerkesztette: Richard (2013-07-22 17:12)

Nincs jelen

 

#1246 2013-07-22 17:56

Timi1313
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Hát engem össze sem varrtak egyik mûtétem után sem...mondjuk az elsõnél fontos is volt hogy ne mert volt egy seb ahol a csõ volt (olyan 10-12 cm-es) csõrõl beszélek, plusz volt egy teljesen nyitott, babérlevél alakú seb ahol kivették a tályogot és úgy tisztították, hogy a csövön keresztül fecskendõvel benyomtak betadine-t és a másik (babérlevelû) seben meg kifolyt....ha meg nem folyt ki akkor felcsípték újra...két héten keresztül minden nap körülbelül. Nem megijeszteni akarok senkit csak saját tapasztatalom leírom hátha valakinek segít és ha valaki is valami bajt érez azonnal orvos ne érezze cikinek mondjuk az aranyeret vagy stb....mert ez sokkal rosszabb mondjuk nekem azt mondta az orvosom, hogy ezt sehogy sem lehetett volna elkerülni (normálisan tisztálkodom mindig foglalkoztam magammal stb. szóval ez elkerülhetetlen nagyjából. :( Bár azt még mindig nem tudom, hogy ha idõben megmûtenek és nem gyomortükrözésre meg fogászati vizsgálatra küldenek akkor is ekkora baj lett volna-e belõle.

Nincs jelen

 

#1247 2013-07-23 22:51

Erus86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok,

Édesapám kapcsán írok ide, és nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra. Apum 2012 májusában kapott vékonybél sztómát daganatos megbetegedés miatt. Kemo terápiára is járnia kellett, eddig 12 kezelést kapott, amelyet most felfüggesztettek, ugyanis tályog képzõdött a fenekén kb. 6 hete és még mindig tisztul. A háziorvos beküldte az ügyeletes sebészetre, de ott nem nyitották meg, mondván, hogy majd kifakad. Akinek van ilyen irányú tapasztalata, kérem írja meg, hogy neki mennyi ideig gyógyult a tályog és mennyire viselte meg a szervezetét ez a gyulladásos góc? Apukám jelenleg ágyban fekszik, nagyon gyenge, alig van étvágya. 07.25-én kell mennie a következõ CT-re, majd pénteken befekszik a kórházba, hogy vért kapjon, illetve, hogy infúzióval egy kicsit felerõsítsék, mert sajnos nagyon vérszegény is. Ráadásul a jobb csípõjében kopást és csontritkulást állapítottak meg.
Nagyon bízom benne, hogy meg fog erõsödni.

Nagyon szívesen fogadom a tapasztalatokat, tanácsokat.

Üdv:

Erus86

Nincs jelen

 

#1248 2013-07-24 07:18

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia!

Nem kellett volna új topicot nyitni - felette(d) kettõvel ott van: Élet sztómával ezenkívül van még egy másik topic is: alatta(d) Sipoly, tályog.

A legjobb az lenne, hogy ezekbe beleolvasol és fogod látni sok mindenki tapasztalatát.

Nincs jelen

 

#1249 2013-07-24 09:03

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Sipoly, tályog...

Köszönjük Martika,

máris áthelyeztem ebbe a topikba Erus86 topik-indítóját!

Reméljük megtalálja õ is.

Nincs jelen

 

#1250 2013-07-24 20:17

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Robur írta:

Köszönjük Martika,

máris áthelyeztem ebbe a topikba Erus86 topik-indítóját!

Reméljük megtalálja õ is.

Köszönöm :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB