#301 2008-03-30 18:18

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

az egyik kb. 2 hónap, a másik jó fél év, de mint mondottam, nekem sipoly is volt bélbõl hasfalra

Nincs jelen

 

#302 2008-03-30 18:56

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

OKÉ értem, köszike :)

Nincs jelen

 

#303 2008-04-07 08:32

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ha valakinek végbélsipolya van, az begyógyulhat -e ebben az életben? Nekem -elvileg- Chron-om van, de még most van folyamatban a szövettan. Majd egy hete volt a vastagbél tükim, 90 cm-re jutottak, de az vizsg. papíron az áll -hozzáteszem még most van folyamatban a szövettan-, hogy nincs Chron-ra utaló jel. Viszont van sipolyom, amire Supplin-t írtak fel,  3x1-et kell szednem. Nekem a Klion-tól el szokott múlni a váladékozás, most ezt a gyógyszert kellene szednem folyamatosan (Supplin), és hát abban reménykedem, hogy majd egyszer csak meggyógyul! Volt már olyan akinek begyógyult a sipolya, és úgy is maradt?
Nagyon köszönöm a válaszokat!!

Nincs jelen

 

#304 2008-04-07 08:37

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sancsi nehezet kérdeztél! Volt már rá példa! Reményt ne add fel!

Nincs jelen

 

#305 2008-04-07 08:51

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Sipoly, tályog...

Sancsi:

A Klion hatóanyaga (metronidazol) ugyanaz, mint a Suppliné.
A két gyógyszer csak nevében és gyártójában különbözik.

A sipolyok begyógyulhatnak, örökre el is tûnhetnek. Nekem 1987-ben még sipolyom volt. Crohn betegségem típusa azóta szûkületesre váltott, bár egy sipoly még mindig jobb, mint a szûkület. Utóbbit muszáj operálni, elõbbivel el lehet éldegélni.

Nincs jelen

 

#306 2008-04-07 10:12

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

köszike Robur! A kliontól nem volt bajom, és olyankor meg is szûnt a váladékozás a sipolyból! Csak azt nem tudom, miért váladékozik, milyen váladék az, illetve honnan jön?Terhesen jött egy tályog a popómnál amit nagy hassal kétszer vágtak, és onnantól van ez a sipoly!Persze biztosan jobb mint egy szûkület, csak néha kényelmetlen!Egyébként nem fáj!

Nincs jelen

 

#307 2008-04-11 18:41

Trixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

sziasztok, teljesen új vagyok itt,ezért elnézést kérek,ha olyan kérdést teszek fel,amirõl már volt szó,bár igyekeztem sok hozzászólást elolvasni. Szóval nem vagyok crohn beteg, tavaly októberben lett egy tályogom, meg is mûtöttek, majd maradt két sipolyjárat,amit egy hete mûtöttek. Csak az egyik járatot gumizta be az orvos, a másikat is kellett volna, de azt csak kimetszette,mert azt mondta nagyon elgyengitette volna a záróizmokat. Jelenleg lábadozom, a gumi már ki is jött, csak egy csomozósom volt, és ki is jött rá 4 napra. Abban kérnék segitséget, hogy ezután mennyi idõ,mig begyógyul a seb? Még mindig csúnyán váladékozik, remélem csak a sebtõl, és nem mert nem mûködik a záróizom.

Nincs jelen

 

#308 2008-04-11 19:24

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Sipoly, tályog...

Trixi,

Nem tetted fel rossz helyen a kérdést, de jobb helye volna
az Orvos válaszol rovatban:

http://crohn-colitis.hu/orvos/

Nincs jelen

 

#309 2008-04-11 19:27

Trixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

köszönöm Robur, megpróbálom ott is, igazából a hasonlón átesettek tapasztalataira is kiváncsi lennék, kinél hogy volt ez.

Nincs jelen

 

#310 2008-04-11 20:31

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Trixi!

Nekem volt egy ilyen mûtétem, és tudom mit érzel most az állandó fájdalom mellet igen kellemetlen ez a váladékozás is. Úgy emlékszem a mûtét után, kb három hónap volt amíg teljesen jó lett, és szerencsére a záró izommal sincs semmi gond. :)

Nincs jelen

 

#311 2008-04-15 14:46

Andi1966
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

sziasztok  nekem injekciós tályogom volt ,megmûtötték,majd 2évvel amûtét után kiújult,de már egy sipoly is kialakult aminek nem találják a végét. a sok vizsgálat meg feltárás után sem .a csípõm szét van szabdalva ,ahasam alja egy ponton fáj, egyébként ha véletlen nincs nyitva feszül. ja és semmi köze bélhez ,végbélhez.most hogyan tovább ,, ,

Nincs jelen

 

#312 2008-04-15 15:08

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Andi1966!
Nekem is volt egy tályog, amit megnyitottak, és sipoly lett belõle! Nekem nem nagyon fáj, de váladékozik kivéve ha kapok egy Klion kúrát! a végbél mellett van, de még nem nézték meg hol lehet a vége. Nem is nagyon szeretném õszintén szólva!:-) Azt mivel nézik meg? végigvágják? most volt a végbéltülim, folyamatban van a szövettan, még nem tudom, hogy chron-os vagyok-e vagy sem?
Úgy olvastam egyszer azt hiszem, hogy valamilyen üreges szervhez is köze lehet a sipoly nyílásnak! Viszont ha nem bél és végbél, akkor mi lehet? méh? nekem akkor jött a tályog, amikor terhes voltam, és nagy pocakkal vágták 2x!
Jó volt! :-)))))))

Nincs jelen

 

#313 2008-04-16 14:16

Andi1966
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

sancsi köszi aválasszt.azért hogy megnézzék nem vágják végig.nekemott váladékozik ahova az injekciót kapjuk .ott feltöltötték ajáratot kontraszt anyaggal,úgy röntgenezték ct-is volt ,de avége nem látszik.nem is érdekelne az egész ha valaki azt mondaná ,hogy nem lesz belõle komolyabb ügy.1o éve tart már
megszoktam !

Nincs jelen

 

#314 2008-04-16 21:48

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Andi
nem szokta a váladék felmarni a bõröd?
Nekem is álladenóan van sipolyom, ami váladékozik, kb 4-5 éve. Nekem a felmaródásokkal van örökké gondom amúgy én is megszoktam már.

Nincs jelen

 

#315 2008-04-17 07:26

Andi1966
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

agia! nem marja fel .Dokinál jártál már?lNekem soha semmi bacit nem találnak benne

Nincs jelen

 

#316 2008-04-17 12:30

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Nekem sem marja fel, teljesen rendben van. Fõleg, hogy most szedem a Kliont!

Nincs jelen

 

#317 2008-04-18 03:42

gyulus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Olvasva jó sok hozzászólást,nagyon elvagyok kenõdve.Sok olyat hallotam amit nemtudtam mi,de némileg tisztázodott.Tudnotok kell,hogy én vak vagyok,de örömömre megtanultam gépezni netezni /beszélõ szintetizátor program van telepitve a gépemre,és gyakorlatilag a kép kivételével mindent tudok.Hogy miért vagyok itt?Hát nekem is jó ideje fájdalmas,viszketõs érzés kinozz a végbélnél,persze nekem kellemetlen,mert megkell mutatni a székletet néha,hogy tudjam vér van e?Sajnos szinte minden "dolog" után.Nekem kb.8.éve volt végbél tükrüzés,akkor aranyeret állapitott meg a doki,kupot,kenõcsöt kaptam,és persze állandó tisztántartást,ami az utobbi idõben volt hogy napi 5-6 alkalommal mostam,kentem,de a fájo szúró viszketés csak nem mulott.Már igen aggodtam és újra elmentem a proktológiára tegnapelött 16-án.Megtükrüzütt a doki,belsüleg nem talált semmit,de kint a záróizmot nem érintõ 2.cm-es sipolyt állapitott meg.Na nekem ott akkor végem lett,már a halál gondolatával birkoztam.Mindjárt elmondta a lehetõségeket,és mondta hiába használtam a kúpot,kenõcsöt ennek nem használ.Most probálja a fertõtlenitést Betadine oldatot kelett vennem,és napi 2.alkalommal kell ülõfûrdõzni 15.percet.Ma 2.nap múlva 18-án kell újra bemennem,mert õ is fertõtlenitõvel átmossa.Most itt parázok aludni nemtudok,a fájdalomtól való félelem miatt.Azt is elmondta a doki,hogy ez nem valószinû hogy ezzel a módszerrel rendbe fog jönni,és szó volt a mûtétrõl.Kész voltam,addig kinem jöttem még elnem mondta hogy zajlik a mûtét,azt mondta altatásban végzik,max 3.napot kell bent lenni de mivel a vágás nem lehet összevarrni,másnaponta kezelésre bekell menni a korházba.Több hozászülásból tudom,hogy másnak is igy csinálták,de arról már nem beszélt a doki,mennyi idõ a kezelés,és egy kezelés alkakmával mi történik,ezt szeretném tõletek megtudni.Nekem még annyit mondott a doki,szerencsés helyzetben vagyok mert annyira kivûl van hogy a záróizmot egyáltalán nem érinti,DE!! viszont van egy nagy probléma hogy én sulyos insulinos cukorbeteg vagyok,és ez gond.Érzem hogy ebbõl mûtét lesz,van e köztetek aki szintén cukorbeteg,szeretném ha tájékoztattna mi várható,de mindenki véleményét,tanácsát örömmel veszem,legalább segitetek a félelmem legyûrésében.Ma vár rám egy "mosatás"nem lesz kellemes gondolom.
Üdv.Gyulus

Nincs jelen

 

#318 2008-04-18 20:49

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Gyulus! Minden elismerésem a tiéd! Csak csodálni tudlak, hogy így le tudod gyõzni a nehézségeket!
Bízom benne, hogy ez a sipoly gondod is hamar megoldódik és kívánom, hogy sikeres legyen a mûtét!
Van köztünk olyan, aki cukorbeteg, remélem olvassa az írásodat és tud majd tanácsot adni.
Mielõbbi jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#319 2008-04-18 20:50

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Gyulus!:-) Elõször is, ne aggódj, a mosatás csak kellemetlen szerintem!Nekem csak egyszer volt ugyan, de jobban féltem tõle mint kellett volna. Bár szerintem már túl vagy rajta. Én szintén nem szoktam aludni a fájdalomtól való félelem miatt . Azután mindig átértékelem a dolgokat. Tudom, ez elég rossz dumának tûnik, de én bármilyen vizsgálat elõtt már napokig nem aludtam, és állandóan arról álmodtam.
Egyébként nagyon örülök, hogy "vak" létedre tudod használni a net-et, és itt lehetsz közöttünk. Tiszteletre méltó!
Nekem is van sipolyom már lassan 3 éve, és együtt élek vele. Néha elkeseredem, de aztán más dolgoknak kezdek el örülni, és azt gondolom, milyen jó, hogy én ennyivel megúsztam!
Most már akkor a lényegre térek!Én is abban bízom, hogy egyszer majd begyógyul, és mindent kipróbálok! Most Klion-t szedek, és attól abszolút nem váladékozik. Sajna mikor abbahagyom, pár hét múlva újra kezdi. Más gondom nincs vele, csak hogy váladékozik.
Sajnos a cukorbetegségre nem tudok mit írni, az nincs nekem!
Szó ami szó, ne aggódj, remélem jó kezekben vagy, és mihamarább begyógyul!

Puszi

Nincs jelen

 

#320 2008-04-19 16:09

gyulus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok Marthuska,Sancsi!
Hát igen mindig nagyobb a félelem mint a fájdalom,mivwel semmit sem éreztem.Hétfön újra kell mennem /átmosni/de a doki szerint utánna ritkában,mert állitólag javult a helyzet,szerintem nem nagyon.Eddig nem lett behatóan figyelve!A doki mondta mindig legyen ott kis gézlap hogyha folyna tudja felszivni,és hát bizony nem nagyon,de folyik.Biztos vagyok benne hogy nekem a cukorbajtól nehezen,vagy egyáltalán nem gyógyul be,de hát azért bizom benne.Egyenlõre ennyit tudok.
Sziasztok

Nincs jelen

 

#321 2008-04-19 22:09

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Andi jártam dokinál, de nem mondott rá semmit, csak hogy kenjem valamivel. eddig nem sok minden jött be,most  a Lisa által javasolt krémet próbálom (Ialugen), ami eddig jónak tûnik

Nincs jelen

 

#322 2008-04-20 22:11

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Mercy, pár szót a mûtétrõl: semmit nem éreztem mivel aludtam. Elõtte 2 nappal csak folyadék, 1 nappal hashajtás, mûtét elõtt beöntés, katéter.
A dokim nekem is azt mondta, hogy nem fog végleges javulást hozni. Nálam nagyon sok sipolyjárat volt, és a végbelem mellett már 3-4 helyen fel voltam vágva, egyszerre annyi helyrõl váladékoztam. Ez a mûtét azt hivatottmegoldani - nálam - hogy kiírtotta a sipolyjáratokat, megszûntette a tályogokat, és a végbélnél fûzött be egy fonalat. Így ha begyullad, ott tud ürülni a váladék, és a többi járat nyugton marad. VAgyis a sok helyett egy helyen fog váladékozni, ha olyan van.
HOgy a fonalat ki lehet húzni, nem mondta, azt mondta, lehet, hogy idõvel kilökõdik magától, de nem említette, hogy õ húzná kifelé kicsit idõvel.
Amúgy nem fáj, és nem érzek semmit, nagyon kitapintani sem tudom, hogy hol a zsinór.
Ennyit tudtam most írni, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.
Ágica

Nincs jelen

 

#323 2008-04-21 06:06

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Ágica!Köszönöm,hogy válaszoltál.Furcsa volt ahogy elolvastam,nem erre számítottam ugyanis nekem teljesen másképp mondták el ezt a mûtétet az orvosok(3 sebésszel beszéltem).Örülök,hogy nem fáj neked és reméllem jobb lesz.Majd késõbb még érdeklõdöm.

Nincs jelen

 

#324 2008-04-21 09:17

Florance
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Kedves mercy,
a másik topikban olvastam, hogy te aztán bátran nyomatod...cigi, kávé. Nem félsz attól, hogy a cigi rosszat tesz a crohnnak? Bizonyára kitapasztaltad a dolgokat, 20 év hosszú egy betegségbõl, én is kb. azóta vagyok crohnos. Dohányoztam is régebben, nem voltam nagy bagós, de így is lelkiismeretfurdalásom volt. Bár, amikor én crohnos lettem, akkor még az volt a hivatalos verzió, hogy a cigi használ(hat) is akár és soha nem lesz a crohnból rák...azóta már nem így gondolják.

Még azt akartam neked, és aki érintett persze, javasolni, hogy a betadinos kenõcs is jó a sipolyok fertõtlenítésére. Csak simán a gézre kell kenni és odarakni. Nem csíp és szépen lenyugtatja a gyulladást. Az ülõfürdõbe pedig érdemes feloldani egy hyperol tablettát. Nehezen oldódik, egy pohárban már elõre elindítom a pezsgést, hogy mire ülõfürdõbe ülök, már ne törje a fenekemet. :-)

Nincs jelen

 

#325 2008-04-21 23:58

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

ez a jó emberek betegsége... - ezt mondta már nekem orvos. aztán úgy engedett el a rendelõjébõl, hogy szorongatta a vállam, és azt mondta még: adjam ki magamból, ha valami bánt, ne hagyjam magam! megfogadtam ám, és nem lettem rosszabb ember attól, hogy kinyitom a pofám. viszont nem is õrlõdöm már belül annyi hülyeségen, mint rég... tudom, ez nem annyira tartozik ide, ebbe a topikba, de most eszembe jutott mercy mondandója kapcsán...

Nincs jelen

 

#326 2008-04-23 19:34

Kornél
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

sziasztok  25 éves vagyok és 7éve van colitisem, vagyis most már crohn, mert végbél melletti tályogjaim lettek mûtét után(2007 nov) meg sipoly járatok alakultak ki. és a doki szerint ez csak crohnnál alakulnak ki.
Még mindig váladékozik és fáj is, de rendesen .van itt olyan aki ezek mellet elkezdte a humiran kúrát?

Nincs jelen

 

#327 2008-04-23 21:55

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Kornél!
Én elkezdtem, végbél melletti tályog és sipolyok mellett. Úgy voltam vele, hogy ha adják, akkor ez nem fog visszatartani. A doki persze azért tudott róla.
Semmi nem történt, mármint rossz. A tályog és a sipoly nem szûnt meg, de rosszabb sem lett, viszont a hasgörcsök, hasmenés elmúlt. Már ez is valami, ha csak az egyik miatt kell kínlódni (az más dolog, hogy most megint rosszl vagyok, mivel humira fel lett függesztve). Most csináltak egy fonalazós tályogmûtétet, ez elvileg kicsit helyreteszi. Errõl bõvebben valahol feljebb írtam. ha vanmég kérdésed, írj,ha tudok/tudunk, válaszolunk!

Szerkesztette: Agica01 (2008-04-23 21:55)

Nincs jelen

 

#328 2008-04-24 18:56

Kornél
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszönöm kedves vagy.
kb 10 hónapja szenvedek már ezektöl az átkozott tályog sipoly,most már azt sem tudom igazából hogy melyik is van de szerintem mindkettõ.rettenetes nemtom hogy üljek sokszor na meg nem kis idõ még szép lassan leteszem magam majd felálás sokszor rosszabb mint a leülés.tavaly decemberre igérték a humirant amit még mindig nem kaptam meg ezeket kívárni,felõlük ,..nem is irom tovább mert csak feleslegesen felmérgesítem magam.
minden este ülõfürdõ kamilla cickafark meg zsurló keverékébõl.nemrég megismerkedtem egy aoeverás hölgyel aki azt tanácsolta hogy kezeljem hejileg desztilált víz és aloe activátor folyadék keverékével,15ml,15ml.
segédeszköz bóltban vettem gyerekeknek való körte bentõt,és azzal elalvás elött benyomom.már nem tok mit kitalálni hogy könnyebb legyen.Kivülröl viszont nem kenem nincs valami jó cucc rá?muszály mindent megtennem mert a sebészem szerint csak úgy lehet helyrehozni ha kivezetik az oldalamra.és igy tehermentesül a végbél és így van esély hogy helyre jöjjön.de ezt nagyon nem akarom.
Végre megjött a humiran és indul is a dolog de  lehet hogy a sipolyom miatt  nem kapohatom meg.hát akkor nagyon mérges leszek.bár a dokim azt mondta majd kitalálunk valamit.
remélem sikerül nekem is részt venni bent.

Nincs jelen

 

#329 2008-04-24 19:53

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Kedves Kornél!Ha csak a tályogok miatt akarják kivezetni az oldaladra,szerintem jól gondold át.Egem már kb.15 éve nyúznak a tályogok ,számát sem tudom mennyi volt már.Akarták kivezetni,nem hagytam.Orvostól orvosig mentem.A tályogok megvannak hol jobb ,hol rosszabb de még a fenekem is megvan.És meg is marad.Mert megtanultam velük együtt élni.Viccesen,õk már a társaim.A te döntésed számít nem az orvosé,neked kell tudnod melyikkel élsz szivesebben.Csak azért írtam le,hogy tudd nem minden esetben kell kivezetni az oldaladra.

Nincs jelen

 

#330 2008-04-29 09:20

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok, Viki és Gigi!

Elõre is bocs hogy ha nem jó helyre írtam akkor helyezzétek át, de nem találtam hova....

Szóval egy kicsit bonyolultabb volt, mert hasfalban volt ez a tályog nekem, rettenetesen sokat szenvedtem vele és ahogy Ti is szinte mozdulni sem tudtam. Kb. egy teniszlabda nagyságó csomó volt, amit minden hülyeséggel kamilla, antibiotikummal próbáltam, de nem hatott.
Íg aztán sebészet, felnyitották két vesetálnyi gennyet ürítettek ki , és igen Viki nem zárják be. Amit írtál gyógyszer az a hyperol (ha minden igaz hydrogén peroxid) ami (hhhát nem akarok itt csúnyí szavakat használni de rettentõen csíp) beleöntik a sebbe (nem natúre) hanem gézzel átitatottan, na az elkezd szépen pezsegni, marja ki a gennyet...jobbik esetlben naponta elég egyszer megcsinálni ezt a kötözést a sebésznek, de nálam volt úgy hogy magától elöntött a trutyi...szóval és ha jól alakul a dolog akkor ez szépen ahogyan ürül akkor magától fokozatosan a seb széle húzódik össze. Na Nekem ez a tályog már a bélperforáció miatt alakult ki úgy hogy nem csoda hogy nem húzódott össze, de az más tészta és nem, is akarlak Titeket rémisztgetni.
A hétköznapibb hogy bárhol is alakul ki azt  a legjobb tényleg felnyitni és hagyni hogy a sebész tisztítsa, sokkal könyebb utána és a fene tudja hogy ha nem "adtok neki" szabad utat kifelé akkor befelé mit mûvelne. Értitek na...
Nme tudom hogy tudtam-e segíteni....
jaj a kötözést ki lehet bírni...

Nincs jelen

 

#331 2008-04-29 09:42

kzso
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

A sipoly nem fog magától begyógyulni, mûtét kell, ha államiba mész akkor neked annyi, ha ide akkor nem vészes a mûtét bár 80ezer Ft.
http://www.arsmedica.hu/

Nincs jelen

 

#332 2008-04-29 09:49

kzso
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Kedves Kornél! Nekem 2sipolyom volt az egyikbõl állandóan ömlött a vér, sajna a dokik 90% nem ért hozzá túl sokat én se gondoltam volna, nekem is azt mondták ki kell vezetni a végbelet máshova úgy megmûteni, majd ha begyógyul akkor vissza minden. Tök beszartam ettõl , de tavaly bementem egy magán klinikára (http://www.arsmedica.hu/) csak kiváncsi voltam mit mondanak. Ott egy új eljárást alkamaztak, befûztek egy gumit a sipolyba ami lassan kivágta magát és így szépen be is gyógyult. Ugyan a 2mûtét 160ezer volt de nagyon megérte, nem egy ismerõsöm már több hetet eltöltött állami kórházakba hasonlóval. Szóval a mûtét kb 15perc aztán 1hét lábadozás de dolgozhatsz - hihetetlen nem?..

Remélem tudtam segíteni...

Nincs jelen

 

#333 2008-04-29 17:26

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!

Én 2002-ben fedeztem fel a végbél nyilás környékén érdekes csomot(kat)nem tudtam mi az de nagyon fájt,égett.Végül el mendtem dokihoz és vizsgáltak jobbra-balra hetekig,mondtak sok félét,tûvel mintát vettek onnantol folyton váladékozott.Kitalálták,hogy fejlõdési rendelenesség és müteni kell!Hozzáteszem 4.doki állapitotta meg.
Befektettek és persze az5.doki közvetlen a mütõ asztalon közölte HÁT EZ TÁLYOG!!!Szoval kivágták és nyilt sebbel haza is engettek!1 hónap volt mire összefort.Sajna nem teljessen ugyanis sipoly alakult ki igy újra nyissz lett a vége csak most nagyobb és a végbél nyilásomat 2 öltéssel varták össze.Doki úgy fogalmazott képzeljem úgy mintha egy tortaszeletet vágna ki belölem.Aranyos volt.Még egy hónap othon!
De ezzel nincs vége mert tavaj novemberbe megint nyisszantás volt,végbél nyilás sipoly!Másfél honap othon!
Szoval már szanaszét vagyok szabdalva nem is emlitve egy gyerekkori balesetet ahol egy 16 cm hosszu 14 mély vágás sikerült a fenekemre szerezni ami a medence csontomat is elvágta.(mosdóra áltam ami leszakadt alattam és fenékkel egy mosdódarabra landoltam)Szétnyiltam mint egy tubarozsa.
Na de ez nem ide tartozik!
Remélem nem haragszotok,hogy ilyen hosszan,sikerült megosztani veletek tályog-siply eseteimet.
Köszike és Pusszantó!

Nincs jelen

 

#334 2008-04-29 17:52

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

sugi, ezzel én is hasonlóan vagyok, 6 éve alakult ki a tályog, mikor crohnos lettem, szinte ezzel kezdõdött, azóta évente kb. 2x vágnak, hog megnyissák, és kiürüljön. Doki azt mondta, sajna ez nem fog gyógyulni. Ha lehet, ambulánsan vágnak.

kzso: csinálnak ilyen mûtétet államiban is, nekem 3 hete csinálták ezt meg Pécsett. :) Bár még váladékozik, bízom benne hogy jobb lesz.

Nincs jelen

 

#335 2008-04-29 18:23

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Gigi : szívesen ha tudok segíteni szólj!
Sugi : jó hogy Te is írsz újra!!! :D

Nincs jelen

 

#336 2008-04-29 21:32

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Ami Vikinek van és Giginek volt az nem tályog hanem furunkulus!Egyszóval szõrtüszõ gyulladás!Nyugodtan írd be a  keresõbe és meglátod!Nem csak sebész , de a nõgyógyász is megcsinálja ambulánsan a kivágást!

Nincs jelen

 

#337 2008-04-29 21:57

Florance
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Kornél,
Betadin nekem mindig bejött. Ez az a jód, ami nem csíp. A gézre rányomod, és beteszed a tomporád közé. Nagyon jól fertõtlenít.

Egyébként van rá egy ígéretes szer, jelenleg kísérleti stádiumban, az AST-120. Ez egy aktív szénpor, amit naponta 3x le kell nyelni, a toxikus anyagokat magába szívja, majd távozik a szervezetbõl. (Ha már volt itt róla szó, bocs.) Én végigcsináltam egy placebokontrollált kísérletet és nagyon sokat gyógyultak a sipolyaim. Teljesen lelohadt a gyulladás, a nagy kiterjedésû bõrhiány körülötte pedig begyógyult. Sajnos, nem lehet hozzáférni, pedig, ha tovább szedhetném, talán meg is szûnne a sipolyom, miközben nem kerül be a szervezetembe semmi hatóanyag.

Nincs jelen

 

#338 2008-04-29 22:45

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Lucifer,
Nem szörtüszõgyulladásom van (furunkulus), hanem nyirokmirigy (absc. atheroma) gyulladás. Sajnos a kettõ nem ugyanaz.....

Lisa, nagyon köszi, hogy leirtad! Mára már nekem is teniszlabda nagyságú.... Szinte várom a holnapot, bár tudom, hogy mennyire fog fájni. Nem egy klassz dolog a szemémemdomba injekciót kapni, és ami utána jön (a tisztitások) az sem volt 3 évvel ezelõtt sem kellemes (de ezt már irtam)
Mégegyszer köszönöm neked!

Nincs jelen

 

#339 2008-04-30 07:10

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Viki: csak szorítsd össze a fogad, és bírdd ki holnapig! Ügyes légy! Puszi : Lisa
Szerintem , sem szörtüszõ (az is volt) ez ilyen tipikus tályog (legalábbis nekem) ami a crohn meg a bél olyan ramaty álapota miatt jelentkezett!

Szerkesztette: Lisa (2008-04-30 07:12)

Nincs jelen

 

#340 2008-05-05 09:51

Ercsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok, Fiamat június 18-án mûtik, - dermoid cystája van, - mindössze 15 éves, ehhez az egész szörnyûséghez :-(, mindezidáig versenyszerûen úszott, és aikidozott....... most meg négy óránként betadin kúra, de a fentieket nézve, látok (olvasok) köztetek egy-két gyógyult esetet is. Ha valakinek van, gyógynövényes receptje, - amit vagy enni kell, vagy fürdeni benne- megköszönném. Nem adjuk fel!!!

Nincs jelen

 

#341 2008-05-05 17:10

Marcsi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!!!
Itt teljesen új vagyok,viszont a "fenék"problémák között sajna már nem.Elmondanám elejétõl fogva a bajaimat hátha sikerül valakinek valami jó tanácsot adni.A bajaim nekem is aranyér problémákkal kezdõdtek.Majd szépen jött a tályog!!!Akinek volt biztosan tudja milyen iszonytató fájdalom ez.Na szóval megmûtötték egyszer majd lett egy év múlva még 1 azt is.Már akkor mondta a doki hogy ebbõl sajna sipoly is lehet ha a gyógyulás nem fejezõdik be szépen.Már akkor tudtam hogy ami lehetséges az nálam biztosan lesz is!!!És tessék itt van!!!!!!!!!!!!!!!:((((A tályog utáni seb végén maradt egy kis luk ami arra lett volna jó hogy tisztuljon majd begyógyuljon.Na ez mostanában nekem vérezgetett váladékozott megint beugrottam hát az orvos bácsimhoz./egyébkénnt nem kórházi hanem magán úton/Aki megnézett és mondta hogy itt a sipoly.Jó hosszú és ezen már csak a mûtét segít.Most itt tartok.Tehát minnél hamarabb rákelleneszánnom magam azt mondja mert pld ma is nyitni kellett neki a lukon mert most a váladék sûrûsödött össze és feszített.Tehát azt mondja ne halaszgassam.Már most itt is olvastam olyat hogy mûtve van meg olyat is aki elvan vele.Írjatok légyszike valami okosat !!Mi volna ami még segíthetne gyógynövény bármi....Minden választ nagyon várok és bocsi hogy ilyen sok írtam.Pussz mindenkinek Marcsi

Nincs jelen

 

#342 2008-05-05 17:21

Marcsi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!!!
Itt teljesen új vagyok,viszont a "fenék"problémák között sajna már nem.Elmondanám elejétõl fogva a bajaimat hátha sikerül valakinek valami jó tanácsot adni.A bajaim nekem is aranyér problémákkal kezdõdtek.Majd szépen jött a tályog!!!Akinek volt biztosan tudja milyen iszonytató fájdalom ez.Na szóval megmûtötték egyszer majd lett egy év múlva még 1 azt is.Már akkor mondta a doki hogy ebbõl sajna sipoly is lehet ha a gyógyulás nem fejezõdik be szépen.Már akkor tudtam hogy ami lehetséges az nálam biztosan lesz is!!!És tessék itt van!!!!!!!!!!!!!!!:((((A tályog utáni seb végén maradt egy kis luk ami arra lett volna jó hogy tisztuljon majd begyógyuljon.Na ez mostanában nekem vérezgetett váladékozott megint beugrottam hát az orvos bácsimhoz./egyébkénnt nem kórházi hanem magán úton/Aki megnézett és mondta hogy itt a sipoly.Jó hosszú és ezen már csak a mûtét segít.Most itt tartok.Tehát minnél hamarabb rákelleneszánnom magam azt mondja mert pld ma is nyitni kellett neki a lukon mert most a váladék sûrûsödött össze és feszített.Tehát azt mondja ne halaszgassam.Már most itt is olvastam olyat hogy mûtve van meg olyat is aki elvan vele.Írjatok légyszike valami okosat !!Mi volna ami még segíthetne gyógynövény bármi....Minden választ nagyon várok és bocsi hogy ilyen sok írtam.Pussz mindenkinek Marcsi

Nincs jelen

 

#343 2008-05-05 17:22

Marcsi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

bocsi most látom kétszer küldtem el

Nincs jelen

 

#344 2008-05-05 17:31

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Marcsi38!

Vissza olvasva biztos láttad nekem is pont így kezdõdött ez, a mûtét után minden rendben is volt, de nekem is azt mondták lehet, hogy van egy sipolyom csak nem lehet jó látni. Én el vagyok vele a klion kúra négy havonta, és nem kellet megnyitni idáig mindig rendbe is jött.(kopp-kopp) :D

Nincs jelen

 

#345 2008-05-05 17:43

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Marcsi!Hát a tályogok magam sem tudom talán 93-tól hozzámcsapódtak.Rengeteg szenvedés,rengeteg megnyitás,más mûtétem nem volt.Nekem a jó meleg ülõ fürdõ ért legtöbbet.Most is van 3 rég megnyitott szivárgásom,de nem mûttetem meg.Mivel az mint a sebész mondta teljes gyógyulást nem csupán enyhülést ad.Széklet,vér,váladék már minden volt,de mióta napi 1 danone activiát éhgyomorra megeszek nem jönnek újabb tályogok és a régieket is jobbnak érzem.Mindenki más,nekem így jött be.Mûtétre pedig csak a legvégsõbb esetben fogok menni.Ha esetleg részletesebben érdekel valami,nyugodtan kérdezz.

Nincs jelen

 

#346 2008-05-05 18:10

Marcsi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszi a gyors válaszokat nita és mercy!
Mercytõl kérdezném.Neked is van sipolyod is???Vagy amit írsz az a tályogok utáni szivárgás??Nagyon sokat olvasok itt a chrohn betegségrõl.Én csak remélni tudom hogy az enyém nem az.Nem is mondta még nekem a doki sem.Itt megnéztem a betegség leírását ami miatt remélhetek hogy nem az,hogy a tünetek között írja a fogyást na ez a dolog ami nekem nem megy:)))Mint írtam jó pár éve nyûglõdöm én is ezekkel a "segg"dolgokkal,mûtét feltárás tisztítás stb...Most viszont sipolymûtét ez a dokim szava.de én még ódzkodom!Természetesen.Mercy a danon actívia  akkor is jó lehet ha nekem nem a gyomrommal van baj hanem a sejhajaammal???
Marcsi

Nincs jelen

 

#347 2008-05-05 18:15

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Marcsi!Nekem is a sejhajammal van a gond,a gyomrommal semmi.Az activiát az orvosom mondta de csak naturt.Tályog,sipoly nekem mindenbõl kijutott.

Nincs jelen

 

#348 2008-05-05 18:24

Marcsi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Mercy!
Megfogom próbálni a danont .Viszont akkor gondolom már neked is mondta adoki a sipoly mûtétet csak Te nem szántad még rá magad ugye?Akkor te is géz vatta stb??Mert én többször használom hátul mint elõl:)Mindennaposak nálad ezek a szivárgások??Van ezekre valami jó szer kenõcs?Nekem  a szokásos arnyeres kenõcsök ill tetrán van.Ill popsitörlõ használata.Gyógynövényes valamit használtál már?

Nincs jelen

 

#349 2008-05-05 19:02

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Marcsi!Már 3 sebésszel beszéltem a mûtétrõl és úgy döntöttem így jobban járok.Nincs géz,vatta csak tisztasági betét állandóra.Általában mindennaposak,de hol jobban hol kevésbé,Én reggel ülõfürdõvel kezdek mikor mennyit kell már kitapasztaltam activia a kezemben közbe aztán jól elülök,elcigizgetek benne.Mikor nagy volt már a tályog kötöttem rá svédcseppes vattát éjszakára v.csak sima vizeset hogy elfakadjon,ne kelljen sebésznek kinyitni.Körömvirágkrémet de semmi tõle.Ja ha van rá energiád néha kamillát is fõzhetsz az ülõfürdõbe.Fájdalomra mikor már nagyon van a contromal szupi.

Nincs jelen

 

#350 2008-05-05 19:41

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Az ülûfürdõ nekem is használt

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB