#251 2007-10-09 19:16

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

köszi a válaszokat!

Nincs jelen

 

#252 2007-11-12 12:12

meszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!

Azt hiszem nekem is sipolyom van sajnos,de azon kívül,hogy folyamatosan váladékozik semmi bajom nincs vele. Ha más tünetet nem okoz akkor szerintetek muszáj elmenni vele orvoshoz?Lehet rosszabb is?Nagyon örülnék,ha nem kéne vele orvoshoz mennem,mert nagyon félek.

Nincs jelen

 

#253 2007-11-12 12:17

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

ha nem akarsz nagyobb bajt belõle, akkor azt mondom muszáj

nem írtad, hogy hol van sipolyod, nem tudjuk a betegséged, így látatlanban csak annyit tudok mondani, hogy nézze meg orvos, õ látni fogja, hogy kell-e kezdeni vele valamit. Hiába nem okoz problémát, a váladékozás magában már probléma, sipolyból könnyen lesz tályog, stb. Ráadásul lehet, hogy gyógyszeresen is tud rá hatni az orvos (nekem pl. Klion nagyon szépen rendberakta), de az is lehet, hogy nincs mese és meg kell mûteni

szóval sztem ne játsszál vele

Nincs jelen

 

#254 2007-11-12 13:01

Tina30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok! Tina vagyok,azt hiszem én is crohnos vagyok,legalábbis az orvos erre gyanakszik,nemsokára megyek tükrözésre,és utána mûtik a sipolyomat,és nagyon félek,mind a kettõtõl. Volt valakinek olyan sipoly mûtét,amikor madzagot fûztek át a járaton? ha igen, írjátok meg légyszi,hogy milyen volt.

Nincs jelen

 

#255 2007-11-12 13:14

meszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszi a választ!Régebben wc-zésnél nagyon fájt és vérzett is,de szerintem az inkább aranyér volt.Aztán a fájdalom egy idõ után elmúlt és csak a csomó maradt ott.Pár hónapja kezdett el váladékozni és egy repedést látok csak,olyan mintha a csomó repedt volna el.Eleinte kicsit jobban váladékozott,most már nem annyira.A csomó pont a végbélnyílásnál van.Azt hiszem várok még 1-2 hetet,aztán ha nem változik,akkor elmegyek orvoshoz.

Nincs jelen

 

#256 2007-11-12 13:37

Tina30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia meszi! Szerintem mindenképp menj el orvoshoz,mert nekem is igy kezdõdött,és én is reménykedtem,hogy elmúlik,vagy legalábbis nem rosszabodik,mostmár két sípoly nyilásom van,és iszónyuan fáj,szóval szerintem ne várj vele.

Nincs jelen

 

#257 2007-11-12 13:46

meszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Neked mennyi idõ után kezdett fájni?És mennyi idõ után jött ki a második?Leginkább attól félek,hogy csak rosszabb lesz ha hozzányúlnak.Volt már olyan akinek rosszabb lett?Vagy széklettartási gondjai lettek?Most eléggé megijedtem,azt hiszem beadagolom a családnak és a páromnak:( Eddig nem akartam nekik elmondani ne izguljanak feleslegesen na meg nem is kellemes errõl beszélni.A vizsgálatok mennyire fájdalmasak?

Nincs jelen

 

#258 2007-11-12 15:13

Tina30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Nekem az elsõ nagyon fájt,azt hittem aranyér,ezért otthon gyógyitgattam,de nen múlt el,sõt egyre jobban fájt,elmentem a sebészetre, a vizsgálat nem fájt,utána pedig érzéstelenitettek,az már más kérdés,hogy mégegyszer fel kellett nyitni,mert az elsõnél nem pucolták ki rendesen, utána nem fájt,de váladékozott,kb 8 hónapig,és most jött ki a második,de ez most nagyon fáj,ugyhogy elég gyorsan eljutottam a dokihoz.

Nincs jelen

 

#259 2007-11-12 18:01

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia meszi!
Sajnos amit írtál az pont olyan mint nálam volt..én is azt hittem aranyér, vettem krémet kb két hétig vártam el mentem sebészetre. Kaptam másik krémet, kúpot és mondták hogy belsõ aranyér. Majdnem két hónapig is el tartott mire én kezdtem gyanakodni, hogy ez valami más. Kerestem egy másik sebészt, és õ azonnal mondta, hogy ezeket a csomókat csak mûtéttel lehet el távolítani. Ekkor már annyira be volt gyulladva, hogy hõemelkedésem volt állandóan,  és sírni lett volna kedvem a wc-n... Altatásban mûtöttek, és el kell mondjam utána már kevésbé fájt mint elõtte. Ezek után derült ki a szövettanból, hogy ez Crohn elsõ tünete volt. Szerintem nem érdemes várni jobb ha meg nézeted!

Nincs jelen

 

#260 2007-11-12 18:37

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Nekem is van megint tályogom (végbél), már századszor legalább, pedig szept. elején mûtöttek vele. Megint feltelt, most megpróbálom meggyógyítani kamillás ülõfürdõvel, azt a doki is mindig szokta ajánlani, mielõtt vág.
Az lenne a kérdésem, hogy körömvirágos ülõfürdõt is lehet venni? Csak mert az is gyulladáscsökkentõ hatású.
Köszi!!

Nincs jelen

 

#261 2007-11-12 20:08

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Agica01!
Kamillást szoktam én is, de a körömvirágot is mondták már, hogy jobb mert nem szárít. Én ilyenkor Kliont szoktam kapni a dokitól 1hétig 3x1-et. Az azonnal rendbe rak. Betadinos vattával való törölgetés is használt nálam.

Nincs jelen

 

#262 2007-11-12 21:36

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszi Nita, mindenképp megpróbálom. Meg a Kliont is.
Amúgy a körömvirágteának -ha iszom-  enyhén kesernyés íze van? Vagy csak nem jó csinálom?

Nincs jelen

 

#263 2007-11-13 17:37

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Nem tudom, hogy csinálod én 1csészébe 1kanállal teszek, mézzel iszom nem érzem keserûnek. Lehet sokat tettél bele? A Klion azért, az orvossal beszéld meg!!! Jobbulást!

Nincs jelen

 

#264 2007-11-13 18:38

Pampula
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Tina.
Nekem volt ilyen mûtétem . A célja ennek a mûtétnek,hogy egyenesen hozza ki a járatot a fonál mentén amit befûznek. Nekem azt mondta az orvos ,hogy minden rendben most már ezzel kell élnem és a madzag bent maradhat amíg élek .Ekkor akadtam ki.Aztán kaptam Remicade-t ami meggyógyította.A fonalat természetesen kihúzták.
Üdv: P

Nincs jelen

 

#265 2007-11-14 21:53

meszi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszönöm a válaszokat!Már rászántam magam,hogy elmegyek egy vizsgálatra,de azt hiszem csak januárban sikerül.Remélem addig nem rosszabbodik.Azt vettem észre,hogy már alig váladékozik,persze ez nem jelent semmit.Viszont hõemelkedésem elég régóta van.Az meg szintén nem normális.Még nem igazán ismerem ezt a betegséget,úgyhogy lenne pár hülye kérdésem. Ha esetleg el kell távolítani bélbõl egy szakaszt,akkor annak van valami következménye?pl. széklettartási gondok?Milyen esetben kell sztómát alkalmazni?Ennél a betegségnél mennyire gyakori?Elõre is köszönöm a válaszokat!

Nincs jelen

 

#266 2007-11-15 12:52

Tina30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Pampula! Köszi a választ! Igy nem tûnik olyan borzalmasnak,neked altatásban huzogatták a madzagot? És miután meghúzták nem fájt? Nekem még lehet,hogy ebben az évben megcsinálják,csak elötte a dokim ragaszkodott a tükrözéshez,mert crohnra gyanakszik,sajnos én is,a tünetek alapján. Üdv:Tina

Nincs jelen

 

#267 2007-11-15 20:01

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Meszi!

Szerintem olvasgasd végig a topikok nagy részét, teljes körû "kiképzést" kapsz! :D De tényleg...

Téda

Nincs jelen

 

#268 2007-11-16 11:59

borsodi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!

Dermoid cisztám volt, és nagyon nem akar helyrejönni,  már több mint 10 hónapja.
Elvileg kiszedtek mindent, de van egy kb. 10 cm-es kutaszolható járatom, és nem tudok normálisan ülni.
A varrás tetejénél meg begyullad néha.
Már nagyon unom, valaki tud mondani valami bíztatót?
Elõre is köszi!

Nincs jelen

 

#269 2007-11-18 12:25

zsuzsmuzs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Ágica:próbáld ki a kamillás beöntést!Nem tudom,a tályognál segít-e,de nálam a sipolyon nagyon sokat javított;most úgy érzem, arra is van esély,hogy begyógyuljon.

Nincs jelen

 

#270 2007-11-18 18:41

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

OK köszi, mindenképp megpróbálom, bár már nem bírom és kedden elmegyek a sebészemhez. Remélem, felvág ambulánsan és nem kell befeküdnöm, nagyon félek tõle hogy ott kell maradnom a kórházban. :(

Szerkesztette: Agica01 (2007-11-18 18:41)

Nincs jelen

 

#271 2008-01-15 14:41

gergoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok...

hm.. olvasva, hogy mennyi embernek van hasonló betegsége, mint nekem...
nem is tudom... túl sok boldogsággal ez sem tölt el :)   mert látom, hogy ez a sipoly macera nem egy könnyen-gyorsan gyógyuló dolog...
bár nekem Crohn betegségem hála IStennek nincsen...
de ez a sipoly van..és rémesen tud fájni... 
és nem tudom elképzelni, hogy ezeket a fájdalmakat hónapokig, hogy fogom elviselni...
de remélem (naívan?) hogy talán csak a beígért 1,5 hónapig tart majd... :(

Nincs jelen

 

#272 2008-01-24 16:30

Tina30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok! Hát eljött a tervezett mûtét napja,február 4.-én,több mint 1 év szenvedés után megszabadítanak a sipolykámtól. Bár mostanában nem rakoncátlankodik,de mindenképp zavaró. De azért félek,hogy mi lesz,ha felébredek az altatásból,mennyire fog fájni.

Nincs jelen

 

#273 2008-01-24 19:12

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

szia Tina!
nyugi, nem vsz hogy fájni fog, mert tele leszel fájdalomcsillapítokkal, sõt kellemes lesz, olyan mintha be lennél tépve:)
(nekem nyáron volt egy sipoly mûtétem, tapasztalatból beszélek)

szval csak lazán!

üdv:árpi

Nincs jelen

 

#274 2008-01-30 18:11

Tina30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Árpi! Köszönöm a nyugtatást,neked milyen mûtéted volt? nekem valami madzagot tesznek be,és azt csomózgatják majd,és nem altatásban,hanem gerinc közeli érzéstelenitésben. Azóta beszéltem az orvossal,és azt mondta,hogy nem akkor fáj majd,ha felébredek,hanem az elsõ nagy dolognál,ne haragudj,hogy ilyet kérdezek,de nálad ez hogy volt,tényleg annyira fájdalmas? Szia:Tina

Nincs jelen

 

#275 2008-01-30 18:24

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Tina30: nekem már legalább 5 ilyen mûtétem volt és mindig paráztam, hogy fájni fog, de sohasem fájt igazán. Teljesen kibírható. Én már másnaptól mozogtam, persze ülni nem tudtam, de az is hamar eljött.
a kórház után egy hétig voltam otthon, utána már mentem is dolgozni. Szóval, fel a fejjel, nem lesz semmi baj.

Bendimama

Nincs jelen

 

#276 2008-01-31 16:45

Tina30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Bendimama! Köszönöm a megnyugtató választ! neked miért volt ilyen sok mûtéted? Én azt hittem,hogy ez valamennyire végleges,és a mûtét után már nem jön vissza. Tévedtem?     Tina!

Nincs jelen

 

#277 2008-01-31 18:55

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

szia Tina!
ha jól értelmezem a végbél mellet van egy sipolyod és azt fogják mûteni, ugye? ha a helyedben lennék én mindenképpen próbálnék valami mást, persze ezt már a tapasztalataim mondatják velem...
nem riogatás végett, ez történt: régebben még 13 éves koromban engem is sajna 5ször mûtöttek a csomózgatós módszerrel, aminek köszönhetõen tönkrevágták a végbelemet, hogy milyen fájdalmak voltak utána/elõtte stb arra már nem emlékezem (csak a szépre emlékezem!) de a lényeg hogy csináltak a dokik egy szép kis széklettartási problémát--ebbõl kifolyólag ki kellett vezetni a vastagbelemet--colostama-m van..ennyi, azér pozitív vagyok:)

FEL A FEJJEL ÉS CSAK POZITÍV GONDOLATOKAT!
LEGJOBBAKAT
árpi

Nincs jelen

 

#278 2008-01-31 19:12

bendimama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Tina!

Nekem sok sipolyom volt és ezzel a módszerrel tudják megakadályozni, hogy még több legyen, amitõl a végbél elveszítheti a rugalmasságát és sztómát kell csinálni. Most már csak 2 van és egész normális a váladékozás, azt a mûtétet évrõl évre el kell végezni. Nekem mindig a Dobó doki csinálja a Margitban.
Én úgy tudom, hogy ez addig nem szûnik meg, amíg a bélben nem történik valami. Nem akarok hülyeséget mondani, de edig még sohasem mondták azt, hogy az el fog múlni, már majdnem 10 éve ezzel élek.
Volt már rosszabb is pl: mikor állandóan begyulladt, de a terhességem óta egész "jó". Már ha ezt lehet jónak nevezni.

Fela fejjel, minden rendben lesz. Majd gondolok rád!

Szerkesztette: bendimama (2008-01-31 19:14)

Nincs jelen

 

#279 2008-02-01 19:35

Tina30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Hát most nem nyugtattatok meg,a doki nagyon bizakodó,de biztos nem fogom engedni,hogy 1-nél többször mûtsenek,mert igazából most sincs vele problémám,utóljára novemberben volt begyulladva,azóta nem is érzem,csak a közérzetem rossz,mert tudom,hogy ott van. Köszömöm,hogy adtatok egy kis felvilágosítást,olyan kevés emberrel tudok errõl beszélni,sokan nem is imerik ezt a betegséget,és szerintem az orvosok közûl se mindenki.     Tina!

Nincs jelen

 

#280 2008-02-03 20:00

tibby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

úgy látom sikerült a regisztrációm így leírhatom tapasztalataimat a sipolyról,htha segítek vele másoknak.Nem vagyok sem IBDs, sem Colitises egyszerûen csak olyan elképesztõen makacs székrekedéssel küszködtem 2004 tõl ezidág ami miatt a vastagbelem folyamatos gyúlladástól szenvedett.Tavaly májustól kezdve olyan végbél és hasi fájdamakkal kínlódtam, hogy napokig nem tudtam lábra állni.Orvostol orvosig jártam gasztroenterológia sebészet de senki sem tudott segíteni a problémámon . Minden vizsgálat azt mutatta,hogy makk egészséges vagyok. a sebész azért megállapított 3 belsõ aranyeret amibõl egyet meggyûrûzött. a fájdalmaim ezután fokozódtak mignem egy hatalmas végbél tályog alakult ki.Szeptemberben azonnal megmûtöttek vele na az utána következõ 1 hónap egyenlõ volt a HORRORAL!!! a tályog a horror ellenére sem akart tisztulni Így novemberre 2 végbél sipoly alakult ki.a sebész azt mondta ezt mûteni kell de mivel év vége van így nem csinálja meg.ekkor jött a z elkeseredésbõl alakult fordulat amikoris egy termgyógyászhoz  fordultam,aki a következõket ajánlotta: npi 2 ször fél óra körömvirágos ülõfürdõ   napi 1 liter körömvirág teát meginni és napi 3 macskakarom kapszulát bevenni. én ezt a kúrát folytatom kb másfél hónapja,és csodák csodája kitûnöen érzem magam és BEGYÓGYULT a sipolyom amire a sebész azt modta hogy mûtét nélkül soha nemfog  BOCS a hosszú szövegért de úgy gondolom hasznos dolgokat írtam. lényeg a lényegben a körömvirágot minden sipolyosnak ajánlom!!!!

Nincs jelen

 

#281 2008-02-07 16:40

Tádé
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Májusban lesz egy éve, hogy beteg vagyok, egy tályoggal kezdõdött, amirõl azt hittem, hogy aranyér, de mikor már elviselhetetlen volt a fájdalmam és 39 fokos lázam volt 4 napja, tudtam, hogy vmi gáz van. megmûtöttek azonnal, kb 2 hónap múlva tudtam meg hogy sipolyom van szépen kiterjedt járatrendszerrel. akkor még nem estem kétségbe mert fogalmam sem volt mi ez, mára már elfogyott a türelmem, 3-szor mûtöttek, már azt gondoltam vége, de újabb sipolynyílás alakult ki a régi mellet.jelenleg 2 madzagom van most elõször hangzott el az orvosom szájából, hogy Crohn beteg vagyok, most már érzem , hogy ez nem lesz túl gyors folyamat. pedig nagyon bíztam benne. Félek! Mi ez az egész! Új párkapcsolatom van, szeretnék kisbabát de így nem tudom, hogy vállalhatom e. Tud ebben valaki segíteni?
Elõre is köszike!

Szerkesztette: Tádé (2008-02-07 17:30)

Nincs jelen

 

#282 2008-02-08 14:08

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Kedves Tádé,

Csak a sipolyokból állapították meg,vagy voltál már tükrözésen is. Az elsõ mindenképp az lenne.
Nekem is a tályoggal,sipollyal kezdõdött minden. 7 éve vagyok crohn beteg. Belenyugodtam a 4 db sipolyba, kezelgetem õket. És közben van férjem és gyerekeim (õket nem voltam még beteg mikor szültem).Szóval megy tovább az élet, és mindent meg lehet szokni. Elõször is tudd meg, hogy tényleg crohn beteg vagy-e.
Aztán léphetsz tovább. Fel a fejjel, jobbulást.
Üdv:Tünde

Nincs jelen

 

#283 2008-02-08 17:52

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!

Kb. 2-3 éve olvaslak benneteket, és még csak most volt merszem írni!
Próbálom röviden, de nem biztos, hogy menni fog!:-)
Kb 18 évesen (most 34 leszek), voltak különbözõ gondjaim gyomorfájás-hasmenés stb...,amikor csináltak egy vastagbéltükrözést (altatás nélkül), és azt mondták, hogy IBD - reflux-al keveredve.
Sokáig nem is volt gond, illetve voltak olyan idõszakok, amikor pár hétig hasmenésem volt, de semmi más tünet a gyengeségen kívül! Feküdtem a Lászlóban, de ott sem tudtak semmi érdekeset mondani!
2003-ben megszületett az elsõ lányom, és 3 hónapos volt, amikor hosszú ideig tartó lázas állapotom volt, hasmenéssel, fogyással, és ismét bevittek mentõvel a Lászlóba, akkor sem mondtak semmi érdemlegeset, azon kívül, ha nagyon rosszul vagyok, akkor zuhanyozzak!:-) Elég vicces!
Pár hónap múlva iszonyatosan fájt a popóm, már nem is mertem WC-re menni! Ajánlottak egy sebészt Gödöllõn, aki megvizsgált, és azt mondta berepedt az eggyik aranyerem, és meg kell hogy mûtse!
Igy meg is mûtötte, de akkor még senki nem tudta mi a helyzet! Már annyira fájt, hogy álmomban is imádkoztam, és akkor egy kollegám elküldött egy pesti doki nénihez, egy csodálatos emberhez, akit Csatár Évának hívnak!
Õ mikor rámnézett, egybõl azt mondta: sajnos Chron beteg vagyok! Szóval nem lett volna szabad megmûteni ennek a dokinak, mert nem hajlamos gyógyulásra. Kaptam rá gyógyszert Penasa, Salofalk, Klion, Cyprobay ettõl szupi lett a helyzet!
Mikor 2005-ben terhes lettem, sajnos tályog lett a popómon, és 6 hónapos terhesen 2x metszegettek az Orfiban, ne tudjátok meg mit éltem át nagy pocakkal! Azóta van egy sipolyom, ami szinte mindig váladékozik!
Nem tudom hová forduljak, ráadásul a Penasat 8 ezer forintért írja fel a dokim, mert nem tudok egyelõre 2 gyerkõc mellett kórházba feküdni kivizsgálásra!
esetleg tudnátok valami elérhetõséget adni valami jó dokihoz? Nagyon félnék egy mûtéttõl -nagyon rossz élményeim vannak! most ki is próbálom az egyik fórumozó receptjét - körömvirág, macskakarom!

ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú voltam, de annyira jó volt magamból kiírni!

köszike NETEK, hogy elolvastatok!

Nincs jelen

 

#284 2008-02-08 17:53

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Bocs, az "egyik" egy GY!:-)

Nincs jelen

 

#285 2008-02-09 19:19

Tádé
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Tünde!
Köszönöm a válaszodat, tükrözésen még nem voltam, eddig csak a sipolyról volt szó csak múltkor mikor kiderült az újabb sipolynyílás, kérdezte meg az orvosom, hogy volt-e már a családban crohn beteg, ebbõl gondoltam, hogy ez van , de persze hétfõn megyek újra vissza hozzá, akkor feltétlenül megkérdezem.
A gondom a gyerekvállalással az volt, hogy a dokim szerint még sorkerülhet mûtétre, és mivel altatásban mûtenek, gondolom a gyereknek az nem túl jó, de az idõ nagyon sürget, mert 40 éves vagyok.
Nem vagyok jártas ezekben a dolgokban. ezért is örültem ennek a fórumnak, hogy esetleg vaki tapasztalatból tud tanácsot adni.

Nincs jelen

 

#286 2008-02-09 19:27

Tádé
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Ja és még csak annyi nekem semmiféle hasmenés, fogyás tünetem nincs, "csak" a sipoly.
Most olvastam Sancsi üzenetét, na ez az amitõl félek, 6 hónapos terhesen a mûtõ asztalon!

Nincs jelen

 

#287 2008-02-09 20:22

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Tádé!
Azért nem törvényszerû, hogy terhesen mûtenek majd, biztosan nem kerül rá sor!:-) Egyébként engem nem altattak, és nem is kaphattam annyi lidocaint, mint egy "nem terhes" emberke! Azért kibírtam, és a terhességem többi szakasza gyönyörû volt!:-) Ne aggódj!

Nincs jelen

 

#288 2008-02-10 17:06

Hancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
megtudja nekem esetleg vk irni hogy mik a sipoly tünetei?(hogyha a nemi szervvel kötõdik össze.
elõre is köszi

Nincs jelen

 

#289 2008-02-29 08:20

Ercsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok, Mónitól kérdezném, ha elárulja, hol volt az a seb, 15 éves fiamnak van hasonló problémája, legalábbis a leírtak alapján., az orvosok nem értik, nem tudják, mi okozza a váladékozást, vérzést. A fiam gimnazista, nem árultuk el mi a baj, de felmentése van tesibõl (3 éves kora óta sportol), a barátai elõtt is szégyelli magát (tudom, nem tehet róla) csak jó lenne a végére járni. köszi, üdv.Csilla

Nincs jelen

 

#290 2008-03-18 14:47

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Úgy néz ki nekem is van hasfali sipolyom a varratomnál.A varrat meghízott és puha tapintásra látszik van benne folyadék de nem fakadt még ki.Korábban följebb volt egy két cm-el mire a doki azt mondta belsõ varrat okozza.Jövõ hónapban megyek a sebészhez addig vagy kifakad vagy nem.Fájni csak akkor fáj ha megynyomom.Férfi crohnosoktól kérdezném ti is éreztetek már olyat hogy a herétekbe sugárzik a fájdalom  és okozhatja ezt a crohn illetve lehet hogy sipolyka van kialakulóban? Ilyen szurkáló fájdalom ami nem jellemõ egész nap de többször is nekilát a drága.Bocs az intimitásért de hát ezért vannak a topikok

Nincs jelen

 

#291 2008-03-18 15:53

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

zolcsibal: nem feltétlen sipoly, lehet "sima" tályog is, viszont mutasd meg sebésznek mindenképpen, mert csúnyán elfertõzõdhet. nem kell félni, egy huszárvágással ambulánsan megnyitják, hogy kifakadjon és akkor már többet látnak belõle, meg akkor már jobban tudható, hogy mi ez, érezni meg abszolút nem fogsz belõle semmit, csak az érzéstelenítõ szurit

a másikhoz nem tudok hozzászólni :(

Nincs jelen

 

#292 2008-03-18 16:26

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Zolcsibal, ha  tályog ahogy balu mondja akkor még könnyebb is lesz ha kicsit megnyitják mert nem fogja belül feszíteni a gyulladás (magyarán a geny)

Nincs jelen

 

#293 2008-03-19 15:21

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Ma délelõtt meló közben kifakadt a "drága" úgy három borsónyi genny volt benne.Szépen szappannal lemostam és leragasztottam.Késõbb már csak savós lé jött belõle remélem minél gyorsabban begyógyúl mert volt már ilyen.

Nincs jelen

 

#294 2008-03-23 20:45

Barikad
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!

Nekem volt egy sipolyom, de nem a végbélnél, hanem a farokcsont alatt közvetlenül a bal farpofán, sajnos soká mentem el vele az orvoshoz, elõször felmetszettek, majd megoperáltak vele. Kiszedték, de nem akar gyógyulni, még mindig válladékozik, az orvos sem tudja, mitõl lehet, ráadásul mondta, hogy a hátsóm olyan alakú, hogy nem tud szellõzni rendesen, ezért lassú a gyógyulás. Már a seb háromnegyede összeforrt, ideje is volt tavaly július óta. De ami a legrosszabb, ma észrevettem, hogy a másik farpofámon is kezd lenni valamilyen duzzanat. Szerintetek ez is annak a jele, hogy kialakulóban van egy új, vagy csak a másik sugárzik át? Ha megnyomom, nem fáj, csak egyszer-egyszer hasít bele a másik oldalon a sebnél. Kedden megyek be vele az orvoshoz.

István

Nincs jelen

 

#295 2008-03-24 12:56

zsuzsmuzs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
István,ha nyomkodásra belehasít a sebnél,akkor van összeköttetés a kettõ között.

Nincs jelen

 

#296 2008-03-25 14:38

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Begyógyúlni látszik a seb a hasamon.Csak nem tudom eldönteni hogy ez most sipoly volt vagy nem.Dokihoz nem akartam elmenni mert vidéki vagyok és úgysem tud vele most mit kezdeni.A genny kijött azóta nem váladékozik és most már csak gombostûnyi a luk.Semmilyen panaszt nem okoz.Szerintetek normális ez 3 és fél hónappal a mûtét után? Okozhat ilyet belsõ varrat?Várom hasonló hasi (siplolyos) sorstársak válaszait.

Nincs jelen

 

#297 2008-03-29 14:36

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!Új vagyok még ezen az oldalon,de a betegségem régi.15 évvel ezelõtt kezdõdtek a tályogok,ma is ezzel élek bár már könnyebben veszem.Volt szó errõl a zsinóros mûtétrõl,elég jól tájékoztattak.Több sebésszel is beszéltem.Aztán lemondtam róla.Az orvosom erõt adott,azt mondta ahogy kilukadt a bél ugyanúgy össze is nõlhet.Azóta ebben bízom és elég jó az állapotom.Rengeteg ülõfürdõ és elég jó a helyzet.

Nincs jelen

 

#298 2008-03-29 17:51

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Na erre régen kellett volna válaszolnom...SÕT tuti hogy tárgytalan már, de Zolcsibal nekem is volt egy belsõ varrat (vagy külsõ ??? :), a mûtét után két hónappal gyulladt be és fakadt ki.
Mondom a sebésznek látok valami feketét ahogy kifakadt belül a lyukon... azt mondja és nem húztad ki (na ez jó ) nem erre egybõl kihúzta és egy sima varrat volt ami nem tudott felszívódni.

Nincs jelen

 

#299 2008-03-29 21:34

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

én 2-t is húztam ki, ami nem tudott felszívódni (csak nekem sajnos sipoly is volt), sz'al amolyan normális dolog (sõt, most megint dudorodni látszik vmi :(:(:(, nagyon remélem, hogy csak egy rakoncátlan varrat)

Nincs jelen

 

#300 2008-03-30 10:50

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

balu: Neked mennyivel  (idõvel) a mûtét után jelentkeznek a "rakoncátlan"varratok?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB