#351 2008-05-06 15:11

Marcsi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

sziasztok!
Látom vagyunk fenn egy páran.Mi zujs veletek?
Hogyvagytok?

Nincs jelen

 

#352 2008-05-06 15:51

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Marcsi38!

Nekem szinte ugyanaz  a gondom mint neked - tályogból lett sipoly-, ami egy aranyeres mûtéttel kezdõdött.
Általában váladékozik, de nem fáj, csíp stb.......
Én már gondolkodtam mûtéten, de azért tartok tõle, olyan jó lenne nem gézekkel élni a fenekemben....
Szoktam néha ülõfürdõzni, de a 2 lányom mellett, amikor idõm lenne, már eléggé fáradt vagyok......:-) na majd rászokom újra. egyébként a körömvirág és a kamilla a legjobb....

Szóval bízom benne, hogy majd egyszer begyógyul.....de mitõl azt nem tudom!:-)?????

Nincs jelen

 

#353 2008-05-06 16:25

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!

Mint régebben irtam volt nekem is tályogom és abból persze sipoly lett!
Tavaly is lett sipolyom,én ahogy lehetett meg mûtettem,mert rendkivûl zavart,hogy ott váladékozik jobbra-balra.
Szerintem nem negy dolog a mütét max 4 nap korház.Igaz utána az ithonlét az hosszú kb:1 hónap és van macera a sebbel (ülõ fürdõ minden eggyes wc után)de ha azt nézem,hogy utána minden háváj-dj-napfány akkor megéri!Szerintem!!!Most nincs semmi nyoma sipolynak hálisten(nem is ajánlom naki)!!

Nem akarok senkit a kés alá buzditani,de érdemes meggondolni nap-nap után a szivárgással bajlódni vagy végetvetni neki akár örökre!!Mert nem biztos ,hogy kijön ujra!!

Üdv.mindenkinek!

Nincs jelen

 

#354 2008-05-06 17:25

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Na ez az 100% ig egyet értek Veled, és én is csak azt ajánlanám másoknak is!

Nincs jelen

 

#355 2008-05-06 17:37

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sugi!
Neked a fonalas megoldást csinálták? Ha nem vagyok indiszkrét, akkor melyik kórházban?
A mûtét után voltak fájdalmaid?

Köszi

Nincs jelen

 

#356 2008-05-06 17:57

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!

A segítségeteket kérem, nem tudom jó topikba írok e , de aki tud segítsen.
Szóval decemberben mûtöttek. Az alsó draincsõ (hasamon) ( vagy mit tudom én hogy írják) helyén azóta kisebb-nagyobb kihagyásokkal váladékozok, egy kicsi genny 1-2 hét és begyógyult, a doki mindig azt mondta jobb, hogy kijön.
Tegnap elõtt azonban durván váladékoznikezdett, és nem genny jött, hanem ilyen sárgás valami. Beraktak egy csövet ami most levezeti a váladékot mert nagyon meggyûlt és fájt.
A doki azt mondta azért kell a csõ hogy kijöjjön a váladék és meg tudja nézni béllel kommunikál e . ( ez a sipoly gondolom én, hál istennek még nem volt)
Kérdésem volt már akinek kommunikált? Milyen színû ilyenkor a váladék? Milyen szaga van?
Nekem olyan sárgássas valami jön ki, és van egy kis szaga.
Remélem érthetõ voltam, kicsit ideges vagyok, és tényleg nem volt még ilyenem. Ja lázam nincs.
A mennyisége szerintem nem olyan vészes, mert reggel cseréltem kötést és most fogok megint.

Köszi a segítséget!

Tami

Nincs jelen

 

#357 2008-05-08 10:25

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Kedves Tami!

Ilyesmi volt nekem is, az elsõ mûtétemkor szteroid kúra alatt voltam és úgy mûtöttek a sebészeten csak néztek, hogy lehet igy embert oda küldeni.
És a mûtét után be is gyulladt a mûtét helye benn. Kb 2 héttel a sebészetrõl való hazajutásom után a varrat egy pontján kidudorotott egészen a bõrfelszinig, mint egy pattanás.  Ezt eléggé merész módon pici tûvel megszúrtam a bõrfelszint, és óvatosan kezdtem kinyomni a gennyet. Ebbõl aztán jött ki, a kontroll során magas volt a gyulladásom igy ismét belgyógyászatra kerültem, nem kellett akkor sebészetre mennem antobiotikummal vitték le a gyulladást. 1 évig váladékozott, az év végén ismét szteroidot inditottak el , ez úgy beinditotta hogy ismét tályog lett. Majd ismét sebészet...

Nincs jelen

 

#358 2008-05-08 10:44

Marcsi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Sa ncsi valóban teljesen egyformán állunk ezzel a bajjal.Ez az állandó ijedelem gézezés sem jó viszont nagyon rinyálok a mûtéttõl is.Habár a lányok nagyon aranyosan biztatnak bennünket!!Sugi akkor gondolom neked azóta teljesen rendben van minden.Vágtak?Altattak?Fonalaztak?Mondd el nekünk elõtte állóknak!!:)Az én félelmem abból fakad,hogyha mûtét közben sérülne ne adja jóisten a záróizom örökké pelenka lenne.Írj légyszi!Marcsi

Nincs jelen

 

#359 2008-05-08 14:39

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Szia Tami, nagyon fura hogy december óta most jött ki ez a dolog neked. Én sem tudom mi lehet, csak leírom ami velem volt 2 éve a Margitban. Sipolyrendszerrel a kismedencémben mûtöttek elõször, de 2 nap múlva a drain csövet látva amin bélsár (gondolom mert nem emlékszem) jött és vittek vissza mûteni hogy kilyukadt a bél, bestoppolták, majd másnap ismét jött a cucc a drainen így 3.szor is vittek vissza, akkor kivágták azt a szakaszt is inkább. Valszeg a lappangó tíz év alatt olyan mértékben ment tönkre a bél ott azon a helyen hogy nem bírta a varrást és kiszakadt, szóval kérdésedre, nekem pl. "kommunikált".

Az egész sipoly témát én indítottam és most olvastam vissza miket írtam, hát meglep hogy mennyire tudatlan voltam és már értem én is hogy mi ez.. sajna.
De amiken én is átmentem saját véleményként csak azt tudom mondani hogy jó hogy mûtétre került a sor. Különben nagyon csúnya dolog történt volna. Igaz hogy akkor engem is fél év alatt így összesen 6x mûtöttek és 2 sztómám is volt, az egyik 1 a másik 6 hóig (egész nyár alatt is), és most 1,5-2 évre rá 2 kis szûkület mûtétem is volt na meg petevezeték és cisztakivétel (szombaton jöttem ki), de ezeket muszáj volt végigcsinálni.
Amennyire féltem a mûtétesditõl mára már azt gondolom hogy felesleges volt tökölni és várni, mert a gyógyszeres kezeléssel szemben csak ez ért valamit.
Puszi mindenkinek.

Szerkesztette: Judit (2008-05-08 14:46)

Nincs jelen

 

#360 2008-05-08 14:47

Ercsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Sugi, bár nekem még senki sem válaszolt a kérdésemre, Te vagy az egyetlen aki örömmel beszél errõl, illetve múlt idõben, de akkor a napfény meg egyéb az azt jelenti, hogy nyaralás, víz, egyéb minden lehet már neked? és mindenkitõl kérdem, egyikõtök sem ír kort, én már írtam, hogy a 15 éves fiamnak van hasonló, nektek mikor kezdõdött? hány évesen, ???

Nincs jelen

 

#361 2008-05-08 14:57

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Judit: hogy lehet ennyi mûtétet kibírni, én 20-án megyek a kórházba, 22-i sztómazáró mûtétre egyben 15 cm bélkivételre is. (februárban engem is 4 nap különbséggel 2x mûtöttek) Most persze már tök jól vagyok, csak parázok a rám váró újabb mûtéttõl......

Nincs jelen

 

#362 2008-05-08 15:16

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Ercsi,
Nekem 26 évesen diagnosztizálták, most vagyok 30, de hogy mikor kezdõdött igazából sztem nem pontos senkinél, én már 13 éves korom óta sejtem hogy kezdõdött, de lappangott belül, nem tört semmi felszínre csak a görcsök stb stb de nem találtak semmit mert nem kerestek semmit célirányosan. Vérétel, UH - semmit nem mutatott ki természetesen... aztán fogta magát és bedurvult a drága.

Szerkesztette: Judit (2008-05-08 15:21)

Nincs jelen

 

#363 2008-05-08 15:19

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Sanvito,
hát ahogy ti is mind kibírjátok, nehezen... Egyébként akkor a sztómadolog kapcsán az unokabátyám mondta h mindent meg lehet szokni, és rájöttem hogy tényleg. És az is igaz, hogy az ember mindent kibír, hihetetlen hogy mennyi mident!!!! Annyi erõnk van hogy nem is sejtjük. Kibírjuk mert muszáj és kész.
Minden rendben lesz veled! Drukkolok! Te is Margit? Nekem is kivettek 40 cm-t. Most csak tágította az egyik szûkületem a másikat meg plasztikázta. De furi hogy most vesz ki bélszakaszt? miért nem a múltkor?

Nincs jelen

 

#364 2008-05-08 15:25

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Ercsi, még annyi, hogy én csak most olvastam kb nagyon rég óta bele a fórumba és nem találom, illetve most fáradt és lusta is vagyok kikeresni a kérdésed :) bocsánat :) megtennéd hogy újra leírod? szívesen válaszolok.
Üdv, Judit

Nincs jelen

 

#365 2008-05-08 15:31

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Judir: sajnos csak most, mert bélelzáródásom volt, az elsõ mûtétemnél csak megszüntették (mert egy bélszakasz fejen állt és meg volt csavarodva, na az 6 órás volt) aztán nem indult be a bélmûködés, akkor jött a sztóma. most irrigó volt a sztómán át, átjárható már a bélszakasz, de kicsit heges kívülrõl, ezért gondolta a doki hogy a zárással együtt ki is szedi, hogy nehogy újabb elzáródás legyen. mire lehet számítani? sok nap intenzív? ugyanolyan fájdalmak? csövek? Te mikor tudtál felkelni?

Nincs jelen

 

#366 2008-05-08 16:06

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sanvito: huh 6 óra az elég kemény!!!
sztem ha nincs szövõdmény (és nem lesz!) akkor nem lesz vészes. azt hiszem tényleg jobb ha kiveszi minthogy bármikor elzáródhasson megint.
a sztómazárás nekem mindkétszer simán ment, akkor 7 napokat voltam benn kb. most ha bélrezekció is lesz akkor nem tudom.
de szerintem most h pihent a bél és gyógyult olyan 2 hétre számíthatsz benn.
Nekem a záráskor se katéter se csõ nem volt, a szakaszolás miatt lehet h most neked lesz, de az csak jó h lássák h minden rendben van-e. a hátadba nem tudom tesznek e olyan izét de nekem most 2 hete nem tettek mert hogy azt késõbb is be lehet ha felmerül valami ami indokolja. Intenzív nem hinném h lenne ebbõl, nyugalom. bár nem akarok jósolgatni. de ne félj tényleg.
Margitban vagy hol csinálják?

Szerkesztette: Judit (2008-05-08 16:07)

Nincs jelen

 

#367 2008-05-08 16:24

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Judit: a transzplantációs és sebészeti klinikán, ott van az orvosom aki sebész és gasztros is egyben. A múltkor az életmentõ mûtéteknél kerültem ide.... végül is a második mûtét (sztóma) után itt 10 napra engedtek haza a múltkor, de sajnos összességében 17-et voltam bent, ebbõl 11 az intenzív. hány nagyon rossz napra lehet számítani? NE KÍMÉLJ, JOBB HA TUDOM !!! :d

Nincs jelen

 

#368 2008-05-08 16:33

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

tényleg nem lehet megmondani, ez olyan h a sebész is akkor tud igazán mondani valamit mikor kinyit.
Mikor nekem az elsõ 3 mûtét volt ugye 1 hét alatt akkor én 11 napot feküdtem, ebbõl 2 v 3 volt az intenzív, nem emlékszem.  38 kiloval jöttem ki. az nagyon sz*r volt. 3 drain csõ, egy epidurál vagy mi a hátamban stb.
De a többinél - beleértve a mostanit is, ami szerencsére nem volt olyan komoly mint a 2 évvel ezelõtti bár hasmetszés - 1-2 nap (éjszaka) hányás :) (isten mentsen a szondától még egyszer, én inkább hányok csak fogom a hasam ha tudom) és hát felkelni... de minél tovább húzod annál rosszabb, kérdezz rá mikor lehet és kérd ismerõsöd segítségét az elsõ pár alkalommal a felkeléshez sétához, csövekkel is.
aztán én nem tudom miért de baromi éhes voltam úh most ez is hajtott.. h minél elõbb ehessek...

Nincs jelen

 

#369 2008-05-08 16:41

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

judit: itt sajnos a mûtét elõtt kaptam egy szondát, amit sajnos csak a 12 napon vettek ki, amikor már az osztályon voltam, BRRRRRRR ! borzasztó volt. 1x még az intenzíven elromlott, majdnem cserélni kellett, de megsajnált egy nõvér és összetákolta hogy ne kelljen kihúzni. Kérdeztem a sebészt a szondáról, hát azt mondta most is kapok a mûtét elõtt biztosan. Ja és sajnos a nyakamban is volt egy centrális véna, a helye még most is  megvan. és mibõl fog állni a felkészítés? beöntés a sztómán át? el nem tudom képzelni....

Nincs jelen

 

#370 2008-05-08 17:35

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

juj igen centrálisom nekem is volt az elsõknél... de annyi mázlim volt h mûtét alatt került be csak utána volt kellemetlen. nekem is megvan a helye---
szegénykém az a szonda nem kispiskóta...
várj hadd gondolkodjam... hát elõtte nekem csak folyadék volt ugye és meg is néztek a sztómán keresztül. az furcsa volt. én akkor beöntésre nem emlékszem... de most nem akarok hülyeséget mondani.

Nincs jelen

 

#371 2008-05-08 22:48

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Otto, Judit köszi a válaszokat.
Visszamentem a dokihoz aki megajándákozott egy drainnel megint :-)
Szerinte nem kommunikál a béllel a sipoly, mert akkor darabosnak kellene lenni ami rajta jön, nekem meg inkább gennyes.
Azt mondja az is lehet, hogy a mûtét után nem tisztul ki valami, és most találta ki, hogy akkor go kifelé.
Nem tudom. Az biztos, hogy holnap megyek vissza és akkor megnézi mennyi jött (hál istennek nagyon lecsökkent a mennyisége, sõt mondhatom azt, hogy egy diónyi mennyiség látszik a gézlapon 3-4 óra alatt.),
és eldönti kell e ilyen kontrasztos röntgen.
Köszi a válaszokat még 1x.

Nincs jelen

 

#372 2008-05-09 06:48

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Nagyon aggódom, hogy sipolyom van-e....

Ez olyan is lehet, mintha aranyér lenne a végbél záróizmánál? Nekem van pár "duduorom" eddig azt hittem, aranyér. Viszket és ég picit, illetve azt vettem észre -már bocsánat - hogy mindig van valami nyom a bugyin, pedig törlõkendõt és zuhanyzást is alkalmazok......
Köszönöm, ha válaszoltok

Nincs jelen

 

#373 2008-05-09 07:53

juhaszár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!Új vagyok itt,tanácsot szeretnék kérni.Egy hete kezdett el fájni a fenekem,azóta a net segítségével utána jártam a dolognak.szóval a végbél környékén duzzanat van és ülésre is fáj.egyéb tünet magas láz hideg rázás.Mit tegyek?Lézeres mûtét vagy máshogyan probálkozzam?Árpád

Nincs jelen

 

#374 2008-05-09 07:54

juhaszár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Nagyon idegesít.Szerintem tályog

Nincs jelen

 

#375 2008-05-09 08:28

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

juhaszár!A tünetek amiket leírtál valóban tályogra utalnak.Menj el sebészhez,õ majd megmondja mi a teendõ.Mert ha magától nem nyílik meg õ majd megnyitja.Minél elõbb,mert minden nappal nagyobb és fájdalmasabb lesz!

Nincs jelen

 

#376 2008-05-09 08:46

Ercsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Kedves Judit, köszi, hogy írtál, szóval, van egy 15 éves fiam, aki február 21-én hazajött az aikido edzésrõl, és színtiszta piros vér volt a ruháján, a fenékrészen, mi másnap azonnal orvoshoz rohantunk, elküldtek a bõrgyógyászatra, majd a gasztroenterológiára, végül a sebészetre, ott csináltak két hét múlva egy kis felnyitást, azóta folyamatosan ürül a genny, 4 óránként zuhanyozik, betadinnal ,,leönti,, magát, az esti fürdés után pedig betadinos fecskendõvel ,,átlövöm,, a két nyílást. Amennyiben javul a gyulladás, június 18-án megmûtik. Most már tudjuk a nevét, dermoid cysta - vagy synus pilonidas tályoggal- . engem igazából az érdekel, hogy meg tud -e végleg gyógyulni, már csak azért is, mert úgy látom a fórumon, hogy mindenkinek vagy késõbb kezdõdött, vagy társult hozzá valamilyen gyomor-bél betegség is. elõre is köszi, üdv

Nincs jelen

 

#377 2008-05-09 09:22

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
    Sancsi,Marcsi38,Ercsi

Ciki de nem igazán tudom,hogy fonalas megoldással csinálták-e!Nem folytam bele a részletekbe,nem igazán szeretek a részletekrõl tudni.Tudom butaság részemrõl,de van amit jobb ha nem tudok(még belebonyolodok és megilyedek :) ) arra azért felfigyeltem amikor mondták,hogy a záróizom megsérülhet,de úgy gondoltam kell bizzak annyira az orvosokba,hogy nem csinálnak belölem pelenkás kiscsajt :):):)
A tályogot és késöbb az elsõ sipolyt a Rokus korházba csinálták.Ott amúgy magyaráztak valami tecknikát,hogy nem konkrét vágják,hogy az izmok ne sérüljenek.A második sipolyt meg a Flora Ferenc korházba!(Meg kell itt emlitsem,hogy valoszinû nem let volna második,ha tudom mennyire kell vigyázni a betegségre, ugyan is én gyakorlatilag 4 évig tavaj nov.-ig rá se bagoztam a bajomra akkor még CU.-m volt most Crohn lett).
A mütét gyors volt,rá akartak beszélni a gerinc érzéstelenitésre,de mivel már tapasztaltam,hogy is folyik le ez a mütét igy ragaszkodtam az altatáshoz.Egy szülész asztal szerüségre kell felmászni,láb szét dobva rátéve egy taróra le "kötözik" kezet lábat és mehet a nyisza!:):).Én ezt a poziturát kicsit cikisnek tartottam.:)A mütét után kb.1 hét ami kicsit fájosabb,de nem vészes,és csak az üléskor meg a hirtelen mozdulatoknál.
Én az ülést egy úszógumival könnyitettem meg.
Hát a wc téma az már kicsit rázosabb én pl.igyekezten inkább leveseket enni,hogy ami ki akar jönni az könnyen jöjjön,hogy a varrat(2 öltés a végbél nyílásnál) ne feszüljön,de ez nem egész végig csak az elején.
Mert ahogy kezdett összeforogatni ugy keztem normálisan enni.A gyogyulási idõm 1 hónap volt nekem,függ a seb méretétõl  ,mélységétõlMost már teljessen jól van a hátsom,semmi panaszom nincs,mindent tuduk csinálni.Stand nemsokára,csak legyen jó idõ,fürdûzés stb.
Szerintem megéri!!!!!!

Remélem sikerült minden felmerülõ kérdésetekre tapasztalataimmal válaszolnom!Igyekeztem mindent leirni!
Ha van még kérdésetek nyugottan kérdezzetek ha tudok válaszolok nyiltan,egyenessen!

Üdv. mindenkinek!

Szerkesztette: sugi (2008-05-09 09:24)

Nincs jelen

 

#378 2008-05-09 11:32

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Ez jó hír Tami, sztem ha gond lenne akkor nagy mennyiség jönne, remélem minden rendben lesz!!! Majd adj hírt!

Nincs jelen

 

#379 2008-05-09 11:43

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Ercsi, ez azért érdekes nekem, mert akkor õ nem diagnosztizált IBD-s? Mert a tályog és a sipoly nálunk a betegség egyik szövõdménye. És mi nem tudunk megyógyulni végleg de az egyes tüneteket lehet "elvileg" kontroll alatt tartani.
Azt nem tudom lehet-e csak úgy valakinek ilyenje.. :/ Ha igen akkor az gondolom megszüntethetõ.
Mindenesetre ha megmûtik, akkor megvan az esély rá h elmúljon, de jó lenne kinyomozni hogy akkor ez most mitõl van és hogyan, van-e valami köze a Crohn-hoz, colitishez. Ha tudsz valamit megírod?
Nekem a dermoid cysta - vagy synus pilonidas tályoggal csak részben mond valamit... az elsõ ahogy utána tudtam nézni "ártalmatlan cisztát" jelent, "amely bizonyos bõrfüggelékképletek zárványaként keletkezik" - mondja az iromány...., a másikat nem találtam meg. Dehát vérzik, akkor inkább tályog. nem?
Addig is kitartást a fiadnak, nagyon fiatal szegény, és neked is!!!!!

Nincs jelen

 

#380 2008-05-09 15:10

Ercsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Kedves Judit, köszönöm a gyors választ, már nem vérzik, csak az elsõ napon )februárban) most csak genny van, hétvégén jobb, mert többet tudjuk kezelni, a hétköznap a nehezebb, mert akkor egész délelõtt suliban van, és a beleivel, gyomrával, nincs baj, tehát én is csak remélni tudom, hogy ez csak a bél utolsó szakaszát érinti valamilyen formában, de mint írtam, voltunk Gastroenterogián, gyomortükrözésen, stb, ott minden ilyet kizártak, maradt utolsó állomásnak a sebész. És kamilla, kamilla, kamilla, - meg olvastam egy hozzászólót, hogy azért jobb ha mindenre ügyelünk, tehát most a fiam danone ,, kúrán ,, van, , köszi még egyszer, jó hétvégét, majd még ,, beszélünk.. :-)),

Nincs jelen

 

#381 2008-05-09 16:14

juhaszár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

mercy70!Köszi a választ!Ma már túl vagyok rajta ahogy írtam elmentem az ars medicához és 110000-ért megcsinálták.A sebészeti klinikával is próbálkoztam de több órát kellett volna várakozni.

Nincs jelen

 

#382 2008-05-09 16:15

juhaszár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Remélem semmi baj nem lessz!Mindenkinek jobbulást!

Nincs jelen

 

#383 2008-05-09 16:16

juhaszár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Most már csak ápolgatni kell amitõl egy kicsit tartok.Még nem csináltam.

Nincs jelen

 

#384 2008-05-09 16:19

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

juhaszár!Elárulod mit csináltak 11000 Ft.ért?Nem semmi!

Nincs jelen

 

#385 2008-05-09 16:22

juhaszár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

A bevizsgálás 10 ezer.a 100000 a mûtét.érzéstelenítés majd felvágták és már itthon vagyok.

Nincs jelen

 

#386 2008-05-09 16:23

juhaszár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Ja még kaptam egy fájdalom csillapító kapszulát kólával.

Nincs jelen

 

#387 2008-05-09 17:20

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Ercsi,

a genny is a tályogra utal, ha kizárták a bélgyulladást az jó. Kíváncsi vagyok mi lehet ez. Remélem a mûtéttel megszabadul szegénykém az egésztõl.
Jó hétvégét Neked is, ha gondolod priviben is várom hogy írj.

Nincs jelen

 

#388 2008-05-09 17:25

juhaszár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszi!És én is kellemes hétvégét kívánok nektek!

Nincs jelen

 

#389 2008-05-09 18:11

laci56
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Üdv Mindenkinek!
Szeretném a segítségeteket kérni, mert január óta végbéltályi tályogokkal és sipollyal küszködöm. Több feltárásom volt, gumicsíkot húztak be, legutóbb kb. 1 hónapja vágták fel az egyik tályogomat. Tegnap vettem észre, hogy ismét gennyezni kezdett. Rendszeresen mosom kamillával és körömvirággal. Egy másik feltárásom helyén a bõr nem akar rendesen begyógyulni hónapok óta. Sajnos minden nap begyullad, és ez iszonyú fájdalmakkal jár. Az orvos Mikulic(?) kenõcsöt adott rá, semmi egyebet. Kétszer kaptam antibiotikumos kezelést, de nem volt eredménye. Valószínû, hogy a bacik még nem távoztak a szervezetembõl. A vizsgálatok semmilyen "komoly" elvátozásokat nem mutatnak, de az állapotom nem javul. Már kipróbáltam a Bioptron lámpát is, de eddig semmi jó... Ha valaki tud valami hatásos gyógymódot, kérem segítsen!!! Sajnos, a sebész is tanácstalan!

Nincs jelen

 

#390 2008-05-09 18:39

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Laci56!

Korábban irtam a tályogomrol meg a sipolypmról!Nekem legutobb tavaj novemberbe volt sipolyom(pontosabban már korábban csak nov. mütöttek) ami szépen levedzett naprol napra egyre jobban.Nálam nem volt kérdés mi legyen vele simán kivágták belõlem a fertözött részt vagy valami ilyesmi!Most már minden okés!Se tályog se sipoly,szépen begyogyult.
Nem vagyok orvos,de ahol nem akar neked begyógyulni ott valószinû sipoly alakult ki neked.Ezt azért gondolom mert amikor tályoggal mûtöttek utána nekem se fort össze rendesen,maradt egy pici lyuk ami szivárgott,és sipoly néven ujra kellett müteni.
Szerintem beszélj egy másik sebésszel is!Mert ez igy nem gömbölyû!
Nem hiszem el,hogy nem lehet vele semmit kezdeni!

Gyogyulást,és mielöbbi megoldást kivánok neked!

Nincs jelen

 

#391 2008-05-09 19:00

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Vikimami!
Nekem is hasonló tüneteim voltak amikor sipolyom volt.
Elõször Aurobin kenõccsel kentem, ami egy kicsit enyhített a viszketésen és a szúró fájásokon, de nem volt az igazi megoldás. Késõbb az ülõfürdõ használt. Most hogy tünetmentes a Crohnom nem jelentkezik a sipoly sem.

Nincs jelen

 

#392 2008-05-09 19:06

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Laci56,

teljesen egyetértek sugival, majdnem ugyanezt akartam írni. Sztem is feltétlen konzultálj másik orvossal, ez bélszakaszolásért, mûtétért kiált, hogy megszûnjön ez az állapot. Minél elõbb lépj, annál jobb. Jobbulást neked!!!

Nincs jelen

 

#393 2008-05-09 19:26

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Zoltán, köszönöm a választ !

Nincs jelen

 

#394 2008-05-10 20:40

laci56
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok!
Köszi Sugi és Judit a jókívánságokat, az ünnepek után megyek a dokihoz. Csak addig is ki kellene valahogy bírni! Valaki írt a Supplin nevû gyógyszerrõl. Ha van tapasztalatotok róla osszátok meg velem. Ezt egyébként csak a kezelõorvos írhatja fel, vagy akár a háziorvos is? Jó lenne, ha írna Valaki valami bíztatót!
Köszi

Nincs jelen

 

#395 2008-05-10 21:51

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

szégyen gyalázat sztem nekem  a supplin is megvolt de nem emlékszem
viszont biztosan vényköteles mert antibiotikum

http://antibiotikum.lap.hu/  itt rajta van:
SUPPLIN
Gyulladásos bélbetegségben szenvedõknek
Orvos válaszol - Fórum
Húgycsõgyulladás
IBD Fórum
Metronidazole
Dr Diagnózis

Nincs jelen

 

#396 2008-05-11 02:47

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Azám, de nekem többet ártott, mint használt. Remélem te több szerencsével jársz vele...

Nincs jelen

 

#397 2008-05-15 23:32

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sziasztok, bocsi, hogy idepofátlankodom, mert hát valójában nem tartozom sehova, mégis, segitségre van szükségem. Az "elõször járok itt" és az "élet a sztómával " topicokban már irtam arról, hogy mi a hét hónapos kisfiam baja: veleszületett sipolya van, a végbél a húgyvezetékbe torkollik, emiatt sztómát csináltak 3 napos korában. Most vár ránk egy mûtét, ahol ezt a sipolyt kivágják, vagy nem is tudom, hogy kell ezt pontosan mondani. Még nem tudják, mekkora az összenövés, majd a mûtét elõtt - vagy közben?- fog kiderülni, s ettõl függõen laparoszkópiával fogják mûteni, vagy felvágják. Mivel nekem eddig csak császármetszésem volt, s ott kicsit másjellegû felvágásban volt részem, ezért szeretném megkérdezni, hogy egy ilyen mûtét után milyen a fájdalom mértéke. Ugye ezt egy csecsemõnél nehéz megtudni, mert csak sirni tud még, de mégis, mire figyeljek, hogy ne okozzanak neki fölöslegesen fájdalmat... az elsõ mûtét után is annyi fölösleges fájdalomban volt része, mert ... nem is tudom, miért, ki volt érte a felelõs. Pedig ha jobban felkészültem volna sztóma-témában, egy csomó minden máshogy mehetett volna... most nem akarom ezt a hibát még egyszer elkövetni...

Nincs jelen

 

#398 2008-05-17 19:35

Györe Bömbi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Üdv mindenkinek! Nekem 2005 február közepétõl kezdték mûteni /polip, tályog, sipoly/. Márciusban mivel a sipoly nem gyógyult, úra kórház, 6 alkalommal mûtöttek altatásban madzagolási módszerrel. Másfél hétig feküdtem bent, betadinos ülõfürdõt írtak elõ otthonra. Mint kiderült a betadintól sohasem fog begyógyulni, mert károsítja a szövetet. Rendszeresen jártam ellenõrzésre, de csak nem javult.Nagy elkeseredésemben 2007 októberében felkerestem egy lézerambulanciát, itt még az orvos is kedves. Õ mûtött, remélem utoljára,õ kamillás ülõfürdõt javasolt, amit már elhagytam, de nem sarjadt még be, de nem is fáj. megpróbálok együtt élni vele. Közben kiderült,h. Colitis- ulcerosám van.

Nincs jelen

 

#399 2008-05-18 13:03

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia sziszi32,

elõször is nem pofátlankodás, sõt, jó helyen vagy. Sajnos! Nagyon sajnálom ami a kicsivel van.
Hol mûtik?
Úristen, ez nagyon nehéz lehet Nektek.
Én annyit tudok csak mondani, hogy hát ha felvágják a pociját, akkor ugye átvágják a hasfalat, hasizmokat és ezért míg az összeforr, helyreáll, az kb 2 hónap, de ebben nem vagyok biztos, addig a mozgás, a sírás, a nevetés, a csuklás, a köhögés, a tüsszentés, az erõlködések, és minden mozgás amihez hasizom szükséges (több mint gondolnánk) fájdalmasak.
Belül is vannak varratok, azoknak a részeknek is helyre kell állnia, na meg a bélmûködésnek a normálra beállnia.
Remélem ez segít valamit. Ezen kívül nem jut más eszembe egy ilyen picikénél mi lehet...  El sem tudom képzelni az egészet... :(
Nagyon drukkolok Nektek! Szívbõl.
Ha még eszembe jut valami, írok.

Nincs jelen

 

#400 2008-05-18 13:04

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

sziszi, pl. ha felemelnétek, fájhat a pocija majd. a seb is meg belül is.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB